Startlist

Kalmarspelen IT minne
Fredriksskans IP, Kalmar   2018-09-22

Parasport 100 m

SB PB
Emmilie Ekström
Kalmar SK
00 Kalmar SK
Nils Forsberg
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Emil Halling
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Simon Holst
Kalmar SK
00 Kalmar SK
Thomas Nihlstedt
Kalmar SK
91 Kalmar SK
Adam Svensson
Kalmar SK
93 Kalmar SK

Number of registered participants: 6

Parasport Long Jump

SB PB
Emmilie Ekström
Kalmar SK
00 Kalmar SK
Nils Forsberg
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Sofie Gustavsson
Kalmar SK
88 Kalmar SK
Emil Halling
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Simon Holst
Kalmar SK
00 Kalmar SK
Thomas Nihlstedt
Kalmar SK
91 Kalmar SK

Number of registered participants: 6

Parasport Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Emmilie Ekström
Kalmar SK
00 Kalmar SK
Nils Forsberg
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Sofie Gustavsson
Kalmar SK
88 Kalmar SK
Emil Halling
Kalmar SK
03 Kalmar SK
Simon Holst
Kalmar SK
00 Kalmar SK
Thomas Nihlstedt
Kalmar SK
91 Kalmar SK
Adam Svensson
Kalmar SK
93 Kalmar SK

Number of registered participants: 7

Women 200 m

SB PB
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK

Number of registered participants: 1

Women 800 m

SB PB
Frida Össmar
Högby IF
77 Högby IF
Nelly Össmar
Högby IF
03 Högby IF

Number of registered participants: 2

Women High Jump

SB PB
Nova Brideau
Kalmar SK
02 Kalmar SK
Tova Lindahl
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK 164

Number of registered participants: 3

Women Pole Vault

SB PB
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu

Number of registered participants: 1

Women Long Jump

SB PB
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Number of registered participants: 2

Women Shot Put Weight: 4.0kg

SB PB
Hanna Jonsson
Kalmar SK
00 Kalmar SK
Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK

Number of registered participants: 2

Women Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Annika Berglund
Kalmar SK
67 Kalmar SK
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Number of registered participants: 2

Women Javelin Weight: 600g

SB PB
Elma Fältmars
IK Sisu
99 IK Sisu
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Jonna Lindéen
Kalmar SK
96 Kalmar SK

Number of registered participants: 3

Girls U18 Shot Put Weight: 3.0kg

SB PB
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Number of registered participants: 2

Girls U18 Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Girls U18 Javelin Weight: 500g

SB PB
Nadja Lennartsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Tova Lindahl
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Number of registered participants: 2

Girls U16 80 m

SB PB
Emilia Waldén
Högby IF
04 Högby IF
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 10.45 10.45
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Number of registered participants: 4

Girls U16 300 m

SB PB
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 43.80 43.80

Number of registered participants: 1

Girls U16 High Jump

SB PB
Amina Fältmars
IK Sisu
03 IK Sisu
Wilma Svenson
Oskarshamns SK
03 Oskarshamns SK
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Number of registered participants: 3

Girls U16 Javelin Weight: 500g

SB PB
Linnéa Svanhall
FIK Färjestaden
04 FIK Färjestaden
Jonna Lundgren
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Number of registered participants: 2

Girls U14 60 m

SB PB
Linnéa Hermansson
Högby IF
05 Högby IF 8.44 8.44
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF
Emma Jonsson
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Number of registered participants: 4

Girls U14 600 m

SB PB
Emma Jonsson
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Number of registered participants: 2

Girls U14 High Jump

SB PB
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Number of registered participants: 2

Girls U14 Long Jump Jump zone

SB PB
Linnéa Hermansson
Högby IF
05 Högby IF
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Number of registered participants: 3

Girls U14 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Almida Karlsson
FIF Gnistan
05 FIF Gnistan 9.02
Malin Jansson
IK Hinden
05 IK Hinden
Ellen Landmark
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Thelma Andersson
Skruvs IF
05 Skruvs IF
Emma Jonsson
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Number of registered participants: 5

Girls U14 Javelin Weight: 400g

SB PB
Linnea Lind
Södra Vi IF
05 Södra Vi IF

Number of registered participants: 1

Girls U13 60 m

SB PB
Olivia Stridh
Högby IF
06 Högby IF
Lovisa Andersson Öhr
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Wilma Drottman
Ruda IF
06 Ruda IF
Anna Askencrantz
Skruvs IF
06 Skruvs IF
Julia Karlsson
Södra Vi IF
06 Södra Vi IF
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF 9.13

