Startlista

Atleticumspelen
Atleticum, Malmö   2019-02-09 - 2019-02-10

Kvinnor 60 m

SB PB
Ida L Jespersen
Ballerup AK (DEN)
00 Ballerup AK (DEN) 8.31
Alda Sigurðsdóttir Lamhauge
Bragdið (FAR)
98 Bragdið (FAR) 8.26 8.26
Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI 8.30
Sophie Roessler
Frederiksberg IF (DEN)
96 Frederiksberg IF (DEN) 8.40 7.76
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad 8.81
Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg
Moa Nilsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 8.45
Emelie Freiland Paulsson
IFK Lund
95 IFK Lund 8.92 8.92
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7.87 7.82
Sofia Wallertoft
IFK Lund
92 IFK Lund 8.42 8.42
Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund 10.36 10.20
Binai Ahmad
KA2 IF
97 KA2 IF 7.80 7.75
Sara Grahn
KA2 IF
00 KA2 IF
Signe Boelsmand
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 8.15 8.07
Ellen Eva Balslev
Københavns IF (DEN)
01 Københavns IF (DEN) 8.86 8.86
Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 8.31 8.31
Ann-Sofie Tanskanen
Lomma FIK
01 Lomma FIK
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 7.81 7.82
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 8.08
Elin Mårtensson
Malmö AI
00 Malmö AI 9.35
Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI 7.84 7.77
Fatou Sowe
Malmö AI
93 Malmö AI 7.41 7.36
Fredrikke Dam Larsen
Randers Freja Atletik (DEN)
91 Randers Freja Atletik (DEN) 7.79 7.79
Louise Østergård
Randers Freja Atletik (DEN)
94 Randers Freja Atletik (DEN) 7.49 7.49
Amanda Bergsten
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 8.12
Emma Beiter Bomme
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 7.82 7.77
Maria Skov Kragh
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 8.27
Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 7.81
Emma Vitale
Sparta (DEN)
93 Sparta (DEN) 8.43
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.07

Antal anmälda deltagare: 31

Kvinnor 200 m

SB PB
Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF
Alda Sigurðsdóttir Lamhauge
Bragdið (FAR)
98 Bragdið (FAR) 27.32 27.32
AnnaLena Falknell
FK Athlet
78 FK Athlet
Caroline Benfeldt Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
02 Frederiksberg IF (DEN) 25.54
Lovisa Skoglund
Höörs IS
01 Höörs IS
Alva Bengtsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg
Linnea Tillman
IFK Helsingborg
98 IFK Helsingborg
Emelie Freiland Paulsson
IFK Lund
95 IFK Lund
Sima Zahrai
IFK Lund
63 IFK Lund 34.53
Åsa Mohlin
IS Göta
87 IS Göta
Signe Boelsmand
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 27.05
Katrine Lund
Københavns IF (DEN)
90 Københavns IF (DEN) 27.79 27.79
Maria Venborg
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN) 29.40
Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 27.22 27.22
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI 25.28
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 26.56
Pernilla Nilsson
Malmö AI
92 Malmö AI 23.90 23.80
Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 25.45 25.37
Fatou Sowe
Malmö AI
93 Malmö AI 24.00 24.00
Rebecka Velander
Malmö AI
97 Malmö AI 27.00
Stephanie Ydström
Malmö AI
92 Malmö AI 28.15 27.98
Fredrikke Dam Larsen
Randers Freja Atletik (DEN)
91 Randers Freja Atletik (DEN) 26.04 26.04
Amanda Bergsten
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 26.72 26.72
Kirstine Rædkjær
Sparta (DEN)
91 Sparta (DEN) 28.64 28.64
Emma Vitale
Sparta (DEN)
93 Sparta (DEN) 26.80

Antal anmälda deltagare: 26

Kvinnor 800 m

SB PB
1 Mathilde Diekema
Aarhus 1900 A/M (DEN)
94 Aarhus 1900 A/M (DEN) 2:10.86 2:10.86
2 Josefine Rytter
Bagsvaerd Atletik (DEN)
94 Bagsvaerd Atletik (DEN) 2:10.12
3 Alma Søttrup
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 2:20.60
4 Nadja Rugland
Höörs IS
01 Höörs IS 2:18.57 2:13.99
5 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 2:22.00 2:22.00
6 Sofia Hegardt
IFK Lund
72 IFK Lund 2:59.00
7 Alma Juhl Horsgaard
Københavns IF (DEN)
05 Københavns IF (DEN) 2:40.92 2:40.92
9 Alma Søby Witt
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 2:22.00 2:22.00
10 Elena Johansen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 2:14.00
11 Annemarie Nissen
Sparta (DEN)
94 Sparta (DEN) 2:10.70 2:10.70
12 Caroline Norrsand
Ystads IF
85 Ystads IF 2:33.00
13 Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 2:35.10

Antal anmälda deltagare: 12

Kvinnor 1500 m

SB PB
17 Julia Nielsen
Göteborgs KIK
01 Göteborgs KIK 4:59.22 4:59.22
18 Wilma Nielsen
Göteborgs KIK
01 Göteborgs KIK 4:46.32
19 Annelie Blomqvist
IS Göta
92 IS Göta 5:18.72

Antal anmälda deltagare: 3

Kvinnor Höjd

SB PB
31 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 165
Olivia Dittlau
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Sofia Ovesson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Moa Sjödell
IK Hakarpspojkarna
99 IK Hakarpspojkarna 170
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF
Milla Ekstrand
KA2 IF
03 KA2 IF
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Helena Cronstedt
Malmö AI
01 Malmö AI
Mea Gedin
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI
Amanda Sörensson
Malmö AI
03 Malmö AI
Johanna Persson
Simrishamns AIF
03 Simrishamns AIF

Antal anmälda deltagare: 12

Kvinnor Stav

SB PB
Gabriella Jönsson
IFK Helsingborg
01 IFK Helsingborg 390 404
Linnea Jönsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg 400 405
Matilda Honeth
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Lova Nilsson
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF
Milla Ekstrand
KA2 IF
03 KA2 IF
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF
Alberte Ulrik
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 200 200
Elvira Collvin
Malmö AI
04 Malmö AI
Celina Johannsen
Malmö AI
02 Malmö AI
Luna Johannsen
Malmö AI
05 Malmö AI
Rebecka Krüeger
Malmö AI
03 Malmö AI
Mella Melander
Malmö AI
04 Malmö AI
Emmi Owald
Malmö AI
04 Malmö AI
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 15

Kvinnor Längd

SB PB
Hanna Dahlberg
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Sophie Roessler
Frederiksberg IF (DEN)
96 Frederiksberg IF (DEN) 5.67
Linda Åkerman
IFK Halmstad
71 IFK Halmstad
Klara Ekelund
KA2 IF
99 KA2 IF
Hanna Falck
KA2 IF
01 KA2 IF 5.48
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF 5.09
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF
Signe Boelsmand
Københavns IF (DEN)
91 Københavns IF (DEN)
Mathilde Zeuthen
Københavns IF (DEN)
99 Københavns IF (DEN) 5.30 5.30
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI
Helena Cronstedt
Malmö AI
01 Malmö AI
Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI
Stephanie Ydström
Malmö AI
92 Malmö AI
Maria Skov Kragh
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5.21
Louise Bach Moore
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 5.54
Hannah Illum Petersen
Sparta (DEN)
00 Sparta (DEN) 5.41 5.69
Ditte Schmidt
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 5.05 5.05
Laura Tølløse
Sparta (DEN)
97 Sparta (DEN) 5.96
Emma Vitale
Sparta (DEN)
93 Sparta (DEN) 4.87
Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK

Antal anmälda deltagare: 21

Kvinnor Tresteg

SB PB
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF
Klara Ekelund
KA2 IF
99 KA2 IF
Hanna Falck
KA2 IF
01 KA2 IF
Sara Grahn
KA2 IF
00 KA2 IF
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Hanna Johansson
KA2 IF
01 KA2 IF
Saga Plessen
KA2 IF
04 KA2 IF 10.92
Vibha Soren
Københavns IF (DEN)
01 Københavns IF (DEN) 10.17 10.17
Mea Gedin
Malmö AI
01 Malmö AI
Ella Jovanovic
Malmö AI
04 Malmö AI
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 12

Kvinnor Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Maria Brorson
Heleneholms IF
76 Heleneholms IF
Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI
Amalie Pfeiffer
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 12.03 12.03

Antal anmälda deltagare: 4

F17 60 m

SB PB
Selma Bertram
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 8.32
Cecilie Gedsø Færge
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 8.15
Tindra Redenfors
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 8.38
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg 8.25
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Alice Hedberg
IFK Lund
02 IFK Lund
Johanna Obradovic
IFK Lund
03 IFK Lund
Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund 7.75
Alyson Vera
IFK Lund
02 IFK Lund
Ida Svendsen
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 9.19 9.16
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF 8.91
Clara Johansson
KA2 IF
02 KA2 IF
Frida Bungaard
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 8.99 8.99
Alberte Ulrik
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 8.98 8.98
Nikki Anderberg
Malmö AI
02 Malmö AI
Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 8.09 8.09
Amanda Sörensson
Malmö AI
03 Malmö AI 8.10
Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 8.21 8.21
Sissela Österberg
Malmö AI
02 Malmö AI 8.31
Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 7.80 7.80
Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8.25
Josefine Sørensen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 8.88
Sana Al-ani
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Emma Gerdes
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 8.45

Antal anmälda deltagare: 27

F17 200 m

SB PB
Selma Bertram
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 27.88
Cecilie Gedsø Færge
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 26.24
Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI 28.17
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI 28.06
Maja Jönsson
Höörs IS
02 Höörs IS 26.50
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Julia Berns
IFK Lund
02 IFK Lund
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF 28.68
Frida Bungaard
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 29.61 29.61
Alberte Ulrik
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 30.13 30.13
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 26.47 26.47
Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 26.27 26.27
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 25.92
Milla Svanberg
Malmö AI
03 Malmö AI 26.03 26.03
Amanda Sörensson
Malmö AI
03 Malmö AI 27.20
Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 26.65
Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 25.59 25.59

Antal anmälda deltagare: 17

F17 1500 m

SB PB
23 Majken Lützen
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 4:57.77 4:57.77
24 Juni Rugland
Höörs IS
03 Höörs IS 4:52.34 4:52.34
25 Elvira Helleskov Batko
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 5:02.27 5:02.27
26 Elisabeth Møller Rønnstad
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 4:52.21 4:52.21
27 Nicole Ljungström
Ängelholms IF
03 Ängelholms IF 5:11.39

Antal anmälda deltagare: 5

F17 Längd

SB PB
Cecilie Gedsø Færge
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 5.21
Tindra Redenfors
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 5.19
Tilda Lilja
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Hanna Persson
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Johanna Obradovic
IFK Lund
03 IFK Lund
Betty Lecander
IFK Trelleborg
03 IFK Trelleborg 4.26 4.45
Frida Andersson
KA2 IF
03 KA2 IF 4.89
Frida Bungaard
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 4.32 4.32
Nikki Anderberg
Malmö AI
02 Malmö AI
Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI
Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI
Marie H Larsen
Sparta (DEN)
03 Sparta (DEN) 5.48
Victoria Lendal
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 5.33
Josefine Sørensen
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 4.67
Sana Al-ani
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 16

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Johanna Berg
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Elin Ekelund
Eslövs AI
02 Eslövs AI
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Julia Scharnell
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Emilia Wamsler
IFK Lund
03 IFK Lund
Emilia Pai
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 8.20 8.20
Hedda Rosvall
IFK Trelleborg
02 IFK Trelleborg 7.82 7.82
Hanna Didricksson
Malmö AI
02 Malmö AI
Victoria Quainoo
Malmö AI
02 Malmö AI
Thea Löfman
Åhus FIK
03 Åhus FIK
Josefin Axelsson
Öresund FK
03 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 11

F15 60 m

SB PB
Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 8.38
Annika Vinther Vinther
Helsingør IF Atletik (DEN)
04 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.44 8.44
Sarah Rasmussen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 8.32 8.32
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 8.15
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Sanna Svensson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Lisa Berns
IFK Lund
04 IFK Lund
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.47 8.29
Tindra Röme
IFK Lund
04 IFK Lund
Saga Plessen
KA2 IF
04 KA2 IF 8.62
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.98 7.98
Maja Nordstedt
Malmö AI
04 Malmö AI
Klara Peters
Malmö AI
04 Malmö AI
Ingeborg Falck
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 8.49 8.47
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 8.15
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 8.96
Ines Kahrimanovic
Öresund FK
04 Öresund FK
Reserv: Ella Eklund
Öresund FK
04 Öresund FK
Reserv: Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF 8.29

Antal anmälda deltagare: 19

F15 200 m

SB PB
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 27.63
Tindra Röme
IFK Lund
04 IFK Lund 27.75
Elli Johansson
KA2 IF
04 KA2 IF 26.91
Saga Plessen
KA2 IF
04 KA2 IF 28.23 28.23
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 26.20 26.20
Thea Andersen
Malmö AI
04 Malmö AI
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI 28.46
Tilma Vreto
Malmö AI
04 Malmö AI
Ingeborg Falck
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 28.22
Eva Tsinat Krause
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 29.52
35 Linnea Nord
Ystads IF
04 Ystads IF 29.51
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK 27.24
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK 31.62
Ella Eklund
Öresund FK
04 Öresund FK 30.50
Ines Kahrimanovic
Öresund FK
04 Öresund FK 30.51

Antal anmälda deltagare: 16

F15 1000 m

SB PB
30 My Ekström
Björnstorps IF
04 Björnstorps IF
31 Tilde Bjerager
Höörs IS
04 Höörs IS 3:15.00
32 Maja Malm
Höörs IS
04 Höörs IS
33 Johanna Hofvendahl
IS Göta
04 IS Göta 3:00.06
36 Emma Kiplagat Kondrup
Kolding KFUM (DEN)
04 Kolding KFUM (DEN) 2:56.79
34 Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 3:18.53 3:18.53
35 Linnea Nord
Ystads IF
04 Ystads IF 3:24.00

