Startlista

Atleticumspelen
Atleticum, Malmö   2019-02-09 - 2019-02-10

Kvinnor 60 m

SB PB
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund
Binai Ahmad
KA2 IF
97 KA2 IF
Sara Grahn
KA2 IF
00 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor Längd

SB PB
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Tresteg

SB PB
Sara Grahn
KA2 IF
00 KA2 IF
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 2

F17 60 m

SB PB
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Alyson Vera
IFK Lund
02 IFK Lund
Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 4

F17 200 m

SB PB
Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 1

F17 Längd

SB PB
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI
Josefin Axelsson
Öresund FK
03 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 2

F15 60 m

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 2

F15 200 m

SB PB
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Matilda Karlsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 1

F14 60 m

SB PB
Alma Cederberg
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 9.04

Antal anmälda deltagare: 3

F14 200 m

SB PB
Ebony Tay
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Alma Cederberg
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 30.03

Antal anmälda deltagare: 4

F14 1000 m

SB PB
Ebony Tay
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 1

F14 Längd

SB PB
Ebony Tay
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Maud Utter
IF Kronan
05 IF Kronan
Alma Cederberg
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 3

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Maud Utter
IF Kronan
05 IF Kronan

Antal anmälda deltagare: 1

F13 60 m

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 1

F13 200 m

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 3

F13 800 m

SB PB
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 1

F13 Höjd

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 2

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 2

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 1

F12 60 m

SB PB
Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 9.86 9.86
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 8

F12 200 m

SB PB
Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 6

F12 800 m

SB PB
Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 4

F12 Höjd

SB PB
Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 126 126
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 5

F12 Längd Hoppzon

SB PB
Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 3.65 3.65
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 8

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 7.84 7.84
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF

Antal anmälda deltagare: 5

F11 60 m

SB PB
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.52 9.52

Antal anmälda deltagare: 3

F11 Längd Hoppzon

SB PB
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 3.84

Antal anmälda deltagare: 3

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

Män 60 m

SB PB
Linus Leveau
IFK Helsingborg
97 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 1

Män 200 m

SB PB
Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg
Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 2

Män 800 m

SB PB
Henrik Möbius
Malmö AI
00 Malmö AI 2:01.10

Antal anmälda deltagare: 1

Män Höjd

SB PB
Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 1

Män Längd

SB PB
Linus Leveau
IFK Helsingborg
97 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 1

P17 60 m

SB PB
Emil Engdahl
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 1

P15 60 m

SB PB
Albert Lindberg Tomasevic
IFK Lund
04 IFK Lund 9.24 9.24

Antal anmälda deltagare: 1

P15 200 m

SB PB
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 1

P15 Längd

SB PB
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Albert Lindberg Tomasevic
IFK Lund
04 IFK Lund 4.21 4.21

Antal anmälda deltagare: 2

P14 60 m

SB PB
Filip Lindstrup
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 1

P14 Längd

SB PB
Filip Lindstrup
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 1

P13 200 m

SB PB
Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 2

P13 800 m

SB PB
Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P13 Höjd

SB PB
Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 2

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF

Antal anmälda deltagare: 2

P12 60 m

SB PB
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 11.00 11.00

Antal anmälda deltagare: 2

P12 200 m

SB PB
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 38.27 38.27
Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 31.92 31.92

Antal anmälda deltagare: 3

P12 800 m

SB PB
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 2:58.12 2:58.12
Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 3

P12 Höjd

SB PB
Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 119 119

Antal anmälda deltagare: 1

P12 Längd Hoppzon

SB PB
Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 3.58 3.58

Antal anmälda deltagare: 1

P10 60 m

SB PB
Josh Olsson Prescod
IF Kronan
10 IF Kronan
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 2

P10 Längd Hoppzon

SB PB
Josh Olsson Prescod
IF Kronan
10 IF Kronan
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 4.03

Antal anmälda deltagare: 2

K45 1500 m

SB PB
Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 6:24.00

Antal anmälda deltagare: 1

M35 1500 m

SB PB
Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 1

M60 1500 m

SB PB
Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 5:42.00

Antal anmälda deltagare: 1

M75 1500 m

SB PB
Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF 6:40.00

Antal anmälda deltagare: 1

Racerunning 60 m

SB PB
Wilma Håkansson
Black wolves
00 Black wolves
Sofie Bergman
Furuboda IF
81 Furuboda IF
Pauline Lundberg
Furuboda IF
95 Furuboda IF
Oskar Norrbom
Furuboda IF
94 Furuboda IF
Marie Lander
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF
Ali Mekahal
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Besir Turan
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Sofia Viding
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF
Pontus Stålfors
Valjeviken IF
97 Valjeviken IF

Antal anmälda deltagare: 9

Totalt antal anmälda starter: 133