Startlista

Danderydsspelen 2021 inkl Stafett-DM
Danderyd Arena, Danderyd   2021-06-19 - 2021-06-20

Kvinnor 100 m

SB PB
Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 12.74 12.59
Tuva Lindqvist
Finspångs AIK
02 Finspångs AIK 12.61
Molly Freeman
Hammarby IF
02 Hammarby IF 13.24
Ylva Jakobsson
Hammarby IF
98 Hammarby IF
Fredrika Pettersson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 13.40 12.87
Isa Schulz Slotte
Hammarby IF
00 Hammarby IF
Mathilda Hellevik
Hanvikens SK
02 Hanvikens SK 13.48 13.48
Freja Avebäck
Malmö AI
95 Malmö AI 13.03 13.03
Elise Legzdins
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK
Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK
Helen Hermundstad
Spårvägens FK
73 Spårvägens FK 12.89
Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 13.10 12.73
Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 12.00 11.88
Leticia Buchli
Täby IS
02 Täby IS 12.96 12.66

Antal deltagare: 14

Kvinnor 800 m

SB PB
Filippa Ramberg
Hammarby IF
97 Hammarby IF 2:17.23
Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK
Louise Eliasson
IFK Växjö
04 IFK Växjö 2:25.00 2:16.98
Ulla Karnebäck
Turebergs FK
53 Turebergs FK 2:57.00
Elsa Lennartsson
Täby IS
03 Täby IS 2:26.50

Antal deltagare: 5

Kvinnor 100 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 14.96 14.96
Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK 14.43 14.43
Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK
Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 14.58 13.73
Leticia Buchli
Täby IS
02 Täby IS 16.16
Alma Flygt
Täby IS
03 Täby IS 14.45 14.45
Maria Södergren
Täby IS
98 Täby IS 14.38

Antal deltagare: 7

Kvinnor Höjd

SB PB
Alice Lind
Hanvikens SK
03 Hanvikens SK 153 154
Moa Skagerlund
Mälarhöjdens IK
03 Mälarhöjdens IK 150 157

Antal deltagare: 2

Kvinnor Stav

SB PB
Tilda Kapell
Hammarby IF
01 Hammarby IF 372
Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK 352 358

Antal deltagare: 2

Kvinnor Längd

SB PB
Lisen Rignell
Bromma IF
03 Bromma IF 5.57 5.71
Tuva Lindqvist
Finspångs AIK
02 Finspångs AIK 5.42 5.60
Fredrika Pettersson
Hammarby IF
02 Hammarby IF 4.99
Emilia Sjöstrand
Hellas FK
02 Hellas FK 5.65
Jessica Holmberg
Hässelby SK
03 Hässelby SK 4.92
Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö
Josefin Wikfeldt
Mälarhöjdens IK
02 Mälarhöjdens IK
Clara Billing
Turebergs FK
02 Turebergs FK
Victoria Davidsson
Tyresö FK
02 Tyresö FK 5.04 5.10
Katharina Gråman
Tyresö FK
03 Tyresö FK 6.01
Josefine Lundvall
Täby IS
99 Täby IS 5.50
Hannah Stenbeck
Täby IS
01 Täby IS 5.23 4.96
Reserv: Clara Fallenius
Hässelby SK
03 Hässelby SK

Antal deltagare: 13

Kvinnor Spjut Vikt: 600g

SB PB
Madeleine Söderqvist
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 29.72 29.72

Antal deltagare: 1

F17 100 m

SB PB
Edda Chin Nygårds
Bromma IF
04 Bromma IF 12.99 12.77
Melina Lidberg
Bromma IF
05 Bromma IF
Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 13.12 13.12
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 13.11 13.11
Felicia Johansson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.30 13.30
Emma Walfridsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 13.92 13.92
Lovisa Keil
Hellas FK
04 Hellas FK
Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.04 12.99
Nora Lindahl
Hässelby SK
04 Hässelby SK 12.19
Sophie Okejeme
Hässelby SK
04 Hässelby SK 13.10 13.10
Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta 12.96
Hjördis Bäckman
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö
Anelia Danielsson
Tullinge FI
04 Tullinge FI
Maya Domanowsky
Tullinge FI
05 Tullinge FI
Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 13.62 13.62
Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 13.04 13.04
Anja Lalander
Täby IS
05 Täby IS
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 14.18 14.18
Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 12.34
Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK

Antal deltagare: 20

F17 800 m

SB PB
Emma Hättestrand
Gefle IF
04 Gefle IF 2:26.34
Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:17.16 2:17.16
Julia Wändin
Hammarby IF
07 Hammarby IF 2:15.61 2:15.61
Lia Cederberg
Hässelby SK
04 Hässelby SK 2:19.84
Hannah Kinane
Hässelby SK
06 Hässelby SK
Karolina Nivenius
Hässelby SK
05 Hässelby SK 2:43.38 2:43.38
Carmen Cernjul
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK
Agnes Olsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK 2:49.54 2:43.95
Ottilia Alvarsson
Täby IS
07 Täby IS 2:23.69 2:23.69
Lykke Iacobaeus
Värmdö IF
04 Värmdö IF 2:22.03

Antal deltagare: 10

F17 100 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF
Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF
Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF
Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF
Linnéa Lindefalk
Hammarby IF
05 Hammarby IF
Karin Bengtsson
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 15.00 15.00
Thea Katsoulaki
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 16.65 16.65
Irma Jonhed
IF Göta
05 IF Göta
Ebba Hasselgren-Svensson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK
Lizette Carlsson
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 15.50
Moa Granat
Vallentuna FK
04 Vallentuna FK 14.29

Antal deltagare: 12

F17 1500 m hinder Höjd: 76,2cm

SB PB
Isabella Eliasson
Hässelby SK
05 Hässelby SK
Tyra Hedin
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö

Antal deltagare: 2

F17 Höjd

SB PB
Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 152 161
Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 152 152
Ophelia Viirman
Bromma IF
05 Bromma IF 155 155
Ella Bennett
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 148
Moa Ringqvist
Hanvikens SK
04 Hanvikens SK 154
Lina Bjerkestam
Huddinge AIS
05 Huddinge AIS 168 168
Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK 149
Tasa Scheele Bhatia
Täby IS
04 Täby IS 163 163
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 143

Antal deltagare: 9

F17 Stav

SB PB
Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 255 277
Alice Arbestål
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 241
Sara Johansson
Åkersberga SK
05 Åkersberga SK 296

