Resultat Goliatspelen

Sannerudsvallen, Kil   2021-08-07 - 2021-08-08

Arrangör: Kils AIK Friidrott Tävlingsledare: Hanna Westlund Senast uppdaterad: 2021-08-28 18:40:59
Väder: Sol  
2021-08-07 2021-08-08 Alla dagar
Visa Resultatkort
Framerunning RR1 100 m
7/8 12:00
Vind: 0.0
1 Marika Vaihinger
Karlskoga FI
88 Karlskoga FI 33.53
2 Aston Ljunggren
KFUM Arvika
12 KFUM Arvika 1:37.10
Framerunning RR1 400 m
7/8 14:00
1 Marika Vaihinger
Karlskoga FI
88 Karlskoga FI 2:20.96
Framerunning RR2/RR3 100 m
7/8 12:00
Vind: 0.0
1 Wiktor Hanssen
Råby-Rekarne FIF
99 Råby-Rekarne FIF 21.11
2 Gustav Tegnelund
Karlskoga FI
02 Karlskoga FI 22.68
3 Julia Oscarsson
3 V HIF
04 3 V HIF 24.13 SB
Framerunning RR4 100 m
7/8 12:00
Vind: +0.1
1 Felix Ledung
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 19.78
2 William Hilmersson
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 21.44 PB
Framerunning RR2/RR3 400 m
7/8 14:00
1 Wiktor Hanssen
Råby-Rekarne FIF
99 Råby-Rekarne FIF 1:31.54
2 Gustav Tegnelund
Karlskoga FI
02 Karlskoga FI 1:44.23
3 Julia Oscarsson
3 V HIF
04 3 V HIF 1:51.83 PB
Framerunning RR4 400 m
7/8 14:00
1 Felix Ledung
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 1:29.59 PB
2 William Hilmersson
KFUM Örebro
10 KFUM Örebro 1:33.39 PB
F19 1500 m
7/8 13:10
1 Wilma Karlsson
IF Göta Karlstad
03 IF Göta Karlstad 4:56.22
2 Meija Peterson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 4:57.33
3 Tilde Olsson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 5:36.94
4 Ida Häggqvist
Kils AIK
07 Kils AIK 5:48.03
F19 100 m häck
Höjd: 84,0cm
8/8 11:40
Vind: +1.6
1 Silvia Popa
Mariestads AIF
03 Mariestads AIF 15.02 PB
2 Annie Berntsson
Brattås CK
03 Brattås CK 15.05
3 Anna Back Nilsson
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 16.70
F19 Slägga
Vikt: 4,0kg
8/8 09:00
1 Amanda Fridberg
IF Göta Karlstad
02 IF Göta Karlstad 49.37 TR
2 Alexandra Nilsson
Götlunda IF
02 Götlunda IF 46.66
3 Petra Bäckström
Säffle FIK
02 Säffle FIK 46.43 SB
123456
22 Alexandra Nilsson45.9946.66
231 Petra Bäckström43.8946.43
37 Amanda Fridberg49.3747.10
F17 100 m
7/8 12:10
Vind: +3.1
1 Vendela Stridsberg
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 13.73
F17 800 m
8/8 16:20
1 Ella Holmqvist
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 2:15.64 TR
2 Meija Peterson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 2:21.11
F17 300 m häck
Höjd: 76,2cm
8/8 13:35
1 Mi Kallio Bergman
IF Hagen
04 IF Hagen 49.36 SB
F17 Höjd
7/8 14:55
1 Sara Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 152 PB
140145149152155
166 Sara Larssonoooxoxxx
F17 Längd
8/8 12:00
1 Nora Jolbäck
Ullevi FK
04 Ullevi FK 5.15 0.0
2 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 5.07 +0.7
3 Vendela Stridsberg
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 4.71 +1.0
4 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 4.28 +0.4
123456
252 Nora Jolbäck5.12 +0.24.98 +1.2x x 5.03 +0.85.15 0.0
223 Edvina Norberg2.72 +0.23.82 0.04.20 +0.64.03 +1.0x 4.28 +0.4
181 Sophie Säwe4.95 +0.22.48 +1.24.99 +0.84.85 0.05.07 +0.7x
83 Vendela Stridsberg1.92 +0.64.13 0.04.59 +0.8x 4.71 +1.04.68 +0.3
F17 Tresteg
7/8 13:30
1 Nora Jolbäck
Ullevi FK
04 Ullevi FK 12.02 0.0 TR
2 Sophie Säwe
Kils AIK
04 Kils AIK 11.56 +1.2 PB
123456
181 Sophie Säwe11.44 0.011.29 0.011.13 0.0x x 11.56 +1.2
252 Nora Jolbäckx x 11.43 0.011.94 0.012.02 0.011.71 0.0
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
7/8 14:15
1 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 12.20
2 Elvira Högman
Kils AIK
04 Kils AIK 10.90
3 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 10.61
4 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 9.03 PB
123456
223 Edvina Norberg9.8810.3410.1710.2610.1110.61
106 Bea Vold Johannesson11.8412.2011.0711.39x10.80
35 Annie Engelbrektsson Jonsson8.718.278.388.689.038.49
160 Elvira Högmanx10.6510.90xxx
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
7/8 15:30
1 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 37.76
2 Nora Jolbäck
Ullevi FK
04 Ullevi FK 34.73 PB
3 Elvira Högman
Kils AIK
04 Kils AIK 34.35 PB
4 Bea Vold Johannesson
IFK Sunne
04 IFK Sunne 31.45
5 Emma Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 31.33
123456
252 Nora Jolbäck33.0234.73
160 Elvira Högman34.3234.35
106 Bea Vold Johannesson29.0931.45
165 Emma Larsson31.3330.96
223 Edvina Norberg37.7636.45
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
8/8 09:00
1 Emma Larsson
Kils AIK
05 Kils AIK 45.47
2 Nora Jolbäck
Ullevi FK
04 Ullevi FK 45.07 PB
3 Ilva Gunnarsson
Glanshammars IF
05 Glanshammars IF 40.46
4 Elvira Högman
Kils AIK
04 Kils AIK 39.81
5 Annie Engelbrektsson Jonsson
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 25.87
123456
252 Nora Jolbäck42.2545.07
160 Elvira Högman39.81
35 Annie Engelbrektsson Jonsson22.3225.87
165 Emma Larsson45.47
20 Ilva Gunnarsson40.4640.26
F17 Spjut
Vikt: 500g
8/8 14:00
1 Edvina Norberg
Ransäters AIS
05 Ransäters AIS 35.34
123456
223 Edvina Norberg35.3432.90x32.78x30.42
F15 80 m
7/8 11:50
Vind: +0.1
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 10.36 TR
2 Hannah Hedström
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 11.02
3 Sara Barndik
Lidköpings IS
06 Lidköpings IS 11.09 PB
4 Wilma Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
06 Kvarnsvedens GOIF FIK 11.11 =PB
F15 200 m
7/8 16:05
Vind: -0.8
1 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 27.40 PB
2 Sara Barndik
Lidköpings IS
06 Lidköpings IS 27.95
3 Hannah Hedström
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 28.36
4 Wilma Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
06 Kvarnsvedens GOIF FIK 28.91
F15 800 m
8/8 16:20
1 Sara Barndik
Lidköpings IS
06 Lidköpings IS 2:33.77
2 Tilda Eriksson
Filipstads IF
06 Filipstads IF 3:00.40
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
8/8 11:25
Vind: -1.2
1 Hannah Hedström
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 13.41
Tilde Andersson
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad DNS
F15 300 m häck
Höjd: 76,2cm
8/8 13:20
1 Tilde Andersson
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 47.07 PB
2 Sara Barndik
Lidköpings IS
06 Lidköpings IS 48.65 PB
3 Hannah Hedström
IF Göta Karlstad
06 IF Göta Karlstad 49.46
4 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 51.73
F15 Längd
8/8 14:00
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 5.40 +2.2
2 Sara Barndik
Lidköpings IS
06 Lidköpings IS 4.81 +1.3 PB
3 Wilma Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
06 Kvarnsvedens GOIF FIK 4.66 +1.4
123456
191 Wilma Högberg4.66 +1.44.39 0.04.57 +1.34.57 +1.64.32 0.0x
200 Sara Barndik4.49 0.04.66 0.04.77 +1.2x 4.53 +1.44.81 +1.3
107 Ebba Vold Johannessonx x 5.13 +1.35.40 +2.25.06 +1.75.05 0.0
F15 Tresteg
7/8 13:30
1 Ebba Vold Johannesson
IFK Sunne
06 IFK Sunne 10.95 +0.2 TR
123456
107 Ebba Vold Johannesson10.75 +1.410.92 0.010.92 0.010.83 +0.9x 10.95 +0.2
