Resultat Regionsmästerskapen Norrland

Campus arena, Umeå   2023-09-16 - 2023-09-17

Arrangör: IFK Umeå Tävlingsledare: Göran Kero Senast uppdaterad: 2023-09-20 22:16:12
2023-09-16 2023-09-17 Alla dagar

Total

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 2220
2 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 1424
3 Norra Norrland 1160
4 N.A. 115
5 Gotland-Stockholm 30
6 MittSvenska 9
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

Kvinnor

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 192
2 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 65
3 Norra Norrland 63
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

F13

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 321
2 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 213
3 Norra Norrland 149
4 N.A. 23
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

F14

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 305
2 Norra Norrland 203
3 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 185
4 N.A. 23
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

F15

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 215
2 Norra Norrland 160
3 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 88
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

F17

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 220
2 Norra Norrland 73
3 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 61
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

P13

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 238
2 Norra Norrland 228
3 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 199
4 N.A. 23
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

P14

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 206
2 Norra Norrland 79
3 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 68
4 N.A. 23
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

P15

Plac.Poäng
1 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 236
2 Södra Norrland 145
3 Norra Norrland 27
4 Gotland-Stockholm 20
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

P17

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 153
2 Norra Norrland 82
3 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 77
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

P19

Plac.Poäng
1 Norra Norrland 20
2 Södra Norrland 10
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

Män

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 185
2 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 102
3 Norra Norrland 38
4 Gotland-Stockholm 10
5 MittSvenska 9
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

Kvinnor Na-I

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 20
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

Män Na-I

Plac.Poäng
1 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 41
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

M50

Plac.Poäng
1 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 49
2 Norra Norrland 38
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

M40

Plac.Poäng
1 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 20
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

K40

Plac.Poäng
1 Västerbotten (endast Regionsmästerskap) 20
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

M60

Plac.Poäng
1 Södra Norrland 10
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323

Mix

Plac.Poäng
1 N.A. 23
KvinnorF17F15F14F13MänP19P17P15P14P13MixK40M40M50M60Kvinnor Na-IMän Na-I
100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder100 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut100 m200 m400 m800 m1500 m5000 m3000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut110 m häckKulaDiskusSlägga100 m200 m400 m800 m1500 m3000 m2000 m hinder110 m häck400 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häckHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut80 m300 m800 m2000 m1500 m hinder80 m häck300 m häck4x80 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut60 m200 m600 m1500 m60 m häck200 m häck5x60 mHöjdStavLängdTrestegKulaDiskusSläggaSpjut8x200mKulaDiskus800 m1500 m800 m1500 mKulaDiskusSläggaSpjut200 mKulaSpjut100 mHöjdLängdKulaSpjut
Norra Norrland991817101381010158915999131014102516171338615857728172514182220132315651591851665138138910106139910691010910869109107966718231613791624272427618910910
Södra Norrland24181610181010252824924311910101029102710152516151010112124242324102718162619191717201716132631242615191619232824182126272829282620192310241010108251024191825151023191989232815192419101010109101910242523271513181818251019922251729101010
Gotland-Stockholm10749
Västerbotten (endast Regionsmästerskap)71099101010511291519131681619115211682010201030201310716152221218112515181217121515134191791012171010109914151010271010241021182311924151091591012201891518171721164171510101010101010910101010101
MittSvenska9
N.A.2323232323
Kvinnor 100 m
16/9 13:00
Vind: -0.4
Poäng
1 Wilma Isaksson
S.NORR IF Vingarna
05 S.NORR IF Vingarna 13.55 10.00
2 Emmy Erlandsson
N.NORR Luleå FIF
05 N.NORR Luleå FIF 13.99 9.00 PB
3 Emma Vikström
S.NORR IF Vingarna
05 S.NORR IF Vingarna 14.00 8.00 PB
4 Lowa Juneblad
VÄST Umedalens IF
05 VÄST Umedalens IF 14.11 7.00
5 Ida Lindberg
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 14.84 6.00
Kvinnor 200 m
17/9 13:20
Vind: -2.1
Poäng
1 Emma Vikström
S.NORR IF Vingarna
05 S.NORR IF Vingarna 29.06 10.00 SB
2 Emmy Erlandsson
N.NORR Luleå FIF
05 N.NORR Luleå FIF 29.99 9.00 SB
3 Ida Lindberg
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 31.07 8.00
Kvinnor 400 m
16/9 16:10
Poäng
1 Emmy Erlandsson
N.NORR Luleå FIF
05 N.NORR Luleå FIF 1:07.40 10.00 PB
2 Ida Lindberg
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 1:10.35 9.00
3 Sara Lundblom
N.NORR Morjärvs SK
77 N.NORR Morjärvs SK 1:12.84 8.00
4 Angelica Lilliesköld
S.NORR Sollefteå GIF
01 S.NORR Sollefteå GIF 1:27.43 7.00 PB
Kvinnor & F17 800 m
17/9 13:50
Poäng
1 Astrid Scott
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 2:37.23 10.00 SB
2 Ida Lindberg
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 2:56.24 10.00
Molly Bergner
VÄST IFK Umeå
07 VÄST IFK Umeå DNS
Sammanställning per klass
Kvinnor
1 Ida Lindberg
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 2:56.24
F17
1 Astrid Scott
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 2:37.23
Molly Bergner
VÄST IFK Umeå
07 VÄST IFK Umeå DNS
Kvinnor 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 1500 m

