Startlista

SKODA Vinterspel
Höghammarhallen, Bollnäs   2022-01-30

Totalt antal deltagare: 142

Totalt antal starter: 389

Kvinnor 60 m

# SB PBAvprickad online
Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 9.84 9.84 Nej
Lina Nord
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK Nej
Cornelia Norell
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 8.17 8.17 Nej
Madeleine Knapp
Falu IK
04 Falu IK 8.48 8.48 Nej
Alma Uhlin
Falu IK
03 Falu IK 8.06 8.06 Nej
Elsa Hårrskog
IFK Mora FIK
01 IFK Mora FIK Nej
Thea Ädling Ring
IFK Mora FIK
03 IFK Mora FIK 8.26 Nej
Hanna Blombäck
Iggesunds SK
80 Iggesunds SK 9.10 9.10 Nej
Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 8.17 Nej
Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 8.68 8.61 Nej
Anna Lena Lööw
Söderhamns IF
65 Söderhamns IF 9.22 8.94 Nej

Antal deltagare: 11

Kvinnor 200 m

# SB PBAvprickad online
Lina Hedberg
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK 32.74 Nej
Cornelia Norell
Bollnäs FIK
04 Bollnäs FIK 27.99 27.99 Nej
Alma Uhlin
Falu IK
03 Falu IK 26.58 26.58 Nej
Josefin Jonsson
Idrottsgymnasiet Bollnäs
02 Idrottsgymnasiet Bollnäs Nej
Thea Ädling Ring
IFK Mora FIK
03 IFK Mora FIK 25.49 Nej
Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 28.87 28.49 Nej
Anna Lena Lööw
Söderhamns IF
65 Söderhamns IF 31.01 27.11 Nej

Antal deltagare: 7

Kvinnor 60 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
Hedvig Ström
Gefle IF
04 Gefle IF 10.99 Nej
Thea Ädling Ring
IFK Mora FIK
03 IFK Mora FIK Nej
Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK Nej
Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 9.57 9.57 Nej
Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 10.47 10.47 Nej
Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI Nej

Antal deltagare: 6

Kvinnor Höjd

# SB PBAvprickad online
Hedvig Ström
Gefle IF
04 Gefle IF 151 157 Nej
Elsa Hårrskog
IFK Mora FIK
01 IFK Mora FIK Nej
Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 160 Nej
Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 153 Nej

Antal deltagare: 4

Kvinnor Längd

# SB PBAvprickad online
Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 5.38 Nej
Lina Nord
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK Nej
Alma Uhlin
Falu IK
03 Falu IK 5.42 5.42 Nej
Hedvig Ström
Gefle IF
04 Gefle IF 4.76 4.89 Nej
Elsa Hårrskog
IFK Mora FIK
01 IFK Mora FIK Nej
Thea Ädling Ring
IFK Mora FIK
03 IFK Mora FIK 4.80 Nej
Feben Tewelde
Järvsö IF
01 Järvsö IF 5.17 5.17 Nej
Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 5.64 Nej
Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 5.43 Nej
Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 4.52 5.18 Nej
Hanna Elfström
Strands IF
02 Strands IF 4.44 4.54 Nej
Casandra Johnson
Strands IF
04 Strands IF 5.34 5.73 Nej
Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 5.40 Nej
Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 5.22 5.22 Nej

Antal deltagare: 14

Kvinnor Tresteg

# SB PBAvprickad online
Tilde Söderlund
Alunda SK
04 Alunda SK 11.08 11.38 Nej
Feben Tewelde
Järvsö IF
01 Järvsö IF 11.30 11.30 Nej
Johanna Hedberg
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 10.40 10.40 Nej

Antal deltagare: 3

Kvinnor Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Lina Nord
Bollnäs FIK
98 Bollnäs FIK Nej
Hedvig Ström
Gefle IF
04 Gefle IF 10.12 10.12 Nej
Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål Nej
Justina Esangbedo
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 13.00 13.00 Nej
Ebba Hedberg
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 10.70 10.70 Nej
Moa Ehrenbrand
Strands IF
03 Strands IF 9.97 9.97 Nej
Engla Grafström Andersson
Sundsvalls FI
03 Sundsvalls FI 9.86 Nej