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
7/8 14:15
1 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.77
2 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 8.95 PB
3 Sara Barndik
Lidköpings IS
06 Lidköpings IS 7.25
123456
26 Maja Simonsson10.7710.1810.2910.3110.7210.45
226 Ellen Mähler8.108.198.288.958.198.33
200 Sara Barndik7.257.177.026.806.907.11
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
7/8 15:30
1 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 39.61 PB
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 31.44
3 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 27.67 PB
123456
23 Misa Widetoft27.0627.67
226 Ellen Mähler39.4339.61
8 Ottilia Thorell31.4429.97
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
8/8 09:00
1 Linnéa Fohlén Gladh
Trollhättan FIK
06 Trollhättan FIK 48.29 TR
2 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 43.90
3 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 40.50
123456
26 Maja Simonsson31.5240.50
226 Ellen Mähler43.5243.90
250 Linnéa Fohlén Gladh48.29
F15 Spjut
Vikt: 500g
8/8 14:00
1 Ellen Mähler
SK Bore
06 SK Bore 38.43
2 Tilda Eriksson
Filipstads IF
06 Filipstads IF 24.59 PB
3 Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF 23.70
123456
221 Matilda Martini23.6923.6721.02x16.8623.70
15 Tilda Eriksson22.41x21.9824.2924.5922.63
226 Ellen Mähler27.3733.7138.43x33.2732.06
F14 80 m Försök
7/8 11:40
Heat 1
Vind: +1.8
1 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 10.61 q
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.20 q PB
3 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 11.64 q PB
4 Ella Friberg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 12.47 q
5 Ebba Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 13.20 PB
Heat 2
Vind: +1.4
1 Natalie Persson
Mariestads AIF
07 Mariestads AIF 11.41 q
2 Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 11.73 q
3 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 11.90 q
4 Wilma Stenborg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 12.02 q
5 Klara Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 12.94
F14 80 m Final
7/8 12:20
Vind: +0.3
1 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 10.92
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 11.36 PB
3 Natalie Persson
Mariestads AIF
07 Mariestads AIF 11.48
4 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 11.78
5 Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 12.00
6 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 12.10
7 Wilma Stenborg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 12.22
8 Ella Friberg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 12.71
F14 200 m
7/8 15:55
A-Final
Vind: -0.8
Tot. plac.
1 Natalie Persson
Mariestads AIF
07 Mariestads AIF 28.53 1 PB
2 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 28.78 2 PB
3 Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 30.60 3 PB
4 Wilma Stenborg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 32.27 4 PB
5 Klara Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 32.56 6 PB
B-Final
Vind: -1.0
Tot. plac.
1 Ida Häggqvist
Kils AIK
07 Kils AIK 32.50 5 PB
2 Fanny Hagberg
Kils AIK
07 Kils AIK 33.01 7
3 Anna Järpegård
Säffle FIK
07 Säffle FIK 34.96 8 PB
4 Ebba Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 42.49 9 PB
F14 800 m
8/8 16:10
1 Natalie Persson
Mariestads AIF
07 Mariestads AIF 2:30.77
2 Ida Häggqvist
Kils AIK
07 Kils AIK 2:47.63
3 Wilma Stenborg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 2:51.39 PB
4 Klara Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 2:53.45 PB
5 Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 2:55.55 PB
6 Anna Järpegård
Säffle FIK
07 Säffle FIK 3:11.51
F14 80 m häck
Höjd: 76,2cm
8/8 11:25
Vind: -1.2
1 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 12.65
2 Linnea Johansson
Bohus IF
07 Bohus IF 13.57
3 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 13.97
F14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
8/8 13:15
1 Linnea Johansson
Bohus IF
07 Bohus IF 50.95 PB
2 Natalie Persson
Mariestads AIF
07 Mariestads AIF 51.70
3 Fanny Hagberg
Kils AIK
07 Kils AIK 1:01.47
F14 Höjd
7/8 09:00
1 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 150
2 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 142
3 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 139 PB
4 Alma Jolbäck
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 131
5 Linnéa Oscarsson
Herrljunga SK
07 Herrljunga SK 101
101106121126131136139142145150153
201 Emilia Blomdahl----ooooxoxoxxx
28 Linnéa Oscarssonoxxx
101 Elin Rubertsson--oooxoxoxxx
228 Alice Lundh Hållen-----oooxxx
207 Alma Jolbäck---ooxxx
F14 Längd
8/8 12:00
1 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 4.78 N/A
2 Linnea Johansson
Bohus IF
07 Bohus IF 4.68 N/A
3 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.38 N/A
4 Alice Lundh Hållen
Strands IF
07 Strands IF 4.33 N/A
5 Amanda Karlsson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 4.31 N/A
6 Ellen Bäckström
Istrums SK
07 Istrums SK 4.29 N/A
7 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 4.13 N/A
8 Wilma Stenborg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 4.05 N/A
9 Klara Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 3.60 N/A
10 Ebba Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 2.35 N/A
123456
208 Ebba Rickardsson2.35 N/Ax 2.19 N/A
58 Amanda Karlsson3.97 N/A4.11 N/A4.21 N/A4.08 N/A4.27 N/A4.31 N/A
3 Freja Sköld3.96 N/Ax x 4.38 N/A4.13 N/A4.37 N/A
101 Elin Rubertsson1.74 N/A3.52 N/A4.01 N/A4.13 N/A3.82 N/A4.09 N/A
113 Ellen Bäckström4.23 N/A4.15 N/A4.12 N/A4.29 N/A4.12 N/A4.28 N/A
209 Klara Rickardsson3.60 N/A3.51 N/A3.55 N/A
228 Alice Lundh Hållenx 4.04 N/Ax 2.85 N/Ax 4.33 N/A
201 Emilia Blomdahl4.46 N/A4.63 N/A4.78 N/A4.71 N/A4.74 N/A4.19 N/A
212 Wilma Stenborg3.72 N/A3.39 N/A4.05 N/Ax x 3.82 N/A
2 Linnea Johansson4.24 N/A4.43 N/A4.31 N/A4.33 N/Ax 4.68 N/A
F14 Tresteg
7/8 13:30
1 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 10.08 +0.7 =PB
2 Wilma Stenborg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 8.68 +0.3
3 Fanny Hagberg
Kils AIK
07 Kils AIK 8.02 0.0
123456
154 Fanny Hagberg8.02 0.07.72 0.07.97 +0.87.77 0.0x x
212 Wilma Stenborg8.32 0.08.65 0.08.58 0.08.30 +0.8x 8.68 +0.3
3 Freja Sköldx 10.08 +0.7x x 9.25 0.09.01 0.0
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
7/8 11:00
1 Alma Jolbäck
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 9.92
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 9.78
3 Astrid Wall
Säffle FIK
07 Säffle FIK 7.68
4 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 7.01
5 Ebba Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 4.05 PB
123456
244 Astrid Wall7.347.687.447.266.847.33
207 Alma Jolbäck9.859.239.929.37-9.85
23 Misa Widetoft7.016.926.836.516.406.90
208 Ebba Rickardsson3.853.293.043.964.054.00
8 Ottilia Thorell8.58-9.119.289.789.23
