Startlista

Pallasspelen
Atleticum, Malmö   2020-01-25 - 2020-01-26

Kvinnor 60 m

SB PB
Mette Graversgaard
Aarhus 1900 A/M (DEN)
95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7.56
Ida Boel
Esbjerg AM (DEN)
00 Esbjerg AM (DEN) 8.06 7.91
Tilde Johansson
Falkenbergs IK
01 Falkenbergs IK 7.58
Cecilie Biltoft-Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
94 Frederiksberg IF (DEN)
Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 8.00
Mathilde U Kramer
Frederiksberg IF (DEN)
93 Frederiksberg IF (DEN) 7.34
Elina Gunnarsson
Hovslätts IK
94 Hovslätts IK
Caroline Larsson
Hässelby SK
93 Hässelby SK 7.77
Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg
Emelie Freiland Paulsson
IFK Lund
95 IFK Lund 8.70 8.70
Matilda Nilsson
IFK Lund
93 IFK Lund
Sofia Wallertoft
IFK Lund
92 IFK Lund 8.34 8.34
Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg 7.72 7.46
Elise Malmberg
IFK Växjö
95 IFK Växjö 7.66
Felicia Sjöholm
IK Orient
99 IK Orient 7.89 7.89
Clara Augustsson
IK Ymer
00 IK Ymer 7.97 7.95
Emelie Rantzow
IK Ymer
98 IK Ymer
Binai Ahmad
KA2 IF
97 KA2 IF 7.72
Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK
Signe Boelsmand
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 8.07
Astrid Glenner-Frandsen
Københavns IF (DEN)
93 Københavns IF (DEN) 7.46
Rebekka Hillingsø
Københavns IF (DEN)
00 Københavns IF (DEN) 8.34
Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 8.31 8.31
Daniella Busk
Malmö AI
93 Malmö AI 23.90
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI
Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI
Fatou Sowe
Malmö AI
93 Malmö AI 7.36
Fredrikke Dam Larsen
Randers Freja Atletik (DEN)
91 Randers Freja Atletik (DEN) 7.79
Louise Østergård
Randers Freja Atletik (DEN)
94 Randers Freja Atletik (DEN) 7.49 7.49
Emma Beiter Bomme
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 7.76
Sandra Böll
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 8.07
Thea Haahr
Sparta (DEN)
91 Sparta (DEN) 7.99 7.99
Anna Øbakke Lange
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 7.91
Isabelle Eurenius
Spårvägens FK
89 Spårvägens FK 7.48
Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK 8.30
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.14 8.07
Elin Larsson
Örgryte IS
94 Örgryte IS 7.80

Antal anmälda deltagare: 37

Kvinnor 200 m

SB PB
Mette Graversgaard
Aarhus 1900 A/M (DEN)
95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 23.99
Martha Rasmussen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
02 Aarhus 1900 A/M (DEN) 25.61
Ida L Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 26.70
Helena Zander
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF
AnnaLena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet
Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet
Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN)
Natalie Vaabengaard
Herlufsholm A&M (DEN)
02 Herlufsholm A&M (DEN) 26.75 26.75
Elina Gunnarsson
Hovslätts IK
94 Hovslätts IK
Kirstine Rædkjær
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 28.10 28.00
Julia Henriksson
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund
Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg 23.92
Elise Malmberg
IFK Växjö
95 IFK Växjö 24.50
Clara Augustsson
IK Ymer
00 IK Ymer 26.09 25.90
Emelie Rantzow
IK Ymer
98 IK Ymer
Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK 26.00
Signe Boelsmand
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 26.49
Astrid Glenner-Frandsen
Københavns IF (DEN)
93 Københavns IF (DEN) 24.24
Maria Venborg
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 28.85
Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 27.22 27.22
Maja Felby
Køge Atletik (DEN)
02 Køge Atletik (DEN) 26.80
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI
Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI
Stephanie Ydström
Malmö AI
92 Malmö AI
Fredrikke Dam Larsen
Randers Freja Atletik (DEN)
91 Randers Freja Atletik (DEN) 26.04
Emma Beiter Bomme
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 25.08
Sandra Böll
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 25.70
Elisabeth Dorsche
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 28.58
Elin Hallbjörner
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 27.14

Antal anmälda deltagare: 33

Kvinnor 400 m

SB PB
Martha Rasmussen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
02 Aarhus 1900 A/M (DEN) 56.41
Emma Giovanna Vitale
Aarhus 1900 A/M (DEN)
93 Aarhus 1900 A/M (DEN) 1:03.17
Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Kirstine Rædkjær
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 1:08.00 1:08.00
Ena Jahic
Höörs IS
98 Höörs IS
Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 1:00.35
Anna Karin Lindgren
IFK Helsingborg
61 IFK Helsingborg
Josephine Risberg Thoor
IFK Helsingborg
95 IFK Helsingborg 56.64
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund
Vendela Rydbäck
IFK Växjö
97 IFK Växjö 56.12
Ebba Åhman
IK Ymer
02 IK Ymer 57.64
Katrine Lund
Københavns IF (DEN)
90 Københavns IF (DEN) 59.92
Anna Krab Scheibelein
Københavns IF (DEN)
98 Københavns IF (DEN) 58.31
Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 1:01.00
Maria Venborg
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 1:04.61
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI
Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI
Yasmine Abbouch
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN)
Elisabeth Dorsche
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 1:03.27
Annemarie Nissen
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 58.50
Louise Duvling Andersson
Ullevi FK
00 Ullevi FK 57.21
Tilda Mjörnell
Ullevi FK
04 Ullevi FK 1:05.00
Wendela Yhlen Graf
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:01.71

Antal anmälda deltagare: 27

Kvinnor 800 m

SB PB
Josefine Rytter
Bagsvaerd Atletik (DEN)
94 Bagsvaerd Atletik (DEN) 2:10.12
Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF 2:29.85
Amalie Boeck
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 2:21.42
Ellen Nørding Christensen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 2:12.80
Emma Fokdal
Gentofte IK (DEN)
04 Gentofte IK (DEN) 2:44.00
Ida Kiil
Gentofte IK (DEN)
05 Gentofte IK (DEN) 2:31.86
Julia Nielsen
Göteborgs KIK
01 Göteborgs KIK
Wilma Nielsen
Göteborgs KIK
01 Göteborgs KIK
Sandra Åberg
Göteborgs KIK
03 Göteborgs KIK
Anne Oostra
Höörs IS
04 Höörs IS 2:25.50
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg
Sandra Carlsson
IFK Lund
88 IFK Lund 2:19.00
Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund 1:48.00
Alma Svennerud
KA2 IF
04 KA2 IF
Laura Arentsen
Kolding KFUM (DEN)
03 Kolding KFUM (DEN) 2:26.93 2:19.93
Marie Falkebo Jensen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 2:11.86
Elena Johansen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 2:14.79
Annemarie Nissen
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 2:10.70
Stina Pettersson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK
Lisa Wreeby
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK
Tilda Mjörnell
Ullevi FK
04 Ullevi FK 2:22.00

Antal anmälda deltagare: 21

Kvinnor 1500 m

SB PB
Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 4:42.00
Ellen Nørding Christensen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 4:31.66
Juni Rugland
Höörs IS
03 Höörs IS
Nadja Rugland
Höörs IS
01 Höörs IS
Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg
Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 5:00.00 5:00.00
Alma Svennerud
KA2 IF
04 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 7

Kvinnor 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Mette Graversgaard
Aarhus 1900 A/M (DEN)
95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 8.38
Ida L Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 9.19 9.19
Ida Boel
Esbjerg AM (DEN)
00 Esbjerg AM (DEN) 8.83 8.72
Mathilde Heltbech
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN) 8.44
Tess Hertz Saebbö
Göteborgs KIK
98 Göteborgs KIK
Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF 8.37
Lotta Harala
IF Åland (FIN)
92 IF Åland (FIN) 8.17
Johanna Carlsson
IFK Helsingborg
94 IFK Helsingborg
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 8.83
Ebba Åhman
IK Ymer
02 IK Ymer 8.81 8.81
Elin Lindeblad
Kalmar SK
95 Kalmar SK 8.84
Nickoline Skifter Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 10.30 9.49
Thea Haahr
Sparta (DEN)
91 Sparta (DEN) 8.69 8.69
Katrine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN)
Anna Øbakke Lange
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 8.67
Lotta Harala
Turun Urheiluliitto (FIN)
92 Turun Urheiluliitto (FIN) 8.17
Estelle Montler
Ullevi FK
91 Ullevi FK
Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF

Antal anmälda deltagare: 18

Kvinnor Höjd

SB PB
Beatriz Ferrando Forés
Aarhus 1900 A/M (DEN)
86 Aarhus 1900 A/M (DEN) 179
Linn Hertz Saebbö
Göteborgs KIK
00 Göteborgs KIK
Emma Söderström
Göteborgs KIK
98 Göteborgs KIK
Tina Bischoff Gellin
Holte Atletik (DEN)
98 Holte Atletik (DEN) 173
Matilda Nilsson
IFK Lund
93 IFK Lund 181
Ellen White
IFK Lund
01 IFK Lund
Malin Støyva
IL Norna Salhus (NOR)
94 IL Norna Salhus (NOR) 170
Rikke Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 179
Anna Øbakke Lange
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 161
Vendela Corswant
Örgryte IS
93 Örgryte IS

Antal anmälda deltagare: 10

Kvinnor Stav

SB PB
Ida L Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 360 360
Synne Marie Engebretsen
Fana IL (NOR)
02 Fana IL (NOR) 330 343
Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg 420
Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 410 410
Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 420 420
Klara Mattsson
IK Orient
97 IK Orient 415
Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Københavns IF (DEN)
94 Københavns IF (DEN) 343 360
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI
Celina Johannsen
Malmö AI
02 Malmö AI 363
Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI 280
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 330
Laura Grønbech
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 370
Caroline Bonde Holm
Sparta (DEN)
90 Sparta (DEN) 443
Line Renée Jensen
Sparta (DEN)
92 Sparta (DEN) 410
Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 385
Hanna Jansson
Ullevi FK
95 Ullevi FK 390 425
Fanny Berglund
Örgryte IS
88 Örgryte IS 376 420
Malin Dahlström
Örgryte IS
89 Örgryte IS 400 455
Michaela Meijer
Örgryte IS
93 Örgryte IS 475

