Resultat Täby Open

Tibblevallen, Täby   2020-08-15 - 2020-08-16

Arrangör: Täby IS Tävlingsledare: Lars Linde Senast uppdaterad: 2020-09-08 10:25:27
2020-08-15 2020-08-16 Alla dagar
Kvinnor 100 m Final
Söndag 17:20
A-FinalVind: -0.2
Tot. plac.
1 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 12.71 1
2 Sarah Karlsson
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 13.04 3
3 Fredrika Pettersson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 13.17 5 PB
4 Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.30 6
5 Tyra Johansson
Bålsta IK
02 Bålsta IK 13.45 7
B-FinalVind: -1.0
Tot. plac.
1 Ronja Chrifi
Turebergs FK
02 Turebergs FK 13.02 2 PB
2 Hannah Stenbeck
Täby IS
01 Täby IS 13.12 4
3 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 13.83 8
4 Linda Tham
Spårvägens FK
85 Spårvägens FK 14.13 9 PB
5 Liva Gustavsson
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 14.42 10
Sammanställning
1 Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 12.71
2 Ronja Chrifi
Turebergs FK
02 Turebergs FK 13.02 PB
3 Sarah Karlsson
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 13.04
4 Hannah Stenbeck
Täby IS
01 Täby IS 13.12
5 Fredrika Pettersson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 13.17 PB
6 Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.30
7 Tyra Johansson
Bålsta IK
02 Bålsta IK 13.45
8 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 13.83
9 Linda Tham
Spårvägens FK
85 Spårvägens FK 14.13 PB
10 Liva Gustavsson
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 14.42
Kvinnor Längd Final
Söndag 18:00
1 Hanna Wiss
KFUM Örebro
91 KFUM Örebro 5.69 +1.7
2 Annina Stens
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 5.32 +3.0
3 Izabella Ripsweden
Huddinge AIS
00 Huddinge AIS 5.16 0.0
4 Hannah Stenbeck
Täby IS
01 Täby IS 5.10 +0.7
5 Molly Freeman
Hammarby IF
02 Hammarby IF 5.00 +1.4
6 Fredrika Pettersson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 4.91 +0.8 PB
7 Tyra Johansson
Bålsta IK
02 Bålsta IK 4.84 +1.0 SB
8 Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 4.54 +1.7
1234
117 Hannah Stenbeckx x 5.10 +0.75.09 +1.9
263 Tyra Johansson4.55 +0.54.69 0.04.65 +2.24.84 +1.0
288 Izabella Ripsweden5.16 0.0x 4.98 +1.75.10 +1.5
201 Molly Freemanx 4.93 +1.14.68 +2.05.00 +1.4
291 Annina Stens5.24 +0.65.01 +3.15.32 +3.03.30 0.0
108 Fredrika Pettersson4.91 +0.84.74 +1.3x x
270 Victoria Davidsson4.26 -0.44.44 +1.5x 4.54 +1.7
115 Hanna Wissx 5.69 +1.75.47 +1.3x
F17 100 m Final
Lördag 15:25
Vind: -0.5
1 Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.42
2 Stella Andersson
Nyköpings BIS
04 Nyköpings BIS 12.79 PB
3 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 12.86
4 Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.10
5 Tova Gabrielsson
Täby IS
03 Täby IS 13.18
6 Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.27 SB
7 Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.79
F17 800 m Final
Lördag 17:05
1 Elin Freed
Glanshammars IF
06 Glanshammars IF 2:18.32
2 Liv Hanell
IFK Tumba
06 IFK Tumba 2:31.93 PB
3 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 2:48.93
F17 100 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 14:55
Vind: -0.4
1 Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS 14.62 PB
2 Edda Chin Nygårds
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 15.74 PB
3 Julia Nilsson
Sundbybergs IK
03 Sundbybergs IK 15.76
4 Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 15.92
5 Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS 16.15 PB
F17 Längd Final
Söndag 16:25
1 Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 5.44 +1.9 PB
2 Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.30 +1.8
3 Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS 5.29 +2.2
4 Nicole Nyberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.25 0.0
5 Tyra Cedrenius Tunander
IFK Lidingö
04 IFK Lidingö 5.16 +1.1
6 Alva Nordvarg
Upsala IF
04 Upsala IF 5.00 0.0
7 Tova Gabrielsson
Täby IS
03 Täby IS 4.99 +1.4
8 Julia Nilsson
Sundbybergs IK
03 Sundbybergs IK 4.80 -1.1
9 Alice Lind
Hanvikens SK
03 Hanvikens SK 4.74 +1.1
1234
259 Tova Gabrielssonx 4.80 0.0x 4.99 +1.4
24 Alva Nordvargx 4.87 -2.35.00 0.0x
170 Lisen Rignellx 5.19 -1.45.33 -0.15.44 +1.9
145 Julia Nilssonx 4.80 -1.14.75 +1.24.58 +0.1
206 Nicole Nyberg4.92 -2.75.25 0.0x 4.96 0.0
19 Alice Lind4.41 -1.1x 4.74 +1.14.04 0.0
100 Fanny Karlsson5.06 -0.55.30 +1.85.20 +0.35.28 0.0
261 Tyra Cedrenius Tunanderx 5.16 +1.12.66 0.0x
22 Alma Flygt5.14 0.05.27 +1.15.29 +2.25.13 -2.3
F17 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 15:10
1 Tindra Dahlberg
Upsala IF
05 Upsala IF 10.70
2 Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS 10.53
3 Ellen Forsell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.24
1234
256 Tindra Dahlbergxx10.5810.70
22 Alma Flygt10.5310.43x9.92
79 Ellen Forsellx9.7010.2410.14
F15 80 m Försök
Lördag 14:00
Heat 1Vind: -0.2
1 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.83 q
2 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 10.96 q SB
3 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 11.22
4 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 11.29
5 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 11.52 11.52
6 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 11.65
Heat 2Vind: -0.5
1 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 10.71 q =PB
2 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 10.72 q
3 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.08 q
4 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.52 11.52
5 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 11.63
6 Alicia Nordmark Niska
Tullinge FI
06 Tullinge FI 11.97
Heat 3Vind: -0.8
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.31 q TR
2 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.05 q
3 Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 11.07 q
4 Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 11.35
5 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 11.37
6 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 11.78
F15 80 m Final
Lördag 14:30
Vind: -2.4
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.58
2 Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 10.98
3 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 11.02
4 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 11.20 11.20 11.192
5 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.20 11.20 11.199
6 Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 11.23 11.23 11.222
7 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.23 11.23 11.225
8 Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 11.28
F15 800 m Final
Lördag 16:35
A-Final
Tot. plac.