Antal deltagare: 7

Kvinnor Viktkastning

Vikt: 9,08kg

# SB PBAvprickad online
Linnea Hammargren
Bollnäs FIK
01 Bollnäs FIK 11.62 12.94 Nej
Liv Norberg
IK Stål
04 IK Stål Nej
Emma Vikström
Timrå AIF
01 Timrå AIF Nej

Antal deltagare: 3

F17 60 m

# SB PBAvprickad online
Ottiia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF Nej
Adelina Borges Olsson
Strands IF
05 Strands IF 9.30 9.30 Nej
Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.57 8.53 Nej
Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 8.34 8.34 Nej
Elina Kuusikko
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 10.97 10.97 Nej
Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 8.74 8.74 Nej
Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 9.19 Nej
Frida Ekstav
Tierps IF
06 Tierps IF 8.83 8.83 Nej
Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 8.68 8.68 Nej

Antal deltagare: 9

F17 200 m

# SB PBAvprickad online
Ottiia Olsson
Brännans IF
06 Brännans IF Nej
Ida Nyström Jonsson
Falu IK
05 Falu IK 29.37 29.37 Nej
Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 28.27 28.27 Nej
Astrid Scott
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 28.94 28.94 Nej
Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 31.26 Nej

Antal deltagare: 5

F17 60 m häck

Höjd: 76,2cm

# SB PBAvprickad online
Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 10.13 10.13 Nej
Ida Nyström Jonsson
Falu IK
05 Falu IK Nej
Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI Nej
Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF Nej

Antal deltagare: 4

F17 Höjd

# SB PBAvprickad online
Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 145 145 Nej
Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 154 Nej
Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 135 141 Nej
Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 150 150 Nej
Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 166 166 Nej

Antal deltagare: 5

F17 Längd

# SB PBAvprickad online
Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 4.95 4.95 Nej
Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.85 4.85 Nej
Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 4.50 4.89 Nej
Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 4.56 4.56 Nej
Elina Kuusikko
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 3.24 3.24 Nej
Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 4.38 4.38 Nej

Antal deltagare: 6

F17 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Alma Hansson
Bollnäs FIK
05 Bollnäs FIK 10.39 10.39 Nej
Nellie Tällberg
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 9.74 9.74 Nej
Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 10.13 Nej
Irma Jonsson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 10.55 10.55 Nej
Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 9.18 Nej
Frida Ekstav
Tierps IF
06 Tierps IF 9.92 9.92 Nej
Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 9.74 9.74 Nej

Antal deltagare: 7

F17 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 12.02 12.02 Nej
Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 9.38 9.72 Nej
Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 10.06 10.06 Nej
Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 10.10 10.10 Nej
Emilia Johansson
Upsala IF
05 Upsala IF 10.59 10.59 Nej

Antal deltagare: 5

F17 Viktkastning

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Hanna Andersson
Falu IK
05 Falu IK 13.55 13.55 Nej
Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI Nej
Tova Björngard
Upsala IF
06 Upsala IF 13.75 13.75 Nej
Emilia Johansson
Upsala IF
05 Upsala IF 12.50 12.50 Nej

Antal deltagare: 4

F15 60 m

# SB PBAvprickad online
Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 8.65 8.65 Nej
Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 9.81 Nej
Anna Hillman
Gefle IF
07 Gefle IF 8.72 Nej
Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 8.82 Nej
Hedda Mossberg
Gefle IF
07 Gefle IF 8.94 Nej
Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 8.72 8.72 Nej
Kira Wahlman
Gefle IF
08 Gefle IF 8.77 Nej
Debra Hoffman
Järvsö IF
07 Järvsö IF Nej
Bella Mcdade
Järvsö IF
07 Järvsö IF Nej
Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 8.71 8.71 Nej
Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF 9.26 9.26 Nej
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 9.02 9.02 Nej
Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 8.61 8.61 Nej

