Resultat Klubbmästerskap

Österåkers Friidrottsarena, Åkersberga   2024-06-06

Arrangör: Åkersberga SK Tävlingsledare: Carina Gullberg Senast uppdaterad: 2024-06-07 02:00:23
Visa Resultatkort
Kvinnor & Män & K35 & K50 & K55 & M45 100 m
6/6 13:55
Vind: -1.1
=1 Ludvig Stenlund
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 12.64 PB
=1 Staffan Gudin
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 13.17
=1 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 13.44 SB
=1 Sanne Lopez
Åkersberga SK
87 Åkersberga SK 14.63 SB
=1 Charlotte Johanson Skarstedt
Åkersberga SK
72 Åkersberga SK 15.74 SB
=1 Monique Stalås Hörnsten
Åkersberga SK
69 Åkersberga SK 17.68 PB
Sammanställning per klass
Män
1 Ludvig Stenlund
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 12.64
M45
1 Staffan Gudin
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 13.17
Kvinnor
1 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 13.44
K55
1 Monique Stalås Hörnsten
Åkersberga SK
69 Åkersberga SK 17.68
K50
1 Charlotte Johanson Skarstedt
Åkersberga SK
72 Åkersberga SK 15.74
K35
1 Sanne Lopez
Åkersberga SK
87 Åkersberga SK 14.63
Kvinnor & K45 & K50 & K55 & M45 & M50 800 m
6/6 15:20
=1 Stefan Lundgren
Åkersberga SK
74 Åkersberga SK 2:29.38 PB
=1 Staffan Gudin
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 2:42.46 SB
=1 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 2:45.02 PB
=1 Monique Stalås Hörnsten
Åkersberga SK
69 Åkersberga SK 3:05.96 PB
=1 Jessica Bené
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 3:08.34 PB
=1 Charlotte Johanson Skarstedt
Åkersberga SK
72 Åkersberga SK 3:11.48 PB
=1 Sanne Lopez
Åkersberga SK
87 Åkersberga SK DNS
Martin Eriksson
Åkersberga SK
71 Åkersberga SK DNS
Sammanställning per klass
M50
1 Stefan Lundgren
Åkersberga SK
74 Åkersberga SK 2:29.38
Martin Eriksson
Åkersberga SK
71 Åkersberga SK
M45
1 Staffan Gudin
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 2:42.46
Kvinnor
1 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 2:45.02
K55
1 Monique Stalås Hörnsten
Åkersberga SK
69 Åkersberga SK 3:05.96
K50
1 Charlotte Johanson Skarstedt
Åkersberga SK
72 Åkersberga SK 3:11.48
K45
1 Jessica Bené
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 3:08.34
K35
Sanne Lopez
Åkersberga SK
87 Åkersberga SK
Kvinnor Längd
6/6 10:20
1 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 4.92 -0.3 =PB
2 Emma Jälefors
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 3.84 -0.7
Tova Erlandsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK DNS
123
Emma Jälefors3.47 +1.83.81 +0.33.84 -0.7
Tova Erlandsson
284 Sara Johansson4.36 0.04.64 +1.44.92 -0.3
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
6/6 11:55
1 Emma Jälefors
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 7.78 SB
2 Elsa Hagman
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 6.67 PB
123456
Emma Jälefors7.657.127.78
Elsa Hagman6.546.675.69
Kvinnor Spjut
Vikt: 600g
6/6 12:45
1 Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 24.81 PB
2 Emma Jälefors
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 19.34 PB
3 Lina Nyberg
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 18.32 SB
4 Elsa Hagman
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 18.17 PB
5 Tova Erlandsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 16.00 PB
123
Elsa Hagman18.1715.3216.65
Emma Jälefors15.9915.8519.34
Tova Erlandsson14.6015.2216.00
284 Sara Johansson19.5423.7524.81
Lina Nyberg18.3215.6917.04
F17 Spjut ej KM
6/6
1 Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 17.82 PB
123
Stephanie Thorén
F17 100 m
6/6 13:55
Vind: +1.6
1 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 13.72 PB
2 Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 15.38 PB
F17 Höjd
6/6 11:45
1 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 175 PB
149153157160164168172175177
Zelda Eckersooooooxxooxxx
F17 Längd
6/6 12:45
Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK - DNS
123
Zelda Eckers- - -
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
6/6 10:00
1 Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 7.95 SB
2 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 7.45 SB
123456
Stephanie Thorén
Zelda Eckers
F17 Spjut
Vikt: 500g
6/6 09:30
1 Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 17.33 SB
2 Emilia Glans
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 13.02 PB
123
Zelda Eckers15.7416.4717.33
Emilia Glansx12.8413.02
F15 80 m

