Resultat Stockholmskampen Deltävling 2

, Stockholm   2024-05-29 - 2024-06-05

Arrangör: Stockholmskampen Senast uppdaterad: 2024-06-11 13:06:46

Björknäs
Arrangör: Hellas / Boo Tävlingsort: Björknäs Arena: Björknäs IP
Enskede
Arrangör: Hammarby IF Tävlingsort: Enskede Arena: Enskede IP
Hässelby
Arrangör: Hässelby SK Tävlingsledare: Magnus Wikert Tävlingsort: Hässelby Arena: Hässelby IP
Sollentuna
Arrangör: Turebergs FK Tävlingsort: Sollentuna Arena: Sollentuna IP
2024-05-29 Alla dagar

P/F 12, F12, P12

Plac.Poäng
1 Turebergs FK P/F 12 127 130 257
1 Hammarby P/F 12 131 126 257
3 Täby IS P/F 12 107 110 217
4 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 99 109 208
5 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 100 96 196
6 Bromma IF P/F 12 91 85 176
7 Mälarhöjdens IK P/F 12 96 74 170
8 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 73 83 156
9 Hässelby SK P/F 12 61 72 133
10 Huddinge AIS P/F 12 76 37 113
11 Danderyd/ Lidingö P/F 12 48 55 103
P/F 12F12P12
5x60 m800m Hinder TrestegSlägga800m Hinder StavSlägga
Huddinge AIS P/F 125 + 41 + 21 + 24 + 44 + 24 + 4
Hässelby SK P/F 1210 + 65 + 95 + 75 + 92 + 32 + 33 + 3
Bromma IF P/F 1210 + 215 + 85 + 115 + 72 + 42 + 5
Danderyd/ Lidingö P/F 126 + 81 + 42 + 52 + 43 + 83 + 52 + 2
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 1210 + 105 + 63 + 45 + 65 + 65 + 65 + 7
Mälarhöjdens IK P/F 1210 + 121 + 32 + 32 + 35 + 105 + 75 + 6
Hellas SK/ Boo IF P/F 1210 + 165 + 105 + 105 + 85 + 95 + 85 + 8
Turebergs FK P/F 1210 + 245 + 125 + 125 + 125 + 125 + 95 + 9
Sundbyberg/ Duvbo P/F1210 + 143 + 55 + 65 + 55 + 75 + 105 + 11
Täby IS P/F 1210 + 185 + 75 + 85 + 115 + 55 + 115 + 10
Hammarby P/F 1210 + 215 + 115 + 95 + 105 + 115 + 125 + 12

P/F 13, F13, P13

Plac.Poäng
1 Turebergs FK P/F 13 131.5 128 259.5
2 Hammarby P/F 13 123 110 233
3 Mälarhöjdens IK P/F 13 103.5 92 195.5
4 Huddinge AIS P/F 13 104 91 195
5 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 103 83 186
6 Bromma IF P/F 13 95 72 167
7 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 82 83 165
8 Hässelby SK P/F 13 80 72 152
9 Täby IS P/F 13 62 78 140
10 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 68 60 128
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 39 37 76
P/F 13F13P13
5x60 m800m Hinder HöjdKula800m Hinder HöjdKula
Bromma IF P/F 1310 + 165 + 85 + 95 + 71 + 32 + 1
Hellas SK/ Boo IF P/F 1310 + 105 + 45 + 45 + 31 + 13 + 23 + 4
Danderyd/ Lidingö P/F 135 + 23 + 53 + 33 + 21 + 22 + 31 + 2
Hässelby SK P/F 1310 + 43 + 65 + 55 + 84 + 55 + 45 + 3
Mälarhöjdens IK P/F 1310 + 125 + 95 + 105 + 93 + 44 + 55 + 6
Sundbyberg/ Duvbo P/F1310 + 85 + 35 + 65 + 64 + 75 + 65 + 8
Hammarby P/F 1310 + 205 + 105 + 85 + 105 + 85 + 75 + 7
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 1310 + 65 + 25 + 25 + 55 + 105 + 85 + 10
Täby IS P/F 1310 + 181 + 12 + 12 + 15 + 95 + 95 + 9
Huddinge AIS P/F 1310 + 145 + 75 + 75 + 44 + 65 + 104 + 5
Turebergs FK P/F 1310 + 225 + 115 + 115 + 115 + 115 + 115 + 11
P/F 12 5x60 m
29/5
Enskede 1
Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 1897
Alexander Chang 12
Ruben Palm 12
Cesar Lindelöf 12
Inez Boström Dos Santos 12
Olof Lager 12

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 46.40 13
2 Hammarby IF Lag x
Elsa Johansson 12
Elis Persson 12
Assar Östholm 12
Viola Fagerlund 12
Thea Jonsson 12

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 48.66 25
3 Hammarby IF Lag Ronnie H
Majli Fagerström 12
Elise Fagerström 12
Moa Bergström 12
Malte Öijerstedt 12
Julie Björkstrand 12

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 48.73 27
4 Hammarby IF Lag Grön
Stina Sundén 12
Ove Bedow Skölde 12
Lovelia Sandell 12
Carl Casey 12
Filip Ljungberg 12

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 51.00 34
5 Hammarby IF Lag Gul
Robin Hertz 12
Elsa Rasmusson Kratz 12
Esther Enocksson 12
Theodor Freyling 12
Lo Lindell 12

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 51.03 35
Enskede 2
Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag Forza
Hugo Junestad 12
Sixten Skeppstedt 12
Edith Olevik 12
Gabriel Waak 12
Lykke Nilsson 12

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 46.20 12
2 Hammarby IF Lag Söder
Noah Mandic Andersson 12
Hilda Dahlberg 12
Maj Li Postma 12
Edith Forsberg 12
Alma Puranen Celinder 12

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 48.19 23
3 Hanvikens SK Lag x
Emma Ahlepil 12
Wilma Fäldt 12
Thelise Liljedahl 12
Iris Sjögren 12
Serena Tabot 12

Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 48.70 26
4 Hanvikens SK Lag 1
Vincent Gustafsson 12
Noah Eckefjord 12
Valter Rejnus 12
Ture Broo 12
Valter Öhrling Tjernström 12

Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 50.55 32
5 Hammarby IF Lag Kennedy B
William Lembke 12
Emma Malmberg 12
Julia Brandström 12
Lucas Marmeys 12
Evan Tornier Tormo 12

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 50.56 33
Enskede 3
Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 2001
Malte Källander 12
Leo Vall 12
Adam Enocksson 12
Siri Wetterhall 12
Disa Kaving 12

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 44.06 4
2 Huddinge AIS Lag x
Lucas Carlén 12
Vincent Stenborg 12
Linus Persson 12
Prisha Tirumala 12
Aaron Martin 12

Huddinge AIS P/F 12
Huddinge AIS P/F 12 48.04 21
3 Hammarby IF Lag Vit
Elsa Johansson 12
Elis Persson 12
Assar Östholm 12
Ines Rådberg 12
Cornelia Linder 12

Hammarby P/F 12
Hammarby P/F 12 48.86 28
Sollentuna 1
Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 1
Märtha Englund 12
Wilma Lagander 12
Sophie Ericsson 12
Agnes Franzén 12
Konstantina Plexousaki 12

Turebergs FK P/F 12
Turebergs FK P/F 12 43.17 1
2 Täby IS Lag 1
Ruben Strand 12
Anton Boscher-Gustafsson 12
Frida Sohlberg 12
Sverre Dolva Törnberg 12
Josefin Marcus 12

Täby IS P/F 12
Täby IS P/F 12 44.20 5
3 Turebergs FK Lag 3
Hanna Gruber 12
Ella Ljungquist 12
Mathilde Arvidsson 12
Corinne Cederroth 12
Nellie Söderström 12

Turebergs FK P/F 12
Turebergs FK P/F 12 44.33 6
4 Turebergs FK Lag 2
Nils Kirs Lindblom 12
Rupert Coan 12
Benjamin Lantto 12
Lucas Olsson 12
Elmer Engrup Klevard 12

Turebergs FK P/F 12
Turebergs FK P/F 12 44.78 8
5 IFK Lidingö Lag x
Nils Lindvall 12
Alice Lindskog 12
Astrid Nilsson White 12
August Waltré 12
Hilding Alm Gerentz 12

Danderyd/ Lidingö P/F 12
Danderyd/ Lidingö P/F 12 45.96 10
6 Täby IS Lag 2
Victor Hatt 12
Emilia Edgar 12
Lucas Cederberg 12
Jutta Gardeyn 12
Axel Lundin Johnson 12

Täby IS P/F 12
Täby IS P/F 12 47.60 18
Sollentuna 2
Tot. plac.
1 Danderyds SK Lag x
August Waltré 12
Hugo Swanström 12
Nils Lindvall 12
Hilding Alm Gerentz 12
Alice Lindskog 12

Danderyd/ Lidingö P/F 12
Danderyd/ Lidingö P/F 12 45.47 9
2 Täby IS Lag 4
Noa Widell 12
Josefin Vaher 12
Astrid Larsson 12
Axel Skåntorp 12
Josefin Marcus 12

Täby IS P/F 12
Täby IS P/F 12 46.04 11
3 Turebergs FK Lag 5
Florian Lindberg 12
Aston Thorman 12
Nils Axelsson Sundkvist 12
Edwin Hobbs 12
Corinne Cederroth 12

Turebergs FK P/F 12
Turebergs FK P/F 12 47.61 19
4 Turebergs FK Lag 4
Isabelle Rex 12
Nova Borensjö 12
Esther Jansson 12
Tilda Ribacke 12
Adelina Liljequist 12

Turebergs FK P/F 12
Turebergs FK P/F 12 47.83 20
5 Täby IS Lag 5
Isabelle Torstenius 12
Sofie Hanses 12
Amelie Lindell 12
Moa Leinås 12
Linnea Rosengren 12

Täby IS P/F 12
Täby IS P/F 12 49.12 30
6 Täby IS Lag 3
Freja Söderberg 12
Benjamin Smolka 12
Oscar Sundman 12
Linnea Kaiser 12
Alma Lindvall 12

Täby IS P/F 12
Täby IS P/F 12 49.68 31
Hässelby 1
Tot. plac.
1 Bromma IF Lag 1
Nova Rosèn 12
Liv Nyman 12
Ella Kinsten Troedsson 12
Emma Jonker 12
Olle Engström 12

Bromma IF P/F 12
Bromma IF P/F 12 43.49 2
2 Sundbyberg/Duvbo Lag 1
Pelle Jernberg 12
David Treacher 12
Isak Strömbäck 12
Vanessa Westéus 12
Ida Eklund 12

Sundbyberg/ Duvbo P/F12
Sundbyberg/ Duvbo P/F12 44.45 7
3 Hässelby SK P/F 12 Lag 1
MiraMaria Enbäck Strömquist 12
Nelli Daniels 12
Vida Ahlenius 12
Axel Jansson 12
Frej Wesslund 12

Hässelby SK P/F 12
Hässelby SK P/F 12 47.06 15
4 Hässelby SK P/F 12 Lag 2
Alice Lindkvist 12
Edith Andersson 12
Ava Nåhh 12
Sayat Abraha 12
Jonathan Lundin 12

Hässelby SK P/F 12
Hässelby SK P/F 12 52.19 38
Hässelby 2
Tot. plac.
1 Sundbyberg/Duvbo Lag 2
Joël Langevoort 12
Alfred Phil Alaya 12
Jonathan Bäckestrand 12
Vanessa Westéus 12
Ida Eklund 12

Sundbyberg/ Duvbo P/F12
Sundbyberg/ Duvbo P/F12 47.20 16
2 Bromma IF Lag 2
Beata Lindahl 12
Svante Brinck 12
Karin Bernström Wallerberg 12
Sofie Bernström Wallerberg 12
Lily Lind 12

Bromma IF P/F 12
Bromma IF P/F 12 47.55 17
3 Hässelby SK P/F 12 Lag 3
Selin Fakhreddine 12
Olivia Kratz 12
Alice Lindkvist 12
Nelli Daniels 12
Axel Jansson 12

Hässelby SK P/F 12
Hässelby SK P/F 12 48.39 24
4 Sundbyberg/Duvbo Lag 3
Elise Arnebrant 12
Tanya Daita 12
Juni Lind 12
Simona Araya 12
Felix Bento Thilander 12

Sundbyberg/ Duvbo P/F12
Sundbyberg/ Duvbo P/F12 51.61 36
Björknäs 1
Tot. plac.
1 Hellas FK Lag Uven
Sixten Wigsten 12
Vera Sandman 12
Lilly Östling 12
Linnea Persson 12
Märta Swaffer 12

Hellas SK/ Boo IF P/F 12
Hellas SK/ Boo IF P/F 12 46.59 14
2 Mälarhöjdens IK Lag Cirkel
Gabriel Juth 12
Tyko Elfving Björk 12
Hjalmar Ehn 12
Levi Johansson Kalström 12
Casper Formanek 12

Mälarhöjdens IK P/F 12
Mälarhöjdens IK P/F 12 48.15 22
3 Mälarhöjdens IK Lag kvadrat
Algot Tinaeus 12
Maximilian Davelius 12
Doris Antonsson 12
Gusten Fritz 12
Arvid Hellman 12

