Resultat Hammarbyspelen

Sätra friidrottshall, Stockholm   2024-02-09 - 2024-02-11

Arrangör: Hammarby IF Senast uppdaterad: 2024-02-13 10:30:08
2024-02-09 2024-02-10 2024-02-11 Alla dagar
Kvinnor 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 14:18
11/2 12:20
Grupp 2 Heat 1
1 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 8.25 q PB 8.248
2 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.25 q PB 8.249
3 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 8.34 q PB
4 Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI 8.37 q SB
5 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 8.42 q
6 Elsa Sundkvist
Södertälje IF
07 Södertälje IF 8.61 q
Grupp 2 Heat 2
1 Fatima Cruz Barrera
Huddinge AIS
95 Huddinge AIS 8.63 q PB
2 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.70 q
3 Anneli Virenius Bergsjö
Vallentuna FK
69 Vallentuna FK 8.72 q
4 Linnéa Sillén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.75 q
5 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 8.82 q
Maja McCarthy
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
Grupp 2 Heat 3
1 Saga Johansson
IF Åland (FIN)
08 IF Åland (FIN) 8.74 q PB
2 Shadia Nabukenya
Sundbybergs IK
05 Sundbybergs IK 9.07 q PB
3 Emmy Vallin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.33 q PB
4 Lena Aouat
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.57 q =PB
5 Emma Victoria Linerudt
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.67 q SB
6 Sofia Håkansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.76 q PB
Grupp 1 Heat 1
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.60 q
2 Filippa Engström
Västerås FK
07 Västerås FK 7.63 q PB
3 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 7.88 q
4 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 7.99 q SB
5 Ebba Asp
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 8.02 q 8.017
Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK DNS
Grupp 1 Heat 2
1 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 7.90 q PB
2 Tuva Lindqvist
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 8.01 q SB
3 Ebba Hållén
Eskilstuna FI
06 Eskilstuna FI 8.04 q =SB
4 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.06 q 8.053
5 Emelie Lundqvist
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.10 q
My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF DQ KAP F: 4.3.10
Grupp 1 Heat 3
1 Victoria Davidsson
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 8.02 q SB 8.012
2 Julia Håkansson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.06 q SB 8.059
3 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 8.12 q SB
4 Linn von Hofsten
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 8.23 q
5 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 8.30 q
6 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.52 q
Kvinnor 60 m Final Resultat bekräftade kl. 15:38
11/2 12:20
Grupp 2 Heat 1
1 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 8.24 PB 8.234 9:a DM
2 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.25 PB 10:a DM
3 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 8.28 11:a DM
4 Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI 8.37
5 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 8.45 12:a DM
6 Elsa Sundkvist
Södertälje IF
07 Södertälje IF 8.62
Grupp 2 Heat 2
1 Fatima Cruz Barrera
Huddinge AIS
95 Huddinge AIS 8.58 PB 13:a DM
2 Julia Hansson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.59 PB 14:a DM
3 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 8.68 =PB 15:a DM
4 Anneli Virenius Bergsjö
Vallentuna FK
69 Vallentuna FK 8.75 16:a DM
Maja McCarthy
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
Linnéa Sillén
Hammarby IF
07 Hammarby IF DNS
Grupp 2 Heat 3
1 Saga Johansson
IF Åland (FIN)
08 IF Åland (FIN) 8.80
2 Shadia Nabukenya
Sundbybergs IK
05 Sundbybergs IK 8.95 PB 17:a DM
Sofia Håkansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF DNS
Lena Aouat
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Emmy Vallin
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Emma Victoria Linerudt
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Grupp 1 Heat 1
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.64 1:a DM
2 Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 7.91 SB
3 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 7.93 7.923 2:a DM
4 Ebba Asp
KFUM Örebro
04 KFUM Örebro 7.93 SB 7.930
Filippa Engström
Västerås FK
07 Västerås FK DNS
Grupp 1 Heat 2
1 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 7.96 3:a DM
2 Ebba Hållén
Eskilstuna FI
06 Eskilstuna FI 8.03 SB
3 Tuva Lindqvist
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 8.04 4:a DM
4 Emelie Lundqvist
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.14 7:a DM
Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
Grupp 1 Heat 3
1 Victoria Davidsson
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 8.05 5:a DM
2 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 8.11 SB 6:a DM
3 Julia Håkansson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.19 8:a DM
4 Linn von Hofsten
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 8.24 8.231
Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad DNS
Kvinnor 200 m Resultat bekräftade kl. 21:01
9/2 20:00
A-Final
Tot. plac.
1 Jonna Claesson
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 24.61 1 1:a DM
2 Gwen Fagerström
Hammarby IF
09 Hammarby IF 24.90 2 PB 2:a DM
3 Filippa Engström
Västerås FK
07 Västerås FK 24.98 3 PB
4 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 28.58 9 6:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Carolina Calvo Villalain
ULC Riverside Mödling (AUT)
07 ULC Riverside Mödling (AUT) 27.34 4 PB
2 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 27.45 5 PB 3:a DM
3 Sophie Adolfsson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 27.63 6 PB 4:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 28.11 7 PB
2 Fatima Cruz Barrera
Huddinge AIS
95 Huddinge AIS 28.53 8 5:a DM
3 Saga Johansson
IF Åland (FIN)
08 IF Åland (FIN) 28.70 10 SB
D-Final
Tot. plac.
1 Felicia Renman
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 28.76 11 SB 7:a DM
2 Hedda Kirk
Hellas FK
10 Hellas FK 29.91 12 8:a DM
3 Shadia Nabukenya
Sundbybergs IK
05 Sundbybergs IK 30.79 13 9:a DM
Kvinnor 400 m Resultat bekräftade kl. 17:00
10/2 16:10
A-Final
Tot. plac.
1 Jonna Claesson
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 54.79 1 TR 200m: 25.62 1:a DM
2 Moa Hjelmer
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK 54.80 2 200m: 25.60 2:a DM
3 Ebba Svantesson
Upsala IF
97 Upsala IF 56.02 3 200m: 26.39
4 Tyra Landin
Upsala IF
02 Upsala IF 58.20 5 200m: 27.19
B-Final
Tot. plac.
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 57.96 4 SB 3:a DM
2 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 58.89 6 SB 4:a DM
3 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 59.40 7 PB 5:a DM
4 Hanna Enlund
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 59.50 8 SB 6:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Amanda Cederberg
Täby IS
07 Täby IS 1:00.78 9 7:a DM
2 Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 1:01.39 10 PB 8:a DM
3 Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 1:01.66 11
4 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 1:01.87 12 PB 9:a DM
D-Final
Tot. plac.
1 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 1:02.19 13 PB 10:a DM
2 Ida Kristiansson
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 1:02.54 14
3 Judit Hagerfors
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 1:02.67 15 PB 11:a DM
E-Final
Tot. plac.
1 Filippa Kopparhed
Hässelby SK
07 Hässelby SK 1:03.43 16 12:a DM
2 Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 1:04.82 17 13:a DM
3 Saga Johansson
IF Åland (FIN)
08 IF Åland (FIN) 1:06.82 18 SB
F-Final
Tot. plac.
1 Agnes Parmhed
Tullinge FI
08 Tullinge FI 1:06.86 19 14:a DM
2 Linda Pimmeshofer
Spårvägens FK
78 Spårvägens FK 1:08.14 20 15:a DM
3 Alva Lundström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 1:08.15 21 PB 16:a DM
Kvinnor 800 m Resultat bekräftade kl. 16:20
11/2 16:10
A-Final
Tot. plac.
1 Maja Sund
Täby IS
01 Täby IS 2:15.02 1 1:a DM
2 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 2:16.19 2 PB 2:a DM
3 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 2:17.78 3 PB 3:a DM
4 Edith Grimheden
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:32.07 4 PB 4:a DM
5 Liva Gustavsson
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 2:35.97 5 5:a DM
6 Desirée Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 2:36.85 7 7:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Lisa Löchen
IFK Lidingö
01 IFK Lidingö 2:36.67 6 PB 6:a DM
2 Inez Bergström
Vallentuna FK
06 Vallentuna FK 2:38.02 8 PB 8:a DM
3 Lova Klar
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 2:41.34 9 9:a DM
4 Louisa Braun
IF Åland (FIN)
07 IF Åland (FIN) 2:53.40 10 PB
5 Nora Söderqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 2:55.19 11 PB 10:a DM
Kvinnor 1500 m Resultat bekräftade kl. 19:20
9/2 19:05
1 Frederica Richards
Spårvägens FK
94 Spårvägens FK 4:33.68 1:a DM
2 Inari Laikonen Sandomas
Västerås FK
07 Västerås FK 4:45.99 PB
3 Ida Grimheden
Tullinge FI
05 Tullinge FI 4:46.86 PB 2:a DM
4 Melissa Bentayeb
Täby IS
05 Täby IS 4:50.74 3:a DM
5 Embla Allard
Västerås FK
12 Västerås FK 5:02.31 PB
6 Vendela Hillström
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 5:02.44 PB 4:a DM
7 Tyra Klingspor-Lindblom
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5:04.82 PB 5:a DM
8 Nora Ekdahl Nyström
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 5:14.55 6:a DM
9 Lilly Selsborg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5:18.28 PB 7:a DM
10 Linnea Ekström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5:27.45 PB 8:a DM
Kvinnor 60 m häck Försök Resultat bekräftade kl. 13:16
Höjd: 84,0cm
10/2 11:45
Heat 1
1 Katharina Gråman
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 8.56 q
2 Julia Håkansson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.93 q
3 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 9.11 q
4 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 9.20 q
5 Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 9.89 q
6 Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 10.13 q
Heat 2
1 Amanda Hansson
Hässelby SK
99 Hässelby SK 8.63 q SB
2 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.90 q PB
3 Livia Salov Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 9.00 q
4 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.41 q
Sarah Van Beilen
Hässelby SK
02 Hässelby SK DNS
Heat 3
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.65 q
2 Klara Rådbo
Hässelby SK
01 Hässelby SK 8.94 q SB
3 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 9.09 q
4 Leticia Buchli
Täby IS
02 Täby IS 9.15 q SB
5 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 9.21 q PB
6 Tyra Holst
AIK
06 AIK 10.59 q PB
Kvinnor 60 m häck Final Resultat bekräftade kl. 16:00
Höjd: 84,0cm
10/2 13:00
A-Final
1 Katharina Gråman
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 8.44 TR 1:a DM
2 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.50 2:a DM
3 Amanda Hansson
Hässelby SK
99 Hässelby SK 8.56 SB 3:a DM
4 Klara Rådbo
Hässelby SK
01 Hässelby SK 8.85 SB 4:a DM
5 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 8.86 PB 5:a DM
6 Julia Håkansson
Hässelby SK
03 Hässelby SK 8.89 6:a DM
7 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 9.09 9.090 8:a DM
8 Livia Salov Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 9.26 10:a DM
B-Final
1 Leticia Buchli
Täby IS
02 Täby IS 9.03 PB 7:a DM
2 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 9.09 9.090 8:a DM
3 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 9.15
4 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 9.40 11:a DM
5 Emma Jäderberg
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 9.83 PB 12:a DM
6 Elin Molinder
Mölndals AIK
04 Mölndals AIK 9.99
7 Tyra Holst
AIK
06 AIK 10.46 PB 13:a DM
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
Kvinnor Höjd Resultat bekräftade kl. 10:30
9/2 18:30
1 Klara Rådbo
Hässelby SK
01 Hässelby SK 168 SB 1:a DM
2 Lina Löfqvist
Ullevi FK
93 Ullevi FK 164
3 Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 160
4 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 160 2:a DM
5 Wilma Herranen
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 156 3:a DM
6 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 156 4:a DM
7 Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK 156 5:a DM
8 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 151 6:a DM
9 Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 151 7:a DM
146151156160164168171
252 Wilma Herranen-oox-
527 Klara Rådbo----ooxxx
23 Maja Andersson-oxxoo-
445 Emilia Nielsen-ooxxoxxx
134 Zelda Eckersoxooxxx
73 Ida Borglund-oxxx
648 Emma Walfridsson-xoxxx
692 Saga Ågren Lundman-oxxoxxx
402 Lina Löfqvist---ooxxx
Kvinnor Stav Resultat bekräftade kl. 14:24
10/2 13:20
1 Annika Jönsson
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 403 TR 1:a DM
2 Elienor Werner
Spårvägens FK
98 Spårvägens FK 393 SB 2:a DM
3 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 353 3:a DM
Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS x
353363373383393403410
314 Annika Jönsson-ooxxoxoxoxxx
495 Beate Potto-xxx
677 Sara Winberg--xxx
660 Elienor Werner-o-oxxoxx-
Kvinnor Stav Ingång 343 Resultat bekräftade kl. 14:02
11/2 10:20
1 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 383
353363373383393
495 Beate Pottoxooxoxxx
Kvinnor Stav Ingång 263 Resultat bekräftade kl. 12:16
10/2 10:00
1 Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 283
2 Sophia Abdulrahim Omar
IFK Lidingö
87 IFK Lidingö 263
263273283293
2 Sophia Abdulrahim Omarxoxxx
349 Anja Lalanderoooxxx
Kvinnor Stav Ingång 183 Resultat bekräftade kl. 16:25
11/2 13:20
1 Sophia Abdulrahim Omar
IFK Lidingö
87 IFK Lidingö 283 PB
2 Ida Lind
Hässelby SK
10 Hässelby SK 253 PB
3 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 243 PB
4 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 223
5 Carin Thornander
Turebergs FK
63 Turebergs FK 213
6 Isabella Wilkinson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 203 PB
7 Devina Karlsson Löfgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 193
Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK x
183193203213223233243253263273283290
323 Devina Karlsson Löfgrenooxxx
566 Yana Slobodenyukxxx
665 Hilma Westlingoooxooxxx
201 Isabella Glod--oooooxxx
675 Isabella Wilkinsonoxooxxx
361 Ida Lind---o-oooxxx
613 Carin Thornander-oooxx-x
2 Sophia Abdulrahim Omar------oxoooxoxxx
Kvinnor Längd Resultat bekräftade kl. 14:32
11/2 10:20
Grupp B
Tot. plac.
1 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 5.44 8 SB 6:a DM
2 Sarah Van Beilen
Hässelby SK
02 Hässelby SK 5.42 9 SB 7:a DM
3 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.42 10 PB 8:a DM
4 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 5.15 12 9:a DM
5 Clara Herge
Bromma IF
08 Bromma IF 5.08 13 PB 10:a DM
6 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 5.04 14 PB 11:a DM
7 Maja McCarthy
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.02 15 12:a DM
8 Victoria Davidsson
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 5.01 16 13:a DM
9 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.91 17 14:a DM
10 Judy Alesi
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.30 27 15:a DM
123456
289 Agnes Janssonxx5.445.345.273.97
633 Sarah Van Beilen5.375.425.425.315.16x
604 Elisabeth Teearu4.955.215.315.425.225.37
75 Alba Boric5.034.985.154.944.975.14
123 Victoria Davidsson5.01x4.92xxx
419 Maja McCarthy4.855.024.894.87x3.34
12 Judy Alesi4.30xx
91 Kajsa Cabanas Andersson4.914.89x
577 Vilma Stolpenx5.04xx4.96x
247 Clara Herge4.495.085.084.654.704.86
Grupp A
Tot. plac.
1 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 5.74 1 1:a DM
2 Ella Alvelin Malm
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 5.71 2
3 Klara Rådbo
Hässelby SK
01 Hässelby SK 5.69 3 SB 2:a DM
4 Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 5.60 4 PB 3:a DM
5 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 5.52 5
6 Gwen Fagerström
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.46 6 4:a DM
7 Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 5.44 7 SB 5:a DM
8 Ida Jexe Ek
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 5.21 11 SB
Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF x
Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK x
123456
19 Ella Alvelin Malmxx5.714.115.34x
527 Klara Rådbo5.59xxxx5.69
259 Elin Hjertzell5.37x5.445.485.74x
572 Annina Stens5.44x5.36xxx
170 Gwen Fagerström5.382.385.465.195.235.18
597 Linnéa Säfströmx5.315.525.32xx
229 Matilda Halfwordsonxxx
491 Olivia Pihlxxx
490 Johanna Pihl5.605.56xxxx
296 Ida Jexe Ek5.13x5.21xxx
Grupp C
Tot. plac.
