Resultat Stockholmskampen 3

Stockholm, Stockholm   2021-09-08

Arrangör: Hammarby IF Senast uppdaterad: 2021-09-15 21:37:12

Källbrinks IP
Arrangör: Haddinge AIS Tävlingsledare: Per Öhrland Tävlingsort: Huddinge Arena: Källbrinks IP
Sollentunavallen
Arrangör: Turebergs FK Tävlingsort: Sollentuna Arena: Sollentunavallen
Sätra IP
Arrangör: Mälarhöjdens IK Tävlingsledare: Åsa Härkegård Tävlingsort: Sätra Arena: Sätra IP
Tibblevallen
Arrangör: Täby IS Tävlingsledare: Jörgen Bernhoff Tävlingsort: Täby Arena: Tibblevallen

F12, P12, PF12

Plac.Poäng
1 Turebergs FK (P/F12) 21878 296
2 Hammarby IF (P/F12) 207.579 286.5
3 Täby IS (P/F12) 19277 269
4 IFK Lidingö (P/F12) 18860 248
5 Huddinge AIS (P/F12) 18363 246
6 Bromma IF (P/F12) 178.558 236.5
7 Mälarhöjden (P/F 12) 15253 205
8 Hässelby SK (P/F12) 11661 177
9 Hellas (P/F 12) 9229 121
10 Danderyds SK (P/F12) 406 46
F12P12PF12
600 m5x60 mSpjut600 m5x60 mSpjut5x60 m
Hellas (P/F 12)1 + 32 + 33 + 33 + 35 + 3
Bromma IF (P/F12)5 + 85 + 63 + 45 + 510 + 7
Mälarhöjden (P/F 12)3 + 44 + 85 + 55 + 410 + 5
Huddinge AIS (P/F12)4 + 55 + 75 + 65 + 810 + 8
Täby IS (P/F12)5 + 105 + 105 + 75 + 1010 + 10
Turebergs FK (P/F12)5 + 95 + 95 + 85 + 1110 + 11
Hammarby IF (P/F12)5 + 115 + 115 + 95 + 910 + 9
IFK Lidingö (P/F12)4 + 74 + 55 + 105 + 79 + 4
Hässelby SK (P/F12)4 + 64 + 45 + 115 + 610 + 6
Danderyds SK (P/F12)1 + 21 + 2

