Startlista

Team Sportia-spelen
Team Sportia Hallen, Motala   2020-02-09

Kvinnor 60 m

SB PB
Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK
Moa Ullgren
Athletics 24 Seven SK
96 Athletics 24 Seven SK
Julia Westh
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04
Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Linda Nordh
KFUM Örebro
81 KFUM Örebro
Linnéa Agefjäll
Linköpings GIF
97 Linköpings GIF 7.83
Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF
Orchina Ghreibo
Linköpings GIF
00 Linköpings GIF
Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF
Clara Strandberg Zarotti
Linköpings GIF
99 Linköpings GIF
Filippa Svensson
Linköpings GIF
02 Linköpings GIF
Jonna Tilgner
Linköpings GIF
84 Linköpings GIF
Sofia Carlberg
Stocksäters IF
01 Stocksäters IF 8.15 8.15
Camilla Larson
Tjalve IF
69 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 16

Kvinnor 200 m

SB PB
Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF
Ida Thunberg
KFUM Örebro
99 KFUM Örebro 25.35
Linnéa Agefjäll
Linköpings GIF
97 Linköpings GIF
Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF 29.03
Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF
Clara Strandberg Zarotti
Linköpings GIF
99 Linköpings GIF
Emelina Wirebro
Motala AIF
99 Motala AIF 27.47
Nova Boquist
Tjalve IF
06 Tjalve IF
Camilla Larson
Tjalve IF
69 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 9

Kvinnor 800 m

SB PB
Filippa Svensson
Linköpings GIF
02 Linköpings GIF
Jonna Tilgner
Linköpings GIF
84 Linköpings GIF 2:18.44

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor Längd

SB PB
Moa Ullgren
Athletics 24 Seven SK
96 Athletics 24 Seven SK
Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF
Camilla Sevelin
Katrineholms SK
82 Katrineholms SK
Sofie Fransson
KFUM Örebro
02 KFUM Örebro
Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF
Filippa Svensson
Linköpings GIF
02 Linköpings GIF
Sofia Carlberg
Stocksäters IF
01 Stocksäters IF 5.14 5.21

Antal anmälda deltagare: 7

Kvinnor Tresteg

SB PB
Ester Müller
IK Tjelvar
05 IK Tjelvar
Eva Sandvall
Linköpings GIF
81 Linköpings GIF
Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF
Emelina Wirebro
Motala AIF
99 Motala AIF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF
Ida Fogdesson
Tjalve IF
06 Tjalve IF 10.44 10.44

Antal anmälda deltagare: 6

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Amanda Malmehed
IF Göta
98 IF Göta 14.53 15.65
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Elisabeth Lithell
KFUM Örebro
90 KFUM Örebro 12.00
Ida Thunberg
KFUM Örebro
99 KFUM Örebro 13.08
Emilia Malmehed
Linköpings GIF
01 Linköpings GIF 13.43
Martina Efraimsson
Motala AIF
85 Motala AIF

Antal anmälda deltagare: 6

F17 60 m

SB PB
Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 7.96

Antal anmälda deltagare: 3

F17 200 m

SB PB
Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF

Antal anmälda deltagare: 3

F17 800 m

SB PB
Julia Westh
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04
Lotta Jonsson
Motala AIF
03 Motala AIF

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Stav

SB PB
Maja Forss
Tjalve IF
04 Tjalve IF 312 312

Antal anmälda deltagare: 1

F17 Längd

SB PB
Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK
Julia Westh
Habo Friidrott -04
04 Habo Friidrott -04
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Nova Fogelqvist
Motala AIF
04 Motala AIF 5.12

Antal anmälda deltagare: 4

F15 60 m

SB PB
Linn von Hofsten
Glanshammars IF
06 Glanshammars IF 8.36 8.36
Elin Simonsson-Rodefors
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 8.58
Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 9.90 9.81
Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF 8.49
Alva Zimmerman
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF
Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF
Ida Hodzic
Motala AIF
05 Motala AIF
Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF
Agnes Sörestad
Motala AIF
06 Motala AIF
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF
Alice Enetjärn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 8.62