Number of registered participants: 7

Girls U13 600 m

SB PB
Alma Jönsson
Högby IF
06 Högby IF
Olivia Stridh
Högby IF
06 Högby IF
Lovisa Andersson Öhr
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Wilma Drottman
Ruda IF
06 Ruda IF
Juni Johansson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 1:54.00 1:54.00
Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF 1:58.00

Number of registered participants: 6

Girls U13 High Jump

SB PB
Olivia Stridh
Högby IF
06 Högby IF
Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden
Lovisa Andersson Öhr
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Wilma Drottman
Ruda IF
06 Ruda IF
Julia Karlsson
Södra Vi IF
06 Södra Vi IF

Number of registered participants: 6

Girls U13 Long Jump Jump zone

SB PB
Alma Jönsson
Högby IF
06 Högby IF
Olivia Stridh
Högby IF
06 Högby IF
Lovisa Andersson Öhr
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Wilma Drottman
Ruda IF
06 Ruda IF
Anna Askencrantz
Skruvs IF
06 Skruvs IF
Juni Johansson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 4.61 4.61
Julia Karlsson
Södra Vi IF
06 Södra Vi IF

Number of registered participants: 8

Girls U13 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Alma Jönsson
Högby IF
06 Högby IF
Ellen Landmark
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Ida Öberg
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Wilma Drottman
Ruda IF
06 Ruda IF
Anna Askencrantz
Skruvs IF
06 Skruvs IF

Number of registered participants: 6

Girls U13 Javelin Weight: 400g

SB PB
Olivia Stridh
Högby IF
06 Högby IF
Isa Persson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Ida Öberg
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Wilma Drottman
Ruda IF
06 Ruda IF
Anna Askencrantz
Skruvs IF
06 Skruvs IF
Juni Johansson
Skruvs IF
06 Skruvs IF 19.40 19.40
Julia Karlsson
Södra Vi IF
06 Södra Vi IF

Number of registered participants: 7

Girls U12 60 m

SB PB
Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF
Lilly Grenmyr
IK Hinden
07 IK Hinden
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Saga Thunborg
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Elna Hult
Ruda IF
07 Ruda IF
Engla Zobal
Skruvs IF
11 Skruvs IF

Number of registered participants: 6

Girls U12 600 m

SB PB
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Sofia Sahlberg
Ruda IF
07 Ruda IF
Engla Zobal
Skruvs IF
11 Skruvs IF

Number of registered participants: 3

Girls U12 Long Jump Jump zone

SB PB
Emma Carlsson
IK Hinden
07 IK Hinden
Lilly Grenmyr
IK Hinden
07 IK Hinden
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Saga Thunborg
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Meja Wintersteller
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Elna Hult
Ruda IF
07 Ruda IF
Sofia Sahlberg
Ruda IF
07 Ruda IF
Engla Zobal
Skruvs IF
11 Skruvs IF

Number of registered participants: 8

Girls U12 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Tuva Grimheden
Högby IF
07 Högby IF
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Saga Thunborg
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Meja Wintersteller
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Elna Hult
Ruda IF
07 Ruda IF
Sofia Sahlberg
Ruda IF
07 Ruda IF
Engla Zobal
Skruvs IF
11 Skruvs IF

Number of registered participants: 7

Girls U12 Javelin Weight: 400g

SB PB
Natalie Rantzer
IK Hinden
07 IK Hinden
Saga Thunborg
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Elna Hult
Ruda IF
07 Ruda IF
Engla Zobal
Skruvs IF
11 Skruvs IF

Number of registered participants: 4

Girls U11 60 m

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK
Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Ebba Norberg Noord
IK Hinden
08 IK Hinden
Filippa Strömbäck
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Erna Jonsson
Oskarshamns SK
08 Oskarshamns SK
Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF
Matilda Isaksson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Number of registered participants: 9

Girls U11 600 m

SB PB
Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Ebba Norberg Noord
IK Hinden
08 IK Hinden
Erna Jonsson
Oskarshamns SK
08 Oskarshamns SK
Matilda Isaksson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Number of registered participants: 6