Antal deltagare: 3

F17 Längd

SB PB
Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 4.87 4.87
Melina Lidberg
Bromma IF
05 Bromma IF
Mellanie Neudinger Nellmer
Bromma IF
05 Bromma IF 4.87 5.31
Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 4.40 4.59
Saga Hermundstad
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.63 5.74
Fanny Karlsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 5.28 5.62
Alice Ivarsson
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 5.26 5.87
Lara Johnsson
Turebergs FK
05 Turebergs FK
Evelina Hamos
Täby IS
05 Täby IS 4.53 4.53
Rebecka Sjöberg
Täby IS
05 Täby IS 4.80
Lykke Iacobaeus
Värmdö IF
04 Värmdö IF 4.91
Reserv: Agnes Jansson
Hammarby IF
05 Hammarby IF
Reserv: Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF

Antal deltagare: 14

F17 Spjut Vikt: 500g

SB PB
Lisa Appelquist
Bromma IF
05 Bromma IF 24.72
Suzanne Lesage
Bromma IF
05 Bromma IF 26.40
Kharma Sarenbrant
Bromma IF
04 Bromma IF 21.79 21.79
Elisabeth Larsson
Hammarby IF
04 Hammarby IF 23.71
Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK 22.87 22.87

Antal deltagare: 5

F15 80 m

SB PB
Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF
Alva Levin
Bromma IF
06 Bromma IF 11.06
Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF
Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF
Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 11.50
Cecilia Lesko
Danderyds SK
07 Danderyds SK
Hilja Lundberg
Gefle IF
06 Gefle IF
Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF
Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF
Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.05
Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK
Edit Holmberg
Hellas FK
07 Hellas FK
Ulrika Lomakka
Hellas FK
07 Hellas FK
Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 11.37
Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 11.42
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.15 10.02
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 10.76 10.76
Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 11.14 11.14
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS 11.34 11.34
Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS
Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 11.07 11.01
Amanda Cederberg
Åkersberga SK
07 Åkersberga SK

Antal deltagare: 30

F15 800 m

SB PB
Hilja Lundberg
Gefle IF
06 Gefle IF 2:39.02
Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:39.58
Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK
Mina Hägglund
Hässelby SK
07 Hässelby SK
Anastasia Rozhkova
Tullinge FI
07 Tullinge FI
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 2:28.38 2:28.38
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Zara Klouda
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:25.02 2:23.40

Antal deltagare: 8

F15 80 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Tyra Holst
AIK
06 AIK
Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF
Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF
Rose Masoudi
Bromma IF
07 Bromma IF 15.22
Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 13.29 13.29
Tyra Hedberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 14.18
Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF
Esther Sahlqvist
Hammarby IF
06 Hammarby IF
Ebba Inngul
Hellas FK
07 Hellas FK
Livia Salov-Klaesson
Hässelby SK
06 Hässelby SK
Judith Nielsén
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK
Nova Raitis
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK 13.20 13.20
Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.03
Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.52
Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 12.83 12.83
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 12.75
Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS

Antal deltagare: 21

F15 1500 m hinder Höjd: 76,2cm

SB PB
Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF
Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF
Linn Adolfsson
Hässelby SK
06 Hässelby SK
Venla Engström
Turebergs FK
07 Turebergs FK

Antal deltagare: 4

F15 Höjd

SB PB
Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF
Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF
Saga Ågren Lundman
Danderyds SK
06 Danderyds SK 152
Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 141 141
Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF
Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK 154 154
Ida Bonow
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Annie Grindange
Turebergs FK
06 Turebergs FK 144 157
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 164 172
Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Reserv: Alma Hallsten
Täby IS
07 Täby IS
Reserv: Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS
Reserv: Nova Raitis
Spårvägens FK
07 Spårvägens FK

Antal deltagare: 14

F15 Stav

SB PB
Norah Edström
AIK
06 AIK
Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF 231 231
Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Zara Klouda
Turebergs FK
07 Turebergs FK 251
Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 292 335
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 158
Rut Grufman
Täby IS
06 Täby IS 283 283

Antal deltagare: 8

F15 Längd

SB PB
Amilia Jergmar
Boo IF
07 Boo IF
Clara Aldskogius
Hammarby IF
07 Hammarby IF
Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 4.65 4.65
Edit Holmberg
Hellas FK
07 Hellas FK 5.21 5.21
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Emilia Nielsen
Turebergs FK
06 Turebergs FK
Beate Pott
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.11 5.25
Emmie Wedin
Turebergs FK
07 Turebergs FK 4.97 4.97
Reserv: Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Reserv: Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF
Reserv: Alba Boric
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK
Reserv: Johanna Pihl
Hässelby SK
06 Hässelby SK
Reserv: Agnes Lind
Bromma IF
06 Bromma IF
Reserv: Molly Lindell
Bromma IF
07 Bromma IF

Antal deltagare: 16

F15 Spjut Vikt: 500g

SB PB
Matilda Borg
Hammarby IF
07 Hammarby IF 26.58 26.58
Maggie Dahllöf
Hammarby IF
06 Hammarby IF 33.38 33.38
Ella Johansson
Hammarby IF
07 Hammarby IF 23.91 24.14
Ebba Wennebjer
Hammarby IF
07 Hammarby IF
Alva Back
Turebergs FK
06 Turebergs FK 42.89 42.89
Ayla Hallberg Hossain
Turebergs FK
06 Turebergs FK 19.86 24.46
Elsa Kagevik
Turebergs FK
06 Turebergs FK 32.46 32.46
Evelina Larsson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 23.45 23.45
Tilde Norrbrand
Turebergs FK
07 Turebergs FK 28.37
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 15.70 15.70
Alice Helge
Täby IS
07 Täby IS
Eleonora Wahlin
Täby IS
06 Täby IS 28.94 28.94

Antal deltagare: 12

F13 60 m

SB PB
Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 9.06 9.06
Maya Goma-Weinberg
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Julia Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
08 Danderyds SK 9.21
Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Elin Sjöberg
Danderyds SK
08 Danderyds SK 9.44
Ingrid Wennberg
Danderyds SK
08 Danderyds SK 11.38
Angelina Wikmark
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF
Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.46
My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 8.63 8.63
Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 8.96
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H
Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK
Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.90 8.90
Vera Kjellgren
Turebergs FK
08 Turebergs FK
Elisabeth Teearu
Turebergs FK
08 Turebergs FK 9.25
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 8.93
Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 9.61
Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 9.71
Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 10.09
Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 10.38
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 9.13
Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 9.51
Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 8.95 8.95

Antal deltagare: 24

F13 600 m

SB PB
Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 1:48.71
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H 2:03.17
Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 2:02.20
Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 2:02.58 2:02.58
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 1:51.01