Mälarhöjdens IK P/F 12
Mälarhöjdens IK P/F 12 51.98 37
4 Mälarhöjdens IK Lag triangel
Matheo Laskarakis 12
Victor Tudorescu Lund 12
Alice Åkerström 12
August Hibell 12
Arvid Andersson 12

Mälarhöjdens IK P/F 12
Mälarhöjdens IK P/F 12 52.51 39
Björknäs 2
Tot. plac.
1 Hellas FK Lag Björnen
Linnea Persson 12
Albert Irwe 12
Sixten Wigsten 12
Matilda Jansson 12
Märta Swaffer 12

Hellas SK/ Boo IF P/F 12
Hellas SK/ Boo IF P/F 12 44.04 3
2 Mälarhöjdens IK Lag kub
Linus Åhlund Vågesjö 12
Walter Johnson 12
Algot Tinaeus 12
Doris Antonsson 12
Maximilian Davelius 12

Mälarhöjdens IK P/F 12
Mälarhöjdens IK P/F 12 48.96 29
3 Hellas FK Lag Vargen
Maksym Petryk 12
Vera Voltaire 12
Viktor Linge 12
Ebba Gustafsson 12
Melvin Choppelo Garneij 12

Hellas SK/ Boo IF P/F 12
Hellas SK/ Boo IF P/F 12 52.81 40
P/F 13 5x60 m
29/5
Enskede 1
Poäng Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 1
Sebastian Kotte 11
Tage Niklasson 11
Signe Tholander 11
Isabella Wilkinson 11
Ville Axelsson 11

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 41.01 18.00 5
2 Hammarby IF Lag 2
Moa Attersand 11
Esther Furmarker 11
Axel Barratt-Due 11
Agnes Sundberg Rahm 11
Ebba Dahl 11

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 42.70 15.00 9
3 Österhaninge IF Lag 1
Nova Palm 11
Linn Nordlund 11
Elsa Lundekvam 11
Tilde Midelf 11
Odin Östman 11

Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 42.89 13.00 11
4 Hanvikens SK Lag 1
Isak Del Gaiso 11
Malte Landström 11
Hugo Oliveira 11
Alvin Forsgren 11
Jack Engström 11

Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 46.07 5.00 22
5 Hammarby IF Lag 4
Leah Hellström 11
Erika Jildell Reichardt 11
Tore Lundström 11
Emmie Sandberg 11
Nivedita Viswanathan 11

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 51.04 29
Enskede 2
Poäng Tot. plac.
1 Huddinge AIS Lag 1
Svea Hallestrand 11
Anton Svalstedt 11
Edvin Isacson 11
Albin Williams 11
Tyra Åsberg 11

Huddinge AIS P/F 13
Huddinge AIS P/F 13 41.82 16.00 7
2 Hammarby IF Lag 3
Olek Szulkin 11
Emma Rabe 11
Ruth Urbach 11
Kajsa Rabe 11
Erika Jildell Reichardt 11

Hammarby P/F 13
Hammarby P/F 13 44.78 16
3 Huddinge AIS Lag 2
August Holmgren 11
Judith Thörner 11
Sigge Heimersson 11
Ellen Unsöld 11
Ivar Steinbergs 11

Huddinge AIS P/F 13
Huddinge AIS P/F 13 45.59 8.00 19
4 Huddinge AIS Lag 3
Ebba Elmgren 11
Selma Bolin 11
Ella Boström Krajnik 11
Elin Johansson 11
My Altberg Sjögren 11

Huddinge AIS P/F 13
Huddinge AIS P/F 13 47.70 26
5 Hanvikens SK Lag 2
Victoria Djurstedt Holm 11
Linnea Gullbrandsson 11
Lucas Nolfelt 11
Julia Lindblad 11
Jack Engström 11

Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 49.97 28
Sollentuna 1
Poäng Tot. plac.
1 Täby IS Lag 1
Karl Fyrberg 11
Aveline Glöggler Grandell 11
Sixten Sköldkvist 11
Julie Zäll 11
Edvin Bergendahl 11

Täby IS P/F 13
Täby IS P/F 13 39.52 22.00 1
2 Tureberg lag 1
Love Ahlepil 11
Mathias Lindgren 11
Linnea Melin 11
Tudor Tocca 11
Maja Envall 11

Turebergs FK P/F 13
Turebergs FK P/F 13 40.20 20.00 3
3 Tureberg lag 2
Love Anderberg Grunander 11
Rachel Lu 11
Julian Iaconis 11
Samuel Petersen 11
Mira Minör 11

Turebergs FK P/F 13
Turebergs FK P/F 13 40.68 19.00 4
4 Täby IS Lag 2
Linus Lähteenmaa 11
Erik Linder 11
Oskar Adamheit 11
Edvin Lax Lundin 11
Hugo Görling 11

Täby IS P/F 13
Täby IS P/F 13 45.55 9.00 18
5 Lidingö&Danderyd
Ninja Hermelin 11
Alice Rosenborg 11
Isabel Lopez Andersson 11
Hannes Proskorin 11
Jacqueline Torgner 11

Danderyd/ Lidingö P/F 13
Danderyd/ Lidingö P/F 13 45.96 6.00 21
Sollentuna 2
Poäng Tot. plac.
1 Tureberg lag 3
Marcus Altenberg 11
Filip Zuckerman 11
Vilmer Buchar 11
Devina Karlsson Löfgren 11
Matilda Dillner 11

Turebergs FK P/F 13
Turebergs FK P/F 13 42.64 8
2 Tureberg lag 4
Pontus Bergkvist 11
Alicia Altenberg 11
Emma Lockner 11
Emmy Stadell 11
Arthur Ljunggren 11

Turebergs FK P/F 13
Turebergs FK P/F 13 44.98 17
3 Tureberg lag 5
Knut Wijk 11
Matilda Albright 11
Amanda Dyberg 11
Charlie Ramsten 11
Estrid Wallin 11

Turebergs FK P/F 13
Turebergs FK P/F 13 49.14 27
Hässelby 1
Poäng Tot. plac.
1 Bromma IF Lag 1
Estelle Gobitschek 11
Hanna Ekström 11
Elvira Livak 11
Hanna Lörenskog 11
René Öhlund Karboub 11

Bromma IF P/F 13
Bromma IF P/F 13 39.8 21.00 2 manuell tidtagning
2 Sundbyberg/Duvbo Lag 1
Emilia Wincent 11
Evelina Stolpe 11
Melker Rosén 11
Hedda Rantalainen 11
Arvid Wessbergh 11

Sundbyberg/ Duvbo P/F13
Sundbyberg/ Duvbo P/F13 41.7 17.00 6 manuell tidtagning
3 Hässelby SK Lag 1
Ella Ranung 11
Alvin Persson Thornström 11
Willem Hertz 11
Joel Dahl Oud 11
Francis Odoki Okwera 11

Hässelby SK P/F 13
Hässelby SK P/F 13 1:00.06 2.00 31 manuell tidtagning
Hässelby 2
Poäng Tot. plac.
1 Hässelby SK Lag 2
Ivar Jansson Cederholm 11
Vera Pell 11
Alexander Göthesson Signal 11
Maja Dabrowska 11
Ingrid Jansson 11

Hässelby SK P/F 13
Hässelby SK P/F 13 43.52 10.00 15
2 Sundbyberg/Duvbo Lag 3
Evelina Stolpe 11
Hampus Westerholm 11
Marcus Ferguson 11
Hugo Sandberg 11
Melker Rosén 11

Sundbyberg/ Duvbo P/F13
Sundbyberg/ Duvbo P/F13 46.15 23
3 Bromma IF Lag 2
Inez Engblom 11
Sally Faxén 11
Vera Davidgård 11
Ellen Grenby 11
Embla Norell 11

Bromma IF P/F 13
Bromma IF P/F 13 46.18 4.00 24
4 Sundbyberg/Duvbo Lag 2
Melina Papachristopoulos 11
Alessia Nyberg 11
Ingrid Selmered 11
Minna Myrdal Siirilä 11
Henry Wall 11

Sundbyberg/ Duvbo P/F13
Sundbyberg/ Duvbo P/F13 51.63 3.00 30
Björknäs
Poäng Tot. plac.
1 Hellas FK / Boo IF Lag 1
Bruno Kjellgren 11
Elsa Pettersson 11
Ellen Samuelsson 11
Maja O'Brien 11
Maya Molin 11

Hellas SK/ Boo IF P/F 13
Hellas SK/ Boo IF P/F 13 42.80 14.00 10
2 Mälarhöjdens IK Lag Röd
Molly Held 11
Emma Nygren 11
Ruben Peny Torsvall 11
Maj Hagerfors 11
Alexander Vatsel 11

Mälarhöjdens IK P/F 13
Mälarhöjdens IK P/F 13 43.18 12.00 12
3 Mälarhöjdens IK Lag Grön
Talia Mafarjah 11
Neha Porob 11
Philip Dauner 11
Lea Dourrouj 11
Julia Zettergren 11

Mälarhöjdens IK P/F 13
Mälarhöjdens IK P/F 13 43.29 11.00 13
4 Mälarhöjdens IK Lag Blå
Leah Nygren 11
Jasmine Svensson 11
Vega Glauser 11
Selma Bladh 11
Anton Lilja 11

Mälarhöjdens IK P/F 13
Mälarhöjdens IK P/F 13 43.44 14
5 Hellas FK / Boo IF Lag 2
Adrienne Mirborn 11
Enya Odda 11
Max Arneving 11
Daga Berglind 11
Sixten Ekström 11

Hellas SK/ Boo IF P/F 13
Hellas SK/ Boo IF P/F 13 45.93 7.00 20
6 Mälarhöjdens IK Lag Gul
Vilma Vakkila 11
Emilia Johansson 11
Jonathan Engman 11
Tindra Häll 11
Isabella Falke Ström 11

