Resultat Luciaspelen

Sätra Friidrottshall, Sätra   2023-12-08 - 2023-12-10

Arrangör: IFK Lidingö Senast uppdaterad: 2023-12-11 10:51:06
2023-12-08 2023-12-09 2023-12-10 Alla dagar
Visa Resultatkort
P/F 9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P/F 10

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P/F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Kvinnor Stafett 2x200 m
8/12 19:50
1 Vallentuna FK Lag 1
Elina Hellgren 04
Inez Bergström 06

Vallentuna FK
Vallentuna FK 57.94
2 Hellas FK K Gasell
Katarina Miller 06
Magdalena Lomakka 05

Hellas FK
Hellas FK 59.38
Kvinnor Stav
10/12 09:20
1 Annika Jönsson
Spårvägens FK
96 Spårvägens FK 387 TR
2 Johanna Hellman
IFK Lidingö
99 IFK Lidingö 362 SB
3 Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 332 SB
4 Annie Sjölund
Turebergs FK
06 Turebergs FK 272 PB
5 Sophia Abdulrahim Omar
IFK Lidingö
87 IFK Lidingö 262 SB
6 Elsa Grip Sommelius
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 252 PB
7 Asta Nordin
Huddinge AIS
08 Huddinge AIS 230 PB
206218230242252262272282332342352362372387402
344 Asta Nordinooxxoxxx
783 Annie Sjölund----xoxooxxx
336 Elsa Grip Sommeliusooooxoxxx
456 Johanna Hellman--------oxooxxoxxx
433 Sophia Abdulrahim Omar---xooxoxxx
740 Alva Back--------oxxx
664 Annika Jönsson-----------oooxxx
Kvinnor 30m
10/12 13:10
1 Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 4.73
2 Judy Alesi
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.94
3 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 5.11
4 Elina Hellgren
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 5.15
5 Valerie Wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 5.27 5.262
6 Inez Bergström
Vallentuna FK
06 Vallentuna FK 5.27 5.267
7 Helena Hellgren
Vallentuna FK
76 Vallentuna FK 5.30
8 Karin Skarp
Hammarby IF
76 Hammarby IF 5.56
F17 Stafett 2x200 m
8/12 19:40
A-Final
Tot. plac.
1 Hellas FK Mjölksyra
Julia Kirk 08
Julia Ek 08

Hellas FK
Hellas FK 1:00.27 3
2 Tullinge FI Lag 1
Edith Grimheden 07
Agnes Parmhed 08

Tullinge FI
Tullinge FI 1:00.47 4
3 Mälarhöjdens IK Lag F17 2
Selma Redzematovic 07
Mikaela Lutula Ngolo 08

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 1:00.90 5
B-Final
Tot. plac.
1 Mälarhöjdens IK Lag F17 1
Wilma Herranen 07
Judit Hagerfors 08

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 55.50 1
2 Hellas FK F17 Wooosh
Ulrika Lomakka 07
Carolina Calvo Villalain 07