F14 Diskus
Vikt: 0,75kg
8/8 13:00
1 Alma Jolbäck
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 31.08
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 30.51 PB
3 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 27.42
4 Astrid Wall
Säffle FIK
07 Säffle FIK 22.29
5 Ellen Bäckström
Istrums SK
07 Istrums SK 16.82
123456
207 Alma Jolbäck31.0830.57
23 Misa Widetoft27.4226.04
113 Ellen Bäckström15.9216.82
244 Astrid Wall22.29
8 Ottilia Thorell30.5129.09
F14 Slägga
Vikt: 3,0kg
7/8 12:50
1 Alma Jolbäck
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 37.02 PB
2 Astrid Wall
Säffle FIK
07 Säffle FIK 34.05
3 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 29.54 PB
4 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 27.28
5 Ella Friberg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 21.51
6 Linnéa Oscarsson
Herrljunga SK
07 Herrljunga SK 15.39
123456
206 Ella Friberg21.5120.91
244 Astrid Wall34.0533.40
8 Ottilia Thorell29.54x
28 Linnéa Oscarsson14.6615.39
201 Emilia Blomdahl25.2827.28
207 Alma Jolbäck32.1337.02
F14 Spjut
Vikt: 500g
8/8 17:15
1 Alma Jolbäck
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 28.15 PB
2 Emilia Blomdahl
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 25.85 PB
3 Elin Rubertsson
IFK Kristinehamn
07 IFK Kristinehamn 25.23 PB
4 Misa Widetoft
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04 24.91
5 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 24.00 SB
6 Wilma Stenborg
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 18.47 PB
7 Astrid Wall
Säffle FIK
07 Säffle FIK 13.66
8 Klara Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 12.37 PB
9 Ebba Rickardsson
Lidköpings IS
07 Lidköpings IS 9.26
123456
244 Astrid Wallx13.66xx13.30x
207 Alma Jolbäck26.6428.0728.1526.7526.1725.53
101 Elin Rubertsson22.5625.2324.3822.8422.23x
209 Klara Rickardsson10.2611.1612.32x11.8212.37
8 Ottilia Thorell21.5324.00x21.0922.7123.42
23 Misa Widetoft22.6024.91x19.9723.2421.82
212 Wilma Stenborg18.4715.5216.1315.7115.9215.98
201 Emilia Blomdahl23.2623.9923.59x25.8523.91
208 Ebba Rickardsson9.028.639.268.41xx
F13 60 m Försök
7/8 09:15
Heat 1
Vind: +1.6
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 8.43 q
2 Svea Victorén
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 8.99 q
3 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.09
4 Maja Barndik
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 9.42 PB
5 Saga Lindqvist
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.52 PB
Heat 2
Vind: +2.0
1 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.74 q
2 Jostin King
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 8.76 q PB
3 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.83 q =PB
4 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.24
5 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.46
6 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 9.91
Heat 3
Vind: +0.5
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 8.51 q
2 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.98 q
3 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 9.04 q PB
4 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 9.36
5 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 9.51 PB
6 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 9.52 PB
F13 60 m Final
7/8 11:25
Vind: +2.0
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 8.32 PB
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 8.34
3 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.76
=4 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.85 =PB
=4 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.85 =SB
6 Svea Victorén
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 8.88 PB
7 Jostin King
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 8.90 PB
8 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 8.97 PB
F13 200 m
7/8 15:45
A-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 27.62 1
2 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 29.71 2
3 Svea Victorén
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 30.16 3 PB
4 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 30.37 4
5 Jostin King
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 30.74 5
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 31.42 6
2 Saga Lindqvist
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 31.76 7 PB
3 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 32.70 8
Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad DNS
F13 600 m
8/8 14:40
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 1:47.09 PB
2 Saga Lindqvist
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 1:58.80
3 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 2:03.92
4 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 2:15.52
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
8/8 10:20
Vind: 0.0
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 9.54
2 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 10.81 PB
3 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 12.26
4 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 12.68
5 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 13.34
Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad DNS
Svea Victorén
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro DNS
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
8/8 12:50
Vind: +0.2
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 28.65
2 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 32.22
3 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 33.85
4 Maja Barndik
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 34.50 PB
F13 Höjd
7/8 09:50
1 Svea Victorén
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 160 PB
2 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 154
3 Maja Barndik
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 136 PB
4 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 133 =PB
5 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 133 PB
6 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 128
7 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 118
113118123128133136139142145148151154157160162
68 Matilda Lindenoooxxoxxx
232 Hannah Erikssonooxxx
143 Svea Victorén-----oxoooooooxoxxx
91 Tuvali Åhser-ooxooxxx
87 Nathalie Wiman Ahlsetdt-----ooooooxoxxx
11 Felicia Sternhammarooxooxoxxx
199 Maja Barndik-ooxxooxxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
8/8 09:00
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 5.36 -1.2
2 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 4.96 0.0
3 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 4.93 -0.3 PB
4 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.58 0.0 PB
5 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.44 0.0
6 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 4.42 0.0
7 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 4.24 0.0
