Resultat Vingaspelen

Skyttis, Örnsköldsvik   2024-06-29 - 2024-06-30

Arrangör: IF Vingarna Tävlingsledare: Daniel Öhlén, Cecilia Lauri Senast uppdaterad: 2024-07-01 02:00:10
2024-06-29 2024-06-30 Alla dagar
Visa Resultatkort
Kvinnor Höjd
29/6 09:40
Elin Strandberg
Huddinge AIS
09 Huddinge AIS x
152
7 Elin Strandbergxxx
Kvinnor Kula
Vikt: 4,0kg
30/6 12:00
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 9.89 PB
2 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 9.50 PB
123456
182 Ebba Lindström8.558.869.03x9.289.50
48 Frida Lauri9.52x9.829.89x9.79
F19 100 m
29/6 11:20
Vind: +2.2
1 Nellie Wartanian
IFK Umeå
05 IFK Umeå 12.58
2 Hanna Urpiala Seeman
IFK Umeå
06 IFK Umeå 13.20
F19 200 m
29/6 13:20
Vind: +3.6
1 Nellie Wartanian
IFK Umeå
05 IFK Umeå 25.77
F19 Slägga
Vikt: 4,0kg
30/6 10:45
1 Ella Green
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 39.21
123456
157 Ella Green39.21xxxxx
F19 Spjut
Vikt: 600g
30/6 13:15
1 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 23.98 PB
123456
182 Ebba Lindströmxxxxx23.98
F17 Höjd
29/6 09:40
Emilia Jonsdotter
Umedalens IF
08 Umedalens IF
Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna x
136140
182 Ebba Lindströmxx-x
F17 Längd
29/6 10:20
1 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 4.69 +3.1
123456
182 Ebba Lindströmx x x 3.89 +3.6x 4.69 +3.1
F17 Kula
Vikt: 3,0kg
30/6 12:00
1 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 10.38
123456
182 Ebba Lindström10.0010.30x10.38x10.38
F17 Diskus
Vikt: 1,0kg
30/6 09:30
1 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 25.69
123456
182 Ebba Lindström25.69xxxxx
F17 Slägga
Vikt: 3,0kg
30/6 10:45
1 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 27.83
123456
182 Ebba Lindström27.83xxxxx
F15 80 m Final
29/6 10:55
Vind: +2.2
1 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 10.96 q
2 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 11.21 q
3 Estrid Ödlund
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 11.49 q
4 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 11.87 q
5 Sally Arvidsson
IF Vingarna
10 IF Vingarna 12.16 q
6 Alice Sidborn
IF Vingarna
10 IF Vingarna 12.91 q
7 Lovisa Risvall
IF Vingarna
10 IF Vingarna 13.18 q
Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI DNS
F15 200 m
29/6 13:05
Heat 1
Vind: +2.5
Tot. plac.
1 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 27.57 1
2 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 27.97 2
3 Estrid Ödlund
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 28.99 3
Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI DNS
Heat 2
Vind: +2.2
Tot. plac.
1 Sally Arvidsson
IF Vingarna
10 IF Vingarna 32.86 4
2 Lovisa Risvall
IF Vingarna
10 IF Vingarna 34.52 5
Alice Sidborn
IF Vingarna
10 IF Vingarna DNS
F15 3000 m
29/6 13:45
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 13:17.48 PB
F15 Höjd
29/6 11:25
1 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 136
2 Estrid Ödlund
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 128
3 Lovisa Risvall
IF Vingarna
10 IF Vingarna 124
116120124128132136140
116 Julia Eriksson--ooooxxx
189 Lovisa Risvallooxxoxxx
217 Estrid Ödlund--ooxxx
F15 Längd
29/6 09:25
1 Irma Granberg
IFK Umeå
09 IFK Umeå 4.76 +1.9 PB
2 Svea Andersson-Junkka
IFK Umeå
10 IFK Umeå 4.47 +2.9
3 Estrid Ödlund
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 4.08 +3.5
4 Julia Eriksson
Sollefteå GIF
10 Sollefteå GIF 4.00 +5.3
5 Jasmina Näslund
IF Vingarna
10 IF Vingarna 3.94 +2.5
6 Linnea Jakobsson
Timrå AIF
10 Timrå AIF 3.88 +5.0
7 Lily Sundqvist
IF Vingarna
10 IF Vingarna 3.84 +3.0
8 Sally Arvidsson
IF Vingarna
10 IF Vingarna 3.64 +1.2 PB
9 Lovisa Risvall
IF Vingarna
10 IF Vingarna 3.50 +3.1
10 Alice Sidborn
IF Vingarna
10 IF Vingarna 3.32 +2.0 PB
