Startlista

Atleticumspelen
Atleticum, Malmö   2018-02-10 - 2018-02-11

Kvinnor 60 m

SB PB
Ida L Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN)
Klara Skriver Loessl
Ballerup AK (DEN)
02 Ballerup AK (DEN) 8,06
Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Felicia Lund Stenquist
Falu IK
98 Falu IK
Camilla Falk R. Nissen
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7,91 7,86
Laura Friedeheim
Frederiksberg IF (DEN)
91 Frederiksberg IF (DEN) 8,58
Amalie Molander Pedersen
Frederiksberg IF (DEN)
00 Frederiksberg IF (DEN) 8,43
Naja Vinther
Helsingør IF Atletik (DEN)
00 Helsingør IF Atletik (DEN) 8,32
Alda Sigurdsdóttir Lamhauge
Hvirlan Føroyar (FAR)
98 Hvirlan Føroyar (FAR) 8,28
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 8,77
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund
Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund
Binai Ahmad
KA2 IF
97 KA2 IF 7,75 7,75
Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK
Signe Boelsmand
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 8,10 8,10
Hanna Amoah
Malmö AI
98 Malmö AI
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI
Elin Mårtensson
Malmö AI
00 Malmö AI
6737 Emmy Smedberg
Malmö AI
00 Malmö AI 7,81
Cecilia Håkegård
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 7,82
Johanne Wiedemann Simonsen
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 8,65
Olivia Tuokila
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 8,31 8,08
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8,14

Antal anmälda deltagare: 23

Kvinnor 200 m

SB PB
Felicia Lund Stenquist
Falu IK
98 Falu IK
Camilla Falk R. Nissen
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 26,02 25,67
Laura Friedeheim
Frederiksberg IF (DEN)
91 Frederiksberg IF (DEN) 27,54 26,62
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 28,50 27,97
Felicia Ascard
IFK Lund
96 IFK Lund 25,52
Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund 34,58
Vanja Blomberg
Klippans FK
98 Klippans FK 25,5
Moa Eberhardt
Klippans FK
00 Klippans FK 25,5
Signe Boelsmand
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 28,00 27,70
Cathrine Laugesen
Københavns IF (DEN)
90 Københavns IF (DEN) 27,56 27,56
Anna Krab Scheibelein
Københavns IF (DEN)
98 Københavns IF (DEN) 27,75 27,75
Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 28,06 28,06
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 27,71
Pernilla Nilsson
Malmö AI
92 Malmö AI 23.92
Johanne Wiedemann Simonsen
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 27,75
Nellie Bjerstedt
Åhus FIK
00 Åhus FIK 28,07
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 27,80

Antal anmälda deltagare: 17

Kvinnor 800 m

SB PB
1551 Majken Lützen
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 2:14,02
1552 Mathilde Riis
Ballerup AK (DEN)
99 Ballerup AK (DEN) 2:35 2:35
1553 Annika Faager
Björnstorps IF
76 Björnstorps IF 2:23.78
1554 Mia Havinder
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF 2:32,75 2:39,88
1555 Marie Olsson
Björnstorps IF
63 Björnstorps IF 2:34,50
1556 Esther Kirkeby
Gentofte IK (DEN)
04 Gentofte IK (DEN) 2.35.85
1557 Josefine Munksdorf
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 2:27,53 2:27,53
1558 Olivia Kempi
IFK Helsingborg
98 IFK Helsingborg 2:19 2:19
1559 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg
1560 Ebba Berglin
KA2 IF
01 KA2 IF 2:15,91
1561 Nina Kolarzik
Malmö AI
97 Malmö AI 2:40,43 2:29,77
1562 Alexandra Brackmann
Mölndals AIK
97 Mölndals AIK 2:18
1563 Rebekka Schaldemose
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 2:35,72
1564 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 2:26 2:26

Antal anmälda deltagare: 14

Kvinnor Höjd

SB PB
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 1.61
Sara Johansson
IFK Lund
94 IFK Lund
Matilda Nilsson
IFK Lund
93 IFK Lund 1,81
Ellen White
IFK Lund
01 IFK Lund
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Ebba Tonerhjelm
Klippans FK
04 Klippans FK
Mea Gedin
Malmö AI
01 Malmö AI
172 Adam Månsson
Malmö AI
89 Malmö AI
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 9

Kvinnor Stav

SB PB
Ida L Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 3.40 3.50
Klara Skriver Loessl
Ballerup AK (DEN)
02 Ballerup AK (DEN)
Annika Jönsson
IFK Helsingborg
96 IFK Helsingborg
Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg
Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg
Ebba Carlsson
IK Hinden
99 IK Hinden 3,35
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF
Celina Johannsen
Malmö AI
02 Malmö AI
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI
Mella Melander
Malmö AI
04 Malmö AI
Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 13

Kvinnor Längd

SB PB
Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Malin Olsson
IFK Lidingö
90 IFK Lidingö
Sesina beyed
IFK Lund
00 IFK Lund
Frida McCabe
IFK Lund
92 IFK Lund
Klara Ekelund
KA2 IF
99 KA2 IF
Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 5,32 5,96
Emma Vitale
Sparta (DEN)
93 Sparta (DEN) 4,67 4,67
Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK

