Results Engelholmsspelen

Kullavallen, Ängelholm   2019-09-15

Arrangör: Ängelholms IF Tävlingsledare: Bengt Persson Senast uppdaterad: 2019-09-24 20:55:45
Kvinnor 400 m Final
Söndag 16:30
1 Ellinor Aurell
Ängelholms IF
01 Ängelholms IF 59.82
2 Thea Nilsson
Höörs IS
03 Höörs IS 1:02.18
3 Lovisa Skoglund
Höörs IS
01 Höörs IS 1:03.98
Kvinnor Slägga Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 15:30
1 Hanna Grönwall
Malmö AI
99 Malmö AI 43.52
2 Fanny Lundberg
Åhus FIK
01 Åhus FIK 37.80
3 Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS 32.89
123456
Fanny Lundberg36.6937.8036.27
Alicia Byström31.2530.5630.7032.6232.89
Hanna Grönwall43.5241.0741.57
Kvinnor Spjut Final
Vikt: 600g
Söndag 11:30
1 Viktoria Johansson
Klippans FK
88 Klippans FK 35.80
2 Fanny Lundberg
Åhus FIK
01 Åhus FIK 31.35
3 Natalie Claesson
Klippans FK
92 Klippans FK 28.77
4 Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS 22.12
123456
Natalie Claesson28.4428.5928.7726.7728.1126.11
Alicia Byström22.1221.3320.4620.54
Fanny Lundberg28.0930.1531.3529.2229.4729.79
Viktoria Johansson32.8630.3428.5929.4535.80
F17 400 m Final
Söndag 16:30
1 Filippa Zäll
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF 1:03.13
F17 Höjd Final
Söndag 11:20
Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 145
130134138142145148
Sofia Ovesson-ooxxooxxx
F17 Längd Final
Söndag 10:00
1 Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK 5.03 +1.7
123456
Emelie Biarner4.24 -1.34.85 -1.02.18 N/A- 5.03 +1.7
F17 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 10:30
1 Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI 14.24
2 Filippa Zäll
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF 9.32
F17 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 15:30
1 Alva Nilsson
Ängelholms IF
02 Ängelholms IF 37.40
2 Elin Ekelund
Eslövs AI
02 Eslövs AI 26.49
3 Emma Fräger
IFK Lund
02 IFK Lund 25.49
4 Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 23.42
123456
Tova Möllerström23.4218.3620.07
Elin Ekelund26.4926.3723.2725.1623.54
Emma Fräger22.8325.4923.91
Alva Nilsson37.40
F17 Spjut Final
Vikt: 500g
Söndag 11:30
1 Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 25.73
123456
Sofia Ovesson22.9725.7324.5724.0124.22
F15 80 m Final
Söndag 11:50
Vind: -1.3
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 10.45
2 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 11.18
3 Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 11.21
4 Alva Staffas
Höganäs FI
04 Höganäs FI 11.35
5 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 11.69
F15 800 m Final
Söndag 15:00
1 Anne Oostra
Höörs IS
04 Höörs IS 2:36.96
Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS DNS
F15 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 12:20
Vind: 0.0
1 Ines Kahrimanovic
Öresund FK
04 Öresund FK 16.10
Nellie Korunovska Skyttman
Öresund FK
04 Öresund FK DNS
F15 Höjd Final
Söndag 11:20
1 Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 145
2 Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK 142
3 Lovisa Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 134
120125130134138142145148
Alicia Halldén-ooooxxoxxoxxx
Lovisa Nilsson--xoxoxxx
Tilda Persson---ooxoxxx
F15 Längd Final
Söndag 12:20
1 Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 5.22 -1.8
2 Tilda Persson
Klippans FK
04 Klippans FK 4.60 -1.2
3 Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 4.45 -1.0
4 Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 4.30 -1.2
5 Lovisa Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 4.23 -2.5
6 Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 3.64 -2.8
7 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 3.55 -2.7
123456
Lovisa Nilsson3.82 -3.04.11 +0.43.80 -3.24.23 -2.5 3.92 -4.2
Tilda Persson4.43 -1.14.29 -4.04.45 -1.94.19 -2.34.60 -1.23.97 -2.1
Iza Mellberg3.65 -5.1 4.44 -1.34.45 -1.03.57 -1.74.33 -4.3
Alicia Halldén4.22 -2.74.09 -1.44.07 -0.94.30 -1.23.89 -2.84.26 -1.7
Alice Albien3.08 -5.13.64 -2.83.55 0.03.10 -7.5 3.38 -2.9
Maja Malm3.44 -1.7 3.34 0.03.52 -2.13.55 -2.73.46 -1.3
Emilia Franzén4.91 -3.7 5.19 0.05.22 -1.85.14 -2.7
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 10:30
1 Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 10.09
2 Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 8.67
3 Matilda Karlsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 8.65
4 Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 8.25
123456
Saga Redestam10.099.129.969.189.24
Alicia Halldén8.588.238.678.34
Amelie Götesson7.058.257.627.68
Matilda Karlsson8.248.148.658.208.01
F15 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 13:20
1 Emma Krantz
Bohus IF
05 Bohus IF 45.15
2 Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK 41.92
3 Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 33.75
4 Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 31.06
5 Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 30.80
6 Matilda Karlsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 27.84
123456
Joanna Ek28.4730.8029.89
Amelie Götesson32.9232.8431.3733.75
Emma Krantz43.5045.1545.1145.0444.65
Matilda Karlsson27.8426.8027.59
Saga Redestam31.0628.12
Tilde Grönwall41.9239.67
F15 Spjut Final
Vikt: 500g
Söndag 11:30
1 Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 23.86 PB
123456
Amelie Götesson17.5320.5820.3223.86
F13 60 m Försök
Söndag 11:20
Heat 1Vind: -2.1
1 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.54 q
2 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 9.65 q
3 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 9.89 q
4 Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 10.29
5 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 11.02
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta DNS
Heat 2Vind: +0.5
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.57 q
2 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.74 q
3 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 8.83 q
4 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 9.29 q
5 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 9.86 q
Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS DNS
F13 60 m Final
Söndag 13:40
Vind: -1.2
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.61
2 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.81
3 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 8.85
4 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.20
5 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 9.37
6 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 9.38
7 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 9.50
8 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 9.98
F13 600 m Final
Söndag 17:10
1 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 1:51.83
