Resultat Trangiaspelen

Krokoms sportcenter, Krokom   2024-05-19

Arrangör: Trångsvikens IF Senast uppdaterad: 2024-05-22 23:25:10
Visa Resultatkort
Kvinnor 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

Kvinnor Höjd
19/5 14:50
1 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 153 SB
2 Betty Öhlén
Timrå AIF
85 Timrå AIF 142 SB
3 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 142 SB
137142147150153156
70 Betty Öhlénooxxx
76 Elsa Arnesson--oooxxx
90 Tyra Finkeoxoxxx
Kvinnor Stav
19/5 14:00
1 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 330 TR
300310320330340
25 Lovisa Blomqvistoooxoxxx
Kvinnor Längd
19/5 12:40
1 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 4.69 +1.2
2 Betty Öhlén
Timrå AIF
85 Timrå AIF 4.43 +0.5 PB
123456
70 Betty Öhlén4.26 +1.84.37 +0.64.43 +0.5x 4.36 +0.94.35 +1.6
90 Tyra Finkex x 4.69 +1.23.37 +1.34.64 +0.14.50 +2.0
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
19/5 13:45
1 Betty Öhlén
Timrå AIF
85 Timrå AIF 10.39 SB
2 Veronica Lundgren
Sollefteå GIF
86 Sollefteå GIF 9.05 SB
123456
38 Veronica Lundgren8.508.289.05xx8.49
70 Betty Öhlénx9.4810.089.939.1410.39
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
19/5 15:40
1 Levina Ringdahl
Marieby GIF
04 Marieby GIF 34.76 SB
2 Betty Öhlén
Timrå AIF
85 Timrå AIF 26.38 SB
3 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 25.00 SB
4 Veronica Lundgren
Sollefteå GIF
86 Sollefteå GIF 22.98 SB
5 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 19.31 SB
123456
38 Veronica Lundgrenx22.9821.90xxx
70 Betty Öhlénx26.38x26.35xx
29 Levina Ringdahl29.07x34.7627.5830.2029.57
76 Elsa Arnessonxx21.3221.9025.00x
91 Emma Flinkberg17.9216.8317.9119.31x18.27
F17 Längd
19/5 12:40
1 Wilma Strandberg
Marieby GIF
07 Marieby GIF 4.52 +0.2 SB
123456
33 Wilma Strandberg4.29 +2.13.22 +0.94.44 +3.34.21 +0.64.46 +0.94.52 +0.2
F15 80 m
19/5 10:35
Vind: -1.7
1 Kajsa Kihlberg
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 11.56 PB
2 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 11.68 SB
3 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 11.77 PB
4 Minna Kilander
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 12.15 PB
Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF DNS
F15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
19/5 14:40
1 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 56.57 SB
F15 Längd
19/5 12:00
1 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 4.34 +1.1 =PB
2 Minna Kilander
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 4.32 +2.4
3 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 4.23 +1.9 PB
4 Elvira Lindberg
Marieby GIF
10 Marieby GIF 3.93 +1.1 PB
123456
157 Minna Kilander3.84 +0.93.78 +2.23.98 +1.14.32 +2.44.07 +0.93.11 +0.6
74 Lykke Anderssonx 4.30 +2.04.30 +1.44.34 +1.14.11 +0.44.23 +2.2
155 Siri Herkules4.01 +0.74.23 +1.94.06 +0.64.12 +0.4- -
27 Elvira Lindbergx 3.65 +1.73.93 +1.1x 3.78 +0.7x
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
19/5 11:00
1 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 25.72 TR
2 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 24.50 PB
3 Elvira Lindberg
Marieby GIF
10 Marieby GIF 17.59 PB
4 Minna Kilander
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 13.95 PB
5 Kajsa Kihlberg
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 12.93 PB
123456
155 Siri Herkulesxx24.50x23.0822.71
92 Lisa Flinkberg19.57xx23.21x25.72
156 Kajsa Kihlberg11.9312.63x12.2112.93x
27 Elvira Lindbergx15.9314.1513.4914.7317.59
157 Minna Kilander13.49x13.76x13.95x
F13 60 m Försök
19/5 09:10
Heat 1
Vind: -1.4
1 Natalie Emanuelz
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.18 q
2 Meja Nordfjäll
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 9.67 q PB
