Startlista

RM Vinterkastet ***INSTÄLLD***
Kastplanen, Malmö Stadion, Malmö   2020-03-14 - 2020-03-15

Kvinnor Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Erica Larsson
IF Göta
90 IF Göta
Enny Björk
IFK Växjö
01 IFK Växjö
Molly Broback
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK
Ellen Pettersson
Upsala IF
97 Upsala IF 51.56

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Michaela Norrbelius
Gefle IF
97 Gefle IF 57.78
Grete Ahlberg
Hammarby IF
98 Hammarby IF 67.17
Kristina Andersson
Råby-Rekarne FIF
91 Råby-Rekarne FIF 59.48
Linnea Jönsson
Upsala IF
95 Upsala IF 63.17

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Spjut Vikt: 600g

SB PB
Sofie Hammar
IFK Växjö
95 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

K22 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Jennifer Rudberg
Athletics 24 Seven SK
98 Athletics 24 Seven SK 45.78
Ella Andersson
Eslövs AI
00 Eslövs AI
Mathilda Eriksson
Malmö AI
98 Malmö AI
Daniella Persson
Spårvägens FK
00 Spårvägens FK 49.58

Antal anmälda deltagare: 4

K22 Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Cecilia Larsson
IFK Växjö
99 IFK Växjö 59.58
Jennifer Quick
Malmö AI
00 Malmö AI 57.12
Sara Forssell
Motala AIF
00 Motala AIF
Katrine Koch Jacobsen
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN)

Antal anmälda deltagare: 4

F19 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Hillevi Carlsson
Hässelby SK
02 Hässelby SK 44.40
Amanda Fridberg
IF Göta
02 IF Göta
Enny Björk
IFK Växjö
01 IFK Växjö
Nina Pyrell
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Jenny Jonsson
Lidköpings IS
02 Lidköpings IS
Molly Broback
Sävedalens AIK
01 Sävedalens AIK
Freja Olofsson
UF Contact
02 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 7

F19 Slägga Vikt: 4,0kg

SB PB
Hillevi Carlsson
Hässelby SK
02 Hässelby SK 55.81 55.81
Alicia Byström
Hässleholms AIS
01 Hässleholms AIS 36.14
Amanda Fridberg
IF Göta
02 IF Göta
Emma Fräger
IFK Lund
02 IFK Lund
Ann-Sofie Tanskanen
IFK Lund
01 IFK Lund
Victoria Quainoo
Malmö AI
02 Malmö AI
Leah Wahlström
Motala AIF
02 Motala AIF
Liv Nedergaard
Sparta (DEN)
02 Sparta (DEN)
Emma Holmgren Löf
Upsala IF
02 Upsala IF 53.41
Jennifer Andersson
Västerås FK
01 Västerås FK 56.52
Anna Götberg
Västerås FK
01 Västerås FK
Maj Yngveson
Västerås FK
02 Västerås FK
Maja Åkerblom
Västerås FK
02 Västerås FK
Fanny Lundberg
Åhus FIK
01 Åhus FIK 39.43
Alva Nilsson
Ängelholms IF
02 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 15

F19 Spjut Vikt: 600g

SB PB
Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 35.50
Fanny Lundberg
Åhus FIK
01 Åhus FIK 33.36

Antal anmälda deltagare: 2

F17 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Emilia Wamsler
Heleneholms IF
03 Heleneholms IF
Thea Björk
IFK Växjö
03 IFK Växjö
Linn Gellar
Mälarhöjdens IK
03 Mälarhöjdens IK

Antal anmälda deltagare: 3

F17 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Thea Löfman
Malmö AI
03 Malmö AI 57.25 59.08
Rebecka Essman
Råby-Rekarne FIF
03 Råby-Rekarne FIF 41.44
Isabella Wiklund
Västerås FK
03 Västerås FK 53.45

Antal anmälda deltagare: 3

F16 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 28.06
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad
Ella Eklund
Öresund FK
04 Öresund FK
Tilde Grönwall
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 4

F16 Slägga Vikt: 3,0kg

SB PB
Ebba Lind
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK
Amelie Götesson
Hässleholms AIS
04 Hässleholms AIS 35.82
Matilda Åkerman
IFK Halmstad
04 IFK Halmstad 41.92
Matilda Karlsson
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Saga Redestam
IFK Helsingborg
04 IFK Helsingborg
Sofie Moroni
Råby-Rekarne FIF
04 Råby-Rekarne FIF 36.42
Astrid Christensen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 51.11