Antal anmälda deltagare: 8

Kvinnor Tresteg

SB PB
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF
Klara Ekelund
KA2 IF
99 KA2 IF
Hanna Falck
KA2 IF
01 KA2 IF
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF 10.93
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 11.19 11.19
Julia Olander
KA2 IF
99 KA2 IF
6742 Lisa Pålsson
KA2 IF
02 KA2 IF
Emma Erlandsson
Malmö AI
99 Malmö AI
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Johanna Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 11,81
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 10,96
Saga Sjöberg
Öresund FK
99 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 14

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Felicia Lund Stenquist
Falu IK
98 Falu IK
Annesofie Nielsen
Hvidovre AM (DEN)
00 Hvidovre AM (DEN)
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad
Nicole Ridegård
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg
Amanda Hansson
IFK Trelleborg
00 IFK Trelleborg

Antal anmälda deltagare: 5

F17 60 m

SB PB
Linnéa Andersson
Båstads GIF
01 Båstads GIF
Laura Valentin Jensen
Helsingør IF Atletik (DEN)
01 Helsingør IF Atletik (DEN) 8,62
Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 8,34
Anna Lukic
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Moa Nilsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund
Alice Hedberg
IFK Lund
02 IFK Lund
Selma Löfman
IFK Lund
02 IFK Lund
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7,91
Alyson Vera
IFK Lund
02 IFK Lund
1560 Ebba Berglin
KA2 IF
01 KA2 IF
Hanna Falck
KA2 IF
01 KA2 IF
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 8,08
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 7,87
Annika Eppers
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8,57
Maria Skov Kragh
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8,29 8,29
Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8,25
Ida Lyngby
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8,10 8,10
Sofie Spiegelhauer
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8,38
Josefine Sørensen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8,73
Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7,88 7,88
Ida Ottosson
Öresund FK
01 Öresund FK
Filippa Sivnert
Öresund FK
01 Öresund FK 7,79

Antal anmälda deltagare: 24

F17 200 m

SB PB
Freja K. Madsen
Ballerup AK (DEN)
02 Ballerup AK (DEN) 27,41
Linnéa Andersson
Båstads GIF
01 Båstads GIF
Alma Dahlberg
Hässleholms AIS
02 Hässleholms AIS 28,65
Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 26,32
Lovisa Skoglund
Höörs IS
01 Höörs IS 25,97
Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg
Anna Lukic
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Tindra Palmér
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund 27,60
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Emma Jensen
Klippans FK
01 Klippans FK 28
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 25,9
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 25,92
Annika Eppers
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 28,60
Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 28,08
Ida Lyngby
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 27,35
Sofie Spiegelhauer
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 26,81
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 29,45
Selma Jönsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 25,92
Ida Ottosson
Öresund FK
01 Öresund FK 26,4

Antal anmälda deltagare: 22

F17 1500 m

SB PB
1551 Majken Lützen
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 4:53,84
1570 Caroline Rødgaard-Jessen
Ballerup AK (DEN)
02 Ballerup AK (DEN) 4:58,92
1571 Alma Søttrup
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 4:54,22
1572 Anja jagesten
Björnstorps IF
02 Björnstorps IF 5:28,74 5:24,70
1573 Nadja Rugland
Kalmar SK
01 Kalmar SK 4:53,01
1574 Iman Abdul Rahim
Malmö AI
02 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

F17 Längd

SB PB
Linnéa Andersson
Båstads GIF
01 Båstads GIF
Nellie Malmros
Båstads GIF
01 Båstads GIF
Ida Valentinsson
FK Athlet
02 FK Athlet
Anna Lukic
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund
Johanna Sjöström
IFK Lund
01 IFK Lund
Hanna Falck
KA2 IF
01 KA2 IF
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF 5.28 5.28
Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI
Johanna Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI
Maria Skov Kragh
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5,21 5,21
Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 5,04 5,28
Louise Bach Moore
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5,43 5,43
Josefine Sørensen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 4,67

Antal anmälda deltagare: 16

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Selma Löfman
IFK Lund
02 IFK Lund
Hedda Rosvall
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 7,03 7,03
Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI
Victoria Quainoo
Malmö AI
02 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

F15 60 m

SB PB
Cecilie Gedsø Færge
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 8,20 8,20
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Ingeborg Falck
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 8,52
Olivia Dittlau
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 8,53
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Daga Indebetou
IFK Lund
03 IFK Lund
Tea Löfman
IFK Lund
03 IFK Lund
Johanna Obradovic
IFK Lund
03 IFK Lund
Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 8,01
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF 8,92 8,92
Ellen Karlsson
KA2 IF
03 KA2 IF 8,33
Alberte Ulrik
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 9,04 9,04
Vilma Dahlberg
Malmö AI
03 Malmö AI
Alva Kalläne
Malmö AI
03 Malmö AI 8,90 8,90
Ellen Persson
Malmö AI
03 Malmö AI
Mica Ramm-Ericson
Malmö AI
03 Malmö AI 8,39
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI
Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8,14 8,14
Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 8,24 8,05
Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7,96 7,96
Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8,32 8,32
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8,54 8,54

Antal anmälda deltagare: 23

F15 200 m

SB PB
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 25,95
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF 29,06 29,06
Ellen Karlsson
KA2 IF
03 KA2 IF
Karoline Bygwraa
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 30,75
Rebekka Holsting
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 30,77 30,77
Michelle Rutherford
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 29,16 29,16
Alberte Ulrik
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 30,52 30,52
Sonja Stadler
Malmö AI
03 Malmö AI
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 26,98
Joy thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 26,65
Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK 27,06
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 28,44 28,44

