Startlista

Skelleftespelen
Norrvalla IP, Skellefteå   2021-08-07 - 2021-08-08

Totalt antal deltagare: 57

Totalt antal starter: 164

Kvinnor 100 m

# SB PBAvprickad online
Erika Gustafsson
Boden FI
02 Boden FI Nej
Nellie Senbom
Boden FI
03 Boden FI Nej
Ellinor Hannerfors
Haparanda SKT
03 Haparanda SKT Nej
Fia Viklund
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 13.25 Nej

Antal deltagare: 4

Kvinnor 5000 m

# SB PBAvprickad online
Ida Esperi
Haparanda SKT
00 Haparanda SKT Nej
Alice Simu
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK Nej

Antal deltagare: 2

Kvinnor Höjd

# SB PBAvprickad online
Ally Robertsson Holmberg
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 164 164 Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor Längd

# SB PBAvprickad online
Ellinor Hannerfors
Haparanda SKT
03 Haparanda SKT 4.82 4.82 Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor Tresteg

# SB PBAvprickad online
Johanna Karlsson
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 10.47 10.47 Nej
Fia Viklund
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 11.29 11.29 Nej

Antal deltagare: 2

Kvinnor Diskus

Vikt: 1,0kg

# SB PBAvprickad online
Mikaela Nyroos
Skellefteå AIK
73 Skellefteå AIK 19.92 24.13 Nej

Antal deltagare: 1

Kvinnor Spjut

Vikt: 600g

# SB PBAvprickad online
Erika Gustafsson
Boden FI
02 Boden FI Nej
Amanda Isaksson
Boden FI
01 Boden FI 38.50 Nej
Nellie Senbom
Boden FI
03 Boden FI Nej
Mikaela Nyroos
Skellefteå AIK
73 Skellefteå AIK 21.45 21.81 Nej

Antal deltagare: 4

F19 Stav

# SB PBAvprickad online
Ellinor Hannerfors
Haparanda SKT
03 Haparanda SKT 320 320 Nej

Antal deltagare: 1

F17 100 m

# SB PBAvprickad online
Julia Johansson
Piteå IF
04 Piteå IF 14.03 14.03 Nej
Elin Tegenborg-Sjöström
Umedalens IF
05 Umedalens IF 12.93 12.93 Nej

Antal deltagare: 2

F17 200 m

# SB PBAvprickad online
Elin Tegenborg-Sjöström
Umedalens IF
05 Umedalens IF 27.39 27.39 Nej

Antal deltagare: 1

F17 Höjd

# SB PBAvprickad online
Jonna Eriksson
Skellefteå AIK
05 Skellefteå AIK Nej

Antal deltagare: 1

F17 Längd

# SB PBAvprickad online
Elin Tegenborg-Sjöström
Umedalens IF
05 Umedalens IF 4.83 5.42 Nej

Antal deltagare: 1

F17 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Jonna Eriksson
Skellefteå AIK
05 Skellefteå AIK 8.41 Nej

Antal deltagare: 1

F17 Spjut

Vikt: 500g

# SB PBAvprickad online
Jonna Eriksson
Skellefteå AIK
05 Skellefteå AIK 20.99 22.65 Nej

Antal deltagare: 1

F15 80 m

# SB PBAvprickad online
Maya Johansson
Gällivare SK
06 Gällivare SK Nej
Ida Persson
Gällivare SK
07 Gällivare SK Nej
Ebba Wieslander
Gällivare SK
07 Gällivare SK Nej
Agnes Hotti
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT Nej
Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT Nej
Ella Hagervall
IFK Umeå
07 IFK Umeå 11.76 11.76 Nej
Mina Jakobsson
Lycksele LK
07 Lycksele LK Nej
Agnes Grönlund
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK Nej

Antal deltagare: 8

F15 300 m

# SB PBAvprickad online
Maya Johansson
Gällivare SK
06 Gällivare SK Nej
Mina Jakobsson
Lycksele LK
07 Lycksele LK Nej

Antal deltagare: 2

F15 80 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
Linn Harming
Boden FI
07 Boden FI Nej
Maya Johansson
Gällivare SK
06 Gällivare SK Nej
Ida Persson
Gällivare SK
07 Gällivare SK Nej
Ebba Wieslander
Gällivare SK
07 Gällivare SK Nej
Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT Nej