3 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 9.73 q PB
4 Ingrid Lugnet
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 9.91 PB
5 Selma Zimic Edholm
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 10.02 PB
6 Tilda Hemmyr
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 10.10 PB
7 Klara Byström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 10.70 SB
Heat 2
Vind: -1.4
1 Klara Lewandowski
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 9.85 q SB
2 Juni Kålen
Marieby GIF
12 Marieby GIF 10.04 PB
3 Irma Bergståhl
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 10.11 SB
4 Moa Moberg
IF Castor
12 IF Castor 10.18 PB
5 Julia Geijer
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 10.35 PB
6 Molly Berntzen
IF Vingarna
12 IF Vingarna 10.85 SB
Elsa Dahlin Klefbom
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF DNS
Heat 3
Vind: -1.7
1 Tilda Sparrman
IF Castor
11 IF Castor 9.78 q SB
2 Enya Rehnstedt
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.97 PB
3 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 10.00 SB
4 Freja Eriksson
IF Castor
11 IF Castor 10.01 PB
5 Moa Strandberg
IF Vingarna
12 IF Vingarna 10.99 SB
Isa Wiklander
IF Castor
12 IF Castor DNS
Heat 4
Vind: -1.3
1 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 8.62 q SB
2 Cornelia Lann
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 9.78 q PB
3 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 9.86 q PB
4 Ella Lopez
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 10.07 SB
5 Emma Stenhaugen
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 10.19
6 Alice Berglund
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 10.33 PB
7 Alice Ekström
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 11.23 PB
F13 60 m Final
19/5 11:00
Vind: -0.5
1 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 8.61 SB
2 Natalie Emanuelz
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.29
3 Meja Nordfjäll
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 9.61 PB
4 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 9.63 PB
5 Tilda Sparrman
IF Castor
11 IF Castor 9.73 SB
6 Klara Lewandowski
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 9.74 SB
7 Cornelia Lann
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 9.88
8 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 9.90
F13 600 m
19/5 16:20
1 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 2:04.09 SB
2 Tilda Hemmyr
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 2:12.22 PB
3 Alice Berglund
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 2:12.67 PB
4 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 2:14.67 PB
5 Ingrid Lugnet
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 2:17.91 PB
6 Julia Geijer
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 2:18.78 PB
Klara Lewandowski
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF DNS
Moa Strandberg
IF Vingarna
12 IF Vingarna DNS
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
19/5 13:40
A-Final
Vind: -2.3
Tot. plac.
1 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 32.06 1 SB
2 Ingrid Lugnet
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 37.35 3 PB
3 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 38.16 6 PB
4 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 38.17 7 PB
5 Isabelle Fransson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 42.25 10 PB
6 Moa Moberg
IF Castor
12 IF Castor 43.51 12 PB
B-Final
Vind: -1.2
Tot. plac.
1 Meja Nordfjäll
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 35.08 2 PB
2 Alice Berglund
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 37.40 4 PB
3 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 37.93 5 PB
4 Tilda Hemmyr
