Resultat Pallasspelen

Atleticum, Malmö   2023-02-11 - 2023-02-12

Arrangör: IK Pallas, IK Finish, Heleneholms IF och IFK Lund Tävlingsledare: Maria Kvant Senast uppdaterad: 2024-01-14 17:49:35
2023-02-11 2023-02-12 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m Försök
11/2 12:20
Heat 1
1 Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 7.72 q 7.712
2 Tilda Lilja
Malmö AI
03 Malmö AI 7.95 q
3 Mathilda Gustafsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 8.11
4 Bára Jógvansdóttir Glerfoss
Färöarna (FAR)
03 Färöarna (FAR) 8.25 =PB
5 Maiken Larsen
Aarhus Fremad (DEN)
98 Aarhus Fremad (DEN) 8.31 8.304
6 Sille Oksbroe Hejselbak
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.43 PB
7 Vibha Soren
Københavns IF (DEN)
01 Københavns IF (DEN) 8.70 PB
Heat 2
1 Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 7.77 q
2 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.88 q SB
3 Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 8.07 q
4 Signe Boelsmand
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 8.23 8.230
5 Anna Fomina
Hässleholms AIS
98 Hässleholms AIS 8.31 PB 8.307
6 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 8.37 PB
7 Dilek Özgür
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8.60
Heat 3
1 Louise Østergård
Hvidovre AM (DEN)
94 Hvidovre AM (DEN) 7.72 q SB 7.712
2 Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.82 q
3 Tinna Berg Jørgensen
Färöarna (FAR)
99 Färöarna (FAR) 8.09 q PB
4 Misja B. Jepsen
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 8.23 PB 8.228
5 Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.24
6 Laura Kathrine Kornum
Aarhus Fremad (DEN)
98 Aarhus Fremad (DEN) 8.35 SB
Kvinnor 60 m Final
11/2 14:15
1 Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 7.70
2 Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 7.71 =SB
3 Louise Østergård
Hvidovre AM (DEN)
94 Hvidovre AM (DEN) 7.72 SB
4 Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.77
5 Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.86 SB
6 Tinna Berg Jørgensen
Färöarna (FAR)
99 Färöarna (FAR) 7.99 PB
7 Tilda Lilja
Malmö AI
03 Malmö AI 8.01
8 Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 8.11
Kvinnor 200 m
12/2 15:10
A-Final
Tot. plac.
1 Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 24.88 1
2 Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 25.38 2
3 Amanda Sondrup Henriques
Randers Freja Atletik (DEN)
04 Randers Freja Atletik (DEN) 25.65 3
B-Final
Tot. plac.
1 Felicia Ascard
Malmö AI
96 Malmö AI 25.90 4 SB
2 Filippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 26.68 9
3 Mathilda Gustafsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 28.41 24
C-Final
Tot. plac.
1 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 26.43 6
2 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 26.46 7
3 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 26.90 10 SB
D-Final
Tot. plac.
1 Misja B. Jepsen
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 26.41 5 PB
2 Laura Kathrine Kornum
Aarhus Fremad (DEN)
98 Aarhus Fremad (DEN) 26.48 8 PB
3 Anna Pedersen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 26.93 11
E-Final
Tot. plac.
1 Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 26.99 12 SB
2 Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 27.12 13 PB
3 Signe Boelsmand
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 28.33 22 SB
F-Final
Tot. plac.
1 Tinna Berg Jørgensen
Färöarna (FAR)
99 Färöarna (FAR) 27.32 14 PB
2 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 27.37 15 PB
3 Bára Jógvansdóttir Glerfoss
Färöarna (FAR)
03 Färöarna (FAR) 27.51 16 =PB
G-Final
Tot. plac.
1 Maiken Larsen
Aarhus Fremad (DEN)
98 Aarhus Fremad (DEN) 27.82 17 PB
2 Laura Friedeheim
Frederiksberg IF (DEN)
91 Frederiksberg IF (DEN) 27.90 19 SB
3 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 28.19 21
H-Final
Tot. plac.
1 Sille Oksbroe Hejselbak
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 27.88 18 SB
2 Signe Lehmann
Aalborg AM (DEN)
02 Aalborg AM (DEN) 28.15 20 PB
3 Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 28.96 25 SB
I-Final
Tot. plac.
1 Vibeka Eihilt Sivertsen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 28.40 23 PB
2 Manja Lund Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 28.99 26 PB
3 Maria Jonasson
Wärnamo SK
68 Wärnamo SK 29.96 27
Kvinnor 400 m
11/2 16:50
A-Final
Tot. plac.
1 Elna Wester
Örgryte IS
05 Örgryte IS 57.27 1 SB
2 Amanda Sondrup Henriques
Randers Freja Atletik (DEN)
04 Randers Freja Atletik (DEN) 57.67 2 SB
3 Anna Krab Scheibelein
Københavns IF (DEN)
98 Københavns IF (DEN) 57.70 3 PB
4 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 57.99 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Felicia Ascard
Malmö AI
96 Malmö AI 58.84 5 SB
2 Rebekka Fuglø Poulsen
Färöarna (FAR)
93 Färöarna (FAR) 1:00.30 7 SB
3 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 1:00.36 8 SB
Laura Kathrine Kornum
Aarhus Fremad (DEN)
98 Aarhus Fremad (DEN) DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Misja B. Jepsen
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 58.86 6 PB
2 Signe Lehmann
Aalborg AM (DEN)
02 Aalborg AM (DEN) 1:01.42 9 PB
3 Filippa Zäll
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF 1:01.74 10
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Maria Venborg
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 1:02.13 11 PB
2 Vibeka Eihilt Sivertsen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 1:03.31 13 SB
3 Ester Mägi Theorin
Örgryte IS
06 Örgryte IS 1:03.67 14 PB
4 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:06.13 17 SB
E-Final
Tot. plac.
1 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 1:05.62 16 PB
2 Emelie Lundin
IFK Helsingborg
90 IFK Helsingborg 1:07.02 18 SB
3 Katrine Saaby Nielsen
Hvidovre AM (DEN)
98 Hvidovre AM (DEN) 1:08.11 20 SB
4 Sara Johnsson
IFK Helsingborg
68 IFK Helsingborg 1:10.85 21 PB
F-Final
Tot. plac.
1 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 1:02.36 12 PB
2 Cecilie Biltoft-Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
94 Frederiksberg IF (DEN) 1:04.47 15 PB
3 Manja Lund Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 1:08.07 19 PB
Kvinnor 800 m
12/2 15:35
A-Final
Tot. plac.
1 Majken Lützen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 2:14.65 1 PB
2 Ellen Nørding Christensen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 2:14.95 2 SB
3 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 2:15.23 3 PB
4 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta 2:15.57 4 SB
5 Rebekka Fuglø Poulsen
Färöarna (FAR)
93 Färöarna (FAR) 2:16.85 5 SB
6 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 2:22.16 6 PB
7 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 2:28.38 7 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Lina von Petersdorff
IFK Lund
98 IFK Lund 2:30.14 8 PB
2 Elisabeth Møller Rønnstad
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 2:30.20 9
3 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 2:30.92 10 SB
4 Nanna Liva Krause Harrsen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 2:32.77 11 PB
5 Amanda Banke
Åhus FIK
05 Åhus FIK 2:39.77 12 PB
6 Katrine Saaby Nielsen
Hvidovre AM (DEN)
98 Hvidovre AM (DEN) 2:46.54 13
Kvinnor & F19 1500 m
11/2 15:00
Heat 1
Tot. plac.
1 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 4:32.84 1 PB
2 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta 4:34.24 2 PB
3 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 4:41.11 3 PB
4 Johanna Hofvendahl
IS Göta
04 IS Göta 4:49.86 5 SB
Heat 2
Tot. plac.
1 Annelie Blomquist
IS Göta
92 IS Göta 4:44.22 4 PB
2 Lina von Petersdorff
IFK Lund
98 IFK Lund 5:04.67 6 PB
3 Elisabeth Møller Rønnstad
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 5:04.96 7 SB
4 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 5:07.15 8 SB
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK 4:32.84
2 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta 4:34.24
3 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 4:41.11
4 Annelie Blomquist
IS Göta
92 IS Göta 4:44.22
5 Johanna Hofvendahl
IS Göta
04 IS Göta 4:49.86
6 Lina von Petersdorff
IFK Lund
98 IFK Lund 5:04.67
7 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 5:07.15
F19
1 Elisabeth Møller Rønnstad
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 5:04.96
Kvinnor & F19 60 m häck
Höjd: 84,0cm
12/2 12:05
1 Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.42
2 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 9.57 PB
3 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 9.62
4 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 9.94 PB
5 Manja Lund Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 13.41 PB
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.42
2 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 9.62
F19
1 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 9.57
2 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 9.94
3 Manja Lund Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 13.41
Kvinnor & F19 60 m häck Extralopp
Höjd: 84,0cm
12/2 13:00
1 Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.41 =PB
2 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 9.54 PB
3 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 9.72
4 Manja Lund Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 10.74 PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet DNS
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.41
2 Ebba Jernmark Burrows
Täby IS
00 Täby IS 9.72
F19
1 Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 9.54
2 Manja Lund Jørgensen
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 10.74
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet DNS
Kvinnor Höjd
11/2 17:25
1 Emma Häggblom
Upsala IF
04 Upsala IF 171
2 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 165
3 Tilda Ånborg
IFK Växjö
00 IFK Växjö 160
4 Sara Olsen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 155
5 Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar
Färöarna (FAR)
01 Färöarna (FAR) 155
145150155160165168171174
Tilde Bjerager--ooxxoxxx
Sara Olsen-oxoxxx
Teresa Fríðriksdóttir Bláhamaroxoxoxxx
Emma Häggblom--oooxxooxxx
Tilda Ånborg---oxxx
Kvinnor Stav
11/2 12:00
1 Kajsa Roth
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg 390
2 Hanna Jansson
IFK Göteborg
95 IFK Göteborg 390
=3 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 360
=3 Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Københavns IF (DEN)
94 Københavns IF (DEN) 360 =SB
5 Karen Sif Ársælsdóttir
Odense Atletik (DEN)
99 Odense Atletik (DEN) 350 SB
6 Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 340 SB
7 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 340
=8 Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö 330
=8 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 330
10 Ellen Rosenberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö 310
11 Helena S. Lang
Odense Atletik (DEN)
98 Odense Atletik (DEN) 310 PB
12 Ebba Alson
IFK Lund
05 IFK Lund 270 =SB
Malin Dahlström
Örgryte IS
89 Örgryte IS x
270290310330340350360370380390400405
Ebba Alsonoxxx
Helena S. Langooxxoxxx
Ella Uddenäs----oooxxx
Elvira Collvin--oooxxx
Bella Gisel--ooxxoxxx
Malin Dahlström-------xxx
Ellen Rosenberg--xoxxx
Leonie Mörstam---oxxx
Hanna Jansson-------xoxoxxo-xxx
Kajsa Roth-------oxoo-xxx
Ellida Stengård--ooxxx
Anne Sofie Hyldtoft Olsen---ooooxxx
Karen Sif Ársælsdóttir--xooooxxx
Kvinnor Längd
12/2 12:10
1 Annette Juma Nielsen
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 5.93 =PB
2 Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 5.51
3 Judith Wagersten
Örgryte IS
98 Örgryte IS 5.36
4 Alexandra Schill
Örgryte IS
00 Örgryte IS 5.14
5 Bára Jógvansdóttir Glerfoss
Färöarna (FAR)
03 Färöarna (FAR) 4.96 PB
6 Amalie Thrane
Bagsværd Atletik (DEN)
03 Bagsværd Atletik (DEN) 4.96 SB
7 Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar
Färöarna (FAR)
01 Färöarna (FAR) 4.93 PB
8 Dilek Özgür
Åhus FIK
03 Åhus FIK 4.75
123456
Amalie Thrane4.773.17xxx4.96
Dilek Özgür3.38x4.654.584.754.70
Bára Jógvansdóttir Glerfossx4.64x4.964.844.90
Laura Tølløse5.395.50x5.51xx
Teresa Fríðriksdóttir Bláhamar4.544.694.934.684.224.70
Annette Juma Nielsenx5.515.935.585.93x
Judith Wagersten5.285.175.365.155.26x
Alexandra Schill4.935.085.145.114.894.90
Kvinnor Tresteg
11/2 13:25
1 Judith Wagersten
Örgryte IS
98 Örgryte IS 11.57 SB
2 Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 11.44
3 Victoria Jacobsson
Ullevi FK
97 Ullevi FK 11.10
4 Sofia Andersson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 11.07 SB
5 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.49
6 Sofia Ensberg
Örgryte IS
02 Örgryte IS 10.23 SB
7 Arina Ludvig Michelsen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 10.16
Bára Jógvansdóttir Glerfoss
Färöarna (FAR)
03 Färöarna (FAR) x
123456
Sofia Anderssonx10.6510.6711.07xx
Sofia Ensbergx10.23xxx10.08
Ronja Rickardsson10.4210.47x10.49x10.35
Arina Ludvig Michelsenx10.0810.16x10.14x
Judith Wagersten11.2511.5711.1811.09xx
Laura Tølløse10.97xx11.44xx
Bára Jógvansdóttir Glerfossxxxx--
Victoria Jacobsson11.08x11.09xx11.10
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
12/2 14:25
1 Frida Bergvall
Högby IF
99 Högby IF 13.28
2 Julia Scharnell
Malmö AI
03 Malmö AI 13.27 PB
3 Erika Wärff
Malmö AI
00 Malmö AI 12.99 SB
4 Ebba Toorell
Sävedalens AIK
03 Sävedalens AIK 12.87 PB
5 Natalie Nilssen Zappalà
Ullevi FK
00 Ullevi FK 12.61
6 Alva Sundström
Ljungby FIK
02 Ljungby FIK 11.71
7 Amalie Molander Pedersen
Frederiksberg IF (DEN)
00 Frederiksberg IF (DEN) 11.48 PB
8 Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 11.10
123456
Frida Bergvall12.6512.1213.2812.7612.5312.59
Ebba Toorell12.5312.7112.3912.0112.2312.87
Josephine Koch Jacobsen10.6010.7711.1010.8010.4710.75
Alva Sundström11.3310.2511.3311.7111.6711.04
Amalie Molander Pedersen10.6711.4810.6710.1510.7711.45
Erika Wärff12.5512.8212.7212.9912.1011.76
Julia Scharnellx12.5612.52x13.2713.17
Natalie Nilssen Zappalàxxx12.61x12.16
F19 60 m Försök
11/2 12:55
Heat 1
1 Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) 7.80 q =PB
2 Anna Pedersen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.17 q
3 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.19 q
4 Hilda Belin
IFK Lund
04 IFK Lund 9.20 q PB
5 Lærke Nørbjerg
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 10.07 PB
Heat 2
1 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 7.95 q
2 Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 8.02 q
3 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 8.21 q =SB
4 Ebba Alson
IFK Lund
05 IFK Lund 8.65 q
F19 60 m Final
11/2 14:10
1 Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) 7.80 =PB
2 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 8.01
3 Anna Pedersen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.10 SB
4 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.12 PB
5 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 8.17 SB
6 Ebba Alson
IFK Lund
05 IFK Lund 8.70
7 Hilda Belin
IFK Lund
04 IFK Lund 9.45
Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) DNS
F19 200 m
11/2 18:00
A-Final
Tot. plac.