Antal anmälda deltagare: 19

Kvinnor Längd

SB PB
Isabell Paprotny
Aarhus 1900 A/M (DEN)
97 Aarhus 1900 A/M (DEN) 5.99
Moa Ullgren
Athletics 24 Seven SK
96 Athletics 24 Seven SK
Laetitia Bruun
Frederiksberg IF (DEN)
94 Frederiksberg IF (DEN) 5.73
Emma Andreasson
Göteborgs KIK
00 Göteborgs KIK
Tess Hertz Saebbö
Göteborgs KIK
98 Göteborgs KIK
Elina Gunnarsson
Hovslätts IK
94 Hovslätts IK
Lovisa Karlsson
Högby IF
00 Högby IF 6.22
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Thilda Särnevång
IFK Växjö
96 IFK Växjö
Margrethe Renstrøm
IK Tjalve (NOR)
85 IK Tjalve (NOR) 6.68
Elin Lindeblad
Kalmar SK
95 Kalmar SK 5.72
Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 5.21 5.46
Stephanie Ydström
Malmö AI
92 Malmö AI
Sara Sjögren
Mölndals AIK
98 Mölndals AIK
Nickoline Skifter Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 5.30 5.52
Rikke Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 5.50
Thea Haahr
Sparta (DEN)
91 Sparta (DEN) 5.46
Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 5.96
Malin Marmbrandt
Västerås FK
85 Västerås FK
Elin Larsson
Örgryte IS
94 Örgryte IS 6.06
Jenny Lestander
Örgryte IS
98 Örgryte IS 6.01
Judith Sjöman
Örgryte IS
99 Örgryte IS

Antal anmälda deltagare: 22

Kvinnor Tresteg

SB PB
Isabell Paprotny
Aarhus 1900 A/M (DEN)
97 Aarhus 1900 A/M (DEN) 13.08
Hannah Rimstad Steffensen
Fana IL (NOR)
02 Fana IL (NOR) 11.79
Linn Hertz Saebbö
Göteborgs KIK
00 Göteborgs KIK
Natalie Vaabengaard
Herlufsholm A&M (DEN)
02 Herlufsholm A&M (DEN) 10.34 10.34
May Zerzut
Hvidovre AM (DEN)
94 Hvidovre AM (DEN)
Amanda Hjalmarsson
IFK Växjö
97 IFK Växjö
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF
Mea Gedin
Malmö AI
01 Malmö AI
Sara Sjögren
Mölndals AIK
98 Mölndals AIK
Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 11.41
Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 12.01
Wendela Yhlen Graf
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Malin Marmbrandt
Västerås FK
85 Västerås FK
Hilma Hofström
Örgryte IS
00 Örgryte IS 11.40
Jenny Lestander
Örgryte IS
98 Örgryte IS 12.70
Judith Sjöman
Örgryte IS
99 Örgryte IS
Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF

Antal anmälda deltagare: 18

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Inge Faldager
Hvidovre AM (DEN)
48 Hvidovre AM (DEN) 8.00
Maria Sløk Hansen
Hvidovre AM (DEN)
83 Hvidovre AM (DEN)
Frida Bergvall
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Mathilda Eriksson
Malmö AI
98 Malmö AI
Sandra Böll
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 13.64
Katrine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN)
Anna Øbakke Lange
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 13.14
Emelie Nyman Wänseth
Östersunds GIF
98 Östersunds GIF

Antal anmälda deltagare: 8

F19 60 m

SB PB
Caroline Benfeldt Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 7.68
Natalie Vaabengaard
Herlufsholm A&M (DEN)
02 Herlufsholm A&M (DEN) 8.28 8.28
Stina Östklint
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Emma Rokkjer Langball
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN)
Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Alice Hedberg
IFK Lund
02 IFK Lund
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7.93 7.74
Alyson Vera
IFK Lund
02 IFK Lund 8.22
Tove Larsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Cajsa Augustsson
IK Ymer
02 IK Ymer
Kajsa Ericsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI
Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI
Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI
Sissela Österberg
Malmö AI
02 Malmö AI
Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.08
Maria Skov Kragh
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.17
Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8.26 8.24
Klara S Loessel
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.78
Louise Bach Moore
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.23
Liv Nedergaard
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8.42
Elin Hallbjörner
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8.36

Antal anmälda deltagare: 26

F19 200 m

SB PB
Amanda Sondrup Henriques
AK-Holstebro (DEN)
04 AK-Holstebro (DEN)
Caroline Benfeldt Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 25.04
Andrea Øbro Jacobsen
Frederiksberg IF (DEN)
01 Frederiksberg IF (DEN) 27.64
Sandra Åberg
Göteborgs KIK
03 Göteborgs KIK
Emma Rokkjer Langball
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN)
Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg
Maja Kronkvist
Klippans FK
02 Klippans FK 26.35 25.75
Louise Bach Moore
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 26.96
Liv Nedergaard
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 27.58
Elin Hallbjörner
Ullevi FK
02 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 10

F19 1500 m

SB PB
Sille Oksbroe Hejselbak
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN)
Isabella Matilda Jensen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5:18.31

Antal anmälda deltagare: 2

F19 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Tilde Gudmundsson
Athletics 24 Seven SK
02 Athletics 24 Seven SK
Andrea Thorsheim
FIL AKS-77 (NOR)
01 FIL AKS-77 (NOR) 9.12
Moa Kilén
Göteborgs KIK
01 Göteborgs KIK
Stina Östklint
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Tove Larsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Cajsa Augustsson
IK Ymer
02 IK Ymer
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 8.74
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI
Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.83
Wendela Yhlen Graf
Ullevi FK
02 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 11

F19 Höjd

SB PB
Elisabeth Bolstad Raa
Fana IL (NOR)
03 Fana IL (NOR) 160 165
Andrea Thorsheim
FIL AKS-77 (NOR)
01 FIL AKS-77 (NOR) 165
Maja Antvorskov
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 160
Anne Gundelach Lorenzen
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 158
Mea Gedin
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI
Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 161
Sara Bleibach Olsen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 164

Antal anmälda deltagare: 8

F19 Längd

SB PB
Tilde Gudmundsson
Athletics 24 Seven SK
02 Athletics 24 Seven SK
Hannah Rimstad Steffensen
Fana IL (NOR)
02 Fana IL (NOR) 5.67
Andrea Thorsheim
FIL AKS-77 (NOR)
01 FIL AKS-77 (NOR) 5.42
Maja Antvorskov
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 5.17
Felicia Norell
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Misja Jepsen
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 4.39
Emma Rokkjer Langball
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN)
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Martina Olsson
IK Orient
02 IK Orient
Cajsa Augustsson
IK Ymer
02 IK Ymer
Hanna Falck
KA2 IF
01 KA2 IF
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK 5.74
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI
Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI
Ida Beiter Bomme
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5.72
Maria Skov Kragh
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5.28
Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 5.36
Louise Bach Moore
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5.54

Antal anmälda deltagare: 21

F19 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Emilia Pai
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg
Hedda Rosvall
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg
Cajsa Augustsson
IK Ymer
02 IK Ymer
Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI
Victoria Quainoo
Malmö AI
02 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI
Sara Bleibach Olsen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN)
Amalie Pfeiffer
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 12.40

Antal anmälda deltagare: 8

F17 60 m

SB PB
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Ella Axén
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK
Jenny Urberg
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund
Emma Borovac
IK Ymer
03 IK Ymer
Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI
Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 7.79 7.79
Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.15
Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8.04
Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.92
Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.71
Nicole Dinu
Ullevi FK
03 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 14

F17 200 m

SB PB
Amanda Sondrup Henriques
AK-Holstebro (DEN)
04 AK-Holstebro (DEN)
Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 26.79 26.79
Caroline Vammen
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 26.63 26.63
Mille F. Jensen
Esbjerg AM (DEN)
04 Esbjerg AM (DEN) 27.16
Annika Vinther Vinther
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN)
Sarah Rasmussen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 26.79 26.79
Ida Marie Skøt Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 28.46
Stine Engberg Mikkelsen
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN)
Elin Pettersson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg 26.15 25.70
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 27.63
Ida Svendsen
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 29.78
Emma Borovac
IK Ymer
03 IK Ymer
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 25.68
Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 26.48
Johanna Køncke Kofod
Køge Atletik (DEN)
04 Køge Atletik (DEN) 29.46
Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI
Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK 25.10
Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 26.24
Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 26.72
Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 25.74
Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 26.82
Nicole Dinu
Ullevi FK
03 Ullevi FK
Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 28.16

Antal anmälda deltagare: 25

F17 1500 m

SB PB
Johanna Hofvendahl
IS Göta
04 IS Göta 4:40.00 4:40.00
Alma Svennerud
KA2 IF
04 KA2 IF
Laura Arentsen
Kolding KFUM (DEN)
03 Kolding KFUM (DEN) 4:55.64 4:55.64
Alma Juhl Horsgaard
Københavns IF (DEN)
05 Københavns IF (DEN) 5:19.33
Esther Kirkeby
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 5:09.00
Tilda Mjörnell
Ullevi FK
04 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 6

F17 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI 10.02
Ida Boe Rasmussen
Greve Atletik (DEN)
03 Greve Atletik (DEN) 8.59
Jenny Urberg
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu
Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN)
Karla Schärfe
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 9.23 9.23
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 8

F17 Höjd

SB PB
Elisabeth Bolstad Raa
Fana IL (NOR)
03 Fana IL (NOR) 160 165
Smilla Alex Hytholm Petersen
Holte Atletik (DEN)
04 Holte Atletik (DEN) 156
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 154
Kim Rodén
IK Orient
03 IK Orient
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu 159
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF 158
Karla Schärfe
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 163 175

Antal anmälda deltagare: 8

F17 Stav

SB PB
Ronja Sjöstrand
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS
Smilla Bengtsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu 292
Milla Ekstrand
KA2 IF
03 KA2 IF
Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI 315
Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI 270
Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI 280
Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 8

F17 Längd

SB PB
Malin Lundgren
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Ella Axén
Hovslätts IK
03 Hovslätts IK
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Elin Pettersson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg 5.54
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Betty Lecander
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 4.35 4.45
Kim Rodén
IK Orient
03 IK Orient
Josefine Skifter Andersen
Slagelse Atletik DELTA (DEN)
03 Slagelse Atletik DELTA (DEN) 5.66 5.92
Cecilie Gedsø Færge
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 5.37
Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 5.81

Antal anmälda deltagare: 10

F17 Tresteg

SB PB
Smilla Alex Hytholm Petersen
Holte Atletik (DEN)
04 Holte Atletik (DEN) 10.32
Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI
Ella Jovanovic
Malmö AI
04 Malmö AI
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Aicha Koné
Ullevi FK
04 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 5

