Resultat Täby Open

Tibblevallen, Täby   2022-05-14 - 2022-05-15

Arrangör: Täby IS Senast uppdaterad: 2022-05-16 02:00:23
2022-05-14 2022-05-15 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor 100 m
15/5 14:10
Vind: +0.9
1 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.83
2 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.98
3 Minna Silvell
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 13.26
4 Elin Bjerre
Spårvägens FK
86 Spårvägens FK 13.38
5 Sofia Köllerström
Spårvägens FK
04 Spårvägens FK 13.83 PB
Kvinnor 200 m
14/5 14:50
Vind: +0.3
Kommentar: Mixat tillsammans med P17
1 Denise Cruz
Spårvägens FK
73 Spårvägens FK 33.25
Kvinnor 800 m
15/5 15:30
1 Ida Knutsson
Upsala IF
04 Upsala IF 2:16.37 PB
2 Filippa Ramberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 2:17.25
3 Lowa Branth
Upsala IF
05 Upsala IF 2:17.80
4 Alva Malmsten Nilsson
Upsala IF
03 Upsala IF 2:18.09 PB
5 Felicia Jansson
Upsala IF
05 Upsala IF 2:18.39 PB
6 Filippa Hägglund
Upsala IF
03 Upsala IF 2:19.53
7 Melissa Bentayeb
Täby IS
05 Täby IS 2:24.46
8 Nora Siltberg Almlöf
Hammarby IF
99 Hammarby IF 2:25.29 PB
9 Linnea Josefsson
Hammarby IF
01 Hammarby IF 2:28.28 PB
10 Stella Diaz Stenlund
Sundbybergs IK
99 Sundbybergs IK 2:29.02 PB
Kvinnor 100 m häck
Höjd: 84,0cm
14/5 12:55
Vind: +0.1
1 Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 14.20 PB
2 Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 14.69 PB
3 Kajsa Engblom
Huddinge AIS
01 Huddinge AIS 14.77 PB
Kvinnor 2000 m hinder
Höjd: 76,2cm
14/5 16:30
1 Emilia Lillemo
Täby IS
00 Täby IS 6:22.99 PB
2 Lowa Branth
Upsala IF
05 Upsala IF 7:06.13
Kvinnor Höjd
14/5 10:40
1 Matea Brcina
Boo IF
91 Boo IF 160 SB
2 Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 155
3 Moa Ringqvist
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 150
140145150155160164
99 Moa Ringqvistoo-oxxx
101 Emma Walfridssonoooxxoxxx
8 Matea Brcina--ooxxoxxx
Kvinnor Stav
15/5 14:30
1 Sara Winberg
Täby IS
04 Täby IS 381
2 Alvah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 371
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 361
4 Maja Thodenius
Mälarhöjdens IK
03 Mälarhöjdens IK 291 PB
5 Moa Skagerlund
Mälarhöjdens IK
03 Mälarhöjdens IK 291 PB
271281291301311321331341351361371381
286 Alvah Lind-ooxooxooxxx
178 Moa Skagerlundoxoxxoxxx
179 Maja Thodeniusoooxxx
448 Sara Winberg--------xoxxoo
250 Alva Back------xooxoxxoxxx
Kvinnor Längd
15/5 16:00
1 Minna Silvell
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 5.18 nwi
2 Felicia Lindberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 5.17 -2.1
3 Amanda Möller
Hässelby SK
00 Hässelby SK 5.14 -3.8
4 Linnea Haglund
Boo IF
03 Boo IF 4.85 +0.6 PB
5 Hanna Hentschel
IF Göta Karlstad
99 IF Göta Karlstad 4.35 -1.2
123456
66 Felicia Lindberg5.17 -2.15.11 -2.7x x x 5.01 -3.7
145 Amanda Möller4.75 -2.75.13 -1.14.92 -2.75.13 +1.95.14 -3.84.97 -1.8
118 Minna Silvell4.98 -1.15.18 nwi4.98 -2.75.15 +2.14.92 -1.35.15 -0.5
156 Hanna Hentschel4.27 -1.63.30 +2.0x x x 4.35 -1.2
9 Linnea Haglund4.59 -0.94.66 -0.34.58 nwi4.85 +0.64.72 -1.64.54 nwi
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
15/5 13:30
1 Minna Silvell
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 27.66
2 Hanna Hentschel
IF Göta Karlstad
99 IF Göta Karlstad 27.11
123456
118 Minna Silvell24.8525.99xx27.66x
156 Hanna Hentschel27.11x25.5625.6524.64x
F17 100 m Försök
15/5 13:45
Heat 1
Vind: +0.6
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.46 q
2 Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.90 q PB
3 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 13.11 q
4 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 13.55
5 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.58
6 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 13.90 PB
7 Pritha Routh
Tullinge FI
06 Tullinge FI 14.17
8 Isabela Castello
Hammarby IF
05 Hammarby IF 14.48
Heat 2
Vind: +1.5
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.94 q TR
2 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.66 q PB
3 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.98 q
4 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.10 q
5 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 13.36 q PB
6 Annie Sjölund
Turebergs FK
06 Turebergs FK 14.22
7 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 14.61
F17 100 m Final
15/5 14:50
Vind: +1.1
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.13 TR
2 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.36 TR
3 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.78
4 Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.91
5 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 13.13
6 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 13.38
7 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 13.42
Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS DNS
F17 200 m
14/5 14:40
A-Final
Vind: -2.1
Tot. plac.
1 Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 26.25 1
2 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 26.39 2 PB
3 Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 26.50 3
4 Maja Simonsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 26.56 4 PB
5 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 26.88 5 PB
6 Emilia Hermansson
Täby IS
06 Täby IS 27.54 6 PB
B-Final
Vind: -1.1
Tot. plac.
1 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 27.97 7 PB
2 Clara Unnerud Wallhagen
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 28.34 8 PB
3 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 28.77 9 PB
4 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 28.89 10 PB
5 Estelle Sallander Conte
Boo IF
06 Boo IF 32.40 11
F17 800 m
15/5 15:40
1 Clara Knutsson
Upsala IF
06 Upsala IF 2:23.35 PB
2 Nora Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:26.12
3 Lisa Bäckdén
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 2:30.59 PB
4 Emilia Nunes Nyqvist
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:51.79
5 Shadia Nabukenya
Sundbybergs IK
05 Sundbybergs IK 2:52.67
F17 100 m häck
Höjd: 76,2cm
14/5 12:40
Vind: -1.2
1 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 13.75 TR
2 Ebba Eklund
IF Hagen
05 IF Hagen 13.85 PB
3 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 15.19
4 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 15.26
5 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 16.02
6 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 16.40
7 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 16.42
F17 Höjd
14/5 10:40
1 Lina Bjerkestam
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 171 PB
2 Alvah Lind
Turebergs FK
05 Turebergs FK 164
3 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 164
4 Wilma Alexandersson
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 155
145150155160164168171174
103 Wilma Alexanderssonoooxxx
105 Lina Bjerkestam---ooxooxxx
114 Lisa Mårtensson-ooxoxxoxxx
286 Alvah Lind-ooooxxx
F17 Längd
15/5 15:15
1 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 6.01 +0.3 TR
2 Isabelle Malmborg
Hässelby SK
05 Hässelby SK 5.18 +0.5
3 Emmy Wolgast
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.10 -0.3
4 Lii Jabbour
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.06 +2.6
5 Elin Hjertzell
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.92 +0.6
6 Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 4.86 +1.7
7 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.80 +1.2
8 Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 4.75 0.0
9 Ebba Sjöström
Täby IS
05 Täby IS 4.72 -0.7
10 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.70 +1.2
11 Astrid Wallman
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 4.69 0.0
12 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 4.65 +1.4
13 Vilma Stolpen
Täby IS
06 Täby IS 4.58 0.0
14 Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.52 +1.4
15 Annie Sjölund
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.49 0.0
16 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 4.41 +0.8 PB
17 Agnes Odda
Boo IF
06 Boo IF 4.13 +1.3
18 Isabela Castello
Hammarby IF
05 Hammarby IF 3.72 +4.3
Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
Kristelle Grahn
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK DNS
123456
445 Eleonora Wahlin4.75 0.04.27 +1.84.49 -0.83.73 +3.44.18 +3.64.53 0.0
58 Lii Jabbour5.00 +1.05.00 +0.24.57 -0.34.70 +2.85.06 +2.6x
90 Emmy Wolgast5.09 +1.44.95 +3.05.10 -0.34.98 +2.8x x
417 Rebecka Sjöberg4.65 +1.44.50 +3.04.53 -0.3x x x
310 Annie Sjölund4.49 0.04.22 +0.63.89 +2.2
109 Elin Hjertzellx 4.92 +0.6x x x 4.92 0.0
275 Ayla Hallberg Hossain5.65 +1.16.01 +0.3x - - -
272 Annie Grindange4.59 +0.84.55 +0.14.72 -0.14.80 +1.2x 2.19 +1.1
294 Emilia Nielsen4.52 +1.44.45 +0.72.05 +1.6
14 Agnes Odda4.13 +1.33.99 -1.9x
280 Elsa Kagevikx 4.70 +1.2x
429 Vilma Stolpen4.58 0.04.45 +2.4x
144 Isabelle Malmborg4.89 +0.94.95 -1.94.93 -2.35.18 +0.5x 4.90 +1.5
259 Ida ChrifiDNS
125 Astrid Wallman4.69 0.04.63 +1.3x
418 Ebba Sjöström4.53 +3.24.48 +2.54.72 -0.7
77 Esther Sahlqvist4.86 +1.74.63 +2.04.83 -1.4
47 Isabela Castello3.66 +2.23.72 +4.3x
306 Linnea Sandström4.03 +1.24.10 +2.84.41 +0.8
193 Kristelle GrahnDNS
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
14/5 13:00
1 Lisa Mårtensson
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 11.50 PB
2 Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 10.73
3 Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 9.94 PB
123456
114 Lisa Mårtensson11.0411.5011.1611.02x10.96
368 Rut Grufman10.7310.0710.5810.069.9810.06
417 Rebecka Sjöberg9.949.199.528.599.529.28
F17 Spjut
Vikt: 500g
15/5 13:30
1 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 45.18 PB
2 Tove Olsson
Hammarby IF
06 Hammarby IF 38.06
3 Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 34.81 PB
4 Adelina Borges Olsson
Strands IF
05 Strands IF 29.44
5 Ida Chrifi
Turebergs FK
06 Turebergs FK 29.13
6 Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 24.07 PB
7 Gabriella Gumbricht
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 23.06
8 Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 22.17