1 Tyra Holst
AIK
06 AIK 4.62 18 PB 15:a DM
2 Linnéa Sillén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.58 19 16:a DM
3 Emma Håkansson
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.48 20 17:a DM
4 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.47 21 18:a DM
5 Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 4.40 22 19:a DM
6 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 4.34 23 20:a DM
7 Desirée Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.34 24 SB 21:a DM
8 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.34 25 SB 22:a DM
9 Emelie Forsberg
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 4.31 26 23:a DM
10 Alva Attersand
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.25 28 25:a DM
11 Sofia Håkansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 3.87 29 26:a DM
12 Emmy Vallin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 3.58 30 27:a DM
123456
555 Linnéa Sillén3.624.254.384.51x4.58
560 Isabella Sjöholm Vitasovic4.264.343.953.943.924.08
270 Emma Håkansson4.404.254.364.48x4.38
542 Linnea Sandström4.474.424.194.47x4.40
265 Tyra Holst4.33x4.29x4.62x
38 Alva Attersand4.22x4.25
324 Thea Katsoulaki4.404.364.244.264.084.27
179 Emelie Forsberg4.284.294.31
621 Desirée Trolling4.174.344.334.034.00x
272 Sofia Håkansson3.493.873.69
632 Emmy Vallin3.023.333.58
315 Amanda Jörbeck4.344.284.284.074.174.33
Kvinnor Tresteg Resultat bekräftade kl. 21:03
9/2 18:00
B
Tot. plac.
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 10.71 9 9:a DM
2 Ylva Jakobsson
Hammarby IF
98 Hammarby IF 10.46 10 SB 10:a DM
3 Maja McCarthy
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.27 12 PB 12:a DM
4 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 10.21 13 13:a DM
5 Amanda Möller
Hässelby SK
00 Hässelby SK 10.19 14 PB 14:a DM
6 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 10.09 15 15:a DM
7 Alva Attersand
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.95 16 PB 16:a DM
8 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.79 17 =PB 17:a DM
9 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 9.69 18 18:a DM
10 Siri Bjurén
IF Hagen
09 IF Hagen 9.54 19
Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
123456
35 Ingrid Asp
66 Siri Bjurén9.469.549.07
578 Svea Strandx9.69x
38 Alva Attersand9.719.54xx9.799.95
556 Wilma Silvellxx9.799.42x9.64
419 Maja McCarthy10.0210.2710.029.6710.1710.26
654 Wilma Wallsten10.1510.7110.24-10.2010.05
258 Agnes Hjertzell10.21x10.019.89xx
300 Natalie Johansson9.6510.099.639.899.94x
441 Amanda Möller10.0910.1210.139.9410.1210.19
287 Ylva Jakobsson10.4610.3310.1210.4510.0210.01
A
Tot. plac.
1 Katharina Gråman
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 12.73 1 PB 1:a DM
2 Melina Lidberg
Bromma IF
05 Bromma IF 11.99 2 2:a DM
3 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 11.78 3 3:a DM
4 Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 11.48 4 SB 4:a DM
5 Gwen Fagerström
Hammarby IF
09 Hammarby IF 11.21 5 5:a DM
6 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.10 6 6:a DM
7 Judy Alesi
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 11.08 7 PB 7:a DM
8 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.84 8 8:a DM
9 Anna Tolonen Albrecht
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 10.38 11 11:a DM
123456
359 Melina Lidbergxx11.41x11.9011.99
229 Matilda Halfwordson11.7011.4411.5811.78x11.52
170 Gwen Fagerström11.0811.21x---
286 Lii Jabbour10.9511.0711.1010.72xx
671 Elise Wiklund10.7310.8410.63xx-
572 Annina Stensx11.48xxx11.35
618 Anna Tolonen Albrecht10.2510.3210.38
12 Judy Alesi10.70x10.7311.0810.4810.88
214 Katharina Gråman12.0512.2012.2712.6312.4012.73
Kvinnor Kula Resultat bekräftade kl. 14:28
Vikt: 4,0kg
11/2 13:35
1 Emilia Malmehed
IF Göta Karlstad
01 IF Göta Karlstad 15.04 TR
2 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.27 1:a DM
3 Linnéa Säfström
Klippans FK
05 Klippans FK 12.22
4 Norah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 12.16 PB 2:a DM
5 Sarah Van Beilen
Hässelby SK
02 Hässelby SK 11.93 PB 3:a DM
6 Klara Rådbo
Hässelby SK
01 Hässelby SK 11.54 SB 4:a DM
7 Ellen Forsell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.25 5:a DM
8 Matilda Halfwordson
Bromma IF
05 Bromma IF 9.69 PB 6:a DM
9 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.21 PB 7:a DM
123456
633 Sarah Van Beilen11.0111.9311.80x11.6111.25
597 Linnéa Säfström11.0212.1311.5812.2211.4111.88
229 Matilda Halfwordson9.698.169.508.28x8.98
527 Klara Rådbo11.47x11.4511.42x11.54
91 Kajsa Cabanas Andersson11.9111.7912.27xxx
407 Emilia Malmehed14.6914.92x15.04x14.96
363 Norah Lindx10.2611.7311.57x12.16
181 Ellen Forsellx11.0011.2511.0311.2510.91
542 Linnea Sandström8.218.19-
Kvinnor Viktkastning Resultat bekräftade kl. 15:38
Vikt: 9,08kg
10/2 14:55
1 Lydia Wehrli
Stade Genève (SUI)
90 Stade Genève (SUI) 16.62
2 Norah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 15.71 PB 1:a DM
3 Ellen Forsell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 14.19 PB 2:a DM
4 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 13.81 3:a DM
5 Elsa Kjellström
Hässelby SK
06 Hässelby SK 13.65 PB 4:a DM
6 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 11.23
7 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.25 PB 5:a DM
8 Tilde Hammarwall
IFK Tumba
06 IFK Tumba 10.22 6:a DM
123456
656 Lydia Wehrli16.2616.44x15.8014.0816.62
363 Norah Lindx15.7115.3015.4415.19x
157 Annie Engelbrektsson Jonsson11.23xxxxx
327 Elsa Kjellström13.11x13.65x12.93x
232 Tilde Hammarwallxx10.2210.1210.159.84
542 Linnea Sandström10.0710.25x9.869.24x
181 Ellen Forsellx13.8513.75x13.9614.19
213 Rut Grufman13.8113.32xxxx
F17 60 m häck Resultat bekräftade kl. 11:41
Höjd: 76,2cm
10/2 11:35
1 Ella Alvelin Malm
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.72 q
2 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.98 q =PB
3 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.08 q PB
4 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 9.49 q
F17 60 m häck Extra Resultat bekräftade kl. 12:58
Höjd: 76,2cm
10/2 12:50
1 Ella Alvelin Malm
Mölndals AIK
08 Mölndals AIK 8.67 PB
2 My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.90 PB
3 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.91 PB
4 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 9.28
F17 Kula Resultat bekräftade kl. 11:55
Vikt: 3,0kg
11/2 11:30
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 14.76
2 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 13.47
3 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 12.07 PB
4 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 11.05 PB
123456
526 Elin Runemar12.8512.7212.99x13.4113.47
295 Amilia Jergmarxxx14.76xx
354 Elin Larsson11.6911.1012.07xxx
366 Beatrice Lindberg11.059.2610.2910.2210.449.91
F17 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 20:37
Vikt: 7,26kg
9/2 19:20
1 Midea Allard
Västerås FK
08 Västerås FK 17.78 =PB
2 Beatrice Lindberg
Hellas FK
07 Hellas FK 17.52
3 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 15.53
4 Molly Åkerblom
Västerås FK
07 Västerås FK 15.39
5 Thea Salomonsson Lind
Hammarby IF
08 Hammarby IF 13.60
6 Elin Larsson
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 12.34 PB
123456
533 Thea Salomonsson Lindx12.4413.60xx13.03
526 Elin Runemar14.3914.8815.3514.79x15.53
693 Molly Åkerblom14.86xxxx15.39
14 Midea Allard17.7817.4317.5316.8416.71x
354 Elin Larssonx12.1212.1511.5211.8412.34
366 Beatrice Lindbergxx16.8917.52x17.31
F15 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 13:05
11/2 11:00
Heat 1
1 Gwen Fagerström
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.83 q PB
2 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 7.98 q PB
3 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.25 q PB
4 Frida Hultén Skrzeczynski
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 8.36 q PB
5 Sophie Adolfsson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.41 q
6 Lisa Palmheden
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.49 q
7 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 8.50 q
8 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 8.66 q 8.657
Heat 2
1 Pixie Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 8.52 q SB
2 Stella Nylén
Bromma IF
09 Bromma IF 8.54 q
3 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.65 q PB
4 Siri Bjurén
IF Hagen
09 IF Hagen 8.66 q PB 8.660
5 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.72 q
6 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 8.80 q
7 Julia Lindquist
Hellas FK
10 Hellas FK 8.94 q
Heat 3
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 8.90 q SB
2 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 8.92 q
3 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.97 q PB
4 Alva Lundström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.19 q 9.182
5 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.19 q 9.190
6 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 9.25 q
7 Elin Dittmer
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.48 q 9.474
Heat 4
1 Eveline Bramme
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.02 q PB
2 Alice Holm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.03 q PB
3 Hedda Renström
AIK
09 AIK 9.18 q PB
4 Nadia Florczyk
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.24 q PB
5 Gloria Francisca
AIK
09 AIK 9.28 q PB
6 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.48 q SB 9.475
7 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.52 q PB
F15 60 m Final Resultat bekräftade kl. 13:03
11/2 12:50
A-Final
1 Gwen Fagerström
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.78 TR
2 Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.03
3 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.21 PB
4 Lisa Palmheden
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.33 PB
5 Sophie Adolfsson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.45
6 Pixie Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 8.46 PB
7 Frida Hultén Skrzeczynski
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 8.50
8 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 8.62
B-Final
1 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 8.60
2 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.69 SB
3 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.84
4 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 8.88
5 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 9.00
Siri Bjurén
IF Hagen
09 IF Hagen DNS
Stella Nylén
Bromma IF
09 Bromma IF DNS
C-Final
1 Julia Lindquist
Hellas FK
10 Hellas FK 8.82
2 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.94 PB
3 Eveline Bramme
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.12
4 Alice Holm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.16
5 Hedda Renström
AIK
09 AIK 9.29
Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK DNS
Alva Lundström
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
D-Final
1 Nadia Florczyk
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.23 PB
2 Gloria Francisca
AIK
09 AIK 9.27 PB
3 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.52
Elin Dittmer
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK DNS
Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK DNS
Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
F15 1000 m Resultat bekräftade kl. 18:39
9/2 18:30
A-Final
Tot. plac.
1 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3:00.19 1
2 Leira Sandvall
Västerås FK
09 Västerås FK 3:03.70 2
3 Linnea Dahlgren
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3:08.99 3 PB
4 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3:09.35 4 PB
5 Cajsa Sundén
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3:13.47 5 PB
6 Tyra Svensson
Västerås FK
09 Västerås FK 3:13.55 6 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Suvi Juntunen
Bromma IF
09 Bromma IF 3:28.92 7 PB
2 Nolinn Mörk
Hässelby SK
09 Hässelby SK 3:33.89 8
3 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3:44.07 9 PB
4 Ella Cooray
Kungsholmen BBK
10 Kungsholmen BBK 4:11.03 10
5 Ines Brolund
Kungsholmen BBK
10 Kungsholmen BBK 4:14.10 11
F15 60 m häck Försök Resultat bekräftade kl. 11:38
Höjd: 76.2cm
10/2 11:20
Heat 1
1 Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF 9.59 q PB
2 Filippa Cassman
Upsala IF
09 Upsala IF 10.02 q
3 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.15 q PB
4 Suvi Juntunen
Bromma IF
09 Bromma IF 10.44 q
5 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 11.07 q 11.070
Léonie Gobitschek
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
Heat 2
1 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.74 q PB
2 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 10.00 q PB
3 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 10.09 q
4 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 10.16 q
5 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 11.07 q PB 11.066
6 Alicia Wallgren
Mälarö SOK
10 Mälarö SOK 11.28 q PB
7 Line Möller
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 12.00 q PB
Heat 3
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.77 q
2 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 9.84 q PB
3 Nellie Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.86 q PB
4 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.35 q PB
5 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 11.29 q
6 Nadia Florczyk
Hammarby IF
10 Hammarby IF 11.90 q PB
7 Eveline Bramme
Hammarby IF
10 Hammarby IF 12.07 q PB
F15 60 m häck Final Resultat bekräftade kl. 12:51
Höjd: 76.2cm
10/2 12:35
A-Final
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.54 PB
2 Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF 9.56 PB
3 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 9.74 PB
4 Nellie Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.82 PB
5 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.97
6 Filippa Cassman
Upsala IF
09 Upsala IF 9.99
7 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 10.10
B-Final
1 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 10.15
2 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.50
3 Suvi Juntunen
Bromma IF
09 Bromma IF 10.52
4 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.89 PB
Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS DQ 4.3.10
C-Final
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 10.72 PB
2 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.79 PB
3 Alicia Wallgren
Mälarö SOK
10 Mälarö SOK 11.24 PB
Line Möller
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK DNS
Nadia Florczyk
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Eveline Bramme
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
F15 Höjd Resultat bekräftade kl. 15:59
10/2 13:20
Pool 1
Tot. plac.
1 Elin Strandberg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 158 1
2 Nellie Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 158 2
3 Therese Löwenthal
Hellas FK
10 Hellas FK 154 3
4 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 150 4 PB
5 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 146 5 PB
6 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 146 6
7 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 141 7
8 Alicia Wallgren
Mälarö SOK
10 Mälarö SOK 141 =8
9 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 136 11
126131136141146150154158161
339 Nellie Krantz---oxoxoxxooxxx
579 Elin Strandberg-----oxooxxx
404 Therese Löwenthal---oooxoxxx
576 Vera Stolpen---oxxoxxx
651 Alicia Wallgren-ooxoxxx
578 Svea Strand---oooxxx
231 Yana Halubouskaya-oxooxxx
520 Agnes Roslund-oooxoxxx
294 Alba Jergmarooxoxxx
Pool 2
Tot. plac.
1 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 141 =8 PB
2 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 141 10 PB
3 Ella Held
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 136 12 PB
4 Suvi Juntunen
Bromma IF
09 Bromma IF 131 13 PB
=5 Emelie Hjelm
Hässelby SK
10 Hässelby SK 126 =14
=5 Nadia Florczyk
Hammarby IF
10 Hammarby IF 126 =14 SB
Eveline Bramme
Hammarby IF
10 Hammarby IF
126131136141146
462 Amanda Oja-ooxoxxx
665 Hilma Westlingooxoxxoxxx
256 Emelie Hjelmoxxx
311 Suvi Juntunenxooxxx
175 Nadia Florczykoxxx
240 Ella Heldoxoxxoxxx
F15 Längd Resultat bekräftade kl. 16:13
11/2 15:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Lisa Palmheden
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.10 1
2 Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF 4.91 2 PB
3 Siri Bjurén
IF Hagen
09 IF Hagen 4.87 3 =SB
4 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.83 4 PB
5 Pixie Lento
Bromma IF
09 Bromma IF 4.82 5 PB
6 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.65 6
7 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.63 7 PB
8 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.48 10
9 Sophie Adolfsson
Hässelby SK
09 Hässelby SK 4.41 11
10 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 4.35 13
11 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.04 20 PB
123456
476 Lisa Palmheden4.874.954.994.725.104.86
66 Siri Bjurén4.534.66xx4.874.83
576 Vera Stolpen4.394.444.48---
654 Wilma Wallsten4.794.584.724.60x4.83
4 Sophie Adolfsson4.384.414.38
300 Natalie Johansson4.654.22xx4.404.35
357 Pixie Lento4.584.554.72x4.714.82
637 Vendela Vickberg4.414.794.734.754.704.91
556 Wilma Silvell4.63x4.52x4.29x
661 Leonora Wessén4.35x4.29
35 Ingrid Asp3.854.044.02
Pool 2
Tot. plac.