8 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 4.24 -0.2 PB
9 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 4.21 0.0
10 Saga Lindqvist
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.20 0.0
11 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.06 0.0
12 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 4.00 0.0
13 Maja Barndik
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 3.99 0.0
14 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 3.98 0.0
15 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 3.97 0.0
16 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 3.85 0.0
17 Nellie Nordh-Porath
Säffle FIK
08 Säffle FIK 3.80 -0.8 PB
18 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 3.53 0.0
123456
87 Nathalie Wiman Ahlsetdt4.30 0.04.46 0.04.55 0.04.45 0.04.58 0.04.45 -0.1
232 Hannah Eriksson3.52 0.03.40 0.03.53 0.0
186 Mi Westlund3.97 0.03.83 0.03.86 -0.3
218 Alina Halenius4.12 -0.2x 4.23 0.0x 4.24 0.04.24 0.0
56 Josefine Johansson3.98 0.04.06 0.03.98 -0.4
148 Evelina Bönström3.85 0.03.65 0.03.78 -0.3
238 Linnéa Karlsson4.38 0.04.38 0.04.07 0.04.11 0.04.44 0.04.21 0.0
243 Elsa Sjögren4.20 0.04.09 0.04.24 -0.23.99 0.04.03 0.04.17 +0.2
91 Tuvali Åhser3.96 -0.34.00 0.0x
6 Astrid Fakelius5.36 -1.25.19 0.05.33 0.05.14 0.0- -
219 Tuva Lindstedt4.63 0.04.64 0.04.87 0.04.93 -0.34.85 0.04.82 0.0
11 Felicia Sternhammar4.15 0.04.15 0.04.42 0.04.15 0.04.40 0.04.39 0.0
70 Saga Lindqvist4.12 -0.74.20 0.04.19 0.0
105 Evelina Olsson4.80 0.04.77 0.04.82 0.04.96 0.04.71 0.04.87 0.0
199 Maja Barndik3.99 0.03.90 0.03.85 -0.9
194 Tove Andersson4.21 0.0x 1.63 -1.3
68 Matilda Linden3.98 0.03.64 0.03.79 -0.9
239 Nellie Nordh-Porath3.65 0.03.48 0.03.80 -0.8
F13 Tresteg
Hoppzon
7/8 16:00
1 Evelina Olsson
IFK Sunne
08 IFK Sunne 10.25 +0.1 TR
2 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 10.16 0.0 PB
3 Svea Victorén
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 9.60 +0.7
4 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.39 0.0 PB
5 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 9.32 0.0 PB
6 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.31 0.0
7 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 9.08 0.0
8 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.98 +2.6
9 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.84 +0.7
10 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 8.81 0.0
11 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.78 0.0 PB
12 Saga Lindqvist
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 8.65 +0.2 PB
13 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.31 0.0
14 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 8.19 -0.3
15 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 8.15 0.0 PB
123456
56 Josefine Johansson8.56 -1.38.76 -0.48.89 +1.58.43 0.0x 9.08 0.0
148 Evelina Bönström8.19 -0.38.09 +1.26.95 0.0
232 Hannah Eriksson7.95 0.08.05 0.08.31 0.0
105 Evelina Olsson9.93 0.09.97 +1.79.63 0.010.25 +0.19.72 0.010.22 0.0
186 Mi Westlund8.06 0.07.15 +0.28.15 0.0
91 Tuvali Åhserx x 8.78 0.0
194 Tove Andersson9.04 0.09.18 +1.3- 9.13 0.09.39 0.09.32 0.0
243 Elsa Sjögren8.95 0.08.98 +2.6x 8.80 +1.38.84 0.08.35 0.0
11 Felicia Sternhammar8.63 0.09.14 +2.29.03 +0.58.73 +0.18.01 0.09.32 0.0
143 Svea Victorén9.13 0.09.60 +0.79.45 -0.29.28 +1.09.23 +0.1-
218 Alina Halenius8.71 0.08.65 +1.38.81 0.0
219 Tuva Lindstedt9.49 0.09.85 +1.310.11 +1.410.16 0.09.91 0.09.99 0.0
87 Nathalie Wiman Ahlsetdt9.21 +2.68.87 +1.29.07 0.0x x 9.31 0.0
70 Saga Lindqvist8.61 +0.78.56 0.08.65 +0.2
68 Matilda Linden8.83 0.08.84 +0.78.62 -0.1
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
7/8 13:10
1 Klara Peterson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 12.76 =PB
2 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 12.59 PB
3 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 11.99
4 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 11.81 PB
5 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 10.98 PB
6 Linnéa Karlsson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 9.55
7 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 9.31 PB
8 Felicia Sternhammar
Falu IK
08 Falu IK 9.03 PB
9 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 8.82 PB
10 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.78
11 Jostin King
KFUM Arvika
08 KFUM Arvika 8.68
12 Hannah Eriksson
Säffle FIK
08 Säffle FIK 8.18 PB
13 Maja Barndik
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 8.06 PB
14 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 7.85
15 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 7.62
123456
132 Jostin King7.918.108.68
87 Nathalie Wiman Ahlsetdt10.9410.159.6210.068.9710.98
148 Evelina Bönström7.627.85x
218 Alina Halenius8.797.927.979.318.168.84
243 Elsa Sjögren8.028.788.67
219 Tuva Lindstedt12.2812.59x12.0111.65x
194 Tove Andersson7.287.62x
238 Linnéa Karlsson7.879.108.598.82x9.55
232 Hannah Eriksson8.088.098.18
197 Klara Peterson12.1712.7612.5211.9612.2611.77
8 Ottilia Thorell11.58x10.3811.5910.7811.99
11 Felicia Sternhammar9.037.138.508.198.408.01
68 Matilda Linden10.8711.1111.1811.8110.4311.18
199 Maja Barndik8.06x6.78
186 Mi Westlund8.538.768.828.118.228.82
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
8/8 11:30
1 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 38.32 PB
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 32.90
3 Klara Peterson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 30.09 PB
4 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 24.34 PB
5 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 23.50 PB
6 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 22.50
7 Maja Barndik
Lidköpings IS
08 Lidköpings IS 22.08 PB
8 Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF 20.70 PB
123456
87 Nathalie Wiman Ahlsetdt18.0323.50
199 Maja Barndik19.6322.08
8 Ottilia Thorell32.5732.90
218 Alina Halenius20.7019.55
68 Matilda Linden24.3418.35
219 Tuva Lindstedt34.8638.32
148 Evelina Bönström21.9622.50
197 Klara Peterson30.0924.72
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
7/8 11:40
1 Klara Peterson
Lerum Friidrott
08 Lerum Friidrott 40.14 PB
2 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 38.29 PB
3 Isabelle Blomdahl
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 38.26
4 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 33.61
5 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 32.59
6 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 31.52 PB
7 Elsa Sjögren
Säffle FIK
08 Säffle FIK 30.06 PB
8 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 28.62
9 Josefine Johansson
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 22.67
10 Ellen Thorell
Eksjö Södra IK
12 Eksjö Södra IK 16.15
123456
202 Isabelle Blomdahl38.26
148 Evelina Bönström28.62
8 Ottilia Thorell38.29
56 Josefine Johansson22.67
68 Matilda Linden32.59
