Resultat Malmö Summer Tour 3 juni

Heleneholms IP, Malmö   2020-06-03

Arrangör: Heleneholms IF och MAI Tävlingsledare: Annika Hovang Senast uppdaterad: 2020-08-01 09:52:03
öppen klass 60 m kval
Onsdag 17:30
Heat 1Vind: -3.2
=1 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.73 Q 8.73
=1 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.73 Q 8.73
3 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 8.75 Q
4 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 8.92 Q PB
5 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.95 Q
6 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 9.15 Q
7 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.28 Q
8 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.42 Q
Heat 2Vind: -3.2
1 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 8.89 Q PB
=2 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.37 Q 9.37
=2 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.37 Q PB 9.37
4 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 9.49 Q
5 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.52 Q
6 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 9.53 Q
7 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 9.74 Q
8 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 9.89 Q
Heat 3Vind: -2.8
1 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 8.78 Q
2 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 8.94 Q
3 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.06 Q
4 Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.31 Q
5 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.58 Q
6 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 10.73 Q
Linnea Skog
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF DNS
öppen klass 60 m final
Onsdag 18:20
A-finalVind: -2.6
1 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.60
2 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 8.83
3 Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 8.92
4 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 9.08
5 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 9.09
6 Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 9.16 9.16
7 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 9.29
Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
B-finalVind: -3.0
1 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 9.16 9.16
2 Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 9.22
3 Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.35
4 Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.39
5 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 9.40 9.394
6 Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.40 9.399
7 Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 9.42
8 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.54
C-finalVind: -3.3
1 Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI 9.56
2 Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 9.61
3 Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI 10.17
4 Elvira Skouras
Malmö AI
07 Malmö AI 10.99
Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
öppen klass 80 m kval
Onsdag 17:45
Heat 1Vind: -2.0
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 9.64 Q PB
2 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 9.85 Q PB
3 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 9.94 Q
4 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 9.97 Q
5 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 10.28 Q PB
6 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 10.34 Q
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
Heat 2Vind: -1.6
1 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 11.10 Q SB
2 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 11.12 Q PB
3 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 11.32 Q 11.32
4 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 11.45 Q
5 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 11.67 Q
6 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 11.75 Q PB
7 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 11.93 Q
Heat 3Vind: -3.8
1 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 10.35 Q
2 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 10.91 Q
3 Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 11.42 Q
4 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 11.76 Q
5 Gabriela Jovovic
Malmö AI
05 Malmö AI 12.99 Q
6 Wilda Friman
Malmö AI
06 Malmö AI 13.30 Q
Heat 4Vind: -1.6
1 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 10.17 Q
2 Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 11.19 Q
3 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 11.32 Q 11.32
4 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 11.41 Q
5 Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 11.51 Q
6 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 11.84 Q
öppen klass 80 m final
Onsdag 18:35
A-finalVind: -2.7
1 Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 9.54 PB
2 Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 9.87 PB
3 Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 10.08
4 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 10.17
5 Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 10.22
6 Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 10.23 PB
7 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 10.27
8 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 10.60
B-finalVind: -3.1
1 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 11.04
2 Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 11.36
3 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 11.43
4 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 11.55 11.548
5 Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 11.55 11.549
6 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 11.68
7 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 11.72
8 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 11.99
C-finalVind: -4.8
1 Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI 11.69
2 Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 11.88
3 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 12.07
4 Elina Brantvall
Malmö AI
06 Malmö AI 12.11
5 Gabriela Jovovic
Malmö AI
05 Malmö AI 13.29
6 Wilda Friman
Malmö AI
06 Malmö AI 13.49
Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI DNS
öppen klass 100 m kval
Onsdag
Vind: -3.0
1 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 11.79 Q PB
2 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 11.81 Q
3 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 12.13 Q
4 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 12.77 Q
5 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 13.34 Q
6 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 13.74 Q
7 Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 14.03 Q
8 Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 15.19 Q
öppen klass 100 m final
Onsdag
Vind: -2.3
1 Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 11.66
2 Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI 11.79 PB
3 Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 11.94
4 Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 12.87
5 Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 13.20
6 Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 13.54
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF DNS
Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
öppen klass 600 m Final
Onsdag 19:10
1 Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 2:00.18 PB
2 Linnea Skog
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 2:11.69
öppen klass 800 m Final
Onsdag 18:10
1 Hugo Åsberg
Malmö AI
06 Malmö AI 2:19.72
2 Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI 2:22.57
3 Anton Larsson
Malmö AI
02 Malmö AI 2:23.47
4 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 2:30.77
5 Linnéa Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI 2:38.14
6 Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI 2:40.36
7 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 2:42.00
8 Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 2:48.17
9 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 2:52.86
öppen klass 1500 m hinder Final
Höjd: 76,2cm
Onsdag 19:20
1 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 4:48.37 PB