Mälarhöjdens IK P/F 13
Mälarhöjdens IK P/F 13 47.55 25
F13 800m Hinder
60 cm
29/5
Enskede 1
Tot. plac.
1 Ellenor Grahn
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 2:41.55 3 PB
2 Tyra Åsberg
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 2:54.28 8 PB
3 Erika Jildell Reichardt
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 3:09.44 27 PB
4 Kajsa Rabe
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 3:13.47 32 PB
5 Linn Nordlund
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 3:28.71 54 PB
6 Ebba Elmgren
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 3:33.34 58 PB
7 Selma Bolin
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 3:33.39 59 PB
8 Victoria Djurstedt Holm
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 3:40.05 61 PB
9 Julia Lindblad
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 3:48.16 63 PB
10 Elin Johansson
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 3:49.44 64 PB
11 Linnea Gullbrandsson
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 3:49.81 65 PB
Enskede 2
Tot. plac.
1 Signe Tholander
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 2:56.62 9 PB
2 Esther Furmarker
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 3:01.78 13 PB
3 Svea Hallestrand
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 3:04.96 19 PB
4 Ebba Dahl
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 3:13.12 30 PB
5 Ellen Unsöld
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 3:13.26 31 PB
6 Ruth Urbach
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 3:19.21 42 PB
7 Judith Thörner
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 3:24.84 53 PB
8 Emma Rabe
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 3:28.83 55 PB
9 Elsa Lundekvam
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 3:31.08 56 PB
10 Ella Boström Krajnik
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 3:51.84 68 PB
Sollentuna 1
Tot. plac.
1 Mia Lagerström
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 2:37.27 1 PB
2 Jacqueline Torgner
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 2:48.62 5 PB
3 Linnea Melin
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 2:59.45 12 PB
4 Amanda Dyberg
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 3:05.84 20 PB
5 Emmy Stadell
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 3:07.61 23 PB
6 Matilda Dillner
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 3:17.19 39 PB
Alice Jerlebo
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Isabelle Ernback
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Natalie Andersson
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Sollentuna 2
Tot. plac.
1 Maja Envall
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 2:43.03 4 PB
2 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 2:53.64 7 PB
3 Isabel Andersson
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 3:01.89 14 PB
4 Alice Rosenborg
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 3:07.16 21 PB
5 Emma Lockner
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 3:09.25 26 PB
6 Alicia Altenberg
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 3:15.60 36 PB
7 Rachel Lu
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 3:23.09 51 PB
8 Mira Minör
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 4:14.35 72 PB
Devina Karlsson Löfgren
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNF
Estrid Wallin
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNF
Julie Zäll
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 DNS
Hässelby 1
Tot. plac.
1 Ingrid Jansson
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 2:53.41 6 PB
2 Ella Ranung
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 3:02.09 15 PB
3 Iris Dennison
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 3:03.74 17 PB
4 Elvira Livak
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 3:07.21 22 PB
5 Alessia Nyberg
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 3:09.12 25 PB
6 Evelina Stolpe
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 3:15.80 37 PB
7 Melina Papachristopoulos
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 3:20.19 45 PB
8 Ellen Grenby
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 3:20.45 46 PB
9 Embla Norell
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 3:32.08 57 PB
Hässelby 2
Tot. plac.
1 Estelle Gobitschek
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 2:38.21 2 PB
2 Vera Pell
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 3:04.17 18 PB
3 Emilia Wincent
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 3:15.48 35 PB
4 Sally Faxén
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 3:16.36 38 PB
5 Ingrid Selmered
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 3:21.20 =48 PB
6 Hedda Rantalainen
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 3:23.39 52 PB
7 Hanna Lörenskog
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 4:08.06 =70 PB
7 Hanna Ekström
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 4:08.06 =70 PB
Björknäs 1
Tot. plac.
1 Vega Glauser
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:03.3 16 PB
2 Lea Dourrouj
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:07.8 24 PB
3 Selma Bladh
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:11.3 28 PB
4 Leah Nygren
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:17.3 40 PB
5 Maya Molin
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 3:19.5 =43 SB
6 Isabella Falke Ström
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:35.9 60 PB
7 Molly Held
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:45.4 62 PB
8 Neha Porob
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:50.4 66 PB
9 Adrienne Mirborn
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 3:51.1 67 PB
10 Enya Odda
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 4:03.6 69 PB
Wilma Lindström
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 DNS
Björknäs 2
Tot. plac.
1 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 2:56.7 10 PB
2 Maja O'Brien
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 2:57.5 11 PB
3 Emilia Johansson
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:12.0 29 PB
4 Maj Hagerfors
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:13.6 33 PB
5 Emma Nygren
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:13.7 34 PB
6 Elsa Pettersson
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 3:17.6 41 PB
7 Daga Berglind
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 3:19.5 =43 PB
8 Jasmine Svensson
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:20.7 47 PB
9 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:21.2 =48 PB
10 Ellen Samuelsson
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 3:21.6 50 PB
Talia Mafarjah
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 DNF
F13 Höjd
29/5
Enskede
Tot. plac.
1 Ebba Dahl
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 148 2 PB
2 Elsa Lundekvam
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 140 9 PB
=3 Svea Hallestrand
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 136 =10 PB
=3 Ruth Urbach
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 136 =10 PB
5 Ellen Unsöld
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 136 17 PB
6 Ebba Elmgren
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 128 =27 PB
7 Tyra Åsberg
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 128 =30 PB
8 Moa Attersand
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 128 32
9 Amanda Håkansson
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 128 38
=10 Esther Furmarker
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 124 =39
=10 Linn Nordlund
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 124 =39 SB
12 Elin Johansson
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 124 42 PB
13 Agnes Sundberg Rahm
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 120 =44 SB
14 Nova Palm
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 120 48 PB
=15 Elvira Belda
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 116 =55
=15 Selma Bolin
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 116 =55 SB
17 Nivedita Viswanathan
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 116 62 PB
18 Ella Boström Krajnik
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 116 63 SB
19 Linnea Gullbrandsson
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 112 =66 PB
20 Erika Jildell Reichardt
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 112 72
21 Julia Lindblad
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 108 73 PB
22 Kajsa Rabe
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 108 75 PB
23 Victoria Djurstedt Holm
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 108 76 SB
24 Holly Hernvald
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 104 =77 PB
=25 Signe Tholander
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 96 =79 PB
=25 Emma Rabe
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 96 =79 PB
96100104108112116120124128132136140144148152
54 Ebba Dahl-----ooooooooxoxxx
67 Moa Attersand-----ooxxooxxx
53 Amanda Håkansson-----ooxxoxxoxxx
27 Ellen Unsöld---oooooxoxoxxoxxx
32 Svea Hallestrand------oooooxxx
60 Esther Furmarker----ooooxxx
Agnes Sundberg Rahm----oooxxx
164 Linn Nordlund---oooooxxx
Elvira Belda-oooooxxx
30 Selma Bolin--ooooxxx
26 Ella Boström Krajnik--oooxxoxxx
59 Erika Jildell Reichardt---xoxxoxxx
25 Elin Johansson--oooxooxoxxx
3 Victoria Djurstedt Holmoooxoxxx
1 Julia Lindbladooooxxx
2 Linnea Gullbrandsson--oooxxx
Nivedita Viswanathan-xoxxoxooxoxxx
33 Tyra Åsberg------oxooxxx
70 Signe Tholandero---
24 Ebba Elmgren--oooooooxxx
69 Ruth Urbach---ooooooooxxx
63 Kajsa Rabeoxoxooxxx
Nova Palm---oxoooxxx
57 Emma Rabeoxx-
146 Elsa Lundekvam---oooooxooxxoxxoxxx
61 Holly Hernvaldoooxxx
Sollentuna 1
Tot. plac.
1 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 144 4 PB
2 Ester Korzuk
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 140 6 PB
3 Jacqueline Torgner
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 140 =7
4 Emma Lockner
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 132 =19 PB
5 Alicia Altenberg
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 132 24 PB
6 Linnea Melin
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 128 34 PB
7 Julie Zäll
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 128 =35 PB
8 Emmy Stadell
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 112 69 PB
Alice Rosenborg
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 x
96100104108112116120124128132136140144148
Alice Rosenborg----xxx
Emmy Stadellooooxoxxx
Ester Korzuk-------ooxoxxoxoxxx
Jacqueline Torgner------oooooxxoxxx
Aveline Glöggler Grandell--------oooxxoxxoxxx
Alicia Altenberg----oooxooxoxxx
Emma Lockner---oooooooxxx
Julie Zäll------ooxxoxxx
Linnea Melino-o--ooxoxoxxx
Sollentuna 2
Tot. plac.
1 Rachel Lu
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 144 3 PB
2 Isabel Andersson
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 140 5 PB
3 Maja Envall
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 136 14 PB
4 Matilda Dillner
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 120 =50 PB
5 Devina Karlsson Löfgren
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 116 =55 PB
6 Agnes Ivarsson
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 116 64 PB
7 Matilda Albright
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 112 =66 PB
Natalie Andersson
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Isabelle Ernback
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
104108112116120124128132136140144148
Matilda Albright--ox--r
Isabel Andersson---ooooxoxooxxx
Matilda Dillneroxoooxoxxx
Rachel Lu----oooooxoxor
Maja Envall---oooooxxoxxx
Agnes Ivarsson-xoxoxxoxxx
Devina Karlsson Löfgren-oooxxx
Björknäs 1
Tot. plac.
1 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 148 1
2 Maj Hagerfors
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 136 =15 PB
3 Lea Dourrouj
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 136 18 PB
4 Maya Molin
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 132 23 =PB
5 Ellen Samuelsson
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 128 33 SB
6 Emma Nygren
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 128 =35 PB
7 Maja O'Brien
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 120 =44 SB
8 Molly Held
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 120 49 PB
9 Elsa Pettersson
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 120 =50 PB
10 Leah Nygren
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 116 =55 SB
11 Emilia Johansson
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 112 71 PB
96100104108112116120124128132136140144148152
Emilia Johanssonxooxooxoxxx
Molly Held--oxoxoxxoox
Julia Zettergren--------ooooxooxxx
Ellen Samuelsson--ooooooxoxxx
Maya Molin--oooooooxoxxx
Maj Hagerfors----oooxoooxxoxxx
Maja O'Brien--oooooxxx
Lea Dourrouj---ooooxoxxooxxoxxx
Leah Nygren--ooooxxx
169 Elsa Pettersson--oooxoxoxxx
Emma Nygren--ooooooxxoxxx
Björknäs 2
Tot. plac.
1 Vega Glauser
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 132 =19 PB
=2 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 128 =27 PB
=2 Selma Bladh
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 128 =27 PB
4 Daga Berglind
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 128 =35 PB
5 Neha Porob
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 124 43 PB
6 Ester Larsson
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 120 =50 PB
7 Adrienne Mirborn
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 116 =59 PB
8 Isabella Falke Ström
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 116 61 PB
Mei Hedman
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 DNS
Enya Odda
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 DNS
Wilma Lindström
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 DNS
100104108112116120124128132136
Vilma Vakkila----ooooxxx
Daga Berglind-ooooooxxoxxx
Vega Glauser---ooooooxxx
Selma Bladh--ooooooxxx
Ester Larssonooxoooxoxxx
175 Adrienne Mirborn--oxooxxx
Neha Porob-ooooxoxxox-
Isabella Falke Strömooooxoxxx
Hässelby
Tot. plac.
1 Ingrid Jansson
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 140 =7 PB
=2 Hanna Lörenskog
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 136 =10
=2 Estelle Gobitschek
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 136 =10 PB
4 Elvira Livak
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 136 =15
5 Hedda Rantalainen
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 132 =19 PB
6 Emilia Wincent
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 132 22
7 Hanna Ekström
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 132 =25 SB
7 Ella Ranung
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 132 =25 PB
9 Evelina Stolpe
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 128 =30
10 Inez Engblom
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 124 41 PB
=11 Vera Davidgård
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 120 =44
=11 Melina Papachristopoulos
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 120 =44
13 Iris Dennison
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 120 53 PB
14 Maja Dabrowska
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 120 54 PB
15 Vera Pell
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 116 =59 PB
16 Aliane Mbayo
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 116 65
17 Ingrid Selmered
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 112 68
18 Embla Norell
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 112 70 PB
19 Alessia Nyberg
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 108 74 PB
20 Ellen Grenby
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 104 =77 PB
21 Susan Lion
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 96 =79
96100104108112116120124128132136140144
Ellen Grenbyoooxxx
Hanna Lörenskog------oooooxxx
Vera Davidgård------oxxx
Ingrid Jansson-----ooooooxxoxxx
Elvira Livak------oxoooxxoxxx
Hanna Ekström-----oooxoxxoxxx
Evelina Stolpe---oooxoooxxx
Emilia Wincent------ooxooxxx
Melina Papachristopoulos---ooooxxx