Antal deltagare: 5

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Julia Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Elin Sjöberg
Danderyds SK
08 Danderyds SK 11.30
Ingrid Wennberg
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Angelina Wikmark
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.80
My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 10.28 10.28
Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 10.52 10.52
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H
Saga Berg Ojeda
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.23 10.23
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 10.34
My Nilsson
Täby IS
08 Täby IS 11.67 11.67
Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 12.06 12.06
Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 12.92
Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK
Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 12.58 12.58

Antal deltagare: 15

F13 Höjd

SB PB
Julia Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF
Tyra Sparv
Hammarby IF
08 Hammarby IF 153
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H
Vera Kjellgren
Turebergs FK
08 Turebergs FK 129 129
Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 152 152
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 148 148
Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 136
My Nilsson
Täby IS
08 Täby IS 128
Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 132
Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 126
Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 152

Antal deltagare: 12

F13 Längd Hoppzon

SB PB
Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 4.17 4.36
Elin Sjöberg
Danderyds SK
08 Danderyds SK
My Lindberg
Hellas FK
08 Hellas FK 4.45 4.45
Olivia Pihl
Hässelby SK
08 Hässelby SK 4.62 4.62
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 4.81 4.66
Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 4.03 4.03
Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 4.36 4.36
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 4.33 4.45
Zelda Eckers
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 3.59
Stephanie Thorén
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 3.61 3.61
Reserv: Julia Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Reserv: Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS
Reserv: Ellinor Wendel Haak
Sundbybergs IK
08 Sundbybergs IK 4.38

Antal deltagare: 14

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Noomi Karboub
Bromma IF
08 Bromma IF 8.13 8.43
Julia Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Emelie Lundqvist
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Lova Swärdhammar
Estuna IF
08 Estuna IF
Elsa Eriksson
Rånäs 4H
08 Rånäs 4H
Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.52 9.52
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 10.05
Emilie Ekman
Täby IS
08 Täby IS 7.90 7.90
Charlotta Johansson
Täby IS
08 Täby IS 7.87
Arwen Pamelius
Täby IS
08 Täby IS 5.55 5.55
Elsa Rudström
Täby IS
08 Täby IS 5.67
Stella Weissenborn
Täby IS
08 Täby IS 11.10 11.10

Antal deltagare: 12

F12 60 m

SB PB
Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 9.59
Nova Hedlund Carlson
Bromma IF
09 Bromma IF
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 9.34
Cornelia Cedergren
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Josefine Liljeström
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Alma Munguambe Bergholm
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Ester Wadström
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI
Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.80
Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.65
Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF
Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln
Maia Persson
IF Triangeln
09 IF Triangeln
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H
Sejla Dacic
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
Yana Halubouskaya
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK 10.09
Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK
Emma Wiman
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK
Matilda Danielsson
Tullinge FI
09 Tullinge FI 9.16 9.16
Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI
Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.18 10.18
Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.71 8.71
Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Stephanie Rimér
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.04
Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 9.04
Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 9.67
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS
Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 9.56
Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 9.66
Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 9.15
Lily Dymling
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 9.60
Elin Strandberg
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK 10.20 10.00

Antal deltagare: 33

F12 600 m

SB PB
Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 1:55.00
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK 1:57.71
Tove Norrby
Bålsta IK
09 Bålsta IK 1:55.35
Josefine Liljeström
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI
Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 3:01.41
Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 1:52.12
Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H
Tyra Dahlin
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK
Emma Wiman
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK
Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI
Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:58.00
Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 2:33.78
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS
Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS
Lily Dymling
Vallentuna FK
09 Vallentuna FK 2:00.65
Elin Strandberg
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK 1:40.00 1:40.00

Antal deltagare: 19

F12 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 12.65
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK
Alma Munguambe Bergholm
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Ester Wadström
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI
Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF 13.20
Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.05
Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF
Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln
Maia Persson
IF Triangeln
09 IF Triangeln
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H
Sejla Dacic
Spårvägens FK
09 Spårvägens FK
Sofia Deresiewicz
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK
Freja Ahlepil
Turebergs FK
09 Turebergs FK 13.30
Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Elise Wiklund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 11.28
Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 10.81
Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS 11.71 11.71
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS
Amanda Jörbeck
Täby IS
09 Täby IS 12.10 12.10
Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS
Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS 10.78 10.78

Antal deltagare: 23

F12 Höjd

SB PB
Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 138
Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK
Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 136 141
Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 116
Maia Persson
IF Triangeln
09 IF Triangeln
Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK
Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK 132 132
Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS
Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 129
Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS
Elin Strandberg
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK
Reserv: Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF

Antal deltagare: 13

F12 Längd Hoppzon

SB PB
Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 4.22
Stina Östholm
Eskilstuna FI
09 Eskilstuna FI
Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.01 5.01
Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.82
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H
Miranda Nordmark Niska
Tullinge FI
09 Tullinge FI
Molly Envall
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 4.64
Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS
Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 4.14 4.14
Reserv: Emelie Elvin
IF Triangeln
09 IF Triangeln
Reserv: Ester Wadström
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Reserv: Vera Stolpen
Täby IS
09 Täby IS
Reserv: Moa Kjöraas
Bålsta IK
09 Bålsta IK
Reserv: Maia Persson
IF Triangeln
09 IF Triangeln

Antal deltagare: 17

F12 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 5.12
Cornelia Cedergren
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Malva Lönn
Hammarby IF
09 Hammarby IF 8.99 9.20
Tyra Sternlind
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.42 10.42
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H
Astrid Bengtsson
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK
Freja Kagevik
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Tuva Eckerberg
Täby IS
09 Täby IS 9.23 9.23
Julie Grevfors
Täby IS
09 Täby IS
Elvira Ivarsson
Täby IS
09 Täby IS
Juni Rudberg
Täby IS
09 Täby IS 7.63 7.63
Elin Strandberg
Ösmo Nynäs FIK
09 Ösmo Nynäs FIK
Reserv: Leia Finbom Höglund
Hammarby IF
09 Hammarby IF

Antal deltagare: 13

F11 60 m

SB PB
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK
Svea Disman
Alunda SK
10 Alunda SK
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 9.71
Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK
Astrid Lerne
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Aurora Lilja
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Amanda Lundberg
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Hedda Malmodin
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Brage Sarah
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.18 9.18
Amanda Wirén
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.52 9.52
Ester Danielsson
IF Linnéa
10 IF Linnéa
Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 9.93
Marh Aoda
IF Triangeln
10 IF Triangeln
Sadin Bachlaoui
IF Triangeln
10 IF Triangeln
Amira Hussein
IF Triangeln
10 IF Triangeln
Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln
Ebba Hedenryd
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 10.14
Sadie Nordström
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 9.39
Lovis Nilsson Wik
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 10.03
Malva Österman
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H
Valerie wäsström
Spårvägens FK
10 Spårvägens FK
Emma Håkansson
Turebergs FK
10 Turebergs FK
Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS 9.80 9.80
Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 9.82 9.82
Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 9.90
Wilma Hermansson
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 9.60