9 Linnea Sandström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 17.90 PB
10 Annie Sjölund
Turebergs FK
06 Turebergs FK 17.42
Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS x
123456
275 Ayla Hallberg Hossainx21.9622.17-
259 Ida Chrifi29.1325.8429.07-
272 Annie Grindange23.4421.4024.07xxx
201 Adelina Borges Olssonx29.4426.43x26.8127.26
280 Elsa Kagevik34.7834.81x27.34--
310 Annie Sjölund17.42xx
306 Linnea Sandström16.0317.9014.10
250 Alva Back40.9840.0145.18-x-
72 Tove Olsson38.06xxxxx
194 Gabriella Gumbrichtx21.0918.6523.0618.6318.37
445 Eleonora Wahlinxxx
F15 80 m Försök
15/5 13:05
Heat 1
Vind: -1.7
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.64 q
2 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 11.21 q
3 Edith Grimheden
Tullinge FI
07 Tullinge FI 11.96
4 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 12.30
5 Matilda Wirén
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 12.53
Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK DNS
Heat 2
Vind: +0.1
1 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.79 q
2 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 11.70 q
3 Luna Ekroth
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 11.72 q PB
4 Anastasia Rozhkova
Tullinge FI
07 Tullinge FI 11.81 q
Filippa Kopparhed
Hässelby SK
07 Hässelby SK DNS
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS DNS
Heat 3
Vind: -0.2
1 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 10.95 q
2 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 11.17 q
Mia Senaneuch
Tullinge FI
07 Tullinge FI DNS
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS DNS
Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS DNS
Elsa Hedenius
Tullinge FI
07 Tullinge FI DNS
F15 80 m Final
15/5 14:35
Vind: +0.5
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.48
2 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.73
3 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 11.04
4 Anna Bergin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 11.25
5 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 11.33
6 Anastasia Rozhkova
Tullinge FI
07 Tullinge FI 11.73
7 Luna Ekroth
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 11.81
Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS DNS
F15 300 m
14/5 15:45
A-Final
Tot. plac.
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 40.28 1 PB
2 Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK 42.81 2 PB
3 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 43.56 3
4 Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 43.58 4 PB
5 Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 44.49 5 PB
B-Final
Tot. plac.
6 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 45.18 6
7 Anastasia Rozhkova
Tullinge FI
07 Tullinge FI 47.56 7
8 Edith Grimheden
Tullinge FI
07 Tullinge FI 49.47 8
9 Tova Hambraeus
Täby IS
07 Täby IS 52.76 9
Görel Manners
Spårvägens FK
63 Spårvägens FK 47.79
F15 800 m
15/5 15:50
1 Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:18.80
2 Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:21.25
3 Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:22.24
4 Lina Garbell
Upsala IF
07 Upsala IF 2:29.68 PB
5 Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF FIK
07 Kvarnsvedens GOIF FIK 2:33.96
6 Amanda Solén
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:34.40
7 Anastasia Rozhkova
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:40.14
8 Emelie Öhman
Upsala IF
07 Upsala IF 2:40.92
9 Edith Grimheden
Tullinge FI
07 Tullinge FI 2:40.98
10 Tova Hambraeus
Täby IS
07 Täby IS 2:46.73
F15 80 m häck
Höjd: 76,2cm
14/5 11:05
Vind: -1.5
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 12.83
2 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 12.87
3 Judith Nielsén
Hammarby IF
07 Hammarby IF 13.07
4 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 13.46
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS DNS
Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS DNS
F15 Höjd
14/5 12:40
1 Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS 150
2 Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 145
3 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 145
4 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 140
5 Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 135
130135140145150155
376 Alice Helgexoxoxxx
370 Alma Hallsten-ooooxxx
171 Amanda Minstedtoxoxxoxxx
85 Ebba Wennebjerooxoxxoxxx
342 Ida Borglund-oooxxx
F15 Stav
15/5 14:30
1 Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 301
2 Frida Sörqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 271 PB
3 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 261
4 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 251 PB
5 Bea Brusling
Västerås FK
08 Västerås FK 221
211221231241251261271281291301311321
254 Saga Berg Ojeda-oooooxxx
122 Frida Sörqvist--ooooxoxxx
183 Elsa Erikssonoooooxxx
470 Bea Brusling-xoxxx
300 Beate Pott---------xo-xxx
F15 Längd
15/5 14:05
1 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.66 0.0
2 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 4.66 +2.1
3 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.58 +2.4
4 Amanda Lilja
Estuna IF
07 Estuna IF 4.43 -2.8
5 Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 4.40 +0.6 PB
6 Luna Ekroth
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.26 0.0 PB
7 Desirée Trolling
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.12 +1.7
8 Nora Söderqvist
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 3.79 +3.0
9 Matilda Wirén
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 3.77 -1.0
10 Joséphine Lundqvist
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 3.61 +1.2 PB
Filippa Kopparhed
Hässelby SK
07 Hässelby SK DNS
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS DNS
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS DNS
123456
94 Alba Boric- 4.59 +3.14.59 +1.54.66 0.04.54 +0.24.50 0.0
141 Filippa KopparhedDNS
96 Joséphine Lundqvist3.48 0.03.61 +1.23.11 -0.3
171 Amanda Minstedtx 4.66 +2.1x 4.42 +0.63.19 +2.74.18 +0.2
376 Alice HelgeDNS
100 Desirée Trolling4.12 +1.7x 4.01 +2.33.69 +3.64.05 +2.9x
37 Amanda Lilja3.92 +2.94.06 +2.54.31 0.02.89 +2.84.15 -2.84.43 -2.8
401 Ella Nilsson- - 4.19 +2.44.27 +2.64.24 +2.34.40 +0.6
127 Matilda Wirénx x 3.77 -1.03.68 0.03.74 +2.03.63 +1.9
95 Luna Ekroth- x 4.02 -1.04.26 0.04.03 +2.0x
121 Nora Söderqvist3.65 +1.93.79 +3.03.10 +3.03.63 +3.0- -
342 Ida BorglundDNS
85 Ebba Wennebjer4.06 +0.64.03 +1.34.37 +0.5x 4.40 +2.94.58 +2.4
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
15/5 12:05
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 12.39
2 Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 11.19 PB
3 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 10.86
4 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 8.85
5 Joséphine Lundqvist
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 7.92 PB
123456
11 Amilia Jergmarx11.1712.3911.6811.7611.82
96 Joséphine Lundqvist7.677.92x7.707.357.27
108 Alicia Gruvberger9.7010.16x10.2011.1910.64
94 Alba Boric8.628.358.508.85--
171 Amanda Minstedt10.3810.869.5810.2910.2310.28
F15 Spjut
Vikt: 500g
14/5 11:35
1 Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF 32.68
2 Amanda Minstedt
Karlskoga FI
07 Karlskoga FI 27.96
3 Emma Olofsson
Täby IS
07 Täby IS 22.31
4 Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 21.15
5 Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF 16.40
Alicia Gruvberger
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS -
123456
11 Amilia Jergmar31.7627.61-31.6332.6826.74
85 Ebba Wennebjer15.4314.7615.11x16.2116.40
171 Amanda Minstedt27.9625.7627.24x24.25x
285 Evelina Larssonx21.15xx19.41x
406 Emma Olofsson21.4322.31xxx22.23
108 Alicia Gruvberger------
F14 80 m Försök
15/5 12:50
Heat 1
Vind: +1.5
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.85 q
2 Alva Olander
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 11.42 q
3 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.45
4 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 11.67
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS DNS
Sofia Sahlén Martín
Bromma IF
08 Bromma IF DNS
Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS DNS
Heat 2
Vind: +1.2
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.67 q PB * varning
2 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 11.08 q
3 Sadie-tallulah Arnold
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 11.18 q
4 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 11.35 q
5 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 11.47
6 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 11.64
My Lindberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Heat 3
Vind: +4.1
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.70 q
2 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.87 q
3 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 11.50
4 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 11.87
5 Stella Granström
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 12.54
Ebba Dahlström
Täby IS
08 Täby IS DNS
Sofia Saft
Täby IS
08 Täby IS DNS
F14 80 m Final
15/5 14:25
Vind: -0.1
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.70
2 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.92
3 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 11.00
4 Sadie-tallulah Arnold
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 11.18
5 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 11.34 11.336
6 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 11.34 11.339
7 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 11.45
Alva Olander
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK DNS
F14 300 m
14/5 15:25
A-Final
Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 44.14 1
3 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 47.03 3
7 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 48.03 5
9 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 49.29 8
5 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 50.08 9
11 Stella Granström
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 52.35 11
B-Final
Tot. plac.
