Startlista

Utomhus-DM
Fredrikskans IP, Kalmar   2019-06-08 - 2019-06-09

Kvinnor 100 m

SB PB
Nikki Berglund
FIK Färjestaden
94 FIK Färjestaden 12.35
Elin Iwarsson
Kalmar SK
91 Kalmar SK
Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 12.26

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor 200 m

SB PB
Linnea Volmerdal
Hovslätts IK
99 Hovslätts IK
Evelina Dahlberg
Högby IF
95 Högby IF
Tilda Eriksson
IK Sisu
05 IK Sisu
Elin Iwarsson
Kalmar SK
91 Kalmar SK
Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 5

Kvinnor 400 m

SB PB
Evelina Dahlberg
Högby IF
95 Högby IF
Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor 800 m

SB PB
Klara Öberg
Högby IF
02 Högby IF
Frida Össmar
Högby IF
77 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor 1500 m

SB PB
Lisa Jalmander
Högby IF
69 Högby IF
Klara Öberg
Högby IF
02 Högby IF
Frida Össmar
Högby IF
77 Högby IF
Nelly Össmar
Högby IF
03 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor 100 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor 400 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Linnea Volmerdal
Hovslätts IK
99 Hovslätts IK
Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor 3000 m hinder Höjd: 76,2cm

SB PB
Nelly Össmar
Högby IF
03 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Höjd

SB PB
Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Längd

SB PB
Elin Iwarsson
Kalmar SK
91 Kalmar SK
Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Matilda Elfgaard
Athletics 24 Seven SK
92 Athletics 24 Seven SK 12.40
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Enny Björk
IFK Växjö
01 IFK Växjö
Elma Fältmars
IK Sisu
99 IK Sisu
Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Maja Eklund
Athletics 24 Seven SK
94 Athletics 24 Seven SK 54.20
Cecilia Larsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK
Sara Rosen Andersson
Ljungby FIK
96 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Spjut Vikt: 600g

SB PB
Matilda Elfgaard
Athletics 24 Seven SK
92 Athletics 24 Seven SK 52.60
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Elma Fältmars
IK Sisu
99 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 3

F19 100 m

SB PB
Stina Östklint
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Aléa Gunnarsson
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 2

F19 200 m

SB PB
Stina Östklint
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Hanna Jonsson
Kalmar SK
00 Kalmar SK
Julia Alme'n
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 3

F19 400 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Hanna Jonsson
Kalmar SK
00 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 1

F19 Tresteg

SB PB
Vera Vikdahl
IFK Växjö
01 IFK Växjö
Aléa Gunnarsson
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 2

F19 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Julia Alme'n
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 2

F19 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Enny Björk
IFK Växjö
01 IFK Växjö
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

F19 Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Olivia Fritz
IK Sisu
01 IK Sisu
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

F19 Spjut Vikt: 600g

SB PB
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Julia Alme'n
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 2

F17 100 m

SB PB
Towa Korsell
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Ella Axén
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK
Jenny Urberg
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK
Celie Hellsaeus
IFK Sävsjö
03 IFK Sävsjö
Stella Rönnmark
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Alicia Hägglund
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Maja Sjögren
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Elice Gunnarsson
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 12.26

Antal anmälda deltagare: 9

F17 200 m

SB PB
Malin Lundgren
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Alma Sjöbrink
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Celie Hellsaeus
IFK Sävsjö
03 IFK Sävsjö
Alicia Hägglund
Kalmar SK
03 Kalmar SK
alva sundström
Ljungby FIK
02 Ljungby FIK
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 6

F17 400 m

SB PB
Johanna Bülow
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Celie Hellsaeus
IFK Sävsjö
03 IFK Sävsjö
Alicia Hägglund
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Elice Gunnarsson
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK
Kyra Gunnarsson
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 5

F17 800 m

SB PB
Johanna Bülow
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Klara Öberg
Högby IF
02 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 2

F17 1500 m

SB PB
Klara Öberg
Högby IF
02 Högby IF
Nelly Össmar
Högby IF
03 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 2

F17 100 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Jenny Urberg
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK

Antal anmälda deltagare: 1

F17 1500 m hinder Höjd: 76,2cm

SB PB
Nelly Össmar
Högby IF
03 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

F17 Höjd

SB PB
Kerstin Siwertsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu
Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

F17 Stav

SB PB
Tove Andersson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Längd

SB PB
Malin Lundgren
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Alma Sjöbrink
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Ella Axén
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK
Felicia Norell
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Ninni Lundberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Ellen Pettersson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Kerstin Siwertsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Moa Sandstedt
IK Sisu
02 IK Sisu
Maja Sjögren
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK

Antal anmälda deltagare: 10

F17 Tresteg

SB PB
Felicia Norell
Habo Friidrott -04
02 Habo Friidrott -04

Antal anmälda deltagare: 1

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Agnes Claesson
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK
Celie Hellsaeus
IFK Sävsjö
03 IFK Sävsjö
Thea Björk
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Ninni Lundberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Nina Pyrell
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK
alva sundström
Ljungby FIK
02 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 7

F17 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Ebba Hultqvist
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Agnes Claesson
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK
Thea Björk
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Nina Pyrell
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 5

F17 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Ebba Hultqvist
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu
Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

F17 Spjut Vikt: 500g

SB PB
Malin Lundgren
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Alma Sjöbrink
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Celie Hellsaeus
IFK Sävsjö
03 IFK Sävsjö
Tova Lindahl
Kalmar SK
02 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 4

F15 300 m

SB PB
Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

F15 80 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 3

F15 300 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

F15 1500 m hinder Höjd: 76,2cm

SB PB
Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Höjd

SB PB
Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 2

F15 Stav

SB PB
Naemi Matocka
IK Hinden
04 IK Hinden

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Längd

SB PB
Linnéa Svanhall
FIK Färjestaden
04 FIK Färjestaden
Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Hanna Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Kajsa Lindh
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Stella Rönnmark
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 7

F15 Tresteg

SB PB
Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 2

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Linnéa Svanhall
FIK Färjestaden
04 FIK Färjestaden
Stella Gudmundsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Kajsa Lindh
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 5

F15 Diskus Vikt: 0,75kg

SB PB
Stella Gudmundsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 3

F15 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Annie Rosén Andersson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK
Ebba Wallstenius
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK 37.33 39.83

Antal anmälda deltagare: 2

F15 Spjut Vikt: 500g

SB PB
Linnéa Svanhall
FIK Färjestaden
04 FIK Färjestaden
Stella Gudmundsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Elin Joabsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 5

F14 80 m

SB PB
Linnéa Hermansson
Högby IF
05 Högby IF
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Hedvig Åstrand
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Tilda Eriksson
IK Sisu
05 IK Sisu
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 7

F14 300 m

SB PB
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

F14 800 m

SB PB
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 3

F14 80 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Linnéa Hermansson
Högby IF
05 Högby IF
Amanda Cederlöf
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 4

F14 300 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Linnéa Hermansson
Högby IF
05 Högby IF
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

F14 Höjd

SB PB
Hedvig Åstrand
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 2

F14 Stav

SB PB
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

F14 Längd

SB PB
Linnéa Hermansson
Högby IF
05 Högby IF
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Amanda Cederlöf
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Tilda Eriksson
IK Sisu
05 IK Sisu
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 9

F14 Tresteg

SB PB
Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Tilda Eriksson
IK Sisu
05 IK Sisu
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 6

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

F14 Diskus Vikt: 0,75kg

SB PB
Amanda Cederlöf
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 4

F14 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 3

F14 Spjut Vikt: 500g

SB PB
Linnéa Hermansson
Högby IF
05 Högby IF
Ella Ejermark
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Tilda Eriksson
IK Sisu
05 IK Sisu
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 5

F13 60 m

SB PB
Uni Boye
Högby IF
06 Högby IF
Olivia Stridh
Högby IF
06 Högby IF
Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Nellie Lindblad
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Lovis Björk
IK Sisu
06 IK Sisu
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 6

F13 200 m

SB PB
Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 2

F13 1500 m

SB PB
Lova Elwing
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 1

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Uni Boye
Högby IF
06 Högby IF
Nellie Lindblad
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

F13 200 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Uni Boye
Högby IF
06 Högby IF
Nellie Lindblad
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

F13 Höjd

SB PB
Olivia Stridh
Högby IF
06 Högby IF
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Tilde Persson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Lovis Björk
IK Sisu
06 IK Sisu
Lovisa Andersson Öhr
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 6

F13 Stav

SB PB
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Rosenberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Uni Boye
Högby IF
06 Högby IF
Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Nellie Lindblad
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 5

F13 Tresteg Hoppzon

SB PB
Tilda Holgersson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Lovis Björk
IK Sisu
06 IK Sisu
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Lova Elwing
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 5

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

F13 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
Nellie Lindblad
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Lova Elwing
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 4

