Startlista

Sprinterträffen
IFK Hallen vid Centrala Idrottsplatsen, Lund   2020-01-11

Kvinnor 60 m

SB PB
Elin Ekelund
Eslövs AI
02 Eslövs AI
Cecilie Biltoft-Jensen
Frederiksberg IF (DEN)
94 Frederiksberg IF (DEN)
Laetitia Bruun
Frederiksberg IF (DEN)
94 Frederiksberg IF (DEN) 8.20
Alda Sigurdsdóttir Lamhauge
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN) 8.26 8.26
Sophie Roessler
Frederiksberg IF (DEN)
96 Frederiksberg IF (DEN) 7.76
Camilla Høgh Sørensen
Frederiksberg IF (DEN)
98 Frederiksberg IF (DEN)
Emelie Freiland Paulsson
IFK Lund
95 IFK Lund 8.92
Alice Hedberg
IFK Lund
02 IFK Lund
Annika Mattsson
IFK Lund
97 IFK Lund
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund 7.74
Elin Sternsjö
IFK Lund
94 IFK Lund
Sofia Wallertoft
IFK Lund
92 IFK Lund 8.42
Pernilla Nilsson
IFK Trelleborg
92 IFK Trelleborg 7.46
Moa Sjödell
IK Hakarpspojkarna
99 IK Hakarpspojkarna
Emma Hedlund
Malmö AI
00 Malmö AI 8.05
Anja Olsson
Malmö AI
01 Malmö AI
Samantha Oware
Malmö AI
01 Malmö AI 7.77
Wilma Rosenquist
Malmö AI
01 Malmö AI 7.64
Filippa Sivnert
Malmö AI
01 Malmö AI 7.79
Ida Staafgård
Malmö AI
03 Malmö AI 7.91
Olivia Stridh
Malmö AI
02 Malmö AI 7.77
Sissela Österberg
Malmö AI
02 Malmö AI
Agnes Johansson
Trollhättan FIK
95 Trollhättan FIK
Hannah Hansson
Åhus FIK
00 Åhus FIK 8.07
Cornelia Helgesson
Åhus FIK
02 Åhus FIK 8.41

Antal anmälda deltagare: 25

Kvinnor 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Mathilde Heltbech
Frederiksberg IF (DEN)
95 Frederiksberg IF (DEN) 8.44
Maja Maunsbach
IFK Lund
01 IFK Lund
Freja Andersdotter
Malmö AI
01 Malmö AI
Angel Richmore
Malmö AI
01 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 4

Kvinnor Höjd

SB PB
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Sara Johansson
IFK Lund
94 IFK Lund
Ellen White
IFK Lund
01 IFK Lund
Moa Sjödell
IK Hakarpspojkarna
99 IK Hakarpspojkarna
Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK

Antal anmälda deltagare: 5

F17 60 m

SB PB
Tova Möllerström
Eslövs AI
03 Eslövs AI
Titti Ewertzh
IFK Helsingborg
03 IFK Helsingborg
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund 8.29
Famke Persson
IFK Lund
03 IFK Lund
Klara Persson
IFK Lund
04 IFK Lund
Emilia Franzén
Klippans FK
04 Klippans FK 7.85
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 8.19
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 8.12 8.12
Alice Albien
Öresund FK
04 Öresund FK
Iza Mellberg
Öresund FK
04 Öresund FK

Antal anmälda deltagare: 10

F17 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Linnea Haara
Eslövs AI
03 Eslövs AI 10.08
Magda Karlsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Emma Kovacevic
Klippans FK
04 Klippans FK 10.38
Frida Andersson
Malmö AI
03 Malmö AI
Una Rahic Ademovic
Malmö AI
04 Malmö AI 9.81
Sydney Karström
Åhus FIK
04 Åhus FIK 8.99 8.99
Filippa Svensson
Åhus FIK
03 Åhus FIK 9.95