Antal anmälda deltagare: 12

F15 200 m

SB PB
Linn von Hofsten
Glanshammars IF
06 Glanshammars IF 27.36 27.36
Elin Simonsson-Rodefors
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 28.78
Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 29.47
Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF
Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF
Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF
Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF
Agnes Sörestad
Motala AIF
06 Motala AIF
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 26.45 26.45
Alice Enetjärn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 27.98
Evelina Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 30.46
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 30.13 30.13

Antal anmälda deltagare: 12

F15 1000 m

SB PB
Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF
Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF
Evelina Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS 3:20.30 3:20.30
Clara Widfeldt
Tjalve IF
06 Tjalve IF 3:41.00

Antal anmälda deltagare: 4

F15 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Ester Müller
IK Tjelvar
05 IK Tjelvar
Emelie Nyström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF
Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF
Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF
Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF 9.35
Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF
Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF
Nova Boquist
Tjalve IF
06 Tjalve IF
Ida Fogdesson
Tjalve IF
06 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 11

F15 Höjd

SB PB
Emelie Nyström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF
Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF
Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF
Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF
Alice Enetjärn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS
Evelina Swärdborn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF
Nova Boquist
Tjalve IF
06 Tjalve IF 126

Antal anmälda deltagare: 9

F15 Stav

SB PB
Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF
Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF
Lisa Carlsson
Tjalve IF
08 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 4

F15 Längd

SB PB
Ester Müller
IK Tjelvar
05 IK Tjelvar
Elin Simonsson-Rodefors
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 4.25
Stella Önander
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 4.14 4.43
Olivia Sipos
Linköpings GIF
05 Linköpings GIF
Alva Zimmerman
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
Tilde Adolfsson
Motala AIF
05 Motala AIF
Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF
Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF
Emma Hjelm
Motala AIF
05 Motala AIF
Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF
Matilda Martini
Motala AIF
06 Motala AIF
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF
Alice Enetjärn
Nyköpings BIS
06 Nyköpings BIS
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF
Ida Fogdesson
Tjalve IF
06 Tjalve IF 4.88 4.88

Antal anmälda deltagare: 15

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Emelie Nyström
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
Malva Axén
Motala AIF
05 Motala AIF
Svea Eklundh
Motala AIF
05 Motala AIF
Ida Hodzic
Motala AIF
05 Motala AIF
Ida Kindbom
Motala AIF
05 Motala AIF
Nova Boquist
Tjalve IF
06 Tjalve IF 6.59

Antal anmälda deltagare: 6

F13 60 m

SB PB
Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 9.26
Elina Jonsson
IFK Sävsjö
07 IFK Sävsjö
Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu 9.28
Ellen Falkerby
IK Tjalve (NOR)
07 IK Tjalve (NOR)
Isabella Karlsson
IK Tjelvar
08 IK Tjelvar
Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 8.95
Isabelle Bahr
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 9.80
Siri Elingstam
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 8.72
Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 9.47
Alva Jansson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 10.38
thea randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 9.62
Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF
Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF
Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF
Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF 9.48
Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 8.52
Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF
Julia Eriksson
Skeninge IK
08 Skeninge IK
Bella Skogsberg
Skeninge IK
07 Skeninge IK 9.03
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 8.76
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF 9.74
Ellen Barkhagen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 9.97 9.97
Filippa Eriksson
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Molly Pettersson
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Selma Thor
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Tilda Östensen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 9.28 9.28
Vanessa Toftemyr
Västerås FK
07 Västerås FK

Antal anmälda deltagare: 31

F13 200 m

SB PB
Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Elina Jonsson
IFK Sävsjö
07 IFK Sävsjö
Ellen Falkerby
IK Tjalve (NOR)
07 IK Tjalve (NOR)
Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 30.12
Isabelle Bahr
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 33.82
Siri Elingstam
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 30.51
Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 31.37
Alva Jansson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 36.50 35.76
thea randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 33.35
Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF
Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF
Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF
Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF 29.43 29.43
Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF
Ellen Barkhagen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 33.21 33.21
Filippa Eriksson
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Molly Pettersson
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Selma Thor
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Evenilla Berglund
Tranås AIF
08 Tranås AIF
Vanessa Toftemyr
Västerås FK
07 Västerås FK

Antal anmälda deltagare: 23

F13 800 m

SB PB
Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF
Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF
Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF
Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF
Filippa Eriksson
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Sofia Skuthälla
Tjalve IF
07 Tjalve IF
Evenilla Berglund
Tranås AIF
08 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 9