F13, P13, PF13

Plac.Poäng
1 Hammarby IF (P/F13) 22385 308
2 Huddinge AIS (P/F13) 20279 281
3 Hanviken (P/F 13) 192.572 264.5
4 Turebergs FK (P/F 13) 18574 259
5 Bromma IF (P/F13) 15957 216
6 Hässelby SK (P/F 13) 151.551 202.5
7 Täby IS (P/F13) 159.538 197.5
8 IFK Lidingö (P/F13) 137.551 188.5
9 Hellas (P/F 13) 107.547 154.5
10 Mälarhöjden (P/F 13) 11232 144
11 Danderyds SK (P/F 13) 42.53 45.5
F13P13PF13
200 m häckTrestegDiskus200 m häckTrestegDiskus5x60 m
Mälarhöjden (P/F 13)2 + 21 + 35 + 94 + 6
Täby IS (P/F13)3 + 54 + 65 + 51 + 41 + 21 + 1
Bromma IF (P/F13)5 + 105 + 105 + 71 + 51 + 32 + 3
Hellas (P/F 13)3 + 64 + 54 + 42 + 62 + 52 + 4
Hanviken (P/F 13)5 + 115 + 75 + 112 + 72 + 64 + 7
IFK Lidingö (P/F13)2 + 42 + 32 + 33 + 84 + 75 + 8
Turebergs FK (P/F 13)2 + 35 + 95 + 104 + 93 + 85 + 11
Hammarby IF (P/F13)3 + 85 + 115 + 85 + 105 + 105 + 10
Huddinge AIS (P/F13)4 + 95 + 45 + 65 + 115 + 115 + 9
Hässelby SK (P/F 13)4 + 75 + 85 + 91 + 43 + 5
Danderyds SK (P/F 13)1 + 2
F13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
Sollentunavallen 1
8/9
Vind: +0.1
Poäng Tot. plac.
1 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 34.83 52.00 4
2 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 36.14 50.00 6
3 Mila Almström
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 41.00 33.00 23
4 Adrienne Quade
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 45.99 27.00 29
5 Kajsa Westberg
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 57.85 26.00 30
6 Nora Ahl
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 1:13.16 25.00 31
Sätra IP 1
8/9 20:30
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Filippa Holmqvist
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 36.6 48.00 8
2 Iris Boqvist
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 37.0 46.00 10
3 Ida Olsson
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 37.2 45.00 11
4 Nelly Nordlinder
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 39.0 39.00 17
Sätra IP 2
8/9 20:35
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Elsa Sandahl
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 37.6 44.00 12
2 Julia Kirk
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 38.7 40.00 16
3 Alma Cemalovic
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 39.1 37.00 19
4 Thea Lind
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 41.6 31.00 25
Tibblevallen 1
8/9 21:00
Vind: -0.3
Poäng Tot. plac.
1 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 34.44 53.00 3 PB
2 My Nilsson
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 36.54 49.00 7
3 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 37.71 43.00 13
4 Isabel Flanagan
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 38.45 42.00 14
5 Stella Weissenborn
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 41.41 32.00 24
6 Hanna Vikström
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 42.41 29.00 27
Wilma Beiming - Brotte
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) DNS
Tibblevallen 2
8/9 21:00
Vind: -0.1
Poäng Tot. plac.
1 Noomi Karboub
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 36.69 47.00 9
2 Aline Wistam
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 38.53 41.00 15
3 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 39.30 36.00 20
4 Emelie Svidén
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 45.90 28.00 28
Moa Hemph
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) DNS
Ebba Dahlström
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) DNS
Källbrink IP 1
8/9
Vind: +0.2
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 31.34 55.00 1
2 Elin Nordlund
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 33.46 54.00 2
3 Emelie Näsholm
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 35.84 51.00 5
4 Olivia Azorbo
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 39.09 38.00 18
5 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 40.05 35.00 21
6 Elin Larsson
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 40.06 34.00 22
7 Alva Hasselkvist
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 41.90 30.00 26
Embla Arfvidson
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) DNS
F13 Tresteg
Hoppzon
Sollentunavallen
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Olivia Pihl
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 9.86 -0.2 54.00 2
2 Elisabeth Teearu
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 9.54 -0.2 52.00 4
3 Louisa Chrifi
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 9.06 -0.6 44.00 12
4 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 8.99 -0.4 42.00 14
5 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 8.83 -0.2 39.50 =16 PB
6 Tilde Söilen
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 8.79 -0.4 38.00 18
7 Nora Ahl
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 8.77 0.0 37.00 19
8 Miranda Brolin
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 8.16 -0.3 25.00 31
9 Mila Almström
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 8.10 -0.4 23.00 33
10 Kajsa Westberg
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 8.02 -0.2 35
11 Vera Kjellgren
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 7.99 0.0 21.00 36 PB
12 Ebba Wiklander
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 7.82 -0.4 40 PB
13 Nova Vidmark
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 6.53 -0.5 47
Sätra IP
8/9 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Alma Cemalovic
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 9.08 +3.3 46.00 10
2 Judit Hagerfors
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 8.83 +1.7 39.50 =16 PB
3 Filippa Holmqvist
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 8.56 +1.8 35.00 21 PB
4 Julia Kirk
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 8.53 +0.9 34.00 22
5 Ida Olsson
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 8.50 +1.6 33.00 23 PB
6 Nelly Nordlinder
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 8.48 +1.4 32.00 24 PB
7 Julia Wallin
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 8.26 +1.5 30.00 26
8 Elsa Sandahl
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 8.25 +1.5 29.00 27 PB
9 Iris Boqvist
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 8.20 +0.3 27.00 29 PB
=10 Helena Qu
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 7.91 +1.4 18.50 =38
=10 Thea Lind
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 7.91 +0.6 18.50 =38
Tibblevallen
8/9 19:00
Poäng Tot. plac.
1 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 9.52 +0.3 51.00 5 PB
2 Isabel Flanagan
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 9.42 +0.3 50.00 6
3 Noomi Karboub
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 9.33 0.0 49.00 7
4 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 9.16 0.0 48.00 8 SB
5 Stella Weissenborn
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 9.12 0.0 47.00 9 PB
6 Ebba Dahlström
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 9.02 0.0 43.00 13
7 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 8.92 0.0 41.00 15 PB
8 Aline Wistam
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 8.38 0.0 31.00 25
9 Hanna Vikström
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 8.02 0.0 22.00 34 PB
10 My Nilsson
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 7.92 0.0 20.00 37
11 Inès Kieffer
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 7.79 0.0 16.00 42
12 Emelie Svidén
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 7.11 0.0 44
Wilma Beiming - Brotte
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) DNS
Moa Hemph
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) DNS
123
952 Noomi Karboub9.30 0.09.10 0.09.33 0.0
950 Julie Devaux-Scamaroni8.57 0.08.39 0.09.16 0.0
972 Irma-Li Grönqvist8.54 0.08.89 +0.58.92 0.0
240 Sofia Sahlén Martín9.52 +0.39.46 0.09.33 0.0
194 Stella Weissenborn9.02 0.09.12 0.08.84 0.0
986 Wilma Beiming - BrotteDNS
901 Hanna Vikström8.02 0.07.82 0.07.79 0.0
151 My Nilssonx 7.92 0.0x
948 Inès Kieffer7.49 0.07.33 0.07.79 0.0
994 Ebba Dahlström8.95 0.08.70 0.09.02 0.0
973 Isabel Flanagan 9.42 +0.39.15 0.0x
944 Emelie Svidén6.83 0.07.11 0.06.82 0.0
977 Moa HemphDNS
941 Aline Wistam8.25 0.08.38 0.08.34 0.0
Källbrinks IP 1
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Emelie Näsholm
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 8.64 +2.0 36.00 20
2 Embla Arfvidson
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 8.11 +1.4 24.00 32 PB
3 Elin Larsson
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 7.80 0.0 17.00 41 PB
4 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 7.67 +0.8 15.00 43 PB
5 Alma Sundelin
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 6.54 +1.5 14.00 46
123
Embla Arfvidson8.11 +1.47.64 0.07.92 +0.3
Emelie Näsholm8.64 +2.08.56 +1.0x
Alma Sundelin6.45 0.06.54 +1.56.25 +0.6
Greta Åberg Liesaho7.26 0.06.74 0.07.67 +0.8
Elin Larsson7.80 0.07.54 +0.47.73 0.0
Källbrinks IP 2
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Tyra Sparv
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 10.62 +0.7 55.00 1 PB
2 Elin Nordlund
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 9.66 +1.9 53.00 3 PB
3 Olivia Azorbo
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 9.07 0.0 45.00 11 PB
4 Selma Pålsson
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 8.24 0.0 28.00 28
5 Maja Sallnäs
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 8.17 0.0 26.00 30
6 Sara Elenor Miljkovic
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 6.84 0.0 45
123
Elin Nordlund9.66 +1.99.32 +1.69.34 0.0
Tyra Sparv10.62 +0.710.48 +0.810.51 0.0
Selma Pålsson7.80 0.08.24 0.08.20 0.0
Sara Elenor Miljkovic6.82 0.06.48 0.06.84 0.0
