Resultat Pepparkaksspelen

Atleticum, Malmö   2023-12-09 - 2023-12-10

Arrangör: Malmö AI Tävlingsledare: Annika Hovang Senast uppdaterad: 2023-12-11 14:06:19
2023-12-09 2023-12-10 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 60 m Försök
10/12 13:35
1 Emma Ljungnér
Varbergs GIF
81 Varbergs GIF 8.16 q PB
2 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 8.35 q PB
3 Ellinore Bäckvall
Malmö AI
06 Malmö AI 8.60 q
4 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.71 q PB
5 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 9.18 q SB
Kvinnor 60 m Final
10/12 14:35
1 Emma Ljungnér
Varbergs GIF
81 Varbergs GIF 8.22
2 Marie Hansson
IK Finish
80 IK Finish 8.31 PB
3 Ellinore Bäckvall
Malmö AI
06 Malmö AI 8.51
4 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 8.81
5 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 9.27
Kvinnor 200 m
10/12 16:30
Final
Tot. plac.
1 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 27.22 1 PB
2 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 28.39 2 PB
3 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 28.46 3 PB
B final
Tot. plac.
1 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 28.47 4 PB
2 Ebba Bengtsson
Laholm IF
05 Laholm IF 29.74 6 SB
C final
Tot. plac.
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 29.51 5 PB
2 Kristina Önnerhag
IK Finish
74 IK Finish 31.84 7 PB
Kvinnor 800 m
10/12 15:30
A final
Tot. plac.
1 Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI 2:34.24 1 PB
2 Betti Lukic
Ystads IF
74 Ystads IF 2:40.28 2 SB
3 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 2:42.75 3 PB
4 Sara Broberg
IFK Lund
10 IFK Lund 2:44.18 4 PB
5 Hedda Lovén
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3:20.14 10 SB
B final
Tot. plac.
1 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 2:46.92 5 PB
2 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 2:47.98 6 PB
3 Leah Bonde
Malmö AI
10 Malmö AI 2:53.81 7 PB
4 Katja Landin
Malmö AI
10 Malmö AI 2:56.10 8 PB
5 Elna Blake
Malmö AI
09 Malmö AI 2:57.23 9 PB
Kvinnor Höjd
10/12 11:55
1 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 144 SB
140144148152
594 Ellinore Anderssonoxo-xxx
Kvinnor Stav
10/12 14:30
1 Jennika Larsson
Lomma FIK
91 Lomma FIK 234 PB
184194204214224234244
336 Jennika Larssonooxooxxoxxoxxx
Kvinnor Längd
10/12 12:35
1 Linn Ejnarsson
Laholm IF
04 Laholm IF 5.18 PB
2 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 4.78 PB
3 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 4.75 SB
4 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.64 PB
5 Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 4.47 PB
6 Karolina Lindén
Malmö AI
87 Malmö AI 4.17
7 Filippa Persson
Höörs IS
08 Höörs IS 3.98 SB
123456
477 Karolina Lindén3.863.884.173.96x4.06
76 Lovis Olsson4.003.954.474.364.234.21
109 Filippa Persson3.873.983.893.76x3.93
309 Alice Olsson4.444.544.554.64x4.55
574 Elin Lindberg4.784.584.674.524.434.71
594 Ellinore Andersson3.01-4.75-xx
322 Linn Ejnarsson5.18x5.04xx3.07
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
10/12 16:00
1 Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 10.19 PB
2 Alice Hultberg
Malmö AI
05 Malmö AI 10.13 SB
3 Ebba Bengtsson
Laholm IF
05 Laholm IF 9.73
4 Emma Hansmar
Höörs IS
79 Höörs IS 6.19 PB
123456
158 Saga Redestam10.159.74x10.1910.1310.04
104 Emma Hansmar6.135.736.07x5.996.19
321 Ebba Bengtssonx9.459.509.738.999.23
441 Alice Hultberg8.249.838.648.799.3810.13
Mix F/P 12 4x200 m
10/12 15:00
1 Malmö AI Lag 1
Sofie Berglund 12
Tilde Bruzelius 13
Ebbe Blake 12
Saga Aurell 12

Malmö AI
Malmö AI 2:08.80
2 IK Finish Lag 1 2012
IK Finish
IK Finish 2:10.79
3 Malmö AI Lag 3
Céleste Hylander Stoianoff 12
August Edensand Håkansson 12
Olivia Molin Gjorgievski 12
Linnea Barr 12

Malmö AI
Malmö AI 2:21.60
Heleneholms IF Lag 2012
Heleneholms IF
Heleneholms IF DNS
Malmö AI Lag 2
Aleksandar Videsvall 12
Isabella Olsson 12
Lily Gruvberger 12
Lilo Tuvesson 12

Malmö AI
Malmö AI DQ
Mix F/P 11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Mix F/P 10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Mix F/P 13 4x200 m
10/12 15:15
1 IK Finish Lag 1 2011
IK Finish
IK Finish 1:59.37 Bana 2 Lila. 1
2 Malmö AI Lag 2
Vera Janderberg 11
Agnes Forsberg 12
Lykke Bruzelius 11
Felicia Thedius 11

Malmö AI
Malmö AI 2:05.31 Guld 1
3 Simrishamns AIF Lag x
Simrishamns AIF
Simrishamns AIF 2:07.05 Grön 2
4 Malmö AI Lag 1
Liza Stadniichuk 12
Amelia Siorholm 11
Jakob Bengtsson 11
Vincent Löfgren 11

Malmö AI
Malmö AI 2:07.31 Röd 3
5 Malmö AI Lag 3
Knut Thompson 11
Virve Sigurdsson 11
Ellen Palmqvist 11
Viktoria Heden 11

Malmö AI
Malmö AI 2:09.92 Bana 4 Silver
6 Bara FIK Lag x 1
Moa Thögersen 12
Vilda Ljungberg 12
Ida Bryland 12
Siri Rydhagen Danielsson 11

Bara FIK
Bara FIK 2:13.61 Bana 1 Blå
7 Lomma 2011
Lomma FIK
Lomma FIK 2:15.66 Bana 3 Svart
IFK Trelleborg
Tea Magnusson 12
Nils Rickhag 12
Ebba Ranelid 11
Sigge Grönquist 12

IFK Trelleborg
IFK Trelleborg DQ Svart
F17 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
10/12 10:40
1 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 9.89 q PB
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.10 q PB
3 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 10.22 q PB
F17 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
10/12 11:45
1 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 9.79 PB
2 Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.00 PB
3 Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 12.20
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
10/12 16:00
1 Silke Marie Bach Madsen
Amager AC (DEN)
08 Amager AC (DEN) 10.13 PB
123456
2 Silke Marie Bach Madsen10.139.989.6710.129.429.67
F15 60 m Försök
10/12 13:15
Heat 1
1 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.25 q PB
2 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.37 q SB
3 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.43 q PB
4 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 8.52 q PB
5 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK 8.57 q 8.565
6 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 8.60 q
7 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 8.70 q
8 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 8.72 q 8.712
Heat 2
1 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.58 q PB
2 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 8.65 q PB
3 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 8.69 q PB
4 Edith Perntz
IF Kronan
09 IF Kronan 8.76 q PB
5 Kathii Bennekov
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 8.85 q PB
6 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 8.87 q PB
7 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 9.09 q SB 9.090
Heat 3
1 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 8.72 q PB 8.712
2 Anna Andersson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 8.77 q PB
3 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 8.93 q PB
4 Minéa Williams
IK Finish
10 IK Finish 8.99 q PB
5 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 9.09 q PB 9.087
6 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.14 PB
7 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 9.38 SB
Heat 4
1 Betty Tell
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.57 q PB 8.570
2 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.08 q PB
3 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.22 PB 9.212
4 Isabella Portillo
Eslövs IF
10 Eslövs IF 9.22 PB 9.220