1 Frida Hultén Skrzeczynski
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 4.58 8 PB
2 Agnes Hjertzell
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.49 9 =PB
3 Therese Löwenthal
Hellas FK
10 Hellas FK 4.37 12 PB
4 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 4.32 14 PB
5 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.32 15
6 Nellie Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.25 16 PB
7 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.14 17
8 Suvi Juntunen
Bromma IF
09 Bromma IF 4.10 18
9 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.06 19
10 Emelie Hjelm
Hässelby SK
10 Hässelby SK 4.00 21
11 Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln 3.76 22
12 Alice Holm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.74 23
13 Alva Lundström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.72 24
14 Ida Persson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.60 25 PB
123456
267 Frida Hultén Skrzeczynski4.264.584.42---
462 Amanda Oja3.994.063.81
311 Suvi Juntunen4.103.883.763.822.853.99
520 Agnes Roslund4.32x4.164.183.984.13
258 Agnes Hjertzell4.464.49x4.444.46x
313 Hilda Järvinen4.144.124.024.07x3.91
339 Nellie Krantz4.134.164.104.013.914.25
404 Therese Löwenthal3.854.092.663.894.334.37
256 Emelie Hjelm3.833.884.00
669 Felicia Wikerfors3.763.733.64
262 Alice Holm3.713.743.61
396 Alva Lundström3.723.593.70
483 Ida Persson3.583.60x
294 Alba Jergmar2.513.674.324.29x4.26
F15 Kula Resultat bekräftade kl. 11:26
Vikt: 3,0kg
11/2 09:55
1 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 10.28 PB
2 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK
10 Hässelby SK 9.81 PB
3 Elin Aneby
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.47
4 Emmy Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.83 PB
5 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 8.54
6 Emelie Hjelm
Hässelby SK
10 Hässelby SK 7.43
7 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 7.33 PB
8 Elin Dittmer
Turebergs FK
10 Turebergs FK 6.83 PB
9 Alice Holm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.79 PB
10 Gloria Francisca
AIK
09 AIK 6.64
11 Julia Lindquist
Hellas FK
10 Hellas FK 6.41
123456
372 Emmy Lindblom8.238.477.758.838.028.10
582 Astrid Ström8.498.498.158.548.52x
28 Anni Anjemo6.546.896.966.044.587.33
667 Astrid Wetterstrand9.179.819.239.549.059.03
26 Elin Anebyx9.199.47x9.389.19
184 Gloria Francisca6.406.576.64
379 Julia Lindquist6.346.416.33
262 Alice Holm6.335.746.79
256 Emelie Hjelm7.267.437.33xx7.34
150 Esther Elliot10.1110.289.899.57x10.06
129 Elin Dittmer6.536.836.596.556.436.37
F15 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 20:43
Vikt: 7,26kg
9/2 19:20
1 Emmy Lindblom
Hammarby IF
09 Hammarby IF 13.38
2 Vera Böregård
IFK Tumba
09 IFK Tumba 11.55 PB
3 Esther Elliot
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 11.06
4 Julissa Viyeyethas
IFK Tumba
09 IFK Tumba 10.65 PB
5 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.56
6 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.28 PB
7 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 10.20
8 Alva Werner
IFK Tumba
09 IFK Tumba 9.50
9 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK
10 Hässelby SK 9.33
10 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.75 PB
11 Sanni Forsberg
Turebergs FK
09 Turebergs FK 6.08 PB
123456
582 Astrid Ström10.209.80x9.599.04x
642 Julissa Viyeyethas10.65x8.558.80x10.33
543 Livia Sandström10.289.459.208.608.76x
659 Alva Wernerx9.509.508.10xx
667 Astrid Wetterstrand7.78x9.33
28 Anni Anjemo5.566.136.75
180 Sanni Forsbergx5.706.08
173 Leia Finbom Höglundx10.25xx10.5610.17
150 Esther Elliot10.6410.1311.0610.0610.25x
372 Emmy Lindblom12.90x13.38x12.1912.56
90 Vera Böregård10.5310.19xx10.4511.55
F13 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 10:41
11/2 10:30
Heat 1
1 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.47 q
2 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 8.68 q PB
3 Tyra Åsberg
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 8.77 q
4 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 8.84 q
5 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 8.99 q
6 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 9.01 q
7 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.11 q
Heat 2
1 Laura Saav
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.91 q PB
2 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.04 q PB
3 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.16 q
4 Esther Furmarker
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.31 q
5 Matilda Rangne
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.42 q PB
6 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 9.49 q
7 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.51 q PB
F13 60 m Final Resultat bekräftade kl. 11:57
11/2 11:40
A-Final
1 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.36
2 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 8.69
3 Tyra Åsberg
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 8.70 PB
4 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 8.86
5 Laura Saav
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.91 PB
6 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 9.01
7 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 9.03
B-Final
1 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.06
2 Esther Furmarker
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.25
3 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.30
4 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 9.53
5 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.55
6 Matilda Rangne
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.59
Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF DQ KAP E: 4.13.2
F13 600 m Resultat bekräftade kl. 14:54
11/2 14:40
A-Final
Tot. plac.
1 Ellenor Grahn
Hammarby IF
11 Hammarby IF 1:50.22 1 PB
2 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 1:53.31 2 PB
3 Devina Karlsson Löfgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 1:58.32 4 PB
4 Vera Pell
Hässelby SK
11 Hässelby SK 1:59.08 5 PB
5 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 1:59.34 6 PB
6 Greta Haglund
IFK Tumba
11 IFK Tumba 2:00.28 7 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 1:55.12 3 PB
2 Matilda Rangne
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 2:04.96 8 PB
3 Esther Furmarker
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2:05.72 9 PB
4 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 2:06.96 10 PB
5 Edda Verhoeven
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2:08.23 11 PB
6 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2:09.80 12 PB
F13 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 15:14
Vikt: 5,45kg
11/2 14:40
1 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 10.43 PB
2 Isabella Wilkinson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.54 PB
3 Matilda Rangne
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 6.63 PB
4 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 3.67 PB
123
502 Matilda Rangne6.096.136.63
566 Yana Slobodenyuk2.892.633.67
675 Isabella Wilkinson7.328.188.54
109 Maja Dabrowskax10.43x
F13 Fyrkamp
Poäng Poängdiff.
1 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 3791 0
2 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 3498 -293
3 Saga Ivarsson Linnér
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 3462 -329
4 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 3439 -352
5 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3427 -364
6 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 3354 -437
7 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 3329 -462
8 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 3294 -497
9 Isabella Wilkinson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3151 -640
10 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3122 -669
11 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3065 -726
12 Moa Attersand
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3027 -764
13 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3010 -781
14 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 2992 -799
15 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 2945 -846
16 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 2870 -921
17 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 2862 -929
18 Esther Furmarker
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2790 -1001
19 Matilda Dillner
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2633 -1158
20 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2379 -1412
21 Siri Zeffer
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2378 -1413
22 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2292 -1499
23 Vera Pell
Hässelby SK
11 Hässelby SK 2251 -1540
24 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 2195 -1596
25 Kajsa Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2191 -1600
26 Elvira Belda
Hammarby IF
11 Hammarby IF 1981 -1810
27 Hedda Rantalainen
Duvbo IK
11 Duvbo IK 1842 -1949
28 Nivedita Viswanathan
Hammarby IF
11 Hammarby IF 1647 -2144
29 Emmie Sandberg
Hammarby IF
11 Hammarby IF 1455 -2336
30 Emma Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 1356 -2435
31 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 1089 -2702
32 Holly Hernvald
Hammarby IF
11 Hammarby IF 975 -2816
60 m häck
Höjd: 68,6cm
HöjdLängd
Hoppzon
Kula
Vikt: 2,0kg
403 Hanna Lörenskog
Bromma IF
9.52
1204
142
895
4.86
939
9.00
753
365 Siri Lindahl
Bromma IF
9.98
1103
130
755
4.81
920
8.66
720
285 Saga Ivarsson Linnér
Ösmo Nynäs FIK
10.56
983
139
860
4.59
839
9.27
780
666 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
10.49
997
148
963
4.53
817
8.10
662
611 Signe Tholander
Hammarby IF
9.97
1105
121
649
4.74
895
9.25
778
620 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
10.31
1034
142
895
4.22
703
8.68
722
291 Ingrid Jansson
Hässelby SK
10.43
1009
133
790
4.60
843
8.34
687
202 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
10.56
983
130
755
4.70
880
8.23
676
675 Isabella Wilkinson
Hammarby IF
10.76
943
118
613
4.34
747
9.98
848
638 Signe Viklund
Hammarby IF
10.86
923
136
825
4.28
725
7.97
649
269 Amanda Håkansson
Hammarby IF
10.64
967
130
755
4.35
751
7.44
592
39 Moa Attersand
Hammarby IF
10.73
949
130
755
4.35
751
7.25
572
111 Ebba Dahl
Hammarby IF
11.15
867
136
825
4.35
751
7.21
567
147 Hanna Ekström
Bromma IF
11.37
826
133
790
4.44
784
7.44
592
109 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11.72
762
118
613
4.09
656
10.69
914
203 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11.14
869
133
790
4.03
634
7.30
577
691 Julie Zäll
Täby IS
11.05
886
127
720
4.13
670
7.38
586
189 Esther Furmarker
Hammarby IF
10.85
925
130
755
3.84
565
7.01
545
712 Matilda Dillner
Turebergs FK
11.79
750
121
649
3.86
572
8.10
662
15 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11.82
744
124
685
3.75
533
5.92
417
689 Siri Zeffer
Hammarby IF
11.57
789
127
720
3.44
421
6.17
448
297 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
12.53
624
121
649
4.02
630
5.70
389
481 Vera Pell
Hässelby SK
12.74
590
112
541
4.03
634
6.49
486
566 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
12.25
670
106
467
3.77
540
6.77
518
498 Kajsa Rabe
Hammarby IF
12.48
632
112
541
3.70
515
6.64
503
51 Elvira Belda
Hammarby IF
12.39
647
109
504
3.45
425
5.82
405
503 Hedda Rantalainen
Duvbo IK
DNF
130
755
3.78
543
7.00
544
641 Nivedita Viswanathan
Hammarby IF
14.66
325
106
467
3.34
386
6.35
469
536 Emmie Sandberg
Hammarby IF
14.87
300
100
392
3.27
361
5.80
402
497 Emma Rabe
Hammarby IF
13.12
532
x
3.34
386
6.09
438
121 Vera Davidgård
Bromma IF
13.50
476
118
613


251 Holly Hernvald
Hammarby IF
DNF
103
430
2.86
217
5.23
328
F13 Fyrkamp 60 m häck Resultat bekräftade kl. 00:13
SFIF Ungdomstabell F13 60m häck
Höjd: 68,6cm
10/2 10:55
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 9.52 1204 1
2 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.97 1105 2
3 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 9.98 1103 3
4 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 10.31 1034 4
5 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 10.43 1009 5
6 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 10.64 967 9
7 Moa Attersand
Hammarby IF
11 Hammarby IF 10.73 949 10
8 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 11.37 826 17
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 10.49 997 6
2 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 10.56 983 7 10.557
3 Saga Ivarsson Linnér
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 10.56 983 8 10.558
4 Isabella Wilkinson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 10.76 943 11
5 Esther Furmarker
Hammarby IF
11 Hammarby IF 10.85 925 12
6 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 11.05 886 14
7 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 11.14 869 15
8 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 11.82 744 21
Heat 3
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 11.15 867 16
2 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 11.72 762 19
3 Matilda Dillner
Turebergs FK
11 Turebergs FK 11.79 750 20
4 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 12.25 670 22
5 Elvira Belda
Hammarby IF
11 Hammarby IF 12.39 647 23
6 Kajsa Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 12.48 632 24
7 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 12.53 624 25
8 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 13.50 476 28
Heat 4
Poäng Tot. plac.
