Resultat FORTUMSPELEN

Sävstaås IP, Bollnäs   2024-06-29

Arrangör: Bollnäs FIK Tävlingsledare: Malou Sköld och Peter Edling Senast uppdaterad: 2024-06-30 02:00:17
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
29/6 11:10
Vind: -5.0
1 Ulrika Evjen
Spårvägens FK
74 Spårvägens FK 14.56
2 Max Åberg
Högbo GIF
03 Högbo GIF 15.73
3 Carin Gustafsson
Strands IF
63 Strands IF 17.84
4 Tuva Svensson
Bollnäs FIK
02 Bollnäs FIK 18.03 SB
Kvinnor 200 m
29/6 13:00
Vind: -5.4
1 Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 29.58 SB
2 Max Åberg
Högbo GIF
03 Högbo GIF 31.92
3 Carin Gustafsson
Strands IF
63 Strands IF 38.26 PB
Kvinnor Längd
29/6 16:00
1 Ulrika Evjen
Spårvägens FK
74 Spårvägens FK 4.51 +1.8
2 Tuva Svensson
Bollnäs FIK
02 Bollnäs FIK 3.15 +3.1
3 Juni Bengtsson
Upsala IF
06 Upsala IF 2.91 +1.2
123456
244 Tuva Svensson3.15 +3.13.00 +1.13.08 +1.73.05 -0.13.12 0.02.99 +1.6
346 Juni Bengtssonx x 2.05 +1.0x 2.73 -0.42.91 +1.2
323 Ulrika Evjenx 4.51 +1.84.33 -0.44.40 0.04.28 0.04.30 -1.1
Kvinnor Tresteg
29/6 10:45
1 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 11.17 +4.2
2 Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.31 +5.2
123456
248 Nellie Tällbergx 10.29 +3.910.31 +5.2x x x
284 Agnes Janssonx 10.77 +3.811.17 +4.211.08 +2.5- x
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
29/6 13:30
1 Tuva Svensson
Bollnäs FIK
02 Bollnäs FIK 5.83 PB
123456
244 Tuva Svensson5.835.194.364.804.955.34
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
29/6 10:40
1 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 46.01
2 Linnea Hammargren
Bollnäs FIK
01 Bollnäs FIK 41.57
123456
344 Rut Grufman45.5445.8346.0143.07x45.71
201 Linnea Hammargren41.57x40.62x38.2139.29
F17 Längd
29/6 16:00
1 Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 4.85 +1.9 SB
2 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.78 +1.4
123456
276 Vilda Olssonx x 3.58 +0.73.63 0.04.73 +0.34.85 +1.9
139 Vilma Blomberg4.74 +1.64.52 0.04.59 -1.14.64 0.04.57 +0.34.78 +1.4
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
29/6 13:30
1 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 12.10
123456
141 Ida Edling11.06x11.1312.1011.9411.87
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
29/6 10:40
1 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 44.34
2 Julia Röstberg
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 26.38
123456
358 Julia Röstberg24.67x23.6522.55x26.38
141 Ida Edling39.7942.9341.97xx44.34
F17 Spjut
Vikt: 500g
29/6 14:30
1 Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 27.39
123456
139 Vilma Blomberg26.5027.39x19.6826.96-
F15 80 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 80 m

F15 200 m
29/6 14:30
Vind: -1.9
1 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 28.78 PB
2 Cornelia Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
10 Gefle IF 29.07 PB
3 Lizen Englund Zewgren
Rehns BK
10 Rehns BK 29.88 PB
4 Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF 30.87 SB
