Resultat Contactspelen

Dannfältet, Olofström   2024-05-09

Arrangör: UF Contact Tävlingsledare: Gösta Rörstrand Senast uppdaterad: 2024-05-10 02:00:08
Visa Resultatkort
F17 Spjut
Vikt: 500g
9/5 11:30
1 Anna Westerlund
KA 2 IF
07 KA 2 IF 34.76 SB
2 Nova Hedin
Åhus FIK
08 Åhus FIK 33.35 PB
3 Maja Westerlund
KA 2 IF
10 KA 2 IF 33.08 PB
4 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 18.14 SB
123456
Anna Westerlund34.7631.5031.8432.0832.19x
Maja Westerlund32.9131.7333.08x29.42x
Alicia Dahlerus16.08x18.14x15.87x
Nova Hedin25.2628.5830.8233.3527.8831.17
F15 80 m
9/5 11:40
Vind: +1.1
1 Tuva Glans
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 11.87 PB
2 Felicia Johannisson
FIF Gnistan
10 FIF Gnistan 13.24 PB
F15 800 m
9/5 13:10
1 Lovisa Gossner
Malmö AI
10 Malmö AI 2:40.86 PB
2 Tuva Stenmark
FIF Gnistan
10 FIF Gnistan 2:57.33 PB
F15 Höjd
9/5 10:10
1 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 140 SB
2 Alva Buonassisi
Åhus FIK
12 Åhus FIK 115 PB
110115120123126129131136140143
Alva Buonassisixooxxx
Alicia Dahlerus------ooxoxxx
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
9/5 13:00
1 Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK 21.44 SB
123456
Alicia Dahlerus21.44xx18.51x19.88
F13 60 m Försök
9/5 10:00
Heat 1
Vind: +1.6
1 Tuva Glans
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 8.70 q PB
2 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 8.86 q PB
3 Alma Molin
IF Udd
12 IF Udd 9.20 q PB
4 Nova Johansson
KA 2 IF
12 KA 2 IF 9.39 q
5 Linéa Lyckekil
IFK Halmstad
11 IFK Halmstad 9.49
6 Alva Buonassisi
Åhus FIK
12 Åhus FIK 10.98 PB
Heat 2
Vind: +1.0
1 Yara Lopez
UF Contact
12 UF Contact 9.22 q PB
2 Melissa Larsen
KA 2 IF
13 KA 2 IF 9.25 q PB
3 Leialovisa Rosberg
IF Udd
12 IF Udd 9.75 PB
4 Alicia Gummesson
FIF Gnistan
12 FIF Gnistan 9.99 PB
5 Malva Håkansson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 10.14 PB
F13 60 m Final
9/5 11:10
Vind: 0.0
1 Tuva Glans
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 8.73
2 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 8.93
3 Nova Johansson
KA 2 IF
12 KA 2 IF 9.18 PB
4 Alma Molin
IF Udd
12 IF Udd 9.20 =PB
5 Melissa Larsen
KA 2 IF
13 KA 2 IF 9.38
6 Yara Lopez
UF Contact
12 UF Contact 9.42
F13 800 m
9/5 12:50
1 Yara Lopez
UF Contact
12 UF Contact 2:48.95 PB
2 Linéa Lyckekil
IFK Halmstad
11 IFK Halmstad 2:52.91 PB
3 Alicia Gummesson
FIF Gnistan
12 FIF Gnistan 2:58.33 PB
4 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 2:59.20 PB
5 Nova Johansson
KA 2 IF
12 KA 2 IF 3:05.61 PB
F13 Längd
Hoppzon
9/5 11:30
1 Tuva Glans
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 4.40 -0.1 PB
2 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 4.28 +0.5 PB
3 Melissa Larsen
KA 2 IF
13 KA 2 IF 4.00 +0.4
4 Sally Funquist
IF Udd
13 IF Udd 3.97 +2.8
5 Alma Molin
IF Udd
12 IF Udd 3.97 -1.3 PB
6 Nova Johansson
KA 2 IF
12 KA 2 IF 3.88 +1.5 PB
7 Leialovisa Rosberg
IF Udd
12 IF Udd 3.70 +1.4 PB
8 Selma Andersson
IF Udd
12 IF Udd 3.70 +2.2
9 Yara Lopez
UF Contact
12 UF Contact 3.61 +0.5 PB
10 Malva Håkansson
Åhus FIK
12 Åhus FIK 3.48 +2.5
11 Linéa Lyckekil
IFK Halmstad
11 IFK Halmstad 3.48 -0.6 SB
12 Alva Buonassisi
Åhus FIK
12 Åhus FIK 3.39 +0.8 PB
13 Annie Hallberg
Åhus FIK
14 Åhus FIK 3.36 -1.9 SB
123456
Annie Hallberg3.33 +1.43.36 +1.93.36 -1.9
Melissa Larsen3.80 +1.73.80 +1.84.00 +0.4x 3.66 -0.3x
Tuva Glans4.33 -0.64.20 -0.24.15 +1.6x 4.25 +2.54.40 -0.1
Sally Funquist3.88 +5.53.80 +2.73.77 -1.03.76 +2.63.75 -0.23.97 +2.8
Alva Buonassisi3.17 -2.73.39 +0.83.30 +0.6
Alma Molin3.64 -0.23.47 +0.73.97 -1.33.63 -1.83.60 0.03.71 +0.7
Selma Andersson3.67 -0.53.65 +0.73.70 +2.23.66 -0.43.58 +1.33.52 +0.2