Olivia Azorbo9.07 0.08.54 0.08.51 0.0
Maja Sallnäs7.94 +0.37.97 0.08.17 0.0
F13 Diskus
Vikt: 0,6kg
Sollentunavallen
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Elisabeth Teearu
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 22.07 53.00 3
2 Nora Ahl
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 20.72 48.00 8
3 Isabella Sjöholm Vitasovic
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 19.98 45.00 11
4 Tilde Söilen
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 19.13 43.00 13
5 Kajsa Westberg
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 18.62 40.00 16
6 Vera Kjellgren
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 18.22 38.00 18 PB
7 Saga Berg Ojeda
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 18.00 37.00 19
8 Miranda Brolin
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 17.80 36.00 20
9 Ebba Wiklander
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 17.73 34.00 22 SB
10 Olivia Pihl
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 17.17 33.00 23 PB
11 Louisa Chrifi
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 16.20 28
12 Julia Sandler Djerf
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 16.13 29
13 Mila Almström
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 15.72 30 PB
14 Adrienne Quade
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 13.74 37
15 Nova Vidmark
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 11.31 47
Sätra IP
8/9 19:00
Poäng Tot. plac.
1 Iris Boqvist
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 22.72 54.00 2
2 Ida Olsson
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 21.26 51.00 5 PB
3 Thea Lind
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 21.21 50.00 6 PB
4 Alma Cemalovic
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 19.33 44.00 12
5 Filippa Holmqvist
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 18.69 41.00 15
6 Julia Kirk
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 15.15 26.00 33 PB
7 Helena Qu
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 13.90 24.00 36
8 Nelly Nordlinder
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 13.53 22.00 39
9 Elsa Sandahl
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 13.16 21.00 40
Källbrinks IP 1
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Selma Pålsson
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 20.69 47.00 9 PB
2 Elin Nordlund
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 20.13 46.00 10
3 Sara Elenor Miljkovic
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 17.75 35.00 21
4 Olivia Azorbo
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 17.13 32.00 24 PB
5 Maja Sallnäs
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 17.05 31.00 25
6 Tyra Sparv
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 14.80 35
7 Stella Marklund
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 12.82 42
Edit Jansson
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) DNS
123
Elin Nordlund20.13
Stella Marklund12.82
Selma Pålsson20.69
Olivia Azorbo17.13
Sara Elenor Miljkovic17.75
Maja Sallnäs17.05
Edit JanssonDNS
Tyra Sparv14.80
Källbrinks IP 2
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Elin Larsson
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 25.37 55.00 1 PB
2 Emelie Näsholm
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 16.50 29.00 27
3 Greta Åberg Liesaho
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 13.58 23.00 38
4 Embla Arfvidson
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 11.51 17.00 45 PB
5 Stella Johansson
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 11.33 16.00 46
6 Alma Sundelin
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 8.88 48
Alisia Norrenge
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) DNS
Emma Edgren
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) DNS
123
Embla Arfvidson11.51
Alisia NorrengeDNS
Elin Larsson25.37
Emelie Näsholm16.50
Stella Johansson11.33
Emma EdgrenDNS
Alma Sundelin8.88
Greta Åberg Liesaho13.58
Tibblevallen
8/9 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Isabel Flanagan
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 21.68 52.00 4
2 Sofia Sahlén Martín
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 21.02 49.00 7 PB
3 Ebba Dahlström
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 19.10 42.00 14
4 Mathilde Hellgren Reichetzeder
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 18.28 39.00 17 PB
5 Julie Devaux-Scamaroni
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 16.65 30.00 26
6 My Nilsson
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 15.52 28.00 31
7 Irma-Li Grönqvist
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 15.23 27.00 32
8 Noomi Karboub
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 15.08 25.00 34 PB
9 Inès Kieffer
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 12.99 20.00 41
10 Hanna Vikström
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 12.66 19.00 43
11 Aline Wistam
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 12.02 18.00 44
Moa Hemph
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) DNS
Stella Weissenborn
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) x
Wilma Beiming - Brotte
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) x
Emelie Svidén
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) x
123
950 Julie Devaux-Scamaroni16.65
925 Mathilde Hellgren Reichetzeder18.28
194 Stella Weissenbornx
901 Hanna Vikström12.66
986 Wilma Beiming - Brottex
240 Sofia Sahlén Martín21.02
952 Noomi Karboub15.08
994 Ebba Dahlström19.10
972 Irma-Li Grönqvist15.23
941 Aline Wistam12.02
973 Isabel Flanagan 21.68
944 Emelie Svidénx
977 Moa HemphDNS
151 My Nilsson15.52
948 Inès Kieffer12.99
F12 600 m
Sätra IP
8/9 18:30
Poäng Tot. plac.
1 Lily Kylefjord
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:06.7 43.00 13
2 Vally Granqvist
Hellas (P/F 12)
09 Hellas (P/F 12) 2:17.4 28.00 33 PB
3 Ella Held
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:25.9 24.00 43
4 Vera Neovius
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:31.6 22.00 48
Sollentunavallen
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Freja Ahlepil
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 1:50.30 53.00 3 PB
2 Elise Wiklund
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 1:57.89 52.00 4
3 Agnes Sildeby
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 2:07.99 39.00 18
4 Sophie Adolfsson
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 2:08.60 38.00 20
5 Lovisa Åkerström
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 2:10.06 36.00 23
6 Vera Tengnér
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 2:11.17 35.00 24
7 Cecilia Melander
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 2:11.86 33.00 26 PB
8 Amanda Oja
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 2:12.94 31.00 29 PB
9 Rut Lundberg
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 2:13.69 30.00 31
10 Emelie Milani
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 2:23.38 39
11 Livia Sandström
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 2:42.07 55
Molly Envall
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) DNS
Freja Kagevik
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) DNS
Stephanie Rimér
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) DNS
Källbrinks IP 1
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Malva Lönn
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 1:46.60 55.00 1
2 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 1:48.98 54.00 2 PB
3 Esther Elliot
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 2:07.36 41.00 16 PB
4 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 2:21.73 25.00 38
5 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:34.78 52 PB
6 Alva Windirsch
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:46.14 56
Emmy L Lindblom
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) DNS
Källbrinks IP 2
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Tuva Duneborn
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:09.28 22
2 Astrid Isacson
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 2:11.40 34.00 25
3 Klara Lidbom
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:18.92 36
4 Signe Johansson
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:24.57 40
5 Liv Brännsten
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:26.59 44
6 Wilma Säwing
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:28.06 46
7 Amelie Crona
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:32.29 49
Källbrinks IP 3
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Filippa Ekener
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:00.07 50.00 6
2 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:02.29 47.00 9
3 Liv Brink
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:03.59 46.00 10
4 Tyra Sternlind
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:06.71 14
5 Stella Sauter
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:08.22 19
6 Natalie Johansson
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 2:18.02 26.00 35
Andrea Selin
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) DNF
Tibblevallen 1
8/9 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Elvira Ivarsson
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:06.89 42.00 15 PB
2 Rebecca Aldensand
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 2:07.72 40.00 17 PB
3 Isabella Cueva Prado
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:12.03 32.00 27 PB
4 Emelie Lagerdahl
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 2:17.74 27.00 34
5 Svea Strand
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:24.60 41 PB