F15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 800 m

F15 Längd
29/6 15:00
1 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 4.81 +0.7
2 Cornelia Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
10 Gefle IF 4.61 +1.7
3 Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF 4.38 +5.6
4 Wilma Gunnarsson
Gefle IF
10 Gefle IF 4.10 +5.4
5 Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF 4.00 +3.8
6 Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF 3.87 +4.0
7 Emelie Axelsson
Gefle IF
10 Gefle IF 3.61 +0.4
123456
260 Emelie Axelssonx 3.59 +2.4x x 3.61 +0.4x
266 Wilma Gunnarsson3.62 +4.33.16 +1.33.81 +1.24.10 +5.43.77 0.03.97 +3.4
267 Cornelia Gustavsson Kihlberg4.30 +4.34.61 +1.7x x 4.55 +2.1x
342 Nova Brundin3.83 +1.93.62 +1.3x 4.00 +3.83.89 +1.1x
278 Liv Schuiskyx 4.11 +1.04.38 +5.64.22 +2.44.01 +0.2x
270 Niki Hillerström3.87 +4.03.59 +0.7x 3.22 +1.53.38 +0.13.78 +2.1
253 Clara Arvidsson4.71 +3.44.72 +0.74.75 +3.34.59 +1.04.74 +0.54.81 +0.7
F15 Tresteg
29/6 11:15
1 Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF 8.87 +7.4
123456
270 Niki Hillerströmx x x x 8.87 +7.4x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
29/6 12:30
1 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 10.11
2 Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF 9.56 PB
3 Lizen Englund Zewgren
Rehns BK
10 Rehns BK 6.94
4 Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF 6.30 PB
5 Emelie Axelsson
Gefle IF
10 Gefle IF 6.24
123456
278 Liv Schuisky8.858.368.099.569.259.16
271 Eira Johannessonxxxxx10.11
270 Niki Hillerström6.045.976.146.306.176.02
260 Emelie Axelsson6.125.846.245.87xx
314 Lizen Englund Zewgren6.456.496.946.336.906.51
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
29/6 10:00
1 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 35.58
2 Nova Brundin
Timrå AIF
10 Timrå AIF 33.68 PB
3 Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF 16.77
123456
271 Eira Johannessonx32.6735.58x34.68x
342 Nova Brundin33.6833.68x32.26xx
270 Niki Hillerströmxx16.77xxx
F15 Spjut
Vikt: 500g
29/6 13:30
1 Eira Johannesson
Gefle IF
09 Gefle IF 29.70
2 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 25.23
3 Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF 20.51 PB
4 Emelie Axelsson
Gefle IF
10 Gefle IF 20.37 PB
5 Niki Hillerström
Gefle IF
09 Gefle IF 13.67
123456
253 Clara Arvidsson25.2323.65xxxx
271 Eira Johannesson29.0727.4826.1328.1527.1329.70
270 Niki Hillerström11.8812.2413.6710.7911.3512.57
278 Liv Schuiskyxx18.4019.69x20.51
260 Emelie Axelsson18.4720.3718.1617.4518.1814.60
F13 60 m
29/6 10:45
Vind: -5.2
1 Lisa Jacobs
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK 9.36
2 Ebba Eriksson
Gefle IF
12 Gefle IF 9.49
3 Ellie Gille
Gefle IF
12 Gefle IF 9.60
Magdalena Sverndal
Bollnäs FIK
11 Bollnäs FIK DNS
Wilma Åkerlund
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK DNS
F13 200 m
29/6 13:30
Vind: -4.9
1 Ebba Eriksson
Gefle IF
12 Gefle IF 30.99 PB
2 Lisa Jacobs
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK 31.29 PB