F13 Höjd

SB PB
Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 133 133
Elina Jonsson
IFK Sävsjö
07 IFK Sävsjö
Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu
Ellen Falkerby
IK Tjalve (NOR)
07 IK Tjalve (NOR)
Isabella Karlsson
IK Tjelvar
08 IK Tjelvar
Hilma Sevelin
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 137
Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Siri Elingstam
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 138
thea randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 126
Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF
Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF
Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF
Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF
Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF
Ellen Barkhagen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 120 120
Filippa Eriksson
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Molly Pettersson
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Sofia Skuthälla
Tjalve IF
07 Tjalve IF
Tilda Östensen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 135

Antal anmälda deltagare: 22

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Edith Gustafsson
Habo Friidrott -04
08 Habo Friidrott -04
Irma Westh
Habo Friidrott -04
07 Habo Friidrott -04
Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 4.41
Elina Jonsson
IFK Sävsjö
07 IFK Sävsjö
Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu
Isabella Karlsson
IK Tjelvar
08 IK Tjelvar
Julie Munkhammar
IK Tjelvar
07 IK Tjelvar
Hilma Sevelin
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK
Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Isabelle Bahr
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 3.82
Siri Elingstam
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 4.30
Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 4.15
Alva Jansson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF
thea randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 3.86
Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF
Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF
Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF
Moa Kindbom
Motala AIF
07 Motala AIF
Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF
Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF
Julia Eriksson
Skeninge IK
08 Skeninge IK
Bella Skogsberg
Skeninge IK
07 Skeninge IK
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Ellen Barkhagen
Tjalve IF
07 Tjalve IF 3.43 3.43
Sofia Skuthälla
Tjalve IF
07 Tjalve IF
Selma Thor
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Evenilla Berglund
Tranås AIF
08 Tranås AIF
Märtha Övrebö
Tranås AIF
08 Tranås AIF
Vanessa Toftemyr
Västerås FK
07 Västerås FK

Antal anmälda deltagare: 33

F13 Tresteg Hoppzon

SB PB
Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 8.74
Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu
Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK
Hilma Sevelin
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 8.33
Isabelle Bahr
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 8.25
Alice Kindberg
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF
Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF
Amelie Fritshammar
Motala AIF
08 Motala AIF
Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF
Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF
Märta Samuelsson
Motala AIF
09 Motala AIF
Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 16

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Elin Larsson
IF Rigor
08 IF Rigor 9.49
Julie Munkhammar
IK Tjelvar
07 IK Tjelvar
Hilma Sevelin
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 8.69
Evelina Appel
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 9.50 9.50
Tove Arwidson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Siri Elingstam
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 8.31
Tinne Jacobsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 8.75
Alva Jansson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
thea randström
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 7.97
Nova Lie Cederqvist
Motala AIF
08 Motala AIF
Alina Halenius
Motala AIF
08 Motala AIF
Matilda Käck
Motala AIF
07 Motala AIF
Tuva Lindstedt
Motala AIF
08 Motala AIF
Lova Slänsby
Motala AIF
08 Motala AIF
Isa Zune
Motala AIF
07 Motala AIF
Bella Skogsberg
Skeninge IK
07 Skeninge IK
Emilia Håårdh
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Evenilla Berglund
Tranås AIF
08 Tranås AIF
Märtha Övrebö
Tranås AIF
08 Tranås AIF
Vanessa Toftemyr
Västerås FK
07 Västerås FK

Antal anmälda deltagare: 21

F11 60 m

SB PB
Ester Brännström
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Märta Ingeson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Nelly Hjertman
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK
Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna
Ida Hernberg
IK Sisu
09 IK Sisu
Silje Munkhammar
IK Tjelvar
09 IK Tjelvar
Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK
Meja Högberg
Motala AIF
09 Motala AIF
Beatrice Källstrand
Motala AIF
09 Motala AIF
Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF
Märta Samuelsson
Motala AIF
09 Motala AIF
Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF
Nelly Boquist
Tjalve IF
09 Tjalve IF 10.27
Linnéa Dahl
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Nova Engberg
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Emina Ganovic
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Ebba Hammarstrand
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Lovisa Granström
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Lova Wahlström
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 21

