Startlista

Kullaspelen
Kullavallen, Ängelholm   2020-08-09

Kvinnor 2000 m

SB PB
27 Annelie Blomquist
IS Göta
70 IS Göta 7:02.00
Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 7:09.59 7:02.06
Anna Malmros
IS Göta
77 IS Göta 7:50.00

Antal anmälda deltagare: 3

F15 80 m

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 11.28
15 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.35 11.35
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.66 11.66
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.62 11.62
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.74 10.74
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 10.03 10.03
Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 10.62
Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 11.39 11.39
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 10.69 10.69
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 10.14 10.14
2 Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF
1 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF
3 Johanna Nilsson
Ängelholms IF
05 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 14

F15 800 m

SB PB
Lily Bosemark
Björnstorps IF
06 Björnstorps IF
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 2:35.33 2:35.33
15 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3:03.28 3:03.28
26 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta
2 Clara Gullbrantz
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF
1 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 7

F15 Höjd

SB PB
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 140 140
Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 160 160
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 148 148

Antal anmälda deltagare: 4

F15 Stav

SB PB
15 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Längd

SB PB
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 4.14 4.14
15 Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.85 4.85
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 4.35 4.35
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.23 5.23
1 Anastasia Nilsson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 6

F13 600 m

SB PB
23 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI 1:58.47
7 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF
6 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 4

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
23 Annie Krikström
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 10.56 10.56
Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg 10.02
7 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF
6 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 5

F13 Höjd

SB PB
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 125 125
Evelin Varga
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg 134 134
7 Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF
6 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF
13 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 105 105
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 100 100
Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 100 100
Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 120 120

Antal anmälda deltagare: 9

F13 Stav

SB PB
6 Vilma Atthage
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 1

F11 60 m

SB PB
17 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 9.92 9.92
Alice Johansson
IS Göta
10 IS Göta
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 9.06 9.06
8 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF
9 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
12 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF
13 Tilda Lindberg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF
Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.66 10.66
Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 10.20 10.20

Antal anmälda deltagare: 10

F11 Längd Hoppzon

SB PB
17 Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg 3.53 3.53
Alice Johansson
IS Göta
10 IS Göta
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI 4.07 4.07
8 Sally Berg
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF
9 Thelma Elmeljung
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
12 Lovisa Gjertz
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF
Siri Nilsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.31 3.31
Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK 3.68 3.68

Antal anmälda deltagare: 9

F9 60 m

SB PB
19 Sara Mårtensson
IF Kronan
11 IF Kronan
18 Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Ida Helgesson
IS Göta
11 IS Göta
Hannah Berkani
Malmö AI
12 Malmö AI 11.16 11.16
11 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.68 10.68
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 10.40 10.40
Ida Nilsson
Öresund FK
12 Öresund FK
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 10.63 10.63

Antal anmälda deltagare: 10

F9 Längd Hoppzon

SB PB
19 Sara Mårtensson
IF Kronan
11 IF Kronan
18 Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan
Selma Ivarsson
IFK Helsingborg
11 IFK Helsingborg
Ida Helgesson
IS Göta
11 IS Göta
Hannah Berkani
Malmö AI
12 Malmö AI 2.98 2.98
11 Freja Fridholm
Ängelholms IF
11 Ängelholms IF
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK 3.26 3.26
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK 3.50 3.50
Ida Nilsson
Öresund FK
12 Öresund FK
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 3.26 3.26

Antal anmälda deltagare: 10

Män 2000 m

SB PB
Sebastian Fannon
Eslövs IF
75 Eslövs IF 7:05.00
Truls Andersson
IS Göta
05 IS Göta 6:43.34 6:43.34
Christian Malmros
IS Göta
74 IS Göta 8:00.00
Filip Malmros
IS Göta
05 IS Göta
Patrik Olsson
IS Göta
70 IS Göta 7:15.00
24 Noah Krikström
Ängelholms IF
05 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 6

P15 80 m

SB PB
Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.24 11.24
William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 10.46 10.46
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.26 10.26
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.61 10.61
Jacob Rosenberg
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.16 11.16
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.83 10.83
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.57 10.57
21 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
20 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 9.93
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 9.85 9.85
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 9.55 9.55
5 Victor Eklund
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF
4 Simon Henriksson
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 14

P15 800 m

SB PB
Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet 2:54.46 2:54.46
14 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Höjd

SB PB
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 159 159
Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 138 138

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Stav

SB PB
14 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan
16 Gustav Ågårdh
IF Kronan
06 IF Kronan

Antal anmälda deltagare: 2

P15 Längd

SB PB
14 Oscar Hajny-Landgren
IF Kronan
05 IF Kronan
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.00 5.00
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.10 5.10
21 Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
20 Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
5 Victor Eklund
Ängelholms IF
06 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 6

P13 60 m

SB PB
Elias Sövgren
FK Athlet
07 FK Athlet 10.20 10.20
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 9.09 9.09
22 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 8.42 8.42
25 Otto Nilsson Wejdrup
Ängelholms IF
08 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 5

P13 600 m

SB PB
Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 2:24.34 2:24.34
28 Dion Sadiku
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK
Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 2:07.35 2:07.35
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 6

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Elias Sövgren
FK Athlet
07 FK Athlet 3.27 3.27
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 4.22 4.22
22 Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI 4.75 4.75

Antal anmälda deltagare: 4

P11 60 m

SB PB
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 8.94 8.94
Hugo Helgesson
IS Göta
10 IS Göta
Albin Kjellberg
IS Göta
09 IS Göta
28 Dion Sadiku
Ängelholms IF
09 Ängelholms IF
10 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 8.77 8.77

Antal anmälda deltagare: 6

P11 Längd Hoppzon

SB PB
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 4.49 4.49
Hugo Helgesson
IS Göta
10 IS Göta
Albin Kjellberg
IS Göta
09 IS Göta
10 Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 4.29 4.41

Antal anmälda deltagare: 5

P9 60 m

SB PB
Carl Lindman
IS Göta
14 IS Göta
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 10.75 10.75
Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 9.42 9.42
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 10.11 10.11

Antal anmälda deltagare: 4

P9 Längd Hoppzon

SB PB
Carl Lindman
IS Göta
14 IS Göta
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK 3.48 3.48
Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK 4.02 4.02
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK 3.65 3.65

Antal anmälda deltagare: 4

Totalt antal anmälda deltagare: 88

Totalt antal anmälda starter: 159