Resultat √ĖGIF Inne ūü•á

J√§mtkrafthallen, √Ėstersund   2024-03-23 - 2024-03-24

Arrang√∂r: √Ėstersunds GIF T√§vlingsledare: Hasse Swartz Senast uppdaterad: 2024-03-27 13:13:48
2024-03-23 2024-03-24 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 200 m
24/3 13:20
1 Lovisa Ulvenstam
√Ėstersunds GIF
06 √Ėstersunds GIF 25.10 PB
2 Stella Lundström
√Ėstersunds GIF
07 √Ėstersunds GIF 25.41 SB
Kvinnor & F17 & P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
24/3 10:30
1 Nils Johansson
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 9.06 PB
2 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 9.22 PB
3 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 9.77
4 Jennifer Texmo
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 10.20
5 Mira Hagberg
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 10.99 PB
Sammanställning per klass
P15
1 Nils Johansson
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 9.06
Kvinnor
1 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 9.22
2 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 9.77
F17
1 Jennifer Texmo
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 10.20
2 Mira Hagberg
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 10.99
Kvinnor Höjd
24/3 09:30
1 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 155
147151153155157
32 Elsa Arnessonoxxoxoxoxxx
Kvinnor Längd
23/3 10:50
1 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 5.16 PB
123456
5 Lovisa Blomqvist5.165.044.963.724.90x
Kvinnor Tresteg
24/3 14:05
1 Lovisa Blomqvist
Marieby GIF
04 Marieby GIF 9.79 SB
123456
5 Lovisa Blomqvist9.79xx9.34--
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
23/3 12:00
1 Olivia Kålen
Marieby GIF
04 Marieby GIF 8.97
123456
9 Olivia Kålenx7.958.478.908.978.65
F17 60 m
23/3 11:45
1 Agnes Olsson
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 8.67 =PB
2 Mira Hagberg
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 8.68
3 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 8.78 PB
Ella Falk
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF DNS
F17 400 m
24/3 15:10
A-Final
Tot. plac.
1 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 1:10.22 3 PB
2 Ella Falk
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 1:17.23 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Agnes Olsson
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 1:09.08 1 PB
2 Mira Hagberg
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 1:09.59 2 PB
F17 60 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 60 m häck

F17 Höjd
24/3 09:30
1 Maja Mossberg
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 151 PB
2 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 147
3 Jennifer Texmo
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 147
4 Mira Hagberg
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 143
139143147151153
133 Jennifer Texmo-oxxoxxx
42 Tyra Finke-oxoxxx
118 Maja Mossbergooooxxx
94 Mira Hagbergoxxoxxx
F17 Längd
23/3 10:50
1 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 4.82 PB
2 Jennifer Texmo
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 4.71
3 Mira Hagberg
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 4.40 PB
123456
133 Jennifer Texmoxx4.714.694.604.69
94 Mira Hagberg4.263.904.404.204.174.33
42 Tyra Finke4.824.804.774.57-4.30
F17 Tresteg
24/3 14:05
1 Stella Lundström
√Ėstersunds GIF
07 √Ėstersunds GIF 11.94
2 Jennifer Texmo
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 10.45
3 Tyra Finke
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 10.13
123456
42 Tyra Finke10.13x10.13x10.12x
133 Jennifer Texmox10.0710.1510.0210.2810.45
116 Stella Lundströmx11.7811.9411.6611.6711.90
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
23/3 13:00
1 Jennifer Texmo
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 10.32 PB
2 Mira Hagberg
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 8.36
3 Agnes Olsson
√Ėstersunds GIF
08 √Ėstersunds GIF 6.75 PB
123456
133 Jennifer Texmox9.469.9910.32x9.59
94 Mira Hagberg7.457.947.917.098.048.36
123 Agnes Olsson5.775.766.496.755.856.39
F15 60 m
23/3 11:15
Heat 1
1 Kajsa Kihlberg
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 8.90 q
2 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 9.01 q
3 Siri Herkules
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 9.11 q
4 Minna Kilander
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 9.36
Heat 2
1 Mira Cedervall
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 8.72 q PB
2 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 8.77 q
3 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.10 q
4 Meja Cedervall
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 9.22 PB
5 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.70
F15 60 m Final
23/3 12:00
1 Mira Cedervall
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 8.68 PB
2 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 8.76
3 Kajsa Kihlberg
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 8.88
4 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 9.04
5 Siri Herkules
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 9.26
6 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.28
F15 200 m
24/3 13:50
A-Final
Tot. plac.
1 Kajsa Kihlberg
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 29.19 1 PB
2 Siri Herkules
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 29.87 2
B-Final
Tot. plac.
1 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 30.62 3
2 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 31.61 4
F15 1000 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 1000 m