5 Ida-lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 9.33 PB
6 Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 9.39 PB 9.390
7 Leah Bonde
Malmö AI
10 Malmö AI 9.58 9.571
Heat 5
1 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 9.23 PB 9.227
2 Telma Tagesson
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.23 PB 9.228
3 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 9.32 PB
4 Sara Broberg
IFK Lund
10 IFK Lund 9.50 PB
5 Smilla Örndal
Eslövs AI
10 Eslövs AI 9.58 PB 9.576
6 Ebba Pålsson
Bara FIK
10 Bara FIK 9.65 PB
7 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 9.67 PB
Heat 6
1 Selma Sigenstam
Malmö AI
10 Malmö AI 8.92 q
2 Katja Landin
Malmö AI
10 Malmö AI 9.12 q PB
3 Maja Runefors
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.29
4 Molly Meldo
Malmö AI
09 Malmö AI 9.39 PB 9.381
5 Wilma Fridgren
Malmö AI
10 Malmö AI 9.45 PB
6 Tyra Tagesson
IFK Lund
10 IFK Lund 9.66
7 Linnea Jacobsson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.37 PB
F15 60 m Final
10/12 14:20
A-Final
1 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 8.19 PB
2 Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 8.32 SB
3 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.43 PB
4 Betty Tell
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.52 PB
5 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 8.53
6 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 8.57 PB
7 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 8.58 PB 8.577
8 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK 8.61
B-Final
1 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 8.58 PB 8.574
2 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 8.69
3 Kathii Bennekov
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 8.70 PB
4 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 8.71
5 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 8.83 8.821
6 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 8.83 8.824
7 Anna Andersson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 8.84
8 Edith Perntz
IF Kronan
09 IF Kronan 8.86
C-Final
1 Minéa Williams
IK Finish
10 IK Finish 8.82 PB
2 Selma Sigenstam
Malmö AI
10 Malmö AI 8.87
3 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 8.94 PB
4 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 8.99
5 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 9.04 PB
6 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 9.20
7 Katja Landin
Malmö AI
10 Malmö AI 9.21
8 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 9.24
F15 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
10/12 10:30
Heat 1
1 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 9.14 q PB
2 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.42 q
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.97 q PB
4 Edith Perntz
IF Kronan
09 IF Kronan 10.09 q
5 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 11.53 q SB
Heat 2
1 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 10.13 q PB
2 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 10.92 q PB
3 Selma Eliasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 11.46 q PB
4 Maja Runefors
Lomma FIK
09 Lomma FIK 12.26 q
5 Hedda Lovén
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 12.32 q PB
F15 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
10/12 11:35
A-Final
1 Juliette Debaecker
Eslövs AI
09 Eslövs AI 9.11 PB
2 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 9.38
3 Ester Drott Ripoll
IFK Lund
09 IFK Lund 9.71 PB
4 Edith Perntz
IF Kronan
09 IF Kronan 9.89
5 Amy Halmo
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF 10.03 PB
B-Final
1 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 10.73 PB
2 Selma Eliasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 11.05 PB
3 Amanda Söderlin
Malmö AI
09 Malmö AI 11.40 SB
4 Hedda Lovén
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 11.95 PB
5 Maja Runefors
Lomma FIK
09 Lomma FIK 11.96
F15 Höjd
10/12 11:55
1 Telma Tagesson
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 152 PB
2 Edith Perntz
IF Kronan
09 IF Kronan 152 PB
3 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 148
4 Ella Evald
Varbergs GIF
10 Varbergs GIF 148
5 Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI 144
6 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 144 SB
7 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 140 PB
8 Molly Meldo
Malmö AI
09 Malmö AI 136 PB
9 Tyra Tagesson
IFK Lund
10 IFK Lund 132
10 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 132 SB
11 Minéa Williams
IK Finish
10 IK Finish 124
12 Ebba Pålsson
Bara FIK
10 Bara FIK 124 PB
116120124128132136140144148152156
204 Tyra Tagessonoooxxooxxx
490 Molly Meldo--oooxxoxxx
16 Ebba Pålssonooxoxxx
297 Vera Bergkvist-----ooxxoxxx
287 Minéa Williams-ooxxx
450 Emma Jakobsson----ooooxxx
123 Olivia Ståhl------oooxxx
116 Edith Perntz-----oooxxooxxx
124 Telma Tagesson-----oooooxxx
569 Ella Evald----oxooxooxxx
280 Emilia Tegårdooooxoxxoxxoxxx
66 Smilla Koeck--oxoxoxxx
F15 Stav
10/12 14:30
1 Ida Nyberg
Eslövs AI
09 Eslövs AI 224 PB
2 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 224 PB
3 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 194 PB
4 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 194
5 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 194 SB
6 Hedda Lovén
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 154 SB
144154164174184194204214224234
23 Bonni-Marilou Bergquistoooooxxoxxx
29 Ida Nyberg---ooooxooxxx
394 Matilda Blixt----oxoooxxoxxx
307 Hedda Lovénooxxx
465 Hedda Karlberg--oxxoooxxx
540 Ella Svensson--ooooxxx
F15 Längd
10/12 10:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Olivia Weldingh
IK Finish
09 IK Finish 4.78 2 PB
2 Elsa Jonsson
Lomma FIK
09 Lomma FIK 4.65 3
3 Anna Ludvigsen
Malmö AI
10 Malmö AI 4.58 4 PB
4 Lo Linghagen
Malmö AI
09 Malmö AI 4.40 6 PB
5 Telma Tagesson
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 4.27 8 PB
6 Hanna Hjorth
Lomma FIK
09 Lomma FIK 4.25 10
7 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 4.19 12 PB
8 Tove Olsson
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.16 13
9 Ida-lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 4.15 14 PB
10 Bonni-Marilou Bergquist
Eslövs AI
10 Eslövs AI 4.12 15 SB
11 Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 4.12 16
12 Elly Oredsson
Malmö AI
10 Malmö AI 4.04 18 PB
13 Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 4.03 19
14 Wilma Fridgren
Malmö AI
10 Malmö AI 3.87 21 PB
15 Ebba Pålsson
Bara FIK
10 Bara FIK 3.57 31 PB
16 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 3.48 33
17 Maja Runefors
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.46 34
18 Emma Valentin-Hjorth
Malmö AI
10 Malmö AI 2.78 36
Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad -
1234
285 Olivia Weldinghx4.024.784.51
69 Adrianna Kowalskax3.293.48x
550 Emma Valentin-Hjorthxx2.78x
77 Tove Olsson3.844.164.144.07
331 Elsa Jonsson4.514.654.644.08
123 Olivia Ståhlxx-x
350 Maja Runefors3.463.40-3.36
330 Hanna Hjorth4.174.204.254.06
23 Bonni-Marilou Bergquistxx4.123.74
420 Wilma Fridgren3.793.573.873.42
506 Elly Oredsson3.604.041.423.98
61 Hedvig Götegårdxxx4.12
480 Lo Linghagen4.254.364.404.31
241 Laura Engmark4.193.97x2.54
196 Emilia Lundblom4.033.923.973.84
124 Telma Tagesson4.194.154.084.27
16 Ebba Pålsson3.572.58xx
277 Ida-lina Somrell4.154.114.093.41
482 Anna Ludvigsen4.254.374.454.58
Pool 2
Tot. plac.
