Startlista

Storsjöspelen
Hofvallen, Östersund   2020-08-28 - 2020-08-30

Kvinnor 800 m

SB PB
110 Vera Lauri
IFK Umeå
06 IFK Umeå 2:37.20 2:37.20
106 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK
45 Hannah Karlsson
Sollefteå GIF
08 Sollefteå GIF
65 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 2:49.81 2:49.81
7 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI
36 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 2:41.71 2:41.71
100 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF 2:40.39 2:40.39
79 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF
95 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF
13 Anja Holmgren
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF
60 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF
73 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF

Antal deltagare: 12

Kvinnor Spjut Vikt: 600g

SB PB
84 Nora Swartz
Östersunds GIF
01 Östersunds GIF 27.14 27.96

Antal deltagare: 1

F17 100 m

SB PB
87 Olivia Kålen
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 13.65 13.65
63 Levina Ringdahl
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 14.76 14.76
60 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF
77 Meja Lindberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 12.62 12.62

Antal deltagare: 4

F17 200 m

SB PB
65 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 27.68 27.68

Antal deltagare: 1

F17 100 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
68 Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 15.60 15.60
65 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 16.74 16.74

Antal deltagare: 2

F17 Höjd

SB PB
68 Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 154 158
87 Olivia Kålen
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 160 160
63 Levina Ringdahl
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF
65 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 148 148

Antal deltagare: 4

F17 Stav

SB PB
68 Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF

Antal deltagare: 1

F17 Längd

SB PB
68 Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 4.69 4.94
87 Olivia Kålen
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 5.24 5.24
63 Levina Ringdahl
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 4.39 4.39

Antal deltagare: 3

F17 Tresteg

SB PB
87 Olivia Kålen
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF

Antal deltagare: 1

F17 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
87 Olivia Kålen
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 10.58 10.58
63 Levina Ringdahl
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 11.84 11.84
35 Emelie Wikström
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 10.77 10.77
65 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 12.08 12.08

Antal deltagare: 4

F17 Spjut Vikt: 500g

SB PB
68 Lovisa Blomqvist
Marieby GOIF
04 Marieby GOIF 35.79 35.79
65 Linnea Backlund
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 32.59 32.59

Antal deltagare: 2

F15 80 m

SB PB
104 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK
110 Vera Lauri
IFK Umeå
06 IFK Umeå 11.19 11.19
107 Tuva Steneberg
IFK Umeå
06 IFK Umeå 10.96 10.96
58 Kajsa Myhr
Marieby GOIF
05 Marieby GOIF 10.99 10.78
12 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 10.83 10.83
36 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 12.31 12.31
102 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 11.86 11.86
49 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 10.85 10.85
13 Anja Holmgren
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF
60 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 11.33 11.33
18 Astrid Karlstedt
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 11.77 11.77
69 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 10.86 10.86

Antal deltagare: 12

F15 200 m

SB PB
104 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK
110 Vera Lauri
IFK Umeå
06 IFK Umeå 28.52 28.52
107 Tuva Steneberg
IFK Umeå
06 IFK Umeå 27.48 27.48
12 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 28.60 28.60
36 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 31.05 31.05
49 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 28.19 28.19
80 Moa Blomgren
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 30.49
60 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 28.84 28.84
18 Astrid Karlstedt
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 30.21 30.21
69 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 27.76 27.76

Antal deltagare: 10

F15 80 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
107 Tuva Steneberg
IFK Umeå
06 IFK Umeå 13.25 13.25
58 Kajsa Myhr
Marieby GOIF
05 Marieby GOIF 13.03 12.68
12 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 12.94 12.94
8 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 13.24 13.24
33 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF
49 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 14.89 14.89
60 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 14.32 14.32
69 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 12.50 12.50

Antal deltagare: 8

F15 300 m häck Höjd: 76,2cm

SB PB
107 Tuva Steneberg
IFK Umeå
06 IFK Umeå 49.22 49.22
8 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI
36 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 57.05 57.05
49 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF
60 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 50.17 50.17
69 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 48.01 48.01

Antal deltagare: 6

F15 Höjd

SB PB
58 Kajsa Myhr
Marieby GOIF
05 Marieby GOIF 146 156
12 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 141 141
8 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 152 153
36 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 130 136
102 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 146 146
69 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 138 138

Antal deltagare: 6

F15 Längd

SB PB
104 Tindra Olsson
Bollnäs FIK
06 Bollnäs FIK 4.72 4.72
107 Tuva Steneberg
IFK Umeå
06 IFK Umeå 4.79 4.79
58 Kajsa Myhr
Marieby GOIF
05 Marieby GOIF 4.11 4.81
12 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 4.67 4.69
36 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 4.01 4.01
102 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 4.58 4.58
49 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 4.60 4.76
60 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 4.50 4.50
69 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 5.01 5.06