2 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 46.81 2
4 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 47.73 4
6 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 48.40 6
8 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 48.78 7
10 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 50.36 10
Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK DNS
F14 800 m
15/5 16:00
1 Hanna Vikström
Täby IS
08 Täby IS 2:35.10 PB
2 Leah Palmblad
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 2:38.86 PB
3 Miriam Nunes Nykvist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2:41.03
4 Agnes Parmhed
Tullinge FI
08 Tullinge FI 2:44.91
5 Lilly Selsborg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 2:49.77
6 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 2:54.07
7 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 2:55.86 PB
8 Freja Melin
Täby IS
08 Täby IS 2:56.03
Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS DNS
Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS DNS
F14 80 m häck Försök
Höjd: 76,2cm
14/5 10:55
Heat 1
Vind: -1.9
1 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 13.13 q
2 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 14.39 q
3 My Nilsson
Täby IS
08 Täby IS 15.20 q
Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK DNF
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS DNS
Heat 2
Vind: -1.4
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 13.57 q
2 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 13.72 q
3 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 13.85 q
4 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 15.05 q
5 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 16.62 q
F14 80 m häck Final
Höjd: 76,2cm
14/5 12:10
Vind: +0.1
1 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 12.82
2 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 13.21
3 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 13.58
4 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 14.15
5 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 14.46
6 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 16.49
Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK DNS
My Nilsson
Täby IS
08 Täby IS DNS
F14 Höjd
14/5 11:15
1 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 157 PB
2 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 153
3 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 153
4 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 149
5 Sofia Saft
Täby IS
08 Täby IS 145 PB
=6 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 140
=6 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 140 =PB
8 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 140
9 Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 130
10 Moa Hill
Hässelby SK
08 Hässelby SK 125
120125130135140145149153157160
416 Sofia Saftooooooxxx
183 Elsa Eriksson--ooooooxxx
254 Saga Berg Ojeda-ooooxxx
478 Zelda Eckers--oooooxxoxoxxx
356 Emilie Ekman--oxooxxx
317 Elisabeth Teearuoooooxxx
133 Moa Hilloxxoxxx
408 Arwen Pameliusoxooxxx
38 Lova Swärdhammar--ooxooxoxoxxx
82 Tyra Sparv--ooooxoxxx
F14 Längd
15/5 13:05
1 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.21 nwi
2 Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 5.19 nwi
3 Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.72 nwi
4 Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 4.51 nwi
5 Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 4.42 nwi
6 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.41 nwi
7 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.38 nwi
8 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 4.34 nwi
9 Sofia Saft
Täby IS
08 Täby IS 4.10 nwi
10 Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 3.90 nwi
11 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 3.74 nwi
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS DNS
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS DNS
Alva Olander
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK DNS
123456
82 Tyra Sparv3.76 nwi4.88 nwi5.00 nwi5.00 nwi4.93 nwi5.19 nwi
341 Ebba BorglundDNS
414 Elsa Rudström3.79 nwi3.90 nwi3.56 nwix x x
227 Ellinor Wendel Haak4.51 nwi4.19 nwix 4.07 nwi4.14 nwi4.30 nwi
317 Elisabeth Teearu4.56 nwi4.72 nwi4.44 nwi4.65 nwi4.55 nwi4.52 nwi
447 Stella WeissenbornDNS
478 Zelda Eckers3.70 nwi4.23 nwi4.06 nwi3.90 nwi4.22 nwi4.34 nwi
330 Wilma Beiming - Brotte3.74 nwi3.37 nwi3.71 nwix x x
148 Olivia Pihlx 5.13 nwi4.80 nwi5.21 nwi5.15 nwi5.02 nwi
356 Emilie Ekman4.00 nwi4.09 nwi4.42 nwi4.10 nwi4.03 nwi4.22 nwi
416 Sofia Saft4.10 nwi3.96 nwi4.03 nwix x x
152 Isabella Sjöholm Vitasovic4.11 nwi4.05 nwi4.41 nwi4.38 nwix 4.29 nwi
305 Julia Sandler Djerf4.22 nwi3.87 nwi4.03 nwi4.27 nwi4.04 nwi4.38 nwi
483 Alva OlanderDNS
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
15/5 12:05
1 Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF 8.21
2 Molly Söderman
Turebergs FK
08 Turebergs FK 6.77
3 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 6.77 =PB
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS DNS
123456
316 Molly Söderman6.776.706.586.656.145.84
38 Lova Swärdhammar8.218.157.77x7.406.84
330 Wilma Beiming - Brotte6.006.776.26---
341 Ebba BorglundDNS
F14 Spjut
Vikt: 500g
14/5 12:30
1 Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 23.35
2 Wilma Beiming - Brotte
Täby IS
08 Täby IS 22.28
3 Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 18.05
4 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 17.83
5 Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 15.60
123456
478 Zelda Eckers14.01x17.8316.0717.3315.95
330 Wilma Beiming - Brotte19.64x17.0919.2022.2821.93
447 Stella Weissenborn13.2515.6014.4912.98x11.18
148 Olivia Pihl21.3621.5323.3521.6418.90x
183 Elsa Eriksson18.0515.1716.92-xx
F13 60 m Försök
15/5 10:10
Heat 1
Vind: +1.1
1 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.51 q
2 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 9.05 q PB
3 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.07 q PB
4 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 9.10 q
5 Sara Smeds Söderman
Täby IS
09 Täby IS 10.94 PB
Matilda Danielsson
Tullinge FI
09 Tullinge FI DNS
Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS DNS
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
Heat 2
Vind: +3.6
1 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.43 q
2 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 8.68 q
3 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.71 q
4 Boel Nygren Brunell
IF Linnéa
09 IF Linnéa 9.24
5 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 9.42
Tove Norrby
Bålsta IK
09 Bålsta IK DNS
Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK DNS
Heat 3
Vind: +1.8
1 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 9.02 q
2 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.29
3 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.39 PB
4 Agnes Andersson
Täby IS
09 Täby IS 9.43
5 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.76 PB
Lisa Palmheden
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK DNS
Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS DNS
F13 60 m Final
15/5 11:25
Vind: -0.5
1 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.45
2 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.54
3 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 8.82
4 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 8.83
5 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 8.84 PB
6 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 9.00 PB
7 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 9.05
8 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.07
F13 200 m
14/5 14:15
A-Final
Vind: -2.1
Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 27.14 1
2 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 28.52 3
3 Lisa Palmheden
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK 28.62 4 PB
4 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 29.17 5 PB
5 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 29.81 7
6 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 29.88 8
B-Final
Vind: +3.2
Tot. plac.