123456
94 Svea Andersson-Junkka4.38 +2.04.37 +3.64.36 +4.3- - 4.47 +2.9
189 Lovisa Risvall3.50 +3.13.38 +1.6x
116 Julia Eriksson3.98 +2.23.82 +2.0x 2.43 +5.03.84 +3.34.00 +5.3
187 Jasmina Näslund3.85 +3.23.72 +4.0x x 3.75 +4.03.94 +2.5
217 Estrid Ödlund3.86 +3.13.93 +3.03.97 +4.44.05 +4.34.08 +3.53.94 +4.2
205 Irma Granberg4.76 +1.94.58 +2.7- 4.48 +4.14.47 +2.34.65 +3.7
143 Linnea Jakobsson3.82 +2.83.67 +2.83.88 +5.03.68 +1.23.88 +3.23.77 +3.3
71 Alice Sidborn3.32 +2.0x 3.20 +3.1
79 Lily Sundqvistx 3.84 +3.03.65 +1.6x x x
18 Sally Arvidssonx 3.64 +1.23.28 +2.43.28 +2.33.11 +3.4x
F15 Kula
Vikt: 3,0kg
30/6 12:00
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 11.50
2 Lovisa Risvall
IF Vingarna
10 IF Vingarna 5.50
3 Alice Sidborn
IF Vingarna
10 IF Vingarna 5.21 PB
123456
48 Frida Laurix11.1011.2611.30x11.50
71 Alice Sidborn5.215.135.214.794.785.17
189 Lovisa Risvall3.334.224.594.635.105.50
F15 Diskus
Vikt: 0,75kg
30/6 09:30
1 Isolde Lönnefors
Brännans IF
09 Brännans IF 35.96
2 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 32.59
3 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 23.59
4 Alice Sidborn
IF Vingarna
10 IF Vingarna 12.54 PB
5 Lovisa Risvall
IF Vingarna
10 IF Vingarna 10.49
123456
71 Alice Sidborn12.54xxxxx
48 Frida Lauri32.59xxxxx
189 Lovisa Risvall10.49xxxxx
144 Lisa Flinkberg23.59xxxxx
3 Isolde Lönnefors35.96xxxxx
F15 Slägga
Vikt: 3,0kg
30/6 10:45
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 36.01
2 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF 22.37
123456
144 Lisa Flinkberg22.37xxxxx
48 Frida Lauri36.01xxxxx
F15 Spjut
Vikt: 500g
30/6 13:15
1 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 26.39
2 My Wallentin
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 24.99 PB
Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI DNS
123456
48 Frida Laurixx25.7426.39xx
142 Ella ÅkessonDNSDNSDNSDNSDNSDNS
140 My Wallentin23.6121.6323.4924.9923.2722.73
F13 60 m Försök
29/6 10:30
Heat 1
Vind: +3.4
1 Alma Sjöblom
IF Vingarna
11 IF Vingarna 9.04 q
2 Sigrid Persson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 9.20 q
3 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 9.42 q
4 Alma Fröberg
IF Vingarna
11 IF Vingarna 9.71 q
5 Julia Geijer
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 9.71
6 Molly Berntzen
IF Vingarna
12 IF Vingarna 10.14
7 Isabelle Fransson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 10.44
Heat 2
Vind: +2.2
1 Maja Bergström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 9.47 q
2 Anna Nordenqvist
Umedalens IF
12 Umedalens IF 9.64 q
3 Ida Burland
IF Vingarna
11 IF Vingarna 9.65 q
4 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.66 q
5 Svea Sandberg
IF Vingarna
11 IF Vingarna 9.72
6 Irma Bergståhl
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 10.08
7 Klara Byström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 10.30
F13 60 m Final
29/6 11:55
Vind: +4.6
1 Alma Sjöblom
IF Vingarna
11 IF Vingarna 9.04
2 Sigrid Persson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 9.12
3 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 9.30
4 Maja Bergström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 9.31
5 Anna Nordenqvist
Umedalens IF
12 Umedalens IF 9.52
6 Ida Burland
IF Vingarna
11 IF Vingarna 9.53
7 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 9.59
8 Alma Fröberg
IF Vingarna
11 IF Vingarna 9.62
F13 200 m
29/6 12:40
Heat 1
Vind: +0.8
Tot. plac.
1 Alma Sjöblom
IF Vingarna
11 IF Vingarna 30.93 1 PB
2 Sigrid Persson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 31.05 2 PB
3 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 31.87 3 PB
5 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 34.80 6 PB
Heat 2
Vind: -0.1
Tot. plac.