Antal anmälda deltagare: 13

F15 1000 m

SB PB
1580 Fillippa Lonhage
Höörs IS
03 Höörs IS 3:30,00
1581 Juni Rugland
Kalmar SK
03 Kalmar SK 3:06,44 3:06,44
1582 Klara Hansen
Viking Atletik (DEN)
03 Viking Atletik (DEN)
1583 Nicole Ljungström
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF 3:12,22

Antal anmälda deltagare: 4

F15 Längd

SB PB
Ingeborg Falck
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN)
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Johanna Obradovic
IFK Lund
03 IFK Lund
Elvira Dyselius
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 3.77 3.77
Betty Lecander
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 3,93
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF 4,57 4,57
Emma Svensson
KA2 IF
03 KA2 IF
Frida Bungaard
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 4,30 4,30
Vilma Dahlberg
Malmö AI
03 Malmö AI
Adela Olsson
Malmö AI
03 Malmö AI
6706 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI
Annika Baun Haldbo
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 5,00 5,00
Josephine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 5,16
Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 4,80
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 5,08
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 4,91

Antal anmälda deltagare: 17

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Johanna Berg
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Tea Löfman
IFK Lund
03 IFK Lund
6744 Emilia Wamsler
IFK Lund
03 IFK Lund
Emma Svensson
KA2 IF
03 KA2 IF
Josefin Axelsson
Öresund FK
03 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 7

F14 60 m

SB PB
Ingeborg Falck
Frederiksberg IF (DEN)
04 Frederiksberg IF (DEN) 8,52
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8,39 8,39
6736 Zaga Karterud
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 8,40
Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Ella Sandwång
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Lisa Berns
IFK Lund
04 IFK Lund 8,26
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8,44
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF 8,59
1592 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 8,84
Lovis Mathisson
KA2 IF
04 KA2 IF 8,23 8,23
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 8,21
Josepha Dahl
Korsør (DEN)
04 Korsør (DEN) 8,44 8,32
Sara Porst
Korsør (DEN)
04 Korsør (DEN) 8,72 8,62
Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 8,35 8,35
Michell Ahlblom
Malmö AI
04 Malmö AI 9,04 9,04
Maja Nordstedt
Malmö AI
04 Malmö AI
Jenjira Phayakhruea
Malmö AI
04 Malmö AI
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK 8,28
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 8,31 8,31
Desire Covic
Öresund FK
04 Öresund FK
Engla Dahlskog
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 22

F14 200 m

SB PB
Ella Magnusson
FK Athlet
04 FK Athlet
Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 27,12
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 28,70
Juni Palm
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Ella Sandwång
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Lisa Berns
IFK Lund
04 IFK Lund 27,40
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 28,92
Tindra Röme
IFK Lund
04 IFK Lund 28,87
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF 27,09
1592 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 28,56
Lovis Mathisson
KA2 IF
04 KA2 IF 27,89 27,89
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 27,86
Josepha Dahl
Korsør (DEN)
04 Korsør (DEN) 28,26 27,91
Sara Porst
Korsør (DEN)
04 Korsør (DEN) 29,21 29,89
Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 31,29 31,29
Michell Ahlblom
Malmö AI
04 Malmö AI
Alice Andersson
Malmö AI
04 Malmö AI
Angelina Hooks
Malmö AI
04 Malmö AI 28,70
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 26,71
Maja Nordstedt
Malmö AI
04 Malmö AI
Klara Peters
Malmö AI
04 Malmö AI
Jenjira Phayakhruea
Malmö AI
04 Malmö AI
1594 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI
Linnea Nord
Ystads IF
04 Ystads IF 30,57
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK 27,59 27,19
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 28,53 28,53

Antal anmälda deltagare: 27

F14 1000 m

SB PB
1589 My Ekström
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF 3:22,20 3:22,20
1590 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS 3:29,00
1591 Anne Oostra
Höörs IS
04 Höörs IS 3:24,00
1592 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF 3:19 3:19
1593 Emmi Lilius
Malmö AI
04 Malmö AI 3:21,00
1594 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI
1595 Alice Olvegåtd
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

F14 Längd

SB PB
Ella Magnusson
FK Athlet
04 FK Athlet
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 4,89 4,89
6736 Zaga Karterud
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Ella Sandwång
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Tindra Röme
IFK Lund
04 IFK Lund
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF
1592 Hilda Lindell
KA2 IF
04 KA2 IF
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK
Smilla Mygind Kristensen
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 4,42 4,42
Michell Ahlblom
Malmö AI
04 Malmö AI 4,24 4,24
Alice Andersson
Malmö AI
04 Malmö AI
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 5,10
Maja Nordstedt
Malmö AI
04 Malmö AI
Jenjira Phayakhruea
Malmö AI
04 Malmö AI
Lisa Sjöberg
Malmö AI
04 Malmö AI
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Engla Dahlskog
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 19

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 11,99 11,99
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 10,01
Desire Covic
Öresund FK
04 Öresund FK
Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK
Julia Johansson
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 7

F13 60 m

SB PB
6702 Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Alma Cederberg
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 9,01
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Astrid Kulatunga
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Malou Spjut
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hanna Lindström
IFK Lund
05 IFK Lund
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 8,26
6704 Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF 9,21
Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 8,03
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 8,30
Ella Engman
Malmö AI
05 Malmö AI 8,02 8,02
Olivia Jensfeldt
Malmö AI
05 Malmö AI 8,42
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 9,45 9,28
Louise Nicklasson
Malmö AI
05 Malmö AI
6706 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 8,76
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI
Isabella Worm Due
Malmö AI
05 Malmö AI 10,05 9,05

