Startlist

Finish Games
Vellinge IP, Vellinge   2019-06-15

Women 100 m

SB PB
Emelie Freiland Paulsson
IFK Lund
95 IFK Lund 14.03 14.03
Annika Mattsson
IFK Lund
97 IFK Lund
Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI 13.19 13.19

Number of registered participants: 3

Women 400 m

SB PB
Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF

Number of registered participants: 1

Women 1500 m

SB PB
Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund

Number of registered participants: 1

Women Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Ella Andersson
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Hanna Grönwall
Malmö AI
99 Malmö AI

Number of registered participants: 2

Women Hammer Weight: 4.0kg

SB PB
Hanna Grönwall
Malmö AI
99 Malmö AI

Number of registered participants: 1

Girls U18 Long Jump

SB PB
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Elvira Dryselius
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 3.94 3.99
Johanna Persson
Ystads IF
03 Ystads IF

Number of registered participants: 3

Girls U18 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS
Emilia Pai
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 8.78 8.78
Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI

Number of registered participants: 3

Girls U18 Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Emilia Pai
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 21.06

Number of registered participants: 1

Girls U18 Hammer Weight: 3.0kg

SB PB
Moa Feldt
Hässleholms AIS
03 Hässleholms AIS

Number of registered participants: 1

Girls U16 80 m

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Maja Nordstedt
Malmö AI
04 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK
Ines Kahrimanovic
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK 10.82

Number of registered participants: 7

Girls U16 80m Hurdles Height: 76.2cm

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 13.75 13.75
Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF

Number of registered participants: 2

Girls U16 Long Jump

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 4.27 4.40
Galia Abdul Rahim
Malmö AI
05 Malmö AI
Maja Nordstedt
Malmö AI
04 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
Ines Kippel
Ystads IF
05 Ystads IF
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Number of registered participants: 10

Girls U16 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 10.11 10.11
Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Ella Eklund
Öresund FK
04 Öresund FK
Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK
Julia Johansson
Öresund FK
04 Öresund FK
Ines Kahrimanovic
Öresund FK
04 Öresund FK

Number of registered participants: 6

Girls U16 Discus Weight: 0.75kg

SB PB
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Ella Eklund
Öresund FK
04 Öresund FK
Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK
Julia Johansson
Öresund FK
04 Öresund FK

Number of registered participants: 6

Girls U16 Hammer Weight: 3.0kg

SB PB
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK

Number of registered participants: 2

Girls U14 60 m

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 9.55
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Liv Lundsgaard
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 9.82 9.82
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 8.10
Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 8.52 8.52
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 8.88

Number of registered participants: 6

Girls U14 200 m

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet 33.20
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 34.88
Liv Lundsgaard
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 30.95
Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK

Number of registered participants: 7

Girls U14 600 m

SB PB
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 2:08.00
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Liv Lundsgaard
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 2:05.31 2:05.31
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI 2:04.36
Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Girls U14 High Jump

SB PB
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI
Lucky Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK

Number of registered participants: 6

Girls U14 Javelin Weight: 400g

SB PB
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Vilma Hjern
Malmö AI
07 Malmö AI
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Number of registered participants: 4

Girls U12 60 m

SB PB
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 10.20 10.20
Elena Martinez
Malmö AI
09 Malmö AI 11.60 11.60
Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI 10.80 10.80
Ella Prag
Malmö AI
09 Malmö AI 10.80 10.80
Moa Andersson
Öresund FK
08 Öresund FK
Saga Evenås
Öresund FK
09 Öresund FK
Tilde Hagenstam
Öresund FK
09 Öresund FK
Disa Orradottir
Öresund FK
09 Öresund FK
Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK

Number of registered participants: 9

Girls U12 600 m

SB PB
Moa Andersson
Öresund FK
08 Öresund FK
Saga Evenås
Öresund FK
09 Öresund FK