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Malin Lundgren
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Thea Löfman
Malmö AI
03 Malmö AI
Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 11.20 11.20
Karla Schärfe
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 12.67 12.67
Nicole Dinu
Ullevi FK
03 Ullevi FK
Josefin Axelsson
Öresund FK
03 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 8

F16 60 m

SB PB
Mille F. Jensen
Esbjerg AM (DEN)
04 Esbjerg AM (DEN) 8.27
April Webber Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 9.12
Sarah Rasmussen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 8.26 8.26
Stine Engberg Mikkelsen
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN)
Alva Staffas
Höganäs FI
04 Höganäs FI
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.13 8.13
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.85
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 8.58
Aicha Koné
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 15

F16 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Amanda Sondrup Henriques
AK-Holstebro (DEN)
04 AK-Holstebro (DEN) 8.95
Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI
Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI
Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 9.50 9.50
Ester Schenk
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 8.99

Antal anmälda deltagare: 8

F16 Längd

SB PB
Linnea Svanhall
Athletics 24 Seven SK
04 Athletics 24 Seven SK
Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 5.02 5.26
Caroline Vammen
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 5.11 5.11
Ida Marie Skøt Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 4.97 4.97
Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI
Aicha Koné
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Stina Svenby
Ystads IF
04 Ystads IF
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 5.61
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 13

F16 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
April Webber Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 6.26
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 12.44 12.44
Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Vendela Mörstam
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Søs Sühler
IK Olympia (DEN)
04 IK Olympia (DEN)
Betty Marie Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 9.77 10.04
Ella Eklund
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 8

F15 60 m

SB PB
Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 7.87 7.87
Flippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 8.69 8.69
Stine Baandrup Tindbæk
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 8.67 8.67
Ella Aurora Magelund Rasmussen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 9.18
Katrine Amtoft
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 8.82
Vilma Bahne Jessen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 8.73
Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 8.61 8.61
Nora Grønnegaard Fischer
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 8.58
Asta Exner Jensen
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 8.00
Lova Ekberg
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 8.26
Maria Buch
Københavns IF (DEN)
05 Københavns IF (DEN) 8.57
Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 7.95
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI
Saga Bergholm
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN)
Ingrid Gram Jensen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.68
Signe Juhl Laursen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 9.13
Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.48
Anna E B Pedersen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.90
Helena Reijnen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.29 8.29
Helena Celik
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Linnea Düring
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Thea Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Jeriel Kabongo
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Elsa Sandsten
Ullevi FK
05 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 32

F15 200 m

SB PB
Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 27.32
Flippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 27.90
Stine Baandrup Tindbæk
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 28.21
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Ella Aurora Magelund Rasmussen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 30.00
Katrine Amtoft
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN)
Vilma Bahne Jessen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN)
Mathilde Mønsted Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 29.45
Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN) 27.97 27.97
Frida Revall
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 30.62 30.62
Natasha Burkal
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) 30.35 30.35
Jamilla Jensen
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 31.03 31.03
Signe Kensø
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 31.17 31.17
Nora Grønnegaard Fischer
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 26.24
Asta Exner Jensen
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 26.55
Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 26.86
Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 30.61 30.02
Maria Buch
Københavns IF (DEN)
05 Københavns IF (DEN)
Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 26.32
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 29.11
Saga Bergholm
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN)
Laura Diaz Friis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 29.89
Signe Juhl Laursen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 30.21
Pil Nedergaard
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN)
Anna E B Pedersen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN)
Helena Reijnen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 27.50
Emilie Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 27.62
Lova Gunnarsson
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI
Ellen Perman
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 27.91 27.91
Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Linnea Düring
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK 30.42 30.42

Antal anmälda deltagare: 40

F15 1000 m

SB PB
Anna B Andersen
Amager AC (DEN)
06 Amager AC (DEN) 3:26.49 3:26.49
Norah jagesten
Björnstorps IF
05 Björnstorps IF
Ella Aurora Magelund Rasmussen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN)
Frida Revall
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 3:24.00
Nelly Elned
Hälle IF
06 Hälle IF 3:12.50
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 3:43.41 3:43.41
Amanda Paaske Frederiksen
Kolding KFUM (DEN)
07 Kolding KFUM (DEN)
Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI
Linnea Odehn
Malmö AI
06 Malmö AI
Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI
Madeleine A. A. Rasmussen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 3:30.76
Ella Pellmé
Stenungsund FI
05 Stenungsund FI
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 14

F15 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Annabelle Viple
Amager AC (DEN)
05 Amager AC (DEN) 10.34 10.34
Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 9.40 9.40
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Mathilde Mønsted Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 11.55
Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN)
Frida Revall
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN)
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Amanda Cederlöf
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 9.45
Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 10.77 10.65
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Marie Louise Levy (Utom tävlan)
Malmö AI
79 Malmö AI
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
Luna Frid Hanberg
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 10.56 10.56
Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 9.95
Kaisa Duedam Ventrup
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 10.09
Filippa Couture
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 22

F15 Höjd

SB PB
Laura Bollerslev Andreasen
Amager AC (DEN)
05 Amager AC (DEN) 160 160
Lærke Elgaard Larsen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 140 140
Mathilde Mønsted Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 145
Isabel Josefina Buxéns
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 156
Lova Ekberg
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 149 150
Ingrid Gram Jensen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 150
Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 146
Kaisa Duedam Ventrup
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 150
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 12

F15 Stav

SB PB
Annabelle Viple
Amager AC (DEN)
05 Amager AC (DEN) 300 300
Lærke Elgaard Larsen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 283 285
Ebba Alson
IFK Lund
05 IFK Lund 215 215
Zoë Mossberg
IFK Lund
06 IFK Lund 185 185
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Ellen Rosenberg
IFK Växjö
06 IFK Växjö 250 250
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 311
Ellida Stengård
KA2 IF
05 KA2 IF 255 270
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI 280
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 330

Antal anmälda deltagare: 11

F15 Längd

SB PB
Ashley Gnanogoh
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN)
Flippa Roug
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 4.48 4.48
Stine Baandrup Tindbæk
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 4.64 4.64
Vilma Bahne Jessen
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 4.40
Lydia Kure Friis
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 4.52
Solvej Møller
Greve Atletik (DEN)
05 Greve Atletik (DEN)
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Lova Ekberg
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Clara Nilsson
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Amanda Cederlöf
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Izabella Olofsson
KA2 IF
05 KA2 IF 5.01
Ingrid Gram Jensen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4.72
Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4.82
Kaisa Duedam Ventrup
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4.66
Emilie Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 5.07
Esther Nynäs
Stenungsund FI
05 Stenungsund FI
Ella Pellmé
Stenungsund FI
05 Stenungsund FI
Helena Celik
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Filippa Couture
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Linnea Düring
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Thea Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Jeriel Kabongo
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Elsa Sandsten
Ullevi FK
05 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 31

F15 Tresteg

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Amanda Cederlöf
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Emma Kirsten
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Thea Lei Hansgaard
Trongårdens IF (DEN)
05 Trongårdens IF (DEN) 9.53 9.53
Filippa Couture
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Thea Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Jeriel Kabongo
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Elsa Sandsten
Ullevi FK
05 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 10

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Katrine Amtoft
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 7.48
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Isabelle Lind
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Ronja Rickardsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Ingrid Gram Jensen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 10.80
Helena Celik
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Corinne Danielsson
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Linnea Düring
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Jeriel Kabongo
Ullevi FK
05 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 10

F14 60 m

SB PB
Nynne Gaarde Høgsbro
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 9.07
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Natasha Burkal
Helsingør IF Atletik (DEN)
06 Helsingør IF Atletik (DEN) 9.08 9.08
Charmaine De Taza
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN)
Jamilla Jensen
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 9.33 9.33
Signe Kensø
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN)
Frederikke Jensen
Herlufsholm A&M (DEN)
06 Herlufsholm A&M (DEN) 9.11 9.11
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan 9.11
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 9.03
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.94
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Malika Bak Jensen
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN)
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8.89
Asta Garder
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.39 8.39
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI
Laura Diaz Friis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 8.84
Pil Nedergaard
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 9.19
Ida Larsson
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI
Hanna Horch
Trongårdens IF (DEN)
06 Trongårdens IF (DEN)
Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK
Ida Josefsson
Ullevi FK
06 Ullevi FK
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 27

F14 Höjd

SB PB
Lydia Kure Friis
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 147
Ida Strandos
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 149
Charmaine De Taza
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 128 128
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 140
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Mie Sühler
IK Olympia (DEN)
06 IK Olympia (DEN) 131
Ida Larsson
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI
Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 15

F14 Längd

SB PB
Nynne Gaarde Høgsbro
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 4.24
Ida Strandos
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 4.43
Frida Revall
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN)
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Frederikke Jensen
Herlufsholm A&M (DEN)
06 Herlufsholm A&M (DEN) 4.25 4.25
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Rebecca Ekman
IFK Trelleborg
06 IFK Trelleborg 3.93 4.20
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI
Laura Diaz Friis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4.26
Lova Gunnarsson
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI
Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK
Ida Josefsson
Ullevi FK
06 Ullevi FK
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF
Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 23

F14 Tresteg

SB PB
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Linnea Algotsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI
Alva Hägglund
Ystads IF
06 Ystads IF
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 9

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Saga Svensson
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Nynne Gaarde Høgsbro
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 4.24
Mathilde Meedom Kløv
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN)
Esther Alice Ravn
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 8.55
Ida Strandos
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN)
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Charmaine De Taza
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 7.39 7.39
Jamilla Jensen
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 8.05 8.05
Signe Kensø
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 7.88 7.88
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Mie Sühler
IK Olympia (DEN)
06 IK Olympia (DEN)
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8.47
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF
Luna Frid Hanberg
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 10.74 10.74
Pil Nedergaard
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 8.14
Elsa Heyden
Ullevi FK
06 Ullevi FK
Ida Josefsson
Ullevi FK
06 Ullevi FK
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 22

