Startlista

Lundakvällen
Centrala Idrottsplatsen, Lund   2020-06-23

Kvinnor 100m

SB PB
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 12.65
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 12.47
Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund 13.06
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 12.71 12.71
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund
Frida McCabe
IFK Lund
92 IFK Lund 12.99
Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 12.66 12.61
maria sörensson
IFK Lund
57 IFK Lund
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 12.24
Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI 12.24
Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 12.29
Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 12.61
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 12.80

Antal anmälda deltagare: 14

Kvinnor 200m

SB PB
Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 27.05
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 26.50
Josephine Risberg Thoor
IFK Helsingborg
95 IFK Helsingborg 24.80
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 25.04
maria sörensson
IFK Lund
57 IFK Lund
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 25.95
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 27.91 27.91

Antal anmälda deltagare: 7

Kvinnor 800m

SB PB
Sandra Carlsson
IFK Lund
88 IFK Lund 2:19.00
Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund 2:44.00
maria sörensson
IFK Lund
57 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor Längd

SB PB
Matilda Sandell
FK Athlet
98 FK Athlet
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 5.48
Frida McCabe
IFK Lund
92 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor Diskus

SB PB
Anna Lindholm
FK Athlet
98 FK Athlet
Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS
maria sörensson
IFK Lund
57 IFK Lund
Karolina Wamsler
IFK Lund
98 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Slägga

SB PB
Anna Lindholm
FK Athlet
98 FK Athlet
Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS
Emma Fräger
IFK Lund
02 IFK Lund
Ann-Christin Lindh
IFK Lund
65 IFK Lund
Ann-Sofie Tanskanen
IFK Lund
01 IFK Lund
Ida Storm
Malmö AI
91 Malmö AI 70.46 71.52

Antal anmälda deltagare: 6

Kvinnor 100 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 1

F17 200m

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 29.24
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund
Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund
Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 30.14
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 26.74
Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund
Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 26.60 26.36
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 25.48
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 25.50

Antal anmälda deltagare: 9

F17 800m

SB PB
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 2:55.00
Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI 2:32.00
Linnea Odéhn
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 3

F17 Längd

SB PB
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 5.36
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 5.57

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Diskus

SB PB
Emilia Wamsler
Heleneholms IF
03 Heleneholms IF 43.71 43.71
Thea Löfman
Malmö AI
03 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Slägga

SB PB
Thea Löfman
Malmö AI
03 Malmö AI 62.25 62.25

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Längd

SB PB
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 4.29
Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 3.84
Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

F15 80m

SB PB
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 11.29
Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund
Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 10.24 10.24
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 10.91 10.91
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 10.34 10.22

Antal anmälda deltagare: 7

Män 100m

SB PB
Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI 11.30
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 10.89
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 11.48 11.48
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 11.65 11.65
Sebastian Holmberg
IFK Lund
87 IFK Lund 11.43
Dante Kwan
IFK Lund
89 IFK Lund
Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund
Erik Nilsson
IFK Lund
91 IFK Lund
Philip Nilsson
IFK Lund
95 IFK Lund 10.78
Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 11.21 11.21
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 11.31
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 11.66 11.30
Benjamin Kadestål
Malmö AI
03 Malmö AI 11.60
Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 10.84
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI 13.75

Antal anmälda deltagare: 16

Män 200m

SB PB
Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 24.67
Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI 23.82

Antal anmälda deltagare: 3

Män 800m

SB PB
Joakim Hald
FK Athlet
96 FK Athlet
Sebastian Persson
Heleneholms IF
91 Heleneholms IF 1:57.89
David Arnesson
IFK Lund
91 IFK Lund 2:02.59
Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 1:59.92
Kristoffer Karlsson
UF Contact
92 UF Contact 2:08.76 2:08.76

Antal anmälda deltagare: 5

Män Diskus

SB PB
Per Heander
IFK Lund
64 IFK Lund
Dan Lindahl
IFK Lund
60 IFK Lund
Mikael Sörensson
IFK Lund
55 IFK Lund 33.08 33.79

Antal anmälda deltagare: 3

Män Spjut

SB PB
Jacob Larsson
IFK Lund
95 IFK Lund 66.32
Mikael Sörensson
IFK Lund
55 IFK Lund 30.71

Antal anmälda deltagare: 2

Män Slägga

SB PB
Dan Lindahl
IFK Lund
60 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 1

Män 110 m häck Höjd: 106,7cm

SB PB
Jacob Lenz
IFK Lund
99 IFK Lund 16.50 16.27

Antal anmälda deltagare: 1

P19 Diskus

SB PB
Axel Heander
IFK Lund
02 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 1

P19 110 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 14.93

Antal anmälda deltagare: 1

P17 200m

SB PB
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 26.61
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 22.81 22.81

Antal anmälda deltagare: 6

P17 800m

SB PB
Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund
Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund 2:19.00
Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 2:09.04
Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 2:30.00
Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI 2:20.09

Antal anmälda deltagare: 5

P17 Längd

SB PB
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 6.21
Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 6.22 6.51
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 5.85

Antal anmälda deltagare: 3

P17 Diskus

SB PB
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 1

P17 Spjut

SB PB
Ludvig Axelsson
IFK Lund
03 IFK Lund
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 3

P17 Slägga

SB PB
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 1

P17 110 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
Edvin Assarsson
Eslövs AI
04 Eslövs AI 14.30
Isac Svensson
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 15.34 15.34
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 15.38 15.38

Antal anmälda deltagare: 3

P15 Längd

SB PB
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI
Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI
Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

P15 80m

SB PB
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 10.10 10.10
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 9.85 9.85
Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 9.54 9.54
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 9.94 9.83

Antal anmälda deltagare: 6

P15 Spjut Vikt: 600g

SB PB
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

Totalt antal anmälda deltagare: 90

Totalt antal anmälda starter: 136