Startlist

Malmö Indoor
Atleticum, Malmö   2019-02-03

Women 400 m

SB PB
94 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF
39 Åsa Mohlin
IS Göta
87 IS Göta 1:02.00
100 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 1:05.00

Number of registered participants: 3

Women 3000 m

SB PB
173 Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 10:59.00

Number of registered participants: 1

Women Pole Vault

SB PB
Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 390 404
Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 400 405
Celina Johannsen
Malmö AI
02 Malmö AI
Caroline Ranners
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 397

Number of registered participants: 4

Men 400 m

SB PB
61 Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 56.00
60 Eric Nilsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg
73 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta
71 Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI 53.00

Number of registered participants: 4

Men 3000 m

SB PB
Max Harris
IFK Halmstad
93 IFK Halmstad 10:00.00
36 Lucas Brandt
IS Göta
97 IS Göta 9:15.00
171 Jesper Frej
IS Göta
88 IS Göta 10:45.00
169 Johan Gustafsson
IS Göta
87 IS Göta 9:05.00
178 Anton Lindberg
IS Göta
00 IS Göta 9:15.00
172 Emil Pålsson
IS Göta
89 IS Göta 10:45.00
177 Samuel Russom
IS Göta
91 IS Göta 9:15.00
Bashir Ahmed Dayib
Malmö AI
97 Malmö AI 8:48.00
164 Olle Meijer
Malmö AI
98 Malmö AI 8:48.00
174 Björn Östenson
Malmö AI
93 Malmö AI 8:48.00
180 Anders Holmelund Jørgensen
Odense Atletik (DEN)
99 Odense Atletik (DEN) 9:35.96

Number of registered participants: 11

W35 400 m

SB PB
42 Sara Liljegren
IS Göta
81 IS Göta

Number of registered participants: 1

W35 Triple Jump

SB PB
Marie Linnarsson
Malmö AI
81 Malmö AI

Number of registered participants: 1

W40 400 m

SB PB
Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF
7 Helena Zander
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF
48 Pernille Basse
Genarps IF
78 Genarps IF 1:15.00

Number of registered participants: 3

W40 3000 m

SB PB
188 Karolin Wennerbeck
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 11:30.00 11:14.00
196 Ulrika Wijk
Björnstorps IF
79 Björnstorps IF 12:15.00
Anna Eriksmo
Heleneholms IF
78 Heleneholms IF 11:15.00

Number of registered participants: 3

W45 400 m

SB PB
30 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 1:25.00 1:21.00
183 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg
50 Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund

Number of registered participants: 3

W45 3000 m

SB PB
77 Karolina Jagesten
Björnstorps IF
71 Björnstorps IF 13:00.00
30 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 14:00.00 13:55.00
183 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 10:50.00

Number of registered participants: 3

W50 400 m

SB PB
99 Marie Möller
IK Pallas
66 IK Pallas 1:40.00

Number of registered participants: 1

W50 3000 m

SB PB
197 Mia Havinder
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 11:15.00
182 Josefin Carlberg
IS Göta
69 IS Göta 12:15.00

Number of registered participants: 2

W55 400 m

SB PB
97 Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund 1:22.08 1:16.94

Number of registered participants: 1

W55 3000 m

SB PB
88 Marie Olsson
Björnstorps IF
63 Björnstorps IF 11:15.00
194 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF 12:00.00

Number of registered participants: 2

W60 3000 m

SB PB
184 Catarina Petersson
IS Göta
58 IS Göta 12:59.00
192 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF 13:30.00

Number of registered participants: 2

M35 400 m

SB PB
195 Karl Dannestam
Heleneholms IF
80 Heleneholms IF 1:05.00

Number of registered participants: 1

M35 3000 m

SB PB
199 Isak Bjerregaard
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 8:55.89
181 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 10:26.00
163 David Hartman
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 9:10.00
91 Björn Lundberg
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 11:22.00
Marcus Sollvén
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 9:18.00
Josef Hamber
IS Göta
82 IS Göta 9:15.00
79 Thomas Rödin
IS Göta
81 IS Göta 10:29.00
170 Andreas Wahlberg
IS Göta
80 IS Göta 10:45.00

Number of registered participants: 8

M35 Triple Jump

SB PB
195 Karl Dannestam
Heleneholms IF
80 Heleneholms IF

Number of registered participants: 1

M40 400 m

SB PB
Pontus Kastberg
Heleneholms IF
77 Heleneholms IF 1:05.00
67 Anders Rydell
Malmö AI
78 Malmö AI 59.00
64 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 1:01.00

Number of registered participants: 3

M40 3000 m

SB PB
189 Jesper Anderberg
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 12:13.00
198 Peter Tall
Björnstorps IF
77 Björnstorps IF 10:00.00
Pontus Kastberg
Heleneholms IF
77 Heleneholms IF 11:45.00
166 Neil Lowrie
IS Göta
77 IS Göta 9:30.00
64 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 10:00.00

