Resultat Kraftmätningen Kval

Österåker Friidrottsarena, Åkersberga   2020-06-07

Arrangör: Täby IS Friidrott Tävlingsledare: Lars Linde Senast uppdaterad: 2020-06-21 23:02:17

Poängställning Kraftmätningen

13 av 13 grenar genomförda
Mix
Plac.LagPoäng
1 Täby IS, Lag 1 31302
2 Täby IS, Lag 2 20004
Flickor
Plac.LagPoäng
1 Täby IS, Lag 1 11037
2 Täby IS, Lag 2 7398
Pojkar
Plac.LagPoäng
1 Täby IS, Lag 1 14967
2 Täby IS, Lag 2 8755
800 m80 m häckHöjdLängdKulaSpjut6x200 m
FlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkarFlickorPojkar
Täby IS, Lag 11090 20192116 32102387 27272272 27002015 25751157 17365298
Täby IS, Lag 2812 1141768 15491769 19291805 18711518 1221726 10443851
F15 800 m Final
Söndag 16:10
Poäng
1 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 2:39.09 487
2 Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:48.17 343
3 Vilma Stolpen
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 2:50.56 309
4 Källa Kairenius
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 2:52.47 283
5 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:54.23 260
6 Eleonora Wahlin
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 2:55.21 248 PB
7 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 2:57.50 220
8 Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:58.01 214
9 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 2:59.79 193 PB
10 Rebecka Sjöberg
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 3:03.12 158
11 Anja Lalander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 3:07.92 112
F15 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 10:20
A-FinalVind: +1.8
Poäng Tot. plac.
1 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 12.75 806 1 PB
2 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.91 764 2
3 Anja Lalander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.81 546 3
4 Eleonora Wahlin
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 14.00 505 4
5 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 14.95 321 7
6 Vilma Stolpen
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 15.64 213 9
B-FinalVind: +3.2
Poäng Tot. plac.
1 Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.51 401 5
2 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 14.93 325 6
3 Källa Kairenius
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 15.52 230 8
4 Ida Borglund
Täby IS, Lag 2
07 Täby IS, Lag 2 15.66 210 10
5 Rebecka Sjöberg
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 15.69 206 11
Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 14.61 382
Sammanställning
1 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 12.75 PB
2 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.91
3 Anja Lalander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 13.81
4 Eleonora Wahlin
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 14.00
5 Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.51
6 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 14.93
7 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 14.95
8 Källa Kairenius
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 15.52
9 Vilma Stolpen
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 15.64
10 Ida Borglund
Täby IS, Lag 2
07 Täby IS, Lag 2 15.66
11 Rebecka Sjöberg
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 15.69
Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 14.61
F15 Höjd Final
Söndag 14:20
Poäng
1 Anja Lalander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 160 924
2 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 148 781
3 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 140 682 =PB
4 Ida Borglund
Täby IS, Lag 2
07 Täby IS, Lag 2 140 682
5 Rebecka Sjöberg
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 140 682
6 Eleonora Wahlin
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 136 630 PB
7 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 136 630 PB
8 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 132 577
9 Vilma Stolpen
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 120 405
120124128132136140144148152156160164
537 Anja Lalander---oooooooxoxxx
235 Vilma Stolpenxo-
195 Lova Tillaeusoooxxoxxoxxx
217 Rebecka Sjöbergooooxxoxoxxx
180 Ida Borglundooooxoxoxxx
586 Ebba Sjöström---oooxxx
218 Rut Grufman---oooooxxx
156 Emilia Hermanssonoooxoxxx
134 Eleonora Wahlinoooooxxx
F15 Längd Final
Söndag 10:45
Poäng
1 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 5.00 +3.5 818
2 Anja Lalander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.87 N/A 773
3 Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.60 +3.4 681
4 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.56 +2.1 667
5 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 4.52 +3.9 654
6 Rebecka Sjöberg
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 4.52 0.0 654 PB
7 Eleonora Wahlin
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 4.45 +3.0 630
8 Ida Borglund
Täby IS, Lag 2
07 Täby IS, Lag 2 4.33 N/A 589