Antal anmälda deltagare: 7

F15 Längd

SB PB
Nanna Grubert
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 5.25
Sarah Rasmussen
Herlufsholm A&M (DEN)
04 Herlufsholm A&M (DEN) 4.79 4.79
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad
Emelie Bielecki
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Sanna Svensson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Tindra Röme
IFK Lund
04 IFK Lund
Saga Plessen
KA2 IF
04 KA2 IF 4.89
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK
Alice Andersson
Malmö AI
04 Malmö AI
Ingeborg Falck
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 5.22
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 11

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Matilda Karlsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Smilla Mygind Kristensen
Københavns IF (DEN)
04 Københavns IF (DEN) 8.20 8.20
Ingeborg Falck
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 9.22
Elsa Hjelm
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Ella Eklund
Öresund FK
04 Öresund FK
Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK 10.36
Julia Johansson
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 9

F14 60 m

SB PB
Clara Ruud Hansen
Helsingør IF Atletik (DEN)
05 Helsingør IF Atletik (DEN) 8.82
Alma Cederberg
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.92
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 9.01
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 8.94
Edith Mosbach
IFK Lund
05 IFK Lund 9.38
42 Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 8.23
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 8.56
Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 8.12
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 8.69 8.56
Freja Rosén
Malmö AI
05 Malmö AI 11.00
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 8.61
Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 9.04
Ingrid Gram Jensen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.75 8.75
Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.50
Emilie Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.28 8.28

Antal anmälda deltagare: 18

F14 200 m

SB PB
41 Ebony Tay
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Alma Cederberg
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Tyra Eklund
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 28.80
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 30.59
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Ingrid Flygare
IFK Lund
05 IFK Lund
Sophie Lindecrantz
IFK Lund
05 IFK Lund
42 Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF 29.13
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI 27.29
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI 28.10
Olivia Jensfelt
Malmö AI
05 Malmö AI 26.32
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 28.37
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 29.69
Ingrid Gram Jensen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 31.47
Johanna C. B. Jessen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 31.20
Bolette Nimskov
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 28.71
Emilie Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 27.55 26.89

Antal anmälda deltagare: 19

F14 1000 m

SB PB
40 Norah jagesten
Björnstorps IF
05 Björnstorps IF
41 Ebony Tay
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
42 Frida Berglin
KA2 IF
05 KA2 IF 3:13.00
43 Liv Altarac
Malmö AI
05 Malmö AI 3:26.22
44 Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

F14 Längd

SB PB
Emma Löfkvist
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
41 Ebony Tay
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Maud Utter
IF Kronan
05 IF Kronan
Alma Cederberg
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 4.10 4.40
Jenny Nilsson
Lomma FIK
05 Lomma FIK
Galia Abdul Rahim
Malmö AI
05 Malmö AI
Mathilda Brodd Polsten
Malmö AI
05 Malmö AI
Filippa Carlsson
Malmö AI
05 Malmö AI
Lovisa Cronholm
Malmö AI
05 Malmö AI
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Olivia Jensfeldt
Malmö AI
05 Malmö AI
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
Elsa Van der Gugten
Malmö AI
05 Malmö AI
Ingrid Gram Jensen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4.11
Johanna C. B. Jessen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4.64
Emilie Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 4.84

Antal anmälda deltagare: 22

F14 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Erona Krasniqi
Eslövs AI
05 Eslövs AI
Clara Ruud Hansen
Helsingør IF Atletik (DEN)
05 Helsingør IF Atletik (DEN)
Maud Utter
IF Kronan
05 IF Kronan
Isabelle Lund
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 10.04 10.04
Jenny Nilsson
Lomma FIK
05 Lomma FIK
Galia Abdul Rahim
Malmö AI
05 Malmö AI
Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Filippa Carlsson
Malmö AI
05 Malmö AI
Lovisa Cronholm
Malmö AI
05 Malmö AI
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Mira Johansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Freja Rosén
Malmö AI
05 Malmö AI
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI
Ingrid Gram Jensen
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 9.64
Emilie Børregaard Voigt
Sparta (DEN)
05 Sparta (DEN) 8.66
Hanna Kamrad
Södra Sandby IF
05 Södra Sandby IF

Antal anmälda deltagare: 16

F13 60 m

SB PB
Medina Husic
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
214 Malva Torstensson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
48 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.27
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.67
Tia Eklund
IFK Lund
06 IFK Lund
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund
50 Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund
51 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 9.59
Talulah Filippa Axelsson
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 9.88 9.88
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 8.30
Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 8.23
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 8.25
Pamela Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 8.96
Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 8.84
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 8.83
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF 9.82

Antal anmälda deltagare: 21

F13 200 m

SB PB
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
48 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 31.00
49 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.63 29.63
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 29.02 29.02
Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI 28.42 28.42
Julia Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 26.79 26.79
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 27.90 27.19
Pamela Olsson
Malmö AI
06 Malmö AI 30.41 30.41
Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 30.13
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI 29.46
54 Celine Aagaard
SK Graal
06 SK Graal
55 Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 14

F13 800 m

SB PB
48 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
49 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 2:49.00
50 Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund
51 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
52 Lovis Ryman
Malmö AI
06 Malmö AI
53 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI
54 Celine Aagaard
SK Graal
06 SK Graal 2:39.70
55 Linnea Odéhn
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 8

F13 Höjd

SB PB
Maja Scharnell
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Elina Balagic
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Elin Jönsson
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
214 Malva Torstensson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
49 Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
50 Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund
51 Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 128
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI
Laura Diaz Friis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 120
Mikaela Medina Sørensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 143 143

Antal anmälda deltagare: 16

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Medina Husic
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
48 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Elin Thor
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Tia Eklund
IFK Lund
06 IFK Lund
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund
50 Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 4.20
Talulah Filippa Axelsson
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 4.03 4.03
Jasmine Arwand
Malmö AI
06 Malmö AI
Sara Blomkvist
Malmö AI
06 Malmö AI
Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI
53 Isabella Vestergaard
Malmö AI
06 Malmö AI
Rebecca Wiberg
Malmö AI
06 Malmö AI
54 Celine Aagaard
SK Graal
06 SK Graal
Laura Diaz Friis
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4.09
Mikaela Medina Sørensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 4.90 4.90

Antal anmälda deltagare: 20

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Medina Husic
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Elin Jönsson
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Emilia Malmlöf
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
48 Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Torkéll
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
50 Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund
Elisabeth Røddik Elsner
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN) 9.38
Talulah Filippa Axelsson
Københavns IF (DEN)
06 Københavns IF (DEN)
Majken Nilsson
Simrishamns AIF
06 Simrishamns AIF
Luna Frid Hanberg
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 12.06 12.06
Mikaela Medina Sørensen
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 8.43 8.43

Antal anmälda deltagare: 12

F12 60 m

SB PB
62 Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Alice Nilsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan 10.18
Livia Edman
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Agnes Hedberg
IFK Lund
07 IFK Lund
Maja Sandström
IFK Lund
07 IFK Lund 9.10
Rut Skärvad
IFK Lund
07 IFK Lund
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF 10.56
Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 9.31 9.28
Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 10.00 10.00
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 9.95 9.85
68 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 9.38 9.37
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 9.82 9.82
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 9.86 9.86
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 9.65 9.65
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 8.99
Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI 9.17 9.17
Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI 8.52 8.52
Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI
72 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI
Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 26