1 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 10.86 923 13
2 Siri Zeffer
Hammarby IF
11 Hammarby IF 11.57 789 18
3 Vera Pell
Hässelby SK
11 Hässelby SK 12.74 590 26
4 Emma Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 13.12 532 27
5 Nivedita Viswanathan
Hammarby IF
11 Hammarby IF 14.66 325 29
6 Emmie Sandberg
Hammarby IF
11 Hammarby IF 14.87 300 30
Hedda Rantalainen
Duvbo IK
11 Duvbo IK DNF
Holly Hernvald
Hammarby IF
11 Hammarby IF DNF
F13 Fyrkamp Höjd Resultat bekräftade kl. 14:02
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
10/2 11:45
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 148 963
2 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 142 895
3 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 142 895
4 Saga Ivarsson Linnér
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 139 860
5 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 136 825
6 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 136 825
7 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 133 790
8 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 133 790
9 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 130 755
10 Esther Furmarker
Hammarby IF
11 Hammarby IF 130 755
=11 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 130 755
=11 Moa Attersand
Hammarby IF
11 Hammarby IF 130 755
13 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 130 755
14 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 127 720
15 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 121 649
16 Isabella Wilkinson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 118 613
103106109112115118121124127130133136139142145148151
638 Signe Viklund-----oooooxooxxx
291 Ingrid Jansson------oxoxoxoxxoxxx
269 Amanda Håkansson-----oooxxoxxoxxx
666 Nova Westman---------o-oooxoxoxxx
403 Hanna Lörenskog-----ooooxoooooxxx
202 Aveline Glöggler Grandell-----xooooxxoxxx
611 Signe Tholanderooxoxooxoxoxxx
620 Jacqueline Torgner------oooooxooxxoxxx
285 Saga Ivarsson Linnér------ooooxoooxxx
111 Ebba Dahl---oooooooxxooxxx
39 Moa Attersand-----oooxoxxoxxx
203 Estelle Gobitschek----oooooxxooxxx
365 Siri Lindahl-----oooooxxx
675 Isabella Wilkinson---oooxxx
189 Esther Furmarker---ooooooxoxxx
691 Julie Zäll----oooxxoxoxxx
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 133 790
2 Hedda Rantalainen
Duvbo IK
11 Duvbo IK 130 755
3 Siri Zeffer
Hammarby IF
11 Hammarby IF 127 720
4 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 124 685
5 Matilda Dillner
Turebergs FK
11 Turebergs FK 121 649
6 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 121 649
7 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 118 613
8 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 118 613
9 Vera Pell
Hässelby SK
11 Hässelby SK 112 541
10 Kajsa Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 112 541
11 Elvira Belda
Hammarby IF
11 Hammarby IF 109 504
12 Nivedita Viswanathan
Hammarby IF
11 Hammarby IF 106 467
13 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 106 467
14 Holly Hernvald
Hammarby IF
11 Hammarby IF 103 430
15 Emmie Sandberg
Hammarby IF
11 Hammarby IF 100 392
Emma Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF x
919497100103106109112115118121124127130133136
251 Holly Hernvaldoooxooxxx
566 Yana Slobodenyuk---ooxoxxx
15 Alicia Altenberg-------ooooxxoxxx
121 Vera Davidgård-------oooxxx
297 Erika Jildell Reichardt----ooooooxxoxxx
536 Emmie Sandberg---oxxx
109 Maja Dabrowska-----ooooxoxxx
689 Siri Zefferoooooxooxoxooxxoxxoxoxxx
712 Matilda Dillner-----oxoooooxxx
481 Vera Pell-----oooxxx
641 Nivedita Viswanathanoooxoxooxxx
503 Hedda Rantalainen------oooxoooxxooxxx
51 Elvira Belda---ooooxxx
497 Emma Rabexxx
147 Hanna Ekström---------ooxoxoxxoxxoxxx
498 Kajsa Rabe---xxoxoooxoxxx
F13 Fyrkamp Längd Resultat bekräftade kl. 15:26
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
Hoppzon
10/2 13:20
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 4.86 939
2 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 4.81 920
3 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.74 895
4 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 4.70 880
5 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 4.60 843
6 Saga Ivarsson Linnér
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 4.59 839
7 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 4.53 817
8 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 4.44 784
9 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.35 751
10 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.35 751
11 Moa Attersand
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.35 751
12 Isabella Wilkinson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.34 747
13 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.28 725
14 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 4.22 703
15 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 4.13 670
16 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 4.03 634
17 Esther Furmarker
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.84 565
123
269 Amanda Håkansson4.174.354.24
189 Esther Furmarker3.833.673.84
365 Siri Lindahl4.604.714.81
611 Signe Tholander4.484.664.74
403 Hanna Lörenskog4.624.714.86
291 Ingrid Jansson4.604.424.34
675 Isabella Wilkinson4.264.304.34
203 Estelle Gobitschek4.033.924.03
111 Ebba Dahl4.094.354.34
620 Jacqueline Torgner3.944.224.03
666 Nova Westmanx4.484.53
202 Aveline Glöggler Grandell4.624.464.70
285 Saga Ivarsson Linnér4.314.504.59
638 Signe Viklund4.284.273.93
691 Julie Zäll4.073.814.13
39 Moa Attersandx4.214.35
147 Hanna Ekström3.793.884.44
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 4.09 656
2 Vera Pell
Hässelby SK
11 Hässelby SK 4.03 634
3 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.02 630
4 Matilda Dillner
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.86 572
5 Hedda Rantalainen
Duvbo IK
11 Duvbo IK 3.78 543
6 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 3.77 540
7 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.75 533
8 Kajsa Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.70 515
9 Elvira Belda
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.45 425
10 Siri Zeffer
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.44 421
11 Emma Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.34 386
12 Nivedita Viswanathan
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.34 386
13 Emmie Sandberg
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.27 361
14 Holly Hernvald
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2.86 217
Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF DNS
123
51 Elvira Belda3.333.303.45
497 Emma Rabe3.273.34x
251 Holly Hernvald2.722.702.86
566 Yana Slobodenyuk3.773.663.64
536 Emmie Sandberg3.103.123.27
481 Vera Pell3.934.014.03
121 Vera Davidgård
712 Matilda Dillner3.863.863.79
641 Nivedita Viswanathan3.17x3.34
15 Alicia Altenberg3.701.583.75
689 Siri Zeffer3.443.003.12
498 Kajsa Rabe3.593.683.70
503 Hedda Rantalainen3.553.453.78
297 Erika Jildell Reichardt3.324.023.66
109 Maja Dabrowska3.943.034.09
F13 Fyrkamp Kula Resultat bekräftade kl. 16:02
SFIF Ungdomstabell F13 Kula
Vikt: 2,0kg
10/2 14:15
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Isabella Wilkinson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.98 848
2 Saga Ivarsson Linnér
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 9.27 780
3 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.25 778
4 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 9.00 753
5 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 8.68 722
6 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 8.66 720
7 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 8.34 687
8 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 8.23 676
9 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 8.10 662
10 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 7.97 649
11 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 7.44 592
12 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 7.44 592
13 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 7.38 586
14 Estelle Gobitschek
Bromma IF
11 Bromma IF 7.30 577
15 Moa Attersand
Hammarby IF
11 Hammarby IF 7.25 572
16 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 7.21 567
17 Esther Furmarker
Hammarby IF
11 Hammarby IF 7.01 545
123
269 Amanda Håkansson7.257.446.73
403 Hanna Lörenskog9.008.18x
638 Signe Viklund7.337.977.60
666 Nova Westman7.927.748.10
202 Aveline Glöggler Grandell8.128.237.88
203 Estelle Gobitschek6.796.817.30
691 Julie Zäll7.097.387.34
285 Saga Ivarsson Linnér8.029.278.66
611 Signe Tholander8.929.019.25
620 Jacqueline Torgner8.688.217.84
365 Siri Lindahl8.588.668.57
675 Isabella Wilkinson9.289.989.78
39 Moa Attersand6.597.256.90
291 Ingrid Jansson7.688.078.34
189 Esther Furmarker6.866.827.01
111 Ebba Dahl6.447.216.94
147 Hanna Ekström6.147.446.33
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 10.69 914
2 Matilda Dillner
Turebergs FK
11 Turebergs FK 8.10 662
3 Hedda Rantalainen
Duvbo IK
11 Duvbo IK 7.00 544
4 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 6.77 518
5 Kajsa Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 6.64 503
6 Vera Pell
Hässelby SK
11 Hässelby SK 6.49 486
7 Nivedita Viswanathan
Hammarby IF
11 Hammarby IF 6.35 469
8 Siri Zeffer
Hammarby IF
11 Hammarby IF 6.17 448
9 Emma Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 6.09 438
10 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 5.92 417
11 Elvira Belda
Hammarby IF
11 Hammarby IF 5.82 405
12 Emmie Sandberg
Hammarby IF
11 Hammarby IF 5.80 402
13 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 5.70 389
14 Holly Hernvald
Hammarby IF
11 Hammarby IF 5.23 328
123
481 Vera Pell-5.986.49
689 Siri Zeffer6.175.516.00
251 Holly Hernvald4.975.235.05
497 Emma Rabe5.275.636.09
297 Erika Jildell Reichardt5.70-4.67
15 Alicia Altenberg5.92-5.42
712 Matilda Dillner8.107.727.73
566 Yana Slobodenyuk6.776.554.79
641 Nivedita Viswanathan6.146.116.35
498 Kajsa Rabe6.646.036.63
51 Elvira Belda5.565.825.75
503 Hedda Rantalainen6.276.147.00
109 Maja Dabrowska10.1310.4210.69
536 Emmie Sandberg5.255.805.80
F12 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 10:26
10/2 10:10
Heat 1
1 Cornelia Engqvist
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 9.08 q PB
2 Inez Boström Dos Santos
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.15 q
3 Linnea Persson
Hellas FK
12 Hellas FK 9.32 q PB 9.320
4 Lykke Nilsson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.95 q PB
5 Nina Morne
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.99 q
6 Elsa Johansson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.19 q PB
7 Nambi Hagvall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.36 q PB
8 Esther Enocksson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.39 q SB
Heat 2
1 Liv Nyman
Bromma IF
12 Bromma IF 9.18 q
2 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 9.32 q 9.311
3 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.47 q PB
4 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 10.06 q 10.056
5 Elise Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.42 q
6 Edith Forsberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.46 q PB
7 Linnea Nilsson Löfgren
Bromma IF
12 Bromma IF 11.06 q
8 Hannah Mohamed
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 11.21 q
Heat 3
1 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 8.78 q PB
2 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 9.17 q PB
3 Fatma Siahmed
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 9.38 q
4 Vera Voltaire
Hellas FK
12 Hellas FK 9.43 q PB
5 Hilda Dahlberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.79 q PB
6 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.06 q PB 10.053
7 Cornelia Linder
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.43 q
8 Julia Brandström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.63 q PB
F12 60 m Final Resultat bekräftade kl. 12:22
10/2 12:15
A-Final
1 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 8.84
2 Cornelia Engqvist
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 8.96 PB
3 Liv Nyman
Bromma IF
12 Bromma IF 9.09 PB
4 Inez Boström Dos Santos
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.16
5 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 9.23
6 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 9.25
7 Linnea Persson
Hellas FK
12 Hellas FK 9.26 PB
8 Fatma Siahmed
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 9.65
B-Final
1 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.33 PB
2 Vera Voltaire
Hellas FK
12 Hellas FK 9.37 PB
3 Nina Morne
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.87 PB
4 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 9.98
5 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.07
6 Elsa Johansson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.11 PB
Lykke Nilsson
Hammarby IF
12 Hammarby IF DNS
Hilda Dahlberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF DNS
C-Final
1 Edith Forsberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.92 PB
2 Nambi Hagvall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.21 PB
3 Esther Enocksson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.24 PB
4 Elise Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.45
5 Cornelia Linder
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.47
6 Julia Brandström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.61 PB
7 Linnea Nilsson Löfgren
Bromma IF
12 Bromma IF 10.74 PB
8 Hannah Mohamed
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 11.45
F12 600 m Resultat bekräftade kl. 15:54
10/2 15:25
A-Final
Tot. plac.
1 Astrid Stjernström
Hässelby SK
12 Hässelby SK 1:51.85 1 PB
2 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 1:58.31 2 PB
3 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 2:04.65 3
4 Lily Lind
Bromma IF
12 Bromma IF 2:09.38 5 PB
5 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 2:12.21 7 PB
6 Elsa Johansson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:16.67 8 PB
7 Edith Forsberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:31.07 13 PB
Olivia Lyttle Härdelin
Hammarby IF
12 Hammarby IF DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Vera Ställberg
Tullinge FI
12 Tullinge FI 2:08.47 4 PB
2 Inez Boström Dos Santos
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:11.11 6 PB
3 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:21.86 9 PB
4 Cornelia Linder
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:23.99 10 PB
5 Linnea Nilsson Löfgren
Bromma IF
12 Bromma IF 2:27.47 11 PB
6 Elise Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:28.80 12 PB
7 Nambi Hagvall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:38.28 14 PB
F12 Fyrkamp
Poäng Poängdiff.
1 Märtha Englund
Turebergs FK
12 Turebergs FK 3237 0
2 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 3029 -208
3 Märta Swaffer
Hellas FK
12 Hellas FK 2912 -325
4 Agnes Franzén
Turebergs FK
12 Turebergs FK 2856 -381
5 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 2829 -408
6 Meja Kjöraas
Bålsta IK
12 Bålsta IK 2785 -452
7 Nelli Daniels
Hässelby SK
12 Hässelby SK 2693 -544
8 Matilda Jansson
Värmdö IF
12 Värmdö IF 2488 -749
9 Liv Nyman
Bromma IF
12 Bromma IF 2423 -814
10 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 2406 -831
11 Alice Wulff
Huddinge AIS
12 Huddinge AIS 2388 -849
12 Moa Bergström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2381 -856
13 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2293 -944
14 Linnea Persson
Hellas FK
12 Hellas FK 2258 -979
15 Ida Eklund
Duvbo IK
12 Duvbo IK 2207 -1030
16 Lova Ekdahl
Duvbo IK
12 Duvbo IK 2180 -1057
17 Vanessa Westéus
Duvbo IK
12 Duvbo IK 2150 -1087
18 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 1998 -1239
19 Theodora Cruce
Hammarby IF
12 Hammarby IF 1928 -1309
20 Maj Li Postma
Hammarby IF
12 Hammarby IF 1905 -1332
21 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 1783 -1454
22 Mandy Richard
Duvbo IK
12 Duvbo IK 1771 -1466
23 Julie Björkstrand
Hammarby IF
12 Hammarby IF 1764 -1473
24 Lily Lind
Bromma IF
12 Bromma IF 1689 -1548
25 Vera Voltaire
Hellas FK
12 Hellas FK 1670 -1567
26 Sofie Hanses
Täby IS
12 Täby IS 1594 -1643
27 Emma Malmberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 1583 -1654
28 Julia Brandström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 1458 -1779
29 Edith Forsberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 1342 -1895
30 Cornelia Linder
Hammarby IF
12 Hammarby IF 1203 -2034
31 Ingrid Ljungberg Järmén
Hammarby IF
12 Hammarby IF 1183 -2054
32 Alma Herdenborg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 1177 -2060
33 Thea Jonsson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 991 -2246
34 Vilda Markgren
Värmdö IF
12 Värmdö IF 657 -2580
60 m häck
Höjd: 68,6cm
HöjdLängd
Hoppzon
Kula
Vikt: 2,0kg
160 Märtha Englund
Turebergs FK
10.81
933
130
755
4.51
810
8.86
739
320 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
10.39
1018
124
685
4.29
729
7.48
597
594 Märta Swaffer
Hellas FK
11.78
752
142
895
4.22
703
7.16
562
185 Agnes Franzén
Turebergs FK
11.03
890
124
685
3.98
616
8.13
665
199 Linn Glans
Åkersberga SK
10.72
951
130
755
4.46
791
5.26
332
328 Meja Kjöraas
Bålsta IK
11.43
815
136
825
4.12
667
6.42
478
119 Nelli Daniels
Hässelby SK
11.68
769
136
825
3.76
536
7.17
563
292 Matilda Jansson
Värmdö IF
12.03
708
124
685
3.91
590
6.66
505
457 Liv Nyman
Bromma IF
12.75
589
121
649
4.09
656
6.87
529
567 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12.45
637
130
755
4.13
670
5.35
344
685 Alice Wulff
Huddinge AIS
11.85
739
118
613
3.89
583
6.21
453
65 Moa Bergström
Hammarby IF
13.22
517
124
685
3.34
386
9.41
793
325 Disa Kaving
Hammarby IF
12.71
595
121
649
3.57
468
7.33
581
484 Linnea Persson
Hellas FK
12.84
575
118
613
3.19
333
8.84
737
145 Ida Eklund
Duvbo IK
12.04
706
115
577
3.72
522
5.80
402
142 Lova Ekdahl
Duvbo IK
12.47
634
118
613
3.64
493
6.11
440
664 Vanessa Westéus
Duvbo IK
12.89
567
130
755
3.57
468
5.47
360
364 Beata Lindahl
Bromma IF
12.37
650
115
577
3.51
446
5.21
325
107 Theodora Cruce
Hammarby IF
13.07
539
115
577
3.63
489
5.20
323
494 Maj Li Postma
Hammarby IF
13.02
547
112
541
3.59
475
5.34
342
171 Majli Fagerström
Hammarby IF
12.83
576
100
392
3.43
418
5.76
397
510 Mandy Richard
Duvbo IK
13.63
458
109
504
3.28
364
6.15
445
67 Julie Björkstrand
Hammarby IF
14.14
389
115
577
3.54
457
5.33
341
362 Lily Lind
Bromma IF
14.18
384
115
577
3.52
450
4.88
278
643 Vera Voltaire
Hellas FK
12.81
579
94
316
3.66
500
4.86
275
235 Sofie Hanses
Täby IS
14.16
386
112
541
3.04
280
5.68
387
406 Emma Malmberg
Hammarby IF
13.49
478
103
430
3.14
315
5.47
360
81 Julia Brandström
Hammarby IF
13.53
472
97
354
3.16
322
5.10
310
178 Edith Forsberg
Hammarby IF
14.97
289
109
504
3.07
290
4.75
259
375 Cornelia Linder
Hammarby IF
16.11
174
103
430
2.98
259
5.32
340
387 Ingrid Ljungberg Järmén
Hammarby IF
DNF
106
467
3.01
269
6.16
447
246 Alma Herdenborg
Hammarby IF
14.34
364
100
392
2.76
183
4.61
238
306 Thea Jonsson
Hammarby IF
14.16
386

2.85
214
5.71
391
411 Vilda Markgren
Värmdö IF
15.31
252
x
0
2.69
159
4.66
246
F12 Fyrkamp 60 m häck Resultat bekräftade kl. 10:48
SFIF Ungdomstabell F13 60m häck
Höjd: 68,6cm
11/2 09:30
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 10.39 1018 1
2 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 10.72 951 2
3 Märtha Englund
Turebergs FK
12 Turebergs FK 10.81 933 3
4 Agnes Franzén
Turebergs FK
12 Turebergs FK 11.03 890 4
5 Meja Kjöraas
Bålsta IK
12 Bålsta IK 11.43 815 5
6 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 12.37 650 11
7 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 12.45 637 12
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Märta Swaffer
Hellas FK
12 Hellas FK 11.78 752 7
2 Alice Wulff
Huddinge AIS
12 Huddinge AIS 11.85 739 8
3 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 12.71 595 14
4 Liv Nyman
Bromma IF
12 Bromma IF 12.75 589 15
5 Linnea Persson
Hellas FK
12 Hellas FK 12.84 575 18
6 Mandy Richard
Duvbo IK
12 Duvbo IK 13.63 458 25
7 Alma Herdenborg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 14.34 364 30
Heat 3
Poäng Tot. plac.