1 Line Grønbæk Andersen
Vejle IF (DEN)
04 Vejle IF (DEN) 25.71 1
2 Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 27.14 2 PB
3 Mathilde Mønsted Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 29.13 3 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Arina Ludvig Michelsen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 29.16 4 SB
2 Alma Rath Andersen
Køge Atletik (DEN)
04 Køge Atletik (DEN) 29.96 5
3 Ella Karmborg
Höörs IS
04 Höörs IS 32.86 6
F19 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 1500 m

F19 60 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 60 m häck

F19 Höjd
11/2 17:25
1 Hanna Dahlin
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 150
145150155
Hanna Dahlinooxxx
F19 Längd
12/2 09:55
1 Anna Bergdén
IF Udd
05 IF Udd 5.30 PB
2 Filippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 5.18
3 Ellen Hansson
Örgryte IS
04 Örgryte IS 5.14
4 Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 4.92 PB
5 Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 4.84 PB
6 Linn Ejnarsson
Laholms IF
04 Laholms IF 4.80 PB
7 Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 4.55 PB
8 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 4.54
9 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 4.30 SB
10 Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 3.86
11 Ella Jovanovic
Malmö AI
04 Malmö AI 2.79 SB
12 Isabella Lopez
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 2.78
123456
Ronja Rickardssonxx4.334.54xx
Ella Jovanovic2.79xx
Filippa Rougx5.154.925.18xx
Alice Hultberg4.054.304.23
Daphne Rönnerling4.694.724.654.564.754.84
Nanna Grubertx3.793.86
Isabella Lopezx2.782.22
Ellida Stengård4.624.924.734.874.82x
Linn Ejnarsson4.554.804.524.62xx
Ellen Hansson5.005.035.055.015.143.75
Anna Bergdénx5.22x5.275.30x
Mira Johansson4.524.444.554.244.484.52
F19 Kula
Vikt: 4,0kg
12/2 14:25
1 Beatrice Pettersson
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 13.44 PB
2 Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.77 PB
3 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 10.62
4 Ebba Bengtsson
Laholms IF
05 Laholms IF 10.18 PB
123456
Alice Hultberg10.4710.629.919.6310.168.75
Beatrice Pettersson11.7612.7412.9513.4413.35x
Ebba Bengtsson9.909.168.989.439.0510.18
Ronja Rickardsson10.47x10.2910.25x10.77
F17 60 m Försök
11/2 09:55
Heat 1
1 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 8.01 q
2 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.14 q
3 Signe Kensø
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 8.58 q PB
Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö DNS
Heat 2
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 7.83 q
2 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.28 q
3 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 8.31 q
4 Matilda Svensson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.63 q SB
5 Tea Persson Kruse
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.79 q
F17 60 m Final
11/2 13:25
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 7.78
2 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 7.92 PB
3 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 8.18 PB
4 Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.19 =PB
5 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 8.20
6 Signe Kensø
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 8.55 PB
7 Matilda Svensson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.62 SB
8 Tea Persson Kruse
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.86
F17 200 m
12/2 14:00
A-Final
Tot. plac.
1 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 25.12 1 SB
2 Alma Børregaard Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 25.49 2
3 Sille Kurylak Hansen
IK Hellas Roskilde (DEN)
06 IK Hellas Roskilde (DEN) 26.71 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 26.51 3 PB
2 Sarah Jansteen Eskesen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 27.17 5 SB
3 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 27.25 6 PB
C-Final
Tot. plac.
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund DNS
Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 27.37 7 PB
2 Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 27.42 8 PB
3 Rosa Poulsen
Holte Atletik (DEN)
06 Holte Atletik (DEN) 27.87 10 SB
4 Signe Kensø
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 28.54 12 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Mille Elmer
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 27.86 9 PB
2 Bianca Baan
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 28.93 13 PB
3 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 31.00 14 PB
F-Final
Tot. plac.
1 Freja Ludvigsen
Fredericia AF (DEN)
06 Fredericia AF (DEN) 28.22 11 PB
2 Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 31.95 15 PB
3 Sophie Maertens
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 32.32 16 PB
F17 400 m
12/2 16:10
1 Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 58.41 SB TR
2 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 1:01.80 PB
3 Bianca Baan
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 1:06.53 PB
4 Sofía Højgaard
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 1:08.66
F17 1500 m
11/2 14:40
1 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 5:21.49
2 Elin Hintze
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 5:26.00 PB
3 Louice Holgersson
KA2 IF
06 KA2 IF 5:39.23
4 Agnes Sten
IFK Växjö
07 IFK Växjö 6:00.17 PB
F17 60 m häck
Höjd: 76,2cm
12/2 11:45
1 Olivia Hansén
IF Udd
06 IF Udd 9.15 PB
2 Ronja Berg
Laholms IF
06 Laholms IF 9.44
3 Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 9.46
4 Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 9.55
5 Rosa Poulsen
Holte Atletik (DEN)
06 Holte Atletik (DEN) 9.98
6 Sophie Maertens
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 11.59 PB
F17 Höjd
11/2 16:25
=1 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 155
=1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 155
=3 Mille Elmer
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 145 PB
=3 Adéle Camitz
Malmö AI
07 Malmö AI 145
=3 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 145
6 Ingrid Bove
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 140
7 Hennie Maria Samuelsen
Färöarna (FAR)
07 Färöarna (FAR) 130
130135140145150155160
Mille Elmerooooxxx
Ingrid Bovexoxoxxoxxx
Adéle Camitz--ooxxx
Ebba Mohlin---ooxoxxx
Isa Lindberg---ooxoxxx
Saga Falck-oooxxx
Hennie Maria Samuelsenoxxx
F17 Stav
12/2 11:50
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 325
2 Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 325
3 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 295 PB
4 Klara Dahlin
IF Udd
07 IF Udd 255
Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 345 Utom tävlan
225245255265275285295305315325335345355
Bella Gisel-------oooxxx
Sophia Bonde---ooxoxoxxx
Klara Dahlinooxoxxx
Freja Strenius------ooxooxxx
Ellida Stengård-------xooxoxxooxxx
F17 Längd
12/2 13:00
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.64 PB
2 Sille Kurylak Hansen
IK Hellas Roskilde (DEN)
06 IK Hellas Roskilde (DEN) 5.51 SB
3 Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 5.09 PB
4 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 4.86
5 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 4.71 PB
6 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 4.64
7 Ronja Berg
Laholms IF
06 Laholms IF 4.31
8 Melanie Isabella Jørgensen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 3.69
123456
Annie Thorkell5.455.615.645.625.625.58
Sille Kurylak Hansen5.51x5.295.25x5.34
Ronja Berg4.244.311.674.314.064.18
Moa Wirstedt4.614.64x4.25x2.85
Ebba Kleman4.264.71xx4.154.24
Tilda Holgersson4.945.035.065.09x5.08
Binta Jammeh4.744.834.811.563.904.86
Melanie Isabella Jørgensen3.693.653.543.553.233.28
F17 Tresteg
11/2 11:20
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.39
2 Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 11.35 PB
3 Hennie Maria Samuelsen
Färöarna (FAR)
07 Färöarna (FAR) 9.44
4 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.34 PB
5 Ingrid Bove
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 8.75
6 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.70 SB
123456
Sara Anderssonx8.708.637.558.527.50
Ingrid Bove8.518.49xx8.758.14
Hennie Maria Samuelsen9.079.448.868.82--
Lovis Olsson9.349.029.029.09x9.19
Annie Thorkell11.3211.1611.0911.3911.0111.36
Linnea Algotsson10.6110.8110.9811.2011.3511.34
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
12/2 11:00
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 13.18
2 Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 11.12
3 Ronja Berg
Laholms IF
06 Laholms IF 10.54 SB
4 Charmaine De Taza
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 10.38 PB
5 Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 10.35 SB
6 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 10.23 SB
7 Thea Grangéus
Falkenbergs IK
06 Falkenbergs IK 10.11
8 Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF 9.86 PB
9 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.72 SB
123456
Ronja Berg10.5410.2110.0610.4610.309.11
Charmaine De Taza10.189.2510.3810.0410.068.49
Linnea Algotsson9.9410.35x9.3410.19x
Ebba Kleman9.429.329.869.359.169.09
Majken Nilssonxx11.12xxx
Sara Andersson9.02x9.72
Thea Grangéusx9.9010.1110.089.419.86
Annie Thorkell12.4813.0513.18x13.04x
Elsa Lundquist10.239.308.338.38xx
F16 60 m Försök
11/2 10:30
Heat 1
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.21 q 8.203
2 Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.21 q PB 8.208
3 Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 8.91 SB
4 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.92 SB
5 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.22 SB
6 Emilia Edvinsson
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 9.39 9.384
Heat 2
1 Asta Marie Holck Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 8.22 q
2 Estha Færch
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 8.54 q PB
3 Bianca Baan
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.56 q
4 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.86 SB
5 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 8.88 SB
6 Melanie Isabella Jørgensen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 9.39 9.381
Heat 3
1 Sarah Jansteen Eskesen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.16 q
2 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.49 q PB
3 Mille Elmer
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.52 q SB
4 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 8.98 PB
5 Hennie Maria Samuelsen
Färöarna (FAR)
07 Färöarna (FAR) 9.11 PB
6 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 9.32 SB
7 Klara Dahlin
IF Udd
07 IF Udd 9.35 PB
F16 60 m Final
11/2 11:50
1 Milene Rosberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.12 PB
2 Asta Marie Holck Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 8.15
3 Sarah Jansteen Eskesen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.17
4 Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.26
5 Bianca Baan
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.43 PB
6 Leia Tuvesson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.51
7 Estha Færch
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 8.58
8 Mille Elmer
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.61
F16 60 m häck
Höjd: 76,2cm
12/2 11:40
1 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 9.67 PB
2 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.73 PB
3 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 10.20 PB
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 10.30
5 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 10.76
6 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 11.02 PB
F16 Längd
12/2 09:45
1 Asta Marie Holck Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
07 Frederiksberg IF (DEN) 5.01 PB
2 Estha Færch
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 4.74 PB
3 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 4.68
4 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 4.45 SB
5 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 4.38 =PB
6 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 4.36 PB
7 Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 4.18 SB
8 Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 4.15 PB
9 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 4.11 PB
10 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 4.00 SB
11 Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 1.57 SB
123456
Nike Aldén4.204.094.364.144.364.27
Siri Zetterdahlx4.154.184.15x-
Hedvig Lindberghxx1.57
Estha Færchx4.68x4.424.74
Lovis Olsson4.194.184.174.024.084.38
Aprilia Holmströmx4.344.324.364.634.68
Asta Marie Holck Hansen4.994.815.01x
Olivia Lindberg Tillanderx4.454.204.36xx
Elvira Skourasx4.003.90
Stella Falknell4.124.083.974.084.153.06
Saga Siorholmxx4.11
F16 Kula
Vikt: 3,0kg
11/2 17:50
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 11.79 PB
2 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 10.60 PB
3 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 10.45
4 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 10.10 PB
5 Aprilia Holmström
Ystads IF
07 Ystads IF 9.54 SB
6 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 9.30 PB
7 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 9.01 PB
8 Sophia Bonde
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.29 PB
123456
Aliya Dahl10.029.589.7110.459.84x
Isa Lindberg10.6311.2511.3210.9011.4411.79
Felicia Mårtensson7.247.759.308.438.148.64
Elsa Lundquist10.0910.609.569.429.529.47
Nike Aldén8.829.018.318.128.028.51
Aprilia Holmström9.449.329.548.959.329.05
Nora Alm10.109.389.09x8.538.98
Sophia Bondexx8.297.71xx
F15 60 m Försök
11/2 09:30
Heat 1
1 Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI 7.94 q
2 Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 8.31 q
3 Elise Martens Sloth
Ballerup AK (DEN)
08 Ballerup AK (DEN) 8.34 q
4 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 8.50 PB
5 Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 8.79 PB
6 Selma Hagelberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 8.94 SB
7 Kajsa Harjuniemi
Bara FIK
08 Bara FIK 10.10
Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) DNS
Heat 2
1 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.13 q
2 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 8.48 q 8.474
3 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.48 8.476
4 Maja Havtorp
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.59
5 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 8.72 PB 8.715
6 Natalia Lydersen
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 8.72 PB 8.718
7 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 8.96 PB
8 Emilia Lindholm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.63
Heat 3
1 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 8.07 q
2 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 8.24 q PB
3 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 8.39 q
4 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 8.63 SB
5 Matilda Tegner
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 9.07
6 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 11.17
Annie Krikström
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg DNS
Olivia Carlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF DNS
F15 60 m Final
11/2 11:20
1 Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI 7.89
2 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 8.06
3 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 8.11
4 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 8.20 PB
5 Elise Martens Sloth
Ballerup AK (DEN)
08 Ballerup AK (DEN) 8.31
6 Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 8.38
7 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 8.39
8 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 8.46
F15 200 m
11/2 18:20
A-Final
Tot. plac.
1 Tea Widgren
Malmö AI
08 Malmö AI 26.08 1
2 Ellinor Wennolf
Malmö AI
08 Malmö AI 26.65 2
3 Elvira Sohlberg
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden 27.75 4
4 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 27.83 5
B-Final
Tot. plac.
1 Annie Krikström
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 27.88 6
2 Lillian Cardinali
Höörs IS
08 Höörs IS 27.89 7
3 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 28.27 10
4 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 28.36 11
C-Final
Tot. plac.