2 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 1:52.41
3 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 1:52.59 SB
4 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 2:01.14
5 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 2:02.36
6 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 2:11.16
7 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 2:13.04
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Söndag 12:30
Vind: +0.7
1 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.21
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 11.29
3 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 11.96
4 Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 12.07
5 Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 12.31
6 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 12.76
7 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 13.34
F13 Höjd Final
Söndag 10:00
1 Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 142
2 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 142
=3 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 138
=3 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 138
=3 Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 138
6 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 134
7 Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 134
=8 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 125
=8 Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta 125
10 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 110
110115120125130134138142146
Anastasia Nilsson---oooxxx
Ebba Mohlin--oooooxxx
Tilde Nilsson-ooooxxoxxx
Bella Gisel--oooxooxxoxxx
Vilma Atthageoxxx
Lova Nilssonooooxxx
Elin Pihlströmoooooxoxxx
Moa Wirstedt---ooooxxx
Lavinia Winstedtooooxxx
Lovisa Nilsson------oxxx
F13 Längd Final
Hoppzon
Söndag 16:10
1 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.18 -2.4
2 Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 4.66 -1.6
3 Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.57 -0.4
4 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 4.44 -1.2
5 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 4.43 -0.4
6 Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 4.36 -1.3
7 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.21 0.0
8 Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI 4.09 -4.2
9 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 4.03 -1.9
10 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 3.94 -1.7
11 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 3.76 -0.6
12 Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 3.61 -1.2
13 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 3.51 -2.4
14 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 3.33 -1.2
15 Moa Love’n
Båstads GIF
07 Båstads GIF 2.74 -4.2
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 14:50
1 Maja Scharnell
Eslövs AI
06 Eslövs AI 13.96
2 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 12.50
3 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.34
4 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.12
5 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 9.68
6 Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 8.62
7 Ebba Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 6.70
8 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 5.76
9 Moa Love’n
Båstads GIF
07 Båstads GIF 5.36
123456
Lova Nilsson5.655.625.275.765.64
Maja Scharnell13.0713.5713.1413.2513.8413.96
Elin Thor9.5810.128.229.419.749.49
Moa Love’n5.335.365.24
Annie Thorkell11.8011.7312.5010.8511.85
Bella Gisel8.298.697.609.459.688.67
Ebba Nilsson6.616.376.506.706.596.04
Clara Gullbrantz8.628.496.526.818.558.12
Sara Andersson10.349.339.799.429.90
F13 Slägga Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 13:20
1 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 28.88
2 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 27.07
3 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 24.63
4 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 21.36
123456
Sara Andersson24.6224.63
Elin Thor17.5520.8817.8521.3620.18
Bella Gisel27.6328.8825.4628.03
Annie Thorkell26.2824.8525.4427.07
F13 Spjut Final
Vikt: 400g
Söndag 10:30
1 Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 28.80
2 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 25.57
3 Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 25.21
4 Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 23.54
5 Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 20.79
6 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 12.77
F11 60 m Försök
Söndag 10:50
Heat 1Vind: +1.7
1 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 9.43 q
2 Vintra Sävgren
IS Göta
09 IS Göta 10.01 q
3 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.35
4 Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF 10.81
5 Hilma Nilsson Joneman
Höganäs FI
09 Höganäs FI 11.03
6 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 11.04
7 Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI 11.11
8 Sofie Visnak
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 12.20
Heat 2Vind: -0.4
1 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.74 q
2 Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 9.97 q
3 Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta 10.18 q 10.178
4 Ella Nilsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 10.18 10.180
5 Moa Almgren
Höganäs FI
09 Höganäs FI 10.66
6 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 10.74
7 Cleo Johansson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 11.10
8 Astrid Cronholm
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 11.30
Heat 3Vind: -0.9
1 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 9.28 q
2 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 9.95 q
3 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.98 q
4 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 10.46
5 Tuva Edvinsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 11.25
6 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 11.55
7 Vanessa Durmishaj
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 12.39
F11 60 m Final
Söndag 13:20
Vind: -1.5
1 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 9.12
2 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 9.37
3 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.48
4 Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 9.59
5 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 9.67
6 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.79
7 Vintra Sävgren
IS Göta
09 IS Göta 9.85
8 Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta 10.02
F11 400 m Final
Söndag 16:00
A-Final
Tot. plac.