3 Eila Fredin
Iggesunds SK
11 Iggesunds SK 32.23
F13 Längd
Hoppzon
29/6 14:15
1 Lisa Jacobs
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK 4.24 +4.2
2 Eila Fredin
Iggesunds SK
11 Iggesunds SK 4.18 +6.7
3 Ebba Eriksson
Gefle IF
12 Gefle IF 4.15 +4.5
4 Ellie Gille
Gefle IF
12 Gefle IF 3.92 +4.1
5 Wilma Åkerlund
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK 1.83 +3.6
123456
250 Wilma Åkerlund1.50 0.0x 1.83 +3.61.80 +2.71.52 +1.21.70 +2.1
264 Ebba Eriksson4.00 +3.93.97 0.03.96 +1.94.03 +6.63.95 +1.84.15 +4.5
294 Eila Fredin4.10 +4.64.04 +1.4x 3.95 +2.04.03 +2.64.18 +6.7
265 Ellie Gille3.70 +4.13.62 +1.93.79 +3.23.60 +2.93.60 +4.73.92 +4.1
221 Lisa Jacobs4.09 +4.24.08 +2.64.24 +4.24.09 +4.43.65 +6.73.92 +3.5
F13 Tresteg
Hoppzon
29/6 10:00
1 Ellie Gille
Gefle IF
12 Gefle IF 8.86 +5.7
2 Irma Karlsson
Stora Skedvi IK
14 Stora Skedvi IK 8.12 +2.4
3 Isabelle Eidersten
IFK Mora FIK
14 IFK Mora FIK 7.65 +0.5 PB
123456
324 Irma Karlsson8.02 +4.67.66 +2.57.63 +1.17.91 +2.07.21 +3.48.12 +2.4
265 Ellie Gille8.86 +5.78.53 +1.48.49 +3.88.21 +1.88.68 +4.68.49 +4.7
290 Isabelle Eidersten7.50 +1.37.61 +2.27.53 +1.67.65 +0.57.33 +4.57.02 +3.4
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
29/6 15:15
1 Gwen Isaksson
Iggesunds SK
11 Iggesunds SK 8.63 PB
2 Lisa Jacobs
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK 7.39 PB
3 Wilma Åkerlund
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK 6.94 PB
4 Ebba Eriksson
Gefle IF
12 Gefle IF 6.69 PB
5 Ellie Gille
Gefle IF
12 Gefle IF 6.24
123456
250 Wilma Åkerlund6.426.555.896.366.726.94
265 Ellie Gille5.245.276.245.365.785.58
221 Lisa Jacobs6.757.116.776.606.447.39
296 Gwen Isaksson8.02x7.428.637.778.15
264 Ebba Eriksson6.696.226.325.745.806.65
F13 Spjut
Vikt: 400g
29/6 12:30
1 Eila Fredin
Iggesunds SK
11 Iggesunds SK 18.40
2 Wilma Åkerlund
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK 15.65 PB
3 Ellie Gille
Gefle IF
12 Gefle IF 12.38 PB
4 Irma Karlsson
Stora Skedvi IK
14 Stora Skedvi IK 9.99 PB
5 Isabelle Eidersten
IFK Mora FIK
14 IFK Mora FIK 7.48 PB
6 Izabelle Sundelius
Upsala IF
14 Upsala IF 6.86 PB
123456
353 Izabelle Sundelius6.805.384.776.865.92-
265 Ellie Gille8.899.7211.0010.2812.3811.19
324 Irma Karlsson9.269.999.569.656.70-
250 Wilma Åkerlund12.7815.6515.5212.129.8712.38
290 Isabelle Eidersten6.725.537.487.166.79-
294 Eila Fredin17.5515.4815.7318.4015.9817.19
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män & P17 100 m
29/6 11:30
Vind: -5.6
1 Ivar Sundberg
Upsala IF
07 Upsala IF 12.08
2 Erik Tholén
Bollnäs FIK
79 Bollnäs FIK 12.50
3 Refentse Balepile
Högbo GIF
07 Högbo GIF 12.76 SB
4 Edvin Fagerström
Rehns BK
07 Rehns BK 13.09
5 Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 13.75 PB
Noel Ljungberg
Upsala IF
07 Upsala IF DNS
Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK DNS
Sammanställning per klass
P17
1 Ivar Sundberg
Upsala IF
07 Upsala IF 12.08
2 Refentse Balepile
Högbo GIF
07 Högbo GIF 12.76
3 Edvin Fagerström
Rehns BK
07 Rehns BK 13.09