9 Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.28 +2.9 573
10 Vilma Stolpen
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 4.25 +3.2 562
11 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 4.15 +0.7 529
12 Källa Kairenius
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 4.00 +3.0 478
13 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 3.81 +2.5 415
123
156 Emilia Hermansson4.52 +3.94.36 N/A2.07 +2.7
217 Rebecka Sjöbergx 4.52 0.04.24 +2.5
798 Chloe Gillard3.81 +2.53.36 +3.33.64 +2.0
134 Eleonora Wahlin4.41 +3.34.45 +3.04.28 +2.6
235 Vilma Stolpen4.19 +2.44.21 +2.94.25 +3.2
190 Källa Kairenius3.76 +3.24.00 +3.01.75 +2.6
537 Anja Lalander4.87 N/Ax 4.77 +3.0
195 Lova Tillaeus3.98 +3.13.64 +3.24.15 +0.7
170 Evelina Hamos4.43 +2.94.60 +3.44.50 +2.5
180 Ida Borglund4.33 N/A3.69 +3.9x
586 Ebba Sjöström4.51 N/A4.56 +2.14.44 +3.0
214 Philippa Kastberg3.96 N/A4.26 +3.34.28 +2.9
218 Rut Grufman4.83 N/A4.59 +3.25.00 +3.5
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 11:45
Poäng
1 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 10.09 747
2 Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 9.04 642 PB
3 Emma Olofsson
Täby IS, Lag 1
07 Täby IS, Lag 1 8.88 626
4 Rebecka Sjöberg
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 8.32 568
5 Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 7.92 525
6 Eleonora Wahlin
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 7.83 516 PB
7 Källa Kairenius
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 7.62 493
8 Anja Lalander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 7.36 464
9 Ida Borglund
Täby IS, Lag 2
07 Täby IS, Lag 2 7.29 457
10 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 7.28 456
11 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 7.23 450
12 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 6.98 422
13 Vilma Stolpen
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 6.84 406
123
214 Philippa Kastberg9.048.348.78
180 Ida Borglund6.407.267.29
537 Anja Lalander6.646.777.36
156 Emilia Hermansson7.237.16x
235 Vilma Stolpen6.296.84x
218 Rut Grufman10.099.919.43
217 Rebecka Sjöberg7.867.868.32
158 Emma Olofsson8.88xx
195 Lova Tillaeus6.747.286.96
170 Evelina Hamos7.677.92x
190 Källa Kairenius7.017.627.50
134 Eleonora Wahlin7.837.267.67
798 Chloe Gillard6.776.056.98
F15 Spjut Final
Vikt: 500g
Söndag 15:20
Poäng
1 Eleonora Wahlin
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 21.14 403
2 Emma Olofsson
Täby IS, Lag 1
07 Täby IS, Lag 1 20.54 386
3 Philippa Kastberg
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 19.89 368
4 Evelina Hamos
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 18.73 334
5 Ebba Sjöström
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 18.27 321
6 Rut Grufman
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 16.91 282
7 Chloe Gillard
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 16.59 273
8 Vilma Stolpen
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 16.25 263
9 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 13.95 194
10 Rebecka Sjöberg
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 13.79 190
11 Ida Borglund
Täby IS, Lag 2
07 Täby IS, Lag 2 12.55 152
12 Källa Kairenius
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 11.82 129
13 Emilia Hermansson
Täby IS, Lag 1
06 Täby IS, Lag 1 11.36 115
14 Anja Lalander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 9.01 38
123
218 Rut Grufman16.4014.1616.91
537 Anja Lalanderxx9.01
170 Evelina Hamos17.0818.7316.03
190 Källa Kaireniusxx11.82
798 Chloe Gillardx15.4016.59
217 Rebecka Sjöbergx13.1213.79
156 Emilia Hermansson10.5711.369.22
180 Ida Borglundx12.5512.31
586 Ebba Sjöström18.2713.7817.54
158 Emma Olofsson19.2620.5419.29
134 Eleonora Wahlin16.3819.5021.14
235 Vilma Stolpenx14.4416.25
195 Lova Tillaeusx13.95x
214 Philippa Kastbergx19.89x
P15 800 m Final
Söndag 16:00
Poäng
1 Erik Norlén
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:14.09 774 PB
2 Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:20.02 653
3 Markus Eklund
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:23.23 592
4 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:25.59 548
5 Leo Papinski
Täby IS, Lag 1
07 Täby IS, Lag 1 2:26.19 538 PB
6 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 2:29.16 486
7 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:31.88 440
8 Jacob Rune
Täby IS, Lag 2
07 Täby IS, Lag 2 2:36.32 370
9 Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:38.51 338
10 Oskar Sterner
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 2:42.32 285
11 Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 2:43.52 269
12 Vilmer Lidgren
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 2:51.22 178
13 Anton Höglund
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 2:57.56 116
14 Sebastian Fröberg
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 2:57.64 115
P15 80 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Söndag 10:00
A-FinalVind: +2.2
Poäng Tot. plac.