F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
24/3 10:25
1 Mira Cedervall
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 9.74 =PB
2 Kajsa Kihlberg
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 10.50
3 Siri Herkules
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 10.52
4 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 10.57
5 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 12.03
F15 Höjd
24/3 10:35
1 Mira Cedervall
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 147
2 Elvira Lindberg
Marieby GIF
10 Marieby GIF 143 PB
3 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 139 =PB
4 Siri Herkules
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 135
5 Meja Cedervall
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 131
123127131135139143147
84 Mira Cedervall-----xoo
83 Meja Cedervall-ooxxx
101 Siri Herkules-oxoxxoxxx
19 Julia Erikssonooxxoxoxoxxx
10 Elvira Lindbergooooxxoxoxxx
F15 Stav
23/3 10:45
1 Meja Cedervall
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 241 PB
2 Siri Herkules
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 206
181191201206211216221231241246
101 Siri Herkulesooooxxx
83 Meja Cedervall--ooo-xoxooxxx
F15 Längd
23/3 10:00
1 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 4.59 PB
2 Siri Herkules
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 4.24 PB
3 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 4.20 PB
4 Mira Cedervall
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 4.18 PB
5 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3.95
6 Minna Kilander
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 3.77
7 Tova Fahlgren
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 3.76 PB
123456
84 Mira Cedervall3.754.004.184.103.894.10
101 Siri Herkules4.014.213.964.114.244.24
88 Tova Fahlgren3.453.683.30x3.76x
45 Joline Fridh3.863.943.653.951.173.84
109 Minna Kilander3.50x3.433.553.583.77
31 Lykke Andersson4.543.363.734.434.354.59
19 Julia Eriksson3.974.154.134.134.164.20
F15 Tresteg
24/3 15:00
1 Siri Herkules
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 9.59
2 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 9.31 PB
3 Minna Kilander
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 8.72
4 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 8.57
5 Elvira Petrusson
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 7.36 PB
123456
66 Elvira Petrusson7.177.36x7.107.26x
109 Minna Kilander8.578.468.628.728.718.46
19 Julia Eriksson8.378.438.388.508.188.57
31 Lykke Anderssonx9.31xx8.968.75
101 Siri Herkules9.279.109.429.479.599.48
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
24/3 11:40
1 Elvira Lindberg
Marieby GIF
10 Marieby GIF 8.34 PB
2 Meja Cedervall
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 8.15
3 Joline Fridh
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 7.98 PB
4 Kajsa Kihlberg
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 6.60
5 Siri Herkules
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 6.20
123456
45 Joline Fridh7.517.237.987.887.747.49
10 Elvira Lindberg7.767.768.048.347.717.76
101 Siri Herkules6.205.865.576.18x5.64
83 Meja Cedervall7.097.797.937.387.548.15
108 Kajsa Kihlbergx5.296.585.96x6.60
F13 60 m
23/3 10:45
Heat 1
1 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 9.44 q
2 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.47 q PB
3 Ingrid Lugnet
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 9.71 PB
4 Maja Nybond
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 10.46 PB
Heat 2
1 Iris Sandström
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 8.37 q
2 Jennifer Staf
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.62 q
3 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 9.75
4 Thea Halvarsson
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 9.94 PB
5 Svea Persson
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 10.60 PB
Heat 3
1 Meja Nordfjäll
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 9.38 q PB
2 Enya Rehnstedt
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.49 q
3 Tilda Hemmyr
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 9.85
4 Elsa Dahlin Klefbom
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 10.00 PB
5 Alice Berglund
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 10.07
6 Elsa Sundin
Marieby GIF
12 Marieby GIF 10.55 PB
F13 60 m Final
23/3 11:50
1 Iris Sandström
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 8.37
2 Meja Nordfjäll
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 9.38 =PB
3 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 9.46
4 Enya Rehnstedt
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.61
5 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.70
6 Jennifer Staf
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.72
F13 200 m
24/3 14:10
A-Final
Tot. plac.
1 Iris Sandström
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 28.33 1
2 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 31.97 2 PB
3 Meja Nordfjäll
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 32.47 3
B-Final
Tot. plac.
1 Jennifer Staf
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 33.25 6 PB
2 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 33.42 7
3 Alice Edholm
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 34.96 12
C-Final
Tot. plac.
1 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 33.23 5 PB
2 Tilda Hemmyr
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 33.61 8 PB
3 Alice Berglund
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 34.35 11
D-Final
Tot. plac.
1 Ella Maripuu
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 32.57 4 PB
2 Iris Lundin
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 33.84 9 PB
3 Thea Halvarsson
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 34.30 10 PB
F13 800 m
23/3 13:25
1 My Jakobsson
Trångsvikens IF
13 Trångsvikens IF 2:50.89 PB
2 Alice Berglund
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 2:55.74 PB
3 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 3:04.46 PB
4 Maja Nybond
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 3:10.90 PB
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
24/3 10:00
Heat 1
1 Meja Nordfjäll
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 11.79 q
2 Thea Halvarsson
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 12.16 q PB
3 Juni Kålen
Marieby GIF
12 Marieby GIF 12.63 q PB
Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF DNF
Heat 2
1 Iris Sandström
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 9.65 q
2 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 12.17 q PB
3 Alice Berglund
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 12.33 q
4 Tilda Hemmyr
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 12.79 PB
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
24/3 10:45
1 Iris Sandström
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 9.68
2 Meja Nordfjäll
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 11.75
3 Thea Halvarsson
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 12.04 PB
4 Alice Berglund
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 12.09
5 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 12.12 PB
6 Juni Kålen
Marieby GIF
12 Marieby GIF 12.52 PB
F13 4x200 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 4x200 m