7 Ellen Thorell16.15
186 Mi Westlund33.61
243 Elsa Sjögren30.06
87 Nathalie Wiman Ahlsetdt31.52
197 Klara Peterson40.14
F13 Spjut
Vikt: 400g
8/8 15:05
1 Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 26.70 PB
2 Matilda Linden
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 25.45 PB
3 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 24.89
4 Nathalie Wiman Ahlsetdt
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 23.55 PB
5 Mi Westlund
Kils AIK
08 Kils AIK 23.47
6 Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 17.00
7 Tuvali Åhser
IF Göta Karlstad
08 IF Göta Karlstad 16.40 PB
8 Evelina Bönström
Kils AIK
08 Kils AIK 15.81 =SB
123456
91 Tuvali Åhser16.40x14.2113.2414.2115.28
148 Evelina Bönström12.3914.07xxx15.81
8 Ottilia Thorell23.7726.7023.0925.4923.3622.41
194 Tove Andersson23.9222.4323.2024.89x23.98
186 Mi Westlund23.0116.2723.4719.51x20.29
68 Matilda Linden25.4524.1622.8221.1823.6724.73
87 Nathalie Wiman Ahlsetdt18.4518.1623.5520.2620.4221.98
219 Tuva Lindstedt13.5511.9017.0012.6713.61-
F12 60 m Försök
7/8 09:00
Heat 1
Vind: +1.3
1 Isabelle Blomdahl
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 8.78 q PB
2 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 9.12 q
3 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 9.19
4 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.33
5 Amanda Strand
Filipstads IF
09 Filipstads IF 9.44 PB
6 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.64 PB
7 Elsa Delvert
Kils AIK
09 Kils AIK 9.93 PB
Heat 2
Vind: +1.5
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.56 q
2 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 8.73 q PB
3 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 9.11 q
4 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.33 PB
5 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 9.46
6 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.64 PB
7 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.20
Heat 3
Vind: 0.0
1 Ella Madland
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.70 q
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.00 q
3 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.06 q
4 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 9.30
5 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 9.82
6 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.86
7 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 10.27
F12 60 m Final
7/8 11:30
Vind: +1.4
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.44 PB
2 Isabelle Blomdahl
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 8.70 PB
3 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 8.73 PB
4 Ella Madland
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.76
5 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 8.86 PB
6 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.93 PB
7 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.94
8 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 9.01
F12 200 m
7/8 16:20
A-Final
Vind: -0.2
Tot. plac.
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 27.78 1
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 29.81 2
3 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 29.90 3 PB
4 Trulsa Lech
SK Bore
09 SK Bore 30.75 6
5 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 30.93 7
B-Final
Vind: 0.0
Tot. plac.
1 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 30.21 4 PB
2 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 30.35 5 PB
3 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 31.24 8 PB
4 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 31.91 9
5 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 32.04 10 PB
C-Final
Vind: -0.7
Tot. plac.
1 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 32.42 11 PB
2 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 32.67 12 PB
3 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 32.95 13 PB
4 Amanda Strand
Filipstads IF
09 Filipstads IF 33.70 14
F12 600 m
8/8 14:30
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 1:45.42 SB
2 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 1:49.92 PB
3 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 1:50.31 PB
4 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 1:55.49 PB
5 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 1:57.29
6 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 1:57.80 PB
7 Wanja Öhman
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 1:58.34
F12 60 m häck
Höjd: 68,6cm
8/8 10:55
Vind: 0.0
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.07 PB
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.67 PB
3 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 11.94
4 Amanda Strand
Filipstads IF
09 Filipstads IF 12.63
5 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 12.72
6 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 13.05
7 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 13.56
8 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 13.87
F12 200 m häck
Höjd: 68,6cm
8/8 12:40
Vind: -1.1
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 30.24
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 32.22 PB
3 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 34.72 PB
4 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 34.99
5 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 36.97
F12 Höjd
7/8 11:50
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 146
2 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 135 PB
3 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 135
4 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 132 PB
5 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 132 PB
6 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 132 PB
7 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 132
8 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 129 PB
9 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 126
10 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 126 PB
11 Trulsa Lech
SK Bore
09 SK Bore 126 PB
12 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 126 PB
=13 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 113
=13 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 113 =SB
103108113118123126129132135138142146150
38 Siri Frisk--oooooxxx
67 Astrid Leandersson-ooooxxoxxoxxoxxx
156 Julia Hillerström-xooooooxooxxx
119 Rebecka Albinsson-ooxxx
89 Mathilde Åhsooooooxxoxoxxx
31 Mira Andersson Lermanoooxxx
229 Bella Lundh Hållén--ooxooxxx
49 Lisa Holmgren--oooxoxxx
135 Agnes Schröder--oooxooxoxxx
225 Trulsa Lechooooxoxoxxx
75 My Olsson---ooo-ooooxoxxx
230 Elin Abelin--oooooxxoxxx
222 Malva Sundqvist-ooxooxxoxxx
62 Nora Karlsson---oooooxoxxx
F12 Längd
Hoppzon
8/8 15:00
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.97 0.0
2 Nora Karlsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.54 -0.8
3 Naomi Ohron
Istrums SK