1 Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 27.14 3 PB
2 Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 28.05 8
3 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 28.13 9
4 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 29.02 17
D-Final
Tot. plac.
1 Maja Havtorp
IFK Växjö
09 IFK Växjö 28.63 12
2 Mia Stoye
IFK Växjö
09 IFK Växjö 28.66 13
3 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 29.47 23 SB
4 Natalia Lydersen
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 30.25 32 SB 30.242
E-Final
Tot. plac.
1 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 29.04 18
2 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 29.25 21
3 Ebba Gustavsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 29.27 22
4 Sofía Højgaard
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 30.04 29 SB
F-Final
Tot. plac.
1 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 28.77 15 PB
2 Alicja Stanislawska
IFK Växjö
09 IFK Växjö 29.20 20 PB
3 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 29.80 25
4 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 29.83 26
G-Final
Tot. plac.
1 Isabella Bonde
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 28.69 14 PB
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 29.15 19 PB
3 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 29.94 28 PB
4 Selma Hagelberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 30.62 36 SB
H-Final
Tot. plac.
1 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 29.72 24 PB
2 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 29.85 27 PB
3 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 30.78 37
4 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 32.07 39
I-Final
Tot. plac.
1 Gertrud Sander Clausen
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 28.92 16 PB
2 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 30.24 31 PB
3 Matilda Tegner
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 30.52 35 PB
4 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 32.55 40 SB
J-Final
Tot. plac.
1 Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 30.22 30 PB
2 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 30.25 33 PB 30.249
3 Emilia Lindholm
Malmö AI
08 Malmö AI 32.77 42
K-Final
Tot. plac.
1 Jolie Jonsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 30.29 34 PB
2 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 31.85 38 PB
3 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 32.66 41 SB
F15 1000 m
11/2 16:05
A-Final
Tot. plac.
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 3:04.81 1 SB
2 Tindra Westlund Stenberg
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04 3:08.13 2
3 Nike Emanuelsson
IFK Göteborg
09 IFK Göteborg 3:08.65 3 PB
4 Emmy Ellbring
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 3:14.00 4 PB
5 Zelda Lukic
Ystads IF
09 Ystads IF 3:15.67 5
6 Alma Winroth
IFK Växjö
08 IFK Växjö 3:19.31 6
7 Alice Gossner
Malmö AI
08 Malmö AI 3:21.41 7
8 Erika Livia Wischmann
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 3:32.40 8 SB
9 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 3:35.06 10
10 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3:35.26 11 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Ebba Gustavsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 3:34.26 9 PB
2 Meja Grangéus
Falkenbergs IK
09 Falkenbergs IK 3:47.39 12 PB
3 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 3:48.08 13 PB
4 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3:48.52 14 PB
5 Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF 3:49.66 15 PB
6 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3:51.37 16 PB
7 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 3:52.43 17
8 Ellen Edeheim
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3:57.95 18 PB
Emilia Lindholm
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
F15 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
12/2 11:25
Heat 1
1 Ella Alvelin Malm
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 9.12 q
2 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 9.76 q
3 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 10.19 q PB
4 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 10.46
5 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 11.03 PB
6 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 11.49
Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) DNS
Heat 2
1 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.36 q PB
2 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.39 q
3 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 10.41 PB
4 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 10.60 PB
5 Amalie Hesthaven
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 13.08
Marie-Louise Levy Paez
Malmö AI
79 Malmö AI 10.24 PB Utom tävlan K40 SKånsk rekord
Heat 3
1 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 9.49 q PB
2 Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 9.67 q
3 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 10.18 q
4 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 10.63 PB
5 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 10.65
6 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 10.91
F15 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
12/2 12:45
1 Ella Alvelin Malm
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.99 =PB
2 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.33
3 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.46
4 Wilda Lamprecht
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 9.48 PB
5 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 9.50
6 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 9.63 PB
7 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 10.15 PB
8 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 10.16
F15 Höjd
12/2 14:20
1 Louise Lehman Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 164 PB
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 161 PB
3 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 150
4 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 145 PB
5 Isabella Bonde
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 140
6 Dorka Berner
KA2 IF
08 KA2 IF 140
7 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 130
125130135140145150155158161164167
Isabella Bonde---oxxx
Dorka Berner-ooxoxxx
Ebba Elm---oooxooxxoxxx
Louise Lehman Jensen---oooooxxoxoxxx
Ellinore Andersson----ooxxx
Elin Lindbergooxxx
Ella Nilsson-oooxxoxxx
F15 Stav
12/2 09:00
1 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 300
=2 Lova Karlsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 250 PB
=2 Klara Hatini Pedersen
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 250 =PB
=4 Freya Skog
IFK Växjö
09 IFK Växjö 230 PB
=4 Smilla Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 230
210220230240250260270280290300310
Freya Skogoooxxx
Smilla Bernhardssonoooxxx
Lova Karlssonoxooooxxx
Hjördis Selldén Torle-----oooooxxx
Klara Hatini Pedersen-ooxooxxx
F15 Längd
12/2 11:50
1 Ella Alvelin Malm
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 5.30
2 Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 5.04 SB
3 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 4.87
4 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 4.68
5 Emma Liljeberg
KA2 IF
08 KA2 IF 4.51
6 Enya Jonsson
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 4.48 PB
7 Amalie Hesthaven
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 4.39
8 Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.33 PB
9 Hjördis Selldén Torle
Båstads GIF
09 Båstads GIF 4.29 PB
10 Ella Nilsson
Höganäs Friidrottsförening
08 Höganäs Friidrottsförening 4.28
11 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 4.18 PB
12 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 4.18
13 Selma Hagelberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.14
14 Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 4.06
15 Gertrud Sander Clausen
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 4.00 PB
16 Natalia Lydersen
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 3.89 SB
17 Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 3.89
18 Meja Grangéus
Falkenbergs IK
09 Falkenbergs IK 3.73
19 Olivia Carlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 3.64
20 Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS 3.60 PB
21 Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 2.86
1234
Selma Hagelberg3.934.143.914.03
Vendela Bogren3.523.453.463.60
Enya Jonsson4.404.483.86x
Filippa Perssonxx4.184.10
Ellinore Andersson4.834.604.874.61
Elin Lindberg4.184.034.062.08
Hjördis Selldén Torlex4.134.214.29
Ella Nilsson4.284.214.20x
Amalie Hesthaven4.194.244.174.39
Dalia Kamf Hoppe4.063.943.80-
Meja Grangéus3.733.423.473.16
Gertrud Sander Clausen3.804.00x-
Evelin Varga4.895.044.924.79
Emma Liljeberg4.324.51x4.33
Lisa Berggrenx3.452.953.89
Moa Hultkvistxxx4.33
Freja Sahlin3.074.404.684.38
Natalia Lydersen3.163.383.703.89
Esther Falckxxx2.86
Ella Alvelin Malm5.135.30
Olivia Carlssonx3.64xx
F15 Tresteg
11/2 10:15
1 Freja Sahlin
KA2 IF
08 KA2 IF 10.55
2 Amalie Hesthaven
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 10.28
3 Maja Havtorp
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.52 PB
4 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 9.15 PB
5 Smilla Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.13
6 Sofía Højgaard
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 9.06
1234
Sofía Højgaard9.068.989.039.06
Amalie Hesthaven10.2810.2510.119.96
Filippa Perssonx9.158.74x
Freja Sahlin9.2410.2410.5510.47
Maja Havtorp9.529.369.25x
Smilla Bernhardssonx8.808.839.13
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
12/2 13:50
1 Louise Lehman Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 11.28 PB
2 Charlie Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
08 Helsingør IF Atletik (DEN) 9.76 PB
3 Siri Elingfors
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.06
4 Silke Marie Bach Madsen
Amager AC (DEN)
08 Amager AC (DEN) 8.75
5 Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 8.73 PB
6 Gertrud Sander Clausen
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 8.65 PB
7 Moa Hultkvist
IFK Växjö
08 IFK Växjö 8.60
1234
Gertrud Sander Clausen8.507.928.048.65
Moa Hultkvist8.238.528.558.60
Silke Marie Bach Madsen8.758.108.217.04
Siri Elingfors9.068.738.648.74
Louise Lehman Jensen11.2810.2910.29x
Charlie Redestam9.768.997.848.62
Rut Nilsson8.26x8.658.73
F14 60 m Försök
12/2 09:25
Heat 1
1 Alma Børregaard Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 7.81 q
2 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 8.88 q
3 Alicja Stanislawska
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.92 q SB
4 Jolie Jonsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.05 PB
5 Tebello Ekstrand
Ystads IF
09 Ystads IF 9.08 PB
6 Alva Lindström
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.40
7 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.45
Heat 2
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.38 q 8.379
2 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.74 q PB
3 Ellen Eriksson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.79 q
4 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 9.13 9.121
5 Molly Elmer
Ystads IF
09 Ystads IF 9.13 PB 9.125
6 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 9.34 PB
7 Alma Arvidsson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.79 PB 9.784
Heat 3
1 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.67 q
2 Maja Havtorp
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.68 q
3 Lina Hessmann
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.86 q PB
4 Freya Skog
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.15
5 Siri Milter Fausager
Frederiksberg IF (DEN)
09 Frederiksberg IF (DEN) 9.52
6 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 9.73
Heat 4
1 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.24 q
2 Clara Hagberg
IK Finish
09 IK Finish 8.38 q PB 8.376
3 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK 8.82 q
4 Ebba Gustavsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.87 q
5 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 9.12
6 Meja Grangéus
Falkenbergs IK
09 Falkenbergs IK 9.28 =PB
7 Agnes Abrahamsson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.79 PB 9.788
Heat 5
1 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.34 q PB
2 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 8.78 q
3 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.99 q SB
4 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.10 PB 9.094
5 Smilla Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.10 9.099
6 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.59
F14 60 m Final
12/2 10:25
A-Final
1 Alma Børregaard Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 7.80 TR
2 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.32 PB
3 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.40
4 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 8.44
5 Clara Hagberg
IK Finish
09 IK Finish 8.50
6 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 8.63
7 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.72 PB 8.713
8 Maja Havtorp
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.79
B-Final
1 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 8.69 =PB
2 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK 8.72 PB 8.712
3 Ellen Eriksson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.86
4 Alicja Stanislawska
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.89 SB
5 Lina Hessmann
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.91
6 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 8.92
7 Ebba Gustavsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.94
8 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.98 SB
F14 Höjd
11/2 12:00
1 Molly Persson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 153
2 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 150 =PB
=3 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 140
=3 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 140
5 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 135
6 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 135 PB
7 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 130 SB
8 Amanda Carlsson
Ystads IF
09 Ystads IF 130 PB
9 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 130
10 Siri Milter Fausager
Frederiksberg IF (DEN)
09 Frederiksberg IF (DEN) 125 =SB
120125130135140145150153156
Hanna Hjorthooxoxxx
Alma Karlsson-ooxoxxx
Denise Demir-ooxxoxxx
Amanda Carlssonxoxooxxx
Ida Wikberg--ooxoxxx
Vera Bergkvist--ooxoxxx
Lovisa Nordbladh---oooxxoxxx
Olivia Mårtenssonoooxxx
Siri Milter Fausagerooxxx
Molly Persson-----oxooxxx
F14 Längd
11/2 13:35
Pool 1
Tot. plac.
1 Ines Kraft
KA2 IF
09 KA2 IF 4.94 1 PB
2 Ida Wikberg
IK Finish
09 IK Finish 4.79 2 PB
3 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 4.71 3 PB
4 Vesta Lindström
KA2 IF
09 KA2 IF 4.70 4 PB
5 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 4.62 5 PB
6 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 4.54 6 PB
7 Molly Persson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.45 7 =PB
8 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.44 8
9 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 4.32 9
10 Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund 4.26 12
11 Freya Skog
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.24 14
12 Maja Havtorp
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.16 18
13 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.99 24
14 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.96 25
15 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 3.94 26
16 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 3.84 29
1234
Lo Linghagenxx3.842.80
Freya Skog4.244.113.944.08
Lovisa Nordbladh4.254.444.30x
Ines Kraftx4.94x4.79
Astrid Hansson4.174.334.544.41
June Johanssonx4.47x4.71
Olivia Weldingh3.894.264.324.17
Maja Havtorp4.16xx-
Vera Bergkvist3.733.46x3.99
Ida Wikberg4.79xx4.70
Joline Billsten3.943.94xx
Ella Kjellberg4.254.374.624.35
Vesta Lindström4.324.394.424.70
Alma Karlssonx4.264.114.17
Molly Persson4.083.844.094.45
Emma Nordström3.923.963.933.87
Pool 2
Tot. plac.