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 2:20.52 1
2 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:21.54 2
3 Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:22.00 3 PB
4 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:22.12 4 PB
5 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:24.31 5 PB
6 Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF 2:29.08 6
7 Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:32.11 7
B-Final
Tot. plac.
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:34.32 8
2 Anastasia Rozhkova
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:35.15 9
3 Evelina Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 2:36.54 10
4 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 2:39.28 11
5 Zelda Lukic
Västerås FK
09 Västerås FK 2:47.30 12
6 Agnes Olsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 2:52.77 13
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
Sammanställning
1 Fanny Szalkai
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 2:20.52
2 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:21.54
3 Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:22.00 PB
4 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:22.12 PB
5 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:24.31 PB
6 Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF 2:29.08
7 Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:32.11
8 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:34.32
9 Anastasia Rozhkova
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:35.15
10 Evelina Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 2:36.54
11 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 2:39.28
12 Zelda Lukic
Västerås FK
09 Västerås FK 2:47.30
13 Agnes Olsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 2:52.77
Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
F15 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
Söndag 15:15
Heat 1Vind: 0.0
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.41 q
2 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 12.43 q
3 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 12.72 q
4 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 13.00 q PB
5 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.24
6 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 13.45 PB
7 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 15.00
8 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS 15.53
Heat 2Vind: 0.0
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.82 q
2 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.99 q PB
3 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 13.14 q
4 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 13.20 q
5 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 13.26
6 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 14.19
7 Molly Zachrison
Hammarby IF
06 Hammarby IF 14.20
8 Tyra Holst
AIK
06 AIK 16.44
F15 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
Söndag 15:45
Vind: -0.2
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.75 TR
2 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.27
3 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 12.35
4 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 12.75
5 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.02 PB
6 Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF 13.07
7 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 13.22
8 Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 13.57
F15 Längd Final
Lördag 15:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.48 +1.1 1 PB
2 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 4.95 0.0 2
3 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 4.90 +1.6 3 PB
4 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 4.73 +1.7 5
5 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.55 +1.8 8
6 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.55 +2.0 9
7 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.53 +0.9 11
8 Nora Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4.29 +0.1 15
9 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 4.24 +0.1 17
10 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 4.22 +0.8 18
1234
154 Lara Johnsson4.73 +1.74.19 +1.44.62 0.04.40 +0.3
220 Ophelia Viirman4.95 0.0x 4.72 0.04.88 +0.3
4 Agnes Jansson4.24 +0.11.55 +0.33.13 +0.6x
213 Nora Hägg4.24 +0.54.27 0.04.29 +0.14.08 +0.5
257 Tindra Olsson4.55 +2.04.33 +0.8x 4.53 +0.4
23 Alva Back4.55 +1.83.27 +1.64.53 +0.74.54 +0.3
219 Olivia Siposx 4.59 +0.14.66 +1.44.90 +1.6
149 Kajsa Cabanas Andersson4.53 +0.94.33 +1.24.35 +2.14.14 +3.0
44 Ayla Hallberg Hossain5.14 +0.35.48 +1.15.27 +1.35.10 +2.0
234 Rut Grufman4.22 +0.84.14 +0.14.10 +0.94.12 +0.2
Pool 2
Tot. plac.
1 Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 4.79 +0.9 4 PB
2 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4.72 0.0 6 SB
3 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 4.59 -1.0 7 PB
4 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 4.55 -0.8 10 PB
5 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 4.50 +1.4 12 PB
6 Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 4.42 +0.4 13
7 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 4.36 +0.9 14
8 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.28 +0.3 16
9 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 4.17 -2.2 19 PB
1234
248 Stella Önander4.74 0.04.69 -0.14.79 +0.9x
168 Lisa Appelquist4.06 -0.24.00 +0.14.31 +0.54.36 +0.9
153 Kristelle Grahn4.70 +1.54.50 -0.44.72 0.04.50 +0.1
98 Evelina Hamos4.50 +1.44.07 0.04.39 -1.34.32 -1.3
64 Ebba Sjöström4.32 -0.14.47 -0.14.59 -1.04.52 0.0
230 Rebecka Sjöberg4.43 -1.14.55 -0.84.35 +0.44.36 0.0
31 Anja Lalander4.07 +0.3x 4.42 +0.4x
191 Matilda Petersson4.28 +0.34.07 0.03.95 -4.34.13 -2.2
70 Eleonora Wahlin4.01 -0.3x x 4.17 -2.2
Sammanställning
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.48 PB
2 Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 4.95
3 Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 4.90 PB
4 Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 4.79 PB
5 Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 4.73
6 Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4.72 SB
7 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 4.59 PB
8 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.55
9 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.55
10 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 4.55 PB
11 Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.53
12 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 4.50 PB
13 Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS 4.42
14 Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 4.36
15 Nora Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 4.29
16 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.28
17 Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF 4.24
18 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 4.22
19 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 4.17 PB
F15 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 14:30
1 Anna Strunke
Turebergs FK
05 Turebergs FK 12.35 PB
2 Matilda Petersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.00
3 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 9.86
4 Philippa Kastberg
Täby IS
05 Täby IS 9.70
5 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.46
6 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 8.75 PB
Kajsa Cabanas Andersson
Turebergs FK
06 Turebergs FK x
1234
230 Rebecka Sjöberg8.048.158.478.75
225 Philippa Kastberg9.669.70x9.42
32 Anna Strunkex12.1711.6012.35
234 Rut Grufman9.099.749.719.86
149 Kajsa Cabanas Anderssonxxxx
23 Alva Backx9.469.13x
191 Matilda Petersson9.5510.009.84x
F13 60 m Final
Lördag 11:30
A-FinalVind: 0.0
Tot. plac.
