Resultat Stefan Holm-spelen Lördag

Sannerudsvallen, Kil   2021-06-05

Arrangör: Kils AIK Friidrott Tävlingsledare: Hanna Westlund Senast uppdaterad: 2021-06-10 15:00:30
Framerunning RR1 100 m Final
5/6 09:40
Vind: +0.3
1 Moa Nilsson
Norrbacka HIF
02 Norrbacka HIF 29.87
2 Marika Vaihinger
Karlskoga FI
88 Karlskoga FI 31.25
Framerunning RR1 400 m Final
5/6 11:20
1 Marika Vaihinger
Karlskoga FI
88 Karlskoga FI 2:09.87
2 Moa Nilsson
Norrbacka HIF
02 Norrbacka HIF 2:19.85
Kvinnor 100 m Final
5/6 10:20
Vind: +0.5
1 Emilia Kjellberg
IF Göta Karlstad
96 IF Göta Karlstad 12.13
2 Ida Hansen
IF Göta Karlstad
93 IF Göta Karlstad 12.56
3 Tuva Lindqvist
Finspångs AIK
02 Finspångs AIK 13.01
4 Anna Back Nilsson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 13.22
Kvinnor 1500 m Final
5/6 15:00
1 Wilma Karlsson
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 4:43.74 PB
Kvinnor Längd Final
5/6 12:30
1 Emilia Kjellberg
IF Göta Karlstad
96 IF Göta Karlstad 6.04 0.0 SB
2 Tuva Lindqvist
Finspångs AIK
02 Finspångs AIK 5.31 -1.8
3 Emmy Nyström Jansson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 5.10 +1.1 SB
4 Emma Eriksson
Karlskoga FI
93 Karlskoga FI 4.95 0.0 PB
5 Maja Karlsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 4.75 0.0
123456
42 Emilia Kjellbergx 6.04 0.05.98 -1.2x 6.01 0.0x
38 Maja Karlssonx 4.70 0.04.62 0.04.59 +0.74.75 0.04.62 +1.0
51 Emmy Nyström Jansson5.01 0.04.94 0.04.99 0.04.79 -0.94.92 0.05.10 +1.1
73 Emma Eriksson 4.81 0.04.95 0.04.78 +1.44.54 0.0x 4.75 +1.2
6 Tuva Lindqvist5.20 -1.5x 5.26 +0.75.31 -1.8x 5.29 0.0
Kvinnor Tresteg Final
5/6 16:30
1 Maja Karlsson
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 10.34 +0.8
123456
38 Maja Karlsson10.34 +0.810.20 +1.7x 9.51 -1.09.92 0.010.12 -0.2
Kvinnor Kula Final
Vikt: 4,0kg
5/6 12:00
Emilia Malmehed
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad x
123456
49 Emilia Malmehedxxxxxx
Kvinnor Diskus Final
Vikt: 1,0kg
5/6 10:15
1 Ida Stenbäck
SK Bore
99 SK Bore 38.01
2 Amanda Fridberg
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 36.51
3 Camilla Mattsson
Kils AIK
73 Kils AIK 33.52
123456
100 Camilla Mattsson--33.10-33.4833.52
129 Ida Stenbäck--37.12--38.01
23 Amanda Fridberg--36.51--35.69
Kvinnor Slägga Final
Vikt: 4,0kg
5/6 13:40
1 Sara Forssell
Motala AIF
00 Motala AIF 61.92
2 Amanda Fridberg
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 50.23
3 Ida Stenbäck
SK Bore
99 SK Bore 49.05
4 Petra Bäckström
Säffle FIK
02 Säffle FIK 44.97
5 Camilla Mattsson
Kils AIK
73 Kils AIK 42.51
123456
118 Sara Forssell--53.52--61.92
129 Ida Stenbäck--48.44-49.0548.95
100 Camilla Mattsson--42.51---
23 Amanda Fridberg--48.74--50.23
132 Petra Bäckström--44.97-44.2044.37
Kvinnor Spjut Final
Vikt: 600g
5/6 14:00
1 Cornelia Kennerstad
Kils AIK
03 Kils AIK 27.81
123456
95 Cornelia Kennerstad--27.50--27.81
F17 100 m Final
5/6 09:50
Vind: 0.0
1 Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 12.74 PB
2 Stella Andersson
Nyköpings BIS
04 Nyköpings BIS 12.90
3 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 12.95
4 Irma Jonhed
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 12.96
5 Lathifa Afrah
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 13.08
6 Vendela Stridsberg
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 13.59
7 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 13.85
8 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 14.09
F17 1500 m Final
5/6 15:00
1 Meija Peterson
Säffle FIK
05 Säffle FIK 4:43.31
2 Anna Ferletta
Karlskoga FI
05 Karlskoga FI 4:52.40 PB
3 Ella Holmqvist
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 4:54.42 PB
4 Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF 5:24.19
F17 300 m häck Final
Höjd: 76,2cm
5/6 13:10
1 Lathifa Afrah
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 44.98
2 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 50.45
F17 Höjd Final
5/6 15:15
1 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 160 PB
2 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 154 PB
3 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 133
128133138142145148151154157160162
120 Ida Kindbom---ooxooooxoxxx
119 Emma Hjelmoxo
116 Svea Eklundh-ooooxxooxoxxx
F17 Längd Final
5/6 11:00
1 Stella Andersson
Nyköpings BIS
04 Nyköpings BIS 5.19 0.0
2 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 5.06 0.0
3 Vendela Stridsberg
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 5.00 0.0 PB
4 Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 4.97 +0.5
5 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 4.74 0.0
6 Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 4.66 0.0