1 Nova Siljan
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 5.12 1 PB
2 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 4.44 5 =PB
3 Selma Ströbeck
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 4.37 7 PB
4 Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 4.27 9 PB
5 Betty Tell
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.21 11 PB
6 Elsa Pihlström
Malmö AI
10 Malmö AI 4.07 17 PB
7 Emilia Tegård
IK Finish
10 IK Finish 3.94 20
8 Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.84 22 PB
9 Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF 3.83 23 PB
10 Isabella Portillo
Eslövs IF
10 Eslövs IF 3.83 24 SB
11 Dorothea Mader
Malmö AI
10 Malmö AI 3.81 25 PB
12 Smilla Örndal
Eslövs AI
10 Eslövs AI 3.74 26 PB
13 Selma Eliasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.67 27 PB
14 Hedda Lovén
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.67 28 PB
15 Lisa Klinga
Ystads IF
09 Ystads IF 3.63 29 PB
16 Melanie Andersson
Ystads IF
10 Ystads IF 3.62 30 PB
17 Filippa Sundler
Malmö AI
10 Malmö AI 3.52 32 SB
18 Linnea Jacobsson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 2.94 35 PB
1234
9 Rebecka Bryland3.513.563.843.78
37 Smilla Örndal3.743.593.383.72
297 Vera Bergkvist4.39x4.44x
280 Emilia Tegårdxx3.94x
536 Filippa Sundler3.522.912.942.85
99 Selma Ströbeck4.374.263.853.20
517 Elsa Pihlström3.854.073.64x
299 Selma Eliasson3.603.643.473.67
121 Nova Siljan3.054.645.095.12
559 Alma Anderssonx4.274.124.00
307 Hedda Lovén3.523.673.353.59
40 Isabella Portillo3.683.673.833.74
488 Dorothea Mader3.633.343.683.81
315 Betty Tell4.214.124.213.93
303 Linnea Jacobssonx2.942.932.89
593 Melanie Andersson3.623.623.423.56
595 Alma Lindberg3.833.743.493.83
598 Lisa Klinga3.633.253.60x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
10/12 13:30
1 Ella Svensson
Malmö AI
09 Malmö AI 9.09 PB
2 Hedda Karlberg
Malmö AI
10 Malmö AI 9.03
3 Svea Öreberg
Malmö AI
09 Malmö AI 8.71 PB
4 Laura Engmark
IK Finish
10 IK Finish 8.50 PB
5 Vera Bergkvist
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 8.26 PB
6 Matilda Blixt
Malmö AI
10 Malmö AI 8.00 PB
7 Smilla Koeck
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 7.69
8 Selma Berggren
IK Finish
10 IK Finish 7.12 PB
9 Klara Håkansson
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 7.06 PB
10 Smilla Örndal
Eslövs AI
10 Eslövs AI 6.93 PB
11 Maja Runefors
Lomma FIK
09 Lomma FIK 6.87
12 Linnea Jacobsson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 6.50 PB
13 Selma Eliasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 6.39 PB
14 Adrianna Kowalska
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF 6.19 PB
15 Ida-lina Somrell
IK Finish
09 IK Finish 5.85 PB
1234
277 Ida-lina Somrell5.855.405.315.51
297 Vera Bergkvist8.266.99x7.77
235 Selma Berggren6.486.986.337.12
37 Smilla Örndal6.556.936.325.95
299 Selma Eliasson6.006.326.386.39
540 Ella Svensson8.358.239.098.85
350 Maja Runefors6.645.746.876.24
303 Linnea Jacobsson6.416.336.026.50
94 Klara Håkansson7.066.516.516.23
394 Matilda Blixt8.007.576.897.84
557 Svea Öreberg7.217.408.458.71
465 Hedda Karlberg8.718.837.629.03
241 Laura Engmark8.218.00x8.50
66 Smilla Koeck7.697.287.247.59
69 Adrianna Kowalska6.19x5.015.59
F13 60 m Försök
10/12 12:10
Heat 1
1 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.79 q
2 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 8.87 q
3 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 8.88 q
4 Isabella Trobäck
IFK Lund
11 IFK Lund 9.00 q PB
5 Tove Malm
Eslövs IF
11 Eslövs IF 9.23 q PB
6 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 9.24 q
7 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 9.36 q
8 Linn Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 9.75 q
Heat 2
1 Klara Håkansson
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 9.53 q PB
2 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 9.54 q PB
3 Emmie Kubenka
IFK Halmstad
11 IFK Halmstad 9.55 q PB
4 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 9.74 q
5 Selma Nordlund
Lomma FIK
11 Lomma FIK 9.76 q
6 Aicha Salem
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.83 q
7 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.94 q
Heat 3
1 Meja Persson Åberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 9.02 q
2 Molly Persson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 9.30 q PB
3 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 9.43 q
4 Cornelia Gribe
Lomma FIK
11 Lomma FIK 9.64 q
5 Tyra Kullberg
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 9.69 q PB
6 Julia Bosevska
Malmö AI
11 Malmö AI 9.97 q PB
7 Agnes Jespersen
Höörs IS
11 Höörs IS 10.36 q
8 Malou Jahnsén
IFK Lund
11 IFK Lund 10.42 q =PB
F13 60 m Final
10/12 13:40
A-Final
1 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 8.87
2 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 8.90
3 Meja Persson Åberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 8.93
4 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.97
5 Isabella Trobäck
IFK Lund
11 IFK Lund 9.02
6 Molly Persson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 9.17 PB
7 Tove Malm
Eslövs IF
11 Eslövs IF 9.19 PB
8 Olivia Krantz Elm
IK Finish
11 IK Finish 9.34
B-Final
1 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 9.38
2 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 9.45 9.444
3 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 9.45 PB 9.450
4 Cornelia Gribe
Lomma FIK
11 Lomma FIK 9.52
5 Tyra Kullberg
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 9.69 PB 9.681
6 Emmie Kubenka
IFK Halmstad
11 IFK Halmstad 9.69 9.684
7 Klara Håkansson
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 9.72
8 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 9.76
C-Final
1 Linn Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 9.41 PB
2 Aicha Salem
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.75 PB
3 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 9.80
4 Selma Nordlund
Lomma FIK
11 Lomma FIK 9.84
5 Julia Bosevska
Malmö AI
11 Malmö AI 10.03
6 Agnes Jespersen
Höörs IS
11 Höörs IS 10.32
7 Malou Jahnsén
IFK Lund
11 IFK Lund 10.43
F13 800 m
10/12 16:10
1 Filippa Pode Oreby
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 2:49.51 PB
2 Viktoria Heden
Malmö AI
11 Malmö AI 2:53.47 PB
3 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 2:55.67 PB
4 Siri Månsson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 3:01.69 PB
5 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 3:12.47 PB
6 Alice Scherling
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 3:14.02
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
10/12 10:00
Heat 1
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 10.13 q PB
2 Tove Karlsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.97 q SB
3 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 11.00 q PB
4 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 11.17 q PB
5 Tove Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 11.24 q PB
6 Siri Månsson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 11.29 q PB
7 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 11.52 q PB
8 Linn Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 12.40 q SB
Heat 2
1 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 10.86 q PB
2 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 11.08 q
3 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 11.42 q PB
4 Molly Persson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 11.98 q PB
5 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 12.76 q PB
6 Siri Rydhagen Danielsson
Bara FIK
11 Bara FIK 12.96 q PB
7 Alice Scherling
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 13.71 q
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
10/12 11:10
A-Final
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 10.27
2 Indie Sandberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 10.89
3 Tove Karlsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 11.03
4 Tove Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 11.16 PB
5 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 11.20
6 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 11.25
7 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 11.28
8 Siri Månsson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 11.53
B-Final
1 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 11.34 PB
2 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 11.49 PB
3 Molly Persson
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 11.60 PB
4 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 12.75 PB
5 Linn Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 12.92
6 Siri Rydhagen Danielsson
Bara FIK
11 Bara FIK 13.09
7 Alice Scherling
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 13.75
F13 Höjd
10/12 14:20
1 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 149 PB
2 Tove Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 146 =PB
3 Alva Tufvesson
Eslövs AI
11 Eslövs AI 136
4 Tove Karlsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 136 SB
5 Meja Persson Åberg
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 136
6 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 136 =SB
7 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 132 PB
8 Malou Jahnsén
IFK Lund
11 IFK Lund 128 PB
9 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 128 SB
112116120124128132136140143146149152
603 Ebba Danarö----xxoxoxxoxxx
101 Tove Nilsson---oooooxoxxoxxx
149 Tove Karlsson---oooxoxxx
54 Noor af Wetterstedt-xoooxxoxxx
35 Alva Tufvesson-oooxoxooxxx
564 Meja Persson Åbergo-oooxoxxoxxx
188 Malou Jahnsénoooooxxx
399 Lykke Bruzelius-ooooxxoxxx
155 Sara Mårtensson----oooxoxoooxxx
F13 Stav
10/12 14:30
1 Ellen Palmqvist
Malmö AI
11 Malmö AI 214 PB
174184194204214224
510 Ellen Palmqvistoooooxxx
F13 Längd
Hoppzon
10/12 10:20
Pool 1
Tot. plac.
1 Elma Hellqvist
IK Finish
11 IK Finish 4.75 1 SB
2 Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 4.38 2
3 Tove Karlsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.36 3
4 Sara Mårtensson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 4.36 4 PB
5 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 4.24 6
6 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 4.22 7 PB
7 Vera Janderberg
Malmö AI
11 Malmö AI 4.18 9 PB
8 Linn Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 4.14 10
9 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 4.14 11 PB
10 Tyra Kullberg
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 4.14 12 PB
11 Ebba Ranelid
IFK Trelleborg
11 IFK Trelleborg 4.00 14 SB
12 Tove Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 3.98 15
13 Juni Borgcrantz
IK Finish
11 IK Finish 3.91 17 PB
14 Aicha Salem
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.89 19 PB
15 Selma Möncke Almberg
Lomma FIK
11 Lomma FIK 3.74 21 PB
16 Malou Jahnsén
IFK Lund
11 IFK Lund 3.68 23 PB
17 Emmie Kubenka
IFK Halmstad
11 IFK Halmstad 3.60 26
1234
399 Lykke Bruzeliusx4.094.144.12
160 Aicha Salem3.863.893.883.83
253 Elma Hellqvist3.443.744.684.75
188 Malou Jahnsén3.683.613.593.67
453 Vera Janderberg4.103.944.094.18
603 Ebba Danarö4.154.094.24x
236 Juni Borgcrantz3.913.603.833.91
96 Tyra Kullberg4.143.894.023.97
276 Freja Rosberg4.224.054.124.08
221 Ebba Ranelid3.893.933.864.00
149 Tove Karlsson4.364.324.294.30
54 Noor af Wetterstedt4.11x4.384.15
101 Tove Nilsson3.943.793.983.95
118 Emmie Kubenka3.583.603.153.03
100 Linn Nilsson4.144.134.054.08
344 Selma Möncke Almberg3.553.743.193.29
155 Sara Mårtensson4.174.184.364.25
Pool 2
Tot. plac.