1 Ida Eklund
Duvbo IK
12 Duvbo IK 12.04 706 10
2 Vanessa Westéus
Duvbo IK
12 Duvbo IK 12.89 567 19
3 Moa Bergström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 13.22 517 22
4 Julie Björkstrand
Hammarby IF
12 Hammarby IF 14.14 389 26
5 Vilda Markgren
Värmdö IF
12 Värmdö IF 15.31 252 32
6 Cornelia Linder
Hammarby IF
12 Hammarby IF 16.11 174 33
Ingrid Ljungberg Järmén
Hammarby IF
12 Hammarby IF DNF
Heat 4
Poäng Tot. plac.
1 Nelli Daniels
Hässelby SK
12 Hässelby SK 11.68 769 6
2 Vera Voltaire
Hellas FK
12 Hellas FK 12.81 579 16
3 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 12.83 576 17
4 Maj Li Postma
Hammarby IF
12 Hammarby IF 13.02 547 20
5 Julia Brandström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 13.53 472 24
6 Thea Jonsson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 14.16 386 28 14.157
Heat 5
Poäng Tot. plac.
1 Matilda Jansson
Värmdö IF
12 Värmdö IF 12.03 708 9
2 Lova Ekdahl
Duvbo IK
12 Duvbo IK 12.47 634 13
3 Theodora Cruce
Hammarby IF
12 Hammarby IF 13.07 539 21
4 Emma Malmberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 13.49 478 23
5 Sofie Hanses
Täby IS
12 Täby IS 14.16 386 27 14.151
6 Lily Lind
Bromma IF
12 Bromma IF 14.18 384 29
7 Edith Forsberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 14.97 289 31
F12 Fyrkamp Höjd Resultat bekräftade kl. 12:59
SFIF Ungdomstabell F13 Höjd
11/2 10:30
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Märta Swaffer
Hellas FK
12 Hellas FK 142 895
=2 Nelli Daniels
Hässelby SK
12 Hässelby SK 136 825
=2 Meja Kjöraas
Bålsta IK
12 Bålsta IK 136 825
4 Märtha Englund
Turebergs FK
12 Turebergs FK 130 755
5 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 130 755
6 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 130 755
=7 Agnes Franzén
Turebergs FK
12 Turebergs FK 124 685
=7 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 124 685
9 Matilda Jansson
Värmdö IF
12 Värmdö IF 124 685
10 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 121 649
11 Liv Nyman
Bromma IF
12 Bromma IF 121 649
12 Alice Wulff
Huddinge AIS
12 Huddinge AIS 118 613
13 Lova Ekdahl
Duvbo IK
12 Duvbo IK 118 613
14 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 115 577
15 Ida Eklund
Duvbo IK
12 Duvbo IK 115 577
16 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 100 392
17 Vera Voltaire
Hellas FK
12 Hellas FK 94 316
919497100103106109112115118121124127130133136139142145
364 Beata Lindahl---ooxoxxoxxooxxx
160 Märtha Englund--------oooooxoxxx
171 Majli Fagerström---xoxxx
142 Lova Ekdahl---ooooxxoxooxxx
119 Nelli Daniels-------ooooxoooooxxx
185 Agnes Franzén-------oooooxxx
328 Meja Kjöraas--------o-oooxoooxxx
320 Agnes Karlsson-------oooooxxx
325 Disa Kaving---ooooxooxooxxx
145 Ida Eklund-----oooxoxxx
643 Vera Voltaireooxxx
567 Isadora Stavmark-----ooooooxoxoxxoxxx
594 Märta Swaffer-------oooooooooxoxxoxxx
685 Alice Wulff---x-ooooooxxx
457 Liv Nyman---ooooooxoxxoxxx
199 Linn Glans------oooxoooxxoxoxxx
292 Matilda Jansson---oooooooxoxoxxx
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Vanessa Westéus
Duvbo IK
12 Duvbo IK 130 755
2 Moa Bergström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 124 685
3 Linnea Persson
Hellas FK
12 Hellas FK 118 613
4 Theodora Cruce
Hammarby IF
12 Hammarby IF 115 577
5 Julie Björkstrand
Hammarby IF
12 Hammarby IF 115 577
6 Lily Lind
Bromma IF
12 Bromma IF 115 577
7 Maj Li Postma
Hammarby IF
12 Hammarby IF 112 541
8 Sofie Hanses
Täby IS
12 Täby IS 112 541
9 Edith Forsberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 109 504
10 Mandy Richard
Duvbo IK
12 Duvbo IK 109 504
11 Ingrid Ljungberg Järmén
Hammarby IF
12 Hammarby IF 106 467
=12 Cornelia Linder
Hammarby IF
12 Hammarby IF 103 430
=12 Emma Malmberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 103 430
14 Alma Herdenborg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 100 392
15 Julia Brandström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 97 354
Vilda Markgren
Värmdö IF
12 Värmdö IF x 0
919497100103106109112115118121124127130133
362 Lily Lindooooxoxxoooxoxxx
375 Cornelia Linderoxooxoxoxxx
65 Moa Bergströmoooooxxoooooxooxxx
494 Maj Li Postma---oooooxxx
107 Theodora Cruce---oooxoooxxx
484 Linnea Persson----oxoooxooxxx
406 Emma Malmbergooxxooxoxxx
411 Vilda Markgrenxxx
67 Julie Björkstrand---xooooxooxxx
664 Vanessa Westéus---ooxoooooxooooxxx
81 Julia Brandströmoooxxx
510 Mandy Richard---oooxoxxx
235 Sofie Hanses---o-ooxxoxxx
178 Edith Forsberg---ooooxxx
246 Alma Herdenborgoxooxox--
387 Ingrid Ljungberg Järmén----ooxxx
F12 Fyrkamp Längd Resultat bekräftade kl. 14:38
SFIF Ungdomstabell F13 Längd
Hoppzon
11/2 12:50
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Märtha Englund
Turebergs FK
12 Turebergs FK 4.51 810
2 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 4.46 791
3 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 4.29 729
4 Märta Swaffer
Hellas FK
12 Hellas FK 4.22 703
5 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 4.13 670
6 Meja Kjöraas
Bålsta IK
12 Bålsta IK 4.12 667
7 Liv Nyman
Bromma IF
12 Bromma IF 4.09 656
8 Agnes Franzén
Turebergs FK
12 Turebergs FK 3.98 616
9 Matilda Jansson
Värmdö IF
12 Värmdö IF 3.91 590
10 Alice Wulff
Huddinge AIS
12 Huddinge AIS 3.89 583
11 Nelli Daniels
Hässelby SK
12 Hässelby SK 3.76 536
12 Ida Eklund
Duvbo IK
12 Duvbo IK 3.72 522
13 Vera Voltaire
Hellas FK
12 Hellas FK 3.66 500
14 Lova Ekdahl
Duvbo IK
12 Duvbo IK 3.64 493
15 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.57 468
16 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 3.51 446
17 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.43 418
123
292 Matilda Jansson3.833.913.87
199 Linn Glans4.394.344.46
643 Vera Voltaire3.533.233.66
145 Ida Eklund3.723.433.61
320 Agnes Karlsson4.164.214.29
328 Meja Kjöraas3.884.044.12
142 Lova Ekdahl3.643.453.40
171 Majli Fagerström3.323.433.18
567 Isadora Stavmark3.944.134.01
119 Nelli Daniels3.763.563.66
185 Agnes Franzén3.983.923.73
325 Disa Kaving3.443.553.57
594 Märta Swafferx4.154.22
685 Alice Wulff3.743.673.89
457 Liv Nyman4.074.034.09
160 Märtha Englund4.514.494.31
364 Beata Lindahl3.343.393.51
Pool1
Poäng Tot. plac.
1 Theodora Cruce
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.63 489
2 Maj Li Postma
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.59 475
3 Vanessa Westéus
Duvbo IK
12 Duvbo IK 3.57 468
4 Julie Björkstrand
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.54 457
5 Lily Lind
Bromma IF
12 Bromma IF 3.52 450
6 Moa Bergström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.34 386
7 Mandy Richard
Duvbo IK
12 Duvbo IK 3.28 364
8 Linnea Persson
Hellas FK
12 Hellas FK 3.19 333
9 Julia Brandström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.16 322
10 Emma Malmberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.14 315
11 Edith Forsberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.07 290
12 Sofie Hanses
Täby IS
12 Täby IS 3.04 280
13 Ingrid Ljungberg Järmén
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.01 269
14 Cornelia Linder
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2.98 259
15 Thea Jonsson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2.85 214
16 Alma Herdenborg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2.76 183
17 Vilda Markgren
Värmdö IF
12 Värmdö IF 2.69 159
123
81 Julia Brandström2.773.163.07
178 Edith Forsberg2.943.073.05
107 Theodora Cruce3.633.523.62
67 Julie Björkstrand3.543.343.29
484 Linnea Persson2.83x3.19
246 Alma Herdenborg2.762.31x
664 Vanessa Westéus3.433.573.57
306 Thea Jonsson2.832.852.61
362 Lily Lind3.523.353.47
406 Emma Malmberg2.823.142.82
375 Cornelia Linder2.982.742.78
494 Maj Li Postma3.493.383.59
387 Ingrid Ljungberg Järmén2.943.013.00
510 Mandy Richard3.282.932.87
411 Vilda Markgren2.602.622.69
235 Sofie Hanses3.042.912.96
65 Moa Bergström3.213.343.22
F12 Fyrkamp Kula Resultat bekräftade kl. 16:07
SFIF Ungdomstabell F13 Kula
Vikt: 2,0kg
11/2 14:05
Pool 2
Poäng Tot. plac.
1 Märtha Englund
Turebergs FK
12 Turebergs FK 8.86 739
2 Agnes Franzén
Turebergs FK
12 Turebergs FK 8.13 665
3 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 7.48 597
4 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 7.33 581
5 Nelli Daniels
Hässelby SK
12 Hässelby SK 7.17 563
6 Märta Swaffer
Hellas FK
12 Hellas FK 7.16 562
7 Liv Nyman
Bromma IF
12 Bromma IF 6.87 529
8 Matilda Jansson
Värmdö IF
12 Värmdö IF 6.66 505
9 Meja Kjöraas
Bålsta IK
12 Bålsta IK 6.42 478
10 Alice Wulff
Huddinge AIS
12 Huddinge AIS 6.21 453
11 Lova Ekdahl
Duvbo IK
12 Duvbo IK 6.11 440
12 Ida Eklund
Duvbo IK
12 Duvbo IK 5.80 402
13 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.76 397
14 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 5.35 344
15 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 5.26 332
16 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 5.21 325
17 Vera Voltaire
Hellas FK
12 Hellas FK 4.86 275
123
643 Vera Voltaire4.484.614.86
199 Linn Glans5.264.244.34
171 Majli Fagerström4.605.765.43
328 Meja Kjöraas5.826.426.02
185 Agnes Franzén7.71x8.13
142 Lova Ekdahl5.146.115.72
292 Matilda Jansson6.665.116.00
364 Beata Lindahl4.935.155.21
320 Agnes Karlsson7.437.067.48
567 Isadora Stavmark4.725.355.17
119 Nelli Daniels6.647.176.95
325 Disa Kaving7.336.767.19
685 Alice Wulff6.215.165.08
457 Liv Nyman6.786.876.45
160 Märtha Englund8.868.138.58
594 Märta Swaffer6.897.167.16
145 Ida Eklund5.705.804.80
Pool 1
Poäng Tot. plac.
1 Moa Bergström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.41 793
2 Linnea Persson
Hellas FK
12 Hellas FK 8.84 737
3 Ingrid Ljungberg Järmén
Hammarby IF
12 Hammarby IF 6.16 447
4 Mandy Richard
Duvbo IK
12 Duvbo IK 6.15 445
5 Thea Jonsson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.71 391
6 Sofie Hanses
Täby IS
12 Täby IS 5.68 387
7 Emma Malmberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.47 360
8 Vanessa Westéus
Duvbo IK
12 Duvbo IK 5.47 360
9 Maj Li Postma
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.34 342
10 Julie Björkstrand
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.33 341
11 Cornelia Linder
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.32 340
12 Theodora Cruce
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.20 323
13 Julia Brandström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.10 310
14 Lily Lind
Bromma IF
12 Bromma IF 4.88 278
15 Edith Forsberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 4.75 259
16 Vilda Markgren
Värmdö IF
12 Värmdö IF 4.66 246
17 Alma Herdenborg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 4.61 238
123
387 Ingrid Ljungberg Järmén6.165.665.41
510 Mandy Richard5.816.156.09
178 Edith Forsberg4.754.424.73
107 Theodora Cruce4.974.865.20
411 Vilda Markgren4.064.384.66
65 Moa Bergström7.90x9.41
406 Emma Malmberg5.39x5.47
306 Thea Jonsson5.395.475.71
494 Maj Li Postma5.085.345.07
362 Lily Lind4.844.234.88
246 Alma Herdenborg4.544.614.52
67 Julie Björkstrand5.035.334.82
484 Linnea Persson8.827.878.84
375 Cornelia Linder5.324.514.80
81 Julia Brandström4.714.945.10
235 Sofie Hanses5.685.274.93
664 Vanessa Westéus5.475.274.99
Män 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 14:13
11/2 12:00
Grupp 2 Heat 1
1 Elias Bouloussaa
Bromma IF
05 Bromma IF 7.34 q PB
2 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.43 q PB
3 Sebastian Diaz Vargas
IF Åland (FIN)
00 IF Åland (FIN) 7.53 q SB
4 Samuel Komesha
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.54 q =PB 7.539
5 Tom Emfel
Hammarby IF
06 Hammarby IF 7.59 q
6 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 7.60 q 7.593
Grupp 2 Heat 2
1 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 7.54 q PB 7.532
2 Ebbe Abrahamsson
Eskilstuna FI
06 Eskilstuna FI 7.68 q
3 Binayak Shrivas
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.70 q SB
4 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 7.74 q
Ibrahim Abakar
Täby IS
99 Täby IS DNS
Grupp 2 Heat 3
1 Frank Förnestig
Hammarby IF
98 Hammarby IF 7.55 q SB
2 Mathias Häggblom
IF Åland (FIN)
06 IF Åland (FIN) 7.75 q PB
3 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 7.81 q
4 Simon Elmstedt
Hellas FK
08 Hellas FK 7.82 q PB
5 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 7.90 q PB
6 Edward Lindfors Scheja
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 7.91 q
Grupp 2 Heat 4
1 Wilhelm Holtzberg Beming
Bromma IF
08 Bromma IF 7.89 q PB
2 Oliver Carlsson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.08 q
3 Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 8.46 q PB
4 Niclas Lindholm
Mälarö SOK
72 Mälarö SOK 8.54 q SB
Grupp 2 Heat 5
1 Carl Svensson
Bromma IF
07 Bromma IF 7.61 q
2 Samir Yusuf
AIK
07 AIK 7.69 q
3 Adam Svenningsson
Bromma IF
06 Bromma IF 7.72 q PB
Grupp 1 Heat 1
1 Jean-Christian Zirignon
Malmö AI
95 Malmö AI 6.85 q
2 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 6.93 q SB
3 Desmond Rogo
IFK Lidingö
96 IFK Lidingö 6.94 q SB 6.935
4 Samuel Ekelund
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 6.94 q PB 6.939
5 Michael Luxemburg
Täby IS
94 Täby IS 6.97 q PB
6 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 7.05 q 7.041
7 Lion Martinez
Upsala IF
78 Upsala IF 7.05 q 7.046
Grupp 1 Heat 2
1 Simon Martinsson
Malmö AI
01 Malmö AI 7.05 q PB 7.046
2 Babu Badjie
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.10 q PB
3 Murteza Ghoraishi
Oskarshamns SK
02 Oskarshamns SK 7.32 q
4 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 7.36 q PB
5 Meso Joshua Eze Egenaonu
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.41 q
6 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 7.44 q
Grupp 1 Heat 3
1 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.37 q PB
2 Tristan Stenman
Hellas FK
05 Hellas FK 7.42 q PB 7.414
3 Valter Wattman
AIK
06 AIK 7.42 q PB 7.416
4 Kassim Rashid Mohamed
Sundbybergs IK
02 Sundbybergs IK 7.48 q
5 Vincent Lindqvist
Bromma IF
06 Bromma IF 7.52 q
6 Elias Högnelid
Tjalve FIF
08 Tjalve FIF 7.56 q
7 Nils Söderqvist
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS 7.60 q 7.592
Män 60 m Final Resultat bekräftade kl. 15:26
11/2 12:00
Grupp 2 Heat 1
1 Elias Bouloussaa
Bromma IF
05 Bromma IF 7.39 7.388 9:a DM
2 Sebastian Diaz Vargas
IF Åland (FIN)
00 IF Åland (FIN) 7.44 PB
3 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.45 10:a DM
4 William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF 7.51 PB 13:a DM
5 Samuel Komesha
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.53 PB 14:a DM
6 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 7.71 19:a DM
Tom Emfel
Hammarby IF
06 Hammarby IF DNS
Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS DNS
Grupp 2 Heat 2
1 Frank Förnestig
Hammarby IF
98 Hammarby IF 7.58 7.572 15:a DM
2 Ebbe Abrahamsson
Eskilstuna FI
06 Eskilstuna FI 7.58 PB 7.575
3 Binayak Shrivas
Turebergs FK
07 Turebergs FK 7.68 SB 17:a DM
4 Mathias Häggblom
IF Åland (FIN)
06 IF Åland (FIN) 7.78
5 Simon Elmstedt
Hellas FK
08 Hellas FK 7.86 21:a DM
Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Edward Lindfors Scheja
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK DNS
Grupp 2 Heat 3
1 Samir Yusuf
AIK
07 AIK 7.48 12:a DM
2 Carl Svensson
Bromma IF
07 Bromma IF 7.70 18:a DM
3 Adam Svenningsson
Bromma IF
06 Bromma IF 7.76 20:a DM
4 Wilhelm Holtzberg Beming
Bromma IF
08 Bromma IF 7.92 22:a DM
5 Oliver Carlsson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.09 23:a DM
6 Niclas Lindholm
Mälarö SOK
72 Mälarö SOK 8.60 24:a DM
Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK DNS
Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK DNS
Grupp 1 Heat 1
1 Jean-Christian Zirignon
Malmö AI
95 Malmö AI 6.76 TR
2 Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF 6.87 PB 1:a DM
3 Samuel Ekelund
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 6.94 PB
4 Michael Luxemburg
Täby IS
94 Täby IS 6.97 PB 6.967 2:a DM
4 Desmond Rogo
IFK Lidingö
96 IFK Lidingö 6.97 6.967 2:a DM
6 Lion Martinez
Upsala IF
78 Upsala IF 7.03
7 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 7.06
Grupp 1 Heat 2
1 Babu Badjie
Danderyds SK
05 Danderyds SK 7.02 PB 4:a DM
2 Simon Martinsson
Malmö AI
01 Malmö AI 7.13
3 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 7.35 PB 5:a DM
4 Murteza Ghoraishi
Oskarshamns SK
02 Oskarshamns SK 7.36 7.352
5 Meso Joshua Eze Egenaonu
Hammarby IF
07 Hammarby IF 7.37 PB 7:a DM
6 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 7.39 7.385 8:a DM
Grupp 1 Heat 3
1 Tristan Stenman
Hellas FK
05 Hellas FK 7.36 PB 7.358 6:a DM
2 Valter Wattman
AIK
06 AIK 7.46 11:a DM
3 Kassim Rashid Mohamed
Sundbybergs IK
02 Sundbybergs IK 7.58 7.575 16:a DM
Elias Högnelid
Tjalve FIF
08 Tjalve FIF DNS
Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK DNS
Nils Söderqvist
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS DNS
Vincent Lindqvist
Bromma IF
06 Bromma IF DNS
Män 200 m Resultat bekräftade kl. 13:17
9/2 20:25
A-Final
Tot. plac.