1 Maja Bergström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 32.35 4 PB
2 Anna Nordenqvist
Umedalens IF
12 Umedalens IF 33.56 5 PB
3 Klara Byström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 36.00 7
4 Molly Berntzen
IF Vingarna
12 IF Vingarna 36.74 8 PB
F13 600 m
29/6 15:00
1 Alma Sjöblom
IF Vingarna
11 IF Vingarna 1:57.91 PB
2 Sigrid Persson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 2:06.30 PB
3 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 2:09.11
4 Julia Geijer
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 2:13.02 PB
5 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 2:26.71 SB
F13 Höjd
29/6 13:25
1 Alma Fröberg
IF Vingarna
11 IF Vingarna 132 PB
2 Alma Sjöblom
IF Vingarna
11 IF Vingarna 128 PB
3 Sigrid Persson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 128 PB
4 Svea Sandberg
IF Vingarna
11 IF Vingarna 124 PB
5 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 124 PB
6 Maja Bergström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 112 PB
7 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 112
8 Isabelle Fransson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 112 PB
Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI x
100104108112116120124128132136140144148152134
20 Maja Bergströmooxooxxx
195 Svea Sandberg-oooxooxoxxx
192 Sigrid Persson-oooxoxoxoxxoxxx
199 Elina Sundström--oxoxxx
222 Moa Lilja---xxx
129 Isabelle Fransson-ooxxoxxx
206 Isabel Åström--oooxoxxoxxx
73 Alma Sjöblom-ooooxoxxooxxx
176 Alma Fröberg-ooooooooxx-
F13 Längd
Hoppzon
29/6 09:00
1 Svea Sandberg
IF Vingarna
11 IF Vingarna 3.87 nwi
2 Anna Nordenqvist
Umedalens IF
12 Umedalens IF 3.87 nwi
3 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 3.87 nwi
4 Alma Sjöblom
IF Vingarna
11 IF Vingarna 3.82 nwi
5 Julia Geijer
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 3.69 nwi
6 Alma Fröberg
IF Vingarna
11 IF Vingarna 3.62 nwi
7 Irma Bergståhl
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 3.57 nwi
8 Maja Bergström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 3.52 nwi
9 Isabelle Fransson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 3.42 nwi
10 Ida Burland
IF Vingarna
11 IF Vingarna 3.38 nwi
11 Penny Jansson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 3.31 nwi
12 Molly Berntzen
IF Vingarna
12 IF Vingarna 3.29 nwi
13 Klara Byström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 3.28 nwi
14 Sigrid Persson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 3.26 nwi
15 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 3.01 nwi
1234
192 Sigrid Persson3.23 nwi3.21 nwi3.26 nwi3.10 nwi
127 Irma Bergståhl3.21 nwi3.40 nwi3.30 nwi3.57 nwi
129 Isabelle Fransson3.40 nwi3.42 nwi3.08 nwi3.39 nwi
151 Anna Nordenqvist3.75 nwi3.87 nwi3.17 nwi3.80 nwi
206 Isabel Åström3.69 nwi3.69 nwi3.72 nwi3.87 nwi
131 Julia Geijer3.65 nwi3.53 nwi3.29 nwi3.69 nwi
73 Alma Sjöblom3.64 nwi3.73 nwi3.82 nwi3.76 nwi
164 Molly Berntzen3.21 nwi3.29 nwi3.14 nwi3.15 nwi
20 Maja Bergström3.38 nwi3.06 nwi3.38 nwi3.52 nwi
195 Svea Sandberg3.62 nwi3.60 nwi3.85 nwi3.87 nwi
176 Alma Fröberg3.48 nwi3.60 nwi3.62 nwi3.42 nwi
179 Penny Jansson3.20 nwi3.31 nwi3.30 nwi3.14 nwi
29 Klara Byström3.16 nwi3.16 nwi3.28 nwi3.17 nwi
199 Elina Sundström3.01 nwi2.94 nwi2.77 nwi2.92 nwi
26 Ida Burland3.00 nwix 3.38 nwi3.34 nwi
F13 Kula
Vikt: 2,0kg
30/6 09:30
1 Emma Stenhaugen
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 8.33 PB
2 Ida Burland
IF Vingarna
11 IF Vingarna 8.22 PB
3 Ingrid Lohman
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 8.00
4 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 7.63 PB
5 Sigrid Persson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 7.56 PB
6 Isabelle Fransson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 7.49 PB
7 Penny Jansson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 7.05 PB
