Startlista

Sommarspelen
Kristianstads idrottsplats, Kristianstad   2020-07-11 - 2020-07-12

Kvinnor 100 m

SB PB
Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.34 12.34
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 12.71 12.71
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 12.37
Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund 12.48 12.48
Binai Ahmad
KA2 IF
97 KA2 IF 12.22
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI
Joy Thulin
Malmö AI
03 Malmö AI 12.51 12.51
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 12.91 12.91
Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK 12.41 12.41
Sana Al-ani
Åhus FIK
02 Åhus FIK 14.79
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 12.80
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 13.52
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 13

Kvinnor 400 m

SB PB
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 1:01.71

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor 1500 m

SB PB
Mysa Hillbur
Höörs IS
03 Höörs IS 5:25.90 5:15.61
Fillippa Lonhage
Höörs IS
03 Höörs IS 5:33.50 5:33.50
Anne Oostra
Höörs IS
04 Höörs IS 5:08.20 5:08.20
Elin Carlsson
Pan-Kristianstad
96 Pan-Kristianstad
Nelly Carlsson
Pan-Kristianstad
96 Pan-Kristianstad
Ella Törnblom
Åhus FIK
07 Åhus FIK 5:33.50 5:31.97

Antal anmälda deltagare: 6

Kvinnor 100 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 14.19
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 15.41
Ellen Holmberg
UF Contact
02 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor 4x100 m

SB PB
Åhus Kvinnor 4x100m
Åhus FIK
Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 1

Kvinnor Längd

SB PB
Frida McCabe
IFK Lund
92 IFK Lund 5.70
Emilia Mandl
Malmö AI
04 Malmö AI 5.39 5.39
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 5.77 5.77
Sana Al-ani
Åhus FIK
02 Åhus FIK 4.04 4.04
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

Kvinnor Spjut Vikt: 600g

SB PB
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI 44.13 44.79
Moa Kjellander
Ullevi FK
99 Ullevi FK
Sana Al-ani
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Kajsa Andersson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Fanny Lundberg
Åhus FIK
01 Åhus FIK
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 7

F17 100 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 14.77 14.77
Louise Tilly
Täby IS
04 Täby IS
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 14.64 14.64
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 16.68 16.68

Antal anmälda deltagare: 4

F17 Längd

SB PB
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 5.32 5.32
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.23 5.23
Elenie Carlsson
IFK Växjö
05 IFK Växjö 5.18 5.18
Alma Holmberg
IK Ymer
04 IK Ymer
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 5.22 5.23
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF
Frida Westfeldt
Upsala IF
05 Upsala IF 4.57 4.62
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 5.29 5.77

Antal anmälda deltagare: 11

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.03
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.59 11.59
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 12.04 13.06
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 12.35 12.35

Antal anmälda deltagare: 4

F17 Spjut Vikt: 500g

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 34.28 35.53
Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 4

F15 80 m

SB PB
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 11.04
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 11.29 11.29
Linnea Englund
Malmö AI
06 Malmö AI 10.23 10.23
Elise Parander
Malmö AI
06 Malmö AI 11.67 11.67
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 10.91 10.91
Ella Uddenäs
Malmö AI
05 Malmö AI 10.35 10.22
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI 11.00 11.00
Lina Ånstad
Motala AIF
05 Motala AIF 10.56 10.52
Frida Westfeldt
Upsala IF
05 Upsala IF 11.08
Lia Dahlqvist
Åhus FIK
05 Åhus FIK 11.44

Antal anmälda deltagare: 13

F15 800 m

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 2:44.30 2:44.30
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Sara Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 3:03.28 3:03.28
Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund 2:46.43 2:46.43
Hedda Månsson
Åhus FIK
05 Åhus FIK 3:05.15

Antal anmälda deltagare: 6

F15 Höjd

SB PB
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 125 131
Tilda Persson
Hässleholms AIS
06 Hässleholms AIS 136 136
Linnéa Säfström
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 150 150
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Wilma Nilsson
Klippans FK
05 Klippans FK 156 162
Elin Pihlström
Malmö AI
06 Malmö AI 148 148

Antal anmälda deltagare: 6

F15 Stav

SB PB
Leonie Mörstam
IFK Växjö
06 IFK Växjö

Antal anmälda deltagare: 1

F15 Diskus Vikt: 0,75kg

SB PB
Maud Utter
IF Kronan
05 IF Kronan
Annie Thorkell
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Hanna Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Sofie Andersson
IFK Lund
05 IFK Lund
Frida Westfeldt
Upsala IF
05 Upsala IF
Tilde Schack
Åhus FIK
05 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 6