6 Lalita Blomqvist
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:28.58 47
7 Matilda Billberg
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 2:33.57 51 PB
Julie Grevfors
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) DNS
Sara Smeds Söderman
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) DNS
Tibblevallen 2
8/9 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Ebba Lindskog
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 1:58.89 51.00 5
2 Elsa Danielsson
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 2:00.72 49.00 7
3 Vera Stolpen
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:01.21 48.00 8
4 Agnes Andersson
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:06.41 44.00 12
5 Astrid Ström
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:12.16 28
6 Tyra Hoffert
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:13.46 30
7 Stella Rajala Styrman
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 2:16.27 29.00 32
8 Moa Tjeder
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:25.15 42
Alva Olsson Ekström
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) DNS
Tibblevallen 3
8/9 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Ella Quistgaard
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:04.06 45.00 11
2 Pixie Buchta Lento
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 2:09.25 37.00 21
3 Maja Nyberg
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:19.51 37
4 Alva Törnquist
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 2:27.22 23.00 45
5 Ida Alsterlund
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:32.98 50
6 Amelie Schou
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:40.84 53
7 Binta Darbo
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 2:41.93 21.00 54
8 Kaddy Darbo
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 2:48.85 20.00 57
Olivia Letterborn
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) DNS
F12 Spjut
Vikt: 400g
Sätra IP
8/9 19:00
Poäng Tot. plac.
1 Vera Neovius
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 18.46 46.00 10 PB
2 Lily Kylefjord
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 18.38 45.00 11 PB
3 Hilda Yong Viklander
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 15.71 39.00 19
4 Vally Granqvist
Hellas (P/F 12)
09 Hellas (P/F 12) 13.85 33.00 29
5 Ella Held
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 10.25 22.00 56
6 Linnea Olsson Roth
Hellas (P/F 12)
09 Hellas (P/F 12) 10.23 21.00 57
Sollentunavallen
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Cecilia Melander
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 18.24 44.00 12
2 Molly Envall
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 18.14 43.00 13
3 Stephanie Rimér
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 17.70 42.00 14
4 Elise Wiklund
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 14.35 36.00 23 PB
5 Emelie Milani
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 13.76 32.00 30
6 Rut Lundberg
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 13.44 31.00 31
7 Livia Sandström
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 12.89 35
8 Lovisa Åkerström
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 11.58 27.00 44
9 Amanda Oja
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 11.43 46
10 Freja Ahlepil
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 11.24 48
11 Sophie Adolfsson
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 10.85 26.00 50
12 Agnes Sildeby
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 10.56 51
13 Vera Tengnér
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 10.33 23.00 55
14 Ester Wadström
Danderyds SK (P/F12)
09 Danderyds SK (P/F12) 9.35 16.00 68
Tibblevallen
8/9 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Alva Olsson Ekström
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 20.51 53.00 3
2 Lalita Blomqvist
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 19.80 52.00 4
3 Astrid Ström
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 19.72 50.00 6
4 Ella Quistgaard
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 17.38 41.00 15
5 Vera Stolpen
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 16.76 40.00 17
6 Elvira Ivarsson
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 16.15 18 PB
7 Ebba Lindskog
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 15.59 38.00 20
8 Kaddy Darbo
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 15.55 37.00 21
9 Rebecca Aldensand
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 14.18 35.00 24
10 Emelie Lagerdahl
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 14.13 34.00 26
11 Juni Rudberg
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 14.02 27
12 Moa Tjeder
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 13.87 28
13 Julie Grevfors
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 12.76 36
14 Svea Strand
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 12.40 37 PB
15 Stella Rajala Styrman
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 12.20 29.00 38
16 Maja Nyberg
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 11.70 42
17 Tyra Hoffert
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 11.49 45
18 Elsa Danielsson
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 10.46 24.00 53
19 Binta Darbo
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 10.15 20.00 58
20 Matilda Billberg
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 9.99 18.00 61
21 Pixie Buchta Lento
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 9.88 17.00 62
22 Ida Alsterlund
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 9.55 64
23 Isabella Cueva Prado
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 9.51 65
24 Amelie Schou
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 8.88 69
25 Agnes Andersson
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 7.41 71
Sara Smeds Söderman
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) DNS
Olivia Letterborn
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) DNS
Alva Törnquist
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) DNS
123
185 Sara Smeds SödermanDNS
181 Olivia LetterbornDNS
945 Alva TörnquistDNS
Källbrinks IP 1
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Amanda Broberg Rydqvist
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 28.71 55.00 1 PB
2 Tyra Sternlind
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 26.61 54.00 2
3 Alba Laguna
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 19.79 51.00 5
4 Malva Lönn
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 19.23 48.00 8 PB
5 Alma Eklöf
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 18.52 47.00 9 PB
6 Stella Carlsson
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 17.18 16
7 Filippa Ekener
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 11.82 40 PB
8 Leia Finbom Höglund
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 11.04 49
9 Liv Brink
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 10.43 54
10 Andrea Selin
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 9.45 66
11 Stella Sauter
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 6.80 72
12 Alva Windirsch
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 6.25 73
Bianca Slagare
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) DNS
Althea Havferkorn
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) DNS
Selma Alassaad
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) DNS
123
Bianca SlagareDNS
Filippa Ekener11.82
Althea HavferkornDNS
Stella Sauter6.80
Tyra Sternlind26.61
Stella Carlsson17.18
Amanda Broberg Rydqvist28.71
Alma Eklöf18.52
Malva Lönn19.23
Andrea Selin9.45
Alba Laguna19.79
Leia Finbom Höglund11.04
Selma AlassaadDNS
Alva Windirsch6.25
Liv Brink10.43
Källbrinks IP 2
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Nora Eklöf
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 14.39 22
2 Ingrid Torssander
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 14.14 25
3 Tuva Duneborn
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 13.32 32
4 Signe Johansson
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 13.09 33
5 Klara Lidbom
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 11.94 39
6 Liv Brännsten
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 11.61 43
7 Linn Elsässer Haldin
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 11.25 47
8 Emmy L Lindblom
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 10.05 60
9 Ebba Sahlstedt
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 9.64 63
10 Amelie Crona
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 9.36 67
11 Stella Tuzovic
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 7.90 70
Linnea Sköllersten
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) DNS
Nora Vallenholm
Hammarby IF (P/F12)
10 Hammarby IF (P/F12) DNS
123
Ingrid Torssander14.14
Amelie Crona9.36
Tuva Duneborn13.32
Liv Brännsten 11.61
Nora Eklöf14.39
Linnea SköllerstenDNS
Ebba Sahlstedt9.64
Klara Lidbom11.94
Emmy L Lindblom10.05
Nora VallenholmDNS
Linn Elsässer Haldin11.25
Signe Johansson13.09
Stella Tuzovic7.90
Källbrinks IP 3
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Esther Elliot
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 19.51 49.00 7 PB
2 Natalie Johansson
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 12.97 30.00 34
3 Vilma Nilsson
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 11.72 28.00 41
4 Elvira Karlstedt
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 10.54 25.00 52
5 Astrid Isacson
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 10.06 19.00 59
Alma Dahlborn
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) DNS