1 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 8.56 1
2 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.67 2 SB
3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.68 =3 8.68
4 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.71 5
5 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.90 6
6 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 8.97 =7 8.97
7 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 9.05 10
8 Ebba Ahlerup
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 9.17 12
B-FinalVind: +1.0
Tot. plac.
1 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.68 =3 SB 8.68
2 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 8.97 =7 8.97
3 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 9.04 9
4 Nova Raitis
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 9.06 11
5 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 9.30 13 PB
6 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 9.31 14
7 Lilly Ståhl
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.37 15
8 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 9.52 16
Sammanställning
1 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 8.56
2 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.67 SB
=3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.68 8.68
=3 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.68 SB 8.68
5 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.71
6 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.90
=7 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 8.97 8.97
=7 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 8.97 8.97
9 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 9.04
10 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 9.05
11 Nova Raitis
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 9.06
12 Ebba Ahlerup
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 9.17
13 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 9.30 PB
14 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 9.31
15 Lilly Ståhl
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.37
16 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 9.52
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Söndag 11:30
A-FinalVind: +1.7
Tot. plac.
1 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.10 1 PB
2 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.11 2
3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.39 3 PB
4 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.82 6
5 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 11.33 9
Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS SI
B-FinalVind: 0.0
Tot. plac.
1 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 10.61 4 PB
2 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 10.75 5 PB
3 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 10.86 7
4 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 11.31 8
5 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 12.04 10 PB
Sammanställning
1 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.10 PB
2 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.11
3 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.39 PB
4 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 10.61 PB
5 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 10.75 PB
6 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.82
7 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 10.86
8 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 11.31
9 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 11.33
10 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 12.04 PB
Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS SI
F13 Längd Final
Hoppzon
Lördag 12:15
Pool 1
Tot. plac.
1 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.90 +0.8 1
2 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.82 0.0 2
3 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.81 +1.8 3 PB
4 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.71 +3.1 4
5 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.62 +0.7 6 PB
6 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 4.55 +1.7 7
7 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 4.53 0.0 9
8 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.48 +0.4 10 PB
1234
54 Clara Aldskogius4.82 0.04.59 0.04.73 +0.84.52 +0.5
143 Judith Nielsén4.54 +1.94.50 0.04.29 +1.44.55 +1.7
109 Freja Sköld4.81 +1.83.19 +0.64.80 +1.84.72 +2.1
86 Emma Olofsson4.53 0.04.32 +2.24.21 +1.94.24 +1.6
18 Alice Helgex 4.36 +1.64.48 +0.44.24 +3.3
189 Matilda Borg4.61 0.04.52 +1.44.44 +0.14.71 +3.1
87 Emmie Wedin4.47 0.04.62 +0.74.42 +1.14.49 +2.3
8 Alba Boric4.89 +0.14.86 0.04.85 +0.14.90 +0.8
Pool 2
Tot. plac.
1 Nova Raitis
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.63 +1.7 5
2 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 4.55 +1.8 8 PB
3 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 4.37 -1.1 11 PB
4 Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS 4.22 +2.3 12
5 Ebba Ahlerup
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.18 +0.9 13
6 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.14 +2.2 14
7 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 3.99 +0.5 15
8 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 2.69 +0.3 16
Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF -
Isabelle Dahmén Kruppke
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS -
1234
215 Nova Raitis4.52 +1.94.51 +1.64.57 +1.14.63 +1.7
59 Desiree Trolling4.14 +2.23.84 +1.94.01 +2.14.04 +1.8
60 Ebba Ahlerup2.77 +1.41.96 +0.74.18 +0.93.14 +2.4
125 Ida Borglund4.19 -1.24.19 +0.14.37 -1.14.32 +0.3
20 Alicia Gruvberger2.69 +0.3- - -
128 Isabelle Dahmén Kruppke- - - -
175 Lova Tillaeus4.16 +0.54.23 0.04.05 -0.24.55 +1.8
251 Tilda Sievertz4.22 +2.33.90 -1.43.98 -0.54.09 +1.6
78 Ella Johansson- - - -
111 Frida Sörqvist3.99 +0.53.88 +0.33.92 +1.13.80 0.0
Sammanställning
1 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.90
2 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.82
3 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.81 PB
4 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.71
5 Nova Raitis
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.63
6 Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.62 PB
7 Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 4.55
8 Lova Tillaeus
Täby IS
07 Täby IS 4.55 PB
9 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 4.53
10 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 4.48 PB
11 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 4.37 PB
12 Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS 4.22
13 Ebba Ahlerup
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.18
14 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.14
15 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 3.99
16 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 2.69
Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF -
Isabelle Dahmén Kruppke
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS -
F13 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 11:55
1 Elin Runemar
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.95
2 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 11.64 PB
3 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 10.20 PB
4 Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.01 PB
5 Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 9.68 PB
6 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 9.17 PB
7 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.89 PB
8 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.64
9 Ebba Ahlerup
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 8.55 PB
10 Tilda Sievertz
Täby IS
07 Täby IS 8.11 PB
11 Desiree Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 7.52 PB
12 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 7.46 PB
1234
20 Alicia Gruvberger9.669.7610.209.45
18 Alice Helge7.016.866.377.46
8 Alba Boricxx8.648.18
76 Elin Runemar12.45x12.8812.95
251 Tilda Sievertz7.798.118.047.85
189 Matilda Borg8.018.428.478.89
86 Emma Olofsson11.0311.64x10.40
125 Ida Borglund9.177.918.819.14
54 Clara Aldskogius9.049.089.429.68
78 Ella Johansson10.019.559.9010.00
60 Ebba Ahlerup7.487.337.928.55
59 Desiree Trolling7.167.527.427.01
F12 60 m Final
Lördag 12:30
A-FinalVind: +0.2
Tot. plac.