Antal deltagare: 28

F11 600 m

SB PB
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 2:10.98
Aurora Lilja
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Sophia Strand
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Wilma Wallsten
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS
Ester Danielsson
IF Linnéa
10 IF Linnéa
Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 2:07.39
Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln
Lovisa Daun
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 2:04.33
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 2:34.06
Lovis Nilsson Wik
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H 2:23.08
Malva Österman
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H
Lova Boström
Turebergs FK
11 Turebergs FK
Mira Eriksson
Täby IS
10 Täby IS 2:15.00 2:15.55
Ella Hallsten
Täby IS
10 Täby IS
Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 2:09.40
Wilma Hermansson
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 2:03.29
Ester Nyberger
Älta IF
10 Älta IF 2:05.00

Antal deltagare: 17

F11 Längd Hoppzon

SB PB
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK
Svea Disman
Alunda SK
10 Alunda SK
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 4.09
Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK
Aurora Lilja
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa 3.69
Felicia Wikerfors
IF Triangeln
10 IF Triangeln
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H
Lovis Nilsson Wik
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H
Malva Österman
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H
Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 3.39
Wilma Hermansson
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK
Reserv: Ebba Hedenryd
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö
Reserv: Sadie Nordström
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö

Antal deltagare: 14

F11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 6.04
Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK
Edit Nordlander
IF Linnéa
10 IF Linnéa
Sadie Nordström
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö
Felicia Karlsson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H
Lovis Nilsson Wik
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H
Elin Jernberg
Täby IS
10 Täby IS 6.21 6.21
Anya Davidson
Upsala IF
10 Upsala IF 5.89
Wilma Hermansson
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK

Antal deltagare: 10

F10 60 m

SB PB
Elsa Lönn
Boo IF
11 Boo IF 10.11
Edith Martinsson
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Alice Rosenborg
Danderyds SK
11 Danderyds SK 11.86
Sophia Strand
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Mathilde von Uexküll
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Christine Wettersand
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Lovisa Daun
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 9.66
Vanja Sutic
Spårvägens FK
11 Spårvägens FK
Lova Boström
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.20
Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.75
Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 9.24
Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 9.53
Julie Zäll
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK 10.51

Antal deltagare: 13

F10 Längd Hoppzon

SB PB
Elsa Lönn
Boo IF
11 Boo IF
Simone Grafström
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Edith Martinsson
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Alice Rosenborg
Danderyds SK
11 Danderyds SK 2.69
Mathilde von Uexküll
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Tora Gyrulf
Estuna IF
11 Estuna IF 2.28
Ellie Norbäck
IF Triangeln
11 IF Triangeln
Lovisa Daun
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 3.87
Lova Boström
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.29
Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.50
Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 3.89
Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK

Antal deltagare: 12

F10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Elsa Lönn
Boo IF
11 Boo IF
Verity Johanson
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Edith Martinsson
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Christine Wettersand
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Tora Gyrulf
Estuna IF
11 Estuna IF 6.34 6.34
Lovisa Daun
Katrineholms SK
11 Katrineholms SK 4.56
Lova Boström
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.77
Maja Envall
Turebergs FK
11 Turebergs FK 5.37
Leyla davidson
Upsala IF
11 Upsala IF 5.67
Nellie Eiving
Åkersberga SK
11 Åkersberga SK

Antal deltagare: 10

F9 60 m

SB PB
Meja Kjöraas
Bålsta IK
12 Bålsta IK 11.31
Vilma Billborn
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Edith Brage
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Simone Grafström
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Felicia Hellgren
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Verity Johanson
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Anna Juks
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Märtha Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Vera Rösander
Estuna IF
12 Estuna IF 12.33
Fatma Siahmed
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK
Emilia Westerlund
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK
Eira Danielsson
Tullinge FI
12 Tullinge FI
Esther Jansson
Turebergs FK
12 Turebergs FK
Emilia Lindstedt
Turebergs FK
12 Turebergs FK
Elise Wedin
Turebergs FK
12 Turebergs FK
Frida Sohlberg
Täby IS
12 Täby IS

Antal deltagare: 16

F9 Längd Hoppzon

SB PB
Meja Kjöraas
Bålsta IK
12 Bålsta IK 2.55
Desiree Adamson Tress
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Vilma Billborn
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Verity Johanson
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Märtha Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Ella Wahlman
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Vera Rösander
Estuna IF
12 Estuna IF 2.65
Emilia Westerlund
Spårvägens FK
12 Spårvägens FK
Eira Danielsson
Tullinge FI
12 Tullinge FI
Esther Jansson
Turebergs FK
12 Turebergs FK 2.81 2.81
Emilia Lindstedt
Turebergs FK
12 Turebergs FK
Elise Wedin
Turebergs FK
12 Turebergs FK

Antal deltagare: 12

F8 60 m

SB PB
Julia Geli
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Amelie Lilja
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Madeleine Lunell
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Lovise Malmodin
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Milla Nordestgaard
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Isolde Persson
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Emma Rehn
Danderyds SK
14 Danderyds SK
Felicia Ripa
Danderyds SK
14 Danderyds SK
Ella Vegerfors
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Ella Wahlman
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Tyra Eriksson
Rånäs 4H
13 Rånäs 4H
Back Arwen
Turebergs FK
13 Turebergs FK
Naomi Ekengren
Turebergs FK
13 Turebergs FK
Natania Ekengren
Turebergs FK
13 Turebergs FK
Melody Wahlberg
Österhaninge IF
13 Österhaninge IF 9.37 9.37

Antal deltagare: 15

F8 Längd Hoppzon

SB PB
Julia Geli
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Amelie Lilja
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Madeleine Lunell
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Lovise Malmodin
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Milla Nordestgaard
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Isolde Persson
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Paula Skårner
Danderyds SK
14 Danderyds SK
Ella Vegerfors
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Tyra Eriksson
Rånäs 4H
13 Rånäs 4H 1.94
Back Arwen
Turebergs FK
13 Turebergs FK
Naomi Ekengren
Turebergs FK
13 Turebergs FK
Natania Ekengren
Turebergs FK
13 Turebergs FK
Melody Wahlberg
Österhaninge IF
13 Österhaninge IF 3.70 3.70
Reserv: Ella Wahlman
Danderyds SK
13 Danderyds SK