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 38.89 8 PB
5 Moa Strandberg
IF Vingarna
12 IF Vingarna 41.84 9 PB
6 Klara Byström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 42.29 11
F13 Längd
Hoppzon
19/5 14:20
1 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 4.55 -1.4 TR
2 Meja Nordfjäll
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 4.30 -1.1 PB
3 Juni Kålen
Marieby GIF
12 Marieby GIF 4.07 -1.2 PB
4 Freja Eriksson
IF Castor
11 IF Castor 4.04 -1.5 PB
5 Alice Berglund
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 3.87 -1.6 PB
6 Tilda Sparrman
IF Castor
11 IF Castor 3.86 0.0 PB
7 Selma Zimic Edholm
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 3.80 -0.7 PB
8 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 3.78 0.0 PB
9 Ingrid Lugnet
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 3.78 -0.3 PB
10 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 3.76 -1.0 PB
11 Alice Edholm
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 3.76 0.0 PB
12 Natalie Emanuelz
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 3.75 -1.9
13 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 3.54 -1.3 SB
14 Julia Geijer
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 3.54 -2.1 PB
15 Emma Stenhaugen
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 3.53 -1.1 PB
16 Klara Byström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 3.46 -0.9 PB
17 Irma Bergståhl
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 3.45 -1.3
18 Ella Lopez
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 3.33 -1.2 PB
19 Tilda Hemmyr
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 3.28 -1.2 PB
20 Isabelle Fransson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 3.27 -0.1
21 Molly Berntzen
IF Vingarna
12 IF Vingarna 3.27 -1.2 PB
22 Moa Strandberg
IF Vingarna
12 IF Vingarna 3.19 0.0 PB
23 Alice Ekström
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 3.17 0.0 PB
123456
107 Elise Jonsson3.72 0.03.65 -2.43.71 -0.53.78 0.0
154 Tilda Hemmyr2.89 -0.53.21 -3.03.28 -1.2
69 Selma Zimic Edholm3.80 -0.73.44 -2.73.43 -1.53.21 -1.3
85 Alice Edholm3.76 0.03.54 -0.33.58 -1.53.56 -0.8
22 Klara Byström3.18 -1.23.05 -1.33.09 -0.63.46 -0.9
52 Julia Geijer3.51 0.03.34 -0.53.54 -2.13.15 0.0
65 Emma Stenhaugen3.35 -1.73.17 -1.53.18 -0.73.53 -1.1
146 Alice Berglund3.66 -1.03.66 -2.13.69 -0.43.87 -1.6
17 Tilda Sparrman3.73 -2.13.69 -1.13.86 0.01.44 -1.0
11 Freja Eriksson3.39 -1.73.77 -0.43.74 -1.74.04 -1.5
26 Juni Kålen4.00 -1.94.07 -1.24.07 -0.94.04 -1.5
161 Meja Nordfjäll3.64 -2.53.84 -0.73.89 0.04.30 -1.1
46 Alice Ekström2.97 -1.62.99 -1.7x 3.17 0.0
60 Ella Lopez3.33 -1.2x 3.27 -2.33.24 -1.3
42 Irma Bergståhl2.94 -1.63.29 -1.23.45 -1.33.45 0.0
143 Tindra Zetterström3.41 -2.43.57 -1.73.66 -1.43.76 -1.0
160 Ingrid Lugnet3.60 +0.73.30 -2.03.53 -0.63.78 -0.3
21 Molly Berntzen2.98 -3.23.15 0.02.98 -0.33.27 -1.2
47 Natalie Emanuelz3.69 -1.63.68 -2.63.75 -1.9
164 Iris Sandström4.55 -1.44.21 -1.24.53 -1.24.43 -1.8
51 Isabelle Franssonx 3.27 -0.13.26 -0.63.22 -2.2
23 Moa Strandberg2.93 -1.33.01 -1.73.01 -0.13.19 0.0
24 Isabel Åström3.35 -1.63.54 -1.33.32 -2.33.51 +0.1
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
19/5 09:35
1 Tilda Sparrman
IF Castor
11 IF Castor 21.73 TR
2 Iris Sandström
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF 20.45 PB
3 Natalie Emanuelz
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 17.36 SB
4 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 16.59 PB
5 Emma Stenhaugen
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 15.90
6 Enya Rehnstedt
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 15.49 PB
7 Isabelle Fransson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 14.74 PB
8 Meja Nordfjäll