Hellas FK
Hellas FK 55.91 2
F15 60 m
10/12 10:30
1 Meja Ahrne
Upsala IF
09 Upsala IF 8.52 SB
2 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 8.69 SB
3 Hanna Almgren
Hässelby SK
09 Hässelby SK 9.01 PB
4 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 9.11
5 Lovisa Elvelin Österman
Hellas FK
09 Hellas FK 9.27 PB
6 Estrid Lindberg Granqvist
Hellas FK
09 Hellas FK 9.51 PB
7 Linnea Olsson Roth
Hellas FK
09 Hellas FK 9.55 PB
F15 200 m
9/12 13:30
A-Final
Tot. plac.
1 Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 27.53 1 PB
2 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 28.14 2 PB
3 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 28.89 3 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Hedda Mossberg
IF Linnéa
09 IF Linnéa 29.45 4 PB
2 Hanna Almgren
Hässelby SK
09 Hässelby SK 29.51 5 PB
F15 1000 m
9/12 16:20
1 Molly Törnqvist
Upsala IF
09 Upsala IF 3:04.37 PB
2 Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK 3:04.61 SB
3 Elsa Danielsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 3:09.38 PB
4 Linnea Dahlgren
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 3:12.17 PB
F15 60 m häck
Höjd: 76.2cm
9/12 13:00
A-Final
Tot. plac.
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.60 1 PB
2 Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF 9.93 3 SB
3 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 10.11 4 PB
4 Nellie Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.17 5
5 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 10.32 6
6 Meja Ahrne
Upsala IF
09 Upsala IF 10.33 7
7 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 11.74 12
B-Final
Tot. plac.
1 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 9.87 2 PB
2 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.69 8 PB
3 Kajsa Kubu
Hellas FK
10 Hellas FK 10.96 9 PB
4 Iris Ahlqvist
Täby IS
10 Täby IS 11.55 10 PB
5 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 11.66 11 PB
Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF DNS
F15 Höjd
10/12 13:50
1 Nellie Krantz
Turebergs FK
09 Turebergs FK 156
2 Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 152 SB
3 Meja Åsbrink
Upsala IF
09 Upsala IF 143
4 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 143 SB
=5 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 138 PB
=5 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 138 PB
=5 Kaddy Darbo
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 138 PB
=5 Svea Strand
Täby IS
09 Täby IS 138 SB
=9 Linn Nordlander
Upsala IF
09 Upsala IF 138 PB
=9 Amanda Oja
Turebergs FK
09 Turebergs FK 138 PB
11 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 133
12 Binta Darbo
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 133 PB
13 Hanna Almgren
Hässelby SK
09 Hässelby SK 123 PB
113118123128133138143148152156160
789 Elise Wiklund------oxoxoxxx
202 Agnes Roslund---oooxxx
826 Linn Nordlander----oxoxxx
99 Amanda Broberg Rydqvist----ooxxx
761 Nellie Krantz-----ooooxxoxxx
820 Astrid Ström--oxooxxx
829 Meja Åsbrink----oooxxx
443 Kaddy Darboooooooxxx
819 Svea Strand---oooxxx
817 Vera Stolpen----oxoxxoxxx
442 Binta Darboooooxxoxxx
360 Hanna Almgren-xooxxx
775 Amanda Oja----oxoxxx
F15 Stav
9/12 14:00
1 Meja Ahrne
Upsala IF
09 Upsala IF 310 PB
2 Jasmine Gustafsson
IFK Märsta
09 IFK Märsta 259 PB
3 Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK 249 PB
=4 Linn Nordlander
Upsala IF
09 Upsala IF 219 PB
=4 Emelie Lagerdahl
Bromma IF
09 Bromma IF 219 PB
6 Kajsa Kubu
Hellas FK
10 Hellas FK 219 SB
=7 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 219 PB
=7 Livia Sandström
Turebergs FK
09 Turebergs FK 219 SB
=9 Therese Löwenthal
Hellas FK
10 Hellas FK 196 SB
=9 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 196 PB
11 Nadia Florczyk
Hammarby IF
10 Hammarby IF 196 PB
12 Audrey Coan
Turebergs FK
10 Turebergs FK 196 PB
13 Tea Palm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 181 SB
Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS x
166181196209219229239249259269279285305310315
126 Isabella Glod-ooxoxoxxx
504 Jasmine Gustafsson----xoxooooxxx
826 Linn Nordlander-ooooxxx
299 Kajsa Kubu---xooxxx
121 Nadia Florczykoxooxxx
656 Yana Halubouskaya--ooooooxxx
309 Therese Löwenthal-ooxxx
32 Emelie Lagerdahloooooxxx
188 Tea Palmooxxx
805 Tuva Eckerberg-----xxx
782 Livia Sandström--xooxoxxx
748 Audrey Coanooxxoxxx
823 Meja Ahrne-------ooo-oxxooxxx
356 Hilma Westling-ooxxx
F15 Längd
10/12 09:00
1 Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 5.03 PB
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.85 SB
3 Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 4.83 PB
4 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 4.70 PB
5 Binta Darbo
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 4.34 PB
6 Agnes Roslund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.14 PB
7 Hanna Almgren
Hässelby SK
09 Hässelby SK 4.08 PB
8 Valerie Wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.91 PB
9 Kaddy Darbo
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 3.70 PB
Vendela Vickberg
Boo IF
09 Boo IF -
Wilma Asp
IFK Tumba
09 IFK Tumba -
123456
817 Vera Stolpen4.634.612.954.334.674.83
202 Agnes Roslund4.144.084.043.923.99x
442 Binta Darbo3.873.863.493.794.154.34
360 Hanna Almgren3.884.084.053.954.08x
11 Vendela Vickberg---
340 Natalie Johansson4.554.474.384.424.70x
217 Tyra Sternlind4.70x4.624.442.644.85
443 Kaddy Darbox3.453.70
505 Wilma Asp---
805 Tuva Eckerberg4.724.884.884.735.03x
702 Valerie Wäsström3.913.793.883.833.63x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
10/12 11:55
1 Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.72 SB
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.39 PB
3 Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.02 PB
4 Gwen Fagerström
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.00 PB
5 Agnes Nilsson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 9.00 PB
6 Astrid Ström
Täby IS
09 Täby IS 8.92
7 Alma Lehrman
Hellas FK
10 Hellas FK 8.35 PB
8 Natalie Johansson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 7.80 PB
9 Märta Nystrand Fock
IF Linnéa
09 IF Linnéa 7.23
10 Linnea Olsson Roth
Hellas FK
09 Hellas FK 7.10 PB
123456
417 Märta Nystrand Fock7.236.176.98
119 Gwen Fagerström8.678.838.978.289.008.81
820 Astrid Ström8.238.358.538.078.928.27
99 Amanda Broberg Rydqvist8.779.348.268.309.399.34
314 Linnea Olsson Roth6.927.105.64
481 Agnes Nilsson9.008.878.018.488.52x
340 Natalie Johansson7.277.806.997.787.407.45
634 Maya Purmonen7.927.97x9.028.658.77
217 Tyra Sternlind9.019.72x8.859.229.07
301 Alma Lehrman7.287.518.356.998.127.89
F14 60 m Försök
10/12 10:00
Heat 1
1 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 8.48 q PB
2 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.76 q PB
3 Emelie Lu
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.98 PB
4 Ebba Hellberg
Södertälje IF
10 Södertälje IF 9.48 PB
5 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK
10 Hässelby SK 9.76 SB 9.757
Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö DNS
Heat 2
1 Elin Aneby
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.68 q 8.671
2 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 8.86 PB
3 Julia Lindquist
Hellas FK
10 Hellas FK 8.99 SB 8.982
4 Nadia Florczyk
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.37 PB
5 Alma Lehrman
Hellas FK
10 Hellas FK 9.41 SB 9.404
6 Elin Dittmer
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.55
7 Anna Rimbark
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 10.03 =PB
Heat 3
1 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.42 q PB
2 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 9.00 PB
3 Märta Furn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.10
4 Klara Magnusson
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.27
5 Alva Lundström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.41 PB 9.404
6 Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF 9.90
7 Emilia Andersson
Hässelby SK
10 Hässelby SK 10.40 PB
Heat 4
1 Ema Avramova
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.07 q
2 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 8.93 SB
3 Maja Westerdahl
IFK Tumba
10 IFK Tumba 8.97
4 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.41 SB 9.406
5 Frida Åström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.51
6 Delina Aforki
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.76 PB 9.758
Elsa Adolfsson
Danderyds SK
10 Danderyds SK DNS
Heat 5
1 Elsa Herlin
Täby IS
10 Täby IS 8.68 q PB 8.675
2 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.74 q SB
3 Ester Danielsson
IF Linnéa
10 IF Linnéa 8.99 PB 8.987
4 Elin Almgren
Hässelby SK
10 Hässelby SK 9.08
5 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.57 PB
6 Lilou Kechida Traista
Hellas FK
10 Hellas FK 9.81 =PB
7 Iris Ahlqvist
Täby IS
10 Täby IS 9.92 PB
Heat 6
1 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.72 q SB
2 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 9.01 SB
3 Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 9.21 SB
4 Valerie Wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.31
5 Eveline Bramme
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.41 PB 9.406
6 Greta Roording
Danderyds SK
10 Danderyds SK 9.45
7 Elsa Loréhn
Täby IS
10 Täby IS 9.68 SB
8 Emilia Örtengren
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.74 PB
F14 60 m Final
10/12 12:20
1 Ema Avramova
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.08
2 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 8.40 PB
3 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 8.59
4 Elin Aneby
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.60
5 Elsa Herlin
Täby IS
10 Täby IS 8.67 PB
6 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.70 SB
7 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.99
8 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.01
F14 200 m
9/12 15:40
A-Final
Tot. plac.
1 Ema Avramova
Turebergs FK
10 Turebergs FK 26.23 1 PB
2 Elin Aneby
Turebergs FK
10 Turebergs FK 27.93 2 PB
3 Frida Hultén Skrzeczynski
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 29.55 8 SB
4 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 30.02 10 SB
B-Final
Tot. plac.
1 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 28.58 3 PB
2 Ebba Hedenryd
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 30.18 11 PB
3 Elin Almgren
Hässelby SK
10 Hässelby SK 30.44 12 PB
4 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 31.69 17 SB
C-Final
Tot. plac.
1 Hedda Kirk
Hellas FK
10 Hellas FK 28.90 6 PB
2 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 29.32 7 PB
3 Alva Lundström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 31.17 14 PB
4 Elin Dittmer
Turebergs FK
10 Turebergs FK 31.56 16
D-Final
Tot. plac.
1 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 28.59 4 PB
2 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 28.60 5 PB
3 Nadia Florczyk
Hammarby IF
10 Hammarby IF 30.89 13 PB
4 Eveline Bramme
Hammarby IF
10 Hammarby IF 31.51 15 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 29.61 9 PB
2 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK
10 Hässelby SK 31.88 18 PB
3 Emilia Andersson
Hässelby SK
10 Hässelby SK 35.59 19 PB
Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF DNS
F14 1000 m
9/12 16:10
A-Final
Tot. plac.
1 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3:18.28 1 PB
2 Tindra Windisch
Tjalve FIF
10 Tjalve FIF 3:26.75 2 PB
3 Klara Magnusson
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3:27.05 3 PB
4 Alva Lundström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3:50.96 5
5 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3:54.26 6 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Hedda Strömö
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3:28.95 4 PB
2 Lavina Sadiki
Hässelby SK
10 Hässelby SK 4:04.94 7 PB
3 Elin Almgren
Hässelby SK
10 Hässelby SK 4:08.93 8 PB
4 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK
10 Hässelby SK 4:15.51 9 PB
F14 Höjd
9/12 10:30
Pool 1
Tot. plac.
1 Therese Löwenthal
Hellas FK
10 Hellas FK 156 1 PB
2 Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS 156 2 PB
3 Ema Avramova
Turebergs FK
10 Turebergs FK 152 3 PB
4 Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS 143 5 PB
5 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 143 6 SB
6 Audrey Coan
Turebergs FK
10 Turebergs FK 138 7 =PB
7 Alba Jergmar
Boo IF
10 Boo IF 138 11 =PB
8 Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 133 =12 SB
9 Emelie Hjelm
Hässelby SK
10 Hässelby SK 133 14
=10 Iris Ahlqvist
Täby IS
10 Täby IS 128 =15 PB
=10 Lavina Sadiki
Hässelby SK
10 Hässelby SK 128 =15 PB
12 Elin Almgren
Hässelby SK
10 Hässelby SK 128 17 =PB
Märta Lundin
Hammarby IF
10 Hammarby IF x
113118123128133138143148152156160
359 Elin Almgren-ooxxoxxx
808 Ella Hallsten---ooxoxoxxx
796 Iris Ahlqvist--oxoxxx
739 Ema Avramova---ooooooxxx
803 Isabella Byberg------oooxoxxx
748 Audrey Coan--ooooxxx
126 Isabella Glod---ooxxoxxoxxx
368 Emelie Hjelm--xooxxoxxx
493 Molly Schlein-Andersenooooxoxxx
309 Therese Löwenthal-----oooooxxx
4 Alba Jergmar--oooxxoxxx
169 Märta Lundin-x-
374 Lavina Sadiki--oxoxxx
Pool 2
Tot. plac.
1 Alicia Wallgren
Mälarö SOK
10 Mälarö SOK 148 4 PB
2 Moa Björkén
Täby IS
10 Täby IS 138 8 PB
3 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 138 9 PB
4 Alma Lehrman
Hellas FK
10 Hellas FK 138 10 PB
5 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK
10 Hässelby SK 133 =12 PB
6 Frida Åström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 123 18 PB
7 Nadia Florczyk
Hammarby IF
10 Hammarby IF 123 19 PB
8 Elin Dittmer
Turebergs FK
10 Turebergs FK 118 20 PB
Emilia Örtengren
Hammarby IF
10 Hammarby IF x
113118123128133138143148152
632 Alicia Wallgren---oooooxxx
750 Elin Dittmeroxoxxx
301 Alma Lehrman--oooxoxxx
121 Nadia Florczyk-oxoxxx
247 Emilia Örtengrenxxx
703 Frida Åströmoooxxx
356 Hilma Westling-ooxoxxooxxx
802 Moa Björkén-oooxxooxxx
376 Astrid Wetterstrand-oooxoxxx
F14 Längd
10/12 10:10
Pool 1
Tot. plac.
1 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 4.38 5 PB
2 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.30 8 SB
3 Elin Almgren
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3.96 11
4 Alice Holm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.85 14 SB
5 Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF 3.71 15
6 Elin Dittmer
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.44 19 PB
7 Frida Åström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.43 20 PB
8 Edith Wignell
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 3.33 24 PB
9 Anna Rimbark
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 3.10 27
Tilda Solenberg
Boo IF
10 Boo IF -
Elsa Hallberg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK -
Lily Söderlind
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK -
Isabella Byberg
Täby IS
10 Täby IS -
Frida Hultén Skrzeczynski
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK -
Alma Carlson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS -
Moa Björkén
Täby IS
10 Täby IS -
Iris Ahlqvist
Täby IS
10 Täby IS x
Elsa Herlin
Täby IS
10 Täby IS x
Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö x
123456
9 Tilda Solenberg---
796 Iris Ahlqvistxx-
607 Anna Rimbark2.973.013.10
572 Elsa Hallberg---
622 Hedvig Ulvenfalk Berg4.064.264.074.014.014.38
126 Isabella Glod4.124.304.304.124.254.23
750 Elin Dittmer3.413.363.44
616 Lily Söderlind---
139 Alice Holm3.703.723.85
803 Isabella Byberg---
658 Frida Hultén Skrzeczynski---
809 Elsa Herlinxxx
628 Edith Wignellx2.903.33
334 Alma Carlson---
802 Moa Björkén---
42 Theresa Van Uelft3.683.71x
359 Elin Almgren3.953.843.96
703 Frida Åström3.213.403.43
493 Molly Schlein-Andersenxxx
Pool 2
Tot. plac.
1 Ema Avramova
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.04 1 PB
2 Leonora Wessén
Boo IF
10 Boo IF 4.56 2 PB
3 Wilma Silvell
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.49 3 PB
4 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 4.47 4 PB
5 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 4.35 6 PB
6 Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 4.35 7 PB
7 Hilda Järvinen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.25 9 PB
8 Therese Löwenthal
Hellas FK
10 Hellas FK 4.18 10 PB
9 Elsa Loréhn
Täby IS
10 Täby IS 3.93 12 PB
10 Vendela Ekstrand
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 3.86 13 PB
11 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.70 16 PB
12 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 3.57 17 PB
13 Greta Roording
Danderyds SK
10 Danderyds SK 3.50 18 PB
14 Nadia Florczyk
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.39 21 PB
15 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK
10 Hässelby SK 3.35 22 PB
16 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.33 23 PB
17 Emilia Örtengren
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.28 25 PB
18 Marilu de Kwant
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.14 26 PB
19 Julia Lindquist
Hellas FK
10 Hellas FK 3.03 28 PB
20 Emilia Andersson
Hässelby SK
10 Hässelby SK 2.86 29 PB
123456
306 Julia Lindquist2.882.913.03
570 Ebba Göthlin4.343.944.05x4.264.35
349 Wilma Silvell3.844.474.27x4.49x
739 Ema Avramova5.044.985.024.95xx
311 Ailbhe McCarthy3.83x4.374.47xx
82 Ingrid Asp3.703.383.58
376 Astrid Wetterstrand3.353.26x
354 Wilma Wallsten4.35-----
12 Leonora Wessén4.434.184.43x4.564.45
356 Hilma Westling3.523.57x
47 Greta Roording2.812.373.50
247 Emilia Örtengren3.243.103.28
79 Anni Anjemo3.333.103.27
361 Emilia Anderssonx2.802.86
812 Elsa Loréhn3.93x3.84
554 Vendela Ekstrand3.863.833.77
112 Marilu de Kwant3.142.222.77
121 Nadia Florczyk3.253.383.39
151 Hilda Järvinen4.253.58x
309 Therese Löwenthal4.173.934.18
F14 Kula
Vikt: 3,0kg
10/12 12:35
1 Isabella Glod
Hammarby IF
10 Hammarby IF 9.49 PB
2 Elin Aneby
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.33 PB
3 Kajsa Kubu
Hellas FK
10 Hellas FK 8.43 PB
4 Ailbhe McCarthy
Hellas FK
10 Hellas FK 8.33 PB
5 Astrid Wetterstrand
Hässelby SK
10 Hässelby SK 8.31
6 Elsa Adolfsson
Danderyds SK
10 Danderyds SK 7.96
7 Elsa Loréhn
Täby IS
10 Täby IS 7.74 PB
8 Hedvig Ulvenfalk Berg
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 7.22 PB
9 Emelie Hjelm
Hässelby SK
10 Hässelby SK 7.17
10 Ebba Göthlin
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 7.09 PB
11 Ingrid Asp
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.68 PB
12 Alice Holm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.60 SB
13 Elin Almgren
Hässelby SK
10 Hässelby SK 6.60 PB
14 Greta Roording
Danderyds SK
10 Danderyds SK 6.54
15 Lavina Sadiki
Hässelby SK
10 Hässelby SK 6.51
16 Hilma Westling
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 6.50 PB