4 Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 13.75
Noel Ljungberg
Upsala IF
07 Upsala IF DNS
Män
1 Erik Tholén
Bollnäs FIK
79 Bollnäs FIK 12.50
Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK DNS
Män 200 m
29/6 13:05
Vind: -4.2
1 Erik Tholén
Bollnäs FIK
79 Bollnäs FIK 24.70
2 Sven Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 24.75 PB
3 Julius Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 25.03 PB
4 Kalle Löf
Gefle IF
09 Gefle IF 25.50 PB
Män 800 m
29/6 12:00
1 Oliver Törnblom
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:09.61
2 Fredrik Broman
Springresor Hälsingland IF
88 Springresor Hälsingland IF 2:17.89 PB
3 Esrom Mengis
Rehns BK
08 Rehns BK 2:21.87
4 Marcus Månblad
Gefle IF
87 Gefle IF 2:37.86 PB
5 Torvald Pääjärvi
Järvsö IF
48 Järvsö IF 3:13.69 SB
6 Bo Larsson
Järvsö IF
51 Järvsö IF 3:20.75 SB
7 Henrik Larsson
Bålsta IK
69 Bålsta IK 3:31.06 SB
Sven Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF DNS
Män Längd
29/6 16:00
1 Malte Edwardsson
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 5.93 0.0 SB
123456
149 Malte Edwardsson5.87 0.05.60 -1.25.85 -1.35.93 0.0x -
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
29/6 10:40
1 Torgny Gustafsson
Strands IF
65 Strands IF 40.13
2 Mille Edwardsson
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 38.24 SB
123456
326 Torgny Gustafsson40.13x37.60xx40.10
154 Mille Edwardssonxxx38.2437.68x
Män Spjut
Vikt: 800g
29/6 14:30
1 Joel Jansson
Bollnäs FIK
93 Bollnäs FIK 44.62 SB
123456
233 Joel Jansson43.4739.8542.6841.0839.4644.62
P17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m

P17 200 m
29/6 13:10
Vind: -5.6
1 Refentse Balepile
Högbo GIF
07 Högbo GIF 26.37 SB
2 Åke Folke
Falu IK
08 Falu IK 27.58 SB
3 Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 28.95 PB
P17 Längd
29/6 16:00
1 Julius Noreland
Upsala IF
08 Upsala IF 5.76 +1.5
2 Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 5.52 +0.5
3 Noel Ljungberg
Upsala IF
07 Upsala IF 5.24 0.0
4 Åke Folke
Falu IK
08 Falu IK 5.05 +1.5
5 Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 3.83 -0.3 SB
123456
348 Noel Ljungberg5.09 +2.1x 5.02 -0.14.84 +0.75.20 +0.35.24 0.0
350 Julius Noreland5.29 +1.45.54 -1.45.28 -1.55.36 0.05.49 +2.65.76 +1.5
259 Edvin Anderssonx x 3.83 -0.3x x x
255 Åke Folke4.81 0.05.05 +1.5x 4.77 -1.34.99 0.0x
258 Arvid Uhlin5.31 +1.0x 5.40 -1.05.35 +1.45.43 +0.65.52 +0.5
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
29/6 10:40
1 Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 40.27
123456
163 Alfred Erikssonxx40.27xx39.95
P17 Spjut
Vikt: 700g
29/6 14:30
1 Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 48.21 PB
2 Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 34.31 PB
3 Åke Folke
Falu IK
08 Falu IK 24.12 PB
123456
255 Åke Folke19.95x24.1222.90x20.68
258 Arvid Uhlin31.3331.5031.0931.5930.9134.31
328 Leo Thorxx47.5448.2146.2844.14
F15 & P15 80 m
29/6 11:00
Vind: -4.3
1 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 11.80