Antal anmälda deltagare: 19

F13 200 m

SB PB
6702 Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hanna Lindström
IFK Lund
05 IFK Lund
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 26,97
6704 Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF 29,20
Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK 27,39
6705 Alma Juhl Horsgaard
Københavns IF (DEN)
05 Københavns IF (DEN) 31,29 31,29
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 29,45
Ella Engman
Malmö AI
05 Malmö AI 27,10
6739 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Olivia Jensfeldt
Malmö AI
05 Malmö AI 28,30
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 31,24
Louise Nicklasson
Malmö AI
05 Malmö AI
6706 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 29,20
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 28,54
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 28,08 28,08
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 30,90

Antal anmälda deltagare: 18

F13 800 m

SB PB
6701 Norah jagesten
Björnstorps IF
05 Björnstorps IF 2:44,53 2:44,53
6702 Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
6703 Ebony Tay
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
6704 Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF 2:30
6705 Alma Juhl Horsgaard
Københavns IF (DEN)
05 Københavns IF (DEN)
6706 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
6707 Madeleine A. A. Rasmussen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 2:49,48 2:49,48
6708 Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK
6709 Tuva Selin
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

F13 Höjd

SB PB
6746 Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 1.30
Ella Engman
Malmö AI
05 Malmö AI 1.23
6739 Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 1.34
6706 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 8

F13 Längd hoppzon

SB PB
Ajna Hodzic
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Amanda Olsson
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hanna Lindström
IFK Lund
05 IFK Lund
Amanda Lennartsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö
6704 Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF
Emilia Johansson
Klippans FK
05 Klippans FK
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI
Ella Engman
Malmö AI
05 Malmö AI 4.93
Olivia Jensfeldt
Malmö AI
05 Malmö AI 4.65
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 4,17 4,17
Louise Nicklasson
Malmö AI
05 Malmö AI
6706 Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 4,76
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 16

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
6702 Linnea Rydin
FK Athlet
05 FK Athlet
Ajna Hodzic
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 10,46 10,46
6704 Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF
Ella Engman
Malmö AI
05 Malmö AI 10.19
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI 10,07 10,07
Louise Nicklasson
Malmö AI
05 Malmö AI
Hanna Kamrad
Södra Sandby IF
05 Södra Sandby IF
Tilde Schack
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

F12 60 m

SB PB
Nea Claus
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 9,25 9,25
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9,24 9,24
Julia Englund
IFK Lund
06 IFK Lund 8,56
Linnea Englund
IFK Lund
06 IFK Lund 8,60
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund
Elin Pihlström
IFK Lund
06 IFK Lund
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 9,28 9,28
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 9,59 9,59
Celina Hagihara
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8,70 8,70
Mikaela Medina Sørensen
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 9,12 9,12
Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 8,74 8,74
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 9,17 9,05

Antal anmälda deltagare: 14

F12 200 m

SB PB
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 32,46
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 30,90
Julia Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Linnea Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Elin Pihlström
IFK Lund
06 IFK Lund
6718 Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF 33,18
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF
Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI
Pamela Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI
Luna Frid Hanberg
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 31,50
6719 Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 12

F12 800 m

SB PB
6715 Freja Bjerström
Björnstorps IF
07 Björnstorps IF
6716 Nilla Gustafsson
Höörs IS
07 Höörs IS
6717 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS
6718 Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF 2:57,29
6719 Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 5

F12 Höjd

SB PB
Elin Jönsson
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 1,20 1,20
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Julia Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Linnea Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Elin Pihlström
IFK Lund
06 IFK Lund 1,36
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 1,23 1,23
Mikaela Medina Sørensen
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 1,35 1,35

Antal anmälda deltagare: 8

F12 Längd hoppzon

SB PB
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 4,29 4,29
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Julia Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Linnea Englund
IFK Lund
06 IFK Lund
Elin Pihlström
IFK Lund
06 IFK Lund 4,11
6718 Emma-Lisa Johansson
KA2 IF
06 KA2 IF
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 4,09 4,09
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 3,80 3,80
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI
Pamela Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI
Blanca Martel
Södra Sandby IF
06 Södra Sandby IF
6719 Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 13

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Maja Scharnell
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Elin Jönsson
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF 7,06
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Freja Strenius
KA2 IF
06 KA2 IF 7,95 7,95
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 8,64 8,64
Blanca Martel
Södra Sandby IF
06 Södra Sandby IF
6719 Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 9

F11 60 m

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet 10,54
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Ella Wesonius
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Aisha Johnsson
Höörs IS
07 Höörs IS
Mollie Nilsson
Höörs IS
07 Höörs IS
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 9,63
Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI 8,84
Alma Persson
Malmö AI
07 Malmö AI
Felicia Thorell
Malmö AI
07 Malmö AI 10,54
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK 9,48
Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK
Annie Lange
Öresund FK
07 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 14

F11 Längd hoppzon

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Emina Hodzic
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Ella Wesonius
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Aisha Johnsson
Höörs IS
07 Höörs IS
Ester Wendin
IFK Lund
07 IFK Lund
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI
Alma Persson
Malmö AI
07 Malmö AI
Felicia Thorell
Malmö AI
07 Malmö AI
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK
Thea Bivefors
Öresund FK
07 Öresund FK
Annie Lange
Öresund FK
07 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 14

