Startlista

Åhus Indoor
Liviushallen, Kristianstad   2020-02-01 - 2020-02-02

Kvinnor 60 m

SB PB
Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund
Binai Ahmad
KA2 IF
97 KA2 IF 7.72
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Sana Al-ani
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.07
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8.36
Ellen Rohlen
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

Kvinnor 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Höjd

SB PB
Ronja Sjöstrand
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 169
Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Sara Johansson
IFK Lund
94 IFK Lund
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Mea Gedin
Malmö AI
01 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

Kvinnor Längd

SB PB
Alva Ardegård
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 4.20
Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS 5.02
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Betty Lecander
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK
Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF
Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF
Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF
Sana Al-ani
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Ellen Rohlen
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 14

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Anna Lindholm
FK Athlet
98 FK Athlet
Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS
Ellen Rohlen
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 3

F17 60 m

SB PB
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS 8.48
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.75 7.75
Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF
Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 8.73
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 8

F17 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI 10.02 10.02
Alice Lindh
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 9.51 9.51
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 9.95

Antal anmälda deltagare: 4

F17 Höjd

SB PB
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF
Johanna Persson
Ystads IF
03 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Stav

SB PB
Ronja Sjöstrand
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 308
Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI 280
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 3

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Almida Karlsson
FIF Gnistan
05 FIF Gnistan
Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS

Antal anmälda deltagare: 3

F15 60 m

SB PB
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK
Lia Dahlqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK
Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

F15 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 9.81 9.81
Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 8.77

Antal anmälda deltagare: 3

F15 Höjd

SB PB
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS

Antal anmälda deltagare: 3

F15 Stav

SB PB
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Almida Karlsson
FIF Gnistan
05 FIF Gnistan
Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Alicia Halldén
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF
Ebba Kleman
Ystads IF
06 Ystads IF
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 8

F14 60 m

SB PB
Alva Ardegård
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan 8.94 8.94
Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan
Anne Rasmussen
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF
Alma Jönsson
KFUM Kristianstad
06 KFUM Kristianstad
Ida Andersen
Vittsjö GIK
06 Vittsjö GIK
Amanda Paulsson
Vittsjö GIK
06 Vittsjö GIK
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 11

F14 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 9

F14 Höjd

SB PB
Ebba Michelsberg
FIF Gnistan
06 FIF Gnistan
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Tintin Ljungberg
Simrishamns AIF
07 Simrishamns AIF
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 10

F14 Stav

SB PB
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

F13 60 m

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Savanna Thuresson
IF Kronan
07 IF Kronan
Boontuu Addisa
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Enna Galic
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF
Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 13

F13 60 m häck Höjd: 70cm

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 11.50
Savanna Thuresson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 11.94

Antal anmälda deltagare: 8

F13 Höjd

SB PB
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Savanna Thuresson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD 115
Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 7

F13 Stav

SB PB
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Savanna Thuresson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan 173
Klara Dahlin
IF UDD
07 IF UDD 180
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Tova Henningsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 7

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Tilde Nilsson
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Tintin Ljungberg
Simrishamns AIF
07 Simrishamns AIF
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF
Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 10

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Savanna Thuresson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Tintin Ljungberg
Simrishamns AIF
07 Simrishamns AIF
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF
Anna Abrahamsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Tova Henningsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 10

F12 60 m

SB PB
Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Maja Dahlberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elsa Ljung
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Amanda Johansson
IF Kronan
08 IF Kronan
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan
Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD
Nova Hedin
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.42
Sonia Kurashova
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK
Gisela Karlsson
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 18

F12 60 m häck Höjd: 70cm

SB PB
Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Maja Dahlberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 11.72
June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF
Cajsa Hansson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Tuva Kilsgård
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 16

F12 Höjd

SB PB
Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan
Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD
Cajsa Hansson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 15

F12 Stav

SB PB
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan
June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF
Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

F12 Längd Hoppzon

SB PB
Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Maja Dahlberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elsa Ljung
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS
Amanda Johansson
IF Kronan
08 IF Kronan
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Disa Andersson
IF UDD
08 IF UDD
Cajsa Hansson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Sonia Kurashova
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Emma Andersen
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK
Gisela Karlsson
Vittsjö GIK
08 Vittsjö GIK
Ellinore Andersson
Ystads IF
08 Ystads IF
Thea Kleman
Ystads IF
08 Ystads IF
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Isabelle Johnfors
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 20