F13 60 m

SB PB
Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Filippa Clemmensen
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 8.79
Cecilie M. Carstensen
Greve Atletik (DEN)
07 Greve Atletik (DEN) 8.70 8.70
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9.83
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan 9.09
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund
Ingrid Ekdahl Sundin
IFK Lund
07 IFK Lund
ENA KRIZMANIC
IFK Lund
07 IFK Lund
Nora Lindmark
IFK Lund
07 IFK Lund
Elsa Säveland
IFK Lund
07 IFK Lund
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 9.42 9.42
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 9.02 9.02
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 10.72 9.72
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF
Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI
Isabella Ganton
Malmö AI
07 Malmö AI
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI
Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI
Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI
Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI
Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI
Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.47
Olivia Dahl Lunøe
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 9.57 9.57
Maja Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.53 8.53
Ellen Perman
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 8.46 8.46
Nicolina Sinclair
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 9.34 9.34
Majken Söderlund Larsson
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 9.12 9.12
Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF
My Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF
Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK
Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 37

F13 800 m

SB PB
Linnea Johansson
Bohus IF
07 Bohus IF 2:42.75 2:42.75
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Amara Mol Romero
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 2:48.37
Elise Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN)
Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS
Elsa Säveland
IFK Lund
07 IFK Lund
Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 2:57.00
Amanda Paaske Frederiksen
Kolding KFUM (DEN)
07 Kolding KFUM (DEN) 2:30.16 2:30.16
Hadia Formuli
Malmö AI
07 Malmö AI
Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI
Hedvig Nygren
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI
Majken Söderlund Larsson
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 2:19.96 2:19.96
Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 16

F13 Höjd

SB PB
Celina Jensen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 145 145
Amara Mol Romero
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 131
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 120 125
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 135 135
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 115 125
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 135 136
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF
Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI
Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI
Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 16

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Celina Jensen
Amager AC (DEN)
07 Amager AC (DEN) 4.83 4.83
Linnea Johansson
Bohus IF
07 Bohus IF
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Amara Mol Romero
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 3.40
Cecilie M. Carstensen
Greve Atletik (DEN)
07 Greve Atletik (DEN)
Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS
Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 3.53 3.84
Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
ENA KRIZMANIC
IFK Lund
07 IFK Lund
Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 4.08
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 4.20 4.20
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 4.13 4.13
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF
Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Hadia Formuli
Malmö AI
07 Malmö AI
Isabella Ganton
Malmö AI
07 Malmö AI
Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI
Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI
Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI
Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.42
Freja Isabel Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 5.04
Selma E Ladefoged-Kromann
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 3.80
Amalie Sofie Nielsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 4.66
Hedvig Nygren
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI
Ellen Perman
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 4.95 4.95
Nicolina Sinclair
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI
Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK
Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 35

F13 Tresteg Hoppzon

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Filippa Clemmensen
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN)
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Lovis Olsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 8.54
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF
Hadia Formuli
Malmö AI
07 Malmö AI
Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI
Iris Puig Ursby
Malmö AI
07 Malmö AI
Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF
Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 18

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Elli Eriksson
IFK Halmstad
07 IFK Halmstad 7.56 7.56
Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund
Ingrid Ekdahl Sundin
IFK Lund
07 IFK Lund
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 6.72 7.80
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 9.56 9.56
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Hadia Formuli
Malmö AI
07 Malmö AI
Bella Gisel
Malmö AI
07 Malmö AI
Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI
Elsa Lundquist
Malmö AI
07 Malmö AI
Tilda Räftegård
Malmö AI
07 Malmö AI
Selma E Ladefoged-Kromann
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 7.66
Amalie Sofie Nielsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 13.14 13.14
Maja Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 10.23
Hedvig Nygren
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 23

F12 60 m

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Amalie Hesthaven
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 9.05
Sofie Skovgaard Olesen
Greve Atletik (DEN)
08 Greve Atletik (DEN) 8.91 8.91
Maja Bayer-Faber
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 10.23 10.23
Elise Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 9.66 9.66
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 9.30
Victoria Östling
Höganäs FI
08 Höganäs FI
Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan
Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund
Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg
Juni Björklund
Malmö AI
08 Malmö AI
Selma Björklund
Malmö AI
08 Malmö AI
Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI
Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI
Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI
Julia Lundberg
Malmö AI
08 Malmö AI
Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI
Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI
Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.04
Queen Riege
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.20
Svea Pellmé
Stenungsund FI
08 Stenungsund FI
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 30

F12 Höjd

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Maja Bayer-Faber
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN)
Elise Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 121 121
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI
Julia Lundberg
Malmö AI
08 Malmö AI
Svea Pellmé
Stenungsund FI
08 Stenungsund FI
Viola Lei Hansgaard
Trongårdens IF (DEN)
08 Trongårdens IF (DEN) 141 141
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

F12 Längd Hoppzon

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Amalie Hesthaven
Gentofte IK (DEN)
08 Gentofte IK (DEN) 4.37
Sofie Skovgaard Olesen
Greve Atletik (DEN)
08 Greve Atletik (DEN)
Maja Bayer-Faber
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 3.54 3.54
Elise Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 3.80 3.80
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Minna Olsson
Höganäs FI
08 Höganäs FI 3.60
Victoria Östling
Höganäs FI
08 Höganäs FI 3.50 3.50
Vendela Bogren
Höörs IS
08 Höörs IS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund
Dalia Kamf Hoppe
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg
Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI
Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI
Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI
Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI
Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI
Rut Nilsson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.42
Queen Riege
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.19
Svea Pellmé
Stenungsund FI
08 Stenungsund FI
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF
Vera Frisk
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Marie Karlsson
Öresund FK
08 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 28

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Ella Selander
Eslövs AI
08 Eslövs AI
Maja Bayer-Faber
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN)
Elise Sloth
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 4.70 4.70
Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan
Sara Henao
Malmö AI
08 Malmö AI
Viola Lei Hansgaard
Trongårdens IF (DEN)
08 Trongårdens IF (DEN) 10.30 10.30

Antal anmälda deltagare: 6

F11 60 m

SB PB
Ronja Revall
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 9.72
Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 9.33
Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI 10.11
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 9.54 9.54
Edith Harlegård
IFK Lund
09 IFK Lund
Saga Persson
IFK Lund
09 IFK Lund
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Livia Wirf
IFK Lund
09 IFK Lund
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Tuva Falk
Malmö AI
09 Malmö AI
Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI
Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI
Stina Wästberg
Malmö AI
09 Malmö AI
Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 8.45 8.45
Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF
Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 16

F11 600 m

SB PB
Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF 2:11.67
Evelina Johansson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 2:24.21
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund
Moa Nilsson Jansen
IS Göta
09 IS Göta
Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI
Elaha Formuli
Malmö AI
09 Malmö AI
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI
Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 1:57.60
Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF
Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF
Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK
Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 13

F11 Längd Hoppzon

SB PB
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 3.35 3.35
Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF
Ida Nyberg
Eslövs AI
09 Eslövs AI
Ronja Revall
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN)
Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF
Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI 2.99
Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 3.45 3.45
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Livia Wirf
IFK Lund
09 IFK Lund
Moa Nilsson Jansen
IS Göta
09 IS Göta
Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Emma Berglund
Malmö AI
09 Malmö AI
Tuva Falk
Malmö AI
09 Malmö AI
Elaha Formuli
Malmö AI
09 Malmö AI
Emma Jakobsson
Malmö AI
09 Malmö AI
Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI
Stina Wästberg
Malmö AI
09 Malmö AI
Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 4.68
Cecilie Zachariae
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 3.52
Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF
Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF
Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK
Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 24

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Olivia Johansson
Bohus IF
09 Bohus IF
Milou Olsson
Höganäs FI
09 Höganäs FI
Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Livia Wirf
IFK Lund
09 IFK Lund
Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Elaha Formuli
Malmö AI
09 Malmö AI
Cecilie Zachariae
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 6.34
Malva Thorén
Ystads IF
09 Ystads IF
Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 10

F10 60 m

SB PB
Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 11.19 11.19
Evelina Johansson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK 10.35
Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet
Freja Abildgaard
Fremad Holbäck (DEN)
10 Fremad Holbäck (DEN) 10.46 10.46
Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF
Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 10.62 10.62
Noomie Borgström
IFK Lund
10 IFK Lund
Astrid Boström Holtås
IFK Lund
11 IFK Lund
Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund
Lisa Tage
IFK Lund
10 IFK Lund
Beata Lindbergh
KA2 IF
10 KA2 IF 10.05 10.05
Joline Opazo
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 10.66 10.66
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI
Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI
Juliet Hodge
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 9.52
Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 9.46
Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF
Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF
Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.61
Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 10.96

Antal anmälda deltagare: 25

F10 Längd Hoppzon

SB PB
Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 2.91 2.91
Evelina Johansson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK
Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet
Freja Abildgaard
Fremad Holbäck (DEN)
10 Fremad Holbäck (DEN) 3.27 3.27
Noor af Wetterstedt
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF
Hedvig Götegård
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 2.63 2.91
Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Astrid Boström Holtås
IFK Lund
11 IFK Lund
Lisa Tage
IFK Lund
10 IFK Lund
Beata Lindbergh
KA2 IF
10 KA2 IF 3.44 3.44
Joline Opazo
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad 2.95 2.95
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI
Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI
Juliet Hodge
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3.61
Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 3.80
Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF
Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF
Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 3.20
Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 2.99

Antal anmälda deltagare: 25

F10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Evelina Johansson
Falkenbergs IK
10 Falkenbergs IK
Freja Abildgaard
Fremad Holbäck (DEN)
10 Fremad Holbäck (DEN) 4.40 4.40
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan 4.00 4.75
Felicia Thor
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Wilma Caroline Nielsen
Sparta (DEN)
10 Sparta (DEN) 6.57
Marika Söderlund Larsson
Stenungsund FI
10 Stenungsund FI 6.24 6.24
Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 4.34
Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 12

