Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Maja Almgren
Täby IS |
98 | Täby IS | 12.52 | 1 | ||||
2 |
Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK |
02 | Mälarhöjdens IK | 12.71 | =2 | ||||
3 |
Hannah Stenbeck
Täby IS |
01 | Täby IS | 12.98 | 4 | =PB | |||
4 |
Freja Avebäck
Malmö AI |
95 | Malmö AI | 13.23 | 5 | ||||
5 |
Ebba Sjöström
Täby IS |
05 | Täby IS | 13.76 | 6 |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Ebba Jernmark Burrows
Täby IS |
00 | Täby IS | 12.71 | =2 | PB | |||
2 |
Emilie Ekman
Täby IS |
08 | Täby IS | 13.84 | 7 | PB | |||
3 |
Wilma Hermansson
Åkersberga SK |
10 | Åkersberga SK | 14.79 | 8 | PB | |||
4 |
Jessica Bené
Åkersberga SK |
76 | Åkersberga SK | 15.48 | 9 |
Plac. | Res. | |||||||
1 |
Maja Almgren
Täby IS |
98 | Täby IS | 12.52 | ||||
=2 |
Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK |
02 | Mälarhöjdens IK | 12.71 | ||||
=2 |
Ebba Jernmark Burrows
Täby IS |
00 | Täby IS | 12.71 | PB | |||
4 |
Hannah Stenbeck
Täby IS |
01 | Täby IS | 12.98 | =PB | |||
5 |
Freja Avebäck
Malmö AI |
95 | Malmö AI | 13.23 | ||||
6 |
Ebba Sjöström
Täby IS |
05 | Täby IS | 13.76 | ||||
7 |
Emilie Ekman
Täby IS |
08 | Täby IS | 13.84 | PB | |||
8 |
Wilma Hermansson
Åkersberga SK |
10 | Åkersberga SK | 14.79 | PB | |||
9 |
Jessica Bené
Åkersberga SK |
76 | Åkersberga SK | 15.48 |
Kvinnor | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Maja Almgren
Täby IS |
98 | Täby IS | 12.52 | |
2 |
Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK |
02 | Mälarhöjdens IK | 12.71 | |
2 |
Ebba Jernmark Burrows
Täby IS |
00 | Täby IS | 12.71 | |
4 |
Hannah Stenbeck
Täby IS |
01 | Täby IS | 12.98 | |
5 |
Freja Avebäck
Malmö AI |
95 | Malmö AI | 13.23 | |
6 |
Emilie Ekman
Täby IS |
08 | Täby IS | 13.84 | |
7 |
Wilma Hermansson
Åkersberga SK |
10 | Åkersberga SK | 14.79 | |
8 |
Jessica Bené
Åkersberga SK |
76 | Åkersberga SK | 15.48 | |
F17 | |||||
1 |
Ebba Sjöström
Täby IS |
05 | Täby IS | 13.76 |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Evelina Hamos
Täby IS |
05 | Täby IS | 41.61 | 1 | PB | |||
2 |
Ebba Jernmark Burrows
Täby IS |
00 | Täby IS | 42.10 | 2 | PB | |||
3 |
Amanda Cederberg
Åkersberga SK |
07 | Åkersberga SK | 42.82 | 3 | ||||
4 |
Ottilia Alvarsson
Täby IS |
07 | Täby IS | 43.95 | 4 | ||||
Emilia Hermansson
Täby IS |
06 | Täby IS | DNS |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Elsa Lennartsson
Täby IS |
03 | Täby IS | 44.43 | 5 | PB | |||
2 |
Emilie Ekman
Täby IS |
08 | Täby IS | 47.10 | 6 | PB | |||
3 |
Eleonora Wahlin
Täby IS |
06 | Täby IS | 48.27 | 7 | SB | |||
Ebba Dahlström
Täby IS |
08 | Täby IS | DNS |
Plac. | Res. | |||||||
1 |
Evelina Hamos
Täby IS |
05 | Täby IS | 41.61 | PB | |||
2 |
Ebba Jernmark Burrows
Täby IS |
00 | Täby IS | 42.10 | PB | |||
3 |
Amanda Cederberg
Åkersberga SK |
07 | Åkersberga SK | 42.82 | ||||
4 |
Ottilia Alvarsson
Täby IS |
07 | Täby IS | 43.95 | ||||
5 |
Elsa Lennartsson
Täby IS |
03 | Täby IS | 44.43 | PB | |||
6 |
Emilie Ekman
Täby IS |
08 | Täby IS | 47.10 | PB | |||
7 |
Eleonora Wahlin
Täby IS |
06 | Täby IS | 48.27 | SB | |||
Emilia Hermansson
Täby IS |
06 | Täby IS | DNS | |||||
Ebba Dahlström
Täby IS |
08 | Täby IS | DNS |
1 |
Maja Sund
Täby IS |