2 Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF 11.82
3 Lizen Englund Zewgren
Rehns BK
10 Rehns BK 11.95
4 Cornelia Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
10 Gefle IF 12.03
5 Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 12.06
6 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 12.32
Sammanställning per klass
P15
1 Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 12.06
2 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 12.32
F15
1 Clara Arvidsson
Falu IK
10 Falu IK 11.80
2 Liv Schuisky
Gefle IF
09 Gefle IF 11.82
3 Lizen Englund Zewgren
Rehns BK
10 Rehns BK 11.95
4 Cornelia Gustavsson Kihlberg
Gefle IF
10 Gefle IF 12.03
F15 & P15 800 m
29/6 12:10
1 Johannes Fernström
Rehns BK
09 Rehns BK 2:30.57 PB
2 Molly Westerberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 2:36.68 PB
3 Rut Rydén
Sälens IF
10 Sälens IF 2:38.01
4 Wilma Gunnarsson
Gefle IF
10 Gefle IF 2:38.26
5 Emelie Axelsson
Gefle IF
10 Gefle IF 2:58.10 PB
Sammanställning per klass
P15
1 Johannes Fernström
Rehns BK
09 Rehns BK 2:30.57
F15
1 Molly Westerberg
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI 2:36.68
2 Rut Rydén
Sälens IF
10 Sälens IF 2:38.01
3 Wilma Gunnarsson
Gefle IF
10 Gefle IF 2:38.26
4 Emelie Axelsson
Gefle IF
10 Gefle IF 2:58.10
P15 Längd
29/6 15:00
1 Kalle Löf
Gefle IF
09 Gefle IF 5.77 +3.5
123456
272 Kalle Löf5.77 +3.55.58 0.05.68 +4.55.65 +1.7x 5.51 +0.8
P15 Tresteg
29/6 11:15
1 Axel Lindén
Upsala IF
10 Upsala IF 12.25 +2.5
2 Elias Åman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.72 +6.2
123456
310 Elias Åman9.59 +3.29.72 +6.2x 9.52 +3.09.34 +2.59.42 +6.2
347 Axel Lindén12.24 +2.312.25 +2.5x 12.04 +3.812.20 +1.910.20 +4.8
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
29/6 12:30
1 Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 8.26
123456
327 Alexander Samuelsson7.797.968.097.61x8.26
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
29/6 10:00
1 Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 20.74
123456
327 Alexander Samuelssonxx17.3620.7420.39x
P15 Spjut
Vikt: 600g
29/6 13:30
1 Alexander Samuelsson
Strands IF
10 Strands IF 17.49
2 Marcus Sundelius
Upsala IF
12 Upsala IF 16.50 PB
123456
355 Marcus Sundelius-x11.7514.0014.3816.50
327 Alexander Samuelsson17.3515.9916.5517.4913.438.21
P13 60 m
29/6 10:50
Vind: -4.8
1 Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 9.15
2 Julius Pryd
Gefle IF
11 Gefle IF 9.24 PB
3 Marcus Sundelius
Upsala IF
12 Upsala IF 10.28 PB
4 Johannes Persson
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK 10.78
P13 200 m
29/6 13:35
Vind: -3.5
1 Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 26.87
2 Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 28.95 PB
3 Marcus Sundelius
Upsala IF
12 Upsala IF 34.93 PB
4 Carl Henry Myrgren
Iggesunds SK
12 Iggesunds SK 35.57
5 Lukas Damberg
Iggesunds SK
12 Iggesunds SK 45.45
Julius Pryd
Gefle IF
11 Gefle IF DNS
P13 Längd
Hoppzon
29/6 14:15
1 Emil Wallberg
Högbo GIF
11 Högbo GIF 4.80 +2.6