09 Istrums SK 4.44 +0.2 PB
4 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.34 -1.3
5 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 4.28 -2.1
6 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 4.28 0.0 PB
7 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.20 0.0 PB
8 Ella Madland
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.19 0.0
9 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 4.13 0.0 PB
10 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 4.05 -0.4 PB
11 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.00 -1.1
12 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 3.97 0.0
13 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.96 0.0
14 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 3.89 -0.1 PB
15 Isabelle Blomdahl
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 3.89 -1.0
16 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.88 0.0
17 Wanja Öhman
IFK Kristinehamn
09 IFK Kristinehamn 3.86 0.0
18 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 3.84 0.0
19 Amanda Strand
Filipstads IF
09 Filipstads IF 3.62 0.0
20 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 3.58 -1.3
21 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 3.44 0.0 PB
123456
222 Malva Sundqvist3.75 0.03.88 -1.63.97 0.0
119 Rebecka Albinsson4.02 0.04.13 0.03.96 0.0
75 My Olsson4.89 -0.74.95 0.04.82 0.04.80 0.04.81 0.04.97 0.0
153 Tiril Gustavsson4.08 0.04.14 +0.54.28 0.04.11 -0.34.03 0.03.89 -0.2
16 Amanda Strand3.59 0.03.40 0.03.62 0.0
120 Rebecca Carlsson3.35 0.03.44 0.03.33 -1.5
103 Wanja Öhman3.52 -1.43.67 0.03.86 0.0
246 Elin Wittemyr3.57 -1.23.81 +0.73.84 0.0
230 Elin Abelin3.40 0.03.58 -1.33.42 0.0
49 Lisa Holmgren4.09 -1.04.02 0.04.20 0.04.09 +0.14.12 0.03.80 0.0
77 Ellen Rinnemo3.68 0.03.82 0.03.88 0.0
135 Agnes Schröder3.90 -0.14.05 -0.43.93 0.0
190 Thea Högberg3.89 -0.13.65 0.03.75 0.0
115 Naomi Ohron4.44 +0.24.35 0.04.20 -0.24.37 -1.04.32 0.04.19 0.0
67 Astrid Leandersson4.00 -1.13.81 -1.13.75 0.0
156 Julia Hillerström4.28 -2.14.06 0.04.28 0.04.22 -1.44.25 0.04.27 -1.1
62 Nora Karlsson4.45 -1.64.48 0.04.44 -0.84.37 -1.34.54 -0.84.52 -0.6
52 Ella Högman Skager4.23 -0.24.31 0.04.34 -1.3x 4.22 -1.74.33 -0.4
202 Isabelle Blomdahl3.89 -1.0- -
89 Mathilde Åhs3.91 -0.93.83 0.03.96 0.0
72 Ella Madland4.09 -1.64.15 0.04.13 0.04.19 0.04.05 0.04.12 0.0
F12 Tresteg
Hoppzon
7/8 15:00
1 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 9.10 -1.2 TR
2 Isabelle Blomdahl
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 8.91 0.0
3 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.81 0.0 PB
4 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 8.68 +0.7 PB
5 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 8.62 +0.8
6 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.54 +0.8
7 Ellen Rinnemo
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.47 0.0 PB
8 Rut Rydén
Sälens IF
10 Sälens IF 7.97 +0.2
9 Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 7.95 0.0
10 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 7.85 +0.5
123456
156 Julia Hillerström8.61 0.08.77 0.09.02 +0.28.92 0.08.93 0.09.10 -1.2
38 Siri Frisk8.59 +0.58.81 0.08.17 0.08.66 -0.68.48 0.08.37 0.0
49 Lisa Holmgren8.54 +0.88.36 0.08.33 +0.88.35 0.07.95 0.0-
222 Malva Sundqvist8.21 +0.78.65 +0.38.68 +0.78.48 -0.98.37 0.08.32 0.0
77 Ellen Rinnemo8.38 0.08.44 0.08.34 +0.78.46 0.08.47 0.08.34 0.0
193 Hilde Andersson7.74 0.07.76 0.07.95 0.0- - -
247 Rut Rydén7.97 +0.27.97 0.07.95 +0.17.80 0.07.62 0.07.83 0.0
229 Bella Lundh Hållén7.85 +0.57.65 0.07.84 0.0- - -
202 Isabelle Blomdahl8.55 0.08.40 +0.18.91 0.08.79 -1.38.49 0.08.35 0.0
119 Rebecka Albinsson8.50 0.08.62 +0.88.45 +0.78.06 -0.5x 8.25 0.0
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
7/8 09:40
1 Isabelle Blomdahl
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 11.44
2 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 10.54 PB
3 Astrid Leandersson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 9.02 PB
4 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.90 PB
5 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.60
6 Elin Wittemyr
Säffle FIK
09 Säffle FIK 7.99 PB
7 Elsa Delvert
Kils AIK
09 Kils AIK 7.97 PB
8 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 7.77
9 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 7.73
10 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 7.72
11 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 7.65
12 Ella Madland
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 7.61
13 Mathilde Åhs
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 7.38
14 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 6.89
15 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 6.85 PB
16 Tiril Gustavsson
Kils AIK
09 Kils AIK 6.67
17 Amanda Strand
Filipstads IF
09 Filipstads IF 6.39
18 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 5.98 PB
123456
38 Siri Frisk7.968.027.838.438.478.90
153 Tiril Gustavsson6.386.436.67
72 Ella Madland7.407.617.26
31 Mira Andersson Lerman6.416.856.20
135 Agnes Schröder6.676.896.39
230 Elin Abelin7.777.757.587.38x7.15
246 Elin Wittemyr7.647.507.997.707.317.18
149 Elsa Delvert7.777.677.257.657.797.97
49 Lisa Holmgren10.05x10.3010.2710.5410.24
16 Amanda Strand6.086.166.39
156 Julia Hillerström6.787.717.73
120 Rebecca Carlssonx5.635.98
52 Ella Högman Skager7.72x7.16
119 Rebecka Albinsson7.276.867.65
75 My Olsson8.36xx8.158.607.78
202 Isabelle Blomdahl10.5311.44x10.90x8.12
89 Mathilde Åhs6.927.127.38
67 Astrid Leandersson8.738.598.039.028.578.20
F12 Diskus
Vikt: 0,6kg
7/8 14:00
1 My Olsson
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 30.52 PB
2 Isabelle Blomdahl
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 26.26
3 Ella Högman Skager
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 23.56
4 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 20.68 PB
5 Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF 17.71
6 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 17.62
7 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 17.39
8 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 15.29
9 Siri Frisk
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 14.31
123456
220 Maja Martini15.6917.71
49 Lisa Holmgren20.6819.00
31 Mira Andersson Lerman17.3913.30
202 Isabelle Blomdahl26.26
120 Rebecca Carlsson10.9715.29
135 Agnes Schröder17.6215.36
38 Siri Frisk13.7114.31
52 Ella Högman Skager23.5621.92
75 My Olsson29.2930.52
F12 Spjut
Vikt: 400g
8/8 13:00
1 Isabelle Blomdahl
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 25.83 PB
2 Lisa Holmgren
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 21.37 PB
3 Elsa Delvert
Kils AIK
09 Kils AIK 20.04
4 Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF 19.57 PB
5 Evelina Winslow
Kils AIK
09 Kils AIK 16.34 PB
6 Rebecka Albinsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 16.09