1 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 11.05 1,121 1
2 Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 11.19 1,079 2
3 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 11.42 1,010 3
4 Erik Norlén
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.33 760 4
5 Oskar Sterner
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 12.99 601 5
B-FinalVind: N/A
Kommentar: Manuell tidtagning
Poäng Tot. plac.
1 Jacob Rune
Täby IS, Lag 2
07 Täby IS, Lag 2 13.0 545 6
2 Vilmer Lidgren
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 13.7 403 7
3 Anton Höglund
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 13.8 384 8
4 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 13.9 366 9
5 Sebastian Fröberg
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 15.6 122 10
Sammanställning
1 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 11.05
2 Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 11.19
3 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 11.42
4 Erik Norlén
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.33
5 Oskar Sterner
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 12.99
6 Jacob Rune
Täby IS, Lag 2
07 Täby IS, Lag 2 13.0
7 Vilmer Lidgren
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 13.7
8 Anton Höglund
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 13.8
9 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 13.9
10 Sebastian Fröberg
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 15.6
P15 Höjd Final
Söndag 10:20
Poäng
1 Markus Eklund
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 180 959
2 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 176 909 PB
3 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 172 859 PB
4 Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 168 809
5 Viktor Tjeder
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 160 709
6 Jacob Rune
Täby IS, Lag 2
07 Täby IS, Lag 2 152 610 PB
7 Anton Höglund
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 152 610 =PB
8 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 148 561
9 Edvin Sidwall
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 148 561
10 Vilmer Lidgren
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 144 512
11 Oskar Sterner
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 140 463
12 Sebastian Fröberg
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 140 463
120124128132136140144148152156160164168172176180184
183 Jacob Rune-oooooxoooxxx
226 Viggo Stridh----------xoooxoxxoxxx
189 Joel Enander----------ooxoxxx
204 Oskar Sterneroooooxoxxx
230 Viktor Anheim-oooooooxxx
257 Anton Höglundooxooooooxoxxx
240 Vilmer Lidgrenoooooooxxx
234 Viktor Tjeder---o--oooooxxx
202 Markus Eklund-------o-ooxoxooxxoxoxxx
132 Edvin Sidwall------xooxxx
391 Albin Edgert----------xoooxoxxx
220 Sebastian Fröbergoooooxxoxxx
P15 Längd Final
Söndag 14:20
Poäng
1 Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 6.17 +3.1 973
2 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 5.82 +2.7 876
3 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 5.73 +1.9 851 PB
4 Jacob Rune
Täby IS, Lag 2
07 Täby IS, Lag 2 5.36 +2.9 746
5 Markus Eklund
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 5.35 +3.4 743
6 Erik Norlén
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.92 +2.4 620
7 Anton Höglund
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 4.82 +3.0 590
8 Vilmer Lidgren
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 4.63 +2.8 535
9 Yannick Büchli
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 4.52 +2.9 502
10 Oskar Sterner
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 4.50 +2.8 496
11 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 4.49 +2.9 493
12 Sebastian Fröberg