1 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 28.07 2
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 29.71 6
3 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 30.46 9
4 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 31.71 10
5 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 31.82 11
6 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 32.19 12
F13 600 m
15/5 12:20
1 Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 1:47.91 PB
2 Signe Selmered
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 2:10.27 PB
3 Elvira Bengtsson Moström
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 2:25.67
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS DNS
Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK DNS
Tove Norrby
Bålsta IK
09 Bålsta IK DNS
Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS DNS
F13 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
14/5 10:20
Heat 1
Vind: -0.1
1 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.04 q PB
2 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 10.57 q
3 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 10.63 q PB
4 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 11.29 q
Heat 2
Vind: -0.2
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.67 q PB
2 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 10.50 q PB
3 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.58 q
4 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 12.13 q
5 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 13.33 PB
F13 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
14/5 12:00
Vind: -1.8
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.14
2 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.30
3 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 10.36
4 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 10.81
5 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.97
6 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 11.25
7 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 11.72 PB
8 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 12.46
F13 Höjd
15/5 10:50
1 Elin Strandberg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 151
2 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 151 PB
3 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 151 PB
4 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 142
5 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 138
6 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 134
7 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 120
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS DNS
Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS DNS
110115120125130134138142145148151154
431 Svea Strand--oooooooxoxo-
433 Astrid Ström--ooooxxx
304 Stephanie Rimér---xooooxxx
384 Amanda Jörbeckoxoxoxxx
119 Elin Strandberg-----oooooxxx
177 Vera Neovius---oooooxxx
428 Vera Stolpen--oooooooxxooxxx
F13 Längd
Hoppzon
14/5 12:25
1 Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.23 nwi
2 Lisa Palmheden
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK 5.08 nwi
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 5.07 nwi
4 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.83 nwi
5 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 4.77 nwi
6 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.76 nwi
7 Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI 4.66 nwi
8 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 4.55 nwi
9 Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 4.32 nwi
10 Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI 4.23 nwi
11 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.19 nwi
12 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 4.19 nwi
13 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.04 nwi
14 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 4.01 nwi
15 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 3.95 nwi
16 Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.92 nwi
17 Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.87 nwi
18 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3.25 nwi
123456
281 Freja Kagevik4.04 nwi3.85 nwi3.94 nwi
159 Gwen Fagerström4.77 nwi4.73 nwi4.65 nwi4.69 nwi4.49 nwi4.45 nwi
428 Vera Stolpen4.76 nwi4.65 nwi4.47 nwi4.69 nwi4.57 nwi4.70 nwi
65 Alba Laguna4.16 nwi4.19 nwi3.72 nwi
211 Sofia Deresiewicz3.92 nwi3.84 nwi3.84 nwi
35 Stina Östholm4.49 nwi4.37 nwi4.40 nwi4.58 nwi4.55 nwi4.66 nwi
433 Astrid Ström3.68 nwi3.95 nwi3.75 nwi
380 Elvira Ivarsson4.28 nwi4.55 nwi4.31 nwi4.32 nwi4.52 nwi4.51 nwi
210 Tyra Dahlin3.87 nwi3.76 nwi3.77 nwi
307 Livia Sandström3.25 nwi2.97 nwi3.19 nwi
237 Miranda Nordmark Niska4.23 nwi0.42 nwi4.03 nwi
413 Juni Rudberg4.11 nwi3.64 nwi4.19 nwi
384 Amanda Jörbeck4.01 nwi3.80 nwi4.00 nwi
481 Lisa Palmheden5.08 nwi4.97 nwi4.79 nwi4.79 nwi4.81 nwi5.05 nwi
83 Tyra Sternlind4.83 nwi4.79 nwi4.54 nwi4.64 nwi4.53 nwi4.60 nwi
304 Stephanie Rimér4.68 nwi4.65 nwi4.78 nwi4.83 nwi4.75 nwi5.07 nwi
68 Malva Lönn5.23 nwi4.93 nwi5.06 nwi4.89 nwi4.94 nwi5.05 nwi
205 Astrid Bengtsson4.32 nwi4.20 nwi4.08 nwi
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
14/5 11:00
1 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 11.08 =PB
2 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.73 PB
3 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 10.31 PB
4 Alba Laguna
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.69
5 Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS 9.49 PB
6 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.87
7 Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 8.57 =PB
8 Alicia Rydeblad
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 8.44 PB
9 Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 8.39
10 Gwen Fagerström
IF Linnéa
09 IF Linnéa 8.37
11 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.22 =PB
12 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 6.37
123456
224 Alicia Rydeblad8.447.808.078.178.138.30
433 Astrid Ström9.1910.318.758.239.328.91
65 Alba Laguna8.969.439.689.479.699.18
83 Tyra Sternlind10.249.4011.0810.979.9310.80
307 Livia Sandström7.887.498.22
380 Elvira Ivarsson9.048.329.499.458.658.69
413 Juni Rudberg8.048.578.488.328.078.07
159 Gwen Fagerström8.297.608.37
281 Freja Kagevikx8.388.838.718.458.87
366 Julie Grevfors8.397.878.17
304 Stephanie Rimér10.1110.7310.4210.348.6710.29
384 Amanda Jörbeck5.805.776.37
F13 Spjut
Vikt: 400g
15/5 12:00
1 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 30.39
2 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 24.52 PB
3 Märta Nystrand Fock
IF Linnéa
09 IF Linnéa 23.68 PB
4 Lisa Palmheden
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK 23.24
5 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 23.14 PB
6 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 20.23 PB
7 Boel Nygren Brunell
IF Linnéa
09 IF Linnéa 18.10 PB
8 Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 17.85 PB
9 Vera Neovius
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 15.89
10 Sara Smeds Söderman
Täby IS
09 Täby IS 13.18
11 Nina Caesar
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 12.05
12 Liv Caesar
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 11.03
13 Elise Emm Östlund
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 10.40
14 Nelly Kristoffers
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 8.60
15 Emilia Wikner Lejdung
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 6.73
Tove Norrby
Bålsta IK
09 Bålsta IK -
Alicia Rydeblad
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK -
123456
217 Nelly Kristoffers8.608.55-
481 Lisa Palmheden20.8118.0619.0620.9920.8323.24
213 Elise Emm Östlund8.939.2510.40
177 Vera Neovius14.4414.0415.89
165 Märta Nystrand Fock22.2723.6817.6119.9722.6921.25
180 Hilda Yong Viklander20.5022.3722.3920.1824.5223.43
83 Tyra Sternlind28.0328.5127.5126.5830.3928.87
433 Astrid Ström17.9313.3316.9215.5019.5023.14
304 Stephanie Rimér16.3114.0216.4316.4716.0717.85
422 Sara Smeds Söderman10.1013.1812.63
307 Livia Sandström19.3619.1718.6619.8020.2317.62
24 Tove Norrby---
224 Alicia Rydeblad---
207 Liv Caesar11.039.858.76
164 Boel Nygren Brunell18.10xx16.4216.3216.83
208 Nina Caesar10.9812.059.24
228 Emilia Wikner Lejdung6.536.73x
F12 60 m häck Försök
Höjd: 68,6cm
15/5 09:15
Heat 1
Vind: +2.6
1 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 11.49 q
2 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS 11.91 q
3 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 12.69 q
4 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 12.88
5 Emilia Wikner Lejdung
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 13.53
6 Matilda Heitmann
Täby IS
10 Täby IS 14.37
Heat 2
Vind: -0.1
1 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 11.00 q
2 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 11.05 q
3 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 11.94 q
4 Elise Emm Östlund
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 13.06
5 Rebecca Åhström
Täby IS
10 Täby IS 13.65
Heat 3
Vind: +0.8
1 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 11.71 q
2 Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS 12.38 q
3 Agnes Bergman
Täby IS
10 Täby IS 13.35
4 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS 13.45
5 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS 13.66
6 Viktoria Lindberg
Täby IS
10 Täby IS 14.26
F12 60 m häck Final
Höjd: 68,6cm
15/5 10:45
Vind: -1.5
1 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 11.07
2 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 11.34
3 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 11.43