7 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 4.39 -1.4
123456
124 Stella Andersson4.98 -0.54.90 0.05.19 0.0x 4.80 0.04.96 -2.3
119 Emma Hjelm4.18 -1.04.42 0.04.42 0.04.49 -1.54.66 0.04.56 -1.4
120 Ida Kindbom3.68 -1.4x 4.74 0.04.41 -0.2x x
115 Malva Axénx 4.38 -0.94.38 0.04.39 -1.4x x
103 Sophie Säwe4.75 -0.25.06 0.0x 5.03 0.0x 5.02 -1.7
60 Vendela Stridsberg4.74 0.04.89 0.05.00 0.04.52 -1.64.96 -0.14.82 0.0
117 Nova Fogelqvist4.75 -0.84.82 0.04.97 +0.5x x x
F17 Tresteg Final
5/6 16:30
1 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 11.32 +0.3
123456
103 Sophie Säwex x 11.21 0.0x 11.08 0.011.32 +0.3
F17 Kula Final
Vikt: 3,0kg
5/6 12:00
1 Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 14.02 SB
2 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 12.61
3 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 11.78
4 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 11.54
5 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 10.50
6 Elvira Högman
Kils AIK
04 Kils AIK 10.38
7 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 8.55
123456
93 Elvira Högman9.74x9.7110.129.9610.38
20 Annie Engelbrektsson Jonsson8.558.048.128.398.368.35
115 Malva Axén10.6610.5910.5311.5410.9310.54
81 Tilda Bernhultxx13.88x14.0213.46
125 Edvina Norberg11.2611.3110.9911.7811.7111.74
65 Bea Vold Johannesson12.61xxxxx
120 Ida Kindbom10.509.48x9.9810.289.70
F17 Diskus Final
Vikt: 1,0kg
5/6 10:15
1 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 42.23 PB
2 Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 38.95 PB
3 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 32.63 PB
4 Elvira Högman
Kils AIK
04 Kils AIK 30.72
5 Emma Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 29.11
6 Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF 25.48
7 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 24.63
8 Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 23.16
123456
81 Tilda Bernhult--36.60--38.95
96 Emma Larsson--25.66--29.11
121 Lina Ånstad--23.16---
65 Bea Vold Johannesson--32.63--31.76
115 Malva Axén--24.63---
93 Elvira Högman--30.12--30.72
116 Svea Eklundh--23.12--25.48
125 Edvina Norberg--42.18--42.23
F17 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
5/6 17:00
1 Emma Krantz
Ullevi FK
05 Ullevi FK 54.12
2 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 43.27
3 Emma Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 42.77
4 Elvira Högman
Kils AIK
04 Kils AIK 40.90
123456
148 Emma Krantz--54.11--54.12
96 Emma Larsson--42.77---
93 Elvira Högman--40.90---
125 Edvina Norberg--43.27--38.99
F17 Spjut Final
Vikt: 500g
5/6 14:00
1 Emelie Olsson
Säffle FIK
05 Säffle FIK 46.81
2 Tilda Bernhult
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 44.82 SB
3 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 37.56
4 Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF 31.02
5 Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF 30.71
6 Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 25.93
7 Vendela Stridsberg
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 22.80
123456
125 Edvina Norberg--35.62--37.56
81 Tilda Bernhult--43.39--44.82
115 Malva Axén--31.02--29.16
60 Vendela Stridsberg--22.80xxx
117 Nova Fogelqvist--25.93--24.85
141 Emelie Olsson--46.81--44.00
120 Ida Kindbom--30.71--26.71
F15 80 m Final
5/6 10:30
Vind: 0.0
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 10.36
2 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.60 PB
3 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 10.99
4 Hannah Hedström
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 11.01
5 Ida Kristiansson
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 11.05
6 Johanna Fernberg
IK Westmannia
06 IK Westmannia 11.07
7 Moa Cassersten
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 11.66
F15 800 m Final
5/6 14:30
1 Ella Laine
Karlskoga FI
06 Karlskoga FI 2:35.25
2 Ida Häggqvist
Kils AIK
07 Kils AIK 2:43.93 PB
3 Fanny Hagberg
Kils AIK
07 Kils AIK 2:59.37
F15 300 m häck Final
Höjd: 76,2cm
5/6 13:00
1 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 46.47
2 Tilde Andersson
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 47.57 PB
3 Hannah Hedström
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 49.33 PB
4 Ida Kristiansson
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 53.07
5 Moa Cassersten
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 55.43
F15 Höjd Final
5/6 15:15
1 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 145 PB
128133138142145148
77 Amanda Minstedtoooooxxx
F15 Längd Final
5/6 11:00
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 5.17 0.0
2 Johanna Fernberg
IK Westmannia
06 IK Westmannia 5.06 -0.8