Grenen genomfördes tillsammans med P15 80 m

F15 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

F15 & K45 & K50 80 m häck
Höjd: 76,2cm
6/6 11:00
Vind: +0.1
=1 Elsa Silow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 15.49 PB
=1 Charlotte Johanson Skarstedt
Åkersberga SK
72 Åkersberga SK 15.68
=1 Jessica Bené
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 17.58 PB
Sammanställning per klass
K50
1 Charlotte Johanson Skarstedt
Åkersberga SK
72 Åkersberga SK 15.68
K45
1 Jessica Bené
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 17.58
F15
1 Elsa Silow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 15.49
F15 Längd
6/6 12:45
1 Elsa Silow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 4.83 +2.8
123
Elsa Silowx 4.83 +2.8x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
6/6 10:00
1 Elsa Silow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 7.55 PB
2 Iris Johanson Skarstedt
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 5.57 PB
123
Elsa Silow
Iris Johanson Skarstedt
F15 Spjut
Vikt: 500g
6/6 13:55
1 Elsa Silow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 16.90 PB
2 Johanna Stenqvist
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 15.07 PB
123
Elsa Silow15.1016.2816.90
Johanna Stenqvist14.9015.0712.65
F13 60 m
6/6 13:30
Vind: -1.2
1 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 8.84
2 Bini Becksmo
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 8.85 SB
3 Astrid Bergström
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 9.51
4 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 9.79
5 Mira Adrian
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 10.19 PB
6 Alda Casselholm
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 10.26 PB
F13 & F11 & F9 600 m
6/6 14:35
1 Cajsa Bååthe
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 1:58.65 SB
2 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 2:22.82 SB
Jonna Petersson
Åkersberga SK
13 Åkersberga SK 2:05.11 PB
Aina Elimää
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 2:14.67
Signe Möller
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 2:28.41
Ella Lindström
Åkersberga SK
13 Åkersberga SK 2:39.86
Lilly Kurti Franssila
Åkersberga SK
14 Åkersberga SK 2:48.92
Tyra Wahlström
Åkersberga SK
13 Åkersberga SK 2:57.35
Vilja Lod
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 3:01.05
Agnes Köhler
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 3:03.01
Filippa Lindström
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 3:04.47
Stella Bergman
Åkersberga SK
16 Åkersberga SK DNS
Agnes Fontér
Åkersberga SK
13 Åkersberga SK DNS
Sammanställning per klass
F9
1 Aina Elimää
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 2:14.67
2 Signe Möller
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 2:28.41
3 Vilja Lod
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 3:01.05
4 Agnes Köhler
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 3:03.01
5 Filippa Lindström
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 3:04.47
Stella Bergman
Åkersberga SK
16 Åkersberga SK
F13
1 Cajsa Bååthe
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 1:58.65