1 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 1:10.53 1
5 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 1:21.82 5
7 Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta 1:23.09 8
9 Vintra Sävgren
IS Göta
09 IS Göta 1:23.87 9
11 Cleo Johansson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 1:29.59 11
12 Moa Almgren
Höganäs FI
09 Höganäs FI 1:32.41 12
13 Astrid Cronholm
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 1:32.43 13
17 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 1:45.97 17
18 Vanessa Durmishaj
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2:07.43 18
Tuva Edvinsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF DNS
B-Final
Tot. plac.
2 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 1:14.30 2
3 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 1:16.47 3
4 Mila Slijepcevic
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad 1:19.07 4
6 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 1:22.07 6
7 Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF 1:22.62 7
10 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 1:24.32 10
14 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 1:33.21 14
15 Hilma Nilsson Joneman
Höganäs FI
09 Höganäs FI 1:34.50 15
16 Sofie Visnak
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 1:45.92 16
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF DNS
F11 Längd Final
Hoppzon
Söndag 14:30
1 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 4.17 -4.5
2 Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 4.05 -3.4
3 Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.93 -2.2
4 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.80 -2.4
5 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 3.77 -1.4
6 Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta 3.77 -3.0
7 Vintra Sävgren
IS Göta
09 IS Göta 3.56 -0.9
8 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.56 -1.4
9 Ella Nilsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 3.53 -1.3
10 Amanda Håkansson
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.24 -2.1
11 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 3.19 -1.9
12 Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF 3.15 0.0
13 Cleo Johansson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3.15 -0.4
14 Moa Almgren
Höganäs FI
09 Höganäs FI 3.13 -0.2
15 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3.09 -1.7
16 Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.06 -2.9
17 Tuva Edvinsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 2.97 +1.1
18 Astrid Cronholm
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 2.89 -1.2
19 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 2.85 -3.6
20 Hilma Nilsson Joneman
Höganäs FI
09 Höganäs FI 2.70 -0.4
21 Sofie Visnak
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2.62 -0.2
22 Zoe Pritchard
Höganäs FI
09 Höganäs FI 2.28 -1.4
23 Vanessa Durmishaj
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 2.09 -1.3
Nadia Bauge
Båstads GIF
09 Båstads GIF x
Estelle Flodin
Höganäs FI
09 Höganäs FI x
Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI x
Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI x
Mila Slijepcevic
IFK Halmstad
08 IFK Halmstad x
1234
Milou Olssonx x x x
Astrid Cronholm2.86 N/A2.89 -1.22.51 N/A2.46 N/A
Nadia Baugex x x x
Amanda Håkansson3.24 -2.13.11 N/A3.19 N/A3.09 N/A
Vintra Sävgren3.44 N/A3.56 -0.93.28 N/A3.39 N/A
Emma Nordström2.78 N/A2.99 N/A3.03 N/A3.06 -2.9
Alicia Lindström3.32 N/A3.31 N/A3.56 -1.43.35 N/A
Moa Almgren3.13 -0.23.09 N/A2.91 N/A2.92 N/A
Sofie Visnak2.56 N/A2.62 -0.22.56 N/Ax
Mila Slijepcevicx x x x
Zoe Pritchard1.88 N/Ax 2.28 -1.41.98 N/A
Tuva Edvinsson2.97 +1.12.95 N/A2.88 N/A2.86 N/A
Astrid Hansson3.19 -1.92.98 N/A3.15 N/A3.10 N/A
Lovisa Gjertz2.85 -3.62.66 N/A2.53 N/A2.48 N/A
Saga Andersson4.17 -4.54.12 N/A4.06 N/A4.14 N/A
Lavinia Winstedt3.46 N/A3.53 N/A3.77 -3.03.28 N/A
Cleo Johansson3.15 -0.42.73 N/A2.78 N/A2.78 N/A
Clara Hemborg3.15 0.02.95 N/A3.14 N/A2.78 N/A
Sally Berg3.08 N/A2.91 N/A3.02 N/A3.09 -1.7
Ellen Andersson3.93 -2.23.66 N/A3.86 N/A3.63 N/A
Elin Lundberg3.60 N/A3.77 -1.43.65 N/A3.70 N/A
Hilma Nilsson Joneman2.70 -0.42.59 N/A2.69 N/A2.57 N/A
Vanessa Durmishaj2.09 -1.3x x x
Estelle Flodinx x x x
Annie Krikström3.58 N/A3.80 -2.43.59 N/A3.69 N/A
Minna Olssonx x x x
Siri Lindgren3.95 N/A3.89 N/A4.05 -3.43.80 N/A
Ella Nilsson x 3.52 N/A3.45 N/A3.53 -1.3
F11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 16:10
1 Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 8.74
2 Lavinia Winstedt
IS Göta
09 IS Göta 7.47
3 Saga Andersson
IK Ymer
08 IK Ymer 7.29 PB
4 Ella Nilsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 6.42
5 Alicia Lindström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 5.86
6 Ella Selander
Eslövs AI
08 Eslövs AI 5.65
7 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF 5.51