F13 Höjd
23/3 14:00
1 Iris Sandström
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 139
2 Meja Nordfjäll
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 127
3 Alice Berglund
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 127 PB
4 Juni Kålen
Marieby GIF
12 Marieby GIF 122
5 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 122
6 Alice Edholm
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 122
7 Ella Maripuu
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 117
=8 Thea Halvarsson
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 117
=8 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 117
=10 Elsa Sundin
Marieby GIF
12 Marieby GIF 117 PB
=10 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 117 =PB
12 Ingrid Lugnet
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 117 PB
13 Tilda Hemmyr
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 112
14 Elsa Dahlin Klefbom
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 107
15 Maja Nybond
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 102 PB
97102107112117122127131135139143
129 Iris Sandström-----oooxoxxoxxx
16 Elsa Sundin-oooxxoxxx
95 Thea Halvarsson-oooxoxxx
73 Tindra Zetterström-oooxxoxxx
79 Alice Berglund-oooxxoxxoxxoxxx
85 Elsa Dahlin Klefbom-xooxxx
119 Meja Nordfjäll----oxooxxx
8 Juni Kålen-----oxxx
24 Moa Lilja--oooxoxxx
100 Tilda Hemmyr--ooxxx
39 Alice Edholm--ooxoxoxxx
153 Ella Maripuu---ooxxx
115 Ingrid Lugnet--xoxoxxoxxx
52 Elise Jonsson-oooxoxxx
122 Maja Nybondooxxx
F13 Stav
23/3 12:05
1 Meja Nordfjäll
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 191 PB
2 Alice Berglund
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 161
3 Ingrid Lugnet
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 151
Klara Lewandowski
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF DNS
Iris Sandström
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF DNS
131141151161166171176181186191196
115 Ingrid Lugnetoooxxx
79 Alice Berglundoooxo-xxx
119 Meja Nordfjälloooooo---oxxx
F13 Längd
Hoppzon
24/3 11:00
1 Iris Sandström
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 4.67 PB
2 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 3.89 PB
3 Meja Nordfjäll
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 3.88 PB
4 Juni Kålen
Marieby GIF
12 Marieby GIF 3.84
5 Thea Halvarsson
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 3.82 PB
6 Elise Jonsson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF 3.81
7 Emina Olander
Marieby GIF
12 Marieby GIF 3.70 PB
8 Enya Rehnstedt
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 3.69
9 Alice Berglund
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 3.69 PB
10 Alice Edholm
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 3.62
11 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 3.58 PB
12 Jennifer Staf
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 3.41
13 Elsa Dahlin Klefbom
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 3.31 PB
14 Svea Persson
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 3.14 PB
15 Elsa Sundin
Marieby GIF
12 Marieby GIF 3.14 PB
1234
24 Moa Lilja3.503.523.583.58
52 Elise Jonsson3.763.723.713.81
11 Emina Olander3.553.703.513.62
85 Elsa Dahlin Klefbomx3.313.283.17
16 Elsa Sundin3.112.892.573.14
79 Alice Berglund3.563.633.443.69
67 Enya Rehnstedt3.693.693.483.54
8 Juni Kålen3.743.843.763.40
126 Svea Persson3.073.123.053.14
69 Jennifer Staf2.143.35x3.41
73 Tindra Zetterström3.403.523.813.89
39 Alice Edholm3.433.622.17-
95 Thea Halvarsson3.743.693.563.82
129 Iris Sandström4.534.674.594.59
119 Meja Nordfjäll3.883.703.843.80
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
24/3 13:05
1 Juni Kålen
Marieby GIF
12 Marieby GIF 9.71 PB
2 Iris Sandström
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 9.10
3 Iris Lundin
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 8.45 PB
4 Jennifer Staf
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 8.11
5 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 7.60 PB
6 Elsa Sundin
Marieby GIF
12 Marieby GIF 6.94 PB
7 Meja Nordfjäll
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 6.37
8 Alice Berglund
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 6.37
1234
129 Iris Sandström8.449.108.908.92
24 Moa Lilja7.606.926.147.51
79 Alice Berglund6.155.986.056.37
8 Juni Kålen8.978.799.259.71
69 Jennifer Staf8.087.138.117.73
119 Meja Nordfjäll6.036.166.246.37
16 Elsa Sundin6.946.456.576.20
157 Iris Lundin7.948.006.708.45
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män & P17 60 m
23/3 11:10
1 Simon Grahn
√Ėstersunds GIF
06 √Ėstersunds GIF 7.28 SB
=2 Algot Johansson
√Ėstersunds GIF
99 √Ėstersunds GIF 7.93
=2 Erik Norén
√Ėstersunds GIF
07 √Ėstersunds GIF 7.93 PB
Sammanställning per klass
P17
1 Erik Norén
√Ėstersunds GIF
07 √Ėstersunds GIF 7.93
Män
1 Simon Grahn
√Ėstersunds GIF
06 √Ėstersunds GIF 7.28
2 Algot Johansson
√Ėstersunds GIF
99 √Ėstersunds GIF 7.93
Män 200 m
24/3 13:15
1 Algot Johansson
√Ėstersunds GIF
99 √Ėstersunds GIF 25.48
Män 400 m
24/3 13:05
1 Håkan Svedberg
Trångsvikens IF
86 Trångsvikens IF 1:02.48 SB
Män 800 m
23/3 13:45
1 Emil Nordin
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 2:19.73
2 Håkan Svedberg
Trångsvikens IF
86 Trångsvikens IF 2:20.91 SB
Män 1500 m
24/3 15:30
1 Håkan Svedberg
Trångsvikens IF
86 Trångsvikens IF 5:01.37 SB
2 Stig-Ove Stolt
Offerdals SK
51 Offerdals SK 5:46.67 SB
Män Kula
Vikt: 7,26kg
23/3 12:00
1 Håkan Svedberg
Trångsvikens IF
86 Trångsvikens IF 9.40 PB
123456
72 Håkan Svedberg8.779.407.918.968.328.72
P17 60 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 60 m