8 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 6.68 PB
9 Irma Bergståhl
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 6.35
10 Molly Berntzen
IF Vingarna
12 IF Vingarna 6.26 PB
11 Maja Bergström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 6.09 PB
12 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 5.88
13 Klara Byström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 5.70 PB
123456
129 Isabelle Fransson7.256.856.777.496.076.92
127 Irma Bergståhl6.356.136.20
192 Sigrid Persson7.097.477.567.556.976.95
218 Ingrid Lohman7.308.00xxx7.15
222 Moa Lilja6.407.287.017.497.637.44
137 Emma Stenhaugen8.247.258.138.268.337.98
26 Ida Burland6.997.467.178.117.948.22
199 Elina Sundström6.586.686.326.546.32x
29 Klara Byström5.015.705.50
20 Maja Bergström6.026.096.01
179 Penny Jansson7.056.796.736.966.795.95
206 Isabel Åström5.88x5.20
164 Molly Berntzenx6.265.50
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
30/6 13:15
1 Sigrid Persson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 18.10 PB
2 Irma Bergståhl
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 17.44 PB
3 Klara Byström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 16.75 PB
4 Ingrid Lohman
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 16.51 SB
5 Isabelle Fransson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 15.94
6 Alma Sjöblom
IF Vingarna
11 IF Vingarna 15.11
7 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 14.52
8 Molly Berntzen
IF Vingarna
12 IF Vingarna 13.66
9 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 12.16
10 Emma Stenhaugen
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 11.96
Maja Bergström
IF Vingarna
12 IF Vingarna x
Penny Jansson
IF Vingarna
11 IF Vingarna x
123456
192 Sigrid Persson15.4214.84x18.1013.34x
137 Emma Stenhaugen10.6111.9611.11
127 Irma Bergståhl17.44xxx16.64x
20 Maja Bergströmxxx
164 Molly Berntzen12.5010.05xx13.6613.55
179 Penny Janssonxxx
29 Klara Byström11.8611.5313.6212.6916.75x
218 Ingrid Lohman16.5112.5111.4712.52x15.19
206 Isabel Åströmx14.30x14.52xx
222 Moa Liljax12.16x
73 Alma Sjöblomxx13.5515.0014.4615.11
129 Isabelle Fransson15.9415.68xxxx
F13 Slägga
Vikt: 2,0kg
30/6 12:00
1 Ingrid Lohman
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 25.20 PB
2 Emma Stenhaugen
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 22.50
3 Sigrid Persson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 21.41 PB
4 Isabelle Fransson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 20.97 PB
5 Ida Burland
IF Vingarna
11 IF Vingarna 20.05 SB
6 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 19.42
7 Alma Sjöblom
IF Vingarna
11 IF Vingarna 19.34 PB
8 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 18.45 PB
9 Irma Bergståhl
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 17.84
10 Maja Bergström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 17.08 PB
11 Penny Jansson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 16.64 PB
12 Molly Berntzen
IF Vingarna
12 IF Vingarna 15.61 PB
13 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 14.22
14 Klara Byström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 12.32
123456
222 Moa Lilja14.2213.15xxxx
73 Alma Sjöblom19.3418.8618.54x17.31x
20 Maja Bergström16.16x17.08xxx
137 Emma Stenhaugenx16.5321.7321.7922.5021.08
29 Klara Byström11.6312.32xxxx
164 Molly Berntzen15.2515.61xxxx
129 Isabelle Fransson19.55xxx20.97x
127 Irma Bergståhl17.8416.56xxxx
192 Sigrid Persson19.4720.4221.41x20.9720.30
179 Penny Janssonx16.64xxxx
26 Ida Burlandx15.2517.9020.0520.03x
218 Ingrid Lohman23.9324.1825.2022.3522.24x
206 Isabel Åström17.9418.4517.81xx15.06
199 Elina Sundströmx19.4218.5017.2018.45x
F13 Spjut
Vikt: 400g
30/6 10:45
1 Isabel Åström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 20.60 PB