Antal deltagare: 13

F15 200 m

# SB PBAvprickad online
Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 30.02 30.02 Nej
Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 28.25 28.25 Nej
Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 32.51 Nej
Anna Hillman
Gefle IF
07 Gefle IF 29.78 Nej
Ebba Holmström
Gefle IF
07 Gefle IF 28.59 Nej
Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 29.38 Nej
Kira Wahlman
Gefle IF
08 Gefle IF Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 29.95 29.95 Nej
Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 29.86 29.81 Nej
Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS 30.45 30.45 Nej

Antal deltagare: 10

F15 800 m

# SB PBAvprickad online
Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK Nej
Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 2:48.00 2:44.19 Nej
Ebba Holmström
Gefle IF
07 Gefle IF 2:30.58 Nej
Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 2:35.65 Nej

Antal deltagare: 4

F15 60 m häck

Höjd: 76.2cm

# SB PBAvprickad online
Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK Nej
Anna Hillman
Gefle IF
07 Gefle IF Nej
Ebba Holmström
Gefle IF
07 Gefle IF Nej
Ida Hättestrand
Gefle IF
07 Gefle IF 9.81 Nej
Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 9.91 Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 10.51 10.51 Nej
Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF Nej
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 9.52 9.52 Nej
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 10.58 10.58 Nej
Ella Nilsson
Täby IS
07 Täby IS Nej

Antal deltagare: 10

F15 Höjd

# SB PBAvprickad online
Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 148 148 Nej
Nomi Hjertz
Alunda SK
08 Alunda SK 134 Nej
Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 143 Nej
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 120 Nej
Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 142 Nej
Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 131 131 Nej
Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 115 Nej
Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 130 136 Nej
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 148 148 Nej
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 148 148 Nej

Antal deltagare: 10

F15 Längd

# SB PBAvprickad online
Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK Nej
Nomi Hjertz
Alunda SK
08 Alunda SK 3.58 Nej
Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 4.34 4.34 Nej
Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.83 4.83 Nej
Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 4.53 Nej
Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 4.66 Nej
Anna Hillman
Gefle IF
07 Gefle IF 4.98 4.98 Nej
Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF Nej
Kira Wahlman
Gefle IF
08 Gefle IF Nej
Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 4.80 Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 4.30 4.30 Nej
Ida Winlöf
Söderhamns IF
08 Söderhamns IF 4.26 4.26 Nej
Ebba Borglund
Täby IS
08 Täby IS 5.17 5.17 Nej
Ida Borglund
Täby IS
07 Täby IS 4.42 4.42 Nej

Antal deltagare: 14

F15 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Ida Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK 8.46 8.46 Nej
Nomi Hjertz
Alunda SK
08 Alunda SK 7.84 Nej
Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 8.93 8.93 Nej
Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 9.88 9.88 Nej
Anna Hillman
Gefle IF
07 Gefle IF 10.38 10.38 Nej
Vilda Olsson
Gefle IF
08 Gefle IF 9.71 9.71 Nej
Ella Östblom
Gefle IF
08 Gefle IF 10.78 Nej
Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK Nej
Astrid Gemzell
Tierps IF
07 Tierps IF 9.81 9.81 Nej

Antal deltagare: 9

F15 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Maja Andersson
Alunda SK
08 Alunda SK Nej
Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 8.87 8.87 Nej
Vilma Blomberg
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 8.20 8.20 Nej
Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 12.35 12.35 Nej
Linnéa Alneroth
Gefle IF
08 Gefle IF 7.00 Nej
Vendela Eriksson
Gefle IF
07 Gefle IF 8.97 Nej

Antal deltagare: 6

F15 Viktkastning

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Nomi Hjertz
Alunda SK
08 Alunda SK Nej
Wilma Löf
Alunda SK
08 Alunda SK 10.97 10.97 Nej
Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 12.77 12.77 Nej
Hedda Mossberg
Gefle IF
07 Gefle IF 12.50 Nej