P17 1500 m
23/3 13:55
1 Vilgot Arnsten
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 5:02.64 PB
P17 Tresteg
24/3 14:05
1 Sam Rondung
√Ėstersunds GIF
07 √Ėstersunds GIF 12.59
123456
128 Sam Rondung12.5312.44xxx12.59
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
24/3 12:20
1 Anton Ringdahl
Marieby GIF
07 Marieby GIF 11.52
123456
13 Anton Ringdahl11.4010.82x10.4111.2511.52
P15 60 m
23/3 11:35
1 Axel Huss
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 7.67 PB
2 Nils Johansson
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 7.76
3 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 8.16
4 Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 8.41 PB
5 Axel Jonsson
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 9.44 PB
P15 200 m
24/3 14:00
1 Axel Huss
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 25.53 PB
2 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 27.59
3 Axel Jonsson
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 32.37 PB
F15 & P15 1000 m
23/3 13:10
1 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 3:00.87 PB
2 Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3:07.29 PB
3 Nils Johansson
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 3:19.47
4 Kajsa Kihlberg
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 3:19.86
5 Siri Herkules
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 3:21.92
6 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3:50.30
Sammanställning per klass
P15
1 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 3:00.87
2 Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3:07.29
3 Nils Johansson
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 3:19.47
F15
1 Kajsa Kihlberg
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 3:19.86
2 Siri Herkules
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 3:21.92
3 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 3:50.30
P15 60 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 60 m häck