2 Julius Pryd
Gefle IF
11 Gefle IF 4.67 +3.8
3 Johannes Persson
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK 3.45 +4.1
4 Marcus Sundelius
Upsala IF
12 Upsala IF 3.06 +1.7
123456
277 Julius Pryd4.67 +3.84.65 +6.34.34 +1.83.25 +5.54.44 +4.94.55 +2.5
355 Marcus Sundelius2.71 +5.52.81 +4.93.05 +1.33.06 +1.72.60 +4.02.31 +0.9
240 Johannes Persson3.45 +4.13.11 +1.9- - - -
287 Emil Wallberg4.67 +3.34.39 +4.14.63 +2.54.50 +1.84.58 +4.94.80 +2.6
P13 Tresteg
Hoppzon
29/6 10:00
1 Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 11.09 +4.7
2 Marcus Sundelius
Upsala IF
12 Upsala IF 6.94 +4.3
123456
307 Emil Allvin10.62 +4.110.67 +2.210.92 +2.410.84 +1.911.09 +4.710.76 +3.9
355 Marcus Sundelius6.46 +3.26.47 +3.16.94 +4.36.54 +1.56.84 +5.46.66 +4.0
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
29/6 15:15
1 Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 11.85 PB
2 Johannes Persson
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK 6.45
3 Marcus Sundelius
Upsala IF
12 Upsala IF 6.21 PB
123456
240 Johannes Persson5.52x6.256.335.456.45
307 Emil Allvin11.5911.2411.0910.69x11.85
355 Marcus Sundelius5.304.805.655.935.966.21
P13 Spjut
Vikt: 400g
29/6 12:30
1 Sigge Arvidsson
Falu IK
13 Falu IK 21.83
2 Alvin Åman
Leksands FIK
13 Leksands FIK 21.76 PB
3 Carl Henry Myrgren
Iggesunds SK
12 Iggesunds SK 19.92
4 Johannes Persson
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK 16.31 PB
5 Lukas Damberg
Iggesunds SK
12 Iggesunds SK 15.26
6 Marcus Sundelius
Upsala IF
12 Upsala IF 15.19
123456
254 Sigge Arvidsson20.7520.9120.8821.8316.2719.22
240 Johannes Persson14.8315.9716.3111.7313.6814.04
309 Alvin Åman19.3721.7618.5821.2520.3221.30
355 Marcus Sundelius13.7212.7413.099.0511.1515.19
293 Lukas Damberg15.2612.1311.3510.5010.5914.90
298 Carl Henry Myrgren18.1317.9918.1119.9217.8414.18
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

K40 Kula
Vikt: 4,0kg
29/6 13:30
1 Marlene Broman
Timrå AIF
82 Timrå AIF 11.68
123456
340 Marlene Broman11.48xx11.5711.68x
K40 Slägga
Vikt: 4,0kg
29/6 15:30
1 Marlene Broman
Timrå AIF
82 Timrå AIF 42.31
2 Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 20.40
123456
340 Marlene Bromanx42.31xxx38.54
292 Hanna Blombäckx20.08x18.1520.4019.23
K40 Spjut
Vikt: 600g
29/6 11:30
1 Eva-Maria Fors
Sundsvalls FI
80 Sundsvalls FI 24.64 PB
123456
333 Eva-Maria Fors24.0723.6024.53x24.4124.64
K45 Kula
Vikt: 4,0kg
29/6 13:30
1 Lina Bylund
Järvsö IF
76 Järvsö IF 8.37 SB
2 Stina Andersson
Bollnäs FIK
79 Bollnäs FIK 7.63 SB
3 Jenny Axelsson
Gefle IF
75 Gefle IF 5.25 SB
123456
101 Stina Andersson7.617.637.566.947.146.69
300 Lina Bylund8.218.28x8.378.328.24
261 Jenny Axelsson5.12xx4.805.045.25
K45 Slägga
Vikt: 4,0kg
29/6 15:30
1 Sofia Modig
Bollnäs FIK
78 Bollnäs FIK 29.44 PB
123456
237 Sofia Modigx27.08x28.9628.6429.44
K45 Spjut
Vikt: 600g
29/6 11:30
1 Jenny Axelsson
Gefle IF
75 Gefle IF 19.01 PB
123456
261 Jenny Axelsson18.3819.01xx14.5617.69
K50 Kula
Vikt: 3,0kg
29/6 13:30
1 Ulrika Evjen
Spårvägens FK
74 Spårvägens FK 10.46 PB