Antal anmälda deltagare: 7

F16 Spjut Vikt: 500g

SB PB
Mollie Jönsson
Malmö AI
04 Malmö AI
Josephine Hansen
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 28.28
Eva Tsinat Krause
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN)
Alice Davidsson
Wärnamo SK
04 Wärnamo SK 37.61

Antal anmälda deltagare: 4

Män Diskus Vikt: 2,0kg

SB PB
Dan Lindahl
IFK Lund
60 IFK Lund
Leo Janén
IFK Växjö
02 IFK Växjö 45.01
Axel Härstedt
Malmö AI
87 Malmö AI
Casper Jørgensen
Sparta (DEN)
99 Sparta (DEN)
Theo Walther
Ullevi FK
94 Ullevi FK 50.62

Antal anmälda deltagare: 5

Män Slägga Vikt: 7,26kg

SB PB
Tim Söderqvist
Hälle IF
95 Hälle IF 66.54
Kenneth Jansson
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg

Antal anmälda deltagare: 2

Män Spjut Vikt: 800g

SB PB
Jacob Larsson
IFK Lund
95 IFK Lund 66.32
Sebastian Thörngren
IFK Växjö
93 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 2

M22 Slägga Vikt: 7,26kg

SB PB
Johannes Nilsson
Västerås FK
98 Västerås FK 54.75

Antal anmälda deltagare: 1

M22 Spjut Vikt: 800g

SB PB
Carl Widenholm
Hellas FK
00 Hellas FK 67.65

Antal anmälda deltagare: 1

P19 Diskus Vikt: 1,75kg

SB PB
Axel Heander
IFK Lund
02 IFK Lund
Magnus Andersson
IFK Växjö
02 IFK Växjö
Leo Janén
IFK Växjö
02 IFK Växjö 54.24 54.24
Andreas Henriksson
Malmö AI
02 Malmö AI
Mert Affan
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK
Anton Harrysson
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK
Victor Visen
Upsala IF
01 Upsala IF 54.19
Erik Lindberg
Åhus FIK
02 Åhus FIK 31.81

Antal anmälda deltagare: 8

P19 Slägga Vikt: 6,0kg

SB PB
Hampus Wallin
Hovslätts IK
02 Hovslätts IK 62.20
Anton Harrysson
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK
William Lanndalen
Ullevi FK
01 Ullevi FK
Hugo Sörby
Upsala IF
01 Upsala IF 68.28

Antal anmälda deltagare: 4

P19 Spjut Vikt: 800g

SB PB
Axel Heander
IFK Lund
02 IFK Lund
Jakob Rahm
Sävedalens AIK
02 Sävedalens AIK
William Lanndalen
Ullevi FK
01 Ullevi FK

Antal anmälda deltagare: 3

P17 Diskus Vikt: 1,5kg

SB PB
Melker Albertsson
Brännans FF
03 Brännans FF 46.46 46.46
André Bergenhem
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad
Patrik Bergstrand
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 36.49
August Schmidt
Mälarhöjdens IK
03 Mälarhöjdens IK

Antal anmälda deltagare: 4

P17 Slägga Vikt: 5,0kg

SB PB
André Bergenhem
IFK Halmstad
03 IFK Halmstad 38.10
Leo Bystedt
Västerås FK
03 Västerås FK 66.60

Antal anmälda deltagare: 2

P17 Spjut Vikt: 700g

SB PB
Ludvig Axelsson
IFK Lund
03 IFK Lund 10.00 10.00

Antal anmälda deltagare: 1

P16 Diskus Vikt: 1,5kg

SB PB
Bertil Augustsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Theodor Hennecke
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN)
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 3

P16 Slägga Vikt: 5,0kg

SB PB
Bertil Augustsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Theodor Hennecke
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN)
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 3

P16 Spjut Vikt: 700g

SB PB
Christoffer Cimbritz
IFK Lund
04 IFK Lund
Theodor Hennecke
Sparta (DEN)
04 Sparta (DEN) 42.80 42.80

Antal anmälda deltagare: 2

Totalt antal anmälda deltagare: 87

Totalt antal anmälda starter: 103