Startlista

Seriematch
Sunnerbovallen, Ljungby   2019-08-17

Kvinnor 200 m

SB PB
55 Elin Pettersson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg
43 Aléa Gunnarsson
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK
1 Pernilla Nilsson
Malmö AI
92 Malmö AI
74 Sonia Fors
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor 400 m

SB PB
56 Madeleine Björlin-Delmar
IFK Göteborg
96 IFK Göteborg
44 Amanda Stenbäck
Ljungby FIK
96 Ljungby FIK
2 Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
75 Helmi Hjortbäck
Sävedalens AIK
05 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor 1500 m

SB PB
59 Agnes Thundal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg
45 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK
4 Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
76 Agnes Frimannsson
Sävedalens AIK
04 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor 5000 m

SB PB
58 Saga Provci
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg
46 Ella Blom
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK
80 Elin Hellquist
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor 400 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
59 Agnes Thundal
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg
47 Alva Sundström
Ljungby FIK
02 Ljungby FIK
4 Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
76 Agnes Frimannsson
Sävedalens AIK
04 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Svenska stafett 100+200+300+400

SB PB
64 IFK Göteborg Kvinnor
IFK Göteborg
IFK Göteborg
52 Ljungby FIK Kvinnor
Ljungby FIK
Ljungby FIK
95 Malmö AI
Malmö AI
Malmö AI
96 Sävedalens AIK
Sävedalens AIK
Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Höjd

SB PB
62 Isabella Petrusic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg
45 Ebba Cronholm
Ljungby FIK
05 Ljungby FIK
5 Mea Gedin
Malmö AI
01 Malmö AI
79 Maria Runneberger
Sävedalens AIK
99 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Stav

SB PB
61 Kajsa Roth
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg
48 Linn Johansson
Ljungby FIK
04 Ljungby FIK
6 Celina Johannsen
Malmö AI
02 Malmö AI
80 Elin Hellquist
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Längd

SB PB
55 Elin Pettersson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg
44 Amanda Stenbäck
Ljungby FIK
96 Ljungby FIK
7 Nellie Erlandsson
Malmö AI
01 Malmö AI
77 Ebba Niklasson
Sävedalens AIK
03 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Tresteg

SB PB
56 Madeleine Björlin-Delmar
IFK Göteborg
96 IFK Göteborg
43 Aléa Gunnarsson
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK
7 Nellie Erlandsson
Malmö AI
01 Malmö AI
78 Hanna Gille
Sävedalens AIK
96 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
62 Isabella Petrusic
IFK Göteborg
05 IFK Göteborg
47 Alva Sundström
Ljungby FIK
02 Ljungby FIK
9 Mathilda Eriksson
Malmö AI
98 Malmö AI
81 Molly Broback
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
61 Kajsa Roth
IFK Göteborg
06 IFK Göteborg
49 Elina Kilpeläinen
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK
9 Mathilda Eriksson
Malmö AI
98 Malmö AI
81 Molly Broback
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
60 Linnea Persson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg
50 Sara Rosen Andersson
Ljungby FIK
96 Ljungby FIK
10 Hanna Grönwall
Malmö AI
99 Malmö AI
82 Matilda Ekenberg
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Spjut Vikt: 600g

SB PB
60 Linnea Persson
IFK Göteborg
03 IFK Göteborg
51 Gabriella Jansson
Ljungby FIK
00 Ljungby FIK
11 Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI
79 Maria Runneberger
Sävedalens AIK
99 Sävedalens AIK

Antal anmälda deltagare: 4

Män 100 m

SB PB
25 Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD
35 Jesper Ullbing
Ljungby FIK
97 Ljungby FIK
66 Daniel Hultén
Sävedalens AIK
04 Sävedalens AIK
27 Johan Carlsson
Trollhättan FIK
99 Trollhättan FIK
83 Ian Dahlqvist
Åhus FIK
01 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

Män 400 m

SB PB
35 Jesper Ullbing
Ljungby FIK
97 Ljungby FIK
67 Jonatan Johansson
Sävedalens AIK
00 Sävedalens AIK
28 Nils Ekström
Trollhättan FIK
03 Trollhättan FIK
84 Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 4

Män 1500 m

SB PB
21 Daniel Malmqvist
IF UDD
88 IF UDD
36 Johannes Larsson
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK
69 Anton Laanep
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK
29 Vilmer Andersson
Trollhättan FIK
04 Trollhättan FIK
86 Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

Män 400 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
38 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK
69 Anton Laanep
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK
31 Jonathan Borg
Trollhättan FIK
99 Trollhättan FIK
85 Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 4

Män 3000 m hinder Höjd: 91,4cm

SB PB
22 Lukas Mårtensson
IF UDD
98 IF UDD
37 Bahta Tadese
Ljungby FIK
98 Ljungby FIK
30 Carl Jälknäs
Trollhättan FIK
00 Trollhättan FIK
87 Pontus Nilsson
Åhus FIK
72 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 4

Män 4x100 m

SB PB
42 Ljungby FIK Herrar
Ljungby FIK
Ljungby FIK
73 Sävedalens AIK Herrar
Sävedalens AIK
Sävedalens AIK
34 Trollhättan FIK Herrar
Trollhättan FIK
Trollhättan FIK
91 Åhus FIK Herrar
Åhus FIK
Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 4

Män Stav

SB PB
92 Benny Palmgren
IF UDD
59 IF UDD
39 Jacob Nilsson
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK
70 Malte Rosvall
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK
32 Hampus Borgemyr
Trollhättan FIK
00 Trollhättan FIK
88 Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

Män Längd

SB PB
25 Gabriel Darin
IF UDD
05 IF UDD
38 Jacob Thelander
Ljungby FIK
03 Ljungby FIK
70 Malte Rosvall
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK
27 Johan Carlsson
Trollhättan FIK
99 Trollhättan FIK
85 Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
26 Lennie Axelsson
IF UDD
81 IF UDD
40 Alfred Steen
Ljungby FIK
01 Ljungby FIK
97 Leo Frid-Göransson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK
32 Hampus Borgemyr
Trollhättan FIK
00 Trollhättan FIK
89 Asmer Mohamed
Åhus FIK
96 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

Män Slägga Vikt: 7,26kg

SB PB
26 Lennie Axelsson
IF UDD
81 IF UDD
41 Gustav Alm
Ljungby FIK
00 Ljungby FIK
97 Leo Frid-Göransson
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK
33 Claes Astrabeck
Trollhättan FIK
03 Trollhättan FIK
89 Asmer Mohamed
Åhus FIK
96 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

Totalt antal anmälda deltagare: 73

Totalt antal anmälda starter: 101