Antal deltagare: 9

F15 Tresteg

SB PB
69 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF

Antal deltagare: 1

F15 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
48 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 10.96 10.96
107 Tuva Steneberg
IFK Umeå
06 IFK Umeå 8.56 8.56
12 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 9.72 9.72
33 Elsa Arnesson
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 7.11 7.11
36 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF
102 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 9.64 9.64
80 Moa Blomgren
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF
30 Ella Green
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 8.57 8.57
60 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 7.52 7.52
69 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 7.38 7.38

Antal deltagare: 10

F15 Spjut Vikt: 500g

SB PB
107 Tuva Steneberg
IFK Umeå
06 IFK Umeå 26.58 26.58
58 Kajsa Myhr
Marieby GOIF
05 Marieby GOIF 29.76 29.76
12 Amanda Hedlund
Sundsvalls FI
05 Sundsvalls FI 27.92 27.92
8 Alva Åkesson
Sundsvalls FI
06 Sundsvalls FI 23.10 23.10
36 Emma Flinkberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 16.15 16.15
102 Therese Silver
Trångsvikens IF
05 Trångsvikens IF 34.10 34.10
49 Ida Svedberg
Trångsvikens IF
06 Trångsvikens IF 18.83 18.83
80 Moa Blomgren
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF
30 Ella Green
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF 15.68 15.68
13 Anja Holmgren
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF
60 Klara Huczkowsky
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF
69 Lovisa Ulvenstam
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 16.71 16.71

Antal deltagare: 12

F13 60 m

SB PB
41 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 8.86 8.86
42 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna 9.13 9.13
26 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 10.02 10.02
82 Nellie Annerstedt
IFK Strömsund
07 IFK Strömsund
53 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund
106 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 9.77
91 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 8.70 8.70
45 Hannah Karlsson
Sollefteå GIF
08 Sollefteå GIF 9.24 9.24
7 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 8.89
27 Edith Jousse
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 9.66 9.66
81 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF
55 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.15
29 Ella Falk
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.55 9.55
98 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 8.96 8.96
109 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
99 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 8.65 8.65
20 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.88 9.88

Antal deltagare: 17

F13 200 m

SB PB
41 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 29.37 29.37
51 Iris Grimbert
IFK Umeå
07 IFK Umeå
91 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 29.28 29.28
37 Felicia Johansson
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF 33.20 33.20
45 Hannah Karlsson
Sollefteå GIF
08 Sollefteå GIF 30.78 30.78
7 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 29.27
81 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF
100 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF 30.37 30.37
55 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 32.85
98 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 30.68 30.68
109 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
99 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 28.93 28.93
73 Maja Mossberg
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
20 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 33.85 33.85

Antal deltagare: 14

F13 60 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
53 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund
51 Iris Grimbert
IFK Umeå
07 IFK Umeå 10.22 10.22
106 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK 11.72 11.70
38 Felicia Wikström
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 11.10 11.10
91 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 10.00 10.00
45 Hannah Karlsson
Sollefteå GIF
08 Sollefteå GIF 11.72 11.72
27 Edith Jousse
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 12.38 12.38
81 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF
55 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 11.71
109 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
99 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 10.61 10.61
20 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 12.00 12.00

Antal deltagare: 12

F13 200 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
42 Frida Lauri
IF Vingarna
09 IF Vingarna
26 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna
51 Iris Grimbert
IFK Umeå
07 IFK Umeå
91 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 32.26 32.26
45 Hannah Karlsson
Sollefteå GIF
08 Sollefteå GIF 37.52 37.52
81 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF
100 Thea Sörensen
Trångsvikens IF
07 Trångsvikens IF
55 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 34.74
109 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
99 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF
20 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF

Antal deltagare: 11

F13 Höjd

SB PB
26 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 125 125
53 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund
51 Iris Grimbert
IFK Umeå
07 IFK Umeå 134 134
38 Felicia Wikström
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 141 141
91 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 150 150
7 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI
27 Edith Jousse
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 120 120
29 Ella Falk
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 126 126
109 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 125 125
99 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 144 144
20 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 126 126

Antal deltagare: 11

F13 Längd Hoppzon

SB PB
48 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.16 4.16
41 Freja Sköld
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 4.71 4.71
26 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 4.09 4.09
82 Nellie Annerstedt
IFK Strömsund
07 IFK Strömsund
53 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund 3.72 3.72
106 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK
38 Felicia Wikström
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 4.22 4.22
91 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 5.10 5.10
45 Hannah Karlsson
Sollefteå GIF
08 Sollefteå GIF 4.18 4.18
7 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 4.40
81 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 4.09 4.13
29 Ella Falk
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 4.11 4.11
98 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 4.13 4.13
6 Alma Grundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF
109 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 4.13 4.13
99 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 4.76 4.76
20 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 3.90 3.90