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Maja Dahlberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elsa Ljung
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Ella Mars
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Amanda Johansson
IF Kronan
08 IF Kronan
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan
Tuva Kilsgård
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Lisa Berggren
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 15

F11 60 m

SB PB
Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet
Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet
Matilda Nilsson
Höörs IS
09 Höörs IS
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad
Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad
Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad
June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 9.81
Linnea Ackefelt
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Maja Eden
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Majken Meijer
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Stella Olsson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Joline Opazo
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ellen Persson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ella Ralsgård
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Betty Tell
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Astrid Wendt
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 9.76
Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF
Belma Karlsson
Vittsjö GIK
10 Vittsjö GIK
Emilia Alfredsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Melissa Hedberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Victoria Höglind
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Annie Johansson
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Emelie Karlsdotter
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Sanja Mitrovic
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Theodora Oskarsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Vilda Robin
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Milla Tuvessson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 36

F11 Höjd

SB PB
Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet
Matilda Nilsson
Höörs IS
09 Höörs IS
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad
Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad
Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 110
Linnea Ackefelt
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Maja Eden
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Majken Meijer
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Joline Opazo
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ellen Persson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Betty Tell
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Astrid Wendt
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF
Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF
Emilia Alfredsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Melissa Hedberg
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Victoria Höglind
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Annie Johansson
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Emelie Karlsdotter
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Sanja Mitrovic
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Theodora Oskarsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Vilda Robin
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Milla Tuvessson
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 32

F11 Längd Hoppzon

SB PB
Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad
Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad
June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF 3.63
Linnea Ackefelt
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Maja Eden
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Majken Meijer
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Stella Olsson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ellen Persson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ella Ralsgård
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Betty Tell
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Astrid Wendt
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 3.12
Alma Andersson
Simrishamns AIF
09 Simrishamns AIF
Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF
Belma Karlsson
Vittsjö GIK
10 Vittsjö GIK
Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Victoria Höglind
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Annie Johansson
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Emelie Karlsdotter
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Theodora Oskarsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Milla Tuvessson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 30

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Ella Kjellberg
IF UDD
09 IF UDD
Astrid Hansson
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad
Olivia Simsek
IFK Halmstad
09 IFK Halmstad
Olivia Ståhl
IFK Halmstad
10 IFK Halmstad
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
June Johansson
KA2 IF
09 KA2 IF
Linnea Ackefelt
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Maja Eden
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Hedda Loven
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Majken Meijer
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Stella Olsson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Ellen Persson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Betty Tell
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Astrid Wendt
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF 5.12
Maja Johansson
Simrishamns AIF
10 Simrishamns AIF
Emilia Alfredsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Victoria Höglind
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Annie Johansson
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Molly Kamp
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Emelie Karlsdotter
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Theodora Oskarsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Milla Tuvessson
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 30

F9 60 m

SB PB
Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan
Isabella Ståhl
IFK Halmstad
12 IFK Halmstad
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Ester Klasson
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad
Gry Berggren
Simrishamns AIF
12 Simrishamns AIF
Tea Rosengren
Simrishamns AIF
12 Simrishamns AIF
Linn Aronsson
Vittsjö GIK
11 Vittsjö GIK
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Sirie Johansson
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Felicia Rydstedt
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Mia Tomasson
Åhus FIK
11 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 11

F9 Längd Hoppzon

SB PB
Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan
Isabella Ståhl
IFK Halmstad
12 IFK Halmstad
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Ester Klasson
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad
Gry Berggren
Simrishamns AIF
12 Simrishamns AIF
Tea Rosengren
Simrishamns AIF
12 Simrishamns AIF
Linn Aronsson
Vittsjö GIK
11 Vittsjö GIK
Elise Niklasson
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Sirie Johansson
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Felicia Rydstedt
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Mia Tomasson
Åhus FIK
11 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 12

F9 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan
Ester Klasson
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad
Gry Berggren
Simrishamns AIF
12 Simrishamns AIF
Tea Rosengren
Simrishamns AIF
12 Simrishamns AIF
Linn Aronsson
Vittsjö GIK
11 Vittsjö GIK
Elise Niklasson
Vittsjö GIK
12 Vittsjö GIK
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Sirie Johansson
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Mia Tomasson
Åhus FIK
11 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