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 14.26 PB
9 Juni Kålen
Marieby GIF
12 Marieby GIF 13.61 SB
10 Irma Bergståhl
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 13.09 SB
11 Klara Lewandowski
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 13.04 PB
12 Alice Berglund
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF 12.89 PB
13 Klara Byström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 12.55 PB
14 Molly Berntzen
IF Vingarna
12 IF Vingarna 12.47 SB
15 Alice Ekström
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 11.35 PB
16 Moa Strandberg
IF Vingarna
12 IF Vingarna 10.70 PB
17 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 10.51 PB
18 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 9.67 PB
123456
161 Meja Nordfjäll13.75x14.2614.05xx
17 Tilda Sparrman18.6921.7319.5419.28xx
143 Tindra Zetterström10.51x10.3110.19xx
131 Enya Rehnstedt13.3713.6015.4911.56xx
23 Moa Strandberg10.1610.51x10.70xx
107 Elise Jonssonxx9.67xxx
51 Isabelle Fransson14.74xxxxx
46 Alice Ekström0.1211.3111.35xxx
146 Alice Berglund12.8911.0211.7712.57xx
65 Emma Stenhaugen14.8912.99x15.90xx
47 Natalie Emanuelz17.36x16.4616.97xx
164 Iris Sandström18.8219.2020.45xxx
159 Klara Lewandowski12.6912.5313.0412.67xx
21 Molly Berntzenxx12.47xxx
24 Isabel Åström12.8616.5914.71xxx
22 Klara Byströmx10.3912.5511.19xx
26 Juni Kålen13.61xxxxx
42 Irma Bergståhlx13.09x11.63xx
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F15 & Män 800 m
19/5 13:00
1 Johan Brännström
Östersunds GIF
84 Östersunds GIF 2:31.99 PB
2 Kajsa Kihlberg
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 2:34.21 PB
3 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 2:36.49 PB
Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF DNS
Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF DNS
Sammanställning per klass
P15
Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF DNS
Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF DNS
Män
1 Johan Brännström
Östersunds GIF
84 Östersunds GIF 2:31.99
F15
1 Kajsa Kihlberg
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 2:34.21
2 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 2:36.49
Kvinnor & Män 3000 m
19/5 16:30
1 Hannah Langelotz
-
98 - 10:57.44
2 Johan Brännström
Östersunds GIF
84 Östersunds GIF 11:24.80 PB
3 Gustav Wolf-Watz
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 11:25.79 PB
4 Tobias Ericson
Trångsvikens IF
83 Trångsvikens IF 11:54.62 PB
5 Alexandra Annerklev Fahlström
Trångsvikens IF
90 Trångsvikens IF 11:57.88 SB
6 Stig-Ove Stolt
Offerdals SK
51 Offerdals SK 12:45.02 SB
7 Mats Erik Wiktorsson
Rödöns SK
68 Rödöns SK 13:24.50 SB
Daniel Berggren
Trångsvikens IF
75 Trångsvikens IF DNS
Emil Nordin
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF DNS
Malin Olsson Berggren
Trångsvikens IF
81 Trångsvikens IF DNS
Sammanställning per klass
Män
1 Johan Brännström
Östersunds GIF
84 Östersunds GIF 11:24.80
2 Gustav Wolf-Watz
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 11:25.79
3 Tobias Ericson
Trångsvikens IF
83 Trångsvikens IF 11:54.62
4 Stig-Ove Stolt
Offerdals SK
51 Offerdals SK 12:45.02
5 Mats Erik Wiktorsson
Rödöns SK
68 Rödöns SK 13:24.50
Daniel Berggren
Trångsvikens IF
75 Trångsvikens IF DNS
Emil Nordin
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF DNS
Kvinnor
1 Hannah Langelotz
-
98 - 10:57.44
2 Alexandra Annerklev Fahlström
Trångsvikens IF
90 Trångsvikens IF 11:57.88
Malin Olsson Berggren
Trångsvikens IF
81 Trångsvikens IF DNS
Män & P13 7x100 m
Endast FP13 läger
19/5 11:30
A-Final
Tot. plac.
1 Södra Norrland Lag 4
Isabel Åström 12 IF Vingarna
Liam Nyberg 12 Sundsvalls FI
Alice Berglund 12 Östersunds GIF
Casper Olovsson 11 Sundsvalls FI
Natalie Emanuelz 11 Sundsvalls FI
Emma Stenhaugen 11 Sundsvalls FI