Antal deltagare: 5

F15 Höjd

# SB PBAvprickad online
Maya Johansson
Gällivare SK
06 Gällivare SK 143 Nej
Ida Persson
Gällivare SK
07 Gällivare SK 140 Nej
Agnes Grönlund
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 145 145 Nej

Antal deltagare: 3

F15 Stav

# SB PBAvprickad online
Maya Johansson
Gällivare SK
06 Gällivare SK Nej
Agnes Hotti
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 221 Nej
Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT 188 Nej

Antal deltagare: 3

F15 Längd

# SB PBAvprickad online
Linn Harming
Boden FI
07 Boden FI Nej
Maya Johansson
Gällivare SK
06 Gällivare SK 4.49 Nej
Ida Persson
Gällivare SK
07 Gällivare SK Nej
Ebba Wieslander
Gällivare SK
07 Gällivare SK Nej
Agnes Hotti
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT Nej
Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT Nej
Agnes Grönlund
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 4.11 4.11 Nej

Antal deltagare: 7

F15 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Maya Johansson
Gällivare SK
06 Gällivare SK Nej
Wilma Lundbäck
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT Nej

Antal deltagare: 2

F15 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Linn Harming
Boden FI
07 Boden FI Nej
Ebba Wieslander
Gällivare SK
07 Gällivare SK Nej
Agnes Hotti
Haparanda SKT
07 Haparanda SKT Nej
Ella Hagervall
IFK Umeå
07 IFK Umeå 6.89 6.89 Nej

Antal deltagare: 4

F15 Slägga

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Ebba Wieslander
Gällivare SK
07 Gällivare SK Nej

Antal deltagare: 1

F15 Spjut

Vikt: 500g

# SB PBAvprickad online
Ebba Wieslander
Gällivare SK
07 Gällivare SK Nej
Ella Hagervall
IFK Umeå
07 IFK Umeå 12.80 12.80 Nej

Antal deltagare: 2

F13 60 m

# SB PBAvprickad online
Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT Nej
Agnes Niskala Blick
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT Nej
Stina Vaara
HaparandaTornio TFC
09 HaparandaTornio TFC 9.39 9.39 Nej
Telma Jakobsson
Lycksele LK
08 Lycksele LK Nej
Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 8.92 8.92 Nej
Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 9.16 Nej

Antal deltagare: 6

F13 200 m

# SB PBAvprickad online
Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT Nej
Stina Vaara
HaparandaTornio TFC
09 HaparandaTornio TFC 30.50 30.50 Nej
Maja Stridsman
Luleå FI
08 Luleå FI Nej
Telma Jakobsson
Lycksele LK
08 Lycksele LK Nej
Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 30.46 Nej
Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK Nej

Antal deltagare: 6

F13 600 m

# SB PBAvprickad online
Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT Nej
Stina Vaara
HaparandaTornio TFC
09 HaparandaTornio TFC Nej
Telma Jakobsson
Lycksele LK
08 Lycksele LK Nej
Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 2:11.32 Nej

Antal deltagare: 4

F13 1500 m

# SB PBAvprickad online
Stina Vaara
HaparandaTornio TFC
09 HaparandaTornio TFC Nej

Antal deltagare: 1

F13 60 m häck

Höjd: 68,6cm

# SB PBAvprickad online
Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT Nej
Agnes Niskala Blick
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT Nej
Maja Stridsman
Luleå FI
08 Luleå FI Nej

Antal deltagare: 3

F13 Höjd

# SB PBAvprickad online
Ida Harming
Boden FI
09 Boden FI Nej
Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT Nej
Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT Nej
Agnes Niskala Blick
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT Nej
Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 129 134 Nej
Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 140 140 Nej
Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 110 Nej

Antal deltagare: 7

F13 Stav

# SB PBAvprickad online
Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT Nej
Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT Nej
Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 192 205 Nej