F13 Slägga Vikt: 2,0kg

SB PB
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 1

F13 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Uni Boye
Högby IF
06 Högby IF
Nellie Lindblad
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

F12 60 m

SB PB
Saga Andersson
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Dickner
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Ebba Färm
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Maya Olsson
IK Hinden
07 IK Hinden
Moa Johannesson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 8.42 8.42

Antal anmälda deltagare: 9

F12 200 m

SB PB
Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 32.15 32.15
Saga Andersson
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Dickner
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Ebba Färm
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 28.75

Antal anmälda deltagare: 9

F12 600 m

SB PB
Ebba Färm
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Moa Johannesson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 3

F12 1500 m

SB PB
Ebba Färm
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden

Antal anmälda deltagare: 2

F12 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 11.03 11.03
Alva Dickner
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Emma Sjödal
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 11.55 11.18
Julia Pettersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 6

F12 200 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

F12 Höjd

SB PB
Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF 128 128
Nellie Grankvist
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö 125
Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 133 133
Julia Pettersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 6

F12 Längd Hoppzon

SB PB
Saga Andersson
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Dickner
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Nellie Grankvist
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö 4.00
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Lovisa Bröms
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Moa Johannesson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF 4.62 4.62

Antal anmälda deltagare: 10

F12 Tresteg Hoppzon

SB PB
Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Moa Johannesson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK
Emma Sjödal
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 5

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Nellie Grankvist
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Hedin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Thea Rönnmark
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Maya Olsson
IK Hinden
07 IK Hinden
Lovisa Bröms
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Moa Johannesson
Ljungby FIK
07 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 6

F12 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
Alva Hedin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Manon Hinz
IK Hinden
07 IK Hinden

Antal anmälda deltagare: 2

F12 Slägga Vikt: 2,0kg

SB PB
Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF
Lovisa Bröms
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Julia Pettersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 3

F12 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Anna Daniels
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Nellie Grankvist
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Alva Sandgren
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Lovisa Bröms
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Julia Falk
Skruvs IF
07 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 5

Män 100 m

SB PB
Chakkrit Chanprakhon
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden
Marcus Nilsson
Högby IF
91 Högby IF
Fabian Johansson
Kalmar SK
97 Kalmar SK
Theo Nguyen
Kalmar SK
96 Kalmar SK
Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK

Antal anmälda deltagare: 5

Män 200 m

SB PB
Fabian Johansson
Kalmar SK
97 Kalmar SK
Theo Nguyen
Kalmar SK
96 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

Män 400 m

SB PB
Abraham Feday
Glasrikets RC
97 Glasrikets RC
Antonio Dawit
Hovslätts IK
93 Hovslätts IK
Simon Carrington
Högby IF
00 Högby IF
Anton Hermansson
Högby IF
02 Högby IF
Fabian Johansson
Kalmar SK
97 Kalmar SK
Villiam Olsson
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK
Dan Rundqvist
Växjö LK
67 Växjö LK

Antal anmälda deltagare: 7

Män 800 m

SB PB
Antonio Dawit
Hovslätts IK
93 Hovslätts IK
Simon Carrington
Högby IF
00 Högby IF
Christofer Fogel
Högby IF
84 Högby IF
Erik Karlsson
Högby IF
98 Högby IF 2:02.92
Kalle Sigfridsson
Högby IF
92 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 5

Män 1500 m

SB PB
Markus Andersson
Glasrikets RC
85 Glasrikets RC 4:14.84
Christofer Fogel
Högby IF
84 Högby IF
Erik Karlsson
Högby IF
98 Högby IF 4:09.13
Anton Rehn
Högby IF
92 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 4

Män 3000 m hinder Höjd: 91,4cm

SB PB
Ludvig Bjurelid
Högby IF
00 Högby IF
Christofer Fogel
Högby IF
84 Högby IF
Simon Westerberg (Utom tävlan)
IF Triangeln
79 IF Triangeln

Antal anmälda deltagare: 3

Män Höjd

SB PB
Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden

Antal anmälda deltagare: 1

Män Stav

SB PB
Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden

Antal anmälda deltagare: 1

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
Filip Larsson
Eksjö Södra IK
93 Eksjö Södra IK
Anton Olsson
FIK Färjestaden
99 FIK Färjestaden
Marcus Nilsson
Högby IF
91 Högby IF
Peter Fritz
IK Sisu
74 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 4

Män Diskus Vikt: 2,0kg

SB PB
Filip Larsson
Eksjö Södra IK
93 Eksjö Södra IK
Alexander Sjögren
Kalmar SK
99 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