3 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 4.75 0.0
4 Moa Cassersten
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 3.92 0.0
123456
77 Amanda Minstedt4.40 -1.44.64 0.04.75 0.04.68 +1.04.57 0.0x
69 Johanna Fernberg5.00 0.0x 4.88 0.0x 4.90 0.05.06 -0.8
72 Moa Cassersten3.50 0.02.79 -0.1x 3.92 0.03.33 -2.13.82 -0.9
66 Ebba Vold Johannesson5.07 -0.25.11 0.05.05 -1.9x x 5.17 0.0
F15 Tresteg Final
5/6 16:30
1 Johanna Fernberg
IK Westmannia
06 IK Westmannia 10.40 0.0
123456
69 Johanna Fernberg10.11 +1.110.40 0.010.30 +0.2x 10.22 +3.010.19 +1.4
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
5/6 12:00
1 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.41
2 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.27 PB
3 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 10.16
4 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 8.82 PB
123456
77 Amanda Minstedt10.0210.0510.169.179.7610.07
9 Maja Simonsson11.06x10.4411.0411.4111.07
1 Ida Edling11.0411.2311.2711.1611.0110.79
128 Ellen Mähler8.06x8.568.828.478.38
F15 Diskus Final
Vikt: 0,75kg
5/6 09:00
1 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 39.27 PB
2 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 22.71
123456
128 Ellen Mähler--38.59--39.27
1 Ida Edling--21.52--22.71
F15 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
5/6 17:00
1 Linnéa Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 51.04 PB
2 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 46.16 PB
3 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 41.26
4 Astrid Wall
Säffle FIK
07 Säffle FIK 35.63
5 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 30.20 PB
6 Molly Fredriksson
Säffle FIK
07 Säffle FIK 25.46
123456
144 Astrid Wall--35.15--35.63
146 Linnéa Fohlén Gladh--51.04--49.70
9 Maja Simonsson--37.58--41.26
128 Ellen Mähler--44.86--46.16
1 Ida Edling--30.20--30.15
134 Molly Fredriksson--24.10--25.46
F15 Spjut Final
Vikt: 500g
5/6 14:00
1 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 37.73 PB
2 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 32.44
3 Hannah Hedström
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 25.97
4 Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF 22.49
123456
128 Ellen Mähler--37.73-x34.20
77 Amanda Minstedt--32.44--29.61
27 Hannah Hedström--25.90--25.97
152 Moa Kindbom--21.73--22.49
F13 60 m Försök
5/6 09:20
Heat 1
Vind: +1.5
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 8.33 q PB
2 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.86 q PB
3 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.03 q PB
4 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 9.12 q
5 Maja Bäcklund
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.14 q
6 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.21 PB
Heat 2
Vind: 0.0
1 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.72 q
2 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.85 q
3 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.95 q PB
4 Hilma Dalin
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.30 9.295
5 Paris Magid
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.30 9.300
6 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 9.57
7 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 9.71 PB
F13 60 m Final
5/6 11:30
Vind: -0.1
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 8.47 PB
2 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.84
3 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.96
4 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.99 8.982
5 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.99 PB 8.984
6 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.21 PB
7 Maja Bäcklund
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.24
8 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 9.32
F13 800 m Final
5/6 14:30
1 Hilma Dalin
Leksands FIK
08 Leksands FIK 2:36.35
2 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 2:47.34 PB
3 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 2:48.93 PB
4 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 2:56.16
F13 200 m häck Final
Höjd: 68,6cm
5/6 12:25
Vind: N/A
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 31.71
2 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 32.55
3 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 33.09
4 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 34.68
F13 Höjd Final
5/6 09:50
1 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 156 PB
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 144
3 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 138 PB
4 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 132 PB