-
- 1:37.11 3
2 Södra Norrland lag 3
Tilda Sparrman 11 IF Castor
Vidar Eklund 12 Sundsvalls FI
Isabelle Fransson 12 Sundsvalls FI
Simon Fridh 11 Trångsvikens IF
Jennifer Staf 11 Trångsvikens IF
Moa Strandberg 12 IF Vingarna

-
- 1:41.62 6
3 Södra Norrland Ledare 1
Jon Berglund 82 Sundsvalls FI
Jonas Byström 94 IF Vingarna
Robert Berglund 78 Sundsvalls FI
Martin Stenhaugen 94 IF Vingarna
Lars Nyberg 94 Sundsvalls FI
Olof Kerttu 94 Sundsvalls FI

-
- 1:43.09 7
4 Södra Norrland Lag 1
Hedda Dahlenborg 11 IF Castor
John Olsson 12 Sundsvalls FI
Ella Lopez 12 Sundsvalls FI
Viktor Scott 11 Sundsvalls FI
Nathalie Blom 11 Trångsvikens IF
Selma Zimic Edholm 12 Sundsvalls FI

-
- 1:44.47 8
5 Södra Norrland lag 2
Freja Eriksson 11 IF Castor
Adam Bergstedt 12 Sundsvalls FI
Alice Ekström 12 Sundsvalls FI
Iris Sandström 11 Östersunds GIF
Olle Björk 12 Sundsvalls FI
Saga Söderström 13 IF Vingarna

-
- 1:50.32 9
B-Final
Tot. plac.
1 Södra Norrland Lag 6
Klara Byström 12 IF Vingarna
Ebbe Hedström 12 Sundsvalls FI
Elise Jonsson 12 Trångsvikens IF
Casper Olovsson 11 Sundsvalls FI
Meja Nordfjäll 12 Östersunds GIF
Natalie Emanuelz 11 Sundsvalls FI

-
- 1:34.95 1
2 Södra Norrland Lag 7
Selma Zimic Edholm 12 Sundsvalls FI
Jack Werner 11 Sundsvalls FI
Ingrid Lugnet 12 Östersunds GIF
Julia Geijer 12 Sundsvalls FI
Klara Lewandowski 12 Östersunds GIF
Tindra Zetterström 12 Trångsvikens IF

-
- 1:36.99 2
3 Södra Norrland Ledare 2
Veronica Lundgren 86 Sollefteå GIF
Mats Björk 94 Sundsvalls FI
Lars-Olov Fridh 94 Trångsvikens IF
Kim Berntzen 94 IF Vingarna
Britt-Marie Eklund 94 Sundsvalls FI
Per Åström 94 IF Vingarna

-
- 1:40.37 4
4 Södra Norrland lag 5
Molly Berntzen 12 IF Vingarna
Olle Björk 12 Sundsvalls FI
Irma Bergståhl 11 Sundsvalls FI
Felix Sjödin 11 Trångsvikens IF
Samuel Andersson 11 Östersunds GIF
Iris Sandström 11 Östersunds GIF