Kvinnor Höjd
17/9 11:10
Poäng
1 Elsa Arnesson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 161 10.00
2 Vega Kågström
VÄST Skellefteå AIK
05 VÄST Skellefteå AIK 158 9.00
3 Lisa Norlander
S.NORR Brännans IF
05 S.NORR Brännans IF 145 8.00
140145150154158161164
308 Elsa Arnesson--ooxxooxxx
251 Lisa Norlanderooxxx
155 Vega Kågström-oooxxoxxx
Kvinnor Stav
16/9 10:20
Poäng
1 Lovisa Blomqvist
S.NORR Marieby GIF
04 S.NORR Marieby GIF 360 10.00
2 Ellinor Hannerfors
N.NORR Haparanda SKT
03 N.NORR Haparanda SKT 275 9.00
3 Tuva Weiland
N.NORR Piteå IF
04 N.NORR Piteå IF 275 8.00
275290300310320330335340350360371
211 Ellinor Hannerforsoxxx
243 Tuva Weilandxoxxx
275 Lovisa Blomqvist----xxoo-ooxoxxx
Kvinnor Längd
16/9 11:20
Poäng
1 Elsa Arnesson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 4.90 -0.1 10.00 PB
2 Lotta Laurin
VÄST IFK Umeå
99 VÄST IFK Umeå 4.87 -0.1 9.00
123456
308 Elsa Arnesson4.71 +0.44.75 -0.74.90 -0.1- 4.84 -0.54.87 -1.0
117 Lotta Laurin4.87 -0.1- 4.87 +0.1- 4.61 -0.74.58 -1.3
Kvinnor Tresteg
17/9 14:55
Poäng
1 Johanna Karlsson
VÄST Skellefteå AIK
03 VÄST Skellefteå AIK 10.31 +3.3 10.00
123456
153 Johanna Karlssonx x 10.11 +1.210.09 +1.8x 10.31 +3.3
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
17/9 13:45
Poäng
1 Amanda Rask
VÄST IFK Umeå
02 VÄST IFK Umeå 11.10 10.00 PB
2 Betty Öhlen
S.NORR Timrå AIF
85 S.NORR Timrå AIF 9.64 9.00
3 Veronica Lundgren
S.NORR Sollefteå GIF
86 S.NORR Sollefteå GIF 8.66 8.00
4 Elsa Arnesson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 7.70 7.00
5 Stina Ericsson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 7.10 1.00
123456
306 Betty Öhlen9.629.64xxx8.77
281 Veronica Lundgren8.458.668.528.608.59x
127 Amanda Rask11.10x10.6710.5410.42x
309 Stina Ericsson7.106.36xxxx
308 Elsa Arnesson7.456.927.60x7.677.70
Kvinnor Diskus
Vikt: 1,0kg
16/9 13:20
Poäng
1 Elsa Arnesson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 27.82 10.00
2 Veronica Lundgren
S.NORR Sollefteå GIF
86 S.NORR Sollefteå GIF 23.49 9.00
3 Betty Öhlen
S.NORR Timrå AIF
85 S.NORR Timrå AIF 23.20 8.00
4 Stina Ericsson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 21.12 1.00 PB
123456
309 Stina Ericsson20.91x21.12xxx
281 Veronica Lundgren21.47xx23.49x22.59
306 Betty Öhlenx22.09xx23.20x
308 Elsa Arnessonxx27.82xxx
Kvinnor Slägga
Vikt: 4,0kg
17/9 12:00
Poäng
1 Linda Hedlund
N.NORR Boden FI
04 N.NORR Boden FI 53.14 10.00
2 Elin Granlöf
S.NORR Timrå AIF
02 S.NORR Timrå AIF 49.28 9.00
3 Veronica Lundgren
S.NORR Sollefteå GIF
86 S.NORR Sollefteå GIF 31.40 8.00
4 Elsa Arnesson
S.NORR Trångsvikens IF
05 S.NORR Trångsvikens IF 27.65 7.00
123456
308 Elsa Arnesson26.48xx27.65x26.01
304 Elin Granlöfx49.2848.1148.3044.87x
192 Linda Hedlundxx51.3349.9153.14x
281 Veronica Lundgren28.79x31.40xx31.00
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
16/9 14:30
Poäng
1 Amanda Rask
VÄST IFK Umeå
02 VÄST IFK Umeå 45.04 10.00
2 Betty Öhlen
S.NORR Timrå AIF
85 S.NORR Timrå AIF 29.51 9.00
123456
127 Amanda Rask44.2241.8843.5844.2145.0443.74
306 Betty Öhlen29.5127.8025.4927.5926.94x
F17 100 m Försök
16/9 11:15
Heat 1
Vind: +0.5
Poäng
1 Irma Jonsson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 12.93 q
2 Ida Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 13.31 q
3 Alma Isaksson
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 13.92 q
4 Klara Fjällström
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 13.95 q
5 Alva Åkesson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 13.99 q PB
Molly Bergner
VÄST IFK Umeå
07 VÄST IFK Umeå DNS
Heat 2
Vind: +0.4
Poäng
1 Stella Lundström
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 12.80 q
2 Agnes Arvidsson
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 13.88 q
3 Elin Sander
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 13.94 q
4 Ottilia Olsson
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 14.34
5 Alissa Indevall
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 15.06
F17 100 m Final
16/9 12:40
Vind: -0.2
Poäng
1 Stella Lundström
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 12.67 9.00
2 Irma Jonsson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 13.02 8.00
3 Ida Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 13.22 7.00
4 Alma Isaksson
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 13.79 PB
5 Agnes Arvidsson
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 13.85
6 Klara Fjällström
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 13.89
7 Elin Sander
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 14.06
F17 200 m
17/9 12:55
A-Final
Vind: -2.6
Poäng Tot. plac.
1 Irma Jonsson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 27.63 10.00 1
2 Ida Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 27.96 9.00 2
3 Astrid Scott
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 28.64 8.00 3
4 Klara Fjällström
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 28.86 1.00 4
5 Alma Isaksson
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 29.03 1.00 5
B-Final
Vind: -3.2
Poäng Tot. plac.
1 Elin Sander
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 29.23 1.00 6
2 Wilma Lundbäck
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 30.04 7.00 7
3 Elise Eneris
N.NORR Gällivare SK
06 N.NORR Gällivare SK 31.14 6.00 8
4 Molly Bergner
VÄST IFK Umeå
07 VÄST IFK Umeå 32.14 5.00 9 PB
5 Alissa Indevall
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 32.25 1.00 10
F17 400 m
16/9 15:50
Poäng
1 Astrid Scott
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 1:01.80 10.00
2 Elin Sander
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 1:08.05 9.00
3 Wilma Lundbäck
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 1:08.93 8.00
F17 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
17/9 10:05
Vind: -1.9
Poäng
1 Stella Lundström
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 15.81 10.00 SB
F17 Höjd
17/9 11:10
Poäng
1 Alva Åkesson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 161 10.00
150154158161164
300 Alva Åkessonoooxxoxxx
F17 Stav
16/9 16:10
Poäng
1 Elise Eneris
N.NORR Gällivare SK
06 N.NORR Gällivare SK 280 10.00 PB
Iris Grimbert
VÄST IFK Umeå
07 VÄST IFK Umeå x 1.00
220235245255265270280290
340 Iris Grimbertxxx
196 Elise Enerisoooooxooxxx
F17 Längd
16/9 10:00
Poäng
1 Lovisa Ulvenstam
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 5.66 -0.3 10.00
2 Stella Lundström
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 5.38 -0.4 9.00
3 Ida Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 5.02 -1.7 8.00
4 Klara Fjällström
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 4.97 -0.6 1.00
5 Alma Isaksson
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 4.57 -0.8 1.00
6 Tuva Steneberg
VÄST IFK Umeå
06 VÄST IFK Umeå 4.48 -0.5 7.00 SB
7 Elise Eneris
N.NORR Gällivare SK
06 N.NORR Gällivare SK 4.18 -0.5 6.00
8 Alma Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
07 VÄST Skellefteå AIK 4.05 -0.3 5.00
9 Wilma Lundbäck
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 3.85 -0.5 4.00
123456
196 Elise Eneris- 4.06 -0.83.84 -0.84.18 -0.5- 4.00 -0.4
333 Stella Lundström5.29 +0.75.19 -1.25.12 -0.43.55 -0.65.38 -0.45.20 -0.3
131 Tuva Steneberg4.20 +0.44.42 -1.04.48 -0.5- 4.19 0.04.46 -0.2
259 Klara Fjällström4.40 0.04.49 -1.04.97 -0.64.63 -0.14.70 -0.12.94 0.0
263 Alma Isaksson4.42 -0.1- 4.57 -0.84.23 -0.7- 4.35 -0.8
213 Wilma Lundbäck- 3.85 -0.5-
338 Lovisa Ulvenstam5.66 -0.35.62 -1.05.64 -0.35.49 -0.35.41 +0.1-
156 Alma Lindgren4.03 -0.33.83 -1.03.95 0.03.82 -0.5- 4.05 -0.3
316 Ida Svedberg4.71 -0.54.86 -1.24.97 -0.34.72 -0.34.82 -0.35.02 -1.7
F17 Tresteg
17/9 14:55
Poäng
1 Irma Jonsson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 11.14 +2.8 10.00
2 Tuva Steneberg
VÄST IFK Umeå
06 VÄST IFK Umeå 10.54 +1.3 9.00 PB
3 Wilma Lundbäck
N.NORR Haparanda SKT
07 N.NORR Haparanda SKT 9.71 +1.9 8.00
4 Elise Eneris
N.NORR Gällivare SK
06 N.NORR Gällivare SK 9.36 +4.2 7.00
123456
131 Tuva Steneberg10.18 +1.410.24 +1.710.43 +2.110.30 +2.810.28 +2.110.54 +1.3
289 Irma Jonssonx 11.14 +2.8x 10.79 +1.410.53 +3.110.69 +1.0
213 Wilma Lundbäck9.13 +1.39.50 +1.0x 9.07 +4.89.59 +2.89.71 +1.9
196 Elise Enerisx 9.04 +1.79.16 +2.48.94 +1.19.36 +4.29.32 +1.5
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
17/9 08:45
Poäng
1 Alva Åkesson
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 11.43 10.00 PB
2 Agnes Arvidsson
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 10.94 9.00
3 Cajsa Edelbro
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 9.93 8.00 PB
4 Stella Lundström
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 9.80 7.00
5 Lovisa Ulvenstam
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 9.75 1.00
6 Hanna Urpiala Seeman
VÄST IFK Umeå
06 VÄST IFK Umeå 9.33 6.00 SB
7 Felicia Blom
VÄST Skellefteå AIK
07 VÄST Skellefteå AIK 7.35 5.00
8 Linneah Kronqvist-Wilhelmsson
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 6.91 4.00
123456
217 Cajsa Edelbrox9.269.879.16x9.93
319 Agnes Arvidsson10.8410.7710.3710.5610.9410.61
154 Linneah Kronqvist-Wilhelmsson6.91x6.716.666.546.29
333 Stella Lundström8.759.389.45x9.80x
338 Lovisa Ulvenstam9.319.549.759.459.489.59
136 Hanna Urpiala Seemanx9.298.919.339.039.17
300 Alva Åkesson11.0411.3110.8811.4311.4311.22
145 Felicia Blom7.127.357.086.796.847.21
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
16/9 13:20
Poäng
1 Emma Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 19.40 10.00 PB
123456
311 Emma Flinkberg17.21x19.4017.4818.8519.40
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
17/9 12:00
Poäng
1 Linneah Kronqvist-Wilhelmsson
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 38.19 10.00
2 Ella Hagervall
VÄST IFK Umeå
07 VÄST IFK Umeå 32.34 9.00
3 Emma Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
06 S.NORR Trångsvikens IF 25.84 8.00 PB
4 Selma Rudlund
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 23.44 7.00 SB
123456
154 Linneah Kronqvist-Wilhelmssonx37.2137.9337.9336.6638.19
311 Emma Flinkberg25.8424.33xx25.57x
266 Selma Rudlund22.44xx23.44xx
111 Ella Hagervallx31.80x32.3429.0830.54
F17 Spjut
Vikt: 500g
16/9 14:30
Poäng
1 Stella Lundström
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 26.76 10.00
2 Elise Eneris
N.NORR Gällivare SK
06 N.NORR Gällivare SK 25.84 9.00 PB
3 Alma Isaksson
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 24.73 8.00 PB
4 Selma Rudlund
S.NORR IF Vingarna
06 S.NORR IF Vingarna 22.29 7.00 SB
123456
263 Alma Isaksson23.0421.3924.7321.7820.5820.19
196 Elise Eneris20.6123.0825.8423.6922.7822.89
266 Selma Rudlund22.29xxx19.20x
333 Stella Lundström22.6522.5726.7624.1526.2526.00
F15 80 m Försök
16/9 10:50
Heat 1
Vind: +0.6
Poäng
1 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 10.85 q
2 Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 11.25 q
3 Elvira Stark
N.NORR Riviera FI
08 N.NORR Riviera FI 11.31 q
4 Mira Hagberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 11.44 q PB
5 Hilma Pettersson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 12.02 PB
6 Livia Sjö
S.NORR Sollefteå GIF
08 S.NORR Sollefteå GIF 12.12 PB
Heat 2
Vind: +1.2
Poäng
1 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 11.03 q
2 Estelle Mjöbring
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 11.37 q
3 Sophie Grahn
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 11.48 q
4 Saga Engfors
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 11.72 q SB
5 Maja Mossberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 11.93 PB
6 Nike Nymark
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 12.12 PB
F15 80 m Final
16/9 12:25
Vind: +0.1
Poäng
1 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 10.83 9.00
2 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 10.98 8.00
3 Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 11.23 7.00
4 Elvira Stark
N.NORR Riviera FI
08 N.NORR Riviera FI 11.24 6.00
5 Sophie Grahn
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 11.51 5.00
6 Estelle Mjöbring
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 11.54 4.00
7 Mira Hagberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 11.57 3.00
8 Saga Engfors
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 11.75 2.00
F15 300 m
17/9 12:15
Poäng
1 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 44.89 10.00
2 Elvira Stark
N.NORR Riviera FI
08 N.NORR Riviera FI 45.94 9.00 SB
3 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 47.13 8.00
4 Sophie Grahn
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 48.56 7.00
5 Estelle Mjöbring
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 51.01 6.00
Alma Hammarström
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI DNS
F15 800 m
17/9 14:00
Poäng
1 Tyra Finke
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 3:04.54 10.00
2 Lova Lundgren