Clara Westermark
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) DNS
Agnes Hjertzell
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) DNS
Emma Hjertzell
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) DNS
123
Alma DahlbornDNS
Clara WestermarkDNS
Vilma Nilsson11.72
Natalie Johansson12.97
Esther Elliot19.51
Agnes HjertzellDNS
Elvira Karlstedt10.54
Emma HjertzellDNS
Astrid Isacson10.06
P13 200 m häck
Höjd: 68,6cm
Sätra IP 1
8/9 20:00
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Emil Ahlepil
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 33.7 45.00 11
2 Simon Elmstedt
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 37.4 37.00 24
Sätra IP 2
8/9 20:05
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Marcus Björklund
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 33.5 46.00 10
2 Theodor Dauner
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 37.5 36.00 26
3 Auke Brands
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 39.4 34.00 28
Sollentunavallen
8/9
Vind: +0.8
Poäng Tot. plac.
1 Levi Back
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 31.63 54.00 2
2 Ludwig Engde
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 33.89 43.00 13
3 Emil Svarverud Svensson
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 34.21 41.00 15
4 William Blomquist
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 36.99 38.00 23
William Strömberg
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) DNS
Edwin Larripa Taxell
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) DNS
Tibblevallen 1
8/9 20:45
Vind: +0.7
Poäng Tot. plac.
1 Vilgot Didrikson
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 33.78 44.00 12
2 William Clason
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 36.89 39.00 22
3 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 38.73 35.00 27
Ruben Hart
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) DNS
Hugo Jansson
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) DNS
Tibblevallen 2
8/9 20:45
Vind: +0.1
Poäng Tot. plac.
1 Alex Ejendal
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 40.21 33.00 30
2 Tim Gabrielson
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 40.91 32.00 31
Hugo Tammerlöv
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) DNS
Wilmer Davidgård
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) DNS
Källbrinks IP 1
8/9
Vind: 0.0
Poäng Tot. plac.
1 Theo Pantzar
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 30.83 55.00 1 PB
2 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 32.35 53.00 3
3 Alexander Granqvist
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 33.27 49.00 7 PB
4 Nemanja Opacic
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 33.35 48.00 8 PB
5 Theodor Håkansson
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 33.48 47.00 9
6 Rasmus Berglund
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 34.43 17 SB
7 Algot Särnbrink
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 35.54 20 PB
Källbrinks IP 2
8/9
Vind: +0.3
Poäng Tot. plac.
1 Alvin Richtnér
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 32.62 52.00 4
2 Jonas Atlassi
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 33.19 50.00 6
3 Sigge Nilzén
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 34.19 42.00 14
4 Axel Mathiesen
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 34.42 16
5 Albin Wolgast
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 36.82 21
6 Vincent Yllén
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 37.48 25
Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) DNS
Källbrinks IP 3
8/9
Vind: +0.4
Poäng Tot. plac.
1 Axel Victorin
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 32.92 51.00 5
2 Isak Kernell
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 34.59 18
3 Felix Camarstrand
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 35.37 40.00 19
4 Michael Khamou
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 39.52 29
5 Noah Öhrström
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 41.21 32
6 Nicklas Bélec
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 42.45 33
P13 Tresteg
Hoppzon
Sollentunavallen
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Emil Svarverud Svensson
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 10.70 -0.6 55.00 1 PB
2 Levi Back
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 10.59 -0.5 54.00 2 PB
3 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 10.55 -0.9 53.00 3
4 William Blomquist
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 9.80 -0.7 45.00 11
Sätra IP
8/9 19:00
Poäng Tot. plac.
1 Marcus Björklund
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 9.65 +1.3 44.00 12 Näst bästa 961
2 Emmanuel Eneh
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 9.65 0.0 43.00 13 Näst bästa 958
3 Emil Ahlepil
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 9.09 +1.5 38.00 21
4 Auke Brands
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 8.51 +1.6 35.00 28 PB
5 Simon Elmstedt
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 8.30 +2.0 33.00 32
6 Jakob Melén
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 8.02 +1.3 32.00 34
7 Viktor Melén
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 7.87 +1.0 30.00 37
8 Winston Norder
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 7.73 +1.7 29.00 38
9 André Siljeholm
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 7.02 +0.8 27.00 41
123
Marcus Björklund9.65 +1.39.61 +1.19.48 0.0
Emmanuel Eneh9.58 +1.79.65 0.09.56 +1.3
Källbrinks IP 1
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Nemanja Opacic
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 10.29 0.0 52.00 4 PB
2 Alvin Richtnér
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 10.13 0.0 49.00 7 PB
3 Theo Pantzar
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 10.04 0.0 47.00 9 PB
4 Rasmus Berglund
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 9.29 0.0 41.00 15 PB
5 Axel Mathiesen
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 9.18 0.0 40.00 16 PB
6 Algot Särnbrink
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 9.17 0.0 17 PB
7 Sigge Nilzén
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 9.13 0.0 19
8 Alexander Granqvist
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 9.11 0.0 20 PB
9 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 8.65 0.0 26 PB
10 Isak Kernell
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 8.56 0.0 27
11 Michael Khamou
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 8.38 0.0 30 PB
12 Vincent Yllén
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 8.37 0.0 31
13 Noah Öhrström
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 7.95 0.0 36
Elliot Sjöberg
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) DNS
Erik Jönsson
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) DNS
Joar Stange
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) DNS
123
Elliot SjöbergDNS
Erik JönssonDNS
Theo Pantzar10.04 0.09.94 0.09.79 0.0
Nemanja Opacic10.29 0.010.28 0.010.21 0.0
Rasmus Berglund9.14 0.09.29 0.09.08 0.0
Axel Mathiesen9.18 0.09.11 0.0x
Michael Khamou8.31 0.08.38 0.07.88 0.0
Alvin Richtnér10.13 0.010.09 0.010.05 0.0
Alexander Granqvist8.71 0.08.79 0.09.11 0.0
Algot Särnbrink9.12 0.08.97 0.09.17 0.0
Sigge Nilzén9.05 0.09.07 0.09.13 0.0
Noah Öhrström7.95 0.07.94 0.07.75 0.0
Joar StangeDNS
Vincent Yllén8.19 0.08.37 0.08.09 0.0
Simon Solenberg Sjöström8.65 0.08.51 0.08.30 0.0
Isak Kernell8.56 0.08.44 0.08.09 0.0
Källbrinks IP 2
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Vincent Huselius
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 10.08 0.0 48.00 8 PB
2 Theodor Håkansson
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 9.80 0.0 46.00 10 PB
3 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 9.65 0.0 42.00 14 PB
4 Axel Victorin
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 9.15 0.0 39.00 18
5 Jonas Atlassi
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 8.97 0.0 36.00 23
6 Felix Camarstrand
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 8.90 0.0 24 PB
7 Albin Wolgast
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 8.75 0.0 25 PB
8 Alvin Holmgren
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 8.29 0.0 33 PB
9 Albin Taube
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 7.03 0.0 40
10 Nicklas Bélec
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 6.95 0.0 42
Anton Johansson
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) DNS
123
Theodor Håkansson9.80 0.08.67 0.09.36 0.0
Axel Victorin9.15 0.09.15 0.08.79 0.0
Alvin Holmgren8.03 0.07.92 0.08.29 0.0
Anton JohanssonDNS
Benjamin Wilkinson9.29 0.09.37 0.09.65 0.0
Vincent Huselius9.57 +0.5- 10.08 0.0
Albin Taube7.03 0.0- -
Albin Wolgast- 8.75 0.08.52 0.0
Nicklas Bélec6.81 0.06.95 0.06.83 0.0
Felix Camarstrand8.86 0.0- 8.90 0.0
Jonas Atlassi- 8.97 0.08.96 0.0
Tibblevallen
8/9 20:00
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Jansson
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 10.29 0.0 51.00 5
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 10.17 0.0 50.00 6
3 William Clason
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 9.08 0.0 37.00 22
4 Alex Ejendal
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 8.45 0.0 34.00 29 PB
5 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 7.98 +0.1 31.00 35
6 Tim Gabrielson
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 7.22 +0.8 28.00 39
Wilmer Davidgård
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) DNS
Hugo Tammerlöv
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) DNS
Wilhelm Holtzberg Beming
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) DNS
123
962 Wilmer DavidgårdDNS