-
- 1:41.36 5
Sammanställning per klass
P13
1 Södra Norrland Lag 6
-
- 1:34.95
2 Södra Norrland Lag 7
-
- 1:36.99
3 Södra Norrland Lag 4
-
- 1:37.11
4 Södra Norrland lag 5
-
- 1:41.36
5 Södra Norrland lag 3
-
- 1:41.62
6 Södra Norrland Lag 1
-
- 1:44.47
7 Södra Norrland lag 2
-
- 1:50.32
Män
1 Södra Norrland Ledare 2
-
- 1:40.37
2 Södra Norrland Ledare 1
-
- 1:43.09
P15 80 m
19/5 10:25
Vind: +0.6
1 Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 11.32 SB
2 Nils Moberg
IF Castor
10 IF Castor 11.78 PB
Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF DNS
P15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

P15 Längd
19/5 10:40
1 Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 4.65 +1.1 SB
2 Alvar Klefbom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 4.55 +0.8 PB
3 Nils Moberg
IF Castor
10 IF Castor 4.24 +1.6 PB
123456
15 Nils Mobergx 3.71 +0.8x 4.16 +0.94.24 +1.6x
127 Ludvig Nordin2.96 +0.14.00 0.04.51 +1.74.41 +0.74.63 +1.24.65 +1.1
158 Alvar Klefbom4.36 0.0x x 4.53 +1.34.55 +0.8x
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
19/5 11:40
1 Benjamin Forsström Liljeholm
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 28.81 TR
2 Alvar Klefbom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF 25.38 PB
3 Olof Schäfer
IF Castor
10 IF Castor 25.28 PB
4 Nils Moberg
IF Castor
10 IF Castor 24.36 PB
123456
158 Alvar Klefbom21.3325.38xx20.25x
16 Olof Schäferxx25.20x25.2824.12
15 Nils Moberg22.1621.6024.36x19.9918.79
50 Benjamin Forsström Liljeholm28.81x24.35xx23.63
P13 60 m Försök
19/5 09:00
Heat 1
Vind: -0.9
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 8.56 q TR
2 David Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.38 q PB
3 Viktor Scott
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.49 q PB
4 Olle Björk
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 10.29 PB
5 Liam Nyberg
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 10.88 PB
6 Vidar Eklund
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 10.91 SB
7 John Olsson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 11.54 PB
8 Felix Sjödin
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 12.05 PB
Heat 2
Vind: -1.9
1 Alex Berglund
Högby IF
12 Högby IF 9.05 q PB
2 Samuel Hagman Hansson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.47 q PB
3 Simon Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.48 q PB
4 Jack Werner
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.84 q
5 Adam Bergstedt
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 9.85 q PB
6 Ebbe Hedström
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 10.27 PB
P13 60 m Final
19/5 10:50
Vind: -0.3
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 8.56 TR
2 Alex Berglund
Högby IF
12 Högby IF 9.16
=3 David Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.38 =PB
=3 Samuel Hagman Hansson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.38 PB
5 Simon Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.50
6 Viktor Scott
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.67
7 Jack Werner
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.71
8 Adam Bergstedt
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 9.95
P13 600 m
19/5 15:50
1 Samuel Hagman Hansson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 1:52.70 TR
2 Alex Berglund
Högby IF
12 Högby IF 1:54.66 PB
3 Jack Werner
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 2:11.18 PB
4 Liam Nyberg
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 2:21.74 PB
5 Vidar Eklund
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 2:22.86 PB
6 John Olsson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 2:38.58 PB
Adam Bergstedt
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI DNF
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
19/5 13:30
Vind: -6.2
1 Simon Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 34.47 PB
P13 7x100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 7x100 m