2 Emma Stenhaugen
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 19.24 PB
3 Ingrid Lohman
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 18.69 PB
4 Ida Burland
IF Vingarna
11 IF Vingarna 17.70 PB
5 Sigrid Persson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 17.40 PB
6 Moa Lilja
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 16.71 PB
7 Isabelle Fransson
Sundsvalls FI
12 Sundsvalls FI 15.75
8 Penny Jansson
IF Vingarna
11 IF Vingarna 13.00 PB
9 Maja Bergström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 12.89 PB
10 Vilja Ottosson
Umedalens IF
13 Umedalens IF 12.75
11 Klara Byström
IF Vingarna
12 IF Vingarna 11.20
12 Molly Berntzen
IF Vingarna
12 IF Vingarna 10.81 PB
13 Elina Sundström
Luleå FIF
12 Luleå FIF 9.40
123456
164 Molly Berntzen10.158.6510.81
26 Ida Burland17.7016.6015.7616.4515.8214.96
137 Emma Stenhaugen16.0219.2416.0613.8316.77x
20 Maja Bergström12.899.289.28
154 Vilja Ottosson12.7512.4512.00
179 Penny Jansson12.3613.0012.6511.60x9.23
129 Isabelle Fransson15.7514.7814.5215.7215.5313.05
199 Elina Sundström9.408.908.08
206 Isabel Åström14.5214.8916.1816.1618.7720.60
222 Moa Lilja15.6016.7115.7815.7814.4714.40
29 Klara Byström11.208.7911.05
192 Sigrid Persson15.8611.7311.5814.1513.0217.40
218 Ingrid Lohman16.0518.6918.3918.5015.9917.36
F11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

F7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Män 100 m
29/6 11:30
Vind: +1.9
1 Robin Blomgren
Star SC
00 Star SC 11.53
2 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 11.84 SB
3 Kristoffer Karlsson
UF Contact
92 UF Contact 12.25
Män 200 m
29/6 13:20
Vind: +3.6
1 Robin Blomgren
Star SC
00 Star SC 23.88
2 Ludwig Persson
IF Vingarna
06 IF Vingarna 24.44
3 Kristoffer Karlsson
UF Contact
92 UF Contact 24.68
4 Björn Nilsson
Umedalens IF
76 Umedalens IF 27.75
Män 3000 m
29/6 13:45
1 Mikkel Knif
IFK Umeå
82 IFK Umeå 9:40.18
2 Kristoffer Karlsson
UF Contact
92 UF Contact 10:14.26 SB
Edvin Näslund
LK Gränslöst
91 LK Gränslöst DNS
Män Höjd
29/6 09:00
1 Olle Bång
Umedalens IF
02 Umedalens IF 188 SB
172176180184188192196200204208212104108112
146 Olle Bångoooooxxx--o
P19 Längd
29/6 10:20
1 Emil Nilsson
Umedalens IF
06 Umedalens IF 3.44 +6.5
123456
150 Emil Nilsson3.26 +5.23.44 +6.51.91 +4.33.43 +3.52.96 +4.52.97 +4.3
P17 100 m
29/6 11:10
Vind: +1.7
1 Elton Sundqvist
IF Vingarna
07 IF Vingarna 12.42 PB
2 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 12.48 PB
3 Johan Sjöquist
IF Vingarna
08 IF Vingarna 14.08 PB
P17 200 m
29/6 12:55
Vind: +1.7
1 Elton Sundqvist
IF Vingarna
07 IF Vingarna 25.37 PB
2 Arvid Nilsson
Umedalens IF
08 Umedalens IF 25.46 PB
3 Johan Sjöquist
IF Vingarna
08 IF Vingarna 28.82 PB
P17 Höjd
29/6 09:00
1 Elton Sundqvist
IF Vingarna
07 IF Vingarna 144 SB
2 Johan Sjöquist
IF Vingarna
08 IF Vingarna 136 PB
120124128132136140144148152156160164168172104108112116120124128
76 Johan Sjöquist---ooxxx-------
78 Elton Sundqvistoooooooxxx----ooo
P17 Längd
29/6 10:20
1 Elton Sundqvist
IF Vingarna
07 IF Vingarna 4.59 +3.4
2 Johan Sjöquist
IF Vingarna
08 IF Vingarna 4.55 +3.1
123456
76 Johan Sjöquistx x 4.55 +3.1x x 4.48 +4.2
78 Elton Sundqvist4.59 +3.4x 4.56 +3.13.89 +3.74.47 +4.8x
P17 Kula
Vikt: 5,0kg
30/6 12:00
1 Elton Sundqvist
IF Vingarna
07 IF Vingarna 7.72 SB
123456
78 Elton Sundqvist7.127.726.516.395.537.06
P15 80 m
29/6 10:45
Vind: +1.0
1 Knut Grönlund
IFK Umeå
10 IFK Umeå 11.37
P15 200 m
29/6 12:55
Vind: +1.7
1 Knut Grönlund
IFK Umeå
10 IFK Umeå 28.33 PB
P15 Längd
29/6 10:20
1 Johannes Jungerstam
IFK Umeå
09 IFK Umeå 4.43 +5.2
123456
104 Johannes Jungerstamx x x 4.43 +5.24.23 +4.0x
P15 Kula
Vikt: 4,0kg
30/6 12:00
1 Oliwer Rosbäck
IFK Umeå
09 IFK Umeå 13.14
2 William Franck
IFK Umeå
10 IFK Umeå 9.78 PB
123456
209 Oliwer Rosbäck12.7712.72xx13.1412.89
97 William Franckxx9.099.549.789.41
P15 Diskus
Vikt: 1,0kg