1 Fatou Jammeh
Malmö AI
11 Malmö AI 4.27 5 PB
2 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 4.22 8 PB
3 Isabella Trobäck
IFK Lund
11 IFK Lund 4.02 13
4 Ellie Greydanus
Malmö AI
11 Malmö AI 3.93 16 PB
5 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 3.90 18 PB
6 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 3.75 20 PB
7 Cornelia Gribe
Lomma FIK
11 Lomma FIK 3.71 22
8 Klara Håkansson
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 3.65 24 PB
9 Tove Malm
Eslövs IF
11 Eslövs IF 3.65 25 PB
10 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.57 27 PB
11 Agnes Jespersen
Höörs IS
11 Höörs IS 3.46 28
12 Stella Jahnsén
IFK Lund
11 IFK Lund 3.02 29 PB
13 Elsa Larsson
Malmö AI
11 Malmö AI 2.87 30
14 Selma Nordlund
Lomma FIK
11 Lomma FIK 2.66 31
1234
39 Tove Malm3.653.593.533.52
425 Ellie Greydanus3.933.903.853.91
345 Selma Nordlund2.66x2.502.54
567 Saga Viscomi3.894.003.744.22
328 Cornelia Gribe3.703.653.713.54
189 Stella Jahnsénx2.782.953.02
533 Amelia Siorholmxx3.833.90
472 Elsa Larsson2.872.672.832.55
94 Klara Håkansson3.443.533.633.65
451 Fatou Jammeh4.274.024.044.27
532 Virve Sigurdsson3.70x3.753.73
154 Ella Malmberg3.353.463.57x
207 Isabella Trobäck3.953.88x4.02
106 Agnes Jespersen3.403.153.383.46
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
10/12 12:20
1 Tove Nilsson
Höganäs FF
11 Höganäs FF 8.60 =PB
2 Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK 8.49 PB
3 Klara Håkansson
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 8.43 PB
4 Virve Sigurdsson
Malmö AI
11 Malmö AI 8.25 PB
5 Felicia Thedius
Malmö AI
11 Malmö AI 8.14
6 Alva Tufvesson
Eslövs AI
11 Eslövs AI 7.94 PB
7 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 7.91 PB
8 Aicha Salem
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 7.74 PB
9 Ella Malmberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 7.70 PB
10 Freja Rosberg
IK Finish
11 IK Finish 6.97 PB
11 Stella Jahnsén
IFK Lund
11 IFK Lund 6.69 PB
12 Filippa Pode Oreby
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 6.67 PB
13 Tove Malm
Eslövs IF
11 Eslövs IF 5.96 PB
14 Elsa Larsson
Malmö AI
11 Malmö AI 4.87
1234
399 Lykke Bruzelius7.567.597.916.35
80 Filippa Pode Oreby5.576.026.676.06
154 Ella Malmberg7.706.986.807.13
472 Elsa Larsson4.874.524.304.56
101 Tove Nilsson8.178.607.708.58
39 Tove Malm5.965.855.815.54
603 Ebba Danaröx8.498.008.39
276 Freja Rosberg6.266.976.306.56
532 Virve Sigurdsson7.407.828.188.25
545 Felicia Thedius8.077.638.148.00
35 Alva Tufvesson7.597.947.807.49
94 Klara Håkansson8.228.258.438.24
189 Stella Jahnsén5.436.695.525.53
160 Aicha Salem6.366.617.057.74
F12 60 m Försök
10/12 12:20
Heat 1
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 9.16 q
2 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 9.25 q 9.243
3 Vilda Ljungberg
Bara FIK
12 Bara FIK 9.25 q PB 9.249
4 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 9.26 q PB
5 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.28 q =PB
6 Tea Magnusson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.45 q PB
7 Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI 9.59 q PB
Heat 2
1 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.57 q PB
2 Lily Gruvberger
Malmö AI
12 Malmö AI 9.61 q PB
3 Matilda Ipsen
Eslövs IF
12 Eslövs IF 9.70 q PB
4 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 9.85 q
5 Céleste Hylander Stoianoff
Malmö AI
12 Malmö AI 9.87 q SB 9.868
6 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.89 q PB
7 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 9.94 q PB
Heat 3
1 Saga Aurell
Malmö AI
12 Malmö AI 9.31 q SB
2 Olivia Molin Gjorgievski
Malmö AI
12 Malmö AI 9.87 q PB 9.862
3 Helin Yildiz
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.87 q PB 9.864
4 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 10.05 q PB
5 Asta Bergman
Malmö AI
12 Malmö AI 10.21 q PB
6 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 10.33 q PB
7 Isabella Olsson
Malmö AI
12 Malmö AI 10.58 SB
8 Nim Bråhammar
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 10.83 SB
Heat 4
1 Liza Stadniichuk
Malmö AI
12 Malmö AI 9.25 q PB 9.246
2 Sigrid Walden
IK Finish
12 IK Finish 10.02 q PB
3 Astrid Lundström
Eslövs AI
12 Eslövs AI 10.40 q PB
4 Thea Runesson
Eslövs AI
12 Eslövs AI 10.46 q PB
5 Irma Andersson
Malmö AI
12 Malmö AI 11.59
6 Linnea Barr
Malmö AI
12 Malmö AI 11.88
7 Zoey Nordlinder
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 12.15
F12 60 m Final
10/12 14:00
A-Final
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 8.83
2 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 9.00 PB
3 Liza Stadniichuk
Malmö AI
12 Malmö AI 9.14 PB
4 Vilda Ljungberg
Bara FIK
12 Bara FIK 9.17 PB
5 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 9.25 PB
6 Saga Aurell
Malmö AI
12 Malmö AI 9.41
7 Tea Magnusson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.57
Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish DNS
B-Final
1 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.73
2 Lily Gruvberger
Malmö AI
12 Malmö AI 9.80
3 Helin Yildiz
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.83 PB
4 Matilda Ipsen
Eslövs IF
12 Eslövs IF 9.90
5 Olivia Molin Gjorgievski
Malmö AI
12 Malmö AI 9.93
6 Céleste Hylander Stoianoff
Malmö AI
12 Malmö AI 9.98
7 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 10.15
Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI DNS
C-Final
1 Sigrid Walden
IK Finish
12 IK Finish 9.58 PB
2 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 10.16 PB
3 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 10.20
4 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 10.25
5 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 10.26
6 Asta Bergman
Malmö AI
12 Malmö AI 10.35
7 Thea Runesson
Eslövs AI
12 Eslövs AI 10.39 PB
Astrid Lundström
Eslövs AI
12 Eslövs AI DNS
F12 800 m
10/12 15:50
A final
Tot. plac.
1 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2:55.02 2 PB
2 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 3:03.62 3 PB
3 Matilda Ipsen
Eslövs IF
12 Eslövs IF 3:12.35 4 PB
4 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 3:16.40 7 PB
Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF DNS
B final
Tot. plac.