F11 600 m

SB PB
Nelly Hjertman
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK
Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna
Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF
Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF
Linnéa Dahl
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Nova Engberg
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Ebba Hammarstrand
Tjalve IF
09 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 7

F11 Höjd

SB PB
Ester Brännström
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Märta Ingeson
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Nelly Hjertman
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK
Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK
Meja Högberg
Motala AIF
09 Motala AIF
Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF
Märta Samuelsson
Motala AIF
09 Motala AIF
Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF
Nelly Boquist
Tjalve IF
09 Tjalve IF 113
Emina Ganovic
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Ebba Hammarstrand
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Lova Wahlström
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 14

F11 Längd Hoppzon

SB PB
Nelly Hjertman
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK
Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna
Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK
Meja Högberg
Motala AIF
09 Motala AIF
Beatrice Källstrand
Motala AIF
09 Motala AIF
Emma Pilemalm
Motala AIF
09 Motala AIF
Märta Samuelsson
Motala AIF
09 Motala AIF
Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF
Nelly Boquist
Tjalve IF
09 Tjalve IF 3.57
Linnéa Dahl
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Emina Ganovic
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Ebba Hammarstrand
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Leona Andersson
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Lovisa Granström
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Lova Wahlström
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Meja Askestam
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK

Antal anmälda deltagare: 17

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Nelly Hjertman
Finspångs AIK
09 Finspångs AIK
Julia Walltin
IK Hakarpspojkarna
09 IK Hakarpspojkarna
Ida Hernberg
IK Sisu
09 IK Sisu
Nellie Garmland
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK
Märta Samuelsson
Motala AIF
09 Motala AIF
Malva Sundqvist
Motala AIF
09 Motala AIF
Liesel Skogsberg
Skeninge IK
09 Skeninge IK
Nelly Boquist
Tjalve IF
09 Tjalve IF 6.23
Emina Ganovic
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Ebba Hammarstrand
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Leona Andersson
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Lovisa Granström
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Ida Karlsson
Tranås AIF
09 Tranås AIF
Lova Wahlström
Tranås AIF
09 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 14

F10 60 m

SB PB
Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Ella Larsson
IF Rigor
10 IF Rigor 10.06
Maja Sevelin
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 9.60
Olivia Lind
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 11.70 11.70
Meja Lindblad
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF
Lilly Ljung
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Solveig Nordin
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Ellen Stille
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Signagärd Berglund
Tranås AIF
10 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 11

F10 600 m

SB PB
Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Ella Larsson
IF Rigor
10 IF Rigor 2:26.52 2:26.52
Olivia Lind
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Meja Lindblad
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF
Lilly Ljung
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Solveig Nordin
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Ellen Stille
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Signagärd Berglund
Tranås AIF
10 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 9

F10 Höjd

SB PB
Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Ella Larsson
IF Rigor
10 IF Rigor 100 100
Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Maja Sevelin
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 134
Alma Antelius
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Olivia Lind
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Ellen Adolfsson
Motala AIF
11 Motala AIF
Bodil Efraimsson
Motala AIF
11 Motala AIF
Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF
Tilde Högberg
Motala AIF
11 Motala AIF
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF
Ellen Stille
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Signagärd Berglund
Tranås AIF
10 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 13

F10 Längd Hoppzon

SB PB
Ruth Gustafsson
Habo Friidrott -04
10 Habo Friidrott -04
Ella Larsson
IF Rigor
10 IF Rigor 3.52
Maja Sevelin
Katrineholms SK
10 Katrineholms SK 3.91
Alma Antelius
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Josefin Asplund
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 3.41 3.41
Olivia Lind
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 2.98 2.98
Meja Lindblad
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF
Vanessa Agberg
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Lilly Ljung
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Solveig Nordin
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Ellen Stille
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Signagärd Berglund
Tranås AIF
10 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 14

F10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Ella Larsson
IF Rigor
10 IF Rigor 6.44
Alma Antelius
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Olivia Lind
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 4.77 4.77
Meja Lindblad
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Nellie Hemmingsson
Motala AIF
10 Motala AIF
Maja Martini
Motala AIF
10 Motala AIF
Ellen Stille
Tjalve IF
10 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 7