17 Theresa Van Uelft
Bromma IF
10 Bromma IF 6.49 PB
18 Therese Löwenthal
Hellas FK
10 Hellas FK 6.47 PB
19 Anni Anjemo
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.41 PB
20 Tea Palm
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.24 PB
21 Elin Dittmer
Turebergs FK
10 Turebergs FK 6.21
22 Marilu de Kwant
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.15 PB
23 Nadia Florczyk
Hammarby IF
10 Hammarby IF 6.00 PB
24 Julia Lindquist
Hellas FK
10 Hellas FK 5.91 PB
25 Alva Lundström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.91
26 Emilia Andersson
Hässelby SK
10 Hässelby SK 5.75 PB
27 Edith Wignell
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 5.31 PB
28 Freja Tael
Boo IF
10 Boo IF 5.10 PB
Molly Schlein-Andersen
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö -
Josefine Cedergren
IFK Tumba
10 IFK Tumba -
Tilda Solenberg
Boo IF
10 Boo IF -
Bianca Borgman
IF Linnéa
10 IF Linnéa -
Ida Persson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS -
123456
188 Tea Palm6.245.656.22
374 Lavina Sadiki5.226.266.51
359 Elin Almgrenx5.946.60
79 Anni Anjemo5.955.796.41
570 Ebba Göthlin6.036.697.09
10 Freja Tael-5.10-
361 Emilia Andersson5.125.105.75
311 Ailbhe McCarthy7.815.968.337.237.237.82
493 Molly Schlein-Andersen---
507 Josefine Cedergren---
112 Marilu de Kwant6.15-5.64
121 Nadia Florczyk5.586.005.99
139 Alice Holm6.466.606.57
368 Emelie Hjelm7.137.176.88
82 Ingrid Asp6.166.686.32
9 Tilda Solenberg---
306 Julia Lindquist5.675.915.24
622 Hedvig Ulvenfalk Berg6.587.227.076.616.586.34
812 Elsa Loréhn7.407.417.747.617.446.38
376 Astrid Wetterstrandx-7.636.77x8.31
628 Edith Wignell5.315.205.10
392 Bianca Borgman---
47 Greta Roording6.426.436.54
46 Elsa Adolfsson7.327.23-x7.817.96
42 Theresa Van Uelft5.66-6.49
737 Elin Aneby9.118.736.357.798.619.33
356 Hilma Westling5.956.50-
309 Therese Löwenthal6.476.195.12
299 Kajsa Kubu8.177.73-7.318.437.08
347 Ida Persson---
126 Isabella Glod9.228.658.689.239.269.49
772 Alva Lundström5.505.375.91-
750 Elin Dittmer6.165.426.21-
F13 60 m Försök
10/12 09:10
Heat 1
1 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.53 q PB
2 Emi Rees
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 8.65 q PB
3 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 8.82 q
4 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.25 =PB
5 Maja O'Brien
Boo IF
11 Boo IF 9.41 PB
6 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.62 PB 9.620
7 Tora Söderström
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 10.31 PB
8 Victoria Djurstedt Holm
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 10.38 PB
Heat 2
1 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 8.43 q
2 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.84 PB
3 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.11
4 Linn Nordlund
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 9.75
5 Molly Held
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 9.91 PB
6 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 9.97 PB
Mei Hedman
Boo IF
11 Boo IF DNS
Heat 3
1 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 8.72 q =PB
2 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 8.75 q
3 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.17
4 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 9.30
5 Lara Passero
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.34 PB
6 Isabella Wilkinson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.50 PB
7 Isabel Andersson
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.87 SB 9.863
8 Hanna Geverts
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 10.56 PB
Heat 4
1 Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 8.39 q
2 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 8.96
3 Maya Molin
Boo IF
11 Boo IF 9.01
4 Siri Zeffer
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.33 PB
5 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 9.60
6 Jasmine Svensson
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 9.87 PB 9.868
7 Greta Haglund
IFK Tumba
11 IFK Tumba 10.14 SB 10.133
Heat 5
1 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 8.74 q SB
2 Bini Becksmo
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 9.09 SB
3 Vega Glauser
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 9.10
4 Matilda Rangne
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.59 PB
5 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 9.62 9.616
6 Filippa Berfenstam
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 9.73
7 Ellen Unsöld
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 9.80 PB
8 Emilia Johansson
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 10.14 PB 10.136
F13 60 m Final
10/12 12:25
1 Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 8.29 PB
2 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 8.31
3 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 8.56 PB
4 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 8.67 PB
5 Emi Rees
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 8.73 8.724
6 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 8.73 PB 8.730
7 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 8.84
Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF DNS
F13 200 m
9/12 14:00
A-Final
Tot. plac.
1 Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 27.23 1 PB
2 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 27.57 2 PB
3 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 28.63 3 SB
Hilma Kabo
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 28.67 5 PB
2 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 29.56 7 SB
Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK DNS
Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 29.06 6 PB
2 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 29.79 9 PB
3 Vega Glauser
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 30.80 13
Elvira Livak
Bromma IF
11 Bromma IF DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 31.38 17 PB
2 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 32.02 18 PB
3 Isabel Andersson
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 32.89 23 SB
Melody Wahlberg
Tyresö FK
13 Tyresö FK DNS
E-Final
Tot. plac.
1 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 29.68 8 PB
2 Maya Molin
Boo IF
11 Boo IF 29.97 10 PB
3 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 30.20 11 PB
Ella Ranung
Hässelby SK
11 Hässelby SK DNS
F-Final
Tot. plac.
1 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 28.64 4 PB
2 Agnes Sundberg Rahm
Hammarby IF
11 Hammarby IF 31.16 16 PB
3 Jasmine Svensson
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 32.17 19 PB
4 Molly Held
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 33.32 24 PB
G-Final
Tot. plac.
1 Linn Nordlund
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 30.94 14 PB
2 Lea Dourrouj
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 31.11 15 PB
3 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 32.48 20 PB
4 Emilia Johansson
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 32.83 22 PB
H-Final
Tot. plac.
1 Matilda Öhlin
Trosa-Vagnhärad SK
11 Trosa-Vagnhärad SK 30.33 12 PB
2 Ellen Unsöld
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 32.52 21 PB
Ellen Samuelsson
Boo IF
11 Boo IF DQ L
I-Final
Tot. plac.
1 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 33.63 25 PB
2 Greta Haglund
IFK Tumba
11 IFK Tumba 33.99 26 PB
Lara Passero
Hammarby IF
11 Hammarby IF DNS
F13 800 m
10/12 13:50
A-Final
Tot. plac.
1 Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2:32.73 1
2 Emi Rees
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 2:33.84 2 PB
3 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 2:35.01 3 PB
4 Ellenor Grahn
Hammarby IF
11 Hammarby IF 2:39.19 4
5 Astrid Kallin
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 2:49.73 5
Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Vega Glauser
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 2:51.79 10 PB
2 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 2:52.41 11 PB
3 Greta Haglund
IFK Tumba
11 IFK Tumba 2:56.61 14 SB
Isabel Andersson
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö DNS
Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Aveline Glöggler Grandell
Täby IS
11 Täby IS 2:51.06 8 PB
2 Aldaeunna Deontae Lewis
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 2:51.26 9 PB
3 Jasmine Svensson
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 2:54.89 13 PB
4 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 2:59.37 15 PB
Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK DNS
D-Final
Tot. plac.
1 Maja O'Brien
Boo IF
11 Boo IF 2:49.76 6 PB
2 Matilda Rangne
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 2:50.36 7 PB
3 Emilia Johansson
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 2:54.56 12 PB
Nivedita Viswanathan
Hammarby IF
11 Hammarby IF DNS
Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF DNS
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
9/12 12:20
A-Final
Tot. plac.
1 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 9.48 1 TR
2 Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.49 2 PB
3 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 10.31 3 10.306
4 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 10.31 4 10.310
5 Ellen Samuelsson
Boo IF
11 Boo IF 10.33 5 PB
6 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 10.58 10 10.576
7 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 10.68 12
B-Final
Tot. plac.
1 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 10.48 6 PB
2 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 10.53 7 PB
3 Cajsa Bååthe
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 10.58 9 PB 10.574
4 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 10.65 11 PB
5 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 11.33 14
6 Vega Glauser
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 11.47 16
7 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 11.66 18
C-Final
Tot. plac.
1 Saga Ivarsson Linnér
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 10.56 8 PB
2 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 10.82 13 PB
3 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 11.41 15 PB
4 Ester Schultz
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 11.60 17 PB
5 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 11.69 19
6 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 11.99 22
7 Lisa Stolper
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 12.40 26
D-Final
Tot. plac.
1 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 11.98 21 PB
2 Mei Hedman
Boo IF
11 Boo IF 12.76 27
3 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 12.87 29
4 Elvira Belda
Hammarby IF
11 Hammarby IF 12.91 30
5 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 12.96 31
Maya Molin
Boo IF
11 Boo IF DNF
E-Final
Tot. plac.
1 Arwen Back
Turebergs FK
13 Turebergs FK 11.91 20 PB
2 Isabel Andersson
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 12.00 23 PB
3 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 12.23 24 PB
4 Lara Passero
Hammarby IF
11 Hammarby IF 12.33 25 PB
5 Emma Nygren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 12.86 28 PB
6 Leah Nygren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 13.32 32 PB
F13 Höjd
9/12 13:00
Pool 1
Tot. plac.
=1 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 144 =1 =PB
=1 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 144 =1
3 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 144 3 PB
4 Elvira Livak
Bromma IF
11 Bromma IF 140 4 =PB
5 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 140 5 =PB
6 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 140 6
=7 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 140 =7 PB
=7 Saga Ivarsson Linnér
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 140 =7
9 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 140 9 PB
10 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 136 11 PB
11 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 132 12 PB
12 Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS 132 13 PB
13 Isabel Andersson
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 132 16 PB
14 Maya Molin
Boo IF
11 Boo IF 128 =18
=15 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 128 =20
=15 Ellen Unsöld
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 128 =20
17 Ella Ranung
Hässelby SK
11 Hässelby SK 128 22
18 Daga Berglind
Boo IF
11 Boo IF 128 =24
103108113118123128132136140144148
35 Siri Lindahl-oooooooxxoxxx
629 Julia Zettergren-----ooooxoxxx
735 Alicia Altenberg--oooxoxxx
369 Ingrid Jansson--oooooxxoxxx
6 Maya Molinooooooxxx
845 Nellie Eiving--ooooooxoxoxxx
230 Signe Viklund-ooooxoooxoxxx
140 Amanda Håkansson-ooooooxxx
497 Jacqueline Torgnerooooooxxoxxooxxx
1 Daga Berglindoooxooxxoxxx
37 Hanna Lörenskog--ooooooxoxxx
853 Nova Westman----oooooxoxxx
822 Julie Zäll-ooooxooxxx
850 Saga Ivarsson Linnér--oooxoooxoxxx
373 Ella Ranung-oooxoxoxxx
352 Ellen Unsöld-ooooxoxxx
36 Elvira Livak----oooooxxx
436 Isabel Anderssonoxoooooxoxxx
Pool 2
Tot. plac.
1 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 136 10 PB
=2 Ellen Samuelsson
Boo IF
11 Boo IF 132 =14 PB
=2 Agnes Sundberg Rahm
Hammarby IF
11 Hammarby IF 132 =14 PB
4 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 132 17 PB
5 Lara Passero
Hammarby IF
11 Hammarby IF 128 =18 PB
6 Ester Schultz
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 128 23 PB
7 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 128 =24 PB
8 Emma Nygren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 128 26 PB
9 Lisa Stolper
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 123 27 PB
10 Leah Nygren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 123 28 PB
11 Talia Mafarjah
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 118 29 PB
=12 Elvira Belda
Hammarby IF
11 Hammarby IF 118 =30 PB
=12 Vera Davidgård
Bromma IF
11 Bromma IF 118 =30
14 Vega Glauser
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 118 32
15 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 113 33 PB
16 Mei Hedman
Boo IF
11 Boo IF 113 34 PB
17 Tora Söderström
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 113 35 PB
103108113118123128132136140
8 Ellen Samuelssonooooooxoxxx
625 Vilma Vakkila-oooxoxxoxxx
221 Agnes Sundberg Rahm-oooooxoxxx
20 Hanna Ekström-oooxoxxoxxoxxx
595 Talia Mafarjahooooxxx
108 Ebba Dahl-ooooooxoxxx
610 Ester Schultzoooooxxoxxx
87 Elvira Beldaoxooxoxxx
599 Emma Nygrenooxooxoxxoxxx
566 Vega Glauser-ooxxoxxx
600 Leah Nygrenooxooxoxxx
3 Mei Hedmanxoooxxx
852 Tora Söderströmooxoxxx
147 Erika Jildell Reichardtoooxxx
190 Lara Passeroooooooxxx
612 Lisa Stolperooooxoxxx
19 Vera Davidgård-xooxoxxx
F13 Stav
10/12 13:40
1 Isabel Andersson
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 204 PB
2 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 204 PB
3 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 192 PB
4 Saga Ivarsson Linnér
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 192 PB
5 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 192 PB
=6 Maj Hagerfors
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 180 PB
=6 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 180 PB
8 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 168
9 Kajsa Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 168 PB
10 Nova Borensjö
Turebergs FK
12 Turebergs FK 168
11 Ester Larsson
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 156 PB
12 Arwen Back
Turebergs FK
13 Turebergs FK 156 SB
13 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 156 PB
14 Elvira Belda
Hammarby IF
11 Hammarby IF 144 PB
15 Vega Glauser
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 144 PB
16 Molly Held
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 144 PB
17 Emma Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 132 PB
18 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 117 PB
102117132144156168180192204214
571 Maj Hagerfors--ooooxxoxxx
35 Siri Lindahl--ooooooxxx
574 Molly Held-oxoxxox------
850 Saga Ivarsson Linnér-ooooooxoxxx
566 Vega Glauser-xoxooxxx
853 Nova Westman-oxxx
195 Kajsa Rabeoxxoooooxxx
194 Emma Rabeoooxxx
20 Hanna Ekström-oooooxxx
436 Isabel Andersson-ooooxxoxxoxxooxxx
37 Hanna Lörenskog--oooooxxoxxx
87 Elvira Beldaooooxxx
747 Nova Borensjö--oo-xxoxxx
741 Arwen Back--xoxooxxx
590 Ester Larsson-ooooxxx
735 Alicia Altenberg--ooooxxoxxx
629 Julia Zettergren--oooooxoxxoxxx
625 Vilma Vakkila--xoxxooxxx
F13 Längd
Hoppzon
9/12 15:10
Pool 1
Tot. plac.
1 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 5.23 q 1 PB
2 Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.90 2
3 Julia Zettergren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 4.87 3 PB
4 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 4.74 4 PB
5 Saga Ivarsson Linnér
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 4.65 5 PB
6 Ingrid Jansson
Hässelby SK
11 Hässelby SK 4.65 6 =PB
7 Signe Tholander
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.63 7 PB
8 Ellen Samuelsson
Boo IF
11 Boo IF 4.50 8
9 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 4.42 9
10 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.29 10
11 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 4.13 11 PB
12 Matilda Öhlin
Trosa-Vagnhärad SK
11 Trosa-Vagnhärad SK 4.11 13 PB
13 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 4.02 15
14 Elvira Livak
Bromma IF
11 Bromma IF 3.95 19
15 Mei Hedman
Boo IF
11 Boo IF 3.66 25 PB
123456
230 Signe Viklund4.294.294.06
20 Hanna Ekströmx4.014.02
755 Maja Envall4.894.524.904.774.784.66
364 Maja Dabrowskax4.134.04
8 Ellen Samuelssonx4.474.27xx4.50
35 Siri Lindahl4.384.463.564.534.654.74
629 Julia Zettergren4.564.464.474.514.874.54
850 Saga Ivarsson Linnér4.424.464.644.354.474.65
853 Nova Westman4.314.424.00
223 Signe Tholander4.294.634.634.434.46x
369 Ingrid Jansson4.474.394.514.244.454.65
714 Matilda Öhlin3.843.724.11
37 Hanna Lörenskog4.864.954.974.964.955.23
36 Elvira Livak3.933.343.95
3 Mei Hedman3.503.413.66
Pool 2
Tot. plac.
1 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.13 12 PB
2 Maya Molin
Boo IF
11 Boo IF 4.07 14 PB
3 Alicia Altenberg
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.02 16 PB
4 Erika Jildell Reichardt
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.01 17 PB
5 Lara Passero
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.00 18 PB
6 Amanda Håkansson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.94 20 SB
7 Lisa Stolper
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.81 21 PB
8 Daga Berglind
Boo IF
11 Boo IF 3.72 22 SB
9 Molly Held
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.68 23 PB