1 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 8.73 1 =PB
2 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 8.78 2 PB
3 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 8.93 3
4 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.01 4
5 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 9.22 5
Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK DNS
Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS DNS
B-FinalVind: -1.5
Tot. plac.
1 Isabel Flanagan
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.33 6 PB
2 Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 9.58 7
3 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 9.61 8 PB
4 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 9.63 9
5 Juni Arkmo Rydnemalm
Täby IS
08 Täby IS 9.65 10
6 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.15 11
Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS DNS
Sammanställning
1 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 8.73 =PB
2 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 8.78 PB
3 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 8.93
4 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.01
5 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 9.22
6 Isabel Flanagan
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.33 PB
7 Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 9.58
8 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 9.61 PB
9 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 9.63
10 Juni Arkmo Rydnemalm
Täby IS
08 Täby IS 9.65
11 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.15
Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK DNS
Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS DNS
Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS DNS
F12 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
Söndag 12:05
A-FinalVind: +0.1
Tot. plac.
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 9.95 1 TR
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 11.02 2 PB
3 Annabelle Grahn
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 11.63 4
4 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 11.80 7
5 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 13.36 9
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS DNS
B-FinalVind: -0.1
Tot. plac.
1 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 11.14 3 PB
2 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 11.67 5
3 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 11.73 6
4 My Nilsson
Täby IS
08 Täby IS 12.16 8 PB
Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS DNS
Sammanställning
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 9.95 TR
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 11.02 PB
3 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 11.14 PB
4 Annabelle Grahn
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 11.63
5 Ester Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 11.67
6 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 11.73
7 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 11.80
8 My Nilsson
Täby IS
08 Täby IS 12.16 PB
9 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 13.36
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS DNS
Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS DNS
F12 Längd Final
Hoppzon
Lördag 11:30
Pool 1
Tot. plac.
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 5.10 +1.0 1
2 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 4.70 +2.4 2
3 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 4.66 +1.5 3 =PB
4 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.53 +0.8 4 PB
5 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 4.52 +2.8 5
6 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.42 +3.0 6
7 Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 4.19 +0.1 7 PB
8 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 3.95 0.0 13
1234
186 Malva Lönn4.32 +0.64.34 +2.44.42 +3.04.39 +1.9
247 Stella Weissenborn3.91 +1.43.94 +1.43.95 0.02.13 +1.6
199 Moa Kjöraas4.06 +0.64.11 0.04.19 +0.14.14 0.0
200 Molly Envall4.33 +0.54.44 +1.6- 4.53 +0.8
61 Ebba Borglund4.66 +1.54.40 +1.64.63 +0.1-
212 Nora Forsberg4.48 +0.44.60 +0.14.66 +1.34.70 +2.4
62 Ebba Dahlström4.18 +0.24.45 0.04.49 +0.84.52 +2.8
38 Astrid Fakelius4.97 +1.35.10 +1.05.09 +1.95.05 +2.3
Pool 2
Tot. plac.
1 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 4.18 +2.3 8
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.15 +2.4 9
3 Juni Arkmo Rydnemalm
Täby IS
08 Täby IS 4.14 -1.1 10
4 Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS 4.05 +1.2 11 PB
5 Annabelle Grahn
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4.04 +1.9 12 PB
6 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 3.88 0.0 14
7 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 3.80 +2.3 15
1234
85 Emilie Ekman3.57 +1.33.88 0.03.25 +0.83.61 +1.7
264 Tyra Sternlind4.05 -2.04.05 +3.43.80 0.04.15 +2.4
148 Juni Arkmo Rydnemalm4.14 -1.13.99 +1.83.98 +1.74.00 +2.6
138 Johanna Gummerus3.89 -1.63.94 +0.33.91 0.04.05 +1.2
279 Wilma Beiming - Brotte3.51 -1.43.34 +2.63.80 +2.33.60 +2.2
33 Annabelle Grahn3.84 -2.43.97 +1.34.04 +1.9x
245 Sofia Sahlén Martín3.98 +1.54.05 0.04.03 +1.14.18 +2.3
Sammanställning
1 Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 5.10
2 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 4.70
3 Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 4.66 =PB
4 Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.53 PB
5 Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS 4.52
6 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.42
7 Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 4.19 PB
8 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 4.18
9 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.15
10 Juni Arkmo Rydnemalm
Täby IS
08 Täby IS 4.14
11 Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS 4.05 PB
12 Annabelle Grahn
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4.04 PB
13 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 3.95
14 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 3.88
15 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 3.80
F12 Kula Final
Vikt: 2,0kg
Söndag 12:45
1 Johanna Gummerus
Täby IS
08 Täby IS 9.45 PB
2 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 9.25 PB
3 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.20 PB
4 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.98 PB
5 Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 8.54
6 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF 7.95 PB
7 Nora Forsberg
Västerås FK
09 Västerås FK 7.88 PB
8 Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 7.87
9 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 7.29
10 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 7.05 PB
1234
186 Malva Lönn8.678.909.208.75
211 Noomi Karboub7.908.548.518.54
85 Emilie Ekman7.296.946.796.76
247 Stella Weissenborn9.258.828.928.86
138 Johanna Gummerus8.898.438.699.45
212 Nora Forsberg7.687.887.647.07
245 Sofia Sahlén Martín7.507.467.95x
279 Wilma Beiming - Brotte6.067.057.034.82
53 Charlotta Johansson7.306.977.267.87
264 Tyra Sternlind8.178.438.986.72
Män 100 m Final
Söndag 17:00
A-FinalVind: +0.2
Tot. plac.