F9 60 m

SB PB
Vera Westh
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Estelle Cederkrantz
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Agnes Eklöv
Linköpings GIF
12 Linköpings GIF
Minna Moberg Madsen
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Ellen Adolfsson
Motala AIF
11 Motala AIF
Bodil Efraimsson
Motala AIF
11 Motala AIF
Tilde Högberg
Motala AIF
11 Motala AIF
Keita Keplere
Motala AIF
12 Motala AIF
Olivia Staf
Motala AIF
12 Motala AIF
Amelie Nandrup
Tjalve IF
11 Tjalve IF
Agnes Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Antonia Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Signe Gripendahl
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Lilly Wahlström
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Ella Wykman
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Astrid Övrebö
Tranås AIF
11 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 17

F9 400 m

SB PB
Vera Westh
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Ellen Adolfsson
Motala AIF
11 Motala AIF
Tilde Högberg
Motala AIF
11 Motala AIF
Amelie Nandrup
Tjalve IF
11 Tjalve IF
Agnes Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Antonia Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Signe Gripendahl
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Lilly Wahlström
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Ella Wykman
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Astrid Övrebö
Tranås AIF
11 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 11

F9 Längd Hoppzon

SB PB
Vera Westh
Habo Friidrott -04
12 Habo Friidrott -04
Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Estelle Cederkrantz
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Agnes Eklöv
Linköpings GIF
12 Linköpings GIF
Minna Moberg Madsen
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Ellen Adolfsson
Motala AIF
11 Motala AIF
Bodil Efraimsson
Motala AIF
11 Motala AIF
Tilde Högberg
Motala AIF
11 Motala AIF
Keita Keplere
Motala AIF
12 Motala AIF
Noelle Boquist
Tjalve IF
13 Tjalve IF 2.05
Amelie Nandrup
Tjalve IF
11 Tjalve IF
Agnes Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Antonia Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Signe Gripendahl
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Lilly Wahlström
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Ella Wykman
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Astrid Övrebö
Tranås AIF
11 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 17

F9 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Felicia Walltin
IK Hakarpspojkarna
11 IK Hakarpspojkarna
Estelle Cederkrantz
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Minna Moberg Madsen
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Ellen Adolfsson
Motala AIF
11 Motala AIF
Bodil Efraimsson
Motala AIF
11 Motala AIF
Tilde Högberg
Motala AIF
11 Motala AIF
Noelle Boquist
Tjalve IF
13 Tjalve IF 2.45
Amelie Nandrup
Tjalve IF
11 Tjalve IF
Agnes Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Antonia Andersson
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Signe Gripendahl
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Lilly Wahlström
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Ella Wykman
Tranås AIF
11 Tranås AIF
Astrid Övrebö
Tranås AIF
11 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 14

Män 60 m

SB PB
Dennis Melander
Athletics 24 Seven SK
95 Athletics 24 Seven SK
Joseph Zetterfeldt
Finspångs AIK
99 Finspångs AIK
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna 7.28
Viktor Palmén
Karlskoga FIF
02 Karlskoga FIF 7.29 7.29
Erik Grundberg
Linköpings GIF
94 Linköpings GIF
Mattias Nestor
Linköpings GIF
70 Linköpings GIF 8.28
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF
Joel Rydoff
Motala AIF
02 Motala AIF

Antal anmälda deltagare: 8

Män 200 m

SB PB
Lars-Åke Kullberg
Björkfors GoIF
68 Björkfors GoIF
Joseph Zetterfeldt
Finspångs AIK
99 Finspångs AIK 24.31
Alexander Svensson
IK Akele
01 IK Akele 24.17
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna 24.00
Jonathan Appel
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 24.33 24.33
Vilgot Elfström
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF 24.93

Antal anmälda deltagare: 7

Män 400 m

SB PB
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF
Kevin Bodén
Motala AIF
02 Motala AIF
Leon Bodén
Motala AIF
05 Motala AIF

Antal anmälda deltagare: 3

Män 800 m

SB PB
Mattias Nestor
Linköpings GIF
70 Linköpings GIF 2:21.30
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF
Musse Abdula Majiid
Linköpings LK
00 Linköpings LK
Kevin Bodén
Motala AIF
02 Motala AIF