Hedda Rantalainen-----oooooxxx
Ella Ranung----oooxooxxoxxx
Estelle Gobitschek------oooooxxx
Ingrid Selmered-oxxoooxxx
Maja Dabrowska--oxoxoxoxxoxxx
Vera Pell----xooxxx
Inez Engblomooooxooxooxxx
Embla Norelloooxoxoxxx
Alessia Nyberg-xoooxxx
Iris Dennisonooooxoxxoxoxxx
Aliane Mbayoxooooxxoxxoxxx
Susan Lionoxxx
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
29/5
Enskede 1
Tot. plac.
1 Isabella Wilkinson
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 9.76 3 SB
2 Signe Tholander
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 8.49 7
3 Amanda Håkansson
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 7.63 23 PB
4 Elsa Lundekvam
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 7.61 25
5 Esther Furmarker
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 6.97 37
6 Linnea Gullbrandsson
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 6.93 =39 PB
7 Linn Nordlund
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 6.75 44 SB
8 Ebba Dahl
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 6.64 47
9 Selma Bolin
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 6.49 48 PB
10 Elin Johansson
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 6.30 =56 PB
11 Nova Palm
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 6.21 63 SB
12 Victoria Djurstedt Holm
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 6.16 65 PB
13 Ella Boström Krajnik
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 5.88 70 SB
14 Nivedita Viswanathan
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 5.74 75 PB
15 Julia Lindblad
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 5.30 84 PB
123
62 Isabella Wilkinson9.76--
70 Signe Tholander8.49--
146 Elsa Lundekvam7.61--
164 Linn Nordlund6.75--
54 Ebba Dahl6.64--
53 Amanda Håkansson7.63--
60 Esther Furmarker6.97--
Nova Palm6.21--
26 Ella Boström Krajnik5.88--
25 Elin Johansson6.30--
2 Linnea Gullbrandsson6.93--
30 Selma Bolin6.49--
3 Victoria Djurstedt Holm6.16--
1 Julia Lindblad5.30--
Nivedita Viswanathan5.74--
Enskede 2
Tot. plac.
1 Svea Hallestrand
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 8.13 15 PB
2 Tilde Midelf
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 7.72 21 PB
3 Ebba Elmgren
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 7.38 30 PB
4 Kajsa Rabe
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 7.35 31 PB
5 Ruth Urbach
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 7.12 34 PB
6 Moa Attersand
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 6.93 =39 PB
7 Emmie Sandberg
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 6.47 49 PB
8 Elvira Belda
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 6.36 54 PB
9 Ellen Unsöld
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 6.30 =56 PB
10 Erika Jildell Reichardt
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 5.80 72 PB
11 Emma Rabe
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 5.78 74 PB
12 Holly Hernvald
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 5.48 80 PB
13 Judith Thörner
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 5.42 81 PB
14 My Altberg Sjögren
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 5.29 85 PB
15 Leah Hellström
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 4.30 89 PB
123
59 Erika Jildell Reichardt5.80--
69 Ruth Urbach7.12--
32 Svea Hallestrand8.13--
57 Emma Rabe5.78--
58 Emmie Sandberg6.47--
Elvira Belda6.36--
24 Ebba Elmgren7.38--
Tilde Midelf7.72--
67 Moa Attersand6.93--
66 Leah Hellström4.30--
63 Kajsa Rabe7.35--
61 Holly Hernvald5.48--
My Altberg Sjögren5.29--
28 Judith Thörner5.42--
27 Ellen Unsöld6.30--
Sollentuna
Tot. plac.
1 Jacqueline Torgner
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 8.85 4
2 Matilda Dillner
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 8.75 5 PB
3 Ester Korzuk
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 8.50 6 PB
4 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 8.47 8 PB
5 Linnea Melin
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 8.29 9 PB
6 Maja Envall
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 8.22 12 PB
7 Mira Minör
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 8.18 13 PB
8 Alicia Altenberg
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 8.17 14 PB
9 Emma Lockner
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 7.85 20 PB
10 Julie Zäll
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 7.50 27 PB
11 Matilda Albright
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 6.88 41 PB
12 Agnes Ivarsson
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 6.80 42 PB
13 Alice Rosenborg
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 6.67 46 PB
14 Isabel Andersson
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 6.44 51 PB
15 Devina Karlsson Löfgren
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 6.26 60 PB
16 Rachel Lu
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 6.18 64 PB
17 Estrid Wallin
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 4.07 92 PB
Alice Jerlebo
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 x
Emmy Stadell
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 x
Isabelle Ernback
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 x
Natalie Andersson
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 x
123
Jacqueline Torgner8.858.808.70
Ester Korzuk8.50x7.64
Matilda Albrightx6.886.80
Maja Envall8.227.327.31
Matilda Dillner8.208.758.31
Alice Jerleboxxx
Devina Karlsson Löfgren6.266.186.13
Rachel Lu6.185.795.13
Julie Zäll7.287.157.50
Aveline Glöggler Grandell8.478.257.80
Agnes Ivarsson5.916.806.75
Emmy Stadellxxx
Alicia Altenberg6.024.958.17
Alice Rosenborg6.076.306.67
Isabelle Ernbackxxx
Emma Lockner7.856.296.69
Estrid Wallin4.073.51x
Natalie Anderssonxxx
Linnea Melin8.298.198.00
Isabel Andersson6.254.796.44
Mira Minör7.958.188.00
Björknäs
Tot. plac.
1 Ester Larsson
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 8.25 11 PB
2 Lea Dourrouj
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 7.95 17 PB
3 Neha Porob
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 7.89 18 SB
4 Maya Molin
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 7.69 22
5 Ellen Samuelsson
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 7.62 24 PB
6 Selma Bladh
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 7.46 28 PB
7 Jasmine Svensson
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 7.42 29 PB
8 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 6.98 36 SB
9 Maja O'Brien
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 6.45 50 PB
10 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 6.35 55 PB
11 Molly Held
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 6.30 =56
12 Adrienne Mirborn
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 6.28 59 PB
13 Tindra Häll
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 6.24 61 PB
14 Talia Mafarjah
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 5.95 68 PB
15 Daga Berglind
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 5.89 69 PB
16 Enya Odda
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 5.79 73 PB
17 Emilia Johansson
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 5.72 78 PB
18 Vega Glauser
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 5.50 79 PB
19 Leah Nygren
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 5.38 82 PB
20 Emma Nygren
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 5.34 83 PB
21 Elsa Pettersson
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 5.23 86 PB
22 Isabella Falke Ström
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 4.45 88 PB
23 Wilma Lindström
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 4.19 91 PB
Mei Hedman
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 DNS
123
Neha Porob
Maya Molin
Julia Zettergren
Molly Held
Jasmine Svensson
Ellen Samuelsson
Lea Dourrouj
Mei Hedman
Enya Odda
Leah Nygren
Selma Bladh
Emma Nygren
176 Wilma Lindström
Tindra Häll
Maja O'Brien
Vilma Vakkila
175 Adrienne Mirborn
Talia Mafarjah
Emilia Johansson
Ester Larsson
169 Elsa Pettersson
Isabella Falke Ström
Daga Berglind
Vega Glauser
Hässelby
Tot. plac.
1 Maja Dabrowska
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 11.25 1
2 Ingrid Jansson
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 9.80 2 PB
3 Hanna Lörenskog
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 8.27 10 SB
4 Alessia Nyberg
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 7.97 16
5 Hanna Ekström
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 7.86 19 PB
6 Hedda Rantalainen
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 7.57 26
7 Elvira Livak
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 7.33 32 PB
8 Ella Ranung
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 7.17 33 PB
9 Emilia Wincent
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 7.02 35 PB
10 Estelle Gobitschek
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 6.93 38 PB
11 Ingrid Selmered
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 6.76 43 PB
12 Vera Davidgård
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 6.72 45
13 Vera Pell
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 6.42 52 PB
14 Embla Norell
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 6.40 53 PB
15 Inez Engblom
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 6.23 62 SB
16 Evelina Stolpe
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 6.03 66 PB
17 Susan Lion
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 6.00 67
18 Sally Faxén
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 5.82 71 PB
19 Ellen Grenby
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 5.73 76 SB
20 Iris Dennison
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 5.73 77 PB
21 Minna Myrdal Siirilä
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 4.66 87
22 Aliane Mbayo
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 4.24 90
Melina Papachristopoulos
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 -
123
Ingrid Jansson9.80x9.02
Hanna Lörenskogxx8.27
Alessia Nyberg6.807.287.97
Hedda Rantalainen7.576.296.79
Hanna Ekström6.727.86x
Vera Davidgård6.725.786.26
Ella Ranung7.176.957.04
Inez Engblom6.235.755.62
Ellen Grenby5.335.595.73
Estelle Gobitschekx6.886.93
Ingrid Selmered5.515.606.76
Melina Papachristopoulos---
Elvira Livak7.337.177.22
Evelina Stolpe5.466.035.03
Minna Myrdal Siirilä4.55x4.66
Vera Pell5.756.42x
Sally Faxén5.315.82x
Maja Dabrowska10.3610.7911.25
Susan Lion4.485.456.00
Emilia Wincent7.026.386.40
Embla Norell5.955.366.40
Aliane Mbayoxx4.24
Iris Dennisonx5.735.47
F12 800m Hinder
60 cm
29/5
Enskede 1
Tot. plac.
1 Inez Boström Dos Santos
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:08.02 9 PB
2 Stina Sundén
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:10.30 12 PB
3 Majli Fagerström
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:18.86 21 PB
4 Elsa Johansson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:20.29 22 PB
5 Julie Björkstrand
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:20.67 24 PB
6 Wilma Fäldt
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 3:40.09 47 PB
7 Serena Tabot
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 3:48.99 54 PB
8 Thea Jonsson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:54.77 60 PB
Enskede 2
Tot. plac.
1 Edith Olevik
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:20.58 23 PB
2 Viola Fagerlund
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:20.97 25 PB
3 Thelise Liljedahl
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 3:37.39 41 PB
4 Emma Ahlepil
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 3:49.91 55 PB
5 Moa Bergström
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:52.79 58 PB
Enskede 3
Tot. plac.
1 Cornelia Linder
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:32.28 35 PB
2 Disa Kaving
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:34.76 37 PB
3 Emma Malmberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:37.49 42 PB
4 Iris Sjögren
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 3:38.96 45 PB
5 Lo Lindell
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:46.67 52 PB
6 Elsa Rasmusson Kratz
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:55.37 61 PB
Sollentuna 1
Tot. plac.
1 Nova Borensjö
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 2:43.57 1 PB
2 Corinne Cederroth
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 2:59.61 3 PB
3 Alice Lindskog
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 3:00.62 4
4 Ella Ljungquist
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:03.87 5 PB
5 Frida Sohlberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:08.34 10 PB
6 Agnes Franzén
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:11.42 16 PB
7 Isabelle Rex
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:15.93 19 PB
8 Sophie Ericsson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:21.39 26 PB
9 Alma Lindvall
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:45.62 51 PB
10 Isabelle Torstenius
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:50.68 56 PB
Astrid Larsson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
Sofie Hanses
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
Sollentuna 2
Tot. plac.
1 Mathilde Arvidsson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 2:56.92 2 PB
2 Nellie Söderström
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:07.24 8 PB
3 Wilma Lagander
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:12.10 17 PB
4 Josefin Marcus
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:16.97 20 PB
5 Moa Leinås
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:22.50 27 PB
6 Hanna Gruber
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:24.55 29 PB
7 Tilda Ribacke
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:36.35 40 PB
8 Jutta Gardeyn
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:38.64 44 PB
9 Freja Söderberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:46.92 53 PB
10 Esther Jansson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:50.70 57 PB
11 Amelie Lindell
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:52.92 59 PB
Linnea Kaiser
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
Adelina Liljequist
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 DNS
Hässelby 1
Tot. plac.
1 Ella Kinsten Troedsson
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 3:04.96 6 PB
2 Nelli Daniels
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 3:05.64 7 PB
3 Karin Bernström Wallerberg
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 3:23.54 28 PB
4 Vanessa Westéus
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 3:31.57 32 PB
5 Nova Rosèn
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 3:31.59 33 PB
6 Lily Lind
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 3:36.24 39 PB
Hässelby 2
Tot. plac.
1 Beata Lindahl
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 3:37.96 43 PB
2 Sofie Bernström Wallerberg
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 3:39.68 46 PB
3 Edith Andersson
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 3:42.07 48 PB
4 Ava Nåhh
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 3:56.39 62 PB
Hässelby 3
Tot. plac.
1 Ida Eklund
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 3:10.46 14 PB
2 MiraMaria Enbäck Strömquist
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 3:10.88 15
3 Vida Ahlenius
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 3:27.04 31 PB
4 Alice Lindkvist
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 3:35.24 38 PB
5 Selin Fakhreddine
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 3:42.11 49 PB
6 Juni Lind
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 4:10.58 63 PB
7 Sayat Abraha
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 4:19.84 65 PB
Björknäs
Tot. plac.
1 Märta Swaffer
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 3:09.5 11 PB
2 Vera Voltaire
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 3:10.4 13 PB
3 Matilda Jansson
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 3:15.2 18 PB
4 Inez Carlin