8 Clara Hemborg
Båstads GIF
08 Båstads GIF 5.48
9 Vanessa Durmishaj
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 5.12
10 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 5.03
11 Vintra Sävgren
IS Göta
09 IS Göta 4.98
=12 Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad 4.83
=12 Sofie Visnak
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.83
14 Moa Almgren
Höganäs FI
09 Höganäs FI 4.31
15 Zoe Pritchard
Höganäs FI
09 Höganäs FI 4.17
16 Cleo Johansson
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3.88
F9 60 m Försök
Söndag 10:30
Heat 1Vind: +0.8
1 Viktoria Zygmunt
Höganäs FI
10 Höganäs FI 9.98 q
2 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 10.23 q
3 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 10.35 q
4 Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 10.75 q
5 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.76 q
6 Vega Nöjd
Båstads GIF
10 Båstads GIF 10.88
Heat 2Vind: -0.3
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.70 q
2 Elsa Gullven
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 10.34 q
3 Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI 10.72 q
4 Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF 10.81
5 Meira Johansson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 11.82
6 Elise Lindblom
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 12.73
F9 60 m Final
Söndag 13:00
Vind: -1.6
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.52
2 Viktoria Zygmunt
Höganäs FI
10 Höganäs FI 9.66
3 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 10.03
4 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 10.12
5 Elsa Gullven
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 10.34
6 Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 10.82
7 Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI 11.13
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg DNS
F9 400 m Final
Söndag 15:40
1 Viktoria Zygmunt
Höganäs FI
10 Höganäs FI 1:17.51
2 Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI 1:21.14 PB
3 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 1:21.97
4 Elsa Gullven
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 1:23.69
5 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 1:27.38
6 Vega Nöjd
Båstads GIF
10 Båstads GIF 1:28.32
7 Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI 1:34.58
8 Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF 1:34.70
9 Elise Lindblom
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 2:32.22
F9 Längd Final
Hoppzon
Söndag 13:20
1 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 3.79 -4.2
2 Viktoria Zygmunt
Höganäs FI
10 Höganäs FI 3.67 -2.8
3 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 3.61 -1.2
4 Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF 3.36 -2.0
5 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.23 -0.7
6 Elsa Gullven
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 3.20 -0.8
7 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 3.15 -1.5
8 Vega Nöjd
Båstads GIF
10 Båstads GIF 2.97 -3.2
9 Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI 2.87 -2.6
10 Elise Lindblom
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 2.28 -0.2
11 Meira Johansson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 2.18 -2.0
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg x
1234
Viktoria Zygmunt 3.67 -2.83.60 N/A3.49 N/A3.16 N/A
Elise Lindblom2.28 -0.22.07 N/A2.17 N/Ax
Elsa Gullven3.09 N/A2.85 N/A2.88 N/A3.20 -0.8
Viktoria Pettersson Stephanovicx x x x
Thelma Elmeljung3.61 -1.23.43 N/A3.49 N/A3.43 N/A
Meira Johansson2.18 -2.02.04 N/Ax 1.93 N/A
Sarah Berkanix 3.74 N/A3.79 -4.23.66 N/A
Vega Nöjd2.68 N/A2.96 N/A2.76 N/A2.97 -3.2
Felicia Thor3.12 N/A3.02 N/A3.23 -0.73.21 N/A
Olivia Ståhl3.12 N/A3.09 N/A3.14 N/A3.15 -1.5
Elma Edvinsson3.34 N/A3.29 N/A3.36 -2.03.02 N/A
Ebba Seyffart2.80 N/A2.75 N/A2.63 N/A2.87 -2.6
F9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 11:50
1 Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 6.31
2 Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 5.60
3 Ebba Seyffart
Eslövs AI
10 Eslövs AI 5.57
4 Viktoria Zygmunt
Höganäs FI
10 Höganäs FI 5.50
5 Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad 5.08
6 Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 4.94
7 Meira Johansson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 4.73
8 Vega Nöjd
Båstads GIF
10 Båstads GIF 4.67
9 Elma Edvinsson
Båstads GIF
10 Båstads GIF 4.45
F8 60 m Försök
Söndag 10:00
Heat 1Vind: +0.6
1 Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 10.46 q
2 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 11.07 q
3 Maja Berntsson
Ängelholms IF
12 Ängelholms IF 11.35 q
4 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 11.80
5 Maja Lindberg
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 12.09
Heat 2Vind: +0.5