1 Emil Johansson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 10.78 1 TR
2 Milo Wahlgren
AIK
02 AIK 10.97 2 SB
3 Lukas Nordén
Västerås FK
98 Västerås FK 11.01 3 SB
4 Bimo Soenarso
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 11.08 4
5 André Barroso Johansson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 11.65 5
6 Ibrahim Abakar
Täby IS
99 Täby IS 12.09 7
B-FinalVind: -2.2
Tot. plac.
1 Markus Lantto
AIK
01 AIK 11.99 6
2 Gabriel Larsson Stewart
Hammarby IF
01 Hammarby IF 12.27 8
3 Lukas Guerrero
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 12.32 9
4 Jens Falk
IFK Lidingö
72 IFK Lidingö 12.98 10
5 Sebastian Bonilla
Hammarby IF
01 Hammarby IF 13.18 11
Sammanställning
1 Emil Johansson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 10.78 TR
2 Milo Wahlgren
AIK
02 AIK 10.97 SB
3 Lukas Nordén
Västerås FK
98 Västerås FK 11.01 SB
4 Bimo Soenarso
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 11.08
5 André Barroso Johansson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 11.65
6 Markus Lantto
AIK
01 AIK 11.99
7 Ibrahim Abakar
Täby IS
99 Täby IS 12.09
8 Gabriel Larsson Stewart
Hammarby IF
01 Hammarby IF 12.27
9 Lukas Guerrero
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 12.32
10 Jens Falk
IFK Lidingö
72 IFK Lidingö 12.98
11 Sebastian Bonilla
Hammarby IF
01 Hammarby IF 13.18
Män Längd Final
Söndag 18:00
1 André Barroso Johansson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 6.24 +1.5
2 Felix Prins
Hammarby IF
00 Hammarby IF 5.90 +0.1
1234
102 Felix Prins5.90 +0.1x x x
29 André Barroso Johansson6.11 +0.16.24 +1.56.17 +2.0x
P19 110 m häck Final
Höjd: 99,1cm
Söndag 14:30
Vind: -1.0
1 Benjamin Tinglöf
Ärla IF
01 Ärla IF 14.33 TR
2 Sidrak Afework
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 14.45
3 Fred Österblom
Täby IS
02 Täby IS 15.27
Ludvig Ivar All
Täby IS
02 Täby IS DQ
P19 110 m häck Extralopp
Höjd: 99,1cm
Söndag 15:55
Vind: -2.2
1 Sidrak Afework
Spårvägens FK
01 Spårvägens FK 14.49
2 Benjamin Tinglöf
Ärla IF
01 Ärla IF 15.03
P17 100 m Försök
Lördag 15:40
Heat 1Vind: +0.4
1 Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 11.54 q PB
2 Petter Lundberg
Bromma IF
03 Bromma IF 11.65 q
3 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 11.87 q
4 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 12.06 q
5 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 12.23 q PB
Heat 2Vind: +2.0
1 Casper Gustafsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 11.32 q PB
2 David Thid
Hammarby IF
03 Hammarby IF 11.55 q
3 Max Sundgren
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.19 q
4 Kenan Kuru
Tullinge FI
04 Tullinge FI 12.26 PB
5 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 12.29 PB
6 Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK
04 Turebergs FK 12.68
P17 100 m Final
Lördag 16:15
Vind: +0.2
1 Casper Gustafsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 11.49
2 Petter Lundberg
Bromma IF
03 Bromma IF 11.75
3 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 12.06
4 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 12.24
5 Max Sundgren
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.33
Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF DNS
David Thid
Hammarby IF
03 Hammarby IF DNS
Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK DNS
P17 800 m Final
Lördag 17:30
A-Final
Tot. plac.