Veteraner Kvinnor 60 m

SB PB
AnnaLena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet
Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet
Lina Sövgren
FK Athlet
79 FK Athlet
Nilla Dahlin
IF UDD
78 IF UDD
Ylva Wessman
Malmö AI
59 Malmö AI
Kristina ponting
Umara SC
61 Umara SC
Ann-Christine Björklund
Åhus FIK
65 Åhus FIK
Ellna Johnsson
Åhus FIK
85 Åhus FIK
Emma Lindberg
Åhus FIK
84 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

Veteraner Kvinnor 60 m häck

SB PB
AnnaLena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet
Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet

Antal anmälda deltagare: 2

Veteraner Kvinnor Höjd

SB PB
Ellna Johnsson
Åhus FIK
85 Åhus FIK
Emma Lindberg
Åhus FIK
84 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

Veteraner Kvinnor Längd

SB PB
AnnaLena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet
Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet
Marie Grahn
KA2 IF
67 KA2 IF
Ylva Wessman
Malmö AI
59 Malmö AI
Ellna Johnsson
Åhus FIK
85 Åhus FIK
Emma Lindberg
Åhus FIK
84 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

Veteraner Kvinnor Kula

SB PB
Lina Sövgren
FK Athlet
79 FK Athlet
Nilla Dahlin
IF UDD
78 IF UDD
Marie Grahn
KA2 IF
67 KA2 IF
Lena Larsson
Malmö AI
70 Malmö AI
Ann-Christine Björklund
Åhus FIK
65 Åhus FIK
Kerstin Karlström
Åhus FIK
70 Åhus FIK
Emma Lindberg
Åhus FIK
84 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

Män 60 m

SB PB
Erik Johansson
Hässleholms AIS
94 Hässleholms AIS
James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI 7.20 7.20
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI 8.69
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.64
Nils Lennartsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.70
Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.94
Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.43

Antal anmälda deltagare: 8

Män Stav

SB PB
Maximilian Lennartsson
FIF Gnistan
03 FIF Gnistan 378 378
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Erik Ardengård
IF Kronan
92 IF Kronan
Johnny Lundberg
IF Kronan
82 IF Kronan
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

Män Längd

SB PB
Maximilian Lennartsson
FIF Gnistan
03 FIF Gnistan
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Johan Fritiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS
Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS
Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD
William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Samuel Jönsson
KFUM Kristianstad
06 KFUM Kristianstad
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Nils Lennartsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Joel Torp
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 13

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
Erik Ardengård
IF Kronan
92 IF Kronan
Johnny Lundberg
IF Kronan
82 IF Kronan
Mikael Persson
UF Contact
86 UF Contact
Halldor Larusson
Åhus FIK
83 Åhus FIK
Erik Lindberg
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

P17 60 m

SB PB
Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.97 7.97
Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg
Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.76 7.76
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 7.93
Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Arvid Sonannder
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Joel Torp
Åhus FIK
04 Åhus FIK 7.68

Antal anmälda deltagare: 7

P17 Höjd

SB PB
Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg
Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Vilmer Everbrink Söderberg
Ängelholms IF
04 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 3

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P15 60 m

SB PB
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 7.31 7.31
Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan 8.97
Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD
William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.01
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 8

P15 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Max Gavelfält
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Höjd

SB PB
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan
Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 170
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 146 150

Antal anmälda deltagare: 5

P15 Stav

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 308 320

Antal anmälda deltagare: 3

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Nils Dalholm
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 9.54
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 4

P14 60 m

SB PB
Måns Lindström
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet
Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Samuel Jönsson
KFUM Kristianstad
06 KFUM Kristianstad 7.49 7.49
André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 7

P14 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Samuel Jönsson
KFUM Kristianstad
06 KFUM Kristianstad 9.26 9.26

Antal anmälda deltagare: 1

P14 Höjd

SB PB
Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet
Laban Börjlind
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 135 135
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 5

P14 Stav

SB PB
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Oskar Nilsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P13 60 m

SB PB
Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 7.96 7.96
Elias Sövgren
FK Athlet
07 FK Athlet
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 8.79 8.79
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF
Philip Höglind
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 8

P13 60 m häck Höjd: 70cm

SB PB
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund 11.99 11.99
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad

Antal anmälda deltagare: 2

P13 Höjd

SB PB
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF
Philip Höglind
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Filip Lindbladh
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

P13 Stav

SB PB
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Oskar Nilsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 5.11
Elias Sövgren
FK Athlet
07 FK Athlet
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF
Philip Höglind
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Elias Sövgren
FK Athlet
07 FK Athlet
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
William Andersson Widen
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Filip Lindbladh
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK
Oskar Nilsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

