Startlista

Sprinterträffen
IFK-Hallen, Lund   2019-01-12

Kvinnor 60 m

SB PB
Camilla Falk R. Nissen
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7.86
Mathilde U Kramer
Frederiksberg IF (DEN)
93 Frederiksberg IF (DEN) 7.43
Pernille Basse
Genarps IF
78 Genarps IF 9.75
Mathilde Heltbech
Helsingør IF Atletik (DEN)
95 Helsingør IF Atletik (DEN)
Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 7.94
Emelie Freiland Paulsson
IFK Lund
95 IFK Lund
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7.95
Sofia Wallertoft
IFK Lund
92 IFK Lund
Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund 10.20
Signe Boelsmand
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 8.07
Astrid Glenner-Frandsen
Københavns IF (DEN)
93 Københavns IF (DEN)
Ann-Sofie Tanskanen
Lomma FIK
01 Lomma FIK
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 7.86
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 8.27
Elin Mårtensson
Malmö AI
00 Malmö AI
Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI 7.77
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 8.08
Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 7.72
Amanda Bergsten
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN)
Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK

Antal anmälda deltagare: 21

Kvinnor 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Camilla Falk R. Nissen
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN)
Mathilde Heltbech
Helsingør IF Atletik (DEN)
95 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.44
Signe Boelsmand
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN)
Thea Haahr
Sparta (DEN)
91 Sparta (DEN) 8.80

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Höjd

SB PB
Ida Valentinsson
FK Athlet
02 FK Athlet
Ellen Huldén
IFK Lund
90 IFK Lund
Sara Johansson
IFK Lund
94 IFK Lund
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Ellen White
IFK Lund
01 IFK Lund
Moa Sjödell
IK Hakarpspojkarna
99 IK Hakarpspojkarna 170

Antal anmälda deltagare: 6

F19 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI
Helena Cronstedt
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 4

F17 60 m

SB PB
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund
Alice Hedberg
IFK Lund
02 IFK Lund
Johanna Obradovic
IFK Lund
03 IFK Lund
Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund
Alyson Vera
IFK Lund
02 IFK Lund
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Nikki Anderberg
Malmö AI
02 Malmö AI 7.66
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 7.93
Sissela Österberg
Malmö AI
02 Malmö AI
Selma Löfman
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 11

F17 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Ida Valentinsson
FK Athlet
02 FK Athlet
Emelie Biarner
Klippans FK
02 Klippans FK
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 8.69
Amanda Sörensson
Malmö AI
03 Malmö AI
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

F15 60 m

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Alma Cederberg
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Lisa Berns
IFK Lund
04 IFK Lund
Edith Mosbach
IFK Lund
05 IFK Lund
Tindra Röme
IFK Lund
04 IFK Lund
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 8.26
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 8.11
Jenny Nilsson
Lomma FIK
05 Lomma FIK
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
Jenjira Phayakhruea
Malmö AI
04 Malmö AI
Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK
Ines Kahrimanovic
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 19

F15 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Ingrid Flygare
IFK Lund
05 IFK Lund
Tindra Röme
IFK Lund
04 IFK Lund
Jenny Nilsson
Lomma FIK
05 Lomma FIK
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 10

F13 60 m

SB PB
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund
Ella Roman
IFK Lund
06 IFK Lund
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 5

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 5

F12 60 m

SB PB
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund
Ingrid Ekdahl Sundin
IFK Lund
07 IFK Lund
Agnes Hedberg
IFK Lund
07 IFK Lund
Elsa Säveland
IFK Lund
07 IFK Lund
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Tilde Pehrsson
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 9

F11 60 m

SB PB
Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund
Alma Bergstrand
IFK Lund
08 IFK Lund
Linnea Bergwall
IFK Lund
08 IFK Lund
Elsa Ehrenborg
IFK Lund
08 IFK Lund
Tove Hedvall
IFK Lund
08 IFK Lund
Lia Holtås
IFK Lund
08 IFK Lund
Eleni Karavas
IFK Lund
08 IFK Lund
Lykke Linden
IFK Lund
08 IFK Lund
Linnea Månsson
IFK Lund
08 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 11

F10 60 m

SB PB
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK
Astrid Asker
IFK Lund
09 IFK Lund
Eja Ekdahl Roswall
IFK Lund
09 IFK Lund
Johanna Jugner
IFK Lund
09 IFK Lund
Alma Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund
Belle Nilsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Sigrid Pentén
IFK Lund
09 IFK Lund
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Charlotte Vandenborre
IFK Lund
09 IFK Lund
Astrid Wihlborg
IFK Lund
09 IFK Lund
Livia Wirg
IFK Lund
09 IFK Lund
Klara Granér
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Mira-Li Hejdeman
Lomma FIK
09 Lomma FIK