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 3:26.4 30 PB
5 Lilly Östling
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 3:31.6 34 PB
6 Ebba Gustafsson
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 3:34.1 36 PB
7 Linnea Persson
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 3:43.8 50 PB
8 Vera Sandman
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 4:13.1 64 PB
F12 Tresteg
Hoppzon
29/5
Enskede 1
Tot. plac.
1 Siri Wetterhall
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 8.77 +2.2 9
2 Elise Fagerström
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 8.35 +3.0 17
3 Majli Fagerström
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 8.20 +0.5 21 PB
4 Hilda Dahlberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.88 +0.8 30 PB
5 Viola Fagerlund
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.76 0.0 34 PB
6 Maj Li Postma
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.69 +1.4 36 PB
7 Moa Bergström
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.57 +2.9 38
8 Emma Malmberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.42 +1.7 43 PB
9 Inez Boström Dos Santos
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.29 +2.3 48
10 Alma Puranen Celinder
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.29 +1.0 49 PB
11 Edith Forsberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.08 +2.2 54
12 Julia Brandström
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.07 +2.2 56
13 Iris Sjögren
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 6.94 +2.0 60 PB
14 Thea Jonsson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 6.61 0.0 73 PB
15 Ines Rådberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 6.42 -0.5 76 PB
123
95 Julia Brandström7.07 +2.2x 6.33 +0.8
108 Viola Fagerlundx 6.91 +1.17.76 0.0
100 Maj Li Postma7.43 +1.57.69 +1.47.69 +1.3
102 Majli Fagerströmx 8.20 +0.58.03 +0.9
14 Iris Sjögren6.94 +2.06.90 -0.66.68 +1.1
81 Alma Puranen Celinder7.13 +2.97.13 0.07.29 +1.0
105 Siri Wetterhall8.77 +2.28.57 +0.4x
84 Edith Forsberg6.86 +2.67.08 +2.26.45 +0.7
93 Inez Boström Dos Santos7.23 +1.87.29 +2.3x
89 Emma Malmberg7.42 +1.77.22 -1.0x
107 Thea Jonsson6.61 0.06.35 +1.26.32 +3.6
103 Moa Bergström7.27 +1.77.31 +0.77.57 +2.9
91 Hilda Dahlberg7.88 +0.87.46 +0.87.74 +1.9
92 Ines Rådberg6.12 +1.86.42 -0.56.30 +1.9
86 Elise Fagerströmx 8.32 +0.58.35 +3.0
Enskede 2
Tot. plac.
1 Disa Kaving
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 8.13 +0.4 25 PB
2 Edith Olevik
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.88 +2.2 31
3 Esther Enocksson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.55 +1.4 39 PB
4 Elsa Johansson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.52 +1.4 42 PB
5 Emma Ahlepil
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 7.11 +1.4 52 PB
6 Stina Sundén
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.09 +0.9 53 PB
7 Elsa Rasmusson Kratz
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 6.66 +1.4 70 PB
8 Serena Tabot
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 6.65 +1.9 71 PB
9 Cornelia Linder
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 6.37 +2.6 78
10 Lo Lindell
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 6.29 +1.0 80 PB
11 Prisha Tirumala
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 6.02 +0.7 81 PB
123
85 Edith Olevik7.88 +2.27.43 +1.17.10 +0.2
83 Disa Kaving8.13 +0.47.92 +1.37.85 +1.8
87 Elsa Johansson7.52 +1.47.44 0.07.19 +0.1
13 Emma Ahlepil7.11 +1.46.91 +1.26.91 +1.4
Esther Enocksson7.55 +1.47.35 +3.0x
88 Elsa Rasmusson Kratz6.66 +1.46.57 +2.26.52 +0.9
168 Serena Tabot6.65 +1.9x 6.15 +0.9
82 Cornelia Linder6.37 +2.66.21 +1.16.21 +2.0
106 Stina Sundén7.09 +0.97.07 +2.7x
44 Prisha Tirumala6.02 +0.76.00 +0.3x
97 Lo Lindell6.29 +1.0x x
Sollentuna
Tot. plac.
1 Astrid Nilsson White
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 9.35 +2.1 2
2 Märtha Englund
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 9.07 +0.7 4 PB
3 Ella Ljungquist
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 8.96 +1.7 6 PB
4 Wilma Lagander
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 8.84 +1.5 7 PB
5 Agnes Franzén
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 8.82 +3.3 8
6 Josefin Marcus
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 8.52 +1.5 13 PB
7 Mathilde Arvidsson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 8.50 +2.0 14 PB
8 Frida Sohlberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 8.47 +1.6 15 PB
9 Isabelle Rex
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 8.43 +3.4 16
10 Nellie Söderström
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 8.29 +0.4 18 PB
11 Corinne Cederroth
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 8.25 +3.2 19
12 Alice Lindskog
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 8.24 +0.7 20 PB
13 Nova Borensjö
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 8.15 +1.5 22 PB
14 Tilda Ribacke
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 8.01 +1.6 28 PB
15 Sophie Ericsson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 7.87 +1.6 32 PB
16 Astrid Larsson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 7.55 +1.1 40 =PB
17 Jutta Gardeyn
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 7.54 +1.8 41 PB
18 Josefin Vaher
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 7.40 +2.2 44
19 Freja Söderberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 7.40 +1.9 45 PB
20 Adelina Liljequist
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 7.35 +1.2 46 PB
21 Hanna Gruber
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 7.26 +0.4 50 PB
22 Alma Lindvall
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 7.02 +2.4 57
23 Linnea Kaiser
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 6.98 +2.7 58
24 Sofie Hanses
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 6.97 +1.1 59 PB
25 Moa Leinås
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 6.90 +2.5 61
26 Emilia Edgar
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 6.90 +3.4 62
27 Isabelle Torstenius
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 6.89 +1.9 63 PB
28 Esther Jansson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 6.76 +1.2 67 PB
29 Amelie Lindell
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 5.53 +2.1 82
Linnea Rosengren
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 x
123
Frida Sohlberg8.33 +1.58.47 +1.6x
Astrid Larsson7.55 +1.17.24 +0.2x
Alice Lindskog8.11 +0.88.24 +0.77.80 +1.1
Nellie Söderström7.98 +1.58.29 +0.48.18 +1.1
Agnes Franzén8.74 +0.58.82 +3.38.59 +2.6
Amelie Lindellx x 5.53 +2.1
Sofie Hanses6.97 +1.16.72 +1.7x
Ella Ljungquist8.64 +1.58.96 +1.78.87 +1.3
Emilia Edgar6.90 +3.4x x
Linnea Rosengrenx x x
Moa Leinås6.83 +3.26.57 +1.26.90 +2.5
Esther Jansson6.30 +1.86.69 +1.96.76 +1.2
Tilda Ribacke8.01 +1.6x -
Isabelle Torstenius6.81 +1.16.89 +1.96.85 +0.4
Josefin Marcus8.22 +0.88.52 +1.58.25 +0.9
Märtha Englund8.96 +1.28.86 +1.49.07 +0.7
Josefin Vaher7.34 +1.07.34 +0.97.40 +2.2
Alma Lindvall6.59 +2.06.68 +1.37.02 +2.4
Linnea Kaiser6.52 +2.0x 6.98 +2.7
Mathilde Arvidsson8.17 +2.3x 8.50 +2.0
Isabelle Rex8.19 +1.38.28 +1.58.43 +3.4
Wilma Lagander8.84 +1.58.75 +1.58.72 +2.1
Jutta Gardeyn7.54 +2.77.40 +2.47.54 +1.8
Adelina Liljequist6.87 +1.56.68 +1.07.35 +1.2
846 Nova Borensjö8.13 +1.98.14 +1.28.15 +1.5
Freja Söderberg7.34 +1.57.40 +1.97.10 +1.9
Corinne Cederroth8.12 +0.88.25 +3.2x
Sophie Ericsson7.57 +2.67.12 +1.67.87 +1.6
Hanna Gruber7.26 +0.47.10 +1.56.91 +1.3
Astrid Nilsson White8.87 +2.29.00 +1.99.35 +2.1
Björknäs
Tot. plac.
1 Märta Swaffer
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 9.40 nwi 1
2 Matilda Jansson
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 9.00 nwi 5
3 Linnea Persson
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 8.15 nwi 23
4 Vera Voltaire
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 7.91 nwi 29
5 Alice Åkerström
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 7.17 nwi 51
6 Ebba Gustafsson
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 6.82 nwi 66
7 Lilly Östling
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 6.67 nwi 69
8 Doris Antonsson
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 6.36 nwi 79
Inez Carlin
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 DNS
Vera Sandman
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 x
123
Alice Åkerström6.97 nwix 7.17 nwi
Vera Voltaire7.83 nwix 7.91 nwi
Doris Antonssonx 6.36 nwix
Matilda Jansson8.86 nwi8.57 nwi9.00 nwi
Ebba Gustafsson6.27 nwi6.39 nwi6.82 nwi
Märta Swaffer9.23 nwi9.40 nwi9.25 nwi
Lilly Östling6.67 nwi6.64 nwi6.59 nwi
Inez CarlinDNS
Linnea Persson8.11 nwi6.81 nwi8.15 nwi
0 Vera Sandmanx x x
Hässelby
Tot. plac.
1 Ella Kinsten Troedsson
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 9.13 nwi 3
2 Liv Nyman
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 8.70 nwi 10
3 Nelli Daniels
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 8.63 nwi 11
4 Emma Jonker
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 8.58 nwi 12
5 Vanessa Westéus
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 8.15 nwi 24
6 Nova Rosèn
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 8.13 nwi 26
7 Ida Eklund
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 8.08 nwi 27
8 MiraMaria Enbäck Strömquist
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 7.79 nwi 33
9 Lily Lind
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 7.70 nwi 35
10 Beata Lindahl
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 7.57 nwi 37
11 Edith Andersson
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 7.30 nwi 47
12 Karin Bernström Wallerberg
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 7.07 nwi 55
13 Alice Lindkvist
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 6.89 nwi 64
14 Tanya Daita
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 6.82 nwi 65
15 Sofie Bernström Wallerberg
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 6.73 nwi 68
16 Juni Lind
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 6.64 nwi 72
17 Linnea Nilsson Löfgren
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 6.48 nwi 74
18 Ava Nåhh
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 6.44 nwi 75
19 Sayat Abraha
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 6.37 nwi 77
Simona Araya
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 x
Selin Fakhreddine
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 x
Vida Ahlenius
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 x
123
Liv Nyman8.70 nwi8.53 nwi8.46 nwi
Beata Lindahl7.55 nwix 7.57 nwi
Simona Arayax x x
Emma Jonker7.95 nwi8.23 nwi8.58 nwi
Edith Andersson7.30 nwi6.96 nwi6.36 nwi
Ava Nåhh6.44 nwi6.28 nwix
Selin Fakhreddinex x x
Lily Lind7.70 nwix 7.43 nwi
Sayat Abraha6.36 nwi6.37 nwix
Sofie Bernström Wallerberg6.62 nwi6.73 nwi6.48 nwi
Tanya Daita6.82 nwi6.70 nwix
Ida Eklund8.08 nwi7.68 nwix
Nelli Daniels8.62 nwi8.63 nwi8.36 nwi
Vanessa Westéus7.97 nwi8.15 nwix
Vida Ahleniusx x x
Linnea Nilsson Löfgrenx 6.48 nwix
Nova Rosèn7.64 nwi7.55 nwi8.13 nwi
Juni Lind6.24 nwi6.52 nwi6.64 nwi
Karin Bernström Wallerberg7.07 nwi6.58 nwi6.94 nwi
Alice Lindkvist6.89 nwi6.65 nwi6.78 nwi
Ella Kinsten Troedsson8.90 nwi9.13 nwi9.12 nwi
848 MiraMaria Enbäck Strömquist7.79 nwi7.70 nwi7.66 nwi
F12 Slägga
Vikt: 2,0kg
29/5
Enskede 1
Poäng Tot. plac.
1 Disa Kaving
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 16.58 34.00 22 PB
2 Julia Brandström
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 14.65 =31 PB
3 Thea Jonsson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 13.55 41 PB
4 Cornelia Linder
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 13.27 45 PB
5 Emma Ahlepil
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 13.02 24.00 48 PB
6 Emma Malmberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 12.85 51 PB
7 Edith Olevik
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 12.59 53 PB
8 Lovelia Sandell
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 12.14 58 PB
9 Prisha Tirumala
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 11.95 20.00 60 PB
10 Wilma Fäldt
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 10.93 18.00 68 PB
11 Elsa Johansson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 10.88 69 PB
12 Iris Sjögren
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 10.69 17.00 70 PB
13 Elsa Rasmusson Kratz
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 7.39 82 PB
Hilda Dahlberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 x
123
83 Disa Kaving16.58--
107 Thea Jonsson13.55--
88 Elsa Rasmusson Kratz7.39--
87 Elsa Johansson10.88--
44 Prisha Tirumala11.95--
89 Emma Malmberg12.85--
13 Emma Ahlepil13.02--
91 Hilda Dahlbergx--
14 Iris Sjögren10.69--
85 Edith Olevik12.59--
82 Cornelia Linder13.27--
16 Wilma Fäldt10.93--
98 Lovelia Sandell12.14--
95 Julia Brandström14.65--
Enskede 2
Poäng Tot. plac.
1 Moa Bergström
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 27.84 55.00 1 PB
2 Esther Enocksson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 19.83 46.00 10 PB
3 Majli Fagerström
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 17.92 42.00 14 PB
4 Stina Sundén
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 17.67 39.00 17 PB
5 Viola Fagerlund
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 16.41 23 PB
6 Lykke Nilsson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 14.65 =31 PB
7 Thelise Liljedahl
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 13.07 25.00 47 PB
8 Julie Björkstrand
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 12.99 49 PB
9 Maj Li Postma
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 12.40 =55 PB
10 Ines Rådberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 11.68 64 PB
11 Serena Tabot
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 9.64 14.00 74 PB
12 Lo Lindell
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 8.76 78 PB
13 Edith Forsberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 8.70 79 PB
123
92 Ines Rådberg11.68--
102 Majli Fagerström17.92--
Esther Enocksson19.83--
106 Stina Sundén17.67--
84 Edith Forsberg8.70--
97 Lo Lindell8.76--
15 Thelise Liljedahl13.07--
100 Maj Li Postma12.40--
96 Julie Björkstrand12.99--
108 Viola Fagerlund16.41--
168 Serena Tabot9.64--
99 Lykke Nilsson14.65--
103 Moa Bergström27.84--
Sollentuna
Poäng Tot. plac.
1 Märtha Englund
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 25.15 54.00 2 PB
2 Frida Sohlberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 23.94 53.00 3 PB
3 Josefin Vaher
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 23.48 51.00 5 PB
4 Agnes Franzén
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 22.03 50.00 6 PB
5 Tilda Ribacke
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 21.47 49.00 7 PB
6 Ella Ljungquist
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 19.33 45.00 11 PB
7 Josefin Marcus
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 19.29 44.00 12 PB
8 Isabelle Torstenius
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 17.77 41.00 15 PB
9 Astrid Nilsson White
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 17.69 40.00 16 PB
10 Wilma Lagander
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 16.98 37.00 19 PB
11 Jutta Gardeyn
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 16.35 33.00 24 PB
12 Alma Lindvall
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 15.71 27 PB
13 Alice Lindskog
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 15.31 30.00 28 PB
14 Wilhelmina Wahlström Östman
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 14.84 30 PB
15 Moa Leinås
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 14.29 35 PB
16 Adelina Liljequist
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 14.07 38 PB
17 Isabelle Rex
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 13.82 40 PB
18 Mathilde Arvidsson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 13.41 42 PB
19 Nova Borensjö
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 13.39 43 PB
20 Linnea Kaiser
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 13.33 44 PB
21 Astrid Larsson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 13.24 46 PB