4 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 11.52
5 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS 11.91
6 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 12.30
7 Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS 12.54
8 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 13.14
F12 Höjd
15/5 09:35
1 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 138
2 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 134 PB
3 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 130 PB
4 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 125 PB
5 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 125 =PB
6 Agnes Bergman
Täby IS
10 Täby IS 125 PB
7 Moa Björkén
Täby IS
10 Täby IS 125
8 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS 125 PB
9 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 120
10 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 120 PB
11 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 115
12 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS 110
105110115120125130134138
18 Leonora Wessén-oooxoxxx
340 Tyra Borénoooxoxxx
352 Matilda Dellwikoxooxxoxxoxxx
371 Ella Hallstenoooxxx
346 Isabella Bybergoooooooo
393 Elsa Lorehnxoxoxxx
10 Alba Jergmar--oxooxxoxoxxx
382 Elin Jernberg-oooo---
464 Ema Avramovaooxooooxxx
6 Ellen Littorin-Pousetteoooox----
336 Agnes Bergmanooxoxoxoxxx
337 Moa Björkénooooxxoxxx
F12 Längd
Hoppzon
15/5 12:05
1 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 4.25 nwi
2 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 4.20 nwi
3 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 4.02 nwi
4 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 3.96 nwi
5 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 3.93 nwi
6 Iris Lundström
Väsby IK
10 Väsby IK 3.91 nwi
7 Miranda Liljeberg
Täby IS
10 Täby IS 3.86 nwi
8 Amanda Wirén
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.80 nwi
9 Viktoria Lindberg
Täby IS
10 Täby IS 3.57 nwi
10 Agnes Bergman
Täby IS
10 Täby IS 3.54 nwi
11 Elise Emm Östlund
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3.47 nwi
12 Emilia Wikner Lejdung
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3.46 nwi
13 Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS 3.41 nwi
14 Moa Björkén
Täby IS
10 Täby IS 3.37 nwi
15 Nina Caesar
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3.21 nwi
16 Elvira Bengtsson Moström
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3.14 nwi
17 Liv Caesar
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3.13 nwi
18 Rebecca Åhström
Täby IS
10 Täby IS 3.09 nwi
19 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS 3.09 nwi
20 Emilia Olsson
Täby IS
10 Täby IS 2.87 nwi
21 Nelly Kristoffers
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 2.67 nwi
123456
361 Mira Eriksson3.41 nwi3.28 nwi3.18 nwi
340 Tyra Borén3.54 nwi3.83 nwi3.96 nwi3.73 nwi3.82 nwi3.77 nwi
337 Moa Björkén3.37 nwi3.20 nwi2.73 nwi
126 Amanda Wirén3.57 nwi3.58 nwi3.67 nwix 3.66 nwi3.80 nwi
18 Leonora Wessén4.20 nwix 2.89 nwi4.09 nwi4.10 nwix
207 Liv Caesar3.13 nwi3.04 nwi2.89 nwi
228 Emilia Wikner Lejdung3.46 nwi3.21 nwi3.37 nwi
6 Ellen Littorin-Pousette3.95 nwi3.96 nwi3.97 nwi4.02 nwi4.02 nwi3.87 nwi
393 Elsa Lorehn3.09 nwi2.84 nwi2.84 nwi
466 Iris Lundström3.91 nwi3.82 nwi3.89 nwi3.62 nwi3.81 nwi3.88 nwi
217 Nelly Kristoffers2.67 nwi2.57 nwi2.65 nwi
407 Emilia Olsson2.86 nwi2.87 nwix
449 Rebecca Åhström2.88 nwix 3.09 nwi
389 Miranda Liljeberg3.65 nwi3.78 nwi3.85 nwi3.76 nwi3.66 nwi3.86 nwi
208 Nina Caesar3.21 nwi3.10 nwi3.10 nwi
336 Agnes Bergman3.50 nwi3.46 nwi3.54 nwi
213 Elise Emm Östlund3.47 nwi3.47 nwi3.45 nwi
392 Viktoria Lindberg3.55 nwi3.57 nwix
206 Elvira Bengtsson Moström- 3.14 nwi3.04 nwi
346 Isabella Byberg3.78 nwi3.75 nwi3.93 nwi3.62 nwi3.75 nwi3.73 nwi
10 Alba Jergmar4.25 nwi4.22 nwi4.00 nwi4.10 nwi4.24 nwi4.18 nwi
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
15/5 11:10
1 Ema Avramova
Väsby IK
10 Väsby IK 9.02 PB
2 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 8.28 PB
3 Iris Lundström
Väsby IK
10 Väsby IK 8.10 PB
4 Emilia Olsson
Täby IS
10 Täby IS 7.39
5 Elsa Lorehn
Täby IS
10 Täby IS 6.94 PB
6 Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 6.85
7 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 6.83
8 Alice Stiernstedt
Täby IS
10 Täby IS 6.72
9 Matilda Dellwik
Täby IS
10 Täby IS 6.46
10 Nina Caesar
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 6.46 PB
11 Miranda Liljeberg
Täby IS
10 Täby IS 6.34
12 Elise Emm Östlund
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 6.32 PB
13 Emilia Wikner Lejdung
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 6.27
14 Nelly Kristoffers
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 6.21
15 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 6.09
16 Tyra Borén
Täby IS
10 Täby IS 5.93 PB
17 Elvira Bengtsson Moström
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 5.35
18 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 5.17 PB
19 Liv Caesar
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 4.78 PB
123456
389 Miranda Liljeberg5.906.316.34
208 Nina Caesar6.466.215.97
213 Elise Emm Östlund5.654.626.32
217 Nelly Kristoffers6.215.866.09
382 Elin Jernberg6.09--
407 Emilia Olsson7.397.216.727.006.566.87
228 Emilia Wikner Lejdung5.965.816.27
18 Leonora Wessén6.486.836.076.415.926.02
6 Ellen Littorin-Pousette6.856.546.526.48x6.54
206 Elvira Bengtsson Moström5.354.704.69
393 Elsa Lorehn6.046.046.586.486.946.92
371 Ella Hallsten5.105.17-
464 Ema Avramova8.508.508.22-8.179.02
340 Tyra Borén5.935.055.03
207 Liv Caesar4.224.784.44
352 Matilda Dellwik6.356.465.98
426 Alice Stiernstedt6.72-----
10 Alba Jergmar6.297.597.337.798.288.01
466 Iris Lundström7.587.137.798.107.83
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 200 m
14/5 15:05
A-Final
Vind: +1.0
Tot. plac.
1 Mattias Waernulf
Västerås FK
02 Västerås FK 22.34 1
2 Alexander Pilgrim
Hammarby IF
03 Hammarby IF 23.66 2
3 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 23.76 3
4 Jonathan Karlsson
Täby IS
98 Täby IS 24.03 4
5 Nikolaos Pathiakis
Hammarby IF
98 Hammarby IF 24.35 7
B-Final
Vind: +0.4
Tot. plac.
1 Ibrahim Abakar
Täby IS
99 Täby IS 24.21 5
2 Kenan Kuru
Tullinge FI
04 Tullinge FI 24.25 6
3 Leonardo Huayna Fernández
Turebergs FK
04 Turebergs FK 25.64 8 PB
Filip Engström
Hammarby IF
04 Hammarby IF DNS
Män 800 m
Mixad klass
15/5 16:40
1 Linus Jansson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:02.20
2 Simon Öberg
Västerås FK
03 Västerås FK 2:02.56
3 Theodor Broms
Löparnas Vänner IF
02 Löparnas Vänner IF 2:03.33 PB
4 David Wide
Hässelby SK
03 Hässelby SK 2:05.51
5 David Rindetoft
Västerås FK
03 Västerås FK 2:06.96
Anna Silvander
Hässelby SK
93 Hässelby SK DQ
Män 110 m häck
Höjd: 106,7cm
14/5 13:20
Vind: +0.2
1 David Adrian
Huddinge AIS
98 Huddinge AIS 15.53
2 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 16.44
3 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 16.53
4 Karl Zuber
Hässelby SK
98 Hässelby SK 17.84
Män Stav
15/5 10:30
1 Teodor Borgius
Hammarby IF
03 Hammarby IF 481
=2 Viktor Rydåker
Upsala IF
03 Upsala IF 461
=2 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 461
4 Jonathan Karlsson
Täby IS
98 Täby IS 441
5 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 421 PB
6 Jacob Semb-Josefson
Turebergs FK
06 Turebergs FK 401
7 Gustav Kullman
Turebergs FK
96 Turebergs FK 401
8 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 401 PB
9 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 371
10 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 361
Leo Marcus
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS DNS
341351361371381391401411421431441451461471481491
262 Theodor Duvert-oooxoxxoxxx
308 Jacob Semb-Josefson------oxxx
117 Oliver Sandberg--xooxoxxoxoxxx
461 Viktor Rydåker --ooooxoxooxxx
261 Kevin Duvertooxxx
385 Jonathan Karlsson------xooxoooxxx
50 Aron Gullberg--ooxxx
282 Gustav Kullman------xxoxxx
260 Elliot Duvert--------oxooxooxxx
45 Teodor Borgius------------ooxoxxx
Män Längd
15/5 14:50
1 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 6.90 -0.6
2 Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.14 -2.7
123456
124 Jacob Vestman6.12 nwix 6.07 +0.76.10 -3.94.73 -1.86.14 -2.7
97 Oscar Niklasson6.58 nwix x 6.90 -0.6x 6.71 +0.8
Män Kula
Vikt: 7,26kg
14/5 13:40
1 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.85 PB
2 Kevin Duvert
Turebergs FK
98 Turebergs FK 10.75 PB
3 Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 10.65
123456
97 Oscar Niklasson12.8913.5213.8513.48xx
262 Theodor Duvert10.29x9.82xx10.65
261 Kevin Duvert10.7110.5110.5610.5010.759.98
Män Spjut
Vikt: 800g
15/5 15:10
1 Oscar Niklasson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 51.90 PB
123456
97 Oscar Niklasson46.70x51.9048.0444.52-
P19 110 m häck
Höjd: 99,1cm
14/5 13:20
Vind: -1.7
1 Markus Moberg
Hammarby IF
03 Hammarby IF 14.08 TR
2 Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 14.51
3 Arvid Wändesjö
Hammarby IF
03 Hammarby IF 14.63
P17 100 m Försök
15/5 14:00
Heat 1
Vind: +3.3
1 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.66 q
2 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 11.91 q
3 Elliot Hultell
Hässelby SK
06 Hässelby SK 11.96 q
5 Anton Sallnäs
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.57
Heat 2
Vind: +1.5
1 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 11.32 q
2 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS 11.72 q
3 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.95 q
4 Oskar Lidberg
Danderyds SK
06 Danderyds SK 12.13 q
5 David Svanberg
Tullinge FI
06 Tullinge FI 12.71 PB
P17 100 m Final
15/5 14:55
Vind: -0.8
1 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 11.41
