Resultat Skånska mästerskap, 2000m och 3000m

Jeppavallen, Höör   2022-06-13

Arrangör: Höörs IS Tävlingsledare: Ann Krogsgaard Senast uppdaterad: 2022-06-14 02:00:02
Kvinnor 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

F19 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

F17 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

F16 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

F15 2000 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 2000 m

F14 2000 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 2000 m

Kvinnor & F19 & F17 & F16 & Män & P19 & P17 & K35 & K45 & K50 & K55 & K60 & K65 & M35 & M40 & M45 & M50 & M55 & M60 & M65 & M70 & M75 & M80 3000 m
Heat 1
13/6 18:20
Tot. plac.
1 Amanda Banke
Åhus FIK
05 Åhus FIK 13:08.14 54
2 Selma Strömbäck
Åhus FIK
06 Åhus FIK 14:00.20 63 PB
3 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 14:40.82 66
Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF DNS
Heat 2
13/6 18:40
Tot. plac.
1 Lars-Åke Engdahl
GF Idrott
60 GF Idrott 12:58.17 51 SB
2 Mikael Karlsson
Björnstorps IF
56 Björnstorps IF 13:03.93 52 SB
3 Crispin Hetherington
Höörs IS
60 Höörs IS 13:04.99 53 SB
4 Lars-Henric Ottosson
Ystads IF
61 Ystads IF 13:13.87 56 PB
5 Beatrice Christensson
IS Göta
72 IS Göta 13:29.40 58 SB
6 Sonja Kovac
IS Göta
73 IS Göta 13:32.93 59 SB
7 Kajsa Hansson
FK Snapphanarna
56 FK Snapphanarna 13:38.75 60 PB
8 Marie Olsson
IS Göta
65 IS Göta 13:57.26 62 SB
9 Lisette Åkesson
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 14:09.99 64 SB
10 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 14:12.56 65
11 Barbro Liljequist
Heleneholms IF
54 Heleneholms IF 15:16.38 67 SB
12 Ulla Engelby
Pan-Kristianstad
54 Pan-Kristianstad 15:34.15 68
13 Magnus Bergh
Heleneholms IF
49 Heleneholms IF 15:40.51 69
Heat 3
13/6 19:00
Tot. plac.
1 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 11:26.93 31 SB
2 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 11:56.21 41 PB
3 Anders Håkansson
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 11:58.21 42 PB
4 Anna Isaksson
Heleneholms IF
87 Heleneholms IF 11:59.20 43 SB
5 Leif Grönqvist
IS Göta
69 IS Göta 12:09.13 46 SB
6 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 12:17.18 47
7 Björn Andersson
IS Göta
74 IS Göta 12:25.88 48 SB
8 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 12:30.33 49 PB
9 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 12:36.10 50
10 Tina Reimer
IS Göta
69 IS Göta 13:09.26 55
11 Maibritt Nilsson
IS Göta
64 IS Göta 13:25.60 57
12 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 13:56.67 61
Tommy Arnesson
Simrishamns AIF
53 Simrishamns AIF DNS
Filippa Lonhage
Åhus FIK
03 Åhus FIK DNS
Emma Hallberg
Åhus FIK
86 Åhus FIK DNS
Heat 4
13/6 19:20
Tot. plac.
1 Axel Gustavsson
GF Idrott
98 GF Idrott 11:07.12 24 SB
2 Magnus Lundberg
IFK Trelleborg
78 IFK Trelleborg 11:08.26 25 PB
3 Thomas Fredriksson
GF Idrott
66 GF Idrott 11:14.63 26 SB
4 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 11:20.60 29 SB
5 Per Neuman
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 11:26.59 30 SB
6 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 11:31.78 32 PB
7 Daniel Ohlin
Björnstorps IF
73 Björnstorps IF 11:34.95 34 SB
8 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF 11:39.73 35 SB
9 Karolin Wennerbeck
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 11:41.55 36 SB
10 Sofie Mattsson
Karlshamns SK
83 Karlshamns SK 11:44.00 37
11 Kjell Lenngren
Simrishamns AIF
67 Simrishamns AIF 11:49.48 38
12 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 11:53.66 39 PB
13 Håkan Larsson
IFK Trelleborg
69 IFK Trelleborg 11:54.04 40 SB
14 Nils-Arvid Olofsson
Ystads IF
64 Ystads IF 12:03.54 44
15 lars lindqvist
Björnstorps IF
56 Björnstorps IF 12:06.23 45