F13 & P15 4x200 m
23/3 15:30
1 √ĖGIF MIX
Tova Fahlgren 10
Kajsa Kihlberg 10
Nils Johansson 09
Ingrid Lugnet 12

√Ėstersunds GIF
√Ėstersunds GIF 1:59.29 silver
2 Trångsviken
Jennifer Staf 11
Elise Jonsson 12
Alice Edholm 11
Tindra Zetterström 12

Trångsvikens IF
Trångsvikens IF 2:10.01 blå
3 √ĖGIF 2012
Tilda Hemmyr 12
Meja Nordfjäll 12
Thea Halvarsson 12
Alice Berglund 12

√Ėstersunds GIF
√Ėstersunds GIF 2:12.44 lila
Sammanställning per klass
P15
1 √ĖGIF MIX
√Ėstersunds GIF
√Ėstersunds GIF 1:59.29
F13
1 Trångsviken
Trångsvikens IF
Trångsvikens IF 2:10.01
2 √ĖGIF 2012
√Ėstersunds GIF
√Ėstersunds GIF 2:12.44
P15 Höjd
24/3 11:20
1 Theo Lundström
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 157 PB
2 Axel Huss
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 151 =PB
3 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 151 PB
4 Alvar Klefbom
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 147 PB
131135139143147151154157160
103 Axel Huss---oxooxxx
110 Alvar Klefbomooooxxoxxx
117 Theo Lundström---ooooxoxxx
48 Oskar Handlerooooxxoxxoxxx
P15 Stav
23/3 10:00
1 Alvar Klefbom
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 241 PB
2 Emil Fahlgren
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 186 PB
151161171176181186191196201211221226231236241246
110 Alvar Klefbom------o-oooooxoxoxxx
87 Emil Fahlgrenoooxxoooxxx
P15 Längd
23/3 12:00
1 Nils Johansson
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 5.52
2 Axel Huss
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 5.36
3 Ludvig Nordin
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 4.68
4 Alvar Klefbom
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 4.44 PB
5 Axel Jonsson
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 3.53 PB
6 Emil Fahlgren
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 3.44 PB
123456
107 Axel Jonsson3.363.003.102.973.153.53
106 Nils Johanssonxx5.325.525.525.42
87 Emil Fahlgren3.443.053.042.652.833.30
63 Ludvig Nordin4.524.374.524.68x4.18
110 Alvar Klefbom4.244.444.294.194.27x
103 Axel Hussxx5.365.333.84x
P15 Tresteg
24/3 14:05
1 Theo Lundström
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 11.63 PB
2 Alvar Klefbom
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 9.86 =PB
123456
110 Alvar Klefbomx9.859.709.72x9.86
117 Theo Lundström11.2011.0610.8310.6111.0011.63
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
24/3 12:20
1 Nils Johansson
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 11.58 PB
2 Theo Lundström
√Ėstersunds GIF
09 √Ėstersunds GIF 10.06 PB
3 Oskar Handler
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF 9.95 PB
4 Axel Jonsson
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 5.95 PB
5 Emil Fahlgren
√Ėstersunds GIF
10 √Ėstersunds GIF 4.41 PB
123456
117 Theo Lundström9.139.789.319.7210.069.35
106 Nils Johansson10.6010.809.6711.2411.1411.58
107 Axel Jonsson5.955.905.655.545.555.71
48 Oskar Handler8.338.478.197.708.479.95
87 Emil Fahlgren4.224.354.414.214.294.16
P13 60 m
23/3 11:00
Heat 1
1 Samuel Andersson
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 8.80 q PB
2 Vide Ekqvist
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 8.96 q PB
3 David Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.02 q
4 Elliot Hansson
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 9.25 q
Heat 2
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 8.58 q
2 Alex Berglund
Högby IF
12 Högby IF 9.15 q
3 Arsenij Spakovskij
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.30
4 Simon Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.35 PB
5 Alfred Böhlmark
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 9.44
P13 60 m Final
23/3 11:40
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 8.69
2 Samuel Andersson
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 8.82