Män Slägga Vikt: 7,26kg

SB PB
Chister Bjarnlof
Eksjö Södra IK
68 Eksjö Södra IK 19.40
Simon Bjärnlöf Segerlind
Eksjö Södra IK
00 Eksjö Södra IK
Filip Larsson
Eksjö Södra IK
93 Eksjö Södra IK
Sebastian Thörngren
IFK Växjö
93 IFK Växjö
Alexander Sjögren
Kalmar SK
99 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 5

Män Spjut Vikt: 800g

SB PB
Filip Larsson
Eksjö Södra IK
93 Eksjö Södra IK
Abbas Taheri Nilsson
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Sebastian Thörngren
IFK Växjö
93 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 3

P19 100 m

SB PB
Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 11.78 11.78
Melker Torslén
Högby IF
00 Högby IF
Milton Danielsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

P19 200 m

SB PB
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK

Antal anmälda deltagare: 2

P19 400 m

SB PB
Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Simon Carrington
Högby IF
00 Högby IF
Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 53.28
Melker Torslén
Högby IF
00 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 4

P19 800 m

SB PB
Simon Carrington
Högby IF
00 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

P19 Höjd

SB PB
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Melker Torslén
Högby IF
00 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 2

P19 Stav

SB PB
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK

Antal anmälda deltagare: 1

P19 Längd

SB PB
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Milton Danielsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

P19 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
Simon Strand
Högby IF
00 Högby IF 11.38
Filip Sörmander
IK Sisu
01 IK Sisu
Milton Danielsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

P19 Diskus Vikt: 1,75kg

SB PB
Simon Bjärnlöf Segerlind
Eksjö Södra IK
00 Eksjö Södra IK
Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Leo Janén
IFK Växjö
02 IFK Växjö 46.15
Milton Danielsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 4

P19 Slägga Vikt: 6,0kg

SB PB
Simon Bjärnlöf Segerlind
Eksjö Södra IK
00 Eksjö Södra IK

Antal anmälda deltagare: 1

P19 Spjut Vikt: 800g

SB PB
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Melker Torslén
Högby IF
00 Högby IF
Milton Danielsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

P17 100 m

SB PB
Olof Hedin
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Victor Akande
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Hugo Schoug
Wärnamo SK
02 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 5

P17 200 m

SB PB
Olof Hedin
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Victor Akande
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 3

P17 400 m

SB PB
Anton Hermansson
Högby IF
02 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

P17 800 m

SB PB
Gustav Lundqvist
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Oskar Karlsson
SK Graal
02 SK Graal

Antal anmälda deltagare: 2

P17 1500 m

SB PB
Ansgar Stephan
Habo Friidrott -04
02 Habo Friidrott -04
Gustav Lundqvist
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Oskar Karlsson
SK Graal
02 SK Graal

Antal anmälda deltagare: 3

P17 110 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
Olof Hedin
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P17 300 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Olof Hedin
Eksjö Södra IK
02 Eksjö Södra IK
Anton Hermansson
Högby IF
02 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 2

P17 Höjd

SB PB
Hugo Schoug
Wärnamo SK
02 Wärnamo SK 175

Antal anmälda deltagare: 1

P17 Längd

SB PB
Ansgar Stephan
Habo Friidrott -04
02 Habo Friidrott -04
Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Hugo Schoug
Wärnamo SK
02 Wärnamo SK 5.68

Antal anmälda deltagare: 3

P17 Tresteg

SB PB
Ansgar Stephan
Habo Friidrott -04
02 Habo Friidrott -04

Antal anmälda deltagare: 1

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
Filip Aasa
Habo Friidrott -04
03 Habo Friidrott -04
Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Leo Janén
IFK Växjö
02 IFK Växjö 16.24 16.24

Antal anmälda deltagare: 3

P17 Diskus Vikt: 1,5kg

SB PB
Filip Aasa
Habo Friidrott -04
03 Habo Friidrott -04
Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Leo Janén
IFK Växjö
02 IFK Växjö 56.91 56.91

Antal anmälda deltagare: 3

P17 Slägga Vikt: 5,0kg

SB PB
Filip Aasa
Habo Friidrott -04
03 Habo Friidrott -04
Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK

Antal anmälda deltagare: 2

P15 80 m

SB PB
Sam Grimheden
Högby IF
04 Högby IF 10.95 10.95
Jacob Haglund
IFK Växjö
04 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P15 300 m