10 Vilma Vakkila
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.66 24 PB
11 Jasmine Svensson
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.64 26 PB
12 Talia Mafarjah
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.58 27 PB
13 Leah Nygren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.54 28 PB
14 Vega Glauser
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.46 29 SB
15 Tora Söderström
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 3.43 30 PB
16 Ella Ranung
Hässelby SK
11 Hässelby SK 3.39 31 PB
17 Emma Nygren
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.36 32 PB
18 Emilia Johansson
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.35 33 SB
19 Ester Schultz
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.11 34 SB
20 Elvira Belda
Hammarby IF
11 Hammarby IF 3.08 35
123456
190 Lara Passero4.00x4.00
87 Elvira Belda3.083.062.89
140 Amanda Håkansson3.733.833.94
373 Ella Ranung3.383.363.39
852 Tora Söderström3.223.433.16
615 Jasmine Svensson3.333.643.31
600 Leah Nygren3.383.103.54
735 Alicia Altenberg3.924.023.95
578 Emilia Johansson3.353.303.22
595 Talia Mafarjah3.583.403.50
108 Ebba Dahl3.843.394.13
566 Vega Glauser3.302.983.46
625 Vilma Vakkila3.663.613.55
610 Ester Schultz2.99x3.11
147 Erika Jildell Reichardt3.943.794.01
6 Maya Molin4.073.76x
574 Molly Held3.683.453.36
1 Daga Berglind3.723.683.72
599 Emma Nygren3.363.183.06
612 Lisa Stolper3.623.553.81
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
10/12 10:00
1 Maja Dabrowska
Hässelby SK
11 Hässelby SK 11.91
2 Isabella Wilkinson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.53 PB
3 Saga Ivarsson Linnér
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 9.33
4 Jacqueline Torgner
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 8.49
5 Signe Viklund
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.47 PB
6 Hanna Lörenskog
Bromma IF
11 Bromma IF 8.43 PB
7 Ebba Dahl
Hammarby IF
11 Hammarby IF 8.26 PB
8 Siri Lindahl
Bromma IF
11 Bromma IF 7.81 PB
9 Ester Larsson
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 7.69 SB
10 Linn Nordlund
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 7.50
11 Nova Westman
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 7.38
12 Jasmine Svensson
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 7.36 PB
13 Mei Hedman
Boo IF
11 Boo IF 7.31 PB
14 Hanna Ekström
Bromma IF
11 Bromma IF 6.78
15 Maya Molin
Boo IF
11 Boo IF 6.66 PB
16 Kajsa Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 6.55 PB
17 Isabel Andersson
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 6.55 PB
18 Tora Söderström
Ösmo Nynäs FIK
11 Ösmo Nynäs FIK 6.10 PB
19 Matilda Rangne
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 5.98 PB
20 Emma Rabe
Hammarby IF
11 Hammarby IF 5.78 PB
21 Elvira Belda
Hammarby IF
11 Hammarby IF 5.56
22 Yana Slobodenyuk
Danderyds SK
11 Danderyds SK 5.09
Matilda Öhlin
Trosa-Vagnhärad SK
11 Trosa-Vagnhärad SK -
Julie Zäll
Täby IS
11 Täby IS -
Alice Rosenborg
Danderyds SK
11 Danderyds SK -
Nivedita Viswanathan
Hammarby IF
11 Hammarby IF -
123456
714 Matilda Öhlin---
6 Maya Molin6.666.316.33
822 Julie Zäll---
20 Hanna Ekström6.406.78x
108 Ebba Dahl7.947.347.126.83x8.26
37 Hanna Lörenskog8.087.547.897.667.038.43
194 Emma Rabe5.415.785.10
590 Ester Larsson7.46x7.69
48 Alice Rosenborg---
230 Signe Viklund8.257.607.888.478.217.93
3 Mei Hedman6.516.707.31
852 Tora Söderström6.085.526.10
364 Maja Dabrowska10.4110.4810.4110.879.7411.91
490 Matilda Rangne5.985.23x
87 Elvira Belda5.005.285.56
497 Jacqueline Torgner7.818.498.138.088.17x
615 Jasmine Svensson7.366.607.10
49 Yana Slobodenyuk5.09x5.03
850 Saga Ivarsson Linnér6.868.92x9.338.928.86
855 Linn Nordlund7.50x7.13
853 Nova Westman7.056.737.38
231 Nivedita Viswanathan---
35 Siri Lindahl7.467.747.066.386.327.81
436 Isabel Andersson6.55x6.35
240 Isabella Wilkinson8.709.289.349.538.949.24
195 Kajsa Rabe6.556.416.49
F12 60 m Försök
10/12 11:20
Heat 1
1 Melody Wahlberg
Tyresö FK
13 Tyresö FK 8.80 q PB
2 Inez Boström-dos Santos
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.09 q PB
3 Linnea Persson
Hellas FK
12 Hellas FK 9.33 PB
4 Judith Nordberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.28
5 Arwen Back
Turebergs FK
13 Turebergs FK 10.31
6 Rohia Cham
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 10.54 PB
7 Julia Brandström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.73 PB
8 Ingrid Ljungberg Järmén
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.76 PB
Heat 2
1 Märta Swaffer
Hellas FK
12 Hellas FK 8.90 q PB
2 Liv Nyman
Bromma IF
12 Bromma IF 9.29 9.281
3 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.59 PB
4 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 9.71 9.701
5 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.16 PB
6 Inez Fredriksson
Vallentuna FK
12 Vallentuna FK 10.59 PB
7 Selma Igal
Hellas FK
12 Hellas FK 11.54 SB
8 Astrid Lagerstedt
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK 11.66 PB
Heat 3
1 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 9.24 q 9.234
2 Binta Jammeh
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 9.24 q 9.240
3 Nova Rosèn
Bromma IF
12 Bromma IF 9.41 PB 9.401
4 Fatma Siahmed
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 9.44
5 Alice Lindskog
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 9.76 9.751
6 Elise Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.32 PB
7 Cornelia Linder
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.53 PB
8 Ragna Söderström
Ösmo Nynäs FIK
12 Ösmo Nynäs FIK 10.55 PB
Heat 4
1 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 8.84 q PB
2 Chloe Ogunjobi
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 9.15 q PB
3 Emma Jonker
Bromma IF
12 Bromma IF 9.41 PB 9.410
4 Siri Wetterhall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.53 PB
5 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 9.70 PB 9.694
6 Iris Cooper
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 10.07 PB
7 Viola Fagerlund
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.10 PB
8 Hanna Mohamed
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 11.17
Heat 5
1 Hilma Kabo
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK 8.79 q PB
2 Ella Kinsten Troedsson
Bromma IF
12 Bromma IF 9.29 PB 9.288
3 Nikol Axelsson
Turebergs FK
13 Turebergs FK 9.31 PB
4 Siri Hellekant
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 9.70 PB 9.698
5 Tilda Ribacke
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.71 PB 9.710
6 Julia Enhörning Edholm
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.76 PB 9.758
7 Linnea Berg
IF Linnéa
12 IF Linnéa 10.71 PB
8 Mathilda Thor
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 11.29 PB
F12 60 m Final
10/12 11:55
1 Melody Wahlberg
Tyresö FK
13 Tyresö FK 8.78 PB
2 Hilma Kabo
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK 8.84
3 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 8.89
4 Märta Swaffer
Hellas FK
12 Hellas FK 8.93
5 Inez Boström-dos Santos
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.10 PB
6 Chloe Ogunjobi
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 9.13 PB
7 Binta Jammeh
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 9.15 PB
8 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 9.23
F12 800 m
10/12 14:30
A-Final
Tot. plac.
1 Nova Borensjö
Turebergs FK
12 Turebergs FK 2:45.01 1
2 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 2:51.36 2 PB
3 Alice Lindskog
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 2:52.38 3 PB
4 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 3:04.38 4 PB
5 Judith Nordberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3:07.34 6
B-Final
Tot. plac.
1 Julie Björkstrand
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3:05.49 5 PB
2 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 3:08.24 7 PB
3 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3:13.40 9 PB
4 Elise Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3:18.99 12 PB
Melody Wahlberg
Tyresö FK
13 Tyresö FK DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Lily Lind
Bromma IF
12 Bromma IF 3:12.24 8 PB
2 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3:16.54 10 PB
3 Cornelia Linder
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3:16.82 11 PB
4 Astrid Lagerstedt
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK 3:20.15 13 PB
F12 Höjd
10/12 12:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Hilma Kabo
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK 142 1 PB
2 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 128 2 PB
3 Märta Swaffer
Hellas FK
12 Hellas FK 128 3
4 Melody Wahlberg
Tyresö FK
13 Tyresö FK 128 4 PB
=5 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 123 =5
=5 Ella Kinsten Troedsson
Bromma IF
12 Bromma IF 123 =5
7 Emma Jonker
Bromma IF
12 Bromma IF 123 7 =PB
8 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 118 =8
9 Liv Nyman
Bromma IF
12 Bromma IF 118 10 SB
10 Arwen Back
Turebergs FK
13 Turebergs FK 118 =11
11 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 118 13 PB
12 Fatma Siahmed
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 113 =15
13 Nova Rosèn
Bromma IF
12 Bromma IF 113 18
=14 Linnea Persson
Hellas FK
12 Hellas FK 113 =19 PB
=14 Binta Jammeh
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 113 =19
16 Julia Enhörning Edholm
Turebergs FK
12 Turebergs FK 113 21
9398103108113118123128132142145
315 Linnea Perssonooooxoxxx
754 Julia Enhörning Edholm--ooxxoxxx
511 Isadora Stavmark---oooxxx
38 Liv Nymanoooooxoxxx
847 Linn Glans---ooooxxx
34 Beata Lindahlooooxoxxoxxx
322 Märta Swaffer---oooxoxoxxx
689 Fatma Siahmed----oxxx
793 Melody Wahlberg--xoooooxxoxxx
503 Hilma Kabo-----oooooxxx
30 Emma Jonkerooooooxxoxxx
848 Agnes Karlsson---oooooxxx
662 Binta Jammeh---oxoxxx
31 Ella Kinsten Troedssonoooooooxxx
741 Arwen Back--ooxxoxoxxx
39 Nova Rosèn-ooxooxxx
Pool 2
Tot. plac.
1 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 118 =8 PB
2 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 118 =11 PB
3 Elsa Rasmusson Kratz
Hammarby IF
12 Hammarby IF 118 14 PB
=4 Alice Lindskog
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 113 =15 PB
=4 Iris Cooper
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 113 =15 PB
6 Ingrid Ljungberg Järmén
Hammarby IF
12 Hammarby IF 108 22 PB
7 Julie Björkstrand
Hammarby IF
12 Hammarby IF 108 23 PB
8 Inez Fredriksson
Vallentuna FK
12 Vallentuna FK 103 24 PB
9 Viola Fagerlund
Hammarby IF
12 Hammarby IF 103 25 PB
10 Selma Igal
Hellas FK
12 Hellas FK 98 26 PB
Alice Lindkvist
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö x
Judith Nordberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF x
Matilda Jansson
Hellas FK
12 Hellas FK x
Thea Jonsson
Hammarby IF
12 Hammarby IF x
Elsa Johansson
Hammarby IF
12 Hammarby IF x
Alicia Elving
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK x
Astrid Lagerstedt
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK x
Cornelia Linder
Hammarby IF
12 Hammarby IF x
Chloe Ogunjobi
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK x
9398103108113118123
471 Alice Lindkvist-------
472 Alice Lindskog--oooxxxx
182 Judith Nordberg-------
117 Viola Fagerlund-xooxxx
875 Elsa Rasmusson Kratz-ooxoxoxxoxxx
168 Ingrid Ljungberg Järmén--xxoxoxxx
834 Inez Fredriksson-ooxxx
296 Matilda Jansson-------
149 Thea Jonsson-------
148 Elsa Johansson-------
120 Majli Fagerström--ooooxxx
257 Alicia Elving-------
154 Disa Kaving--oxoxoxoxxx
267 Astrid Lagerstedt-------
295 Selma Igal-xxoxxx
91 Julie Björkstrand--oxxoxxx
167 Cornelia Linderxxx
645 Iris Cooperoooooxxx
878 Chloe Ogunjobi--xxx
F12 Längd
Hoppzon
9/12 13:40
Pool 1
Tot. plac.
1 Melody Wahlberg
Tyresö FK
13 Tyresö FK 4.97 1 PB
2 Hilma Kabo
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK 4.72 2 PB
3 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 4.48 3 PB
4 Astrid Nilsson White
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 4.37 4 PB
5 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 4.29 5
6 Liv Nyman
Bromma IF
12 Bromma IF 4.28 6 PB
7 Isadora Stavmark
IFK Tumba
12 IFK Tumba 4.02 8
8 Binta Jammeh
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 3.96 9 PB
9 Arwen Back
Turebergs FK
13 Turebergs FK 3.79 10
10 Alice Lindskog
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 3.68 11 PB
11 Julia Enhörning Edholm
Turebergs FK
12 Turebergs FK 3.67 12
12 Elise Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.66 13 PB
13 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 3.61 14 PB
14 Siri Wetterhall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.58 15 PB
15 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.56 16 PB
16 Emma Malmberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.47 19 PB
17 Julie Björkstrand
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.45 20 PB
18 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.43 21 PB
19 Moa Bergström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.15 24 SB
20 Ragna Söderström
Ösmo Nynäs FIK
12 Ösmo Nynäs FIK 3.02 29 SB
123456
171 Emma Malmberg3.153.283.47
483 Astrid Nilsson White4.204.134.174.014.164.37
118 Elise Fagerström3.643.663.50
511 Isadora Stavmark3.783.834.023.883.643.90
236 Siri Wetterhall3.583.543.49
34 Beata Lindahl3.453.583.61
848 Agnes Karlsson4.194.484.454.044.394.37
741 Arwen Back3.693.793.79
91 Julie Björkstrand3.453.283.28
472 Alice Lindskog3.593.683.55
851 Ragna Söderström2.892.933.02
503 Hilma Kabox4.564.384.464.724.60
662 Binta Jammeh3.823.963.86
120 Majli Fagerström3.293.56x
38 Liv Nyman4.134.284.164.084.194.12
793 Melody Wahlberg4.694.804.764.974.854.82
154 Disa Kavingxx3.43
847 Linn Glans4.194.294.194.093.804.14
90 Moa Bergström3.153.14x
754 Julia Enhörning Edholm3.513.673.35
Pool 2
Tot. plac.
1 Ella Kinsten Troedsson
Bromma IF
12 Bromma IF 4.10 7 PB
2 Lily Lind
Bromma IF
12 Bromma IF 3.51 17 PB
3 Liv Joyau
IF Linnéa
12 IF Linnéa 3.50 18 PB
4 Ingrid Ljungberg Järmén
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.31 22 PB
5 Alice Lindkvist
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 3.30 23 PB
6 Viola Fagerlund
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.15 25 PB
7 Lykke Nilsson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.12 26 PB
8 Julia Brandström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.12 27 PB
9 Elsa Rasmusson Kratz
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.12 28 PB
11 Thea Jonsson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2.83 30 PB
12 Astrid Lagerstedt
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK 2.61 31 PB
13 Inez Carlin
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 2.61 32 PB
14 Wilma Fäldt
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK 2.58 33 PB
15 Emma Ahlepil
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK 2.50 34 PB
123456
31 Ella Kinsten Troedsson3.773.754.014.103.983.98
875 Elsa Rasmusson Kratz3.043.122.74
408 Liv Joyau3.333.283.50
249 Emma Ahlepil2.502.452.48
181 Lykke Nilsson3.073.123.12
33 Lily Lind3.512.983.41
471 Alice Lindkvist3.303.013.11
149 Thea Jonsson2.832.692.71
117 Viola Fagerlund3.153.062.74
546 Inez Carlin2.612.542.40
97 Julia Brandström3.112.993.12
267 Astrid Lagerstedt2.582.612.60
260 Wilma Fäldt2.582.442.46
168 Ingrid Ljungberg Järmén2.963.083.31
F12 Kula
Vikt: 2,0kg
9/12 12:30
Pool 1
Tot. plac.
1 Melody Wahlberg
Tyresö FK
13 Tyresö FK 10.32 1 PB
2 Moa Bergström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 8.86 2 PB
3 Ella Kinsten Troedsson
Bromma IF
12 Bromma IF 8.41 3 PB
4 Linnea Persson
Hellas FK
12 Hellas FK 8.14 4 PB
5 Hilma Kabo
IFK Mora FIK
12 IFK Mora FIK 7.87 5
6 Märta Swaffer
Hellas FK
12 Hellas FK 7.75 6 PB
7 Disa Kaving
Hammarby IF
12 Hammarby IF 7.71 7 PB
8 Emma Jonker
Bromma IF
12 Bromma IF 7.47 8 PB
9 Lykke Nilsson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 6.80 10 PB
10 Liv Nyman
Bromma IF
12 Bromma IF 6.68 11
11 Arwen Back
Turebergs FK
13 Turebergs FK 6.56 12 PB
12 Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 5.98 14
13 Elise Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.55 18 PB
14 Beata Lindahl
Bromma IF
12 Bromma IF 5.54 19 PB
15 Julia Enhörning Edholm
Turebergs FK
12 Turebergs FK 5.53 20 PB
16 Majli Fagerström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.52 21 PB
17 Siri Wetterhall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.49 22 PB
18 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 5.37 23
123456
848 Agnes Karlsson5.985.375.98
236 Siri Wetterhall5.49x4.43
38 Liv Nyman6.646.596.68
118 Elise Fagerström5.495.555.33
90 Moa Bergström8.327.208.297.748.148.86
503 Hilma Kabo7.877.037.78x6.716.13
741 Arwen Back6.566.306.46
181 Lykke Nilsson6.806.69x
847 Linn Glans5.265.375.23
322 Märta Swaffer6.596.627.487.757.696.60
34 Beata Lindahl5.545.394.98
31 Ella Kinsten Troedsson7.748.078.418.398.078.12
315 Linnea Persson7.578.087.377.097.978.14
754 Julia Enhörning Edholm5.535.005.14
154 Disa Kaving7.177.477.327.447.457.71
793 Melody Wahlberg10.039.82x10.029.7110.32
30 Emma Jonker6.676.977.166.606.967.47
120 Majli Fagerström5.525.11x
Pool 2
Tot. plac.
1 Alice Lindkvist
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 6.89 9 PB
2 Viola Fagerlund
Hammarby IF
12 Hammarby IF 6.22 13 PB
3 Ingrid Ljungberg Järmén
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.92 15 PB
4 Thea Jonsson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.77 16 PB
5 Emma Malmberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.74 17 PB
6 Alice Lindskog
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 4.97 24 PB
7 Inez Carlin
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 4.97 25 PB
8 Ragna Söderström
Ösmo Nynäs FIK
12 Ösmo Nynäs FIK 4.77 26 PB
9 Elsa Rasmusson Kratz
Hammarby IF
12 Hammarby IF 4.71 27 PB
10 Emma Ahlepil
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK 4.68 28 PB
11 Hanna Mohamed
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 4.59 29
12 Liv Joyau
IF Linnéa
12 IF Linnéa 4.47 30 PB
13 Julia Brandström
Hammarby IF
12 Hammarby IF 4.32 31 PB
14 Wilma Olsson
Turebergs FK
14 Turebergs FK 3.89 32
15 Wilma Fäldt
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK 3.57 33 PB
123456
471 Alice Lindkvist5.716.896.74
546 Inez Carlinx4.714.97
97 Julia Brandström3.864.004.32
875 Elsa Rasmusson Kratz4.194.714.20
670 Hanna Mohamed4.094.594.12
171 Emma Malmberg5.695.745.43
408 Liv Joyau4.214.473.79
149 Thea Jonsson4.735.775.16
260 Wilma Fäldt3.573.093.43
777 Wilma Olsson3.463.523.89
117 Viola Fagerlund5.915.986.22
472 Alice Lindskog4.954.974.71
851 Ragna Söderström4.734.544.77
168 Ingrid Ljungberg Järmén5.925.784.87
249 Emma Ahlepil4.684.504.34
Män Stafett 2x200 m
8/12 19:50
1 Spårvägens FK Lag x
Oliver Ericsson 06
Oskar Holmgren 06

