Resultat Kraftmätningen kval - Enskede

Enskede IP, Enskede   2024-06-06

Arrangör: Hammarby IF Tävlingsledare: Peter Wikström Senast uppdaterad: 2024-06-07 02:00:53

Flickor

Plac.Poäng
1 Hammarby IF Lag 1 mix 12020
2 Sundsvalls FI 10244
3 Huddinge AIS Lag 1 mix 10049
4 Mälarhöjdens IK Lag mix 9528
5 Hammarby IF Lag 2 mix 9449
6 IFK Lidingö Mix 8705
7 Hellas FK + Boo IF Mix 8112
8 Sundbybergs IK Lag 1 7790
9 Hammarby IF tjejlaget 4555
10 Huddinge AIS Lag 2 mix 4505
11 Mälarhöjdens IK tjejlaget 3573
F15
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut
Hammarby IF Lag 1 mix111621952037251620662090
Hammarby IF Lag 2 mix15661701199116251765801
Sundbybergs IK Lag 19251235194214591306923
Hammarby IF tjejlaget 74012071308590710
Hellas FK + Boo IF Mix72410522131172714741004
Sundsvalls FI113816332343174818571525
Mälarhöjdens IK Lag mix83212632196208115791577
Mälarhöjdens IK tjejlaget45005771624522400
Huddinge AIS Lag 1 mix136416491992210517801159
Huddinge AIS Lag 2 mix1374236829641492807
IFK Lidingö Mix143510561994135516691196

Pojkar

Plac.Poäng
1 Hammarby IF Lag 1 mix 12408
2 IFK Lidingö Mix 10353
3 Huddinge AIS Lag 1 mix 10325
4 Hellas FK + Boo IF Mix 10178
5 Mälarhöjdens IK Lag mix 9099
6 Hammarby IF Lag 2 mix 7369
7 Sundbybergs IK Lag 1 6801
8 Huddinge AIS Lag 2 mix 538
P15
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut
Hammarby IF Lag 1 mix194823652079233120131672
Hammarby IF Lag 2 mix6619291585189711681129
Sundbybergs IK Lag 16865471538136514151250
Hellas FK + Boo IF Mix159415761881192418331370
Mälarhöjdens IK Lag mix193514961488169111381351
Huddinge AIS Lag 1 mix173015641835204819331215
Huddinge AIS Lag 2 mix34310293
IFK Lidingö Mix206115542032206713031336