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Emina Hodzic
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Ella Wesonius
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Ester Wendin
IFK Lund
07 IFK Lund
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Ebba Albert
Öresund FK
07 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 9

F10 60 m

SB PB
Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 10,2
Emmy Larsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9,45
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9,52
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI 11,80
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8,93
Marie Karlsson
Öresund FK
08 Öresund FK
Ida Trumstedt
Öresund FK
08 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 11

F10 Längd hoppzon

SB PB
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 2,65
Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Emmy Larsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Chantall Covic
Öresund FK
08 Öresund FK
Marie Karlsson
Öresund FK
08 Öresund FK
Ida Trumstedt
Öresund FK
08 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 13

F10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Elsa Almryd
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Emmy Larsson
Båstads GIF
08 Båstads GIF
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Chantall Covic
Öresund FK
08 Öresund FK
Marie Karlsson
Öresund FK
08 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 9

Män 60 m

SB PB
Rasmus Glimberg
Eslövs IF
00 Eslövs IF
Emil Grovn
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 7,74
Frederik Regli
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7,39
Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 7,00 6,86
Emmanuel Dawlson
Hammarby IF
92 Hammarby IF 6,80
Tummas Napoleon Arge
Hvidovre AM (DEN)
95 Hvidovre AM (DEN) 7,29 7,29
Simon Mathiasen
Hvidovre AM (DEN)
96 Hvidovre AM (DEN) 7,15 7,15
Kasper Olsen
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 6,92 6,92
David Otzen
Hvidovre AM (DEN)
98 Hvidovre AM (DEN) 7,39 7,39
Rodney Pratdavis
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 7,19 7,19
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 7.04 6.99
Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund
Alexander Hersmyr
IFK Lund
00 IFK Lund 8,40
Magnus Nielsen
IFK Lund
91 IFK Lund 7,27 7,27
Filip Nilsson
IFK Lund
92 IFK Lund
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund
6738 Mikael Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7,40
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7,37
Bimo Soenarso
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 7,07 6,96
Hampus Nordstedt Kjell
Klippans FK
00 Klippans FK
Mike Andersen
Korsør (DEN)
94 Korsør (DEN) 7,60 7,37
Kristoffer Bonde
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 7,55 7,55
Albert Ranning
Københavns IF (DEN)
98 Københavns IF (DEN) 6.99 6.99
James Gaudiello
Malmö AI
98 Malmö AI
Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 7,05
Jonathan Aquino
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 7,10
Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 7,40
Martin Gjertsen
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 7,03
Mikkel Klejnstrup
Sparta (DEN)
86 Sparta (DEN) 7,32
Martin H Kristensen
Sparta (DEN)
92 Sparta (DEN) 7,61 7,18
Christian Trajkovski
Sparta (DEN)
65 Sparta (DEN) 7,39 6,84
Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 32

Män 200 m

SB PB
Frederik Andersson
Greve Atletik (DEN)
01 Greve Atletik (DEN) 23,01 22,96
Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 22,44 22,44
Mathias Astrup
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 22,83 22,83
Kim Vilborg
Greve Atletik (DEN)
72 Greve Atletik (DEN) 25,10
Emmanuel Dawlson
Hammarby IF
92 Hammarby IF 21,90
Mikkel Stampe
Helsingør IF Atletik (DEN)
00 Helsingør IF Atletik (DEN) 24.45
Navid Bazgir
Hvidovre AM (DEN)
95 Hvidovre AM (DEN) 23,99
Kasper Olsen
Hvidovre AM (DEN)
91 Hvidovre AM (DEN) 22,20 22,20
David Otzen
Hvidovre AM (DEN)
98 Hvidovre AM (DEN)
Rodney Pratdavis
Hvidovre AM (DEN)
93 Hvidovre AM (DEN) 23,00 23,00
156 Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 24,25
Bimo Soenarso
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro 23,07 23,07
Hampus Nordstedt Kjell
Klippans FK
00 Klippans FK
Kristoffer Bonde
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 24,00 23,97
Albert Ranning
Københavns IF (DEN)
98 Københavns IF (DEN) 22.22 22.22
Roble a Abdullah
Malmö AI
01 Malmö AI 23,10 23,00
Alex Andersson
Malmö AI
00 Malmö AI 24,00 24,00
Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 21.45
Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 22,50
Michael Noes Andersen
Sparta (DEN)
91 Sparta (DEN) 24,43 23,83
Jonathan Aquino
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 22,50
Mikkel Klejnstrup
Sparta (DEN)
86 Sparta (DEN) 22,89 22,80
Sam Marcus
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN) 23,10
Christian Trajkovski
Sparta (DEN)
65 Sparta (DEN) 24,50 22,04
180 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 26