5 Hilma Dalin
Leksands FIK
08 Leksands FIK 128
6 Maja Bäcklund
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 128
7 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 123 PB
8 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 118
113118123128132135138141144147150153156159
133 Hannah Erikssonoooxxx
107 Hilma Dalinoooxoxxx
64 Evelina Olsson----o-oxxooxxx
63 Tuvali Åhseroooxooxxx
106 Tove Andersson-oxxx
17 Maja Bäcklundoooxxoxxx
45 Matilda Linden-ooooooxxx
61 Nathalie Wiman Ahlsetdt------ooxooxooxoxxx
F13 Längd Final
Hoppzon
5/6 12:45
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 4.95 0.0
2 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.50 0.0 PB
3 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.34 0.0
4 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.29 -0.3 PB
5 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 4.26 +0.1
6 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.15 -0.3 PB
7 Paris Magid
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.12 +1.4 PB
8 Hilma Dalin
Leksands FIK
08 Leksands FIK 4.06 0.0
9 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 3.79 +0.6
10 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 3.73 +1.2
123456
63 Tuvali Åhser4.29 -0.34.15 +0.13.98 -1.44.26 -0.13.78 -1.2x
48 Paris Magid4.04 -1.44.12 +1.44.03 -0.43.90 -0.33.87 -1.2x
143 Elsa Sjögren4.11 -1.04.12 +2.74.04 -0.64.15 -0.34.08 -1.5x
61 Nathalie Wiman Ahlsetdt4.14 -0.24.29 0.04.34 0.04.30 0.0x x
107 Hilma Dalin4.06 0.04.04 0.04.00 0.03.99 +0.8x 3.77 0.0
139 Linnéa Karlsson4.50 0.04.40 0.04.26 -1.84.23 +0.1x 4.16 0.0
64 Evelina Olsson4.88 0.04.67 +0.84.68 -1.34.61 0.0x 4.95 0.0
106 Tove Andersson4.26 +0.14.22 0.04.19 -0.84.13 -0.2x 4.21 0.0
133 Hannah Eriksson3.73 +1.23.48 +0.13.51 -1.8
140 Nellie Nordh-Porath3.79 +0.63.69 +0.23.66 -1.0
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
5/6 17:00
1 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 10.38 PB
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 10.31
3 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 9.91 PB
4 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 9.77 PB
5 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 9.02 PB
6 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 8.76 PB
123456
85 Evelina Bönström7.67x8.468.667.879.02
45 Matilda Linden8.839.1810.389.889.919.67
64 Evelina Olsson9.159.699.669.559.8610.31
143 Elsa Sjögren9.129.058.66x9.77x
139 Linnéa Karlsson9.91x9.719.898.759.13
105 Mi Westlund7.598.278.188.478.028.76
F13 Diskus Final
Vikt: 0,6kg
5/6 11:00
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 26.96 PB
2 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 26.22 PB
3 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 24.57 PB
4 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 20.22 PB
123456
64 Evelina Olsson--26.96--25.38
39 Moa Karlsson--26.22--22.99
45 Matilda Linden--17.30--20.22
85 Evelina Bönström--24.57--20.62
F13 Slägga Final
Vikt: 2,0kg
5/6 15:00
1 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 32.99 PB
2 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 30.84 PB
3 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 29.88 PB
4 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 27.64
5 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 27.29 PB
6 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 21.76 PB
123456
61 Nathalie Wiman Ahlsetdt--25.95--29.88
85 Evelina Bönström--29.19--30.84
143 Elsa Sjögren--26.06--27.29
105 Mi Westlund--32.99--32.70
133 Hannah Eriksson--20.99--21.76
45 Matilda Linden--27.64--27.18
F13 Spjut Final
Vikt: 400g
5/6 16:05
1 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 26.34 PB
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 25.38
3 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 25.28 PB
4 Moa Karlsson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 24.57 PB
5 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 20.57
6 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 15.81
7 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 14.91 PB
123456
39 Moa Karlsson-----24.57
64 Evelina Olsson-x---25.38
105 Mi Westlund-----20.57
106 Tove Andersson-----26.34
85 Evelina Bönström-----15.81
63 Tuvali Åhser-----14.91
45 Matilda Linden-----25.28
F12 60 m Försök
5/6 09:00
Heat 1
Vind: 0.0
1 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 8.43 q PB
2 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 8.78 q PB
3 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 9.04 q PB
4 Signe Sax Dahlstedt
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.49 PB 9.49
5 Noomi Johannesson
Säffle FIK
09 Säffle FIK 9.55