Mix

Plac.Poäng
1 Hammarby IF Lag 1 mix 30071
2 Huddinge AIS Lag 1 mix 25322
3 IFK Lidingö Mix 23583
4 Mälarhöjdens IK Lag mix 23282
5 Hellas FK + Boo IF Mix 22589
6 Hammarby IF Lag 2 mix 21252
7 Sundbybergs IK Lag 1 17778
F15P15Mix
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut6x200 m
Hammarby IF Lag 1 mix1116219520372516206620901948236520792331201316725643
Hammarby IF Lag 2 mix1566170119911625176580166192915851897116811294434
Sundbybergs IK Lag 1925123519421459130692368654715381365141512503187
Hellas FK + Boo IF Mix724105221311727147410041594157618811924183313704299
Mälarhöjdens IK Lag mix832126321962081157915771935149614881691113813514655
Huddinge AIS Lag 1 mix1364164919922105178011591730156418352048193312154948
IFK Lidingö Mix1435105619941355166911962061155420322067130313364525
F15 800 m
SFIF Ungdomstabell F15 800m
6/6
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Elsa Danielsson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 2:22.87 800 1 SB
2 Hilda Järvinen
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 2:23.15 794 2 PB
3 Hedda Strömö
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 2:34.10 576 4 PB
4 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 2:35.67 547 5 SB
5 Molly Westerberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 2:40.18 468 6 PB
6 Elsa Eriksson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 2:41.73 443 7
7 Ida Moodysson
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 2:49.94 318 10 SB
8 Signe Selmered
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 2:50.70 307 14
9 Tyra Sternlind
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 2:51.18 301 15 SB
10 Elvira Bengtsson Moström
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 2:51.22 300 16 PB
11 Klara K Dahlgren
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 2:56.92 227 22 SB
12 Agnes Roslund
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 2:59.58 196 23 PB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 2:44.47 399 8 PB
2 Nina Nilsson Florin
Mälarhöjdens IK Lag mix
10 Mälarhöjdens IK Lag mix 2:50.07 316 11 PB
3 Therese Löwenthal
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 2:50.14 315 12 PB
4 Tilda Hiller
IFK Lidingö Mix
10 IFK Lidingö Mix 2:52.50 283 18 PB
5 Sofia Wolff
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 2:53.17 274 19 PB
6 Anni Anjemo
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 2:53.63 268 20 PB
7 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 2:59.65 195 24 PB
8 Juno Thor
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 3:00.53 185 25 PB
9 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS Lag 2 mix
09 Huddinge AIS Lag 2 mix 3:05.22 137 26 PB
10 Joy Andersson
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 3:06.45 126 28
11 Esther Elliot
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 3:19.10 35 33 SB
12 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 3:38.25 34 SB
C-Final
Poäng Tot. plac.
1 Linnea Dahlgren
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 2:24.65 762 3 PB
2 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö Mix
11 IFK Lidingö Mix 2:47.55 352 9 PB
3 Astrid Isacson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 2:50.66 308 13 PB
4 Alma Carlson
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 2:51.66 294 17 PB
5 Lily Söderlind
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 2:53.83 265 21 PB
6 Kajsa Kubu
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 3:05.48 135 27 PB
7 Ella Held
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 3:07.39 117 29 PB
8 Elin Tam
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 3:07.64 115 30 PB
9 Hilma Westling
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 3:08.40 108 31 PB
10 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö Mix
10 IFK Lidingö Mix 3:12.30 77 32 PB
F15 80 m häck
SFIF Ungdomstabell F15 80m häck
Höjd: 76,2cm
6/6
A-Final
Vind: +0.6
Poäng Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 12.07 998 1 =PB
2 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 13.37 648 4 PB
3 Gwen Fagerström
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 13.54 608 5 PB
4 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 13.62 589 7 SB
5 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 13.80 548 10 PB
6 Klara K Dahlgren
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 13.92 522 13 PB
7 Ida Moodysson
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 14.36 431 17 PB
8 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 14.94 323 25 SB
B-Final
Vind: +1.8
Poäng Tot. plac.
1 Lisa Palmheden
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 13.86 535 12 PB
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 13.97 511 14 PB
3 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 14.20 463 16 SB
4 Kaddy Darbo
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 15.16 286 27 PB
5 Stella Tuzovic
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 15.93 174 30 SB
6 Binta Darbo
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 15.98 167 31 PB
7 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 16.90 71 35 PB
C-Final
Vind: +2.9
Poäng Tot. plac.
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 12.26 942 2
2 Hedda Strömö
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 14.83 342 23
3 Hilma Westling
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 14.93 325 24
4 Emma Djupsjö
Hammarby IF tjejlaget
10 Hammarby IF tjejlaget 14.95 321 26
5 Julia Lindquist
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 15.17 284 28
6 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 16.04 160 32
D-Final
Vind: +1.4
Poäng Tot. plac.
1 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö Mix
11 IFK Lidingö Mix 13.56 603 6 PB
2 Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 13.72 566 8 PB
3 Hilda Järvinen
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 14.13 477 15 PB
4 Svea Hallestrand
Huddinge AIS Lag 2 mix
11 Huddinge AIS Lag 2 mix 14.40 423 18 PB
5 Amanda Håkansson
Hammarby IF tjejlaget
11 Hammarby IF tjejlaget 14.42 419 19 PB
6 Kajsa Kubu
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 14.45 413 20 PB
7 Astrid Isacson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 14.61 382 21 PB
E-Final
Vind: +0.8
Poäng Tot. plac.
1 Isabella Glod
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 13.32 660 3 PB
2 Signe Tholander
Hammarby IF Lag 2 mix
11 Hammarby IF Lag 2 mix 13.73 564 9 PB
3 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK Lag mix
10 Mälarhöjdens IK Lag mix 13.85 537 11 PB
4 Alba Jergmar
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 14.76 355 22 PB
5 Emilia Wincent
Sundbybergs IK Lag 1
11 Sundbybergs IK Lag 1 15.35 256 29 PB
6 Joy Andersson
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 16.38 121 33
7 Tilda Hiller
IFK Lidingö Mix
10 IFK Lidingö Mix 16.89 72 34 PB
8 Fatima Touray
Mälarhöjdens IK tjejlaget
09 Mälarhöjdens IK tjejlaget 19.29 36
F15 Höjd
SFIF Ungdomstabell F15 Höjd
6/6
Pool 1
Poäng
1 Therese Löwenthal
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 160 924 PB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 152 830 PB
3 Hilma Westling
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 144 732 PB
4 Malva Lönn
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 136 630 SB
4 Astrid Isacson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 136 630 PB
=6 Wilma Wallsten
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 136 630 SB
=6 Linnea Dahlgren
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 136 630 PB
=6 Emma Djupsjö
Hammarby IF tjejlaget
10 Hammarby IF tjejlaget 136 630
=6 Alba Jergmar
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 136 630 PB
=10 Lisa Palmheden
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 132 577 SB
=10 Kajsa Kubu
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 132 577 PB
12 Amanda Håkansson
Hammarby IF tjejlaget
11 Hammarby IF tjejlaget 132 577
=13 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 128 522 PB
=13 Natalie Johansson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 128 522 =PB
=13 Joy Andersson
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 128 522
=13 Sofia Wolff
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 128 522 =PB
17 Emmy Lindblom
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 124 465 SB
116120124128132136140144148152156160164