P12 60 m

SB PB
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF 8.90
Marius Eneberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Sixten Lindahl-Rosvall
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad

Antal anmälda deltagare: 4

P12 60 m häck Höjd: 70cm

SB PB
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 2

P12 Höjd

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
Marius Eneberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad

Antal anmälda deltagare: 5

P12 Stav

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad

Antal anmälda deltagare: 3

P12 Längd Hoppzon

SB PB
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
Marius Eneberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Sixten Lindahl-Rosvall
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad

Antal anmälda deltagare: 5

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 3

P11 60 m

SB PB
Axel Falknell
FK Athlet
10 FK Athlet
Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Alfred Mars
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Dante Rydhé
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Oscar Anderberg
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Jack Jacquemot
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Isak Jiwestam
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Hugo Kulle
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Samuel Sandqvist
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Anton Henrysson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Alexander Sonesson
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 20

P11 Höjd

SB PB
Axel Falknell
FK Athlet
10 FK Athlet
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Dante Rydhé
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Oscar Anderberg
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Jack Jacquemot
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Isak Jiwestam
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Samuel Sandqvist
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Anton Henrysson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Alexander Sonesson
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 20

P11 Längd Hoppzon

SB PB
Axel Falknell
FK Athlet
10 FK Athlet
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Olle Dalholm
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Dante Rydhé
Hässleholms AIS
10 Hässleholms AIS
Oscar Anderberg
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Jack Jacquemot
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Isak Jiwestam
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Hugo Kulle
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Samuel Sandqvist
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Anton Henrysson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Alexander Sonesson
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 20

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Alfred Mars
Hässleholms AIS
09 Hässleholms AIS
Oscar Anderberg
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Jack Jacquemot
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Isak Jiwestam
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Hugo Kulle
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Samuel Sandqvist
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Anton Henrysson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Egon Lundqvist
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Vilgot Siversson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Alexander Sonesson
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 17

P9 60 m

SB PB
Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan
Henning Dahlin
IF UDD
11 IF UDD
Felix Kjellberg
IF UDD
11 IF UDD
Ludwig Ekelöf
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Love Henrysson
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Melvin Kamp
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Emil Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

P9 Längd Hoppzon

SB PB
Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan
Henning Dahlin
IF UDD
11 IF UDD
Felix Kjellberg
IF UDD
11 IF UDD
Ludwig Ekelöf
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Love Henrysson
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Melvin Kamp
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Emil Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

P9 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Alexander Lundberg
IF Kronan
11 IF Kronan
Henning Dahlin
IF UDD
11 IF UDD
Felix Kjellberg
IF UDD
11 IF UDD
Ludwig Ekelöf
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Helmer Stoltz
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Love Henrysson
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Melvin Kamp
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Emil Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

Veteraner män 60 m

SB PB
Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 8.06 8.00
Håkan Grahn
KA2 IF
66 KA2 IF
Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF 8.83
Christoffer Danarö
Åhus FIK
84 Åhus FIK
Ammar Hammoud
Åhus FIK
75 Åhus FIK
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK
Göran Lengqvist
Åhus FIK
54 Åhus FIK
Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 12

Veteraner män 60 m häck

SB PB
Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 12.36 10.40
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 3

Veteraner män Höjd

SB PB
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 162 163
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK
Göran Lengqvist
Åhus FIK
54 Åhus FIK
Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 136
Pontus Nilsson
Åhus FIK
72 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

Veteraner män Längd

SB PB
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 5.64
Håkan Grahn
KA2 IF
66 KA2 IF
Lars Smedjebäck
KA2 IF
52 KA2 IF
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK
Göran Lengqvist
Åhus FIK
54 Åhus FIK
Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 3.77

Antal anmälda deltagare: 11

Veteraner män Kula

SB PB
Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
Erik Dahlin
IF UDD
76 IF UDD 9.59 9.59
Martin Klasson
KFUM Kristianstad
78 KFUM Kristianstad
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK
Göran Lengqvist
Åhus FIK
54 Åhus FIK
Gunnar Neovius
Åhus FIK
49 Åhus FIK 10.37
Pontus Nilsson
Åhus FIK
72 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

Totalt antal anmälda deltagare: 276

Totalt antal anmälda starter: 724