1 Lina Hessmann
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.30 10 PB
2 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.29 11 PB
3 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 4.25 13 PB
4 Lova Karlsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.21 15 PB
5 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 4.18 16
6 Siri Milter Fausager
Frederiksberg IF (DEN)
09 Frederiksberg IF (DEN) 4.16 17 PB
7 Ellen Eriksson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.12 19
8 Hanna Verbeeck
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.08 20
9 Molly Elmer
Ystads IF
09 Ystads IF 4.02 21 PB
10 Alicja Stanislawska
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.01 22 PB
11 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 4.00 23
12 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 3.94 27 PB
13 Jolie Jonsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.85 28 PB
14 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 3.79 30 PB
15 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 3.72 31
16 Agnes Abrahamsson
Malmö AI
09 Malmö AI 3.56 32 =PB
17 Siri Gustavii
Malmö AI
09 Malmö AI 3.49 33 PB
18 Saga l Lundborg
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 2.71 34
1234
Ella Wågstam3.913.904.254.01
Ellen Eriksson4.12x3.743.82
Emilia Lundblom2.992.673.393.79
Malva Thorén4.003.733.923.75
Siri Gustaviixx3.49x
Jolie Jonsson3.293.703.733.85
Molly Elmerx3.834.023.58
Ida-Lina Somrell3.533.513.723.40
Denise Demir3.943.823.76x
Amanda Håkansson4.294.264.093.99
Agnes Abrahamsson3.563.383.52x
Saga l Lundborg2.43x2.711.52
Emma Berglund4.043.944.154.18
Siri Milter Fausager4.16x3.95-
Lova Karlsson4.213.973.873.97
Hanna Verbeeck3.924.083.891.63
Alicja Stanislawska3.393.724.013.71
Lina Hessmann4.124.084.304.07
F14 Tresteg
12/2 14:10
1 June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 10.01
2 Ella Kjellberg
IF Udd
09 IF Udd 9.82
3 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.69
4 Maja Havtorp
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.48 PB
5 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 9.42 PB
6 Hanna Verbeeck
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.23 PB
7 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.10 PB
8 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 9.07 SB
9 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 9.00 PB
10 Ebba Gustavsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.98
11 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 8.91 PB
12 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 8.78 PB
13 Jolie Jonsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.57
14 Ellen Eriksson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.47
15 Alva Lindström
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 8.45 PB
16 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 8.36 PB
17 Meja Grangéus
Falkenbergs IK
09 Falkenbergs IK 8.12 PB
18 Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF 8.08 PB
19 Agnes Abrahamsson
Malmö AI
09 Malmö AI 7.80 PB
20 Alma Arvidsson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 7.74 PB
21 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 7.64 PB
22 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 6.98 PB
1234
Agnes Abrahamsson7.54x7.807.62
Ida-Lina Somrell6.756.986.946.78
Ebba Gustavsson8.548.688.758.98
Alva Lindström8.45xx8.18
Olivia Mårtenssonx8.078.087.73
Ellen Eriksson8.47x8.047.77
Ester Drott Ripoll8.779.018.949.10
Rebecka Bryland7.64x7.517.58
Malva Thorén8.828.918.718.43
Meja Grangéus7.497.567.828.12
Alma Arvidssonx7.747.72x
Denise Demir8.238.228.367.94
Joline Billsten9.008.928.908.90
Ella Wågstam8.628.559.009.07
Jolie Jonssonxxx8.57
Maja Havtorpx8.45x9.48
Ella Kjellbergx9.599.829.55
June Johanssonx9.4910.019.82
Hanna Verbeeckx8.659.23x
Lovisa Nordbladh9.54xx9.69
Lo Linghagen8.788.448.688.78
Astrid Hansson9.01xx9.42
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
12/2 12:45
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 11.89 PB
2 Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF 8.74
3 Josefine Henriksson
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.21
4 Lovisa Nordbladh
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.18
5 Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 7.69
6 Ella Wågstam
IK Finish
09 IK Finish 7.49 PB
7 Svea Öreberg
Malmö AI
09 Malmö AI 7.24 PB
8 Ellen Eriksson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 7.23
9 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 7.06
10 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 6.97 PB
11 Ellen Edeheim
Lomma FIK
09 Lomma FIK 6.95 PB
12 Denise Demir
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 6.93 PB
13 Alva Lindström
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 6.79
14 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 6.78 PB
15 Elsa Lööf
Malmö AI
09 Malmö AI 6.39 PB
16 Ida-Lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 5.52
1234
Ella Wågstam6.546.527.497.46
Lovisa Nordbladh7.328.148.18x
Svea Öreberg6.776.886.797.24
Astrid Hansson6.796.796.976.63
Denise Demir6.93x6.73x
Joline Billsten7.607.357.597.69
Elsa Lööf5.756.395.936.06
Lovisa Gjertz6.205.726.785.42
Ella Svenssonxx6.167.06
Sarah Berkani11.7111.89xx
Ida-Lina Somrell5.50x5.525.34
Alva Lindström5.756.506.796.59
Ellen Edeheim6.546.596.716.95
Malva Thorén8.248.118.747.48
Ellen Eriksson7.236.69x6.86
Josefine Henriksson8.217.768.208.15
F13 60 m Försök
12/2 10:05
Heat 1
1 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.51 q
2 Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund 8.68 q PB
3 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.69 q
4 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.75 q
5 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 8.83 q
6 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 8.89 q PB
7 Moa Cederström
Malmö AI
10 Malmö AI 8.95 q
8 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.02 q
Heat 2
1 Ebba Hermansson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.05 9.042
2 Signe Lindblad
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.05 PB 9.049
3 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 9.13 9.124
4 Anna Andersson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 9.14 PB
5 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 9.18
6 Lea Birkegård Lillelund
Herlev Atletik (DEN)
10 Herlev Atletik (DEN) 9.22
7 Casandra Wassdahl
KA2 IF
10 KA2 IF 9.28
8 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 9.45
Heat 3
1 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 9.30 PB
2 Kayla Gullberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.34 PB
3 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.48 PB
4 Bonni-Marilou Bergquist
IF Udd
10 IF Udd 9.54 9.535
5 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 9.54 PB 9.540
6 Olivia Lidén
IFK Lund
10 IFK Lund 9.68 PB
7 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 9.80
Heat 4
1 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 9.13 PB 9.121
2 Carla Biss
Malmö AI
10 Malmö AI 9.55 PB
3 Emma Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 9.79
4 Shola Allu
Ystads IF
10 Ystads IF 9.84 PB
5 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 10.23
6 Ellie Hellenäs
Malmö AI
10 Malmö AI 10.46
7 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 10.61
F13 60 m Final
12/2 11:00
1 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.53
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.65 PB
3 Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund 8.66 PB
4 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 8.82
5 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 8.93
6 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 8.95
7 Moa Cederström
Malmö AI
10 Malmö AI 9.06
8 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.07
F13 800 m
11/2 15:50
A-Final
Tot. plac.
1 Alicia Larsson
IS Göta
10 IS Göta 2:45.59 1 PB
2 Hedda Pansell
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 2:51.11 3 PB
3 Ebba Pålsson
Bara FIK
10 Bara FIK 2:58.98 7 PB
4 Viktoria Heden
Malmö AI
11 Malmö AI 2:59.68 8 PB
5 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 3:03.41 9
6 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 3:28.44 12 SB
7 Ida Rafaela Øhrgaard Laursen
Herlev Atletik (DEN)
11 Herlev Atletik (DEN) 3:45.75 13 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI 2:46.87 2 PB
2 Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI 2:52.67 4 PB
3 Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund 2:53.38 5
4 Carla Biss
Malmö AI
10 Malmö AI 2:54.33 6 PB
5 Alma Falk
Klippans FK
10 Klippans FK 3:12.00 10 PB
6 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 3:16.51 11 PB
Shola Allu
Ystads IF
10 Ystads IF DNF
Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF DNS
F13 Höjd
12/2 11:15
1 Hedda Pansell
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 140
=2 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 135 PB
=2 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 135
=4 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 135 PB
=4 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 135
=4 Laura Lehman Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 135 PB
7 Ebba Hermansson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 125
8 Meja Åberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 120
9 Alma Falk
Klippans FK
10 Klippans FK 120 =PB
Ella Thümmel
IFK Lund
10 IFK Lund x
115120125130135140143
Anna Ludvigsenoooooxxx
Meja Åbergooxxx
Ella Thümmel-xxx
Alma Falk-xxoxxx
Andrea Winther Glamoclija-oooxxoxxx
Smilla Koeck-oooxxoxxx
Hedda Pansell---ooxoxxx
Siri Nilsson--oooxxx
Ebba Hermansson-ooxxx
Laura Lehman Jensenooooxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
11/2 14:45
1 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 4.59 PB
2 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 4.39 PB
3 Casandra Wassdahl
KA2 IF
10 KA2 IF 4.37 PB
4 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 4.36
5 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 4.30
6 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 4.26 PB
7 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 4.16
8 Kayla Gullberg
Malmö AI
10 Malmö AI 4.13 PB
9 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.09 PB
10 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 4.05
11 Bonni-Marilou Bergquist
IF Udd
10 IF Udd 3.97 PB
12 Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.96
13 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 3.88 PB
14 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 3.82
15 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.69 PB
16 Emma Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 3.67
17 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 3.62 PB
18 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 3.35 PB
19 Shola Allu
Ystads IF
10 Ystads IF 3.24 PB
20 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 3.17
1234
Gabriella Dunemark3.073.173.043.06
Dorothea Mader3.223.092.983.35
Emma Valentin-Hjorthx4.364.174.34
Casandra Wassdahl4.043.924.094.37
Bonni-Marilou Bergquist3.813.973.893.89
Kayla Gullberg3.823.634.133.92
Filippa Sundler3.543.883.483.72
Andrea Winther Glamoclija4.514.404.424.59
Siri Nilsson4.02x4.16x
Tove Olsson3.583.963.72x
Shola Alluxx3.243.16
Emma Andersson3.673.623.493.55
Melanie Andersson3.553.393.823.68
Hedda Karlberg3.794.144.394.26
Selma Ströbeck4.054.053.703.87
Matilda Blixt4.284.174.304.00
Hedvig Götegård4.093.923.883.89
Anna Ludvigsen4.204.264.164.07
Alma Lindberg3.393.623.483.37
Adrianna Kowalska3.513.693.493.50
F13 Tresteg
Hoppzon
12/2 13:20
1 Lian Öhrnberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.88 PB
2 Siri Nilsson
IK Finish
10 IK Finish 9.53 PB
3 Hedda Pansell
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 9.50 PB
4 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 9.49 PB
5 Leah Johansson
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 9.36 PB
6 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.24 PB
7 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 9.01 PB
8 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 8.98 PB
9 Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.76 PB
10 Signe Lindblad
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 8.62 PB
11 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.43 PB
12 Bonni-Marilou Bergquist
IF Udd
10 IF Udd 8.27 PB
13 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 8.13
14 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 8.11 PB
15 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.00 PB
16 Stella Harre
IF Udd
11 IF Udd 7.83 PB
1234
Smilla Koeck8.007.697.687.68
Hedvig Götegård7.928.418.438.30
Tove Olsson8.718.768.508.76
Bonni-Marilou Bergquist7.998.177.928.27
Amy Halmo7.707.907.838.11
Stella Harre7.837.75x7.73
Emma Valentin-Hjorth8.898.87x8.98
Signe Lindblad8.62xx8.47
Olivia Krantz Elm7.917.897.758.13
Lian Öhrnbergx9.669.399.88
Hedda Pansell9.329.509.338.47
Elma Hellqvist8.618.688.439.01
Leah Johansson9.369.068.768.91
Selma Ströbeck9.028.529.248.74
Julia Hansson9.499.419.29x
Siri Nilsson9.159.279.389.53
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
12/2 09:00
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 13.78
2 Julia Hansson
FK Athlet
10 FK Athlet 10.12 PB
3 Laura Lehman Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
10 Frederiksberg IF (DEN) 9.58
4 Signe Lindblad
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.49
5 Andrea Winther Glamoclija
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 8.81
6 Hedda Karlberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK 8.79 PB
7 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.22
8 Wilma Carlsson
Klippans FK
10 Klippans FK 7.68
9 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 7.63 PB
10 Julia Kaunitz
Klippans FK
10 Klippans FK 7.60
11 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 7.56
12 Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg 7.56 PB
13 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 6.96 PB
14 Stella Bergman
Klippans FK
10 Klippans FK 6.89
15 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 6.36 PB
16 Emma Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 6.30
17 Gabriella Dunemark
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 6.24 PB
18 Lea Birkegård Lillelund
Herlev Atletik (DEN)
10 Herlev Atletik (DEN) 5.98
19 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 5.89 =PB
1234
Emma Lundsgaard7.566.257.277.26
Sarah Berkani13.64x13.2613.78
Emma Valentin-Hjorth6.966.566.865.93
Stella Bergman6.116.896.546.09
Andrea Winther Glamoclija8.107.318.328.81
Gabriella Dunemark5.395.535.836.24
Hedvig Götegård5.876.356.365.86
Selma Berggren7.366.547.267.63
Julia Hansson10.09x10.129.21
Lea Birkegård Lillelund5.525.575.875.98
Hedda Karlberg8.317.778.638.79
Julia Kaunitz7.376.417.457.60
Wilma Carlsson7.617.227.687.26
Signe Lindblad9.419.498.30x
Smilla Koeck7.567.467.307.35
Emma Andersson6.30x5.785.01
Laura Lehman Jensen9.439.588.75x
Matilda Blixt8.228.026.678.01
Alma Lindberg5.605.725.745.89
F12 60 m Försök
12/2 09:00
Heat 1
1 Agnes Stenberg
KA2 IF
11 KA2 IF 8.48 q PB
2 Ellen Vincentsen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 8.55 q PB
3 Frida Gram Jensen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 8.80 q PB
4 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 9.06 q PB
5 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 9.26 q
6 Meja Åberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 9.34 q PB 9.333