22 Emilia Edgar
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 12.31 57 PB
23 Freja Söderberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 11.83 62 PB
24 Linnea Rosengren
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 11.75 63 PB
25 Sofie Hanses
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 11.50 65 PB
26 Esther Jansson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 11.12 66 PB
27 Hanna Gruber
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 10.96 67 PB
28 Amelie Lindell
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 10.32 72 PB
29 Corinne Cederroth
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 9.61 75 PB
Nellie Söderström
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 x
Sophie Ericsson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 x
123
Astrid Larsson
Tilda Ribacke
Emilia Edgar
Nellie Söderström
Amelie Lindell
Jutta Gardeyn
Josefin Vaher
Josefin Marcus
Linnea Kaiser
Frida Sohlberg
Linnea Rosengren
Wilma Lagander
Corinne Cederroth
Alice Lindskog
Hanna Gruber
Isabelle Torstenius
Freja Söderberg
Sofie Hanses
Mathilde Arvidsson
Agnes Franzén
Isabelle Rex
Sophie Ericsson
846 Nova Borensjö
Märtha Englund
Wilhelmina Wahlström Östman
Adelina Liljequist
Esther Jansson
Ella Ljungquist
Moa Leinås
Alma Lindvall
Astrid Nilsson White
Björknäs
Poäng Tot. plac.
1 Märta Swaffer
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 23.55 52.00 4 PB
2 Matilda Jansson
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 21.20 48.00 8 PB
3 Vera Voltaire
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 17.08 38.00 18 PB
4 Alice Åkerström
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 14.56 28.00 33 PB
5 Linnea Persson
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 11.96 21.00 59 PB
6 Ebba Gustafsson
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 11.91 19.00 61 PB
7 Doris Antonsson
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 10.39 16.00 71 PB
8 Lilly Östling
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 6.47 84 PB
9 Vera Sandman
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 6.00 85 PB
Inez Carlin
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 DNS
123
Linnea Persson
Matilda Jansson
Lilly Östling
Ebba Gustafsson
Alice Åkerström
Märta Swaffer
Vera Voltaire
Doris Antonsson
Inez Carlin
0 Vera Sandman
Hässelby
Poäng Tot. plac.
1 Nelli Daniels
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 20.15 47.00 9 PB
2 MiraMaria Enbäck Strömquist
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 18.12 43.00 13
3 Sayat Abraha
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 16.82 36.00 20 PB
4 Liv Nyman
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 16.59 35.00 21 PB
5 Ava Nåhh
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 15.92 31.50 =25 PB
5 Ida Eklund
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 15.92 31.50 =25 PB
7 Vida Ahlenius
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 15.21 29.00 29 PB
8 Emma Jonker
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 14.50 27.00 34 PB
9 Ella Kinsten Troedsson
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 14.19 26.00 36 PB
10 Alice Lindkvist
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 14.08 37 PB
11 Olivia Kratz
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 13.88 39
12 Vanessa Westéus
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 12.91 23.00 50 PB
13 Selin Fakhreddine
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 12.68 52 PB
14 Edith Andersson
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 12.57 54 PB
15 Beata Lindahl
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 12.40 22.00 =55 PB
16 Karin Bernström Wallerberg
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 10.04 15.00 73 PB
17 Tanya Daita
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 9.53 13.00 76 PB
18 Juni Lind
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 9.34 12.00 77 PB
19 Sofie Bernström Wallerberg
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 8.65 80 PB
20 Linnea Nilsson Löfgren
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 8.56 81 PB
21 Simona Araya
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 6.59 11.00 83 PB
Nova Rosèn
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 -
Edith Stern-Nejman
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 -
Agnes Cronberg
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 -
Rihanna Abbas
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 -
Lova Ekdahl
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 -
Mandy Richard
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 -
123
Alice Lindkvist
Nova Rosèn
Liv Nyman
Tanya Daita
Karin Bernström Wallerberg
Ella Kinsten Troedsson
Sayat Abraha
Simona Araya
Edith Stern-Nejman
Agnes Cronberg
Vanessa Westéus
Nelli Daniels
Beata Lindahl
Ava Nåhh
Ida Eklund
Linnea Nilsson Löfgren
Rihanna Abbas
Sofie Bernström Wallerberg
Emma Jonker
Vida Ahlenius
Juni Lind
Lova Ekdahl
Mandy Richard
Edith Andersson
Selin Fakhreddine
Olivia Kratz
848 MiraMaria Enbäck Strömquist
P13 800m Hinder
60 cm
29/5
Enskede 1
Tot. plac.
1 Hugo Oliveira
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 2:37.32 3 PB
2 Alvin Forsgren
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 2:45.85 8 PB
3 Odin Östman
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 2:52.69 16 PB
4 Olek Szulkin
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 2:55.59 20 PB
5 Theo Theorin
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 3:05.07 25 PB
6 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 3:13.06 36 PB
7 Max Anglem
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 3:14.69 38 PB
8 Ville Axelsson
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 3:20.91 42 PB
9 Lucas Nolfelt
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 3:53.78 48 PB
Enskede 2
Tot. plac.
1 Sixten Eneqvist
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 2:31.80 2 PB
2 Sebastian Kotte
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 2:45.31 7 PB
3 Sigge Heimersson
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 3:00.96 22 PB
4 Edvin Isacson
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 3:08.07 29 PB
5 Axel Barratt-Due
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 3:10.68 32 PB
6 Jack Engström
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 3:11.47 33 PB
7 Isak Del Gaiso
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 3:13.57 37 PB
8 Tore Lundström
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 3:14.78 39 PB
Sollentuna 1
Tot. plac.
1 Love Ahlepil
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 2:21.82 1 PB
2 Samuel Petersen
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 2:37.39 4 PB
3 Sixten Sköldkvist
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 2:51.00 14 PB
4 Karl Fyrberg
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 2:54.15 17 PB
5 Oskar Adamheit
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 3:00.37 21 PB
6 Hugo Görling
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 3:07.72 28 PB
7 Filip Slänsby
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 3:29.63 45 PB
8 Linus Lähteenmaa
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 3:40.40 46 PB
Edvin Bergendahl
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 DNF
Love Anderberg Grunander
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Tudor Tocca
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Alvin Nordström
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 DNS
Sollentuna 2
Tot. plac.
1 Edwin Lax Lund
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 2:42.26 6 PB
2 Arthur Ljunggren
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 2:47.88 9 PB
3 Filip Zuckerman
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 2:50.47 12 PB
4 Pontus Bergkvist
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 2:50.79 13 PB
5 Hannes Proskorin
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 2:55.25 19 PB
6 Vilmer Buchar
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 3:03.09 23 PB
7 Marcus Altenberg
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 3:04.06 24 PB
8 Knut Wijk
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 3:07.24 27 PB
9 Charlie Ramsten
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 3:17.87 40 PB
10 Erik Linder
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 3:48.33 47 PB
Adam Dunkars
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Klas Möller
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Hässelby 1
Tot. plac.
1 René Öhlund Karboub
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 2:37.42 5 PB
2 Eskil Chatelet
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 2:48.80 10 PB
3 Ivar Jansson Cederholm
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 2:48.89 11 SB
4 Francis Odoki Okwera
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 2:52.20 15
5 Henry Wall
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 2:54.56 18 PB
6 Melker Rosén
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 3:07.20 26 PB
7 Marcus Ferguson
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 3:09.53 30 PB
8 Alexander Göthesson Signal
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 3:10.52 31 PB
9 Alvin Persson Thornström
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 3:12.25 34 PB
Björknäs
Tot. plac.
1 Ruben Peny Torsvall
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:20.0 41 PB
2 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:21.7 43 PB
3 Max Arnevik
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 3:22.4 44
Anton Lilja
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 3:12.9 35 PB
P13 Höjd
29/5
Enskede
Tot. plac.
1 August Holmgren
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 144 5 PB
2 Tage Niklasson
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 140 10 PB
3 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 140 12 PB
=4 Isak Del Gaiso
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 140 =13 PB
=4 Alvin Forsgren
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 140 =13 PB
6 Edvin Isacson
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 136 16 PB
7 Axel Barratt-Due
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 136 17 SB
=8 Theo Theorin
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 136 =18
=8 Olek Szulkin
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 136 =18 PB
10 Albin Williams
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 132 23 PB
11 Ville Axelsson
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 132 =24 PB
12 Jack Engström
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 132 26 PB
13 Odin Östman
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 132 27
14 Anton Wallin
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 132 28 PB
15 Sebastian Kotte
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 128 37 =SB
16 Tore Lundström
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 120 46 PB
17 Hugo Oliveira
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 116 =48
18 Malte Landström
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 108 52 PB
100104108112116120124128132136140144148
144 Theo Theorin---ooooooxoxxx
150 Odin Östman---oooxooxxoxxx
39 Ivar Steinbergs-----oooooxxox--
August Holmgren----oooooooxxoxxx
72 Axel Barratt-Due------ooxooxxx
0 Olek Szulkin-----ooooxoxxx
38 Edvin Isacson-----oooooxxx
7 Jack Engström---ooooxoxoxxx
75 Sebastian Kotte-----oxoxxoxxx
5 Hugo Oliveira--xoxooxxx
6 Isak Del Gaiso-----ooooxoxxoxxx
4 Alvin Forsgren----oooooxoxxoxxx
Malte Landströmxooxoxxx
77 Tore Lundströmo-oooxxoxxx
Albin Williams--oooooooxxx
Anton Wallin-----oxoxoxxoxxx
Tage Niklasson----oooooxooxxx
78 Ville Axelsson----oooxooxxx
Sollentuna 1
Tot. plac.
1 Samuel Petersen
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 156 2 PB
2 Edvin Bergendahl
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 156 3 PB
3 Oskar Adamheit
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 144 4 PB
4 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 144 6 PB
5 Tudor Tocca
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 144 7
6 Sixten Sköldkvist
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 140 =8
7 Alvin Nordström
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 140 11 PB
8 Hugo Görling
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 128 =29
9 Linus Lähteenmaa
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 120 =40
Mathias Lindgren
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
112116120124128132136140144148152156160
Edvin Bergendahl--oooooxoooxoxxoxxx
Tudor Tocca---oo-xxoxxoxxoxxx
Oskar Adamheit-ooooooooxxx
Sixten Sköldkvist-oooooooxxx
Samuel Petersen---ooooooooxxoxxx
Love Anderberg Grunander--oooooxoxxoxxx
Alvin Nordström--ooooxoxoxxx
Hugo Görling-ooooxxx
Linus Lähteenmaaoooxxx
Sollentuna 2
Tot. plac.
1 Love Ahlepil
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 156 1 PB
2 Vilmer Buchar
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 136 21 PB
3 Filip Zuckerman
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 136 22 PB
4 Hannes Proskorin
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 128 35 PB
5 Marcus Altenberg
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 124 39 PB
6 Julian Iaconis
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 120 =40 PB
Arthur Ljunggren
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Klas Möller
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Adam Dunkars
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Erik Linder
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 x
96100104108112116120124128132136140144148152156160
Love Ahlepil--------ooooxoooxoxxx
Filip Zuckerman----ooooxoxoxxoxxx
Marcus Altenberg-ooooxoxxoxoxxx
Hannes Proskorin---ooxooxoxoxxx
Julian Iaconis---ooooxxx
Erik Linderxxx
Vilmer Buchar---ooooooxxoxoxxx
Björknäs
Tot. plac.
1 Alexander Vatsel
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 136 =18 PB
2 Anton Lilja
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 132 =24
3 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 128 =32 SB
4 Sixten Ekström
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 124 38 SB
=5 Ruben Peny Torsvall
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 120 =40 SB
=5 Max Arnevik
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 120 =40
7 Bruno Kjellgren
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 112 50 PB
Frank Sarsgard
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 DNS
108112116120124128132136140
Philip Dauner---oxoxoxxx
Anton Lilja--oooxooxxx
Ruben Peny Torsvall--ooxxx
Sixten Ekström-oxoooxxx
174 Max Arnevikoooox
Alexander Vatsel---ooooxoxx
Bruno Kjellgren-o
Hässelby
Tot. plac.
1 Eskil Chatelet
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 140 =8
2 Alexander Göthesson Signal
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 140 =13 =PB
3 Henry Wall
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 128 =29
4 Ivar Jansson Cederholm
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 128 31 PB
=5 René Öhlund Karboub
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13 128 =32 SB
=5 Arvid Wessbergh
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 128 =32 PB
7 Melker Rosén
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 128 36
8 Hampus Westerholm
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 120 =40 PB
9 Hugo Sandberg
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 120 45 =PB
10 Francis Odoki Okwera
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 116 47
11 Marcus Ferguson
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 116 =48 PB
12 Alvin Persson Thornström
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 108 51 PB
13 Willem Hertz
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 108 53 PB
Viktor Lagerdahl
Bromma IF P/F 13
11 Bromma IF P/F 13
96100104108112116120124128132136140144
Eskil Chatelet------ooooooxxx
Alexander Göthesson Signal--------oxooxxoxxx
Melker Rosén-oooooooxxoxxx
Henry Wall----oooooxxx
René Öhlund Karboub-oooooxooxoxxx