F12 200 m

SB PB
60 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 35.47
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
62 Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
66 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
67 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 33.88 33.88
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF 35.02 35.26
Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF 33.29 33.29
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF
68 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF 31.76 31.76
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 33.64 33.64
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF 33.68 33.68
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
70 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI 30.95 30.95
Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
72 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI 29.01
Lotte Grevy Ejstrup
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN)
Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 32.28 32.28
74 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 29.78 29.78
Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF 31.55 1:01.55
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 23

F12 800 m

SB PB
60 Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 2:58.00
61 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI
62 Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
63 Miranda Byström
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS
64 Nilla Gustafsson
Höörs IS
07 Höörs IS
65 Agnes Sandberg
Höörs IS
07 Höörs IS
66 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
67 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta 2:43.80 2:43.80
68 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF
69 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 2:41.12 2:41.12
70 Ellen Birgander
Malmö AI
07 Malmö AI
71 Maya Chahrour
Malmö AI
07 Malmö AI
72 Saga Siorholm
Malmö AI
07 Malmö AI
73 Karla Sjödahl
Malmö AI
07 Malmö AI
74 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 2:41.73 2:41.73

Antal anmälda deltagare: 15

F12 Höjd

SB PB
62 Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Alice Nilsson
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Livia Edman
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Vega Jarl
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Tova Lundin
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Maja Sandström
IFK Lund
07 IFK Lund
Rut Skärvad
IFK Lund
07 IFK Lund
Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 116 116
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 121 121
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 126 126
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI
Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI
Moa Wirstedt
Malmö AI
07 Malmö AI
Selma Madicken Vöge-Widding
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 126 126
Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 22

F12 Längd Hoppzon

SB PB
61 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
62 Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Selma Ford
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
66 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund
67 Lova Nilsson
IS Göta
07 IS Göta
Miranda Holmberg
KA2 IF
07 KA2 IF
Maja Karlsson
KA2 IF
07 KA2 IF
Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 3.22
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF 3.85 4.00
68 Lilly Loggner
KA2 IF
07 KA2 IF
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 3.47 3.47
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 3.65 3.65
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF
69 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN)
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Aina Buric
Malmö AI
07 Malmö AI
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI
Saga Falck
Malmö AI
07 Malmö AI
Maja Ingvarsson
Malmö AI
07 Malmö AI
Hedda Jönsson Pihl
Malmö AI
07 Malmö AI
Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI
Lotte Grevy Ejstrup
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 3.68 3.68
Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.06
Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 29

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Matilda Jacobsson Petersen
Eslövs AI
07 Eslövs AI 6.28
61 Linnea Stjernfeldt
Eslövs AI
07 Eslövs AI
62 Kajsa Bozaki Marcusdotter
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
66 Liv Håkansson
IF Kronan
07 IF Kronan
Emma Åkesson
IF Kronan
07 IF Kronan
Maya Lilja
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund
Vilma Klang
KA2 IF
07 KA2 IF 6.43
Hedvig Lindbergh
KA2 IF
07 KA2 IF
Emilia Söderberg
KA2 IF
07 KA2 IF 7.80 7.80
Anna Westerlund
KA2 IF
07 KA2 IF 7.84 7.84
Siri Zetterdahl
KA2 IF
07 KA2 IF
69 Aliya Dahl
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.13 8.13
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK
Isabella Enggren
Malmö AI
07 Malmö AI 10.06
Ebba Mohlin
Malmö AI
07 Malmö AI
Olivia Lindberg Tillander
Ystads IF
07 Ystads IF
Felicia Mårtensson
Ystads IF
07 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 18

F11 60 m

SB PB
Silke Maria Back Madsen
Amager Atletik Club (DEN)
08 Amager Atletik Club (DEN) 11.20
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.35 9.35
Elisabeth Jannert
Höörs IS
08 Höörs IS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 9.47
Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan
Vega Jarl
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Thea Topalovic
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund 9.31 9.31
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI
Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI
Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.52 9.52
Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI 10.08
Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI 9.31
Sonja Turial
Malmö AI
08 Malmö AI
Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.43 9.43
Selma Madicken Vöge-Widding
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 9.63 9.63
Ida Alklint
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF 10.10 10.10
Alice Hjalmarsson
Ystads IF
08 Ystads IF 9.31
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.91 8.91
Alva Sandström
Öresund FK
08 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 23

F11 Längd Hoppzon

SB PB
Silke Maria Back Madsen
Amager Atletik Club (DEN)
08 Amager Atletik Club (DEN) 2.86
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elisabeth Jannert
Höörs IS
08 Höörs IS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 3.99
Vega Jarl
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Thea Topalovic
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI
Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI
Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI 3.84
Siri Rissler
Malmö AI
08 Malmö AI
Ebba Römbo
Malmö AI
08 Malmö AI
Sonja Turial
Malmö AI
08 Malmö AI
Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 4.06
Selma Madicken Vöge-Widding
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 3.80
Ida Alklint
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF
Alice Hjalmarsson
Ystads IF
08 Ystads IF
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Alva Sandström
Öresund FK
08 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 22

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Silke Maria Back Madsen
Amager Atletik Club (DEN)
08 Amager Atletik Club (DEN) 5.87
Elisabeth Jannert
Höörs IS
08 Höörs IS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan 7.00
Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan
Vega Jarl
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund
Lisen Schrewelius
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad
Binta Jammeh
Malmö AI
08 Malmö AI
Esther Falck
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN) 5.11
Selma Madicken Vöge-Widding
Sparta (DEN)
08 Sparta (DEN)
Ida Alklint
Södra Sandby IF
08 Södra Sandby IF
Ella Hägglund
Ystads IF
08 Ystads IF
Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK
Alva Sandström
Öresund FK
08 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 15

F10 60 m

SB PB
Josefine Henriksson
Eslövs AI
09 Eslövs AI
Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF 9.81
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Ellen Ander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Molly Olsson Westergren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund
Johanna Jugner
IFK Lund
09 IFK Lund
Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund 10.61 10.61
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Juliet Agypoma Owuso Henewaa
Malmö AI
09 Malmö AI
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI
Maja Gidlund
Malmö AI
09 Malmö AI
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI
Ebba Sunnanväder
Malmö AI
10 Malmö AI
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI
74 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 8.78 8.78
Helle Jönsson
Ystads IF
09 Ystads IF
Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF
Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF
Ella Ryberg
Ystads IF
09 Ystads IF
Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF
Disa Orradottir
Öresund FK
09 Öresund FK
Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 29