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 4.19 +3.1 403
13 Edvin Sidwall
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 3.78 +3.1 275
123
132 Edvin Sidwallx 2.27 +1.73.78 +3.1
226 Viggo Stridh5.14 +3.05.32 +3.45.82 +2.7
183 Jacob Rune5.20 +3.15.15 +2.95.36 +2.9
204 Oskar Sterner4.50 +2.84.30 +3.74.47 +1.7
242 Yannick Büchli4.34 +3.24.39 +2.64.52 +2.9
162 Erik Norlén4.73 +2.84.92 +2.43.61 +3.1
202 Markus Eklund5.35 +3.45.02 +3.1x
189 Joel Enander5.39 +2.95.18 +1.96.17 +3.1
230 Viktor Anheim4.37 +3.14.49 +2.94.48 +2.7
240 Vilmer Lidgren4.63 +2.8x 4.56 +3.3
220 Sebastian Fröberg4.19 +3.13.97 +2.1x
391 Albin Edgert5.34 +1.35.54 +2.85.73 +1.9
257 Anton Höglund4.82 +3.04.34 +2.9x
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 15:20
Poäng
1 Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 14.73 951
2 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.99 813
3 Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.97 811
4 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 12.17 745 PB
5 Erik Norlén
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 10.04 562
6 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 9.83 543
7 Leo Papinski
Täby IS, Lag 1
07 Täby IS, Lag 1 8.07 378
8 Anton Höglund
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 7.68 339
9 Oskar Sterner
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 7.68 339 PB
10 Vilmer Lidgren
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 7.53 324
11 Sebastian Fröberg
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 6.22 181
12 Edvin Sidwall
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 5.90 142
123
220 Sebastian Fröberg6.22xx
391 Albin Edgert11.6511.4012.17
132 Edvin Sidwall5.905.875.82
177 Fabian Mix13.8614.73x
230 Viktor Anheim9.559.599.83
226 Viggo Stridh11.49x12.99
162 Erik Norlén10.048.589.14
189 Joel Enander11.5712.9212.97
204 Oskar Sterner6.996.767.68
193 Leo Papinski8.07x6.53
240 Vilmer Lidgren7.227.347.53
257 Anton Höglundx7.397.68
P15 Spjut Final
Vikt: 600g
Söndag 11:30
Poäng
1 Fabian Mix
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 39.09 668 SB
2 Albin Edgert
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 34.64 578
3 Joel Enander
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 30.47 490
4 Erik Norlén
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 26.40 400
5 Edvin Sidwall
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 25.61 382
6 Leo Papinski
Täby IS, Lag 1
07 Täby IS, Lag 1 25.25 373
7 Viktor Anheim
Täby IS, Lag 2
05 Täby IS, Lag 2 23.54 333
8 Viktor Tjeder
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 23.34 329
9 Vilmer Lidgren
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 20.82 267
10 Viggo Stridh
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 18.83 216
11 Oskar Sterner
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 18.58 209
12 Anton Höglund
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 18.44 206
Markus Eklund
Täby IS, Lag 1
05 Täby IS, Lag 1 x 0
Sebastian Fröberg
Täby IS, Lag 2
06 Täby IS, Lag 2 x 0
123
234 Viktor Tjederxx23.34
220 Sebastian Fröbergxxx
226 Viggo Stridh18.8316.51x
132 Edvin Sidwallx22.8625.61
193 Leo Papinskixx25.25
189 Joel Enander30.47--
391 Albin Edgert28.02x34.64
230 Viktor Anheim21.3820.0623.54
202 Markus Eklundxxx
204 Oskar Sterner14.8718.5814.95
177 Fabian Mix37.4232.0939.09
257 Anton Höglund16.8718.4412.31
162 Erik Norlén26.4018.1326.09
240 Vilmer Lidgren19.3620.8219.73
Mix 6x200 m Final
Söndag 12:15
Poäng
1 Täby IS, Lag 1
Viggo Stridh 05
Evelina Hamos 05
Albin Edgert 05
Emilia Hermansson 06
Joel Enander 05
Anja Lalander 05

Täby IS, Lag 1
Täby IS, Lag 1 2:35.33 5,298
2 Täby IS, Lag 2
Oskar Sterner 06
Ida Borglund 07
Viktor Anheim 05
Vilma Stolpen 06
Anton Höglund 06
Rebecka Sjöberg 05

Täby IS, Lag 2
Täby IS, Lag 2 2:49.45 3,851