Spårvägens FK
Spårvägens FK 48.15
2 Vallentuna FK Lag 2
Martin Nilsson Diehl 72
Erik Rosenquist 08

Vallentuna FK
Vallentuna FK 55.34
3 Hellas FK Lag x
Staffan Lindberg 72
Magnus Lomakka 68

Hellas FK
Hellas FK 56.05
4 Vallentuna FK Lag 1
Jacob Nilsson Diehl 07
Edvin Pramberg 08

Vallentuna FK
Vallentuna FK 56.64
Män Stav
10/12 11:10
1 Oliver Sandberg
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS 478 SB
2 Carl Sténson
Hellas FK
93 Hellas FK 468 SB
3 Alexander Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 448 PB
4 Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Hellas FK
99 Hellas FK 438 SB
5 Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 428 SB
6 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 388 PB
7 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 388 PB
8 Jakob Höglund
Upsala IF
07 Upsala IF 378 SB
9 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 348 SB
10 Viktor Melén
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 348 PB
11 Emil Henriksnäs
Upsala IF
07 Upsala IF 348 SB
12 Melker Nyman
Upsala IF
08 Upsala IF 348 PB
13 Elias Ohlis
Huddinge AIS
07 Huddinge AIS 338 SB
14 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 338 PB
15 Albin Wolgast
Hammarby IF
08 Hammarby IF 328 PB
16 Oscar Heaton
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 328 SB
17 Malte Vejbrink
Mälarhöjdens IK
08 Mälarhöjdens IK 318 SB
18 Anton Johansson
Spårvägens FK
93 Spårvägens FK 279 SB
Leo Marcus
Huddinge AIS
06 Huddinge AIS x
279294306318328338348358368378388398408418428438448458468478488502
824 Emil Henriksnäs---oooxxoxxx
651 Oliver Ericsson---ooxxooxxx
338 Oscar Heaton----xoxxx
626 Malte Vejbrink-oooxxx
141 Theodor Håkansson-----xoxoxoxoooxxx
323 Carl-Einar Söderström Eskonniemi------------o-xxooxxx
827 Melker Nyman-xoo-xxoxxoxxoxxx
346 Elias Ohlis--xo-ooxxx
337 Alexander Heaton------------oooooxxx
825 Jakob Höglund-----oxooooxxx
239 Benjamin Wilkinson-----oxoooxoxoxxx
348 Oliver Sandberg-------------o-o-o-o-xxx
243 Albin Wolgast-xoxoooxxx
343 Leo Marcus---xxx
598 Viktor Melén--ooooxoxxx
663 Anton Johanssonxoxxx
668 Alj Lewis-ooxxoxooxxx
24 Malte Fuchs Edberg------------ooxxoxxx
321 Carl Sténson------------ooxo--xoo-xxx
Män 30m Försök
10/12 11:40
Heat 1
1 Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.59 q
2 Oskar Frisk
Spårvägens FK
81 Spårvägens FK 4.76
3 Jacob Nilsson Diehl
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK 4.79
4 Lucas Westerberg
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 4.95
5 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 5.02
6 Martin Nilsson Diehl
Vallentuna FK
72 Vallentuna FK 5.24
Heat 2
1 Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.39 q
2 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 4.44 q
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.56 q 4.559
4 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4.58 q
5 Lasha Dvali
Spårvägens FK
03 Spårvägens FK 4.69
6 Omar Mohamed
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 5.21
Heat 3
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4.24 q PB
2 Hugo Jansson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 4.55 q
3 Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 4.56 q 4.556
4 Ruben Hart
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 4.85
5 Murthatha Altmymy
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 5.58
Män 30m Final
10/12 13:00
1 Oliver Ericsson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 4.26
2 Daniel Larsson
IFK Lidingö
07 IFK Lidingö 4.39
3 Hugo Jansson
IFK Lidingö
08 IFK Lidingö 4.51
4 Alj Lewis
Spårvägens FK
08 Spårvägens FK 4.53
5 Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 4.57
Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK DNS
Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF DNS
P17 Stafett 2x200 m
8/12 19:40
A-Final
Tot. plac.
1 Lag Blåå
Daniel Larsson 07
Hugo Jansson 08