Antal deltagare: 3

F13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Ida Harming
Boden FI
09 Boden FI Nej
Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT Nej
Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT Nej
Agnes Niskala Blick
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT Nej
Stina Vaara
HaparandaTornio TFC
09 HaparandaTornio TFC 3.50 3.50 Nej
Maja Stridsman
Luleå FI
08 Luleå FI 4.30 4.30 Nej
Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 4.26 4.28 Nej
Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 4.30 4.30 Nej
Thea Nilsson
Umedalens IF
11 Umedalens IF 3.14 Nej

Antal deltagare: 9

F13 Tresteg

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Felicia Bojang
Haparanda SKT
08 Haparanda SKT Nej
Tilda Fridenborg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 8.23 Nej

Antal deltagare: 2

F13 Kula

Vikt: 2,0kg

# SB PBAvprickad online
Ida Harming
Boden FI
09 Boden FI 5.84 5.94 Nej
Nelli Kumpula
Haparanda SKT
09 Haparanda SKT Nej
Stina Vaara
HaparandaTornio TFC
09 HaparandaTornio TFC 6.75 6.79 Nej
Maja Stridsman
Luleå FI
08 Luleå FI 9.05 9.05 Nej
Elvira Stark
Riviera FI
08 Riviera FI 9.14 9.14 Nej

Antal deltagare: 5

Män 100 m

# SB PBAvprickad online
Robin Blomgren
Riviera FI
00 Riviera FI 12.25 12.25 Nej
Jonathan Marklund
Skellefteå AIK
97 Skellefteå AIK 11.39 Nej
Henrik Åkeblom
Upsala IF
81 Upsala IF 11.54 10.97 Nej

Antal deltagare: 3

Män 200 m

# SB PBAvprickad online
Robin Blomgren
Riviera FI
00 Riviera FI 24.70 24.70 Nej

Antal deltagare: 1

Män 5000 m

# SB PBAvprickad online
Jacob Joh
IFK Umeå
95 IFK Umeå 15:00.92 15:00.92 Nej

Antal deltagare: 1

Män Höjd

# SB PBAvprickad online
Eric Forsberg
Skellefteå AIK
03 Skellefteå AIK 181 187 Nej
Winícius Muanda
Skellefteå AIK
01 Skellefteå AIK 177 Nej
Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 183 183 Nej

Antal deltagare: 3

Män Längd

# SB PBAvprickad online
Jonathan Marklund
Skellefteå AIK
97 Skellefteå AIK 6.80 6.90 Nej

Antal deltagare: 1

Män Tresteg

# SB PBAvprickad online
Jonathan Marklund
Skellefteå AIK
97 Skellefteå AIK 13.18 Nej
Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 13.18 13.43 Nej

Antal deltagare: 2

Män Kula

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Mattias Lindberg
Skellefteå AIK
90 Skellefteå AIK 13.01 Nej

Antal deltagare: 1

Män Diskus

Vikt: 2,0kg

# SB PBAvprickad online
Mattias Lindberg
Skellefteå AIK
90 Skellefteå AIK 46.37 Nej

Antal deltagare: 1

Män Slägga

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Mattias Lindberg
Skellefteå AIK
90 Skellefteå AIK 64.80 70.50 Nej

Antal deltagare: 1

Män Spjut

Vikt: 800g

# SB PBAvprickad online
Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI Nej

Antal deltagare: 1

P19 Slägga

Vikt: 6,0kg

# SB PBAvprickad online
Isac Alfonso Juselius
IFK Umeå
03 IFK Umeå Nej

Antal deltagare: 1

P17 Kula

Vikt: 5,0kg

# SB PBAvprickad online
Jesper Lindqvist
Boden FI
05 Boden FI 15.51 15.51 Nej

Antal deltagare: 1

P17 Diskus

Vikt: 1,5kg

# SB PBAvprickad online
Jesper Lindqvist
Boden FI
05 Boden FI 47.32 47.32 Nej

Antal deltagare: 1

P17 Slägga

Vikt: 5,0kg

# SB PBAvprickad online
Jesper Lindqvist
Boden FI
05 Boden FI 55.08 55.08 Nej

Antal deltagare: 1

P17 Spjut

Vikt: 700g

# SB PBAvprickad online
Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 46.75 46.75 Nej

Antal deltagare: 1

P15 80 m

# SB PBAvprickad online
Robin Jansson
Boden FI
07 Boden FI Nej
Edwin Bergh
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 11.08 Nej
Hannes Furberg
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 11.77 11.37 Nej