Girls U11 Long Jump Jump zone

SB PB
Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Filippa Strömbäck
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Erna Jonsson
Oskarshamns SK
08 Oskarshamns SK
Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF
Matilda Isaksson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Number of registered participants: 7

Girls U11 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 7.19 7.19
Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Ebba Norberg Noord
IK Hinden
08 IK Hinden
Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Number of registered participants: 5

Girls U11 Javelin Weight: 400g

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 13.67
Isabell Hermansson
FIK Färjestaden
08 FIK Färjestaden
Erna Jonsson
Oskarshamns SK
08 Oskarshamns SK
Saga Simonsson
Skruvs IF
08 Skruvs IF
Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Amanda Lind
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF

Number of registered participants: 6

Girls U10 60 m

SB PB
Vilma Hermansson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Ida Petersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Clara Sigvardsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Katrin Rantzer
IK Hinden
09 IK Hinden
Alicia Viktorsson
IK Hinden
09 IK Hinden
Engla Viktorsson
IK Hinden
09 IK Hinden
Julia Asplund
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Lova Bratt
Kalmar SK
09 Kalmar SK 10.21
Vicky Dekker
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Alrun Eberhardt
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Maja Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Molly Kläppe
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Saga Mattsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Ellen Skarpnord
Kalmar SK
09 Kalmar SK 11.09 11.09
Tyra Thunborg
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Smilla Wanselin
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Elvira Wintersteller
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Ella Karlsson
Oskarshamns SK
09 Oskarshamns SK
Lakkhana Oumram
Oskarshamns SK
10 Oskarshamns SK
Hillevi Hult
Ruda IF
09 Ruda IF
Idun Vilander
Ruda IF
09 Ruda IF
Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF
Saga Zobal-Medin
Skruvs IF
11 Skruvs IF
Signe Isaksson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF
Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF
Moa Sacer
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK

Number of registered participants: 29

Girls U10 600 m

SB PB
Vilma Hermansson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Ida Petersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Clara Sigvardsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Katrin Rantzer
IK Hinden
09 IK Hinden
Alicia Viktorsson
IK Hinden
09 IK Hinden
Engla Viktorsson
IK Hinden
09 IK Hinden
Lova Bratt
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Vicky Dekker
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Alrun Eberhardt
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Molly Kläppe
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Alva Warrebäck
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Ella Karlsson
Oskarshamns SK
09 Oskarshamns SK
Lakkhana Oumram
Oskarshamns SK
10 Oskarshamns SK
Idun Vilander
Ruda IF
09 Ruda IF
Saga Zobal-Medin
Skruvs IF
11 Skruvs IF
Signe Isaksson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF
Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF
Moa Sacer
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK

Number of registered participants: 20

Girls U10 Long Jump Jump zone

SB PB
Vilma Hermansson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Ida Petersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Clara Sigvardsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Katrin Rantzer
IK Hinden
09 IK Hinden
Alicia Viktorsson
IK Hinden
09 IK Hinden
Engla Viktorsson
IK Hinden
09 IK Hinden
Julia Asplund
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Lova Bratt
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Vicky Dekker
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Alrun Eberhardt
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Maja Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Molly Kläppe
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Saga Mattsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Ellen Skarpnord
Kalmar SK
09 Kalmar SK 2.93 2.93
Tyra Thunborg
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Smilla Wanselin
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Alva Warrebäck
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Elvira Wintersteller
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Ella Karlsson
Oskarshamns SK
09 Oskarshamns SK
Lakkhana Oumram
Oskarshamns SK
10 Oskarshamns SK
Hillevi Hult
Ruda IF
09 Ruda IF
Idun Vilander
Ruda IF
09 Ruda IF
Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF
Saga Zobal-Medin
Skruvs IF
11 Skruvs IF
Signe Isaksson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF
Moa Sacer
Wärnamo SK
09 Wärnamo SK

Number of registered participants: 29

Girls U10 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Vilma Hermansson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Ida Petersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Clara Sigvardsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Julia Asplund
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Inez Blomqvist
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Vicky Dekker
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Maja Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Tyra Thunborg
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Elvira Wintersteller
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Ella Karlsson
Oskarshamns SK
09 Oskarshamns SK
Lakkhana Oumram
Oskarshamns SK
10 Oskarshamns SK
Hillevi Hult
Ruda IF
09 Ruda IF
Idun Vilander
Ruda IF
09 Ruda IF
Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF
Signe Isaksson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF
Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF

Number of registered participants: 18

Girls U10 Javelin Weight: 400g

SB PB
Vilma Hermansson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Otilia Isberg
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Ida Petersson
FIK Färjestaden
09 FIK Färjestaden
Clara Sigvardsson
FIK Färjestaden
10 FIK Färjestaden
Alicia Viktorsson
IK Hinden
09 IK Hinden
Engla Viktorsson
IK Hinden
09 IK Hinden
Julia Asplund
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Vicky Dekker
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Anna-Maria Lindvall
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Saga Mattsson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Tyra Thunborg
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Ella Karlsson
Oskarshamns SK
09 Oskarshamns SK
Hillevi Hult
Ruda IF
09 Ruda IF
Frida Lundgren
Skruvs IF
10 Skruvs IF
Elin Jonsson
Södra Vi IF
09 Södra Vi IF

Number of registered participants: 15

Men 100 m

SB PB
Fabian Johansson
Kalmar SK
97 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Men 200 m

SB PB
Emil Quick
Kalmar SK
95 Kalmar SK
Thobias Thorwid
Stockholm Snipers IF
91 Stockholm Snipers IF

Number of registered participants: 2

Men 400 m

SB PB
Viktor Gustavsson
Glasrikets RC
92 Glasrikets RC
Simon Holst
Kalmar SK
00 Kalmar SK

Number of registered participants: 2

Men 800 m

SB PB
Viktor Gustavsson
Glasrikets RC
92 Glasrikets RC 2:37.00 2:34.00
Kevin Bodén
Motala AIF
02 Motala AIF 2:02.64 2:02.64

Number of registered participants: 2

Men High Jump

SB PB
Thobias Thorwid
Stockholm Snipers IF
91 Stockholm Snipers IF

Number of registered participants: 1

Men Pole Vault

SB PB
Milton Danielsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Men Long Jump

SB PB
Milton Danielsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK
Emil Quick
Kalmar SK
95 Kalmar SK
Thobias Thorwid
Stockholm Snipers IF
91 Stockholm Snipers IF

Number of registered participants: 3

Men Shot Put Weight: 7.26kg

SB PB
Alexander Sjögren
Kalmar SK
99 Kalmar SK
Thobias Thorwid
Stockholm Snipers IF
91 Stockholm Snipers IF

Number of registered participants: 2

Men Javelin Weight: 800g

SB PB
Thobias Thorwid
Stockholm Snipers IF
91 Stockholm Snipers IF

Number of registered participants: 1

Boys U20 Discus Weight: 1.75kg

SB PB
Alexander Sjögren
Kalmar SK
99 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Boys U18 Shot Put Weight: 5.0kg

SB PB
Milton Danielsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Boys U18 Discus Weight: 1.5kg

SB PB
Milton Danielsson
Kalmar SK
01 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Boys U16 300 m

SB PB
Simon Holmgren
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Johan Kenneryd
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK

Number of registered participants: 2

Boys U16 High Jump

SB PB
Johan Kenneryd
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 175 175

Number of registered participants: 1

Boys U16 Shot Put Weight: 4.0kg

SB PB
Simon Holmgren
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Johan Kenneryd
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 10.58 10.58
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Number of registered participants: 5

Boys U16 Discus Weight: 1.0kg

SB PB
Simon Holmgren
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Number of registered participants: 4

Boys U16 Javelin Weight: 600g

SB PB
Simon Holmgren
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Ted Lennartsson
Kalmar SK
04 Kalmar SK
Johan Kenneryd
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK 41.80 41.80
Alexander Karlsson
Skruvs IF
04 Skruvs IF
Hugo Karsamo
Skruvs IF
04 Skruvs IF

Number of registered participants: 5

Boys U14 60 m

SB PB
Otto Ederberg
Kalmar SK
05 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Boys U14 600 m

SB PB
Otto Ederberg
Kalmar SK
05 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Boys U14 Long Jump Jump zone

SB PB
Otto Ederberg
Kalmar SK
05 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Boys U14 Discus Weight: 0.6kg

SB PB
Arne Hasler Bown
Högby IF
07 Högby IF
William Holmgren
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK

Number of registered participants: 4

Boys U14 Javelin Weight: 400g

SB PB
Leon Bodén
Motala AIF
05 Motala AIF 42.21 42.21

Number of registered participants: 1

Boys U13 60 m

SB PB
Daniel Petersson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Boys U13 High Jump

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Valdemar Norström
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Daniel Petersson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Number of registered participants: 3

Boys U13 Long Jump Jump zone

SB PB
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Boys U13 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK
Hugo Thunborg
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Number of registered participants: 2

Boys U13 Javelin Weight: 400g

SB PB
Dante Lennartsson
Kalmar SK
06 Kalmar SK

Number of registered participants: 1

Boys U12 60 m

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Valdemar Norström
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Måns Ottosson
Kalmar SK
07 Kalmar SK

Number of registered participants: 4

Boys U12 600 m

SB PB
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Valdemar Norström
Kalmar SK
07 Kalmar SK

Number of registered participants: 2

Boys U12 Long Jump Jump zone

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Arne Hasler Bown
Högby IF
07 Högby IF
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Valdemar Norström
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Måns Ottosson
Kalmar SK
07 Kalmar SK

Number of registered participants: 5

Boys U12 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Arne Hasler Bown
Högby IF
07 Högby IF 7.14 7.14
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Valdemar Norström
Kalmar SK
07 Kalmar SK
Måns Ottosson
Kalmar SK
07 Kalmar SK

Number of registered participants: 5

Boys U12 Javelin Weight: 400g

SB PB
Erik Petersson
FIK Färjestaden
07 FIK Färjestaden
Arne Hasler Bown
Högby IF
07 Högby IF 16.50 16.50
Edvin Persson
Högby IF
07 Högby IF
Valdemar Norström
Kalmar SK
07 Kalmar SK

Number of registered participants: 4

Boys U11 60 m

SB PB
Emil Drottman
Ruda IF
08 Ruda IF

Number of registered participants: 1

Boys U11 600 m

SB PB
Emil Drottman
Ruda IF
08 Ruda IF

Number of registered participants: 1

Boys U11 Long Jump Jump zone

SB PB
Emil Drottman
Ruda IF
08 Ruda IF

Number of registered participants: 1

Boys U11 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
William Holmgren
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Emil Drottman
Ruda IF
08 Ruda IF

Number of registered participants: 3

Boys U11 Javelin Weight: 400g

SB PB
William Holmgren
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Edvin Mattsson
Kalmar SK
08 Kalmar SK
Emil Drottman
Ruda IF
08 Ruda IF

Number of registered participants: 3

Boys U10 60 m

SB PB
Axel Ekberg
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Zacharias Kakoulidis
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Aldo Lennartsson
Kalmar SK
11 Kalmar SK
Jacob Lennqvist
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Sixten Schütz
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Bruno Åkesson
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Olle Ekelund
Ruda IF
09 Ruda IF
Olle Sahlberg
Ruda IF
10 Ruda IF
Jason Jonasson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF

Number of registered participants: 11

Boys U10 600 m

SB PB
Axel Ekberg
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Zacharias Kakoulidis
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Sixten Schütz
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Olle Sahlberg
Ruda IF
10 Ruda IF
Jason Jonasson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF

Number of registered participants: 7

Boys U10 Long Jump Jump zone

SB PB
Axel Ekberg
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Zacharias Kakoulidis
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Aldo Lennartsson
Kalmar SK
11 Kalmar SK
Jacob Lennqvist
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Sixten Schütz
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Bruno Åkesson
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Olle Ekelund
Ruda IF
09 Ruda IF
Olle Sahlberg
Ruda IF
10 Ruda IF
Jason Jonasson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF

Number of registered participants: 11

Boys U10 Shot Put Weight: 2.0kg

SB PB
Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Aldo Lennartsson
Kalmar SK
11 Kalmar SK
Jacob Lennqvist
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Bruno Åkesson
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Jason Jonasson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF

Number of registered participants: 6

Boys U10 Javelin Weight: 400g

SB PB
Melvin Håkansson
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Zacharias Kakoulidis
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Aldo Lennartsson
Kalmar SK
11 Kalmar SK
Jacob Lennqvist
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Albin Rosén
Kalmar SK
09 Kalmar SK
Bruno Åkesson
Kalmar SK
10 Kalmar SK
Jason Jonasson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF

Number of registered participants: 7

Total number of registered participants: 123

Total number of registered entries: 401