1 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 22.01 1 TR 1:a DM
2 Babu Badjie
Danderyds SK
05 Danderyds SK 22.35 2 PB 2:a DM
3 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 22.53 3
4 Nikolaos Pathiakis
Hammarby IF
98 Hammarby IF 24.13 13 SB 10:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Jordan Benitez
Turebergs FK
08 Turebergs FK 23.22 4 PB 3:a DM
2 Dennis Elms Jansson
Huddinge AIS
95 Huddinge AIS 23.25 5 PB 4:a DM
3 Eemeli Peura
Upsala IF
03 Upsala IF 23.27 6 PB
4 Sebastian Diaz Vargas
IF Åland (FIN)
00 IF Åland (FIN) 24.01 12 SB
C-Final
Tot. plac.
1 Cedric Boateng
Hammarby IF
07 Hammarby IF 23.79 7 PB 5:a DM
2 Kassim Rashid Mohamed
Sundbybergs IK
02 Sundbybergs IK 23.83 8 PB 6:a DM
3 Robin Göransson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 23.88 9 7:a DM
4 Nils Söderqvist
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS 23.97 10 8:a DM
D-Final
Tot. plac.
1 Felix Österberg
Boo IF
05 Boo IF 24.29 14 PB 11:a DM
2 Leo Andorf
Hässelby SK
08 Hässelby SK 24.60 16 13:a DM
3 Mathias Häggblom
IF Åland (FIN)
06 IF Åland (FIN) 24.75 17 SB
4 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 25.07 23 19:a DM
E-Final
Tot. plac.
1 Theodor Duvert
Hässelby SK
01 Hässelby SK 23.99 11 PB 9:a DM
2 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 24.48 15 PB 12:a DM
3 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 24.93 21 PB 17:a DM
4 Wilhelm Holtzberg Beming
Bromma IF
08 Bromma IF 24.94 22 PB 18:a DM
F-Final
Tot. plac.
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 24.89 19 PB 15:a DM
2 Henrik Tegnér
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 26.05 24 20:a DM
3 Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK 26.61 25 PB 21:a DM
4 Alfred Söreskog Pero
IF Åland (FIN)
08 IF Åland (FIN) 26.86 26 SB
G-Final
Tot. plac.
1 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 24.85 18 PB 14:a DM
2 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 24.90 20 PB 16:a DM
3 Nick Skarin
Hammarby IF
09 Hammarby IF 26.93 27 PB 22:a DM
4 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 27.63 28 PB 23:a DM
Män 400 m Resultat bekräftade kl. 16:23
10/2 15:40
A-Final
Tot. plac.
1 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 50.31 1 SB 1:a DM
2 Andreas Linder
Upsala IF
07 Upsala IF 50.41 2 PB
3 Dennis Elms Jansson
Huddinge AIS
95 Huddinge AIS 51.14 3 PB 2:a DM
4 Emil Sörqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 51.84 4 SB 3:a DM
B-Final
Tot. plac.
1 Kenan Kuru
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 51.94 5 PB 4:a DM
2 Max Myrin
Hellas FK
05 Hellas FK 52.39 6 SB 5:a DM
3 Edvin Unger
Bromma IF
05 Bromma IF 52.90 9 8:a DM
4 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 53.04 11 10:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 52.75 7 PB 6:a DM
2 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 52.85 8 PB 7:a DM
3 Nikolaos Pathiakis
Hammarby IF
98 Hammarby IF 53.00 10 PB 9:a DM
4 Robin Göransson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 53.37 12 11:a DM
D-Final
Tot. plac.
1 Victor Jonsson
Täby IS
08 Täby IS 54.13 13 12:a DM
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 54.59 14 PB 13:a DM
3 Lucas Ohlsson
Västerås FK
07 Västerås FK 54.73 15
4 Linus Fondin
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 54.88 16 SB 14:a DM
E-Final
Tot. plac.
1 Felix Österberg
Boo IF
05 Boo IF 55.06 17 SB 15:a DM
2 Hugo Sundström
Hammarby IF
06 Hammarby IF 55.59 19 PB 17:a DM
3 Hugo Jansson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 57.05 20 PB 18:a DM
4 Kit Fossengen
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 58.38 23 PB 21:a DM
F-Final
Tot. plac.
1 Fredrik Nybäck
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 1:01.22 24 22:a DM
2 Fredrik Eckerström
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 1:01.82 25 SB 23:a DM
3 Erik Alteskog
Hammarby IF
06 Hammarby IF 1:02.61 26 24:a DM
4 Bobbie Baars
Turebergs FK
58 Turebergs FK 1:02.91 27 SB 25:a DM
G-Final
Tot. plac.
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 55.08 18 PB 16:a DM
2 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 58.14 21 PB 19:a DM
3 Love Rabnor
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 58.25 22 PB 20:a DM
Män 800 m Resultat bekräftade kl. 16:09
11/2 15:40
A-Final
Tot. plac.
1 Elmar Engholm
Hässelby SK
92 Hässelby SK 1:58.38 1 SB 1:a DM
2 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 1:58.49 2 PB 2:a DM
3 Leon Ölmerud Kjellman
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 1:58.51 3 PB
4 Stefan Ritte
IFK Tumba
92 IFK Tumba 1:59.20 4 PB 3:a DM
5 Milian Hentschke
Tullinge FI
05 Tullinge FI 2:00.30 5 PB 4:a DM
6 Simon Sandkvist
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 2:00.44 6 5:a DM
7 Daniel Musirim
Sundbybergs IK
98 Sundbybergs IK 2:01.95 7 PB 6:a DM
Jakob Sandström
IFK Umeå
99 IFK Umeå DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Simon Asplund
Löparnas Vänner IF
05 Löparnas Vänner IF 2:05.48 8 PB 7:a DM
2 Arvid Ahlstrand
Boo IF
07 Boo IF 2:06.01 10 PB 9:a DM
3 Axel Månsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 2:07.66 12 PB 11:a DM
4 Linus Östlund
Löparnas Vänner IF
05 Löparnas Vänner IF 2:08.60 13 PB 12:a DM
5 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 2:09.47 14 13:a DM
6 Allan Herulf
Löparnas Vänner IF
06 Löparnas Vänner IF 2:09.57 15 PB 14:a DM
7 Ruben Hård
Löparnas Vänner IF
06 Löparnas Vänner IF 2:09.94 16 PB 15:a DM
8 Elias Jungefors
Hammarby IF
08 Hammarby IF 2:13.13 18 PB 17:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 2:05.71 9 PB 8:a DM
2 Elliot Sjöberg
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 2:06.25 11 PB 10:a DM
3 Simon Palmgren
Löparnas Vänner IF
07 Löparnas Vänner IF 2:12.10 17 16:a DM
4 Anders Klockar
Huddinge AIS
75 Huddinge AIS 2:17.04 19 18:a DM
5 Daniel Förberg
Fredrikshofs FIF
74 Fredrikshofs FIF 2:20.46 20 SB 19:a DM
6 Joar Palm
Hammarby IF
79 Hammarby IF 2:23.29 21 PB 20:a DM
7 Jan Wiklund
IK Wilske
67 IK Wilske 2:28.20 22 PB
8 Johan Engholm
Hässelby SK
62 Hässelby SK 2:30.24 23 SB 21:a DM
Män 1500 m Resultat bekräftade kl. 21:02
9/2 19:20
A-Final
Tot. plac.
1 Walid Oussalah
Spårvägens FK
95 Spårvägens FK 3:58.94 1 SB 1:a DM
2 Noa Steiner
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4:00.24 2 PB 2:a DM
3 Daniel Gleimar
Spårvägens FK
92 Spårvägens FK 4:00.74 3 SB 3:a DM
4 August Humeur
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4:02.79 4 PB 4:a DM
5 Stefan Ritte
IFK Tumba
92 IFK Tumba 4:06.78 5 PB 5:a DM
6 Rickard Pell
Hässelby SK
79 Hässelby SK 4:08.30 6 SB 6:a DM
7 Theodor Broms
Tullinge FI
02 Tullinge FI 4:13.48 7 7:a DM
8 Vilhelm Lood Falgén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4:16.23 8 8:a DM
9 Elvin Thorsén
Löparnas Vänner IF
05 Löparnas Vänner IF 4:20.23 12 12:a DM
10 Lowe Fuxe Barkvall
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4:23.66 13 SB 13:a DM
Bienvenue Musore
Spårvägens FK
90 Spårvägens FK DNF
B-Final
Tot. plac.
1 Simon Asplund
Löparnas Vänner IF
05 Löparnas Vänner IF 4:17.64 9 PB 9:a DM
2 Daniel Musirim
Sundbybergs IK
98 Sundbybergs IK 4:19.05 10 PB 10:a DM
3 Simon Rowland
Hammarby IF
87 Hammarby IF 4:20.14 11 PB 11:a DM
4 Hector Bergström
Tjalve FIF
06 Tjalve FIF 4:25.02 14 SB
5 Felix Davidsson-Berndtsson
Hammarby IF
96 Hammarby IF 4:25.73 15 14:a DM
6 Johan Åkerström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4:27.56 16 PB 15:a DM
7 Fredrik Nybäck
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 4:29.04 17 SB 16:a DM
8 Linus Östlund
Löparnas Vänner IF
05 Löparnas Vänner IF 4:30.92 18 PB 17:a DM
9 Otto Wendle Lindestam
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4:31.58 19 18:a DM
10 Axel Månsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 4:35.45 20 19:a DM
11 Ruben Hård
Löparnas Vänner IF
06 Löparnas Vänner IF 4:37.63 23 22:a DM
C-Final
Tot. plac.