982 Tim Gabrielsonx x 7.22 +0.8
963 Alex Ejendal8.45 0.08.28 0.08.18 +0.6
960 Vilgot Didrikson10.17 0.010.04 0.0x
992 William Clason8.66 0.09.08 0.09.06 0.0
971 Hugo TammerlövDNS
970 Hugo Janssonx 10.29 0.010.18 0.0
961 Wilhelm Holtzberg BemingDNS
964 Vasco Arana Håkanson7.86 0.07.98 +0.1x
P13 Diskus
Vikt: 0,6kg
Sollentunavallen
8/9
Poäng Tot. plac.
1 William Strömberg
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 34.66 55.00 1
2 Levi Back
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 33.84 54.00 2
3 William Blomquist
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 33.36 53.00 3 PB
4 Ludwig Engde
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 32.27 51.00 5
5 Philip Antivilo Lindsjöö
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 25.76 42.00 14 PB
6 Fredrik Danielsson
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 24.78 38.50 =17
7 Emil Svarverud Svensson
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 21.49 36.00 22 PB
8 Victor Jakobson
Danderyds SK (P/F 13)
08 Danderyds SK (P/F 13) 16.51 25.00 39
9 Simon Sjölund
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 16.00 41
10 Nore Wennergren
Hässelby SK (P/F 13)
08 Hässelby SK (P/F 13) 15.18 21.00 45 PB
11 Oliver Carlsson
Turebergs FK (P/F 13)
08 Turebergs FK (P/F 13) 14.71 =47
Sätra IP
8/9 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Wiklund
Hanviken (P/F 13)
09 Hanviken (P/F 13) 27.15 46.00 10
2 Emil Ahlepil
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 25.78 43.00 13
3 Auke Brands
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 24.78 38.50 =17
4 Marcus Björklund
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 20.80 33.00 25
5 Oscar Johansson
Hanviken (P/F 13)
08 Hanviken (P/F 13) 20.54 32.00 26
6 Ivan Rutherhagen
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 19.26 29.00 29
7 Jakob Melén
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 19.16 28.00 30
8 André Siljeholm
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 18.01 27.00 35 PB
9 Viktor Melén
Mälarhöjden (P/F 13)
08 Mälarhöjden (P/F 13) 15.40 22.00 44
10 Simon Elmstedt
Hellas (P/F 13)
08 Hellas (P/F 13) 15.11 20.00 46
Tibblevallen
8/9 19:00
Poäng Tot. plac.
1 Hugo Jansson
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 27.25 47.00 9
2 Vilgot Didrikson
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 22.60 37.00 20
3 Ruben Hart
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 21.30 35.00 23
4 Alex Ejendal
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 20.97 34.00 24
5 Tim Gabrielson
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 16.56 26.00 =37
6 Vasco Arana Håkanson
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) 16.23 24.00 40
7 William Clason
Täby IS (P/F13)
08 Täby IS (P/F13) 15.89 23.00 42
8 Oskar Halfwordson
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) 14.32 19.00 49
Wilhelm Holtzberg Beming
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) DNS
Wilmer Davidgård
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) DNS
Hugo Tammerlöv
IFK Lidingö (P/F13)
08 IFK Lidingö (P/F13) DNS
Oskar Thews
Bromma IF (P/F13)
08 Bromma IF (P/F13) DNS
123
961 Wilhelm Holtzberg BemingDNS
964 Vasco Arana Håkanson16.23
963 Alex Ejendal20.97
976 Ruben Hart21.30
962 Wilmer DavidgårdDNS
982 Tim Gabrielson16.56
971 Hugo TammerlövDNS
992 William Clason15.89
960 Vilgot Didrikson22.60
953 Oskar Halfwordson14.32
954 Oskar ThewsDNS
970 Hugo Jansson27.25
Källbrink IP 1
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Alvin Richtnér
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 32.68 52.00 4
2 Rasmus Berglund
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 30.79 50.00 6
3 Alexander Granqvist
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 26.85 44.00 12 PB
4 Vincent Yllén
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 20.45 31.00 27
5 Michael Khamou
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 20.09 30.00 28 PB
6 Simon Solenberg Sjöström
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 18.16 33 PB
7 Noah Öhrström
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 18.07 34
8 Nemanja Opacic
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 17.90 36
9 Isak Kernell
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 16.56 =37
10 Algot Särnbrink
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 15.42 43
11 Axel Mathiesen
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 12.79 50
12 Herman Bredstrup
Huddinge AIS (P/F13)
08 Huddinge AIS (P/F13) 12.26 51
Källbrink IP 2
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Alvin Holmgren
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 29.43 49.00 7 PB
2 Jonas Atlassi
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 28.05 48.00 8
3 Theodor Håkansson
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 27.03 45.00 11 PB
4 Albin Wolgast
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 25.73 41.00 15
5 Oscar Green
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 25.06 40.00 16
6 Benjamin Wilkinson
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 23.29 19 PB
7 Nicklas Bélec
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 21.97 21
8 Vincent Huselius
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 18.32 31 PB
9 Axel Victorin
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 18.28 32 PB
10 Axel Öhrner
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 14.71 =47 PB
11 Albin Taube
Hammarby IF (P/F13)
08 Hammarby IF (P/F13) 11.90 52
123
Albin Wolgast25.73
Theodor Håkansson27.03
Benjamin Wilkinson23.29
Axel Victorin18.28
Vincent Huselius18.32
Axel Öhrner14.71
Albin Taube11.90
Jonas Atlassi28.05
Oscar Green25.06
Nicklas Bélec21.97
P12 600 m
Sollentunavallen 1
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Dante Stam
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 1:50.38 52.00 4
2 Carl Grindange
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 1:51.58 51.00 5
3 Wilmer Hägg
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 1:52.86 46.00 10
4 Filip Söderlund
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 1:52.87 45.00 11
5 Viktor Berg
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 1:57.80 40.00 16
6 Jack Forssmed
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 1:59.96 36.00 20 PB
7 Liam Malmström
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 2:11.64 42
8 Axel Falk
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 2:12.59 44
Sollentunavallen 2
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Alvin Daniels
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 1:54.63 43.00 13
2 Moritz Bruch
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 1:59.12 38.00 18
3 Elliot Åkerberg
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 1:59.92 37.00 19 PB
4 Magnus Claesson
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 2:03.60 26 PB
5 Valter Hortans
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 2:03.83 30.00 27 PB
6 Hugo Back Nilsson
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 2:07.06 33
7 Edvin Möller
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 2:16.29 51
8 Jonathan Sundström
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 2:18.11 55
9 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 2:18.40 56
10 Gabriel Melander
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 2:23.70 58 PB
11 Gustav Rognes
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 2:25.95 59
Sätra IP 1
8/9 19:30
Poäng Tot. plac.
1 Carl Koit
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:08.3 22.00 37
2 Adrian Lindberg
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:11.4 18.00 41
3 Bruno Holmer
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:13.3 45
4 Alfred Lorentzon
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:13.9 46
5 Felix Formanek
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:14.2 47
6 Viggo Reitberger
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:17.6 52
7 Lukas Goodband
Hellas (P/F 12)
09 Hellas (P/F 12) 2:17.9 15.00 54
Sätra IP 2
8/9 19:35
Poäng Tot. plac.
1 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:00.1 35.00 21
2 Jonathan Stålgren
Hellas (P/F 12)
09 Hellas (P/F 12) 2:05.1 28.00 29
3 Elis Rosenström
Hellas (P/F 12)
09 Hellas (P/F 12) 2:05.4 27.00 30
4 Isak Larsson
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:06.8 26.00 32
5 Tor Zettergren
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 2:07.7 24.00 35
Tibblevallen 1
8/9 19:45
Poäng Tot. plac.
1 David Ahlberg
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 1:45.86 55.00 1 PB
2 Oscar Helge
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 1:47.76 54.00 2 PB
3 Nils Grufman
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 1:53.49 44.00 12 PB
4 Luca Garavini
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 1:55.14 42.00 14 PB
5 Svante Rignell
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 1:58.99 39.00 17
6 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 2:02.48 33.00 23
7 Emil Corlevi
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 2:02.83 32.00 24
8 Axel Jonell
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:09.48 21.00 38
Erik Ahlmalm
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) DNS
Tibblevallen 2
8/9 19:45
Poäng Tot. plac.
1 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 1:50.15 53.00 3
2 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 1:51.87 49.00 7
3 Lucas Nell
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:10.52 19.00 40
4 Sixten Frey Antonsson
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 2:15.15 17.00 48
5 Fabian Freding
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 2:15.19 16.00 49
Sasha Nyoni