2 Maria Westlin
Gefle IF
71 Gefle IF 8.27 SB
123456
281 Maria Westlin7.507.857.557.787.838.27
323 Ulrika Evjen10.469.719.20x9.839.80
K50 Slägga
Vikt: 3,0kg
29/6 15:30
1 Malou Sköld
Bollnäs FIK
72 Bollnäs FIK 28.17 PB
2 Maria Westlin
Gefle IF
71 Gefle IF 22.12
123456
281 Maria Westlin22.1221.7321.9121.3319.52x
243 Malou Sköld28.17x25.6626.04xx
K60 Kula
Vikt: 3,0kg
29/6 13:30
1 Ann Karlsson
Bollnäs FIK
63 Bollnäs FIK 8.59
123456
234 Ann Karlsson8.118.598.388.338.52x
K60 Spjut
Vikt: 500g
29/6 11:30
1 Ann Karlsson
Bollnäs FIK
63 Bollnäs FIK 19.47 SB
123456
234 Ann Karlsson12.5019.47x16.5917.17x
M45 Kula
Vikt: 7,26kg
29/6 10:00
1 Karl Sundelius
Upsala IF
78 Upsala IF 7.27
123456
354 Karl Sundelius6.606.286.707.276.57x
M45 Spjut
Vikt: 800g
29/6 11:30
1 Karl Sundelius
Upsala IF
78 Upsala IF 21.30
123456
354 Karl Sundelius20.6821.3019.8320.62x17.43
M50 Kula
Vikt: 6,0kg
29/6 10:00
1 Daniel Hedström
Valbo AIF
73 Valbo AIF 12.47 SB
123456
356 Daniel Hedström11.68x12.3412.2112.47x
M50 Slägga
Vikt: 6,0kg
29/6 15:30
1 Daniel Hedström
Valbo AIF
73 Valbo AIF 34.56
123456
356 Daniel Hedströmx34.56xxxx
M55 Kula
Vikt: 6,0kg
29/6 10:00
1 Henrik Larsson
Bålsta IK
69 Bålsta IK 12.37
123456
251 Henrik Larsson11.2712.3711.8912.0712.07x
M55 Slägga
Vikt: 6,0kg
29/6 15:30
1 Torgny Gustafsson
Strands IF
65 Strands IF 44.68
123456
326 Torgny Gustafsson44.68xxxxx
M55 Spjut
Vikt: 700g
29/6 11:30
1 Henrik Larsson
Bålsta IK
69 Bålsta IK 33.75 SB
123456
251 Henrik Larsson33.5033.75----
M60 Kula
Vikt: 5,0kg
29/6 10:00
1 Leonard Jonsson
Simrishamns AIF
61 Simrishamns AIF 10.17 PB
2 Björn Pettersson
Bollnäs FIK
60 Bollnäs FIK 10.09 SB
123456
321 Leonard Jonsson9.689.86x10.17x10.10
242 Björn Pettersson9.059.6210.09xxx
M60 Slägga
Vikt: 5,0kg
29/6 15:30
1 Lars Hammargren
Bollnäs FIK
60 Bollnäs FIK 38.03 SB
2 Björn Pettersson
Bollnäs FIK
60 Bollnäs FIK 30.68 PB
3 Leonard Jonsson
Simrishamns AIF
61 Simrishamns AIF 24.22
123456
242 Björn Pettersson27.0430.31x30.68xx
185 Lars Hammargren36.2034.2535.0438.0337.5036.79
321 Leonard Jonsson21.3621.5624.22xxx
M60 Spjut
Vikt: 600g
29/6 11:30
1 Leonard Jonsson
Simrishamns AIF
61 Simrishamns AIF 32.71
2 Björn Pettersson
Bollnäs FIK
60 Bollnäs FIK 29.91 SB
123456
321 Leonard Jonsson32.7131.3730.41x31.82x
242 Björn Pettersson28.9729.9129.8625.9722.07-
M65 Kula
Vikt: 5,0kg
29/6 10:00
1 Sören Wikström
Östersunds GIF
56 Östersunds GIF 8.21 PB
123456
360 Sören Wikström8.217.82x-x-
M65 Spjut
Vikt: 600g
29/6 11:30
1 Sören Wikström
Östersunds GIF
56 Östersunds GIF 22.79
123456
360 Sören Wikström20.0121.12x-22.79x
M70 Kula
Vikt: 4,0kg
29/6 10:00
1 Stig-Arne Mattsson
Järvsö IF
51 Järvsö IF 9.93 SB
2 Matti Hast
Ununge IF
51 Ununge IF 8.56
123456
302 Stig-Arne Mattsson9.139.93xx9.36x
345 Matti Hast7.918.56x8.48xx
M70 Slägga
Vikt: 4,0kg
29/6 15:30
1 Matti Hast
Ununge IF
51 Ununge IF 23.09
123456
345 Matti Hastxxx23.0923.05x
M70 Spjut
Vikt: 500g
29/6 11:30
1 Matti Hast
Ununge IF
51 Ununge IF 24.71
123456
345 Matti Hast23.3923.5620.7218.88x24.71