2 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS 11.92
3 Elliot Hultell
Hässelby SK
06 Hässelby SK 12.07
4 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 12.09
5 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.23
6 Oskar Lidberg
Danderyds SK
06 Danderyds SK 12.49
Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS DNS
P17 200 m
14/5 14:55
Vind: +0.3
1 Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 23.31 PB
2 Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 23.81
3 Anton Höglund
Täby IS
06 Täby IS 23.82
4 Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 24.12 PB
5 Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 24.82 PB
6 Oskar Lidberg
Danderyds SK
06 Danderyds SK 25.31
P17 800 m
15/5 16:30
1 Albert Söderqvist
Tullinge FI
05 Tullinge FI 1:59.33 TR
2 Erik Nederheim
Täby IS
06 Täby IS 2:01.01
3 Filip Herre
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:03.35 PB
4 Albert Ziegler
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:04.48 PB
5 Milian Hentschke
Tullinge FI
05 Tullinge FI 2:04.81 PB
6 Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:05.45 PB
7 Anton Petersson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:05.76
8 Lowe Fuxe Barkvall
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:14.30 PB
9 Nicklas Östlund
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 2:18.20 PB
Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
P17 110 m häck
Höjd: 91,4cm
Height: 91,4 cm. International hurdle distances
14/5 13:10
Vind: +0.4
1 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 14.74
2 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 14.79 PB
3 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 15.93
4 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 16.08
5 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 16.09
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS DQ
Sammanställning per klass
P17
1 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 14.74
2 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 14.79
3 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 15.93
4 Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 16.08
5 Emil Klockar
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 16.09
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK DNS
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS DQ
P17 110 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med P17 110 m häck

P17 Höjd
14/5 11:50
1 Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 184 PB
2 Ruben Frisk
Hässelby SK
06 Hässelby SK 184 PB
3 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 155
4 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 145
140145150155160165170175180184188
42 Carl Bergmarkooxxx
50 Aron Gullbergoooxoxxx
167 Anton Hellstrand Helleberg------ooooxxx
132 Ruben Frisk-----oooxooxxx
P17 Längd
15/5 14:50
1 William Brändeborn
Råby-Rekarne FIF
05 Råby-Rekarne FIF 6.25 +0.9
2 Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 6.13 +1.6
3 Ruben Frisk
Hässelby SK
06 Hässelby SK 5.73 +1.2
4 Elliot Hultell
Hässelby SK
06 Hässelby SK 5.60 -1.4 PB
5 Albin Pilheden
Tyresö FK
05 Tyresö FK 5.36 +0.3 PB
6 Saviola Mbugua Waithira
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.32 -3.3 SB
7 Oskar Lidberg
Danderyds SK
06 Danderyds SK 5.25 -1.3
123456
358 Joel Enander5.99 +1.36.13 +1.65.84 -0.9x 5.93 -1.94.47 -1.4
30 Oskar Lidberg- x 4.92 +4.15.02 -3.45.25 -1.3x
132 Ruben Frisk5.50 -1.7x x 5.46 -1.55.73 +1.25.66 -1.9
323 Albin Pilheden5.29 nwi5.28 -3.9x x 5.36 +0.3x
134 Elliot Hultell- 5.53 -0.95.34 -3.15.51 -1.25.39 nwi5.60 -1.4
182 William Brändeborn6.25 +0.96.05 +0.56.04 +0.54.19 +1.96.22 -1.8-
320 Saviola Mbugua Waithira- x x 2.61 -1.05.26 nwi5.32 -3.3
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
14/5 13:40
1 Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 14.14 PB
2 Albin Edgert
Täby IS
05 Täby IS 13.58 PB
3 Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 13.19
4 Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 12.25 PB
5 Carl Bergmark
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.38
6 Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 11.12 PB
7 Oskar Lidberg
Danderyds SK
06 Danderyds SK 10.26 PB
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS x
123456
432 Viggo Stridhx11.9111.7912.25x11.47
30 Oskar Lidberg10.2610.2110.1510.15-
34 Victor Törnström13.4713.47x13.4414.14
358 Joel Enanderxxxxx
42 Carl Bergmarkxxx10.5510.1311.38
355 Albin Edgert12.0212.7812.7113.5713.58
64 Elias Kapell13.19x13.0612.97x
50 Aron Gullbergxx11.1210.43x
P17 Spjut
Vikt: 700g
15/5 15:10
1 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 46.37 PB
123456
117 Oliver Sandberg46.37xx42.85xx
P15 80 m Försök
15/5 13:30
Heat 1
Vind: -2.4
1 Andreas Linder
Upsala IF
07 Upsala IF 10.08 q
2 Elias Ekman
Upsala IF
07 Upsala IF 10.24
3 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 10.31
4 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 10.72
5 Binayak Shrivas
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.80
6 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 11.26
Heat 2
Vind: -0.9
1 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 10.00 q
2 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.15 q
3 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.18 q
4 Karl Bothelius
Upsala IF
07 Upsala IF 10.20 10.199
5 Teodor Klerefors
Boo IF
07 Boo IF 10.37 PB 10.367
6 August Hannerståhl
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 11.19
Heat 3
Vind: +1.0
1 David Berglund
AIK
07 AIK 9.73 q PB
2 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.85 q PB
3 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 9.88 q
4 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.20 q 10.196
5 Theo Carlström Cousins
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.37 PB 10.365
6 Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI 11.46
P15 80 m Final
15/5 14:40
Vind: +1.7
1 David Berglund
AIK
07 AIK 9.81
2 Andreas Linder
Upsala IF
07 Upsala IF 9.88
3 Karl Thilers
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.93
4 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 9.95
5 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 10.10
6 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.18
7 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.27
Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF DNS
P15 300 m
14/5 15:40
1 August Hannerståhl
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 44.85
P15 800 m
15/5 16:20
1 Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:13.09
2 Liam Tannlund
Täby IS
07 Täby IS 2:17.15 PB
3 Arvid Ahlstrand
Boo IF
07 Boo IF 2:17.55
4 Simon Berhane
Hässelby SK
07 Hässelby SK 2:21.09 PB
5 August Hannerståhl
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 2:22.44
6 Joppe Odhner
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 2:31.59 PB
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
14/5 11:35
Vind: +0.1
1 Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 11.49
2 David Berglund
AIK
07 AIK 11.52 PB
3 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 11.97
4 Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 12.54
P15 Höjd
14/5 13:20
1 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 177
2 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 171
Theo Carlström Cousins
Hammarby IF
07 Hammarby IF x
150155160164168171174177179
46 Theo Carlström Cousinsxxx
76 Anton Roslundoooxoxoxoxxx
405 Jacob Norsellooxoxoxoxxx
P15 Stav
15/5 10:30
1 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 391 PB
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 321
3 Gustav Karlén
Västerås FK
07 Västerås FK 321
4 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 311 PB
5 Samuel Wiklund
Västerås FK
07 Västerås FK 301
6 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 271 PB
7 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 251
8 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 231
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
231251271281291301311321331341351361371381391401
86 Benjamin Wilkinson-oxxx
471 Gustav Karlén-o--ooxoxoxxx
474 Samuel Wiklund----ooxxx
142 Edwin Larripa Taxell-------xoxxx
290 Simon Lindström--------o-xoxxooxooxxx
57 Theodor Håkansson-xoxxoxxx
367 Nils Grufman-xooooxoxxoxxx
89 Albin Wolgastoxxx
P15 Längd
15/5 13:50
1 Hannes Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.60 +2.4
2 Anton Roslund
Hammarby IF
07 Hammarby IF 5.50 -0.1
3 Teodor Klerefors
Boo IF
07 Boo IF 5.50 -0.6 PB
4 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 5.24 +2.2
5 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 4.90 -1.0 PB
6 Axel Neovius
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK 4.66 -0.2 PB
Matteus Edetoft
Danderyds SK
07 Danderyds SK DNS
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS DNS
123456
27 Matteus EdetoftDNS
76 Anton Roslundx 4.79 -3.45.30 nwi5.45 -1.45.50 -0.1x
415 Jacob RuneDNS
61 Hannes Johanssonx 5.39 -3.9x x 5.60 +2.4x
398 Linus Mattssonx 5.03 -2.85.17 -2.35.18 -0.45.24 +2.25.22 -2.0
399 Love Mårtensson4.73 nwi4.90 -1.0- 4.45 -2.64.50 +1.13.78 nwi
12 Teodor Klerefors5.32 nwi5.13 -3.45.44 +1.85.35 -0.8x 5.50 -0.6
176 Axel Neovius4.40 nwi4.02 -0.54.55 nwi4.66 -0.24.56 +2.1x
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
15/5 12:55
1 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 11.57
2 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 10.88 PB
3 Quincy Hackett
Hammarby IF
07 Hammarby IF 10.04
4 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 9.08
123456
399 Love Mårtensson10.1510.8810.2610.21--
52 Quincy Hackett10.04x----
398 Linus Mattsson8.768.069.08---