7 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 9.46 q
8 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 9.59
Heat 2
1 Stella Harre
IF Udd
11 IF Udd 9.58 PB
2 Olivia Perlkvist
IK Finish
11 IK Finish 9.89
3 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 9.91
4 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 9.92
5 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 10.00 PB
6 Filippa Pode Oreby
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 10.10
7 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 10.15 SB
Heat 3
1 Olivia Nielsen
Greve Atletik (DEN)
11 Greve Atletik (DEN) 9.34 q PB
2 Sofia Johansson Asplund
IFK Lund
11 IFK Lund 9.97 PB
3 Nadia La Fleur
IFK Trelleborg
11 IFK Trelleborg 10.01 PB
4 Signe Simonsson
Ystads IF
11 Ystads IF 10.13 PB
5 Lovisa Åkesson
IK Finish
11 IK Finish 10.24 =PB
6 Tyra Christofferson
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 10.79 PB
7 Ida Rafaela Øhrgaard Laursen
Herlev Atletik (DEN)
11 Herlev Atletik (DEN) 11.20
F12 60 m Final
12/2 10:45
1 Agnes Stenberg
KA2 IF
11 KA2 IF 8.46 PB
2 Ellen Vincentsen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 8.51 PB
3 Frida Gram Jensen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 8.86
4 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 9.25 =SB
5 Meja Åberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 9.29 PB
6 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 9.30
7 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 9.49
8 Olivia Nielsen
Greve Atletik (DEN)
11 Greve Atletik (DEN) 9.57
F12 Höjd
11/2 13:30
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 138
2 Frida Gram Jensen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 135 PB
3 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 135 PB
4 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 130 PB
=5 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 130 PB
=5 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 130
7 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 130
8 Ellen Vincentsen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 120
9 Tilda Lindström
IF Udd
11 IF Udd 120 PB
10 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 110 PB
105110115120125130135138143
Elma Hellqvist----ooooxxx
Ebba Danarö--xooxoxoxxx
Freja Rosbergoooxooxoxxx
Tilda Lindströmooxooxxx
Noor af Wetterstedt-oooooxxx
Majken Arwedssonooooxoxoxxx
Frida Gram Jensen---ooxoxoxxx
Ellen Vincentsen--ooxxx
Ida Olssonooxxx
Astrid Hansson--ooooxxoxxx
F12 Längd
Hoppzon
12/2 09:25
1 Frida Gram Jensen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 4.70 PB
2 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 4.67
3 Agnes Stenberg
KA2 IF
11 KA2 IF 4.52 PB
4 Ellen Vincentsen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 4.38
5 Olivia Nielsen
Greve Atletik (DEN)
11 Greve Atletik (DEN) 4.32 PB
6 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 4.15
7 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 4.04 PB
8 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 3.92
9 Stella Harre
IF Udd
11 IF Udd 3.91 PB
10 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 3.88
11 Olivia Perlkvist
IK Finish
11 IK Finish 3.86
12 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 3.78
13 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 3.57 PB
14 Nadia La Fleur
IFK Trelleborg
11 IFK Trelleborg 3.52
15 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 3.49 PB
16 Lovisa Åkesson
IK Finish
11 IK Finish 3.46 PB
17 Filippa Pode Oreby
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3.38 PB
18 Signe Simonsson
Ystads IF
11 Ystads IF 3.36
19 Tilda Lindström
IF Udd
11 IF Udd 3.35 PB
20 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 3.33
21 Tyra Christofferson
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 2.96 PB
22 Ida Rafaela Øhrgaard Laursen
Herlev Atletik (DEN)
11 Herlev Atletik (DEN) 2.95
1234
Signe Simonsson3.363.043.053.24
Freja Fridholm3.333.233.183.29
Frida Gram Jensen4.434.354.554.70
Lovisa Åkesson3.463.323.373.39
Isabelle Ronlan3.013.783.433.48
Lykke Bruzelius3.883.683.69-
Ellen Palmqvist3.293.203.293.49
Elma Hellqvist4.384.574.67x
Noor af Wetterstedt4.153.984.02x
Olivia Krantz Elm3.923.823.83x
Agnes Stenberg4.184.404.334.52
Nadia La Fleur3.293.483.493.52
Olivia Perlkvist3.863.633.253.81
Ellie Greydanus3.523.483.572.82
Filippa Pode Oreby3.383.193.193.16
Tyra Christofferson2.792.762.792.96
Tilda Lindström2.733.073.353.28
Ida Rafaela Øhrgaard Laursen2.652.772.602.95
Ellen Vincentsen4.124.264.304.38
Freja Rosberg3.843.943.984.04
Olivia Nielsen3.923.934.034.32
Stella Harre3.753.703.913.85
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
11/2 14:45
1 Ellen Vincentsen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 9.12 PB
2 Frida Gram Jensen
Sparta (DEN)
11 Sparta (DEN) 8.93
3 Agnes Stenberg
KA2 IF
11 KA2 IF 8.18 PB
4 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 8.05 PB
5 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 7.42
6 Isabelle Ronlan
Malmö AI
11 Malmö AI 7.40
7 Stella Harre
IF Udd
11 IF Udd 6.90 PB
8 Olivia Perlkvist
IK Finish
11 IK Finish 6.58
9 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 6.50
10 Lovisa Åkesson
IK Finish
11 IK Finish 6.37 PB
11 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 6.20
12 Astrid Asplund
Ystads IF
11 Ystads IF 5.93 PB
13 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 5.92
14 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 5.72 PB
15 Tyra Christofferson
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 5.04 PB
16 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 4.96 PB
17 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 4.76 PB
18 Ida Rafaela Øhrgaard Laursen
Herlev Atletik (DEN)
11 Herlev Atletik (DEN) 4.16
1234
Ellie Greydanus4.434.644.274.76
Olivia Perlkvist6.066.585.755.86
Freja Rosberg4.725.925.685.72
Astrid Asplund5.935.755.805.48
Isabelle Ronlan7.407.037.167.27
Ida Rafaela Øhrgaard Laursen3.783.944.163.74
Tyra Christofferson5.04x4.324.95
Lykke Bruzelius6.847.096.927.42
Felicia Thedius8.057.717.457.75
Lovisa Åkesson5.955.666.375.53
Ellen Vincentsen7.757.727.189.12
Stella Harre6.69x6.676.90
Ebba Danarö6.506.316.256.02
Amelia Siorholm4.854.964.564.20
Frida Gram Jensen8.278.588.938.61
Agnes Stenberg7.558.187.52x
Freja Fridholm5.736.056.146.20
Ida Olsson5.725.675.635.21
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m Försök
11/2 11:35
Heat 1
1 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 6.97 q
2 Christian Daniel Nørskov
Randers Freja Atletik (DEN)
04 Randers Freja Atletik (DEN) 7.12 q 7.118
3 Andreas Bjarnastein Antoft
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 7.15 q
4 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.25 q
5 Magnus Askov-Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 7.28 q SB
6 Max Helge
IK Ymer
02 IK Ymer 7.45
Heat 2
1 Jacob Hvorup
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 6.87 q PB
2 Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7.01 q
3 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 7.18 q
4 Affou Adlouni
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 7.31 q 7.304
5 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7.42 SB
6 Kasper Filsø
Vejle IF (DEN)
90 Vejle IF (DEN) 7.46
Hussein Jhanda
Hvidovre AM (DEN)
00 Hvidovre AM (DEN) DNS
Heat 3
1 Frederik Schou-Nielsen
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 6.81 q PB
2 Emil Frænde
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 7.04 q PB
3 Omar Chaaban
Malmö AI
00 Malmö AI 7.05 q
4 Leon Johannesen
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 7.48
5 Emil Svenstrup Berger
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 7.55 SB
6 Mårten Skogman
Spårvägens FK
67 Spårvägens FK 7.69 PB
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund DNS
Heat 4
1 Emmanuel Dawlson
Malmö AI
92 Malmö AI 6.94 q
2 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 7.08 q
3 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 7.12 q 7.112
4 Christoph Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
92 Frederiksberg IF (DEN) 7.31 q 7.310
5 Nicolai Lind Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 7.34 SB
6 Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7.61
7 Arash Shahrokhtash
Aarhus Fremad (DEN)
00 Aarhus Fremad (DEN) 7.89
Män 60 m Final
11/2 14:00
A-Final
1 Frederik Schou-Nielsen
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 6.79 PB
2 Jacob Hvorup
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 6.81 PB
3 Emmanuel Dawlson
Malmö AI
92 Malmö AI 6.91
4 Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 6.94 =SB
5 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 7.01 PB
6 Emil Frænde
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 7.04 PB
7 Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7.05
8 Omar Chaaban
Malmö AI
00 Malmö AI 7.09 7.081
B-Final
1 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 7.09 7.089
2 Andreas Bjarnastein Antoft
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 7.14
3 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 7.17
4 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.24
5 Affou Adlouni
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 7.31
6 Magnus Askov-Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 7.32
Christian Daniel Nørskov
Randers Freja Atletik (DEN)
04 Randers Freja Atletik (DEN) DNS
Christoph Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
92 Frederiksberg IF (DEN) DNS
Män 200 m
12/2 14:45
A-Final
Tot. plac.
1 Jónas Gunnleivsson Isaksen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 22.02 1 PB
2 Neloo Falck
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 22.35 4
3 Dánjal Dahl Ljósheim
Färöarna (FAR)
00 Färöarna (FAR) 22.97 6 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Carl Lund Larsen
Vejle IF (DEN)
05 Vejle IF (DEN) 22.25 2 PB
2 Luis F. Maillet
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 22.34 3 PB
3 Magnus Askov-Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 23.16 8
C-Final
Tot. plac.
1 Emil Zail
Åhus FIK
87 Åhus FIK 23.14 7 SB
2 Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 23.29 9 SB
Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Affou Adlouni
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 23.55 10 PB
2 Jacob Moos Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
93 Frederiksberg IF (DEN) 24.32 13
Tummas Sjóvará
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) DNS
E-Final
Tot. plac.
1 Leon Johannesen
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 23.73 11 SB
2 Bjørn Baunwall
Aarhus Fremad (DEN)
93 Aarhus Fremad (DEN) 23.97 12 PB
3 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 24.72 14
F-Final
Tot. plac.
1 Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 24.73 15 SB
2 Jacob Eriksson
IFK Lund
00 IFK Lund 25.67 16
3 Arash Shahrokhtash
Aarhus Fremad (DEN)
00 Aarhus Fremad (DEN) 25.75 17 PB
G-Final
Tot. plac.
1 Sebastian Højriis Monneret
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 22.37 5 PB
2 Martin Åkerlöf Exler
IS Göta
78 IS Göta 26.38 18 PB
Män 400 m
11/2 17:15
A-Final
Tot. plac.
1 Nick Ekelund-Arenander
Malmö AI
89 Malmö AI 48.28 1 SB
2 Jónas Gunnleivsson Isaksen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 49.04 2 SB
3 Dánjal Dahl Ljósheim
Färöarna (FAR)
00 Färöarna (FAR) 50.20 5 SB
4 Truls Axelson
Spårvägens FK
93 Spårvägens FK 51.39 8
B-Final
Tot. plac.
1 Luis F. Maillet
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 49.37 3 SB
2 Iasonas Koniaris
Frederiksberg IF (DEN)
97 Frederiksberg IF (DEN) 49.60 4 PB
3 Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 50.23 6 PB
4 Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 53.22 17 SB
C-Final
Tot. plac.
1 Martin Jönsson
IFK Lund
96 IFK Lund 51.13 7 PB
2 Carl Lund Larsen
Vejle IF (DEN)
05 Vejle IF (DEN) 51.51 9
3 Tristan Heno
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 51.59 10 PB
4 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 51.91 12 51.907
D-Final
Tot. plac.
1 Jakob Zäll
Örgryte IS
01 Örgryte IS 51.91 11 SB 51.904
2 Mads Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
05 Herlufsholm A&M (DEN) 53.10 16
3 Joar Franck
Ystads IF
05 Ystads IF 54.10 18
4 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 54.11 19 SB
E-Final
Tot. plac.
1 Leon Johannesen
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 52.35 13 SB
2 Bjørn Baunwall
Aarhus Fremad (DEN)
93 Aarhus Fremad (DEN) 52.70 14 PB
3 Tummas Sjóvará
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 52.86 15 SB
4 Jacob Moos Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
93 Frederiksberg IF (DEN) 54.60 23 SB
F-Final
Tot. plac.
1 Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 54.12 20 SB
2 Zeth Söderlund
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF 54.50 22 SB
3 Christian Borg
IFK Helsingborg
80 IFK Helsingborg 54.80 24 PB
4 Mårten Skogman
Spårvägens FK
67 Spårvägens FK 55.85 26
G-Final
Tot. plac.
1 Jesper Dreifaldt
Åhus FIK
02 Åhus FIK 56.14 27 PB
2 Bernie Bengtsson
Hvidovre AM (DEN)
62 Hvidovre AM (DEN) 58.11 28 SB DR o Nordisk M60
3 Wilhelm Kardemark
Örgryte IS
80 Örgryte IS 1:00.34 29 PB
H-Final
Tot. plac.
1 Aron Powell
Åhus FIK
07 Åhus FIK 54.38 21 PB
2 Leo Strandh
Höörs IS
05 Höörs IS 55.51 25 PB
3 Emil Svenstrup Berger
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 1:00.92 30 PB
Män 800 m
12/2 15:50
A-Final
Tot. plac.
1 Andreas Holst Lange
Københavns IF (DEN)
02 Københavns IF (DEN) 1:56.20 1 SB
2 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:56.61 2
3 Chris Gray
Örgryte IS
92 Örgryte IS 1:57.97 3 PB
4 Hjalte Dalskov
Bagsværd Atletik (DEN)
05 Bagsværd Atletik (DEN) 2:00.94 4 PB
5 Andrei-Stefan Ursea
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 2:01.86 5
6 William Thøgersen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 2:02.28 6 PB
7 Rúni Seloy
Färöarna (FAR)
94 Färöarna (FAR) 2:03.76 7 SB
8 Rögvi Johansen
Københavns IF (DEN)
97 Københavns IF (DEN) 2:13.21 12
B-Final
Tot. plac.
1 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 2:05.62 8 PB
2 Mikkel Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
07 IK Hellas Roskilde (DEN) 2:06.02 9
3 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 2:06.69 10 SB
4 Joar Andersson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 2:11.02 11 PB
5 Martin Åkerlöf Exler
IS Göta
78 IS Göta 2:13.89 13 PB
6 Villy Reedtz Funder
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 2:17.20 14 PB
7 Michael Pilegaard Hansen
Bagsværd Atletik (DEN)
67 Bagsværd Atletik (DEN) 2:17.43 15 SB
8 Anders Rydell
Malmö AI
78 Malmö AI 2:17.73 16
9 Stellan Tode
Malmö AI
07 Malmö AI 2:21.43 17 SB
Män & P19 1500 m
11/2 15:15
Heat 1
Tot. plac.
1 Henrik Petersson
Malmö AI
93 Malmö AI 4:04.37 2 SB
2 William Hvass
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4:08.11 3 PB
3 Hjalte Dalskov
Bagsværd Atletik (DEN)
05 Bagsværd Atletik (DEN) 4:09.02 4
4 Benjamin Azimi Khanlarkhani
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4:11.95 5 PB
5 Emil Hammer Lux
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 4:12.74 6
Christian Lindgreen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) DNS
Heat 2
Tot. plac.
1 Gustav Bendsen
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 4:03.25 1 PB
2 Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI 4:18.38 7 SB
3 Jona Lindman
KA2 IF
04 KA2 IF 4:19.76 8
4 Mikael Seger
IS Göta
96 IS Göta 4:19.99 9 PB
5 David Arnesson
IFK Lund
91 IFK Lund 4:23.54 10 PB
6 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 4:23.94 11 PB
Adam Palm
IFK Halmstad
02 IFK Halmstad DNS
Heat 3
Tot. plac.