Arvid Wessbergh-oooooxooxoxxx
Hugo Sandberg-oooxoxxooxxx
Ivar Jansson Cederholm-----oxoooxxx
Marcus Ferguson-ooxxoooxxx
Hampus Westerholm-ooooooxxx
Alvin Persson Thornströmxooxooxxx
Francis Odoki Okwera-oooooxxx
Willem Hertz-xxooxxoxxx
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
29/5
Enskede 1
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Oliveira
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 9.91 53.00 3 PB
2 Sebastian Kotte
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 8.22 45.00 11
3 Theo Theorin
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 7.91 43.00 13 PB
4 Lucas Nolfelt
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 7.36 37.00 19 PB
5 Ville Axelsson
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 6.87 31.00 26 PB
6 Axel Barratt-Due
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 6.76 29.00 28 PB
7 Sigge Heimersson
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 6.71 28.00 29 PB
8 Odin Östman
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 6.38 21.00 37
123
5 Hugo Oliveira9.91--
75 Sebastian Kotte8.22--
144 Theo Theorin7.91--
8 Lucas Nolfelt7.36--
150 Odin Östman6.38--
40 Sigge Heimersson6.71--
78 Ville Axelsson6.87--
72 Axel Barratt-Due6.76--
Enskede 2
Poäng Tot. plac.
1 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 10.00 54.00 2
2 August Holmgren
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 7.39 39.00 17 PB
3 Olek Szulkin
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 6.97 34.00 23 PB
4 Alvin Forsgren
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 6.95 33.00 24 PB
5 Edvin Isacson
Huddinge AIS P/F 13
11 Huddinge AIS P/F 13 6.93 32.00 25 PB
6 Tage Niklasson
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 6.64 27.00 30 PB
7 Max Anglem
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 6.54 31 PB
8 Jack Engström
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 6.23 40 PB
9 Isak Del Gaiso
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 6.07 42 PB
10 Malte Landström
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13
11 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 13 5.25 53 PB
11 Tore Lundström
Hammarby P/F 13
11 Hammarby P/F 13 3.28 58 PB
123
39 Ivar Steinbergs
4 Alvin Forsgren
Tage Niklasson
7 Jack Engström
August Holmgren
6 Isak Del Gaiso
Malte Landström
38 Edvin Isacson
77 Tore Lundström
0 Olek Szulkin
74 Max Anglem
Sollentuna
Poäng Tot. plac.
1 Tudor Tocca
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 9.66 52.00 4 PB
2 Alvin Nordström
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 9.36 51.00 5 PB
3 Sixten Sköldkvist
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 8.63 49.00 7 PB
4 Karl Fyrberg
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 8.49 46.00 10 PB
5 Love Ahlepil
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 8.05 44.00 12 PB
6 Edvin Bergendahl
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 7.90 42.00 14 PB
7 Mathias Lindgren
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 7.83 41.00 15 PB
8 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 7.17 36.00 20
9 Samuel Petersen
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 7.16 35.00 21 PB
10 Filip Zuckerman
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 7.09 22 PB
11 Oskar Adamheit
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 6.45 25.00 33 PB
12 Filip Slänsby
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 6.39 22.00 36 PB
13 Vilmer Buchar
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 6.30 38 PB
14 Charlie Ramsten
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 5.82 43 PB
15 Marcus Altenberg
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 5.80 44 PB
16 Hugo Görling
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 5.75 45 PB
17 Erik Linder
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 5.52 48 PB
18 Pontus Bergkvist
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 5.28 52 PB
19 Knut Wijk
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 5.20 54 PB
20 Arthur Ljunggren
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 5.19 55 PB
21 Linus Lähteenmaa
Täby IS P/F 13
11 Täby IS P/F 13 5.16 56 PB
22 Ruben Elkert
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 4.57 57 PB
Klas Möller
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Julian Iaconis
Turebergs FK P/F 13
11 Turebergs FK P/F 13 DNS
Hannes Proskorin
Danderyd/ Lidingö P/F 13
11 Danderyd/ Lidingö P/F 13 DNS
123
Alvin Nordström9.368.619.09
Love Anderberg Grunander7.176.91x
Karl Fyrberg8.248.497.39
Sixten Sköldkvist7.408.638.35
Tudor Tocca8.809.359.66
Love Ahlepil7.578.057.15
Filip Zuckerman6.767.096.31
Mathias Lindgren7.347.837.42
Samuel Petersen6.666.917.16
Vilmer Buchar5.575.506.30
Klas MöllerDNS
Marcus Altenberg5.805.205.68
Knut Wijk5.204.044.46
Filip Slänsby6.07x6.39
Julian IaconisDNS
Ruben Elkert4.464.574.54
Linus Lähteenmaa4.544.685.16
Hannes ProskorinDNS
Arthur Ljunggren4.785.115.19
Erik Linder5.52xx
Hugo Görling5.754.425.15
Edvin Bergendahl7.667.907.55
Charlie Ramsten5.825.805.63
Pontus Bergkvist3.895.285.20
Oskar Adamheit6.456.336.20
Björknäs
Poäng Tot. plac.
1 Alexander Vatsel
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 10.88 55.00 1 PB
2 Bruno Kjellgren
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 8.90 50.00 6 PB
3 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 7.74 40.00 16 PB
4 Max Arnevik
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 6.78 30.00 27
5 Sixten Ekström
Hellas SK/ Boo IF P/F 13
11 Hellas SK/ Boo IF P/F 13 6.48 26.00 32 PB
=6 Jonathan Engman
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 6.42 23.50 =34 PB
=6 Anton Lilja
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 6.42 23.50 =34 PB
8 Ruben Peny Torsvall
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 5.44 16.00 49 PB
Frank Sarsgard
Mälarhöjdens IK P/F 13
11 Mälarhöjdens IK P/F 13 DNS
123
Jonathan Engman6.42
Anton Lilja6.42
Philip Dauner7.74
Alexander Vatsel10.88
Frank SarsgardDNS
Sixten Ekström6.48
Ruben Peny Torsvall5.44
174 Max Arnevik6.78
Bruno Kjellgren8.90
Hässelby
Poäng Tot. plac.
1 Arvid Wessbergh
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 8.61 48.00 8
2 Eskil Chatelet
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 8.53 47.00 9 PB
3 Marcus Ferguson
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 7.37 38.00 18
4 Alexander Göthesson Signal
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 6.27 20.00 39 PB
5 Ivar Jansson Cederholm
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 6.20 19.00 41 PB
6 Hampus Westerholm
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 5.66 18.00 46
7 Henry Wall
Sundbyberg/ Duvbo P/F13
11 Sundbyberg/ Duvbo P/F13 5.64 17.00 47 PB
8 Francis Odoki Okwera
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 5.43 15.00 50 PB
9 Willem Hertz
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 5.29 14.00 51 PB
Joel Dahl Oud
Hässelby SK P/F 13
11 Hässelby SK P/F 13 x
123
Arvid Wessbergh7.288.298.61
Marcus Ferguson7.207.377.27
Eskil Chateletx8.148.53
Hampus Westerholm5.625.665.30
Ivar Jansson Cederholm5.265.586.20
Alexander Göthesson Signal5.826.146.27
Willem Hertz5.295.144.38
Joel Dahl Oudxxx
Henry Wall5.405.645.49
Francis Odoki Okwera5.194.885.43
P12 800m Hinder
60 cm
29/5
Enskede 2
Tot. plac.
1 Leo Vall
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:09.26 18 PB
2 Aaron Martin
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 3:21.26 37 PB
3 Ture Broo
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 3:40.40 61 PB
Enskede 4
Tot. plac.
1 Noah Eckefjord
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 3:19.96 35 PB
Enskede 6
Tot. plac.
1 Gabriel Waak
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:25.77 46 PB
2 Elis Persson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:27.71 52 PB
3 Cesar Lindelöf
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:28.85 55 PB
Enskede 8
Tot. plac.
1 Olof Lager
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:22.79 39 PB
2 Evan Tornier Tormo
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:32.25 58 PB
Enskede 10
Tot. plac.
1 Valter Rejnus
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 3:07.37 15 PB
2 Linus Persson
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 3:09.22 16 PB
3 Tage Andersson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:21.46 38 PB
Enskede 11
Tot. plac.
1 Lucas Carlén
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 3:10.48 19 PB
2 Sixten Skeppstedt
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:26.96 50 PB
Enskede 1
Tot. plac.
1 Malte Källander
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:14.66 30 PB
2 Vincent Stenborg
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 3:29.36 56 PB
3 Robin Hertz
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:31.71 57 PB
Enskede 3
Tot. plac.
1 Vincent Gustafsson
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 3:07.28 14 PB
2 William Lembke
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:27.93 53 PB
Enskede 5
Tot. plac.
1 Alexander Chang
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:02.56 5 PB
2 Orion Theorin
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 4:24.79 68 PB
Enskede 7
Tot. plac.
1 Ove Bedow Skölde
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:05.92 11 PB
2 Lucas Marmeys
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:14.07 29 PB
Enskede 9
Tot. plac.
1 Filip Ljungberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:12.77 23 PB
2 Assar Östholm
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:23.22 40 PB
Enskede 12
Tot. plac.
1 Malte Öijerstedt
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:15.84 31 PB
2 Noah Mandic Andersson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 3:40.42 62 PB
Sollentuna 1
Tot. plac.
1 Nils Lindvall
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 2:49.27 1 PB
2 August Waltré
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 2:55.27 3 PB
3 Edwin Hobbs
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:01.73 4 PB
4 Hilding Alm Gerentz
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 3:09.25 17 PB
5 Nils Axelsson Sundkvist
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:14.04 28 PB
6 Lucas Cederberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:17.32 33 PB
7 Noa Widell
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:17.62 34 PB
8 Anton Boscher-Gustafsson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:33.41 59 PB
Victor Hatt
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNF
Ruben Strand
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
Knut Rystedt
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 DNS
Oscar Sundman
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
Sollentuna 2
Tot. plac.
1 Nils Kirs Lindblom
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 2:52.12 2 PB
2 Elmer Engrup Klevard
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:04.36 8 PB
3 Benjamin Lantto
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:06.63 13 PB
4 Rupert Coan
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:12.14 21 PB
5 Sverre Dolva Törnberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:12.50 22 PB
6 Florian Lindberg
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:20.31 36 PB
7 Benjamin Smolka
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 3:25.77 45 PB 3:25.762
8 Aston Thorman
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:26.86 49 PB
9 Lucas Olsson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 3:28.64 54 PB
Axel Lundin Johnson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
Andreas Nilsson-Eriksson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
Hässelby 1
Tot. plac.
1 Alfred Phil Alaya
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 3:04.91 10
2 Jonathan Bäckestrand
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 3:11.59 20 PB
3 Axel Jansson
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 3:12.87 24
4 David Treacher
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 3:13.92 27 PB
5 Frej Wesslund
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 3:27.31 51 PB
6 Isak Strömbäck
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 3:34.29 60 PB
7 Joël Langevoort
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 3:50.27 64 PB
8 Felix Bento Thilander
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 3:52.84 65 PB
Björknäs 1
Tot. plac.
1 Melvin Choppelo Garneij
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 3:03.4 6 PB
2 Sixten Wigsten
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 3:04.3 7 PB
3 Hjalmar Ehn
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 3:04.4 9 PB
4 Albert Irwe
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 3:13.9 26 PB
5 Arvid Andersson
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 3:23.9 41 PB
6 Tyko Elfving Björk
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 3:25.2 42 PB
7 August Hibell
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 3:25.4 =43 PB
7 Viktor Linge
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 3:25.4 =43 PB
Maksym Petryk
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 DNF
Björknäs 2
Tot. plac.
1 Gabriel Juth
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 3:06.0 12 PB
2 Walter Johnson
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 3:13.1 25 PB
3 Victor Tudorescu Lund
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 3:16.1 32 PB
=4 Linus Åhlund Vågesjö
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 3:26.0 =47 PB
=4 Casper Formanek
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 3:26.0 =47 PB
6 Gusten Fritz
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 3:41.7 63 PB
7 Levi Johansson Kalström
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 4:06.3 66 PB
8 Matheo Laskarakis
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 4:09.2 67 PB
P12 Stav
29/5
Enskede 1
Tot. plac.
1 Hugo Junestad
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 205 =2 PB
1 Alexander Chang
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 205 =2 PB
3 Assar Östholm
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 175 13 PB
4 Leo Vall
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 160 =21 PB
5 Linus Persson
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 145 =25 PB
6 Valter Rejnus
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 145 28 PB
7 Malte Öijerstedt
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 145 =31 PB
8 Evan Tornier Tormo
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 130 44 PB
9 Tage Andersson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 130 =45 PB
10 Elis Persson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 115 =58 PB
Ove Bedow Skölde
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 x
Gabriel Waak
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 x
Noah Mandic Andersson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 x
Orion Theorin
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 x
Aaron Martin
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 x
Filip Ljungberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 x
Carl Casey
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 x
100115130145160175190205220
116 Elis Perssonoxxoxxx
129 Ove Bedow Sköldexxx
19 Valter Rejnusoxxoooxxx
122 Hugo Junestadxoooooxoooxxx
118 Evan Tornier Tormoxoxxoxoxxx
120 Gabriel Waakxxx
127 Noah Mandic Anderssonxxx
133 Tage Anderssonooxxoxxx
141 Orion Theorinxxx
47 Linus Perssonoxoooxxx
113 Assar Östholmooooxooxxx
45 Aaron Martinxxx
119 Filip Ljungbergxxx
123 Leo Vallooooxxoxxx
111 Alexander Changoxoooxooooxxx
126 Malte Öijerstedtoxxooxxoxxx
Carl Caseyxxx
Enskede 2
Tot. plac.
1 Vincent Gustafsson
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 190 =8 PB
2 Eskil Simberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 175 14 PB
3 Theodor Freyling
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 145 =25 PB
4 Ruben Palm
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 130 =34 PB
=5 Lucas Marmeys
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 130 =41 PB