Antal deltagare: 4

F13 60 m

# SB PBAvprickad online
Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 8.99 8.99 Nej
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 9.59 9.59 Nej
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 9.33 Nej
Elsa Lindgren
Bollnäs FIK
10 Bollnäs FIK Nej
Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 10.03 Nej
Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 9.14 9.14 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.30 9.30 Nej
Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 9.51 Nej
Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 10.02 Nej

Antal deltagare: 9

F13 200 m

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK Nej
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 32.38 32.38 Nej
Anna Maria Käller
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 31.30 Nej
Saga Puolakanaho
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK Nej
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 32.89 32.89 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 34.09 34.09 Nej
Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF Nej
Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI Nej

Antal deltagare: 8

F13 60 m häck

Höjd: 68,6cm

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK Nej
Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 10.75 10.75 Nej
Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 11.12 11.02 Nej
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 12.27 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 12.23 12.23 Nej
Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 12.61 12.61 Nej
Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI Nej

Antal deltagare: 7

F13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK Nej
Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 4.20 4.20 Nej
Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 4.31 4.31 Nej
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 4.36 4.36 Nej
Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 3.84 3.84 Nej
Elsa Lindgren
Bollnäs FIK
10 Bollnäs FIK 2.81 2.81 Nej
Saga Puolakanaho
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 3.77 3.77 Nej
Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 4.44 4.44 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 4.31 4.31 Nej
Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 4.06 4.06 Nej
Bella Lundh Hållén
Strands IF
09 Strands IF 3.67 Nej
Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF 3.95 3.95 Nej
Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 3.62 Nej

Antal deltagare: 13

F13 Tresteg

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Emma Andersson
Alunda SK
10 Alunda SK Nej
Elvira Larsson
Alunda SK
09 Alunda SK 8.82 9.20 Nej
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 9.12 9.12 Nej
Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK Nej
Alice Modig
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK Nej
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 7.95 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 7.99 7.99 Nej
Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF Nej
Alicia Sundberg
Strands IF
09 Strands IF Nej
Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI Nej

Antal deltagare: 10

F13 Kula

Vikt: 2,0kg

# SB PBAvprickad online
Nora Hjertz
Alunda SK
09 Alunda SK 8.69 8.69 Nej
Ellen Littorin-Pousette
Alunda SK
10 Alunda SK 7.20 7.20 Nej
Maya Löf
Alunda SK
10 Alunda SK 9.73 9.73 Nej
Elsa Lindgren
Bollnäs FIK
10 Bollnäs FIK 5.20 5.20 Nej
Mira Lundvall
Bollnäs FIK
10 Bollnäs FIK 4.60 Nej
Alice Lindblom
Gefle IF
09 Gefle IF 8.47 Nej
Emma Wennerbo
Gefle IF
09 Gefle IF 10.33 10.33 Nej
Maya Purmonen
Rånäs 4H
09 Rånäs 4H 9.52 9.52 Nej
Märta Brusell
Strands IF
09 Strands IF 8.44 8.44 Nej
Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI 4.69 Nej

Antal deltagare: 10

F11 60 m

# SB PBAvprickad online
Eila Bengtsson
Bollnäs FIK
11 Bollnäs FIK Nej
Lisa Jacobs
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK Nej
Nika Mickelsson
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK Nej
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 9.83 9.83 Nej
Vega Isander
Strands IF
11 Strands IF 10.57 Nej
Meja Molin
Strands IF
11 Strands IF Nej
Matilda Benke
Söderhamns IF
12 Söderhamns IF 13.67 Nej

Antal deltagare: 7

F11 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Eila Bengtsson
Bollnäs FIK
11 Bollnäs FIK 2.80 2.80 Nej
Lisa Jacobs
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK Nej
Nika Mickelsson
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK Nej
Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK 3.83 3.83 Nej
Vega Isander
Strands IF
11 Strands IF Nej
Meja Molin
Strands IF
11 Strands IF Nej
Eira Östby
Strands IF
11 Strands IF Nej
Matilda Benke
Söderhamns IF
12 Söderhamns IF 2.60 Nej