Antal anmälda deltagare: 14

F9 60 m

SB PB
Emma Backlund
IFK Lund
10 IFK Lund
Molly Björk
IFK Lund
10 IFK Lund
Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund
Ellen Hansson
IFK Lund
10 IFK Lund
Amanda Koos
IFK Lund
10 IFK Lund
Melissa Olofsson
IFK Lund
10 IFK Lund
Vega Röme
IFK Lund
10 IFK Lund
Lisa Tage
IFK Lund
10 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 8

F8 60 m

SB PB
Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Astrid Boström Holtås
IFK Lund
11 IFK Lund
Anna Eriksson
IFK Lund
11 IFK Lund
Mira Karlsson
IFK Lund
11 IFK Lund
Liv Lundin Linnér
IFK Lund
11 IFK Lund
Ella Trommer
IFK Lund
11 IFK Lund
Kerstin Wihlborg
IFK Lund
11 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 8

Män 60 m

SB PB
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Frederik Regli
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7.29
Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF
Linus Leveau
IFK Helsingborg
97 IFK Helsingborg 7.39
Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg 8.50
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund
Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund
Fredrik Ekman
IFK Lund
94 IFK Lund
Alexander Hersmyr
IFK Lund
00 IFK Lund
Sebastian Holmberg
IFK Lund
87 IFK Lund 7.19
Christer Johansson
IFK Lund
56 IFK Lund 11:28.00
Dante Kwan
IFK Lund
88 IFK Lund
Jacob Lenz
IFK Lund
99 IFK Lund
Gustav Monien
IFK Lund
97 IFK Lund 7.16
Magnus Nielsen
IFK Lund
91 IFK Lund
Philip Nilsson
IFK Lund
95 IFK Lund 6.96
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7.37
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 7.67
Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7.63
Anton Levin
Malmö AI
92 Malmö AI 6.99
Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 7.16
Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK 7.32

Antal anmälda deltagare: 24

Män 60 m häck Höjd: 106,7cm

SB PB
Jacob Lenz
IFK Lund
99 IFK Lund
Simon Martinsson
Lomma FIK
99 Lomma FIK
Anton Levin
Malmö AI
92 Malmö AI 7.83

Antal anmälda deltagare: 3

Män Höjd

SB PB
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Adam Thell
IFK Lund
02 IFK Lund
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 4

P19 60 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

P17 60 m

SB PB
Emil Engdahl
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Noa Holtås
IFK Lund
03 IFK Lund
Gustav Matson
IFK Lund
02 IFK Lund
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.23
Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Hugo Larsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

P15 60 m

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Casper Johansson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Bertil Augustsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Hilding Grip
IFK Lund
04 IFK Lund
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund
Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund 8.15 8.15
Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 8.27 8.27
Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 8.14
Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 7.69
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 8.31 8.39
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 14

P15 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS

Antal anmälda deltagare: 1

P13 60 m

SB PB
Brian Bjerkhagen
FK Athlet
06 FK Athlet
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund 8.99
Karl Ehrenstam
IFK Lund
06 IFK Lund
Viktor Ekeblom
IFK Lund
06 IFK Lund
Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 7

P13 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Viktor Ekeblom
IFK Lund
06 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 2

P12 60 m

SB PB
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Ludvig Lundblom
IFK Lund
07 IFK Lund
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
Love Röme
IFK Lund
07 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 4

P11 60 m

SB PB
August Basse
Genarps IF
08 Genarps IF 9.66
Teo Björk
IFK Lund
08 IFK Lund
Max Blomquist
IFK Lund
08 IFK Lund
alvar Gustafsson
IFK Lund
08 IFK Lund
Jakob Löfkvist
IFK Lund
08 IFK Lund
Danjiel Nickel
IFK Lund
08 IFK Lund
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund
Ture Sjöstedt
IFK Lund
08 IFK Lund
Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund
Viktor Östling
IFK Lund
08 IFK Lund
Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI 10.08
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 9.35
Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 8.75

Antal anmälda deltagare: 13

P10 60 m

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet 9.55
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.39
Emil Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
David Erikson
IFK Lund
09 IFK Lund
Axel Hector
IFK Lund
09 IFK Lund
Oscar Hellman
IFK Lund
09 IFK Lund
Aron Lagus
IFK Lund
09 IFK Lund 9.50
Filip Månsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 10

P9 60 m

SB PB
Josh Olsson Prescod
IF Kronan
10 IF Kronan
Oliver Ehrenborg
IFK Lund
10 IFK Lund
Viktor Hellmo
IFK Lund
10 IFK Lund
Alvin Simon
IFK Lund
10 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 4

P8 60 m

SB PB
Nikki Bylund
IFK Lund
11 IFK Lund
Alexander Ekeroth
IFK Lund
11 IFK Lund
Leo Faager
IFK Lund
11 IFK Lund
Konrad Jung
IFK Lund
11 IFK Lund
Benjamin Sandkvist
IFK Lund
11 IFK Lund
Svante Sjöstedt
IFK Lund
11 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 6

Totalt antal anmälda starter: 241