IFK Lidingö
IFK Lidingö 49.49 1
2 Hellas FK P17 Supersonic
Auke Brands 08
Simon Elmstedt 08

Hellas FK
Hellas FK 50.33 2 50.325
3 Spårvägens FK Lag S
Omar Mohamed 08
Alj Lewis 08

Spårvägens FK
Spårvägens FK 53.23 5
B-Final
Tot. plac.
1 Mälarhöjdens IK Lag P17
Theodor Dauner 08
Hannes Lundmark 08

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 50.33 3 50.328
2 Spårvägens FK Lag x
Edward Lindfors Scheja 07
Orlando Orloff-Rodriguez 08

Spårvägens FK
Spårvägens FK 51.44 4
IFK Lidingö Lag Vit
Ruben Hart 08
David Schindele 09

IFK Lidingö
IFK Lidingö DQ
P15 60 m Försök
10/12 09:00
Heat 1
1 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.66 q PB
2 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.96 q PB
3 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.07 q
4 Mano Veljic
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.20 q PB
5 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 8.72 q PB
Heat 2
1 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 7.72 q PB
2 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.74 q PB
3 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 8.05 q SB
4 Gabriel Martínez Eriksson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.77 PB
5 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 9.26 PB
P15 60 m Final
10/12 11:50
1 Joar Larsson
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS 7.69 PB
2 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.71 PB
3 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.73
4 Mano Veljic
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.91 PB
5 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.92 PB
6 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 7.99 PB
7 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.01 PB
Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK DNS
P15 200 m
9/12 13:30
1 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 24.95 PB
2 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 25.47 PB
3 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 25.67 PB
4 Eli Bashor
Södertälje IF
09 Södertälje IF 27.81 PB
P15 1000 m
9/12 16:40
1 Emil Corlevi
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 2:46.62 PB
2 Samuel Oliveira
Hanvikens SK
09 Hanvikens SK 2:47.62 PB
3 Anton Drufva
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 2:49.16 PB
4 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 2:54.18 PB
5 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 2:54.59 PB
6 Jonathan Enarsson
IK Westmannia
09 IK Westmannia 2:55.18 PB
Luca Garavini
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö DNS
P15 60 m häck
Höjd: 84,0cm
9/12 13:10
1 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.87 PB
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.96 PB
3 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.98 PB
4 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.42 PB
5 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.58 PB
6 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.61 PB
7 Aston Norrenge
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 11.61 PB
Maximilian Van Der Meijden
Täby IS
10 Täby IS DNF
P15 Höjd
10/12 15:00
1 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 177 PB
2 David Ahlberg
Bromma IF
09 Bromma IF 164 SB
3 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 140 SB
136140144148152156160164168170172174175177179
479 Alex Lundgren----o-oxoxoooxooxoxxx
16 David Ahlberg----oooxxoxxx
104 Nicholas Changxoo-xxx
P15 Stav
9/12 12:30
1 Alfred Lorentzon
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 268 PB
2 Per Lomakka
Hellas FK
10 Hellas FK 268 PB
3 Alessandro Mancinella
Hammarby IF
09 Hammarby IF 248 PB
4 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 238
5 Petter Borgstrand
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 238 PB
6 Arvid Hörstedt
Hammarby IF
10 Hammarby IF 228 PB
7 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 218 PB
8 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 218 PB
9 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 206 SB
176191206218228238248258268278
29 Victor Hergeoxoxoxxx------
94 Jonatan Borg-xoooxxx
743 Tristan Back-----oxxx
143 Arvid Hörstedtoooooxxx
307 Per Lomakka------oxooxxx
543 Petter Borgstrand--oooxxoxxx
135 Klaus Heinonenoooxoxxx
594 Alfred Lorentzon-----ooooxxx
173 Alessandro Mancinella---xxoo-xoxr--
P15 Längd
10/12 12:00
1 Alex Lundgren
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 5.89 PB
2 Nicholas Chang
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.67 PB
3 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.21 PB
4 Gabriel Martínez Eriksson
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.57 PB
5 Felix Formanek
Mälarhöjdens IK
09 Mälarhöjdens IK 4.06 =PB
123456
561 Felix Formanek4.053.813.984.06-x
104 Nicholas Chang5.535.555.345.575.675.44
94 Jonatan Borg5.164.92x4.885.215.02
479 Alex Lundgren5.89x5.16x5.205.48
175 Gabriel Martínez Eriksson4.394.364.574.27x4.29
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
10/12 09:10
1 Jumanne Hackett
Hammarby IF
09 Hammarby IF 12.49
2 Gabriel Melander
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.79
3 Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.85 PB
4 Liam Canstrén
Södertälje IF
09 Södertälje IF 8.21 PB
123456
774 Gabriel Melanderxx10.39xx10.79
708 Liam Canstrén8.047.647.027.537.238.21
133 Jumanne Hackett12.49x10.60x8.21x
94 Jonatan Borg9.418.859.638.469.639.85
P14 60 m Försök
10/12 11:00
Heat 1
1 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.94 q 7.938
2 William Thilers
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.34 PB
3 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.39
4 Maximilian Van Der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 8.41 PB
5 Robin Duwig
Täby IS
10 Täby IS 8.63 PB
6 Vilhelm Askehed
Täby IS
10 Täby IS 10.01 PB
Arvid Hörstedt
Hammarby IF
10 Hammarby IF DNS
Heat 2
1 Lukas Einarsson
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 7.88 q
2 Fritiof Wärn
Hässelby SK
10 Hässelby SK 8.04 q PB
3 Olov Rosvall Klehn
IF Linnéa
10 IF Linnéa 8.57
4 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 8.72 PB
5 Hugo Klingvall Berglund
Hässelby SK
10 Hässelby SK 8.73 PB
6 Ebbe Engström
Hässelby SK
10 Hässelby SK 8.83
7 Geronimo Hultén
IF Triangeln
10 IF Triangeln 8.91 PB
Heat 3
1 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.80 q
2 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.13 q PB
3 Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK 8.22 q PB
4 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 8.38 PB
5 Vincent Lundvall
Hellas FK
10 Hellas FK 8.46 PB
6 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.40
7 Walter Karlström
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 9.62 PB
Heat 4
1 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 7.83 q PB
2 Henrik Östlind
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.94 q PB 7.932
3 Eddie Carlsten
Hässelby SK
10 Hässelby SK 8.47 PB
4 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 8.59
5 Svante Djurstedt
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.64 PB
6 Isak Söderhäll
Hässelby SK
10 Hässelby SK 8.81 PB
7 Rafael Diseborn
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 9.72
Madi Gassama
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK DQ
P14 60 m Final
10/12 12:30
1 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.77
2 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 7.79 PB
3 Lukas Einarsson
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 7.89
4 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.91
5 Henrik Östlind
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.96
6 Fritiof Wärn
Hässelby SK
10 Hässelby SK 8.09
=7 Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK 8.20 PB 8.192
=7 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.20 8.192
P14 200 m
9/12 13:40
A-Final
Tot. plac.
1 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 24.59 1 PB
2 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 24.71 2 PB
3 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 24.86 3 PB
4 Lukas Einarsson
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 25.14 4 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 25.39 5 PB
2 Fritiof Wärn
Hässelby SK
10 Hässelby SK 25.95 6 PB
3 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 26.24 7 PB
4 William Thilers
Turebergs FK
10 Turebergs FK 27.30 10 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Maximilian Van Der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 27.06 8 PB
2 Eddie Carlsten
Hässelby SK
10 Hässelby SK 27.73 12 PB 27.721
3 Ebbe Engström
Hässelby SK
10 Hässelby SK 27.73 13 PB 27.728
4 David Bonnevier
Turebergs FK
10 Turebergs FK 28.25 15 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Victor Herge
Bromma IF
10 Bromma IF 27.52 11 PB
2 Hugo Klingvall Berglund
Hässelby SK
10 Hässelby SK 28.07 14 PB
3 Klaus Heinonen
Hammarby IF
10 Hammarby IF 29.39 18 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 29.04 17 PB
2 Isak Söderhäll
Hässelby SK
10 Hässelby SK 29.44 19 PB
3 Vilhelm Askehed
Täby IS
10 Täby IS 32.76 21 PB
F-Final
Tot. plac.
1 Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK 27.21 9 PB
2 Arvid Hörstedt
Hammarby IF
10 Hammarby IF 28.99 16 PB
3 Zacharias Sandström Ståhl
Hellas FK
10 Hellas FK 30.16 20
4 Albin Freyling
Hammarby IF
10 Hammarby IF 35.06 22 PB
P14 1000 m
9/12 16:30
1 Casper Enarsson
IK Westmannia
10 IK Westmannia 3:05.18 PB
2 Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 3:09.71 PB
3 Olle Skoog Karlsson
Finspångs AIK
10 Finspångs AIK 3:09.72 PB
4 Cy Palino
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3:15.21 PB
5 Vilhelm Askehed
Täby IS
10 Täby IS 3:36.53 PB
6 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 3:42.79
P14 Höjd
9/12 14:50
1 Lucas Bergman
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 160 PB
2 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 156 SB
3 Bobo Sewall Bärnarp
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 156 PB
4 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 156 PB
5 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 152 PB
=6 Hugo Klingvall Berglund
Hässelby SK
10 Hässelby SK 148 =PB
=6 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 148 PB
8 Petter Borgstrand
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 148 PB
9 Fritiof Wärn
Hässelby SK
10 Hässelby SK 148 SB
10 Madi Gassama
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 144 PB
11 Jonatan Torssell
Bromma IF
10 Bromma IF 144 PB
12 Murthatha Altmymy
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 132 PB
13 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 127 SB
14 Walter Karlström
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 127 PB
Maximilian Van Der Meijden
Täby IS
10 Täby IS x
117122127132136140144148152156160162
379 Fritiof Wärn----oooxoxxx
371 Hugo Klingvall Berglund-----oooxxx
813 Oskar Lyberg--------xoxxoxxx
880 Madi Gassama-ooooxxooxxx
333 Lucas Bergman---o-oxoxoxoxoxxoxxx
543 Petter Borgstrand----ooxooxxx
586 Walter Karlström-xooxxx-
753 Filip Enhörning Edholm----oooooxxx
688 Bobo Sewall Bärnarp---ooooxooxoxxx
642 Murthatha Altmymyoxooxxoxxx
302 Jakob Lindberg-------oxooxxx
690 Suri Skantz--ooooooxxx
41 Jonatan Torssell----oxxoxxoxxx
821 Maximilian Van Der Meijden----xxx
482 Max Nilsson Gidlöfoooxxx
P14 Längd
10/12 13:00
1 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.69 PB
2 Fritiof Wärn
Hässelby SK
10 Hässelby SK 5.37 PB
3 Henrik Östlind
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.30 PB
4 Oskar Lyberg
Täby IS
10 Täby IS 5.23 PB
5 Maximilian Van Der Meijden
Täby IS
10 Täby IS 5.15 SB
6 Max Unger
IF Linnéa
10 IF Linnéa 5.14 PB
7 Vincent Lundvall
Hellas FK
10 Hellas FK 5.00 PB
8 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 5.00 PB
=9 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.81 PB
10 Albin Holmer
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 4.77 SB
11 Suri Skantz
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 4.68 PB
12 Eddie Carlsten
Hässelby SK
10 Hässelby SK 4.62 PB
13 Nils Risérus
Hellas FK
10 Hellas FK 4.49 PB
14 Isak Söderhäll
Hässelby SK
10 Hässelby SK 4.48 PB
15 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.44 PB
16 Svante Djurstedt
Hammarby IF
10 Hammarby IF 4.43 PB
17 Ebbe Engström
Hässelby SK
10 Hässelby SK 4.42
18 Viktor Magnusson
Hellas FK
10 Hellas FK 4.32 PB
19 Vilhelm Askehed
Täby IS
10 Täby IS 4.32 PB
20 William Thilers
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.31
21 Petter Borgstrand
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 4.27 =PB
22 Robin Duwig
Täby IS
10 Täby IS 4.19 =PB
23 Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 4.16
24 Madi Gassama
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 3.86 PB
25 Camilo Nazar Matteoni
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3.82 PB
26 Walter Karlström
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 3.52 PB
27 Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.42
28 Murthatha Altmymy
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK 2.94 PB
29 Albin Freyling
Hammarby IF
10 Hammarby IF 2.72 PB
123456
743 Tristan Back4.064.094.44
379 Fritiof Wärn5.104.79xx5.345.37
780 Emil Ribacke4.814.674.56
798 Vilhelm Askehed2.464.323.30
577 Albin Holmer4.774.634.69
813 Oskar Lyberg2.094.634.974.954.865.23
792 Henrik Östlindxx5.304.985.145.27
482 Max Nilsson Gidlöf3.244.004.16
751 Hanwen Dong5.695.695.655.655.62x
308 Vincent Lundvall4.544.914.944.815.004.67
753 Filip Enhörning Edholm3.42xx
804 Robin Duwigx4.014.19
302 Jakob Lindberg5.004.93x3.69xx
114 Svante Djurstedt4.174.294.43
365 Ebbe Engström4.424.31x
821 Maximilian Van Der Meijden5.155.045.035.145.085.05
586 Walter Karlström2.753.523.26
317 Nils Risérus4.494.144.45
375 Isak Söderhällxx4.48
786 William Thilers3.563.874.31
642 Murthatha Altmymyx2.682.94
310 Viktor Magnusson4.324.13x
423 Max Unger4.854.924.945.144.844.95
690 Suri Skantz4.68x4.63
414 Camilo Nazar Matteoni3.543.773.82
363 Eddie Carlsten4.284.624.51
543 Petter Borgstrand4.144.27x
123 Albin Freylingx2.682.72
880 Madi Gassama3.60x3.86
P14 Kula
Vikt: 4,0kg
10/12 14:50
1 Emil Ribacke
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.52
2 Hanwen Dong
Turebergs FK
10 Turebergs FK 11.18 PB
3 Vincent Lundvall
Hellas FK
10 Hellas FK 10.41 PB
4 Hugo Klingvall Berglund
Hässelby SK
10 Hässelby SK 10.27
5 Fritiof Wärn
Hässelby SK
10 Hässelby SK 9.72 SB
6 Petter Borgstrand
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 9.50 PB
7 Albin Holmer
Mälarhöjdens IK
10 Mälarhöjdens IK 9.46 PB
8 Eddie Carlsten
Hässelby SK
10 Hässelby SK 8.94 PB
9 Ragnar Nordgren
IF Linnéa
10 IF Linnéa 8.94 PB
10 Svante Djurstedt
Hammarby IF
10 Hammarby IF 8.57 PB
11 Jakob Lindberg
Hellas FK
10 Hellas FK 8.36 PB
12 Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 8.31 PB
13 Anton Kruse
Turebergs FK
10 Turebergs FK 7.69 PB
14 Albin Freyling
Hammarby IF
10 Hammarby IF 3.93 PB
Vilhelm Askehed
Täby IS
10 Täby IS -
Kavishan Saseekaran
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK -
Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS -
Filip Enhörning Edholm
Turebergs FK
10 Turebergs FK -
123456
308 Vincent Lundvall10.419.949.409.649.6910.10
780 Emil Ribacke10.9111.52xx-11.17
363 Eddie Carlsten8.948.62x7.42x7.97
798 Vilhelm Askehed-
577 Albin Holmer8.198.389.469.069.279.26
123 Albin Freyling3.713.933.75
302 Jakob Lindberg8.268.238.36
114 Svante Djurstedt8.138.048.57
543 Petter Borgstrand8.158.988.738.069.509.35
687 Kavishan Saseekaran-
415 Ragnar Nordgren6.748.946.45
341 Benjamin Karlsson-
371 Hugo Klingvall Berglund10.089.9310.129.9010.279.88
753 Filip Enhörning Edholm-
743 Tristan Back8.088.318.21
379 Fritiof Wärn9.339.729.528.989.549.61
763 Anton Kruse6.146.407.69
751 Hanwen Dong-11.1810.4110.1810.4810.35
P13 60 m Försök
10/12 10:40
Heat 1
1 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 8.63 q
2 Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF 9.15 SB
3 Axel Barratt-Due
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.32
4 René Öhlund Karboub
Bromma IF
11 Bromma IF 9.53 SB
5 Heino Tahkokorpi
Väsby IK
11 Väsby IK 9.59 SB
6 Willem Hertz
Hässelby SK
11 Hässelby SK 10.18 PB
7 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 10.60 PB
Heat 2
1 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 8.86 q PB 8.856
2 Frans Bruch
Hässelby SK
11 Hässelby SK 8.98 PB 8.976
3 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.10
4 Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.24 PB
5 Victor Granlund
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 9.27 PB 9.263
6 Alexander Göthesson Signal
Hässelby SK
11 Hässelby SK 9.81 PB
7 Hannes Proskorin
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.91 SB
Heat 3
1 Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 8.39 q
2 Albert Engvall
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 9.13 PB
3 Ville Axelsson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 9.27 =PB 9.266
4 Alvin Nordström
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.35 PB
5 Anton Wallin
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 9.39 PB
6 Jonathan Engman
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 10.16 PB
7 Felix Widberg
Hässelby SK
11 Hässelby SK 10.55 PB
Heat 4
1 Neo Rämö
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 8.80 q PB
2 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 8.96 q PB
3 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 8.98 PB 8.980
4 Valter Enbuske
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 9.38 PB
5 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 9.47
6 August Holmgren
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 9.82 SB
7 Ruben Peny Torsvall
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 10.28 SB
Heat 5
1 Anton Svalstedt
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 8.34 q PB
2 Odin Östman
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 8.76 q PB
3 Anton Lilja
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 8.86 q PB 8.853
4 Victor Furuskär
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 9.20 PB
5 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 9.50
6 Ivar Jansson Cederholm
Hässelby SK
11 Hässelby SK 9.52 PB
7 Oskar Kumlin
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.30
P13 60 m Final
10/12 12:00
1 Anton Svalstedt
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 8.23 PB
2 Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 8.33 PB
3 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 8.49
=4 Odin Östman
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 8.82 8.812
=4 Anton Lilja
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 8.82 PB 8.812
6 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 8.92
7 Neo Rämö
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 8.94
8 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.01
P13 200 m
9/12 15:20
A-Final
Tot. plac.
1 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 26.87 1 PB
2 Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 27.18 2 PB
3 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 28.35 3 PB
4 Love Ahlepil
Turebergs FK
11 Turebergs FK 28.94 5 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF 29.45 7 PB
2 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 30.37 10 PB
3 Hugo Oliveira
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 30.61 11 PB
4 Filip Zuckerman
Turebergs FK
11 Turebergs FK 31.02 12
C-Final
Tot. plac.
1 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 28.89 4 PB
2 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS 31.40 14 PB
3 Hannes Nordin
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 32.73 15 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Max Severin Naber
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 30.19 8 PB
2 Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 31.24 13 PB
Isak Del Gaiso
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK DNS
E-Final
Tot. plac.
1 Frans Bruch
Hässelby SK
11 Hässelby SK 29.08 6 PB
2 René Öhlund Karboub
Bromma IF
11 Bromma IF 30.28 9 PB
3 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 34.39 16 PB
P13 800 m
10/12 14:10
A-Final
Tot. plac.
1 Svante Johansson
Väsby IK
11 Väsby IK 2:28.82 1 PB
2 René Öhlund Karboub
Bromma IF
11 Bromma IF 2:28.93 2 PB
3 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 2:30.65 3 PB
4 Hugo Oliveira
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 2:30.93 4 PB
5 Alvin Forsgren
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 2:50.63 10
Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK DNS
B-Final
Tot. plac.
1 Ivar Jansson Cederholm
Hässelby SK
11 Hässelby SK 2:48.46 7
2 Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF 2:49.75 8 PB
3 Jonathan Werner
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 2:50.47 9 PB
Alexander Göthesson Signal
Hässelby SK
11 Hässelby SK DNS
Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF DNS
C-Final
Tot. plac.
1 Hannes Proskorin
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 2:57.91 13 PB
2 Willem Hertz
Hässelby SK
11 Hässelby SK 3:04.39 14 PB
3 Ruben Peny Torsvall
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3:05.30 15 PB
4 Victor Granlund
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 3:08.59 17 SB
5 Felix Widberg
Hässelby SK
11 Hässelby SK 3:18.44 18 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Neo Rämö
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 2:33.31 5 PB
2 Frans Bruch
Hässelby SK
11 Hässelby SK 2:42.64 6 PB
3 Victor Furuskär
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 2:50.98 11 PB
4 Hannes Nordin
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 2:55.94 12 PB
5 Oscar Engberg
Södertälje IF
11 Södertälje IF 3:07.08 16 PB
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
9/12 12:40
A-Final
Tot. plac.
1 Svante Johansson
Väsby IK
11 Väsby IK 10.10 1
2 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS 10.73 2 PB 10.722
3 Love Ahlepil
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.73 3 10.730
4 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 10.94 4 PB
5 Filip Zuckerman
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.99 5 PB
6 Axel Barratt-Due
Hammarby IF
11 Hammarby IF 11.02 6 PB
7 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 11.59 7 SB
8 Lucas Olsson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 12.47 11
B-Final
Tot. plac.
1 Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 11.90 8 PB
2 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 12.22 9 PB
3 Rupert Coan
Turebergs FK
12 Turebergs FK 12.40 10 PB
4 Hannes Nordin
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 12.87 12 SB
5 Ruben Peny Torsvall
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 13.08 13 PB
6 Jonathan Engman
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 13.48 14 PB
7 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 14.09 15 PB
Max Severin Naber
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 11.66 PB Utom tävlan
Frans Bruch
Hässelby SK
11 Hässelby SK DNS
P13 Höjd
10/12 09:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Axel Barratt-Due
Hammarby IF
11 Hammarby IF 148 1 PB
2 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 144 2
3 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 144 3 PB
4 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 136 6 =PB
5 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 132 7 =PB
6 Anton Wallin
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 132 8 PB