Number of registered participants: 2

Girls U12 Long Jump Jump zone

SB PB
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK
Moa Andersson
Öresund FK
08 Öresund FK
Saga Evenås
Öresund FK
09 Öresund FK
Tilde Hagenstam
Öresund FK
09 Öresund FK
Marie Karlsson
Öresund FK
08 Öresund FK
Disa Orradottir
Öresund FK
09 Öresund FK
Ida Trumstedt
Öresund FK
08 Öresund FK
Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Girls U12 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Elena Martinez
Malmö AI
09 Malmö AI
Evelina Olsson
Malmö AI
09 Malmö AI
Moa Andersson
Öresund FK
08 Öresund FK
Saga Evenås
Öresund FK
09 Öresund FK
Tilde Hagenstam
Öresund FK
09 Öresund FK
Disa Orradottir
Öresund FK
09 Öresund FK
Ida Trumstedt
Öresund FK
08 Öresund FK
Olivia Weldingh
Öresund FK
09 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Girls U10 60 m

SB PB
Sophia Roubroeks
Bara FIK
11 Bara FIK 11.60 11.60
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg
Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI
Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK
Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 11

Girls U10 400 m

SB PB
Sophia Roubroeks
Bara FIK
11 Bara FIK
Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg
Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI
Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK
Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 9

Girls U10 60 m Hurdles Höjd: 40,0cm

SB PB
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK
Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 7

Girls U10 Long Jump Jump zone

SB PB
Sophia Roubroeks
Bara FIK
11 Bara FIK 2.42 2.42
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Emma Lundsgaard
IFK Trelleborg
10 IFK Trelleborg
Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI
Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK
Moa Ekholm
Öresund FK
11 Öresund FK
Olivia Krantz Elm
Öresund FK
11 Öresund FK
Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 11

Girls U10 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Viktoria Pettersson Stephanovic
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Selma Berggren
Öresund FK
10 Öresund FK
Meya Olsson
Öresund FK
10 Öresund FK
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 5

Girls U8 60 m

SB PB
Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK
Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI
Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK
Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK
Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK
Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK
Clara Williams
Öresund FK
12 Öresund FK

Number of registered participants: 7

Girls U8 Long Jump Jump zone

SB PB
Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK
Lisa Wallering
IFK Lund
13 IFK Lund
Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI
Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK
Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK
Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK
Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK
Clara Williams
Öresund FK
12 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Girls U8 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Lisa Wallering
IFK Lund
13 IFK Lund
Maja Frieberg
Malmö AI
12 Malmö AI
Astrid Hansson
Öresund FK
12 Öresund FK
Filippa Haslinger Olsson
Öresund FK
12 Öresund FK
Stella Malmqvist
Öresund FK
12 Öresund FK
Sigrid Waldén
Öresund FK
12 Öresund FK

Number of registered participants: 6

Men 100 m

SB PB
Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF
Kevin Perera
IFK Helsingborg
93 IFK Helsingborg
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 10.89
Fredrik Ekman
IFK Lund
94 IFK Lund
David Hegardt
IFK Lund
73 IFK Lund 13.80
Dante Kwan
IFK Lund
88 IFK Lund
Viktor Malmgren
IFK Lund
92 IFK Lund 11.73
Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 11.06
Douglas Hellbratt
Malmö AI
95 Malmö AI 10.78 10.58
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Nick Laporte
Team Canada (CAN)
89 Team Canada (CAN)
Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK

Number of registered participants: 13

Men 400 m

SB PB
Julius Persson Kenez
Heleneholms IF
79 Heleneholms IF

Number of registered participants: 1

Men 1500 m

SB PB
Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 4:48.79 4:48.79

Number of registered participants: 1

Men Long Jump

SB PB
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 6.99 6.99

Number of registered participants: 1

Boys U18 Long Jump

SB PB
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI

Number of registered participants: 1

Boys U16 80 m

SB PB
Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 10.07 10.07
Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 9.64
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 9.86
Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK 10.60
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 11.22

Number of registered participants: 5

Boys U16 Long Jump

SB PB
Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 5.13 5.13
Gavin Wastrell
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 4.28 4.28
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Alfons Blomberg
Öresund FK
04 Öresund FK
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK

Number of registered participants: 5

Boys U16 Shot Put Weight: 4.0kg

SB PB
Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 11.50 11.50
Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK

Number of registered participants: 3

Boys U16 Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 38.71 38.71
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK

Number of registered participants: 2

Boys U14 High Jump

SB PB
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI

Number of registered participants: 1

Boys U12 60 m

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.16 9.16
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 9.02 9.02
Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.50
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 9.40 9.40
Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 9.10 9.10
Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 10.17
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI
Eric Bryde
Öresund FK
08 Öresund FK
Carl Germundsson
Öresund FK
08 Öresund FK
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK
Liam Liljeberg
Öresund FK
08 Öresund FK
Alfred Malm Larsson
Öresund FK
08 Öresund FK
Elliot Salih
Öresund FK
08 Öresund FK

Number of registered participants: 14

Boys U12 600 m

SB PB
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 2:06.62 2:06.62
Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 2:00.66 2:00.66
Liam Liljeberg
Öresund FK
08 Öresund FK

Number of registered participants: 3

Boys U12 Long Jump Jump zone

SB PB
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 4.32 4.32
Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI
Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI
Eric Bryde
Öresund FK
08 Öresund FK
Carl Germundsson
Öresund FK
08 Öresund FK
Liam Liljeberg
Öresund FK
08 Öresund FK
Alfred Malm Larsson
Öresund FK
08 Öresund FK
Elliot Salih
Öresund FK
08 Öresund FK

Number of registered participants: 12

Boys U12 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI
Eric Bryde
Öresund FK
08 Öresund FK
Liam Liljeberg
Öresund FK
08 Öresund FK
Alfred Malm Larsson
Öresund FK
08 Öresund FK
Elliot Salih
Öresund FK
08 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Boys U12 Javelin Weight: 400g

SB PB
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI
Eric Bryde
Öresund FK
08 Öresund FK

Number of registered participants: 3

Boys U10 60 m

SB PB
Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI
Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI
Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI
Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK
Benjamin Henriksson
Öresund FK
11 Öresund FK
Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK
Martin Langevi
Öresund FK
10 Öresund FK
Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 9

Boys U10 400 m

SB PB
Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK
Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI
Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI
Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK
Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK
Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK
Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Boys U10 60 m Hurdles Höjd: 40,0cm

SB PB
Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK 13.85
Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK
Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK
Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK
Martin Langevi
Öresund FK
10 Öresund FK
Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 8

Boys U10 Long Jump Jump zone

SB PB
Love Wemmert
Bara FIK
11 Bara FIK
Eddie Ekström
Malmö AI
11 Malmö AI
Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI
Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI
Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK
Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK
Martin Langevi
Öresund FK
10 Öresund FK
Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 9

Boys U10 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Ludvig Frieberg
Malmö AI
10 Malmö AI
Pax Landor
Malmö AI
11 Malmö AI
Edvin Hafsäter
Öresund FK
11 Öresund FK
Molle Hägglöf
Öresund FK
10 Öresund FK
Tage Karlström
Öresund FK
11 Öresund FK
Ludvig Wahlgren
Öresund FK
11 Öresund FK

Number of registered participants: 6

Boys U8 60 m

SB PB
Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK
Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK
William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK
Svante Hafsäter
Öresund FK
13 Öresund FK
Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK
Oscar Langevi
Öresund FK
12 Öresund FK
Henry Waldén
Öresund FK
13 Öresund FK
Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK

Number of registered participants: 9

Boys U8 Long Jump Jump zone

SB PB
Alve Wemmert
Bara FIK
13 Bara FIK
Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK
William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK
Svante Hafsäter
Öresund FK
13 Öresund FK
Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK
Oscar Langevi
Öresund FK
12 Öresund FK
Henry Waldén
Öresund FK
13 Öresund FK
Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK

Number of registered participants: 9

Boys U8 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Charlie Berg
Öresund FK
12 Öresund FK
William Bruhn
Öresund FK
12 Öresund FK
Valter Farnestam
Öresund FK
12 Öresund FK
Svante Hafsäter
Öresund FK
13 Öresund FK
Alve Karlström
Öresund FK
13 Öresund FK
Henry Waldén
Öresund FK
13 Öresund FK
Ville Wedelin
Öresund FK
12 Öresund FK

Number of registered participants: 7

Total number of registered participants: 125

Total number of registered entries: 309