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 1:59.95 1 TR
2 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:00.69 2 PB
3 Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:01.08 3 PB
4 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 2:01.31 4 PB
5 Tadesse Johansson
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 2:04.35 5
6 Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:05.17 6
7 Viggo Olsson
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 2:06.09 7 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:07.05 8 PB
2 Axel Månsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:10.32 9
3 Leonardo Garavini
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:13.41 10
4 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:15.03 11
5 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:15.93 12
6 Kenan Kuru
Tullinge FI
04 Tullinge FI 2:17.11 13
Sammanställning
1 Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 1:59.95 TR
2 Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:00.69 PB
3 Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:01.08 PB
4 Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 2:01.31 PB
5 Tadesse Johansson
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 2:04.35
6 Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:05.17
7 Viggo Olsson
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 2:06.09 SB
8 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:07.05 PB
9 Axel Månsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:10.32
10 Leonardo Garavini
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:13.41
11 Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:15.03
12 Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:15.93
13 Kenan Kuru
Tullinge FI
04 Tullinge FI 2:17.11
P17 110 m häck Final
Höjd: 91,4cm
Söndag 14:30
Vind: -1.0
1 David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 15.40
2 Lukas Forss
Upsala IF
04 Upsala IF 16.30
P17 Längd Final
Söndag 15:45
1 Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 6.45 -1.4
2 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.29 +1.9
3 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.24 +1.1 PB
4 Hugo Holmlund
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.18 0.0 PB
5 Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.61 -0.2
Edvin Livak
Bromma IF
03 Bromma IF DNS
Sebastian Cabanas Andersson
Turebergs FK
04 Turebergs FK DNS
1234
150 Kalle Aldskogius5.61 -0.2x 5.49 +1.55.33 +1.1
135 Joakim Hellbrattx x x 6.45 -1.4
122 Hugo Holmlund6.18 0.0x 6.04 0.05.92 0.0
290 Jacob Vestman6.24 +1.16.16 +0.75.73 -1.45.81 -1.7
37 Arvid Wändesjö6.01 +1.96.17 +1.36.29 +1.9-
P17 Kula Final
Vikt: 5,0kg
Söndag 15:10
1 Ludvig Wallén
Bromma IF
04 Bromma IF 11.61 SB
1234
178 Ludvig Wallén11.61xxx
P15 80 m Försök
Lördag 14:40
Heat 1Vind: -1.4
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 9.60 q TR
2 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 9.86 q SB 9.852
3 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 10.05 q SB
4 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.80
5 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 11.10
Heat 2Vind: -1.2
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 9.86 q PB 9.858
2 Tim Forsberg
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 10.13 q
3 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 10.29 q PB
4 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 10.35 q
5 Edvin Sidwall
Täby IS
06 Täby IS 10.59
6 Yannick Büchli
Täby IS
05 Täby IS 11.80 PB
Heat 3Vind: -1.2
1 Elias Bouloussaa
Täby IS
05 Täby IS 10.04 q
2 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.37 SB
3 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 10.55
4 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 10.68
Linus Hasselkvist
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS DQ
Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS DQ
P15 80 m Final
Lördag 15:10
Vind: -0.9
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 9.55 TR
2 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 9.85 SB
3 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 9.86 PB
4 Elias Bouloussaa
Täby IS
05 Täby IS 9.99
5 Tim Forsberg
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 10.10
6 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 10.35
7 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 10.41
8 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 10.46
P15 800 m Final
Söndag 18:00
A-Final
Tot. plac.
1 Leonardo Garavini
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:13.55 2
2 Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 2:19.31 3 PB
3 Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:19.38 4
4 Vilhelm Lood Falgen
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:19.97 5
5 Jakob Bergström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:24.36 6
6 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:26.87 8
7 Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:27.96 10
B-Final
Tot. plac.
1 Erik Nederheim
Täby IS
06 Täby IS 2:10.42 1
2 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 2:26.04 7
3 August Humeur
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:27.59 9 PB
4 Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:29.81 11 PB
5 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:30.18 12
6 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:31.55 13
7 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:39.95 14
Sammanställning
1 Erik Nederheim
Täby IS
06 Täby IS 2:10.42
2 Leonardo Garavini
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:13.55
3 Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 2:19.31 PB
4 Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:19.38
5 Vilhelm Lood Falgen
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:19.97
6 Jakob Bergström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:24.36
7 Babu Badjie
Bromma IF
05 Bromma IF 2:26.04
8 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:26.87
9 August Humeur
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:27.59 PB
10 Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:27.96
11 Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:29.81 PB
12 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:30.18
13 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 2:31.55
14 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 2:39.95
P15 80 m häck Försök
Höjd: 84,0cm
Söndag 16:15
Heat 1Vind: +0.8
1 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 11.61 q PB
2 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 11.86 q
3 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.25 q PB
4 Elias Bouloussaa
Täby IS
05 Täby IS 12.36 PB
5 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.56
Heat 2Vind: +1.2
1 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 11.19 q TR
2 Tim Forsberg
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 12.07 q PB
3 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.10 q SB
4 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.21 q PB
5 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.33 q PB
P15 80 m häck Final
Höjd: 84,0cm
Söndag 16:45
Vind: +0.3
1 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 11.47 PB
2 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 11.87
3 Tim Forsberg
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 12.10 PB
4 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 12.11
5 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.12 PB
6 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.21 PB
7 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.29 PB
8 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.45 SB
P15 Längd Final
Lördag 16:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 6.17 +0.3 1 TR
2 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 5.85 +0.7 4 PB
3 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 5.70 0.0 5
4 Tim Forsberg
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 5.59 +1.4 7 PB
5 Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 5.06 -1.4 11 PB
6 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.97 +0.2 12
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö x
1234
254 Tim Forsberg5.49 +0.55.40 +0.65.59 +1.45.56 -2.0
10 Albin Edgert5.70 0.05.57 0.0x 5.57 0.0
121 Hugo Aronsson4.70 0.04.65 +1.04.86 +0.95.06 -1.4
177 Lucas Törnström5.42 +0.45.85 +0.7- 5.53 -1.6
35 Anton Hellstrand Hellebergx x x x
104 Filip Herrex 4.86 +0.34.62 +0.64.97 +0.2
269 Victor Törnström6.17 +0.36.07 +1.25.95 -0.56.14 -0.6
Pool 2
Tot. plac.