6 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.02 PB
Heat 2
Vind: -0.7
1 Ella Madland
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.50 q PB
2 Trulsa Lech
SK Bore
09 SK Bore 9.02 q
3 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 9.09 q PB
4 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.49 9.49
5 Louise Håfström
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.60 PB
6 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 10.23
Heat 3
Vind: 0.0
1 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.88 q PB
2 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.01 q PB
3 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 9.19 PB
4 Siri Roman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.24 PB
5 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 9.41
6 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 10.21 PB
F12 60 m Final
5/6 11:45
Vind: +1.4
1 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 8.33 PB
2 Ella Madland
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.54 PB
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 8.75 PB
4 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 8.89 PB
5 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.91 PB
6 Trulsa Lech
SK Bore
09 SK Bore 9.00
7 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.05 PB
8 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 9.11 PB
F12 800 m Final
5/6 14:20
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:31.31 PB
2 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:38.41 PB
3 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 2:43.81
4 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 2:46.94
5 Noomi Johannesson
Säffle FIK
09 Säffle FIK 2:47.51
6 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 3:06.27
Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad DNS
F12 200 m häck Final
Höjd: 68,6cm
5/6 12:35
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Signe Sax Dahlstedt
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 35.16 5
2 Maja Bernhult
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 35.35 6
3 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 37.12 7
Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK DNS
Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK DNS
B-Final
Vind: +1.0
Tot. plac.
1 Ella Madland
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 32.05 1
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 33.01 2
3 Noomi Johannesson
Säffle FIK
09 Säffle FIK 34.46 3
4 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 34.56 4
My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad DNS
F12 Höjd Final
5/6 17:00
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 156 PB
2 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 139 PB
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 133 PB
4 Maja Bernhult
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 133
5 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 133 PB
6 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 130 PB
7 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 130 PB
8 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 127
9 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 113
108113118123127130133136139142146150153156158
40 Nora Karlssonooooxxoxoxxx
90 Julia Hillerströmoooooooxxx
24 Siri Frisk--oooxxx
53 My Olsson--ooooooooooxooxxx
80 Maja Bernhultooooxoooxxx
12 Mira Andersson Lermanooxxx
33 Ella Högman Skager-oooooxxx
4 Jeanelle Hannaooooooxxoxooxxx
44 Astrid Leanderssonooooxxoxooxxx
F12 Längd Final
Hoppzon
5/6 09:40
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 5.27 +0.1 PB
2 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 5.04 +1.6 PB
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 4.73 +0.5 PB
4 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.60 +0.1 PB
5 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.57 +1.0 PB
6 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.56 0.0 PB
7 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.31 +1.0 PB
8 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 4.24 0.0 PB
9 Jeanelle Hanna
Falköpings AIK
09 Falköpings AIK 4.14 +0.6 PB
10 Ella Madland
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.14 0.0 PB
11 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 4.12 -0.2 PB
12 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.04 +0.7 PB
13 Louise Håfström
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.03 +0.8
14 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.96 +0.4 PB
15 Trulsa Lech
SK Bore
09 SK Bore 3.94 0.0
16 Maja Bernhult
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 3.89 0.0 PB