Antal deltagare: 17

F13 Kula Vikt: 2,0kg

SB PB
48 Ida Edling
Bollnäs FIK
07 Bollnäs FIK 13.46 13.46
26 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 9.13 9.13
82 Nellie Annerstedt
IFK Strömsund
07 IFK Strömsund
108 Venla Annerstedt
IFK Strömsund
07 IFK Strömsund
74 Maria Min
IFK Strömsund
07 IFK Strömsund
53 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund
38 Felicia Wikström
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 11.17 11.17
91 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 10.06
7 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI 6.48
27 Edith Jousse
Sundsvalls FI
07 Sundsvalls FI 6.63 6.63
81 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF
55 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
29 Ella Falk
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 7.69 7.69
98 Sophie Grahn
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 7.09 7.09
6 Alma Grundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF
109 Vera Johansson Källstrand
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
99 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 10.02 10.02
20 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 6.94 6.94

Antal deltagare: 18

F13 Spjut Vikt: 400g

SB PB
26 Ebba Lindström
IF Vingarna
07 IF Vingarna 23.95 23.95
82 Nellie Annerstedt
IFK Strömsund
07 IFK Strömsund
108 Venla Annerstedt
IFK Strömsund
07 IFK Strömsund
74 Maria Min
IFK Strömsund
07 IFK Strömsund
53 Jennifer Texmo
IFK Strömsund
08 IFK Strömsund
106 Tove Andersson
Leksands FIK
08 Leksands FIK
38 Felicia Wikström
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 28.33 28.33
91 Saga Brink
Sollefteå GIF
07 Sollefteå GIF 25.68
45 Hannah Karlsson
Sollefteå GIF
08 Sollefteå GIF 18.99 18.99
7 Alma Hammarström
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI
81 Moa Svedberg
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF
55 Julia Blomgren
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
29 Ella Falk
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
6 Alma Grundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF
99 Stella Lundström
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 23.65 23.65
20 Carla Ulvenstam
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 13.91 13.91

Antal deltagare: 16

F11 Fyrkamp FP11 utomhus 60 m, längd, höjd, kula

SB PB
52 Isolde Lönnefors
Brännans FF
09 Brännans FF
4 Alexandra Mattsson
Brännans FF
09 Brännans FF
86 Nova Olofsson
IFK Strömsund
09 IFK Strömsund
37 Felicia Johansson
Sollefteå GIF
09 Sollefteå GIF
72 Maja Ene
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI
34 Elsa Magnusson
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI
97 Smilla Nordin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI
62 Klara Sundin
Sundsvalls FI
09 Sundsvalls FI
32 Ella Åkesson
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI
71 Lykke Andersson
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF
67 Lisa Flinkberg
Trångsvikens IF
09 Trångsvikens IF
76 Meja Cedervall
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF
79 Mira Cedervall
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF
95 Siri Herkules
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF
114 Wilma Huczkowsky
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF
93 Selma Lindblom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF

Antal deltagare: 16

F9 Fyrkamp FP9 utomhus 60 m, längd, boll, 600 m

SB PB
46 Hilde Andersson
Leksands FIK
11 Leksands FIK
57 Juni Kålen
Marieby GOIF
12 Marieby GOIF
17 Astrid Hammarström
Sundsvalls FI
11 Sundsvalls FI
24 Ebba Andersson
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF
105 Tindra Zetterström
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF
1 Agnes Alverlind
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF
25 Ebba Egriell
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF
61 Klara Lewandowski
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF
56 Julia Rödin
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF

Antal deltagare: 9

Män 800 m

SB PB
11 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
3 Albin Wikman
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF

Antal deltagare: 2

Män Kula Vikt: 7,26kg

SB PB
75 Mattias Eriksson
Sundsvalls FI
74 Sundsvalls FI

Antal deltagare: 1

P17 100 m

SB PB
16 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 12.30 12.30
47 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 11.47 11.47
3 Albin Wikman
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF

Antal deltagare: 3

P17 200 m

SB PB
16 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 24.92 24.92
47 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 23.31 23.31
3 Albin Wikman
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF

Antal deltagare: 3

P17 110 m häck Höjd: 91,4cm

SB PB
39 Felix Jousse
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 16.76 16.76
47 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 15.44 15.44

Antal deltagare: 2

P17 300 m häck Höjd: 84,0cm

SB PB
47 Hugo Wallberg
Östersunds GIF
03 Östersunds GIF 40.03 39.89

Antal deltagare: 1

P17 Höjd

SB PB
39 Felix Jousse
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 159 159