Number of registered participants: 5

M40 Triple Jump

SB PB
Martin Pålsson
Heleneholms IF
75 Heleneholms IF

Number of registered participants: 1

M45 400 m

SB PB
Mattias Collin
Björnstorps IF
71 Björnstorps IF 1:04.02
191 Mats Bjurgren
IK Pallas
70 IK Pallas
200 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
75 Andreas Nilsson
IS Göta
73 IS Göta 1:01.00
63 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI
20 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 1:00.00

Number of registered participants: 6

M45 3000 m

SB PB
176 Christer Friberg
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 9:45.00
165 Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 9:48.00
193 Mats Nilsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 11:45.00 11:33.00
200 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 12:40.00
20 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 9:30.00

Number of registered participants: 5

M45 Triple Jump

SB PB
200 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
63 Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI

Number of registered participants: 2

M50 400 m

SB PB
90 Jesper Sjölander
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF
69 Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF 1:07.00
66 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF
81 Mattias Carlsson
IS Göta
69 IS Göta 1:04.00
70 Jan Forsberg
LK Myran
66 LK Myran

Number of registered participants: 5

M50 3000 m

SB PB
69 Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF 11:15.00
66 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 11:40.00
81 Mattias Carlsson
IS Göta
69 IS Göta 10:59.00
70 Jan Forsberg
LK Myran
66 LK Myran 12:00.00
179 Lars Jönsson
Ryssbergets IK
68 Ryssbergets IK 10:25.00 10:13.00

Number of registered participants: 5

M50 Pole Vault

SB PB
Peter Åkesson
Ystads IF
69 Ystads IF

Number of registered participants: 1

M55 400 m

SB PB
93 Anders Olsson
IFK Trelleborg
60 IFK Trelleborg 1:04.33
98 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 1:18.00
74 Göran Persson
IS Göta
62 IS Göta 1:05.00
72 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 59.00

Number of registered participants: 4

M55 3000 m

SB PB
68 Mats Berglund
Andrarums IF
62 Andrarums IF 10:45.00
Alf Ek
Björnstorps IF
60 Björnstorps IF 11:20.00
185 Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 10:50.00
62 Eric Lacayo
Björnstorps IF
62 Björnstorps IF 11:50.00
98 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 12:00.00
168 Sven Lindeberg
IS Göta
63 IS Göta 10:45.00
167 BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta 10:15.00
80 Per Olsson
IS Göta
63 IS Göta 11:15.00
175 Sten Östenson
Ryssbergets IK
64 Ryssbergets IK 11:39.00 10:55.00
72 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 11:30.00

Number of registered participants: 10

M60 400 m

SB PB
95 Leif Larson
Genarps IF
56 Genarps IF 1:07.00
82 Martin Svensson
IFK Trelleborg
56 IFK Trelleborg 1:15.00 1:09.00
86 Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK

Number of registered participants: 3

M60 3000 m

SB PB
65 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF 11:26.54 11:26.54
95 Leif Larson
Genarps IF
56 Genarps IF 10:35.00
Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 10:45.00
186 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 11:59.00 11:40.00

Number of registered participants: 4

M65 400 m

SB PB
89 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF
92 Kerry Linell
Björnstorps IF
50 Björnstorps IF
87 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 1:16.00

Number of registered participants: 3

M65 3000 m

SB PB
92 Kerry Linell
Björnstorps IF
50 Björnstorps IF 14:00.00
87 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 12:29.00

Number of registered participants: 2

M70 400 m

SB PB
84 Magnus Bergh
Heleneholms IF
49 Heleneholms IF 1:22.00
53 Klas Paulsson
Höörs IS
47 Höörs IS 1:27.04
78 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund
76 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 1:28.00

Number of registered participants: 4

M70 3000 m

SB PB
83 Lennart Revström
Björnstorps IF
45 Björnstorps IF 15:00.00 15:00.00
84 Magnus Bergh
Heleneholms IF
49 Heleneholms IF 12:54.00
78 Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund 14:50.00
76 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 15:00.00

Number of registered participants: 4

M70 Pole Vault

SB PB
Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI 240

Number of registered participants: 1

M70 Triple Jump

SB PB
76 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact

Number of registered participants: 1

M75 400 m

SB PB
96 Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF

Number of registered participants: 1

M75 3000 m

SB PB
Björn Videfors
GF Idrott
40 GF Idrott 16:00.00
96 Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF 14:00.00
190 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 12:55.00

Number of registered participants: 3

M75 Pole Vault

SB PB
96 Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF

Number of registered participants: 1

M75 Triple Jump

SB PB
Björn Videfors
GF Idrott
40 GF Idrott
96 Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF

Number of registered participants: 2

M80 400 m

SB PB
85 Karl Nordström
IFK Helsingborg
36 IFK Helsingborg

Number of registered participants: 1

M80 3000 m

SB PB
187 Greger Ahnlund
Heleneholms IF
39 Heleneholms IF 14:00.00

Number of registered participants: 1

M85 3000 m

SB PB
Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 17:00.00

Number of registered participants: 1

Total number of registered participants: 108

Total number of registered entries: 134