1 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 2:41.46 1 PB
2 Tea Magnusson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3:14.58 5 PB
3 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 3:16.32 6 PB
4 Agnes Forsberg
Malmö AI
12 Malmö AI 3:17.11 8 PB
Linnea Barr
Malmö AI
12 Malmö AI DNS
F12 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
10/12 10:10
Heat 1
1 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 10.66 q PB
2 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 11.58 q PB
3 Isabella Ståhl
IFK Halmstad
12 IFK Halmstad 12.50 q PB
4 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 12.79 q PB
5 Céleste Hylander Stoianoff
Malmö AI
12 Malmö AI 12.81 q PB
6 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 13.35 q PB
7 Alma Olofsson
Eslövs AI
12 Eslövs AI 16.38 q PB
Heat 2
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 10.49 q PB
2 Matilda Ipsen
Eslövs IF
12 Eslövs IF 12.09 q PB
3 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 12.39 q PB
4 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 12.60 q PB
5 Thea Runesson
Eslövs AI
12 Eslövs AI 13.04 q PB
6 My Rosenkvist
Eslövs AI
12 Eslövs AI 14.28 q PB
F12 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
10/12 11:00
A-Final
1 Majken Arwedsson
Klippans FK
12 Klippans FK 10.42 PB
2 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 10.84
3 Matilda Ipsen
Eslövs IF
12 Eslövs IF 12.05 PB
4 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 12.21 PB
5 Isabella Ståhl
IFK Halmstad
12 IFK Halmstad 12.38 PB
6 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 12.43
7 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 13.49
B-Final
1 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 12.25 PB
2 Thea Runesson
Eslövs AI
12 Eslövs AI 13.09
3 Céleste Hylander Stoianoff
Malmö AI
12 Malmö AI 13.38
4 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 13.59
5 My Rosenkvist
Eslövs AI
12 Eslövs AI 14.09 PB
F12 Höjd
10/12 13:15
1 Astrid Hansson
IK Finish
12 IK Finish 140 PB
2 Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI 136 PB
3 Felicia Petersen
IK Finish
13 IK Finish 136
4 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 132 PB
5 Alma Olofsson
Eslövs AI
12 Eslövs AI 132 PB
6 Izabella Andersson
IK Finish
12 IK Finish 128
7 Ebba Wandegren
IK Finish
13 IK Finish 124
8 Lily Gruvberger
Malmö AI
12 Malmö AI 124 PB
9 Thea Runesson
Eslövs AI
12 Eslövs AI 116 PB
10 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 112 PB
11 Signe Gribbling Bratt
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 105
Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK x
105112116120124128132136140142
30 Alma Olofssonooooooxxoxxx
25 Lilja Janusooooooxooxxx
233 Malva Arnbackoxxoxxx
426 Lily Gruvbergeroooxoxoxxx
275 Felicia Petersen--oooooxxoxxx
231 Izabella Andersson--ooooxxx
60 Signe Gribbling Brattoxxx
21 Moa Thögersen-oooxxoooxxx
251 Astrid Hansson-ooooooxxooxxx
33 Thea Runessonxoxooxxx
586 Ida Olssonxx-x
284 Ebba Wandegrenoooooxxx
F12 Längd
Hoppzon
10/12 11:30
Pool 1
Tot. plac.
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 4.34 1 PB
2 Olivia Lindstrand
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 4.23 2 PB
3 Lilja Janus
Eslövs AI
12 Eslövs AI 4.15 4 PB
4 Sigrid Walden
IK Finish
12 IK Finish 4.14 5 =PB
5 Alma Olofsson
Eslövs AI
12 Eslövs AI 4.03 6 PB
6 Matilda Ipsen
Eslövs IF
12 Eslövs IF 3.88 7 PB
7 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 3.87 8 PB
8 Clara-Sophie Hanfler
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 3.86 9 PB
9 Sofie Berglund
Malmö AI
12 Malmö AI 3.86 10 PB
10 Agnes Mårtensson
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.81 11 PB
11 Malva Arnback
IK Finish
12 IK Finish 3.75 12 PB
12 Nim Bråhammar
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.33 14 PB
1234
233 Malva Arnback3.753.493.523.13
586 Ida Olsson3.593.55x3.87
30 Alma Olofsson3.833.924.024.03
38 Matilda Ipsen3.883.823.753.74
25 Lilja Janus4.04x4.153.65
214 Nim Bråhammar3.043.183.333.32
283 Sigrid Walden4.143.954.104.02
21 Moa Thögersen4.084.224.284.34
219 Agnes Mårtensson3.433.813.473.60
383 Sofie Berglund3.773.86x3.73
142 Clara-Sophie Hanfler3.863.793.693.75
73 Olivia Lindstrand3.853.923.904.23
Pool 2
Tot. plac.
1 Liza Stadniichuk
Malmö AI
12 Malmö AI 4.15 3 PB
2 Lily Gruvberger
Malmö AI
12 Malmö AI 3.35 13 PB
3 My Rosenkvist
Eslövs AI
12 Eslövs AI 3.30 15 PB
4 Astrid Lundström
Eslövs AI
12 Eslövs AI 3.24 16 PB
5 Isa Linghagen
Malmö AI
12 Malmö AI 3.19 17 PB
6 Asta Bergman
Malmö AI
12 Malmö AI 3.18 18 PB
7 Helin Yildiz
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.15 19 PB
8 Thea Runesson
Eslövs AI
12 Eslövs AI 3.14 20 PB
9 Isabella Olsson
Malmö AI
12 Malmö AI 3.01 21 PB
10 Maja Frieberg
IK Finish
12 IK Finish 2.65 22 SB
11 Linnea Barr
Malmö AI
12 Malmö AI 2.12 23
1234
479 Isa Linghagen3.183.192.983.17
245 Maja Frieberg2.65xxx
384 Asta Bergman3.063.183.123.07
32 My Rosenkvist3.043.303.193.25
588 Liza Stadniichuk3.684.104.153.95
504 Isabella Olsson3.012.952.632.94
28 Astrid Lundström3.243.023.083.03
380 Linnea Barr1.832.092.002.12
33 Thea Runesson3.142.842.873.02
223 Helin Yildiz3.153.093.062.97
426 Lily Gruvberger3.193.273.273.35
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
10/12 10:20
1 Lilo Tuvesson
Malmö AI
12 Malmö AI 8.74 PB
2 Ida Nilsson
IK Finish
12 IK Finish 8.48 PB
3 Alma Olofsson
Eslövs AI
12 Eslövs AI 7.88
4 Matilda Ipsen
Eslövs IF
12 Eslövs IF 7.74 PB
5 Sigrid Walden
IK Finish
12 IK Finish 7.57 PB
6 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 6.65
7 Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 6.21
8 Saga Aurell
Malmö AI
12 Malmö AI 5.70 PB
9 Agnes Forsberg
Malmö AI
12 Malmö AI 5.54 PB
10 Isa Linghagen
Malmö AI
12 Malmö AI 4.70 SB
Ella Bergsbjörk
Lomma FIK
12 Lomma FIK -
1234
30 Alma Olofsson7.887.847.147.65
378 Saga Aurell5.425.635.705.44
479 Isa Linghagen4.704.014.243.44
549 Lilo Tuvesson8.748.228.598.60
270 Ida Nilsson8.146.667.418.48
21 Moa Thögersenx6.656.416.60
283 Sigrid Walden7.576.776.656.94
324 Ella Bergsbjörk----
586 Ida Olsson6.156.216.195.75
38 Matilda Ipsen6.327.747.167.14
419 Agnes Forsberg4.404.385.075.54
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 60 m Försök
10/12 13:30
1 Christian Andersson
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 7.19 q
2 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.41 q SB
3 Elliot Cano
IF Kronan
07 IF Kronan 7.76 q PB
4 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 7.79 q PB
5 Gustav Appelgren
Laholm IF
08 Laholm IF 8.15 q PB
6 Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish 8.38 q PB
7 Svante Reidhav
IFK Lund
08 IFK Lund 8.57 q PB
Män 60 m Final
10/12 14:30
1 Christian Andersson
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 7.13
2 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.40 SB
3 Elliot Cano
IF Kronan
07 IF Kronan 7.71 PB
4 Wilmer Ahlberg
Malmö AI
08 Malmö AI 7.78 PB
5 Gustav Appelgren
Laholm IF
08 Laholm IF 8.16
6 Svante Reidhav
IFK Lund
08 IFK Lund 8.59
Fredrik Krantz
IK Finish
80 IK Finish DNS
Män 200 m
10/12 16:45
A-Final
Tot. plac.
1 Nino Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 22.54 1 PB
2 Daniel Nielsen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 24.02 4
3 Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 24.57 5
B-Final
Tot. plac.
1 Hugo Kjellander
Malmö AI
08 Malmö AI 23.63 2 PB
2 Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 23.76 3 PB
3 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 24.68 6 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 24.97 8 PB
2 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 25.73 9 PB
3 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 26.29 11 PB
D-Final
Tot. plac.
1 August Thompson
Malmö AI
08 Malmö AI 24.70 7 PB
2 Anyaba Kouakou
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 26.14 10 PB
3 Gustav Appelgren
Laholm IF
08 Laholm IF 26.80 12 PB
Män 800 m
10/12 15:40
A-Final
Tot. plac.