Linéa Lyckekil3.48 -0.63.22 +0.9x
Nova Johansson3.88 +1.53.75 +1.33.72 -0.33.72 +2.3x 3.74 +2.3
Leialovisa Rosberg3.53 -1.13.68 +2.53.70 +1.43.54 -0.23.64 +1.13.55 +1.0
Yara Lopez3.61 +0.53.41 +3.03.33 -0.1
Moa Thögersen4.15 -0.64.13 -2.34.28 +0.54.12 +0.14.15 +0.74.16 -2.9
Malva Håkansson3.48 +4.43.48 +2.53.36 -1.4
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
9/5 12:00
1 Moa Thögersen
Bara FIK
12 Bara FIK 8.88 PB
2 Olivia Johannisson
FIF Gnistan
11 FIF Gnistan 8.42 PB
3 Saga Viscomi
Simrishamns AIF
11 Simrishamns AIF 7.29 PB
4 Linéa Lyckekil
IFK Halmstad
11 IFK Halmstad 6.70 PB
5 Selma Andersson
IF Udd
12 IF Udd 6.69
6 Yara Lopez
UF Contact
12 UF Contact 6.15
7 Melissa Larsen
KA 2 IF
13 KA 2 IF 5.87 PB
8 Alva Buonassisi
Åhus FIK
12 Åhus FIK 5.06 PB
123456
Olivia Johannisson7.767.828.157.268.428.12
Saga Viscomi7.237.096.987.296.476.61
Alva Buonassisi4.334.044.894.585.064.98
Melissa Larsen5.505.545.775.855.875.65
Linéa Lyckekil6.136.186.516.516.356.70
Yara Lopezxx6.155.705.275.65
Selma Andersson6.286.696.606.266.446.15
Moa Thögersen7.427.718.888.317.418.08
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P17 Spjut
Vikt: 700g
9/5 11:10
1 Ludvig Hallberg
Åhus FIK
08 Åhus FIK 39.60 PB
2 Oscar Fernando Holmberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 29.83 SB
123456
Ludvig Hallbergx33.2935.3534.2539.6036.21
Oscar Fernando Holmbergx29.8327.3727.2726.86x
P15 80 m
9/5 11:30
Vind: -0.2
1 Odin Viscomi
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF 10.84 SB
2 Anton Pousette
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 10.90 SB
3 Edvin Eriksson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 11.19 PB
P15 800 m
9/5 13:00
1 Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 2:23.63 SB
2 Eskil Eriksson
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 2:40.85 PB
3 Anton Pousette
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 2:50.10 PB
P15 Längd
9/5 10:10
1 Anton Pousette
FIF Gnistan
09 FIF Gnistan 4.64 +0.4 SB
2 Edvin Eriksson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 4.60 +0.6 PB
3 Elliot Trygg
IF Udd
12 IF Udd 3.99 +1.7 PB
4 Hampus Henriksson
IF Udd
12 IF Udd 3.98 +1.6 PB
Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK x
123456
Emrik Jalkhagenx x x x x x
Anton Pousette4.26 +1.54.58 +2.44.64 +0.4x 4.59 +0.7x
Elliot Trygg3.74 -0.13.78 +1.23.66 +1.73.79 +3.03.70 -0.13.99 +1.7
Edvin Eriksson4.52 +0.5x 4.42 0.0x 4.54 +0.24.60 +0.6
Hampus Henriksson3.65 +0.83.71 +2.53.61 0.0x 3.81 -0.13.98 +1.6
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
9/5 12:40
1 Edvin Eriksson
Åhus FIK
09 Åhus FIK 8.09 PB
123456
Edvin Erikssonx7.636.357.568.09x
P13 60 m
9/5 11:00
Vind: +0.2
1 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 9.24 PB
2 Carl Hallberg
Åhus FIK
12 Åhus FIK 9.67 PB
3 Hampus Henriksson
IF Udd
12 IF Udd 9.72 SB
4 Elliot Trygg
IF Udd
12 IF Udd 9.76 PB
5 Malte Glantz
Åhus FIK
12 Åhus FIK 9.88 PB
P13 800 m
9/5 12:40
1 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 2:45.43 PB
2 Carl Hallberg
Åhus FIK
12 Åhus FIK 2:47.13 PB
P13 Höjd
9/5 10:40
1 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 145 PB
2 Elliot Trygg
IF Udd
12 IF Udd 125 PB
3 Malte Glantz
Åhus FIK
12 Åhus FIK 120 PB
4 Hannes Tenglin
IF Udd
13 IF Udd 110
9095100105110115120125128140145151
Hannes Tenglinoooooxxx
Elliot Trygg---ooxoxxoxoxxx
Malte Glantz--oooxxoxxoxxx
Arvid Persson-------ooxxoxxx
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
9/5 13:00
1 Arvid Persson
Kyrkhults SK
12 Kyrkhults SK 34.04 PB
123456
Arvid Persson33.6828.8229.3530.97x34.04
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.