01 | Täby IS | 58.15 | PB | ||||
2 |
Greta Graziani
Täby IS |
94 | Täby IS | 59.35 | |||||
3 |
Emilia Hermansson
Täby IS |
06 | Täby IS | 1:02.53 | |||||
4 |
Tyra Hedin
IFK Lidingö |
05 | IFK Lidingö | 1:07.46 | PB | ||||
5 |
Wilma Hermansson
Åkersberga SK |
10 | Åkersberga SK | 1:10.28 | PB | ||||
Līga Žauna
Spårvägens FK |
85 | Spårvägens FK | DNS |
Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m
Grenen genomfördes tillsammans med P15 80 m
1 |
Wilma Hermansson
Åkersberga SK |
10 | Åkersberga SK | 9.19 | PB | ||||
2 |
Samuel Svan
Åkersberga SK |
10 | Åkersberga SK | 10.73 |
P13 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Samuel Svan
Åkersberga SK |
10 | Åkersberga SK | 10.73 | |
F13 | |||||
1 |
Wilma Hermansson
Åkersberga SK |
10 | Åkersberga SK | 9.19 |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Jean-Christian Zirignon
Malmö AI |
95 | Malmö AI | 10.91 | 1 | ||||
2 |
Viktor Wall
Hammarby IF |
03 | Hammarby IF | 11.03 | 2 | PB | |||
3 |
Isak Holgersson
IFK Lund |
04 | IFK Lund | 11.08 | 3 | ||||
4 |
David Thid
Spårvägens FK |
03 | Spårvägens FK | 11.25 | 4 | PB | |||
5 |
Elias Bouloussaa
Bromma IF |
05 | Bromma IF | 11.56 | 5 | PB | |||
6 |
Andrea Hundeyin
Hammarby IF |
95 | Hammarby IF | 11.62 | 6 | ||||
7 |
Joel Djerf
Turebergs FK |
78 | Turebergs FK | 12.18 | 8 | PB | |||
Erik Andersson
Spårvägens FK |
06 | Spårvägens FK | DNS |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Mohammad Tazehnam
Tyresö FK |
89 | Tyresö FK | 12.14 | 7 | PB | |||
2 |
Edvin Unger
Bromma IF |
05 | Bromma IF | 12.23 | 9 | PB | |||
3 |
Staffan Gudin
Åkersberga SK |
76 | Åkersberga SK | 13.24 | 10 | PB | |||
4 |
Jonas Karlsson
Spårvägens FK |
67 | Spårvägens FK | 13.28 | 11 | PB | |||
5 |
Martin Eriksson
Åkersberga SK |
71 | Åkersberga SK | 13.99 | 12 | ||||
6 |
Hans Säll
Turebergs FK |
61 | Turebergs FK | 14.26 | 13 | SB |
Plac. | Res. | |||||||
1 |
Jean-Christian Zirignon
Malmö AI |
95 | Malmö AI | 10.91 | ||||
2 |
Viktor Wall
Hammarby IF |
03 | Hammarby IF | 11.03 | PB | |||
3 |
Isak Holgersson
IFK Lund |
04 | IFK Lund | 11.08 | ||||
4 |
David Thid
Spårvägens FK |
03 | Spårvägens FK | 11.25 | PB | |||
5 |
Elias Bouloussaa
Bromma IF |
05 | Bromma IF | 11.56 | PB | |||
6 |
Andrea Hundeyin
Hammarby IF |
95 | Hammarby IF | 11.62 | ||||
7 |
Mohammad Tazehnam
Tyresö FK |
89 | Tyresö FK | 12.14 | PB | |||
8 |
Joel Djerf
Turebergs FK |
78 | Turebergs FK | 12.18 | PB | |||
9 |
Edvin Unger
Bromma IF |
05 | Bromma IF | 12.23 | PB | |||
10 |
Staffan Gudin
Åkersberga SK |
76 | Åkersberga SK | 13.24 | PB | |||
11 |
Jonas Karlsson
Spårvägens FK |
67 | Spårvägens FK | 13.28 | PB | |||
12 |
Martin Eriksson
Åkersberga SK |
71 | Åkersberga SK | 13.99 | ||||
13 |
Hans Säll
Turebergs FK |
61 | Turebergs FK | 14.26 | SB | |||
Erik Andersson
Spårvägens FK |
06 | Spårvägens FK | DNS |
P17 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Elias Bouloussaa
Bromma IF |
05 | Bromma IF | 11.56 | |
2 |
Edvin Unger
Bromma IF |
05 | Bromma IF | 12.23 | |
Erik Andersson
Spårvägens FK |
06 | Spårvägens FK | DNS | ||
Män | |||||
1 |
Jean-Christian Zirignon
Malmö AI |
95 | Malmö AI | 10.91 | |
2 |
Viktor Wall
Hammarby IF |
03 | Hammarby IF | 11.03 | |
3 |
Isak Holgersson
IFK Lund |
04 | IFK Lund | 11.08 | |