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 3:36.90 9.00 SB
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
17/9 09:30
Vind: -3.5
Poäng
1 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 13.37 10.00
2 Milicia Hedman Sandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 14.28 9.00
3 Hilma Pettersson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 14.80 8.00
F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
16/9 14:40
Poäng
1 Tyra Finke
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 53.13 10.00 PB
Maja Mossberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF DNF 1.00
F15 Höjd
17/9 08:30
Poäng
1 Emilia Jonsdotter
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 151 10.00
2 Milicia Hedman Sandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 148 9.00
3 Tyra Finke
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 144 8.00
4 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 144 7.00
=5 Alma Hammarström
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 140 6.00 SB
=5 Hilma Pettersson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 140 6.00
7 Felicia Bojang
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 140 4.00
130135140144148151159
222 Milicia Hedman Sandberg-oooxoxxx
288 Alma Hammarströmoooxxx
209 Felicia Bojang--xoxxx
187 Hilma Petterssonoooxxx
310 Tyra Finke-xxoxxooxxx
274 Jennifer Texmo-oxoxoxxx
178 Emilia Jonsdotter---ooxoxxx
F15 Stav
16/9 16:10
Poäng
1 Saga Engfors
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 235 10.00
200220235245
197 Saga Engforsoooxxx
F15 Längd
16/9 13:25
Poäng
1 Felicia Bojang
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 4.89 +2.0 10.00
2 Emilia Jonsdotter
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 4.78 +2.3 9.00
3 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 4.77 +2.4 8.00
4 Tyra Finke
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 4.77 0.0 7.00 PB
5 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 4.72 -0.1 6.00
6 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 4.68 +0.5 5.00
7 Nike Nymark
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 4.57 +1.3 1.00 PB
8 Sophie Grahn
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 4.48 -0.1 1.00
9 Hilma Pettersson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 4.26 +1.4 4.00 PB
10 Mira Hagberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 4.18 -0.9 1.00 PB
11 Saga Engfors
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 4.09 +1.5 3.00
12 Estelle Mjöbring
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 3.63 -0.4 1.00
Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF - 1.00
123456
225 Tindra Strandberg- - -
274 Jennifer Texmo4.77 +2.44.34 -0.52.39 +0.13.57 +0.33.94 -0.64.65 -0.4
310 Tyra Finkex 4.46 0.03.86 0.04.61 +0.54.77 0.04.17 -1.4
149 Tilda Fridenborgx x 4.53 +0.34.68 +0.5x x
197 Saga Engfors4.03 +0.63.99 +0.64.09 +1.5
294 Nike Nymark4.57 +1.34.30 +0.34.41 +0.14.45 -0.54.30 -0.24.44 0.0
209 Felicia Bojangx 4.86 +0.14.71 -0.6x 4.89 +2.04.88 -0.6
178 Emilia Jonsdotter4.78 +2.34.50 +0.34.49 -0.94.61 0.04.60 -0.44.62 -0.2
187 Hilma Pettersson4.26 +1.44.26 -0.24.26 +0.4
325 Sophie Grahn4.48 -0.14.34 -0.8x 4.28 0.04.30 -0.9x
326 Mira Hagberg4.18 -0.94.16 -0.84.18 0.0
317 Moa Svedbergx 4.60 0.04.53 -0.64.44 -2.04.41 -0.54.72 -0.1
183 Estelle Mjöbring3.63 -0.4x x
F15 Tresteg
17/9 14:55
Poäng
1 Felicia Bojang
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 10.52 +2.0 10.00
2 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 10.36 +1.2 9.00
3 Tyra Finke
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 10.08 +1.8 8.00 PB
4 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 9.99 +0.6 7.00
5 Estelle Mjöbring
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.77 +2.1 6.00
6 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 8.38 +1.9 5.00
123456
183 Estelle Mjöbring8.54 +4.48.18 +1.78.47 +1.18.40 +1.78.77 +2.18.25 +1.5
209 Felicia Bojang10.40 +2.310.38 +1.1x x 10.41 +1.910.52 +2.0
149 Tilda Fridenborgx x x x 8.36 +1.68.38 +1.9
310 Tyra Finke9.19 +0.99.95 +1.49.78 +2.310.08 +1.89.74 +1.910.00 +1.2
317 Moa Svedberg9.99 +0.69.42 +1.29.49 +2.08.15 +0.89.22 +3.49.69 +1.2
274 Jennifer Texmo9.43 +0.99.84 +1.99.52 +2.09.79 +5.910.14 +2.410.36 +1.2
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
17/9 09:45
Poäng
1 Milicia Hedman Sandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 9.98 10.00
2 Felicia Bojang
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 9.74 9.00
3 Sophie Grahn
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 8.80 8.00 PB
4 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 8.48 7.00
5 Alma Hammarström
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 8.37 6.00 PB
6 Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 8.27 5.00
7 Alexandra Mattsin
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 7.67 1.00
8 Nike Nymark
S.NORR Sundsvalls FI
08 S.NORR Sundsvalls FI 7.27 1.00
9 Livia Sjö
S.NORR Sollefteå GIF
08 S.NORR Sollefteå GIF 6.97 1.00
123456
222 Milicia Hedman Sandberg9.759.989.539.54xx
225 Tindra Strandbergxx8.058.278.128.18
288 Alma Hammarström8.378.007.828.187.968.37
282 Livia Sjö6.756.626.97
204 Alexandra Mattsin7.16x7.367.677.46x
209 Felicia Bojang9.069.44x9.74x9.70
325 Sophie Grahn7.578.228.118.538.028.80
274 Jennifer Texmo8.23xx8.398.408.48
294 Nike Nymark7.276.647.186.897.256.13
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
16/9 16:25
Poäng
1 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 27.25 10.00 PB
2 Alexandra Mattsin
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 23.81 9.00 PB
3 Moa Svedberg
S.NORR Trångsvikens IF
08 S.NORR Trångsvikens IF 23.42 8.00
4 Felicia Bojang
N.NORR Haparanda SKT
08 N.NORR Haparanda SKT 23.24 7.00
5 Livia Sjö
S.NORR Sollefteå GIF
08 S.NORR Sollefteå GIF 15.45 6.00
123456
274 Jennifer Texmo22.63x22.9126.0125.0427.25
204 Alexandra Mattsin22.5820.4123.81xx20.98
209 Felicia Bojangx23.2421.89x22.14x
282 Livia Sjö15.45xxxxx
317 Moa Svedbergxxxx23.42x
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
17/9 12:00
Poäng
1 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 33.35 10.00 PB
2 Alexandra Mattsin
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 26.89 9.00
3 Lova Lundgren
N.NORR Piteå IF
08 N.NORR Piteå IF 19.10 8.00 PB
123456
204 Alexandra Mattsin26.6023.9721.4926.89x26.89
274 Jennifer Texmo25.6029.4527.94x25.9733.35
242 Lova Lundgren19.1019.1018.1216.3918.9416.40
F15 Spjut
Vikt: 500g
16/9 11:15
Poäng
1 Livia Sjö
S.NORR Sollefteå GIF
08 S.NORR Sollefteå GIF 24.86 10.00 PB
2 Jennifer Texmo
S.NORR IFK Strömsund
08 S.NORR IFK Strömsund 24.66 9.00
3 Maja Mossberg
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 23.95 8.00 PB
4 Alexandra Mattsin
N.NORR Gällivare SK
08 N.NORR Gällivare SK 22.55 7.00
5 Tindra Strandberg
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 18.71 6.00 SB
6 Tilda Fridenborg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 14.31 5.00
123456
225 Tindra Strandberg16.3718.71x15.85xx
149 Tilda Fridenborg12.4112.1011.9114.3113.84x
204 Alexandra Mattsin22.5520.5620.9320.4520.4920.69
274 Jennifer Texmo24.6624.4020.2923.8023.8223.04
282 Livia Sjö18.3720.4424.8620.7720.7623.95
335 Maja Mossberg23.5823.9521.9922.9023.6019.01
F14 80 m Försök
16/9 10:35
Heat 1
Vind: +0.1
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 10.96 q PB
2 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 11.26 q
3 Nova Fagerqvist
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 11.39 q PB
4 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 11.60
5 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 12.34
6 Moa Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 12.68 PB
Ellen Möller
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK DNS
Heat 2
Vind: +0.2
Poäng
1 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 11.07 q
2 Irma Granberg
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 11.18 q =PB
3 Ädla Bellgran
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 11.54 q PB
4 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 11.70
5 Siri Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 12.04
6 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 12.31
7 Millie Lundgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 13.02 PB
Heat 3
Vind: +0.6
Poäng
1 Signe Pettersson
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 11.14 q PB 11.131
2 Frida Lauri
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 11.14 q 11.135
3 Asta Strömberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 11.59
4 Nelli Kumpula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 11.75 PB
5 Thea Thafvelin
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 12.31
6 Sofia Rycaj Holm
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 12.39 PB
F14 80 m Final
16/9 12:10
Vind: -0.1
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 10.82 9.00 PB
2 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 11.01 8.00
3 Signe Pettersson
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 11.11 7.00 PB
4 Frida Lauri
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 11.14 6.00
5 Irma Granberg
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 11.26 5.00
6 Ädla Bellgran
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 11.47 PB
7 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 11.48 4.00
8 Nova Fagerqvist
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 11.80 3.00
F14 300 m
17/9 12:05
Poäng
1 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 43.08 10.00
2 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 44.08 9.00
3 Nea Perttula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 50.17 8.00
4 Thea Thafvelin
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 51.05 7.00
5 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 52.16 6.00
Sofia Rycaj Holm
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK DNS
F14 800 m
17/9 14:40
Poäng
1 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 2:26.37 10.00
2 Molly Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 2:47.99 9.00
3 Irma Bjurdamm
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 2:50.54 8.00
4 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 2:55.33 7.00
5 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 3:12.97 6.00
F14 2000 m
17/9 15:45
Poäng
1 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 7:41.20 10.00
2 Molly Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 7:56.81 9.00 PB
3 Elsa Åström
N.NORR Nedre Soppero IK
09 N.NORR Nedre Soppero IK 8:37.61 8.00 PB
4 Adina Aidanpää
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 9:06.45 7.00 PB
F14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
16/9 17:20
Poäng
1 Molly Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 6:17.84 10.00 PB
2 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 6:30.34 9.00 PB
3 Elsa Åström
N.NORR Nedre Soppero IK
09 N.NORR Nedre Soppero IK 6:59.14 8.00
F14 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
17/9 09:15
Heat 1
Vind: -1.6
Poäng
1 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 13.86 q
2 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 14.05 q
3 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 15.64 q
4 Moa Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 16.23 q
Heat 2
Vind: -2.5
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 13.74 q
2 Irma Granberg
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 14.16 q PB
3 Elsa Magnusson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 14.49 q
4 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 16.27 q
5 Thea Thafvelin
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 16.37 PB
F14 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
17/9 10:45
Vind: -2.8
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 13.59 9.00
2 Irma Granberg
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 13.91 8.00 PB
3 Elsa Magnusson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 14.15 7.00
4 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 14.61 6.00
5 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 15.26 5.00
6 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 15.56 4.00
Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI DNS
Moa Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK DNS 3.00
F14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
16/9 14:30
Poäng
1 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 47.05 10.00 PB
2 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 51.39 9.00 PB
3 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 54.53 8.00
4 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 57.66 7.00 PB
F14 4x80 m
17/9 16:05
Poäng
1 Södra Norrland F14
-
- 44.06 23.00
2 Västerbotten F14
-
- 44.55