1 Sebastian Fannon
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 4:34.19 12 SB
2 Oscar Hajny-Landgren
IFK Lund
05 IFK Lund 4:41.24 13 PB
3 Oliver Malmkvist
IS Göta
97 IS Göta 4:44.02 14 PB
4 Thomas Rödin Hulth
IS Göta
81 IS Göta 4:45.97 15 PB
5 Simon Van Espen
IK Hellas Roskilde (DEN)
00 IK Hellas Roskilde (DEN) 4:54.89 16 SB
6 Erik Önnevik
IFK Lund
04 IFK Lund 5:01.41 17 PB
Sammanställning per klass
P19
1 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 4:23.94
2 Oscar Hajny-Landgren
IFK Lund
05 IFK Lund 4:41.24
3 Erik Önnevik
IFK Lund
04 IFK Lund 5:01.41
Män
1 Gustav Bendsen
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 4:03.25
2 Henrik Petersson
Malmö AI
93 Malmö AI 4:04.37
3 William Hvass
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4:08.11
4 Hjalte Dalskov
Bagsværd Atletik (DEN)
05 Bagsværd Atletik (DEN) 4:09.02
5 Benjamin Azimi Khanlarkhani
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4:11.95
6 Emil Hammer Lux
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 4:12.74
7 Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI 4:18.38
8 Jona Lindman
KA2 IF
04 KA2 IF 4:19.76
9 Mikael Seger
IS Göta
96 IS Göta 4:19.99
10 David Arnesson
IFK Lund
91 IFK Lund 4:23.54
11 Sebastian Fannon
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 4:34.19
12 Oliver Malmkvist
IS Göta
97 IS Göta 4:44.02
13 Thomas Rödin Hulth
IS Göta
81 IS Göta 4:45.97
14 Simon Van Espen
IK Hellas Roskilde (DEN)
00 IK Hellas Roskilde (DEN) 4:54.89
Christian Lindgreen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) DNS
Adam Palm
IFK Halmstad
02 IFK Halmstad DNS
Män 60 m häck
Höjd: 106,7cm
12/2 12:25
1 James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI 8.34
2 Linus Boyer
Upsala IF
95 Upsala IF 8.38
3 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.41 SB
4 Max Kørner Andersen
Randers Freja Atletik (DEN)
03 Randers Freja Atletik (DEN) 8.82 PB
5 Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 8.87
6 Alfred Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 8.98 PB
7 Jacob Lenz
IFK Lund
99 IFK Lund 9.36
Män 60 m häck Extralopp
Höjd: 106,7cm
12/2 13:10
1 James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI 8.29 SB 8.285
2 Linus Boyer
Upsala IF
95 Upsala IF 8.29 8.288
3 Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.42 SB
4 Andreas Bjarnastein Antoft
Färöarna (FAR)
02 Färöarna (FAR) 8.84
5 Jacob Lenz
IFK Lund
99 IFK Lund 9.32
Max Kørner Andersen
Randers Freja Atletik (DEN)
03 Randers Freja Atletik (DEN) DNS
Alfred Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) DNS
Män Höjd
12/2 10:20
1 Mantas Liekis
Lituaen (LTU)
96 Lituaen (LTU) 212 SB
2 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 190 SB
3 Andreas Leveau
IK Finish
80 IK Finish 180 =SB
4 Max Kørner Andersen
Randers Freja Atletik (DEN)
03 Randers Freja Atletik (DEN) 180
170175180185190195200205212217
Adam Svensson----xxo-xxx
Mantas Liekis--o-o-ooxoxxx
Max Kørner Andersenooxoxxx
Andreas Leveauoooxxx
Män Stav
11/2 15:00
1 William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 505
2 Micael Fagö
IFK Växjö
94 IFK Växjö 445
=3 Mathies Hartmann
Odense Atletik (DEN)
95 Odense Atletik (DEN) 430
=3 Peter Svensson
IF Rigor
02 IF Rigor 430
5 Gustav Thyrman
IF Rigor
04 IF Rigor 390
6 Morten Kyndbøl
Odense Atletik (DEN)
68 Odense Atletik (DEN) 370 SB
Andreas Gjesdal
Fana IL (NOR)
95 Fana IL (NOR) x
350370390410430445460475490500505521
Micael Fagö----ooxxx
Mathies Hartmann---xooxxx
Peter Svensson---xooxxx
Andreas Gjesdal--------xxx
Morten Kyndbøloxoxxx
William Asker--------o-xxoxxx
Gustav Thyrman--oxxx
Män Längd
12/2 11:00
1 Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 6.84
2 Nicolai Lind Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 6.44
3 Max Helge
IK Ymer
02 IK Ymer 5.74
4 Adan Chaudhry
Malmö AI
04 Malmö AI 5.66 SB
123456
Samuel Ekelund6.844.895.126.806.795.23
Max Helge5.685.745.15x5.554.08
Nicolai Lind Andersenxxxx6.446.19
Adan Chaudhry5.395.475.575.665.525.63
Män Tresteg
11/2 12:35
1 Melker Manne
Ullevi FK
01 Ullevi FK 14.53 SB
2 Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK 13.56 SB
3 Gabriel Darin
IF Udd
05 IF Udd 12.21 SB
Axel Eenfeldt
Örgryte IS
05 Örgryte IS -
123456
Axel Eenfeldtxx----
Gabriel Darin12.21x12.2111.45xx
Melker Mannex14.19xx14.0914.53
Johannes Lundqvistxxxxx13.56
Män Kula
Vikt: 7,26kg
12/2 16:30
1 Leo Frid Göransson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK 16.71 PB
2 Arvid Mägi Theorin
Malmö AI
01 Malmö AI 16.31
3 Jonas N. Bjerremand
Aarhus 1900 (DEN)
98 Aarhus 1900 (DEN) 14.25 PB
4 Max Kørner Andersen
Randers Freja Atletik (DEN)
03 Randers Freja Atletik (DEN) 14.08
123456
Jonas N. Bjerremandx13.1914.2512.4113.24x
Leo Frid Göransson15.94x16.4715.6516.7115.74
Arvid Mägi Theorin16.31x15.5115.82x15.73
Max Kørner Andersen14.08xx13.4412.0213.29
P19 60 m Försök
11/2 12:10
Heat 1
1 Christian Daniel Nørskov
Randers Freja Atletik (DEN)
04 Randers Freja Atletik (DEN) 7.13 q
2 Carl Bruce Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 7.16 q
3 Mathias Højen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 7.24 q
4 Anthon Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 7.31 q SB
5 Tristan Rønn Poulsen
Aarhus 1900 (DEN)
05 Aarhus 1900 (DEN) 7.45
6 Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund 7.83 PB
7 Demian Bergman
Ängelholms IF
04 Ängelholms IF 8.14 PB
Heat 2
1 Hans Christian Corlin
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 7.07 q
2 Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 7.11 q PB
3 Jónas Gunnleivsson Isaksen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 7.20 q
4 Obed Utshu
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 7.34 q
5 Carlos Lindholm
Eslövs AI
04 Eslövs AI 7.76
Adan Chaudhry
Malmö AI
04 Malmö AI DNS
P19 60 m Final
11/2 13:55
1 Carl Bruce Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 7.02 PB
2 Hans Christian Corlin
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 7.09
3 Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 7.13
4 Christian Daniel Nørskov
Randers Freja Atletik (DEN)
04 Randers Freja Atletik (DEN) 7.20 7.196
5 Jónas Gunnleivsson Isaksen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 7.20 7.198
6 Mathias Højen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 7.20 =SB 7.200
7 Anthon Bokelund Singh
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg 7.28 SB
8 Obed Utshu
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 7.36
P19 200 m
11/2 18:10
A-Final
Tot. plac.
1 Mathias Højen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 22.56 1
2 Christoffer Banke Jørgensen
Herlufsholm A&M (DEN)
07 Herlufsholm A&M (DEN) 23.69 2 PB
3 Albin Hagstedt
Örgryte IS
04 Örgryte IS 23.84 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Obed Utshu
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 23.73 3 PB
2 Tristan Rønn Poulsen
Aarhus 1900 (DEN)
05 Aarhus 1900 (DEN) 23.94 5 PB
3 Gabriel Andersen
Slagelse Atletik Delta (DEN)
07 Slagelse Atletik Delta (DEN) 24.98 7 SB
C-Final
Tot. plac.
1 Mads Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
05 Herlufsholm A&M (DEN) 24.78 6 PB
2 Fabian Hermansson
Åhus FIK
05 Åhus FIK 25.28 8 PB
3 Demian Bergman
Ängelholms IF
04 Ängelholms IF 28.17 9 SB
P19 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 1500 m

P19 60 m häck
Höjd: 99,1cm
12/2 12:20
1 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.45
2 Oscar Idehall
IK Ymer
05 IK Ymer 8.67
3 Leo Strandh
Höörs IS
05 Höörs IS 9.20 PB
Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) DNS
P19 60 m häck Extralopp
Höjd: 99,1cm
12/2 13:05
1 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.54
2 Oscar Idehall
IK Ymer
05 IK Ymer 8.58 =PB
3 Leo Strandh
Höörs IS
05 Höörs IS 9.25
Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) DNS
P19 Höjd
12/2 12:40
1 Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK 187
2 Viggo Lind Toustrup
Aarhus 1900 (DEN)
05 Aarhus 1900 (DEN) 178 PB
3 Asger Pape Liboriussen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 175
4 Mads Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
05 Herlufsholm A&M (DEN) 163
160163166169172175178181184187195
Anton Rosslin------o-oxoxxx
Asger Pape Liboriussen----xooxxx
Mads Vielsøe-Nielsenxoxoxxx
Viggo Lind Toustrup----oooxxx
P19 Längd
12/2 14:00
1 Eiri Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 7.03
2 Jónas Gunnleivsson Isaksen
Färöarna (FAR)
05 Färöarna (FAR) 6.73 SB
3 Carl Bruce Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 6.55 PB
4 Albin Hagstedt
Örgryte IS
04 Örgryte IS 6.37 PB
5 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF 6.15
6 Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 5.99
7 Adan Chaudhry
Malmö AI
04 Malmö AI 5.99 SB
8 Obed Utshu
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN) 5.84
123456
Eiri Jógvansson Glerfoss6.503.847.036.896.956.98
James Mostert3.215.816.075.976.006.15
Jónas Gunnleivsson Isaksen4.626.706.733.90--
Melvin Pai5.66x5.995.91xx
Obed Utshu5.335.845.724.125.824.55
Adan Chaudhry5.995.61x4.25--
Carl Bruce Aabo6.306.33x6.55x6.49
Albin Hagstedt6.116.076.056.37x6.05
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
11/2 16:35
1 Leo Zikovic
Örgryte IS
04 Örgryte IS 18.88
2 Asger Pape Liboriussen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 11.35 PB
3 Gabriel Thede
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 10.72 SB
123456
Leo Zikovic17.0018.5718.4518.47x18.88
Gabriel Thede10.53x10.2710.3610.1510.72
Asger Pape Liboriussen11.3511.2210.3810.6611.2211.09
P17 60 m Försök
11/2 10:05
Heat 1
1 Christian Andersson
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 7.24 q
2 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 7.26 q
3 Anyel Weis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.29 q
4 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 7.55 SB
5 Rumle Flindt-Egebak
Bagsværd Atletik (DEN)
06 Bagsværd Atletik (DEN) 7.57
6 Pedro Baptisa
Hvidovre AM (DEN)
06 Hvidovre AM (DEN) 7.71 SB
Christoffer Banke Jørgensen
Herlufsholm A&M (DEN)
07 Herlufsholm A&M (DEN) DNS
Heat 2
1 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 7.13 q
2 Lance Christian Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
06 Herlufsholm A&M (DEN) 7.18 q
3 Victor Coldberg
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 7.39 q
4 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.48 q
5 Adam Skytte
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.51 q =SB
6 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 7.52
7 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.79
P17 60 m Final
11/2 13:20
1 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 7.02 PB
2 Christian Andersson
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 7.06 PB
3 Lance Christian Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
06 Herlufsholm A&M (DEN) 7.16 PB
4 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 7.19 PB
5 Victor Coldberg
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 7.31 PB
6 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.34 PB
7 Anyel Weis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.39
8 Adam Skytte
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 7.42 PB
P17 200 m
12/2 14:25
A-Final
Tot. plac.
1 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 22.84 1 PB
2 Frederik Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 23.15 3 PB
3 Emil Cimander
Malmö AI
06 Malmö AI 23.16 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Adam Skytte
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 23.11 2 PB
2 Eric Segnon
Malmö AI
06 Malmö AI 24.59 6 SB
3 Rumle Flindt-Egebak
Bagsværd Atletik (DEN)
06 Bagsværd Atletik (DEN) 24.79 7 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Pedro Baptisa
Hvidovre AM (DEN)
06 Hvidovre AM (DEN) 24.50 5 PB
2 Sofus Paavig
Aarhus 1900 (DEN)
07 Aarhus 1900 (DEN) 25.26 9 PB
3 Anders Rosenberg Jessen
Bagsværd Atletik (DEN)
06 Bagsværd Atletik (DEN) 25.32 10 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Jonathan Mansfeldt
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 25.64 11 PB
2 Mikkel Panduro Johansson
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) 26.57 15 PB
Emil Wetterberg
IFK Lund
07 IFK Lund DNS
E-Final
Tot. plac.
1 Sebastian Baan
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 25.21 8 PB
2 Carl Emil Bohn
Aarhus 1900 (DEN)
07 Aarhus 1900 (DEN) 25.91 12 PB
3 Linus Sørensen
Aarhus 1900 (DEN)
07 Aarhus 1900 (DEN) 26.05 13 PB
F-Final
Tot. plac.
1 Lucas Levring Jakobsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 26.45 14 PB
2 Niels Pedersen
Aarhus Fremad (DEN)
07 Aarhus Fremad (DEN) 26.70 16 PB
3 Enzo Glad Sorgenfri
Aarhus Fremad (DEN)
07 Aarhus Fremad (DEN) 26.73 17 PB
P17 400 m
12/2 16:20
A-Final
Tot. plac.