30/6 09:30
1 Oliwer Rosbäck
IFK Umeå
09 IFK Umeå 43.09
123456
209 Oliwer Rosbäck43.09xxxxx
P15 Slägga
Vikt: 4,0kg
30/6 10:45
1 Oliwer Rosbäck
IFK Umeå
09 IFK Umeå 48.62
William Franck
IFK Umeå
10 IFK Umeå x
123456
97 William Franckxxxxxx
209 Oliwer Rosbäck48.62xxxxx
P15 Spjut
Vikt: 600g
30/6 13:15
1 Johannes Jungerstam
IFK Umeå
09 IFK Umeå 26.55
123456
104 Johannes Jungerstam25.5824.4726.5524.2324.7223.92
P13 60 m
29/6 10:20
Vind: +1.6
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 8.21 =PB
2 Christian Carlsson
IFK Umeå
12 IFK Umeå 8.94 =PB
3 Linus Lauri
IF Vingarna
11 IF Vingarna 10.19 PB
4 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 10.21
P13 200 m
29/6 12:30
Vind: +2.3
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 28.45
2 Christian Carlsson
IFK Umeå
12 IFK Umeå 30.36
3 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 36.60
P13 600 m
29/6 15:00
1 Christian Carlsson
IFK Umeå
12 IFK Umeå 1:55.36 PB
P13 Höjd
29/6 09:00
1 Linus Lauri
IF Vingarna
11 IF Vingarna 116 PB
104108112116120
49 Linus Lauriooxooxxx
P13 Längd
Hoppzon
29/6 13:00
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 5.01 nwi
2 Christian Carlsson
IFK Umeå
12 IFK Umeå 3.79 nwi
3 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.52 nwi
1234
216 Casper Olovsson4.84 nwi4.57 nwix 5.01 nwi
196 Christian Carlsson3.76 nwi3.76 nwi3.73 nwi3.79 nwi
153 Adam Ottosson3.08 nwix 3.18 nwi3.52 nwi
P13 Kula
Vikt: 3,0kg
30/6 09:30
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 10.95
2 Linus Lauri
IF Vingarna
11 IF Vingarna 7.99 PB
3 Christian Carlsson
IFK Umeå
12 IFK Umeå 6.61
4 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 6.51
123456
153 Adam Ottosson6.035.706.516.115.386.27
216 Casper Olovsson10.9510.8510.59x10.349.83
49 Linus Lauri7.997.497.077.22xx
196 Christian Carlsson6.61x6.395.816.506.16
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
30/6 13:15
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 46.79 PB
2 Linus Lauri
IF Vingarna
11 IF Vingarna 23.36
3 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 18.25 PB
4 Sam Selin
IF Vingarna
13 IF Vingarna 17.89 PB
5 Arvid Persson
IF Vingarna
13 IF Vingarna 17.74 PB
6 Hugo Bergström
IF Vingarna
14 IF Vingarna 16.31
123456
180 Arvid Persson17.1215.4015.54x16.4317.74
49 Linus Lauri23.36xxx22.12x
153 Adam Ottossonx13.0112.1316.8418.2516.30
216 Casper Olovsson46.7942.39xxxx
69 Sam Selin17.89x15.6815.51xx
163 Hugo Bergström9.4011.198.4610.9013.8416.31
P13 Slägga
Vikt: 3,0kg
30/6 12:00
1 Casper Olovsson
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 29.40 PB
2 Sam Selin
IF Vingarna
13 IF Vingarna 15.32 PB
3 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 14.21
4 Hugo Bergström
IF Vingarna
14 IF Vingarna 13.57
5 Arvid Persson
IF Vingarna
13 IF Vingarna 13.41 PB
123456
180 Arvid Perssonxxx13.4112.35x
153 Adam Ottossonx12.0914.218.58x13.44
69 Sam Selinxxx15.3213.76x
216 Casper Olovsson25.6326.63xx29.40x
163 Hugo Bergström13.5713.3813.2812.36x13.24
P13 Spjut
Vikt: 400g
30/6 10:45
1 Arthur Lönnefors
Brännans IF
11 Brännans IF 31.28
2 Lancelot Lönnefors
Brännans IF
11 Brännans IF 30.17 PB
3 Adam Ottosson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 23.02 PB
4 Sam Selin
IF Vingarna
13 IF Vingarna 20.36 PB
5 Linus Lauri
IF Vingarna
11 IF Vingarna 18.90
6 Arvid Persson
IF Vingarna
13 IF Vingarna 16.60 PB
123456
158 Lancelot Lönnefors28.9830.1730.1127.8229.11x
49 Linus Lauri16.90x15.8816.7318.9017.45
180 Arvid Persson16.5415.2313.1014.5316.6014.09
153 Adam Ottossonx19.6615.7318.7815.6523.02
2 Arthur Lönnefors31.28x24.6827.5628.19x
69 Sam Selin20.3617.1319.0316.2219.2016.51
P11

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P9

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

P7

Resultatlista för klassen visas inte. Gå till individuella resultatkort för att se resultat.