1 Michael Negasi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4:35.84 21 PB 20:a DM
2 Kevin McCloy
FK Studenterna
86 FK Studenterna 4:37.58 22 PB 21:a DM
3 William Clason
Täby IS
08 Täby IS 4:44.50 24 PB 23:a DM
4 Elias Jungefors
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4:46.18 25 PB 24:a DM
5 Dante Schulze
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 4:46.83 26 SB 25:a DM
6 Alexander Andersson
Hammarby IF
97 Hammarby IF 4:50.43 27 26:a DM
7 Joar Palm
Hammarby IF
79 Hammarby IF 4:56.73 28 PB 27:a DM
8 Jan Wiklund
IK Wilske
67 IK Wilske 5:00.45 29 SB
9 Richard Hermansson
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 5:11.11 30 28:a DM
10 Johan Engholm
Hässelby SK
62 Hässelby SK 5:13.21 31 SB 29:a DM
Män 60 m häck Resultat bekräftade kl. 14:55
Höjd: 106,7cm
10/2 14:00
1 Linus Otto Boyer
Upsala IF
95 Upsala IF 8.24 q
2 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 8.28 q 1:a DM
3 Erik Dahlberg
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 8.61 q 2:a DM
4 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 8.69 q
5 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.76 q =PB
6 David Adrian
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 8.77 q SB 3:a DM
7 Theodor Duvert
Hässelby SK
01 Hässelby SK 8.79 q 4:a DM
Män 60 m häck Extra Resultat bekräftade kl. 14:58
Höjd: 106,7cm
10/2 14:55
1 Linus Otto Boyer
Upsala IF
95 Upsala IF 8.20
2 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 8.25
3 Erik Dahlberg
Spårvägens FK
02 Spårvägens FK 8.57
4 David Adrian
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 8.66 SB
5 Theodor Duvert
Hässelby SK
01 Hässelby SK 8.81
6 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.94
7 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 9.05
Män Höjd Resultat bekräftade kl. 21:03
9/2 18:30
1 Theodor Duvert
Hässelby SK
01 Hässelby SK 191 SB 1:a DM
2 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 176 2:a DM
=3 Tom Emfel
Hammarby IF
06 Hammarby IF 166 3:a DM
=3 Mats Kollbrink
Hässelby SK
70 Hässelby SK 166 SB 3:a DM
161166171176181186191195
353 Erik Larripa Taxell---oxxx
153 Tom Emfeloxoxxx
335 Mats Kollbrinkoxoxxx
133 Theodor Duvert---ooxoxxoxxx
Män Stav Resultat bekräftade kl. 22:27
9/2 18:00
1 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 473 1:a DM
2 Carl Sténson
Hellas FK
93 Hellas FK 463 2:a DM
3 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 463 SB 3:a DM
4 Jonathan Karlsson
Täby IS
88 Täby IS 453 PB 4:a DM
=5 Jonas Asplund
Turebergs FK
73 Turebergs FK 443 5:a DM
=5 Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Hellas FK
99 Hellas FK 443 5:a DM
7 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 443 SB 7:a DM
8 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 423 8:a DM
423433443453463473483
573 Carl Sténson----xoxxx
537 Oliver Sandberg---o-oxxx
36 Jonas Asplund--o-xxx
601 Carl-Einar Söderström Eskonniemi--oxxx
551 Jacob Semb-Josefson-xoxxoxxoxoxxx
321 Jonathan Karlsson-ooxxoxxx
154 Joel Enanderoxxoxxoxxx
188 Malte Fuchs Edbergoxxx
Män Stav Ingång 343 Resultat bekräftade kl. 14:06
11/2 10:20
1 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 483
=2 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 453 PB
=2 Jonas Asplund
Turebergs FK
73 Turebergs FK 453
4 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 453 PB
5 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 453 PB
6 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 433
7 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 413
8 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 413
9 Love Fältström
Hammarby IF
91 Hammarby IF 403 SB
10 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 403
11 Fredrik Wincent
Sundbybergs IK
78 Sundbybergs IK 393 SB
12 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 393
13 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 383 PB
14 Filip Wincent
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 383
343353363373383393403413423433443453463473483493502
212 Nils Grufman-oxoo-xxoxxx
537 Oliver Sandberg----------o-o-o-xxx
383 Simon Lindström--------ooxxoxox-
191 Love Fältström------oxxx
273 Theodor Håkansson----o-ooxxx
352 Edwin Larripa Taxellxo-xoxxooxxx
678 Filip Wincento-ooxoxxx
615 Rikard Throgen-Hedin-------oxxoxoxxx
45 Levi Back---xo--xxoxxx
225 Quincy Hackett-------o-o-oxxx
36 Jonas Asplund---------oooxxx
653 Erik Wallnäs---o--oxxoxxx
353 Erik Larripa Taxell-------xoxooxxoxoxxx
679 Fredrik Wincent-----xo-xxx
Män Stav Ingång 263 Resultat bekräftade kl. 12:22
10/2 10:00
1 Elias Ohlis
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 363 PB
=2 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 353 PB
=2 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 353 PB
4 Jakob Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 343 PB
5 Alexander Granqvist
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 343
6 Malte Vejbrink
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 333 PB
7 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 303 PB
=8 Anton Johansson
Spårvägens FK
93 Spårvägens FK 273
=8 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 273 SB
Leo Marcus
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS x
Viktor Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK x
Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF x
263273283293303313323333343353363373
298 Anton Johanssonooxxx
459 Elias Ohlis----xo-xo-o-oxxx
410 Leo Marcus----xxx
634 Malte Vejbrink--oxoooooxxx
368 Jakob Lindbergooxooxoxxx
424 Viktor Melén------xxx
358 Alj Lewis----o-oooxoxxx
278 Samuel Härkegård Wulff----oooooxoxxx
209 Alexander Granqvist------o-xo-xxx
423 Jakob Melén---o-xooxxooxxx
684 Albin Wolgast----xxx
46 Tristan Backooxxx
Män Stav Ingång 183 Resultat bekräftade kl. 16:21
11/2 13:20
1 Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK 273 PB
=2 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 263 PB
=2 Gustav Rognes
Hässelby SK
09 Hässelby SK 263 PB
4 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 263 PB
5 Hugo Dahl
Hässelby SK
09 Hässelby SK 243
6 Petter Borgstrand
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 243 PB
7 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 233 PB
8 Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 213 PB
9 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 203
10 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 193 PB
183193203213223233243253263273283
85 Moritz Bruch-----oxxooxoxxx
338 Sebastian Kotteooxxx
388 Per Lomakka-------ooxoxxx
369 Love Lindberg--o-oooxoxoxxx
239 Klaus Heinonen--oxxx
516 Gustav Rognes---ooooxoxoxxx
508 Emil Ribackeo-xooxoxxoxxx
447 Tage Niklassonxooxooxxx
112 Hugo Dahl--oxoxxoxxooxxx
74 Petter Borgstrand---oxxoxxoxxoxxx
Män Längd Resultat bekräftade kl. 14:24
10/2 10:10
Grupp B
Tot. plac.
1 Jacob Tysén Holmberg
Hässelby SK
00 Hässelby SK 6.37 7 7:a DM
2 Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 6.26 9
3 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 6.19 10 PB 9:a DM
4 Mindor Bergler
Hässelby SK
05 Hässelby SK 6.18 12 SB 10:a DM
5 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 6.14 13 11:a DM
6 Teodor Nyman
Hässelby SK
05 Hässelby SK 6.12 14 PB 12:a DM
7 Wilhelm Eidenstedt
Hässelby SK
98 Hässelby SK 5.98 16 14:a DM
8 Elias Högnelid
Tjalve FIF
08 Tjalve FIF 5.89 18
123456
623 Jacob Tysén Holmberg6.31x6.286.37x6.24
592 Isac Svenssonxx6.194.766.26x
59 Mindor Berglerxx4.74xx6.18
29 Philip Antivilo Lindsjöö5.435.135.855.836.145.86
653 Erik Wallnäs6.185.976.05x6.196.19
279 Elias Högnelidx4.43xxx5.89
458 Teodor Nyman5.955.965.855.965.766.12
140 Wilhelm Eidenstedt5.975.98xxx-
Grupp A
Tot. plac.
1 Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 7.39 1 PB 1:a DM
2 Rickard Willman
Täby IS
94 Täby IS 6.97 2 SB 2:a DM
3 Josh Routh
Huddinge AIS
02 Huddinge AIS 6.63 3 SB 3:a DM
4 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 6.61 4 SB 4:a DM
5 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 6.58 5 SB 5:a DM
6 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 6.50 6 6:a DM
7 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 6.27 8 8:a DM
8 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 6.19 11
9 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 6.12 15 13:a DM
10 Samuel Ekelund
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 5.10 25
Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF -
Tim Henriksson
Västerås FK
07 Västerås FK -
123456
649 Niklas Wallx-----
144 Samuel Ekelundxx5.10---
446 Oscar Niklasson6.58x----
467 Hugo Olsson7.39-x---
353 Erik Larripa Taxell2.206.206.506.33x1.69
647 Saviola Mbugua Waithira6.616.30-6.21--
244 Tim Henrikssonxxx---
452 Eric Nilsson Struckx6.116.195.98xx
523 Josh Routh5.301.436.156.396.576.63
188 Malte Fuchs Edberg5.83x6.126.096.136.27
676 Rickard Willmanx6.436.706.636.976.94
521 Anton Roslund5.566.12x---
Grupp C
Tot. plac.
1 Meso Joshua Eze Egenaonu
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.90 17 15:a DM
2 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 5.68 19 SB 16:a DM
3 Tom Emfel
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.61 20 SB 17:a DM
4 Adam Torbjörnsson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 5.58 21 PB 18:a DM
5 Emil Quick
IFK Lidingö
95 IFK Lidingö 5.49 22 SB 19:a DM
6 Leo Andorf
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.23 23 PB 20:a DM
7 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 5.16 24 21:a DM
8 Leo Miljateig
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.07 26 PB 22:a DM
9 Love Rabnor
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.92 27 PB 23:a DM
10 Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.69 28 PB 24:a DM
Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF x
123456
308 Meso Joshua Eze Egenaonu5.675.42x5.905.805.84
418 Linus Mattsson5.165.14----
153 Tom Emfel5.565.325.33-5.545.61
682 Ludwig Winnhedx5.68xxxx
496 Emil Quickxx5.42x5.49x
619 Adam Torbjörnsson5.585.115.08---
686 Erland Wärnxxx
25 Leo Andorf5.235.09xx-5.15
425 Leo Miljateigx4.795.07x5.02x
499 Love Rabnor4.924.444.54
663 Lucas Westerberg4.594.564.69
Män Tresteg Resultat bekräftade kl. 21:04
9/2 18:00
B
Tot. plac.
1 Jacob Tysén Holmberg
Hässelby SK
00 Hässelby SK 13.15 3 SB 3:a DM
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 12.54 8 7:a DM
3 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 12.43 9 PB 8:a DM
4 Elias Högnelid
Tjalve FIF
08 Tjalve FIF 11.05 11
123456
623 Jacob Tysén Holmberg12.4813.15x-xx
128 Vilgot Didriksonx12.5411.3811.7512.05x
418 Linus Mattsson12.43x-x--
279 Elias Högnelidxx10.1811.0510.93-
A
Tot. plac.
1 Erik Ehrlin
Hammarby IF
90 Hammarby IF 14.82 1 1:a DM
2 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 14.22 2 PB 2:a DM
3 Thirachai Schröder
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 13.11 4 SB 4:a DM
4 Teodor Nyman
Hässelby SK
05 Hässelby SK 13.10 5 5:a DM
5 Tim Henriksson
Västerås FK
07 Västerås FK 13.00 6
6 Kim Wingren
Bromma IF
06 Bromma IF 12.80 7 SB 6:a DM
7 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 12.41 10 9:a DM
123456
139 Erik Ehrlin14.2913.35x14.5414.8214.71
167 Oliver Ericsson13.8813.75-13.8414.2213.79
681 Kim Wingrenxx12.1112.5312.8012.41
547 Thirachai Schröderxxx12.8813.11x
458 Teodor Nyman12.9012.99x12.97x13.10
244 Tim Henrikssonxx13.0012.4312.9612.89
521 Anton Roslundx12.1112.4112.32x11.45
Män Kula Resultat bekräftade kl. 13:05
Vikt: 7,26kg
11/2 12:20
1 Patrik Lindstedt
Hässelby SK
99 Hässelby SK 16.17 1:a DM
2 Martin Sundberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 14.60 PB 2:a DM
3 Bengt Petersson
Spårvägens FK
61 Spårvägens FK 12.05 3:a DM
4 Rikard Throgen-Hedin
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 11.84
5 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 11.81 PB 4:a DM
6 Patrick Lindfors
Mälarhöjdens IK
70 Mälarhöjdens IK 11.36 SB 5:a DM
7 Christer Göransson
Täby IS
78 Täby IS 11.10 SB 6:a DM
123456
615 Rikard Throgen-Hedin--11.7611.4411.8411.23
382 Patrik Lindstedt16.14xx16.17x16.09
488 Bengt Petersson11.5011.85xx11.8112.05
714 Martin Sundberg14.1914.6014.4213.95x14.22
188 Malte Fuchs Edberg11.0111.1311.8111.3011.09x
218 Christer Göransson10.7111.10x10.6311.0610.31
376 Patrick Lindforsxx11.36xx11.03
Män Viktkastning Resultat bekräftade kl. 14:27
Vikt: 15,88kg
10/2 13:50
1 Alfons Haals
Västerås FK
02 Västerås FK 17.08 SB
2 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 13.91 SB 1:a DM
3 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 13.46 PB 2:a DM
4 Patrick Lindfors
Mälarhöjdens IK
70 Mälarhöjdens IK 12.87 PB 3:a DM
5 Alexander Lindefalk
Hammarby IF
03 Hammarby IF 12.13 4:a DM
6 Tony Karlsson
Huddinge AIS
76 Huddinge AIS 11.79 5:a DM
123456
537 Oliver Sandberg13.46x12.5612.39x13.28
373 Alexander Lindefalk11.85xx12.1311.8711.42
223 Alfons Haals16.64x16.8817.0816.59x
650 Ludvig Wallén12.2913.1313.5913.91x13.74
322 Tony Karlsson11.50x11.7911.55x11.68
376 Patrick Lindfors12.8412.87xxxx
P19 60 m häck Resultat bekräftade kl. 13:55
Höjd: 99,1cm
10/2 13:50
1 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.38 q
2 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.42 q
3 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.99 q
Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK DNF
P19 60 m häck Extra Resultat bekräftade kl. 14:50
Höjd: 99,1cm
10/2 14:45
1 Henning Ehn
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.16 PB
2 Emil Kågström Tyboni
Hanvikens SK
06 Hanvikens SK 8.30
3 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.32
4 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 8.36
P19 Kula Resultat bekräftade kl. 13:03
Vikt: 6,0kg
11/2 12:20
1 Felix Holmqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 13.00 PB
123456
264 Felix Holmqvist11.4412.51--13.00-
P17 60mh lägre häckar (P15 utom tävlan)

Grenen genomfördes tillsammans med P15 60 m häck

P17 60 m häck Försök Resultat bekräftade kl. 13:55
Höjd: 91,4cm
10/2 13:35
Heat 1
1 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 8.04 q PB
2 Tim Henriksson
Västerås FK
07 Västerås FK 8.25 q
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.38 q PB
4 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.45 q
5 Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF 8.53 q
Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNF
Heat 2
1 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.50 q PB
2 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 8.69 q
3 Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 8.70 q PB
4 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.93 q
5 Leo Andorf
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.89 q PB
P17 60 m häck Final Resultat bekräftade kl. 14:40
Höjd: 91,4cm
10/2 14:30
A-Final
1 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 8.05
2 Tim Henriksson
Västerås FK
07 Västerås FK 8.27
3 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.30
4 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.55 8.541
5 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.55 8.544
B-Final
1 Elias Karén
Upsala IF
08 Upsala IF 8.42
2 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 8.58 PB
3 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.93
4 Edvin Våhlin
Upsala IF
08 Upsala IF 8.95
Leo Andorf
Hässelby SK
08 Hässelby SK DNS
P17 Höjd Resultat bekräftade kl. 14:02
11/2 12:35
1 Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 186 PB
2 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 183 SB
3 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 180
4 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 177 PB
5 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 174 PB
6 Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 170
7 Theodor Dauner
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 166 =PB
=8 Oliver Carlsson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 166 PB
=8 Alfred Söreskog Pero
IF Åland (FIN)
08 IF Åland (FIN) 166
10 Hannes Lundmark
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 166 PB
11 Alexander Samson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 156 =PB
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK
151156161166170174177180183186189
120 Theodor Daunerooooxxx
521 Anton Roslund-----oooxoxxx
128 Vilgot Didrikson----xo-xxx
645 Ricky Wahlberg--oooxxoxoxxx
394 Hannes Lundmark-oxoxoxxx
608 Oskar Thews----ooxxx
519 Erik Rosenquist-----xxoox-oox-
95 Oliver Carlssono-oxoxxx
535 Alexander Samsonoxoxxx
469 Nemanja Opacic---ooooxxoxxx
602 Alfred Söreskog Perooooxoxxx
P17 Kula Resultat bekräftade kl. 13:33
Vikt: 5,0kg
10/2 12:35
1 Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 16.71 PB
2 Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 12.93
3 Christoffer Bélec
Hammarby IF
07 Hammarby IF 12.05
4 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.98
5 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.08 PB
6 Henri Ilison
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.55 PB
7 Wilhelm Holtzberg Beming
Bromma IF
08 Bromma IF 9.94 PB
8 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 9.73
9 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.12
123456
674 Benjamin Wilkinson10.8810.5211.08x--
684 Albin Wolgastxx9.12---
52 Christoffer Bélec11.37x11.6212.0512.0411.76
645 Ricky Wahlberg12.1712.93x12.59x12.70
281 Henri Ilison9.388.399.459.8110.1110.55
45 Levi Back11.8511.9811.38x11.5611.39
149 Ludvig Ellgren15.7216.7116.57x16.1316.22
266 Wilhelm Holtzberg Beming9.459.669.949.179.888.98
686 Erland Wärn9.479.739.67x--
P17 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 09:09
Vikt: 11,34kg
9/2 18:00
1 Christoffer Bélec
Hammarby IF
07 Hammarby IF 15.17
2 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 15.05
3 Jacob Nilsson Diehl
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 13.78
4 Henri Ilison
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.34 PB
5 Erland Wärn
Bromma IF
08 Bromma IF 7.41 PB
123456
686 Erland Wärn7.41xxx7.127.00
52 Christoffer Bélec13.52xx13.4215.1714.14
684 Albin Wolgast14.7215.05xx13.6014.40
450 Jacob Nilsson Diehl13.78xx12.8713.4113.26
281 Henri Ilison10.2010.75x10.909.6311.34
P15 60 m Försök Resultat bekräftade kl. 11:01
11/2 10:45
Heat 1
1 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.60 q
2 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.63 q PB
3 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.72 q
4 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.79 q
5 Henrik Östlind
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.93 q
6 Mano Veljic
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.99 q 7.981
7 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 7.99 q 7.988
Heat 2
1 Jonathan Dalid
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.74 q PB
2 Alfred Boström
Hässelby SK
09 Hässelby SK 7.99 q 7.990
3 Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK 8.12 q PB
4 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.29 q
5 Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.40 q PB
6 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 8.51 q
Heat 3
1 David Schindele
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.27 q
2 Sirak Mokonen
AIK
10 AIK 8.36 q
3 Gabriel Martínez Eriksson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.73 q PB
4 Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 8.83 q PB
5 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 9.01 q 9.006
6 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.01 q PB 9.007
7 Madi Gassama
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.12 q PB
P15 60 m Final Resultat bekräftade kl. 12:59
11/2 12:35
A-Final
1 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.57 =PB
2 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.58 PB
3 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.64 PB
4 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.75
5 Jonathan Dalid
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.76
6 Mano Veljic
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.99
7 Henrik Östlind
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.02
B-Final
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 7.93
2 Alfred Boström
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.08
3 Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK 8.17
4 David Schindele
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.27
5 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 8.36
6 Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.39 PB
7 Sirak Mokonen
AIK
10 AIK 8.48 8.471
C-Final
1 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 8.48 PB 8.474
2 Gabriel Martínez Eriksson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.77
3 Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 8.86
4 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.93 PB
5 Madi Gassama
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.09 PB
6 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 9.21
P15 1000 m Resultat bekräftade kl. 13:18
9/2 18:45
1 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 2:42.77 TR
2 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 2:44.17
3 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 2:45.09 PB
4 William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 2:56.23 PB
5 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3:06.50
6 Tage Lood Falgén
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3:07.60
Hilding Sparreus Näslund
Kungsholmen BBK
09 Kungsholmen BBK Ingen tid
P17 & P15 60mh lägre häckar (P15 utom tävlan) & 60 m häck Försök Resultat bekräftade kl. 09:32
Höjd: 84,0cm
10/2 13:20
Heat 1
Kommentar: P15 häck höjder (P17 sprang utom tävlan)
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.70 q
2 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 8.82 q PB
3 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.86 q
4 Ville Mårtensson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.62 q
5 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 10.37 q PB
6 Vincent Lundvall
Hellas FK
10 Hellas FK 10.57 q
Heat 2
Kommentar: P15 häck höjder (P17 sprang utom tävlan)
1 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.61 q PB
2 Svante Fernström
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.51 q PB
3 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.58 q PB
4 Alfred Söreskog Pero
IF Åland (FIN)
08 IF Åland (FIN) 9.90 q
5 Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK 10.19 q PB
6 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.82 q PB
7 Julian Boman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 12.41 q PB
Sammanställning per klass
P17
1 Alfred Söreskog Pero
IF Åland (FIN)
08 IF Åland (FIN) 9.90
P15
1 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.61
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.70
3 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 8.82
4 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.86
5 Svante Fernström
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.51
6 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.58
7 Ville Mårtensson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.62
8 Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK 10.19
9 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 10.37
10 Vincent Lundvall
Hellas FK
10 Hellas FK 10.57
11 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.82
12 Julian Boman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 12.41
P17 & P15 60mh lägre häckar (P15 utom tävlan) & 60 m häck Final Resultat bekräftade kl. 09:33
Höjd: 84,0cm
10/2 14:15
A-Final
Kommentar: P15 häck höjder (P17 sprang utom tävlan)
Tot. plac.