Emmy Lindblomooxoxxx
Amanda Broberg Rydqvist----x-ooxxoxxoxxoxxx
Malva Lönn----ooxxx
Lisa Palmheden---ooxxx
Astrid Isacson-oooooxxx
Hilma Westling--ooooxxoxoxxx
Agnes Hjertzell-oooxxx
Wilma Wallsten-o-o-xoxxx
Linnea Dahlgren-ooooxoxxx
Natalie Johansson-oooxxx
Emma Djupsjöoooooxoxxx
Amanda Håkansson-oxooxoxxx
Joy Andersson-oooxxx
Kajsa Kubu-ooooxxx
Alba Jergmar--oooxoxxx
Sofia Wolff-oooxxx
Therese Löwenthal------ooooooxxx
Pool 2
Poäng
1 Elsa Eriksson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 148 781 PB
2 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 148 781 =SB
3 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 148 781 PB
=4 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 144 732
=4 Ella Held
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 144 732 PB
6 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 144 732 SB
7 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 144 732 PB
8 Isabella Glod
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 144 732 =PB
=9 Stella Tuzovic
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 140 682 SB
=9 Svea Hallestrand
Huddinge AIS Lag 2 mix
11 Huddinge AIS Lag 2 mix 140 682 PB
11 Elsa Danielsson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 140 682 =PB
12 Ida Moodysson
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 140 682 PB
13 Kaddy Darbo
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 140 682 PB
=14 Binta Darbo
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 136 630 PB
=14 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö Mix
11 IFK Lidingö Mix 136 630
=14 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 136 630 PB
17 Emilia Wincent
Sundbybergs IK Lag 1
11 Sundbybergs IK Lag 1 136 630 PB
18 Angelia Gebo
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 132 577 PB
19 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 132 577 SB
=20 Astrid Bergström
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 128 522 SB
=20 Agnes Roslund
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 128 522
=20 Hilda Järvinen
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 128 522 PB
23 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 128 522 PB
24 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 116 343 PB
100116120124128132136140144148152
Binta Darbo--oooooxxx
Elsa Danielsson---ooooxoxxx
Kaddy Darbo---oooxxoxxoxxx
Jacqueline Torgner---ooooxxx
Sofia Deresiewicz--oooooxxx
Emilia Wincent---oooxoxxx
Astrid Bengtssonoooxoxoxxx
Ida Moodysson--oooxooxoxxx
Smilla Nordin------oooxxx
Klara Sundin-----ooxooxoxxx
Elsa Magnusson------ooxooxxx
Elsa Eriksson----ooooooxxx
Vera Neovius----o-ooxoxxx
Lily Kylefjord---oooxooxoxxx
Ella Held----oooooxxx
Astrid Bergström--oooxxx
Leia Finbom Höglund--ooxoxxoxxx
Agnes Roslund----oxxx
Hilda Järvinen--o-oxxx
Stella Tuzovic----ooooxxx
Isabella Glod----oooxxoxoxxx
Svea Hallestrand---oooooxxx
Angelia Gebo---oooxxx
Tyra Dahlinoxoxxx
F15 Längd
SFIF Ungdomstabell F15 Längd
6/6
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Gwen Fagerström
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 5.49 -1.3 987 1 PB
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 4.87 0.0 773 2 SB
3 Lisa Palmheden
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 4.82 -0.1 756 3 SB
4 Wilma Wallsten
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 4.67 -1.6 705 4 SB
5 Natalie Johansson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 4.66 -0.5 702 6
6 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 4.65 -2.8 698 7
7 Astrid Isacson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 4.45 -1.9 630 13 PB
8 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 4.44 0.0 627 15
9 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 4.32 -4.1 586 17 SB
10 Alma Carlson
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 4.27 -2.0 569 19 PB
11 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 4.20 -2.0 546 22
12 Klara K Dahlgren
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 4.17 -1.6 535 25
13 Isabella Wilkinson
Hammarby IF Lag 1 mix
11 Hammarby IF Lag 1 mix 4.03 -1.2 488 27 PB
14 Binta Darbo
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 4.03 -3.3 488 29 PB
15 Amanda Håkansson
Hammarby IF tjejlaget
11 Hammarby IF tjejlaget 4.02 -2.0 485 30 PB
16 Emmy Lindblom
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 4.02 -1.1 485 31 SB
17 Kaddy Darbo
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 3.98 -1.6 472 32 PB
18 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3.95 -2.2 462 33
19 Emilia Wincent
Sundbybergs IK Lag 1
11 Sundbybergs IK Lag 1 3.94 -0.7 458 34 PB
20 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 3.93 -1.1 455 35
21 Emma Djupsjö
Hammarby IF tjejlaget
10 Hammarby IF tjejlaget 3.84 -2.7 425 38
22 Elsa Eriksson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 3.77 -1.2 402 42 PB
23 Marliu de Kwan
Hammarby IF tjejlaget
10 Hammarby IF tjejlaget 3.76 -3.0 398 43
24 Tilda Hiller
IFK Lidingö Mix
10 IFK Lidingö Mix 3.75 -1.7 395 45 PB
25 Elvira Bengtsson Moström
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 3.66 -3.2 365 47 PB
26 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö Mix
11 IFK Lidingö Mix 3.60 -1.6 345 48 PB
27 Anni Anjemo
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 3.42 -0.9 286 51 PB
28 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö Mix
10 IFK Lidingö Mix 3.35 -1.2 263 53
123
Isabella Wilkinson3.94 -0.93.89 -1.24.03 -1.2
Anni Anjemo3.42 -0.93.26 -0.43.35 -2.1
Gwen Fagerström5.49 -1.35.13 -0.75.08 -1.0
Lisa Palmheden4.74 -0.44.82 -0.14.72 -1.6
Emmy Lindblom4.02 -1.13.71 -2.7x
Tyra Sternlind4.87 0.04.66 -1.63.95 -0.9
Klara Sundin4.11 -3.34.08 -1.84.32 -4.1
Klara K Dahlgren4.17 -1.63.97 -0.53.94 -2.7
Elsa Magnusson4.44 0.0x x
Elsa Eriksson3.76 -1.33.77 -1.23.58 -3.0
Smilla Nordin3.95 -2.23.48 -1.43.93 -1.5
Natalie Johansson4.21 -1.04.38 -1.74.66 -0.5
Agnes Hjertzell4.65 -2.84.56 -1.24.64 0.0
Alma Carlson3.98 -1.84.02 -0.84.27 -2.0
Astrid Isacsonx 4.45 -1.94.45 -1.3
Wilma Wallsten4.67 -1.64.65 -2.34.43 -2.9
Ebba Hedenryd3.35 -1.2- -
Jacqueline Torgnerx 3.42 -1.53.60 -1.6
Binta Darbo3.76 -2.54.03 -3.3x
Kaddy Darbo3.79 -1.03.98 -1.63.81 +0.2
Tilda Hiller3.75 -1.73.66 -2.2x
Amanda Håkanssonx 3.76 -4.04.02 -2.0
Emma Djupsjö3.70 -1.43.84 -2.7x
Marliu de Kwan3.68 -1.53.76 -3.03.38 -0.8
Elvira Bengtsson Moström3.37 -1.73.66 -3.23.43 -1.3
Sofia Deresiewiczx 4.20 -2.04.08 -1.2
Astrid Bengtsson3.93 -1.13.85 -1.2x
Emilia Wincent3.68 -0.73.82 -1.73.94 -0.7
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 4.67 +0.9 705 5 PB
2 Louisa Lilja
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 4.64 +1.2 695 8 PB
3 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK Lag mix
10 Mälarhöjdens IK Lag mix 4.60 +2.4 681 9
4 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 4.50 +0.2 647 10 PB
5 Therese Löwenthal
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 4.48 +2.0 640 11 PB
6 Signe Tholander
Hammarby IF Lag 2 mix
11 Hammarby IF Lag 2 mix 4.46 +3.0 634 12
7 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 4.45 +1.8 630 14
8 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 4.40 +1.7 613 16 PB
9 Agnes Roslund
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 4.32 +0.5 586 18 PB
10 Svea Hallestrand
Huddinge AIS Lag 2 mix
11 Huddinge AIS Lag 2 mix 4.26 +1.5 566 20 PB
11 Kajsa Kubu
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 4.22 +1.2 552 21 PB
12 Vendela Ekstrand
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 4.17 +1.2 535 23 PB
13 Joy Andersson
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 4.17 +0.7 535 24
14 Ella Held
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 4.06 +0.6 499 26
15 Alba Jergmar
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 4.03 0.0 488 28 PB
16 Elin Tam
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 3.91 +0.4 448 36 SB
17 Juno Thor
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 3.89 +1.9 442 37 PB
18 Sofia Wolff
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 3.82 +1.1 418 39 PB
19 Hedda Strömö
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 3.78 +2.5 405 40
20 Lily Söderlind
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 3.78 0.0 405 41 PB
21 Josefine Cedergren
Huddinge AIS Lag 2 mix
10 Huddinge AIS Lag 2 mix 3.76 +1.0 398 44 PB
22 Isabella Squalli
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 3.71 +1.6 382 46 PB