Heat 5
13/6 19:40
Tot. plac.
1 Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 10:15.73 12 PB
2 Oscar Hajny-Landgren
IFK Lund
05 IFK Lund 10:17.33 13 PB
3 Camilla Lindholm Borg
Björnstorps IF
74 Björnstorps IF 10:24.99 15
4 BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta 10:39.29 16 SB
5 Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 10:41.08 17 PB
6 Annelie Blomquist
IS Göta
70 IS Göta 10:54.95 18
7 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta 10:56.57 19 PB
8 Mats Berglund
Andrarums IF
62 Andrarums IF 10:59.01 20
9 Leif Larsson
Genarps IF
56 Genarps IF 11:00.85 21
10 Max Arnesson
Simrishamns AIF
05 Simrishamns AIF 11:01.47 22 PB
11 Lars Jönsson
Ryssbergets IK
68 Ryssbergets IK 11:01.74 23
12 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 11:15.39 27
13 Håkan Reistad
IS Göta
64 IS Göta 11:15.82 28
14 Anders Östman
Genarps IF
62 Genarps IF 11:33.37 33 PB
Simon Hedman
IF Malmö Löp
87 IF Malmö Löp DNS
Heat 6
13/6 20:00
Tot. plac.
1 Oscar Lilja
Frosta MSK
04 Frosta MSK 9:09.95 1 PB
2 Axel Smith
Björnstorps IF
86 Björnstorps IF 9:10.80 2 PB
3 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 9:12.67 3 PB
4 Robert Höckerstrand
Gråmanstorp Runners
87 Gråmanstorp Runners 9:14.64 4
5 Johan Alfvén
Björnstorps IF
74 Björnstorps IF 9:16.24 5 SB
6 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 9:20.79 6
7 Sebastian Fannon
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 9:45.89 7 PB
8 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 9:47.41 8 PB
9 Fredrik Johansson
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 9:47.90 9
10 Björn Lundberg
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 9:55.16 10 PB
11 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 9:56.10 11 SB
12 Johanna Hofvendahl
IS Göta
04 IS Göta 10:17.71 14
Henrik Holmgren
Kyrkhults SK
80 Kyrkhults SK DNS
Christoffer Danarö
Åhus FIK
84 Åhus FIK DNS
Henric Höglind
Åhus FIK
68 Åhus FIK DNS
Sammanställning
Plac. Res.
1 Oscar Lilja
Frosta MSK
04 Frosta MSK 9:09.95 PB
2 Axel Smith
Björnstorps IF
86 Björnstorps IF 9:10.80 PB
3 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 9:12.67 PB
4 Robert Höckerstrand
Gråmanstorp Runners
87 Gråmanstorp Runners 9:14.64
5 Johan Alfvén
Björnstorps IF
74 Björnstorps IF 9:16.24 SB
6 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 9:20.79
7 Sebastian Fannon
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 9:45.89 PB
8 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 9:47.41 PB
9 Fredrik Johansson
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 9:47.90
10 Björn Lundberg
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 9:55.16 PB
11 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 9:56.10 SB
12 Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 10:15.73 PB
13 Oscar Hajny-Landgren
IFK Lund
05 IFK Lund 10:17.33 PB
14 Johanna Hofvendahl
IS Göta
04 IS Göta 10:17.71
15 Camilla Lindholm Borg
Björnstorps IF
74 Björnstorps IF 10:24.99
16 BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta 10:39.29 SB
17 Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 10:41.08 PB
18 Annelie Blomquist
IS Göta
70 IS Göta 10:54.95
19 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta 10:56.57 PB
20 Mats Berglund
Andrarums IF
62 Andrarums IF 10:59.01
21 Leif Larsson
Genarps IF
56 Genarps IF 11:00.85
22 Max Arnesson
Simrishamns AIF
05 Simrishamns AIF 11:01.47 PB
23 Lars Jönsson
Ryssbergets IK
68 Ryssbergets IK 11:01.74
24 Axel Gustavsson
GF Idrott
98 GF Idrott 11:07.12 SB
25 Magnus Lundberg
IFK Trelleborg
78 IFK Trelleborg 11:08.26 PB
26 Thomas Fredriksson
GF Idrott
66 GF Idrott 11:14.63 SB
27 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 11:15.39
28 Håkan Reistad
IS Göta
64 IS Göta 11:15.82