Antal deltagare: 8

F11 Kula

Vikt: 2,0kg

# SB PBAvprickad online
Lisa Jacobs
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK Nej
Nika Mickelsson
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK Nej
Vega Isander
Strands IF
11 Strands IF 4.06 Nej
Meja Molin
Strands IF
11 Strands IF Nej
Eira Östby
Strands IF
11 Strands IF Nej

Antal deltagare: 5

Män 60 m

# SB PBAvprickad online
Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 7.85 7.68 Nej
Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 7.70 7.70 Nej
Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 7.17 7.17 Nej
Simon Bäckström
IFK Mora FIK
95 IFK Mora FIK Nej
Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 7.81 Nej
Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 8.18 8.18 Nej
Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 7.29 7.29 Nej
Albin Florén
Leksands FIK
02 Leksands FIK 7.46 7.46 Nej
Marcus Kans
Leksands FIK
90 Leksands FIK 7.76 7.76 Nej
Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 7.58 7.58 Nej
Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 7.40 7.40 Nej
Simon Vikström
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 7.41 7.41 Nej

Antal deltagare: 12

Män 200 m

# SB PBAvprickad online
Kristoffer Andersson
Falu IK
04 Falu IK 22.51 Nej
Alfred Sandström
IFK Mora FIK
04 IFK Mora FIK 24.12 Nej
Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF 27.33 27.33 Nej
Noa Skomorowski
Kvarnsvedens GOIF FIK
03 Kvarnsvedens GOIF FIK 22.95 Nej
Albin Florén
Leksands FIK
02 Leksands FIK 25.53 25.53 Nej
Viktor Thor
Strands IF
00 Strands IF 23.20 Nej
William Thor
Strands IF
00 Strands IF 21.69 Nej
Simon Vikström
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 22.76 Nej

Antal deltagare: 8

Män 800 m

# SB PBAvprickad online
Martin Jansson
Söderhamns IF
91 Söderhamns IF 2:16.33 Nej

Antal deltagare: 1

Män 60 m häck

Höjd: 106,7cm

# SB PBAvprickad online
Nicklas Karlsson
Falu IK
96 Falu IK 8.67 Nej

Antal deltagare: 1

Män Höjd

# SB PBAvprickad online
Anders Silén
Strands IF
65 Strands IF 158 173 Nej
Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 170 170 Nej
Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 176 169 Nej

Antal deltagare: 3

Män Stav

# SB PBAvprickad online
Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 240 Nej
Urban Åström
Sundsvalls FI
67 Sundsvalls FI Nej

Antal deltagare: 2

Män Längd

# SB PBAvprickad online
Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 6.26 6.34 Nej
Nicklas Karlsson
Falu IK
96 Falu IK 6.75 Nej
Alvar Broth
Järvsö IF
04 Järvsö IF Nej
Anders Silén
Strands IF
65 Strands IF 5.35 5.35 Nej
Vidar Kempe
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 5.82 5.82 Nej
Max Andersson
Upsala IF
95 Upsala IF 7.69 Nej

Antal deltagare: 6

Män Tresteg

# SB PBAvprickad online
Christof Neib
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 13.55 13.61 Nej

Antal deltagare: 1

Män Kula

Vikt: 7,26kg

# SB PBAvprickad online
Joel Jansson
Bollnäs FIK
93 Bollnäs FIK Nej
Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK Nej
Nicklas Karlsson
Falu IK
96 Falu IK 12.11 13.18 Nej

Antal deltagare: 3

Män Viktkastning

Vikt: 15,88kg

# SB PBAvprickad online
Lars Hammargren
Bollnäs FIK
60 Bollnäs FIK 8.70 9.08 Nej
Torgny Gustafsson
Strands IF
65 Strands IF 13.87 13.87 Nej

Antal deltagare: 2

P19 Kula

Vikt: 6,0kg

# SB PBAvprickad online
Viktor Rydåker
Alunda SK
03 Alunda SK 13.65 14.25 Nej
Teodor Lundvall
Bollnäs FIK
03 Bollnäs FIK 13.51 13.51 Nej
Viggo Berlin
Gefle IF
04 Gefle IF Nej