17 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 3.81 +1.1
18 Siri Roman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.71 +1.0
19 Maja Sundmar
Kils AIK
09 Kils AIK 3.70 0.0 PB
20 Noomi Johannesson
Säffle FIK
09 Säffle FIK 3.61 -0.2
21 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.47 -0.3
22 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 3.31 0.0
123456
102 Maja Sundmar3.70 0.03.58 +0.23.56 0.0
70 Rebecka Albinsson3.92 0.04.03 +0.74.12 -0.2
145 Elin Wittemyr3.70 0.03.81 +1.13.07 0.0
56 Siri Roman3.66 0.03.71 +1.03.67 -0.8
87 Tiril Gustavsson4.20 0.04.12 +1.34.24 0.04.06 +1.14.06 +0.94.20 0.0
33 Ella Högman Skager4.51 0.04.60 +0.14.60 +1.04.49 +0.84.33 +0.74.41 +1.2
32 Louise Håfström3.75 0.03.70 +0.94.03 +0.8
24 Siri Frisk3.91 +0.24.04 +0.74.02 +0.1
55 Ellen Rinnemo3.96 +0.43.92 0.03.91 -0.3
12 Mira Andersson Lerman3.41 0.03.33 -0.23.47 -0.3
44 Astrid Leandersson4.18 +0.84.01 +0.5x x 4.31 +1.03.91 +0.3
149 Nora Forsberg4.66 0.04.76 +0.94.86 -1.15.04 +1.64.93 +0.34.99 +0.1
127 Trulsa Lech3.45 -0.13.92 +0.73.94 0.0
47 Ella Madland3.88 +1.34.14 0.03.95 -0.6
137 Noomi Johannesson3.56 +1.43.61 -0.23.60 0.0
108 Isolde Hallman4.23 0.04.24 0.04.08 -0.24.52 0.04.56 0.04.51 0.0
90 Julia Hillerström4.60 0.04.43 -0.54.57 0.04.62 +1.34.59 +1.34.73 +0.5
71 Rebecca Carlsson3.26 +0.33.10 -0.53.31 0.0
40 Nora Karlsson4.18 0.04.49 0.04.57 +1.24.49 +0.64.57 +1.04.39 0.0
53 My Olsson5.08 0.05.27 +0.15.11 -0.25.26 +2.0x -
4 Jeanelle Hanna3.95 +1.24.14 +0.64.07 -0.3
80 Maja Bernhult3.88 0.03.89 0.03.77 0.0
F12 Kula Final
Vikt: 2,0kg
5/6 13:00
1 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.86 PB
2 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.70 PB
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 8.32 PB
4 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.12 PB
5 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 8.08 PB
6 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 7.56
7 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 7.17 PB
8 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 6.37
9 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 5.82 PB
123456
90 Julia Hillerström8.327.227.717.298.297.90
131 Elin Abelin7.037.757.448.087.747.95
55 Ellen Rinnemo6.636.807.176.546.586.65
12 Mira Andersson Lerman6.176.315.475.886.375.65
108 Isolde Hallman8.127.317.427.697.777.35
71 Rebecca Carlsson5.225.135.82
145 Elin Wittemyr7.546.606.896.946.347.56
44 Astrid Leandersson8.628.538.708.428.578.27
24 Siri Frisk8.187.608.248.788.868.25
F12 Diskus Final
Vikt: 0,6kg
5/6 12:00
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 27.24
2 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 20.86
3 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 18.05
4 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 17.78
123456
12 Mira Andersson Lerman--16.88--17.78
24 Siri Frisk--18.05--16.26
53 My Olsson--22.25--27.24
33 Ella Högman Skager--18.66--20.86
F12 Slägga Final
Vikt: 2,0kg
5/6 16:05
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 27.43
2 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 24.04 PB
3 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 17.40
4 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 17.38
5 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 16.77
123456
70 Rebecka Albinsson--17.30--17.40
24 Siri Frisk-23.0022.81--24.04
53 My Olsson--26.88--27.43
12 Mira Andersson Lerman--17.38--15.44
71 Rebecca Carlsson--14.88--16.77
F12 Spjut Final
Vikt: 400g
5/6 15:15
1 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 25.10 PB
2 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 20.06
3 Trulsa Lech
SK Bore
09 SK Bore 19.01
4 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 18.74 PB
5 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 17.85 PB
6 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 15.88
7 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 15.88
8 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 14.64
9 Isolde Hallman
Leksands FIK
09 Leksands FIK 14.45
10 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 13.20
123456
44 Astrid Leandersson--20.06--19.36
12 Mira Andersson Lerman--13.20
149 Nora Forsberg--25.10--21.82
71 Rebecca Carlssonx-14.64x-13.92
127 Trulsa Lech--17.95--19.01
24 Siri Frisk--15.43--15.88
70 Rebecka Albinssonx-17.85--16.43
108 Isolde Hallman--14.45
33 Ella Högman Skager--15.88-x15.67
90 Julia Hillerström--18.74-x18.58
Män Höjd Final
5/6 13:00
1 Emil Uhlin
Falu IK
00 Falu IK 212 =PB
2 Arvid Ryberg
IF Göta Karlstad
98 IF Göta Karlstad 208
3 Melwin Lycke Holm
Kils AIK
04 Kils AIK 208 SB
4 Simon Wiklund
Mölndals AIK