1 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:58.90 1 SB
2 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 2:04.21 2
3 Viggo Bakker
IS Göta
09 IS Göta 2:05.72 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 2:13.71 4 SB
2 Måns Trulsson
Malmö AI
08 Malmö AI 2:22.75 5 PB
Noel Filling
IK Finish
10 IK Finish DNF
Magnus Magnoy
IK Finish
77 IK Finish DQ För tidig ingång i kurva
C final
Tot. plac.
1 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 2:32.01 6 PB 1
2 Anton Kalmlund
Malmö AI
10 Malmö AI 2:35.03 7 PB
3 Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK 2:46.82 8 PB
Arvid Bäck
Lomma FIK
10 Lomma FIK DNS
Män 60 m häck Försök
Höjd: 106,7cm
10/12 10:55
1 Andreas Christoffersen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.22 q PB
Män Höjd
10/12 15:15
1 Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK 175 SB
163166169172175
349 Anton Rosslino---o
Män Längd
10/12 15:30
1 Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 6.37 SB
2 Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK 5.50 PB
3 Oliver Helgesson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 5.25 PB
4 Gustav Appelgren
Laholm IF
08 Laholm IF 5.21 PB
5 Svante Reidhav
IFK Lund
08 IFK Lund 5.07 PB
6 Mattias Lindén
Malmö AI
83 Malmö AI 4.81
7 Valentino Horvath
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.57 PB
123456
301 Oliver Helgesson5.205.25xxx5.05
607 Mattias Lindén4.754.81xxx4.27
349 Anton Rosslin5.20xx5.50--
200 Svante Reidhav5.074.914.604.824.72x
302 Valentino Horvathx4.514.574.234.334.52
141 Adam Greszkiewicz5.743.173.16xx6.37
604 Gustav Appelgren4.824.955.044.754.785.21
P17 60 m häck Försök
Höjd: 91,4cm
10/12 10:55
1 Oliver Helgesson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 10.41 q PB
P17 60 m häck Final
Höjd: 91,4cm
10/12 11:55
1 Oliver Helgesson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.54 PB
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
10/12 16:30
1 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 14.03 PB
2 Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 12.90 PB
3 Svante Reidhav
IFK Lund
08 IFK Lund 8.38 PB
123456
430 Eric Hansson13.4312.6913.5014.03x12.57
485 Theo Lydénxx12.65x11.6512.90
200 Svante Reidhav7.867.375.637.527.318.38
P15 60 m Försök
10/12 12:45
Heat 1
1 Daniel Nielsen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 7.62 q
2 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 7.75 q PB 7.749
3 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 7.87 q PB
4 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 8.04 q PB
5 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 8.09 q
6 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 8.22 q PB
7 Alvin Jordy
IF Kronan
10 IF Kronan 8.38 q
8 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 8.39 q 8.388
Heat 2
1 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 8.12 q PB
2 Olof Bignert Hegelund
Malmö AI
10 Malmö AI 8.18 q PB
3 Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF 8.52 q PB
4 Tage Frisk
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.56 q PB
5 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 8.60 q
6 Gabriel Ronander
Malmö AI
10 Malmö AI 8.80 q PB
7 Javier Nilsson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 8.94 q PB
8 Algot Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.12 q PB
Heat 3
1 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 7.75 q PB 7.741
2 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 8.33 q PB
3 Arian Rabii
Malmö AI
10 Malmö AI 8.37 q
4 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.06 q PB
5 Noel Filling
IK Finish
10 IK Finish 9.45 q
Heat 4
1 Anton Ford
Malmö AI
10 Malmö AI 8.24 q
2 Viggo Nilsson Boskovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.39 q 8.385
3 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 8.66 q PB
4 Arvin Rabii
Malmö AI
10 Malmö AI 9.80
P15 60 m Final
10/12 14:40
A-Final
1 Daniel Nielsen
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 7.52
2 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 7.75 =PB
3 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 7.88
4 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 8.04
5 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 8.05 PB
6 Erik Hansen Fridolf
Malmö AI
09 Malmö AI 8.06
7 Olof Bignert Hegelund
Malmö AI
10 Malmö AI 8.14 PB
Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK DNS
B-Final
1 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 8.11 PB
2 Viggo Nilsson Boskovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.28
3 Anton Ford
Malmö AI
10 Malmö AI 8.29
4 Alvin Jordy
IF Kronan
10 IF Kronan 8.38
5 Arian Rabii
Malmö AI
10 Malmö AI 8.51
6 Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF 8.59
Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI DNS
Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI DNS
C-Final
1 Tage Frisk
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 8.49 PB
2 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 8.54 =PB 8.537
3 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 8.54 PB 8.539
4 Gabriel Ronander
Malmö AI
10 Malmö AI 8.90
5 Javier Nilsson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 9.09
6 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 9.12
7 Noel Filling
IK Finish
10 IK Finish 9.56
Algot Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad DNS
P15 60 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
10/12 10:45
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.25 q PB
2 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 9.50 q PB
3 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 9.89 q
4 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 10.31 q PB
5 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.32 q PB
6 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.40 q PB
P15 60 m häck Final
Höjd: 84,0cm
10/12 11:50
1 Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.26
2 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 9.45 PB
3 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 9.81
4 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 10.06 PB
5 Gustav Pedersen
IK Finish
10 IK Finish 10.15 PB
P15 Höjd
10/12 15:15
1 Svante Lindström
IFK Lund
09 IFK Lund 175
2 Olle Dahlholm
Åhus FIK
09 Åhus FIK 172 PB
3 Joel Persson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 172 PB
4 Alvin Brylski
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 163 PB
5 Hugo Öhrvall
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 156
=6 Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF 152 PB
=6 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 152 =PB
=6 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 152
9 Tage Frisk
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 148 PB
10 Javier Nilsson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 148 PB
11 Alvin Jordy
IF Kronan
10 IF Kronan 144 PB
12 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 144 PB
13 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 136 SB
14 Dante Wesén Åstrand
Höörs IS
09 Höörs IS 132
Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
120124128132136140144148152156160163166169172175179
300 Tage Frisk--ooooxooxxx
572 Karl Edström----ooxoooxxx
582 Olle Dahlholm----------oooooxxx
217 Valdemar Lindstrii------oxooxxx
120 Joel Persson-------oooooxooxxoxxx
511 Lucas Palmqvistooooxoxxx
313 Harry Stoltz-ooooxxoxxoxxx
112 Dante Wesén Åstrand--ooxxx
195 Svante Lindström--------o-o-oooxoxxx
438 Erik Herstedt------xo-oxxx
97 Javier Nilsson---xooxoooxxx
125 Hugo Öhrvall------oxoooxxx
115 Alvin Jordy---oooxoxxx
298 Alvin Brylski---oooooooxoxoxxx
P15 Stav
10/12 11:00
1 Lucas Palmqvist
Malmö AI
09 Malmö AI 294 SB
2 Wilhelm Lindmark
Malmö AI
09 Malmö AI 284 PB
3 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 274 PB
4 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 244 PB
204214224234244254264274284294309
438 Erik Herstedt---o-o-xxoxxx
511 Lucas Palmqvist-------oooxxx
478 Wilhelm Lindmark----o-oxxooxxx
313 Harry Stoltzxooooxoxxx
P15 Längd
10/12 13:20
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 6.19 PB
2 Isac Sehlstedt
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 5.83