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.25 q
2 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 10.78 q
3 Linn Nilsson
Höganäs FI
11 Höganäs FI 11.18 q
4 Hilma Eriksson
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 11.28 q
5 Tove Nilsson
Höganäs FI
11 Höganäs FI 11.40 q
F8 60 m Final
Söndag 12:50
Vind: -2.7
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.44
2 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 10.59
3 Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 10.60
4 Maja Berntsson
Ängelholms IF
12 Ängelholms IF 11.04
5 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 11.16
6 Hilma Eriksson
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 11.32
7 Tove Nilsson
Höganäs FI
11 Höganäs FI 11.47
8 Linn Nilsson
Höganäs FI
11 Höganäs FI 11.52
F8 400 m Final
Söndag 15:20
1 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 1:27.43
2 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 1:28.33
3 Maja Berntsson
Ängelholms IF
12 Ängelholms IF 1:31.78
4 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 1:32.24
5 Hilma Eriksson
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 1:32.29
6 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 1:34.90
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF DNS
F8 Längd Final
Hoppzon
Söndag 10:30
1 Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 3.51 -0.5
2 Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 3.16 -0.8
3 Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.15 -0.9
4 Linn Nilsson
Höganäs FI
11 Höganäs FI 3.05 -1.2
5 Tove Nilsson
Höganäs FI
11 Höganäs FI 2.85 -1.0
6 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 2.77 -4.5
7 Hilma Eriksson
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 2.71 -3.4
8 Maja Lindberg
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 2.56 +0.5
9 Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 2.43 +0.6
Ellen Månsson
IF Kronan
11 IF Kronan DNS
F8 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 11:10
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF 5.16
Lykke Bruzelius
Malmö AI
11 Malmö AI 4.48
Tove Nilsson
Höganäs FI
11 Höganäs FI 4.22
Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF 3.95
Linn Nilsson
Höganäs FI
11 Höganäs FI 3.63
Maja Berntsson
Ängelholms IF
12 Ängelholms IF 3.32
Amelia Siorholm
Malmö AI
11 Malmö AI 2.61
Män 400 m Final
Söndag 16:50
1 Nick Ekelund-Arenander
Malmö AI
89 Malmö AI 48.40
2 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 55.82
3 Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 55.89
Män 5000 m Final
Söndag 13:50
1 Albin Kronkvist
Ängelholms IF
01 Ängelholms IF 17:35.45
2 Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 18:26.90
Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF DNF
Män Slägga Final
Vikt: 7,26kg
Söndag 15:30
1 Ryan McCollough
Malmö AI
89 Malmö AI 62.88
2 Mattias Grundström
Ängelholms IF
93 Ängelholms IF 38.23
3 Dan Lindahl
IFK Lund
60 IFK Lund 25.73
4 Mattias Byström
Hässleholms AIS
72 Hässleholms AIS 22.76
123456
Ryan McCollough62.88
Dan Lindahl22.0721.7324.1425.7324.46
Mattias Byström22.7621.1422.56
Mattias Grundströmx37.44x38.2335.7337.82
Män Spjut Final
Vikt: 800g
Söndag 11:30
1 Alexander Ottosson
Klippans FK
87 Klippans FK 57.98
123456
Alexander Ottosson55.1856.6157.2757.98
P17 400 m Final
Söndag 16:30
1 Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 1:03.43
P17 Längd Final
Söndag 10:00
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 5.75 +0.4
123456
Samuel Ekelund5.47 +1.0- 5.31 -0.35.75 0.05.75 +0.4
P15 80 m Final
Söndag 11:40
Vind: -1.3
1 Jack Ahnelöv
Höganäs FI
04 Höganäs FI 10.36
2 Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 10.48
3 Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK 10.58
4 Emil Mårtensson
Eslövs IF
04 Eslövs IF 10.60
5 Elliot Erhagen
Höganäs FI
04 Höganäs FI 10.87
6 Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 11.21
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI DNS
P15 800 m Final
Söndag 15:00
1 William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 2:19.26
2 Noah Krikström
Ängelholms IF
05 Ängelholms IF 2:20.49
3 Jack Ahnelöv
Höganäs FI
04 Höganäs FI 2:23.05
4 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 2:33.85
P15 80 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Söndag 12:20
Vind: 0.0
1 Gustav Brasch
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK 11.44
P15 Höjd Final
Söndag 13:50
1 Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 168
2 Vilmer Söderberg
Ängelholms IF
04 Ängelholms IF 158
120125130134138142146150154158162168170
Ludvig Palmér-----ooooooxxoxxx
Vilmer Söderberg---ooooxoooxxx
P15 Längd Final
Söndag 12:20
1 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 5.23 -1.5
2 Vilmer Söderberg
Ängelholms IF
04 Ängelholms IF 4.73 -1.1
3 Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK 4.66 +1.0
4 Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 4.52 -1.4