99 Mölndals AIK 204
5 Markus Asplund
IF Göta Karlstad
98 IF Göta Karlstad 184
175180184188192196200204208212216
13 Markus Asplundooxoxxx
5 Emil Uhlin-----ooxooxoxxx
122 Simon Wiklund----ooooxxx
57 Arvid Ryberg-o-oo-oooxxx
98 Melwin Lycke Holm----o-ooxoxxx
Män Längd Final
5/6 12:30
1 Oskar Erixon
IF Göta Karlstad
99 IF Göta Karlstad 6.98 +2.0
2 Victor Pettersson
IF Göta Karlstad
97 IF Göta Karlstad 6.85 +0.3
123456
21 Oskar Erixon6.63 0.0x 6.98 +2.0x x 6.74 -0.7
54 Victor Petterssonx 6.58 -1.16.53 +0.8x x 6.85 +0.3
Män Kula Final
Vikt: 7,26kg
5/6 09:00
1 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 11.48
123456
130 Rikard Throgen-Hedin10.6410.95x11.48x11.00
Män Diskus Final
Vikt: 2,0kg
5/6 10:15
1 Rikard Throgen-Hedin
SK Bore
03 SK Bore 37.89
123456
130 Rikard Throgen-Hedin-37.1937.01--37.89
Män Spjut Final
Vikt: 800g
5/6 12:00
1 Martin Andreasson
Eds SK
87 Eds SK 37.93
123456
3 Martin Andreasson--37.44--37.93
P17 100 m Final
5/6 10:10
Vind: +1.8
1 Alfred Bäckryd
Kils AIK
04 Kils AIK 12.84
P17 1500 m Final
5/6 15:10
1 Jacob Åhman
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 4:21.82 PB
2 Isak Holmgård
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 4:47.86 SB
3 Tobias Holmgård
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 4:48.99
P17 Diskus Final
Vikt: 1,5kg
5/6 13:00
1 Gustav Jonsson
SK Bore
05 SK Bore 34.36
123456
126 Gustav Jonsson--34.36--33.30
P15 80 m Final
5/6 10:40
Vind: +0.9
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 9.39 PB
2 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 9.65
3 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 9.85 PB
4 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 10.68
5 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 10.69
P15 Höjd Final
5/6 11:00
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 185 PB
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 162
3 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 159
144147150153156159162165168171174177180185190
113 Andrei Popa------------ooxxx
104 Albin Westlund--oooooxxx
16 Leo Blombergooooxooxxx
P15 Längd Final
5/6 14:00
1 Andrei Popa
Mariestads AIF
06 Mariestads AIF 6.27 +1.8 PB
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 4.82 0.0 PB
3 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 4.63 +1.1
123456
110 Tinh Lundström4.41 +2.34.63 +1.14.35 0.04.44 +0.84.19 0.04.48 +0.1
113 Andrei Popa4.85 +1.06.27 +1.8x 5.98 +1.5x x
104 Albin Westlund4.76 0.04.82 0.04.73 0.04.43 +3.04.63 0.04.26 0.0
P15 Tresteg Final
5/6 16:30
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 11.05 +3.8
2 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 10.11 -0.5 PB
3 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 9.72 +0.9
4 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 9.37 +2.2
123456
82 Daniel Asplund9.10 +1.88.90 +1.48.30 +0.7x 8.98 0.09.72 +0.9
104 Albin Westlund9.11 0.09.37 +2.29.12 +3.39.34 -0.1x x
110 Tinh Lundström9.52 +1.89.73 0.0x 10.07 0.010.11 -0.59.70 +1.7
16 Leo Blomberg9.66 +0.98.47 +2.78.87 +0.49.03 +0.19.60 +1.811.05 +3.8
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
5/6 09:00
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 11.54
2 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 10.37
3 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 9.26 PB
123456
110 Tinh Lundström8.31x9.26xx8.41
104 Albin Westlund11.3611.5411.2910.99x10.75
82 Daniel Asplund10.0310.0310.0110.019.2310.37
P15 Diskus Final
Vikt: 1,0kg
5/6 13:00
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 37.15
2 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 26.62
3 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 18.87
123456
16 Leo Blomberg--26.62--25.63
82 Daniel Asplund--18.87--18.26
104 Albin Westlund--37.15--32.59
P15 Slägga Final
Vikt: 4,0kg
5/6 14:30
1 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 30.25
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 29.06
3 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 23.34
123456
82 Daniel Asplund--25.75--30.25
104 Albin Westlund--27.50--29.06
16 Leo Blomberg--22.39--23.34
P15 Spjut Final
Vikt: 600g
5/6 12:00
1 Noah Johansson
Kils AIK
06 Kils AIK 42.58
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 38.95 PB
3 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 29.96
4 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 29.57 PB
5 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 28.80
123456
82 Daniel Asplund--20.92--29.57
104 Albin Westlund--38.29--38.95
110 Tinh Lundströmx-22.70--28.80
16 Leo Blomberg--27.35x-29.96
94 Noah Johansson--42.58--40.86
P13 800 m Final
5/6 14:40
1 Malte Granefelt
Grava SK
08 Grava SK 2:42.69