7 Heino Tahkokorpi
Väsby IK
11 Väsby IK 128 11
8 August Holmgren
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 128 14
9 Alexander Göthesson Signal
Hässelby SK
11 Hässelby SK 128 15
10 Valter Enbuske
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 123 17
11 Jonathan Werner
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 123 19
12 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 123 20
108113118123128132136140144148150
355 Jonathan Wernerooxoxoxxx
843 Heino Tahkokorpi--oxooxxx
846 Valter Enbuskeooxooxxx
858 Theo Theorin-ooooxoxxoxxx
366 Alexander Göthesson Signal---xoxxoxxx
799 Edvin Bergendahloooooxoxxx
548 Philip Dauner---oxoxooxoxxoxxx
779 Samuel Petersen-----ooxooxxx
86 Axel Barratt-Due--xoooooxooxoxxx
353 Anton Wallinoooxooxxoxxx
157 Sebastian Kotte-ooxxoxxx
339 August Holmgren--ooxxoxxx
Pool 2
Tot. plac.
1 Alvin Nordström
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 136 4 PB
2 René Öhlund Karboub
Bromma IF
11 Bromma IF 136 5 PB
=3 Anton Lilja
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 128 =9 PB
=3 Alvin Forsgren
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 128 =9 =PB
5 Ville Axelsson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 128 =12 PB
5 Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 128 =12 PB
7 Hannes Nordin
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 123 16 =PB
8 Hugo Oliveira
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 123 18 PB
=9 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 118 =21
=9 Hannes Proskorin
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 118 =21 SB
11 Jonathan Engman
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 118 23 PB
12 Ruben Peny Torsvall
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 118 24 SB
13 Willem Hertz
Hässelby SK
11 Hässelby SK 113 25 PB
Sixten Ekström
Boo IF
11 Boo IF x
Felix Widberg
Hässelby SK
11 Hässelby SK x
Noel Skalberg
Hammarby IF
13 Hammarby IF x
103108113118123128132136140
592 Anton Lilja-oooooxxx
367 Willem Hertzxoxooxxx
43 René Öhlund Karboub---ooxoooxxx
259 Alvin Forsgren--ooooxxx
84 Ville Axelsson-oooxxoxoxxx
557 Jonathan Engman-oxooxxx
2 Sixten Ekström-
486 Alvin Nordström--ooooooxxx
378 Felix Widberg-xxxx
485 Hannes Nordin-ooooxxx
25 Tor Geijer-oooxxx
603 Ruben Peny Torsvall-ooxoxxx
489 Hannes Proskorin-oooxxx
212 Noel Skalberg-
273 Hugo Oliveira--ooxoxxx
180 Tage Niklasson-ooxoxoxoxxx
P13 Stav
9/12 10:00
1 Love Ahlepil
Turebergs FK
11 Turebergs FK 260 PB
2 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 204 PB
3 Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 204 PB
4 Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 204 PB
5 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 192
6 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 192 PB
7 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS 192 PB
8 Filip Zuckerman
Turebergs FK
11 Turebergs FK 168 PB
9 Rupert Coan
Turebergs FK
12 Turebergs FK 168
10 Isak Del Gaiso
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 168 PB
=11 Hannes Nordin
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 156 PB
=11 Axel Barratt-Due
Hammarby IF
11 Hammarby IF 156 PB
=13 Jonathan Engman
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 156 PB
=13 Lucas Olsson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 156
15 Ruben Peny Torsvall
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 132 PB
132156168180192204214224234244250260265
603 Ruben Peny Torsvallxxoxxx
255 Isak Del Gaisooxoxxoxxx
736 Love Anderberg Grunander-ooooxxx
557 Jonathan Engmanoxxoxxx
816 Sixten Sköldkvist-oooxoxxx
776 Lucas Olssonoxxoxxx
485 Hannes Nordinooxxx
791 Filip Zuckermanoooxxx
548 Philip Dauner-oooooxxx
749 Rupert Coanooxxoxxx
157 Sebastian Kotteoooxxooxxx
86 Axel Barratt-Dueooxxx
180 Tage Niklassonoooxoxooxxx
733 Love Ahlepil-----o--ooxooxxx
779 Samuel Petersen-xxoooxxooxxx
P13 Längd
Hoppzon
10/12 14:40
Pool 1
Tot. plac.
1 Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 5.10 1 PB
2 Marlon Rodriguez Åhrberg
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK 4.83 2 PB
3 Svante Johansson
Väsby IK
11 Väsby IK 4.78 3 PB
4 Anton Svalstedt
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 4.69 4 =PB
5 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.58 5 PB
6 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.54 7 PB
7 Alvin Nordström
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 4.43 8 PB
8 Edvin Bergendahl
Täby IS
11 Täby IS 4.38 9 PB
9 Axel Barratt-Due
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.27 11
10 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 4.26 12
11 Heino Tahkokorpi
Väsby IK
11 Väsby IK 4.19 14 PB
12 Ville Axelsson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.13 15 =PB
13 Jonathan Werner
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 3.99 18
123456
843 Heino Tahkokorpi3.613.914.19
351 Anton Svalstedt4.374.504.424.44x4.69
842 Svante Johansson4.334.614.674.544.784.71
84 Ville Axelsson4.134.074.12
355 Jonathan Werner3.85x3.99
86 Axel Barratt-Due4.214.27x
157 Sebastian Kotte4.264.464.334.424.54x
799 Edvin Bergendahlx4.384.15
736 Love Anderberg Grunander4.254.494.564.364.584.56
524 Emil Allvin4.895.025.064.795.10x
486 Alvin Nordström4.014.434.183.084.314.25
858 Theo Theorin4.174.064.26
679 Marlon Rodriguez Åhrberg4.374.524.624.694.754.83
Pool 2
Tot. plac.
1 Odin Östman
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 4.56 6 PB
2 Frans Bruch
Hässelby SK
11 Hässelby SK 4.31 10 PB
3 Philip Dauner
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 4.20 13 PB
4 Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 4.12 16 PB
5 Anton Lilja
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 4.09 17 PB
6 Alexander Göthesson Signal
Hässelby SK
11 Hässelby SK 3.82 19 PB
7 Oskar Kumlin
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.67 20 PB
8 Hannes Nordin
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 3.66 21 SB
9 Ruben Peny Torsvall
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.54 22 PB
10 Jonathan Engman
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 3.51 23 SB
11 Willem Hertz
Hässelby SK
11 Hässelby SK 3.50 24 PB
12 Hannes Proskorin
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 3.42 25 SB
13 Oscar Engberg
Södertälje IF
11 Södertälje IF 3.15 26 PB
14 Felix Widberg
Hässelby SK
11 Hässelby SK 3.14 27 PB
123456
592 Anton Lilja4.094.003.86
764 Oskar Kumlin3.673.43x
557 Jonathan Engman3.513.22x
548 Philip Dauner4.104.204.03
489 Hannes Proskorin3.423.383.25
366 Alexander Göthesson Signal3.823.583.72
180 Tage Niklasson3.544.123.97
362 Frans Bruch4.314.284.15
603 Ruben Peny Torsvall3.373.543.37
709 Oscar Engberg2.962.993.15
859 Odin Östman4.394.334.534.144.454.56
367 Willem Hertz3.502.862.96
485 Hannes Nordin3.663.593.65
378 Felix Widberg2.893.103.14
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
9/12 13:40
Pool 1
Tot. plac.
1 Max Severin Naber
IFK Lidingö
11 IFK Lidingö 9.49 2 PB
2 Ivar Steinbergs
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 8.98 3
3 Anton Svalstedt
Huddinge AIS
11 Huddinge AIS 8.62 4
4 Hugo Oliveira
Hanvikens SK
11 Hanvikens SK 8.01 5
5 Theo Theorin
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 7.64 6 PB
6 Erik Sahlén Martin
Bromma IF
11 Bromma IF 7.62 7 PB
7 Sixten Sköldkvist
Täby IS
11 Täby IS 7.41 8 SB
8 Axel Barratt-Due
Hammarby IF
11 Hammarby IF 7.24 9 PB
9 Love Anderberg Grunander
Turebergs FK
11 Turebergs FK 7.09 10
10 Sebastian Kotte
Hammarby IF
11 Hammarby IF 6.71 12
123456
858 Theo Theorin6.717.647.297.247.097.31
816 Sixten Sköldkvist7.417.307.00---
351 Anton Svalstedt7.797.988.408.328.628.59
40 Erik Sahlén Martin6.285.757.467.627.127.04
273 Hugo Oliveira7.917.527.447.677.518.01
350 Ivar Steinbergs8.768.778.758.938.988.17
736 Love Anderberg Grunander6.537.097.00
495 Max Severin Naber9.009.109.498.739.369.14
157 Sebastian Kotte5.726.426.71
86 Axel Barratt-Due6.567.245.67
Pool 2
Tot. plac.
1 Emil Allvin
Leksands FIK
11 Leksands FIK 10.64 1
2 Tage Niklasson
Hammarby IF
11 Hammarby IF 6.78 11 PB
3 Odin Östman
Österhaninge IF
11 Österhaninge IF 6.32 13 PB
4 Tor Geijer
Bromma IF
11 Bromma IF 6.00 14 PB
5 Jonathan Engman
Mälarhöjdens IK
11 Mälarhöjdens IK 5.93 15 PB
Zakaria Werner
Hammarby IF
14 Hammarby IF -
Sixten Ekström
Boo IF
11 Boo IF -
Idris Werner
Hammarby IF
14 Hammarby IF -
Edvin Mårtenson
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK -
123456
234 Zakaria Werner--
2 Sixten Ekström--
180 Tage Niklasson6.566.786.35
233 Idris Werner--
25 Tor Geijerx6.005.90
557 Jonathan Engman5.935.675.71
859 Odin Östman6.146.325.93
524 Emil Allvin9.839.6810.6410.2110.6110.07
672 Edvin Mårtenson---
P12 60 m Försök
10/12 09:40
Heat 1
1 Lucas Olsson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.19 q 9.181
2 Max Lönegård
IF Linnéa
12 IF Linnéa 9.23 q PB
3 Leo Vall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.24 q PB
4 Theodor Laskaridis
Hellas FK
12 Hellas FK 9.57 SB
5 Florian Lindberg
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.87 PB
6 Liam Skalberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.28 PB
7 Noel Skalberg
Hammarby IF
13 Hammarby IF 10.83 PB
Heat 2
1 Alexander Chang
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.01 q
2 Benjamin Lantto
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.44 SB
3 Teodor Järdö Allström
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 9.45 PB
4 Robin Köningsmann
Ingarö IF
12 Ingarö IF 9.74 PB
5 Elis Persson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.99 PB
6 Assar Östholm
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.10 PB
7 Jens Gabrielsson
IF Linnéa
12 IF Linnéa 10.12 PB
Robin Hertz
Hammarby IF
12 Hammarby IF DNS
Heat 3
1 Cesar Lindelöf
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.19 q PB 9.184
2 Hugo Ahlstedt
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 9.20 q 9.197
3 Hugo Junestad
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.40 PB
4 Oscar Granath
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 9.48
5 Folke Sternlind
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.61 PB
6 Herman Axelson
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 9.65 PB
7 Casper Formanek
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 10.45 SB
8 Victor Tudorescu Lund
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 10.75 PB
Heat 4
1 Oliver Wilkinson
Hammarby IF
13 Hammarby IF 9.20 q PB 9.197
2 Hjalmar Ehn
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 9.34 PB
3 Linus Åhlund Vågesjö
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 9.35 PB
4 Levi Johansson Kalström
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 10.03 PB
5 Sigge Johansson Hjort
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 10.14 PB 10.133
6 Melvin Choppelo Garneij
Hellas FK
12 Hellas FK 10.16
7 Love Wiberg Wikholm
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 10.81 PB
8 Ture Jonsland
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 11.47 PB
Heat 5
1 Ruben Strand
Täby IS
12 Täby IS 9.15 q
2 Nils Lindvall
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 9.51
3 Sixten Wigsten
Hellas FK
12 Hellas FK 9.75 PB
4 Valter Rejnus
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK 9.89 PB
5 Rafael Irmias
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 9.95 PB
6 Theodor Freyling
Hammarby IF
12 Hammarby IF 10.14 PB 10.135
7 Simon Fahlander
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 10.18
8 Orion Theorin
Österhaninge IF
12 Österhaninge IF 12.29 SB
P12 60 m Final
10/12 12:05
1 Cesar Lindelöf
Hammarby IF
12 Hammarby IF 8.94 PB
2 Alexander Chang
Hammarby IF
12 Hammarby IF 8.96
3 Ruben Strand
Täby IS
12 Täby IS 9.07
4 Max Lönegård
IF Linnéa
12 IF Linnéa 9.14 PB
5 Oliver Wilkinson
Hammarby IF
13 Hammarby IF 9.19 PB
6 Lucas Olsson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 9.24
7 Hugo Ahlstedt
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 9.27
8 Leo Vall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 9.34
P12 800 m
10/12 14:50
A-Final
Tot. plac.
1 Sixten Tjärdal
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 2:41.47 1 PB
2 Max Lönegård
IF Linnéa
12 IF Linnéa 2:41.49 2 PB
3 Nils Kirs Lindblom
Turebergs FK
12 Turebergs FK 2:43.96 4 PB
4 Sixten Wigsten
Hellas FK
12 Hellas FK 2:54.53 8
5 Melvin Choppelo Garneij
Hellas FK
12 Hellas FK 2:56.91 11
6 Valter Rejnus
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK 2:57.02 13 PB
B-Final
Tot. plac.
1 Folke Sternlind
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:54.56 9 PB
2 Elis Persson
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:55.69 10 PB
3 Lucas Marmeys
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:58.15 14 PB
4 Assar Östholm
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3:04.58 21 PB
5 Theodor Laskaridis
Hellas FK
12 Hellas FK 3:11.45 25 PB
6 Love Wiberg Wikholm
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 3:19.81 27 PB
C-Final
Tot. plac.
1 Liam Skalberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:58.16 15 PB
2 Hjalmar Ehn
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 3:00.66 17 PB
3 Leo Vall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3:01.83 18 PB
4 Malte Öijerstedt
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3:02.72 19 PB
5 Herman Axelson
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 3:03.71 20 PB
6 Evan Tornier Tormo
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3:13.07 26 PB
D-Final
Tot. plac.
1 Nils Lindvall
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 2:42.45 3 PB
2 Raman Salih
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 2:47.62 5 PB
3 Hugo Junestad
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:52.01 7 PB
4 Alexander Chang
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2:56.92 12 PB
5 Robin Köningsmann
Ingarö IF
12 Ingarö IF 2:59.58 16 PB
6 Victor Tudorescu Lund
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 3:07.20 23 PB
E-Final
Tot. plac.
1 Ken Rees
Spårvägens FK
14 Spårvägens FK 2:49.28 6 PB
2 Sigge Johansson Hjort
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 3:06.01 22 PB
3 Noel Skalberg
Hammarby IF
13 Hammarby IF 3:08.26 24 PB
4 Levi Johansson Kalström
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 3:42.17 28 PB
Ture Jonsland
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK DNS
Hugo Ahlstedt
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö DNS
P12 Höjd
10/12 10:30
Pool 1
Tot. plac.
1 Alexander Chang
Hammarby IF
12 Hammarby IF 136 1 PB
2 Oscar Granath
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 132 2
3 Leo Vall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 128 3 PB
4 Oliver Wilkinson
Hammarby IF
13 Hammarby IF 128 4 PB
5 Sixten Wigsten
Hellas FK
12 Hellas FK 128 5 PB
6 Max Lönegård
IF Linnéa
12 IF Linnéa 128 6
=7 Benjamin Lantto
Turebergs FK
12 Turebergs FK 123 =7
=7 Folke Sternlind
Hammarby IF
12 Hammarby IF 123 =7 PB
9 Robin Köningsmann
Ingarö IF
12 Ingarö IF 123 9
10 Ruben Strand
Täby IS
12 Täby IS 123 10
11 Herman Axelson
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 123 11 PB
12 Florian Lindberg
Turebergs FK
12 Turebergs FK 118 12
13 Casper Formanek
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 118 =15 PB
14 Lucas Olsson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 118 =18
15 Hugo Ahlstedt
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 113 20
=16 Nils Lindvall
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 108 =28
=16 Raman Salih
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 108 =28
98103108113118123128132136144
521 Robin Köningsmann-oooxxooxxx
434 Hugo Ahlstedtooooxxx
103 Alexander Chang---oo-oxxooxxx
541 Herman Axelson-ooooxxoxxx
818 Ruben Strand--oooxoxxx
766 Florian Lindberg--oooxxx
241 Oliver Wilkinson-ooooxxooxxx
475 Nils Lindvallooxxoxxx
326 Sixten Wigsten-oooxoxoxoxxx
412 Max Lönegård--oooxoxxoxxx
568 Oscar Granath---oxooxoxoxxx
227 Leo Vall-o-ooooxxx
560 Casper Formanekooooxxoxxx
765 Benjamin Lantto---oooxxx
776 Lucas Olsson---xoxxoxxx
216 Folke Sternlind-oooooxxx
685 Raman Salih--xxoxxx
Pool 2
Tot. plac.
1 Assar Östholm
Hammarby IF
12 Hammarby IF 118 13 PB
2 Rafael Irmias
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 118 14 PB
=3 Hjalmar Ehn
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 118 =15 PB
=3 Valter Rejnus
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK 118 =15 PB
5 Gustav Bojing
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK 118 =18 PB
6 Hugo Junestad
Hammarby IF
12 Hammarby IF 113 =21 PB
6 Sigge Johansson Hjort
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 113 =21 PB
8 Levi Johansson Kalström
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 108 23 PB
9 Linus Åhlund Vågesjö
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 108 24 PB
=10 Noel Skalberg
Hammarby IF
13 Hammarby IF 108 =25 PB
=10 Liam Skalberg
Hammarby IF
12 Hammarby IF 108 =25 PB
=10 Charlie Kulin Ekstrand
Hammarby IF
12 Hammarby IF 108 =25 PB
13 Theodor Freyling
Hammarby IF
12 Hammarby IF 103 30 PB
14 Evan Tornier Tormo
Hammarby IF
12 Hammarby IF 98 31 PB
Orion Theorin
Österhaninge IF
12 Österhaninge IF x
Love Wiberg Wikholm
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö x
Victor Tudorescu Lund
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK x
98103108113118123
224 Evan Tornier Tormooxxx
248 Assar Östholmoooxooxxx
857 Orion Theorinxxx
580 Levi Johansson Kalströmoooxxx
212 Noel Skalbergooxoxxx
253 Gustav Bojingoxoooxxoxxx
211 Liam Skalbergooxoxxx
150 Hugo Junestado-xooxxx
659 Rafael Irmiasoooxoxoxxx
630 Linus Åhlund Vågesjöoxooxxx
552 Hjalmar Ehnooooxxoxxx
500 Love Wiberg Wikholmxxx
124 Theodor Freylingooxxx
621 Victor Tudorescu Lundxxx
465 Sigge Johansson Hjortooxooxxx
158 Charlie Kulin Ekstrandooxoxxx
275 Valter Rejnus-oooxxoxxx
P12 Längd
Hoppzon
9/12 12:20
Pool 1
Tot. plac.
1 Lucas Olsson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 4.59 q 1 PB
2 Rupert Coan
Turebergs FK
12 Turebergs FK 4.43 2 PB
3 Alexander Chang
Hammarby IF
12 Hammarby IF 4.32 4 PB
4 Oliver Wilkinson
Hammarby IF
13 Hammarby IF 4.30 5 PB
5 Folke Sternlind
Hammarby IF
12 Hammarby IF 4.06 6 PB
6 Florian Lindberg
Turebergs FK
12 Turebergs FK 4.02 7 PB
7 Oscar Granath
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 3.90 10 PB
8 Leo Vall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.88 11 PB
9 Nils Lindvall
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 3.85 12
10 Herman Axelson
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 3.79 13 PB
11 Raman Salih
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 3.76 14 PB
12 Algot Tinaeus
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 3.53 16 PB
13 Theodor Freyling
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.50 18 PB
14 Robin Hertz
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.33 21 PB
15 Teodor Järdö Allström
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 3.32 22 SB
16 Linus Åhlund Vågesjö
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 3.23 23
17 Lucas Marmeys
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2.92 26 PB
David Bertenstam
Hanvikens SK
12 Hanvikens SK -
123456
103 Alexander Changx4.324.014.05x4.08
776 Lucas Olssonx4.334.48x4.594.47
124 Theodor Freyling3.50x3.09
766 Florian Lindberg3.894.023.803.493.79x
619 Algot Tinaeus3.533.383.17
541 Herman Axelsonxx3.79
216 Folke Sternlind4.063.553.693.583.833.85
585 Teodor Järdö Allström3.153.133.32
241 Oliver Wilkinson4.074.304.244.17x3.95
227 Leo Vall3.883.683.82
630 Linus Åhlund Vågesjö3.23x2.88
749 Rupert Coanx4.084.424.434.234.12
138 Robin Hertz2.413.33x
475 Nils Lindvall3.773.813.85
174 Lucas Marmeys2.852.852.92
685 Raman Salihx3.313.76
568 Oscar Granath3.903.793.74
251 David Bertenstam---
Pool 2
Tot. plac.
1 Cesar Engström
Bromma IF
12 Bromma IF 4.43 3 PB
2 Cesar Lindelöf
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.96 8 PB
3 Lukas Wallgren
Mälarö SOK
12 Mälarö SOK 3.96 9 PB
4 Rafael Irmias
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 3.63 15 PB
5 Henry Nordin
IF Linnéa
12 IF Linnéa 3.52 17 PB
6 Arvid Hellman
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 3.48 19 PB
7 Hugo Junestad
Hammarby IF
12 Hammarby IF 3.35 20 PB
8 Gusten Fritz
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 3.16 24 PB
9 Sverre Ekelund Grip
IF Linnéa
12 IF Linnéa 3.13 25 PB
10 Levi Johansson Kalström
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 2.89 27 PB
11 Sam Fischier
IF Linnéa
12 IF Linnéa 2.67 28 PB
12 Orion Theorin
Österhaninge IF
12 Österhaninge IF 2.61 29
13 Ville Witte Radl
IF Linnéa
12 IF Linnéa 2.33 30 PB
123456
166 Cesar Lindelöf3.963.783.833.773.88x
633 Lukas Wallgren3.963.683.74
22 Cesar Engström4.433.933.824.274.01x
399 Sverre Ekelund Grip3.132.82x
576 Arvid Hellman3.483.323.22
580 Levi Johansson Kalström2.832.812.89
562 Gusten Fritz3.162.782.79
857 Orion Theorin2.612.592.52
150 Hugo Junestad3.143.353.20
416 Henry Nordin3.52x2.81
400 Sam Fischier2.562.372.67
426 Ville Witte Radl2.302.332.24
659 Rafael Irmias3.333.633.40
P12 Kula
Vikt: 3,0kg
9/12 15:00
Pool 1
Tot. plac.
1 Florian Lindberg
Turebergs FK
12 Turebergs FK 8.30 2 SB
2 Alexander Chang
Hammarby IF
12 Hammarby IF 8.17 3 PB
3 Lucas Olsson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 7.65 4
4 Melvin Choppelo Garneij
Hellas FK
12 Hellas FK 6.70 6 PB
5 Oliver Wilkinson
Hammarby IF
13 Hammarby IF 6.68 7 SB
6 Folke Sternlind
Hammarby IF
12 Hammarby IF 6.60 8 PB
7 Raman Salih
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK 5.75 11 PB
8 Oscar Granath
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 5.52 13
9 Linus Åhlund Vågesjö
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 5.50 15 PB
10 Algot Tinaeus
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 5.25 18
11 Orion Theorin
Österhaninge IF
12 Österhaninge IF 4.34 23
123456
103 Alexander Chang6.946.487.688.177.256.56
857 Orion Theorin4.123.954.34
291 Melvin Choppelo Garneij6.306.015.756.386.146.70
216 Folke Sternlind6.605.394.855.135.786.47
630 Linus Åhlund Vågesjö4.964.795.50
241 Oliver Wilkinson6.356.096.435.656.546.68
685 Raman Salih5.145.755.59
776 Lucas Olsson7.657.027.326.167.037.46
568 Oscar Granath5.525.07x
619 Algot Tinaeus5.254.765.06
766 Florian Lindberg7.918.308.277.628.177.87
Pool 2
Tot. plac.
1 Hugo Junestad
Hammarby IF
12 Hammarby IF 8.51 1 PB
2 Lukas Wallgren
Mälarö SOK
12 Mälarö SOK 7.23 5 PB
3 Henry Nordin
IF Linnéa
12 IF Linnéa 6.09 9 PB
4 Leo Vall
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.91 10 PB
5 Olof Lager
Hammarby IF
12 Hammarby IF 5.59 12 PB
6 Sverre Ekelund Grip
IF Linnéa
12 IF Linnéa 5.52 14 PB
7 Herman Axelson
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 5.43 16 PB
8 Gusten Fritz
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 5.33 17 PB
9 Cesar Engström
Bromma IF
12 Bromma IF 5.24 19 PB
10 Levi Johansson Kalström
Mälarhöjdens IK
12 Mälarhöjdens IK 5.10 20 PB
11 Nils Lindvall
IFK Lidingö
12 IFK Lidingö 5.00 21 PB
12 Theodor Freyling
Hammarby IF
12 Hammarby IF 4.38 22 PB
13 Sam Fischier
IF Linnéa
12 IF Linnéa 3.63 24 PB
14 Ville Witte Radl
IF Linnéa
12 IF Linnéa 3.62 25 PB
123456
426 Ville Witte Radl3.201.653.62
22 Cesar Engström5.245.174.49
124 Theodor Freyling3.814.364.38
150 Hugo Junestad7.098.348.12x8.498.51
399 Sverre Ekelund Grip5.524.68x
633 Lukas Wallgren6.607.136.797.236.936.61
416 Henry Nordin5.935.866.09
580 Levi Johansson Kalström5.105.035.00
227 Leo Vall5.555.915.36
541 Herman Axelson4.895.105.43
475 Nils Lindvall5.004.944.76
400 Sam Fischier3.513.573.63
562 Gusten Fritz4.575.335.31
161 Olof Lager5.075.205.59
Veteraner Kvinnor 60 m