Antal deltagare: 14

Män 100 m

SB PB
Jonatan Borg
Hammarby IF
03 Hammarby IF
Malte Lundman
Hammarby IF
03 Hammarby IF
Sabiti Nahimana
Hammarby IF
00 Hammarby IF
Måns Boshuis
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 11.76
David Århammar
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 11.26
Adam Elhendy Gunnarsson
Karlskoga FIF
00 Karlskoga FIF 11.17
Kidus Yohannes Getahun
Malmö AI
98 Malmö AI 11.51 11.14
Malik N´Kunu
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK 11.59 11.59
David Mattiasson
Turebergs FK
01 Turebergs FK 11.32
Hugo Olsson
Turebergs FK
02 Turebergs FK 11.68
Rodi Kay
Täby IS
98 Täby IS 11.14
Mattias Waernulf
Västerås FK
02 Västerås FK 11.15

Antal deltagare: 12

Män 800 m

SB PB
Didrik Lindhe Nilsson
Bromma IF
03 Bromma IF 2:12.00
Simon Wernersson
Bromma IF
03 Bromma IF 2:13.83
Lukas Holm
Gefle IF
03 Gefle IF 2:02.42
Fredrik Sundvall
Gefle IF
02 Gefle IF 2:18.34
Jacob Klinth
IFK Lidingö
01 IFK Lidingö 1:57.33 1:57.33
Fredrik Eckerström
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK
Björn Axelsson
Turebergs FK
73 Turebergs FK 2:15.64
Jesper Rilegård
Täby IS
98 Täby IS

Antal deltagare: 8

Män 2000 m hinder Höjd: 91,4cm

SB PB
Tomas Jennerstål
LK Roslagen
74 LK Roslagen
Henry Jacobson
Spårvägens FK
99 Spårvägens FK

Antal deltagare: 2

Män Höjd

SB PB
Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 192
Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK
Erik Dahlberg
Turebergs FK
02 Turebergs FK
William Peiro
Turebergs FK
03 Turebergs FK

Antal deltagare: 4

Män Stav

SB PB
Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 441 450
Jonas Asplund
IFK Märsta
73 IFK Märsta 521
Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK
Elliot Duvert
Turebergs FK
03 Turebergs FK 412 453
Theodor Duvert
Turebergs FK
01 Turebergs FK 397 397
Gustav Kullman
Turebergs FK
96 Turebergs FK 382 420

Antal deltagare: 6

Män Längd

SB PB
Malte Fuchs Edberg
Bromma IF
03 Bromma IF 6.24 6.24
Fredrik Sundvall
Gefle IF
02 Gefle IF 5.16
Felix Prins
Hammarby IF
00 Hammarby IF 6.37
Niklas Wall
Hammarby IF
03 Hammarby IF 6.83 6.99
Joakim Hellbratt
Huddinge AIS
03 Huddinge AIS 6.89 6.89
Wilhelm Eidenstedt
Hässelby SK
98 Hässelby SK
Alexander Nyman
Hässelby SK
00 Hässelby SK 7.08
Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 6.54 6.89
David Århammar
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 6.87
Adam Elhendy Gunnarsson
Karlskoga FIF
00 Karlskoga FIF 6.83
Marko Pestić
Spårvägens FK
94 Spårvägens FK 7.77
Mattias Sunneborn
Spårvägens FK
70 Spårvägens FK

Antal deltagare: 12

Män Spjut Vikt: 800g

SB PB
Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö 45.28 45.28
Stellan Back
Turebergs FK
75 Turebergs FK 61.85 63.03

Antal deltagare: 2

P19 110 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
David Thid
Hammarby IF
03 Hammarby IF
Måns Boshuis
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö
Robin Isaksson
IFK Lidingö
02 IFK Lidingö
Ludvig Ivar All
Täby IS
02 Täby IS

Antal deltagare: 4

P17 100 m

SB PB
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 12.04 12.04
Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 12.85 12.85
Filip Olsson
Bromma IF
06 Bromma IF
Måns Cyrén
Gefle IF
05 Gefle IF 12.03
Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 12.23
Nils Nilsson
Hellas FK
05 Hellas FK
Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 11.37
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 12.43 12.43
Noel Rudberg
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 11.89
Aaryaman Sachdeva
Malmö AI
05 Malmö AI
Konrad Sundbom Kopparberg
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 11.80 11.80
William Hedgren-Wincentson
Tullinge FI
04 Tullinge FI
Kenan Kuru
Tullinge FI
04 Tullinge FI
Elias Bouloussaa
Täby IS
05 Täby IS
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 11.65 11.65
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 12.05 12.05

Antal deltagare: 16

P17 800 m

SB PB
Nils Gähler
Bromma IF
04 Bromma IF 2:12.55 2:10.92
Simon Johansson
Bromma IF
05 Bromma IF 2:15.12 2:15.12
Markus Brodin
Danderyds SK
04 Danderyds SK
Noah Busch
Danderyds SK
05 Danderyds SK 2:14.37
Alexander Davidsson-Eriksson
Danderyds SK
04 Danderyds SK 2:02.52 2:00.69
Erik Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 1:58.22
Viktor Skoglund
Danderyds SK
04 Danderyds SK 1:59.25 1:57.56
Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 2:04.50
Nils Holm
Hammarby IF
04 Hammarby IF 2:09.88 2:09.88
Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK
Simon Bratt
IF Triangeln
05 IF Triangeln 2:12.33
Isak Stieberth Siljedahl
IF Triangeln
05 IF Triangeln
Robin Turan
IFK Göteborg
04 IFK Göteborg
Milian Hentschke
Tullinge FI
05 Tullinge FI
Albert Söderqvist
Tullinge FI
05 Tullinge FI
Conor Hogan
Turebergs FK
04 Turebergs FK 2:06.23 2:06.23
Leonardo Huayna Fernández
Turebergs FK
04 Turebergs FK 2:11.98 2:10.88
Valter Kjellberg
Turebergs FK
04 Turebergs FK 1:57.46 1:57.46

Antal deltagare: 18

P17 110 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
David Steinberg
Bromma IF
04 Bromma IF 15.04
Lucas Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK
Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 15.20 15.20