Antal anmälda deltagare: 4

Män Längd

SB PB
Viktor Palmén
Karlskoga FIF
02 Karlskoga FIF 6.28 6.28
Anton Östebo
Linköpings GIF
96 Linköpings GIF 6.38
Joel Rydoff
Motala AIF
02 Motala AIF

Antal anmälda deltagare: 3

Män Tresteg

SB PB
Oskar Palmén
Karlskoga FIF
00 Karlskoga FIF
Philip Wilhelmsson
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 11.71 12.48
Anton Östebo
Linköpings GIF
96 Linköpings GIF

Antal anmälda deltagare: 3

P17 60 m

SB PB
Jonathan Appel
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 7.52 7.52
Vilgot Elfström
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF
Anton Rönnquist
Linköpings GIF
03 Linköpings GIF 7.80 7.80
Edvin Kaljo
Tjalve IF
04 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 4

P17 200 m

SB PB
Edvin Kaljo
Tjalve IF
04 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 1

P17 60 m häck Höjd: 91.4cm

SB PB
Edvin Kaljo
Tjalve IF
04 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 1

P17 Höjd

SB PB
Jonatan Lindh
IK Hakarpspojkarna
04 IK Hakarpspojkarna

Antal anmälda deltagare: 1

P17 Stav

SB PB
Johan Jurander
Motala AIF
03 Motala AIF
Josef Kulen
Tjalve IF
04 Tjalve IF 353 353

Antal anmälda deltagare: 2

P17 Längd

SB PB
Vilgot Elfström
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 5.29
Benjamin Berge
Motala AIF
03 Motala AIF

Antal anmälda deltagare: 2

P15 60 m

SB PB
Mikael Tsegaye
Katrineholms SK
06 Katrineholms SK 9.30
Simon Elingstam
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
Ludvig Eriksson
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 8.36 8.36
David Hillbom
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 8.27
Neo Wallin
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF 8.10
Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 8.20
Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF
Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 9

P15 200 m

SB PB
Viggo Olsson
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro 26.18 26.18
Simon Elingstam
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
Ludvig Eriksson
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 27.75 27.75
Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF
Casper Sandqvist
Motala AIF
05 Motala AIF
Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 26.88
Hector Bergström
Tjalve IF
06 Tjalve IF
Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF 26.10 26.10
Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF 27.23 27.23

Antal anmälda deltagare: 9

P15 1000 m

SB PB
Simon Westh
Habo Friidrott -04
05 Habo Friidrott -04
Tage Askling
IK Akele
08 IK Akele 3:14.00 3:14.00
Erik Freij
IK Sisu
06 IK Sisu
Simon Elingstam
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
Ludvig Eriksson
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 3:09.00 3:09.00
David Hillbom
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 3:06.79
Casper Sandqvist
Motala AIF
05 Motala AIF
Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 3:15.00
Hector Bergström
Tjalve IF
06 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 9

P15 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Ludvig Eriksson
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 10.15 10.15
Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS
Gösta Berglund
Tranås AIF
06 Tranås AIF
Vifast Berglund
Tranås AIF
05 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 4

P15 Höjd

SB PB
Mikael Tsegaye
Katrineholms SK
06 Katrineholms SK 148 148
Simon Elingstam
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
David Hillbom
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 147
Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF
Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 150

Antal anmälda deltagare: 5

P15 Stav

SB PB
Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF
Linus Jönsson
Tjalve IF
05 Tjalve IF 410 410

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Längd

SB PB
Simon Westh
Habo Friidrott -04
05 Habo Friidrott -04
Mikael Tsegaye
Katrineholms SK
06 Katrineholms SK 4.18 4.49
Viggo Olsson
KFUM Örebro
06 KFUM Örebro
Simon Elingstam
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
David Hillbom
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 4.82
Neo Wallin
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF
Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 5.02
Sebastian Håårdh
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF 5.66 5.80

Antal anmälda deltagare: 9

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Mikael Tsegaye
Katrineholms SK
06 Katrineholms SK 7.17 7.17
Simon Elingstam
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF
David Hillbom
Linköpings GIF
06 Linköpings GIF 8.78
Leon Bodén
Motala AIF
05 Motala AIF
Calle Lindstedt
Motala AIF
05 Motala AIF
Filip Hansen
Nyköpings BIS
05 Nyköpings BIS 10.30

