Resultat Kullaspelen

Kullavallen, Ängelholm   2020-08-09

Arrangör: Ängelholms IF Tävlingsledare: Robert Nilsson Senast uppdaterad: 2020-08-09 19:29:21
Visa Resultatkort
Kvinnor 400 m Final
Söndag 17:00
1 Ellinor Aurell
Ängelholms IF
01 Ängelholms IF 1:00.73
Kvinnor 2000 m Final
Söndag 16:30
1 Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 7:29.08
F17 Stav Final
Söndag 11:45
1 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 120
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK X
F15 80 m Final
Söndag 14:45
A-FinalVind: -2.1
Tot. plac.
1 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 10.30 1
2 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 10.82 2
3 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.01 3
4 Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 11.23 4
5 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.26 5 PB
6 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 11.27 6 PB
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI DNS
B-FinalVind: -2.6
Tot. plac.
1 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.37 7 PB
2 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.82 8
3 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 11.98 9
4 Johanna Nilsson
Ängelholms IF
05 Ängelholms IF 12.04 10
5 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 12.09 11
6 Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 12.65 12
Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI DNS
F15 800 m Final
Söndag 16:15
1 Lily Bosemark
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 2:29.69
2 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 2:31.57
3 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 2:32.20
4 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 2:47.18
5 Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 2:57.83
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan DNS
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
F15 Höjd Final
Söndag 15:45
1 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 155
2 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 146
3 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 146
4 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 143
F15 Stav Final
Söndag 11:45
1 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 180 180 första försöket
2 Johanna Nilsson
Ängelholms IF
05 Ängelholms IF 180 180 andra försöket
3 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 170
F15 Längd Final
Söndag 15:15
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.23 -1.8 =PB
2 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.72 -0.7
3 Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 4.50 -1.9
4 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.42 -3.0
5 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 4.27 -1.8
123
Anastasia Nilsson2.25 -0.64.27 -1.8x
Maya Lilja4.46 -1.44.50 -1.94.26 -2.7
Frida Andersson4.72 -0.74.64 -3.44.59 -2.2
Annie Thorkell5.05 -2.24.99 -2.65.23 -1.8
Sara Andersson2.85 -0.84.42 -3.02.97 -2.7
F13 600 m Final
Söndag 14:00
1 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 1:59.92
2 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 2:00.03
3 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 2:05.93
Vintra Sävgren
IS Göta
09 IS Göta DNS
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Söndag 12:30
Vind: -1.4
1 Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.86 PB
2 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 11.31
3 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 11.91
4 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 12.13
5 Cajsa Hansson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 13.17
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS DNS
F13 Höjd Final
Söndag 12:45
1 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 136
2 Cajsa Hansson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 125
3 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 125
4 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 120
5 Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 120 =PB
6 Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 110 PB
7 Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 105 =PB
8 Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 100 =PB
Ida Nilsson
Öresund FK
12 Öresund FK x
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS DNS
Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DNS
95100105110115120125130133136139
Tilda Lindberg---oooxoxxx
Meya Olssonooooxxoxoxxx
Ida Nilssonxxx
Nike Aldén-----ooo-xoxxx
Vilma Atthage--ooooxxx
Olivia Krantz Elmooxxx
Siri Nilssonoooxoxxx
Moa Ekholmoooxxx
Cajsa Hansson--ooxxoooxxx
F13 Stav Final
Söndag 11:45
1 Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 180
2 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 150
3 Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 110
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan DNS
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 2000 m Final
Söndag 16:30
1 Noah Krikström
Ängelholms IF
05 Ängelholms IF 6:00.15
2 Filip Malmros
IS Göta
05 IS Göta 6:00.75
3 Thomas Rödin
IS Göta
81 IS Göta 6:49.03
4 Sebastian Fannon
Eslövs IF
75 Eslövs IF 6:49.27 SB
5 Patrik Olsson
IS Göta
70 IS Göta 7:12.48 SB
Truls Andersson
IS Göta
05 IS Göta DNS
Christian Malmros
IS Göta
74 IS Göta DNS
P17 Stav Final
Söndag 11:45
1 Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK 230
P15 80 m Final
Söndag 14:30
A-FinalVind: -2.4
Tot. plac.
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 9.73 1 PB
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 9.79 2
3 William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 10.04 3 PB
4 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.84 7
5 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.86 9
6 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.90 10
7 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.15 12
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
B-FinalVind: -3.5
Tot. plac.
1 William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 10.15 4
2 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 10.29 5
3 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 10.72 6
4 Simon Henriksson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 10.85 8
5 Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.00 11 PB
Jacob Rosenberg
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
Victor Eklund
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF DNS
P15 800 m Final
Söndag 16:00
1 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 2:23.83
2 Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet 2:50.60 PB
P15 Höjd Final
Söndag 15:45
1 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 158
Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund DNS
P15 Stav Final
Söndag 11:45
1 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 260
2 Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 250
3 Gustav Ågårdh
IF Kronan
06 IF Kronan 180
4 Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 160
P15 Längd Final
Söndag 15:15
1 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 6.03 -1.9
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 5.98 -0.8
3 William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 5.46 -2.1
4 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.44 -0.2
5 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 5.25 -0.4
6 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.85 -0.8
7 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.70 -3.0
8 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.62 -2.3
9 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 4.58 -2.9
123
Oscar Hajny-Landgren4.31 -1.34.37 -3.14.58 -2.9
Albin Sjöh4.53 -1.74.54 -2.44.62 -2.3
Alexander Eklund4.91 -1.95.25 -2.35.25 -0.4
William Duongx x 5.46 -2.1
Leo Göransson5.35 -2.15.44 -0.25.22 -2.1
Melvin Vala Tefre5.58 -0.85.61 -3.35.98 -0.8
Adam Greszkiewicz4.70 -3.04.49 -2.24.63 -2.5
Melker Jensfelt5.70 -2.6x 6.03 -1.9
Viktor Vartia4.85 -0.83.13 -2.64.72 -3.1
P13 60 m Final
Söndag 13:15
Vind: -1.6
1 Otto Nilsson Wejdrup
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF 8.61
2 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 9.46
3 Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 9.49
4 Elias Sövgren
FK Athlet
07 FK Athlet 10.50
Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
P13 600 m Final
Söndag 13:45
1 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 2:03.11 PB
2 Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 2:03.45
3 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 2:09.66
4 Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 2:16.02
5 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 2:17.01 PB
P13 Längd Final
Hoppzon
Söndag 12:45
1 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 4.27 -1.8
2 Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 4.20 -1.9
3 Elias Sövgren
FK Athlet
07 FK Athlet 3.49 0.0 PB
Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
123
Jonatan Eklund4.19 -0.84.23 -1.14.27 -1.8
Viktor LindbergDNS DNS DNS
Elias Sövgren3.49 0.03.24 -1.23.49 -3.1
Aron Powell4.19 0.03.96 -0.14.20 -1.9
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.