Resultat Grenjakt nr 1

Hofvallen, Östersund   2024-05-14

Arrangör: Östersunds GIF Tävlingsledare: Fredrik Lindberg Senast uppdaterad: 2024-05-15 02:00:07
Visa Resultatkort
Kvinnor Spjut Resultat bekräftade kl. 19:37
Vikt: 600g
14/5 19:00
1 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 28.40 SB
123456
Levina Ringdahl26.6928.4028.27---
F17 100 m Resultat bekräftade kl. 18:38
14/5 18:40
Vind: +0.3
1 Jennifer Texmo
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 14.29 PB
2 Moa Ekeroth
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 14.96 PB
F17 Längd Resultat bekräftade kl. 18:25
14/5 18:00
1 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 4.96 0.0 PB
2 Jennifer Texmo
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 4.88 +0.2 SB
123456
Tyra Finke4.68 0.0x 4.76 0.04.96 0.04.84 0.04.68 0.0
Jennifer Texmox x 4.79 0.0x x 4.88 +0.2
F17 Spjut Resultat bekräftade kl. 19:37
Vikt: 500g
14/5 19:00
1 Jennifer Texmo
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 26.77 SB
2 Moa Ekeroth
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 9.28 PB
123456
Jennifer Texmo26.7725.2724.4326.1025.3726.19
Moa Ekeroth8.73x8.68x8.319.28
F15 300 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 300 m

F15 80 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med P15 80 m häck

F15 Längd Resultat bekräftade kl. 19:56
14/5 19:10
1 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 4.13 0.0 PB
123456
Siri Herkules4.13 0.04.07 0.03.94 +0.23.82 0.03.99 +0.94.10 0.0
F15 Spjut Resultat bekräftade kl. 18:21
Vikt: 500g
14/5 18:00
1 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 19.62 PB
2 Meja Cedervall
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 17.79 PB
Tova Fahlgren
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF -
123456
Tova Fahlgren------
Meja Cedervall16.3814.4617.79xxx
Siri Herkules19.0719.6219.4319.1316.0517.57
F13 60 m häck Resultat bekräftade kl. 19:55
Höjd: 68,6cm
14/5 19:45
A-Final
Vind: +1.3
Tot. plac.
1 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 10.00 1 SB
2 Tilda Sparrman
IF Castor
11 IF Castor 11.49 2 PB
3 Meja Nordfjäll
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 11.76 3 PB
4 Thea Halvarsson
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 12.11 5 PB
5 Tilda Hemmyr
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 12.88 9 SB
B-Final
Vind: +0.8
Tot. plac.
1 Alice Berglund
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 12.03 4 PB
2 Juni Kålen
Marieby GIF
12 Marieby GIF 12.31 7 PB
3 Freja Eriksson
IF Castor
11 IF Castor 13.34 11 SB
4 Moa Moberg
IF Castor
12 IF Castor 13.52 12 SB
C-Final
Vind: +2.1
Tot. plac.
1 Cornelia Lann
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 12.20 6
2 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 12.35 8
3 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 12.90 10
Ellen Olsson
IF Castor
11 IF Castor DNS
F13 Höjd Resultat bekräftade kl. 19:01
14/5 18:00
1 Tilda Sparrman
IF Castor
11 IF Castor 135 PB
2 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 135 PB
3 Meja Nordfjäll
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 130 PB
4 Juni Kålen
Marieby GIF
12 Marieby GIF 130 PB
5 Ida Åsengård
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 130 PB
6 Thea Halvarsson
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 125 PB
7 Tilda Hemmyr
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 125 PB
=8 Alice Berglund
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 120 PB
=8 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 120 PB
10 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 120 PB
=11 Cornelia Lann
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 115 PB
=11 Alice Edholm
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 115 PB
=11 Moa Moberg
IF Castor
12 IF Castor 115 PB
100110115120125130135140
Iris Sandström--ooxooxxoxxx
Tindra Zetterströmoooxxoxxx
Alice Berglundoooxoxxx
Thea Halvarssonoooooxxx
Tilda Hemmyroooxoxxoxxx
Juni Kålen--oooxoxxx
Cornelia Lannooo-xxx
Alice Edholmooo-xxx
Tilda Sparrman-ooooooxxx
Moa Mobergoooxxx
Elise Jonssonoooxoxxx
Meja Nordfjäll--ooooxxx
Ida Åsengårdooxooxoxoxxx
F13 Spjut Resultat bekräftade kl. 20:57
Vikt: 400g
14/5 20:05
1 Tilda Sparrman
IF Castor
11 IF Castor 25.31 PB
2 Juni Kålen
Marieby GIF
12 Marieby GIF 19.88 PB
3 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 16.85 SB
4 Moa Moberg
IF Castor
12 IF Castor 15.60 PB
5 Meja Nordfjäll
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 15.14 PB
6 Tilda Hemmyr
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 12.24 PB
7 Enya Rehnstedt
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 12.06 SB
8 Alice Berglund
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 11.82 SB
9 Elsa Dahlin Klefbom
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 11.29 PB
10 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 10.41 PB
11 My Jakobsson
Trångsvikens IF
13 Trångsvikens IF 10.06 SB
12 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 8.49 SB
13 Thea Halvarsson
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 8.30 PB
1234
Juni Kålen15.4519.8816.0916.41
Meja Nordfjäll13.4914.2813.7215.14
Alice Berglund11.7610.3711.8210.62
Tilda Sparrman25.3122.3621.4522.47
Enya Rehnstedtx11.7412.0610.85
Tilda Hemmyr12.24x11.169.19
Tindra Zetterströmx7.668.078.49
Elise Jonsson10.41x9.088.55
Thea Halvarsson7.437.038.307.43
Iris Sandström16.6615.0914.4116.85
Moa Moberg15.6011.94xx
Elsa Dahlin Klefbom11.2910.4011.0511.09
My Jakobsson9.03x8.3310.06
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män & P17 100 m Resultat bekräftade kl. 18:31
14/5 18:30
Vind: -0.7
1 Erik Norén
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 12.41 PB
2 Håkan Svedberg
Trångsvikens IF
86 Trångsvikens IF 14.19 SB
Sammanställning per klass
P17
1 Erik Norén
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 12.41
Män
1 Håkan Svedberg
Trångsvikens IF
86 Trångsvikens IF 14.19
Män 400 m Resultat bekräftade kl. 20:08
14/5 20:05
1 Håkan Svedberg
Trångsvikens IF
86 Trångsvikens IF 1:05.01 SB
2 Johan Norberg
Trångsvikens IF
61 Trångsvikens IF 1:16.12 SB
Män Spjut Resultat bekräftade kl. 19:37
Vikt: 800g
14/5 19:00
1 Jonas Panther
Trångsvikens IF
77 Trångsvikens IF 32.89 PB
123456
Jonas Panther21.7132.8929.7228.2729.6629.48
P17 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m