Antal anmälda deltagare: 6

P13 60 m

SB PB
Karl Kullberg
Björkfors GoIF
08 Björkfors GoIF
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
Isac Karlsson
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 8.47
Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.13
Emil Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.21
Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 9.17 9.17
Theodor Sjölander
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 8.17 8.17
Elias Högnelid
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Jack Andersson
Tranås AIF
07 Tranås AIF
Vincent Andersson
Tranås AIF
07 Tranås AIF
Fabian Hellquist
Tranås AIF
08 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 12

P13 200 m

SB PB
Karl Kullberg
Björkfors GoIF
08 Björkfors GoIF
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 32.00
Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Theodor Sjölander
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 27.01 27.01
Adrian Bergman
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Anton Stuhrmann
Tjalve IF
07 Tjalve IF
Arvid Åberg
Tjalve IF
07 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 8

P13 800 m

SB PB
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
Elias Högnelid
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Arvid Åberg
Tjalve IF
07 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 3

P13 Höjd

SB PB
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
Gusten Jacobsson
IK Tjelvar
08 IK Tjelvar
Isac Karlsson
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 144
Emil Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 140
Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Elias Högnelid
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Anton Stuhrmann
Tjalve IF
07 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 7

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
Isac Karlsson
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 4.95
Emil Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 4.50
Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF 4.40 4.40
Elias Högnelid
Tjalve IF
08 Tjalve IF
Anton Stuhrmann
Tjalve IF
07 Tjalve IF
Arvid Åberg
Tjalve IF
07 Tjalve IF
Fabian Hellquist
Tranås AIF
08 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 9

P13 Tresteg Hoppzon

SB PB
Karl Kullberg
Björkfors GoIF
08 Björkfors GoIF
Erik Sethsson
IK Sisu
07 IK Sisu
Isac Karlsson
Katrineholms SK
07 Katrineholms SK 10.06
Emil Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Karl Nestor
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF

Antal anmälda deltagare: 6

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Karl Kullberg
Björkfors GoIF
08 Björkfors GoIF
Gusten Jacobsson
IK Tjelvar
08 IK Tjelvar
Ludvig Axelsson
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Loke Salberg
Linköpings GIF
08 Linköpings GIF
Jack Andersson
Tranås AIF
07 Tranås AIF
Vincent Andersson
Tranås AIF
07 Tranås AIF
Fabian Hellquist
Tranås AIF
08 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 7

P11 60 m

SB PB
Erik Björklund
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Alex Nordh
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 9.89 9.89
Emanuel Hillbom
Linköpings GIF
09 Linköpings GIF 10.60
Philip Jonsson
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Sigge Läthén
Tjalve IF
09 Tjalve IF 10.08
Sixten Paulin
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Alfred Stuhrmann
Tjalve IF
09 Tjalve IF 9.77
Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF 9.73

Antal anmälda deltagare: 8

P11 600 m

SB PB
Erik Björklund
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Alex Nordh
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 2:13.00
Emanuel Hillbom
Linköpings GIF
09 Linköpings GIF 2:21.05
Sigge Läthén
Tjalve IF
09 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 4

P11 Höjd

SB PB
Emanuel Hillbom
Linköpings GIF
09 Linköpings GIF 95
Philip Jonsson
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Sixten Paulin
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 4

P11 Längd Hoppzon

SB PB
Erik Björklund
Eksjö Södra IK
09 Eksjö Södra IK
Alex Nordh
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro 3.73
Emanuel Hillbom
Linköpings GIF
09 Linköpings GIF 3.22
Philip Jonsson
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Sigge Läthén
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Sixten Paulin
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Alfred Stuhrmann
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 8

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Alex Nordh
KFUM Örebro
09 KFUM Örebro
Emanuel Hillbom
Linköpings GIF
09 Linköpings GIF 5.05
Philip Jonsson
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Sigge Läthén
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Sixten Paulin
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Alfred Stuhrmann
Tjalve IF
09 Tjalve IF
Noa Björn
Tranås AIF
09 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 7