405 Jacob Norsell10.5910.9111.57---
P15 Spjut
Vikt: 600g
14/5 10:30
1 Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 36.70 PB
2 Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 35.90
3 Linus Mattsson
Täby IS
07 Täby IS 33.85
Emil Söderberg
Täby IS
07 Täby IS -
123456
434 Emil Söderbergx-----
399 Love Mårtensson36.7034.0432.6731.82xx
398 Linus Mattsson27.33x33.6733.8528.5832.55
405 Jacob Norsell29.3235.9031.22x--
P14 80 m Försök
15/5 13:20
Heat 1
Vind: +0.7
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 10.17 q
2 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.18 q
3 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.80 q
4 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.06 q
5 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.13
Heat 2
Vind: -1.1
1 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.27 q
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.48 q
3 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.55 q
4 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 10.94 q
5 Victor Jakobson
Danderyds SK
08 Danderyds SK 11.61
P14 80 m Final
15/5 14:30
Vind: +2.1
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 9.96
2 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.08
3 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.15
4 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.51
5 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.80
6 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 10.86
7 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.93
Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK DNS
P14 300 m
14/5 15:35
1 Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 40.33
2 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 43.02
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 44.04
4 Leon Von Gegerfelt
Kungsängens FK
08 Kungsängens FK 45.81
5 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 47.07
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
P14 800 m
15/5 16:10
1 Johan Åkerström
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2:18.14 PB
2 Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 2:20.18
3 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 2:25.97 PB
P14 80 m häck
Höjd: 84,0cm
14/5 11:25
Vind: -3.2
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 12.23 PB
2 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 13.06
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 13.48
4 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 13.65
5 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 14.42
P14 Höjd
14/5 13:20
1 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 174
2 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 164 PB
3 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 145 PB
135140145150155160164168171174177
149 Erik Pikkuniemiooxoxxx
142 Edwin Larripa Taxellxoxoxoxoxxx
116 Nemanja Opacicoooooxxx
P14 Längd
15/5 11:55
1 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.28 nwi
2 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 5.18 nwi
3 Erik Pikkuniemi
Hässelby SK
08 Hässelby SK 5.03 nwi
4 Filip Olsson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 4.98 nwi
5 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.74 nwi
6 Nemanja Opacic
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 4.69 nwi
7 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.42 nwi
8 Victor Jakobson
Danderyds SK
08 Danderyds SK 3.83 nwi
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK DNS
Axel Arenander
Täby IS
08 Täby IS DNS
123456
255 William Blomquist4.99 nwix 2.92 nwi5.18 nwi5.13 nwi4.78 nwi
251 Levi BackDNS
116 Nemanja Opacic4.32 nwi4.37 nwi4.51 nwi4.52 nwi4.69 nwi4.05 nwi
89 Albin Wolgast4.07 nwi4.33 nwi4.14 nwix 4.42 nwi4.38 nwi
29 Victor Jakobson2.95 nwix 3.83 nwi3.77 nwi3.74 nwix
315 William StrömbergDNS
329 Axel ArenanderDNS
128 Philip Antivilo Lindsjöö4.91 nwi5.27 nwix x 5.08 nwi5.28 nwi
185 Filip Olssonx x 4.95 nwi4.81 nwi4.98 nwi4.53 nwi
149 Erik Pikkuniemi1.98 nwix 4.77 nwi4.83 nwi4.69 nwi5.03 nwi
86 Benjamin Wilkinson4.56 nwi4.53 nwi4.74 nwi4.45 nwi4.66 nwi4.62 nwi
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
15/5 12:55
1 William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK 12.90
2 William Blomquist
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.87 PB
3 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.77
4 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.11 PB
5 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 8.93 PB
123456
315 William Strömberg12.8711.9111.9512.90xx
89 Albin Wolgast8.047.958.309.117.928.63
255 William Blomquist10.4910.8710.389.8210.04-
104 Rasmus Berglund8.938.668.428.508.74x
251 Levi Back10.3010.2910.7710.299.7910.54
P14 Spjut
Vikt: 600g
14/5 10:30
1 Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 47.02 PB
2 Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK
08 Hässelby SK 40.73 PB
3 Rasmus Berglund
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 32.28 PB
4 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 29.31
5 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 23.70
6 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 21.51
William Strömberg
Turebergs FK
08 Turebergs FK -
123456
251 Levi Back47.0244.37x42.3643.82x
57 Theodor Håkansson20.0520.8220.7223.70--
89 Albin Wolgast17.9119.1119.71x19.7621.51
104 Rasmus Berglundx32.2828.7230.20x28.83
142 Edwin Larripa Taxell33.5734.2834.6040.7340.39-
315 William Strömberg------
86 Benjamin Wilkinson26.7929.3127.26x--
P13 60 m
15/5 10:25
Vind: +0.3
1 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 8.48
2 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.66 8.651
3 Dante Stam
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.66 8.657
4 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 8.75
5 Tim Franc
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 8.81
6 Kasper Langevoort
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 8.96 PB
7 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 9.62
P13 200 m
14/5 14:30
Vind: +0.7
1 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 28.18
2 Tim Franc
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 28.57
3 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 30.46
4 Maxim Tabacchi
Hammarby IF
09 Hammarby IF 31.98
5 Viktor Furmarker
Täby IS
09 Täby IS 37.27
Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
P13 600 m
15/5 12:30
1 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 1:46.61 PB
2 Alvar Engström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 1:48.05 PB
3 Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK 1:50.82 PB
4 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 1:56.46 PB
5 Joel Köhn
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 2:02.16
6 Olle Eide-Jensen
Hammarby IF
09 Hammarby IF 2:06.98
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
14/5 10:40
Vind: -1.7
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.02
2 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 10.06
3 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 12.24
P13 Höjd
15/5 13:20
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 160 PB
2 Dante Stam
Turebergs FK
09 Turebergs FK 156 PB
3 Alexander Brändeborn
Råby-Rekarne FIF
09 Råby-Rekarne FIF 154 PB
4 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 154
5 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 142
6 Tim Franc
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 142
7 Filip Wincent
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 138
8 Olle Eide-Jensen
Hammarby IF
09 Hammarby IF 130 =PB
9 Maxim Tabacchi
Hammarby IF
09 Hammarby IF 130
10 Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 115
Kasper Langevoort
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK DNS
115120125130134138142145148151154156160163
181 Alexander Brändeborn----oxooxxooxooxxx
69 Alessandro Mancinella------oooxooxoxxx
367 Nils Grufman-----ooxoooxo
220 Thomas Moussayoxxx
230 Filip Wincent-xooxoooxxx
84 Maxim Tabacchioooxoxxx
48 Olle Eide-Jensenooxxooxxx
214 Tim Franc----xoxoxoxxx
314 Dante Stam----xooooooxxoxxoxxx
169 Love Willén Holgersson-oooxooxoxxx
P13 Längd
Hoppzon
14/5 11:35
1 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.27 nwi
2 Tim Franc
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 4.95 nwi
3 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 4.74 nwi
4 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.64 nwi
5 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.18 nwi
6 Maxim Tabacchi
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.03 nwi
7 Kasper Langevoort
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 3.85 nwi
8 Viktor Furmarker
Täby IS
09 Täby IS 2.99 nwi
123456
363 Viktor Furmarker2.84 nwi2.99 nwi2.79 nwi2.65 nwi2.94 nwi2.93 nwi
51 Jumanne Hackett4.64 nwi4.38 nwi3.87 nwi3.73 nwi4.40 nwi2.35 nwi
84 Maxim Tabacchix 3.88 nwi4.00 nwi4.03 nwi3.82 nwi3.76 nwi
219 Kasper Langevoort3.67 nwi3.85 nwix x x 3.82 nwi
214 Tim Franc4.95 nwi4.75 nwi4.68 nwi4.65 nwi4.95 nwi4.76 nwi
69 Alessandro Mancinella5.03 nwix 3.39 nwi5.03 nwi5.12 nwi5.27 nwi
252 Tristan Back4.00 nwi4.09 nwi3.94 nwi3.98 nwi3.64 nwi4.18 nwi
383 Axel Jonell4.26 nwi4.53 nwi4.42 nwi4.53 nwi4.64 nwi4.74 nwi
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
14/5 12:25
1 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 11.28 PB
2 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.77
3 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 9.24 PB
4 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 8.42 PB
5 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.20 PB
6 Kasper Langevoort