F13 60 m

SB PB
Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 8.44 8.39
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 10.20 10.20
Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 8.61 8.58
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 9.00 9.00
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad 9.71
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.25 9.25
Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 9.29 9.29
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 8.78 8.78

Antal anmälda deltagare: 11

F13 600 m

SB PB
Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK 1:50.00 1:50.00
Moa Sjöström
Eslövs AI
08 Eslövs AI 1:51.33 1:51.33
Filippa Andersson Widen
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 1:54.55 1:54.55
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 1:53.99 1:53.99
Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Elin Lindberg
Ystads IF
08 Ystads IF 2:04.53 2:04.53
Isa Lindberg
Ystads IF
07 Ystads IF 1:49.00
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 1:52.52 1:52.52
Nike Aldén
Ängelholms IF
07 Ängelholms IF 1:53.50 1:53.50

Antal anmälda deltagare: 10

F13 Stav

SB PB
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad 165
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 172 172
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 182 182
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK 172 172

Antal anmälda deltagare: 6

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Astrid Fakelius
Brattås CK
08 Brattås CK
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 3.27 3.27
Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.73 4.80
Siri Lindgren
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad 3.23 3.23
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 4.04 4.04
Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Nicole Björklund
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3.74 3.74
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 4.65 4.65

Antal anmälda deltagare: 10

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Ottilia Thorell
Eksjö Södra IK
08 Eksjö Södra IK 11.16 11.16
Elin Lundberg
IF Kronan
08 IF Kronan
Meja Wallering
IFK Lund
07 IFK Lund
Filipa Ivarsson
KFUM Kristianstad
07 KFUM Kristianstad 6.58 6.58
Alice Olsson
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 7.36 7.36
Jenna Jonasson
Södra Vi IF
08 Södra Vi IF
Elvira Helgesson
Åhus FIK
08 Åhus FIK 6.10
Nelly Rohlen
Åhus FIK
08 Åhus FIK 7.61

Antal anmälda deltagare: 8

F11 Prova på 60m, Längd & Kula

SB PB
Olivia Rönnerling
FK Athlet
10 FK Athlet
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund
Joline Billsten
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Savannah Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sienna Karström
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Nova Skogsgårdh
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Meja Persson
Malmö AI
10 Malmö AI
Alicia Dahlerus
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Victoria Höglind
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Annie Johansson
Åhus FIK
10 Åhus FIK
Lexia Maccilia
Åhus FIK
09 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 12

F9 Prova på 60m, Längd & Boll

SB PB
Junie Billsten
KFUM Kristianstad
12 KFUM Kristianstad
Siri Kulle
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Tilda Appelgren
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Tove Bladh
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Alva Buonassisi
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Ebba Danarö
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Elsa Färdigh
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Sirie Johansson
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Ida Olsson
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Felicia Rydstedt
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Alicia Wiberg
Åhus FIK
11 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 11

Män 100 m

SB PB
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 11.15 10.89
Erik Erlandsson
IFK Lund
04 IFK Lund 11.48 11.48
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 11.65 11.65
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 11.15 11.15
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund
Niklas Lundberg
KA2 IF
84 KA2 IF 11.46
Bimo Soenarso
KFUM Örebro
01 KFUM Örebro
Caleb Chidubem Nweke Conable
Malmö AI
01 Malmö AI 10.94
Sebastian Kadestål
Malmö AI
96 Malmö AI 11.10 10.84
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI 13.75
William Jarnemo
Åhus FIK
04 Åhus FIK 12.54 12.54
Hugo Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Nils Lennartsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 11.85
Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Joel Torp
Åhus FIK
04 Åhus FIK 12.09 12.09

Antal anmälda deltagare: 15

Män 400 m

SB PB
Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI 58.00 57.29
Kasper Kadestål
Malmö AI
99 Malmö AI 47.50
Mårten Skogman
Spårvägens FK
67 Spårvägens FK 56.80 55.13
Truls Månsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Joel Torp
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