Antal deltagare: 1

P17 Längd

SB PB
16 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF 6.01 6.01
3 Albin Wikman
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF

Antal deltagare: 2

P17 Tresteg

SB PB
117 Gustav Pettersson
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF
16 Aron Swartz
Östersunds GIF
04 Östersunds GIF

Antal deltagare: 2

P17 Kula Vikt: 5,0kg

SB PB
39 Felix Jousse
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 8.84 8.84

Antal deltagare: 1

P17 Spjut Vikt: 700g

SB PB
39 Felix Jousse
Sundsvalls FI
04 Sundsvalls FI 29.74 29.74

Antal deltagare: 1

P15 80 m

SB PB
94 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 9.97 9.97

Antal deltagare: 1

P15 Stav

SB PB
116 Alvin Noaksson
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF

Antal deltagare: 1

P15 Längd

SB PB
113 Ville Garvén
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF
94 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 5.34 5.34

Antal deltagare: 2

P15 Kula Vikt: 4,0kg

SB PB
113 Ville Garvén
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF
94 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 8.89 8.89

Antal deltagare: 2

P15 Spjut Vikt: 600g

SB PB
113 Ville Garvén
Östersunds GIF
05 Östersunds GIF
94 Simon Grahn
Östersunds GIF
06 Östersunds GIF 27.21 27.21

Antal deltagare: 2

P13 60 m

SB PB
103 Tim Karmteg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 9.43 9.43
89 Rasmus Eriksson
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI
78 Melker Israelsson
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF 10.55 10.55
11 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 9.22 9.22
92 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 9.06 9.06

Antal deltagare: 5

P13 200 m

SB PB
15 Anton Ringdahl
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 32.94 32.94
89 Rasmus Eriksson
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI
11 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
92 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 31.20 31.20

Antal deltagare: 4

P13 60 m häck Höjd: 76.2cm

SB PB
15 Anton Ringdahl
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 11.56 11.56
92 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 11.17 11.17

Antal deltagare: 2

P13 200 m häck Höjd: 68,6cm

SB PB
103 Tim Karmteg
Hammarby IF
08 Hammarby IF 36.50 36.50
78 Melker Israelsson
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF
92 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 31.63 31.63

Antal deltagare: 3

P13 Höjd

SB PB
15 Anton Ringdahl
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 141 141
11 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
92 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 147 147

Antal deltagare: 3

P13 Längd Hoppzon

SB PB
11 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 3.89 3.89
92 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 4.52 4.52

Antal deltagare: 2

P13 Kula Vikt: 3,0kg

SB PB
23 Dennis Eriksson
Sundsvalls FI
08 Sundsvalls FI
11 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF
92 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 8.02 8.02

Antal deltagare: 3

P13 Spjut Vikt: 400g

SB PB
103 Tim Karmteg
Hammarby IF
08 Hammarby IF
15 Anton Ringdahl
Marieby GOIF
07 Marieby GOIF 31.65 31.65
78 Melker Israelsson
Trångsvikens IF
08 Trångsvikens IF
11 Alvar Lindblom
Östersunds GIF
08 Östersunds GIF 18.61 18.61
92 Sam Rondung
Östersunds GIF
07 Östersunds GIF 24.65 24.65

Antal deltagare: 5

P11 Fyrkamp FP11 utomhus 60 m, längd, höjd, kula

SB PB
21 Collin Engervik-Thomsson
IF Vingarna
09 IF Vingarna
9 Alvar Hamrén
Marieby GOIF
10 Marieby GOIF
90 Ruben Jonsson Wik
Marieby GOIF
09 Marieby GOIF 0
5 Alfred Ene
Sundsvalls FI
10 Sundsvalls FI
83 Nils Forzelius
Trångsvikens IF
10 Trångsvikens IF
111 Viggo Herkules
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF
19 Axel Huss
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF
10 Alvar Klefbom
Östersunds GIF
10 Östersunds GIF
101 Theo Lundström
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF
85 Nore Rondung
Östersunds GIF
09 Östersunds GIF

Antal deltagare: 10

P9 Fyrkamp FP9 utomhus 60 m, längd, boll, 600 m

SB PB
96 Sixten Bragde
Marieby GOIF
11 Marieby GOIF
44 Gustaf Feinestam
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF
88 Otto Karlberg
Trångsvikens IF
12 Trångsvikens IF
115 Mille Wallin
Trångsvikens IF
11 Trångsvikens IF
40 Filip Annerstedt
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF
112 Viktor Drobni
Östersunds GIF
12 Östersunds GIF
2 Albin Karlstedt
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF
50 Ingemar Ulvenstam
Östersunds GIF
11 Östersunds GIF

Antal deltagare: 8

Totalt antal deltagare: 112

Totalt antal starter: 322