7 Julia Hillerström
Kils AIK
09 Kils AIK 15.83
8 Thea Högberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
09 Kvarnsvedens GOIF FIK 15.23 PB
9 Elin Abelin
Säffle FIK
09 Säffle FIK 14.19
10 Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 12.82
11 Mira Andersson Lerman
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 12.35
12 Rebecca Carlsson
Karlskoga FI
09 Karlskoga FI 11.75
13 Amanda Strand
Filipstads IF
09 Filipstads IF 10.28
14 Agnes Schröder
KFUM Arvika
09 KFUM Arvika 10.15
123456
222 Malva Sundqvist15.8517.4217.9114.3919.5718.40
135 Agnes Schröder9.108.7110.15
120 Rebecca Carlsson11.0811.759.02
49 Lisa Holmgren20.4521.3716.1220.9420.8720.02
202 Isabelle Blomdahl24.4720.79-20.0225.8319.80
230 Elin Abelin12.2814.1912.23
119 Rebecka Albinsson13.6514.8614.2015.6916.0912.89
149 Elsa Delvert18.2019.8019.3819.4919.3820.04
188 Evelina Winslow15.5913.4814.8516.3412.9713.17
229 Bella Lundh Hållén9.7012.8211.14
16 Amanda Strand10.287.838.81
190 Thea Högberg13.5814.0714.6312.7915.2313.73
31 Mira Andersson Lerman12.3511.3911.34
156 Julia Hillerström15.839.9212.9515.2214.5713.61
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P19 100 m
7/8 12:10
Vind: +3.1
1 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 11.15
2 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 11.22
3 Gabriel Ant Styffe
IFK Sunne
03 IFK Sunne 11.79
4 Albin Florén
Leksands FIK
02 Leksands FIK 11.90
P19 200 m
7/8 16:10
Vind: 0.0
1 Alexander Oliver
IF Göta Karlstad
05 IF Göta Karlstad 23.16
2 Gabriel Ant Styffe
IFK Sunne
03 IFK Sunne 23.90 PB
P19 1500 m
7/8 13:10
1 Gustav Ramsin
Istrums SK
08 Istrums SK 5:45.27 PB
P19 Längd
7/8 13:00
1 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.67 0.0
123456
27 Arvid Wändesjö6.62 +0.36.59 +0.86.57 +0.86.28 +0.36.29 0.06.67 0.0
P17 100 m
7/8 12:10
Vind: +3.1
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 11.76
2 Alfred Bäckryd
Kils AIK
04 Kils AIK 12.63
P17 200 m
7/8 16:10
Vind: 0.0
1 Johan Hedenberg
IF Hagen
05 IF Hagen 24.76 24.752
2 Jakob Hallgren
IF Göta Karlstad
04 IF Göta Karlstad 24.76 PB 24.759
P15 80 m
7/8 11:45
Vind: 0.0
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 9.61 TR
P15 200 m
7/8 15:35
Vind: -0.7
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 24.86 PB
P15 Tresteg
8/8 16:20
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 9.14 +0.5
123456
196 Tinh Lundströmx 9.14 +0.59.08 0.0x 9.11 0.09.11 0.0
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
8/8 11:30
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 9.66
123456
196 Tinh Lundströmx8.38x7.208.459.66
P15 Spjut
Vikt: 600g
7/8 09:00
1 Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 22.02
123456
196 Tinh Lundström22.02
P14 80 m
7/8 11:45
Vind: 0.0
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 9.73 TR
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 10.52
3 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 10.71
4 Jenson King
KFUM Arvika
07 KFUM Arvika 10.76
5 Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu 11.15
P14 200 m
7/8 15:30
Vind: -0.7
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 25.16 PB
2 Jenson King
KFUM Arvika
07 KFUM Arvika 26.56 PB
3 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 27.17
4 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 27.61 PB
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu DNS
P14 80 m häck
Höjd: 84,0cm
8/8 11:15
Vind: -0.1
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 13.68 PB
P14 300 m häck
Höjd: 76,2cm
8/8 13:30
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 46.13
P14 Höjd
8/8 12:30
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 170 PB
2 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 136 PB
123128133136139142145148150155160165170172
145 Daniel Asplundo-ooxxx
34 Leo Blomberg--------ooooxxoxxx
P14 Längd
7/8 13:00
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 6.06 +0.7 TR
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 5.27 -0.3 PB
3 Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu 4.85 0.0
123456
34 Leo Blombergx x 4.87 +0.36.06 +0.74.54 0.0x
109 Erik Sethsson4.84 +1.64.85 0.04.70 +1.0x 3.91 +0.94.10 +0.5
185 Albin Westlund4.98 0.04.96 0.04.99 +1.05.27 -0.35.15 0.05.11 +2.3
P14 Tresteg
8/8 16:20
1 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 11.34 0.0 PB
2 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 10.36 +1.5 PB
3 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 9.97 +0.2 PB
123456
34 Leo Blomberg10.44 0.011.34 0.010.74 +1.711.03 +0.910.62 +0.910.31 +0.5
185 Albin Westlund10.36 +1.510.30 +0.69.98 0.0x 10.11 +0.39.92 +1.8
145 Daniel Asplund8.38 +1.88.77 +1.6x x 9.73 +1.69.97 +0.2
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
8/8 11:30
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 10.69
2 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 10.04
3 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 10.01 PB
4 Fredrik Jansson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 7.02
123456
185 Albin Westlund10.6910.01x10.56x10.60
53 Fredrik Jansson6.756.336.356.906.637.02
145 Daniel Asplund9.279.439.598.728.7110.04
34 Leo Blomberg9.879.09x9.719.8910.01
P14 Diskus
Vikt: 1,0kg
7/8 10:40
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 33.31
2 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 29.05 PB
3 Leo Blomberg
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 28.88 PB
4 Fredrik Jansson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 24.51
123456
53 Fredrik Jansson24.51
185 Albin Westlund33.31
34 Leo Blomberg28.88
145 Daniel Asplund29.05
P14 Slägga
Vikt: 4,0kg
8/8 10:30
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 40.11 TR
2 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 31.82 PB
3 Fredrik Jansson
IF Göta Karlstad
07 IF Göta Karlstad 18.01
123456
53 Fredrik Jansson16.7418.01
185 Albin Westlund36.1040.11
145 Daniel Asplund31.8230.10
P14 Spjut
Vikt: 600g
7/8 09:00
1 Albin Westlund
Kils AIK
07 Kils AIK 41.31
2 Daniel Asplund
Kils AIK
07 Kils AIK 28.31
123456
185 Albin Westlund41.31
145 Daniel Asplund28.31
P13 60 m
7/8 11:05
Vind: +2.3
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 7.61
2 Gustav Ramsin
Istrums SK
08 Istrums SK 8.66
3 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 8.69
4 Oliwer Jalakas
Karlskoga FI
08 Karlskoga FI 9.79
5 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 9.85
P13 200 m
7/8 15:30
Vind: +0.6
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 25.35 TR
2 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 31.70 PB
3 Oliwer Jalakas
Karlskoga FI
08 Karlskoga FI 33.62
P13 600 m
8/8 15:00
1 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 1:58.93 PB
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
8/8 10:30
Vind: -0.9
1 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 14.26
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
8/8 12:55
Vind: +1.6