29 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 11:20.60 SB
30 Per Neuman
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 11:26.59 SB
31 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 11:26.93 SB
32 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 11:31.78 PB
33 Anders Östman
Genarps IF
62 Genarps IF 11:33.37 PB
34 Daniel Ohlin
Björnstorps IF
73 Björnstorps IF 11:34.95 SB
35 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF 11:39.73 SB
36 Karolin Wennerbeck
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 11:41.55 SB
37 Sofie Mattsson
Karlshamns SK
83 Karlshamns SK 11:44.00
38 Kjell Lenngren
Simrishamns AIF
67 Simrishamns AIF 11:49.48
39 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 11:53.66 PB
40 Håkan Larsson
IFK Trelleborg
69 IFK Trelleborg 11:54.04 SB
41 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 11:56.21 PB
42 Anders Håkansson
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 11:58.21 PB
43 Anna Isaksson
Heleneholms IF
87 Heleneholms IF 11:59.20 SB
44 Nils-Arvid Olofsson
Ystads IF
64 Ystads IF 12:03.54
45 lars lindqvist
Björnstorps IF
56 Björnstorps IF 12:06.23
46 Leif Grönqvist
IS Göta
69 IS Göta 12:09.13 SB
47 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 12:17.18
48 Björn Andersson
IS Göta
74 IS Göta 12:25.88 SB
49 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 12:30.33 PB
50 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 12:36.10
51 Lars-Åke Engdahl
GF Idrott
60 GF Idrott 12:58.17 SB
52 Mikael Karlsson
Björnstorps IF
56 Björnstorps IF 13:03.93 SB
53 Crispin Hetherington
Höörs IS
60 Höörs IS 13:04.99 SB
54 Amanda Banke
Åhus FIK
05 Åhus FIK 13:08.14
55 Tina Reimer
IS Göta
69 IS Göta 13:09.26
56 Lars-Henric Ottosson
Ystads IF
61 Ystads IF 13:13.87 PB
57 Maibritt Nilsson
IS Göta
64 IS Göta 13:25.60
58 Beatrice Christensson
IS Göta
72 IS Göta 13:29.40 SB
59 Sonja Kovac
IS Göta
73 IS Göta 13:32.93 SB
60 Kajsa Hansson
FK Snapphanarna
56 FK Snapphanarna 13:38.75 PB
61 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 13:56.67
62 Marie Olsson
IS Göta
65 IS Göta 13:57.26 SB
63 Selma Strömbäck
Åhus FIK
06 Åhus FIK 14:00.20 PB
64 Lisette Åkesson
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 14:09.99 SB
65 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 14:12.56
66 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 14:40.82
67 Barbro Liljequist
Heleneholms IF
54 Heleneholms IF 15:16.38 SB
68 Ulla Engelby
Pan-Kristianstad
54 Pan-Kristianstad 15:34.15
69 Magnus Bergh
Heleneholms IF
49 Heleneholms IF 15:40.51
Emma Hallberg
Åhus FIK
86 Åhus FIK DNS
Simon Hedman
IF Malmö Löp
87 IF Malmö Löp DNS
Tommy Arnesson
Simrishamns AIF
53 Simrishamns AIF DNS
Filippa Lonhage
Åhus FIK
03 Åhus FIK DNS
Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF DNS
Henrik Holmgren
Kyrkhults SK
80 Kyrkhults SK DNS
Christoffer Danarö
Åhus FIK
84 Åhus FIK DNS
Henric Höglind
Åhus FIK
68 Åhus FIK DNS
Sammanställning per klass
P19
1 Oscar Lilja
Frosta MSK
04 Frosta MSK 9:09.95
2 Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK 9:47.41
P17
1 Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 10:15.73
2 Oscar Hajny-Landgren
IFK Lund
05 IFK Lund 10:17.33
3 Max Arnesson
Simrishamns AIF
05 Simrishamns AIF 11:01.47
Män
1 Axel Gustavsson
GF Idrott
98 GF Idrott 11:07.12
M80
1 Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 14:40.82
M75
1 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 14:12.56
M70
1 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 13:56.67
2 Magnus Bergh
Heleneholms IF
49 Heleneholms IF 15:40.51
Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF DNS
M65
1 Leif Larsson
Genarps IF
56 Genarps IF 11:00.85
2 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF 11:39.73
3 lars lindqvist
Björnstorps IF
56 Björnstorps IF 12:06.23