Män 800 m

SB PB
Yusuf Alin
Amager Atletik Club (DEN)
95 Amager Atletik Club (DEN) 2:04
150 Thor Skifte
Amager Atletik Club (DEN)
97 Amager Atletik Club (DEN) 2:00
151 isak Bjeregaard
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 1:58.37 1:58.37
6745 Christer Friberg
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 2.12,28
152 Oskar Rosenlund
Björnstorps IF
97 Björnstorps IF 1:58.67
184 Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 2:08
153 Adrian Mehic
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF 1:55,99
154 Frederik Gottlieb
Helsingør IF Atletik (DEN)
00 Helsingør IF Atletik (DEN) 2:05,32
155 Victor Carlsson
IF Malmö Löp
90 IF Malmö Löp 2:05
157 Martin Gustafsson
IFK Lund
01 IFK Lund 2:08
158 Erik Lidfors
IFK Lund
99 IFK Lund 2:10
159 Abdiasamed Khader
KA2 IF
00 KA2 IF 2:10 2:06
160 Oliver Thernøe
Korsør (DEN)
96 Korsør (DEN) 1:59,91
161 Jonathan Munk Adamsen
Københavns IF (DEN)
95 Københavns IF (DEN) 1:55,66 1:55,66
162 Lucas Balling
Københavns IF (DEN)
97 Københavns IF (DEN) 2:02,00
163 Gustav Bendsen
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 2:10,04 2:10,04
165 William Elsner
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 2:13,01 2:13,01
166 Jonathan Makwarth
Københavns IF (DEN)
00 Københavns IF (DEN) 2:05
167 Abubakar Abdi
Malmö AI
99 Malmö AI 1:58
168 Jesper Bokefors
Malmö AI
94 Malmö AI 1:58
169 Warsame Doley
Malmö AI
98 Malmö AI 1:50
170 David Klöfverskjöld
Malmö AI
00 Malmö AI 2:10
171 Daniel Lundborg
Malmö AI
97 Malmö AI 2:02
172 Adam Månsson
Malmö AI
89 Malmö AI 2:04
173 Henrik Möbius
Malmö AI
00 Malmö AI 2:03,00
174 Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI
175 Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI 2:00
176 Emil Tostrup
Malmö AI
95 Malmö AI 1:58.00
177 Björn Östenson
Ryssbergets IK
93 Ryssbergets IK 2:00:00
178 Luis F Maillet
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 2:20,69
179 Lasse Kuhre Hansen
Viking Atletik (DEN)
96 Viking Atletik (DEN)
180 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF
181 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 2:17
182 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 2:06
183 François Travert
Ystads IF
73 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 35

Män Höjd

SB PB
Rasmus Glimberg
Eslövs IF
00 Eslövs IF
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Arvid Rydberg
IF Göta
98 IF Göta
Simon Martin
IFK Halmstad
94 IFK Halmstad
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 1,78
Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI
1708 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 2,06
6735 Hamdi Allamine
Team Qatar (QAT)
97 Team Qatar (QAT)
6734 Mutaz Essa Barshim
Team Qatar (QAT)
91 Team Qatar (QAT)

Antal anmälda deltagare: 10

Män Stav

SB PB
Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

Män Längd

SB PB
Peter Andersson
Greve Atletik (DEN)
99 Greve Atletik (DEN) 6,79 6,79
Felix Ericsson
IFK Helsingborg
75 IFK Helsingborg
Simon Martinsson
Lomma FIK
99 Lomma FIK
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Richard Heikkilä
Mölndals AIK
98 Mölndals AIK
Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 6,69
Robin Swann
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 6,17 6,30

Antal anmälda deltagare: 7

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
Dan Lindahl
IFK Lund
60 IFK Lund
Stefan Mortensen
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 14,37

Antal anmälda deltagare: 2

P17 60 m

SB PB
Petar Ostojic
Belgrad Parasport (SRB)
91 Belgrad Parasport (SRB)
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Frederik Andersson
Greve Atletik (DEN)
01 Greve Atletik (DEN) 7,27 7,27
Oscar Vega
IF Kronan
02 IF Kronan
Gustav Matson
IFK Lund
02 IFK Lund
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 7,18 7,18
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 7,73 7,67
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7,67
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 7,56
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 7,16 7,18
Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 7,68 7,68
Hugo Larsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8,05 8,05

Antal anmälda deltagare: 12

P17 200 m

SB PB
Petar Ostojic
Belgrad Parasport (SRB)
91 Belgrad Parasport (SRB)
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Bimo Soenarso
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 23,78
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 24,52
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 24,71
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 24,25
174 Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI
Nikolaj Grønbech
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 26,33
Sofus Peter Lassen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 24,13 23,13
Dhruv Mehrotra
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 26,04
Lucas Soulier
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 23,25

Antal anmälda deltagare: 12

P17 1500 m

SB PB
6600 Rasmus Baltzersen
Ballerup AK (DEN)
02 Ballerup AK (DEN) 4:16,53
6601 Kristian Carstensen
Ballerup AK (DEN)
01 Ballerup AK (DEN) 4:38,58
6618 Oscar Riis
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 4:49,78
6602 Morgan Åkerblom
FK Athlet
02 FK Athlet 4:25
6612 Elias Kongsted Misander
Gentofte IK (DEN)
02 Gentofte IK (DEN) 5:03
6603 Andreas Holst Lange
Gentofte IK (DEN)
02 Gentofte IK (DEN) 4:20
189 Albin Andersson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 5:03
6605 Elliott Anderstedt
Höörs IS
01 Höörs IS 4:15,20
6606 Erik Albin
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
6607 Mohamed Mohamed
KA2 IF
01 KA2 IF 4.53
6608 Anton Larsson
Malmö AI
02 Malmö AI
6609 Oskar Karlsson
SK Graal
02 SK Graal 4:33,56
6610 Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 4:35,17
6611 Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 4:32,13 4:32,13