23 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 3.58 +1.7 339 49 SB
24 Julia Lindquist
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 3.52 -0.3 319 50 PB
25 Nina Nilsson Florin
Mälarhöjdens IK Lag mix
10 Mälarhöjdens IK Lag mix 3.40 +2.1 280 52
26 Fatima Touray
Mälarhöjdens IK tjejlaget
09 Mälarhöjdens IK tjejlaget 3.30 +0.1 247 54
27 Elsa Hallberg
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 2.93 +1.9 129 55 PB
Wilma Silvell
Huddinge AIS Lag 2 mix
10 Huddinge AIS Lag 2 mix x
Stella Tuzovic
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix x
123
Juno Thor3.82 +1.53.67 +1.33.89 +1.9
Elsa Hallberg2.44 +0.22.44 +0.12.93 +1.9
Lily Söderlind3.65 +0.23.78 0.03.39 +1.8
Ebba Göthlin4.50 +0.24.27 +1.44.36 +1.6
Fatima Touray3.30 +0.1x 2.76 +0.4
Isabella Squalli3.71 +1.63.68 +0.53.63 0.0
Vendela Ekstrand4.12 0.04.17 +1.24.04 +0.3
Julia Lindquist3.46 +0.13.52 -0.33.05 +1.1
Therese Löwenthal4.48 +2.03.94 +0.24.19 +1.6
Joy Anderssonx 4.09 +0.24.17 +0.7
Sofia Wolffx 3.82 +1.13.47 0.0
Alba Jergmarx 3.82 0.04.03 0.0
Kajsa Kubux 4.22 +1.23.73 +1.5
Hilda Yong Viklander4.18 +1.54.40 +1.74.20 +2.1
Ella Heldx 3.84 +1.04.06 +0.6
Vera Neovius4.15 +1.14.45 +1.84.42 +0.7
Hedvig Ulvenfalk Berg4.20 +0.34.60 +2.44.46 +0.6
Lily Kylefjord4.67 +0.94.43 +1.74.22 0.0
Louisa Lilja4.51 +2.64.64 +1.21.56 +0.5
Elin Tam3.82 +1.33.80 +1.63.91 +0.4
Nina Nilsson Florin3.22 +1.83.36 +1.23.40 +2.1
Josefine Cedergrenx x 3.76 +1.0
Svea Hallestrand4.17 +1.14.26 +1.5x
Wilma Silvellx x x
Hedda Strömö3.64 0.03.78 +2.53.74 -0.3
Stella Tuzovicx x x
Agnes Roslundx x 4.32 +0.5
Signe Tholanderx 4.46 +3.0x
Leia Finbom Höglund3.25 +1.93.58 +1.73.26 +0.2
F15 Kula
SFIF Ungdomstabell F15 Kula
Vikt: 3,0kg
6/6
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sternlind
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 10.13 751 1
2 Emmy Lindblom
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 9.21 660 4 PB
3 Esther Elliot
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 9.20 659 5
4 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 9.16 655 6
5 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 9.02 640 7 PB
6 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.90 628 8 PB
7 Malva Lönn
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 8.72 610 10 SB
8 Gwen Fagerström
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 8.67 604 11 PB
9 Kajsa Kubu
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 8.62 599 12 PB
10 Natalie Johansson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 8.55 592 14 PB
11 Klara K Dahlgren
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 8.52 589 15 PB
12 Alba Jergmar
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 8.27 563 17 PB
13 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 8.06 540 18
14 Alma Carlson
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 7.95 529 19 PB
15 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 7.46 475 25 PB
16 Anni Anjemo
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 7.35 463 29 PB
17 Linnea Dahlgren
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 6.79 400 36 PB
18 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 6.74 395 37 PB
19 Hilma Westling
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 6.73 393 38 PB
20 Astrid Isacson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 6.72 392 40 PB
21 Molly Westerberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 6.42 357 44 PB
22 Marliu de Kwan
Hammarby IF tjejlaget
10 Hammarby IF tjejlaget 6.08 316 45
23 Joy Andersson
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 6.04 312 46
24 Amanda Håkansson
Hammarby IF tjejlaget
11 Hammarby IF tjejlaget 5.74 274 48 PB
25 Julia Lindquist
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 5.66 264 49
123
Natalie Johansson8.348.398.55
Astrid Isacson5.676.646.72
Hilma Westlingx6.736.32
Alma Carlson7.767.937.95
Linnea Dahlgrenx6.346.79
Esther Elliotx9.208.78
Agnes Hjertzell7.377.427.46
Anni Anjemo6.436.897.35
Gwen Fagerström7.938.678.58
Amanda Broberg Rydqvist8.968.709.16
Tyra Sternlind10.13xx
Emmy Lindblom8.788.379.21
Malva Lönn8.458.72x
Amanda Håkansson5.74--
Marliu de Kwan5.895.466.08
Joy Andersson5.175.446.04
Julia Lindquist5.325.265.66
Kajsa Kubu8.248.538.62
Alba Jergmar8.277.908.19
Smilla Nordin7.757.818.06
Ida Markström Leek6.746.596.49
Elsa Magnusson7.938.908.64
Klara Sundin8.718.559.02
Klara K Dahlgren7.667.598.52
Molly Westerberg6.176.236.42
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Isabella Glod
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 9.43 682 2 PB
2 Agnes Nilsson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 9.30 669 3 PB
3 Astrid Bergström
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 8.88 626 9 PB
4 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS Lag 2 mix
09 Huddinge AIS Lag 2 mix 8.59 596 13 PB
5 Elin Tam
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 8.44 580 16 PB
6 Elsa Danielsson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 7.76 508 20 PB
7 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 7.72 504 21 SB
8 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 7.64 495 22
9 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö Mix
11 IFK Lidingö Mix 7.61 492 23 PB
10 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK Lag mix
10 Mälarhöjdens IK Lag mix 7.47 477 24 PB
11 Kaddy Darbo
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 7.39 468 26 PB
12 Wilma Silvell
Huddinge AIS Lag 2 mix
10 Huddinge AIS Lag 2 mix 7.37 466 27 PB
13 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 7.37 466 28 PB
14 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 7.29 457 30 PB
15 Signe Tholander
Hammarby IF Lag 2 mix
11 Hammarby IF Lag 2 mix 7.22 449 31 PB
16 Nina Caesar
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 7.13 439 32
17 Binta Darbo
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 7.11 437 33 PB
18 Josefine Cedergren
Huddinge AIS Lag 2 mix
10 Huddinge AIS Lag 2 mix 7.05 430 34 PB
19 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 6.80 401 35 PB
20 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 6.72 392 39 PB
21 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 6.71 391 41 PB
22 Agnes Roslund
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 6.70 390 42 PB
23 Ida Moodysson
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 6.63 382 43 SB
24 Emilia Wincent
Sundbybergs IK Lag 1
11 Sundbybergs IK Lag 1 5.92 297 47 PB
25 Stella Tuzovic
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 5.39 229 50 PB
26 Elsa Hallberg
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 4.69 131 51 PB
123
Isabella Glod9.439.187.33
Agnes Roslund6.706.256.51
Signe Tholander7.226.617.15
Stella Tuzovic5.005.394.90
Leia Finbom Höglund6.657.297.20
Astrid Bergström7.948.318.88
Wilma Silvell6.916.987.37
Elvira Karlstedt8.598.088.27
Josefine Cedergren6.776.867.05
Agnes Nilsson9.309.188.57
Binta Darbo7.116.797.08
Elsa Danielsson7.767.767.15
Kaddy Darbo7.397.317.22
Jacqueline Torgner7.617.596.89
Astrid Bengtsson6.676.725.96
Sofia Deresiewicz6.696.806.45
Nina Caesar6.977.087.13
Ida Moodysson6.63x6.34
Tyra Dahlin6.307.376.75
Hilda Yong Viklander7.317.727.65
Vera Neovius6.767.227.64
Hedvig Ulvenfalk Berg7.477.416.08
Elin Tam7.648.428.44
Ebba Göthlin6.716.466.26
Elsa Hallberg4.694.47x
Emilia Wincent5.925.485.92
F15 Spjut
SFIF Ungdomstabell F15 Spjut
Vikt: 500g
6/6
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Kaddy Darbo
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 23.09 458 9 PB
2 Esther Elliot
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 22.83 450 10 SB
3 Alma Carlson
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 20.98 398 11
4 Binta Darbo
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 20.72 391 12 PB
5 Agnes Nilsson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 19.18 347 14 PB
6 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 19.02 343 15 PB
7 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö Mix
11 IFK Lidingö Mix 18.13 317 19 PB
8 Natalie Johansson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 17.90 311 20 SB
9 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 17.71 305 22 PB
10 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 17.44 297 24 PB
11 Nina Caesar
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 16.96 283 28 PB
12 Isabella Glod