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 7.00 PB
7 Viktor Furmarker
Täby IS
09 Täby IS 5.29
123456
367 Nils Grufman10.6510.4611.28x10.95x
51 Jumanne Hackett10.50x10.2210.77xx
363 Viktor Furmarkerx4.805.245.235.294.84
252 Tristan Backxx7.92xx8.20
338 David Bonnevier8.908.928.798.319.248.79
219 Kasper Langevoort7.006.546.676.896.736.81
339 Jakob Bonnevier8.248.148.427.557.20x
P13 Spjut
Vikt: 400g
15/5 11:00
1 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 41.24
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 37.47 PB
3 Nils Grufman
Täby IS
09 Täby IS 35.81 PB
4 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 32.30
5 Alexander Brändeborn
Råby-Rekarne FIF
09 Råby-Rekarne FIF 27.89
6 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 27.51 PB
7 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 22.57
8 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 22.32
9 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 20.10
10 Anton Kruse
Turebergs FK
10 Turebergs FK 20.04
11 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 19.65
12 Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 18.82
13 Aston Ivarsson Segerman
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 18.23
14 Filip Wincent
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 14.35 PB
123456
181 Alexander Brändeborn18.7222.8224.9327.4027.89
302 Emil Ribackex17.8720.10
69 Alessandro Mancinella17.4230.1022.44x37.47
339 Jakob Bonnevierx22.57x18.93-
367 Nils Grufman-28.5331.6232.7735.81
230 Filip Wincent14.35x-
383 Axel Jonellx11.7818.82
338 David Bonnevierx19.6519.56
252 Tristan Back32.3031.7927.6126.1221.29
43 Jonatan Borg15.5316.0222.3216.3316.01
184 Aston Ivarsson Segerman13.4818.2315.09
51 Jumanne Hackettx38.6829.7738.7241.24
169 Love Willén Holgerssonx27.5125.47x
489 Anton Krusex19.1320.04
P12 60 m häck Försök
Höjd: 76.2cm
15/5 09:00
Heat 1
Vind: -0.7
1 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.74 q PB
2 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.82 q PB
3 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 11.99 q PB
4 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 12.52 q
5 Lucas Tillaeus
Täby IS
10 Täby IS 12.66 q PB
6 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS 13.79 PB
Khalil Aldabbaj
Täby IS
12 Täby IS DNS
Heat 2
Vind: +3.2
1 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.64 q
2 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 11.94 q
3 Joel Köhn
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 12.48 q
4 Robin Duwig
Täby IS
10 Täby IS 12.75
5 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 13.00
6 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 13.10
7 Hugo Posse
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 15.63
Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
P12 60 m häck Final
Höjd: 76.2cm
15/5 10:50
Vind: +1.2
1 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.75
2 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 10.81
3 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 11.85 PB
4 Joel Köhn
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 11.88
5 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 12.17
6 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 12.22
7 Lucas Tillaeus
Täby IS
10 Täby IS 12.41 PB
Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS DNS
P12 Höjd
15/5 11:45
1 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 142
2 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 142 PB
3 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 142
4 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 134 PB
5 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 130
6 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 130 PB
7 Joel Köhn
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 125
=8 Lucas Tillaeus
Täby IS
10 Täby IS 120
=8 Leo Von Mossevelde
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 120
10 Eskil Chatelet
Sundbybergs IK
11 Sundbybergs IK 120
11 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 120 =PB
12 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 120 PB
13 Robin Duwig
Täby IS
10 Täby IS 115
14 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS 115
15 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 115
=16 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 110
=16 Walter Berglind
Täby IS
10 Täby IS 110
Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS DNS
Nils Dijkgraaf
Täby IS
10 Täby IS x
105110115120125130134138142145
396 Gustaf Malmooxxx
354 Robin Duwigoooxxx
335 Walter Berglind ooxxx
437 Lucas Tillaeusooooxxx
209 Eskil Chateletoooxoxxx
302 Emil Ribackeoooxooxxoxxx
410 Grim Pameliusooxoxxx
353 Nils Dijkgraafxxx
59 Ivar Janson--ooooxxx
226 Leo Von Mosseveldeoooox--
395 Oskar Lyberg-ooooxxoxxx
268 Filip Enhörning Edholm--ooooxoxxoxoxxx
339 Jakob Bonnevierooxoxoxxx
338 David Bonnevierooxoxxoxxx
218 Joel Köhnoooxxoxxx
252 Tristan Back--xxoxxx
291 Tage Lood Falgen----oxooooxx-
487 Jakob Lindberg----oooxoxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
15/5 09:20
1 Eliah Hallberg Hossain
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.86 nwi
2 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 4.77 nwi
3 Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.37 nwi
4 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.31 nwi
5 Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.16 nwi
6 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 4.15 nwi
7 Eskil Chatelet
Sundbybergs IK
11 Sundbybergs IK 4.05 nwi
8 Joel Köhn
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 4.05 nwi
9 Maximilian van der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 3.83 nwi
10 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.82 nwi
11 Lucas Tillaeus
Täby IS
10 Täby IS 3.78 nwi
12 Robin Duwig
Täby IS
10 Täby IS 3.76 nwi
13 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 3.65 nwi
14 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 3.62 nwi
15 Hugo Posse
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3.53 nwi
16 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 3.52 nwi
17 Walter Berglind
Täby IS
10 Täby IS 3.41 nwi
18 Eyvind Carlsson Berg
Täby IS
10 Täby IS 3.39 nwi
19 Grim Pamelius
Täby IS
10 Täby IS 3.36 nwi
20 Aston Ivarsson Segerman
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 3.17 nwi
21 Leo Von Mossevelde
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 3.00 nwi
22 Nils Dijkgraaf
Täby IS
10 Täby IS 2.73 nwi
123456
437 Lucas Tillaeusx 3.75 nwi3.78 nwi
184 Aston Ivarsson Segerman3.17 nwi2.45 nwi3.05 nwi
441 Maximilian van der Meijden3.83 nwi3.79 nwi3.79 nwi
354 Robin Duwig3.76 nwi3.65 nwi3.54 nwi
59 Ivar Janson4.16 nwi4.00 nwi3.89 nwi4.07 nwi4.06 nwi4.08 nwi
335 Walter Berglind 3.41 nwi3.22 nwi3.17 nwi
268 Filip Enhörning Edholm3.69 nwi4.15 nwi4.20 nwi4.12 nwi4.04 nwi4.31 nwi
338 David Bonnevier3.62 nwi3.50 nwi3.38 nwi
276 Eliah Hallberg Hossain4.55 nwi4.56 nwi4.66 nwi4.61 nwi4.76 nwi4.86 nwi
25 Hanwen Dong4.66 nwi4.52 nwi4.77 nwi4.53 nwi4.32 nwi4.39 nwi
395 Oskar Lyberg4.15 nwi3.86 nwi3.88 nwi- - -
223 Hugo Posse3.53 nwi- -
410 Grim Pamelius3.36 nwi3.12 nwi3.29 nwi
226 Leo Von Mossevelde3.00 nwi2.90 nwi2.57 nwi
209 Eskil Chatelet3.89 nwi3.84 nwi3.91 nwi3.99 nwi3.96 nwi4.05 nwi
218 Joel Köhn3.82 nwi3.91 nwi3.98 nwi4.05 nwi3.91 nwi3.83 nwi
347 Eyvind Carlsson Berg3.39 nwi3.19 nwi2.98 nwi
353 Nils Dijkgraaf2.42 nwi2.53 nwi2.73 nwi
396 Gustaf Malm3.28 nwi3.28 nwi3.52 nwi
302 Emil Ribacke3.82 nwi2.56 nwi-
339 Jakob Bonnevier3.56 nwi3.65 nwi3.47 nwi
291 Tage Lood Falgen4.23 nwi4.10 nwi4.21 nwi4.16 nwi3.06 nwi4.37 nwi
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
15/5 10:20
1 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.74 PB
2 David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 9.43 PB
3 Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 8.76 PB
4 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.56
5 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.71 PB
6 Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 7.63 PB
7 Eskil Chatelet
Sundbybergs IK
11 Sundbybergs IK 7.04
8 Anton Kruse
Turebergs FK
10 Turebergs FK 6.89
9 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 6.45
10 Aston Ivarsson Segerman
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 6.17 PB
11 Robin Duwig
Täby IS
10 Täby IS 6.10
12 Leo Von Mossevelde
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 5.89 PB
13 Walter Berglind
Täby IS
10 Täby IS 5.67
14 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 5.65
15 Hugo Posse
Sundbybergs IK
10 Sundbybergs IK 5.59
16 Eliah Hallberg Hossain
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.50
17 Nils Dijkgraaf
Täby IS
10 Täby IS 4.69
18 Eyvind Carlsson Berg
Täby IS
10 Täby IS 4.45
Khalil Aldabbaj
Täby IS
12 Täby IS DNS
Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK DNS
123456
326 Khalil AldabbajDNS
25 Hanwen Dong--8.098.427.908.76
226 Leo Von Mossevelde5.895.395.03
347 Eyvind Carlsson Berg4.454.013.85
338 David Bonnevier8.729.389.438.74x9.16
396 Gustaf Malm5.655.145.28
395 Oskar Lyberg5.586.326.45
223 Hugo Posse4.805.345.59
184 Aston Ivarsson Segerman5.486.126.17
302 Emil Ribacke9.749.049.148.529.559.23
288 Love LindbergDNS
268 Filip Enhörning Edholm7.257.486.117.716.877.51
335 Walter Berglind 4.814.545.67
339 Jakob Bonnevier7.45x-7.067.257.63
209 Eskil Chateletx6.767.046.47xx
276 Eliah Hallberg Hossain5.445.285.50
354 Robin Duwig5.855.666.10
353 Nils Dijkgraaf4.693.924.48
487 Jakob Lindberg7.506.927.598.198.278.56
489 Anton Kruse6.775.716.896.286.17-
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P8

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.