Resultat Malmö Summer Tour 1 juli

Heleneholms IP, Malmö   2020-07-01

Arrangör: Heleneholms IF och MAI Tävlingsledare: Annika Hovang Senast uppdaterad: 2020-07-01 21:24:50
öppen klass 60 m Försök
Onsdag 17:30
Heat 1Vind: +0.2
=1 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.61 Q PB 8.61
=1 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 8.61 Q PB 8.61
3 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.63 Q PB
4 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.64 Q
5 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 8.80 Q
6 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 8.83 Q
7 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 8.91 Q PB
8 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.05 Q
Heat 2Vind: +0.8
1 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.01 Q
2 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.04 Q
3 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.09 Q PB
4 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.11 Q PB 9.11
5 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 9.15 Q PB
6 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 9.31 Q
7 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 9.76 Q
Heat 3Vind: +0.8
1 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.11 Q PB 9.11
2 Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.18 Q PB
3 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 9.34 Q PB
4 Sigge Thor
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.45 Q
5 Linnea Skog
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 9.67 Q
6 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.71 Q PB
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
öppen klass 60 m Final
Onsdag 18:05
A-FinalVind: +1.6
1 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.56 PB
2 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.62 PB
3 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 8.64 SB
4 Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 8.77 PB
5 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 8.82
6 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 8.92
7 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.16 9.16
B-FinalVind: +2.0
1 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.02
2 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.03 PB
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.11
4 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.12 PB
5 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.13 PB
6 Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.16 PB 9.16
7 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 9.22
C-FinalVind: +2.0
1 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 9.10
2 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 9.28 PB
3 Sigge Thor
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.53
4 Linnea Skog
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 9.56
5 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 9.64
6 Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 9.77 PB
öppen klass 80 m Försök
Onsdag 17:50
Heat 1Vind: +1.8
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 9.28 q PB
2 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 9.64 q PB
3 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 9.70 q PB
4 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 9.93 q PB
5 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 9.98 q PB
6 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 10.83 q PB
Heat 2Vind: +1.8
1 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 11.00 q PB
2 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 11.03 q
3 Moa Evehammar
Malmö AI
05 Malmö AI 11.55 q
4 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 11.63 q PB
5 Filippa Carlsson
Malmö AI
05 Malmö AI 11.70 q
6 Gabriela Jovovic
Malmö AI
05 Malmö AI 12.59 q
Heat 3Vind: +1.4
1 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 11.20 q
2 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 11.61 q
3 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 12.12 q
4 Sigge Thor
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 12.62 q
5 Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI 12.74 q
öppen klass 80 m Final
Onsdag 18:25
A-FinalVind: +2.9
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 9.41
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 9.66
3 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 9.70
4 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 10.08
5 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 11.03 11.03
6 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 11.18
Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
B-FinalVind: +0.6
1 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 11.03 11.03
2 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 11.64
3 Moa Evehammar
Malmö AI
05 Malmö AI 11.70
4 Filippa Carlsson
Malmö AI
05 Malmö AI 11.85
5 Sigge Thor
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 12.58
6 Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI 12.69
Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI DNS
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
C-FinalVind: N/A
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF DNS
Gabriela Jovovic
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
öppen klass 600 m Final
Onsdag 18:50
1 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 1:59.61 PB
2 Moa Evehammar
Malmö AI
05 Malmö AI 2:08.95
3 Linnea Skog
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 2:11.56 PB
öppen klass 800 m Final
Onsdag 18:55
1 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 2:18.66 PB
2 Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI 2:24.44
3 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 2:37.30 PB
4 Linnea Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI 2:40.19
5 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 2:51.75
Kvinnor 100 m Försök
Onsdag
Vind: +0.8
1 Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 12.56
Kvinnor 800 m Final
Onsdag 19:00
1 Maria Freij
Malmö AI
98 Malmö AI 2:10.09 PB
Män 100 m Försök
Onsdag 18:00
Vind: +0.8
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 12.37 q
Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 12.99 q
Män 100 m Final
Onsdag 18:35
Vind: +1.9
1 Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 12.28
2 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 13.09
Män 800 m Final
Onsdag 19:00
A-Final
Tot. plac.
1 Jakob Zäll
Ängelholms IF
01 Ängelholms IF 1:56.43 1 PB
2 Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI 1:58.62 2
3 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 2:01.01 3
4 Sebastian Persson
Heleneholms IF
91 Heleneholms IF 2:01.97 4
5 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 2:04.58 5
6 Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI 2:08.33 8
Adrian Mehic
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 2:08.13 6
2 Kristoffer Karlsson
UF Contact
92 UF Contact 2:08.28 7
3 Axel Månsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:12.53 9
4 Hugo Åsberg
Malmö AI
06 Malmö AI 2:15.68 10 PB
5 Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 2:15.89 11
6 Anders Rydell
Malmö AI
78 Malmö AI 2:16.05 12
7 Pelle Estborn
Malmö AI
76 Malmö AI 2:25.13 13
Sammanställning
1 Jakob Zäll
Ängelholms IF
01 Ängelholms IF 1:56.43 PB
2 Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI 1:58.62
3 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 2:01.01
4 Sebastian Persson
Heleneholms IF
91 Heleneholms IF 2:01.97
5 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 2:04.58
6 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 2:08.13
7 Kristoffer Karlsson
UF Contact
92 UF Contact 2:08.28
8 Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI 2:08.33
9 Axel Månsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:12.53
10 Hugo Åsberg
Malmö AI
06 Malmö AI 2:15.68 PB
11 Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 2:15.89
12 Anders Rydell
Malmö AI
78 Malmö AI 2:16.05
13 Pelle Estborn
Malmö AI
76 Malmö AI 2:25.13
Adrian Mehic
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF DNF
Män 1500 m Final
Onsdag 18:40
1 Omar Ismail
Högby IF
00 Högby IF 3:49.52 PB
2 Abubakar Abdullahi
Malmö AI
99 Malmö AI 3:53.44
3 Musse Abdula Majiid
Linköpings LK
00 Linköpings LK 4:02.58
Warsame Doley
Malmö AI
98 Malmö AI DNF