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 16.49 270 29 PB
13 Hilda Järvinen
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 16.46 269 30 PB
14 Emma Djupsjö
Hammarby IF tjejlaget
10 Hammarby IF tjejlaget 16.27 263 31
15 Hedda Strömö
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 16.22 262 32 PB
16 Amanda Håkansson
Hammarby IF tjejlaget
11 Hammarby IF tjejlaget 16.15 260 33 PB
17 Hilma Westling
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 15.51 241 34 PB
18 Signe Tholander
Hammarby IF Lag 2 mix
11 Hammarby IF Lag 2 mix 14.82 220 36 PB
19 Elsa Danielsson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 13.94 194 38 PB
20 Marliu de Kwan
Hammarby IF tjejlaget
10 Hammarby IF tjejlaget 13.69 187 41
21 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 13.60 184 42 SB
22 Agnes Roslund
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 13.59 184 43 PB
23 Isabella Squalli
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 12.67 156 45 PB
24 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 12.61 154 46 PB
25 Stella Tuzovic
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 12.21 141 47 SB
26 Lily Söderlind
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 12.18 141 48 PB
27 Vendela Ekstrand
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 10.98 103 49 PB
28 Elsa Hallberg
Mälarhöjdens IK tjejlaget
10 Mälarhöjdens IK tjejlaget 10.95 102 50 PB
Linnea Dahlgren
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix x
Astrid Isacson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix x
123
Linnea Dahlgrenxxx
Agnes Hjertzell17.71--
Natalie Johansson17.90--
Esther Elliot22.83--
Astrid Isacsonxxx
Hilma Westling15.51--
Alma Carlson20.98--
Amanda Håkansson16.15--
Marliu de Kwan13.69--
Emma Djupsjö16.27--
Elsa Hallberg10.95--
Isabella Squalli12.67--
Vendela Ekstrand10.98--
Lily Söderlind12.18--
Binta Darbo20.72--
Elsa Danielsson13.94--
Jacqueline Torgner18.13--
Kaddy Darbo23.09--
Agnes Nilsson19.18--
Astrid Bengtsson17.44--
Nina Caesar16.96--
Tyra Dahlin12.61--
Sofia Deresiewicz19.02--
Stella Tuzovic12.21--
Hilda Järvinen16.46--
Hedda Strömö16.22--
Agnes Roslund13.59--
Leia Finbom Höglund13.60--
Isabella Glod16.49--
Signe Tholander14.82--
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sternlind
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 36.38 818 1
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 34.69 773 2
3 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 32.54 716 3 PB
4 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 29.03 621 4
5 Elin Tam
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 27.85 589 5
6 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 24.59 499 6 PB
7 Isabella Wilkinson
Hammarby IF Lag 1 mix
11 Hammarby IF Lag 1 mix 24.56 499 7 PB
8 Alba Jergmar
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 23.56 471 8
9 Lily Kylefjord
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 19.86 367 13 SB
10 Wilma Silvell
Huddinge AIS Lag 2 mix
10 Huddinge AIS Lag 2 mix 18.93 340 16 PB
11 Anni Anjemo
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 18.31 322 17 PB
12 Lisa Palmheden
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 18.26 321 18 SB
13 Ida Markström Leek
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 17.87 310 21 SB
14 Molly Westerberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 17.70 305 23
15 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 17.38 296 25
16 Therese Löwenthal
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 17.31 294 26 PB
17 Josefine Cedergren
Huddinge AIS Lag 2 mix
10 Huddinge AIS Lag 2 mix 16.98 284 27 PB
18 Sofia Wolff
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 15.44 239 35 PB
19 Joy Andersson
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 14.71 217 37
20 Emmy Lindblom
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 13.88 192 39 SB
21 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK Lag mix
10 Mälarhöjdens IK Lag mix 13.69 187 40 PB
22 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS Lag 2 mix
09 Huddinge AIS Lag 2 mix 13.56 183 44 PB
23 Nina Nilsson Florin
Mälarhöjdens IK Lag mix
10 Mälarhöjdens IK Lag mix 10.20 78 51 PB
24 Julia Lindquist
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 9.12 42 52 PB
123
Ida Markström Leek15.4017.8717.49
Klara Sundin24.5922.2824.12
Elsa Magnusson32.5424.7530.58
Molly Westerbergx11.6417.70
Smilla Nordin17.3817.0815.92
Elin Tam27.85xx
Hedvig Ulvenfalk Berg13.69x13.07
Hilda Yong Viklander27.0329.0327.57
Nina Nilsson Florin10.209.82x
Lily Kylefjordx19.86x
Sofia Wolff15.4412.8713.40
Alba Jergmar22.2223.56x
Julia Lindquist9.12xx
Therese Löwenthal16.4117.3115.62
Joy Andersson11.5310.4114.71
Lisa Palmheden18.2617.81x
Anni Anjemo18.1015.8018.31
Tyra Sternlind33.2836.3836.05
Amanda Broberg Rydqvistx33.3234.69
Isabella Wilkinson22.1823.6624.56
Emmy Lindblomx13.8813.71
Elvira Karlstedt11.8011.7613.56
Wilma Silvell18.9317.34x
Josefine Cedergrenx16.9815.97
P15 800 m
SFIF Ungdomstabell P15 800m
6/6
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 2:09.56 872 1
2 Jonatan Borg
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 2:11.35 833 2 PB
3 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 2:11.41 832 3 PB
4 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 2:12.07 817 4 PB
5 Jakob Lindberg
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 2:13.92 777 5 PB
6 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 2:15.80 738 6 SB
7 Ivar Janson
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 2:15.98 734 7
8 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 2:21.18 631 8
9 Tim Franc
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 2:30.25 467 10 PB
10 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 2:33.64 412 14 SB
11 Axel Alberts
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 2:41.70 293 19 PB
12 Joel Köhn
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 2:47.53 219 21
13 Jumanne Hackett
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 3:03.84 66 23 PB
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Sixten Eneqvist
Huddinge AIS Lag 1 mix
11 Huddinge AIS Lag 1 mix 2:26.09 539 9 PB
2 Viktor Magnusson
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 2:30.28 467 11 PB
3 Albin Fridlund
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 2:31.10 453 12 PB
4 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 2:32.38 432 13 PB
5 Aston Norrenge
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 2:34.48 399 15 PB
6 Sebastian Kotte
Hammarby IF Lag 1 mix
11 Hammarby IF Lag 1 mix 2:35.65 381 16 PB
7 Ioannis Kyparissakis
Hellas FK + Boo IF Mix
11 Hellas FK + Boo IF Mix 2:37.68 350 17
8 Prajeet Tirumala
Huddinge AIS Lag 2 mix
09 Huddinge AIS Lag 2 mix 2:38.19 343 18
9 Svante Djurstedt
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 2:47.28 222 20 PB
10 Gabriel Martínez Eriksson
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 2:54.27 146 22 PB
11 William Lindelöf
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 3:21.65 24 PB
Liam Lallemend
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix DNF
P15 80 m häck
SFIF Ungdomstabell P15 80m häck
Höjd: 84,0cm
6/6
A-Final
Vind: +1.7
Poäng Tot. plac.
1 Ville Mårtensson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 11.43 1,007 1 PB
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 11.71 927 2 PB
3 Alex Lundgren
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 12.08 826 3 PB
4 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 12.43 735 4 PB
5 Nicholas Chang
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 12.44 733 5
6 Jakob Lindberg
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 12.47 725 6 PB
7 Love Lindberg
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 14.19 357 12 PB
B-Final
Vind: +2.0
Poäng Tot. plac.
1 Jumanne Hackett
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 12.55 705 7 PB
2 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 13.51 488 9 PB
3 Aston Norrenge
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 14.49 305 14 PB
4 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 14.69 273 18 PB
5 Viktor Magnusson
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 15.08 215 22 PB
6 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 15.54 156 24 SB
7 William Lindelöf
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 16.91 34 25 PB
C-Final
Vind: +1.5