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) DNS
Simon Lundgren
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) DNS
Erik Hanses
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) DNS
Elias Ghazi
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) DNS
Benjamin Galan Björkman
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) DNS
Alex Lundgren
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) DNS
Källbrinks IP 1
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Jonatan Borg
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 1:51.77 50.00 6
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 1:52.01 48.00 8 PB
3 Samuel Werner
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 1:55.59 41.00 15 PB
4 Noah Norberg
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 2:07.60 25.00 34
5 Alexander Zielfelt
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 2:09.77 20.00 39
6 Olle Wärlegård
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 2:12.32 43
7 Olle Eide-Jensen
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:17.72 53 PB
8 Jordan Nordstrand
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:21.56 57
Källbrinks IP 2
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Oliver Micanovic
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 1:52.75 47.00 9
2 Oliver Pettersson
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:00.83 34.00 22
3 Elias Gimfall
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 2:03.13 31.00 25
4 Arvid Tortera Li dborg
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:04.14 29.00 28
5 Axel Alberts
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 2:06.14 31
6 Oscar Thulin
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 2:07.88 23.00 36
7 Måns Gimfall
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 2:15.20 50
Nick Skarin
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) DNS
P12 Spjut
Vikt: 400g
Sollentunavallen
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Carl Grindange
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 26.74 52.00 4
2 Jonathan Sundström
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 26.10 50.00 6 PB
3 Hugo Back Nilsson
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 23.18 47.00 9
4 Liam Malmström
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 21.13 40.00 16
5 Filip Söderlund
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 20.50 39.00 17
6 Gabriel Melander
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 20.17 37.00 19
7 Wilmer Hägg
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 20.08 36.00 20
8 Axel Falk
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 19.45 24
9 Hugo Dahl
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 18.80 30.00 27
10 Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 18.66 29
11 Viktor Berg
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 17.34 32
12 Edvin Möller
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 17.16 33
13 Edvin Lundberg
Danderyds SK (P/F12)
09 Danderyds SK (P/F12) 16.35 25.00 35
14 Magnus Claesson
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 16.18 23.00 37
15 Jack Forssmed
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 15.98 38
16 Alvin Daniels
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 15.07 18.00 44
17 Dante Stam
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 13.27 53
18 Elias Spiridopoulos Petersson
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 12.94 55
19 Valter Hortans
Turebergs FK (P/F12)
09 Turebergs FK (P/F12) 11.85 63
20 Gustav Rognes
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 10.20 67
21 Moritz Bruch
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 10.05 68
22 Elliot Åkerberg
Hässelby SK (P/F12)
09 Hässelby SK (P/F12) 9.92 69
Sätra IP
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Jonathan Stålgren
Hellas (P/F 12)
09 Hellas (P/F 12) 22.39 44.00 12
2 Samuel Härkegård Wulff
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 21.91 43.00 13 PB
3 Lukas Goodband
Hellas (P/F 12)
09 Hellas (P/F 12) 18.01 27.00 31
4 Elis Rosenström
Hellas (P/F 12)
09 Hellas (P/F 12) 16.96 26.00 34
5 Adrian Lindberg
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 16.19 24.00 36
6 Alfred Lorentzon
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 13.55 15.00 52
7 Tor Zettergren
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 13.14 14.00 54
8 Bruno Holmer
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 12.61 13.00 56
9 Felix Formanek
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 12.26 58
10 Viggo Reitberger
Mälarhöjden (P/F 12)
09 Mälarhöjden (P/F 12) 9.11 70
Tibblevallen
8/9 18:00
Poäng Tot. plac.
1 Nils Grufman
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 29.33 54.00 2 PB
2 Jeppe Karlsson
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 26.81 53.00 3
3 Love Willén Holgersson
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 26.52 51.00 5 PB
4 Oscar Helge
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 23.07 46.00 10 PB
5 Axel Jonell
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 21.46 42.00 14
6 Elias Ghazi
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 21.33 41.00 15
7 Lucas Nell
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 19.46 33.00 23
8 Fabian Freding
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) 19.42 32.00 25
9 David Ahlberg
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 19.26 31.00 26
10 Oskar Bonnevier
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 18.75 29.00 28
11 Svante Rignell
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 18.09 28.00 30
12 Luca Garavini
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 15.22 19.00 43
13 Sixten Frey Antonsson
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 15.00 17.00 45
14 Erik Ahlmalm
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) 13.77 16.00 51
15 Emil Corlevi
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) 11.72 12.00 64
Simon Lundgren
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) DNS
Sasha Nyoni
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) DNS
Benjamin Galan Björkman
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) DNS
Erik Hanses
Täby IS (P/F12)
09 Täby IS (P/F12) DNS
Alex Lundgren
IFK Lidingö (P/F12)
09 IFK Lidingö (P/F12) DNS
Ivar Olsson
Bromma IF (P/F12)
09 Bromma IF (P/F12) DNS
123
979 Simon LundgrenDNS
975 Sasha NyoniDNS
993 Benjamin Galan BjörkmanDNS
899 Erik HansesDNS
965 Alex LundgrenDNS
949 Ivar OlssonDNS
Källbrinks IP 1
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Leo Sonesson
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 23.19 48.00 8 PB
2 Theo Wikström
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 20.44 38.00 18 PB
3 Noah Norberg
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 19.75 35.00 21
4 Joar Larsson
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 19.53 34.00 22
5 Elias Gimfall
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 15.60 20.00 41
6 Hampus Axelsson
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 14.63 46
=7 Alexander Zielfelt
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 14.47 =47
=7 Måns Gimfall
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 14.47 =47
9 Olle Wärlegård
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 13.89 49 PB
10 Ville Mårtensson
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 12.52 57
11 Samuel Werner
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 12.07 61
12 Oscar Thulin
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 11.86 62
13 Magne Nordström
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 10.24 66
14 Harald Wahlin
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) 8.91 71
Simon Haraldsson
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) DNS
Elliot Stenborg
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) DNS
Gustav Eggöy Markhester
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) DNS
Svante Blum André
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) DNS
Alfred Stålnacke
Huddinge AIS (P/F12)
09 Huddinge AIS (P/F12) DNS
123
Samuel Werner12.07
Leo Sonesson23.19
Måns Gimfall14.47
Theo Wikström20.44
Noah Norberg19.75
Simon HaraldssonDNS
Olle Wärlegård13.89
Ville Mårtensson12.52
Elliot StenborgDNS
Hampus Axelsson14.63
Harald Wahlin8.91
Joar Larsson19.53
Magne Nordström10.24
Gustav Eggöy MarkhesterDNS
Oscar Thulin11.86
Svante Blum AndréDNS
Alfred StålnackeDNS
Elias Gimfall15.60
Källbrinks IP 2
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Jumanne Hackett
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 34.02 55.00 1 PB
2 Alessandro Mancinella
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 24.23 49.00 7 PB
3 Jonatan Borg
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 22.55 45.00 11
=4 Oliver Micanovic
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 15.90 21.50 =39
=4 Nick Skarin
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 15.90 21.50 =39
6 Axel Alberts
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 15.57 42
7 Arvid Tortera Li dborg
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 13.85 50
8 Oliver Pettersson
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 12.25 59
9 Olle Buchmayer
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 12.10 60
10 Olle Eide-Jensen
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) 11.33 65
Filip Svanehav
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) DNS
David Domert
Hammarby IF (P/F12)
09 Hammarby IF (P/F12) DNS
PF12 5x60 m
Sollentunavallen 1
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Turebergs FK Lag 1
Axel Falk 09
Viktor Berg 09
Filip Söderlund 09
Trausti Mar Dagsson 09
Carl Grindange 09