Antal anmälda deltagare: 14

P17 Längd

SB PB
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Oscar Vega
IF Kronan
02 IF Kronan
Axel Heander
IFK Lund
02 IFK Lund 5,19
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 6,79 6,79
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 6,38
Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 6,01 6,01
Hugo Larsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
Eli Karström
FK Athlet
01 FK Athlet
Frederik Andersson
Greve Atletik (DEN)
01 Greve Atletik (DEN) 12,33 12,33
Andreas Henriksson
IFK Lund
02 IFK Lund 13,67
Erik Bengtsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Erik Lindberg
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

P15 60 m

SB PB
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7,40
Melvin Mathisson
KA2 IF
03 KA2 IF 7,81 7,81
Mads Emil Svensson
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 9,27 9,27
Frans Junior Nilsson
Malmö AI
03 Malmö AI 8,44
1708 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 8.20
Birk van de Boel
Malmö AI
03 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

P15 200 m

SB PB
1709 Anton Juhl Seitzberg
Fremad Holbäck (DEN)
03 Fremad Holbäck (DEN) 26,39
August Östergaard
Gentofte IK (DEN)
03 Gentofte IK (DEN) 24,67
Zabihulla Bahrami
Höörs IS
03 Höörs IS 28,00
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 24,31
Melvin Mathisson
KA2 IF
03 KA2 IF 29,86 29,86
Neloo Falck
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 26,08 26,08
Frans Junior Nilsson
Malmö AI
03 Malmö AI 27,85
1708 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 26,52
Birk van de Boel
Malmö AI
03 Malmö AI 28,00
178 Luis F Maillet
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 25,31

Antal anmälda deltagare: 10

P15 1000 m

SB PB
1706 Jonas Albertsen
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 3:10,29
1707 Erik Weineisen
Björnstorps IF
03 Björnstorps IF 3:11,24 3:09,27
1709 Anton Juhl Seitzberg
Fremad Holbäck (DEN)
03 Fremad Holbäck (DEN)
1710 Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF
1708 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
1716 Rasmus Hansen
Viking Atletik (DEN)
03 Viking Atletik (DEN)

Antal anmälda deltagare: 6

P15 Längd

SB PB
Stinus Dolmer Nielsen
Bagsvaerd Atletik (DEN)
03 Bagsvaerd Atletik (DEN)
Mads Emil Svensson
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 3,66 3,66
Sander Carlsson
Lomma FIK
03 Lomma FIK
Frans Junior Nilsson
Malmö AI
03 Malmö AI
1708 Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Birk van de Boel
Malmö AI
03 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

P14 60 m

SB PB
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
Tim Lindskoug
Heleneholms IF
04 Heleneholms IF
Casper Jhansson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 8,07
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 8,16
Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 8,50 8,50
Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 8,30 8,30
191 Love Björnson
KA2 IF
04 KA2 IF 8,21
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK
193 Modou Bah
Malmö AI
04 Malmö AI 8,07 7,99
David Nyman
Malmö AI
04 Malmö AI 8,16 8,16

Antal anmälda deltagare: 11

P14 200 m

SB PB
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
Tim Lindskoug
Heleneholms IF
04 Heleneholms IF
189 Albin Andersson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS
Casper Jhansson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg 26,73
194 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Sebastian Odell
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg
191 Love Björnson
KA2 IF
04 KA2 IF 26,86
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
193 Modou Bah
Malmö AI
04 Malmö AI 26,58 27,59
Gustav Nylander
Malmö AI
04 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 10

P14 1000 m

SB PB
189 Albin Andersson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS
194 Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund
190 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
191 Love Björnson
KA2 IF
04 KA2 IF
192 Oliver Enemark
Korsør (DEN)
04 Korsør (DEN) 3:18
193 Modou Bah
Malmö AI
04 Malmö AI 2:57
195 Love Offrell
Malmö AI
04 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 7

P14 Längd

SB PB
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
Tim Lindskoug
Heleneholms IF
04 Heleneholms IF
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
190 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 4.76 4.76
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
6743 Lukas Anderberg
Malmö AI
04 Malmö AI
Gustav Nylander
Malmö AI
04 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 8

P14 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Victor Oldén
FK Athlet
04 FK Athlet
191 Love Björnson
KA2 IF
04 KA2 IF
Fredrik Andersson
Lomma FIK
04 Lomma FIK
Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK
Anton Rosslin
Lomma FIK
04 Lomma FIK

Antal anmälda deltagare: 5

P13 60 m

SB PB
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Filip Lindstrup
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Simon Meiby
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Gavin Wastrell
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 9,46 9,46
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 9,66
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Adrian Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
isak Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Victor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 8,64
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 8,28
Erik Lundahl
Malmö AI
05 Malmö AI 9,15
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 8,96
Jonathan Möller
Malmö AI
05 Malmö AI 9,12
Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 16

P13 200 m

SB PB
6630 Hjalte Dalskov
Fremad Holbäck (DEN)
05 Fremad Holbäck (DEN)
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
6632 Vincent Larsson
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 28,10
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 33,12
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK
Adrian Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
isak Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Victor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 27,30
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 30,03
Jonathan Möller
Malmö AI
05 Malmö AI
Vitus Rosenkrands
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 26,98
6637 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 27,19
6638 Karl Larsson
Ystads IF
05 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 18