5 Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 4.31 -3.7
6 Hugo Andersson
Ängelholms IF
05 Ängelholms IF 3.85 -2.2
123456
Algot Hallberg4.33 -5.14.33 -1.04.44 0.04.28 -0.74.52 -1.44.29 -0.3
Måns Bergström4.86 -0.74.95 -3.04.80 -4.94.74 -6.05.23 -1.55.19 -0.1
Hugo Andersson3.85 -2.23.54 -1.03.65 -0.73.74 -2.03.74 -0.63.57 -1.3
Alfons Blomberg4.36 -2.84.28 -0.74.42 -0.54.52 -0.34.66 +1.04.21 -1.2
Vilmer Söderberg4.73 -1.14.34 -2.33.71 -4.7 2.94 -6.0
Leo Strand4.31 -3.7 4.29 -5.2 4.18 -3.6
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 10:00
1 Elliot Erhagen
Höganäs FI
04 Höganäs FI 9.04
P15 Slägga Final
Vikt: 4,0kg
Söndag 15:30
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 24.45
123456
Algot Hallberg24.4522.61
P15 Spjut Final
Vikt: 600g
Söndag 11:30
1 Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 37.31
2 Elliot Erhagen
Höganäs FI
04 Höganäs FI 30.37
123456
Måns Bergström37.3131.0433.4831.21
Elliot Erhagen26.9929.9726.3426.6726.8430.37
P13 60 m Försök
Söndag 11:10
Heat 1Vind: 0.0
1 William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 8.00 q
2 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.59 q
3 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 9.00 q
4 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 9.95 q
5 Max Olmarker
Båstads GIF
07 Båstads GIF 10.81
Heat 2Vind: -0.3
1 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 8.87 q
2 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.15 q
3 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.23 q
4 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 9.44 q
P13 60 m Final
Söndag 13:30
Vind: -2.0
1 William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 8.05
2 David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.77
3 Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 8.91
4 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 9.05
5 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.19
6 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.20
7 Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI 9.43
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK DNS
P13 600 m Final
Söndag 17:10
1 Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 1:52.30
2 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 1:53.87
P13 Höjd Final
Söndag 13:50
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 134
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI 134
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK 125
110115120125130134138
Linus Lindberg--ooxxx
Zac Jellum Ling---oooxxx
Fredrik Walemo--xooxoxoxxx
P13 Längd Final
Hoppzon
Söndag 17:00
1 William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 5.77 -0.7
2 Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.54 -1.8
3 Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 4.52 -1.8
4 Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.51 +0.3
5 Simon Henriksson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 4.20 -3.1 PB
Max Olmarker
Båstads GIF
07 Båstads GIF DNS
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg DNS
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK DNS
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 10:00
1 Simon Sjögren
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 8.12 SB
2 Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 7.07
3 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 6.25
P13 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 13:20
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS DNS
Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg DNS
P13 Spjut Final
Vikt: 400g
Söndag 10:30
1 Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK 30.15
2 Simon Sjögren
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF 25.31 SB
3 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 25.18
4 Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 20.29
5 Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 19.89
6 Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 17.68
7 Max Olmarker
Båstads GIF
07 Båstads GIF 15.34
8 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 15.29
P11 60 m Försök
Söndag 10:40
Heat 1Vind: -0.3
1 Otto Nilsson Wejdrup
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF 9.03 q
2 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.40 q
3 Lukas Skog
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 11.06
Charlie Bengtsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF DNS
Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF DNS
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI DNS
Heat 2Vind: -1.1
1 Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 1.71 q
2 Noa Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.30 q
3 Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta 10.32 q
4 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 10.40 q