SB PB
Sam Grimheden
Högby IF
04 Högby IF
Jacob Haglund
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Simon Holmgren
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Gustav Brasch
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 4

P15 800 m

SB PB
Sam Grimheden
Högby IF
04 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

P15 80 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Gustav Brasch
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 1

P15 300 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Sam Grimheden
Högby IF
04 Högby IF
Gustav Brasch
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Höjd

SB PB
Johan Kenneryd
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK
Gustav Brasch
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Stav

SB PB
Sebastian Braunias
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Malte Siwertsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Längd

SB PB
Sebastian Braunias
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Jacob Haglund
IFK Växjö
04 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Jonathan Bruksås
IK Sisu
04 IK Sisu
Simon Holmgren
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF 14.89

Antal anmälda deltagare: 4

P15 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Simon Holmgren
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 4

P15 Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Spjut Vikt: 600g

SB PB
Malte Siwertsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Jonathan Bruksås
IK Sisu
04 IK Sisu
Simon Holmgren
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 5

P14 80 m

SB PB
Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 10.25 10.25
Simon Siirtola
Wärnamo SK
05 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 3

P14 300 m

SB PB
Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P14 80 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P14 300 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P14 1500 m hinder Höjd: 76,2cm

SB PB
Simon McVitty Östborg
Högby IF
05 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

P14 Höjd

SB PB
Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Simon Siirtola
Wärnamo SK
05 Wärnamo SK 165 165

Antal anmälda deltagare: 2

P14 Längd

SB PB
Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 5.37 5.58
Simon Siirtola
Wärnamo SK
05 Wärnamo SK 5.12 5.12

Antal anmälda deltagare: 3

P14 Tresteg

SB PB
Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 10.64

Antal anmälda deltagare: 2

P14 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P14 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Albin Hultqvist
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK
Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 3

P14 Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Albin Hultqvist
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK

Antal anmälda deltagare: 1

P14 Spjut Vikt: 600g

SB PB
Melker Bernhardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Love Näs Fahlgren
IFK Växjö
05 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P13 60 m

SB PB
Andor Stephan
Habo Friidrott -04
06 Habo Friidrott -04
Lukas Tallefors
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P13 200 m

SB PB
Lukas Tallefors
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P13 600 m

SB PB
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Lukas Tallefors
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P13 1500 m

SB PB
Lukas Tallefors
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Erik Freij
IK Sisu
06 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 2

P13 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Lukas Tallefors
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P13 200 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P13 Höjd

SB PB
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Lukas Tallefors
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Sixten Eklund
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 4

P13 Stav

SB PB
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Andor Stephan
Habo Friidrott -04
06 Habo Friidrott -04

Antal anmälda deltagare: 1

P13 Tresteg Hoppzon

SB PB
Andor Stephan
Habo Friidrott -04
06 Habo Friidrott -04

Antal anmälda deltagare: 1

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Peppe Karlsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Erik Freij
IK Sisu
06 IK Sisu
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 4

P13 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
Andor Stephan
Habo Friidrott -04
06 Habo Friidrott -04
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Peppe Karlsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 5

P13 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Peppe Karlsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P13 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Andor Stephan
Habo Friidrott -04
06 Habo Friidrott -04
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Peppe Karlsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 5

P12 60 m

SB PB
Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Love Andersson
Högby IF
07 Högby IF
Oliver Braunias
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
Eddie Eriksson Ramirez
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 8

P12 200 m

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Oliver Braunias
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 4

P12 600 m

SB PB
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 3

P12 1500 m

SB PB
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P12 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Oliver Braunias
IFK Växjö
07 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P12 200 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Oliver Braunias
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 4

P12 Höjd

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 3

P12 Stav

SB PB
Love Andersson
Högby IF
07 Högby IF

Antal anmälda deltagare: 1

P12 Längd Hoppzon

SB PB
Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Love Andersson
Högby IF
07 Högby IF
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 8

P12 Tresteg Hoppzon

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 3

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Otto Ejderstedt
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Liam Belo Da Silva
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Eddie Eriksson Ramirez
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK
Caspian Sanderberg
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 6

P12 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
Oliver Braunias
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Hugo Sandstedt
IK Sisu
07 IK Sisu

Antal anmälda deltagare: 3

P12 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Kevin Nordin
IFK Växjö
07 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

P12 Spjut Vikt: 400g

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Hugo Sjösten
IFK Växjö
07 IFK Växjö
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
Eddie Eriksson Ramirez
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK
Caspian Sanderberg
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 5

Totalt antal anmälda deltagare: 183

Totalt antal anmälda starter: 543