Veteraner Kvinnor Kula
30/6 12:00
1 Malin Sjöblom
IF Vingarna
70 IF Vingarna 10.60
2 Veronica Lundgren
Sollefteå GIF
86 Sollefteå GIF 9.02
123456
74 Malin Sjöblom10.3510.609.9010.028.6710.50
223 Veronica Lundgren8.428.378.468.758.709.02
Sammanställning per klass
K50Vikt: 3,0kg
1 Malin Sjöblom
IF Vingarna
70 IF Vingarna 10.60
K35Vikt: 4,0kg
1 Veronica Lundgren
Sollefteå GIF
86 Sollefteå GIF 9.02
Veteraner Kvinnor Diskus
30/6 09:30
1 Veronica Lundgren
Sollefteå GIF
86 Sollefteå GIF 24.76
123456
223 Veronica Lundgren24.76xxxxx
Sammanställning per klass
K35Vikt: 1,0kg
1 Veronica Lundgren
Sollefteå GIF
86 Sollefteå GIF 24.76
Veteraner Kvinnor Slägga
30/6 10:45
1 Veronica Lundgren
Sollefteå GIF
86 Sollefteå GIF 32.41
123456
223 Veronica Lundgren32.41xxxxx
Sammanställning per klass
K35Vikt: 4,0kg
1 Veronica Lundgren
Sollefteå GIF
86 Sollefteå GIF 32.41
Veteraner Män 100 m
29/6 11:30
Vind: +1.9
1 Erik O Sjödin
IF Vingarna
45 IF Vingarna 17.92 SB
Fredrik Kristoffersson
IF Vingarna
89 IF Vingarna DNS
Sammanställning per klass
M75
1 Erik O Sjödin
IF Vingarna
45 IF Vingarna 17.92
M35
Fredrik Kristoffersson
IF Vingarna
89 IF Vingarna DNS
Veteraner Män 200 m
29/6 13:20
Vind: +3.6
1 Reino Olervo
IFK Umeå
49 IFK Umeå 35.60
Sammanställning per klass
M75
1 Reino Olervo
IFK Umeå
49 IFK Umeå 35.60
Veteraner Män Höjd
29/6 09:00
1 Erik O Sjödin
IF Vingarna
45 IF Vingarna 124 SB
112116120124128
75 Erik O Sjödinooxooxxx
Sammanställning per klass
M75
1 Erik O Sjödin
IF Vingarna
45 IF Vingarna 124
Veteraner Män Längd
29/6 09:00
1 Fredrik Kristoffersson
IF Vingarna
89 IF Vingarna 5.44 +3.4
2 Azad Bhurtun
IF Vingarna
75 IF Vingarna 4.23 +2.3
123456
47 Fredrik Kristoffersson5.18 +1.45.44 +3.4x - - -
23 Azad Bhurtun4.01 +2.64.10 +5.44.23 +2.3- - -
Sammanställning per klass
M45
1 Azad Bhurtun
IF Vingarna
75 IF Vingarna 4.23
M35
1 Fredrik Kristoffersson
IF Vingarna
89 IF Vingarna 5.44
Veteraner Män Kula
30/6 12:00
1 Fredrik Kristoffersson
IF Vingarna
89 IF Vingarna 11.45
2 Jon Berglund
Sundsvalls FI
82 Sundsvalls FI 8.56
3 Erik O Sjödin
IF Vingarna
45 IF Vingarna 8.27
4 Peter Franck
IFK Umeå
71 IFK Umeå 8.20
Peter Lundmark
Bålsta IK
57 Bålsta IK DNS
123456
220 Jon Berglund8.007.788.098.138.498.56
211 Peter Franck7.677.628.20x7.917.95
75 Erik O Sjödin8.257.837.997.957.758.27
47 Fredrik Kristoffersson11.07x11.42x11.45x
6 Peter LundmarkDNSDNSDNSDNSDNSDNS
Sammanställning per klass