2 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 2:22.82
F11
1 Jonna Petersson
Åkersberga SK
13 Åkersberga SK 2:05.11
2 Ella Lindström
Åkersberga SK
13 Åkersberga SK 2:39.86
3 Lilly Kurti Franssila
Åkersberga SK
14 Åkersberga SK 2:48.92
4 Tyra Wahlström
Åkersberga SK
13 Åkersberga SK 2:57.35
Agnes Fontér
Åkersberga SK
13 Åkersberga SK
F13 60 m häck
Höjd: 68,6cm
6/6 10:45
Vind: +1.0
1 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 10.49 PB
2 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 11.18
3 Cajsa Bååthe
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 12.17 SB
4 Alda Casselholm
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 13.26 PB
5 Lowa Elmqvist
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 14.62 PB
6 Wilma Jakobsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 15.80 PB
F13 Höjd
6/6 11:45
1 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 137 PB
2 Cajsa Bååthe
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 120 SB
3 Mira Adrian
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 115 PB
Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK DNS
Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK DNS
105110115120125129135137139
298 Linn Glans-ooooxooxoxxx
299 Cajsa Bååthe-oooxxx
Mira Adrianooxoxxx
F13 Längd
Hoppzon
6/6 12:40
1 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 4.79 -4.2 PB
2 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 4.29 -1.3 PB
3 Mira Adrian
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 3.72 -1.9 PB
4 Cajsa Bååthe
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 3.52 -2.4
5 Alda Casselholm
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 3.44 -0.9 PB
6 Wilma Jakobsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 3.26 -2.2 PB
7 Lowa Elmqvist
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 3.18 -1.7 SB
Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK DNS
Eleonora Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK DNS
123456
298 Linn Glans4.16 -0.44.29 -1.3x - - -
Alda Casselholm3.44 -0.93.29 -0.93.37 -3.4- - -
Agnes Karlsson
Eleonora Karlsson
Nellie Eiving4.63 -1.44.79 -4.24.76 -0.3- - -
299 Cajsa Bååthe3.46 -2.23.52 -2.43.46 0.0- - -
Wilma Jakobsson3.26 -2.23.11 -2.23.10 -4.9- - -
Lowa Elmqvist3.06 -2.23.18 -1.73.09 0.0- - -
Mira Adrian3.72 -1.93.62 -2.63.49 -2.2- - -
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
6/6 10:00
1 Cajsa Bååthe
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 7.01
2 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 6.65
3 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 6.09
123456
298 Linn Glans
299 Cajsa Bååthe
Nellie Eiving
F13 Spjut
Vikt: 400g
6/6 13:55
1 Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 14.57 PB
2 Cajsa Bååthe
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 14.55 PB
3 Linn Glans
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 10.34 SB
Agnes Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK DNS
Eleonora Karlsson
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK DNS
123
298 Linn Glans9.519.6310.34
Agnes Karlsson
Eleonora Karlsson
299 Cajsa Bååthe11.4914.5514.10
Nellie Eiving12.4711.4114.57
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