F10 Längd Hoppzon

SB PB
Josefine Henriksson
Eslövs AI
09 Eslövs AI
Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Ellen Ander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Molly Olsson Westergren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Astrid Boström Holtås
IFK Lund
11 IFK Lund
Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund
Johanna Jugner
IFK Lund
09 IFK Lund
Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Juliet Agypoma Owuso Henewaa
Malmö AI
09 Malmö AI
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI
Maja Gidlund
Malmö AI
09 Malmö AI
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI
Ebba Sunnanväder
Malmö AI
10 Malmö AI
Emilia Thorell
Malmö AI
10 Malmö AI
74 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 4.17 4.17
Helle Jönsson
Ystads IF
09 Ystads IF
Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF
Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF
Ella Ryberg
Ystads IF
09 Ystads IF
Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF
Disa Orradottir
Öresund FK
09 Öresund FK
Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 30

F10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Josefine Henriksson
Eslövs AI
09 Eslövs AI
Julie Petersen
Heleneholms IF
09 Heleneholms IF
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Ellen Ander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Emma Nordström
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Molly Olsson Westergren
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Linnea Schell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund
Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Hanna Alstad
KA2 IF
09 KA2 IF
Savanna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Maja Gidlund
Malmö AI
09 Malmö AI
74 Alma Ravn
Sparta (DEN)
09 Sparta (DEN) 5.66 5.66
Alma Lindberg
Ystads IF
10 Ystads IF
Olivia Mårtensson
Ystads IF
09 Ystads IF
Carla Tönnesen
Ystads IF
10 Ystads IF
Disa Orradottir
Öresund FK
09 Öresund FK
Ida Wikberg
Öresund FK
09 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 20

Män 60 m

SB PB
Emil Grovn
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 7.53 7.53
Frederik Regli
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7.43 7.29
Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 7.45
Martin Pålsson
Heleneholms IF
75 Heleneholms IF 7.95
Omar Chaaban
IFK Helsingborg
00 IFK Helsingborg 6.95
Linus Leveau
IFK Helsingborg
97 IFK Helsingborg
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 7.06 6.99
Alexander Hersmyr
IFK Lund
00 IFK Lund
Gustav Monien
IFK Lund
97 IFK Lund 7.15 7.15
Philip Nilsson
IFK Lund
95 IFK Lund 6.99 6.96
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7.35 7.35
Petter Roos
KA2 IF
01 KA2 IF 7.36
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 7.12 7.12
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI 8.91
Samuel Olsson Lundh
Malmö AI
95 Malmö AI 7.59
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 7.16
Casper Spure Pedersen
Randers Freja Atletik (DEN)
92 Randers Freja Atletik (DEN) 7.29 7.24
Nicolai Lind Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 7.20
Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 7.40
Andreas Christoffersen
Sparta (DEN)
01 Sparta (DEN) 7.45
Andreas Trajkovski
Sparta (DEN)
93 Sparta (DEN) 7.01 6.92
Christian Trajkovski
Sparta (DEN)
65 Sparta (DEN) 7.15 6.84
Marcus Andersson
Öresund FK
00 Öresund FK 7.31

Antal anmälda deltagare: 23

Män 200 m

SB PB
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Kasper Andersson
Greve Atletik (DEN)
97 Greve Atletik (DEN) 22.53 22.53
Martin Kristensen
Hvidovre AM (DEN)
92 Hvidovre AM (DEN) 23.20 22.71
Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg 27.50
Eric Nilsson
IFK Helsingborg
99 IFK Helsingborg
Petter Roos
KA2 IF
01 KA2 IF 24.20
Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 22.30 22.20
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI 29.57
Albert Nurmi
Malmö AI
01 Malmö AI 24.28
Casper Spure Pedersen
Randers Freja Atletik (DEN)
92 Randers Freja Atletik (DEN) 22.96 22.71
Philip Braun
Sparta (DEN)
90 Sparta (DEN) 22.94
Andreas Trajkovski
Sparta (DEN)
93 Sparta (DEN) 22.36 21.63
198 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF
179 Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 28.00

Antal anmälda deltagare: 14

Män 800 m

SB PB
90 Yusuf Alin
Amager Atletik Club (DEN)
95 Amager Atletik Club (DEN) 1:56.29
91 Theis Læssøe
Amager Atletik Club (DEN)
93 Amager Atletik Club (DEN) 1:57.70
92 Christoffer Frost-Jensen Johansen
Bagsvaerd Atletik (DEN)
97 Bagsvaerd Atletik (DEN) 1:51.20
93 Christian Jørn Hansen
Bagsvaerd Atletik (DEN)
91 Bagsvaerd Atletik (DEN) 2:02.38
94 Julian Gregersen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 1:58.56
95 Adrian Mehic
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF 1:55.00
96 Tummas Napoleon Arge
Hvirlan (FAR)
95 Hvirlan (FAR) 2:11.50 2:11.50
97 Elliott Anderstedt
Höörs IS
01 Höörs IS 1:58.79
98 Michael Hansson
IS Göta
96 IS Göta 2:00.10
99 Anton Lindberg
IS Göta
00 IS Göta 1:59.00 1:59.00
113 Victor Kiplagat Kondrup
Kolding KFUM (DEN)
02 Kolding KFUM (DEN) 2:04.08
100 Jonathan Adamsen
Københavns IF (DEN)
95 Københavns IF (DEN) 1:55.66 1:55.66
101 Andreas Holst Lange
Københavns IF (DEN)
02 Københavns IF (DEN) 2:02.88 2:02.88
102 Jonathan Makwarth
Københavns IF (DEN)
00 Københavns IF (DEN) 1:59.07 1:59.07
103 Villads Schou
Københavns IF (DEN)
01 Københavns IF (DEN) 2:05.27 2:05.27
104 Abubakar Abdullahi
Malmö AI
99 Malmö AI 1:52.31
105 Hassan Jirrabey
Malmö AI
93 Malmö AI 2:00.00
106 Daniel Lundborg
Malmö AI
97 Malmö AI 2:00.00
107 Henrik Möbius
Malmö AI
00 Malmö AI 2:01.10
108 Anders Rydell
Malmö AI
78 Malmö AI 2:12.00
109 Robin Sterner
Malmö AI
91 Malmö AI 2:02.00
110 Michael Nordahl
Ystads IF
01 Ystads IF 2:01.07
111 Biniam Habtom
Åhus FIK
01 Åhus FIK 2:04.70
112 Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 2:04.61

Antal anmälda deltagare: 24

Män 1500 m

SB PB
120 Marc Lövgren Karlsson
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 4:09.22
121 Bashir Ahmed Dayib
Malmö AI
97 Malmö AI 4:07.00
122 Anders Holmelund Jørgensen
Odense Atletik (DEN)
99 Odense Atletik (DEN)

Antal anmälda deltagare: 3

Män Höjd

SB PB
Samuel Fransson
Malmö AI
00 Malmö AI
Andreas Leveau
Öresund FK
80 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 2

Män Stav

SB PB
Emil Carlsson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Michael Fagö
IFK Växjö
94 IFK Växjö
Emil Östergren
IFK Växjö
98 IFK Växjö
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Mik Lønborg
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 320 320
Magnus Herstedt
Malmö AI
98 Malmö AI 482
Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 7