Antal anmälda deltagare: 7

F15 60 m

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet
Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 9.03 9.03
Joanna Ek
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg 9.00
Celine Stjernfelt
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Ebba Holgersson
IFK Lund
06 IFK Lund 8.94
Alva Jeppsson
IFK Lund
06 IFK Lund 10.34
Selma Oredsson Tomasini
IFK Lund
06 IFK Lund 9.46
Sophia Schüttert
IFK Lund
06 IFK Lund
Anna Törnquist
IFK Lund
05 IFK Lund
Beata Wrigstad
IFK Lund
06 IFK Lund
Nevena Brankovic
Malmö AI
05 Malmö AI
Ella Wolff
Malmö AI
05 Malmö AI
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 16

F15 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Daphne Rönnerling
FK Athlet
05 FK Athlet 10.47
Anesa Delkic
IF Kronan
06 IF Kronan
Asta Hägglund
IF Kronan
06 IF Kronan
Ida Svedenborn
IF Kronan
06 IF Kronan 10.83 10.83
Frida Andersson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Lovisa Nilsson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 9.52
Lisa Engdahl
Malmö AI
06 Malmö AI 9.50
Alba Hansson
Malmö AI
05 Malmö AI
Celia Parmatow
Malmö AI
05 Malmö AI 9.99
Amanda Rönn
Malmö AI
05 Malmö AI 10.25
Lina Ås
Ystads IF
06 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 11

F13 60 m

SB PB
Stella Falknell
FK Athlet
07 FK Athlet
Hedvig Jeansson Rahm
FK Athlet
07 FK Athlet
Linn Blomé
IFK Lund
07 IFK Lund
Elin Erlandsson
IFK Lund
07 IFK Lund 9.42 9.42
Nora Lindmark
IFK Lund
07 IFK Lund
Emilia Soini
IFK Lund
07 IFK Lund
Saga Törnquist
IFK Lund
07 IFK Lund
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 8.84

Antal anmälda deltagare: 8

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
Bella Gisel
Lomma FIK
07 Lomma FIK 10.40
Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 2

F12 60 m

SB PB
Ellen Andersson
Båstads GIF
08 Båstads GIF 8.96
Maria arrawi
IF Kronan
08 IF Kronan
Tyra Svedenborn
IF Kronan
08 IF Kronan 10.81
Nora Alm
IFK Lund
08 IFK Lund
Alma Bergstrand
IFK Lund
08 IFK Lund
Elsa Ehrenborg
IFK Lund
08 IFK Lund
Alice Lindecrantz
IFK Lund
08 IFK Lund
Lykke Linden
IFK Lund
08 IFK Lund
Tilde Bladh
Malmö AI
08 Malmö AI 9.04
Ebba Elm
Malmö AI
08 Malmö AI 8.96

Antal anmälda deltagare: 10

F11 60 m

SB PB
Rebecka Bryland
Bara FIK
09 Bara FIK 9.84 9.84
Hanna Hedberg
IF Kronan
09 IF Kronan
Seoyul Choi
IFK Lund
09 IFK Lund 9.65 9.65
Sally Karlsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Emilia Lundblom
IFK Lund
09 IFK Lund
Saga Persson
IFK Lund
09 IFK Lund
Nellie Stern
IFK Lund
09 IFK Lund
Majken Sundewall
IFK Lund
09 IFK Lund
Karin Walle
IFK Lund
09 IFK Lund
Livia Wirf
IFK Lund
09 IFK Lund
Ellen Åsberg
Lomma FIK
09 Lomma FIK

Antal anmälda deltagare: 11

F10 60 m

SB PB
Zavannah Persson
FK Athlet
10 FK Athlet
Ella Thümmel
FK Athlet
10 FK Athlet
Thea Håkansson
IF Kronan
10 IF Kronan
Selma Almgren
IFK Lund
10 IFK Lund
Emma Backlund
IFK Lund
10 IFK Lund
Molly Björk
IFK Lund
10 IFK Lund
Moa Cederström
IFK Lund
10 IFK Lund
Elvira Danielsson
IFK Lund
10 IFK Lund
Ellen Hansson
IFK Lund
10 IFK Lund
Signe Hegardt
IFK Lund
10 IFK Lund
Vega Röme
IFK Lund
10 IFK Lund
Lisa Tage
IFK Lund
10 IFK Lund
Filippa Ottessen
Lomma FIK
10 Lomma FIK
Stella Papée
Lomma FIK
10 Lomma FIK
Beata Åsberg
Lomma FIK
10 Lomma FIK
Sarah Berkani
Malmö AI
10 Malmö AI
Agnes Elm
Malmö AI
10 Malmö AI
Denise Kemi Rehnborg
Malmö AI
10 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 18