Antal deltagare: 3

P17 60 m

# SB PBAvprickad online
Emil Lundagårds
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 8.57 8.57 Nej
Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål Nej
Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 7.98 7.98 Nej
Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 7.59 7.59 Nej
Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 8.18 8.18 Nej
Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 7.98 7.98 Nej
Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 7.94 7.94 Nej

Antal deltagare: 7

P17 200 m

# SB PBAvprickad online
Emil Lundagårds
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 29.32 29.32 Nej
Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 26.06 26.06 Nej
Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 25.15 25.15 Nej
Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 25.89 25.89 Nej

Antal deltagare: 4

P17 800 m

# SB PBAvprickad online
Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 2:28.89 Nej
Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 2:50.02 Nej

Antal deltagare: 2

P17 Höjd

# SB PBAvprickad online
Vilgot Westling
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 140 160 Nej

Antal deltagare: 1

P17 Längd

# SB PBAvprickad online
Edwin Almroth
IK Stål
06 IK Stål 5.15 5.15 Nej
Aleksandros Panajoti
IK Stål
06 IK Stål 5.17 5.17 Nej
Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 5.26 5.26 Nej
Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 5.29 5.29 Nej

Antal deltagare: 4

P17 Tresteg

# SB PBAvprickad online
Tinh Lundström
Leksands FIK
06 Leksands FIK 10.44 10.44 Nej
Elis Gemzell
Tierps IF
05 Tierps IF 11.94 12.19 Nej

Antal deltagare: 2

P17 Kula

Vikt: 5,0kg

# SB PBAvprickad online
Adam Söder
Gefle IF
05 Gefle IF 13.29 13.29 Nej
Lukas Elfström
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 11.43 11.43 Nej

Antal deltagare: 2

P15 60 m

# SB PBAvprickad online
Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 9.51 9.51 Nej
Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 7.82 7.82 Nej
Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 8.00 8.00 Nej
Mustafa Alrikabi
Brännans IF
08 Brännans IF Nej
Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 8.62 Nej
Elliot Neuhaus
Gefle IF
07 Gefle IF 8.59 Nej
Hugo Nowak
Gefle IF
08 Gefle IF 7.90 7.90 Nej
Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 9.25 Nej
Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 9.09 Nej

Antal deltagare: 9

P15 200 m

# SB PBAvprickad online
Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 34.07 34.07 Nej
Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 26.27 26.27 Nej
Mustafa Alrikabi
Brännans IF
08 Brännans IF Nej
Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF 28.68 Nej
Elliot Neuhaus
Gefle IF
07 Gefle IF 27.87 Nej
Hugo Nowak
Gefle IF
08 Gefle IF 29.74 Nej

Antal deltagare: 6

P15 800 m

# SB PBAvprickad online
Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 2:50.37 Nej

Antal deltagare: 1

P15 60 m häck

Höjd: 84,0cm

# SB PBAvprickad online
Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK Nej

Antal deltagare: 1

P15 Höjd

# SB PBAvprickad online
Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 110 110 Nej
Edvin Käller
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 165 165 Nej
Albin Björngard
Upsala IF
08 Upsala IF 130 130 Nej

Antal deltagare: 3

P15 Längd

# SB PBAvprickad online
Wahaj Ali
Brännans IF
08 Brännans IF 5.03 5.03 Nej
Mustafa Alrikabi
Brännans IF
08 Brännans IF Nej
Edvin Andersson
Gefle IF
08 Gefle IF Nej
Elliot Neuhaus
Gefle IF
07 Gefle IF Nej
Hugo Nowak
Gefle IF
08 Gefle IF Nej
Edvin Sundvall
Gefle IF
07 Gefle IF 3.95 Nej
Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 4.69 Nej
Leo Thor
Strands IF
08 Strands IF 4.50 4.50 Nej
Albin Björngard
Upsala IF
08 Upsala IF 3.29 3.29 Nej

