Startlist

UDM/JDM/DM/VDM 600/800m
Heleneholms IP, Malmö   2019-08-22

Women 800 m

SB PB
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 2:28.00
Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 2:19.00
Thea Nilsson
Höörs IS
03 Höörs IS 2:25.00
Juni Rugland
Höörs IS
03 Höörs IS 2:18.00
Nadja Rugland
Höörs IS
01 Höörs IS 2:17.30
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 2:24.00 2:24.00
Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 2:32.00
Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 2:32.00

Number of registered participants: 8

Girls U18 800 m

SB PB
Matilda Linde
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 2:40.00

Number of registered participants: 1

Girls U16 800 m

SB PB
My Ekström
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 2:36.00
Anne Oostra
Höörs IS
04 Höörs IS
Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI 2:36.07 2:36.07
Linnea Nord
Ystads IF
04 Ystads IF

Number of registered participants: 4

Girls U14 600 m

SB PB
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF 1:48.00
Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Number of registered participants: 2

Girls U13 600 m

SB PB
Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 1:53.00
Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 1:57.00 1:57.00
Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 1:51.00
Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 1:59.11

Number of registered participants: 4

Men 800 m

SB PB
Elliott Anderstedt
Höörs IS
01 Höörs IS 1:59.00
Mojtaba Said Hosseini
Höörs IS
99 Höörs IS 2:10.00
Anders Holmelund Jörgensen
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 2:03.00
Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:59.00

Number of registered participants: 4

Boys U20 800 m

SB PB
Michael Nordahl
Ystads IF
01 Ystads IF 2:00.00
Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 2:03.90 2:03.90

Number of registered participants: 2

Boys U18 800 m

SB PB
Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 2:20.00
Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 2:05.00
Morgan Åkerblom
Ystads IF
02 Ystads IF 2:02.00

Number of registered participants: 3

Boys U16 800 m

SB PB
Erik Callmer
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 2:30.00
Erik Olsson
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 2:30.00
Sander Petri Bere
Genarps IF
05 Genarps IF 2:21.00
Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 2:25.00

Number of registered participants: 4

Boys U14 600 m

SB PB
Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF 1:59.00
Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 1:43.00 1:43.00

Number of registered participants: 2

Boys U13 600 m

SB PB
Valter Wennerbeck
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 1:57.00
Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 1:48.89 1:48.89
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 1:45.81

Number of registered participants: 4

Veteraner Kvinnor 800 m

SB PB
Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 2:16.00
Ann-Magret Friberg
Björnstorps IF
48 Björnstorps IF 3:12.00
Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF 2:48.00
Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 4:00.00
Ylva Jönsson
Heleneholms IF
55 Heleneholms IF 4:20.00
Barbro Liljequist
Heleneholms IF
54 Heleneholms IF 4:00.00
Catarina Petersson
IS Göta
58 IS Göta 3:12.00

Number of registered participants: 7

Masters Men 800 m

SB PB
Marcus Widerberg
Bara FIK
82 Bara FIK
Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 3:30.00
Per-Erik Bengtsson
Björnstorps IF
59 Björnstorps IF 2:40.00 2:16.00
Stefan Bjerström
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 2:28.00
Lars Björkqvist
Björnstorps IF
59 Björnstorps IF 2:34.00
Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 2:20.00
Clive Cole
Björnstorps IF
49 Björnstorps IF 3:14.00
Karl Dannestam
Björnstorps IF
80 Björnstorps IF 2:10.00
Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 2:27.00
David Hartman
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 2:12.00
Anders Håkansson
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 2:40.00
Johan Jonsson
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF 3:00.00
Kerry Linell
Björnstorps IF
50 Björnstorps IF 3:20.00
Arne Mårtensson
Björnstorps IF
60 Björnstorps IF 3:55.00
Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF 2:44.00
Jörgen Olsson
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 2:16.00
Marcus Sollvén
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 2:06.00
Christer Vernersson
FK Snapphanarna
50 FK Snapphanarna 2:59.00 2:50.00
Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 2:55.00
Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF 2:31.00
Björn Videfors
GF Idrott
40 GF Idrott
Greger Ahnlund
Heleneholms IF
39 Heleneholms IF 3:30.00
Rickard Andersson
Heleneholms IF
73 Heleneholms IF 2:30.00
Magnus Bergh
Heleneholms IF
49 Heleneholms IF 3:04.00
Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF 2:45.00
Hans Jönsson
Heleneholms IF
58 Heleneholms IF 3:50.00
Pontus Kastberg
Heleneholms IF
77 Heleneholms IF 2:40.00
Göran Kvarnerup
Heleneholms IF
59 Heleneholms IF 3:20.00
Marc Lövgren Karlsson
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 2:04.00
Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF 3:05.00
Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 4:00.00
Mats Nilsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 2:40.00
Håkan Sandsten
Heleneholms IF
69 Heleneholms IF 2:42.00
Lars-Erik Skans
Heleneholms IF
67 Heleneholms IF
Anders Östman
Heleneholms IF
62 Heleneholms IF 2:30.00
Jonas Jönsson
Hässleholm Freeflow
66 Hässleholm Freeflow 2:30.72 2:30.72
Ola Cederfeldt
IF Malmö Löp
81 IF Malmö Löp 2:11.87
Erwin Apitzsch
IFK Lund
45 IFK Lund
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta 2:39.00
Daniel Ekholm
IS Göta
81 IS Göta 2:12.00
Per Lundqvist
IS Göta
79 IS Göta 2:17.00
BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta 2:25.00
Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 2:36.00
Göran Persson
IS Göta
62 IS Göta 2:39.00
Thomas Rödin
IS Göta
81 IS Göta 2:25.00 2:24.00
Henrik Holmgren
Kyrkhults SK
80 Kyrkhults SK 2:25.00
Jan Forsberg
LK Myran
66 LK Myran 2:36.75
Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 2:50.00
Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 2:22.00
Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 2:18.00
Daniel Karlsson
Ystads IF
84 Ystads IF 2:05.00
Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 2:08.00

Number of registered participants: 52

Total number of registered participants: 97

Total number of registered entries: 97