F9 60 m

SB PB
Maja Andersson
Båstads GIF
11 Båstads GIF
Beatrice Schön
FK Athlet
11 FK Athlet
Ellen Månsson
IF Kronan
11 IF Kronan
Tilda Adler Hill
IFK Lund
11 IFK Lund
Astrid Boström Hällås
IFK Lund
11 IFK Lund
Liv Lundin Linnér
IFK Lund
11 IFK Lund
Alva Löfkvist
IFK Lund
11 IFK Lund
Agnes Magnusson
IFK Lund
11 IFK Lund
Ella Trommer
IFK Lund
11 IFK Lund
Freja Rosberg
Öresund FK
11 Öresund FK 10.96 10.96

Antal anmälda deltagare: 10

F8 60 m

SB PB
Ida Bryland
Bara FIK
12 Bara FIK 11.19 11.19
Ella Håkansson
IF Kronan
13 IF Kronan
Elise Levin
IF Kronan
12 IF Kronan
Maggie Månsson
IF Kronan
13 IF Kronan
Svea Olofsson
IF Kronan
12 IF Kronan
Malva Andrae
IFK Lund
12 IFK Lund
Ragnhildur Jóhanna Arnljótsdóttir
IFK Lund
12 IFK Lund
Elna Esaiasson
IFK Lund
12 IFK Lund
Siri Frostin
IFK Lund
12 IFK Lund 12.13 12.13
Fiona Nylander
IFK Lund
12 IFK Lund
Olivia Probert
IFK Lund
12 IFK Lund
Laura Van Aken
IFK Lund
12 IFK Lund
Hannah Berkani
Malmö AI
12 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 13

Män 60 m

SB PB
Frederik Regli
Frederiksberg IF (DEN)
90 Frederiksberg IF (DEN) 7.29
Linus Malmborg
Heleneholms IF
74 Heleneholms IF 7.42
Björn Boström
IFK Lund
87 IFK Lund 6.99
Fredrik Ekman
IFK Lund
94 IFK Lund 8.10
Martin Jönsson
IFK Lund
96 IFK Lund 7.32
Dante Kwan
IFK Lund
88 IFK Lund 8.03
Noah Lacayo
IFK Lund
99 IFK Lund
Simon Wennolf
IFK Lund
00 IFK Lund 7.37
Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 7.55
Isac Engman
Malmö AI
02 Malmö AI 7.67
Elias Hedner
Malmö AI
02 Malmö AI 7.42
Andreas Jönsson
Malmö AI
02 Malmö AI 7.65
Anders Nilsson
Malmö AI
63 Malmö AI
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 7.16
Simon Nordqvist
Åhus FIK
02 Åhus FIK 7.43

Antal anmälda deltagare: 15

Män Höjd

SB PB
Mikkel Ringsted
Københavns IF (DEN)
96 Københavns IF (DEN) 183

Antal anmälda deltagare: 1

P19 60 m häck Höjd: 99,1cm

SB PB
Max Rosquist-Larsson
Malmö AI
01 Malmö AI 8.37

Antal anmälda deltagare: 1

P17 60 m

SB PB
Samuel Ekelund
Eslövs AI
03 Eslövs AI 7.42 7.42
Bertil Augustsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Isak Holgersson
IFK Lund
04 IFK Lund 7.69
Filip Olsson
IFK Lund
04 IFK Lund
Elias Wennolf
IFK Lund
03 IFK Lund 7.23
Olle Holmberg
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 8.28
Joel Ring
IFK Trelleborg
04 IFK Trelleborg 7.76
Zico Jr Marecaldi
Malmö AI
04 Malmö AI 7.45 7.32
Zacharias Parmatow
Malmö AI
03 Malmö AI 7.50
Adam Svensson
Malmö AI
03 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 10