3 Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 5.39 PB
4 Joel Persson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 5.29 PB
5 Carl Björk
Malmö AI
09 Malmö AI 5.15 SB
6 Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI 5.09
7 Hugo Öhrvall
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 5.07 PB
8 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 5.07
9 Noel Henriksson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 4.88
10 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 4.85 PB
11 Viggo Nilsson Boskovic
Malmö AI
09 Malmö AI 4.81
12 Anton Ford
Malmö AI
10 Malmö AI 4.78
13 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 4.65 PB
14 Dante Wesén Åstrand
Höörs IS
09 Höörs IS 4.59
15 Fabian Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF 4.58 PB
16 Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 4.32 PB
17 Anton Kalmlund
Malmö AI
10 Malmö AI 4.24 PB
18 Wilhelm Weitoft Lundström
Lomma FIK
09 Lomma FIK 3.97
19 Algot Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 3.71 PB
20 Noel Filling
IK Finish
10 IK Finish 3.60
21 Olof Bignert Hegelund
Malmö AI
10 Malmö AI 2.32 PB
Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg -
Gabriel Ronander
Malmö AI
10 Malmö AI -
1234
358 Wilhelm Weitoft Lundströmx3.573.663.97
389 Carl Björk5.034.875.151.94
440 Gustav Holmér Thordeman4.854.544.51-
438 Erik Herstedt5.05xx5.09
45 Isac Sehlstedt5.805.835.83x
112 Dante Wesén Åstrandx4.374.294.59
418 Anton Ford4.654.574.784.32
583 Malte Håkansson4.875.506.096.19
313 Harry Stoltz4.323.974.284.22
153 Vilde Lundell-
463 Anton Kalmlund3.853.874.244.01
34 Alvin Stjernfeldt4.74xx5.07
343 Nils Möller5.395.045.165.10
581 Fabian Tillander4.584.404.40x
497 Viggo Nilsson Boskovic4.814.314.61-
387 Olof Bignert Hegelundx2.32x2.03
120 Joel Perssonx5.295.225.29
44 Noel Henriksson4.834.764.634.88
244 Noel Filling3.603.44xx
431 Love Hanssonx4.58x4.65
125 Hugo Öhrvallx4.515.074.89
304 Algot Klasson3.393.713.431.23
522 Gabriel Ronander-x--
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
10/12 11:15
1 Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 12.57 PB
2 Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI 11.63
3 Svante Lindström
IFK Lund
09 IFK Lund 10.40
4 Guss Persson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 10.16 PB
5 Fabian Olivestedt
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.33
6 Valdemar Lindstrii
IFK Trelleborg
09 IFK Trelleborg 9.20
7 Olle Dahlholm
Åhus FIK
09 Åhus FIK 9.10 =PB
8 Gustav Holmér Thordeman
Malmö AI
09 Malmö AI 8.62 PB
9 Viggo Nilsson Boskovic
Malmö AI
09 Malmö AI 8.09
10 Javier Nilsson
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS 8.08 PB
11 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 8.03 PB
12 Algot Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 5.68 PB
1234
195 Svante Lindström10.139.8110.409.94
431 Love Hanssonx8.036.44x
97 Javier Nilsson7.467.418.087.64
217 Valdemar Lindstrii9.089.209.029.12
497 Viggo Nilsson Boskovicx7.647.928.09
582 Olle Dahlholm9.108.808.53x
440 Gustav Holmér Thordeman7.36x7.538.62
585 Fabian Olivestedt9.339.328.339.32
98 Guss Persson9.579.0310.169.35
34 Alvin Stjernfeldt11.6311.5611.4511.04
304 Algot Klasson5.685.655.125.16
583 Malte Håkansson11.5611.9512.5711.68
P13 60 m Försök
10/12 12:55
Heat 1
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.37 q PB
2 Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Amager AC (DEN)
11 Amager AC (DEN) 8.63 q PB
3 Viggo Lundgren
Malmö AI
11 Malmö AI 8.64 q PB
4 Vincent Hellgren
Malmö AI
11 Malmö AI 8.80 q PB
5 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 8.95 q
6 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 9.19 q =PB
7 Jakim Hellgren
IFK Lund
11 IFK Lund 9.20 q
8 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 9.23 q
Heat 2
1 Wilhelm Pålsson
Bara FIK
11 Bara FIK 9.06 q PB
2 Vincent Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI 9.52 q PB
3 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 9.65 q
4 Melker Madsen
IK Finish
11 IK Finish 9.85 q
5 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 9.97 q =PB
6 Oliver Lövgren
Malmö AI
11 Malmö AI 10.07 q PB
7 Sigge Jarl
Malmö AI
11 Malmö AI 10.09 q PB
P13 60 m Final
10/12 13:50
A-Final
1 Benjamin Henriksson
IK Finish
11 IK Finish 8.40
2 Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Amager AC (DEN)
11 Amager AC (DEN) 8.61 PB
3 Viggo Lundgren
Malmö AI
11 Malmö AI 8.68
4 Vincent Hellgren
Malmö AI
11 Malmö AI 8.81
5 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 8.89
6 Wilhelm Pålsson
Bara FIK
11 Bara FIK 8.99 PB
7 Jakim Hellgren
IFK Lund
11 IFK Lund 9.13 PB
8 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 9.19
B-Final
1 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 9.21
2 Vincent Löfgren
Malmö AI
11 Malmö AI 9.56
3 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 9.73
4 Melker Madsen
IK Finish
11 IK Finish 9.97
5 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 10.07
6 Sigge Jarl
Malmö AI
11 Malmö AI 10.32
7 Oliver Lövgren
Malmö AI
11 Malmö AI 10.39
P13 800 m
10/12 16:20
1 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 2:32.50 PB
2 Algot Solllvén
IFK Lund
11 IFK Lund 2:49.09
3 Jakim Hellgren
IFK Lund
11 IFK Lund 3:20.90 PB
P13 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
10/12 10:25
1 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 11.48 q PB
2 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 11.59 q PB
3 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 12.78 q PB
4 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 12.94 q PB
P13 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
10/12 11:30
1 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 11.36 PB
2 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 11.82
3 Kevin Gramming
IK Finish
11 IK Finish 12.21 PB
4 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 12.83 PB
P13 Höjd
10/12 10:00
1 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 153 PB
2 Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Amager AC (DEN)
11 Amager AC (DEN) 146
3 Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 146 PB
4 Tage Karlström
IK Finish
11 IK Finish 140
5 Wilhelm Pålsson
Bara FIK
11 Bara FIK 140 PB
6 Matheo Hindroth
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 140 PB
7 Oliver Lövgren
Malmö AI
11 Malmö AI 136 PB
8 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 128 SB
9 Sigge Jarl
Malmö AI
11 Malmö AI 124 PB
10 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 124
11 Algot Solllvén
IFK Lund
11 IFK Lund 124
12 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 120
112116120124128132136140143146149151153155
456 Sigge Jarl-oooxxx
203 Algot Solllvénooxoxoxxx
17 Wilhelm Pålssonxooooooooxxx
93 Matheo Hindroth--ooooxxooxxx
1 Jonas Wiese Kofoed-Nielsen---o-ooo-oxxx
59 Oskar Carlström----o-ooooxoxxoxxoxxx
547 Knut Thompson-oxoooxxx
194 Olle Lindströmoooxoxxx
487 Oliver Lövgren-ooxoxxoxoxxoxxx
310 Malte Olsson--o-ooooxxooxxx
257 Tage Karlström---oooooxxx
412 Eddie Ekström--oxxx
P13 Stav
10/12 11:00
1 Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 234 PB
2 Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 204 PB
164174184194204214224234244
314 Helmer Stoltzoooooxxx---
310 Malte Olsson--o-ooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
10/12 14:10
1 Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Amager AC (DEN)
11 Amager AC (DEN) 4.84 PB
2 Viggo Lundgren
Malmö AI
11 Malmö AI 4.54 PB
3 Knut Thompson
Malmö AI
11 Malmö AI 4.39 PB
4 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 4.31
5 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 4.27
6 Olle Lindström
IFK Lund
11 IFK Lund 4.22
7 Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI 4.21 PB
8 Vincent Hellgren
Malmö AI
11 Malmö AI 4.08 PB
9 Matheo Hindroth
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 4.07 SB
10 Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad 3.84 PB
11 Benjamin Nilsson
Ystads IF
11 Ystads IF 3.83 PB
12 Wilhelm Pålsson
Bara FIK
11 Bara FIK 3.77
13 Jakob Bengtsson
Malmö AI
11 Malmö AI 3.70
14 Oliver Lövgren
Malmö AI
11 Malmö AI 3.64 PB
15 Måns Svensson Kolmert
Lomma FIK
11 Lomma FIK 3.62 PB
1234