3 Norrbotten F14
-
- 46.08
F14 Höjd
17/9 09:45
Poäng
1 Elsa Magnusson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 151 10.00
2 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 151 9.00
3 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 148 8.00
4 Mira Åberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 135 7.00 SB
5 Wilma Nilsson
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 130 6.00 PB
6 Millie Lundgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 120 5.00
7 Irma Bjurdamm
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 105 1.00 PB
Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI x 1.00
100105110115120125130135140144148151154
176 Eyja Gautadóttir-------oooxoxxx
296 Klara Sundin------xxx
292 Elsa Magnusson--------xooxooxxx
104 Irma Bjurdammooxxx
229 Mira Åberg-----oxoxoxxx
186 Wilma Nilsson----oooxxx
321 Mira Cedervall--------oxoxoxoxxx
160 Millie Lundgren--ooxoxxx
F14 Stav
16/9 12:35
Poäng
1 Adina Aidanpää
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 250 10.00 PB
2 Mira Åberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 230 9.00 PB
3 Nelli Kumpula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 220 8.00 PB
4 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 210 7.00 PB
5 Agnes Niskala Blick
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 210 1.00 PB
6 Elsa Magnusson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 210 6.00 PB
7 Moa Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 180 5.00 PB
8 Molly Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 180 4.00
9 Irma Bjurdamm
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 170 3.00 PB
10 Ellen Möller
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 170 2.00 PB
140150160170180190200210215220225230235243250256
292 Elsa Magnusson---xooxooxoxxx
212 Nelli Kumpula------ooooxxx
162 Ellen Möllerooxooxxx
229 Mira Åberg---xooooooxoooxxx
298 Molly Westerberg--oxooxxx
296 Klara Sundin---oooooxxx
157 Moa Lindgrenoooooxxx
104 Irma Bjurdammooooxxx
214 Agnes Niskala Blick--oooooxoxxx
216 Adina Aidanpää-----ooooooxooxxoxoxxx
F14 Längd
16/9 14:55
Poäng
1 Signe Pettersson
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 5.16 -1.1 10.00 PB
2 Eyja Gautadóttir
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 5.15 -1.2 9.00 PB
3 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 5.10 -1.7 8.00 PB
4 Nova Fagerqvist
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 4.53 -0.6 7.00
5 Ädla Bellgran
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 4.45 -0.1 6.00 PB
6 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 4.40 -0.9 5.00
7 Nea Perttula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 4.35 -0.5 4.00 PB
8 Asta Strömberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 4.24 -0.5 3.00 PB
9 Nelli Kumpula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 4.13 +0.4 1.00 PB
10 Eira Keränen
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 4.13 -0.3 1.00
11 Moa Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 3.95 -0.8 1.00
12 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 3.93 -0.4 1.00
13 Siri Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 3.89 -1.6 1.00 PB
14 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 3.80 +0.1 2.00
15 Sofia Rycaj Holm
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 3.50 -0.5 1.00 PB
16 Wilma Nilsson
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 3.49 +0.1 1.00 =PB
17 Millie Lundgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 3.37 -1.2 1.00 PB
18 Frida Lauri
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 2.42 -0.1 1.00
123456
160 Millie Lundgrenx x 3.37 -1.2
157 Moa Lindgren3.92 nwix 3.95 -0.8
143 Ädla Bellgran4.33 +0.14.45 -0.14.39 -1.54.33 -1.14.33 -0.64.41 -0.2
158 Siri Lindgrenx 3.77 0.03.89 -1.6
220 Nova Fagerqvist4.53 -0.64.24 -0.34.26 -1.04.37 -0.24.31 -0.6x
278 Felicia Johansson4.38 -1.04.30 +0.44.40 -0.9x 4.24 -1.94.02 -0.6
271 Ellie Vedin4.88 -0.74.92 -0.74.76 +0.24.96 -0.95.10 -1.75.05 +0.7
167 Sofia Rycaj Holm3.50 -0.53.35 +0.23.40 +0.2
313 Joline Fridh3.52 -1.33.80 +0.13.75 -0.4
176 Eyja Gautadóttir4.82 -0.24.95 -0.55.15 -1.24.90 +0.14.97 -0.25.12 +0.2
165 Signe Pettersson5.00 0.04.75 -0.14.24 -1.14.76 -1.15.16 -1.15.09 -0.3
215 Nea Perttula4.35 -0.54.28 -0.24.10 -0.24.18 -1.13.32 +0.1x
212 Nelli Kumpula4.13 +0.44.09 -0.5x
202 Eira Keränen4.07 +0.44.13 -0.33.80 -1.6
186 Wilma Nilssonx x 3.49 +0.1
227 Asta Strömberg4.03 -0.34.24 -0.54.19 -0.44.24 -1.24.24 -1.1x
247 Isabelle Norén3.71 -1.13.75 -0.83.93 -0.4
265 Frida Lauri2.42 -0.1x x
F14 Tresteg
17/9 13:30
Poäng
1 Signe Pettersson
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 10.67 +1.6 10.00 PB
2 Felicia Johansson
S.NORR Sollefteå GIF
09 S.NORR Sollefteå GIF 9.69 +2.1 9.00
3 Asta Strömberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 8.93 +4.5 8.00
4 Mira Åberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 8.92 +5.8 7.00
5 Isabelle Norén
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 8.90 +4.1 6.00
6 Moa Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 8.56 +2.5 5.00
7 Adina Aidanpää
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 8.55 +3.1 1.00
8 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 8.54 +3.2 4.00
9 Siri Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 8.37 +1.7 3.00
10 Agnes Niskala Blick
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 7.87 +2.9 1.00
11 Elsa Åström
N.NORR Nedre Soppero IK
09 N.NORR Nedre Soppero IK 7.71 +3.0 1.00
12 Millie Lundgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 7.63 +1.7 1.00
13 Sofia Rycaj Holm
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 7.48 +2.3 1.00
Nea Perttula
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT - 1.00
123456
160 Millie Lundgren7.63 +1.77.39 +1.37.45 +3.1
165 Signe Pettersson10.44 +3.310.34 +3.110.35 +1.710.67 +1.610.27 +1.910.47 +2.7
227 Asta Strömberg8.75 +4.68.88 +2.08.93 +4.5x x x
214 Agnes Niskala Blick7.87 +2.97.71 +2.77.70 +2.7
157 Moa Lindgren8.42 +1.68.20 +2.18.34 +2.58.26 +1.98.56 +2.58.28 +3.2
247 Isabelle Norén8.77 +2.28.82 +2.98.77 +3.78.72 +2.68.80 +2.58.90 +4.1
216 Adina Aidanpää8.33 +1.48.19 +0.68.55 +4.38.55 +3.18.34 +1.88.53 +5.7
167 Sofia Rycaj Holm6.87 +2.67.48 +2.37.06 +2.7
241 Elsa Åströmx 7.63 +1.77.71 +3.0
278 Felicia Johanssonx 9.55 +2.49.56 +1.19.61 +2.79.53 +1.19.69 +2.1
313 Joline Fridh8.45 +2.48.32 +2.58.37 +1.18.54 +3.28.50 +1.9x
158 Siri Lindgren8.37 +1.78.00 +4.1x
229 Mira Åberg8.66 +1.88.91 +2.48.88 +3.9x 8.92 +5.8x
215 Nea Perttula- - -
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
17/9 12:20
Poäng
1 Frida Lauri
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 11.11 10.00
2 Asta Strömberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 9.46 9.00
3 Elsa Magnusson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 8.37 8.00
4 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 8.32 7.00
5 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 6.96 1.00
6 Ellen Möller
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 6.06 6.00
7 Nova Fagerqvist
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 5.94 5.00 PB
8 Wilma Nilsson
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 5.25 4.00 PB
9 Thea Thafvelin
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 4.24 3.00 PB
123456
296 Klara Sundin8.078.327.767.658.238.29
313 Joline Fridh6.766.866.776.426.526.96
186 Wilma Nilsson4.874.464.64x4.235.25
135 Thea Thafvelin3.414.244.19
227 Asta Strömberg8.218.209.019.209.109.46
265 Frida Lauri10.6810.9111.04xx11.11
162 Ellen Möller5.736.065.995.91--
292 Elsa Magnusson7.478.008.288.378.368.30
220 Nova Fagerqvist5.455.945.805.315.145.92
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
16/9 11:00
Poäng
1 Frida Lauri
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 30.01 10.00
2 Ellie Vedin
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 25.35 9.00 PB
3 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 25.27 8.00
4 Adina Aidanpää
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 24.42 7.00 PB
5 Mira Åberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 22.09 6.00 PB
6 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 18.97 1.00
7 Molly Westerberg
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 18.36 1.00
8 Nova Fagerqvist
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 17.01 5.00
9 Mira Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 16.28 1.00
10 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 15.70 1.00
123456
312 Lisa Flinkberg18.97xx18.41x18.97
296 Klara Sundinx19.3823.0025.2722.1222.50
216 Adina Aidanpääx18.6220.9922.45x24.42
298 Molly Westerberg16.6916.5817.6517.8318.3617.38
321 Mira Cedervall15.6116.28x
220 Nova Fagerqvist16.2217.01x14.2014.7415.02
313 Joline Fridh13.4314.7015.70
271 Ellie Vedinx23.92x22.97x25.35
265 Frida Lauri30.01x26.12xxx
229 Mira Åberg22.0921.7419.79x21.1718.22
F14 Slägga
Vikt: 3,0kg
17/9 10:55
Poäng
1 Frida Lauri
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 30.10 10.00 PB
2 Asta Strömberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 26.47 9.00 PB
3 Adina Aidanpää
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 25.19 8.00
4 Lisa Flinkberg
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 23.34 7.00
5 Joline Fridh
S.NORR Trångsvikens IF
09 S.NORR Trångsvikens IF 22.31 6.00 PB
6 Mira Åberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 22.09 5.00 PB
7 Moa Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 21.88 4.00
8 Ellen Möller
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 18.23 3.00
9 Ädla Bellgran
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 17.71 2.00 PB
10 Siri Lindgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 16.13 1.00 PB
Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI x 1.00
123456
296 Klara Sundinxxx
313 Joline Fridh20.5221.2420.3417.7920.8922.31
312 Lisa Flinkbergxx23.3423.23x22.99
227 Asta Strömberg25.2123.9425.5824.6426.4724.68
157 Moa Lindgren21.5719.9720.0020.5320.7721.88
162 Ellen Möller16.1018.2316.5816.7615.95-
216 Adina Aidanpää24.7721.33xx23.8025.19
229 Mira Åberg20.9820.6419.6122.0920.9121.24
265 Frida Lauri30.10x28.20x29.64x
158 Siri Lindgrenx16.1313.77
143 Ädla Bellgranxx17.71
F14 Spjut
Vikt: 500g
16/9 16:35
Poäng
1 Frida Lauri
S.NORR IF Vingarna
09 S.NORR IF Vingarna 30.49 10.00 PB
2 Elsa Magnusson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 29.42 9.00
3 Asta Strömberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 28.07 8.00 PB
4 Klara Sundin
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 23.62 7.00 PB
5 Adina Aidanpää
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 21.92 6.00 PB
6 Mira Åberg
N.NORR Luleå FIF
09 N.NORR Luleå FIF 20.34 5.00
7 Agnes Niskala Blick
N.NORR Haparanda SKT
09 N.NORR Haparanda SKT 18.50 1.00
8 Millie Lundgren
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 13.60 4.00 PB
9 Ellen Möller
VÄST Skellefteå AIK
09 VÄST Skellefteå AIK 11.62 3.00
123456
227 Asta Strömberg28.0727.1127.5527.9827.6527.84
265 Frida Lauri28.36x28.6529.2530.49x
292 Elsa Magnusson26.4627.4027.6929.4229.4029.40
160 Millie Lundgren13.1913.6012.8513.4812.7310.98
162 Ellen Möller10.8311.6211.57
229 Mira Åberg17.9917.7514.5017.3620.3418.32
216 Adina Aidanpää15.5718.6018.9521.9221.4420.92
296 Klara Sundin19.7321.7822.1020.2023.6222.41
214 Agnes Niskala Blick18.50x15.2415.8615.3214.19
F13 60 m Försök
16/9 10:15
Heat 1
Vind: 0.0
Poäng
1 Alva Renström
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 8.79 q =PB
2 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 9.07 q
3 Julia Waara
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 9.29 PB
4 Siri Lewis
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.32 PB
5 Meja Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.63
Ella Åkesson
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI DNS
Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF DNS
Heat 2
Vind: +1.2
Poäng
1 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.84 q PB
2 Elvira Brännström
N.NORR Haparanda SKT
10 N.NORR Haparanda SKT 8.87 q =PB
3 Alice Lundström
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 9.25 q
4 June Garbell
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 9.47
5 Sigrid Styrman
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 10.03 PB
6 Wilma Lind
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 10.43 PB
Heat 3
Vind: +0.3
Poäng
1 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 8.84 q
2 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 9.11 q
3 Maja Emanuelsson
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 9.16 q
4 Ebba Enmark
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 9.54
5 Maya Pettersson
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 10.27