P17 Längd
6/6 10:20
Ludvig Stenlund
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK x
123
Ludvig Stenlundx x x
F15 & P15 80 m
6/6 13:45
Vind: -1.1
=1 Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 11.48 PB
=1 Elsa Silow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 11.75 PB
2 Iris Johanson Skarstedt
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 13.04 PB
3 Estela Bregasi
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 15.02 PB
Sammanställning per klass
P15
1 Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 11.48
F15
1 Elsa Silow
Åkersberga SK
09 Åkersberga SK 11.75
2 Iris Johanson Skarstedt
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 13.04
3 Estela Bregasi
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 15.02
P15 80 m häck
Höjd: 84,0cm
6/6 11:05
Vind: +1.8
1 Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 15.08 PB
P15 Höjd
6/6 14:20
1 Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 141 PB 1:a KM
125129133137141145
Hannes Flodénooooxxoxxx
P15 Längd
6/6 12:45
1 Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 4.69 +4.0
123
Hannes Flodén4.69 +4.04.28 +1.84.47 +2.3
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
6/6 13:20
1 Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 6.10 PB
123
Hannes Flodén4.826.10x
P15 Spjut
Vikt: 600g
6/6 12:20
1 Hannes Flodén
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 16.25 PB
123
Hannes Flodén13.8614.7016.25
P13 60 m
6/6 12:45
Vind: +3.9
1 Valter Enbuske
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 9.01
2 Isaac Lopez
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 9.35
3 William Ekholm
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 9.93
4 Viktor Stenlund
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 10.12
5 Oscar Walderfors
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 10.65
P13 & P11 & P9 600 m
6/6 15:05
1 Elliot Bergman
Åkersberga SK
14 Åkersberga SK 2:01.42 PB
2 Valter Enbuske
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 2:08.06 PB
3 Jesper Petersson
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 2:08.34
4 Kasper Marker
Åkersberga SK
14 Åkersberga SK 2:10.66
5 Oscar Walderfors
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 2:10.83 PB
6 Loke Ekegren
Åkersberga SK
14 Åkersberga SK 2:25.97 PB
7 Alve Pira
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 2:27.04
8 Hampus Rossander
Åkersberga SK
16 Åkersberga SK 2:41.32
Sammanställning per klass
P9
1 Jesper Petersson
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 2:08.34
2 Alve Pira
Åkersberga SK
15 Åkersberga SK 2:27.04
3 Hampus Rossander
Åkersberga SK
16 Åkersberga SK 2:41.32
P13
1 Valter Enbuske
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 2:08.06
2 Oscar Walderfors
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 2:10.83
P11
1 Elliot Bergman
Åkersberga SK
14 Åkersberga SK 2:01.42
2 Kasper Marker
Åkersberga SK
14 Åkersberga SK 2:10.66
3 Loke Ekegren
Åkersberga SK
14 Åkersberga SK 2:25.97
P13 60 m häck
Höjd: 76.2cm
6/6 10:30
Vind: +0.1
1 Valter Enbuske
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 12.91 PB
2 Oscar Walderfors
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 14.38 PB
P13 Höjd
6/6 14:20
1 Valter Enbuske
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 137 PB
2 Viktor Stenlund
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 125 PB
3 Oscar Walderfors
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 115 PB
105110115120125129133137141
143 Oscar Walderforsooxoxxx
266 Valter Enbuske----ooooxxx
Viktor Stenlund-xxooooxxx
P13 Längd
Hoppzon
6/6 11:20
1 Valter Enbuske
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 4.27 -0.9
2 Isaac Lopez
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 3.95 -1.6 PB
3 Viktor Stenlund
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 3.68 -1.2 PB
4 William Ekholm
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 3.42 +1.6 PB
5 Oscar Walderfors
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 3.41 +0.9 PB
Hugo Gudin
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK - DNS
123456
266 Valter Enbuske4.16 -1.64.27 -0.94.26 +1.3- - -
Isaac Lopez3.95 -1.63.92 +0.63.78 +0.3- - -
143 Oscar Walderfors3.23 +0.33.41 +0.93.21 -0.6- - -
William Ekholm3.37 -0.93.42 +1.6x - - -
Hugo Gudin- - - - - -
Viktor Stenlund3.68 -1.23.67 -1.0x - - -
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
6/6 13:20
1 William Ekholm
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 7.71
2 Viktor Stenlund
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 5.88 SB
3 Oscar Walderfors
Åkersberga SK
12 Åkersberga SK 4.45 PB
123456
143 Oscar Walderfors4.454.034.36
William Ekholm7.717.407.39
Viktor Stenlund5.885.545.42
P13 Spjut
Vikt: 400g
6/6 12:20
1 William Ekholm
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 23.12 PB
2 Valter Enbuske
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 16.97 PB
3 Viktor Stenlund
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 11.27 SB
123
William Ekholm20.1423.1221.19
266 Valter Enbuske12.6013.9416.97
Viktor Stenlund9.0211.2711.27
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