P13 800 m

SB PB
6630 Hjalte Dalskov
Fremad Holbäck (DEN)
05 Fremad Holbäck (DEN) 2:21,38
6631 Sander Petri Bere
Genarps IF
05 Genarps IF
6632 Vincent Larsson
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 2:31,64
6633 Adrian Anderstedt
Höörs IS
05 Höörs IS 2:35,00
6634 Esben Madsen
Korsør (DEN)
05 Korsør (DEN) 3,01
Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI
6635 Gabriel Blomstrand
Malmö AI
05 Malmö AI 2:53,00
6636 Gustav Herold
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 2:29,20 2:29,20
6637 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 2:24,30
6638 Karl Larsson
Ystads IF
05 Ystads IF 2:35,52

Antal anmälda deltagare: 10

P13 Höjd

SB PB
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 1,38
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
6635 Gabriel Blomstrand
Malmö AI
05 Malmö AI
Jacob Hölting Nilsson
Ystads IF
05 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 6

P13 Längd hoppzon

SB PB
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
6632 Vincent Larsson
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Filip Lindstrup
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Simon Meiby
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Gavin Wastrell
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 3.71 3.71
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 4,08
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Gustav Thörnqvist
Klippans FK
05 Klippans FK
6634 Esben Madsen
Korsør (DEN)
05 Korsør (DEN) 4,11
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
6635 Gabriel Blomstrand
Malmö AI
05 Malmö AI
Erik Lundahl
Malmö AI
05 Malmö AI 3,90
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI
Jonathan Möller
Malmö AI
05 Malmö AI
6637 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF
6638 Karl Larsson
Ystads IF
05 Ystads IF
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 19

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Simon Meiby
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg
Hugo Frisesdal
KA2 IF
05 KA2 IF 5,84
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK
Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 7

P12 60 m

SB PB
6727 Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
6728 Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9,06
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund 8,97
6730 Malte Björnson
KA2 IF
06 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 5

P12 200 m

SB PB
6726 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
08 Björnstorps IF 34,57 34,57
Nils Leloup
Genarps IF
06 Genarps IF
Jonatan Palancher
Genarps IF
06 Genarps IF
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
6728 Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
6730 Malte Björnson
KA2 IF
06 KA2 IF 29,85
6732 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 8

P12 800 m

SB PB
6726 Melvin Bertilsson
Björnstorps IF
08 Björnstorps IF 2:52,47 2:52,47
6727 Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
6728 Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Jakob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund 2:45
6729 Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
6730 Malte Björnson
KA2 IF
06 KA2 IF 2.47
6731 Erik Asplund
Lomma FIK
06 Lomma FIK
6732 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI
6733 William Hvass
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 2,42,28 2,42,28

Antal anmälda deltagare: 9

P12 Höjd

SB PB
Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI
6728 Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 3

P12 Längd hoppzon

SB PB
6727 Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Nils Leloup
Genarps IF
06 Genarps IF
6728 Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund
6730 Malte Björnson
KA2 IF
06 KA2 IF
6731 Erik Asplund
Lomma FIK
06 Lomma FIK
6732 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 4,91

Antal anmälda deltagare: 10

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Nils Leloup
Genarps IF
06 Genarps IF
Jonatan Palancher
Genarps IF
06 Genarps IF
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund
6730 Malte Björnson
KA2 IF
06 KA2 IF
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 8.30

Antal anmälda deltagare: 5

P11 60 m

SB PB
Carl B Nielsen
Amager Atletik Club (DEN)
07 Amager Atletik Club (DEN) 8,83
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 9,28 09,28
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
6729 Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
kevin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 9,18 9,18
marvin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 9,57 9,57
Simon Berg
Lomma FIK
07 Lomma FIK 10,96
Hugo Nathhorst
Malmö AI
07 Malmö AI 9,45

Antal anmälda deltagare: 9

P11 Längd hoppzon

SB PB
Carl B Nielsen
Amager Atletik Club (DEN)
07 Amager Atletik Club (DEN)
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 3:73
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
6729 Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
marvin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 3,84 3,84
Simon Berg
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Hugo Nathhorst
Malmö AI
07 Malmö AI 4,01

Antal anmälda deltagare: 8

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Carl B Nielsen
Amager Atletik Club (DEN)
07 Amager Atletik Club (DEN)
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
kevin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 9,02 9,18
marvin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8,25 8,25
Hannes Karlberg
Lomma FIK
07 Lomma FIK
6740 Erik Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI
Hugo Nathhorst
Malmö AI
07 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 7

P10 60 m

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
August Basse
Genarps IF
08 Genarps IF
Viktor Lönnblad
Genarps IF
08 Genarps IF
Eric Schön
Höörs IS
08 Höörs IS
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9,87
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg
Theo Montelin
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 9,62 9,62
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK
Calle Persson
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 12

P10 Längd hoppzon

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
August Basse
Genarps IF
08 Genarps IF
Viktor Lönnblad
Genarps IF
08 Genarps IF
Eric Schön
Höörs IS
08 Höörs IS
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg
Theo Montelin
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Filip Englund
Malmö AI
09 Malmö AI
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 3,35 3.35
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK
Calle Persson
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 12

P10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg
Theo Montelin
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Hannes Svartberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK
6741 Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI 7.27 7.27
Axel Sönnerdahl Santos
Malmö AI
09 Malmö AI 4,15
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 9

Racerunning Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Emil Wallenberg
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 1

Totalt antal anmälda starter: 939