4 |
David Thid
Spårvägens FK |
03 | Spårvägens FK | 11.25 | |
5 |
Andrea Hundeyin
Hammarby IF |
95 | Hammarby IF | 11.62 | |
6 |
Mohammad Tazehnam
Tyresö FK |
89 | Tyresö FK | 12.14 | |
7 |
Joel Djerf
Turebergs FK |
78 | Turebergs FK | 12.18 | |
8 |
Staffan Gudin
Åkersberga SK |
76 | Åkersberga SK | 13.24 | |
9 |
Jonas Karlsson
Spårvägens FK |
67 | Spårvägens FK | 13.28 | |
10 |
Martin Eriksson
Åkersberga SK |
71 | Åkersberga SK | 13.99 | |
11 |
Hans Säll
Turebergs FK |
61 | Turebergs FK | 14.26 |
1 |
Jesper Rilegård
Täby IS |
98 | Täby IS | 37.24 | PB | ||||
2 |
Erik Andersson
Spårvägens FK |
06 | Spårvägens FK | 39.11 | SB | ||||
3 |
William Blomquist
Turebergs FK |
08 | Turebergs FK | 40.33 |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Alexander Pilgrim
Hammarby IF |
03 | Hammarby IF | 48.50 | 1 | PB | |||
2 |
Viktor Skoglund
Danderyds SK |
04 | Danderyds SK | 49.44 | 2 | PB | |||
3 |
Simon Martinsson
Malmö AI |
01 | Malmö AI | 49.64 | 3 | ||||
4 |
Corey Furminger
- |
96 | - | 49.74 | 4 | SB | |||
5 |
Erik Skoglund
Danderyds SK |
04 | Danderyds SK | 52.82 | 6 | SB | |||
6 |
Noah Bucht Wesslen
Hammarby IF |
03 | Hammarby IF | 55.20 | 9 | SB |
Tot. plac. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK |
05 | Spårvägens FK | 52.74 | 5 | PB | |||
2 |
Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg |
06 | IFK Helsingborg | 54.34 | 7 | PB | |||
3 |
Erik Nederheim
Täby IS |
06 | Täby IS | 55.05 | 8 | SB | |||
Roy Doss
Umeå TFC |
81 | Umeå TFC | DNS | ||||||
Filip Engström
Hammarby IF |
04 | Hammarby IF | DNS | ||||||
Nikolaos Pathiakis
Hammarby IF |
98 | Hammarby IF | DNS |
Plac. | Res. | |||||||
1 |
Alexander Pilgrim
Hammarby IF |
03 | Hammarby IF | 48.50 | PB | |||
2 |
Viktor Skoglund
Danderyds SK |
04 | Danderyds SK | 49.44 | PB | |||
3 |
Simon Martinsson
Malmö AI |
01 | Malmö AI | 49.64 | ||||
4 |
Corey Furminger
- |
96 | - | 49.74 | SB | |||
5 |
Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK |
05 | Spårvägens FK | 52.74 | PB | |||
6 |
Erik Skoglund
Danderyds SK |
04 | Danderyds SK | 52.82 | SB | |||
7 |
Gabriel Hanfler
IFK Helsingborg |
06 | IFK Helsingborg | 54.34 | PB | |||
8 |
Erik Nederheim
Täby IS |
06 | Täby IS | 55.05 | SB | |||
9 |
Noah Bucht Wesslen
Hammarby IF |
03 | Hammarby IF | 55.20 | SB | |||
Roy Doss
Umeå TFC |
81 | Umeå TFC | DNS | |||||
Filip Engström
Hammarby IF |
04 | Hammarby IF | DNS | |||||
Nikolaos Pathiakis
Hammarby IF |
98 | Hammarby IF | DNS |
Grenen genomfördes tillsammans med Män 100 m
1 |
Joar Eriksson
Turebergs FK |
07 | Turebergs FK | 9.72 | PB | ||||
2 |
William Blomquist
Turebergs FK |
08 | Turebergs FK | 10.06 | |||||
3 |
Linus Mattsson
Täby IS |
07 | Täby IS | 10.25 | PB | ||||
4 |
William Strömberg
Turebergs FK |
08 | Turebergs FK | 10.66 | |||||
5 |
Emilie Ekman
Täby IS |
08 | Täby IS | 11.00 |
P15 | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 |
Joar Eriksson
Turebergs FK |
07 | Turebergs FK | 9.72 | |
2 |
William Blomquist
Turebergs FK |
08 | Turebergs FK | 10.06 | |
3 |
Linus Mattsson
Täby IS |
07 | Täby IS | 10.25 | |
4 |
William Strömberg
Turebergs FK |
08 | Turebergs FK | 10.66 | |
F15 | |||||
1 |
Emilie Ekman
Täby IS |
08 | Täby IS | 11.00 |
Grenen genomfördes tillsammans med F13 60 m