5 Sune Mateos Escudero
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.41 q
6 Filip Rosenquvist
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.60 q
7 Oskar Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 10.81
Ebbe Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF DNS
P11 60 m Final
Söndag 13:10
Vind: -0.6
1 Otto Nilsson Wejdrup
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF 8.96
2 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.62
3 Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta 10.24
4 Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 10.34
5 Noa Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.58
6 Sune Mateos Escudero
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.69
7 Filip Rosenquvist
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.89
8 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 11.02
P11 400 m Final
Söndag 16:15
1 Otto Nilsson Wejdrup
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF 1:15.77
2 Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta 1:20.43
3 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 1:21.15
4 Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 1:24.03
5 Noa Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 1:24.16
6 Lukas Skog
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 1:27.69 PB
7 Oskar Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 1:38.43
P11 Längd Final
Hoppzon
Söndag 15:30
1 Otto Nilsson Wejdrup
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF 4.21 -1.6
2 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.16 -0.6
3 Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta 3.63 -0.3
4 Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 3.62 -2.7
5 Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 3.43 -2.2
6 Sune Mateos Escudero
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.40 -4.8
7 Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 3.40 -3.0
8 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 3.17 -2.6
9 Lukas Skog
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 3.10 -0.8
10 Ebbe Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 3.06 -4.6
11 Filip Rosenquvist
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 3.03 -2.6
12 Oskar Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 2.81 -4.9
13 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2.69 -4.2
14 Charlie Bengtsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2.68 -2.2
Oskar Olofsson
Eslövs AI
08 Eslövs AI x
Leon Melander
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg x
Lucas Hagelkvist
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF x
1234
Otto Nilsson Wejdrup3.80 N/A3.87 N/A4.09 N/A4.21 -1.6
Gabriel Åbjörnsson3.43 N/A3.56 N/A3.24 N/A3.63 -0.3
Malte Johnsson2.56 N/A2.62 N/A2.64 N/A2.69 -4.2
Ludvig Hallberg2.25 N/A3.40 -3.03.20 N/A3.23 N/A
Loke Bergström 3.55 N/A3.51 N/A3.62 -2.73.57 N/A
Alexandro Thorkéll4.06 N/A4.14 N/A4.12 N/A4.16 -0.6
Eric Andersson2.88 N/A3.16 N/A3.16 N/A3.17 -2.6
Oskar Olofssonx x x x
Sune Mateos Escudero3.24 N/A3.40 -4.83.38 N/A3.26 N/A
Leon Melanderx x x x
Sixten Sjöh2.94 N/A3.21 N/A3.08 N/A3.43 -2.2
Lucas Hagelkvistx x x x
Lukas Skog2.46 N/Ax 3.01 N/A3.10 -0.8
Oskar Lindberg2.73 N/A2.64 N/A2.68 N/A2.81 -4.9
Charlie Bengtsson2.43 N/A2.58 N/A2.48 N/A2.68 -2.2
Ebbe Nilsson2.98 N/A2.82 N/A2.96 N/A3.06 -4.6
Filip Rosenquvist2.93 N/A2.94 N/A3.00 N/A3.03 -2.6
P11 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 13:30
1 Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 7.45
2 Otto Nilsson Wejdrup
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF 6.63
3 Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 6.60
4 Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI 6.56
5 Gabriel Åbjörnsson
IS Göta
09 IS Göta 5.96
6 Oskar Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 5.57 SB
7 Lukas Skog
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 5.40
8 Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 5.33 PB
9 Ebbe Nilsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 4.95
10 Malte Johnsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 4.48
11 Charlie Bengtsson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 4.02
1234
Ebbe Nilsson3.104.954.814.32
Alexandro Thorkéll7.457.396.836.83
Ludvig Hallberg6.576.606.51
Gabriel Åbjörnsson4.735.965.275.33
Otto Nilsson Wejdrup6.636.00
Charlie Bengtsson3.544.023.843.93
Lukas Skog5.404.844.624.87
Oskar Lindberg5.204.865.57
Eric Andersson5.335.234.78
Malte Johnsson4.484.274.294.32
Vilmer Lindström6.566.496.116.49
P9 60 m Final
Söndag 10:20
Vind: +0.5
1 Tristan Fryxell
Höganäs FI
10 Höganäs FI 10.15
2 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 10.59
3 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 10.97 SB
4 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 11.58
5 Albin Love’n
Båstads GIF
10 Båstads GIF 12.17