Män Längd

SB PB
Linus Leveau
IFK Helsingborg
97 IFK Helsingborg
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 6.89
Sebastian Holmberg
IFK Lund
87 IFK Lund
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 6.38
Nicolai Lind Andersen
Sparta (DEN)
98 Sparta (DEN) 6.78
Massin Ait Bouziad
Sparta (DEN)
95 Sparta (DEN) 7.02
Andreas Trajkovski
Sparta (DEN)
93 Sparta (DEN) 7.43 7.87

Antal anmälda deltagare: 8

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
David Hegardt
IFK Lund
73 IFK Lund 9.83
217 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
Stefan Mortensen
Sparta (DEN)
96 Sparta (DEN) 14.56 14.56
Mikael Persson
UF Contact
86 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 4

P17 60 m

SB PB
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 7.73
Erik Ljungberg Bergelin
Höörs IS
02 Höörs IS 7.57
Emil Engdahl
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Adam Landén
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg
Gustav Matson
IFK Lund
02 IFK Lund
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.32 7.23
Silas Løbner Samsøe
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN)
Mik Lønborg
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 9.46 9.46
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 7.67 7.72
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7.46
Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 7.82 7.34
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 7.52
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.90

Antal anmälda deltagare: 15

P17 200 m

SB PB
Zabihulla Bahrami
Höörs IS
03 Höörs IS 26.00
Johan Fritiofsson
Höörs IS
03 Höörs IS 29.00
Erik Ljungberg Bergelin
Höörs IS
02 Höörs IS 23.67
Adam Landén
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 22.90
William Elsner
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 25.89 25.89
Neloo Falck
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 23.98 23.98
Lukas Medina Sørensen
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 24.57 24.57
August Østergaard
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 24.32 24.32
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 24.24 24.24
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 23.59
Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 24.94
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 23.83
Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI 24.03 24.03
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 14

P17 1500 m

SB PB
125 Jonas Albertsen
Ballerup AK (DEN)
03 Ballerup AK (DEN) 4:34.51
126 Albin Lago
Genarps IF
03 Genarps IF 4:30.00
127 Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF 5.00
128 Nikolaj Lange Dons
Hvidovre AM (DEN)
02 Hvidovre AM (DEN) 4:30.00 4:29.00
129 Erik Albin
IFK Helsingborg
02 IFK Helsingborg 4:29.00
130 Gustav Bendsen
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 4:23.86 4:23.86
131 Oskar Karlsson
SK Graal
02 SK Graal 4:21.33 4:20.59

Antal anmälda deltagare: 7

P17 Längd

SB PB
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Lukas Medina Sørensen
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 6.14 6.14
Nils Nilsson Gott
Malmö AI
03 Malmö AI
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI
Birk van de Boel
Malmö AI
03 Malmö AI
Bertram Bing Costa
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN) 6.48 6.48
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 8

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
André Bergenhem
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 12.05
William Elsner
Københavns IF (DEN)
03 Københavns IF (DEN) 10.45 10.45
Andreas Henriksson
Malmö AI
02 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 3

P15 60 m

SB PB
Mikkel David Marklund
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 7.42
216 Elliott Hagdahl
Heleneholms IF
04 Heleneholms IF
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Gabriel Abrahamsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.90 8.90
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Hilding Grip
IFK Lund
04 IFK Lund
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 7.69
David Jungner
IFK Lund
04 IFK Lund
Albert Lindberg Tomasevic
IFK Lund
04 IFK Lund 9.24 9.24
138 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.40
Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 8.27 8.27
Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.87 7.87
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK
Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 7.82 7.34
David Nyman
Malmö AI
04 Malmö AI 7.92 7.92
Evin Zerevski
Malmö AI
04 Malmö AI
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 8.15 8.15

Antal anmälda deltagare: 18

P15 200 m

SB PB
Simon-Ronaldo Baum Lee Gonzales
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 29.16
Mikkel David Marklund
Ballerup AK (DEN)
04 Ballerup AK (DEN) 24.10
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Casper Johansson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 24.79 24.79
Hilding Grip
IFK Lund
04 IFK Lund
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 25.10
Albert Lindberg Tomasevic
IFK Lund
04 IFK Lund
Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 26.97
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK 27.54 27.54
Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 25.71 24.96
Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI 27.01
David Nyman
Malmö AI
04 Malmö AI
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 26.74 26.74

Antal anmälda deltagare: 14

P15 1000 m

SB PB
135 Axel Vang Christensen
FIF Hillerød Atletik (DEN)
04 FIF Hillerød Atletik (DEN) 2:50.00
136 Albin Öberg
Heleneholms IF
04 Heleneholms IF 2:46.03
137 Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund
138 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
139 Modou Bah
Malmö AI
04 Malmö AI
140 Luke Brickhill
Malmö AI
04 Malmö AI
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI
215 Lucas Ravn
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 2:52.00

Antal anmälda deltagare: 8

P15 Längd

SB PB
Sixten Hjalmarsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
David Jungner
IFK Lund
04 IFK Lund
Albert Lindberg Tomasevic
IFK Lund
04 IFK Lund 4.21 4.21
138 Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Melvin Pai
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 4.86 4.86
Leo Göransson
Klippans FK
05 Klippans FK
Elias Lindberg
Klippans FK
04 Klippans FK
Albin Adolfsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Lukas Anderberg
Malmö AI
04 Malmö AI
Joseph Lindvall
Malmö AI
04 Malmö AI
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 11

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Isak Gunnarsson
Lomma FIK
04 Lomma FIK
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK 11.95 11.95

Antal anmälda deltagare: 2

P14 60 m

SB PB
Markus Nederschier
FIF Hillerød Atletik (DEN)
05 FIF Hillerød Atletik (DEN) 8.13 8.13
Filip Lindstrup
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund 8.03 8.03
147 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF 8.00
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Adrian Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
isak Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 8.00 8.31
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 9.02

Antal anmälda deltagare: 11

P14 200 m

SB PB
Markus Nederschier
FIF Hillerød Atletik (DEN)
05 FIF Hillerød Atletik (DEN) 26.33 26.33
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 26.41
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund
147 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF 25.75
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 25.67
149 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 27.11
William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 25.53
150 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 25.61
Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 14

P14 1000 m

SB PB
145 Sander Petri Bere
Genarps IF
05 Genarps IF 3:10.20
151 Vincent Larsson
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF 3:09.00
146 Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 3:25.00
147 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF
148 Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI
149 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI
150 Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 3:11.30

Antal anmälda deltagare: 7

P14 Längd

SB PB
Markus Nederschier
FIF Hillerød Atletik (DEN)
05 FIF Hillerød Atletik (DEN)
Gabriel Brycki
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Filip Lindstrup
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Gavin Wastrell
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 3.96 4.08
147 James Mostert
KA2 IF
05 KA2 IF
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
Adrian Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Hugo Green
Malmö AI
05 Malmö AI
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI
149 Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI
Jonathan Möller
Malmö AI
05 Malmö AI
Ludvig Månsson
Ystads IF
05 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 15

P14 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
Markus Nederschier
FIF Hillerød Atletik (DEN)
05 FIF Hillerød Atletik (DEN)
Casper Griphage
IFK Trelleborg
05 IFK Trelleborg 10.75 10.75
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI
isak Carlström Selimovic
Malmö AI
05 Malmö AI
William Kalläne
Malmö AI
05 Malmö AI
Hannes Grimsholm
Öresund FK
05 Öresund FK 8.09

