Resultat Mellanskåne Friidrott

Jeppavallen, Höör   2020-07-30

Arrangör: Höörs IS Tävlingsledare: Gert Möller Senast uppdaterad: 2020-08-01 09:34:24
Visa Resultatkort
F19 400 m Final
Torsdag 18:15
A-Final
Tot. plac.
1 Lovisa Skoglund
Höörs IS
01 Höörs IS 59.22 1 SB
2 Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 1:00.01 2
3 Juni Rugland
Höörs IS
03 Höörs IS 1:01.80 4
4 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 1:01.89 5
5 Nadja Rugland
Höörs IS
01 Höörs IS 1:02.32 6
B-Final
Tot. plac.
Maja Westhoff
IFK Växjö
04 IFK Växjö 1:01.66 3
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:02.93 7 SB
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 1:04.15 8 SB
Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 1:08.55 9
Sammanställning
1 Lovisa Skoglund
Höörs IS
01 Höörs IS 59.22 SB
2 Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 1:00.01
3 Maja Westhoff
IFK Växjö
04 IFK Växjö 1:01.66
4 Juni Rugland
Höörs IS
03 Höörs IS 1:01.80
5 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 1:01.89
6 Nadja Rugland
Höörs IS
01 Höörs IS 1:02.32
7 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:02.93 SB
8 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 1:04.15 SB
9 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 1:08.55
Sammanställning per klass
F19
1 Lovisa Skoglund
Höörs IS
01 Höörs IS 59.22
2 Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 1:00.01
3 Nadja Rugland
Höörs IS
01 Höörs IS 1:02.32
4 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:02.93
F17
1 Maja Westhoff
IFK Växjö
04 IFK Växjö 1:01.66
2 Juni Rugland
Höörs IS
03 Höörs IS 1:01.80
3 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 1:01.89
4 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 1:04.15
5 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 1:08.55
F17 Höjd Final
Torsdag 16:30
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF x
148
Johanna Perssonxxx
Sammanställning per klass
F17
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF x
F16 Höjd Final
Torsdag 16:30
1 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 160
2 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 155 SB
3 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 115
115120148152155158160165
Emma Kovacevic--xoxoxxoxxx
Maja Malmoxxx
Tilde Bjerager--ooo-oxxx
Sammanställning per klass
F17
1 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 160
2 Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 155
3 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 115
F15 300 m Final
Torsdag 17:15
1 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 45.36 PB
2 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 46.02
Sammanställning per klass
F15
1 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 45.36
2 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 46.02
F14 300 m Final
Torsdag 17:15
1 Linnea Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI 45.42 PB
Sammanställning per klass
F15
1 Linnea Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI 45.42
F14 Höjd Final
Torsdag 16:30
1 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 140 PB
125130135140144
Tilda Perssonxoxooxoxxx
Sammanställning per klass
F15
1 Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 140
F13 300 m Final
Torsdag 17:30
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 47.90
2 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 47.92
3 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 49.07
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 50.18
5 Nilla Gustafsson
Höörs IS
07 Höörs IS 51.21
Sammanställning per klass
F13
1 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 47.90
2 Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 47.92
3 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS 49.07
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 50.18
5 Nilla Gustafsson
Höörs IS
07 Höörs IS 51.21
F13 Höjd Final
Torsdag 17:00
1 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 148
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 144
3 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 135
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 130
125130135140144148152
Isa Lindbergooxoxoxxoxxx
Felicia Mårtenssonooxxx
Ellinore Anderssonooxxoxxx
Ebba Mohlin---oxoxoxxx
Sammanställning per klass
F13
1 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 148
2 Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 144
3 Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF 135
4 Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF 130
F12

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 400 m Final
Torsdag 18:00
1 Daniel Sjölin
Höörs IS
00 Höörs IS 51.68
2 Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund 52.08 PB
3 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 52.90 PB
4 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 54.05
Sammanställning per klass
P19
1 Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 54.05
P15
1 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 52.90
Män
1 Daniel Sjölin
Höörs IS
00 Höörs IS 51.68
2 Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund 52.08
P16 400 m Final
Torsdag 18:00
Joel Torp
Åhus FIK
04 Åhus FIK DNS
Sammanställning per klass
P17
Joel Torp
Åhus FIK
04 Åhus FIK DNS
P15 300 m Final
Torsdag 17:00
1 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 37.93 PB
2 William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 38.40
3 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 39.67 PB
4 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 40.06 SB
Sammanställning per klass
P15
1 Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 37.93
2 William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 38.40
3 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 39.67
4 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 40.06
P13 Höjd Final
Torsdag 16:30
1 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 144
2 Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 135 =PB
130135140144148
Aron Powellxoxoxxx
Fredrik Walemoooxoxoxxx
Sammanställning per klass
P13
1 Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 144
2 Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 135