Grenen genomfördes tillsammans med Veteraner Män 60 m

Veteraner Kvinnor Längd
10/12 12:00
1 Catarina Lindh
Turebergs FK
68 Turebergs FK 3.78 =SB
123456
767 Catarina Lindh3.563.673.523.343.413.78
Veteraner Kvinnor & Veteraner Män 60 m
10/12 12:35
1 Staffan Lindberg
Hellas FK
72 Hellas FK 8.07 PB
2 Oskar Frisk
Spårvägens FK
81 Spårvägens FK 8.20 PB
3 Niclas Lindholm
Mälarö SOK
72 Mälarö SOK 8.64 SB
4 Hans Säll
Turebergs FK
61 Turebergs FK 8.78 SB
5 Karin Skarp
Hammarby IF
76 Hammarby IF 9.74 PB
6 Krzysztof Furmaniuk
Turebergs FK
48 Turebergs FK 11.00 PB
Sammanställning per klass
M75
1 Krzysztof Furmaniuk
Turebergs FK
48 Turebergs FK 11.00
M60
1 Hans Säll
Turebergs FK
61 Turebergs FK 8.78
M50
1 Staffan Lindberg
Hellas FK
72 Hellas FK 8.07
2 Niclas Lindholm
Mälarö SOK
72 Mälarö SOK 8.64
M40
1 Oskar Frisk
Spårvägens FK
81 Spårvägens FK 8.20
K45
1 Karin Skarp
Hammarby IF
76 Hammarby IF 9.74
Veteraner Män 400 m
10/12 15:20
1 Oskar Frisk
Spårvägens FK
81 Spårvägens FK 59.46 PB
2 Hans Säll
Turebergs FK
61 Turebergs FK 1:02.88 PB
3 Mathias Unger
IF Linnéa
68 IF Linnéa 1:02.92 PB
4 Markus Johansson
Mälarhöjdens IK
81 Mälarhöjdens IK 1:06.94 PB
Veteraner Män Längd
10/12 12:00
1 Jonas Torsvall
Mälarhöjdens IK
78 Mälarhöjdens IK 5.51 SB
2 Hans Säll
Turebergs FK
61 Turebergs FK 4.62 PB
123456
620 Jonas Torsvall5.375.225.515.275.435.25
785 Hans Säll4.624.514.45
P/F15 4x200 m
8/12 19:00
A-Final
Tot. plac.
1 Bromma IF Lag OPA
Nova Hedlund Carlson 09
Eliah Andersson 09
Pixie Lento 09
David Ahlberg 09

Bromma IF
Bromma IF 1:45.71 3
2 IF Linnéa Lag-svart
Hedda Mossberg 09
Ian von Reis 09
Alma Rydén 11
Max Unger 10

IF Linnéa
IF Linnéa 1:50.72 6
3 Mälarhöjdens IK Lag 1
Angelia Gebo 10
Walter Karlström 10
Ebba Göthlin 10
Dante Kaving 10

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 2:02.32 16
4 Mälarhöjdens IK Lag 3
Lily Kylefjord 09
Petter Borgstrand 10
Vendela Ekstrand 10
Felix Formanek 09

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 2:02.50 17
B-Final
Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 2010 lag1
Ema Avramova 10
Hanwen Dong 10
Emma Håkansson 10
Emil Ribacke 10

Turebergs FK
Turebergs FK 1:42.87 1
2 Hellas FK Lag Full fart
Ailbhe McCarthy 10
Viktor Magnusson 10
Julia Lindquist 10
Jakob Lindberg 10

Hellas FK
Hellas FK 1:53.26 7
3 IF Linnéa Lag-Gul
Clara Gruvfält 10
Oskar Sjödin 09
Ester Danielsson 10
Olov Rosvall Klehn 10

IF Linnéa
IF Linnéa 1:56.33 12
Hellas FK Lag Rapid
Hedda Kirk 10
Nils Risérus 10
Therese Löwenthal 10
Per Lomakka 10

Hellas FK
Hellas FK DQ
C-Final
Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 2010 lag2
Elin Aneby 10
Filip Enhörning Edholm 10
Klara Magnusson 10
Henrik Östlind 10

Turebergs FK
Turebergs FK 1:48.93 4
2 Sundbybergs IK Lag 1
Ida Moodysson 09
Thomas Moussay 09
Malva Gille-Grenmark 10
Kasper Langevoort 09

Sundbybergs IK
Sundbybergs IK 1:50.05 5
3 Mälarhöjdens IK Lag 2
Hedvig Ulvenfalk Berg 10
Julian Byfors 10
Julia Zettergren 11
Elias Riml 10

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 1:53.77 8
Hammarby IF Lag gul
Anni Anjemo 10
Albin Freyling 10
Märta Lundin 10
Julian Boman 10

Hammarby IF
Hammarby IF DQ
D-Final
Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 2010 lag3
Emelie Lu 10
Malte Sandén 10
Lilly Skedung 10
David Bonnevier 10

Turebergs FK
Turebergs FK 1:54.53 9
2 Spårvägens FK Lag 1
Frida Hultén Skrzeczynski 10
Filip Fogde 10
Iris Jernström 10
Bobo Sewall Bärnarp 10

Spårvägens FK
Spårvägens FK 1:58.23 14
3 Danderyds SK
Greta Roording 10
William Davidsson Eriksson 10
Elsa Adolfsson 10
Gustav Svensson Drobny 09

Danderyds SK
Danderyds SK 1:59.01 15
E-Final
Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag grön
Isabella Glod 10
Arvid Hörstedt 10
Hilda Järvinen 10
Svante Djurstedt 10

Hammarby IF
Hammarby IF 1:55.05 10
2 Hammarby IF Lag vit
Ingrid Asp 10
Ture Wineus 09
Hedda Strömö 10
Klaus Heinonen 10

Hammarby IF
Hammarby IF 1:57.00 13
3 IF Linnéa Lag-Grön
Emma Cewe Franzen 10
Camilo Nazar Matteoni 10
Ruth Bankander 10
Max Lönegård 12

IF Linnéa
IF Linnéa 2:07.24 19
F-Final
Tot. plac.
1 Hammarby IF Lag 1
Gwen Fagerström 09
Alessandro Mancinella 09
Lisa Pedersen 09
Jonatan Borg 09

Hammarby IF
Hammarby IF 1:44.30 2
2 Huddinge AIS Lag Yeah
Wilma Wallsten 10
Lucas Bergman 10
Hilma Westling 10
Aston Norrenge 10

Huddinge AIS
Huddinge AIS 1:55.22 11
3 Sundbybergs IK Lag 2
Sofia Deresiewicz 09
William Lindelöf 10
Elvira Bengtsson Moström 10
Joel Köhn 10

Sundbybergs IK
Sundbybergs IK 2:04.10 18
P/F13 4x200 m
8/12 18:00
A-Final
Tot. plac.
1 Bromma IF 13, supersnabb
Hanna Lörenskog 11
Erik Sahlén Martin 11
Elvira Livak 11
Hugo Ahlberg 11

Bromma IF
Bromma IF 1:55.58 1
2 Turebergs FK Lag gul 1
Linnea Melin 11
Love Anderberg Grunander 11
Rachel Lu 11
Mathias Lindgren 11

Turebergs FK
Turebergs FK 2:01.21 5
3 Österhaninge IF
Nova Palm 11
Theo Theorin 11
Linn Nordlund 11
Odin Östman 11

Österhaninge IF
Österhaninge IF 2:02.55 6
4 Hässelby SK Lag röd
Maja Dabrowska 11
Ivar Jansson Cederholm 11
Ella Ranung 11
Frans Bruch 11

Hässelby SK
Hässelby SK 2:05.77 8
B-Final
Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag blå 2
Mira Minör 11
Filip Zuckerman 11
Ebba Grip 11
Vilmer Buchar 11

Turebergs FK
Turebergs FK 2:03.39 7
2 Turebergs FK Lag gul 2
Alicia Altenberg 11
Marcus Altenberg 11
Matilda Dillner 11
Arthur Ljunggren 11

Turebergs FK
Turebergs FK 2:09.67 11
3 Hammarby IF 2012 Grön
Cornelia Linder 12
Theodor Freyling 12
Thea Jonsson 12
Assar Östholm 12

Hammarby IF
Hammarby IF 2:22.49 20
C-Final
Tot. plac.
1 Mälarhöjden IK Lag Vit 1
Klara Eriksson 12
Hjalmar Ehn 12
Siri Hellekant 12
Herman Axelson 12

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 2:10.77 13
2 Hammarby IF 2012 Svart
Inez Boström-dos Santos 12
Elis Persson 12
Judith Nordberg 12
Sixten Skeppstedt 12

Hammarby IF
Hammarby IF 2:11.41 14
3 Hammarby IF 2012 Vit
Siri Wetterhall 12
Lucas Marmeys 12
Elise Fagerström 12
Nore Strömberg 14

Hammarby IF
Hammarby IF 2:20.29 19
4 Mälarhöjdens IK Lag 2012 gr2
Inez Carlin 12
Gusten Fritz 12
Selma Eriksson Elbeak 12
Algot Tinaeus 12

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 2:25.91 21
D-Final
Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag blå 1
Maja Envall 11
Samuel Petersen 11
Ellen Medin 11
Love Ahlepil 11

Turebergs FK
Turebergs FK 1:56.16 3
2 Hammarby IF Lag 1 Ultras
Moa Attersand 11
Adam Henning Nilsson 11
Lara Passero 11
Oliver Wilkinson 13

Hammarby IF
Hammarby IF 2:06.97 9
3 Spårvägens FK Lag öst
Astrid Kallin 11
Herman Jirlind 11
Meja Tunmar Blonde 11
Olof Sundquist Jangert 11

Spårvägens FK
Spårvägens FK 2:10.12 12
4 Hammarby IF Lag 2 Söder glöder
Edda Verhoeven 11
Axel Kotte 13
Erika Jildell Reichardt 11
Max Anglem 11

Hammarby IF
Hammarby IF 2:17.80 18
E-Final
Tot. plac.
1 Just idag är jag stark
Laura Saav 11
Andreas Gusting 11
Signe Tholander 11
Sebastian Kotte 11

Hammarby IF
Hammarby IF 1:55.77 2
2 Mälarhöjdens IK Lag Röd
Selma Bladh 11
Allan Glauser 13
Jasmine Svensson 11
Ruben Peny Torsvall 11

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 2:11.54 15
3 Hammarby IF 2012 Blå
Theodora Cruce 12
Erland Skeppstedt 14
Hilda Dahlberg 12
Frans Frick Zyto 14

Hammarby IF
Hammarby IF 2:15.47 17
Hässelby SK Lag svart
Ingrid Jansson 11
Melker Atthem 11
Alexander Göthesson Signal 11

Hässelby SK
Hässelby SK 2:10.56 Utom tävlan
F-Final
Tot. plac.
1 Forza Bajen
Amanda Håkansson 11
Ville Axelsson 11
Signe Viklund 11
Oliver Wilkinson 13

Hammarby IF
Hammarby IF 1:59.68 4
2 Mälarhöjdens IK Lag vit
Vega Glauser 11
Ludvig Mejlvang 13
Neha Porob 11
Philip Dauner 11

Mälarhöjdens IK
Mälarhöjdens IK 2:08.93 10
3 Hammarby IF 2012 Gul
Disa Kaving 12
Malte Öijerstedt 12
Majli Fagerström 12
Folke Sternlind 12

Hammarby IF
Hammarby IF 2:13.81 16
4 Sundbybergs IK Lag 1
Evelina Stolpe 11
Aaron Kuflu Wrede 12
Simona Araya 12
David Treacher 12

Sundbybergs IK
Sundbybergs IK 2:27.05 22