Män 60 m

SB PB
Asger Østerby
Aalborg AoM (DEN)
97 Aalborg AoM (DEN)
Simon Hansen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
98 Aarhus 1900 A/M (DEN) 6.82
Steffen Udengaard Knudsen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
98 Aarhus 1900 A/M (DEN) 6.90
Dennis Melander
Athletics 24 Seven SK
95 Athletics 24 Seven SK
Sebastian Valentin Buschardt
Bagsvaerd Atletik (DEN)
97 Bagsvaerd Atletik (DEN) 7.28
Dlovan Baker
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 7.28 7.28
Filip Bøe
Fana IL (NOR)
00 Fana IL (NOR)
Sebastian Kordt Lassen
Frederiksberg IF (DEN)
93 Frederiksberg IF (DEN) 7.42
Mathias A. Olsen
Frederiksberg IF (DEN)
91 Frederiksberg IF (DEN) 7.25
Frederik Regli
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7.29
Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 6.86
Frankly Dadey
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7.15 7.15
Emmanuel Dawlson
Hammarby IF
92 Hammarby IF 6.80
Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 7.42
Michael Noes Andersen
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 7.40 7.24
Simon Mathiasen
Hvidovre AM (DEN)
96 Hvidovre AM (DEN)
Daniel Rømer Matthiesen
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN)
Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 7.00 6.92
Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN)
Grigorios Kyriakoudis
Hässelby SK
97 Hässelby SK 7.01 6.95
Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 7.03 6.99
Martin Jönsson
IFK Lund
96 IFK Lund 7.25 7.25
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7.42 7.37
Anton Bertilsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Marius Bull Hjeltnes
IK Tjalve (NOR)
96 IK Tjalve (NOR)
Sindre Olsvik
IK Tjalve (NOR)
98 IK Tjalve (NOR) 7.23
Alex Christiansen
Kolding KFUM (DEN)
97 Kolding KFUM (DEN) 7.08 7.00
Mads Lunø
Kolding KFUM (DEN)
99 Kolding KFUM (DEN) 7.15 7.04
Thomas Jones
Kyrkhults SK
01 Kyrkhults SK
Marius Glenner-Frandsen
Københavns IF (DEN)
95 Københavns IF (DEN)
Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 7.55
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF 7.87 7.87
Jacob Ewertzh
Malmö AI
95 Malmö AI 6.92
James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI
Douglas Hellbratt
Malmö AI
95 Malmö AI 6.91
Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 6.72
Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 7.10
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI
Jean-Christian Zirignon
Malmö AI
95 Malmö AI 6.86
Nicolai Lind Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 7.20
Festus Asante
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 6.76
Emil Frænde
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 7.11
Frederik Schou Nielsen
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 6.83
Sebastian Pedersen
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 7.03
Philip Reynolds
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 7.20
Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 7.17
Erik Ahlfont
Turebergs FK
00 Turebergs FK 7.30
Lukas Nordén
Västerås FK
98 Västerås FK 7.06 7.01
Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK
Alexander Andreasson
Örgryte IS
99 Örgryte IS 6.94
Tobias Carlryd
Örgryte IS
00 Örgryte IS 7.15
Jonatan Hirsh
Örgryte IS
98 Örgryte IS 6.94

Antal anmälda deltagare: 53

Män 200 m

SB PB
Asger Østerby
Aalborg AoM (DEN)
97 Aalborg AoM (DEN) 23.84
Steffen Udengaard Knudsen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
98 Aarhus 1900 A/M (DEN) 22.07
Dlovan Baker
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN)
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Magnus Sövgren
FK Athlet
75 FK Athlet
Mathias A. Olsen
Frederiksberg IF (DEN)
91 Frederiksberg IF (DEN) 23.63
Frederik Andersson
Greve Atletik (DEN)
01 Greve Atletik (DEN) 22.80
Kasper Andersson
Greve Atletik (DEN)
97 Greve Atletik (DEN) 22.53
Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 22.44
Bernie Bengtsson
Hvidovre AM (DEN)
62 Hvidovre AM (DEN) 25.77 21.45
Mikkel Klejnstrup
Hvidovre AM (DEN)
86 Hvidovre AM (DEN) 23.10 22.80
Iasonas Koniaris
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 22.90
Simon Mathiasen
Hvidovre AM (DEN)
96 Hvidovre AM (DEN)
Daniel Rømer Matthiesen
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN)
Kasper Olsen
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 22.00 21.91
Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 22.20 21.63
Jacob Chua Ziska
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN)
Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg
Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg
Evert Tegle
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg
Martin Jönsson
IFK Lund
96 IFK Lund 22.50 22.23
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 23.71
Anton Bertilsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö
Jakob Helsing
IK Orient
00 IK Orient 22.68
Mads Lunø
Kolding KFUM (DEN)
99 Kolding KFUM (DEN) 23.15
Søren Nørgaard
Kolding KFUM (DEN)
99 Kolding KFUM (DEN) 22.68 22.68
Marius Glenner-Frandsen
Københavns IF (DEN)
95 Københavns IF (DEN)
Pierre Nordqvist
Linköpings GIF
83 Linköpings GIF 25.15
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI
Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI
James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI
Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI
Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 21.00
Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 22.20
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI
Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI
Casper Spure Pedersen
Randers Freja Atletik (DEN)
92 Randers Freja Atletik (DEN) 22.71
Mathias Skifter Andersen
Slagelse Atletik DELTA (DEN)
99 Slagelse Atletik DELTA (DEN) 23.76
Andreas Christoffersen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 23.11
Philip Reynolds
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 22.90
Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 22.80
Erik Ahlfont
Turebergs FK
00 Turebergs FK 23.31
Emil Johansson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 21.49
Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Oliwer Danielsson
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Hampus Helamb
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Erik Johansson
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Richie Leong
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Emmanuel Ogwo
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 27.50
Carl Bengtström
Örgryte IS
00 Örgryte IS 21.40
Felix Larsen Nilsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 23.99
Samuel Wiik
Örgryte IS
98 Örgryte IS 22.60
Gustav Ölund
Örgryte IS
94 Örgryte IS 24.07

Antal anmälda deltagare: 57

Män 400 m

SB PB
Benjamin Lobo Vedel
Aalborg AoM (DEN)
97 Aalborg AoM (DEN) 46.07
Jason Overgaard
Fremad Holbäck (DEN)
01 Fremad Holbäck (DEN) 59.18
Mikkel Klejnstrup
Hvidovre AM (DEN)
86 Hvidovre AM (DEN) 51.20 50.27
Iasonas Koniaris
Hvidovre AM (DEN)
97 Hvidovre AM (DEN) 50.85
Sebastian Larvad
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 51.45
Mikkel Linnemand
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 52.75 52.75
Daniel Rømer Matthiesen
Hvidovre AM (DEN)
99 Hvidovre AM (DEN)
Kasper Olsen
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 50.00 49.80
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Valter Viscovi
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Hampus Widlund
IFK Växjö
93 IFK Växjö 24.50
Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 54.19
Jakob Helsing
IK Orient
00 IK Orient 49.85
Søren Nørgaard
Kolding KFUM (DEN)
99 Kolding KFUM (DEN) 51.51 50.99
Brian Brandt Jørgensen
Københavns IF (DEN)
74 Københavns IF (DEN) 53.50 53.50
Robin Rich
Københavns IF (DEN)
67 Københavns IF (DEN) 55.65
Viktor Bondesson
Malmö AI
98 Malmö AI
Nick Ekelund-Arenander
Malmö AI
89 Malmö AI 46.31
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI
Ali Hussein
Malmö AI
00 Malmö AI
Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI
Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI
Anton Sigurdsson
Malmö AI
96 Malmö AI
Mathias Astrup
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 51.00
Philip Braun
Sparta (DEN)
90 Sparta (DEN) 49.70
Luis F Maillet
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 51.95
Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK 50.95
Erik Ahlfont
Turebergs FK
00 Turebergs FK
Esbjörn Eriksson
Turebergs FK
03 Turebergs FK 54.12
Emil Johansson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 47.69
Hugo Liljegren
Turebergs FK
03 Turebergs FK 54.15
Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 59.10
Carl Bengtström
Örgryte IS
00 Örgryte IS 47.17
Felix Larsen Nilsson
Örgryte IS
00 Örgryte IS 51.69
Samuel Wiik
Örgryte IS
98 Örgryte IS 49.28
Gustav Ölund
Örgryte IS
94 Örgryte IS 55.00

Antal anmälda deltagare: 36

Män 800 m

SB PB
Rasmus Baltzersen
Bagsvaerd Atletik (DEN)
02 Bagsvaerd Atletik (DEN) 1:56.40
Christoffer Frost-Jensen Johansen
Bagsvaerd Atletik (DEN)
97 Bagsvaerd Atletik (DEN) 1:49.44
Michael Pilegaard Hansen
Bagsvaerd Atletik (DEN)
67 Bagsvaerd Atletik (DEN) 2:10.04
Erik Olsson
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 2:31.70
Jörgen Olsson
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF
Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 2:13.72
Tummas Napoleon Arge
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN)
Martin Møllgaard
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 1:59.00
Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 2:05.00
David Romney Lauridsen
Herlev Atletik (DEN)
01 Herlev Atletik (DEN)
Felix Wyon
Hovslätts IK
04 Hovslätts IK
Elliott Anderstedt
Höörs IS
01 Höörs IS 1:58.95
Bertil Augustsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 2:04.00
Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:59.92
Gustav Bendsen
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 2:05.00
Andreas Holst Lange
Københavns IF (DEN)
02 Københavns IF (DEN) 1:57.30
Elias Kongsted Misander
Københavns IF (DEN)
02 Københavns IF (DEN) 2:12.00
Villads Schou
Københavns IF (DEN)
01 Københavns IF (DEN) 2:01.00
Olof Persson
Malmö AI
76 Malmö AI
Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI
Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI
Luis F Maillet
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 2:05.00
Andreas Carlsson
Stenungsund FI
02 Stenungsund FI
Rasmus Haak
Stenungsund FI
03 Stenungsund FI
Albert Hellman
Stenungsund FI
01 Stenungsund FI
Mattias Lindén
Tjalve IF
83 Tjalve IF
Louis Schmitz
Ullevi FK
04 Ullevi FK 2:08.00
Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 2:16.00
Daniel Karlsson
Ystads IF
84 Ystads IF 2:06.00
Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 2:10.00
Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 2:16.00

Antal anmälda deltagare: 33

Män 1500 m

SB PB
Mikkel Dahl-Jessen
AGF Atletik (DEN)
94 AGF Atletik (DEN) 3:41.32 3:41.32
Mikael Johnsen
AGF Atletik (DEN)
92 AGF Atletik (DEN) 3:43.48 3:43.48
Rasmus Baltzersen
Bagsvaerd Atletik (DEN)
02 Bagsvaerd Atletik (DEN) 3:59.50
Noah Grunnet Nouri
Bagsvaerd Atletik (DEN)
02 Bagsvaerd Atletik (DEN) 4:18.72
Peter Tall
Björnstorps IF
77 Björnstorps IF
Tummas Napoleon Arge
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN)
Martin Møllgaard
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 4:05.00
Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 4:30.00 4:22.00
Marc Lövgren Karlsson
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 4:09.21
Mattias Ohlsson
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF 3:51.22
Gustav Berlin
Hässelby SK
95 Hässelby SK 3:51.66
Omar Ismail
Högby IF
00 Högby IF 3:51.00 3:51.00
Robin Rohlén
IFK Umeå
90 IFK Umeå 3:48.12
Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta 5:00.00 5:00.00
Timor Sandberg
IS Göta
99 IS Göta 4:15.00
Warsame Doley
Malmö AI
98 Malmö AI 3:52.00 3:52.00
Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI
Alexander Nilsson
Mölndals AIK
95 Mölndals AIK 3:48.32
Simon Wallenlind
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 3:47.71
Nick R Jensen
PACE
91 PACE 3:43.00
Conrad Lind
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 4:04.13
Christian Lindgreen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 4:13.86
Albert Hellman
Stenungsund FI
01 Stenungsund FI 5:06.00 5:06.00
Arvid Backteman
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK
Erik Jälknäs
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK
Leo Magnusson
Sävedalens AIK
98 Sävedalens AIK
Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 4:20.00
Hampus Börjesson
Åhus FIK
93 Åhus FIK 4:28.82
Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 4:42.00