K35 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

K35 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

K35 Längd
6/6 10:25
1 Sanne Lopez
Åkersberga SK
87 Åkersberga SK 3.96 -0.1
123456
285 Sanne Lopez3.96 -0.1x 3.88 +1.6- - -
K35 Spjut
Vikt: 600g
6/6 12:45
1 Sanne Lopez
Åkersberga SK
87 Åkersberga SK 16.68
123456
285 Sanne Lopez16.6813.2215.62---
K45 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

K45 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

K45 80 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med F15 80 m häck

K45 Längd
6/6 10:20
1 Jessica Bené
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 3.85 +1.6 PB
Charlotte Cederberg
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK - DNS
123456
Charlotte Cederberg- - - - - -
286 Jessica Bené3.85 +1.63.79 +0.33.81 +1.5- - -
K45 Kula
Vikt: 4,0kg
6/6 11:55
1 Jessica Bené
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 6.23 PB
123456
286 Jessica Bené5.875.946.23
K45 Spjut
Vikt: 600g
6/6 12:45
1 Jessica Bené
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 13.72 PB
123456
286 Jessica Bené11.0411.8713.72---
K50 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

K50 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

K50 80 m häck

Grenen genomfördes tillsammans med F15 80 m häck

K55 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

K55 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

K55 Kula
Vikt: 3,0kg
6/6 11:55
1 Monique Stalås Hörnsten
Åkersberga SK
69 Åkersberga SK 7.10 PB
123456
287 Monique Stalås Hörnsten6.746.337.10
K60 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

K60 Kula
Vikt: 3,0kg
6/6 11:55
1 Carina Gullberg
Åkersberga SK
63 Åkersberga SK 6.89 SB
123456
Carina Gullberg6.58x6.89
K60 Spjut
Vikt: 500g
6/6 12:45
1 Carina Gullberg
Åkersberga SK
63 Åkersberga SK 13.51 PB
123456
Carina Gullberg13.5112.0011.33---
M45 100 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 100 m

M45 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

M45 Längd
6/6 10:20
1 Staffan Gudin
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 4.39 +2.2
123456
288 Staffan Gudin4.31 +2.44.23 +1.74.39 +2.2- - -
M45 Kula
Vikt: 7,26kg
6/6 11:55
1 Kristian Petersson
Åkersberga SK
75 Åkersberga SK 9.44
2 Staffan Gudin
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 7.16 PB
123456
288 Staffan Gudin6.397.166.78
Kristian Petersson9.44x9.33
M45 Spjut
Vikt: 800g
6/6 09:30
1 Kristian Petersson
Åkersberga SK
75 Åkersberga SK 35.93
2 Staffan Gudin
Åkersberga SK
76 Åkersberga SK 24.18 PB
123456
Kristian Petersson34.6235.3235.93---
288 Staffan Gudin24.1821.66x---
M50 800 m

Grenen genomfördes tillsammans med Kvinnor 800 m

M50 Längd
6/6 10:20
1 Martin Eriksson
Åkersberga SK
71 Åkersberga SK 5.06 +2.3
123456
282 Martin Eriksson4.35 -0.34.75 +0.95.06 +2.3- - -
M50 Kula
Vikt: 6,0kg
6/6 11:55
1 Martin Eriksson
Åkersberga SK
71 Åkersberga SK 11.18
123456
282 Martin Eriksson11.0911.1711.18
M50 Spjut
Vikt: 700g
6/6 09:55
1 Martin Eriksson
Åkersberga SK
71 Åkersberga SK 26.46 PB
123456
282 Martin Eriksson
M70 Kula
Vikt: 4,0kg
6/6 11:55
1 Bengt Blomfelt
Åkersberga SK
51 Åkersberga SK 10.10 PB
123456
Bengt Blomfeltx10.109.99
M70 Spjut
Vikt: 500g
6/6 09:30
1 Bengt Blomfelt
Åkersberga SK
51 Åkersberga SK 27.80
123456
Bengt Blomfelt24.1026.2927.80