P17 Längd Resultat bekräftade kl. 19:56
14/5 19:10
1 Théodore Lagroix Kronlund
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 5.68 0.0 SB
123456
Théodore Lagroix Kronlund5.68 0.05.40 0.05.48 0.05.47 0.0- 5.50 0.0
P17 Spjut Resultat bekräftade kl. 19:37
Vikt: 700g
14/5 19:00
1 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 46.44 PB
2 Viktor Åsell
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 26.99 PB
123456
Anton Ringdahl46.1745.6344.7846.44--
Viktor Åsell26.9922.3824.20x26.1425.22
F15 & P15 300 m Resultat bekräftade kl. 20:17
14/5 20:15
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 43.02 SB
2 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 48.24 PB
3 Tove Asp
IF Castor
10 IF Castor 48.86 PB
4 Axel Jonsson
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 51.87 PB
Tova Fahlgren
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF DNS
Sammanställning per klass
P15
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 43.02
2 Axel Jonsson
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 51.87
F15
1 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 48.24
2 Tove Asp
IF Castor
10 IF Castor 48.86
Tova Fahlgren
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF DNS
F15 & P15 80 m häck Resultat bekräftade kl. 18:55
Höjd: 84,0cm
14/5 18:55
Vind: +0.1
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 11.78 PB
2 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 13.92 PB
3 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 14.17 PB
Sammanställning per klass
P15
1 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 11.78
F15
1 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 13.92
2 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 14.17
P15 Längd Resultat bekräftade kl. 19:56
14/5 19:10
1 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 5.48 0.0 PB
2 Nils Johansson
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 5.35 0.0 SB
3 Alvar Klefbom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 4.36 0.0 PB
4 Nils Moberg
IF Castor
10 IF Castor 4.23 0.0 PB
5 Axel Jonsson
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 3.40 0.0 PB
6 Emil Fahlgren
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 3.20 0.0 PB
123456
Emil Fahlgren3.09 0.03.00 0.02.99 0.03.20 0.03.17 0.03.01 +0.4
Nils Moberg3.65 0.04.23 0.04.22 0.03.97 0.03.87 0.03.76 0.0
Alvar Klefbomx x x 3.97 0.04.36 0.0-
Nils Johansson5.35 0.05.11 0.05.30 +0.2- 5.11 0.0-
Axel Jonsson3.40 0.03.01 0.03.38 0.03.03 0.02.90 0.03.11 0.0
Axel Hussx 5.20 0.0- x 5.48 0.05.47 0.0
P15 Spjut Resultat bekräftade kl. 18:51
Vikt: 600g
14/5 18:00
1 Edvin Tillman
IF Castor
09 IF Castor 38.92 PB
2 Gustav Gärdlund
IF Castor
09 IF Castor 35.63 PB
3 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 31.11 PB
4 Nils Moberg
IF Castor
10 IF Castor 31.08 PB
5 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF 30.50 PB
6 Olof Schäfer
IF Castor
10 IF Castor 25.51 PB
7 Alvar Klefbom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 21.62 PB
8 Emil Fahlgren
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 15.06 PB
9 Axel Jonsson
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 14.43 PB
123456
Gustav Gärdlund33.20x35.6334.6533.3931.21
Nils Moberg28.4026.1825.4528.5531.08x
Olof Schäfer25.51x24.91xx22.89
Axel Jonsson13.9114.4312.10x14.0412.02
Axel Huss30.5030.0029.80---
Edvin Tillman34.8338.9234.8029.9534.9330.59
Emil Fahlgren14.2813.9415.0614.0114.64x
Theo Lundström31.1127.2328.84---
Alvar Klefbom21.6219.97xxx18.78
P13 Höjd Resultat bekräftade kl. 18:19
14/5 18:00
1 Alfred Böhlmark
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 135 PB
2 Isak Lindholm
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 120
100104108112116120124130135139
Isak Lindholmoooxoxooxxx
Alfred Böhlmark-----oxxoooxxx
P13 Spjut Resultat bekräftade kl. 19:39
Vikt: 400g
14/5 19:30
1 Alfred Böhlmark
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 14.94 PB
1234
Alfred Böhlmarkx10.8310.6814.94
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.