1 Christoffer Banke Jørgensen
Herlufsholm A&M (DEN)
07 Herlufsholm A&M (DEN) 51.40 1
2 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 52.48 2 SB
3 Kalle Thyrman
IF Rigor
07 IF Rigor 55.49 3
Jakob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Teo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 56.33 6 PB
2 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 56.94 7 PB
3 Mikkel Panduro Johansson
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) 1:00.39 9 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Viggo Bakker
IS Göta
09 IS Göta 56.25 5 PB
2 Lucas Levring Jakobsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 1:00.90 10 PB
3 Philip Gunnarsson
IF Udd
07 IF Udd 1:01.33 11 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Sofus Paavig
Aarhus 1900 (DEN)
07 Aarhus 1900 (DEN) 56.07 4 PB
2 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 57.57 8 PB
3 Enzo Glad Sorgenfri
Aarhus Fremad (DEN)
07 Aarhus Fremad (DEN) 1:01.91 12 PB
P17 1500 m
11/2 14:50
1 Mikkel Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
07 IK Hellas Roskilde (DEN) 4:18.58 PB
2 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 4:30.79 PB
3 Silas Andersson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 4:31.56 PB
4 Elias Gibbs
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 4:33.46 PB
5 Theodor Reedtz Lundsgaard
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 4:36.18 PB
6 Theo Eriksson
IFK Växjö
06 IFK Växjö 4:44.02 PB
Lucas Anawin Frigaard Hartung
Aarhus 1900 (DEN)
07 Aarhus 1900 (DEN) DNS
P17 & P16 60 m häck
Höjd: 91,4cm
12/2 12:15
1 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.52
2 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.96 PB
3 Mads Vincentsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 9.02 PB
4 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 9.07 PB
5 Oliver Neergaard
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 10.85 PB
Sammanställning per klass
P17
1 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 8.52
2 Oliver Neergaard
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 10.85
P16
1 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 8.96
2 Mads Vincentsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 9.02
3 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 9.07
P17 Höjd
12/2 12:40
=1 Vilgot Hakeberg
IKHP Huskvarna
06 IKHP Huskvarna 184 PB
=1 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 184
3 Hilding Jerrhag
Ystads IF
07 Ystads IF 175
4 Philip Gunnarsson
IF Udd
07 IF Udd 169 =PB
5 Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 169 PB
6 Anders Rosenberg Jessen
Bagsværd Atletik (DEN)
06 Bagsværd Atletik (DEN) 163
7 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 155 PB
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg x
140145150155160163166169172175178181184187
Adam Greszkiewicz---------xxx
Melvin Preihs--ooooxoxxoxxx
Hilding Jerrhag--------ooxxx
Vilgot Hakeberg--------oooxooxxx
Philip Gunnarsson------xoxoxxx
Nemo Nergooxxoxxoxxx
Viktor Sahlin--------o-oxooxxx
Anders Rosenberg Jessen----xoxoxxx
P17 Stav
12/2 11:00
1 August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 370 =PB
320330340350360370380
August Skytte Christensenooooooxxx
P17 Längd
12/2 09:00
1 Lance Christian Aabo
Herlufsholm A&M (DEN)
06 Herlufsholm A&M (DEN) 6.66 PB
2 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 6.51 PB
3 Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 6.14
4 Ture Lindell
KA2 IF
06 KA2 IF 6.07
5 Alfons Ekerot
IFK Lund
06 IFK Lund 6.00 PB
6 Victor Coldberg
Ballerup AK (DEN)
06 Ballerup AK (DEN) 5.97
7 Jonathan Sass Møller
Randers Freja Atletik (DEN)
06 Randers Freja Atletik (DEN) 5.76
8 Tage Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI 5.64
9 Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.54 SB
10 Markus Edström
Ystads IF
06 Ystads IF 4.47 PB
123456
Ture Lindellxx6.075.915.976.05
Alfons Ekerot5.725.615.565.475.806.00
Viktor Vartiax5.495.54
Lance Christian Aabo6.416.666.386.466.436.23
Tage Ranefalk5.645.31xx5.395.60
Victor Coldbergxx5.84xx5.97
Jonathan Sass Møller5.48x5.575.515.76x
Markus Edströmx4.474.39
Adam Greszkiewicz5.635.923.945.482.606.51
Oliver Mostert5.99x5.87x6.14x
P17 Tresteg
11/2 11:20
1 Oliver Mostert
KA2 IF
06 KA2 IF 12.98 PB
2 Jonathan Sass Møller
Randers Freja Atletik (DEN)
06 Randers Freja Atletik (DEN) 12.57 PB
3 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 12.55 PB
4 Carl Emil Bohn
Aarhus 1900 (DEN)
07 Aarhus 1900 (DEN) 11.88 PB
5 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 11.11 SB
123456
Tim Björk Schwabe10.99x-11.11x-
Carl Emil Bohn11.5611.1711.5611.3211.7611.88
Oliver Mostert12.9810.5712.0312.5512.83x
Jonathan Sass Møller11.9912.3612.2812.5712.4112.38
Adam Greszkiewicz11.8812.2412.3311.9411.8012.55
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
11/2 16:35
1 Angelos Pavlidis
Malmö AI
06 Malmö AI 13.89
123456
Angelos Pavlidis12.6912.7513.1713.14x13.89
P16 60 m Försök
11/2 10:55
Heat 1
1 Thor Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 7.33 q
2 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 7.59 q PB
3 Mads Vincentsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 7.80 q PB
4 Christoffer Banke Jørgensen
Herlufsholm A&M (DEN)
07 Herlufsholm A&M (DEN) 7.84
5 Jonathan Mansfeldt
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.01 PB
6 Niels Pedersen
Aarhus Fremad (DEN)
07 Aarhus Fremad (DEN) 8.06
Toke Rosendal
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) DNS
Heat 2
1 Ivano Bevanda
Malmö AI
07 Malmö AI 7.17 q
2 Gabriel Andersen
Slagelse Atletik Delta (DEN)
07 Slagelse Atletik Delta (DEN) 7.51 q =PB
3 Emil Wetterberg
IFK Lund
07 IFK Lund 7.74 q
4 Simon Oldén
FK Athlet
07 FK Athlet 7.93 PB
5 Viktor Sahlin
Ystads IF
07 Ystads IF 7.95 PB
6 Linus Sørensen
Aarhus 1900 (DEN)
07 Aarhus 1900 (DEN) 8.07
7 Ludvig Bergqvist
IK Finish
07 IK Finish 8.27 PB
Heat 3
1 Carl Bäckström Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 7.39 q
2 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 7.42 q
3 Aron Powell
Åhus FIK
07 Åhus FIK 7.86
4 Carl Emil Bohn
Aarhus 1900 (DEN)
07 Aarhus 1900 (DEN) 7.98
5 Enzo Glad Sorgenfri
Aarhus Fremad (DEN)
07 Aarhus Fremad (DEN) 8.19 =PB
6 Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 8.23
P16 60 m Final
11/2 13:40
1 Ivano Bevanda
Malmö AI
07 Malmö AI 7.13 PB
2 Thor Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 7.22 PB
3 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 7.37
4 Gabriel Andersen
Slagelse Atletik Delta (DEN)
07 Slagelse Atletik Delta (DEN) 7.47 PB
5 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 7.59 PB
6 Mads Vincentsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 7.83
Carl Bäckström Nielsen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) DNS
Emil Wetterberg
IFK Lund
07 IFK Lund DNS
P16 60 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med P17 60 m häck

P16 Längd
12/2 10:45
1 Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI 5.75 PB
2 Carl Emil Bohn
Aarhus 1900 (DEN)
07 Aarhus 1900 (DEN) 5.72 PB
3 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 5.66
4 Mads Vincentsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 5.54 PB
5 Hilding Jerrhag
Ystads IF
07 Ystads IF 5.53 PB
6 Lucas Levring Jakobsen
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 4.88
7 Sebastian Baan
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 4.83
123456
Tim Björk Schwabe5.225.375.665.535.384.74
Carl Emil Bohn3.335.195.435.425.605.72
Sebastian Baan4.833.254.763.234.722.58
Mads Vincentsen5.545.055.535.185.544.92
Lucas Levring Jakobsen4.564.884.714.564.704.76
Hilding Jerrhag5.315.535.225.45xx
Olle Gustafson5.475.265.495.664.975.75
P16 Kula
Vikt: 5,0kg
11/2 16:35
1 Linus Sørensen
Aarhus 1900 (DEN)
07 Aarhus 1900 (DEN) 11.05 PB
2 Mads Vincentsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 10.84 PB
123456
Mads Vincentsen10.199.9710.35x10.8410.43
Linus Sørensen10.5811.0510.249.399.029.94
P15 60 m Försök
11/2 09:45
Heat 1
1 Isaiah Ortega Harry
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 7.68 q
2 Hjalmar Peixoto
IF Kville
08 IF Kville 8.03 PB
3 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 8.14
4 Kalle Karlsson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 8.58 PB
5 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.03
Heat 2
1 Birk Kryger
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 7.45 q
2 Óðin Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 7.86 q
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 7.99 q
4 Gustav Appelgren
Laholms IF
08 Laholms IF 8.31 PB
5 Magnus Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 8.32 PB
6 Thor Steinicke Stride
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 8.52 PB
7 Måns Hyltsten
IFK Växjö
08 IFK Växjö 8.60 PB
Heat 3
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 7.50 q
2 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 7.62 q
3 Luka Meldgaard
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 7.74 q
4 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 7.97 q
5 Albin Fagerberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 8.26
6 Oskar Åkesson
Malmö AI
08 Malmö AI 8.51 PB
7 Svante Reidhav
IFK Lund
08 IFK Lund 8.74 PB
8 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 8.78
P15 60 m Final
11/2 11:30
1 Birk Kryger
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 7.38 PB
2 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 7.48 PB
3 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 7.49 PB
4 Isaiah Ortega Harry
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 7.53 PB
5 Luka Meldgaard
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 7.82
6 Óðin Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 7.86
7 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 7.96
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
P15 200 m
11/2 17:40
A-Final
Tot. plac.
1 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 23.13 1
2 Birk Kryger
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 23.56 2 PB
3 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 25.01 6
4 Óðin Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 25.20 7 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 24.38 3 PB
2 Luka Meldgaard
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 24.49 4 PB
3 Isaiah Ortega Harry
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 24.89 5 PB
4 Teo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 25.30 8
C-Final
Tot. plac.
1 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 26.61 10
2 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 27.89 17
Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) DNS
Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 26.68 11
2 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 26.73 12 SB
3 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 26.94 13 PB
4 Albin Fagerberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 26.98 14
E-Final
Tot. plac.
1 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 27.78 16 PB
2 Hampus Fagerlund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 29.40 21
Magnus Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) DNS
Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
F-Final
Tot. plac.
1 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 27.47 15 PB
2 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 28.28 18
3 Måns Hyltsten
IFK Växjö
08 IFK Växjö 28.97 19 PB
4 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 30.50 23
G-Final
Tot. plac.
1 Danny Cox
Ystads IF
09 Ystads IF 26.13 9 PB
2 Rasmus Johannsson
IF Udd
08 IF Udd 29.37 20 PB
3 Aksel Jul Jakobsen
Aarhus 1900 (DEN)
09 Aarhus 1900 (DEN) 30.19 22 PB
Anton Lönn
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
P15 1000 m
11/2 16:25
A-Final
Tot. plac.