1 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 36.53
P13 Höjd
8/8 12:30
1 Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 145
2 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 142 PB
118123128133136139142145148
13 Arvid Uhlin--ooo-xxoxoxxx
184 Ludvig Walanoo-ooxoxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
7/8 11:20
1 Eric Nilsson Struck
Istrums SK
08 Istrums SK 5.84 +1.4 TR
2 Jonathan Thorin
Istrums SK
08 Istrums SK 4.59 +1.9 PB
3 Oliwer Jalakas
Karlskoga FI
08 Karlskoga FI 3.77 +2.6
4 Gustav Ramsin
Istrums SK
08 Istrums SK 3.51 +1.1
5 Lucas Nordlund
Kils AIK
08 Kils AIK 2.93 +1.5
123456
176 Lucas Nordlund- 2.89 +1.12.93 +1.52.72 +0.92.46 +0.22.65 +1.1
117 Jonathan Thorin4.43 +1.74.35 +1.54.59 +1.9x 4.22 +1.84.36 +2.0
124 Oliwer Jalakas3.68 +1.93.52 +0.23.43 +0.93.71 +0.23.58 +1.93.77 +2.6
116 Gustav Ramsin3.51 +1.1- - - - -
114 Eric Nilsson Struck2.64 +0.35.63 +0.45.84 +1.45.68 +1.75.82 +1.15.73 +1.7
P13 Tresteg
Hoppzon
8/8 15:30
1 Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 9.44 0.0 PB
123456
13 Arvid Uhlin9.29 +1.29.18 0.09.37 +0.28.78 0.09.28 +0.29.44 0.0
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
8/8 11:30
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 10.50 PB
2 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 8.19 PB
3 Isak Olsson
Glanshammars IF
08 Glanshammars IF 8.02
4 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 7.94
5 Arvid Uhlin
Falu IK
08 Falu IK 7.82 PB
6 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 6.72
123456
236 Elton Järpegård6.516.606.256.726.616.58
184 Ludvig Walan6.957.047.527.187.628.19
233 Gustav Höök9.659.819.8210.0310.5010.11
234 Olle Höök7.617.657.947.137.677.93
13 Arvid Uhlin7.63xx7.747.757.82
21 Isak Olsson7.827.948.027.857.428.02
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
7/8 10:40
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 28.00
2 Isak Olsson
Glanshammars IF
08 Glanshammars IF 27.60 PB
3 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 23.37
4 Lucas Nordlund
Kils AIK
08 Kils AIK 22.69 PB
5 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 19.57 PB
123456
234 Olle Höök23.37
233 Gustav Höök28.00
236 Elton Järpegård19.57
21 Isak Olsson27.60
176 Lucas Nordlund22.69
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
8/8 10:30
1 Isak Olsson
Glanshammars IF
08 Glanshammars IF 30.31 PB
2 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 17.02 PB
3 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 16.54 PB
123456
21 Isak Olsson30.3130.01
236 Elton Järpegård16.3816.54
169 Isak Mathiasson16.5617.02
P13 Spjut
Vikt: 400g
7/8 09:00
1 Gustav Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 27.80
2 Ludvig Walan
Kils AIK
08 Kils AIK 23.43 PB
3 Olle Höök
Säffle FIK
08 Säffle FIK 22.91
4 Elton Järpegård
Säffle FIK
08 Säffle FIK 19.43 PB
123456
236 Elton Järpegård19.43
184 Ludvig Walan23.43
233 Gustav Höök27.80
234 Olle Höök22.91
P12 60 m
7/8 11:00
Vind: +0.3
1 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 9.03 PB
2 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 9.54 PB
3 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 10.11 PB
P12 200 m
7/8 15:10
Vind: 0.0
1 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 28.84 PB
2 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 30.50
3 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 32.13 PB
P12 600 m
8/8 15:00
1 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 1:51.01 PB
2 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 1:54.50 PB
3 Jonathan Sundström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 2:16.15 PB
P12 60 m häck
Höjd: 76.2cm
8/8 10:30
Vind: -0.9
1 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 11.88 PB
2 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 14.24
P12 200 m häck
Höjd: 68,6cm
8/8 12:55
Vind: +1.6
1 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 33.45
2 Edvin Andersson
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 36.26
P12 Höjd
8/8 09:00
1 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 132 PB
2 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 129 PB
3 Edvin Andersson
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 123 =PB
4 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 113 =SB
103108113118123126129132135
169 Isak Mathiassonoxooxxx
55 Theo Jernooooxoooxxx
198 Edvin Andersson-oooxoxxx
96 Oliver Silverstrand--ooooooxxx
P12 Längd
Hoppzon
7/8 11:20
1 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 4.55 +0.8 PB
2 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 4.40 +2.6
3 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 4.01 +1.1
4 Jonathan Sundström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.77 +1.4 PB
5 William Hedström
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 3.56 +1.6 PB
6 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 3.46 +0.1
123456
96 Oliver Silverstrand4.29 +1.94.20 +0.24.20 +0.94.11 +0.24.24 +1.94.40 +2.6
251 Jonathan Sundström3.71 +1.33.77 +1.43.69 +1.73.69 +1.03.53 +1.53.63 +0.2
19 Leo Lindholm4.00 +0.34.01 +1.13.87 +2.13.85 +1.23.66 +0.23.76 +0.8
47 William Hedström3.45 +0.63.29 +0.93.15 +1.8x 3.39 +0.43.56 +1.6
55 Theo Jern4.38 +0.84.26 +1.44.35 +1.74.05 +1.04.55 +0.84.12 -0.1
169 Isak Mathiasson3.32 +0.92.32 +1.42.77 +1.93.46 +0.13.36 +0.33.41 +0.9
P12 Tresteg
Hoppzon
8/8 15:30
1 Edvin Andersson
Lidköpings IS
09 Lidköpings IS 8.64 0.0 PB
2 Theo Jern
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 8.60 +0.1 PB
3 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 7.60 +0.1
123456
169 Isak Mathiasson7.46 +1.07.37 +1.47.59 +0.27.60 +0.1x 7.49 +0.6
55 Theo Jern8.27 0.08.40 +0.67.95 0.08.33 0.08.22 0.08.60 +0.1
198 Edvin Andersson7.93 +1.3- 8.38 +1.3- 8.64 0.08.61 +0.2
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
8/8 09:30
1 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 7.82 PB
2 Leo Lindholm
Gefle IF
09 Gefle IF 6.94 PB
3 Jonathan Sundström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 6.13 PB
123456
251 Jonathan Sundström5.665.886.136.046.065.87
19 Leo Lindholm6.346.755.926.856.946.74
169 Isak Mathiasson7.257.827.33x7.137.42
P12 Diskus
Vikt: 0,6kg
8/8 12:00
1 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 22.17 PB
2 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 19.95 PB
3 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 19.37
123456
169 Isak Mathiasson18.6122.17
96 Oliver Silverstrand18.7119.37
43 Isak Grenegård17.1319.95
P12 Spjut
Vikt: 400g
7/8 09:00
1 Isak Mathiasson
Kils AIK
09 Kils AIK 24.75 PB
2 Jonathan Sundström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 24.66
3 Isak Grenegård
IF Göta Karlstad
09 IF Göta Karlstad 24.13
4 Oliver Silverstrand
IF Hagen
09 IF Hagen 13.45
123456
43 Isak Grenegård24.13
96 Oliver Silverstrand13.45
251 Jonathan Sundström24.66
169 Isak Mathiasson24.75
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.