Antal deltagare: 9

P15 Kula

Vikt: 4,0kg

# SB PBAvprickad online
Alfred Eriksson
Bollnäs FIK
08 Bollnäs FIK 6.05 6.05 Nej
Elliot Neuhaus
Gefle IF
07 Gefle IF Nej
Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF 9.01 Nej
Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 14.46 14.46 Nej
Albin Björngard
Upsala IF
08 Upsala IF 6.99 6.99 Nej

Antal deltagare: 5

P15 Viktkastning

Vikt: 9,08kg

# SB PBAvprickad online
Milton Wiklund
Gefle IF
07 Gefle IF Nej
Ludvig Ellgren
Turebergs FK
07 Turebergs FK 15.64 15.64 Nej
Albin Björngard
Upsala IF
08 Upsala IF 6.87 6.87 Nej

Antal deltagare: 3

P13 60 m

# SB PBAvprickad online
Lukas Haraldsson
Alunda SK
09 Alunda SK Nej
Elias Lundagårds
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK Nej
Axel Svedberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 8.92 Nej
Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.52 8.52 Nej
Milo Enander
Tierps IF
09 Tierps IF 8.66 8.66 Nej

Antal deltagare: 5

P13 200 m

# SB PBAvprickad online
Lukas Haraldsson
Alunda SK
09 Alunda SK Nej
Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 29.88 29.88 Nej

Antal deltagare: 2

P13 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Lukas Haraldsson
Alunda SK
09 Alunda SK Nej
Elias Lundagårds
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 2.87 Nej
Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 4.17 4.17 Nej
Milo Enander
Tierps IF
09 Tierps IF 4.80 Nej

Antal deltagare: 4

P13 Tresteg

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Lukas Haraldsson
Alunda SK
09 Alunda SK 7.19 Nej
Milo Enander
Tierps IF
09 Tierps IF 10.45 10.45 Nej

Antal deltagare: 2

P13 Kula

Vikt: 3,0kg

# SB PBAvprickad online
Elis Fält
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 6.73 Nej
Noel Westberg
Bollnäs FIK
09 Bollnäs FIK 7.27 7.27 Nej
Gusten Berglund
Söderhamns IF
09 Söderhamns IF 8.21 8.21 Nej

Antal deltagare: 3

P11 60 m

# SB PBAvprickad online
Johannes Persson
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK Nej
Anton Lindblom
Gefle IF
11 Gefle IF 12.77 Nej
Jonatan Alin
IFK Mora FIK
11 IFK Mora FIK 10.62 Nej
Viktor Scott
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 10.72 Nej

Antal deltagare: 4

P11 Längd

Hoppzon

# SB PBAvprickad online
Johannes Persson
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK Nej
Anton Lindblom
Gefle IF
11 Gefle IF 2.59 2.53 Nej
Jonatan Alin
IFK Mora FIK
11 IFK Mora FIK 3.32 Nej
Viktor Scott
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI 3.29 Nej

Antal deltagare: 4

P11 Kula

Vikt: 2,0kg

# SB PBAvprickad online
Johannes Persson
Bollnäs FIK
12 Bollnäs FIK Nej
Anton Lindblom
Gefle IF
11 Gefle IF 5.92 3.93 Nej
Jonatan Alin
IFK Mora FIK
11 IFK Mora FIK 7.31 Nej

Antal deltagare: 3

Veteraner Kvinnor Kula

# SB PBAvprickad online
Carina Lindblom
Bollnäs FIK
83 Bollnäs FIK 8.10 8.10 Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Män Kula

# SB PBAvprickad online
Rolf Larsson
Hofors AIF
42 Hofors AIF Nej

Antal deltagare: 1

Veteraner Män Viktkastning

# SB PBAvprickad online
Lars Hammargren
Bollnäs FIK
60 Bollnäs FIK Nej
Torgny Gustafsson
Strands IF
65 Strands IF Nej

Antal deltagare: 2