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.54 1 PB
2 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.74 2
3 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.84 3
4 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 8.87 4
5 Ville Mårtensson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.91 5 PB
6 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.49 6 PB
7 Svante Fernström
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.94 8
B-Final
Kommentar: P15 häck höjder (P17 sprang utom tävlan)
Tot. plac.
1 Alfred Söreskog Pero
IF Åland (FIN)
08 IF Åland (FIN) 9.80 7
2 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 10.45 9
3 Julian Boman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 12.49 10
Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK DNS
Vincent Lundvall
Hellas FK
10 Hellas FK DNS
Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
Sammanställning per klass
P17
1 Alfred Söreskog Pero
IF Åland (FIN)
08 IF Åland (FIN) 9.80
P15
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.54
2 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.74
3 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.84
4 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 8.87
5 Ville Mårtensson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 8.91
6 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.49
7 Svante Fernström
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 9.94
8 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 10.45
9 Julian Boman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 12.49
Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK DNS
Vincent Lundvall
Hellas FK
10 Hellas FK DNS
Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
P15 Höjd Resultat bekräftade kl. 15:41
11/2 14:05
1 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 182 PB
2 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 170 PB
3 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 164
4 Bobo Sewall Bärnarp
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 160 PB
5 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 160 PB
6 Ville Mårtensson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 160
7 Henrik Östlind
Turebergs FK
10 Turebergs FK 156 PB
=8 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 151
=8 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 151
10 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 151
11 Alvin Daniels
Hässelby SK
09 Hässelby SK 151 PB
12 Madi Gassama
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 131
131136141146151156160164167170173176180182184
85 Moritz Bruch---xxooxxx
118 Alvin Daniels--ooxxoxxx
102 Nicholas Chang--o-oxxx
701 Henrik Östlind-ooooxoxxx
508 Emil Ribacke----ox------
393 Alex Lundgren------o--xo-ooxxoxxx
552 Bobo Sewall Bärnarp--oooooxxx
440 Ville Mårtensson----ooxxoxxx
562 Suri Skantzooooooxoxxx
368 Jakob Lindberg----ooxooxxx
110 Trausti Mar Dagsson----oooxoxxoxoxxx
195 Madi Gassamaxxoxxx
P15 Längd Resultat bekräftade kl. 15:53
10/2 14:45
1 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 6.03 PB
2 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 5.96 PB
3 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.69
4 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 5.56 PB
5 Fritiof Wärn
Hässelby SK
10 Hässelby SK 5.28
6 Moritz Bruch
Hässelby SK
09 Hässelby SK 5.23
7 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.05
8 Svante Fernström
Mölndals AIK
10 Mölndals AIK 4.88
9 Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.79 PB
10 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 4.67
11 Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK 4.35 PB
12 Nils Risérus
Hellas FK
10 Hellas FK 4.34
13 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.29
14 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 3.98
15 Julian Boman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.80 PB
123456
562 Suri Skantz4.674.304.57
508 Emil Ribackex4.994.704.975.05x
239 Klaus Heinonenx4.292.48
355 Joar Larsson5.475.585.79x-6.03
405 Viktor Magnusson4.144.244.35
370 Love Lindberg4.794.33x
85 Moritz Bruchx5.235.134.75-5.08
687 Fritiof Wärn5.285.215.134.94x4.75
70 Julian Boman3.543.403.80
177 Felix Formanek3.793.863.98
514 Nils Risérus4.234.174.34
172 Svante Fernström4.724.634.884.85-4.66
131 Hanwen Dong-5.53x5.695.485.45
368 Jakob Lindberg4.955.205.175.235.215.56
393 Alex Lundgren5.695.725.825.815.965.66
P15 Kula Resultat bekräftade kl. 13:36
Vikt: 4,0kg
10/2 11:20
1 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 13.14
2 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.45 PB
3 Theo Wikström
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 11.23 PB
4 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.75
5 Vincent Lundvall
Hellas FK
10 Hellas FK 10.46
6 Fritiof Wärn
Hässelby SK
10 Hässelby SK 10.24
7 Leo Carls
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 9.40
8 Svante Djurstedt
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.15
9 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.56
10 Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.21
11 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.17
12 Julian Boman
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.42
123456
224 Jumanne Hackett12.7112.99xx13.1412.83
369 Love Lindberg7.948.568.38---
398 Vincent Lundvall9.4710.469.669.356.959.66
94 Leo Carls9.32xxx8.689.40
687 Fritiof Wärn7.599.999.029.709.6010.24
70 Julian Boman6.395.796.42---
131 Hanwen Dong11.4511.0610.8011.2210.789.75
422 Gabriel Melanderx9.8110.75x10.4210.75
130 Svante Djurstedt9.15x8.097.857.878.47
370 Love Lindberg8.107.658.21---
673 Theo Wikström11.2311.1610.93x10.5710.85
46 Tristan Back6.99x8.17---
P15 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 09:09
Vikt: 9,08kg
9/2 18:00
1 Leo Carls
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 16.60 PB
2 Carl Berggren
Bålsta IK
09 Bålsta IK 16.45
3 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 15.01
4 Theo Wikström
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 13.42
5 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 13.42
6 Fritiof Wärn
Hässelby SK
10 Hässelby SK 12.16 PB
7 Love Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 9.67 PB
8 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.36
123456
224 Jumanne Hackettxx15.01xxx
94 Leo Carlsxx15.4016.2216.2616.60
369 Love Lindbergx8.079.679.17xx
368 Jakob Lindbergxx7.587.84x8.36
687 Fritiof Wärnx10.8211.5410.9112.1611.95
422 Gabriel Melander13.42xxxxx
58 Carl Berggrenx14.30xx16.45x
673 Theo Wikströmx13.42xx13.25x
P13 60 m Resultat bekräftade kl. 10:25
11/2 10:20
1 Anton Svalstedt
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 8.35 q
2 Sixten Eneqvist
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 8.61 q PB
3 Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.00 q
4 Albert Engvall
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 9.07 q PB
5 Ville Axelsson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.16 q PB
6 Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF 9.20 q
7 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 9.25 q PB
8 Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS 9.52 q
P13 60 m Extra Resultat bekräftade kl. 11:32
11/2 11:30
1 Anton Svalstedt
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 8.38
2 Albert Engvall
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 9.02 PB
Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF DNS
Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF DNS
Sixten Eneqvist
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS DNS
Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF DNS
Ville Axelsson
Hammarby IF
11 Hammarby IF DNS
Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS DNS
P13 600 m Resultat bekräftade kl. 14:35
11/2 14:30
1 Sixten Eneqvist
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 1:42.22 PB
2 Neo Rämö
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 1:43.46 PB
3 Hugo Oliveira
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 1:45.04
4 Hugo Ahlberg
Bromma IF
11 Bromma IF 1:53.94 PB
5 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 1:57.78 PB
6 Victor Furuskär
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 1:58.50 PB
7 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 1:59.30
8 Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS 2:07.38 PB
Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF DNS
Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF DNS
P13 Viktkastning Resultat bekräftade kl. 15:16
Vikt: 7,26kg
11/2 14:40
1 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 9.42 PB
2 Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF 7.99 PB
3 Hugo Ahlberg
Bromma IF
11 Bromma IF 7.47 PB
4 Karl Fyrberg
Täby IS
11 Täby IS 5.96 PB
123
568 Ivar Steinbergsx8.439.42
190 Karl Fyrbergx5.585.96
530 Erik Sahlén Martin7.707.996.42
8 Hugo Ahlberg5.786.427.47
P13 Fyrkamp
Poäng Poängdiff.
1 Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3740 0
2 Svante Johansson
Väsby IK
11 Väsby IK 3207 -533
3 Eskil Chatelet
Sundbybergs IK
11 Sundbybergs IK 3129 -611
4 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 3082 -658
5 Axel Barratt-Due
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2961 -779
6 Sixten Eneqvist
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 2940 -800
7 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2823 -917
8 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS 2807 -933
9 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 2770 -970
10 Hugo Oliveira
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 2765 -975
11 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2757 -983
12 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 2635 -1105
13 Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2543 -1197
14 Olek Szulkin
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2497 -1243
15 Hugo Ahlberg
Bromma IF
11 Bromma IF 2396 -1344
16 Alexander Göthesson Signal
Hässelby SK
11 Hässelby SK 2393 -1347
17 Ville Axelsson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2368 -1372
18 Alvin Forsgren
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 2205 -1535
19 Max Anglem
Hammarby IF
11 Hammarby IF 1963 -1777
20 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 1913 -1827
21 Hugo Stridh
Hammarby IF
11 Hammarby IF 1896 -1844
22 Tore Lundström
Hammarby IF
11 Hammarby IF 1394 -2346
60 m häck
Höjd: 76.2cm
Längd
Hoppzon
Kula
Vikt: 3,0kg
Höjd
617 Tudor Tocca
Turebergs FK
9.75
1037
5.25
1008
10.04
831
145
864
302 Svante Johansson
Väsby IK
10.21
943
4.88
880
7.90
624
136
760
103 Eskil Chatelet
Sundbybergs IK
10.43
900
4.50
750
8.49
684
139
795
57 Edvin Bergendahl
Täby IS
10.50
886
4.74
832
6.73
500
145
864
48 Axel Barratt-Due
Hammarby IF
10.97
797
4.66
805
6.69
495
145
864
155 Sixten Eneqvist
Huddinge AIS
10.67
853
4.50
750
7.78
612
133
725
338 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11.12
770
4.59
781
7.49
582
130
690
565 Sixten Sköldkvist
Täby IS
10.71
846
4.25
664
7.73
607
130
690
568 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS
12.52
536
4.47
739
9.39
770
133
725
463 Hugo Oliveira
Hanvikens SK
11.38
723
4.32
688
9.02
735
124
619
487 Samuel Petersen
Turebergs FK
11.07
779
4.29
678
5.89
402
148
898
607 Theo Theorin
Österhaninge IF
11.92
631
4.33
692
7.54
587
133
725
447 Tage Niklasson
Hammarby IF
11.01
790
4.07
603
7.01
531
124
619
596 Olek Szulkin
Hammarby IF
11.43
715
4.12
620
6.48
472
130
690
8 Hugo Ahlberg
Bromma IF
13.01
464
4.06
600
7.73
607
133
725
221 Alexander Göthesson Signal
Hässelby SK
11.72
665
4.01
583
6.04
420
133
725
43 Ville Axelsson
Hammarby IF
12.33
565
4.29
678
6.16
435
130
690
182 Alvin Forsgren
Hanvikens SK
12.82
491
3.74
492
7.35
567
127
655
27 Max Anglem
Hammarby IF
12.29
572
3.49
408
6.16
435
118
548
196 Tor Geijer
Bromma IF
13.84
353
3.56
432
6.49
473
127
655
580 Hugo Stridh
Hammarby IF
13.26
429
3.59
442
5.92
406
124
619
397 Tore Lundström
Hammarby IF
13.50
397
3.48
405
4.13
154
109
438
P13 Fyrkamp 60 m häck Resultat bekräftade kl. 00:15
SFIF Ungdomstabell P13 60m häck
Höjd: 76.2cm
10/2 10:35
Heat 1
Poäng Tot. plac.
1 Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.75 1037 1
2 Svante Johansson
Väsby IK
11 Väsby IK 10.21 943 2
3 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 10.50 886 4
4 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS 10.71 846 6
5 Axel Barratt-Due
Hammarby IF
11 Hammarby IF 10.97 797 7
6 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 11.12 770 10
7 Olek Szulkin
Hammarby IF
11 Hammarby IF 11.43 715 12
Heat 2
Poäng Tot. plac.
1 Eskil Chatelet
Sundbybergs IK
11 Sundbybergs IK 10.43 900 3
2 Sixten Eneqvist
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 10.67 853