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 6.09 0.0 2
2 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 5.95 +2.0 3 PB
3 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 5.67 +1.9 6
4 Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.55 0.0 8
5 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.28 -1.3 9 PB
6 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.13 +1.4 10 PB
7 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.80 +0.9 13
1234
216 Oliver Ericsson5.56 +1.15.68 0.05.58 -1.46.09 0.0
272 Viggo Stridh5.41 +1.65.29 0.0x 5.95 +2.0
114 Gustav Källström5.02 +0.84.84 +1.05.13 +1.44.68 +0.2
74 Elias Kapell4.84 +2.34.81 -0.43.35 +0.85.28 -1.3
92 Erik Larripa Taxell3.78 +0.34.17 0.05.16 -1.95.67 +1.9
268 Victor Johnson4.75 +0.94.53 -0.54.48 +0.24.80 +0.9
68 Edvin Unger5.37 +1.85.41 -1.75.55 0.0x
Sammanställning
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 6.17 TR
2 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 6.09
3 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 5.95 PB
4 Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 5.85 PB
5 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 5.70
6 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 5.67
7 Tim Forsberg
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 5.59 PB
8 Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 5.55
9 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.28 PB
10 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.13 PB
11 Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 5.06 PB
12 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.97
13 Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.80
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö x
P15 Kula Final
Vikt: 4,0kg
Lördag 17:00
1 Jacob Nilsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 14.80 PB
2 Erik Ilison
Hammarby IF
05 Hammarby IF 13.13 PB
3 Erik Larripa Taxell
Hässelby SK
05 Hässelby SK 12.18
4 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 12.01
5 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 11.53
6 Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.21 PB
7 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.93
8 Viktor Anheim
Täby IS
05 Täby IS 10.33 PB
1234
273 Viktor Anheim10.019.3410.339.95
114 Gustav Källström9.3310.2511.2111.18
272 Viggo Stridh11.7312.0111.2411.39
74 Elias Kapell10.8910.93x10.76
92 Erik Larripa Taxell12.1812.04x11.98
91 Erik Ilisonxx12.5913.13
216 Oliver Ericsson10.86x11.5211.53
129 Jacob Nilsson13.6414.80x14.56
P13 60 m Final
Lördag 13:00
A-FinalVind: -1.6
Tot. plac.
1 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.00 1
2 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.10 2 PB
3 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 8.21 3 PB
4 Victor Gil
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.26 4
5 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 8.29 5 PB
6 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 8.39 7
7 David Berglund
AIK
07 AIK 8.42 8
8 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 8.51 9
B-FinalVind: -0.4
Tot. plac.
1 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 8.38 6 PB
2 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.73 10
3 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 9.10 11
4 Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 9.50 12
5 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 9.55 13
6 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 9.64 14
7 Noah Öhlund
Täby IS
07 Täby IS 9.85 15
Sammanställning
1 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.00
2 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.10 PB
3 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 8.21 PB
4 Victor Gil
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.26
5 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 8.29 PB
6 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 8.38 PB
7 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 8.39
8 David Berglund
AIK
07 AIK 8.42
9 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 8.51
10 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 8.73
11 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 9.10
12 Oliver Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 9.50
13 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 9.55
14 Philip Persson
Danderyds SK
07 Danderyds SK 9.64
15 Noah Öhlund
Täby IS
07 Täby IS 9.85
P13 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
Går med P12 A-final
Söndag 12:45
Vind: -1.2Kommentar: Går med P12 A-final
1 David Berglund
AIK
07 AIK 9.69 SB
2 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.14
P13 Längd Final
Hoppzon
Lördag 13:45
Pool 1
Tot. plac.
1 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.92 0.0 1 TR
2 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.38 0.0 2 PB
3 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 5.37 +0.7 3 PB
4 David Berglund
AIK
07 AIK 5.27 +1.5 4 PB
5 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 5.22 +4.6 5
6 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.09 0.0 6 =PB
7 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 4.95 +1.1 7
1234
72 Elias Ekman5.22 +4.65.03 +0.44.70 +1.55.15 +0.9
56 David Berglund5.24 +3.05.04 0.05.12 +2.05.27 +1.5
136 Joar Eriksson4.68 +1.94.78 +2.05.01 +3.05.38 0.0
243 Simon Lindström4.69 +0.34.97 +3.65.01 +2.15.09 0.0
180 Ludwig Winnhed4.72 +1.04.83 +2.94.73 +0.14.95 +1.1
15 Alexander Mickelsonx 5.20 +1.45.64 +0.25.92 0.0
95 Erik Wallnäs5.16 +1.15.16 +2.55.37 +0.75.22 +0.8
Pool 2
Tot. plac.
1 Elias Häggkvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.62 +2.3 8
2 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 4.37 +1.8 9
3 Alfred Eriksson
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 3.55 +3.1 10
1234
73 Elias Häggkvist4.62 +2.34.40 +0.14.42 +0.84.41 +2.0
17 Alfred Eriksson3.44 +1.53.41 +1.73.45 +3.73.55 +3.1
176 Love Mårtensson4.37 +1.84.19 +2.23.72 +3.43.44 +2.2
Sammanställning
1 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.92 TR
2 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.38 PB
3 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 5.37 PB
4 David Berglund
AIK
07 AIK 5.27 PB
5 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 5.22
6 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.09 =PB
7 Ludwig Winnhed
Boo IF
07 Boo IF 4.95
8 Elias Häggkvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 4.62
9 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 4.37
10 Alfred Eriksson
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 3.55
P13 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 13:25
1 Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 12.32
2 Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.28
3 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 11.95 PB
4 David Berglund
AIK
07 AIK 10.69
5 Morris All
Täby IS
07 Täby IS 9.83
6 Joar Eriksson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.70 PB
7 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 9.51 PB
8 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 9.45 PB
1234
130 Jacob Norsell9.519.197.919.19
155 Leo Papinski8.668.439.189.45
136 Joar Eriksson9.708.909.228.66
95 Erik Wallnäs11.1510.2411.95x
289 Morris Allx8.938.729.83
15 Alexander Mickelsonx11.6012.2811.88
2 Adrian Kylington12.2210.6712.3212.01
56 David Berglundxx9.7010.69
P12 60 m Final
Lördag 12:00
A-FinalVind: -1.0
Tot. plac.