M75Vikt: 4,0kg
1 Erik O Sjödin
IF Vingarna
45 IF Vingarna 8.27
M65Vikt: 5,0kg
Peter Lundmark
Bålsta IK
57 Bålsta IK DNS
M50Vikt: 6,0kg
1 Peter Franck
IFK Umeå
71 IFK Umeå 8.20
M40Vikt: 7,26kg
1 Jon Berglund
Sundsvalls FI
82 Sundsvalls FI 8.56
M35Vikt: 7,26kg
1 Fredrik Kristoffersson
IF Vingarna
89 IF Vingarna 11.45
Veteraner Män Diskus
30/6 09:30
1 Fredrik Kristoffersson
IF Vingarna
89 IF Vingarna 37.32
2 Martin Stenhaugen
Sundsvalls FI
71 Sundsvalls FI 31.44
3 Jon Berglund
Sundsvalls FI
82 Sundsvalls FI 28.17
4 Sune Persson
IFK Umeå
45 IFK Umeå 23.95
5 Erik O Sjödin
IF Vingarna
45 IF Vingarna 23.47
6 Robert Berglund
Sundsvalls FI
78 Sundsvalls FI 21.82
Peter Lundmark
Bålsta IK
57 Bålsta IK DNS
123456
109 Sune Persson23.95xxxxx
138 Martin Stenhaugen31.44xxxxx
220 Jon Berglund28.17xxxxx
126 Robert Berglund21.82xxxxx
75 Erik O Sjödin23.47xxxxx
47 Fredrik Kristoffersson37.32xxxxx
6 Peter LundmarkDNSDNSDNSDNSDNSDNS
Sammanställning per klass
M75Vikt: 1,0kg
1 Sune Persson
IFK Umeå
45 IFK Umeå 23.95
2 Erik O Sjödin
IF Vingarna
45 IF Vingarna 23.47
M65Vikt: 1,0kg
Peter Lundmark
Bålsta IK
57 Bålsta IK DNS
M50Vikt: 1,5kg
1 Martin Stenhaugen
Sundsvalls FI
71 Sundsvalls FI 31.44
M45Vikt: 2,0kg
1 Robert Berglund
Sundsvalls FI
78 Sundsvalls FI 21.82
M40Vikt: 2,0kg
1 Jon Berglund
Sundsvalls FI
82 Sundsvalls FI 28.17
M35Vikt: 2,0kg
1 Fredrik Kristoffersson
IF Vingarna
89 IF Vingarna 37.32
Veteraner Män Slägga
30/6 10:45
1 Jon Berglund
Sundsvalls FI
82 Sundsvalls FI 31.39
2 Peter Franck
IFK Umeå
71 IFK Umeå 24.20
3 Robert Berglund
Sundsvalls FI
78 Sundsvalls FI 18.74
123456
211 Peter Franck24.20xxxxx
220 Jon Berglund31.39xxxxx
126 Robert Berglund18.74xxxxx
Sammanställning per klass
M50Vikt: 6,0kg
1 Peter Franck
IFK Umeå
71 IFK Umeå 24.20
M45Vikt: 7,26kg
1 Robert Berglund
Sundsvalls FI
78 Sundsvalls FI 18.74
M40Vikt: 7,26kg
1 Jon Berglund
Sundsvalls FI
82 Sundsvalls FI 31.39
Veteraner Män Spjut
30/6 13:15
1 Jon Berglund
Sundsvalls FI
82 Sundsvalls FI 37.60
2 Sune Persson
IFK Umeå
45 IFK Umeå 28.48
Peter Lundmark
Bålsta IK
57 Bålsta IK DNS
123456
6 Peter LundmarkDNSDNSDNSDNSDNSDNS
220 Jon Berglund35.0035.5237.6036.8836.6136.64
109 Sune Persson24.7128.4827.6926.5225.8125.73
Sammanställning per klass
M75Vikt: 500g
1 Sune Persson
IFK Umeå
45 IFK Umeå 28.48
M65Vikt: 600g
Peter Lundmark
Bålsta IK
57 Bålsta IK DNS
M40Vikt: 800g
1 Jon Berglund
Sundsvalls FI
82 Sundsvalls FI 37.60