4 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 12:30.33
5 Mikael Karlsson
Björnstorps IF
56 Björnstorps IF 13:03.93
Tommy Arnesson
Simrishamns AIF
53 Simrishamns AIF DNS
M60
1 Mats Berglund
Andrarums IF
62 Andrarums IF 10:59.01
2 Anders Östman
Genarps IF
62 Genarps IF 11:33.37
3 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 11:53.66
4 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 12:36.10
5 Lars-Åke Engdahl
GF Idrott
60 GF Idrott 12:58.17
6 Crispin Hetherington
Höörs IS
60 Höörs IS 13:04.99
7 Lars-Henric Ottosson
Ystads IF
61 Ystads IF 13:13.87
M55
1 BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta 10:39.29
2 Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 10:41.08
3 Thomas Fredriksson
GF Idrott
66 GF Idrott 11:14.63
4 Håkan Reistad
IS Göta
64 IS Göta 11:15.82
5 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 11:26.93
6 Kjell Lenngren
Simrishamns AIF
67 Simrishamns AIF 11:49.48
7 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF 11:56.21
8 Nils-Arvid Olofsson
Ystads IF
64 Ystads IF 12:03.54
M50
1 Fredrik Aplander
IS Göta
69 IS Göta 10:56.57
2 Lars Jönsson
Ryssbergets IK
68 Ryssbergets IK 11:01.74
3 Håkan Ekfors
Björnstorps IF
68 Björnstorps IF 11:20.60
4 Per Neuman
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 11:26.59
5 Håkan Larsson
IFK Trelleborg
69 IFK Trelleborg 11:54.04
6 Anders Håkansson
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 11:58.21
7 Leif Grönqvist
IS Göta
69 IS Göta 12:09.13
Henric Höglind
Åhus FIK
68 Åhus FIK DNS
M45
1 Johan Alfvén
Björnstorps IF
74 Björnstorps IF 9:16.24
2 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 9:20.79
3 Sebastian Fannon
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 9:45.89
4 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 9:56.10
5 Daniel Ohlin
Björnstorps IF
73 Björnstorps IF 11:34.95
6 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 12:17.18
7 Björn Andersson
IS Göta
74 IS Göta 12:25.88
M40
1 Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 9:12.67
2 Fredrik Johansson
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 9:47.90
3 Björn Lundberg
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 9:55.16
4 Magnus Lundberg
IFK Trelleborg
78 IFK Trelleborg 11:08.26
Henrik Holmgren
Kyrkhults SK
80 Kyrkhults SK DNS
M35
1 Axel Smith
Björnstorps IF
86 Björnstorps IF 9:10.80
2 Robert Höckerstrand
Gråmanstorp Runners
87 Gråmanstorp Runners 9:14.64
3 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 11:15.39
Simon Hedman
IF Malmö Löp
87 IF Malmö Löp DNS
Christoffer Danarö
Åhus FIK
84 Åhus FIK DNS
Kvinnor
1 Johanna Hofvendahl
IS Göta
04 IS Göta 10:17.71
2 Annelie Blomquist
IS Göta
70 IS Göta 10:54.95
K65
1 Kajsa Hansson
FK Snapphanarna
56 FK Snapphanarna 13:38.75
2 Barbro Liljequist
Heleneholms IF
54 Heleneholms IF 15:16.38
3 Ulla Engelby
Pan-Kristianstad
54 Pan-Kristianstad 15:34.15
K60
1 Lisette Åkesson
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 14:09.99
K55
1 Maibritt Nilsson
IS Göta
64 IS Göta 13:25.60
2 Marie Olsson
IS Göta
65 IS Göta 13:57.26
K50
1 Tina Reimer
IS Göta
69 IS Göta 13:09.26
2 Beatrice Christensson
IS Göta
72 IS Göta 13:29.40
K45
1 Camilla Lindholm Borg
Björnstorps IF
74 Björnstorps IF 10:24.99
2 Karolin Wennerbeck
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 11:41.55
3 Sonja Kovac
IS Göta
73 IS Göta 13:32.93
K35
1 Sofie Mattsson
Karlshamns SK
83 Karlshamns SK 11:44.00
2 Anna Isaksson
Heleneholms IF
87 Heleneholms IF 11:59.20
Emma Hallberg
Åhus FIK
86 Åhus FIK DNS
F19
1 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 11:31.78
Filippa Lonhage
Åhus FIK
03 Åhus FIK DNS
F17
1 Amanda Banke
Åhus FIK
05 Åhus FIK 13:08.14
F16
1 Selma Strömbäck
Åhus FIK
06 Åhus FIK 14:00.20
P19 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