6 Laura Alturk
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 10.37 PB
7 Elin Persson
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 10.54 PB
F13 60 m Final
16/9 12:00
Vind: +1.1
Poäng
1 Alva Renström
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 8.64 9.00 PB
2 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 8.68 8.00 PB
3 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.76 7.00 PB
4 Elvira Brännström
N.NORR Haparanda SKT
10 N.NORR Haparanda SKT 8.91 6.00
5 Maja Emanuelsson
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 9.00 5.00
6 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 9.12 4.00
7 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 9.17 3.00
8 Alice Lundström
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 9.47 2.00
F13 200 m
17/9 13:25
A-Final
Vind: -2.1
Poäng Tot. plac.
1 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 28.90 10.00 1
2 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 29.03 9.00 2 PB
3 Elvira Brännström
N.NORR Haparanda SKT
10 N.NORR Haparanda SKT 29.22 8.00 3
4 Julia Waara
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 30.78 7.00 4
5 Maja Emanuelsson
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 30.84 6.00 5 PB
6 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 30.94 5.00 6
7 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 31.09 4.00 7
B-Final
Vind: -1.0
Poäng Tot. plac.
1 Alicia Engman
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 31.44 1.00 8 PB
2 Alice Lundström
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 31.48 1.00 9 PB
3 Ebba Enmark
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 32.28 3.00 10
4 Sigrid Styrman
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 35.55 2.00 11
5 Wilma Lind
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 36.71 1.00 12
Ella Åkesson
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI DNS
F13 600 m
16/9 16:35
Poäng
1 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 1:51.56 10.00 PB
2 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 1:52.04 9.00
3 Elvira Brännström
N.NORR Haparanda SKT
10 N.NORR Haparanda SKT 1:54.42 8.00 PB
4 Selma Nordensson
S.NORR Timrå AIF
10 S.NORR Timrå AIF 1:55.46 7.00 PB
5 Svea Andersson-Junkka
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 1:58.12 6.00
6 Siri Lewis
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 2:04.07 5.00 PB
7 Alicia Engman
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 2:04.50 4.00 PB
8 Julia Waara
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 2:08.11 3.00 SB
Sigrid Styrman
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå DNF 1.00
F13 1500 m
17/9 15:05
Poäng
1 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 5:26.59 10.00 PB
2 Selma Nordensson
S.NORR Timrå AIF
10 S.NORR Timrå AIF 5:38.80 9.00 PB
3 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 5:39.60 8.00 PB
4 Svea Andersson-Junkka
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 5:41.58 7.00
5 Alicia Engman
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 6:08.93 6.00 PB
6 Tyra Forslund
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 6:37.08 5.00
7 Sigrid Styrman
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 6:49.07 1.00 PB
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
17/9 09:00
Vind: -3.1
Poäng
1 Svea Andersson-Junkka
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 10.51 10.00
2 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 11.38 9.00
3 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 11.63 8.00 PB
4 Tyra Forslund
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 12.20 7.00
5 Selma Nordensson
S.NORR Timrå AIF
10 S.NORR Timrå AIF 12.33 6.00
6 Julia Waara
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 13.80 5.00 PB
7 Maya Pettersson
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 13.89 4.00 PB
Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF DNS
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
16/9 14:20
Vind: +0.2
Poäng
1 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 32.12 10.00
2 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 32.34 9.00 PB
3 Selma Nordensson
S.NORR Timrå AIF
10 S.NORR Timrå AIF 33.36 8.00 PB
4 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 33.73 1.00 PB
5 Siri Lewis
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 34.35 7.00 PB
Tyra Forslund
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK DNF 1.00
F13 5x60 m
17/9 16:10
Poäng
1 Södra Norrland F13
-
- 43.11 23.00
2 Norrbotten F13
-
- 44.28
3 Västerbotten F13
-
- 45.33
F13 Höjd
17/9 12:15
Poäng
1 Maja Emanuelsson
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 138 10.00
2 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 134 9.00
3 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 134 8.00
4 Tyra Forslund
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 130 7.00 PB
5 Selma Nordensson
S.NORR Timrå AIF
10 S.NORR Timrå AIF 130 6.00
6 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 125 1.00
7 Elin Persson
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 115 5.00 PB
8 Maya Pettersson
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 115 4.00
105110115120125130134138141
234 Maja Emanuelsson----ooooxxx
148 Tyra Forslund--ooooxxx
284 Klara K Dahlgren---oooxoxxx
305 Selma Nordensson--ooxxooxxx
206 Elin Perssonoooxxx
283 Estrid Ödlund---oooxxoxxx
164 Maya Pettersson-oxoxxx
277 Julia Eriksson--ooxxoxxx
F13 Stav
16/9 11:15
Poäng
1 Meja Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 225 10.00 PB
2 Elvira Brännström
N.NORR Haparanda SKT
10 N.NORR Haparanda SKT 200 9.00
3 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 190 8.00
140150160170180190200210220225230
320 Meja Cedervall-ooooooooox-x
327 Siri Herkules-xoxxooooxxx
210 Elvira Brännströmo-oo--xxoxxxxxxxxxxxx
F13 Längd
Hoppzon
16/9 15:05
Poäng
1 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 4.70 -1.5 10.00
2 Svea Andersson-Junkka
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 4.61 -1.2 9.00 PB
3 Maja Emanuelsson
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 4.54 -0.5 8.00 PB
4 Alva Renström
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 4.34 -1.3 7.00
5 Alicia Engman
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 4.27 -1.7 6.00 SB
6 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 4.23 -0.6 5.00
7 Selma Nordensson
S.NORR Timrå AIF
10 S.NORR Timrå AIF 4.21 0.0 4.00 PB
8 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 4.10 0.0 3.00
9 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 4.01 -0.5 1.00
10 Julia Waara
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 3.96 -1.2 2.00 PB
11 Nova Brundin
S.NORR Timrå AIF
10 S.NORR Timrå AIF 3.90 +0.2 1.00
12 Tyra Forslund
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 3.49 -1.1 1.00
13 Elin Persson
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 3.47 +0.5 1.00 PB
14 June Garbell
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 3.45 -1.1 1.00 PB
15 Maya Pettersson
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 3.38 nwi 1.00
16 Laura Alturk
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 3.14 -0.5 1.00 SB
Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF - 1.00
Elvira Brännström
N.NORR Haparanda SKT
10 N.NORR Haparanda SKT - 1.00
Ebba Enmark
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK - 1.00
123456
148 Tyra Forslund3.49 -1.13.28 -0.53.25 -1.2
287 June Garbell3.34 -0.43.45 -1.13.39 -0.6
284 Klara K Dahlgren4.50 -0.74.53 -0.74.70 -1.54.68 -0.84.57 +0.14.55 -0.2
206 Elin Persson3.40 -0.43.24 -0.73.47 +0.5
303 Nova Brundinx x 3.90 +0.2
277 Julia Eriksson4.10 0.03.45 -1.73.93 -1.03.99 -1.23.93 -0.43.94 -0.4
125 Julia Olofsson3.98 -0.63.93 -1.44.23 -0.63.97 -0.63.97 +0.63.86 -0.8
164 Maya Pettersson3.29 0.03.24 -1.23.38 nwi
322 Moa Degermark- - -
208 Julia Waara3.96 -1.2x 3.83 nwi
210 Elvira Brännström- - -
146 Ebba Enmark- - -
305 Selma Nordenssonx 3.77 -0.84.21 0.04.15 -1.94.16 -1.04.12 +0.4
234 Maja Emanuelsson4.48 +0.14.54 -0.54.30 -0.14.03 -2.94.32 +0.64.03 -0.1
283 Estrid Ödlund4.01 -0.53.97 -1.13.99 nwi
100 Laura Alturk3.14 -0.53.00 +0.22.68 -1.6
198 Alicia Engman4.03 -0.14.22 -0.44.00 -1.34.00 -0.84.20 -1.04.27 -1.7
166 Alva Renström4.34 -1.3x 4.18 -0.5x x 4.29 -0.5
101 Svea Andersson-Junkka4.47 -0.94.29 -1.24.45 -2.14.32 +0.94.48 -1.64.61 -1.2
F13 Tresteg
Hoppzon
17/9 13:40
Poäng
1 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.83 +4.3 10.00
2 Svea Andersson-Junkka
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.56 +2.7 9.00
3 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 8.90 +2.1 8.00
4 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 8.82 +3.2 7.00
5 Julia Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.74 +0.7 6.00 PB
6 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 8.39 +2.1 1.00
7 Julia Waara
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 8.36 +4.5 5.00
123456
327 Siri Herkules9.36 +0.3x 9.67 +3.09.83 +4.39.71 +4.39.44 +1.8
125 Julia Olofsson8.74 +0.78.31 +2.38.34 +1.68.27 +2.78.29 +2.78.53 +3.4
283 Estrid Ödlund6.85 +4.07.98 +1.1x 8.21 +3.07.61 +2.98.39 +2.1
208 Julia Waara7.88 +4.08.20 +2.48.36 +4.58.13 +2.67.77 +1.68.26 +3.2
101 Svea Andersson-Junkka9.56 +2.79.29 +2.59.28 +5.09.35 +2.49.29 +1.59.32 +3.1
284 Klara K Dahlgren8.90 +2.18.47 +3.18.76 +2.98.77 +1.08.67 +1.88.88 +1.6
277 Julia Erikssonx 7.55 +1.97.76 +3.98.43 +5.28.61 +1.08.82 +3.2
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
17/9 10:45
Poäng
1 Alice Lundström
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 9.21 10.00 PB
2 Klara K Dahlgren
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 9.01 9.00
3 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 8.95 8.00 PB
4 Ella Åkesson
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 8.51 7.00
5 Sigrid Styrman
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 8.37 6.00 PB
6 Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 8.34 1.00
7 Meja Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 8.12 1.00
8 Alva Renström
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 7.68 5.00 PB
9 Laura Alturk
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 7.49 4.00 PB
10 Alicia Engman
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 7.13 3.00 PB
11 Julia Waara
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 7.13 2.00
12 Astrid Stenberg
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 7.08 1.00
13 June Garbell
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 6.94 1.00
14 Wilma Lind
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 6.65 1.00 PB
15 Elin Persson
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 5.98 1.00 PB
16 Ebba Enmark
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 5.98 1.00 PB
123456
166 Alva Renström7.627.357.687.56-7.44
119 Wilma Lind6.656.495.55
320 Meja Cedervall8.126.657.537.637.887.69
236 Alice Lundström9.218.918.918.978.878.74
301 Ella Åkesson8.488.088.128.508.338.51
206 Elin Persson5.665.985.89
287 June Garbell6.936.946.32
208 Julia Waara7.136.076.40
198 Alicia Engman6.367.117.13
499 Sigrid Styrman7.368.128.37x8.027.60
284 Klara K Dahlgren7.618.378.078.158.459.01
146 Ebba Enmark5.815.555.98
283 Estrid Ödlund8.317.568.648.568.468.95
168 Astrid Stenberg7.087.046.94
100 Laura Alturk7.227.267.49
322 Moa Degermark7.807.746.978.348.027.89
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
16/9 17:15
Poäng
1 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 25.00 10.00 PB
2 Nova Brundin
S.NORR Timrå AIF
10 S.NORR Timrå AIF 22.56 9.00 PB
3 Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 20.15 8.00
4 Alva Renström
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 16.12 7.00
5 Meja Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 15.98 1.00
6 Filippa Mattsin
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 14.51 6.00 PB
7 Wilma Lind
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 13.63 5.00
123456
205 Filippa Mattsin14.0113.3014.51xxx
166 Alva Renström14.6516.12x11.53x14.58
119 Wilma Lind12.7110.1711.1813.6312.9013.04
327 Siri Herkules16.1525.00xxx14.74
320 Meja Cedervall13.5412.56x15.98x15.54
322 Moa Degermarkx16.62xx18.3320.15
303 Nova Brundin21.4622.56xxxx
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
17/9 09:40
Poäng
1 Nova Brundin
S.NORR Timrå AIF
10 S.NORR Timrå AIF 43.18 10.00 PB
2 June Garbell
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 24.26 9.00 PB
3 Moa Degermark
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 22.95 8.00
4 Wilma Lind
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 22.11 7.00
5 Siri Herkules
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 21.45 1.00
6 Sigrid Styrman
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 21.17 6.00 PB
7 Filippa Mattsin