Poäng Tot. plac.
1 Axel Alberts
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 13.91 408 11 PB
2 Svante Djurstedt
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 14.36 327 13 PB
3 Gabriel Dahlberg
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 14.51 302 15 PB
4 Eskil Chatelet
Sundbybergs IK Lag 1
11 Sundbybergs IK Lag 1 14.57 292 16 PB
5 Sebastian Kotte
Hammarby IF Lag 1 mix
11 Hammarby IF Lag 1 mix 14.66 278 17 PB
6 Sixten Eneqvist
Huddinge AIS Lag 1 mix
11 Huddinge AIS Lag 1 mix 14.83 252 20 PB
7 Joel Köhn
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 15.04 221 21 PB
D-Final
Vind: +2.9
Poäng Tot. plac.
1 Vincent Lundvall
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 13.48 494 8
2 Filip Thunell
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 13.58 473 10
3 Mano Veljic
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 14.81 255 19
4 Axel Barratt-Due
Hammarby IF Lag 2 mix
11 Hammarby IF Lag 2 mix 15.24 194 23
P15 Höjd
SFIF Ungdomstabell P15 Höjd
6/6
Pool 1
Poäng
1 Joar Larsson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 172 859 SB
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 172 859 SB
3 Tim Franc
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 160 709 PB
4 Jumanne Hackett
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 156 659 PB
5 Ville Mårtensson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 148 561
6 Gabriel Dahlberg
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 148 561 PB
7 Claus Heinonen
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 144 512
8 Eskil Chatelet
Sundbybergs IK Lag 1
11 Sundbybergs IK Lag 1 140 463
9 Aston Norrenge
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 136 415 PB
10 Joel Köhn
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 132 366
11 Sebastian Kotte
Hammarby IF Lag 1 mix
11 Hammarby IF Lag 1 mix 132 366 =PB
=12 William Lindelöf
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 128 318
=12 Sixten Eneqvist
Huddinge AIS Lag 1 mix
11 Huddinge AIS Lag 1 mix 128 318 SB
116120124128132136140144148152156160164168172176
Sebastian Kotteoxoxooxxoxxx
Claus Heinonen---oooooxxx
Alessandro Mancinella-------oooxooxoxxoxxoxxx
Gabriel Dahlberg---ooxxoxoxxoxxoxxx
Jumanne Hackett------oxxooxoxoxxx
Joel Köhn-ooooxxx
Tim Franc--------ooooxxx
William Lindelöf-oooxxx
Eskil Chatelet--ooxoxoxxoxxx
Joar Larsson----------o-oooxxx
Ville Mårtensson--------o--xxx
Sixten Eneqvist-o-oxxx
Aston Norrenge-oooxoxxoxxx
Pool 2
Poäng
1 Alex Lundgren
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 180 959 PB
2 Jakob Lindberg
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 164 759 =PB
3 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 156 659 PB
4 Filip Thunell
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 152 610 =PB
5 Filip Svanehav
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 148 561 SB
6 Love Lindberg
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 148 561 PB
7 Vincent Lundvall
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 148 561 PB
8 Axel Alberts
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 144 512 PB
9 Viktor Magnusson
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 144 512 PB
10 Liam Lallemend
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 144 512
11 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 140 463 PB
11 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 140 463 =PB
13 Mano Veljic
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 136 415 PB
14 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 132 366 PB
15 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 132 366 SB
120124128132136140144148152156160164168172176180184
Filip Svanehav-----o-oxxx
Axel Alberts---o-oxoxxx
Love Lindberg---ooooxoxxx
Vincent Lundvall-----oxoxoxxx
Viktor Magnusson--oooxoxoxxx
Jakob Lindberg--------ooooxxx
Filip Thunell---oooooxxoxxx
Oskar Bonnevier-o-oooxxx
Alex Lundgren----------o--oxxooxxx
Alfred Lorentzon----ooxxx
Felix Formanekooooxxx
Anton Drufva----oooxooxxoxxx
Samuel Härkegård Wulffo-xooxxx
Mano Veljicoooooxxx
Liam Lallemend-----oxxoxxx
P15 Längd
SFIF Ungdomstabell P15 Längd
6/6
Pool1
Poäng Tot. plac.
1 Joar Larsson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 5.82 -1.9 876 2 SB
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 5.68 -0.8 837 3 SB
3 Nicholas Chang
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 5.46 -2.1 774 4
4 Jakob Lindberg
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 5.40 -1.5 757 5 PB
5 Jonatan Borg
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 5.27 -1.2 720 7 SB
6 Jumanne Hackett
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 4.95 -0.8 628 9 PB
7 Vincent Lundvall
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 4.92 +0.9 620 11 PB
8 Linus Björkqvist
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 4.89 +0.9 611 12 PB
9 Gabriel Dahlberg
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 4.73 -1.3 564 15 PB
10 Ville Mårtensson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 4.72 -1.3 561 16 SB
11 Viktor Magnusson
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 4.67 -1.7 547 17 PB
12 Albin Fridlund
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 4.53 -0.6 505 19 PB
13 Love Lindberg
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 4.30 +0.3 436 24
14 Sebastian Kotte
Hammarby IF Lag 1 mix
11 Hammarby IF Lag 1 mix 4.29 -2.2 433 26 PB
15 Sixten Eneqvist
Huddinge AIS Lag 1 mix
11 Huddinge AIS Lag 1 mix 4.09 -1.2 372 29 PB
16 Ivar Janson
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 4.08 -1.8 369 30 SB
17 Claus Heinonen
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 4.05 -0.8 360 31
18 Aston Norrenge
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 3.94 -1.7 326 34 PB
19 Prajeet Tirumala
Huddinge AIS Lag 2 mix
09 Huddinge AIS Lag 2 mix 3.26 -2.4 102 37
123
Linus Björkqvist4.72 -1.04.67 -0.24.89 +0.9
Ville Mårtensson4.72 -1.3- -
Aston Norrengex 3.94 -1.7x
Albin Fridlund4.28 -1.8x 4.53 -0.6
Sixten Eneqvist4.09 -1.2- -
Joar Larsson5.82 -1.95.67 -1.75.69 -0.4
Prajeet Tirumala2.58 -0.33.15 -3.13.26 -2.4
Gabriel Dahlberg4.73 -1.34.51 -0.54.53 -3.3
Sebastian Kotte3.98 -4.84.29 -2.2x
Ivar Janson3.54 -3.84.08 -1.83.85 -3.5
Nicholas Chang5.34 0.05.45 -1.55.46 -2.1
Jumanne Hackett4.95 -0.8x 3.93 -1.8
Claus Heinonen3.85 -1.94.05 -0.8x
Jonatan Borgx 5.05 -2.05.27 -1.2
Alessandro Mancinella3.57 -2.1x 5.68 -0.8
Love Lindbergx 4.30 +0.34.09 -1.3
Vincent Lundvallx 4.92 +0.9x
Viktor Magnussonx 4.67 -1.74.65 -1.1
Jakob Lindberg5.10 -1.6x 5.40 -1.5
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Alex Lundgren
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 6.25 +1.8 995 1 PB
2 Filip Svanehav
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 5.38 +1.4 752 6 PB
3 Axel Alberts
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 5.00 +1.9 643 8 PB
4 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 4.94 +0.4 625 10 PB
5 Filip Thunell
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 4.78 +1.4 579 13 PB
6 Elias Riml
Mälarhöjdens IK Lag mix
10 Mälarhöjdens IK Lag mix 4.76 +1.3 573 14 PB
7 Eskil Chatelet
Sundbybergs IK Lag 1
11 Sundbybergs IK Lag 1 4.59 +2.8 523 18
8 Gabriel Martínez Eriksson
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 4.52 0.0 502 20 PB
9 Mano Veljic
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 4.49 -0.3 493 21 PB
10 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 4.49 +1.0 493 22 PB
11 Liam Lallemend
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 4.43 +1.2 475 23
12 Joel Köhn
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 4.29 +0.4 433 25 SB
13 William Lindelöf
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 4.21 0.0 409 27 PB
14 Svante Djurstedt
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 4.18 +0.8 400 28 PB
15 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 4.04 +0.7 357 32 SB
16 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 3.99 +2.0 341 33
17 Buster Maglio
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 3.84 +1.4 294 35
18 Walter Karlström
Mälarhöjdens IK Lag mix
10 Mälarhöjdens IK Lag mix 3.67 0.0 240 36 PB
123
Liam Lallemend4.23 +1.64.43 +1.23.94 -0.4
Filip Svanehav4.55 +2.75.27 +2.95.38 +1.4
Axel Alberts4.51 +1.14.65 +0.25.00 +1.9
Svante Djurstedtx 3.85 +0.94.18 +0.8
Gabriel Martínez Eriksson4.37 +0.24.52 0.04.34 +1.5
Walter Karlström3.62 +1.03.62 +1.33.67 0.0