Antal anmälda deltagare: 29

Män 60 m häck Höjd: 106,7cm

SB PB
Mathias A. Olsen
Frederiksberg IF (DEN)
91 Frederiksberg IF (DEN) 9.12
Jonathan Holm
Hammarby IF
94 Hammarby IF 7.84
Amir Shaker
Hammarby IF
89 Hammarby IF
Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 8.07
Hampus Widlund
IFK Växjö
93 IFK Växjö 8.03 8.03
Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN)
Jan Wildeman
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN)
Max Hrelja
Malmö AI
98 Malmö AI
Elias Martinsson
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK
Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 8.51
Oliver Chabert
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 8.17
Nikolaj Graves
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 8.68
Filip Björklund
Örgryte IS
98 Örgryte IS 7.96

Antal anmälda deltagare: 13

Män Höjd

SB PB
Janick Klausen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
93 Aarhus 1900 A/M (DEN) 228
Mads Moos Larsen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 210
Vetle Raa Ellingsen
Fana IL (NOR)
00 Fana IL (NOR)
Christoffer Åndahl
Københavns IF (DEN)
00 Københavns IF (DEN) 200
Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI
Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 6

Män Stav

SB PB
Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 500
Andreas Gjesdal
IK Tjalve (NOR)
95 IK Tjalve (NOR) 500 505
Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 525
Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI
Mathies Hartmann
Odense Atletik (DEN)
95 Odense Atletik (DEN) 421 450
Toke Staub Jørgensen
Odense Atletik (DEN)
00 Odense Atletik (DEN) 451 475
Per Magne Florvaag
Sandnes IL (NOR)
93 Sandnes IL (NOR)
Oswald Carstensen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 400
Oliver Chabert
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 510
Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 420
Nikolaj Graves
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 465
Nikolaj Grønbech
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 440
Rasmus W Jørgensen
Sparta (DEN)
89 Sparta (DEN) 565
Aske Valdemar Petersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 478
Jonathan Thulstrup
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 390
Patric Rodås
Ullevi FK
95 Ullevi FK 406 420
William Asker
Örgryte IS
04 Örgryte IS 436 436
Oliver Edman
Örgryte IS
01 Örgryte IS 440
Kevin Fankl
Örgryte IS
95 Örgryte IS
Filip Gyllensten
Örgryte IS
92 Örgryte IS 530

Antal anmälda deltagare: 20

Män Längd

SB PB
Kasper Larsen
Aarhus 1900 A/M (DEN)
99 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7.55
Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN)
Andreas Trajkovski
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 7.30 7.87
Fredrik Samuelsson
Hässelby SK
95 Hässelby SK 7.81
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 6.89
Jesper Simonsson
IK Orient
00 IK Orient 6.22 6.50
Marius Bull Hjeltnes
IK Tjalve (NOR)
96 IK Tjalve (NOR)
Sindre Olsvik
IK Tjalve (NOR)
98 IK Tjalve (NOR) 6.85
Elias Søvik
IK Tjalve (NOR)
00 IK Tjalve (NOR) 6.42
Andreas Carlsson
IK Ymer
95 IK Ymer
Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 7.06
Thobias Montler
Malmö AI
96 Malmö AI
Nicolai Lind Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 6.87
Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 6.98
Emil Frænde
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 6.99
Sebastian Pedersen
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN)
Kiran Karlström
Turebergs FK
01 Turebergs FK
Alexander Andreasson
Örgryte IS
99 Örgryte IS 7.00
Tobias Carlryd
Örgryte IS
00 Örgryte IS 6.94
Kevin Fankl
Örgryte IS
95 Örgryte IS
Jonatan Hirsh
Örgryte IS
98 Örgryte IS 7.39

Antal anmälda deltagare: 21

Män Tresteg

SB PB
Patrick Wolf
Esbjerg AM (DEN)
01 Esbjerg AM (DEN) 13.72
Per B Johannesen
Fana IL (NOR)
02 Fana IL (NOR) 15.29 15.29
Carl Erik Landsvik
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR)
Sondre Vie Ytre Arne
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR)
Marius Bull Hjeltnes
IK Tjalve (NOR)
96 IK Tjalve (NOR)
Elias Søvik
IK Tjalve (NOR)
00 IK Tjalve (NOR) 13.88
Marcus Nyberg
Malmö AI
97 Malmö AI
Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 14.87
Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK
Favour Chidisson
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Johan Wahlgren
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Artur Engström
Örgryte IS
96 Örgryte IS 15.59
Judith Wagersten
Örgryte IS
98 Örgryte IS 12.00
Gabriel Wallmark
Örgryte IS
02 Örgryte IS

Antal anmälda deltagare: 14

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
Viktor Gardenkrans
Athletics 24 Seven SK
95 Athletics 24 Seven SK
Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN)
Oliver Chabert
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 11.88
Casper Jørgensen
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 16.69
Stefan Mortensen
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 14.59

Antal anmälda deltagare: 5

P19 60 m

SB PB
Carl Hedin
Eksjö Södra IK
01 Eksjö Södra IK 7.18
Alfred Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 7.83
Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 7.30 7.30
Victor Akande
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Elia Latta
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN)
Samuel Carlsson
IFK Halmstad
01 IFK Halmstad
Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö 7.19
Petter Roos
KA2 IF
01 KA2 IF
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Andreas Christoffersen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 7.38
Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7.31
Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK
Kiran Karlström
Turebergs FK
01 Turebergs FK
Imran Lernebo
Turebergs FK
01 Turebergs FK 7.18
Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK
Anton Runemar
Turebergs FK
02 Turebergs FK 7.33
Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Oliwer Danielsson
Ullevi FK
01 Ullevi FK 6.91
Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Hampus Helamb
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Erik Johansson
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Richie Leong
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Emmanuel Ogwo
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.64
Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.43

Antal anmälda deltagare: 31

P19 200 m

SB PB
Carl Hedin
Eksjö Södra IK
01 Eksjö Södra IK 23.30
Andreas Joseph Dixon
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 23.29
Alfred Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 23.45
Jason Overgaard
Fremad Holbäck (DEN)
01 Fremad Holbäck (DEN) 25.53
Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 23.22
Victor Akande
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Elia Latta
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN)
Mikkel Linnemand
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 22.77 22.77
Samuel Carlsson
IFK Halmstad
01 IFK Halmstad
Petter Roos
KA2 IF
01 KA2 IF
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI
Imran Lernebo
Turebergs FK
01 Turebergs FK
Anton Runemar
Turebergs FK
02 Turebergs FK
Lucas Bolin
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Richie Leong
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Emmanuel Ogwo
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Johan Wahlgren
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 25.12
Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK 24.59

Antal anmälda deltagare: 22

P19 1500 m

SB PB
David Romney Lauridsen
Herlev Atletik (DEN)
01 Herlev Atletik (DEN) 4:46.18 4:46.18
Sebastian Bergman
Hvidovre AM (DEN)
01 Hvidovre AM (DEN) 4:30.00
Victor Wahlgren
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK 4:16.25
Andreas Carlsson
Stenungsund FI
02 Stenungsund FI 4:22.00
Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 4:24.67

Antal anmälda deltagare: 5

P19 60 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
Carl Hedin
Eksjö Södra IK
01 Eksjö Södra IK
Andreas Joseph Dixon
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR) 8.60
Carl Erik Landsvik
Fana IL (NOR)
01 Fana IL (NOR)
Alfred Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN)
Jason Overgaard
Fremad Holbäck (DEN)
01 Fremad Holbäck (DEN) 10.37 10.37
Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Edvin Månsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Thomas Jones
Kyrkhults SK
01 Kyrkhults SK
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Marcus Blixt
Mölndals AIK
02 Mölndals AIK
Oswald Carstensen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN)
Andreas Christoffersen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.71
Nikolaj Grønbech
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN)

Antal anmälda deltagare: 13

P19 Höjd

SB PB
Magnus Elsted
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 182
Nikolaj Grønbech
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 179
Erik Dahlberg
Turebergs FK
02 Turebergs FK
Emil De Maria Petersson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 185

Antal anmälda deltagare: 4

P19 Längd

SB PB
William Korsgaard
Aarhus 1900 A/M (DEN)
01 Aarhus 1900 A/M (DEN) 6.97
Patrick Wolf
Esbjerg AM (DEN)
01 Esbjerg AM (DEN) 6.64
Tobias Andersson
Greve Atletik (DEN)
02 Greve Atletik (DEN) 6.60
Otto Nilsson
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Oswald Carstensen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 5.88
Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 6.62
Nikolaj Grønbech
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 6.47
Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK
Kiran Karlström
Turebergs FK
01 Turebergs FK
Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK
Favour Chidisson
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Oliwer Danielsson
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Herman Forsberg
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Hampus Helamb
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Erik Johansson
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Rafael Tejada de Leon
Ullevi FK
02 Ullevi FK
Johan Wahlgren
Ullevi FK
02 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 18

P19 Kula Vikt: 6,0kg

SB PB
Sebastian Larsen
Amager AC (DEN)
01 Amager AC (DEN) 13.56 13.56
Teodor Sobczyk
Hovslätts IK
01 Hovslätts IK
Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK
Leo Frid-Göransson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

P17 60 m

SB PB
Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI 7.16
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 7.37 7.37
Magnus Askov-Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 8.08
Bertil Augustsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.29 7.23
Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Jimmy Moreno
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Moltas Strömberg
IFK Växjö
03 IFK Växjö 7.37
Anton Essen
IK Orient
03 IK Orient 7.31 7.31
August Østergaard
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 7.70 7.70
Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 7.67
Esbjörn Eriksson
Turebergs FK
03 Turebergs FK 7.53
Jimmy Hellström
Ullevi FK
03 Ullevi FK
Viktor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 14