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 21.01 5.00
8 Meja Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 20.26 1.00 PB
9 Laura Alturk
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 17.88 4.00 PB
123456
499 Sigrid Styrman19.9721.1719.2015.6819.5420.75
119 Wilma Lind22.11x18.89x18.52x
322 Moa Degermark18.26xx17.3416.1822.95
205 Filippa Mattsin19.6121.0119.7217.8118.91-
287 June Garbell22.9323.68x21.4923.4824.26
320 Meja Cedervall18.3419.6418.9618.3720.2619.93
327 Siri Herkules19.9121.4520.07x21.3021.40
303 Nova Brundin41.48x43.18x38.3737.53
100 Laura Alturk17.88x17.40
F13 Spjut
Vikt: 400g
16/9 13:20
Poäng
1 Estrid Ödlund
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 16.80 10.00 PB
2 Meja Cedervall
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 16.73 9.00
3 June Garbell
S.NORR Sundsvalls FI
10 S.NORR Sundsvalls FI 16.36 8.00 PB
4 Alva Renström
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 16.29 7.00 PB
5 Alicia Engman
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 15.77 6.00
6 Maya Pettersson
VÄST Skellefteå AIK
10 VÄST Skellefteå AIK 15.54 5.00 PB
7 Filippa Mattsin
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 15.11 4.00
8 Julia Eriksson
S.NORR Sollefteå GIF
10 S.NORR Sollefteå GIF 12.88 1.00
9 Julia Waara
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 10.41 3.00
123456
166 Alva Renström11.0712.2013.1216.2913.2615.49
320 Meja Cedervall12.6115.4516.7313.5115.5313.40
283 Estrid Ödlund10.8011.1814.9714.0814.9516.80
208 Julia Waara9.348.4210.41
205 Filippa Mattsin9.339.4215.1110.5313.4912.30
287 June Garbell16.3611.948.8012.0110.9510.58
198 Alicia Engman15.7714.6315.6312.6214.0312.81
277 Julia Eriksson10.9712.4510.7712.8811.7110.28
164 Maya Pettersson14.7114.7915.5413.4115.4514.45
Män & Män Na-I 100 m
16/9 11:25
Vind: -1.4
Poäng
1 Henning Ehn
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 11.35 10.00
2 Christof Neib
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 11.48 9.00 PB
3 Vilmer Vännman
VÄST IFK Umeå
03 VÄST IFK Umeå 11.70 8.00
4 Joel Reinholdsson
VÄST Umedalens IF
01 VÄST Umedalens IF 12.08 7.00
5 Vilgot Westling
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 12.38 6.00
6 Joar Modén
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 12.51 1.00 SB
7 Emil Nilsson
VÄST Umedalens IF
06 VÄST Umedalens IF 17.64 10.00
Sammanställning per klass
Män Na-I
1 Emil Nilsson
VÄST Umedalens IF
06 VÄST Umedalens IF 17.64
Män
1 Henning Ehn
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 11.35
2 Christof Neib
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 11.48
3 Vilmer Vännman
VÄST IFK Umeå
03 VÄST IFK Umeå 11.70
4 Joel Reinholdsson
VÄST Umedalens IF
01 VÄST Umedalens IF 12.08
5 Vilgot Westling
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 12.38
6 Joar Modén
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 12.51
Män & M60 200 m
17/9 13:05
Vind: -3.7
Poäng
1 Henning Ehn
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 23.16 10.00 23.151
2 Leon Ölmerud Kjellman
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 23.16 10.00 23.160
3 Joel Reinholdsson
VÄST Umedalens IF
01 VÄST Umedalens IF 25.72 8.00
4 Magnus Rosenqvist
VÄST IFK Umeå
88 VÄST IFK Umeå 26.98 7.00 SB
5 Jan Lilja
S.NORR Sundsvalls FI
60 S.NORR Sundsvalls FI 30.18 10.00
Vilgot Westling
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI DNS
Sammanställning per klass
Män
1 Henning Ehn
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 23.16
2 Leon Ölmerud Kjellman
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 23.16
3 Joel Reinholdsson
VÄST Umedalens IF
01 VÄST Umedalens IF 25.72
4 Magnus Rosenqvist
VÄST IFK Umeå
88 VÄST IFK Umeå 26.98
Vilgot Westling
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI DNS
M60
1 Jan Lilja
S.NORR Sundsvalls FI
60 S.NORR Sundsvalls FI 30.18
Män 400 m
16/9 16:00
Poäng
1 Christof Neib
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 52.51 10.00 PB
2 Vilgot Westling
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 52.53 9.00 PB
3 Mats Olsson
N.NORR Morjärvs SK
65 N.NORR Morjärvs SK 57.85 8.00 PB
4 Magnus Rosenqvist
VÄST IFK Umeå
88 VÄST IFK Umeå 1:00.59 7.00 SB
5 Lars Johansson
VÄST Lycksele LK
81 VÄST Lycksele LK 1:04.12 6.00 SB
Män & P17 & M40 & M50 800 m
17/9 14:20
Poäng
1 Leon Ölmerud Kjellman
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 2:01.88 10.00
2 Lucas Wall
VÄST IFK Umeå
07 VÄST IFK Umeå 2:02.24 10.00 PB
3 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 2:08.94 9.00 PB
4 Vilgot Westling
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 2:12.77 8.00 PB
5 Mats Olsson
N.NORR Morjärvs SK
65 N.NORR Morjärvs SK 2:13.59 7.00
6 Mikkel Knif
VÄST IFK Umeå
82 VÄST IFK Umeå 2:13.74 10.00 SB
7 Måns Lundberg
N.NORR Luleå FIF
88 N.NORR Luleå FIF 2:14.85 6.00 SB
8 Alexander Lilliesköld
S.NORR Sollefteå GIF
99 S.NORR Sollefteå GIF 2:21.12 5.00
9 Lars Johansson
VÄST Lycksele LK
81 VÄST Lycksele LK 2:23.94 4.00
10 Thomas Strömsten
VÄST IFK Umeå
70 VÄST IFK Umeå 2:27.31 10.00
Sammanställning per klass
P17
1 Lucas Wall
VÄST IFK Umeå
07 VÄST IFK Umeå 2:02.24
2 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 2:08.94
Män
1 Leon Ölmerud Kjellman
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 2:01.88
2 Vilgot Westling
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 2:12.77
3 Mats Olsson
N.NORR Morjärvs SK
65 N.NORR Morjärvs SK 2:13.59
4 Måns Lundberg
N.NORR Luleå FIF
88 N.NORR Luleå FIF 2:14.85
5 Alexander Lilliesköld
S.NORR Sollefteå GIF
99 S.NORR Sollefteå GIF 2:21.12
6 Lars Johansson
VÄST Lycksele LK
81 VÄST Lycksele LK 2:23.94
M50
1 Thomas Strömsten
VÄST IFK Umeå
70 VÄST IFK Umeå 2:27.31
M40
1 Mikkel Knif
VÄST IFK Umeå
82 VÄST IFK Umeå 2:13.74
Kvinnor & Män & P17 & M40 & M50 1500 m
16/9 17:05
Poäng
1 Per Liv
VÄST IFK Umeå
79 VÄST IFK Umeå 4:24.92 10.00 PB
2 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 4:26.41 10.00 PB
3 Mikkel Knif
VÄST IFK Umeå
82 VÄST IFK Umeå 4:27.18 10.00
4 Lars Johansson
VÄST Lycksele LK
81 VÄST Lycksele LK 4:55.80 9.00
5 Thomas Strömsten
VÄST IFK Umeå
70 VÄST IFK Umeå 5:01.29 10.00
6 Susanne Hakola
VÄST IFK Umeå
86 VÄST IFK Umeå 5:31.56 10.00 PB
Sammanställning per klass
P17
1 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 4:26.41
Män
1 Per Liv
VÄST IFK Umeå
79 VÄST IFK Umeå 4:24.92
2 Lars Johansson
VÄST Lycksele LK
81 VÄST Lycksele LK 4:55.80
M50
1 Thomas Strömsten
VÄST IFK Umeå
70 VÄST IFK Umeå 5:01.29
M40
1 Mikkel Knif
VÄST IFK Umeå
82 VÄST IFK Umeå 4:27.18
Kvinnor
1 Susanne Hakola
VÄST IFK Umeå
86 VÄST IFK Umeå 5:31.56
Män Höjd
16/9 10:00
Poäng
1 Alexander Lilliesköld
S.NORR Sollefteå GIF
99 S.NORR Sollefteå GIF 150 10.00 =SB
130135140145150155
279 Alexander Lilliesköldoxoooxxoxxx
Män Längd
17/9 09:20
Poäng
1 Jonathan Marklund
VÄST Skellefteå AIK
97 VÄST Skellefteå AIK 6.60 +1.5 10.00
2 Christof Neib
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 6.33 +2.2 9.00
3 Joar Modén
S.NORR Östersunds GIF
04 S.NORR Östersunds GIF 5.44 +2.4 8.00
4 Joel Reinholdsson
VÄST Umedalens IF
01 VÄST Umedalens IF 4.93 +2.2 7.00
5 Vilgot Westling
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 4.89 +2.4 6.00
6 Alexander Lilliesköld
S.NORR Sollefteå GIF
99 S.NORR Sollefteå GIF 4.73 +3.4 1.00
123456
334 Joar Modénx 5.34 +4.0x x 5.44 +2.4x
188 Joel Reinholdsson4.93 +2.24.83 +3.04.85 +3.54.21 +3.04.53 +2.24.34 +3.5
293 Christof Neib6.33 +2.2x 6.33 +4.56.31 +1.65.92 +1.0x
279 Alexander Lilliesköldx 4.73 +3.4x 4.36 +3.94.27 +1.63.66 +2.2
299 Vilgot Westling4.89 +3.24.12 +2.14.89 +2.4- - -
161 Jonathan Marklund6.15 +1.86.21 +1.36.55 +2.66.45 +2.36.60 +1.5x
Män Tresteg
16/9 16:35
Poäng
1 Christof Neib
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 11.10 -0.2 10.00 SB
123456
293 Christof Neib11.10 -0.2- -
Män Kula
Vikt: 7,26kg
16/9 10:55
Poäng
1 Oskar Antonsson
S.NORR Trångsvikens IF
98 S.NORR Trångsvikens IF 12.26 10.00
2 Albert Ottander
VÄST IFK Umeå
00 VÄST IFK Umeå 10.92 9.00 PB
3 Bastian Höller
N.NORR Luleå FIF
97 N.NORR Luleå FIF 9.14 8.00 PB
123456
223 Bastian Höller9.058.508.41x8.809.14
126 Albert Ottander10.26xx1.09x10.92
342 Oskar Antonsson11.7112.2611.7711.82xx
Män Diskus
Vikt: 2,0kg
17/9 14:35
Poäng
1 Oskar Antonsson
S.NORR Trångsvikens IF
98 S.NORR Trångsvikens IF 46.87 10.00
2 Måns Lundberg
N.NORR Luleå FIF
88 N.NORR Luleå FIF 24.94 9.00 PB
123456
224 Måns Lundberg23.5223.2721.9823.8124.9424.26
342 Oskar Antonsson44.0346.87x45.9844.0944.69
Män Slägga
Vikt: 7,26kg
16/9 12:15
Poäng
1 Karl Ludvik
GOT-STO Turebergs FK
02 GOT-STO Turebergs FK 63.49 10.00
2 Albin Silén
MITT Strands IF
03 MITT Strands IF 57.96 9.00
3 Oskar Antonsson
S.NORR Trångsvikens IF
98 S.NORR Trångsvikens IF 39.87 8.00
123456
190 Albin Silénx57.17x57.9654.8656.63
341 Karl Ludvik59.83x62.2462.5060.7963.49
342 Oskar Antonssonx39.6239.87xxx
Män Spjut
Vikt: 800g
17/9 15:20
Poäng
1 Albert Ottander
VÄST IFK Umeå
00 VÄST IFK Umeå 58.28 10.00
2 Simon Andersson
S.NORR Brännans IF
04 S.NORR Brännans IF 49.37 9.00
3 Christof Neib
S.NORR Sundsvalls FI
04 S.NORR Sundsvalls FI 40.82 8.00
4 Vilgot Westling
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 29.21 7.00 PB
5 Henning Ehn
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 27.65 1.00 PB
123456
126 Albert Ottander58.2857.3057.2455.97x55.07
250 Simon Anderssonx47.79x49.37x48.40
299 Vilgot Westlingx29.2128.0728.5828.3629.11
285 Henning Ehn27.65x27.1725.3425.1625.01
293 Christof Neib39.94xxxx40.82
P19 110 m häck
Höjd: 99,1cm
17/9 10:25
Vind: -2.9
Poäng
1 Henning Ehn
S.NORR Sundsvalls FI
05 S.NORR Sundsvalls FI 15.46 10.00
P19 Kula
Vikt: 6,0kg
16/9 10:55
Poäng
1 Jesper Lindqvist
N.NORR Boden FI
05 N.NORR Boden FI 15.52 10.00
123456
193 Jesper Lindqvist14.4715.52xxx15.28
P19 Diskus
Vikt: 1,75kg
17/9 14:35
Poäng
1 Jesper Lindqvist
N.NORR Boden FI
05 N.NORR Boden FI 45.95 10.00
123456
193 Jesper Lindqvist45.3744.5345.9545.9445.0945.80
P17 100 m Försök
16/9 11:35
Heat 1
Vind: -0.8
Poäng
1 Simon Grahn
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 11.54 q
2 Alexander Hägglöf
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 11.84 q PB
3 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 12.16 q
4 Adam Bhurtun
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 12.44 q
5 Melker Tuvemyr
N.NORR Morjärvs SK
07 N.NORR Morjärvs SK 12.52 PB
6 Sebastian Söderlind
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 13.13
7 Hugo Hakeberg
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 13.36
Heat 2
Vind: -0.2
Poäng
1 Leon Ölmerud Kjellman
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 11.44 q
2 Hannes Furberg
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 12.22 q
3 Kevin Lindmark
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 12.27 q
4 Edwin Bergh
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 12.41 q
5 Viktor Åsell
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 13.07 PB
6 Elton Sundqvist
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 13.21 PB
P17 100 m Final
16/9 12:55
Vind: +0.3
Poäng
1 Leon Ölmerud Kjellman
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 11.34 9.00
2 Simon Grahn
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 11.44 8.00
3 Alexander Hägglöf
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 11.79 7.00 PB
4 Albin Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
06 N.NORR Nedre Soppero IK 11.94 6.00 PB
5 Hannes Furberg
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 12.14 5.00 =PB
6 Adam Bhurtun
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 12.24 PB
7 Kevin Lindmark
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 12.34 4.00
8 Edwin Bergh
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 12.39 3.00
P17 200 m
17/9 12:40
A-Final
Vind: -3.4
Poäng Tot. plac.
1 Simon Grahn
S.NORR Östersunds GIF
06 S.NORR Östersunds GIF 24.21 10.00 1 SB
2 Tobias Backeström
VÄST Umedalens IF
06 VÄST Umedalens IF 25.17 9.00 2 PB
3 Melker Tuvemyr
N.NORR Morjärvs SK
07 N.NORR Morjärvs SK 26.88 7.00 4
4 Elton Sundqvist
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 28.76 4.00 7
Edwin Bergh
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK DNS
B-Final
Vind: -2.7
Poäng Tot. plac.
1 Hannes Furberg
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 25.85 8.00 3 PB
2 Hugo Hakeberg
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 26.95 6.00 5 PB
3 Viktor Åsell
S.NORR Östersunds GIF
07 S.NORR Östersunds GIF 27.07 5.00 6 PB
Sebastian Söderlind
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna DNS
P17 400 m
16/9 15:40
Poäng
1 Leon Ölmerud Kjellman
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 49.76 10.00
2 Melker Tuvemyr
N.NORR Morjärvs SK
07 N.NORR Morjärvs SK 59.21 9.00
3 Elton Sundqvist
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 1:00.35 8.00
P17 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 800 m