P13 Längd Final
Hoppzon
5/6 11:50
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.56 +0.4 PB
2 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.04 0.0
123456
136 Olle Höök3.90 +0.23.86 +0.54.04 0.03.90 +1.0x -
135 Gustav Höök3.88 0.04.56 +0.43.27 +0.24.23 +0.93.48 0.0x
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
5/6 10:30
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 9.81 PB
2 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.01 PB
3 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 6.81 PB
123456
135 Gustav Höök9.329.419.789.749.819.75
136 Olle Höök7.147.407.438.017.407.33
138 Elton Järpegård6.566.426.766.766.816.53
P13 Diskus Final
Vikt: 0,6kg
5/6 09:50
1 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 15.54
123456
138 Elton Järpegård--15.54---
P13 Spjut Final
Vikt: 400g
5/6 13:00
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 30.83 PB
2 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 23.23
3 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 17.25
123456
136 Olle Höök-x-xx23.23
138 Elton Järpegård---x-17.25
135 Gustav Höök-----30.83
P12 60 m Final
5/6 11:35
Vind: 0.0
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.21 PB
2 Wilmer Åkerlund
Västerås FK
09 Västerås FK 8.72
3 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.78 PB
4 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 9.19
5 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 10.47
P12 800 m Final
5/6 14:40
1 Gabriel Laine
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 2:39.62
P12 Höjd Final
5/6 09:00
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 142
2 Gabriel Laine
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 139 PB
3 Wilmer Åkerlund
Västerås FK
09 Västerås FK 139 PB
4 Alfred Bäckman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 136 PB
5 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 130 PB
6 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 127 PB
7 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 113
98103108113118123127130133136139142146
99 Isak Mathiassonooooxxx
2 Ivar Olsson-----oooooxooxxx
35 Theo Jernooooooxoxxx
76 Gabriel Laine-ooooooooooxxx
18 Alfred Bäckmanoooooxoxoxoxoxoxxx
109 Arvid Kvarnback--o-ooooxx-x
150 Wilmer Åkerlund---oxoooooxxoxoxxx
P12 Längd Final
Hoppzon
5/6 11:50
1 Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 5.25 0.0 PB
2 Wilmer Åkerlund
Västerås FK
09 Västerås FK 4.52 +0.2
3 Gabriel Laine
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 4.30 0.0
4 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 4.27 +0.1
5 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.21 0.0 PB
6 Alfred Bäckman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.04 0.0 PB
7 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 3.47 0.0
123456
2 Ivar Olsson5.25 0.05.12 0.0x 4.86 +0.84.61 0.04.60 0.0
18 Alfred Bäckman3.76 0.02.24 0.03.95 +0.13.81 +0.33.79 0.04.04 0.0
76 Gabriel Laine4.29 +0.43.94 0.04.26 0.04.16 +0.53.85 +0.24.30 0.0
35 Theo Jern4.21 0.0- - - - -
99 Isak Mathiasson3.39 0.03.47 0.03.45 +0.23.32 +0.43.27 0.03.38 +0.6
150 Wilmer Åkerlundx x 4.52 +0.24.46 +0.6x 4.48 0.0
109 Arvid Kvarnbackx 4.27 +0.12.44 +0.4- 3.78 0.0-
P12 Kula Final
Vikt: 3,0kg
5/6 10:30
1 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 8.30
2 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 7.37
3 Alfred Bäckman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 7.22
123456
18 Alfred Bäckman7.207.227.086.73x6.50
99 Isak Mathiasson7.28x6.887.017.377.17
109 Arvid Kvarnback8.10x8.30x8.07x
P12 Diskus Final
Vikt: 0,6kg
5/6 09:50
1 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 19.86
2 Alfred Bäckman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 18.88
3 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 17.28
4 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 16.56
123456
109 Arvid Kvarnback----17.28
99 Isak Mathiasson--15.76--19.86
25 Isak Grenegård--16.56--16.55
18 Alfred Bäckman--18.10--18.88
P12 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
5/6 14:30
1 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 15.66
2 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 14.06
123456
99 Isak Mathiasson--14.06---
109 Arvid Kvarnback--15.66---
P12 Spjut Final
Vikt: 400g
5/6 13:00
1 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 25.72 PB
2 Arvid Kvarnback
Leksands FIK
09 Leksands FIK 24.28
3 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 22.93
4 Alfred Bäckman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 17.85
123456
109 Arvid Kvarnback-----24.28
99 Isak Mathiasson-----22.93
18 Alfred Bäckman-----17.85
25 Isak Grenegård-----25.72