Tor Zettergren3.90 0.04.30 -0.64.49 +1.0
Buster Maglio3.84 +1.4- -
Samuel Härkegård Wulff4.61 +0.34.71 -0.54.94 +0.4
Felix Formanekx 3.85 +0.73.99 +2.0
Elias Riml4.59 0.04.75 0.04.76 +1.3
William Lindelöfx 4.21 0.0x
Eskil Chatelet4.59 +2.84.31 +0.14.46 +0.9
Joel Köhnx 4.29 +0.44.15 +3.2
Alex Lundgren6.25 +1.86.03 +1.3-
Filip Thunell4.51 +2.44.78 +1.4x
Jeppe Karlsson4.04 +0.73.33 +1.2-
Mano Veljic4.19 +2.04.49 -0.34.43 +1.8
P15 Kula
SFIF Ungdomstabell P15 Kula
Vikt: 4,0kg
6/6
pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Jumanne Hackett
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 12.87 803 1
2 Theo Wikström
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 11.58 696 3 PB
3 Filip Wincent
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 10.82 631 4 PB
4 Ville Mårtensson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 10.69 619 5 PB
5 Joar Larsson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 10.68 618 6 PB
6 Jonatan Borg
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 10.60 612 7 PB
7 Alessandro Mancinella
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 10.45 598 8 SB
8 Tim Franc
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 9.12 478 14 PB
9 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 8.92 460 15 PB
10 Joel Köhn
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 7.36 306 21 PB
11 Albin Fridlund
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 7.23 293 22 PB
12 Claus Heinonen
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 7.11 280 23
13 Gabriel Dahlberg
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 6.72 238 28 PB
14 Aston Norrenge
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix 5.33 63 30 PB
15 Kasper Langevoort
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 5.10 24 31 PB
Prajeet Tirumala
Huddinge AIS Lag 2 mix
09 Huddinge AIS Lag 2 mix x
123
Kasper Langevoortx5.10x
Tim Franc9.128.838.91
Joel Köhn7.277.367.02
Filip Wincent10.3310.82-
Alessandro Mancinella10.45x10.39
Jumanne Hackett12.8712.73x
Gabriel Dahlberg6.656.726.72
Jonatan Borg9.8210.1710.60
Claus Heinonen6.346.437.11
Theo Wikström10.6711.5311.58
Aston Norrenge5.33--
Ville Mårtensson10.6610.6910.42
Hannes Bergkvist8.92--
Joar Larsson9.8910.2710.68
Albin Fridlund7.23--
Prajeet Tirumalax--
pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Jakob Lindberg
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 11.80 714 2
2 Vincent Lundvall
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 10.34 589 9
3 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 10.15 572 10 PB
4 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 9.76 537 11 PB
5 Love Lindberg
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 9.68 530 12
6 Svante Djurstedt
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 9.14 480 13 PB
7 Liam Lallemend
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 8.41 411 16
8 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 8.39 409 17 PB
9 Filip Thunell
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 7.86 357 18 PB
10 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 7.55 326 19 PB
11 Buster Maglio
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 7.38 308 20
12 Axel Alberts
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 7.08 277 24 PB
13 Tor Zettergren
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 6.90 258 25 PB
14 Gabriel Martínez Eriksson
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 6.83 250 26 PB
15 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 6.82 249 27 PB
16 Axel Barratt-Due
Hammarby IF Lag 2 mix
11 Hammarby IF Lag 2 mix 5.91 143 29 PB
123
Gabriel Martínez Eriksson5.536.176.83
Liam Lallemend6.878.328.41
Svante Djurstedt8.779.148.59
Axel Alberts7.086.826.41
Axel Barratt-Due5.914.945.45
Jakob Lindberg10.4911.8011.62
Love Lindberg9.269.689.47
Vincent Lundvall10.348.66x
Love Willén Holgersson8.87x9.76
Jeppe Karlsson7.426.407.55
Oskar Bonnevier8.038.288.39
Filip Thunell7.047.587.86
Alfred Lorentzon6.676.826.79
Buster Magliox7.387.30
Tor Zettergren6.905.586.81
Samuel Härkegård Wulff9.129.7710.15
P15 Spjut
SFIF Ungdomstabell P15 Spjut
Vikt: 600g
6/6
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Jakob Lindberg
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 37.90 644 1
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 36.94 625 2 SB
3 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 36.63 618 3
4 Jumanne Hackett
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 36.22 610 4 PB
5 Theo Wikström
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 32.03 523 6 PB
6 Jonatan Borg
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 28.08 437 9 SB
7 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 27.47 424 10 PB
8 Ville Mårtensson
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 26.02 391 13 PB
9 Love Lindberg
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 25.96 390 14 PB
10 Nicholas Chang
Hammarby IF Lag 1 mix
09 Hammarby IF Lag 1 mix 25.38 376 17 PB
11 Viktor Magnusson
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 23.66 336 20 PB
12 Sebastian Kotte
Hammarby IF Lag 1 mix
11 Hammarby IF Lag 1 mix 23.29 327 21 PB
13 Claus Heinonen
Hammarby IF Lag 1 mix
10 Hammarby IF Lag 1 mix 22.44 307 22
14 Hannes Bergkvist
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 22.21 301 23 PB
15 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö Mix
09 IFK Lidingö Mix 21.89 294 25 PB
16 Vincent Lundvall
Hellas FK + Boo IF Mix
10 Hellas FK + Boo IF Mix 18.46 206 30 PB
17 Sixten Eneqvist
Huddinge AIS Lag 1 mix
11 Huddinge AIS Lag 1 mix 17.10 169 31 PB
18 Albin Fridlund
Huddinge AIS Lag 1 mix
09 Huddinge AIS Lag 1 mix 15.02 107 34 PB
19 Prajeet Tirumala
Huddinge AIS Lag 2 mix
09 Huddinge AIS Lag 2 mix 14.57 93 35
Aston Norrenge
Huddinge AIS Lag 1 mix
10 Huddinge AIS Lag 1 mix x
123
Alessandro Mancinella36.94--
Jonatan Borg28.08--
Jumanne Hackett36.22--
Nicholas Chang25.38--
Claus Heinonen22.44--
Sebastian Kotte23.29--
Albin Fridlund15.02--
Theo Wikström32.03--
Hannes Bergkvist22.21--
Ville Mårtensson26.02--
Aston Norrengexxx
Sixten Eneqvist17.10--
Love Willén Holgersson27.47--
Jeppe Karlsson36.63--
Oskar Bonnevier21.89--
Jakob Lindberg37.90--
Viktor Magnusson23.66--
Love Lindberg25.96--
Vincent Lundvall18.46--
Prajeet Tirumala14.57--
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 36.11 608 5
2 Tim Franc
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 28.86 455 7 SB
3 Filip Svanehav
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 28.60 449 8 PB
4 Eskil Chatelet
Sundbybergs IK Lag 1
11 Sundbybergs IK Lag 1 26.43 400 11 PB
5 Filip Wincent
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 26.19 395 12 PB
6 Elias Riml
Mälarhöjdens IK Lag mix
10 Mälarhöjdens IK Lag mix 25.93 389 15 PB
7 Gabriel Martínez Eriksson
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 25.56 380 16 PB
8 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 24.40 354 18 PB
9 Joel Köhn
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 24.13 347 19 PB
10 Axel Alberts
Hammarby IF Lag 2 mix
09 Hammarby IF Lag 2 mix 22.17 300 24 PB
11 Buster Maglio
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 21.02 272 26
12 Svante Djurstedt
Hammarby IF Lag 2 mix
10 Hammarby IF Lag 2 mix 20.82 267 27 PB
13 Kasper Langevoort
Sundbybergs IK Lag 1
09 Sundbybergs IK Lag 1 19.61 236 28 PB
14 Walter Karlström
Mälarhöjdens IK Lag mix
10 Mälarhöjdens IK Lag mix 19.08 222 29 PB
15 William Lindelöf
Sundbybergs IK Lag 1
10 Sundbybergs IK Lag 1 16.13 141 32 PB
16 Axel Barratt-Due
Hammarby IF Lag 2 mix
11 Hammarby IF Lag 2 mix 15.86 133 33 PB
17 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK Lag mix
09 Mälarhöjdens IK Lag mix 13.92 71 36 PB
123
Filip Svanehav24.90x28.60
Axel Alberts22.1719.68x
Gabriel Martínez Eriksson24.71x25.56
Axel Barratt-Due15.8614.56x
Svante Djurstedt16.9420.2420.82
Filip Wincent26.19--
Kasper Langevoort18.2619.6119.35
Joel Köhnx24.1322.33
Eskil Chatelet26.0325.8826.43
William Lindelöf16.13x16.03
Tim Franc28.5928.8625.20
Samuel Härkegård Wulff36.1135.6334.44
Walter Karlströmxx19.08
Felix Formanek13.92xx
Buster Maglio19.8818.7921.02
Alfred Lorentzon24.40x21.11
Elias Riml23.17x25.93
Mix 6x200 m
SFIF Kraftmätningen (2007) 6 x 200m
6/6
A-Final
Poäng Tot. plac.
1 IFK Lidingö Lag Mix
Alex Lundgren 09
Jaqueline Bergström 11 IFK Lidingö
Mano Veljic 09
Elsa Danielsson 09
Filip Thunell 09
Ebba Hedenryd 10