=5 Vidar Simberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 130 =41 PB
7 Olof Lager
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 130 43 PB
8 Noah Eckefjord
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 130 =45 PB
9 Vincent Stenborg
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 130 48 PB
10 Cesar Lindelöf
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 115 =51 PB
11 Robin Hertz
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 115 =56 PB
Ture Broo
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 x
Lucas Carlén
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 x
William Lembke
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 x
Alfred Robertson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 x
Malte Källander
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 x
100115130145160175190205
128 Olof Lagerxoxoxoxxx
Eskil Simbergooooxoxxoxxx
147 Ture Brooxxx
124 Lucas Marmeysxooxoxxx
Vidar Simbergxooxoxxx
48 Lucas Carlénxxx
131 Ruben Palm-xooxxx
49 Vincent Stenborgxxoxoxxoxxx
115 Cesar Lindelöfxooxxx
21 Vincent Gustafssonooooooxoxxx
136 William Lembkexxx
130 Robin Hertzxxoxoxxx
134 Theodor Freylingxooooxxx
112 Alfred Robertsonxxx
125 Malte Källanderxxx
18 Noah Eckefjordooxxoxxx
Sollentuna 1
Tot. plac.
1 Sverre Dolva Törnberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 205 1 PB
2 Axel Lundin Johnson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 205 5 PB
3 Hilding Alm Gerentz
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 190 6 PB
4 Lucas Olsson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 190 =8
5 Rupert Coan
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 190 10 PB
=6 Benjamin Lantto
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 175 =11 PB
=6 Benjamin Smolka
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 175 =11 PB
8 Ruben Strand
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 160 16 PB
9 Lucas Cederberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 145 30 PB
10 Aston Thorman
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 130 33 PB
11 Elmer Engrup Klevard
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 130 =38 PB
=11 Axel Skåntorp
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 130 =38 PB
=11 Nils Lindvall
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 130 =38 PB
14 Noa Widell
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 115 =49 PB
15 Florian Lindberg
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 100 60 PB
16 Hugo Swanström
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 100 =61 PB
Victor Hatt
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
Anton Boscher-Gustafsson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
Knut Rystedt
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 DNS
Oscar Sundman
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
Andreas Nilsson-Eriksson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
100115130145160175190205220
Lucas Olsson----ooxo
Aston Thormanoooxxx
Elmer Engrup Klevard-oxoxxx
Axel Lundin Johnsono-ooxoooxoxxx
Benjamin Lantto---oooxxx
Ruben Strandoooooxxx
Benjamin Smolkaooooooxxx
Rupert Coan---xoooxxoxxx
Noa Widellooxxx
Florian Lindbergoxr
Lucas Cederbergxooxoxoxxx
Hugo Swanströmxoxxx
Sverre Dolva Törnbergooooooooxxx
Axel Skåntorpooxoxxx
Nils Lindvallooxoxxx
Hilding Alm Gerentzoooooooxxx
Björknäs
Tot. plac.
1 Sixten Wigsten
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 160 =18 PB
2 Viktor Linge
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 160 =21 PB
3 Albert Irwe
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 145 =23 PB
4 Melvin Choppelo Garneij
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 145 29 PB
5 Gusten Fritz
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 145 =31 PB
6 Arvid Andersson
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 130 =34 PB
7 Maksym Petryk
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 130 47 PB
8 Hjalmar Ehn
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 115 =49 PB
9 Gabriel Juth
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 115 =51 PB
10 Victor Tudorescu Lund
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 115 =53 PB
10 Casper Formanek
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 115 =53 PB
12 Tyko Elfving Björk
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 115 55 PB
13 August Hibell
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 115 =56 PB
14 Algot Tinaeus
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 115 =58 PB
15 Linus Åhlund Vågesjö
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 100 =61 PB
Theodor Laskaridis
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 DNS
Herman Axelson
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 DNS
Levi Johansson Kalström
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 x
100115130145160175
Maksym Petrykoxoxxoxxx
Gabriel Juthxooxxx
Melvin Choppelo Garneijoxooxoxxx
Arvid Anderssonoxooxxx
Levi Johansson Kalströmxxx
Sixten Wigstenoxooxxooxxx
Albert Irweooooxxx
Victor Tudorescu Lundxxooxxx
Linus Åhlund Vågesjöxoxxx
Viktor Lingeooooxxoxxx
August Hibellxxoxoxxx
Tyko Elfving Björkoxoxxx
Gusten Fritzoxoxoxxoxxx
Casper Formanekxxooxxx
Algot Tinaeusoxxoxxx
Hjalmar Ehnooxxx
Hässelby
Tot. plac.
1 Pelle Jernberg
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 205 4 PB
2 Olle Engström
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 190 7 PB
3 Alfred Phil Alaya
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 175 15
4 David Treacher
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 160 17 PB
5 Frej Wesslund
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 160 =18 PB
5 Axel Jansson
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 160 =18
7 Svante Brinck
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 145 =23 PB
8 Jonathan Bäckestrand
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 145 =25 PB
9 Isak Strömbäck
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 130 =34 PB
10 Felix Bento Thilander
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 130 37 PB
Joël Langevoort
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 x
100115130145160175190205220
Jonathan Bäckestrandooxooxxx
Joël Langevoortxxx
Frej Wesslundxxooxoooxxx
Felix Bento Thilanderoxxooxxx
Svante Brinckooooxxx
Olle Engströmoooxooxooxxx
Pelle Jernbergooxoooxxoooxxx
Isak Strömbäckxoooxxx
Alfred Phil Alayaoooxoxoxxoxxx
Axel Janssonoxxooxooxxx
David Treacheroooxooxxx
P12 Slägga
Vikt: 3,0kg
29/5
Enskede
Tot. plac.
1 Hugo Junestad
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 32.41 1 PB
2 Cesar Lindelöf
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 23.25 5 PB
3 Leo Vall
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 20.14 8 PB
4 Alexander Chang
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 19.31 12 PB
5 Noah Eckefjord
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 19.01 13 PB
6 Vincent Gustafsson
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 18.26 16 PB
7 Olof Lager
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 17.34 21 PB
8 Vidar Simberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 17.30 22 PB
9 Filip Ljungberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 16.98 24 PB
10 Eskil Simberg
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 16.32 29 PB
11 Valter Rejnus
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 16.24 =30 PB
12 Assar Östholm
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 16.06 33 PB
13 Noah Mandic Andersson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 15.40 39 PB
14 Lucas Marmeys
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 14.93 46 PB
15 Malte Öijerstedt
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 14.81 47 PB
16 Aaron Martin
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 14.65 48 PB
17 Adam Enocksson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 14.51 49 PB
18 Sixten Skeppstedt
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 14.22 51 PB
19 Carl Casey
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 14.15 54 PB
20 Alfred Robertson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 12.92 65 PB
21 Lucas Carlén
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 12.84 66 PB
22 Linus Persson
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 12.70 67 PB
23 William Lembke
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 12.11 70 PB
24 Ove Bedow Skölde
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 12.09 71 PB
25 Vincent Stenborg
Huddinge AIS P/F 12
12 Huddinge AIS P/F 12 12.08 72 PB
26 Valter Öhrling Tjernström
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 11.82 73 PB
27 Tage Andersson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 11.20 74 PB
28 Robin Hertz
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 10.15 75 PB
29 Malte Källander
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 10.11 76 PB
30 Ture Broo
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 10.02 77 PB
31 Gabriel Waak
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 9.49 80 PB
32 Elis Persson
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 8.82 81 PB
33 Orion Theorin
Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12
12 Hanvikens/ Österhaninge SK P/F 12 8.75 82 PB
34 Theodor Freyling
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 6.55 85 PB
35 Evan Tornier Tormo
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 6.40 86 PB
Ruben Palm
Hammarby P/F 12
12 Hammarby P/F 12 x
123
49 Vincent Stenborg12.08--
131 Ruben Palmx--
18 Noah Eckefjord19.01--
119 Filip Ljungberg16.98--
127 Noah Mandic Andersson15.40--
112 Alfred Robertson12.92--
116 Elis Persson8.82--
132 Sixten Skeppstedt14.22--
147 Ture Broo10.02--
141 Orion Theorin8.75--
125 Malte Källander10.11--
Adam Enocksson14.51--
113 Assar Östholm16.06--
130 Robin Hertz10.15--
124 Lucas Marmeys14.93--
Carl Casey14.15--
47 Linus Persson12.70--
134 Theodor Freyling6.55--
21 Vincent Gustafsson18.26--
Valter Öhrling Tjernström11.82--
129 Ove Bedow Skölde12.09--
126 Malte Öijerstedt14.81--
136 William Lembke12.11--
122 Hugo Junestad32.41--
123 Leo Vall20.14--
128 Olof Lager17.34--
48 Lucas Carlén12.84--
45 Aaron Martin14.65--
133 Tage Andersson11.20--
115 Cesar Lindelöf23.25--
118 Evan Tornier Tormo6.40--
19 Valter Rejnus16.24--
120 Gabriel Waak9.49--
Eskil Simberg16.32--
111 Alexander Chang19.31--
Vidar Simberg17.30--
Sollentuna 1 (2kg slägga)
Tot. plac.
1 Sverre Dolva Törnberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 21.39 6 PB
2 Axel Lundin Johnson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 20.37 7 PB
3 Benjamin Smolka
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 20.02 9 PB
4 Rupert Coan
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 19.42 11 PB
5 Elmer Engrup Klevard
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 18.49 14 PB
6 Oscar Sundman
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 17.08 23 PB
7 Aston Thorman
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 16.73 25 PB
8 Benjamin Lantto
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 16.71 26 PB
9 Ruben Strand
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 16.62 27 PB
10 Lucas Olsson
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 16.37 28 PB
11 Victor Hatt
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 15.89 34 PB
12 Nils Lindvall
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 15.86 35 PB
13 Noa Widell
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 15.74 36 PB
14 Anton Boscher-Gustafsson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 15.48 38 PB
15 Lucas Cederberg
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 15.39 40 PB
16 Hilding Alm Gerentz
Danderyd/ Lidingö P/F 12
12 Danderyd/ Lidingö P/F 12 15.03 43 PB
17 Edwin Hobbs
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 13.65 56 PB
18 Nils Axelsson Sundkvist
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 13.48 57 PB
19 Robin Hallberg
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 13.29 60 PB
Andreas Nilsson-Eriksson
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 DNS
Knut Rystedt
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 DNS
Axel Skåntorp
Täby IS P/F 12
12 Täby IS P/F 12 x
Florian Lindberg
Turebergs FK P/F 12
12 Turebergs FK P/F 12 x
123
Axel Lundin Johnson
Hilding Alm Gerentz
Benjamin Smolka
Axel Skåntorp
Florian Lindberg
Edwin Hobbs
Aston Thorman
Nils Lindvall
Andreas Nilsson-Eriksson
Sverre Dolva Törnberg
Victor Hatt
Benjamin Lantto
Knut Rystedt
Ruben Strand
Robin Hallberg
Nils Axelsson Sundkvist
Oscar Sundman
Lucas Cederberg
Anton Boscher-Gustafsson
Rupert Coan
Noa Widell
Elmer Engrup Klevard
Lucas Olsson
Björknäs
Tot. plac.
1 Melvin Choppelo Garneij
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 25.30 2 PB
2 Gabriel Juth
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 17.65 18 PB
3 Albert Irwe
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 17.50 20 PB
4 Walter Johnson
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 16.24 =30 PB
5 Gusten Fritz
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 15.51 37 PB
6 Viktor Linge
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 15.08 41 PB
7 Matheo Laskarakis
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 15.04 42 PB
8 Casper Formanek
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 14.94 45 PB
9 Tyko Elfving Björk
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 14.31 50 PB
10 Levi Johansson Kalström
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 14.20 52 PB
11 August Hibell
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 14.18 53 PB
12 Algot Tinaeus
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 14.07 55 PB
13 Victor Tudorescu Lund
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 13.46 58 PB
14 Maximilian Davelius
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 13.16 61 PB
15 Arvid Hellman
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 13.10 62 PB
=16 Arvid Andersson
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 12.98 =63 PB
=16 Hjalmar Ehn
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 12.98 =63 PB
18 Sixten Wigsten
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 12.29 69 PB
19 Maksym Petryk
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 9.52 79 PB
20 Linus Åhlund Vågesjö
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 8.54 83 PB
Theodor Laskaridis
Hellas SK/ Boo IF P/F 12
12 Hellas SK/ Boo IF P/F 12 DNS
Herman Axelson
Mälarhöjdens IK P/F 12
12 Mälarhöjdens IK P/F 12 DNS
123
Casper Formanek
Matheo Laskarakis
Viktor Linge
Walter Johnson
Algot Tinaeus
Arvid Hellman
Theodor Laskaridis
Linus Åhlund Vågesjö
Maximilian Davelius
Albert Irwe
Maksym Petryk
Herman Axelson
Gabriel Juth
Melvin Choppelo Garneij
Levi Johansson Kalström
Tyko Elfving Björk
Arvid Andersson
August Hibell
Victor Tudorescu Lund
Sixten Wigsten
Hjalmar Ehn
Gusten Fritz
Hässelby
Tot. plac.
1 Olle Engström
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 24.86 3 PB
2 Isak Strömbäck
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 23.70 4 PB
3 David Treacher
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 19.94 10 PB
4 Alfred Phil Alaya
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 18.36 15
5 Jonathan Bäckestrand
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 17.82 17 PB
6 Pelle Jernberg
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 17.64 19 PB
7 Svante Brinck
Bromma IF P/F 12
12 Bromma IF P/F 12 16.10 32 PB
8 Axel Jansson
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 14.97 44
9 Frej Wesslund
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 13.44 59 PB
10 Felix Bento Thilander
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 12.60 68 PB
11 Joël Langevoort
Sundbyberg/ Duvbo P/F12
12 Sundbyberg/ Duvbo P/F12 9.53 78 PB
12 Jonathan Lundin
Hässelby SK P/F 12
12 Hässelby SK P/F 12 6.66 84 PB
123
Felix Bento Thilander12.60
Axel Jansson14.97
David Treacher19.94
Svante Brinck16.10
Jonathan Lundin6.66
Pelle Jernberg17.64
Olle Engström24.86
Joël Langevoort9.53
Alfred Phil Alaya18.36
Jonathan Bäckestrand17.82
Isak Strömbäck23.70
Frej Wesslund13.44