P9 400 m Final
Söndag 15:50
1 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 1:23.44
2 Tristan Fryxell
Höganäs FI
10 Höganäs FI 1:24.76
3 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 1:40.22
4 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 2:26.85
P9 Längd Final
Hoppzon
Söndag 11:30
1 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.18 -3.5
2 Tristan Fryxell
Höganäs FI
10 Höganäs FI 3.17 0.0
3 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.08 -1.9
4 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 2.71 -1.7
P9 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 12:30
1 Albin Love’n
Båstads GIF
10 Båstads GIF 5.97
2 Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 5.56
3 Tristan Fryxell
Höganäs FI
10 Höganäs FI 5.47
4 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF 4.06
5 Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.31
P8 60 m Final
Söndag 10:10
Vind: +0.1
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 9.78
2 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 10.48
3 Wilmer Hemborg
Båstads GIF
11 Båstads GIF 10.83
4 Elias Fundberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 10.90
5 Albert Wennerbeck
Björnstorps IF
11 Björnstorps IF 11.15
6 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 11.32
P8 400 m Final
Söndag 15:30
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 1:17.78
2 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 1:27.04
3 Wilmer Hemborg
Båstads GIF
11 Båstads GIF 1:29.95
4 Otto Wärn
Bara FIK
11 Bara FIK 1:35.02
5 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 1:40.73
6 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 1:44.60
7 Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK 2:08.63
P8 Längd Final
Hoppzon
Söndag 11:30
1 Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK 3.82 -1.3
2 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 3.51 -1.8
3 Elias Fundberg
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg 3.15 -3.2
4 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 3.10 -0.8
5 Otto Wärn
Bara FIK
11 Bara FIK 2.84 -0.5
6 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 2.76 -1.8
7 Wilmer Hemborg
Båstads GIF
11 Båstads GIF 2.67 -2.2
8 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 2.26 0.0
9 Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK 2.24 -1.3
P8 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 12:30
1 Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan 6.99
2 Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 5.19
=3 Otto Wärn
Bara FIK
11 Bara FIK 3.85
=3 Wilmer Hemborg
Båstads GIF
11 Båstads GIF 3.85
5 Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK 3.73
6 Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 3.58
7 Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK 2.40
Mix 6x100m mix (max 15år) Final
Lagets totala ålder inte får överstiga 70år
Söndag 14:20
1 Höganäs FI Lag 1
Alva Staffas 04
Ella Nilsson 08
Tristan Fryxell 10
Moa Almgren 09
Viktoria Zygmunt 10
Jack Ahnelöv 04

Höganäs FI
Höganäs FI 1:33.00
2 Ängelholms IF Lag 1
Clara Gullbrantz 06
Anastasia Nilsson 06
Lukas Skog 09
Sally Berg 09
Thelma Elmeljung 10
Otto Nilsson Wejdrup 08

Ängelholms IF
Ängelholms IF 1:37.76
3 Båstad GIF / IF Kronan mix
Asta Hägglund 06
Clara Hemborg 08
Elin Lundberg 08
Bella Gisel 07
Eric Andersson 09
Vega Nöjd 10

Båstads GIF
Båstads GIF 1:41.16
4 IFK Helsingborg Lag 3
Sofie Visnak 09
Filip Rosenquvist 09
Felicia Thor 10
Sara Andersson 06
Elin Thor 06
Annie Thorkell 06

IFK Helsingborg
IFK Helsingborg 1:41.54
5 IFK Helsingborg Lag 1
Amanda Håkansson 09
Noa Glennstål 09
Alicia Lindström 09
Vincent Dizdar Flaig 10
Emma Nordström 09
David Eriksson 06

IFK Helsingborg
IFK Helsingborg 1:43.37
6 Båstads GIF lag 1
Annie Krikström 08
Maja Andersson 11
Elma Edvinsson 10
Moa Love’n 07
Tuva Edvinsson 08
Ellen Andersson 08

Båstads GIF
Båstads GIF 1:48.90
7 IFK Helsingborg Lag 2
Vanessa Bajrami 09
Leon Bernebring Melander 10
Alexandro Thorkéll 09
Juni Palm 04
Selma Ivarsson 11
Sune Mateos Escudero 09

IFK Helsingborg
IFK Helsingborg 1:51.13
8 Ängelholms IF Lag 2
Albin Åkesson 10
Oskar Lindberg 09
Meira Johansson 10
Freja Fridholm 11
Astrid Cronholm 09
Vilma Atthage 07

Ängelholms IF
Ängelholms IF 1:53.51
K50 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 15:30
Pernilla Hagberg
Ängelholms IF
69 Ängelholms IF 33.95
123456
Pernilla Hagberg26.7133.95
K50 Spjut Final
Vikt: 500g
Söndag 11:30
1 Pernilla Hagberg
Ängelholms IF
69 Ängelholms IF 29.94
123456
Pernilla Hagberg28.0427.9527.9029.2029.9426.86
K70 Slägga Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 15:30
Anne-Marie Jönsson
Ängelholms IF
49 Ängelholms IF 19.06
123456
Anne-Marie Jönsson17.8619.0618.1518.5517.93
K80 Slägga Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 15:30
Anna Lisa Lind
IFK Lund
36 IFK Lund 16.14
123456
Anna Lisa Lind16.1415.1814.63