P17 1500 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 1500 m

P17 Höjd
16/9 10:00
Poäng
1 Hannes Furberg
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 172 10.00 PB
2 Adam Bhurtun
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 164 9.00 PB
3 Anton Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 160 8.00
=4 Elton Sundqvist
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 150 1.00 PB
=4 Sebastian Söderlind
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 150 7.00
6 Melker Tuvemyr
N.NORR Morjärvs SK
07 N.NORR Morjärvs SK 145 6.00 PB
125130135140145150155160164168172174
276 Anton Ringdahl-----ooxoxxx
151 Hannes Furberg-----oooxoooxxx
269 Elton Sundqvist--ooooxxx
270 Sebastian Söderlind---oooxxx
258 Adam Bhurtun---xooooxooxxx
233 Melker Tuvemyroooxoxxoxxx
P17 Längd
17/9 09:20
Poäng
1 Hannes Furberg
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 5.86 +1.1 10.00 PB
2 Hugo Hakeberg
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 5.45 +1.8 9.00 PB
3 Sebastian Söderlind
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 4.62 +1.9 8.00
4 Elton Sundqvist
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 4.52 +1.6 7.00
123456
221 Hugo Hakeberg3.60 +1.15.32 +2.4x x 5.31 +1.35.45 +1.8
151 Hannes Furberg5.50 +2.0x 5.86 +1.15.62 +2.5x x
270 Sebastian Söderlind4.31 +2.74.22 +2.24.62 +1.9- - -
269 Elton Sundqvistx 4.40 +3.24.27 +3.74.52 +1.6-
P17 Tresteg
16/9 16:35
Poäng
1 Adam Bhurtun
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 10.34 -0.5 10.00 PB
123456
258 Adam Bhurtun10.03 -0.610.34 -0.5-
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
16/9 16:05
Poäng
1 Anton Strömberg
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 12.20 10.00 PB
2 Ossian Nyroos
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 11.73 9.00 PB
3 Leon Ölmerud Kjellman
S.NORR Sundsvalls FI
06 S.NORR Sundsvalls FI 11.68 8.00 PB
4 Sebastian Söderlind
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 10.69 7.00
5 Anton Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 10.65 6.00 PB
6 Adam Bhurtun
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 10.63 1.00
7 Elton Sundqvist
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 8.00 1.00 PB
123456
276 Anton Ringdahl9.7810.6510.3210.069.3710.10
270 Sebastian Söderlind9.338.939.479.2910.698.46
163 Ossian Nyroos11.4511.1311.7311.0311.05x
302 Leon Ölmerud Kjellman10.5511.0511.6811.2011.5111.10
269 Elton Sundqvist6.976.896.726.668.007.09
226 Anton Strömberg11.3211.8612.1212.2011.8611.53
258 Adam Bhurtun9.358.8910.6010.6310.289.21
P17 Slägga
Vikt: 5,0kg
16/9 12:15
Poäng
1 Anton Strömberg
N.NORR Luleå FIF
06 N.NORR Luleå FIF 69.40 10.00
2 Ossian Nyroos
VÄST Skellefteå AIK
06 VÄST Skellefteå AIK 53.34 9.00 PB
123456
163 Ossian Nyroos52.82xx46.8047.1753.34
226 Anton Strömberg67.2565.1468.5066.4669.4063.00
P17 Spjut
Vikt: 700g
17/9 15:20
Poäng
1 Anton Ringdahl
S.NORR Marieby GIF
07 S.NORR Marieby GIF 45.81 10.00 PB
2 Sebastian Söderlind
S.NORR IF Vingarna
07 S.NORR IF Vingarna 31.11 9.00
123456
270 Sebastian Söderlind26.9226.2831.1122.2824.6822.90
276 Anton Ringdahl45.3642.7842.4045.8142.3044.16
P15 80 m Försök
16/9 11:00
Heat 1
Vind: +0.4
Poäng
1 Carl Eriksson
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 9.88 q
2 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 10.17 q
3 Axel Victorin
GOT-STO Hammarby IF
08 GOT-STO Hammarby IF 10.91 SB utom tävlan
4 Mustafa Alrikabi
S.NORR Brännans IF
08 S.NORR Brännans IF 11.03 q PB
5 Viggo Danielsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 11.08 PB
6 Nils Gustafsson Tengman
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 11.77 PB
Vilmer Jonsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF DNS L
Heat 2
Vind: +0.8
Poäng
1 Vilhelm Borssén
VÄST IFK Umeå
08 VÄST IFK Umeå 9.99 q
2 Wahaj Ali
S.NORR Brännans IF
08 S.NORR Brännans IF 10.00 q PB
3 Théodore Lagroix Kronlund
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 10.51 q
4 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 10.59 q
5 Gustav Furberg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 10.78 q PB
6 Hugo Franzén
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 11.61 SB
P15 80 m Final
16/9 12:30
Vind: +0.3
Poäng
1 Carl Eriksson
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 9.71 9.00
2 Wahaj Ali
S.NORR Brännans IF
08 S.NORR Brännans IF 9.81 8.00 PB
3 Vilhelm Borssén
VÄST IFK Umeå
08 VÄST IFK Umeå 9.87 7.00 PB
4 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 10.32 6.00
5 Théodore Lagroix Kronlund
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 10.46 5.00
6 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 10.47 4.00
7 Gustav Furberg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 10.85 3.00
8 Mustafa Alrikabi
S.NORR Brännans IF
08 S.NORR Brännans IF 11.00 PB
P15 300 m
17/9 12:20
Poäng
1 Carl Eriksson
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 36.99 10.00
2 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 41.20 9.00
3 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 42.05 8.00 PB
4 Axel Victorin
GOT-STO Hammarby IF
08 GOT-STO Hammarby IF 45.06 7.00 SB
5 Viggo Danielsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 45.22 6.00 PB
P15 800 m
17/9 14:30
Poäng
1 Vilhelm Borssén
VÄST IFK Umeå
08 VÄST IFK Umeå 2:18.79 10.00 PB
2 Mustafa Alrikabi
S.NORR Brännans IF
08 S.NORR Brännans IF 2:25.09 9.00 PB
P15 2000 m
17/9 15:30
Poäng
1 Isak Bengtsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 7:52.44 10.00 PB
P15 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
16/9 17:50
Poäng
1 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 5:46.48 10.00 PB
2 Arvid Nilsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 5:58.68 9.00 PB
3 Nils Gustafsson Tengman
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 6:21.20 8.00 PB
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
17/9 09:45
Vind: -2.7
Poäng
1 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 14.17 10.00
P15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
16/9 15:10
Poäng
1 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 46.48 10.00 PB
P15 Höjd
16/9 14:00
Poäng
1 Théodore Lagroix Kronlund
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 170 10.00 PB
2 Eskil Grundström
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 159 9.00
3 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 155 8.00 PB
4 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 145 7.00
5 Vilmer Jonsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 140 6.00
6 Nils Gustafsson Tengman
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 135 1.00 PB
7 Hugo Franzén
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 135 5.00 SB
8 Viggo Danielsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 135 1.00 SB
110115120125130135140145150155159162166170173
177 Nils Gustafsson Tengman--xooooxxx
170 Tor Almqvist----oooxoxxx
332 Théodore Lagroix Kronlund-----------oooxxx
180 Vilmer Jonsson----o-o-xxx
175 Viggo Danielssonooooxoxxoxxx
152 Eskil Grundström-------ooooxxx
260 Hugo Franzén----oxxoxxx
268 Hugo Sondell----ooooooxxx
P15 Stav
17/9 12:45
Poäng
1 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 230 10.00
190200220230241
170 Tor Almqvistoooxxoxxx
P15 Längd
17/9 10:40
Poäng
1 Wahaj Ali
S.NORR Brännans IF
08 S.NORR Brännans IF 5.97 +2.7 10.00
2 Théodore Lagroix Kronlund
S.NORR Östersunds GIF
08 S.NORR Östersunds GIF 5.95 +2.7 9.00
3 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 5.40 +5.7 8.00
4 Vilhelm Borssén
VÄST IFK Umeå
08 VÄST IFK Umeå 5.31 +3.5 7.00
5 Eskil Grundström
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 5.02 +2.0 6.00 PB
6 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 4.82 +4.3 5.00
7 Axel Victorin
GOT-STO Hammarby IF
08 GOT-STO Hammarby IF 4.80 +2.0 4.00
8 Gustav Furberg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 4.61 +3.2 1.00
9 Viggo Danielsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 4.33 +2.3 1.00
10 Hugo Franzén
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 4.17 +1.7 1.00 SB
Vilmer Jonsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF - 1.00
123456
268 Hugo Sondell5.17 +4.64.85 +2.14.88 +1.84.91 +2.24.79 +2.15.40 +5.7
170 Tor Almqvist4.82 +4.34.78 +1.74.46 +3.24.37 +1.5x -
260 Hugo Franzénx 4.17 +1.73.75 +3.6
105 Vilhelm Borssén5.31 +3.55.30 +2.4x x x x
189 Axel Victorin3.47 -0.34.72 +3.34.66 +3.44.80 +2.0x x
180 Vilmer Jonsson- - -
150 Gustav Furberg4.61 +3.24.50 +2.7x x x x
332 Théodore Lagroix Kronlund5.69 +2.05.69 +1.55.70 +1.35.65 +2.35.73 +2.45.95 +2.7
152 Eskil Grundström4.79 +2.64.75 +2.24.56 +1.24.87 +1.84.85 +2.85.02 +2.0
248 Wahaj Ali5.42 +3.35.71 +4.15.61 +1.75.90 +2.0- 5.97 +2.7
175 Viggo Danielsson3.98 +1.93.83 +3.24.31 +1.43.64 +2.04.33 +2.3x
P15 Tresteg
16/9 16:35
Poäng
1 Vilhelm Borssén
VÄST IFK Umeå
08 VÄST IFK Umeå 11.13 -1.1 10.00 PB
2 Axel Victorin
GOT-STO Hammarby IF
08 GOT-STO Hammarby IF 10.74 -0.7 9.00 PB
3 Isak Bengtsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 9.34 +0.4 8.00 PB
123456
173 Isak Bengtssonx x 9.25 -0.19.30 +0.49.02 +1.09.34 +0.4
105 Vilhelm Borssénx x x x 11.13 -1.1x
189 Axel Victorin10.74 -0.7x x x - 9.71 -0.4
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
16/9 11:55
Poäng
1 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 11.73 10.00 PB
2 Eskil Grundström
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 9.90 9.00 PB
3 Carl Eriksson
N.NORR Luleå FIF
08 N.NORR Luleå FIF 9.90 8.00 PB
4 Arvid Nilsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.86 7.00 PB
5 Isak Bengtsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 8.84 6.00 PB
6 Hugo Franzén
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 8.74 5.00
7 Nils Gustafsson Tengman
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 6.74 1.00
123456
260 Hugo Franzén8.618.698.54xx8.74
152 Eskil Grundström8.778.399.279.149.709.90
185 Arvid Nilsson8.708.038.86x8.577.33
177 Nils Gustafsson Tengman6.57x6.656.746.596.54
268 Hugo Sondellx10.6211.7311.7111.41x
173 Isak Bengtsson8.488.48x8.848.768.75
218 Carl Eriksson9.90xxxxx
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
17/9 08:30
Poäng
1 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 28.54 10.00
2 Hugo Franzén
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 27.33 9.00
Arvid Nilsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF - 1.00
123456
185 Arvid Nilssonxxx---
260 Hugo Franzén27.33x24.8926.68x22.59
268 Hugo Sondell28.1827.5028.5426.2426.19x
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
16/9 10:00
Poäng
1 Isak Bengtsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 35.59 10.00 PB
2 Eskil Grundström
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 27.53 9.00 PB
123456
152 Eskil Grundström24.1627.0225.2227.53x24.63
173 Isak Bengtssonxxx35.59x33.14
P15 Spjut
Vikt: 600g
17/9 13:40
Poäng
1 Wahaj Ali
S.NORR Brännans IF
08 S.NORR Brännans IF 43.39 10.00
2 Hugo Sondell
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 37.53 9.00 PB
3 Tor Almqvist
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 32.44 8.00 PB
4 Vilhelm Borssén
VÄST IFK Umeå
08 VÄST IFK Umeå 30.76 7.00
5 Eskil Grundström
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 28.83 6.00
6 Gustav Furberg
VÄST Skellefteå AIK
08 VÄST Skellefteå AIK 25.36 1.00
7 Viggo Danielsson
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 23.29 1.00 PB
8 Nils Gustafsson Tengman
VÄST Umedalens IF
08 VÄST Umedalens IF 22.79 1.00
9 Hugo Franzén
S.NORR IF Vingarna
08 S.NORR IF Vingarna 19.49 5.00 PB
123456
175 Viggo Danielsson23.29xx19.70x16.57
260 Hugo Franzén15.9013.7219.49
150 Gustav Furberg25.36xx23.8823.7221.55
152 Eskil Grundström21.3628.83xxxx
248 Wahaj Ali42.5738.96-43.3942.2341.13
177 Nils Gustafsson Tengmanx20.6920.92x22.79x
268 Hugo Sondellx37.53x30.86-36.18
170 Tor Almqvist23.9221.8622.8032.44-x
105 Vilhelm Borssén22.6628.4430.76---
P14 80 m
16/9 12:15
Vind: -0.7
Poäng
1 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 10.35 10.00 PB
2 Axel Huss
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 10.52 9.00 PB
3 Jan-ruiz Karlsson
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 10.94 8.00
4 Arvid Nilsson
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 11.12 7.00
5 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 12.04 6.00 PB
P14 300 m
17/9 12:10
Poäng
1 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 42.52 10.00
P14 800 m
17/9 14:10
Poäng
1 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 2:40.02 10.00
2 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 2:41.47 9.00
P14 2000 m
17/9 15:30
Poäng
1 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 7:46.85 10.00 PB
P14 1500 m hinder
Höjd: 76,2cm
16/9 17:35
Poäng
1 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 5:46.67 10.00 PB
P14 80 m häck
Höjd: 84,0cm
17/9 09:40
Vind: -3.2
Poäng
1 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 13.84 10.00
2 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 15.32 9.00
P14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
16/9 14:50
Poäng
1 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 51.27 10.00 PB
P14 4x80 m
17/9 16:00
Poäng
1 Västerbotten P14
Erik Nilsson 10 VÄST IFK Umeå