Män 1500 m

SB PB
Jonas Holmberg
IK Ymer
72 IK Ymer
Anders Rydell
Malmö AI
78 Malmö AI 4:35.00 4:35.00
Albin Öberg
Malmö AI
04 Malmö AI 4:15.78 4:15.78
Gernot Ymsén
Pan-Kristianstad
83 Pan-Kristianstad
Kristoffer Karlsson
UF Contact
92 UF Contact 4:46.10
Nils-Arvid Olofsson
Ystads IF
64 Ystads IF 4:42.00
Sixten Andersson
Åhus FIK
99 Åhus FIK
Hampus Börjesson
Åhus FIK
93 Åhus FIK
Christoffer Danarö
Åhus FIK
84 Åhus FIK
Per Dreifaldt
Åhus FIK
69 Åhus FIK
Oskar Ekberg
Åhus FIK
92 Åhus FIK 4:46.00
Henric Höglind
Åhus FIK
68 Åhus FIK 4:57.00 4:47.00

Antal anmälda deltagare: 12

Män Längd

SB PB
Oskar Bergh
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Nils Lennartsson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 5.82 5.82

Antal anmälda deltagare: 2

Män Diskus Vikt: 2,0kg

SB PB
Mikael Persson
UF Contact
86 UF Contact
Magnus Jiwestam Persson
Åhus FIK
70 Åhus FIK
Gustav Karlström (Utom tävlan)
Åhus FIK
05 Åhus FIK
Erik Lindberg (Utom tävlan)
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Lukas Lindbladh (Utom tävlan)
Åhus FIK
04 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 5

P19 4x100 m

SB PB
Åhus P19 4x100m
Åhus FIK
Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 1

P17 1500 m

SB PB
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 4:37.50 4:37.50
Gabriel Rydén
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 5:02.53 5:02.53
Arvid Jiwestam
Åhus FIK
04 Åhus FIK
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 5:01.00 5:01.00

Antal anmälda deltagare: 4

P17 4x100 m

SB PB
Åhus P17 4x100m
Åhus FIK
Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 1

P17 Längd

SB PB
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 5.72 6.58
Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.73
Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan
William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 5.04 5.04
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund
Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI
Morgan Lindstedt
Malmö AI
05 Malmö AI
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI
Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 5.27 5.27

Antal anmälda deltagare: 11

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK 11.90 11.90
Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK 7.82 7.82

Antal anmälda deltagare: 2

P17 Spjut Vikt: 700g

SB PB
Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF
Algot Hallberg (Utom tävlan)
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS
Ludvig Hallberg (Utom tävlan)
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS
Linus Lindberg (Utom tävlan)
Åhus FIK
06 Åhus FIK
Lukas Lindbladh
Åhus FIK
04 Åhus FIK 37.79 37.79
Viktor Sällberg
Åhus FIK
04 Åhus FIK 21.07 21.07

Antal anmälda deltagare: 6

P15 80 m

SB PB
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 9.81 9.81
Leo Strand
Höörs IS
05 Höörs IS 10.10 10.10
Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 9.55 9.55
Gustav Ågårdh
IF Kronan
06 IF Kronan
William Duong
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.26 10.26
Adam Greszkiewicz
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.65 10.65
Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 10.50
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.83 10.83
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 10.57 10.57
Jeroen Persson
IFK Lund
05 IFK Lund 9.79 9.79
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund 10.11 10.05
Noah Karlberg
Malmö AI
05 Malmö AI 9.28 9.28
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 9.93 9.93
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 9.70 9.70
Samuel Jönsson
Åhus FIK
06 Åhus FIK 9.58 9.58

Antal anmälda deltagare: 16

P15 800 m

SB PB
Albin Sjöström
Eslövs AI
06 Eslövs AI 2:21.06 2:21.06
Lucas Sövgren
FK Athlet
06 FK Athlet
William Lindqvist
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 2:13.29 2:13.29
Simon Persson
Höörs IS
05 Höörs IS 2:33.50 2:33.50
Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund 2:25.03
Marcus Asker
Malmö AI
05 Malmö AI 2:04.17 2:04.17
Teodor De Luca
Malmö AI
06 Malmö AI 2:30.50 2:30.50
Karl Hansen Fridolf
Malmö AI
06 Malmö AI 2:37.30 2:37.30
Danjar Ruuska
UF Contact
05 UF Contact
Emil Liljeholm
Umedalens IF
05 Umedalens IF 2:09.95 2:09.95
Oliver Fehrlund Persson
Ystads IF
05 Ystads IF 2:08.13 2:06.88
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK 2:30.00 2:26.00