P15 60 m

SB PB
Isak Gamst
IF Kronan
05 IF Kronan 7.35 7.35
Jacob Carlsson
IFK Helsingborg
05 IFK Helsingborg
Vuk Dorontic
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
David Eriksson
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.21 8.21
Zac Jellum Ling
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.29 8.29
Albin Sjöh
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.56
Viktor Vartia
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg 8.52
William Anderberg
IFK Lund
06 IFK Lund 8.71
Simon Danielsson
IFK Lund
06 IFK Lund
Viktor Ekeblom
IFK Lund
06 IFK Lund
Elias Löndahl
IFK Lund
06 IFK Lund 8.54 8.54
Melvin Preihs
IFK Lund
06 IFK Lund 9.49
Elias Toth
IFK Lund
05 IFK Lund 7.90
Noah Karlberg
Lomma FIK
05 Lomma FIK 7.40
Måns Bergström
Malmö AI
05 Malmö AI 7.61
Viktor Hedner
Malmö AI
05 Malmö AI 7.73
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI 8.31

Antal anmälda deltagare: 18

P15 60 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
Linus Rosén
IFK Helsingborg
06 IFK Helsingborg
Alexander Eklund
Klippans FK
05 Klippans FK 9.22
Melvin Modess
Malmö AI
05 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 3

P13 60 m

SB PB
Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Eric Noghi
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Ludvig Lundblom
IFK Lund
07 IFK Lund
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Bram Persson
IFK Lund
07 IFK Lund
Edvin Sassersson
IFK Trelleborg
07 IFK Trelleborg 9.18 9.18

Antal anmälda deltagare: 6

P13 60 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
Wincenth Fought
Heleneholms IF
07 Heleneholms IF
Edvin Malmström
IFK Lund
07 IFK Lund
Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI
Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 5

P12 60 m

SB PB
Teo Björk
IFK Lund
08 IFK Lund
Alvar Gustafsson
IFK Lund
08 IFK Lund
Jakob Löfkvist
IFK Lund
08 IFK Lund
Simon Löndahl
IFK Lund
08 IFK Lund 8.90
Sixten Palm
IFK Lund
08 IFK Lund 9.16 9.16
Christian Schüttert
IFK Lund
08 IFK Lund 9.13
Alfred Tage
IFK Lund
08 IFK Lund
Loke Bergström
Malmö AI
08 Malmö AI 8.95 8.95
Oskar Jönsson
Malmö AI
08 Malmö AI
Olle Lindberg
Malmö AI
08 Malmö AI
Theo Lydén
Malmö AI
08 Malmö AI
Nino Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
08 Malmö AI 8.46

Antal anmälda deltagare: 12

P11 60 m

SB PB
Lucas Falknell
FK Athlet
09 FK Athlet
Albin Anderberg
IFK Lund
09 IFK Lund
Emil Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Lukas Blomé
IFK Lund
09 IFK Lund
Vincent Bluhm
IFK Lund
09 IFK Lund
Malcolm Lyrenäs
IFK Lund
09 IFK Lund
Filip Månsson
IFK Lund
09 IFK Lund
Uros Brankovic
Malmö AI
09 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 8

P10 60 m

SB PB
Axel Falknell
FK Athlet
10 FK Athlet
Oliver Ehrenborg
IFK Lund
10 IFK Lund
Viktor Hellmo
IFK Lund
10 IFK Lund
Vidar Lövendahl
IFK Lund
10 IFK Lund
Arvid Malmström
IFK Lund
10 IFK Lund
Josh Olsson Prescod
IFK Lund
10 IFK Lund
Albin Åkesson
Ängelholms IF
10 Ängelholms IF

Antal anmälda deltagare: 7

P9 60 m

SB PB
Nils Asker Rasmusson
Heleneholms IF
11 Heleneholms IF
Jakim Hellgren
IFK Lund
11 IFK Lund
Elis Nordqvist
IFK Lund
11 IFK Lund
Benjamin Sandkvist
IFK Lund
11 IFK Lund 10.25
Svante Sjöstedt
IFK Lund
11 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 5