-
- 51.37 23.00
P14 Höjd
16/9 11:30
Poäng
1 Arvid Nilsson
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 165 10.00 PB
2 Axel Huss
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 155 9.00 PB
140144148151153155157160165168
184 Arvid Nilsson-----o-xoxxoxxx
328 Axel Hussooxooooxxx
P14 Stav
17/9 12:45
Poäng
1 Karl Enarsson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 200 10.00 PB
150180190200220
286 Karl Enarssonxoo-oxxx
P14 Längd
17/9 08:30
Poäng
1 Axel Huss
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 5.44 +2.2 10.00
2 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 5.39 +2.9 9.00
3 Johannes Jungerstam
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 4.30 +2.0 8.00
4 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 4.27 +3.7 7.00
Jan-ruiz Karlsson
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF - 1.00
123456
246 Elias Hellströmx x x x 4.27 +3.7x
328 Axel Huss5.44 +2.2x 3.10 +1.8x - 3.03 +2.7
329 Nils Johansson4.81 +2.55.39 +2.95.21 +3.0- 5.09 +3.5-
182 Jan-ruiz Karlsson- - - - - -
114 Johannes Jungerstam4.30 +2.0x x 3.27 +2.2x 4.25 +3.4
P14 Tresteg
16/9 16:35
Poäng
1 Nils Johansson
S.NORR Östersunds GIF
09 S.NORR Östersunds GIF 10.70 -1.4 10.00
2 Elias Hellström
N.NORR Tväråselets AIF
09 N.NORR Tväråselets AIF 9.67 -1.0 9.00 =PB
123456
246 Elias Hellström9.62 +0.79.60 -0.8x x 9.60 -0.29.67 -1.0
329 Nils Johanssonx 9.94 +0.2x x 10.39 +0.510.70 -1.4
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
16/9 12:55
Poäng
1 Oliwer Rosbäck
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 12.13 10.00 PB
2 Karl Enarsson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 11.31 9.00 PB
3 Gustav Gärdlund
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 9.78 8.00 PB
4 Edvin Tillman
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 9.32 7.00
5 Laara-Issat Fjellgren
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 8.67 6.00
6 Arvid Nilsson
VÄST Umedalens IF
09 VÄST Umedalens IF 8.56 5.00 PB
123456
286 Karl Enarsson10.2111.3110.93x11.10x
128 Oliwer Rosbäck12.1311.5611.8010.5311.0912.09
199 Laara-Issat Fjellgren8.678.658.46xxx
257 Edvin Tillman9.138.569.129.328.819.05
184 Arvid Nilsson8.137.988.567.938.378.39
254 Gustav Gärdlund9.019.299.238.909.789.75
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
17/9 08:30
Poäng
1 Karl Enarsson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 38.28 10.00 PB
2 Oliwer Rosbäck
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 38.00 9.00 PB
3 Gustav Gärdlund
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 25.93 8.00 PB
4 Edvin Tillman
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 21.68 7.00
5 Laara-Issat Fjellgren
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 18.64 6.00 PB
123456
286 Karl Enarsson36.77x38.2834.2237.7235.65
199 Laara-Issat Fjellgren18.64xxxx-
254 Gustav Gärdlund25.75x24.5325.9310.0822.15
257 Edvin Tillman21.6819.21x19.4819.44x
128 Oliwer Rosbäckx31.9438.00x34.02x
P14 Slägga
Vikt: 4,0kg
16/9 10:00
Poäng
1 Oliwer Rosbäck
VÄST IFK Umeå
09 VÄST IFK Umeå 43.55 10.00 PB
2 Gustav Gärdlund
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 39.98 9.00 PB
3 Karl Enarsson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 30.87 8.00 PB
4 Laara-Issat Fjellgren
N.NORR Gällivare SK
09 N.NORR Gällivare SK 24.71 7.00
5 Edvin Tillman
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 22.69 6.00
123456
199 Laara-Issat Fjellgren23.24xx20.4821.6924.71
128 Oliwer Rosbäck43.5540.81xxxx
286 Karl Enarsson24.9224.6124.6926.54x30.87
257 Edvin Tillmanxxxx22.6922.63
254 Gustav Gärdlund37.9235.1436.83x38.7339.98
P14 Spjut
Vikt: 600g
17/9 10:20
Poäng
1 Edvin Tillman
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 31.49 10.00
2 Karl Enarsson
S.NORR Sundsvalls FI
09 S.NORR Sundsvalls FI 29.62 9.00
3 Gustav Gärdlund
S.NORR IF Castor
09 S.NORR IF Castor 27.21 8.00
123456
254 Gustav Gärdlund25.6924.2627.2124.4425.2619.56
286 Karl Enarsson29.43x25.64x29.62x
257 Edvin Tillman30.5028.8528.1428.7131.4929.14
P13 60 m Försök
16/9 10:00
Heat 1
Vind: -0.8
Poäng
1 Wilmer Lantto
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 8.78 q PB
2 Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 8.92 q
3 Nils Åberg
S.NORR IF Vingarna
10 S.NORR IF Vingarna 9.22 q
4 Erik Lundbäck
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.50
5 Linus Palmer
N.NORR Boden FI
10 N.NORR Boden FI 9.64
6 Torsten Pettersson
N.NORR Boden FI
10 N.NORR Boden FI 9.76 PB
7 Malte Wirén
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 10.07
8 Oliver Karlsson
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 12.05
Heat 2
Vind: -0.2
Poäng
1 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 8.43 q
2 Arvid Wennberg
N.NORR Luleå FIF
10 N.NORR Luleå FIF 9.07 q
3 Gustav Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 9.10 q
4 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.23 q PB
5 Petter Ulfsparre
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.29 q PB
6 Knut Grönlund
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.51
7 Isak Tjikkom
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 10.03
8 Axel Jonsson
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 10.83 PB
P13 60 m Final
16/9 11:55
Vind: +1.1
Poäng
1 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 8.27 9.00 PB
2 Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 8.68 8.00
3 Wilmer Lantto
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 8.72 7.00 PB
4 Arvid Wennberg
N.NORR Luleå FIF
10 N.NORR Luleå FIF 9.00 6.00 PB
5 Gustav Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 9.05 5.00
6 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 9.06 4.00 PB 9.052
7 Nils Åberg
S.NORR IF Vingarna
10 S.NORR IF Vingarna 9.06 4.00 PB 9.057
8 Petter Ulfsparre
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 9.18 2.00 PB
P13 200 m
17/9 12:50
A-Final
Vind: -2.5
Poäng Tot. plac.
1 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 27.28 10.00 1
2 Wilmer Lantto
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 28.84 9.00 2 PB
3 Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 29.38 8.00 3
4 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 29.74 7.00 4 PB
5 Gustav Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 30.62 6.00 5
6 Arvid Lundblom
N.NORR Morjärvs SK
10 N.NORR Morjärvs SK 30.83 5.00 6 PB
Harry Signal
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå DNS
B-Final
Vind: -4.8
Poäng Tot. plac.
1 Knut Grönlund
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 31.39 4.00 7 PB
2 Petter Ulfsparre
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 31.46 3.00 8 PB
3 Linus Palmer
N.NORR Boden FI
10 N.NORR Boden FI 33.18 1.00 9 PB
4 Erik Nilsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 34.49 1.00 10 PB
5 Daniel Spets
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 34.82 1.00 11
6 Isak Tjikkom
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 38.29 1.00 12
P13 600 m
16/9 16:25
Poäng
1 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 1:38.01 10.00 PB
2 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 1:44.54 9.00 PB
3 Nils Åberg
S.NORR IF Vingarna
10 S.NORR IF Vingarna 1:48.60 8.00 PB
4 Arvid Lundblom
N.NORR Morjärvs SK
10 N.NORR Morjärvs SK 1:49.93 7.00 PB
5 Gustav Lindmark
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 1:53.79 6.00 PB
6 Erik Nilsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 1:53.84 5.00 PB
7 Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 1:57.77 4.00
8 Daniel Spets
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 1:58.18 3.00 PB
P13 1500 m
17/9 14:55
Poäng
1 Tim Uddgren
S.NORR Brännans IF
10 S.NORR Brännans IF 5:08.39 10.00
2 Jonathan Olofsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 5:10.18 9.00 PB
3 Oskar Handler
S.NORR Trångsvikens IF
10 S.NORR Trångsvikens IF 5:16.61 8.00 PB
4 Gustav Lindmark
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 5:21.90 7.00 PB
5 Arvid Lundblom
N.NORR Morjärvs SK
10 N.NORR Morjärvs SK 5:26.85 6.00 PB
Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF DNS
Erik Nilsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå DNS
Nils Åberg
S.NORR IF Vingarna
10 S.NORR IF Vingarna DNS
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
17/9 09:55
Vind: -3.1
Poäng
1 Nils Åberg
S.NORR IF Vingarna
10 S.NORR IF Vingarna 11.88 10.00 PB
2 Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 12.15 9.00
3 Nils Moberg
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 12.41 8.00
4 Torsten Pettersson
N.NORR Boden FI
10 N.NORR Boden FI 12.74 7.00
5 Malte Wirén
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 12.85 6.00
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
16/9 14:10
Vind: 0.0
Poäng
1 Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 31.95 10.00
2 Torsten Pettersson
N.NORR Boden FI
10 N.NORR Boden FI 34.57 9.00 PB
3 Valdemar Häggström
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 35.65 8.00 PB
Arvid Wennberg
N.NORR Luleå FIF
10 N.NORR Luleå FIF DNS
P13 5x60 m
17/9 16:15
Poäng
1 Västerbotten P13
-
- 43.46 23.00
2 Norrbotten P13
-
- 43.64
3 Södra Norrland P13
-
- 50.66
P13 Höjd
16/9 12:20
Poäng
1 Harry Signal
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 156 10.00 PB
2 Nils Moberg
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 134 9.00
3 Alvar Klefbom
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 131 8.00
4 Wilmer Lantto
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 131 7.00
5 Olof Schäfer
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 131 6.00 PB
=6 Nils Åberg
S.NORR IF Vingarna
10 S.NORR IF Vingarna 128 1.00 SB
=6 Gustav Lindmark
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 128 5.00
8 Axel Bejstam-Zarin
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 124 4.00 PB
9 Linus Palmer
N.NORR Boden FI
10 N.NORR Boden FI 124 3.00
10 Erik Nilsson
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 124 2.00 PB
11 Malte Wirén
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 120 1.00 =PB
12 Axel Jonsson
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 120 1.00 PB
13 Olle Fjellgren
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 115 1.00 PB
100105110115120124128131134136156158160
235 Wilmer Lantto----oxooxoxxx
130 Harry Signal---------oo-xxx
331 Alvar Klefbom----oooxoxxx
102 Axel Bejstam-Zarin--ooxxooxxx
273 Nils Åberg----oooxxx
203 Gustav Lindmark---ooooxxx
123 Erik Nilsson--ooxoxoxxx
194 Linus Palmer--oooxoxxx
200 Olle Fjellgrenoxoooxxx
140 Malte Wirén--oooxxx
330 Axel Jonsson-ooxxoxxoxxx
256 Olof Schäfer---oooxxoxoxxx
255 Nils Moberg----oooxoxoxxx
P13 Stav
17/9 10:50
Poäng
1 Alvar Klefbom
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 200 10.00 PB
2 Axel Bejstam-Zarin
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 160 9.00 PB
3 Simon Vestberg
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 150 8.00 PB
120130140150160170180190200205
331 Alvar Klefbom----oo-xxooxxx
137 Simon Vestbergooooxxx
102 Axel Bejstam-Zarinoooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
17/9 14:30
Poäng
1 Harry Signal
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 4.87 +3.3 10.00
2 Nils Åberg
S.NORR IF Vingarna
10 S.NORR IF Vingarna 4.67 +1.9 9.00 PB
3 Wilmer Lantto
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 4.56 +2.5 8.00
4 Gustav Oja
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 4.42 +2.0 7.00 PB
5 Erik Lundbäck
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 4.38 +3.2 6.00
6 Alvar Klefbom
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 4.18 +2.1 5.00
7 Nils Moberg
S.NORR IF Castor
10 S.NORR IF Castor 4.07 +0.9 4.00
8 Arvid Wennberg
N.NORR Luleå FIF
10 N.NORR Luleå FIF 4.07 +2.4 3.00
9 Gustav Lindmark
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 4.03 +3.7 1.00
10 Joel Almqvist
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 4.02 +3.7 2.00
11 Torsten Pettersson
N.NORR Boden FI
10 N.NORR Boden FI 3.70 +0.4 1.00 PB
12 Daniel Spets
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 3.64 +2.2 1.00
13 Linus Palmer
N.NORR Boden FI
10 N.NORR Boden FI 3.60 +2.4 1.00
14 Malte Wirén
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 3.53 +2.2 1.00
15 Isak Tjikkom
N.NORR Nedre Soppero IK
10 N.NORR Nedre Soppero IK 3.39 +0.9 1.00
16 Simon Vestberg
VÄST IFK Umeå
10 VÄST IFK Umeå 3.31 +0.9 1.00
17 Emil Jonsson
VÄST Umedalens IF
10 VÄST Umedalens IF 3.19 +0.1 1.00
18 Axel Jonsson
S.NORR Östersunds GIF
10 S.NORR Östersunds GIF 3.05 +1.3 1.00
19 Oliver Karlsson
N.NORR Gällivare SK
10 N.NORR Gällivare SK 2.28 +2.6 1.00
123456
273 Nils Åberg4.67 +1.94.41 +0.84.37 +1.94.26 +1.94.32 +3.03.92 +0.6
255 Nils Moberg4.07 +0.93.95 +1.34.03 +2.83.96 +1.74.05 +1.8x
330 Axel Jonsson3.00 +2.02.98 +3.03.05 +1.3
194 Linus Palmer3.60 +2.43.57 +3.23.54 +1.8
500 Erik Lundbäck4.20 +1.44.22 +0.23.98 +1.44.38 +3.24.25 +2.84.37 +2.0
238 Gustav Oja4.42 +2.04.26 +2.24.23 +1.64.23 +4.54.02 +3.13.90 +2.2
235 Wilmer Lantto4.44 +2.54.42 +1.34.56 +2.54.45 +2.74.49 +1.04.39 +1.1
169 Joel Almqvist3.82 +2.3x 4.02 +3.7
130 Harry Signal4.78 +2.74.76 +0.94.84 +2.24.87 +3.3- -
201 Oliver Karlsson2.28 +2.61.93 +2.22.08 +2.5
203 Gustav Lindmark3.72 +0.83.56 +0.14.03 +3.7
239 Daniel Spets3.58 +1.93.64 +2.23.62 +0.7
240 Isak Tjikkom3.34 +2.53.39 +0.93.32 +1.2
137 Simon Vestberg3.26 +1.63.15 +0.53.31 +0.9
331 Alvar Klefbomx 3.89 +2.24.18 +2.13.91 +2.54.10 +1.3x
195 Torsten Pettersson3.70 +0.43.52 +0.53.14 +2.3
228 Arvid Wennberg3.75 +1.23.99 +2.54.07 +2.43.96 +1.4- -
140 Malte Wirén3.53 +2.2- -
179 Emil Jonssonx 3.19 +0.13.10 +2.0
P13 Tresteg</