Antal deltagare: 3

P15 300 m

# SB PBAvprickad online
Edwin Bergh
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 47.24 Nej

Antal deltagare: 1

P15 800 m

# SB PBAvprickad online
Joel Bergenstråle
Luleå FI
06 Luleå FI 2:10.79 2:10.79 Nej
Tobias Backeström
Umedalens IF
06 Umedalens IF 2:12.64 2:12.64 Nej

Antal deltagare: 2

P15 Längd

# SB PBAvprickad online
Hannes Furberg
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 4.53 4.53 Nej

Antal deltagare: 1

P15 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Ossian Nyroos
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 9.98 9.98 Nej

Antal deltagare: 1

P15 Diskus

Vikt: 1,0kg

# SB PBAvprickad online
Anton Strömberg
Luleå FI
06 Luleå FI 34.27 34.27 Nej
Ossian Nyroos
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 28.81 29.80 Nej

Antal deltagare: 2

P15 Slägga

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Anton Strömberg
Luleå FI
06 Luleå FI 53.06 53.06 Nej
Ossian Nyroos
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 32.24 32.24 Nej

Antal deltagare: 2

P15 Spjut

Vikt: 600g

# SB PBAvprickad online
Robin Jansson
Boden FI
07 Boden FI Nej
Ossian Nyroos
Skellefteå AIK
06 Skellefteå AIK 24.82 25.02 Nej

Antal deltagare: 2

P13 60 m

# SB PBAvprickad online
Carl Markgren
Luleå FI
08 Luleå FI 9.25 Nej
Lias Blomgren
Riviera FI
08 Riviera FI 9.05 9.05 Nej
Gustav Furberg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK Nej
Eskil Grundström
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 9.67 Nej

Antal deltagare: 4

P13 200 m

# SB PBAvprickad online
Carl Markgren
Luleå FI
08 Luleå FI 31.53 Nej
Lias Blomgren
Riviera FI
08 Riviera FI 31.50 31.50 Nej
Ludvig Berglund
Skellefteå AIK
12 Skellefteå AIK Nej
Ludvig Stenlund
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK Nej

Antal deltagare: 4

P13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Carl Markgren
Luleå FI
08 Luleå FI 4.03 Nej
Ludvig Berglund
Skellefteå AIK
12 Skellefteå AIK Nej
Gustav Furberg
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK Nej
Eskil Grundström
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 4.26 4.26 Nej
Ludvig Stenlund
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK Nej

Antal deltagare: 5

P13 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Frey Johansson
Gällivare SK
09 Gällivare SK Nej
Carl Markgren
Luleå FI
08 Luleå FI 6.16 Nej
Eskil Grundström
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 8.53 Nej
Jack Nyroos
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 9.55 9.55 Nej

Antal deltagare: 4

P13 Diskus

Vikt: 0,6kg

# SB PBAvprickad online
Frey Johansson
Gällivare SK
09 Gällivare SK Nej
Jack Nyroos
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 31.50 31.50 Nej

Antal deltagare: 2

P13 Slägga

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Jack Nyroos
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 30.60 30.60 Nej

Antal deltagare: 1

P13 Spjut

Vikt: 400g

# SB PBAvprickad online
Jack Nyroos
Skellefteå AIK
08 Skellefteå AIK 33.03 33.03 Nej

Antal deltagare: 1

K45 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Mikaela Nyroos
Skellefteå AIK
73 Skellefteå AIK 8.31 8.53 Nej

Antal deltagare: 1

K45 Slägga

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Mikaela Nyroos
Skellefteå AIK
73 Skellefteå AIK 21.30 24.55 Nej

Antal deltagare: 1

M40 200 m

# SB PBAvprickad online
Henrik Åkeblom
Upsala IF
81 Upsala IF 23.02 Nej

Antal deltagare: 1