Turebergs FK (P/F12)
Turebergs FK (P/F12) 41.99 22.00 1
2 Turebergs FK Lag 2
Stephanie Rimér 09
Elise Wiklund 09
Agnes Sildeby 09
Freja Ahlepil 09
Molly Envall 09

Turebergs FK (P/F12)
Turebergs FK (P/F12) 42.11 21.00 2
3 Hässelby SK Lag 1
Dante Stam 09
Elias Spiridopoulos Petersson 09
Wilmer Hägg 09
Alvin Daniels 09
Elliot Åkerberg 09

Hässelby SK (P/F12)
Hässelby SK (P/F12) 45.16 10
Sollentunavallen 2
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Hässelby SK Lag 3
Vera Tengnér 09
Sophie Adolfsson 09
Hugo Dahl 09
Moritz Bruch 09
Dante Stam 09

Hässelby SK (P/F12)
Hässelby SK (P/F12) 43.88 17.00 6
2 Turebergs FK Lag 3
Livia Sandström 09
Cecilia Melander 09
Emelie Milani 09
Elise Wiklund 09
Amanda Oja 09

Turebergs FK (P/F12)
Turebergs FK (P/F12) 46.96 17
3 Turebergs FK Lag 4
Gabriel Melander 09
Edvin Möller 09
Jack Forssmed 09
Jonathan Sundström 09
Liam Malmström 09

Turebergs FK (P/F12)
Turebergs FK (P/F12) 47.18 19
4 Hässelby SK Lag 2
Lovisa Åkerström 09
Rut Lundberg 09
Magnus Claesson 09
Hugo Back Nilsson 09
Gustav Rognes 09

Hässelby SK (P/F12)
Hässelby SK (P/F12) 48.01 7.00 23
Sätra IP
8/9 17:30
Poäng Tot. plac.
1 Mälarhöjdens IK Lag 1
Adrian Lindberg 09
Samuel Härkegård Wulff 09
Carl Koit 09
Ella Held 09
Vera Neovius 09

Mälarhöjden (P/F 12)
Mälarhöjden (P/F 12) 45.2 13.00 11
2 Hellas
Linnea Olsson Roth 09
Elis Rosenström 09
Jonathan Stålgren 09
Lukas Goodband 09
Vally Granqvist 09

Hellas (P/F 12)
Hellas (P/F 12) 47.4 10.00 20
3 Mälarhöjdens IK Lag 2
Felix Formanek 09
Bruno Holmer 09
Alfred Lorentzon 09
Hilda Yong Viklander 09
Lily Kylefjord 09

Mälarhöjden (P/F 12)
Mälarhöjden (P/F 12) 47.7 9.00 21
Tibblevallen 1
8/9 19:15
Poäng Tot. plac.
1 Täby IS 09 Lag 4
Oscar Helge 09
Ella Quistgaard 09
Axel Jonell 09
Elvira Ivarsson 09
Vera Stolpen 09

Täby IS (P/F12)
Täby IS (P/F12) 42.61 20.00 3
2 Bromma 09 Lag 1
Emelie Lagerdahl 09
Pixie Buchta Lento 09
David Ahlberg 09
Svante Rignell 09
Elias Ghazi 09

Bromma IF (P/F12)
Bromma IF (P/F12) 43.82 18.00 5
3 IFK Lidingö 09 Lag 1
Love Willén Holgersson 09
Jeppe Karlsson 09
Luca Garavini 09
Emil Corlevi 09
Oskar Bonnevier 09

IFK Lidingö (P/F12)
IFK Lidingö (P/F12) 45.79 12.00 13
4 Täby IS 09 Lag 3
Lucas Nell 09
Agnes Andersson 09
Maja Nyberg 09
Astrid Ström 09
Nils Grufman 09

Täby IS (P/F12)
Täby IS (P/F12) 46.53 15
Tibblevallen 2
8/9 19:15
Poäng Tot. plac.
1 Täby IS 09 Lag 2
Alva Olsson Ekström 09
Isabella Cueva Prado 09
Svea Strand 09
Lalita Blomqvist 09
Julie Grevfors 09

Täby IS (P/F12)
Täby IS (P/F12) 44.92 15.00 8
2 Bromma 09 Lag 2
Rebecca Aldensand 09
Matilda Billberg 09
Stella Rajala Styrman 09
Alva Törnquist 09
Erik Ahlmalm 09

Bromma IF (P/F12)
Bromma IF (P/F12) 47.73 8.00 22
3 IFK Lidingö 09 Lag 2
Jeppe Karlsson 09
Elsa Danielsson 09
Ebba Lindskog 09
Kaddy Darbo 09
Binta Darbo 09

IFK Lidingö (P/F12)
IFK Lidingö (P/F12) 48.07 24
4 Täby IS 09 Lag 1
Fabian Freding 09
Moa Tjeder 09
Amelie Schou 09
Ida Alsterlund 09
Tyra Hoffert 09

Täby IS (P/F12)
Täby IS (P/F12) 50.95 30
Källbrink IP 1
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Hammarby IF 1
Malva Lönn 09
Selma Alassaad 09
Tyra Sternlind 09
Jonatan Borg 09
Jumanne Hackett 09

Hammarby IF (P/F12)
Hammarby IF (P/F12) 43.35 19.00 4
2 Huddinge AIS 2
Hampus Axelsson 09
Harald Wahlin 09
Samuel Werner 09
Leo Sonesson 09
Joar Larsson 09

Huddinge AIS (P/F12)
Huddinge AIS (P/F12) 44.76 16.00 7
3 Hammarby IF 2009:05
Nick Skarin 09
Ingrid Torssander 09
Stella Carlsson 09
Agnes Roslund 09
Amanda Broberg Rydqvist 09

Hammarby IF (P/F12)
Hammarby IF (P/F12) 44.97 14.00 9
4 Huddinge AIS 1
Ville Mårtensson 09
Noah Norberg 09
Astrid Isacson 09
Natalie Johansson 09
Olle Wärlegård 09

Huddinge AIS (P/F12)
Huddinge AIS (P/F12) 46.01 11.00 14
5 Hammarby IF 2009:3
Stella Tuzovic 09
Tuva Duneborn 09
Ebba Sahlstedt 09
Filippa Ekener 09
Oliver Micanovic 09

Hammarby IF (P/F12)
Hammarby IF (P/F12) 48.21 26
6 Hammarby IF 0904:1
Oliver Pettersson 09
Alva Windirsch 09
Wilma Säwing 09
Amelie Crona 09
Liv Brink 09

Hammarby IF (P/F12)
Hammarby IF (P/F12) 49.12 27
Källbrink IP 2
8/9
Poäng Tot. plac.
1 Hammarby IF 209
Jonatan Borg 09
Signe Johansson 09
Liv Brännsten 09
Axel Alberts 09
Malva Lönn 09

Hammarby IF (P/F12)
Hammarby IF (P/F12) 45.60 12
2 Hammarby IF 2009:6
Leia Finbom Höglund 09
Clara Lidbom 09 Huddinge AIS (P/F12)
Alba Laguna 09
Alessandro Mancinella 09
Olle Buchmayer 09

Hammarby IF (P/F12)
Hammarby IF (P/F12) 46.58 16
3 Hammarby IF 2
Stella Sauter 09
Linn Elsässer Haldin 09
Emmy L Lindblom 09
Nora Eklöf 09
Jordan Nordstrand 09

Hammarby IF (P/F12)
Hammarby IF (P/F12) 47.00 18
4 Hammarby IF 0904:2
Olle Eide-Jensen 09
Amelie Crona 09
Arvid Löneborg 09 Huddinge AIS (P/F12)
Andrea Selin 09
Oliver Pettersson 09

Hammarby IF (P/F12)
Hammarby IF (P/F12) 48.09 25
5 Huddinge AIS 4
Alexander Zielfelt 09
Oscar Thulin 09
Elvira Karlstedt 09
Leo Sonesson 09
Måns Gimfall 09

Huddinge AIS (P/F12)
Huddinge AIS (P/F12) 49.46 28
6 Huddinge AIS 3
Esther Elliot 09
Vilma Nilsson 09
Elias Gimfall 09
Magne Nordström 09
Harald Wahlin 09

Huddinge AIS (P/F12)
Huddinge AIS (P/F12) 49.51 29