Startlista

Ränneborgskastet
Ränneborgs IP, Eksjö   2019-09-14

Kvinnor Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Linda Manderhjelm
IK Hakarpspojkarna
80 IK Hakarpspojkarna
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

Kvinnor Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Linda Manderhjelm
IK Hakarpspojkarna
80 IK Hakarpspojkarna
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Tilde Jönsson
Linköpings GIF
02 Linköpings GIF 45.09

Antal anmälda deltagare: 3

F19 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 1

F19 Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 1

F17 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Ebba Hultqvist
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Nina Pyrell
IFK Växjö
02 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Ebba Hultqvist
Eksjö Södra IK
03 Eksjö Södra IK
Tilde Jönsson
Linköpings GIF
02 Linköpings GIF 52.03

Antal anmälda deltagare: 2

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 7.29
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Anna Askencrantz
Skruvs IF
06 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 3

F15 Diskus Vikt: 0,75kg

SB PB
Amanda Jönsson
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Amanda Ehn
IK Ymer
04 IK Ymer
Amanda Jönsson
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 41.99

Antal anmälda deltagare: 2

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Ida Dahlén
Eksjö Södra IK
06 Eksjö Södra IK
Julia Elofsson
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Alice Hernberg
IK Sisu
07 IK Sisu
Elvira Hall
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK
Anna Askencrantz
Skruvs IF
06 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 6

F13 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
Sara Björklund
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Ida Dahlén
Eksjö Södra IK
06 Eksjö Södra IK
Julia Elofsson
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Elvira Hall
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK 29.41 29.41
Anna Askencrantz
Skruvs IF
06 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 6

F13 Slägga Vikt: 2,0kg

SB PB
Ida Dahlén
Eksjö Södra IK
06 Eksjö Södra IK
Julia Elofsson
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Ellen Adolfsson
IK Sisu
06 IK Sisu
Emma Jönsson
Linköpings GIF
07 Linköpings GIF 27.15
Elvira Hall
Ljungby FIK
06 Ljungby FIK 29.44 29.44
Anna Askencrantz
Skruvs IF
06 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 6

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 6.10
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 9.35 9.35
Ida Hernberg
IK Sisu
09 IK Sisu
Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF 6.37 6.37
Alice Rylander
Stensjöns IF
08 Stensjöns IF 7.64 7.64

Antal anmälda deltagare: 5

F11 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 15.60
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 19.68 19.68
Ida Hernberg
IK Sisu
09 IK Sisu
Alice Rylander
Stensjöns IF
08 Stensjöns IF 15.36 15.36

Antal anmälda deltagare: 4

F11 Slägga Vikt: 2,0kg

SB PB
Felicia Bjärnlöf
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 22.07
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 20.44 20.44
Ida Hernberg
IK Sisu
09 IK Sisu
Teorella Jönsson
Linköpings GIF
09 Linköpings GIF 17.00
Nova Arvidsson
Stensjöns IF
09 Stensjöns IF

Antal anmälda deltagare: 5

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
Filip Larsson
Eksjö Södra IK
93 Eksjö Södra IK
Robert Fabian
Herrljunga SK
72 Herrljunga SK
Alexander Sjögren
Kalmar SK
99 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

Män Diskus Vikt: 2,0kg

SB PB
Filip Larsson
Eksjö Södra IK
93 Eksjö Södra IK
Alexander Sjögren
Kalmar SK
99 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

Män Slägga Vikt: 7,26kg

SB PB
Filip Larsson
Eksjö Södra IK
93 Eksjö Södra IK
Robert Fabian
Herrljunga SK
72 Herrljunga SK 34.43 39.44
Alexander Sjögren
Kalmar SK
99 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

P19 Slägga Vikt: 6,0kg

SB PB
Simon Bjärnlöf Segerlind
Eksjö Södra IK
00 Eksjö Södra IK 48.77 51.49
Philip Fabian
Herrljunga SK
00 Herrljunga SK 48.96 48.96

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 10.26
Albin Hultqvist
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK
David Rehn
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 7.15 7.15
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 6

P15 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Lukas Björklund
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK
Albin Hultqvist
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK
David Rehn
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 18.59 18.59
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 6

P15 Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Albin Hultqvist
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK
David Rehn
Eksjö Södra IK
05 Eksjö Södra IK 25.20 25.20
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Antal anmälda deltagare: 4

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Joel Selldén
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Peppe Karlsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Hugo Sandstedt
IK Sisu
07 IK Sisu
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 4

P13 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
Joel Selldén
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Peppe Karlsson
IFK Växjö
06 IFK Växjö
Hugo Sandstedt
IK Sisu
07 IK Sisu
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 4

P13 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Joel Selldén
Eksjö Södra IK
07 Eksjö Södra IK
Hugo Sandstedt
IK Sisu
07 IK Sisu
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 2

P11 Diskus Vikt: 0,6kg

SB PB
Edvin Manderhjelm
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

P11 Slägga Vikt: 2,0kg

SB PB
Edvin Manderhjelm
IK Hakarpspojkarna
08 IK Hakarpspojkarna
Olle Hernberg
IK Sisu
11 IK Sisu
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK

Antal anmälda deltagare: 3

Totalt antal anmälda deltagare: 39

Totalt antal anmälda starter: 94