IFK Lidingö Mix
IFK Lidingö Mix 2:42.62 4,525 4
2 Hammarby IF Lag 2
Svante Djurstedt 10
Hilda Järvinen 10
Gabriel Martínez Eriksson 09
Signe Tholander 11
Axel Alberts 09
Isabella Glod 10

Hammarby IF Lag 2 mix
Hammarby IF Lag 2 mix 2:43.52 4,434 5
3 Sundbybergs IK
Eskil Chatelet 11
Ida Moodysson 09
Joel Köhn 10
Sofia Deresiewicz 09
William Lindelöf 10
Emilia Wincent 11

Sundbybergs IK Lag 1
Sundbybergs IK Lag 1 2:56.73 3,187 7
B-Final
Poäng Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 1
Nicholas Chang 09
Lisa Palmheden 09
Alessandro Mancinella 09
Malva Lönn 09
Jonatan Borg 09
Gwen Fagerström 09

Hammarby IF Lag 1 mix
Hammarby IF Lag 1 mix 2:32.23 5,643 1
2 Huddinge AIS mix
Ville Mårtensson 09
Astrid Isacson 09
Linus Björkqvist 09
Linnea Dahlgren 09
Joar Larsson 09
Wilma Wallsten 10

Huddinge AIS Lag 1 mix
Huddinge AIS Lag 1 mix 2:38.57 4,948 2
3 Mälarhöjdens IK
Anton Drufva 09
Vera Neovius 09
Samuel Härkegård Wulff 09
Hedvig Ulvenfalk Berg 10
Elias Riml 10
Louisa Lilja 09

Mälarhöjdens IK Lag mix
Mälarhöjdens IK Lag mix 2:41.36 4,655 3
4 Hellas FK + Boo IF Mix
Jakob Lindberg 10
Julia Lindquist 10
Viktor Magnusson 10
Kajsa Kubu 10
Vincent Lundvall 10
Alba Jergmar 10

Hellas FK + Boo IF Mix
Hellas FK + Boo IF Mix 2:44.86 4,299 6