Antal anmälda deltagare: 6

P13 60 m

SB PB
Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Oscar Blomsterberg
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI 9.49
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.88
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.65
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund 8.96
Jacob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund 8.40
James Dahlgren Tresh
Malmö AI
06 Malmö AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 7.84 7.84
Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 12

P13 200 m

SB PB
Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Nils Leloup
Genarps IF
06 Genarps IF
157 Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund
160 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 25.67
William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 25.53

Antal anmälda deltagare: 11

P13 800 m

SB PB
155 Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 2:35.00
156 Christopher Strandgaard
Frederiksberg IF (DEN)
06 Frederiksberg IF (DEN) 2:26.00 2:20.00
157 Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
158 Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund
Jacob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund 2:35.00
159 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 2:37.00 2:37.00
160 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI
161 Bruno Schultz
Malmö AI
06 Malmö AI
162 Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

P13 Höjd

SB PB
157 Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Konrad Mölstad Katsler
Malmö AI
06 Malmö AI
162 Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 4

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Tage Andersson Ranefalk
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Oscar Blomsterberg
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Linus Hoff
Eslövs AI
06 Eslövs AI 3.90
Nils Leloup
Genarps IF
06 Genarps IF
157 Isaiah Tay
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund
Jacob Jungner
IFK Lund
06 IFK Lund
Kalel Mudingay
IFK Lund
06 IFK Lund
James Dahlgren Tresh
Malmö AI
06 Malmö AI
159 Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI
Felix Eurén
Malmö AI
06 Malmö AI
160 Kalle Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 5.02
William Trulsson
Malmö AI
06 Malmö AI 5.06

Antal anmälda deltagare: 17

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Oscar Blomsterberg
Eslövs AI
06 Eslövs AI
Melker Jensfelt
Malmö AI
06 Malmö AI 10.24
Valdemar Kopp
Sparta (DEN)
06 Sparta (DEN) 8.14 8.14

Antal anmälda deltagare: 3

P12 60 m

SB PB
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
170 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 11.00 11.00
kevin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.60 8.60
marvin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 10.04 9.56
Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI
Erik Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI 10.07
Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI
Hugo Nathorst
Malmö AI
07 Malmö AI
Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 8.69 8.28

Antal anmälda deltagare: 11

P12 200 m

SB PB
Carl B Nielsen
Amager Atletik Club (DEN)
07 Amager Atletik Club (DEN) 28.56 28.56
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
165 Simon Sellbjer
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
Ludvig Lundblom
IFK Lund
07 IFK Lund
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 28.83
Hugo Alstad
KA2 IF
07 KA2 IF
170 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 36.40 36.40
kevin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 29.51 29.37
August Juhl Horsgaard
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 29.46 29.46
Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI
Erik Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI
Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 30.14 30.14
Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 29.88
171 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF 31.92 31.92
Nikolaj Krüger
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN)
172 Anders Silleborg
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN)

Antal anmälda deltagare: 16

P12 800 m

SB PB
165 Simon Sellbjer
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
166 William Kragholm Nørsøller
Helsingør IF Atletik (DEN)
07 Helsingør IF Atletik (DEN) 2:35.00
167 Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
168 Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
169 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund
170 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 2:58.12 2:58.12
171 Melker Johansson
Simrishamns AIF
08 Simrishamns AIF
172 Anders Silleborg
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 2:49.71

Antal anmälda deltagare: 8

P12 Höjd

SB PB
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
Hugo Alstad
KA2 IF
07 KA2 IF
170 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 119 119
kevin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 141 141

Antal anmälda deltagare: 5

P12 Längd Hoppzon

SB PB
Carl B Nielsen
Amager Atletik Club (DEN)
07 Amager Atletik Club (DEN) 4.65
Fredrik Walemo
Eslövs AI
07 Eslövs AI
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
Ludvig Lundblom
IFK Lund
07 IFK Lund
168 Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
Hugo Alstad
KA2 IF
07 KA2 IF
170 Emil Jacobsson
KA2 IF
07 KA2 IF 3.58 3.58
kevin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 4.56 4.60
marvin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 3.81 3.86
August Juhl Horsgaard
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 4.57 4.57
Olle Gustafson
Malmö AI
07 Malmö AI
Viktor Lindberg
Malmö AI
07 Malmö AI
Hugo Nathorst
Malmö AI
07 Malmö AI
Joel Norin
Malmö AI
07 Malmö AI 4.34 4.36

Antal anmälda deltagare: 16

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Carl B Nielsen
Amager Atletik Club (DEN)
07 Amager Atletik Club (DEN) 6.83
Tage Hägre
IF Kronan
07 IF Kronan
Hugo Alstad
KA2 IF
07 KA2 IF
kevin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 8.41 8.41
marvin jensen
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN) 6.58 6.58
August Juhl Horsgaard
Københavns IF (DEN)
07 Københavns IF (DEN)
Viggo Altarac
Malmö AI
07 Malmö AI
Erik Hansson
Malmö AI
07 Malmö AI
Hugo Nathorst
Malmö AI
07 Malmö AI
Nikolaj Krüger
Sparta (DEN)
07 Sparta (DEN) 8.02 8.02

Antal anmälda deltagare: 10

P11 60 m

SB PB
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
Max Blomquist
IFK Lund
08 IFK Lund
Jakob Löfkvist
IFK Lund
08 IFK Lund
169 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 9.33 9.33
Gustav Albin
IS Göta
08 IS Göta 9.30
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.85 8.79
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Mathias Kent
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 9.19 9.19
Julian af Ekenstam
Malmö AI
08 Malmö AI
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI
Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI 10.23
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI
Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI
Eric Bryde
Öresund FK
08 Öresund FK 9.24

Antal anmälda deltagare: 16

P11 Längd Hoppzon

SB PB
Oskar Olofsson
Eslövs AI
08 Eslövs AI
Johannes Karlsson
Heleneholms IF
08 Heleneholms IF
167 Sixten Sjöh
IFK Helsingborg
08 IFK Helsingborg
Max Blomquist
IFK Lund
08 IFK Lund
Jakob Löfkvist
IFK Lund
08 IFK Lund
169 Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund
Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund
Colin Rosén
IFK Trelleborg
08 IFK Trelleborg 3.57 3.57
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 4.31 4.48
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Mathias Kent
Københavns IF (DEN)
08 Københavns IF (DEN) 3.88 3.88
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI
Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI
Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI
Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI
Eric Bryde
Öresund FK
08 Öresund FK 4.19

Antal anmälda deltagare: 18

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Max Blomquist
IFK Lund
08 IFK Lund
Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund
Gustav Albin
IS Göta
08 IS Göta
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 7.30 7.54
Jonatan Eklund
Klippans FK
08 Klippans FK
Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI
Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI
Vilmer Lindström
Malmö AI
08 Malmö AI
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI
Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI
Eric Bryde
Öresund FK
08 Öresund FK 7.34