Antal deltagare: 4

P17 2000 m hinder Höjd: 91,4cm

SB PB
Benjamin Grahm
Bromma IF
05 Bromma IF
Samuel Berhane
Hässelby SK
05 Hässelby SK

Antal deltagare: 2

P17 Höjd

SB PB
Noah Busch
Danderyds SK
05 Danderyds SK 157
Teodor Nyman
Hanvikens SK
05 Hanvikens SK 164 164
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 176 176
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 173 173
Noel Rudberg
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 170
Gustav Hellsten
Spårvägens FK
05 Spårvägens FK 165
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 182

Antal deltagare: 7

P17 Stav

SB PB
Victor Törnström
Danderyds SK
05 Danderyds SK 394
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 423 423
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 393 397

Antal deltagare: 3

P17 Längd

SB PB
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF 5.87 6.19
Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 4.95 5.11
Noah Busch
Danderyds SK
05 Danderyds SK
Kalle Aldskogius
Hammarby IF
04 Hammarby IF 5.73
Nils Nilsson
Hellas FK
05 Hellas FK
Jacob Vestman
Huddinge AIS
04 Huddinge AIS 6.22 6.24
Linus Jonsson
Hässelby SK
04 Hässelby SK 6.74 6.74
Edvin Unger
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö 6.07
Noel Rudberg
Linköpings GIF
04 Linköpings GIF 6.19
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS 5.91 6.35
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS 5.73 5.95

Antal deltagare: 11

P17 Spjut Vikt: 700g

SB PB
Filip Ekström
Bromma IF
05 Bromma IF
Victor Johnson
Bromma IF
05 Bromma IF 28.91 28.91
Jens Kervefors
Hässelby SK
04 Hässelby SK 39.65 39.65
Anton Hellstrand Helleberg
IFK Lidingö
05 IFK Lidingö
Joel Enander
Täby IS
05 Täby IS
Viggo Stridh
Täby IS
05 Täby IS

Antal deltagare: 6

P15 80 m

SB PB
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 10.16 10.16
William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF
Edvin Sidwall
Danderyds SK
06 Danderyds SK 9.69 9.69
Victor Svedberg
Gefle IF
06 Gefle IF
Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 10.17
Victor Gil
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK
Erik Andersson
Spårvägens FK
06 Spårvägens FK 10.25
Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 10.70 10.70
Simon Hanna
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 10.48 10.48
Adrian Kylington
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 9.98 9.98
David Svanberg
Tullinge FI
06 Tullinge FI
Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Victor Lidén
Turebergs FK
06 Turebergs FK 10.49 10.49
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 9.75 9.75
Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 10.40 10.40
Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 11.00

Antal deltagare: 18

P15 800 m

SB PB
Enzo Öhman
Bromma IF
06 Bromma IF 2:10.46 2:10.46
Victor Svedberg
Gefle IF
06 Gefle IF 2:33.13
Neo Hall
Hammarby IF
06 Hammarby IF 2:13.58 2:13.58
Victor Gil
Hanvikens SK
07 Hanvikens SK 2:37.93 2:37.93
Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK
Anton Petersson
Hässelby SK
06 Hässelby SK
Oliver Sörman
Hässelby SK
07 Hässelby SK
Biedu Teklu
Hässelby SK
06 Hässelby SK 2:20.22 2:20.22
David Hedrén
LK Roslagen
06 LK Roslagen 2:16.01
Alexander Sand
Tullinge FI
07 Tullinge FI
Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:21.05 2:21.05
Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK 2:28.57
Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS 2:12.31 2:12.31
Hannes Berg
Vallentuna FK
07 Vallentuna FK

Antal deltagare: 14

P15 80 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
David Berglund
AIK
07 AIK 12.64 12.64
William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF
Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF
Olle Willner
Mälarhöjdens IK
07 Mälarhöjdens IK
Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK
Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 12.07 12.07
Jakob Lennermark
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 12.60 12.60
Oskar Sterner
Täby IS
06 Täby IS 12.06 12.06

Antal deltagare: 10

P15 1500 m hinder Höjd: 76,2cm

SB PB
Alex Hägg
Hässelby SK
06 Hässelby SK
Biedu Teklu
Hässelby SK
06 Hässelby SK
Iker Garcia Lundström
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Erik Nederheim
Täby IS
06 Täby IS
Leo Papinski
Täby IS
07 Täby IS

Antal deltagare: 5

P15 Höjd

SB PB
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK 150 159
William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF
Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 145 145
Simon Johannesson
IFK Lidingö
06 IFK Lidingö 172
Henrik Deresiewicz
Sundbybergs IK
07 Sundbybergs IK 150 150
Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 188 188
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 176 176
Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 135 135
Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 159 159
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 159 159

Antal deltagare: 11

P15 Stav

SB PB
David Berglund
AIK
07 AIK
Alfred Berglind
Hammarby IF
06 Hammarby IF 331 331
Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF 331 331
Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 271 272
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK
Gustav Källström
Turebergs FK
06 Turebergs FK 300
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 325 325
Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 245

Antal deltagare: 9

P15 Längd

SB PB
David Berglund
AIK
07 AIK
Erik Wallnäs
AIK
07 AIK
William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF
Aron Gullberg
Hammarby IF
06 Hammarby IF
Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 5.46
Leo Arvén
Hellas FK
07 Hellas FK
Tom Emfel
Hellas FK
06 Hellas FK 5.35 5.35
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK
Alexander Mickelson
Turebergs FK
07 Turebergs FK 5.65 5.65
Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 4.60
Jacob Rune
Täby IS
07 Täby IS 5.82 5.82
Hugo Aronsson
Åkersberga SK
06 Åkersberga SK 5.06

Antal deltagare: 12

P15 Spjut Vikt: 600g

SB PB
William Wellstedt
Bromma IF
07 Bromma IF
Elias Kapell
Hammarby IF
06 Hammarby IF 39.48 39.48
Gabriel Öhrner
Hammarby IF
06 Hammarby IF 27.27 27.27
Leo Arvén
Hellas FK
07 Hellas FK
Tom Emfel
Hellas FK
06 Hellas FK
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 42.50 42.50
Simon Lindström
Turebergs FK
07 Turebergs FK 31.89 31.89
Love Mårtensson
Täby IS
07 Täby IS 26.93 26.93
Jacob Norsell
Täby IS
07 Täby IS 31.15 31.15