Antal anmälda deltagare: 12

P15 Höjd

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 154 154
Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan
Gustav Ågårdh
IF Kronan
06 IF Kronan
Ludvig Palmér
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 170 170
Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 136 136
Melvin Vala Tefre
Malmö AI
05 Malmö AI 172
Linus Lindberg
Åhus FIK
06 Åhus FIK 135 135

Antal anmälda deltagare: 7

P15 Stav

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 288 288
Jesper Dreifaldt (Utom tävlan)
Åhus FIK
02 Åhus FIK
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 303 310

Antal anmälda deltagare: 3

P15 Diskus Vikt: 1,0kg

SB PB
Algot Hallberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 28.96 28.96
Jakob Romberg
Hässleholms AIS
05 Hässleholms AIS 36.33 36.33
Julian Westberg-Dolfe
IF Kronan
06 IF Kronan
Gustav Ågårdh
IF Kronan
06 IF Kronan
Erik Hallqvist
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Ben Kamijo
Mölndals AIK
05 Mölndals AIK 41.70 41.70
Isak Hjelm
Åhus FIK
06 Åhus FIK 20.43 20.43
Gustav Karlström
Åhus FIK
05 Åhus FIK 34.81 34.81

Antal anmälda deltagare: 8

P13 60 m

SB PB
Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 7.93
Aron Powell
Hässleholms AIS
07 Hässleholms AIS 9.62 9.62
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 8.34 8.34
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 8.40 8.40
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 9.18
Ingmar Westfeldt
Upsala IF
08 Upsala IF 10.33 10.33
Philip Höglind
Åhus FIK
07 Åhus FIK 9.60 9.60
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 9.24 9.24

Antal anmälda deltagare: 9

P13 600 m

SB PB
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 1:52.92
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 2:08.09 2:08.09

Antal anmälda deltagare: 2

P13 Stav

SB PB
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 173 173
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 150
Ingmar Westfeldt
Upsala IF
08 Upsala IF 150 150
Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 202 202
Oskar Nilsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 172 172

Antal anmälda deltagare: 6

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Ivano Bevanda
Eslövs AI
07 Eslövs AI 5.25 5.25
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund 4.16
Uno Stål
KA2 IF
08 KA2 IF 5.15 5.15
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 3.86 3.86
Ingmar Westfeldt
Upsala IF
08 Upsala IF 3.34
Philip Höglind
Åhus FIK
07 Åhus FIK 3.73 3.73
Mikel Månsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 4.35 4.35

Antal anmälda deltagare: 8

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Ludvig Hallberg
Hässleholms AIS
08 Hässleholms AIS 5.79 5.79
Tim Björk Schwabe
IFK Helsingborg
07 IFK Helsingborg
Elias Häll
KFUM Kristianstad
08 KFUM Kristianstad 6.36 6.36
Ingmar Westfeldt
Upsala IF
08 Upsala IF 4.98
Elias Andersson
Wärnamo SK
07 Wärnamo SK
Oskar Nilsson
Åhus FIK
07 Åhus FIK 6.68 6.68

Antal anmälda deltagare: 6

P11 Prova på 60m, Längd & Kula

SB PB
Nils Holmberg
IK Ymer
10 IK Ymer
Oscar Anderberg
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Algott Klasson
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Hugo Kulle
KFUM Kristianstad
09 KFUM Kristianstad
Alfred Ohlgren
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Harry Stoltz
KFUM Kristianstad
10 KFUM Kristianstad
Jason Jonasson
Södra Vi IF
10 Södra Vi IF
Rasmus Aronsson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Axel Danarö
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Anton Henrysson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Malte Håkansson
Åhus FIK
09 Åhus FIK
Emrik Jalkhagen
Åhus FIK
10 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 12

P9 Prova på 60m, Längd & Boll

SB PB
Josiah Åberg
IFK Lund
12 IFK Lund
Malte Olsson
KFUM Kristianstad
11 KFUM Kristianstad
Noen Lönnestig
UF Contact
12 UF Contact
Texas Svensson
UF Contact
12 UF Contact
Malte Glantz
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Carl Hallberg
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Love Henrysson
Åhus FIK
12 Åhus FIK
Emil Larsson Wilhelmsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK
Ander Månsson
Åhus FIK
11 Åhus FIK

Antal anmälda deltagare: 9

M50 4x100 m

SB PB
M50 4x100m
Landslag
Landslag

Antal anmälda deltagare: 1

Totalt antal anmälda deltagare: 212

Totalt antal anmälda starter: 323