Resultat Grenjakt #3

Krokoms SC, Krokom   2022-06-14

Arrangör: Trångsvikens IF Tävlingsledare: Jonas Flinkberg Senast uppdaterad: 2022-06-15 23:13:28
Visa Resultatkort
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
14/6 18:00
1 Ida Forss
Upsala IF
99 Upsala IF 47.40
123456
Ida Forssx46.54xxx47.40
F19 Stav
14/6 19:00
1 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 310
280290300310320
Lovisa Blomqvistoooxoxxx
F17 Stav
14/6 19:00
1 Stina Ericsson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 200
200210
Stina Ericssonxxoxxx
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
14/6 18:00
1 Ella Green
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 39.83 SB
2 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 24.85
3 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 22.44
123456
Ella Green39.8339.30x38.25xx
Therese Silver22.2122.4421.3520.80x-
Elsa Arnesson23.9724.1524.8523.24xx
F17 Spjut
Vikt: 500g
14/6 19:30
1 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 30.49 SB
2 Stina Ericsson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 26.52
3 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 17.77
123456
Elsa Arnesson---x-17.77
Stina Ericsson-----26.52
Therese Silver----x30.49
F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
14/6 20:00
1 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 51.30
2 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 53.44 PB
F15 Stav
14/6 19:00
1 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 210
180190200210220
Julia Blomgrenooooxxx
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
14/6 18:00
1 Felicia Wikström
Marieby GIF
07 Marieby GIF 31.52 PB
2 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 26.36 PB
3 Svea Schäfer
IF Castor
07 IF Castor 23.41 PB
4 Wilma Strandberg
Marieby GIF
07 Marieby GIF 22.08
5 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 20.67
123456
Svea Schäferx21.5222.2923.41--
Julia Blomgren26.3625.54x24.99--
Wilma Strandbergxx19.5622.08--
Moa Svedberg20.2220.6720.3018.18--
Felicia Wikström31.2730.5331.0931.52--
F13 Stav
14/6 18:00
1 Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 200 PB
2 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 170 PB
Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF x
150160170180190200205
Milya Lizzy Marcussonoxoooxxoxxoxxx
Lisa Flinkbergxxx
Siri Herkulesooxxoxxx
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
14/6 18:45
1 Nathalie Lööv
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 25.68
2 Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 19.40
3 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 18.99 PB
4 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 18.93 PB
5 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 10.95
123456
Nathalie Lööv25.68---
Siri Herkules10.95---
Joline Fridh18.99---
Lisa Flinkberg18.93---
Milya Lizzy Marcusson19.40---
F13 Spjut
Vikt: 400g
14/6 19:30
1 Nathalie Lööv
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 16.53
2 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 14.40 PB
3 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 13.64
4 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 13.24 PB
5 Tamara Sundvall
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 11.88
6 Milya Lizzy Marcusson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 10.22
123456
Siri Herkules----14.40-
Lisa Flinkberg----13.64-
Nathalie Lööv-x--16.53-
Tamara Sundvall----11.88-
Joline Fridh----13.24-
Milya Lizzy Marcusson----10.22-
F13 Terräng
2 km
14/6 20:30
1 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 10:21.77
2 Tamara Sundvall
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 10:24.89
3 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 11:00.03
4 Lisa Lantz
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 12:24.29
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 400 m häck
Höjd: 91,4cm
14/6 20:15
1 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 1:16.06
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
14/6 18:00
1 Pontus Lundstedt
Trångsvikens IF
92 Trångsvikens IF 37.12
123456
Pontus Lundstedt x30.9736.00x37.12x
Män Terräng
6 km
14/6 21:00
1 Håkan Svedberg
Brunflo IF
86 Brunflo IF 27:11.31
2 Johan Norberg
Trångsvikens IF
61 Trångsvikens IF 28:53.60
P17 Terräng
4 km
14/6 21:00
1 Emil Nordin
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 17:34.56
P13 Stav
14/6 18:00
1 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 225 PB
2 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 190 PB
3 Nils Forzelius
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 180 PB
150160170180190200205210220225230
Nils Forzeliusoooxoxxx
Theo Lundström-xooooo-xxoooxxx
Axel Hussoxooooxxx
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
14/6 18:45
1 Gustav Gärdlund
IF Castor
09 IF Castor 25.95 PB
2 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 18.05
=3 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 16.25 PB
=3 Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 16.25
5 Olof Schäfer
IF Castor
10 IF Castor 16.04
6 Nils Moberg
IF Castor
10 IF Castor 15.88
7 Nils Forzelius
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 14.04
123456
Theo Lundström18.05---
Axel Huss16.25---
Gustav Gärdlund25.95---
Nils Moberg15.88---
Nils Forzelius14.04---
Olof Schäfer15.9516.04--
Ludvig Nordin16.25---
P13 Spjut
Vikt: 400g
14/6 19:30
1 Gustav Gärdlund
IF Castor
09 IF Castor 27.12 PB
2 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 24.77
3 Olof Schäfer
IF Castor
10 IF Castor 21.08
4 Nils Moberg
IF Castor
10 IF Castor 20.85
5 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 20.04
6 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 19.85
7 Nils Forzelius
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 15.95
123456
Axel Huss----19.85-
Nils Moberg----20.85-
Oskar Handler----20.04-
Olof Schäfer----21.08-
Theo Lundström---x24.77-
Gustav Gärdlund----27.12-
Nils Forzelius----15.95-
P13 Terräng
2 km
14/6 20:30
1 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 10:17.01
2 Nils Forzelius
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 10:18.25
3 Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 10:58.29
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.