P17 200 m

SB PB
Simon-Ronaldo Baum Lee Gonzales
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 27.59
Mikkel David Marklund
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 24.28 24.28
Jacob Laustsen
Esbjerg AM (DEN)
04 Esbjerg AM (DEN) 24.62
Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI 23.16
Noah Østergaard
Gentofte IK (DEN)
06 Gentofte IK (DEN)
Mathias Touillon
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN)
Johan Fritiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg
Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Vincente Nordqvist
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Anton Essen
IK Orient
03 IK Orient 23.97 23.97
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
William Elsner
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 25.55
August Østergaard
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN)
Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 25.51 24.80
Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Vilhelm Krüger
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 23.01 23.01
Sofus Peter Lassen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 23.42
Frederik Thorup Sørensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 23.31
Carl Johan Zachariae
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 24.91
Casper Bergstrand
Stenungsund FI
04 Stenungsund FI
Vincent Lundstedt
Stenungsund FI
04 Stenungsund FI
Esbjörn Eriksson
Turebergs FK
03 Turebergs FK
Hugo Liljegren
Turebergs FK
03 Turebergs FK 23.75
Viggo Andersson
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Jimmy Hellström
Ullevi FK
03 Ullevi FK
Viktor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 26.32
Joel Torp
Åhus FIK
04 Åhus FIK 25.19

Antal anmälda deltagare: 31

P17 1500 m

SB PB
Gustav B Andersen
Amager AC (DEN)
04 Amager AC (DEN) 4:30.52 4:30.52
Erik Olsson
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 5:08.40
Cilius Jørgensen
Gentofte IK (DEN)
04 Gentofte IK (DEN) 5:07.00
Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Niels Hampus Jensen
Malmö AI
04 Malmö AI
Rasmus Haak
Stenungsund FI
03 Stenungsund FI
Louis Schmitz
Ullevi FK
04 Ullevi FK 4:30.00

Antal anmälda deltagare: 7

P17 60 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI 8.16
Hannes Egonsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

P17 Höjd

SB PB
Teodor Heldal
Fana IL (NOR)
04 Fana IL (NOR) 185 185
Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Hugo Rasmussen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 167
Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI
Mohamed Nouh
Team Qatar (QAT)
03 Team Qatar (QAT) 206 206
Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 204
William Peiro
Turebergs FK
03 Turebergs FK
Viktor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK
Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 9

P17 Stav

SB PB
Sebastian Braunias
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Malte Siwertsson
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Hugo Rasmussen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 300
Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI
Felix Steene
Ullevi FK
04 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 5

P17 Längd

SB PB
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 6.58 6.58
Magnus Askov-Hansen
Frederiksberg IF (DEN)
03 Frederiksberg IF (DEN) 6.04
Johan Fritiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS
Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
William Peiro
Turebergs FK
03 Turebergs FK
Jimmy Hellström
Ullevi FK
03 Ullevi FK
Viktor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 8

P17 Tresteg

SB PB
Simon-Ronaldo Baum Lee Gonzales
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN)
Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 10.64
Tobias Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
03 IK Hellas Roskilde (DEN) 11.19
Viggo Andersson
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Viktor Hering
Ullevi FK
03 Ullevi FK
Philip Karlsson
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 7

P16 60 m

SB PB
Simon-Ronaldo Baum Lee Gonzales
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 8.47 8.47
Mikkel David Marklund
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 7.52 7.52
Jacob Laustsen
Esbjerg AM (DEN)
04 Esbjerg AM (DEN)
Felix Wyon
Hovslätts IK
04 Hovslätts IK
Mathias Touillon
Hvidovre AM (DEN)
04 Hvidovre AM (DEN)
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Casper Johansson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 7.67
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 7.60
Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.97 7.97
Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.76 7.76
Vincente Nordqvist
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Niels Hampus Jensen
Malmö AI
04 Malmö AI
Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 7.39 7.32
Vilhelm Krüger
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 7.26
Frederik Thorup Sørensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 7.26
Casper Bergstrand
Stenungsund FI
04 Stenungsund FI 7.65 7.65
Vincent Lundstedt
Stenungsund FI
04 Stenungsund FI
Viggo Andersson
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Felix Steene
Ullevi FK
04 Ullevi FK
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 7.93
Joel Torp
Åhus FIK
04 Åhus FIK 7.68

Antal anmälda deltagare: 25

P16 60 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad
Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI
Vilhelm Krüger
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 8.49 8.49
Casper Bergstrand
Stenungsund FI
04 Stenungsund FI

Antal anmälda deltagare: 5

P16 Längd

SB PB
Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad
Sebastian Odell
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg
Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 5.44 5.44
Hannes Hertzman
IFK Växjö
04 IFK Växjö
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Vilhelm Krüger
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 6.28 6.69
Casper Bergstrand
Stenungsund FI
04 Stenungsund FI 5.91 5.91
Viggo Andersson
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Philip Karlsson
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Johannes Lundqvist
Ullevi FK
04 Ullevi FK
Felix Steene
Ullevi FK
04 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 11

P16 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
Elliot Erhagen
Höganäs FI
04 Höganäs FI
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Felix Steene
Ullevi FK
04 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 3

P15 60 m

SB PB
Daniel Bisgaard
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 7.73 7.73
Mathias Højen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 7.46 7.46
Christian Thomas Nymann
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 8.65
Sebastian Glyb
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 7.64 7.64
Ted Bohman
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund 7.90
Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 8.65
Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI
Jonas Gustén
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Shakeem Reid
Ullevi FK
05 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 14

P15 200 m

SB PB
Daniel Bisgaard
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 25.32
Mathias Højen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 24.99 24.99
Frederik Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 33.05
Ludvig Elmedal
Fremad Holbäck (DEN)
06 Fremad Holbäck (DEN)
Christian Andersson
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 25.07
Mads Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
05 Herlufsholm A&M (DEN) 29.48 29.48
Sebastian Glyb
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 24.78
Ted Bohman
Hovslätts IK
05 Hovslätts IK
Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Dionis Joziasse
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund 25.91
Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Samuel Jönsson
KFUM Kristianstad
06 KFUM Kristianstad
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI
Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 28.18
Ludvig Bergström
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI 28.62
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 27.62
Jonas Gustén
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Shakeem Reid
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 27

P15 1000 m

SB PB
Michael Pilegaard Hansen (Utom tävlan)
Bagsvaerd Atletik (DEN)
67 Bagsvaerd Atletik (DEN) 2:50.00
Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 3:10.00
Gabriel Andersson
FK Athlet
06 FK Athlet
Carlos Ørn Tange Palsan
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN)
Storm Foged Sabroe
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 3:00.00
Hjalte Dalskov
Fremad Holbäck (DEN)
05 Fremad Holbäck (DEN) 2:55.16
Gustav Thomsen
Fremad Holbäck (DEN)
05 Fremad Holbäck (DEN)
Sander Petri Bere
Genarps IF
05 Genarps IF
Mads Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
05 Herlufsholm A&M (DEN) 3:15.00 3:15.00
Simon Worsøe Clausen
Hvidovre AM (DEN)
05 Hvidovre AM (DEN) 3:01.39
Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS
Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund
Jakob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund
Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI
Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI
Gustav Herold
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 3:03.36
Ludvig Bergström
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI 3:18.00

Antal anmälda deltagare: 17

P15 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Daniel Bisgaard
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 8.92 8.92
Sebastian Glyb
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 8.58 8.58
Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 9.11
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI
Erik Carlsson
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI 11.04
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 9.89

Antal anmälda deltagare: 8

P15 Höjd

SB PB
Mathias Højen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 170 170
Christian Thomas Nymann
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 136
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 155
Elias Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 4

P15 Stav

SB PB
Rasmus Eybye Petersen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 253 253
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 310 320

Antal anmälda deltagare: 5

P15 Längd

SB PB
Daniel Bisgaard
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 5.15 5.15
Mathias Højen
Ballerup AK (DEN)
05 Ballerup AK (DEN) 6.09 6.09
Christian Thomas Nymann
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 5.01
Christian Andersson
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 5.48
Mads Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
05 Herlufsholm A&M (DEN) 4.58 4.58
Sebastian Glyb
Holte Atletik (DEN)
05 Holte Atletik (DEN) 5.25 5.25
Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS
William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Isak Hughes
IFK Växjö
05 IFK Växjö
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 4.76
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Elias Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Shakeem Reid
Ullevi FK
05 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 15

P15 Tresteg

SB PB
Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 9.52
Jonas Gustén
Ullevi FK
05 Ullevi FK
Elias Johansson
Ullevi FK
05 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 4

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Christian Thomas Nymann
Frederiksberg IF (DEN)
05 Frederiksberg IF (DEN) 8.76
Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK
William Kalläne
Malmö AI
05 Malmö AI
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 6

P14 60 m

SB PB
Hayden Hodge
Copenhagen International School (DEN)
06 Copenhagen International School (DEN)
Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Ludvig Elmedal
Fremad Holbäck (DEN)
06 Fremad Holbäck (DEN) 7.87 7.87
Christian Andersson
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN) 7.72 7.72
Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund
Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.37
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Samuel Jönsson
KFUM Kristianstad
06 KFUM Kristianstad
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI
Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI
Vilgot Sandström
Malmö AI
06 Malmö AI
Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 8.67
Connor Joseph Mikkelsen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 9.20
Anyel Weis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 7.78 7.78
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 8.75
André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 24

P14 Höjd

SB PB
Tobias Heldal
Fana IL (NOR)
06 Fana IL (NOR) 160 160
Carl-Emil Jensen
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 128 128
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Vilgot Sandström
Malmö AI
06 Malmö AI
Eli Riege
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 157
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK 143
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 10

P14 Längd

SB PB
Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Carl-Emil Jensen
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 4.80 4.80
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund
Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Vilgot Sandström
Malmö AI
06 Malmö AI
Sophus Emil Ramsgaard Jensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4.36
Connor Joseph Mikkelsen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4.12
Anyel Weis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 5.90 5.90
André Björk
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 17

P14 Tresteg

SB PB
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Erik Carlsson
Stenungsund FI
06 Stenungsund FI 9.70
John Bäck
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 8

P14 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Frederik Dahl Larsen
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 6.88
Christian Andersson
Greve Atletik (DEN)
06 Greve Atletik (DEN)
Carl-Emil Jensen
Herlev Atletik (DEN)
06 Herlev Atletik (DEN) 11.90 11.90
Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Isak Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Viggo Bergström
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Mathias Riber Schmidt
Køge Atletik (DEN)
06 Køge Atletik (DEN)
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 9