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.73 1
2 Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.88 2
3 Wilmer Åkerlund
Västerås FK
09 Västerås FK 9.12 3
4 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.25 =6 9.25
5 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.29 8
6 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.34 9
7 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.56 11
B-FinalVind: -1.0
Tot. plac.
1 Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.18 4
2 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 9.21 5
3 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.25 =6 PB 9.25
4 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.35 10
5 Samuel Ullberg
Täby IS
08 Täby IS 9.76 12
6 Wilhelm Spainhour
Täby IS
08 Täby IS 9.80 13
7 Alex Ejendal
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.85 14
Sammanställning
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.73
2 Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.88
3 Wilmer Åkerlund
Västerås FK
09 Västerås FK 9.12
4 Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.18
5 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 9.21
=6 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.25 9.25
=6 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.25 PB 9.25
8 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.29
9 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.34
10 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 9.35
11 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.56
12 Samuel Ullberg
Täby IS
08 Täby IS 9.76
13 Wilhelm Spainhour
Täby IS
08 Täby IS 9.80
14 Alex Ejendal
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 9.85
P12 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
Söndag 13:05
A-FinalVind: -1.2
Tot. plac.
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 10.08 1 TR
2 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 11.64 4
3 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.71 5 PB
4 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 12.37 8
B-FinalVind: -1.7
Tot. plac.
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.75 2 PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.17 3 PB
3 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 11.84 6
4 Axel Falk
Turebergs FK
09 Turebergs FK 12.30 7
5 Wilhelm Spainhour
Täby IS
08 Täby IS 13.42 9
6 Samuel Ullberg
Täby IS
08 Täby IS 13.69 10
Sammanställning
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 10.08 TR
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.75 PB
3 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.17 PB
4 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 11.64
5 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.71 PB
6 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 11.84
7 Axel Falk
Turebergs FK
09 Turebergs FK 12.30
8 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 12.37
9 Wilhelm Spainhour
Täby IS
08 Täby IS 13.42
10 Samuel Ullberg
Täby IS
08 Täby IS 13.69
P12 Längd Final
Hoppzon
Lördag 13:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 5.00 +1.5 1
2 Wilmer Åkerlund
Västerås FK
09 Västerås FK 4.67 +1.6 2 PB
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.43 +3.2 3
4 Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.37 0.0 4 PB
5 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.29 +2.4 6
6 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.28 +1.9 7
7 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.09 +2.1 10
8 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.72 +1.1 11
1234
280 Wilmer Åkerlund4.53 +1.24.14 +1.94.64 +2.84.67 +1.6
69 Edwin Larripa Taxell4.16 0.03.91 +0.24.43 +3.24.30 +0.8
278 William Strömberg x 3.94 +1.24.09 +2.13.97 +0.8
250 Theo Pantzar4.37 0.04.23 +0.94.26 +2.62.26 +0.9
158 Levi Back4.20 +2.84.29 +2.43.18 +1.34.15 +1.4
49 Carl Grindange1.86 0.03.72 +1.1x x
265 Uno Stål4.94 0.05.00 +1.54.86 +2.14.97 +1.0
139 Jonatan Borg4.22 0.04.18 0.04.28 +1.94.14 +0.8
Pool 2
Tot. plac.
1 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 4.32 +0.3 5
2 Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.26 +0.4 8 PB
3 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.18 +1.8 9 SB
4 Wilhelm Spainhour
Täby IS
08 Täby IS 3.63 +2.2 12
5 Samuel Ullberg
Täby IS
08 Täby IS 3.58 0.0 13
1234
222 Oskar Thews3.89 +1.34.32 +0.33.85 +1.7x
105 Filip Söderlund4.26 +0.44.10 -1.04.25 +2.24.22 +3.7
228 Rasmus Berglund3.98 -0.93.96 -2.24.18 +1.84.05 +1.4
285 Wilhelm Spainhourx 3.51 +0.23.58 +1.83.63 +2.2
286 Samuel Ullberg3.58 0.03.45 -0.63.22 +2.23.56 +1.2
Sammanställning
1 Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 5.00
2 Wilmer Åkerlund
Västerås FK
09 Västerås FK 4.67 PB
3 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.43
4 Theo Pantzar
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.37 PB
5 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 4.32
6 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.29
7 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.28
8 Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.26 PB
9 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.18 SB
10 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.09
11 Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.72
12 Wilhelm Spainhour
Täby IS
08 Täby IS 3.63
13 Samuel Ullberg
Täby IS
08 Täby IS 3.58
P12 Kula Final
Vikt: 3,0kg
Söndag 14:00
1 Noah Karlsson Hjortborg
KFUM Örebro
08 KFUM Örebro 9.58 PB
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 9.04 PB
3 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.90 PB
4 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.18
5 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.08
6 Oskar Thews
Bromma IF
08 Bromma IF 7.06
7 Wilhelm Spainhour
Täby IS
08 Täby IS 5.22
8 Samuel Ullberg
Täby IS
08 Täby IS 5.09
1234
228 Rasmus Berglund8.017.698.188.09
285 Wilhelm Spainhour4.754.855.225.09
69 Edwin Larripa Taxell8.508.309.04x
209 Noah Karlsson Hjortborg9.178.859.299.58
158 Levi Backx7.877.458.08
222 Oskar Thews6.467.066.57x
286 Samuel Ullberg4.714.944.895.09
278 William Strömberg 8.908.648.398.78