93 Matheo Hindroth3.804.073.392.95
435 Vincent Hellgrenx3.80x4.08
487 Oliver Lövgren3.643.543.253.03
579 Benjamin Nilsson3.833.743.633.77
1 Jonas Wiese Kofoed-Nielsen4.843.974.664.58
59 Oskar Carlström4.273.89x4.03
17 Wilhelm Pålsson3.633.483.643.77
357 Måns Svensson Kolmert3.623.443.403.49
314 Helmer Stoltz3.783.843.683.69
547 Knut Thompson4.213.953.884.39
412 Eddie Ekström4.214.174.134.00
381 Jakob Bengtsson3.513.703.523.66
247 Edvin Hafsäter3.044.223.354.31
194 Olle Lindström4.004.104.094.22
484 Viggo Lundgren4.534.484.544.52
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
10/12 15:30
1 Oskar Carlström
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF 8.22 PB
2 Melker Madsen
IK Finish
11 IK Finish 7.98 PB
3 Edvin Hafsäter
IK Finish
11 IK Finish 7.71 PB
4 Theo Ek
IK Finish
11 IK Finish 7.25 PB
5 Matheo Hindroth
Hässleholms AIS
11 Hässleholms AIS 6.90 PB
6 Vincent Hellgren
Malmö AI
11 Malmö AI 5.99 PB
1234
93 Matheo Hindroth-6.776.90-
59 Oskar Carlström6.588.227.607.61
247 Edvin Hafsäter6.997.367.647.71
263 Melker Madsen7.667.987.83-
435 Vincent Hellgren5.995.155.625.80
616 Theo Ek7.256.556.546.85
P12 60 m Försök
10/12 12:35
Heat 1
1 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.83 q
2 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.18 q PB
3 Vilmer Otterdahl Lundqvist
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.42 q PB
4 Sigge Grönquist
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.50 q
5 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.73 q
6 Matthew Acquaye
IFK Lund
12 IFK Lund 9.77 q SB
7 Eric Modig
Lomma FIK
12 Lomma FIK 10.13 q
Heat 2
1 Alexander Vedel Møller
Amager AC (DEN)
12 Amager AC (DEN) 8.87 q PB
2 Folke Bodin Eriksson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.25 q
3 Nils Rickhag
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.60 q PB
4 August Edensand Håkansson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.76 q
5 Aleksandar Videsvall
Malmö AI
12 Malmö AI 10.03 q
6 Alexander Kastberg
Lomma FIK
12 Lomma FIK 10.14 q PB
7 David Thorsgaard
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF 10.53 q
Armin Kolasinac Szucs
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF DNS
P12 60 m Final
10/12 14:10
A-Final
1 Alexander Vedel Møller
Amager AC (DEN)
12 Amager AC (DEN) 8.75 PB
2 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.76
3 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.09 PB
4 Folke Bodin Eriksson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.17
5 Vilmer Otterdahl Lundqvist
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.45
6 Nils Rickhag
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.58 PB
7 Sigge Grönquist
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 9.59
B-Final
1 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 9.64
2 August Edensand Håkansson
Malmö AI
12 Malmö AI 9.81
3 Aleksandar Videsvall
Malmö AI
12 Malmö AI 9.94
4 Matthew Acquaye
IFK Lund
12 IFK Lund 9.97
5 Eric Modig
Lomma FIK
12 Lomma FIK 10.31
6 Alexander Kastberg
Lomma FIK
12 Lomma FIK 10.35
David Thorsgaard
Heleneholms IF
12 Heleneholms IF DNS
P12 800 m
10/12 16:00
1 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2:41.48 SB
2 Jacob Sahlsten
Lomma FIK
13 Lomma FIK 2:42.64 PB
3 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 2:53.47 PB
4 Folke Bodin Eriksson
Malmö AI
12 Malmö AI 2:54.64
5 Hugo Jedevik
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 2:57.44 PB
6 Ebbe Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 3:02.53 PB
7 Albert Svejme Lindskog
Malmö AI
12 Malmö AI 3:11.82
Alexander Vedel Møller
Amager AC (DEN)
12 Amager AC (DEN) DNF
Matthew Acquaye
IFK Lund
12 IFK Lund DNS
P12 60 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
10/12 10:20
Heat 1
1 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 12.69 q PB
2 August Edensand Håkansson
Malmö AI
12 Malmö AI 13.25 q
3 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 13.34 q PB
4 Alexander Kastberg
Lomma FIK
12 Lomma FIK 13.43 q PB
5 Aleksandar Videsvall
Malmö AI
12 Malmö AI 14.14 q
Heat 2
1 Valter Farnestam
IK Finish
12 IK Finish 12.30 q PB
2 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 12.65 q PB
3 Matthew Acquaye
IFK Lund
12 IFK Lund 13.42 q PB
4 Eric Modig
Lomma FIK
12 Lomma FIK 14.05 q PB
P12 60 m häck Final
Höjd: 76,2cm
10/12 11:20
A-Final
1 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 12.09 PB
2 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 12.21 PB
3 Valter Farnestam
IK Finish
12 IK Finish 12.40
4 August Edensand Håkansson
Malmö AI
12 Malmö AI 13.07
Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund DNS
B-Final
1 Aleksandar Videsvall
Malmö AI
12 Malmö AI 13.64
2 Matthew Acquaye
IFK Lund
12 IFK Lund 13.66
3 Alexander Kastberg
Lomma FIK
12 Lomma FIK 13.72
4 Eric Modig
Lomma FIK
12 Lomma FIK 13.94 PB
P12 Höjd
10/12 11:15
1 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 140 PB
2 Vilmer Otterdahl Lundqvist
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 132 PB
3 Gustav Krantz Elm
IK Finish
14 IK Finish 128
4 Albert Svejme Lindskog
Malmö AI
12 Malmö AI 128
5 Edvard Robertz
IFK Lund
12 IFK Lund 116
Aleksandar Videsvall
Malmö AI
12 Malmö AI x
112116120124128132136140147
320 Arvid Persson--ooooxoxoxxx
551 Aleksandar Videsvallxxx
259 Gustav Krantz Elm-ooxoxoxxx
201 Edvard Robertzooxxx
539 Albert Svejme Lindskogooxoxoxoxxx
156 Vilmer Otterdahl Lundqvistooxoooxoxxx
P12 Stav
10/12 11:00
1 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 244 PB
184194204214224234244254
320 Arvid Perssonooooooxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
10/12 12:55
Pool 1
Tot. plac.
1 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 4.29 1 PB
2 Sigge Grönquist
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 4.18 2 PB
3 Vilmer Otterdahl Lundqvist
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 4.13 3 PB
4 Ebbe Rydingsvärd
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 4.05 4
5 Hugo Jedevik
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 3.60 8 PB
6 Eric Modig
Lomma FIK
12 Lomma FIK 3.60 9 PB
7 Valter Farnestam
IK Finish
12 IK Finish 3.59 10 SB
8 Ebbe Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 3.53 12 PB
1234
216 Hugo Jedevikx3.403.603.35
243 Valter Farnestam3.423.59xx
320 Arvid Persson1.554.294.28
159 Ebbe Rydingsvärd4.004.054.033.95
342 Eric Modigx3.30x3.60
215 Sigge Grönquist3.933.854.004.18
390 Ebbe Blake3.403.423.143.53
156 Vilmer Otterdahl Lundqvist3.823.973.964.13
Pool 2
Tot. plac.
1 Elis Bylander
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 3.89 5 PB
2 Matthew Acquaye
IFK Lund
12 IFK Lund 3.64 6 PB
3 August Edensand Håkansson
Malmö AI
12 Malmö AI 3.60 7
4 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 3.56 11 PB
5 Albert Svejme Lindskog
Malmö AI
12 Malmö AI 3.43 13
6 Elling Rudnert
Malmö AI
12 Malmö AI 3.41 14 PB
7 Liam Larsson
Malmö AI
12 Malmö AI 3.38 15 PB
8 Alexander Kastberg
Lomma FIK
12 Lomma FIK 3.25 16 PB
9 Lukas Söderlin
Malmö AI
12 Malmö AI 3.11 17 SB
1234
411 August Edensand Håkansson3.603.383.603.53
539 Albert Svejme Lindskog3.243.143.432.97
473 Liam Larssonx3.383.243.10
605 Matthew Acquaye3.642.963.183.56
332 Alexander Kastberg3.253.163.062.69
165 Christopher Suorra Noël3.553.563.413.44
135 Elis Bylander3.893.653.633.47
527 Elling Rudnert3.413.15x3.36
543 Lukas Söderlin3.073.112.883.10
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
10/12 14:30
1 Christopher Suorra Noël
IFK Helsingborg
12 IFK Helsingborg 8.35 PB
2 Folke Bodin Eriksson
Malmö AI
12 Malmö AI 8.28
3 Ebbe Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 6.38 PB
4 Alexander Vedel Møller
Amager AC (DEN)
12 Amager AC (DEN) 6.20 PB
5 Eric Modig
Lomma FIK
12 Lomma FIK 5.75
6 Alexander Kastberg
Lomma FIK
12 Lomma FIK 5.59 PB
7 Ejnar Blake
Malmö AI
12 Malmö AI 5.50 PB
8 Hugo Jedevik
IFK Trelleborg
12 IFK Trelleborg 4.91 PB
1234
391 Ejnar Blake4.474.825.505.45
332 Alexander Kastberg4.995.504.665.59
342 Eric Modig5.615.295.655.75
3 Alexander Vedel Møller5.435.776.205.95
216 Hugo Jedevik4.704.764.794.91
395 Folke Bodin Eriksson-7.708.28x
390 Ebbe Blake5.12-5.676.38
165 Christopher Suorra Noël8.007.998.108.35
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.