Antal anmälda deltagare: 11

P10 60 m

SB PB
Erik Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF 11.06
Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS 10.60
Svante Hägre
IF Kronan
09 IF Kronan
Josh Olsson Prescod
IF Kronan
10 IF Kronan
Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 10.90
Alvin Någård
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg 9.51
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund 9.39
Emil Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Leo Faager
IFK Lund
11 IFK Lund
Benjamin Sandkvist
IFK Lund
11 IFK Lund 12.08 12.08
Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund 10.91
Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF 10.66
Milton Lindh
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK 9.65
Theo Altarac
Malmö AI
09 Malmö AI
Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI 9.46
Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI 10.02
Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF
Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF 10.95
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 9.20

Antal anmälda deltagare: 25

P10 Längd Hoppzon

SB PB
Erik Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Philip Hansmar
Höörs IS
09 Höörs IS
Svante Hägre
IF Kronan
09 IF Kronan
Josh Olsson Prescod
IF Kronan
10 IF Kronan
Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Alvin Någård
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Emil Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Leo Faager
IFK Lund
11 IFK Lund
Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund
Alvin Simon
IFK Lund
10 IFK Lund
Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF
Milton Lindh
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Nils Möller
Lomma FIK
09 Lomma FIK
Theo Altarac
Malmö AI
09 Malmö AI
Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI
Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI
Karl Edström
Ystads IF
09 Ystads IF
Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF
Oscar Henriksson
Öresund FK
09 Öresund FK 4.03

Antal anmälda deltagare: 25

P10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Erik Andersson
Båstads GIF
09 Båstads GIF
Svante Hägre
IF Kronan
09 IF Kronan
Leon Bernebring Melander
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Vincent Dizdar Flaig
IFK Helsingborg
10 IFK Helsingborg
Vilde Lundell
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Alvin Någård
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Alexandro Thorkéll
IFK Helsingborg
09 IFK Helsingborg
Emil Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Benjamin Sandkvist
IFK Lund
11 IFK Lund
Melvin Sellberg
IFK Lund
10 IFK Lund
Alvin Simon
IFK Lund
10 IFK Lund
Malte Jacobsson
KA2 IF
09 KA2 IF
Theo Altarac
Malmö AI
09 Malmö AI
Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI
Samuel De Luca
Malmö AI
10 Malmö AI
Love Hansson
Malmö AI
10 Malmö AI
Tiger Odéhn
Ystads IF
10 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 18

Veteraner Kvinnor 1500 m

SB PB
83 Mia Havinder
Björnstorps IF
69 Björnstorps IF
84 Marie Olsson
Björnstorps IF
63 Björnstorps IF 5:23.00
85 Annika Rybäck
Björnstorps IF
61 Björnstorps IF
80 Karolin Wennerbeck
Björnstorps IF
75 Björnstorps IF 5:22.00
81 Pernille Basse
Genarps IF
78 Genarps IF 6:13.00
82 Beatrice Christensson
Heleneholms IF
72 Heleneholms IF 6:24.00
5 Florentina Stojakovic
IFK Helsingborg
74 IFK Helsingborg 4:55.00
86 Eva Lönnqvist
Ystads IF
56 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 8

Veteraner Män 1500 m

SB PB
203 Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF 7:20.00
175 Andreas Cederström
Björnstorps IF
84 Björnstorps IF 4:48.00
194 Alf Ek
Björnstorps IF
60 Björnstorps IF
183 Christer Friberg
Björnstorps IF
72 Björnstorps IF 4:29.00
195 Peter Hansson
Björnstorps IF
64 Björnstorps IF 5:07.00
176 Fredrik Johansson
Björnstorps IF
81 Björnstorps IF 5.00
204 Kerry Linell
Björnstorps IF
50 Björnstorps IF 6:30.00
199 Jerry Olsson
Björnstorps IF
57 Björnstorps IF 5:26.00
177 Markus Sollven
Björnstorps IF
82 Björnstorps IF 4:20.00
180 Peter Tall
Björnstorps IF
77 Björnstorps IF
205 Bo Andersson
Genarps IF
52 Genarps IF 5:59.00
200 Leif Larson
Genarps IF
56 Genarps IF 4:59.00
189 Gustav Sande
Genarps IF
69 Genarps IF 5:05.00
209 Björn Videfors
GF Idrott
40 GF Idrott
212 Greger Ahnlund
Heleneholms IF
39 Heleneholms IF 7:00.00
206 Magnus Bergh
Heleneholms IF
49 Heleneholms IF 5:57.00
190 Jörgen Holmqvist
Heleneholms IF
66 Heleneholms IF
210 Åke Jonson
Heleneholms IF
42 Heleneholms IF 6:40.00
184 Mattias Jonsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 4:22.00
191 Stefan Magnusson
Heleneholms IF
65 Heleneholms IF
213 Gunnar Nilsson
Heleneholms IF
33 Heleneholms IF 8:00.00
185 Mats Nilsson
Heleneholms IF
70 Heleneholms IF 5:30.00
181 Jesper Sundewall
Heleneholms IF
76 Heleneholms IF 4:55.00
192 Jonas Jönsson
Hässleholm Freeflow
66 Hässleholm Freeflow 5:05.00 5:10.00
207 Klas Paulsson
Höörs IS
47 Höörs IS 7.00
196 Bengt Pedersen
IK Pallas
61 IK Pallas 5:45.00
186 Mike Bakker
IS Göta
74 IS Göta
201 Chris Daanen
IS Göta
59 IS Göta
217 Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
197 BG Nilensjö
IS Göta
63 IS Göta 4:59.00
187 Daniel Ohlin
IS Göta
73 IS Göta 5:47.00
178 Thomas Rödin
IS Göta
81 IS Göta 4:57.00
193 Jan Forsberg
LK Myran
66 LK Myran 5:21.00
202 Lars Uddbäck
Malmö AI
56 Malmö AI 5:42.00
211 Palle Simonsson
Simrishamns AIF
43 Simrishamns AIF 5:59.00
208 Rune Persson
UF Contact
47 UF Contact 7:15.00
198 Peter Bengtsson
Ystads IF
64 Ystads IF 5:21.00
182 Martin Edvardsson
Ystads IF
75 Ystads IF 4:40.00
188 Henrik Nord
Ystads IF
73 Ystads IF 4:20.00 4:30.00
179 Fredrik Krantz
Öresund FK
80 Öresund FK 4:40.00

Antal anmälda deltagare: 40

Racerunning 60 m

SB PB
Wilma Håkansson
Black wolves
00 Black wolves
Sofie Bergman
Furuboda IF
81 Furuboda IF
Pauline Lundberg
Furuboda IF
95 Furuboda IF
Oskar Norrbom
Furuboda IF
94 Furuboda IF
Marie Lander
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF
Ali Mekahal
Heleneholms IF
06 Heleneholms IF
Besir Turan
Heleneholms IF
05 Heleneholms IF
Sofia Viding
Heleneholms IF
97 Heleneholms IF
Emil Wallenberg
Heleneholms IF
94 Heleneholms IF
Pontus Stålfors
Valjeviken IF
97 Valjeviken IF

Antal anmälda deltagare: 10

Totalt antal anmälda deltagare: 661

Totalt antal anmälda starter: 1248