P8 60 m

SB PB
Gustav Edlundh
IFK Lund
12 IFK Lund
Leon Hagerling
IFK Lund
12 IFK Lund
Otto Haider Sundin
IFK Lund
12 IFK Lund
Gustaf Lundvall
IFK Lund
12 IFK Lund
Josiah Åberg
IFK Lund
12 IFK Lund 9.75 9.75
Theo Radosavljevic Kusljic
Malmö AI
12 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 6

Veteraner Kvinnor 60 m

SB PB
Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF
Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet
Cecilia Assiks
Höörs IS
79 Höörs IS
Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS
Anna Karin Lindgren
IFK Helsingborg
61 IFK Helsingborg
Karin Björk
IFK Lund
81 IFK Lund
Lena Persson
IFK Lund
54 IFK Lund
Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI
Lina Odéhn
Ystads IF
84 Ystads IF

Antal anmälda deltagare: 9

Veteraner Kvinnor 60 m häck

SB PB
Cecilia Assiks
Höörs IS
79 Höörs IS
Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS
Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS
Helena Westerdahl
Höörs IS
70 Höörs IS
Marie Louise Levy
Malmö AI
79 Malmö AI

Antal anmälda deltagare: 5

Veteraner Kvinnor Längd

SB PB
Lina Sollven
Björnstorps IF
83 Björnstorps IF
Camilla Rönnerling
FK Athlet
85 FK Athlet
Ann Krogsgaard
Höörs IS
69 Höörs IS
Maria Nilsson
Höörs IS
72 Höörs IS
Helena Westerdahl
Höörs IS
70 Höörs IS
Lena Persson
IFK Lund
54 IFK Lund

Antal anmälda deltagare: 6

Veteraner Män 60 m

SB PB
Carl Almström
Björnstorps IF
51 Björnstorps IF
Max Linde
Björnstorps IF
70 Björnstorps IF
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF
Bo-Göran Malmborg
Heleneholms IF
50 Heleneholms IF
Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF
Martin Pålsson
Heleneholms IF
75 Heleneholms IF
Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
Peter Lindgren
IFK Helsingborg
60 IFK Helsingborg 8.50
Evert Tegle
IFK Helsingborg
49 IFK Helsingborg 9.80
Jim Andreasson
IFK Lund
73 IFK Lund
Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund
Erling Johnsson
IFK Lund
42 IFK Lund
Jakob Löndahl
IFK Lund
78 IFK Lund
Alexander Milanov
IFK Lund
68 IFK Lund
Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund
Per Sjöstedt
IFK Lund
75 IFK Lund
Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas
Mats Bjurgren
IK Pallas
70 IK Pallas
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
Magnus Andersson
Malmö AI
45 Malmö AI 10.48
Martin Bergström
Malmö AI
76 Malmö AI
Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI
Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI
Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI
Johan Ramm-Ericson
Malmö AI
69 Malmö AI
Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK
Rune Persson (Utom tävlan)
UF Contact
47 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 31

Veteraner Män 60 m häck

SB PB
Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF
Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
Peter Algotsson
IK Pallas
62 IK Pallas
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI
Ove Persson
Ryssbergets IK
58 Ryssbergets IK

Antal anmälda deltagare: 6

Veteraner Män Längd

SB PB
Henrik Falknell
FK Athlet
74 FK Athlet
Tomas Jeansson
FK Athlet
71 FK Athlet
Markus Rönnerling
FK Athlet
81 FK Athlet
Johan Thümmel
FK Athlet
73 FK Athlet
Klas Fjällrot
Heleneholms IF
44 Heleneholms IF
Erik Månsson
Heleneholms IF
68 Heleneholms IF
Dr. Markus Abrahamsson
Höörs IS
73 Höörs IS
Bertil Dersén
IFK Lund
62 IFK Lund
Erling Johnsson
IFK Lund
42 IFK Lund
Tim Nielsen
IFK Lund
65 IFK Lund
Dennis Due
IS Göta
73 IS Göta
Jonas Boijertz
Malmö AI
74 Malmö AI
Lars Erik Granberg
Malmö AI
42 Malmö AI
Åke Jonson
Malmö AI
42 Malmö AI 2.50
Rune Persson (Utom tävlan)
UF Contact
47 UF Contact

Antal anmälda deltagare: 15

Totalt antal anmälda deltagare: 266

Totalt antal anmälda starter: 319