Antal deltagare: 9

P13 60 m

SB PB
Kristian Pedersen
Danderyds SK
08 Danderyds SK 10.25
Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF
Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.02
Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.35
Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF
Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.15
Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.98
Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 8.61
Axel Arenander
Täby IS
08 Täby IS 8.70
William Clason
Täby IS
08 Täby IS 10.48
Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 9.88
Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 8.20 8.20

Antal deltagare: 12

P13 600 m

SB PB
Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 1:46.98 1:46.98
Maximilian Läufer
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 1:39.00
Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 1:58.26
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK 1:48.86
Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 2:01.85
William Clason
Täby IS
08 Täby IS 2:00.02
Lowe Eriksson
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK

Antal deltagare: 8

P13 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Maximilian Läufer
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.42 10.42
Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.31 11.31
Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 10.47 10.47
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK
Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 10.50
William Clason
Täby IS
08 Täby IS

Antal deltagare: 7

P13 Höjd

SB PB
Maximilian Läufer
Danderyds SK
08 Danderyds SK
Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 155 155
Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 142
Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 148 148
William Clason
Täby IS
08 Täby IS 120
Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK 125

Antal deltagare: 6

P13 Längd Hoppzon

SB PB
Jonas Atlassi
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.79
Theodor Håkansson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.52 4.56
Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.68 4.68
Axel Victorin
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.71 4.71
Benjamin Wilkinson
Hammarby IF
08 Hammarby IF 4.49 4.66
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK
Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 4.94 4.94
Axel Arenander
Täby IS
08 Täby IS
William Clason
Täby IS
08 Täby IS 4.04 4.04

Antal deltagare: 9

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Vilgot Didrikson
Bromma IF
08 Bromma IF 9.45 9.45
Kristian Pedersen
Danderyds SK
08 Danderyds SK 5.02
Sebastian Simon
Hammarby IF
08 Hammarby IF 8.75 8.75
Ricky Wahlberg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 11.35 11.35
Levi Back
Turebergs FK
08 Turebergs FK
Emil Svensson
Turebergs FK
08 Turebergs FK 6.68
William Clason
Täby IS
08 Täby IS 7.54 7.54
Erik Rosenquist
Vallentuna FK
08 Vallentuna FK
Evert Östlind
Åkersberga SK
08 Åkersberga SK 8.64

Antal deltagare: 9

P12 60 m

SB PB
Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 8.50 8.50
William Viirman
Bromma IF
09 Bromma IF
August Corell
Danderyds SK
12 Danderyds SK
David Dorph
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Albert Ehnbom
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Arvid Lambourne
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK 9.85
Luca Nordertgaard
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.03
Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.26
Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.41
Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF 9.50
Sasha Nyoni
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 8.93 8.42
William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 8.49
Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.15 9.15
Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 9.29
Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.99
Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 8.89 8.89
Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 9.08
Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS
Reserv: Magnus Dahlborg
Danderyds SK
09 Danderyds SK

Antal deltagare: 22

P12 600 m

SB PB
Arvid Lambourne
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK 1:59.78
Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 2:03.81
Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF 2:04.43
Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK
Luca Garavini
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö
Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 1:56.03
Thomas Moussay
Sundbybergs IK
09 Sundbybergs IK
Folke Duhlin
Tullinge FI
09 Tullinge FI 1:51.85 1:51.85
Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:51.60 1:51.60
Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:53.23
Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 1:54.95
Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 1:55.51
Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS

Antal deltagare: 15

P12 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
Ivar Olsson
Bromma IF
09 Bromma IF 9.73 9.73
Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 10.33 10.33
Morgan Källqvist
Hammarby IF
09 Hammarby IF
Filip Svanehav
Hammarby IF
09 Hammarby IF
Luca Garavini
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö
Sasha Nyoni
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 10.00 10.00
William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 10.56
Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.91
Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK
Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 10.74
Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Oscar Helge
Täby IS
09 Täby IS 12.18 12.18
Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS 12.59 12.59

Antal deltagare: 16

P12 Höjd

SB PB
Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Luca Nordertgaard
Danderyds SK
09 Danderyds SK 112 112
Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 124 124
Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 148 148
Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK
Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 136 136
William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 126
Folke Duhlin
Tullinge FI
09 Tullinge FI
Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 144 144

Antal deltagare: 11

P12 Längd Hoppzon

SB PB
Magnus Dahlborg
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Luca Nordertgaard
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.80
Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 4.73 4.00
William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK 4.77
Folke Duhlin
Tullinge FI
09 Tullinge FI
Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK
Trausti Mar Dagsson
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.13
Filip Söderlund
Turebergs FK
09 Turebergs FK 4.26
Axel Jonell
Täby IS
09 Täby IS

Antal deltagare: 12

P12 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
Edvin Lundberg
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Axel Stolt
Danderyds SK
09 Danderyds SK
Jonatan Borg
Hammarby IF
09 Hammarby IF 7.11 7.11
Theodor Gutke
Hammarby IF
09 Hammarby IF 5.81 5.81
Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 6.00 6.00
Wilmer Hägg
Hässelby SK
09 Hässelby SK
Love Willén Holgersson
IFK Lidingö
09 IFK Lidingö 7.37 7.37
William Daun
Katrineholms SK
09 Katrineholms SK
Oskar Ahlstrand
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.61
Carl Grindange
Turebergs FK
09 Turebergs FK 7.64 7.64

Antal deltagare: 10

P11 60 m

SB PB
William Bärnheim
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK 8.91
Axel Hansen
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Oliver Karpsen
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Axel Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Olof Lövgren
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Hector Näsvik
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Ísak Pálmarsson
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Kyle Jan Stucki
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Victor Swanström
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Anton Ytander
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 10.06
Otto Ahlerup
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS
Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 9.80 10.28
Ragnar Nordgren
IF Linnéa
10 IF Linnéa
Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö 9.75
Edvin Eriksson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H
Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK
Cian Hogan
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.99
Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.66
Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 9.64
Felix Svarverud Svensson
Turebergs FK
10 Turebergs FK
David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 10.23
Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 9.72
Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 10.29
Lucas Tillaeus
Täby IS
10 Täby IS
Henrik Östlind
Åkersberga SK
10 Åkersberga SK 9.82