3 David Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 8.99 PB
4 Alex Berglund
Högby IF
12 Högby IF 9.16
5 Vide Ekqvist
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.17
Elliot Hansson
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF DNS
P13 200 m
24/3 13:30
A-Final
Tot. plac.
1 Samuel Andersson
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 29.06 1 PB
2 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 29.26 2 PB
3 David Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 29.97 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Alex Berglund
Högby IF
12 Högby IF 30.26 4 PB
2 Simon Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 30.33 5 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Alfred Böhlmark
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 30.63 6 PB
2 Arsenij Spakovskij
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 30.85 7 PB
P13 800 m
23/3 13:35
1 Samuel Andersson
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 2:42.34
2 David Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 2:45.43
3 Simon Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 2:45.86 PB
Elliot Hemmyr
√Ėstersunds GIF
13 √Ėstersunds GIF DNS
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
24/3 10:10
1 Simon Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 11.56
2 Arsenij Spakovskij
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 11.89
3 David Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 11.94
P13 Höjd
23/3 10:00
1 David Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 141
2 Alfred Böhlmark
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 138 PB
3 Arsenij Spakovskij
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 131 PB
4 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 127
5 Alex Berglund
Högby IF
12 Högby IF 122
112117122127131135138141145
25 Casper Olovssonooooxxx
82 Alfred Böhlmark-ooooooxxx
26 Arsenij Spakovskij--ooxxoxxx
2 Alex Berglundoooxxx
44 David Fridh--ooooxooxxx
P13 Stav
23/3 12:05
1 Alfred Böhlmark
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 141
141151
82 Alfred Böhlmarkox--
P13 Längd
Hoppzon
24/3 12:15
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 5.09 PB
2 Samuel Andersson
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 4.59
3 David Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 4.44
4 Vide Ekqvist
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 4.40 PB
5 Simon Fridh
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 4.27 PB
6 Arsenij Spakovskij
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 4.16 PB
7 Alex Berglund
Högby IF
12 Högby IF 4.04
8 Elliot Hansson
√Ėstersunds GIF
12 √Ėstersunds GIF 3.86
1234
26 Arsenij Spakovskij4.163.724.013.86
96 Elliot Hansson3.603.803.863.60
76 Samuel Andersson4.494.514.594.40
2 Alex Berglund4.043.933.993.89
44 David Fridh4.444.274.414.34
46 Simon Fridh3.893.844.034.27
25 Casper Olovssonx4.875.094.62
40 Vide Ekqvist4.314.004.104.40
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
24/3 11:15
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 10.78
2 Vide Ekqvist
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF 9.95 PB
3 Samuel Andersson
√Ėstersunds GIF
11 √Ėstersunds GIF 8.80
4 Arsenij Spakovskij
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 6.77
1234
76 Samuel Andersson8.808.738.097.93
26 Arsenij Spakovskij6.486.535.956.77
40 Vide Ekqvist9.829.95xx
25 Casper Olovsson10.6910.4510.78x
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

K55 Kula
Vikt: 3,0kg
23/3 12:00
1 Carina Källén
IFK Strömsund
69 IFK Strömsund 8.41 SB
123456
4 Carina Källén8.257.97x8.41xx
M55 Kula
Vikt: 6,0kg
23/3 12:05
1 Lars Hansson
√Ėstersunds GIF
69 √Ėstersunds GIF 10.90 PB
123456
97 Lars Hansson10.90-9.6310.0210.1310.61
M65 Kula
Vikt: 5,0kg
23/3 12:00
1 Carl Festin
Fåker IK
57 Fåker IK 7.80
123456
1 Carl Festin7.317.547.807.517.587.37