1 William Thøgersen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 2:37.80 1 TR TR och Danskt U-rek P15
2 Max Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 2:47.40 2 PB
3 Joar Andersson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 2:48.51 3 PB
4 Hjalmar Peixoto
IF Kville
08 IF Kville 3:00.07 4 PB
5 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 3:02.73 5 PB
6 Linus Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 3:02.93 6 PB
7 Isak Kämpe
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3:15.98 9 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Magne Skotte Lippert
Aarhus 1900 (DEN)
09 Aarhus 1900 (DEN) 3:08.61 7 PB
2 Lucas Linder
Höörs IS
08 Höörs IS 3:11.77 8 PB
3 Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 3:25.93 10 PB
4 Fabian Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 3:27.57 11 PB
5 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 3:35.53 12 PB
6 Benjamin Högelius
KA2 IF
09 KA2 IF 3:38.59 13
Anton Lönn
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
P15 60 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
12/2 11:50
Heat 1
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 9.01 q PB
2 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 9.52 q PB
3 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.80 q
4 Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.12 q PB
5 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 11.04 PB
6 Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 13.17 PB
7 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 14.02
Heat 2
1 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 8.94 q PB
2 Johan Dahl Kokkegård
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.36 q
3 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 9.61 q PB
4 Gustav Appelgren
Laholms IF
08 Laholms IF 10.31 q PB
5 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 12.06 PB
Frederik Polino Søebek-Henk
Københavns IF (DEN)
09 Københavns IF (DEN) DNF
Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) DNS
P15 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
12/2 12:50
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.74 PB
2 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 8.90 PB
3 Johan Dahl Kokkegård
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.26 PB
4 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 9.29 PB
5 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 9.45 PB
6 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.76
7 Gustav Appelgren
Laholms IF
08 Laholms IF 10.11 PB
8 Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.19
P15 Höjd
12/2 09:15
1 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 163
2 Albin Fagerberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 160
3 Kalle Karlsson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 150 =PB
4 Isaiah Ortega Harry
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 150
5 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 145
6 Måns Hyltsten
IFK Växjö
08 IFK Växjö 145
135140145150155160163180
Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen-ooxxx
Albin Fagerberg---oxooxxx
Isaiah Ortega Harry-ooxxoxxx
Kalle Karlssonoooxoxxx
Måns Hyltsten-oxoxxx
Oliver Mikkelsen-----ooxxx
P15 Stav
12/2 13:00
1 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 332 PB
2 Johan Dahl Kokkegård
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 300
3 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 270
4 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 260
5 Wilhelm Lindmark
Malmö AI
09 Malmö AI 250 =PB
6 Kalle Karlsson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 240 PB
7 Linus Bernhardsson
IFK Växjö
09 IFK Växjö 220
8 Måns Hyltsten
IFK Växjö
08 IFK Växjö 200 PB
180200220230240250260270280290300310332340
Elias Karlsson--------oooooxxx
Wilhelm Lindmark---xoxxooxxx
Johan Dahl Kokkegård--oooxooooxooxxx
Alve Jedhammar--oooooxxx
Linus Bernhardsson--xoxxx
Kalle Karlsson-oxooxxoxxx
Ludvig Hallberg------ooxxx
Måns Hyltstenxooxxx
P15 Längd
12/2 10:55
1 Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 6.32 PB
2 Birk Kryger
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 5.78
3 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 5.70
4 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 5.54 PB
5 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 5.50 PB
6 Hjalmar Peixoto
IF Kville
08 IF Kville 5.22
7 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 5.15
8 Isaiah Ortega Harry
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 5.15 PB
9 Óðin Jógvansson Glerfoss
Färöarna (FAR)
08 Färöarna (FAR) 5.06
10 Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 5.05
11 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 4.95 PB
12 Albin Fagerberg
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.67
13 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 4.58
14 Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.28
1234
August Thompsonx5.705.525.19
Johannes Karlssonxx5.54x
Birk Kryger5.785.76xx
Oskar Petersson4.95x4.624.82
Óðin Jógvansson Glerfoss4.902.194.565.06
Elias Karlsson4.324.494.314.58
Loke Bergström5.154.974.695.04
Jonatan Eklund5.505.375.28-
Oliver Mikkelsen6.326.296.276.25
Hjalmar Peixoto4.23xx5.22
Albin Fagerberg4.564.674.634.67
Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen4.284.164.264.17
Olle Lindberg4.684.704.625.05
Isaiah Ortega Harry4.734.534.895.15
P15 Tresteg
11/2 10:15
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 12.91 PB
2 Kalle Karlsson
Ljungby FIK
08 Ljungby FIK 10.21 PB
3 Elias Karlsson
IFK Växjö
08 IFK Växjö 9.93 SB
4 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.75
1234
Kalle Karlsson10.21x9.449.91
Uno Stål12.3912.7912.9112.83
Elias Karlsson9.68x9.93x
Gabriel Åbjörnsson9.489.669.759.63
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
12/2 11:50
1 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK 13.12 PB
2 Birk Kryger
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 12.48
3 Teo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 12.18
4 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 12.09 PB
5 Johan Dahl Kokkegård
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 10.49
6 Villy Reedtz Funder
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.85
7 Svante Reidhav
IFK Lund
08 IFK Lund 9.20
8 Thor Steinicke Stride
Frederiksberg IF (DEN)
08 Frederiksberg IF (DEN) 8.31 PB
9 Gustav Appelgren
Laholms IF
08 Laholms IF 8.23
10 Oskar Petersson
KA2 IF
08 KA2 IF 8.08 PB
11 Rasmus Johannsson
IF Udd
08 IF Udd 7.88 SB
12 Svante Leufstedt
Ystads IF
08 Ystads IF 7.20
1234
Rasmus Johannsson7.157.517.637.88
Thor Steinicke Stride8.318.097.968.01
Birk Kryger11.3912.4812.3510.61
Teo Lydén11.1010.8311.1712.18
Johan Dahl Kokkegård-10.4910.299.94
Villy Reedtz Funder9.85x9.828.56
Svante Reidhav8.549.207.717.88
Svante Leufstedt6.606.626.817.20
Oskar Petersson8.008.038.087.85
Gustav Appelgren-7.908.228.23
Jonatan Eklund10.7813.12x12.84
August Thompson-10.6911.4912.09
P14 60 m Försök
12/2 09:40
Heat 1
1 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 7.60 q
2 Danny Cox
Ystads IF
09 Ystads IF 7.86 q
3 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 8.09 q PB
4 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 8.16 q
5 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 8.18 q PB
6 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 8.33 q PB
7 Hampus Fagerlund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.36 q
Heat 2
1 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.45 PB
2 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.53 PB
3 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 8.57 PB
4 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.71 PB
5 Viggo Mazetti
KA2 IF
09 KA2 IF 8.72 PB
6 Axel Åhman
IFK Växjö
09 IFK Växjö 8.95 PB
7 Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF 9.00 PB
Heat 3
1 Jonathan Okwara
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 8.34 q PB
2 Vincent Sheehan
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 8.50 PB
3 Almir Makolli Krasniqi
KA2 IF
09 KA2 IF 8.86
4 Dante Wesén
Höörs IS
09 Höörs IS 8.98 PB
5 Aksel Jul Jakobsen
Aarhus 1900 (DEN)
09 Aarhus 1900 (DEN) 9.22
6 Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 10.23
P14 60 m Final
12/2 10:35
1 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 7.66
2 Danny Cox
Ystads IF
09 Ystads IF 7.82
3 Erik Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 8.14
4 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 8.16
5 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 8.23
6 Jonathan Okwara
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 8.33 PB
7 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 8.36
Hampus Fagerlund
IFK Växjö
09 IFK Växjö DNS
P14 Höjd
11/2 15:00
1 Melvin Ewoldt
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 164 PB
2 Svante Lindström
IFK Lund
09 IFK Lund 161
3 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 158 PB
4 Joel Persson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 155 PB
5 Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 155
6 Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF 145 PB
7 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 145
Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI x
130135140145150155158161164166
Svante Lindström---oxooooxxx
Carl Björk-ooooxxooxxx
Joel Persson-oooooxxx
Vilde Lundell-ooooxoxxx
Valdemar Lindstriiooxxoxxoxxx
Karl Edströmoooxoxxx
Melvin Ewoldt---oooxooxoxxx
Gustav Holmér Thordemanxxx
P14 Längd
11/2 16:05
1 Daniel Nielsen
Glostrup IC Atletik (DEN)
09 Glostrup IC Atletik (DEN) 5.63
2 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 5.40 PB
3 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 5.24
4 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 5.02
5 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 4.96
6 Hampus Fagerlund
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.80
7 Joel Persson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 4.75 PB
8 Jonathan Okwara
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 4.62 PB
9 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.55
10 Fabian Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 4.50 PB
11 Magne Skotte Lippert
Aarhus 1900 (DEN)
09 Aarhus 1900 (DEN) 4.38 PB
12 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 4.37
13 Gabriel Åbjörnsson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.30 PB
14 Axel Åhman
IFK Växjö
09 IFK Växjö 4.29
15 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 4.23 PB
16 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.23 SB
17 Almir Makolli Krasniqi
KA2 IF
09 KA2 IF 4.16
18 Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF 4.14 PB
19 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 3.93
20 Love Holmgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.51 PB
21 Zion Svensson
KA2 IF
09 KA2 IF 3.37 PB
22 Aksel Jul Jakobsen
Aarhus 1900 (DEN)
09 Aarhus 1900 (DEN) 1.96
1234
Daniel Nielsenx5.635.555.34
Konstanty Piontek5.075.245.105.12
Albin Anderberg5.024.654.864.86
Alexandro Thorkéllx4.234.18x
Samuel Coricx4.30x4.37
Jonathan Okwara4.564.624.343.09
Lucas Palmqvist3.93-3.38-
Hampus Fagerlund3.974.80x4.33
Love Holmgren3.512.56x-
Karl Edström4.144.023.98x
Philip Hansmar4.214.234.113.90
Almir Makolli Krasniqi4.164.00xx
Axel Åhman4.29x4.193.91
Elias Landälv4.00x4.554.53
Zion Svensson3.373.213.193.36
Liam Swensson5.404.92x5.30
Gabriel Åbjörnsson4.134.13x4.30
Magne Skotte Lippert4.384.073.933.74
Fabian Tillander4.444.504.394.27
Aksel Jul Jakobsenxxx1.96
Carl Björk4.614.914.96x
Joel Persson4.594.75xx
P14 Tresteg
12/2 13:20
1 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 11.51 PB
2 Konstanty Piontek
KA2 IF
09 KA2 IF 11.02 PB
3 Sigge Strandberg
KA2 IF
09 KA2 IF 10.97
4 Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.23 PB
5 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 10.22 PB
6 Mio La Fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 10.14 PB
7 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.97 PB
8 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.97 PB
9 Elias Landälv
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.50
10 Axel Åhman
IFK Växjö
09 IFK Växjö 9.40 PB
1234
Axel Åhman9.379.119.409.40
Mio La Fleur10.14x9.909.92
Elias Landälv9.229.509.379.44
Vilde Lundell10.239.999.919.65
Odin Viscomix9.549.369.97
Alexandro Thorkéll9.979.82x9.95
Sigge Strandberg10.3810.7510.9510.97
Samuel Coricx9.6310.0310.22
Konstanty Piontek10.2010.3711.029.70
Liam Swensson10.8511.3411.5111.31
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
12/2 15:40
1 Vincent Sheehan
Ljungby FIK
09 Ljungby FIK 10.34 PB
2 Magne Skotte Lippert
Aarhus 1900 (DEN)
09 Aarhus 1900 (DEN) 9.08 PB
3 Liam Swensson
KA2 IF
09 KA2 IF 8.57 PB
4 Sofus Houman-Prassé
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 8.25 PB
5 Samuel Coric
KA2 IF
09 KA2 IF 8.14 PB
6 Love Holmgren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.05
7 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 7.79 PB
8 Axel Åhman
IFK Växjö
09 IFK Växjö 7.38 PB
9 Mio La Fleur
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 7.15 PB
1234
Gustav Holmér Thordeman7.407.697.797.71
Samuel Coric7.807.507.618.14
Mio La Fleur7.077.156.766.08
Vincent Sheehan10.3410.179.609.28
Sofus Houman-Prassé8.258.037.877.87
Liam Swensson7.587.917.468.57
Love Holmgren7.927.68x8.05
Axel Åhman7.386.756.767.26
Magne Skotte Lippert8.468.918.949.08
P13 60 m Försök
12/2 09:55
Heat 1
1 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 8.14 q
2 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.46 q
3 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.50 q PB
4 Olof Bignert Hegelund
Malmö AI
10 Malmö AI 8.61 q =PB
5 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 8.95 q
6 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 8.98 q
Heat 2
1 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 8.78 q PB
2 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 8.94 q PB
3 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 9.03
4 Kalle Brusselmans
Malmö AI
10 Malmö AI 9.28 PB
5 Javier Nilsson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.40 PB
6 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 10.10
P13 60 m Final
12/2 10:55
1 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 8.33
2 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.38
3 Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 8.56
4 Olof Bignert Hegelund
Malmö AI
10 Malmö AI 8.65
5 Alve Jedhammar
IFK Växjö
10 IFK Växjö 8.94
6 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 8.96
7 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 8.97
8 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 8.99
P13 800 m
11/2 15:40
A-Final
Tot. plac.
1 Silas Andersson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 2:24.45 1
2 Tristan Lund
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 2:34.73 2 SB
3 Arvid Bäck
Lomma FIK
10 Lomma FIK 2:45.12 3 PB
4 Charlie Kraft
KA2 IF
11 KA2 IF 2:50.08 4 PB
5 Arvid de la Motte
IS Göta
12 IS Göta 2:51.20 5 PB
Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Kalle Brusselmans
Malmö AI
10 Malmö AI 2:57.77 6 PB
2 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 2:59.60 7 PB
3 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3:01.70 8 PB
4 Viktor Hiller
IF Udd
11 IF Udd 3:01.81 9 PB
5 Sakarias Högelius
KA2 IF
11 KA2 IF 3:08.70 10 PB
P13 Höjd
11/2 11:20
1 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 145
2 Silas Andersson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 145
3 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 135 PB
4 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 130
5 Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund 125
120125130135140145150
Silas Andersson-oooxoxxoxxx
Gustav Pedersenoooxxoxxx
Melvin Sellberg-oxxx
Erik Herstedt--oxooxoxxx
Ludvig Friebergooxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
11/2 14:45
1 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 5.56 PB
2 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 4.94 =PB
3 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 4.83 PB
4 Arvid Bäck
Lomma FIK
10 Lomma FIK 4.47 PB
5 Alfred Gustafsson Calderon
Malmö AI
10 Malmö AI 4.25
6 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 4.20
7 Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund 4.10
8 Javier Nilsson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 4.10 PB
9 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 4.06 PB
10 Nils Holmqvist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.74
11 Jacob Östrin
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.67
1234
Nils Holmqvist3.743.473.733.59
Javier Nilsson4.104.033.784.01
Love Hansson4.584.554.524.83
Isac Sehlstedt5.565.535.365.56
Ludvig Frieberg3.953.854.063.94
Alfred Gustafsson Calderon4.204.234.254.07
Jacob Östrin3.673.58x3.57
Melvin Sellberg4.104.043.874.08
Arvid Bäck4.384.384.474.26
Albert Redestam4.884.844.894.94
Gustav Pedersen3.943.933.964.20
P13 Tresteg
Hoppzon
12/2 14:25
1 Albert Redestam
Helsingør IF Atletik (DEN)
10 Helsingør IF Atletik (DEN) 10.29 TR =TR
2 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 9.62 PB
3 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 8.78 PB
4 Charlie Kraft
KA2 IF
11 KA2 IF 8.28 PB
1234
Benjamin Henrikssonx9.339.629.31
Charlie Kraft8.28x7.918.25
Albert Redestam10.1310.1910.2710.29
Ludvig Frieberg8.648.488.668.78
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
12/2 10:20
1 Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 9.80
2 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 9.76
3 Guss Persson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.69
4 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 8.99
5 Javier Nilsson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 8.15 PB
6 Ludvig Frieberg
IK Finish
10 IK Finish 7.69 PB
1234
Guss Persson8.369.699.599.61
Ludvig Frieberg7.017.697.647.55
Isac Sehlstedt8.159.059.768.89
Javier Nilsson7.588.157.857.52
Tiger Odéhn9.189.809.239.33
Love Hanssonx8.568.998.91
P12 60 m Försök
12/2 09:15
Heat 1
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.83 q
2 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 9.00 q PB
3 Oliver Bokelund Singh
IF Kville
11 IF Kville 9.08 q
4 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.11 q
5 Vincent Hellgren
Malmö AI
11 Malmö AI 9.37 q 9.362
6 Charlie Kraft
KA2 IF
11 KA2 IF 9.37 q 9.366
Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish DNS
Heat 2
1 Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI 9.27 q PB
2 Elia Xavier Marecaldi
Malmö AI
13 Malmö AI 9.42 =PB
3 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 9.43
4 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 9.58
5 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 9.61 =PB
6 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 10.53
Sakarias Högelius
KA2 IF
11 KA2 IF DNS
Heat 3
1 Noel Sam Memarzadeh
IFK Lund
11 IFK Lund 9.25 q PB
2 Matthew Acquaye
IFK Lund
12 IFK Lund 9.69 PB
3 Viktor Hiller
IF Udd
11 IF Udd 10.05 PB
4 Oliver Lövgren
Malmö AI
11 Malmö AI 10.62 PB 10.615
5 Felix Kjellberg
IF Udd
11 IF Udd 10.62 10.617
6 Eddie Axelsson
IF Udd
11 IF Udd 10.87 PB
P12 60 m Final
12/2 10:20
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.71 PB
2 Oliver Bokelund Singh
IF Kville
11 IF Kville 9.02
3 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.08 PB
4 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 9.14