P13 60 m

SB PB
August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN)
Noah Bank
Herlev Atletik (DEN)
07 Herlev Atletik (DEN)
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
Edvin Sassersson
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 9.10 9.10
Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 10.18 10.18
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI
Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI
Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI
Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI
Thor Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.49
Nikolaj Krüger
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.97
Anton Grentzelius
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 9.46
Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 14

P13 800 m

SB PB
Max Olmarker
Båstads GIF
07 Båstads GIF
Theodor Reedtz Lundsgaard
Gentofte IK (DEN)
07 Gentofte IK (DEN) 2:33.21
Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 2:42.00
Mikkel Feldborg Nielsen
IK Hellas Roskilde (DEN)
07 IK Hellas Roskilde (DEN) 2:40.20
Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF
Milo Rugland
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Finn Grindal
Malmö AI
07 Malmö AI
Anders Silleborg
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 2:36.59
William Thøgersen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 2:31.13
Anton Grentzelius
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 2:49.62 2:49.62

Antal anmälda deltagare: 13

P13 Höjd

SB PB
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Noah Bank
Herlev Atletik (DEN)
07 Herlev Atletik (DEN) 130 130
Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 119 119
Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI
Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 5

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Max Olmarker
Båstads GIF
07 Båstads GIF
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Noah Bank
Herlev Atletik (DEN)
07 Herlev Atletik (DEN) 3.89 3.89
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Edvin Sassersson
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 3.78 3.78
Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 3.49 3.49
Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI
Harald Sandström
Malmö AI
07 Malmö AI
Thor Knudsen
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 5.09
Anders Silleborg
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 4.56
Anton Grentzelius
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI 3.79 4.14
Vidar Nilsson
Ystads IF
07 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 13

P13 Tresteg Hoppzon

SB PB
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 6.96 6.96
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 10.65 10.65
Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI
Filip Lindbladh
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
August Skytte Christensen
Ballerup AK (DEN)
07 Ballerup AK (DEN) 10.17 10.17
Noah Bank
Herlev Atletik (DEN)
07 Herlev Atletik (DEN) 8.54 8.54
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Love Röme
IFK Lund
07 IFK Lund
Nemo Nerg
KA2 IF
07 KA2 IF 6.03 6.03
Eric Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI
Johan Dahl Kokkegård
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN)
Nikolaj Krüger
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.98
Oskar Haak
Stenungsund FI
07 Stenungsund FI
Filip Lindbladh
Åhus FIK
07 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 10

P12 60 m

SB PB
Magnus Nergaard
Fremad Holbäck (DEN)
08 Fremad Holbäck (DEN) 8.80 8.80
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
Anthon Juul Adjeiquaye
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 9.97 9.97
Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 9.91 9.91
Birk Kryger
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 8.95 8.95
Magnus Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 10.89 10.89
Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Alvar Gustafsson
IFK Lund
08 IFK Lund
Sixten Palm
IFK Lund
08 IFK Lund 9.16 9.16
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 9.13 9.13
Hector Swensson
IFK Lund
08 IFK Lund 10.96
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 9.01 8.98
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.48
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI
Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI
Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI
Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI
Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI
Johan Dahl Kokkegård
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.85
Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 8.77
William Thøgersen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.42
Eric Bryde
Öresund FK
08 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 25

P12 Höjd

SB PB
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
Anthon Juul Adjeiquaye
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 121 121
Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN)
Alvar Gustafsson
IFK Lund
08 IFK Lund
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 140 140
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 129
Samuel Ask
Malmö AI
08 Malmö AI 125
Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI
Algot Olsson
Malmö AI
08 Malmö AI
Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI
Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 137

Antal anmälda deltagare: 11

P12 Längd Hoppzon

SB PB
Magnus Nergaard
Fremad Holbäck (DEN)
08 Fremad Holbäck (DEN) 4.53 4.53
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
Anthon Juul Adjeiquaye
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN)
Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 3.65 3.65
Magnus Vielsøe-Nielsen
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 3.04
Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Alvar Gustafsson
IFK Lund
08 IFK Lund
Sixten Palm
IFK Lund
08 IFK Lund 3.78 3.78
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 4.32 4.32
Hector Swensson
IFK Lund
08 IFK Lund 3.05
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 4.23 4.32
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 5.09
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI
Algot Olsson
Malmö AI
08 Malmö AI
Rasmus Petrén
Malmö AI
08 Malmö AI
Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI
Johan Dahl Kokkegård
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.40
Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.75
William Thøgersen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.03

Antal anmälda deltagare: 22

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Anthon Juul Adjeiquaye
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN) 4.88 4.88
Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen
Herlev Atletik (DEN)
08 Herlev Atletik (DEN)
Birk Kryger
Herlufsholm A&M (DEN)
08 Herlufsholm A&M (DEN) 7.85 7.85
Alvar Gustafsson
IFK Lund
08 IFK Lund
Sixten Palm
IFK Lund
08 IFK Lund 6.49 6.49
Hector Swensson
IFK Lund
08 IFK Lund 4.10
Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 7.43
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI
Mico Pramgård
Malmö AI
08 Malmö AI
Oliver Mikkelsen
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.95

Antal anmälda deltagare: 13

P11 60 m

SB PB
Jonas Gretlund
Amager AC (DEN)
09 Amager AC (DEN) 8.72 8.72
Noa Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Emil Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Adrian Hrbinic
IFK Lund
09 IFK Lund
Oliver Ranehill
IK Finish
09 IK Finish 10.00 10.00
Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI
Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI
Erik Sjöstedt
Malmö AI
09 Malmö AI
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 8.98

Antal anmälda deltagare: 12

P11 600 m

SB PB
Jonas Gretlund
Amager AC (DEN)
09 Amager AC (DEN) 1:56.30 1:56.30
Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 2:09.01 2:09.01
Kasper Grandlund
Greve Atletik (DEN)
09 Greve Atletik (DEN) 2:06.15
Noa Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Adrian Hrbinic
IFK Lund
09 IFK Lund
Filip Månsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Oliver Ranehill
IK Finish
09 IK Finish 1:57.00 1:57.00
Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI
Pluto Palmblad
Malmö AI
09 Malmö AI
Erik Sjöstedt
Malmö AI
09 Malmö AI
Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 2:05.85

Antal anmälda deltagare: 14

P11 Längd Hoppzon

SB PB
Jonas Gretlund
Amager AC (DEN)
09 Amager AC (DEN) 4.57 4.57
Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 3.21 3.21
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Noa Glennstål
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Emil Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Filip Månsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Oliver Ranehill
IK Finish
09 IK Finish 3.60 3.70
Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI
Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 4.41

Antal anmälda deltagare: 12

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Eric Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 5.15 5.15
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Emil Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Filip Månsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Oliver Ranehill
IK Finish
09 IK Finish 6.00 6.00
Fabian Lindberg Tillander
Ystads IF
09 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 7

P10 60 m

SB PB
Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF
Viktor Hellmo
IFK Lund
10 IFK Lund
Arvid Malmström
IFK Lund
10 IFK Lund
Josh Olsson Prescod
IFK Lund
10 IFK Lund
Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund
Lucas Villanueva
IFK Lund
10 IFK Lund
Max Nordqvist
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI
Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI
Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI
Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK 10.85
Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK 10.28
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 10.17
Gustav Pedersen
Öresund FK
10 Öresund FK 10.38

Antal anmälda deltagare: 16

P10 Längd Hoppzon

SB PB
Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI
Axel Falknell
FK Athlet
10 FK Athlet
Anton Ford
Heleneholms IF
10 Heleneholms IF
Evan Cortés Tjälldén
IFK Lund
10 IFK Lund
Viktor Hellmo
IFK Lund
10 IFK Lund
Arvid Malmström
IFK Lund
10 IFK Lund
Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund
Max Nordqvist
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI
Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI
Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI
Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 3.29
Gustav Pedersen
Öresund FK
10 Öresund FK 3.19

Antal anmälda deltagare: 15

P10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Alvin Stjernfeldt
Eslövs AI
10 Eslövs AI
Valmar Malmlöf
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF
Josh Olsson Prescod
IFK Lund
10 IFK Lund
Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund
Max Nordqvist
Linköpings GIF
10 Linköpings GIF
Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI
Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI
Erik Herstedt
Malmö AI
10 Malmö AI
Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF
Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK
Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 5.50
Gustav Pedersen
Öresund FK
10 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 14

VK 60 m

SB PB
Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet
Anna Karin Lindgren
IFK Helsingborg
61 IFK Helsingborg
Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund 8.67
Marie Hansson
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 4

VK Kula

SB PB
Dorte Maria Ramlov
FIF Hillerød Atletik (DEN)
60 FIF Hillerød Atletik (DEN) 9.72 9.72
Marianne Stankovski
IFK Lund
44 IFK Lund 7.89 8.11

Antal anmälda deltagare: 2

VM 60 m

SB PB
Knud Erik Pedersen
FIF Hillerød Atletik (DEN)
60 FIF Hillerød Atletik (DEN)
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 7.42
Stig Fog
Herlev Atletik (DEN)
67 Herlev Atletik (DEN)
Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg
Evert Tegle
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg
David Hegardt
IFK Lund
73 IFK Lund
Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund 9.07 9.07
Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas
Leif Grönqvist
IS Göta
69 IS Göta
Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta
Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI
Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact
Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 8.40

Antal anmälda deltagare: 19

VM Längd

SB PB
Knud Erik Pedersen
FIF Hillerød Atletik (DEN)
60 FIF Hillerød Atletik (DEN)
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
Stig Fog
Herlev Atletik (DEN)
67 Herlev Atletik (DEN)
Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI
Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 7

VM Kula

SB PB
Knud Erik Pedersen
FIF Hillerød Atletik (DEN)
60 FIF Hillerød Atletik (DEN) 10.04 10.04
Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
Finn Ankerstjerne
Glostrup IC Atletik (DEN)
36 Glostrup IC Atletik (DEN)
Knud Høyer
Greve Atletik (DEN)
46 Greve Atletik (DEN)
Stig Fog
Herlev Atletik (DEN)
67 Herlev Atletik (DEN) 9.57 9.57
Anders Ek
IFK Helsingborg
64 IFK Helsingborg
Kenneth Jansson
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg
David Hegardt
IFK Lund
73 IFK Lund
Dan Lindahl
IFK Lund
60 IFK Lund
Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund
christian karlström
Öresund FK
83 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 11

Totalt antal anmälda deltagare: 1012

Totalt antal anmälda starter: 2006