Antal deltagare: 27

P11 600 m

SB PB
Lukas Bergsten
Danderyds SK
11 Danderyds SK
William Bärnheim
Danderyds SK
10 Danderyds SK
William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Axel Hansen
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Axel Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Olof Lövgren
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Ísak Pálmarsson
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Albert Rosén
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Vincent Silwer Andén
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Victor Swanström
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Gustav Troili
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF 2:06.00
Otto Ahlerup
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS
Benjamin Karlsson
Huddinge AIS
10 Huddinge AIS 2:05.00 2:04.89
Ragnar Nordgren
IF Linnéa
10 IF Linnéa
Max Nilsson Gidlöf
IFK Lidingö
10 IFK Lidingö
Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK 2:21.30
Gabriel Ekengren
Turebergs FK
11 Turebergs FK
Alvar Engström
Turebergs FK
10 Turebergs FK 1:54.00 1:54.00
Cian Hogan
Turebergs FK
10 Turebergs FK 2:04.60
Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK 2:09.17
Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 2:10.29
Charlie Svahn Lundqvist
Turebergs FK
10 Turebergs FK 2:20.30
Felix Svarverud Svensson
Turebergs FK
10 Turebergs FK 2:28.30
David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 2:19.89
Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS
Gustaf Malm
Täby IS
10 Täby IS 2:20.16
Lucas Tillaeus
Täby IS
10 Täby IS

Antal deltagare: 28

P11 Längd Hoppzon

SB PB
William Bärnheim
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Axel Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Kyle Jan Stucki
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Victor Swanström
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Anton Ytander
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Ivar Janson
Hammarby IF
10 Hammarby IF
Edvin Eriksson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H
Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK
Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK 3.58
Tage Lood Falgen
Turebergs FK
10 Turebergs FK 4.03
Lucas Tillaeus
Täby IS
10 Täby IS
Reserv: David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS
Reserv: Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS

Antal deltagare: 14

P11 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
William Davidsson Eriksson
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Hanwen Dong
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Axel Kjellmodin-Hansen
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Victor Swanström
Danderyds SK
10 Danderyds SK
Ragnar Nordgren
IF Linnéa
10 IF Linnéa
Edvin Eriksson
Rånäs 4H
10 Rånäs 4H
Tristan Back
Turebergs FK
10 Turebergs FK
Cian Hogan
Turebergs FK
10 Turebergs FK 5.82
Florian Lindberg
Turebergs FK
12 Turebergs FK 5.61
Love Lindberg
Turebergs FK
10 Turebergs FK 6.83
Felix Svarverud Svensson
Turebergs FK
10 Turebergs FK
Jakob Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS 5.34
Reserv: David Bonnevier
Täby IS
10 Täby IS

Antal deltagare: 13

P10 60 m

SB PB
Lukas Bergsten
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Rasmus Connors
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Aksel Holmqvist
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Vidar Lindstedt
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Albert Rosén
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Vincent Silwer Andén
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Gustav Troili
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Nils Wennberg
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Love Ahlepil
Turebergs FK
11 Turebergs FK
Gabriel Ekengren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.53
Mathias Lindgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.98
Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 10.27
Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK 9.63

Antal deltagare: 13

P10 Längd Hoppzon

SB PB
Lukas Bergsten
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Rasmus Connors
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Vidar Lindstedt
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Vincent Silwer Andén
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Gustav Troili
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Love Ahlepil
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.61
Gabriel Ekengren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.73
Mathias Lindgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.57
Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.40
Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK 3.68

Antal deltagare: 10

P10 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
Lukas Bergsten
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Vidar Lindstedt
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Vincent Silwer Andén
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Gustav Troili
Danderyds SK
11 Danderyds SK
Folke Sternlind
Hammarby IF
12 Hammarby IF 4.83
Love Ahlepil
Turebergs FK
11 Turebergs FK
Gabriel Ekengren
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.83
Florian Lindberg
Turebergs FK
12 Turebergs FK 7.07
Mathias Lindgren
Turebergs FK
11 Turebergs FK
Samuel Petersen
Turebergs FK
11 Turebergs FK 4.60
Tudor Tocca
Turebergs FK
11 Turebergs FK 6.50

Antal deltagare: 11

P9 60 m

SB PB
Lennon Flink
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Adam Hankir
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Colin Hirschfeldt
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Wilmer Kernot
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Hugo Lindberg
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Tobias Lüftner
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Alexander Läufer
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Hugo Swanström
Danderyds SK
12 Danderyds SK
August Waltré
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Edvin Källqvist
Hammarby IF
12 Hammarby IF 12.46
Sixten Skeppstedt
Hammarby IF
12 Hammarby IF
Folke Sternlind
Hammarby IF
12 Hammarby IF
Max Wennebjer
Hammarby IF
12 Hammarby IF
Florian Lindberg
Turebergs FK
12 Turebergs FK 10.65
Felix Monchuk
Täby IS
12 Täby IS

Antal deltagare: 15

P9 Längd Hoppzon

SB PB
Lennon Flink
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Hugo Lindberg
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Tobias Lüftner
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Alexander Läufer
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Hugo Swanström
Danderyds SK
12 Danderyds SK
Sixten Skeppstedt
Hammarby IF
12 Hammarby IF
Folke Sternlind
Hammarby IF
12 Hammarby IF 2.87
Max Wennebjer
Hammarby IF
12 Hammarby IF
Florian Lindberg
Turebergs FK
12 Turebergs FK 3.15
Felix Monchuk
Täby IS
12 Täby IS

Antal deltagare: 10

P8 60 m

SB PB
Axel Chevalley
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Harry Dong
Danderyds SK
14 Danderyds SK
Carl Ehrenblad
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Oscar Holmberg
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Alexander Litezings
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Theo Magnergård Hollmén
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Matheo Silwer Andén
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Erik Sivberg
Danderyds SK
14 Danderyds SK
Otto Sjögren
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Julian Vegerfors
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Mateo Vegerfors
Danderyds SK
15 Danderyds SK
Edward Von Uxeküll
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Anton Wallsten
Huddinge AIS
13 Huddinge AIS
David Bergström
Turebergs FK
13 Turebergs FK
Dexter Svahn Lundqvist
Turebergs FK
13 Turebergs FK 11.45

Antal deltagare: 15

P8 Längd Hoppzon

SB PB
Harry Dong
Danderyds SK
14 Danderyds SK
Carl Ehrenblad
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Oscar Holmberg
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Alexander Litezings
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Theo Magnergård Hollmén
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Matheo Silwer Andén
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Erik Sivberg
Danderyds SK
14 Danderyds SK
Fred Thunell
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Julian Vegerfors
Danderyds SK
13 Danderyds SK
Mateo Vegerfors
Danderyds SK
15 Danderyds SK
David Bergström
Turebergs FK
13 Turebergs FK
Dexter Svahn Lundqvist
Turebergs FK
13 Turebergs FK

Antal deltagare: 12

Totalt antal deltagare: 514

Totalt antal starter: 1103