P13 Längd
Hoppzon
19/5 09:15
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 4.66 -1.7 TR
2 David Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 4.35 0.0 SB
3 Simon Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 4.22 -0.7 PB
4 Jack Werner
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 4.07 +0.7 PB
5 Samuel Hagman Hansson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 4.00 +1.2 PB
6 Alex Berglund
Högby IF
12 Högby IF 3.97 +0.1 PB
7 Ebbe Hedström
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 3.81 +1.0 PB
8 Olle Björk
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 3.58 0.0 PB
9 Viktor Scott
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 3.52 -0.9
10 Vidar Eklund
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 3.26 -0.6 PB
11 Felix Sjödin
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 2.58 0.0 PB
123456
64 Viktor Scott3.52 -0.93.51 0.03.42 -1.9- - -
45 Vidar Eklund2.99 -0.53.08 0.03.26 -0.6- - -
68 Jack Werner3.81 -1.53.73 -1.73.87 -0.73.08 0.04.07 +0.74.01 0.0
9 Alex Berglund3.75 -0.63.86 0.03.78 +2.03.60 0.01.62 +1.03.97 +0.1
93 David Fridhx 4.31 0.04.14 -0.74.23 -1.24.35 0.0x
53 Samuel Hagman Hansson3.89 -1.03.71 -1.03.72 -1.93.67 0.04.00 +1.23.96 +0.2
134 Felix Sjödin2.54 0.02.49 0.02.58 0.0- - -
95 Simon Fridh3.92 0.03.91 -0.93.98 -0.93.86 -1.04.22 -0.74.20 -0.2
56 Ebbe Hedström3.70 -0.83.55 -0.63.45 -2.43.72 -0.93.65 -1.03.81 +1.0
62 Casper Olovsson4.66 -1.7- 4.62 -0.24.46 -0.64.66 +1.24.61 -0.3
44 Olle Björk3.50 -0.93.29 0.03.58 0.03.41 -1.03.18 -1.03.33 -0.4
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
19/5 14:20
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 43.14 TR
2 Simon Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 21.36 PB
123456
95 Simon Fridhx21.36xx21.36x
62 Casper Olovssonxx37.0243.1440.0341.56
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

K55 Kula
Vikt: 3,0kg
19/5 13:45
1 Åsa Ringdahl
Marieby GIF
68 Marieby GIF 6.40 SB
123456
31 Åsa Ringdahl6.246.406.045.966.056.17
K55 Diskus
Vikt: 1,0kg
19/5 15:00
1 Åsa Ringdahl
Marieby GIF
68 Marieby GIF 14.07 SB
123456
31 Åsa Ringdahl12.7714.0713.09xxx
K75 Kula
Vikt: 2,0kg
19/5 13:45
1 Margareta Ringdahl
Marieby GIF
45 Marieby GIF 7.01 TR
123456
30 Margareta Ringdahl6.376.667.016.426.646.59
K75 Diskus
Vikt: 0,75kg
19/5 15:00
1 Margareta Ringdahl
Marieby GIF
45 Marieby GIF 14.18 SB
123456
30 Margareta Ringdahl13.4713.90x13.4013.7114.18
M50 Kula
Vikt: 6,0kg
19/5 13:45
1 Martin Stenhaugen
Sundsvalls FI
71 Sundsvalls FI 10.12 PB
123456
66 Martin Stenhaugen9.319.679.5510.1210.0410.11
M50 Diskus
Vikt: 1,5kg
19/5 15:00
1 Martin Stenhaugen
Sundsvalls FI
71 Sundsvalls FI 31.99 PB
123456
66 Martin Stenhaugen27.65xx28.9031.9930.55
M55 Kula
Vikt: 6,0kg
19/5 13:45
1 Lars Hansson
Östersunds GIF
69 Östersunds GIF 10.52 PB
123456
152 Lars Hanssonx10.3210.119.9910.1510.52
M65 Kula
Vikt: 5,0kg
19/5 13:45
1 Hans Ulvmar Larsson
Trångsvikens IF
57 Trångsvikens IF 7.74 PB
123456
139 Hans Ulvmar Larsson7.12x7.557.747.037.49
M65 Diskus
Vikt: 1,0kg
19/5 15:00
1 Sören Wikström
Östersunds GIF
56 Östersunds GIF 24.75 PB
2 Carl Festin
Fåker IK
57 Fåker IK 20.89
123456
167 Sören Wikströmx21.3120.0524.7524.6822.08
8 Carl Festin19.46x20.04xx20.89