P10 60 m

SB PB
August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna 9.84
Vidar Jacobsson
IK Tjelvar
10 IK Tjelvar
Erik Eklöv
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Jakob Simfors Larsson
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Egon Sipos
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Olle Wandus
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Love Weyde
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 11.12 11.12
Lysander Aurell
Motala AIF
10 Motala AIF
Omer Temsah
Motala AIF
10 Motala AIF
Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF 9.67
Leon Bermhed
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Hugo Wirf
Tjalve IF
10 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 12

P10 600 m

SB PB
August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
Jakob Simfors Larsson
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Olle Wandus
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Lysander Aurell
Motala AIF
10 Motala AIF
Omer Temsah
Motala AIF
10 Motala AIF
Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF
Felix Eriksson
Tjalve IF
10 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 7

P10 Höjd

SB PB
August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu
Egon Sipos
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Love Weyde
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 100 100
Lysander Aurell
Motala AIF
10 Motala AIF
Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF
Leon Bermhed
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Felix Eriksson
Tjalve IF
10 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 8

P10 Längd Hoppzon

SB PB
August Lindh
IK Hakarpspojkarna
10 IK Hakarpspojkarna
Vidar Jacobsson
IK Tjelvar
10 IK Tjelvar
Erik Eklöv
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Jakob Simfors Larsson
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Egon Sipos
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Olle Wandus
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Love Weyde
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 2.24 2.92
Omer Temsah
Motala AIF
10 Motala AIF
Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF
Leon Bermhed
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Felix Eriksson
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Hugo Wirf
Tjalve IF
10 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 12

P10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Jakob Simfors Larsson
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 6.13
Egon Sipos
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Love Weyde
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF 5.27 5.37
Lysander Aurell
Motala AIF
10 Motala AIF
Leo Törnqvist
Motala AIF
10 Motala AIF
Leon Bermhed
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Felix Eriksson
Tjalve IF
10 Tjalve IF
Hugo Wirf
Tjalve IF
10 Tjalve IF

Antal anmälda deltagare: 8

P9 60 m

SB PB
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu
Vincent Ekvall
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Alexander Elingstam
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Oskar Elingstam
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Leander Friman
Linköpings GIF
13 Linköpings GIF
Lorenz Friman
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Elvin Ottebäck
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Eric Salberg
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Neo Wallgren
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Melvin Hjelm
Motala AIF
11 Motala AIF
Vilgot Högberg
Motala AIF
12 Motala AIF
Gabriel Tjäder Smith
Motala AIF
11 Motala AIF 10.80 10.80
Felix Kilveus
Södra Vi IF
12 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 13

P9 400 m

SB PB
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu
Vincent Ekvall
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Alexander Elingstam
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Oskar Elingstam
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Lorenz Friman
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Neo Wallgren
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Felix Kilveus
Södra Vi IF
12 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 7

P9 Längd Hoppzon

SB PB
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu
Jamie Cederkrantz
Linköpings GIF
12 Linköpings GIF
Vincent Ekvall
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Alexander Elingstam
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Oskar Elingstam
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Leander Friman
Linköpings GIF
13 Linköpings GIF
Lorenz Friman
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Elvin Ottebäck
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Eric Salberg
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Neo Wallgren
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Melvin Hjelm
Motala AIF
11 Motala AIF
Vilgot Högberg
Motala AIF
12 Motala AIF
Felix Kilveus
Södra Vi IF
12 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 13

P9 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu
Jamie Cederkrantz
Linköpings GIF
12 Linköpings GIF
Vincent Ekvall
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Alexander Elingstam
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Oskar Elingstam
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Lorenz Friman
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Eric Salberg
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Neo Wallgren
Linköpings GIF
11 Linköpings GIF
Melvin Hjelm
Motala AIF
11 Motala AIF
Gabriel Tjäder Smith
Motala AIF
11 Motala AIF 4.00 4.00
Felix Kilveus
Södra Vi IF
12 Södra Vi IF

Antal anmälda deltagare: 11

K45 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Anna Eronn
Linköpings GIF
74 Linköpings GIF

Antal anmälda deltagare: 1

K50 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 1

K50 Höjd

SB PB
Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 1

K50 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Ingela Carlsson
Tranås AIF
69 Tranås AIF

Antal anmälda deltagare: 1

Totalt antal anmälda deltagare: 236

Totalt antal anmälda starter: 743