P17 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

P16 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

F15 & F14 & P15 & P14 2000 m
13/6 18:00
1 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 6:16.54 PB P15 - 1
2 Gabriel Rydén
Åhus FIK
07 Åhus FIK 6:19.60 PB P15 - 2
3 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 6:28.50 PB F15 - 1
4 Melker Johansson
Ystads IF
08 Ystads IF 6:36.93 PB P14 - 1
5 Babak Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 6:39.29 P15 - 3
6 Meanna Lenngren
Simrishamns AIF
07 Simrishamns AIF 7:09.83 F15 - 2
7 Isak Kämpe
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 7:15.48 SB P14 - 2
8 Henri Andersson
IS Göta
08 IS Göta 7:30.66 P14 - 3
9 Lisa Winnat
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF 7:51.18 F14 - 1
10 Alicia Larsson
IS Göta
10 IS Göta 7:53.76 SB F14 - 2
Sammanställning per klass
P15
1 Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 6:16.54
2 Gabriel Rydén
Åhus FIK
07 Åhus FIK 6:19.60
3 Babak Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 6:39.29
P14
1 Melker Johansson
Ystads IF
08 Ystads IF 6:36.93
2 Isak Kämpe
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF 7:15.48
3 Henri Andersson
IS Göta
08 IS Göta 7:30.66
F15
1 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 6:28.50
2 Meanna Lenngren
Simrishamns AIF
07 Simrishamns AIF 7:09.83
F14
1 Lisa Winnat
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF 7:51.18
2 Alicia Larsson
IS Göta
10 IS Göta 7:53.76
P14 2000 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 2000 m

K35 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

K40 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

K45 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

K50 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

K55 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

K60 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

K65 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M35 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M40 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M45 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M50 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M55 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M60 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M65 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M70 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M75 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M80 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M85 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M90 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m

M95 3000 m

Grenen genomfördes tillsammans med Män 3000 m